Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, Éva vagyok, ha valaki 2010 áprilisra vár babát és van kedve a terhességről beszélgetni írjon.
julduz
 
 


szia! ha minden simán megy én is áprilisban szülök. TP-en vagyok, jól esne néha dumálni valakivel. Noémi
nagynoémi77
 
 


Sziasztok!
Ha minden igaz mi is áprilisra várjuk legkisebb babánkat. Én is szívesen dumcsiznék valakivel, aki válaszolni is tud, mert fiam akivel itthon vagyok 15 hónapos és még nem túl sokat válaszol. De kitartóan végighallgat :D
máris
 
 

 
 

Sziasztok!
Ti megúsztátok az első harmad nehézségeit?
Én lassan kifogyok az ötletből mivel is próbálkozzak még. Sem hideg, sem meleg nem segít. :(
Legszívesebben átaludnám az elkövetkező 2 hónapot, csak a kicsinek nehéz elmagyarázni, hogy miért nem pattanok olyan gyorsan mint eddig.
Van ötletetek mivel küszöbölhető ki az állandó émelygés? B vit sem segít.
máris
 
 


Sziasztok!

Én is áprilisra várom az első babámat, szívesen megosztom veletek az élményeimet!
"máris"-nak üzenem, hogy a MagneB6 nekem segített az émelygésben és a magzatvédő vitamin is, vagy ettem pár falatot és az is enyhítette a hányingert! De ha nem segít a B vitamin, akkor valószínűleg lányod lesz:)
brigi80
 
 


Sziasztok!
Még egy fórumon sem voltam, ez az első. Most van elég időm, mert már másfél hónapja táppénzen vagyok. Amint kiderült, hogy mi a helyzet azonnal kiírtak. Szóval akkor április babók anyukái leszünk!!!
Én is próbáltam sok mindent, de émelygés ellen nekem nem jött be semmi. Sem vitamin, sem ha ettem pár falatot, de most mintha a napokban már kezdene csökkenni a hányinger.
Van köztetek aki már elvetélt?
Én már háromszor, ami eléggé nehézzé teszi a dolgokat. Na jó, nem akarlak benneteket lehangolni.
jucus80
 
 


Sziasztok!
Sajna semmi sem használ, de nagyon reménykedem , hogy abbamarad, mert kezdek lefáradni.
A lány tippnek nagyon örülnék, mert a két fiú mellé jó lenne egy kislány. Sajna én velük is rosszul voltam és határozottan fiúk lettek. Az elsőnél még megengedhettem magamnak, hogy eldőljek délutánonként, de most nem értik a kicsik miért nem vagyok fitt.
Ma viszont jobb, mert megyek babát kukkolni. Remélem minden rendben.
Sajnálom jucis80, hogy eddig nem jött össze, de kitartás. Most nagyon szurkolok, hogy minden rendben menjen. Hányadik hétben jártok?
máris
 
 


Sziasztok!

Máris!
Szóval már van két fiad, mennyi idős a nagyobbik?

13 hetes terhes vagyok, és április végére, 24-e körülre vagyok kiírva.

Aludni azt én is tudnék úgy napi szinten kb. 14-16 órát, vagy még lehet, hogy többet. :D Nálam a hányinger inkább délután szokott jelentkezni, de nekem nem olyan vészes.
Engem elég gyakran ráz a hideg, de már az elejétől. Tapasztalta ezt valaki?
jucus80
 
 


Szia!
A nagyobbik fiam 4 éves, a kisebbik 1,5. Hihetetlen, hogy ahány terhesség annyiféle.
Hidegrázás most nálam is van. Főleg esténként. Felfűtöttem a házat 25 fokra és akkor is fáztam, így marad az összes takaró és a normál hőmérséklet. A nagyobbikkal pont az ellenkezője volt, akkor hőhullámaim voltak, mínusz fokokba rohantam ki egy pólóba.
Azt mondják, ha a 12. héten túl vagy akkor jelentősen csökken a vetélés kockázata. Most már nyugodtabb vagy, vagy még mindig aggódsz az előzmények miatt?
Mi most a 12. héten tartunk. Legutóbb május 6-ot mondtak, de ebben nem hiszek. Egyik gyerekem sem ült bent addig amíg a dokibácsi mondta, így most sem hiszek benne. Valahol örvendek, hogy én gyorsabb üzemmódra vagyok állítva.
máris
 
 


Sziasztok!

Szia Máris!
Igen, azt tudom, hogy csökken a vetélés kockázata a 12.hét után, s eleinte én is azt mondtam, csak ezen az időszakon legyek túl, de most sem tudtam teljesen felengedni. Közel egy hónap múlva megyek UH-ra, hát addig lehet, hogy megőszülök.
Próbálom a picivel "megbeszélni", hogy bár már nagyon de nagyon vágyom arra, hogy a kezemben tarthassam, de jó lenne, ha április 10-e előtt nem jönne világra.
Nálad mennyivel előbb bújtak ki?

Tervezi valaki a 4D ultrahang vizsgálatot? Én december közepe körülre gondoltam.
Addig még novemberben megyek vizsgálatra, s ha esetleg ott nem nyilatkozna, hogy fiú e vagy lány, akkor talán a 4D-s nagyobb eredménnyel jár.
Egyébként vannak jelek, amiből lehetne következtetni arra, hogy fiú vagy lány a pocaklakó? Tud valaki erről valamit?
jucus80
 
 


Szia Jucus80!
Kitartás és próbálj meg nem aggódni. Tudom ezt könnyebb mondani mint megtenni, de azt mondják csak jó dolgokra szabad ilyenkor gondolni.
Én is decemberre tervezem a 4D UH-ot. Elvileg a 17.hét után már meg tudják mondani, hogy mi is lesz, persze ha meg is akarja magát mutatni. A kisebbik fiam a 36. hétig meglehetősen titkolózott, így csak enyhe tippünk volt, hogy fiú lesz. A nagyobbik az első adandó alkalommal bemutatta, hogy nehogy kételkedjünk. Most nagyon aggódom, hogy nehogy megint fiú legyen. Ezzel elszállna az összes reménységem egy lányra. Akár mi is lesz ez lesz az utolsó. Ha megint fiú lesz legalább a nagyobbik fiam boldog lesz, mert még egy kis öcsit rendelt. Azt mondja a fiúk jobbak, nem nyávognak annyit és jobban autóznak. Hát ez sem egy utolsó szempont :)
A fiúk mind időre születtek, a nagyobbik 37 hét és 2 nap (3 kg), a kicsi 38. hétre(3,4 kg). Most is kiegyeznék valami ilyesmivel.
máris
 
 


Szia Máris!

Igen, mindenképpen próbálok pozitív lenni, tervezgetem, hogy miket kell majd venni, ami igaz, hogy úgy január- február környékén lesz, de legalább ezzel is kellemes dolgokkal foglalkozik az ember.
Hát én is nagyon meg lennék elégedve, ha ilyen időpontra és kb. ilyen súllyal jönne a baba mint nálad a két kisfiú.
Gondolom, hogy jó lenne lazítani egy kicsit nálatok a "férfiuralmon". Egy kislány valamivel egyenlítené Nálatok a helyzetet.
Szorítok, hogy teljesüljön a vágyad!!!!!
Nálunk az első gyerkőc lesz, igazából nekem teljesen mindegy, hogy kisfiú e vagy kislány lesz. Aztán, hogy lesz-e kistesó, majd meglátjuk.
Erre a babóra 2005 óta várunk, átmentünk pár dolgon, mire eljutottunk idáig.
A párom úgy érzi, hogy kislány lesz, én nem érzek semmit. Nem tudok mihez mit hasonlítani. Mindent eszek, kivéve a földimogyorót. Ezt általában szeretem, de mióta terhes vagyok még a gondolatától is rosszul vagyok.
Szerencsére nem hánytam eddig, gondolom ezután meg már nem fogok.
Mikortól lehet érezni a baba mocorgását?
Te mikortól érezted?
jucus80
 
 


Hello Julduz, Noémi, Brigi!

Merre vagytok???
Hogy vagytok???
jucus80
 
 


Szia Jucus80!
Nagyon szerencsés vagy, hogy megúsztad a hányást. Lehet én is túl vagyok a nehezén. Már második napja megúsztam és úgy örülök mint majom a farkának. A nagy örömre főztem is egy rendes ebédet a fiúknak, már nagyon rájuk fért. Amíg csak nehezen tudtam főzni igyekeztem a gyors kajákat megcsinálni (spagetti, zöldségleves,.. ), szóval semmi pepecselős.
Sajna a baba mocorgására még kell egy kicsit várnunk. Az elsőnél kicsit tovább kell várni. A 16-17. héttől figyelheted, de lehet csak a 20 körül lesz egyértelmű.Ha jól emlékszem a nagyobbikkal 18 a kicsivel 16 hetesen kezdtem érezni. Eleinte kaja után főleg olyan érzés volt mintha buborékok lennének a hasadban. Aztán a bubiérzés átmegy enyhe simigetésbe, aztán ahogy nő a baba egyre extrémebb. A nagy balra rúgott ki, a kicsi jobbra, így most mindkét oldalt csíkos a hasam :lol: Szülés előtt szinte cipőt lehetett próbálni a nagyobbikra úgy kitolta a talpát. Anyám teljesen el volt képedve mikor látta :) A kisebbik csendesebb volt. Ha felébredt nyújtózott egy nagyot, de azon kívül szinte csak matatott. Most nem tudom, még hamarabb fogom e érezni? Majd elválik.
Már tervezgeted a gyerekszobát? A 30. hét körülre próbáld befejezni a nehezét, utánna kutyanehéz lesz minden. Főleg a cipőfűzőt bekötni :lol:
Nem mehetsz gyakrabban dokihoz? Csak az előzményekre való tekintettel nem figyelnek jobban? Magánorvoshoz, vagy az SZTK-ba jársz?
máris
 
 


Szia Máris!
A főzés terén én nagyon szerencsés vagyok, anyósom főz ránk. Az igazság az, hogy az első hónapban (mióta tudom) szinte csak feküdtem. Eddig már háromszor voltam vizsgálaton, ultrahangon. Magándokihoz járok, de szerintem ő úgy gondolja, hogy már nem lesz baj, legalábbis ezt sugallja felénk, ezért most csak november 20 körül kell mennem. Addigra meglesz az AFP is. Az sztk-s ellátásról nekem nincs jó tapasztalatom, pedig nagyon sok dokinál voltam már. Igazán panaszaim sincsenek, elég sokat pihenek. Kerülöm a tömeget, a bacikat.
Te magándokihoz jársz vagy SZTK-ba?
Jó, hogy írod a babaszoba tervezgetést. Mi azt tervezzük, hogy az első 8-10 hónapot velünk egy szobába töltene a babó, S ezután kerülne át külön szobába. Lenne ez irányba pár kérdésem:
Neked mi a tapasztalatod erről, hogy jobb? Nálatok hogy volt eddig? Mikor kezdtétek el beszerezni a baba kelengyét? Én is mondtam már a férjemnek, hogy január körül el kell kezdeni, mert azért arra is kell számolni, ha előbb ki szeretne jönni. No meg persze addigra lehetőleg már biztosra tudjuk, hogy fiús vagy csajos holmikat kell beszerezni.
Itt a neten a babakocsikat böngésztem, hát kínálat az van, na meg árak is elég szépen. Én valami olcsóbbra, de azért megbízhatóra gondoltam. Ha ez irányba is leírnád a tapasztalataidat, megköszönném.
Bocsi, hogy így kihasznállak, de két gyerekes anyukától inkább szívesebben vennék tanácsot, mint a bolti eladóktól. :D
Honnan írsz? Melyik megyéből?
jucus80
 
 


Szia Jucus80!
Én Érden lakom de gyakran járok Veszprémbe. Te merre laksz? Kérdezzél csak nyugodtan, szívesen leírom a tapasztalataimat, de azért hallgass meg másokat is, mert más más szempontból világíthatja meg a dolgokat. Aztán mindig a saját ötletek válnak be :)
Én Sztk-ba károk, nekem nincs orvosom és eddig nem is volt. Most lehet kéne, mert lehet Veszprémben fogok szülni. Ott laknak a szüleim és ők tudnának segíteni az utolsó időben. Egyelőre minden rendben, de nem biztos ez alkalommal, hogy így is lesz a végén is. A kisebbik fiam szerintem túl hamar született, összesen 45 perc a kórházba, de a magzatvíz elfolyásától számított 2 órán belül. Így a tágulás egy része helyett szakadtam minden irányba. Szóval elválik meg bírom e tartani a kicsit, de bizakodom.
Mi nem rendeztünk be külön szobát a fiúknak. A nagy 2,5 éves koráig a mi szobánkban volt, a kicsinek sajna hamarabb kell váltania, így 2 év alatt. Lehet a naggyal egy szobájuk lesz, mert ezt kéri a nagyobbik. Még nem tudom hogy lesz megoldva, mert a tetőtér kiépítését pont akkor kezdjük el amikor a picur születik. Így lesz 3-4 hónap ami elég kaotikus lesz, de a végén minden gyereknek külön szobája lesz.Eddig nekünk praktikusabb volt, hogy ott voltak a hálóban. Ha éjjel sír nem kell átrohanni, könnyebb volt szoptatni is. A vásárlást nagyjából 30.hét körül intéztem el a nagyobbiknál. Vettem kiságyat, autósülést és egy babakocsit. Sport babakocsit ami vízszintesbe engedhető. A ruhák nagy részét örököltük, igaz lányoktól, de ilyen kicsi korban nem számít. A kisebbiknél is vettem babakocsit, de ez alkalommal használtat. Jobban bírja mint amit újan vettem, de tény, hogy nem olyan csinos, de praktikus. Ezt használom, ha sétálunk, játszóterezünk stb. Ha publikus helyre megyünk van egy kis sportbabakocsink, azzal bárhová beférünk. Amikor választasz fontos szempont mire is kívánod használni és milyenek a terepviszonyok. A nagyobbikét azért sem használjuk, mert széttört a szegecselése a kátyús utakon. Apósom megjavította, így még használható vésztartaléknak, de nem bízok meg benne.
Használtba vagy újba gondolkodsz?
máris
 
 


Szia Máris!
Én Ácson lakom, s majd Komáromban szeretnék szülni, mert Ácson nincs kórház. A magándokim Tatabányai, de ő nem vállal szülést sajnos. Januárban akarok majd azzal a dokival beszélni, akinél gondoltam a szülést.
Ha nem lettek volna problémák eddig, én is sztk-s rendelésre járnék, mert azért elég sok pénz megy el oda is, s hát táppénz mellett nem egyszerű a dolog.
A rokonokra én is számítok, babaruhák és egyéb dolgok tekintetében :) Tudom nem szép dolog, de remélem lesz majd egy kis segítségünk.
Sajnos a családban nincs gyerkőc, akitől örökölnénk, de mint első gyermek, remélem egy-egy dolog majd kerül hozzánk innen-onnan. :lol:
Hát az igazat megvallva, nem akarok vagyont költeni babakocsira, s nem is tudnánk. Ha egy jó masszív babakocsit használtan vagy újonnan tudnék venni, megfelelő áron jó lenne. Egy kicsit elszörnyülködtem, hogy milyen áron is vannak, 100 ezer forint felett is. S aztán még mennyi minden kell! Olyasmire gondoltam ami sport babakocsivá is alakítható, s bírja a rossz terepviszonyokat is, mivel nálunk a járdák nem éppen a jó minőségükről híresek. Árban kb. 30-40 ezer forint között gondoltam. Aztán, hogy milyet kapok ennyiért majd kiderül.
Most, hogy írtad, lehet, hogy két babakocsiban kell majd gondolkodni a méretek miatt, mert azért pár helyre be kell majd nekünk is jutnunk. Ha jól tudom az első félévben teljesen vizszintesen kell lennie a picurnak a babakocsiban is, akkor pont őszre-télre kell majd a sportkocsi. Ezt még át kell rágni, időm az van rá :D
Köszönöm a segítségedet mindenben!
Akkor a jövő év elég mozgalmas lesz nálatok is! A baba érkezése, tetőtérbeépítés...
Nálunk meg esküvő augusztusban, sógoromnak "megy el az esze" :lol:
Szoktál az internetről rendelni dolgokat?
jucus80
 
 


Szia!
Van, hogy vásárolok netről. Eddig nem voltak negatív tapasztalataim, de túl nagy elvárásaim sem a vásároltakkal kapcsolatban. Egy jó használt babakocsit már 30-40 körül simán találsz. Mivel nálatok sem a legjobbak a terepviszonyok kis kerekűben ne is gondolkodj, az kirázza a piciből a lelket is. Az esernyőkocsi már csak akkor jó, ha rendesen tud ülni a baba, előtte jobb a nagyobb, amiben kicsit hátradöntve stabilan utaztathatod. Én már nagyon nem szeretnék babakocsit venni, de lehet nem úszom meg. Amit én használtam vettem az 6 ezer volt és teljesen jól megfelet a célnak. Nekem az is kellett, hogy nagy bevásárlórekesze legyen alól, mert az elsőnél nem volt és nagyon kellett. Hihetetlen mi cuccal képes elindulni az ember.
Hát a többiek sajna nagyon eltünedeztek innen. Remélem azért csatlakozik még valaki majd. Sajna a következő 2 hétre én sem leszek, mert vizsgára készülök és sulim is lesz. Kikapcsolódásképpen másoddiplomázok :), már ha sikerül átmennem a vizsgákon. Addig is minden jót!
máris
 
 


Szia Máris!

Drukkolok, hogy sikerüljön a vizsgád!!!!
Mi jót tanulsz? Merre?
Milyen jellegű az első diplomád?
Én is gondolkodtam valami hasonlón, de most, hogy már nem vagyok annyira aluszékony, lehet, hogy nekiállok nyelvet tanulni. Csak úgy itthon, mert nem igazán mászkálok, olyan mintha szobafogságban lennék, de nem akarok semmit sem kockáztatni, főleg, most, hogy már idáig eljutottunk.
Én sajnos félúton kiszálltam a másoddiplomás képzésből, mert adódott pár probléma. Az első diplomám tanítói. A második matektanári lett volna, az ELTE-n. Egyébként nem hiszem, hogy tanítanék.

Na jól elkanyarodtam a témától.
Babakocsit nézegettünk boltban is, elég nagy kereke volt, Kunert nevű vagy márkájú, viszonylag jó áron, 37000 Ft-ért. Elgondolkodtam, hogy ha kb. ilyen áron tudnánk venni újat, akkor lehet, hogy inkább erre szavazok, hátha lesz kistestvér is.
Tegnap volt nálam a védőnő. Gondolom felmérte a terepet, hová születik a gyerkőc. Hozott egy listát, mit kell majd a kórházba vinnem. Olyan fura volt szembesülni vele, de nagyon jó volt, hogy már itt tartok.
Nekem már van egy kis pocim, Te hogy állsz vele?
Egyébként megnéztem itt a neten, hogyan változnak jövőre a dolgok, a minket érintő kérdések ügyében. Olyat találtam, hogy csak a 2010 április 30. után születő gyerekekre érvényesek az újonnan bevezetett dologok. Tehát, hogy csak két évig maradhat gyes-en az anya. A többiekre a régi rendszer érvényes. Ennek nagyon megörültem, mert gyes alatt nem viszik túlzásba a dolgokat.
jucus80
 
 


Szia!
Az első kör elővizsga sikerült, most van pár hetem a következő turnusig. Eredetileg dietetikus vagyok de most élelmiszer minőségbiztosítónak tanulok. Egyelőre nagyon érdekes.
A hasam ez alkalommal nő mint a lufi. Az első kettőnél félidő után lettem ekkora. Most valahogy körbe növök nem csak előre ahogy eddig. A súlyom 1 kg-ot nőtt eddig, de kinézetre mintha 6 lenne rajtam és csak a hasamon. Elég fura.
Nálam ez az április 30 lehet necces lesz, mert az utóbbi UH-nál márc 6 volt a várható születési dátum. Azért én bízok benne, hogy hasonlít annyiban a bátyjaira, hogy nem ücsörög benn olyan sokáig. Ha igen, akkor megszívja ő is és bölcsis lesz, mert nekem dolgoznom kell. Majd még megbeszélgetjük, hogy mindenkinek jobb, ha csak 1 héttel a tervezett elött születne. Aztán vagy hallgat rám vagy nem. Általában nem szoktak :)
Mikor mész UH-ra? Jövő héten? Megkérdezed, hogy mi lesz? Én már alig várom, hogy megtudjam mi lesz.
máris
 
 


Szia,
Gratulálok a sikeres vizsgákhoz!!!!
A hasam az nekem is beindult, főleg az utóbbi 1,5-2 hétben. Én kb. 3 kg-t híztam eddig. A derékvonalam az kezd eltünni.
19-én megyek UH-ra, addigra meg lesz az AFP-m eredménye is remélem. Biztos, hogy megkérdezem mi lesz. A család az megosztott ebben a kérdésben. Nekem semmiféle megérzésem nincs, de nagyon várom már, hogy megtudjam mi lesz.
Te mikor mész UH-ra?
Mi a véleményed erről a h1n1 vírus elleni védőoltásról? Beoltatod magad?
Nálunk a férjem beoltatta magát, én azonban nem szeretném, de rákérdezek majd a nőgyógyásznál, hogy mit ajánl.
jucus80
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Szia!
Én elég eltérő infókat kaptam az oltással kapcsolatban. Mi úgy döntöttünk férjem beoltatja magát, mert ő tömegközlekedik, és a nagyobbik fiamat is beoltatjuk, mert ő az oviból mindent hazahoz. A kicsit nem oltatjuk, mert még elég kicsi és én meg féltem a babát ezért nem oltatom be magam. Elvileg mi így "védettek" leszünk, mert emberekkel csak nagyon ritkán kerülök kapcsolatba mostanában. A hétvégi nagy bevásárlást leszámítva nem megyek olyan helyre ahol több ember lenne. Neked mit tanácsoltak?
Én jövő héten megyek UH-ra, szerdán meg AFP-s vérvételre. Arra is éhgyomorral kell menni? Ezt elfelejtettem megkérdezni a dokit amikor a beutalót adta.
A derekam lassan nekem is csak emlék, de a nadrágom így sem csúszik le, fennakad a nagy pocakomon :)
máris
 
 


Szia!
Hát eddig én is elég eltérő infókat kaptam, ezért leszek kiváncsi, hogy mit mond a nőgyógyász csütörtökön.
Eddig a körzeti orvos teljesen rám bízta a döntést, szerintem minden doki ezt teszi. Nem vállalják a kockázatot. Én személy szerint nem szeretném az oltást, jó lenne megúszni.
Én szinte nem kerülök senkihez sem közel a férjemen kívül, max. ha néha elmegyünk valamelyik bevásárlóközpontba, akkor kerülök én is tömegbe. A napi bevásárlásokat a férjem intézi. Szerencsére a karácsonyi és névnapi ajándékok nagy részén is túl vagyunk. (nov. végétől január elejéig elég sok névnapunk van) Ti hogy álltok a karácsonyi bevásárlással? Én idén elég koránra terveztem mindent, hogy elkerüljük az esetleges rossz időt, s a nagy tömeget. Egyébként ez nálunk elég nehezen szokott menni, most nagyon büszke vagyok magunkra :D
Én arra emlékszem, hogy minden vérvételre éhgyomorra kell menni, ez rémlik. Én az AFP-re is így mentem.
Már nagyon izgatott vagyok a csütörtök miatt, nagyon várom!!!!!!
jucus80
 
 


Szia!
Megmutatta a picur, hogy mi is lesz? Mi még nem tudjuk mikor mehetünk UH-ra, mert amikor mennem kellene megint vizsgám lesz, így UH tolódik. Remélem az AFP rendben lesz, mert azt is egy nappal előbb vették le. Nálad az AFP-vel minden rendben?
A karácsonyi nagy bevásárlással nagyjából sehogy sem állok. Mindig elkezdek előre gondolkodni, aztán valahogy nem jön össze és az utolsó 2-3 embernek az utolsó héten veszek valamit. A gyerekeknek majd dec-ben, mert akkor megy a nagy síelni és így lesz alkalmam felkészülni az angyalkodásra. Túl nagy angyaljárást nem szeretnék idén, jó lenne egy kicsit nyugisabban ünnepelni. Majd még elválik mi lesz belőle.
máris
 
 


Szia,
Tegnap végre megtudtuk, hogy a pocaklakó kisfiú.
Én majdnem bőgtem örömömben, amikor mondta a doki. Mondjuk, ha lányt mondott volna, akkor is. Nekem teljesen mindegy.
Minden érték megfelelő, az AFP-m is.
A nevét édesapja után fogja kapni: László
Tegnap egyeztettünk időpontot a 4D-s UH-ra is, dec. 15-én lesz, egybekötve a terhesgondozással.
Egyébként a doki nem javasolja a H1N1 elleni védőoltást.

Itt most elég ködös még mindig az idő, még az ablakon kinézni is rossz.
jucus80
 
 


Szia
Gratulálok a fiúhoz! Nagyon örülök, hogy minden rendben nálatok.
Nekünk egyelőre csak leánynevünk van. Azért a biztonság kedvéért még ha majd esetleg lánynak is mondják kéne választanunk egy fiúnevet is. A László nálunk is szóba jön, férjemet is így hívják :) .
4D re én is szeretnék menni, de férjem szerint felesleges. Ő az első kettőnél többet várt és csalódott a felvételekben. Szerinte túl zavaros és úgysem látni semmit. Hát az tény, hogy nem olyan lett mint a hirdetőtáblán a kép, de nekem akkor is tetszett. Még gondolkodunk rajta.
Az idő itt is pocsék, az orrunkig sem látunk. Remélem hétvégére jobb lesz, mert a kertben össze kéne szedni. A kutya megint mindent széttúrt.
máris
 
 


Szia,
köszönöm a gratulációt!
Tegnap megbeszéltük a férjemmel, hogy januárban elkezdjük a babakelengye beszerzést. Még most nem merünk nekiállni. Pedig igazán lazíthatnánk már, de még mindig nem megy. Addig már eljutottunk, hogy a tesco-ban átmentünk nézelődni a babarészlegre, nálunk már ez is nagy eredmény. Meg bementünk egy bababoltba babakocsit nézni.(eddig én csak a neten nézelődtem) Furcsa érzés volt, de nagyon-nagyon jó.
jucus80
 
 


Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.Kérem,aki tudja írja le,mi a környékén lévő legnagyobb, vagy legszimpatikusabb bútor üzlet neve.
Előre is köszönöm,egy munkába most visszatérő anyuka:

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Szia!
Az AFP rendben, meg minden egyéb is. Csak az UH lesz jövő héten, így még várnom kell :( Majd csütörtökön mehetek, addig meg tűkön ülök.
A babaáruházban milyen benyomásod volt? Nem akarok panaszkodni, de szerintem a nagy szaküzletek nem egy átlagpénztárcára vannak szabva. Ott néztem babakocsit, de 40 alatt esélyem sincs. A nagy gyereknek is ott néztünk autósülést. Azon sosem spórolok, mindig a legjobbat igyekeztem megvenni, de az ára annak is padlóra vágott. Amikor kicsi volt ugyanígy jártam. Aztán bepattantunk a kocsiba kiutaztunk Ausztriába és ott vettük meg. Ugyanazt a márkát, csak olcsóbban. Januárban megint megyünk ki, lehet hazafelé jövet útba ejtünk megint egy bevásárlót odakinn. Nem tudom mennyit emelkedtek az árak az elmúlt évben, mert vásárlás céljából azóta nem voltam kinn, de majd meglátom.
A Tescoban elég sok jó dolog van és jó árban. Valamivel nagyobb a választéka talán az Auchan-nak, oda is megéri talán elnéznetek.
Ja és a kínai :) Ott vettem Babay,s Wear márkájú bodykat. Nagyon jól bírják a strapát (nem nyúltak szét és jól kimoshatók), csak a mérete nem mindig az ami benne van. Ezen kívül a C&A-s bodyk bírták. A legtöbb névtelen viszont a gyerekkel nőtt, jobbik esetben, utálom, ha egy mosás után úgy eldeformálódik, hogy kiesik belőle a gyerek. Azért szoktam ügyelni a hőfokra :)
Lassan én is elkezdek nézelődni. Én kiságyat akarok venni kókuszmatraccal. Az ideális az lett volna, hogy veszünk egy ágyat a nagynak, így mindenki egy mérettel nagyobba költözik. De nem bízom benne, hogy a kicsi az ágyában marad ha nincs rács. Még egy évig legalább maradnia kéne, így a picurnak kell nézzek valamit. Persze ideiglenes megoldás a mózeskosár, de az sem hosszútávú megoldás.
Hopp, de elfutott az idő, rohannunk kell az oviba.
Kellemes nézelődést!
máris
 
 


Szia Zsu!
Az IKEA jött be nekem a legjobban, mert gyerekbarát. A nagy mehet a gyerekmegörzőbe, a kicsit meg be lehet kötni a kosárba, nem kell állandóan figyelni mikor ugrik ki onnan.
máris
 
 


Máris!
Köszönöm!
Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Szia Máris!

Türelem! Bár már én is nagyon kiváncsi vagyok, hogy kisfiú vagy kislány a lakód. :D
A bababoltban mi is horribilis árakat találtunk. Szörnyű, hogy így el vannak szállva az árakkal. Mi is a tesco-t meg a kínai boltot fogjuk szerintem előnyben részesíteni. Babakocsit kb. 90 ezer körül ajánlottak legfőképpen. Találtam egyet 37 ezerért, Kunert márkájú, a neten is van már 34-36 ezertől ugyanez a típus, csak a garancia miatt szerintem érdemes közelebbről venni, mert ha gond van, csak beviszi az ember. Auchan-ba sajnos nem járunk. Pár dolgot szerintem a netről fogok megrendelni, ilyen a kiságy (kombi kiságy a Bippa kft. től,csak még nem tudom, mennyi a szállítási ktg.) meg az ágynemű garnitúra és huzat (babafelszerelés.hu-ból), s ha nem tudnak olyan színben babakocsit nekünk biztosítani, mint amilyet kinéztünk, akkor azt is rendelni fogom. A babaülést, hordozót 10-12 ezer körül gondoltam. Volt ennél olcsóbb és drágább is. Ha tudnál ebben segíteni, hogy mi a babaülésnél (hordozónál )a legfontosabb szempont, azt megköszönném.
Érzed már a picur mozgolódását?
Én kb. másfél hete egyértelműen érzem. Olyan jó!!!! :D
jucus80
 
 


Szia Zsu!

Mi általában Komáromban szoktunk bútorokat vásárolni, szerintem a legnagyobb a Kocsis bútoráruház a választékát tekintve, eddig én meg voltam velük elégedve. Az árakat tekintve is mindenki találhat megfelelő terméket.
jucus80
 
 


Szia!
Megvolt az Uh, de sajna nem tudtam meg pocaklakó fiú vagy lány lesz e. Mondták már a váróban, hogy a doki nem szereti megmondani és csak zsörtöl, de nem mond semmit. Hát nem zsörtölt, de nem is mondta meg.
A babaülést mi rengeteget használtuk, mindenik gyereknél. Abban hurcolásztam őket egyik szobából a másikba éppen amerre dolgom volt a házban. Jó ha van fejtámasza, mert amíg picike nem tudja tartani a fejét. Aztán könnyen mosható legyen és nem egy utolsó, ha nem megy ki a színe egy mosás után. Általában van fogantyúja, de azt mi csak játékfelaggatásra használtuk. Én mindig hónom alá fogtam mint a ruháskosarat, ezért ne a legnehezebbet vegyed. Nagyjából elég egyformáknak tűnnek nekem. Mi a Tescóban vettük. Most is láttam ott ugyanezt a fajtát. A baba születéséig én varrok egy új huzatot rá, mert már ráfér, de az alap marad.
A kicsit már a 16. héttől érzem. Ez a baba sokkal nyugodtabb és finomabb mozgású. A nagyobbikam rugott, a kissebbik mintha matatott volna. Ez meg csak néha-néha koccant meg, de az is csak simítás. Azt is csak ritkán veszem észre. A fiúk evés után mindig beindultak. Most nem mondhatnám. Szóval vagy teljesen más temperamentumú baba, vagy lány és ezért finomabb. Majd kiderül, legkésőbb áprilisban :)
4D-re mikor mész? Nálatok mennyibe kerül? Még mindig nem tudom menjek e.
máris
 
 


Szia!

Nálunk nem sokat teketóriázott a doki, amint rákérdeztem már mutatta is, hogy mit kell nézni a kisbabánál, mi bizonyítja, hogy kisfiú. Főleg a férjemnek kellett elmagyaráznia, én azonnal rájöttem. :D
Nekem egyértelműen tudtomra adja odabent, hogy ott van, s nem igazán simításnak nevezném. Egyszer volt olyan érzésem, mintha simogatta volna belülről a hasam. Evés után nekem is gyakran beindul, s többször akkor is ha épp netezek, már a férjemmel is beszélgettük, hogy netfüggő :D , pedig naponta max. 1 órát ülök gép előtt.
A 4D-s UH-ra 15-én megyünk, akkor a doki azt mondta, hogy egybeveszi a terhesgondozással, remélem pénzben nem adja össze.
A terhesgondozás alkalmanként 8000Ft, a 4D-s UH 13000Ft. Azt hiszem babamozival együtt ennyi. (amit nem tudok, hogy hány perces felvételt jelent)
Köszi a tapasztalataidat az üléssel/hordozóval kapcsolatban. Valami ilyesmi elvárásaim vannak nekem is e téren.
jucus80
 
 


Szia!

Végül elmentem 4D-re. Most már reményem sincs lányra. Több szögből is fiú. Hát nem fogok unatkozni 3 fiúval az elkövetkező években. Most még szoknom kell a gondolatot, bár benne volt a pakliban. De olyan jó volt reménykedni.
A jó, hogy minden rendben van. Szépen fejlődik és végül is az a lényeg. Jó képet nem tudtak róla készíteni, mert a méhlepény pont az elülső falon van és elbújt szorosan mögötte.
Remélem te jó képet kapsz majd kedden.
Most megyek és beleásom magam a toxikológiába. Csütörtökön vizsga és lassan ott tartok, hogy egy kicsi, icuri picuri kettes is tökéletes.
máris
 
 


Szia!

Elég kemény férfiuralom lesz nálatok!!! :D
A mi 4D-s felvételünk sem lett túl jó, a keze az arca előtt volt, s elég rossz pozicióban is volt, s ráadásul aludt is. Na mindegy, mert nem ez a lényeg, hanem, hogy minden rendben legyen.
Remélem jól sikerült a vizsgád!
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Nagyon Boldog Vidám Gyermekhangtól Hangos Boldog Új Évet kívánok!
jucus80
 
 


Szia!
A vizsgám sikerült. :) Még 2 és vége ennek a félévnek. Utánna pihi és nagytakarítás, mert a fiúk után egy kimaradt napot is alig lehet behozni :)
Az ünnepek alatt ide oda rohangászás volt, mindenkit meg kell ilyenkor látogatnunk. Jövőre bizti nem megyek semerre, ráfogom majd a gyerekre, hogy pici .
Nálatok csendesen telt a karácsony, vagy szintén nagy rohanásban?
Pocaklakó hogy viselkedik? Nyugodt baba, vagy inkább mocorgósabb?

Boldog Új évet kívánok!
máris
 
 


Szia!
BÚÉK!!!

Hát a karácsony viszonylag nyugodtabb volt, mint az eddigiek, mert régebben még 23-24-én volt, hogy az ajándékok után is rohangáltunk, s idén ebédet sem kellett főznöm. Csak sütöttem egy-két fajta sütit. Anyósom főz ránk az utóbbi pár hónapban, s hozzá járunk enni. Egy utcával lak messzebb.
Jövés menés volt nálunk is, meg még István névnapot is kellett mennünk köszönteni.
Abban igazad van, hogy jövőre nem vállalod be, három gyerkőccel nem lesz egyszerű dolgod. Mi majd még meglátjuk.
Elég változó a pocaklakó viselkedése, vannak napok, amikor épp, hogy egy-két apróbb megnyilvánulása van, ezek azért ritkábbak. De van olyan, hogy közel egy órát is fenn van, s néha úgy érzi, hogy focimeccsen van. Már kezdi odabenn rendezgetni a terepet.
Nálad mi a helyzet?
Hogy állsz a kilókkal?
Én eddig elméletileg diétán voltam, legalábbis azon kellett volna lennem, s most, hogy meglett a terheléses cukor vizsgálatom eredménye (jó lett) egy kicsit elengedtem magam. Még szerencse, hogy 28-án volt a vizsgálat s nem előbb. :D
Én 172 cm magas vagyok, s legutóbb (2-3 hete) 69 kg voltam, szerintem most már több, 6-án megyek újra védőnőhöz, akkor majd újra mérünk. 8--án megyek majd dokihoz. Szerintem úgy összességében 3-4 kg jött eddig fel.
jucus80
 
 


Szia!
Szerencsés vagy, hogy csak ennyi jött eddig rád. Nálam sajnos drasztikusabb a helyzet. A két elsővel nem híztam így. Összesen 14 kg volt mindkettővel. Most az első héttől csak hízok, ezért is hittem, hogy lány. Én már 9 kg-ot szedtem fel :(. Ez túl sok, de mozogni nincs időm és nagyon az étkezésekre sincs időm, így ez csak romlik. Még van 1 vizsgám hétfőn, amin valószínűleg megbukom, így az még húzza az időt, hogy mikor lesz újra időm. Egyelőre csak ülök és magolok, ez meg nem tesz jót a súlyomnak. De hátha csoda történik és mégis átcsúszok és akkor megint mozoghatok.
A héten a fiúk is a nagyszülőknél, hogy jobban haladjak az anyaggal. Kezdem nem érteni mi a fenének kellett ez nekem, de ha már belekezdtem megpróbálom meg is csinálni.
Na megyek is vissza az íróasztalomhoz, hátha valami kicsi ragad is rám.
máris
 
 


Szia!
Ma voltunk vizsgálaton, minden rendben. Ma megerősítette a doki, hogy kisfiú a lakóm.
Azt mondja, hogy a méretek alapján 850gramm. Hát nem lesz picurka, az már sejthető, mondjuk apukája sem apró termetű.
Mozgás az nálam minimál, ezért csodálkozom is, hogy még eddig nem szedtem fel többet, mondjuk ennek örülök. Csak egyre többször rámtőr az ehetnék, én úgy nevezem, hogy sáskajárás. :D Ilyenkor ami az utamba kerül, annak vége. :oops:
Szedsz valamilyen terhességi vitamint?
Én az elejétől kezdve szedem a Femibiont, meg kiegészítésként a Cetebét, naponta.
Drukkok mennek a hétfői napra!!!!
Kitartás a tanuláshoz!!!!
jucus80
 
 


Szia!
Vége a vizsgaidőszaknak :))
Lassan megint kezd kinézni valahogy a lakás, mert amíg tanultam eléggé kaotikus állapotok uralkodtak.
A mozgással valahogy sehogy sem haladok. Hacsak nem számítjuk a súlyemelést a kisebbik fiamnak köszönhetően, meg az egyéb sportgyakorlatokat amiket a gyerekek után rohanva hajtok végre.
Minden esetre van időm főzni, így megint rendes ételeket eszünk. Ez valószínűleg jótékony hatással lesz majd és nem hízok a végtelenségig.
A héten el kell mennem cukorterhelésre, tovább már nem halogathatom :( Annyiszor vehetnek vért ahányszor akarnak, csak ne lenne ez a cukros vacak. Eddig mindig megszenvedtem vele. Ha nem eszem amikor felkelek rosszul vagyok, ezen kívül a cukrot sem bírom mióta terhes vagyok. Egyikkel sem bírtam. Kár, hogy a szüléssel ez elmúlik.
A babaszobával hogy álltok? Kezd már alakulni?
Mi egyelőre nagyágyat keresgélünk és minden gyerek eggyel nagyobba költözik. Talán ez lesz a legpraktikusabb megoldás. Bár a kicsire kíváncsi vagyok, hogy ott marad e majd az ágyában ha nincs rajta rács. A nagyobbik 2,5 volt amikor ezt az ágyat kapta, a kicsi meg csak 2 lesz mikor megörökli. Lehet eleinte úgy kell majd összevadásszuk a házból a pizsiben rohangáló gyerekeket :)
máris
 
 


Szia!

Hogy vagytok?

Mi lett a cukorvizsgálat eredménye?
Nálam is ugyanaz a helyzet, engem is csapolhatnak inkább mint az a cukros lötty. Fúúúúúj!!!!

Mi múlt hét pénteken voltunk dokinál. 1300g a becsült súly és eddig minden rendben. Naná, hogy megint aludt az uh alatt, s a kezét az arca elé tette megint. :D

Örülök, hogy megfogadtam a tanácsod, miszerint a 30. hétig szerezzem be a babacuccok javát. Most ebben a hóban nem szívesen kelnék körútra.
Netről rendeltem meg végül is elég sok mindent. A babakocsi az nagyon klassz, a tikotiko hónlapjáról rendeltem meg, 36.000Ft-ért, amiben a szállítás is benne van. Sötétkék-világoskék színű, Kunert nevű, sportkocsivá is alakítható babakocsi, s úgy néz ki elég masszív.
Tempo egészségpénztár tagok vagyunk a munkahelyünk jóvoltából, így a légzésfigyelő és bébiőrt szerencsére ebből letudtuk. Hát döbbenet, hogy milyen áron futnak.
Szóval pár dolog kivételével szinte mindent beszereztünk. A kiságyat majd március körül rakja össze a férjem, addig rejtély. Elméletileg kombi kiságy, de így a dobozok alapján még könyvespolc is lehet :D
Kb. 1 évig a mi szobánkban lesz a picur, így beszéltük meg a férjemmel, aztán kerül majd át a sajátjába.

Hallottam, hogy szülés után jár egyszeri anyasági támogatás az államtól, kb. 60.000 Ft körül. S egyik móri ismerősöm még az önkormányzattól is kapott további 70-et. Nálatok is van ilyen? Nálunk, legalábbis az eddigi infóim alapján, nem igazán adakozó az önkormányzat, sajnos.
jucus80
 
 


Szia!
A cukorterhelésen túl vagyok, és szerencsére jó lett az eredmény. A egyedüli fura, hogy a vizelettel vesztem a cukrot. A védőnő szerint ez normális a harmadik harmadban. A megismételt tesz is kimutatta, és az elsőhöz képest még több cukrot engedett át a vesém. Az előzőekben ilyen nem volt, így kicsit aggaszt a dolog, meg a súlyom is. Most tartok 15 kg-nál. Ennyit még sosem híztam. Kedden megyek Uh-ra, akkor majd rákérdezek a dokinál erre a cukor dologra.
A szülés után tényleg jár az egyszeri anyasági, de ahhoz be kell mutatnod a kiskönyvet, hogy jártál rendszeresen dokihoz, meg igazolás is kell, legalábbis nekem kellett. Az önkormányzat eddig nem adott semmit ott ahol szültem, de állítólag itt adnak. Majd meglátom, de a biztonság kedvéért nem számítok semmire. Persze ha hozzám akarnak vágni egy kis pénzt nem fogok elugrani előle :)
Mi még mindig nem nagyon mozdultunk rá a babacuccokra. Szerintem majd utolsó pillanatban lehozom a ruhácskákat a padlásról és átmosom őket. A mózeskosár meg az autósülés még kap egy új huzatot, de ahhoz el kéne jutnom valami anyagot venni. Azt is halasztgatom még. Valahogy most belassultam kicsit.
Már alig várom, hogy a kezemben tarthassam a kicsit, akkor minden könnyebb lesz megint. A cipő befűzése biztos :)
Te még nem fulladsz? Én alig bírom tartani a tempót a gyerekekkel. Jó lenne, ha annyi energiám lenne mint nekik.
máris
 
 


Szia!

Gratulálok a jó cukor vizsgálati eredményedhez!
Mi volt az uh-n kedden?
Én még nem voltam fogorvosi vizsgálaton, majd a héten próbálok meg időpontot kérni.
A fulladás, az nagyon gáz nálam. Már a fogmosáskor is majd meg fulladok, pedig az nem nagy erőkifejtés. Eddig sem vittem túlzásba a mozgást, de hogy lassan már kétszer kell nekiállnom egy mosogatásnak is. :oops: Aludni is egyre rosszab, mármint ha alvásnak lehet nevezni azt, amit éjszakánként művelek :D
Jöhetne már a tavasz, kezd elegem lenni ebből a havas-sáros valamiből!!!
Mostanában erről a rota vírus elleni védőoltásról probálok meg tájékozódni, de félek, hogy ennél is nagyobb a felhajtás, mint amilyen ténylegesen a betegség. Neked mi a véleményed erről?
Ti oltattatok már ez ellen vagy esetleg fogtok?
Hallom elég szép összeget is takar a védőoltás, lehet, hogy ez is csak erre megy ki???
jucus80
 
 


Szia!
Mi nem oltattunk rota ellen. Kérdeztem a gyerekorvosunkat neki mi a véleménye. Szerinte ártani nem árt, de mi nem olyan család vagyunk ahol a higiéniai körülmények ezt indokolnák. Állítólag nagy %-ban esnek át rajta. Hát lehet, hogy mi is átestünk, mert hasmenés és hányásos betegségünk is volt, de semmi komolyabb mellékhatással. Ha nincs láz még az orvoshoz sem szoktunk elmenni, csak diéta pár napig és helyrejön. Amúgy lehet csak a foguk nőtt. A kisebbiknek most is hasmenése volt, igaz 1 hét alatt 6 foga nőtt ki és a a rá következő héten még 2. Most végre utolértük a kortársakat fogszámban :) Persze jobb lett volna rendes időben és nem egyszerre, de ne válogasson az ember :)
Fogorvosnál én még közvetlenül teherbeesés előtt voltam. Rendszeresen járok kontrollra, mert félek a fogfájástól, így igyekszem megelőzni azt. A nagyobbikkal 8 hónapos terhes voltam amikor bedurrant a fogam. Akkor eléggé féltem a kezeléstől. Pontosabban, hogy nehogy baja legyen a gyereknek az érzéstelenítéstől. Nekem 3 kell míg elviselhetővé válik a kezelés. Valahogy nem pont ott fut az idegem ahol kéne, vagy nem reagálok az érzéstelenítőre. A 3 érzéstelenítő hatása is kb 2 óra alatt teljesen kimegy és olyan mintha nem is kaptam volna semmit.
Ebből kiindulva én szülésnél sem kértem semmit. Végül csak a varrásnál kaptam valamit, ami szerencsére hatott. Szülni az egy dolog, azzal nincs bajom ha fáj, de ha varranak az mégiscsak jobb ha nem fáj. Főleg, hogy annyi fájdalom után egy csapásra megszűnik a fájdalom és pont akkorra jön a stoppolás. Te fogsz kérni érzéstelenítőt?
Kitartás, a fulladás a végére megszűnik, ha majd leszáll a baba.
Én annyira nem fulladok, de állandóan megfázok, mert nem tudok macisra beöltözni, mert akkor nem tudok a gyerekek után loholni és pakolni. Itthon nincs is gond, de a védőnő után mindig köhécselek 1 hetet. :(
Uh-n minden rendben volt, csak a doki nem akart semmit mondani. Így azt sem tudom mekkora kb a súlya. Kicsit fel is húztam magam rajta, de tök feleslegesen. Még pár hét és úgyis kinn lesz, akkor majd megnézem és megmérem :) Addig meg cipőt próbálhatok rá, úgy kinyomja a lábát :)) Esténként ugrál a hasam ide-oda.
máris
 
 


Szia!

Jövő hét csütörtökön megyek legközelebb dokihoz, akkor már ahhoz, amelyiknél szülni szeretnék. Sajnos az, akihez eddig jártam nem vállal szülést.
Megfogadtam ezt a másikat, aztán hogy mennyi az annyi, gondolom jövő héten ezt is kiböki.
Ha minden rendben lett volna, nem hiszem, hogy magándokihoz jártam volna. Nem azért, mert nem vagyok vele megelégedve, de sajnos a mi fizetésünk, s főleg, hogy végig táppénzen vagyok, nagyon megnehezíti a dolgot.
Hétfő kötöttünk az egyik őssejt bankkal szerződést köldökzsinórvér megörzésről, hát ez még egy nagyon húzós dolog. Érdemes körülnézni több ilyen sejtbanknál, mert vannak azért olyanok is, amelyeket viszonylag meg lehet fizetni.
Sokan az ismerősök közül elég furán reagáltak rá, hogy mi ilyenre is költünk. Hát nálunk nem lesz márkás ruci, babakocsi.....
De mindenkinek más a fontos. Remélem én is, hogy feleslegesen kötjük, nem kell majd felhasználni.
Szülés??!!!! Hm... Hát én még ugye nem tudom, mire számítsak. Igazából nem parázok még rajta, csak nem igazán tudom még elképzelni, hogyan fog onnan kibújni. :D
Nem hiszem, hogy szüléskor kérek érzéstelenítőt, a varráshoz vizsont szerintem igen. Aztán, majd ahogy alakul.
Elég sok rossz dolgon átestünk az utóbbi 5 évben, s nagyon régóta várunk már erre a babóra úgyhogy ez biztos erőt fog adni nekem. Aztán ki tudja, lehet, hogy császár lesz belőle. Mondjuk nekem ez a része mindegy, mindegyikről hallottam jót és rosszat is egyaránt.
Te már rutinos vagy! Jó Neked!
Harmadik gyerkőc!!! Milyen élet lehet már most is Nálatok!!! Nálunk azért ez nagyon hiányzik, s végre nem lesz üres a ház! Most még annak érzem, hiányzik belőle az élet, a gyerekhang. Pár hét és igazi család leszünk!
Van aki segít Neked vagy segíteni fog? Mert azért nem lesz egyszerű.
jucus80
 
 


Szia!

Hogy vagy? Minden rendben? Már rég hallottam felőled!
Remélem minden ok nálatok, s csak azért nem írsz, mert nagyon elfoglalt vagy.
Végre itt a tavasz!!!! :D
jucus80
 
 


Sziasztok áprilisi babások!

Én Április 8.-án szültem meg a kisfiamat az I. Nőgyógyászati Klinikán!
Írjátok meg a tapasztalatokat a babákkal, szüléssel, kórházzal kapcsolatban!

Üdv.: mara

:)
mara79
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: