Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Aniko20, akkor most mar gyere surubben, ha otthon vagy! A kapott kisruhak kozott nincsen veletlenul ujszulottre vagy 1-2 honapos babara valo kiscipo? Szeretnek horgolni egy parat ujszulottre, egy masikat meg egy 2 honapos babara, de fogalmam sincs mekkora az ilyen piciknek a laba. A Lolli kinott cuccai fenn vannak a padlason es nehez lenne megtalalni. Ha veletlenul nektek van, lemerned nekem?

Anyko, Lolli taknyos meg kohog, de nem veszes. Remelem nem is lesz rosszabb. Nyomjuk bele a vitaminokat es a Manuka mezet. Egyenlore az ejszakakat is ataludta, ugyhogy remenykedem, hogy most hamar fel fog epulni. Csak most megint csinnyan kell bannunk a tejjel, mert ilyenkor azt nem birja. Eppen napkozben elmegy, csak este kell vigyaznom, hogy ne egyen, igyon semmi tejtermeket, mert akkor felebred ejjel es visszakoszon a vacsora. :roll: Tegnap volt vacsi utan angol almas pite, amit vagy vanilias jekremmel vagy vanilias szosszal szoktak enni. Mivel telen nem akartam jegkremezni, vanilias szoszt csinaltam, de Lollinak kulon foztem tejmentesen (rizstej es zabtejszin keverekebol). Erre apank kitalalta, hogy neki is az kell, az finomabb. :twisted:

Amugy apank tegnap raallt a merlegre es 80 kilo, ugyhogy szerencsere nem hizik vissza. Mar nincsen dietan, de azert nagyon figyel, hogy mit eszik. Illetve nem o figyeli, hanem en. :lol: Akkora nagy zabalasokat nem engedelyezek neki, mint amiket regen csinalt. Most mar normal kavet is iszik. Eddig csak a gabonakavet itta, de most meg mar olyan alacsony a vernyomasa, hogy boven belefer a rendes kave is. Hihetetlen, hogy mennyit jelent a vernyomasnak a testsulycsokkenes. Pedig szeptemberben parszor panikoltam a vernyomasa miatt. Most meg mar olyan alacsony, hogy meg rajtam is tultesz, pedig velem nehez versenyre kelni alacsonyvernyomas ugyben. :lol:

Gondolkoztam a farsangon. Ismered a cupcake-et? Itt az nagyon nepszeru gyerekek koreben. Olyan, mint a muffin, csak kisebb. A tetejere ugyan cukormazat csinalnak (de bele akkor tehetsz kevesebb cukrot) es hangulatosan lehet disziteni. Foleg a szinessege vonzza a gyerekeket. Ha nem cukormazzal szeretned bevonni, akkor lehet csokival is es megszorhatod olyan szines cukorkakkal, mint amivel en szortam a tortat. Csak nem tudom, hogy van-e hozzad tepsid, mert ehhez olyan muffinsuto tepsiszeruseg kell, meg ki kell belelni cupcake papirral. Mikor lesz a farsang? Ha csak ez a belelos papirod hianyozna, ha nem keso, azt tudnek kuldeni. Fogalmam sincs, hogy otthon van-e ilyen, mert otthon sose csinaltam ilyet.
Ha viszont nem nagyon akarsz pepecselni vele, akkor eppen a zabos sutimet is megcsinalhatod, az nagyon hamar kesz.

Vegul folyekony szinezot hasznaltam a rozsaszinhez. Nem szeretem a mesterseges cuccokat, de mivel a tortat nem kellett szineznem, csak a tornyokat, gondoltam azt ugyse eszi meg senki, ugyhogy minegy. Eppen eheto volt, csak eppen nem termeszetes szinezekkel keszult. Ha viszont az egesz tortat kellett volna szineznem, akkor meggybefott levet hasznaltam volna. A multkor sutottem puncskockakat es annak a tetejera mazat azzal szineztem es szep rozsaszin lett.

Ugye, hogy ez a Peppa Pig torta lenne a legegyszerubb, ha mesefigurasat csinalok? En talan meg a ruhajat is megcsinalnam, hogy nagyobb legyen a torta, mivel szulokkel egyutt kb. 30-an leszunk. En meg nem vagyok hive az angol vendeglatasnak, ok ugyanis a felnotteknek nem adnak a tortabol, csak a gyerekeknek. Nekem ez annyira furcsa, hogy meghivom a szuloket is es oket meg nem kinalom meg?!
Egyebkent ma magyarazott Lolli nagyon Peppa Pigrol, ugyhogy szerintem a Peppa Pig-es torta is nyero lenne nala.

Voltunk ma zeneoviban. Nagyon jol erezte magat Lolli. Szepen be is kapcsolodott, dobolt, enekelt, stb.

Mondta is a tanarneni, hogy nagyon ugyenes eltalalja a ritmust, mindenkeppen jarassuk majd valami hangszerre, amikor mar nagyobb.
Tegnap itthon olyan ugyesen dobolt egy dalt, hogy siman fel lehetett ismerni a ritmusrol, hogy melyiket dobolja.

Aniko20. nagyon izgi igy a vegefele, amikor mar a ruhakat pakolgatja az ember. Megvettetek mar nagyjabol mindent? Babakocsi, autosules, kisagy, stb.?

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Olive!

Remélem Lolli napról napra jobban lesz. Igen a tejtermékek annyira nem jók emberi fogyasztásra. Felelősek a slejm és egyéb dolgok képződésében. Pl aki taknyos vagy el van dugulva az orra, annak kifejezetten probléma a tejtermék fogyasztása.
De én is észrevettem, hogy Zsófinak sem jó a tej. Tápszert vettem újra neki.
Azóta nincs baja.
Hátha csak egy ilyestés volt ez a taknyosság és hamar túl is lesz rajta Lolli.

A zenebölcsit irígylem. Zsófi is élvezné, mert amúgy is nagyon szeret énekelni, zenét hallgatni. Ha autóban utazunk, állandóan énekel. :lol: Olyan cuki. Őszinte leszek, én is szeretnék megtanulni zongorázni és gitározni. Nagyon tetszenek ezek a hangszerek. A zongora kiváltképp. Így ha Lollinak is kevdle lesz hozzá, hogy hangszeren megtanuljon, nagyon jó lesz. Ráadásul gyerekkorban olyan könnyen tanulnak.

NIgelnek gratula! Nagyon ügyes. Azért ehez önfegyelem és akaraterő is kell. Bár gondolom a problémák kicsit megilyesztették. De biztos sokkal jobban érzi magát.
Nekem nagyon nehezen megy le a mérleg nyelve. Centiben van jobban változás. Nem 2 nap alatt akarok lefogyni, nyárra tervezem azt, hogy lemegy ez a pár kiló. De ez apár kiló is sokat javít a közérzetemen. JObban érzem magam.

Köszönöm a receptet.
Meg a cupcake ötletet is. Rá is kerestem a neten, így ma sütök próbából egy adagot. Csak sima liszt helyett tk lisztet használok illetve gyümölcscukrot. Kíváncsi leszek milyen lesz. Nincs cupcake papírom, de gondolom jó lesz amuffin papír is. max nem lesz tele. De a krém a tetejére legalább a papírban marad és nem folyik le.
Itt nem is láttam cupcake papírt. Anyira itt nem divat. lehet nem is ismerik. :lol:

Esetleg nincs olyan recepted, ami tepsis és szeletelni kell? Tk lisztes reform süti? Amibe esteleg kell valami krém is? Ezek a gyerkők az oviban a krémeset szeretik meg a csokisat. Bolti édességekhez szokott társaság. :roll: Lehet a reformkeksszel elzavarnának. :lol: De egy krémes süti, mégha tk lisztes is, csak jobban csúszna nekik.

Peppa pig torta szerintem nagy sláger lesz. Biztos örül majd neki Lolli!
És komyolan nem kínálják meg a szülőket??? Nem sóvárognak? Én bizti csorgatnám a nyálam... Fura nagyon.

Képzeld hogy jártam ma... :oops: Nagyon ciki.
Felkeltem korán, de hagytam aludni a gyerekeket, mondván úgyis szombat van. :roll: Apa 7:55-kor szól, hogy ma nincs bölcsi és ovi? Néztem nagy bambán. Mondom szombat van, megyünk szánkózni. Erre közli, hogy péntek van... :shock:
Zsófit kikaptam az ágyból, mert 8-ig be kellett volna érni. MÉg aludt úgy öltöztettem. :lol: Felkaptam és szaladtam a bölcsibe. Szó szerint szaladtam. Zsófikámmeg mondja, anya ne szaladj, lassan is meheteünk. 8: 10-re a bölcsiben voltunk.... :lol:
Gerit az iskolaelőkészítőbe vittem, így szerencsém volt, mert az 9-kor kezdődik.

megyek, bekavarom a cupcake-et. ha van receptetd, írhatnál. Reform is jó, sőt az a legjobb.

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!!!

Nem rég regisztráltam erre az oldalra , de már is nagyon tetszik . Én most vagyok 22 hetes kismama , és az első gyermekemet várom . 20 éves vagyok , tehát még tapasztalatlan ezen a területen . Ezért is regisztráltam erre az oldalra mert amikor bele kukkantottam , akkor láttam hogy mindenki olyan kedves és megértő.

Legelsősorban a Gyulai kórházról szeretnék minél több információt begyűjteni és azon túl a Baba - Mama szobáról!!
Ha valaki tud nekem tanácsokat adni azt nagyon szívesen elfogadom .

Mindenkinek minden jót és jó egészséget kívánok .
Üdv .: Lina89 :D
lina89
 
 

 
 

Sziasztok!

Lina, udv itt is! Akkor mostantol inkabb ide irjal, mert ezt a topikot olvasgatjuk minden nap.
A szobak szamaval kapcsolatban nem akarok hulyeseget irni, bar nekem ugy remlik, hogy csak 1 vagy max. 2 ilyen van Gyulan, de errol legkozelebb kerdezd meg a dokidat! Nem hinnem, hogy attol kene felned, hogy nem lesz hely, mert szerintem a baba-mama szobak meg videken nem annyira nepszeruek, mint pl. Budapesten. Szerintem nagyon jo otlet, hogy ezt valasztod. Nekem azert nem fordult meg a fejemben, mivel az utolso honapban kiderult, hogy csaszarral kell szuljek. Bar, igy utolag visszagondolva, tulajdonkeppen igy is lehettem volna a baba-mama szobaban, csak nem rogton az elejetol, hanem a 3. naptol. A csaszarosok 2 napig kulon szobaban vannak, csak utana kerulnek at a rendes kortermekbe. En 3. naptol mar voltam olyan allapotban, hogy el tudtam volna latni a babat, csak az elso 2 nap volt nagyon gaz.
A masik topikban irtad a dokid nevet. Megleptel, mert azt hittem nem tudsz olyan dokit mondani Gyulan, akit nem ismerek, de a te dokiddal meg sose talalkoztam, sot nem is hallottam. Mikor kerult o oda? Amikor en benn fekudtem, akkor 1 uj, fiatal dokival ismerkedtem meg a tobbit mar regrol ismerem.

Anyko, gondolkozom tepsis sutin, de ami hirtelen eszembe jutott, az egy kiscsit maceras vagy az nem baj?
Akkor erdekesen alakult a reggeletek. :roll: Neha en is meg vagyok kavarodva a napokkal, bar leginkabb a szunetekben, mert akkor nem kell reggelente menni sehova es olyankor egybefolynak a napok.
Meg jo, hogy mi Angliaban elunk, kulonben szerintem se bolcsibe, se oviba, se iskolaba nem tudnank jarni, ugyani se anya, se lanya nem tudnak reggel felkelni. Nekunk meg a 8 orasi keles is fajdalmas. :lol: :oops:
Meg jo, hogy itt Angliaban olyan nincs, hogy 0. ora az iskolaban. Nekunk kozepiskolaban volt es az nekem a vilagvege volt. Hogy lehet reggel 7-kor koncentralni az iskolapadban?!

Kozben eszembe jutott egy suti, de nem tudom, hogy az jo-e a gyerekeknek. Kokuszos.
Nagyon egyszeru, csak sutsz egy linzer alapot tepsiben, megkened lekvarral es rasimitod a tojasfeherjek felvert habjat, cukorral es kokuszreszelekkel osszekeverve es igy visszateszed a sutobe alacsony fokozatra (100-120 fok) es szaritod. Ha nagyon ki akarsz tenni magadert, akkor meg akar csokimazzal is bevonhatod. Mivel gyerekeknek kell, talan inkabb tejcsokival. Ennek olyan bountys ize van. Ha e mellett dontesz, szoljal, aztan irhatok neked pontosabb mennyisegeket is, csak at kell gondolnom, mert ezt csak ugy fejbol szoktam sutni!
Mikor lesz a farsang? Gondolkozom meg, ha van idom.

Kozben eszembe jutott meg egy:
Azt is linzertesztaval kell inditani, csak abba raknek egy kis sutoport is, hogy puhabb es lazabb legyen a teszta es ezt tepsibe igazitva megsutod, aztan, amikor atsult, vanilias pudingot fozol, keversz bele vajat vagy margarint es ezt rasimitod a tesztara es a tetejet bevonod csokival. Bocs, hogy en csak csokiban tudok gondolkozni, de itt minden gyerek azert rajong.
Sot, egy kicsit megvarialhatod, a tesztajaba rakhatsz egy kis kakaoport, igy mutatosabb, amikor fel van szeletelve.

Na, jol van, most mar befejezem, mielott a tobbiek megharagudnank, hogy itt receptezunk. :wink:

Ja, azt tenyleg ird meg, hogy mikor lesz a farsang, mert ha meg odaer, akkor kuldok neked cupcake papirokat! Azok kisebbek es szerintem jobb is, mert gyerekeknek eleg a kisebb suti. Amugy nem jon ki belole, persze nem a tetejeig toltod meg a nyers tesztaval.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Hát igen, én is azt hittem, hogy ha majd itthon leszek, milyen sok időm lesz mindenre...eddig ez nem jött be! :-) Mindig van valami! De igyekszem!

Anyko! 90%-ban a bal oldalamon alszom, csak néha kapom magam azon, hogy hanyatt vagyok. Biztos nyom valami ideget olyankor, mert nem minden éjszaka van.
Hű, de aranyos az a torta, amit feltettél! Jobbulást anyukádnak!

Anyko, Olive! Igen, azt hiszem nagyjából minden fontos dolgot beszereztünk. Magamnak szeretnék még venni egy merevítő nélküli melltartót, mert csak egy van, meg hasszorítót, próbálkozom kölcsönkérni valahonnan mellszívót, de nem nagy sikerrel, lehet hogy azt is venni kell majd.

Olive, kiscipő ügyben: inkább zoknikat kaptunk, egy kiscipő van közte, annak 9 cm hosszú a talpa. Én a múltkor úgy láttam a neten, hogy 6-7 centisek is vannak újszülöttben.... A mi kislányunknak viszont már a 32 hetes uh-n 6,8 cm volt a talpa!!! :-) Úgyhogy lehet, hogy jó az a 9 cm!

Lina! Én Gyulán fogok szülni, március 5-re vagyok kiírva, utána be tudok számolni ha gondolod, mert még én sem tudok túl sokat az ottani körülményekről. Vagy esetleg ha majd febr. elején beszélek a szülésznőmmel, rákérdezek én is! Vagy meg is mutathatná, szerintem. Nekem Tóth a dokim!
aniko20
 
 


Sziasztok!

Az előbb tök sokat írtam és kilépett az explorerem. :cry:
Kezdem előröl.

Lina!
Örülök, hogy te is átjöttél. Legalább Anikó tényleg tud segíteni neked, hisz hamarosan átéli. Így mindenről be tud neked számolni. :)
Csabán talán 3 ilyen szoba van, így biztos Gyulán sem csak 1. Biztosan jó kezekbe kerülsz, mert akik ott szültek barátnőim, azok meg voltak elégedve a dokikkal is és a szülésznőkkel is. A csecsmősök pedig tényleg leterheltek, de ha kéred őket, biztosan segítenek majd.

Anikó!
Örülök, hogy jobban vagy. Én is abal oldalamon alszom és ha felébredek és hanyatt fekszem, már borulok is a bal oldalamra. :lol:
Merevítő nélküli melltartóbannagyon tudom ajánlani az Anita champagne melltartókat. Őszinte leszek, én még most is ezeket hordom. :oops: :roll: Olyan szép és nagyon kényelmes. Meg nekem a merevítősök nagyon nem jönnek be, mert kilátszanak a bordáim és iszonyat nyomja őket. El vagyok szokva tőlük és nem kényelmesek na. Ez van .

Nézd csak. Én ezt hordom. Szerintem nagyon széééép!!!
Kép
Szoptatósban is ilyen volt. Illetve ilyen csak fehérben. De ennek sokkal jobb az anyaga.
Brendonban néztem most. De én mindig a Lutheren levő kismamaboltban vásároltam. És alkudtamis, mert lehetett. :roll: :lol: Persze akkor, ha több mindent vettem. De nagyon aranyos ott a csaj. És olcsóbb a brendonnál.

Jaj, a Brendon elköltözött a stop shopba.
Azt pedig olvastátok? Február 21-én vasárnak baba-expo a sportcsarnokban. Végre van helyem!!!! :lol: Megyek árulni én is. Úgy örülök, mert múltkor is akartam, de másnap hívtam őket és közölte a csaj, hogy 1 óra alatt elkelt minden hely. :shock: Így most gyors voltam, de így is enyém lett az utolsó hely a benti részben.

Olive!
Tündér vagy! Köszi a recepteket. Tegnap sütöttem egy próba cupcake-et. A család elpusztította. ( gyerekek, mama tata és még Gabi is megkóstolta ). Refprmra csináltak tk liszttel és gyümölcscukorral. Jajj itt s láttam xilo-t vagy hogyan kell írni. Óriási dobozban van csak. Talán 5 kg-s és 7000 vagy 7900ft nem is tudom. De 5 kgy hány évig elég??? :lol:
Szívesen efogadom a cupcake papírt, mert most muffinpapírba raktam és mivel írtad, hogy kisebbek a muffinnál, így csak negyedig raktama papírba a tésztát. Megnőtt szépen, de lepénykék lettek. :lol: Belekóstoltam, egész jó. De csak egy alaptésztát csináltam. Arra gondoltam, hogy csokikrémet teszek rá és megszórom színes gabonagolyókkal.
Ha esetleg megvettem a papírokat, akkor írd majd a az összeget ( postaköltséget is ) és utalok.
Előre is nagyon köszönöm. :D

Nagy futam volt a tegnap reggel, de mindkét gyerek odakerült, ahova kellett. :lol: Csak nekem lógott a nyelvem utána. Angliában mikor kezdődik az iskola?
Itt a bölcsibe be kell érni 8-ig, mert akkor van a reggeli. Az oviba elméletileg fél 9-ig kell ott lenni, de én jobb szeretem, ha 8-ig beér. Nálunk a kelés nem gond. Már Zsófi is átállt arra, hogy 7-kor kel. Bár most még lustizik az ágyában. De ébren van.

Farsang. Február 24? talán???? :lol: Igen annyi, megnéztem gyors a naptárat.

Megyek,mert ma megyünk egy iskolai ismerkedős délelőttre.

Puszi!
Anikó

( Erikának lesz mit olvasnia és Boának is és Szferleanyának is. :lol: )

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!!
Hú , nagyon jó hogy ennyien írtatok nekem , hatalmas segítség ez nekem :)

Olive : Erre a kérdésedre nem tudok válaszolni , hogy mióta van ott Juhász doktor , de tény és való , nagyon fiatal . Néztem a honlapját , de nincs feltüntetve hogy melyik évben kezdett el dolgozni . Én úgy hallottam hogy talán 3 éve praktizál , itt Gyulán , de többet nem tudok róla . Nekem sok ismerősöm szült nála az elmúlt 1 évben , és hála mindenki jó véleménnyel van róla! Igaz hogy fiatal , de nagyon aranyos és rendes , segítőkész . A baba-mama szobát nagyon szeretném , nem tudom elmondani hogy miért , de a tanácsok és tapasztalatok meghallgatása után ezt gondolom a legjobbnak . Aztán majd látjuk a többit . Nagyon remélem hogy minden rendben fog menni a terhességem alatt , és természetes úton fogom megszülni a pocaklakómat .
Most hirtelen nincs más kérdésem. Neked hány gyermeked van? Merre laksz? Üdv: Lina89
lina89
 
 


Szia Aniko20!!

Nagyon örülök hogy te is írtál nekem egy pár sort.Akkor te nem sokkal vagy előrébb mint én :):):):)
Most szerdán megyek én is magánrendelésre és megkérdezem én is pontosan hogy hogy is múködik ez az egész baba-mama szoba ?!
Igen Tóth-ot ismerem nagyon jó fejnek tűnik , és csupa jó dolgot lehet róla hallani . Te nem hallottál az én orvosomról Dr.Juhászról?
( Ha a fogadott orvosod Tóth , akkor biztos jársz magánrendelésre és Juhász is ott rendel ahol Tóth )
Természetesen , ha február elején megtudsz valami fontosat , akkor nyugodtan írd meg , nagyon szívesen fogadom . :)
Te is első gyermekedet várod? Köszönöm ahogy írtál .
Üdv: Lina89
lina89
 
 


Sziasztok!

Lina, en terhesseg ota nem hasznalok merevitos melltartot, de nagyon egyszeruen megoldottam. Kihuztam az osszes melltartombol a drotokat. :lol: A mai napig azt csinalom, hogyha ujat veszek es van benne merevito, azonnal nekiesek es huzom ki belole.

Aniko20, Toth dokit ismerem, o nagyon jofej es szakmailag is ugyes. Anyukam dolgozott vele evekkel ezelott es nagyon jo velemennyel van rola. Sot, gyerekkoromban meg szomszedok is voltunk. Nem kozvetlen szomszed, de egy hazban laktunk. Ha az en dokim szabin lenne vagy valami miatt nem lenne elerheto, akkor, en valoszinuleg Toth dokihoz mennek.
Emlekszem egyszer, amikor a korhazba mentem CTG-re, osszefutottunk es csodalkoztam is, hogy hogy kerul oda, amikor tudtam, hogy akkor szabin van. Akkor jott ki a szuloszobarol egy betegetol. Szoval, ez mutatja, hogy mennyire megbizhato, hogy meg a szabija alatt is bement a betegehez.

Mondjuk az en dokim is ugyanezt tette. Amikor en szultem, akkor pont szabin volt, de siman bejott. Sot, minden reggel beszaladt a korhazba es ranezett a betegeire. Ezert nagyon becsultem, mivel sok olyanrol hallottam, hogy vegig hozza jart a kismama az egesz terhesseg alatt es a szulesnel nem volt ott a doki. Jo, persze valahol erteheto is, mert az orvos is csak ember es szuksege van szabadsagra. Ha a szabijat kulfoldon tolti, akkor meg persze, hogy nem tud bemenni a szuleshez. Csak azert ez egy kicsit rosszul eshet a kismamanak, hogy pont a legfontosabb napon nem szamithat ra.

Lina, mi egyebkent Angliaban elunk, Londontol egy kicsit eszakabbra. Itt meg meg valasztott dokid sincs, annal szulsz, aki epp ott van a korhazban, amikor rad jon a szules. :roll: Nekem ez egy kicsit furcsa, mert szerintem pont a szules egy olyan esemeny, amikor szukseged van egy biztos pontra es hogy bizzal meg egy szulesznoben vagy egy dokiban, ha meg eletedben nem lattad? Sot, ha semmi komplikacio nincs szules alatt, akkor dokit nem is latsz. A szuleszno vezeti le az egesz szulest, sot o is varr gatat, ha repedsz. Itt nem szokas vagni. Ha szerencses vagy egeszben maradsz, ha meg nem akkor reped a gat. :roll: Van is egy ismerosom, aki megy majd vissza gatplasztikara, ugyanis nagyon csunyan repedt es nem is jol varrtak ossze, ugyhogy meg 1 evvel a szules utan is faj neki.
Tudom, hogy otthon mostanaban a kismama magazinok is sokat irnak a gatvedelemrol es hogy nem szukseges a vagas, de ha meg reped, az sokkal rosszabb.
Na, nem ijeszgetlek, ez egy angliai helyzetjelentes volt, Magyarorszagon sokkal baratsagosabb a helyzet, ezert is mentem en haza szulni. :)

Kerdezted, hogy hany gyermekem van. Tulajdonkeppen 1, de kitesz legalabb kettot. :lol: Nagyon jo kislany tud lenni, ha allandoan ott ulsz vele es egyutt jatszol, foglalkozol vele. A gondok akkor kezdodnek, ha felallok mosogatni, fozni, stb. Akkor belebujik a kisordog.

Anyko, ugyan mar, dehogy fizeted ki! Nalunk ez filleres aru. En mostanaban nagyon ritkan vasarolok, mivel Lollitol keptelenseg. Ha vele megyek, telepakolja a kocsit, ha egy pillanatra is felrenezek. Igy viszont abszolut nem tudok korulnezni. Ezert apank szokott bevasarolni. Igy neha fogalmam sincs, hogy mi mennyi. Pont a multkor kerdeztem ra, hogy mennyi volt a cupcake papir es total ledobbentem, hogy olyan olcso. Sokkal tobbre szamitottam.
Csak a cimeteket kuldjed az e-mail cimemre vagy priviben, mert az ujat nem tudom!
Tenyleg, mindig elfeljetem kerdezni, hogy hogy alltok az epitkezessel?

Na, megyek kiszelloztetem az egesz hazat, amig Lolli alszik. Irto budos van allandoan, mivel a kisasszony mindig karfiolt akar enni. Ha veletlenul beallitana valaki hozzan varatlanul, nem is tudom, mit gondolna, mitol ilyen budos a haz. :wink: En utaltam kiskoromban a karfiolt, Lolli meg enne egesz nap. Tegnap vacsora utan meg "desszertnek" evett sima fott karfiolt, reszelt sajttal. :shock: Persze jobb, mintha csokit zabalna, csak nekem ez olyan furcsa, hogy egy gyerek hogy imadhatja ennyire a karfiolt.

Meg gyorsan leirom a tegnapi aranykopeset, mielott el nem felejtem! Van egy kis bor szobai focija es azt kezdte el rugdosni. Egyszer csak a foldre vagta magat, mint akit elgancsoltak es hempergett, kozben meg fogta a labat. Kerdezem tole: "Te mit csinalsz?" Erre Lolli:"En vagyok a focis bacsi." :lol: Pedig mi nem is szoktunk focit nezni a tv-ben. Biztos apukam nezett focit, amikor itt voltak es onnan leste el Lolli.

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Leszek majd délelőtt én is. Hétvégén nem nagyon tudok vagyis akarok írni, mert az a családé. Ilynker vagyunk mind a 4-es ithon és mindig csinálunk közös programokat. :)

Viszont ma Olive küldöm a receptet. :D Az almáspitém receptjét. Finom volt?

Na majd jövök, keltem a gyerekeket. : Indul a hét.
Puszi
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anyko! Köszi szépen a tanácsot melltartó ügyben, már mások is ajánlották az Anitát, de ha jól emlékszem elég jó ára van sajna...
De tényleg nagyon szép!
Még a múltkor vettem a Fair Playben egy Bellindát, nagyon kényelmes, 3600-ért, és most végül sikerült még egyet venni, azt hittem, dobok egy hátast: a Triumph boltban a Tescoban, 3300-ért! És még le sem volt értékelve!

Igen, láttam, hogy a Top Shopban van Brendon, csak azt nem tudtam, hogy a másik üzlet megmaradt-e a piacnál. Ezek szerint nem?

Olive, Lina! Én is csupa jót hallottam Tóth dokiról, meg tapasztaltam én is, anyukám is. Azért jó a megerősítés :-). Olyan szépen, türelmesen beszél az emberrel, és számomra nagyon pozitív a kisugárzása. És nagyon korrekt, anyagilag is. A 36. héttől kezdődő NST-k már nem magánba mennek...

Jut eszembe... szerintetek mennyi pénzt szoktak manapság adni orvosnak, szülésznőnek? Én nem gondoltam túl sokra, hiszen vagy 6-szor voltunk magánrendelésen...na meg azért is, mert nem futja túl sokra.

Lina! Igen, Juhász doki is ott rendel, csak ő ugye szerdán, Tóth meg csütörtökön. Nem hallottam semmit Juhászról. A baba-mama szobáért ugye külön fizetni kell, jól tudom? Nekem ismerősök nem ajánlották. Szépen hangzik, de...nagyon fárasztó.
Igen, nekünk is első baba lesz, lány!

Ma például azt mondta a védőnő, hogy Gyulán nagyon jó, mert egyből mellre teszik a babát, ha nincs semmi gond, Csabán ez nem annyira jellemző... Ja, és hogy nem muszáj vinni betétet, mert adnak. (én azért viszek) Majd megírom még, ha megtudok vmit.
aniko20
 
 


Sziasztok!

Jó sokára értem ide, annyi mindent csináltam, hogy csak na. Mosni állandóan mosok, ez nem újdonság. Ezáltam egy csomót vasalok is.
Most vettem Zsófimnak teletubbies ágyneműt, gyors mostam és most szárítom, vasalom, mert ezzel akar aludni este. :lol:

Anniyra jól érzi magát a bölcsiben, hogy el sem akarom hinni. Nagyon ügyes lányom van! :lol: Imádom nagyon.
Jaj Neki is volt egy beszólása.... Apa megengedte, hogy nézzék a scooby doo-t. :roll: Na anyira nem örülök neki. Erre reggel mondja Zsófi, hogy anya beteszed nekem a nyumi nyumi nyúúút. Mire rájöttem, hogy ez scooby do akar lenni. :lol: MÉg jó, hogy nincs meg lemezen csak a tv-ben látták.

Olive!
Ha jöttök, majd megnézitek a házat. :wink: Elkanyarodunk arra jó?

Anikó!
Igen, elég borsos áruk van az Anita melltartóknak, de az biztos, hogy nagyon tartós, kényelmes és szép. Én is mindig 7-8 erez körül vettem.
A triumph csak ennyi??? Akor az nagyon jó áron van. A tesco-ban nagyon ritkán megyünk. Meg sem szoktam nézni a női ruhákat. Néha, ha nagy akció van, akkor a gyerekruhákat átnézem, de a felnőtthöz sosem jutok oda.
Igen, a brendon teljesen átköltözött. Majd ha arra járok, benézek, bár már túl sok mindent nem tudok ott venni. Milyen fura is. Olyan gyorsan túl vagyunk a babás időszakon. :roll:

Olive!
Megy majd a recept, lehet még van annyi időm, de hamarosan jön haza Ger, akkor aztán vége a netezésnek. :lol:

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Szia Olive!

Elküldtem a receptet és mikor az elküld gombra kattinntottam kilépett a babanet. Így majd este újra begépelem a receptet.

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Anyko, ne aggodj, nem azonnal fogom megsutni! Most dogrovason vagyok. Ma mar egy fokkal jobb a helyzet, de tegnap nagyon vacakul voltam, raadasul apank egesz hetvegen dolgozott, ugyhogy egyedul voltam Lollival. Viszont nagyon jo kislany volt. Hozta az orvosi taskajat es megvizsgalt, apank meg azt mondta a telefonon, hogy o majd meggyogyit, ad nekem gyogyszert is. Megkerdeztem tole, hogy milyen gyogyszert kapok, erre o: "vitamint". :lol: Allandoan puszilgatott, olelgetett, simogatott. Remelem nem fertozodik meg, bar szerintem pont tole kaptam el, csak o nem robbant le ennyire. En egesz nap csak tehetetlenul ultem a kanapen es idonkent elbobiskoltam. Nagyon rendes volt Lolli, mert nem nyaggatott, szepen jatszott egyedul. Aztan meg meselt is nekem. Elovette a Peppa Pig konyvet es felem forditotta, hogy jol lassam es elmagyarazta, hogy ki kicsoda es mit csinalnak. "Felolvasta" nekem az egesz konyvet. Azt hittem megzabalom.

Az a nyumi nyumi nyuuus beszolas is edes! :lol:

Nagyon jo, hogy Zsofi ennyire elvezi a bolcsit! Hogy is hordot? Delben mesz erte vagy meg ott ebedel? Lolli reggel 9-tol delig van, itthon ebedel. Mondjuk ez olyan bolcsi-ovi, ahol csak tizorait kapnak, ha ott is ebedelne, akkor nekunk kell kesziteni valami szendvicsfelet es az otthonrol vitt ebedet eszik. Aprilistol valoszinuleg ott fog ebedelni, torom is a fejem, hogy mit lehetne neki majd kesziteni, mert nem szeretnem, ha szendvicset ebedelne minden nap.

Zsofinak vettetek uj agyat is? Lolli meg mindig a "ketreceben" alszik es imadja. Nem tudom, mikor csereljuk le neki. Felek, hogy ki lesz akadva az agycseretol, mert ezt nagyon szereti es o a megszokasok embere, nem szeret ujitani. Hosszra boven eleg meg, mivel altalabn a kisagy felso sarkaban osszekuporogva alszik (C alakban)

A Brendont, jo, hogy mondtad, hogy elkoltozott. Nekunk meg van oda vasarlasi utalvanyunk, bar nem tudom, hogy mire tudnank kolteni. Decemberben, amikor anyukamek jottek, akkor ot megkertem, hogy vegyen hosszuujjas bodykat Lollinak, mivel azt itt nehez beszerezni, foleg ekkora meretben. Max. 2 eves korig aruljak, de azt is ki kell fogni. Lolli meg meg mindig hasznalja oket. Vett is anyukam nehany bodyt, de meg mindig maradt az utalvanybol. Lehet, hogy majd nyari kalapokat nezek ott neki, azt meg talan lehet kapni az o mereteben. Amugy sincs nagy feje, ugyhogy az meg eselyes.

Kepzeljetek, Lolli felismeri a nevet, ha latja leirva! Marmint az Isabellat. Apank vette eszre, en meg mondtam, hogy az nem letezik. Tegnap kiprobaltam. Leirtam a magneses rajztablajara es azonnal ott volt kivancsikodni, azt hitte rajzolok neki. Ahogy meglatta, azonnal mondta, hogy "az Isabella". :shock: Egyre tobb betut ismer fel. A csaladunkban a keresztlanyom volt kis zseni, 3 evesen mar kirakta a betukirakojan a nevemet. Ugy latszik, Lolli se nagyon akar lemaradni tole. :)

Aniko20, igen, Gyulan adnak betetet, de az nem eleg es nem is jo minosegu. Inkabb vigyel magaddal! En Tennat hasznaltam, a korhazban meg azt hiszem Bella nevu betetet kaptunk.
Ja, koszi, hogy lemerted a kiscipot! Talan inkabb 9 centisre csinalom, nehogy kicsi legyen.
A penzhez nem tudok hozzaszolni, de nagyon elternek a velemenyek. Mi is beszeltuk a tobbiekkel a korteremben es mindenki mas osszeget adott. 20-50-ig minden elofordult. Altalaban a csaszarosok tobbet adnak, a siman szulok kevesebbet. Nem hinnem, hogy mostanaban tobbet adnanak, mivel eleg gaz a gazdasagi helyzet es rosszul allnak az emberek anyagilag.

Talan most mindenre valaszoltam, de lehet, hogy szokas szerint kifelejtettem valamit. Szoljatok ram nyugodtan, ha nem valaszolok valamire! Neha szita az agyam.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Anyko, én is nagyon meglepődtem ezen a Triumph áron...de nem bent a Tescoban vettem, hanem a pénzárakkal szembeni üzletsoron nyílt egy márkabolt, ott. Igazából csak poénból mentünk be, hogy vajon mennyibe kerülhetnek. Meg is ijedtem, mikor megláttam, hogy a merevítő nélküliek mind pultban vannak...Gondoltam majd kipakolja nekem itt sorban a nőci őket, én meg az áruk láttán kénytelen leszek megköszönni és sarkon fordulni. De nem! Még szopis melltartók is voltak 4600 körül!
Na azért a szép, csipkés, stb cuccok 10 körül voltak! Mondtam a páromnak, hogy legközelebb már ilyenért jövünk! :lol:
Olive! Megnéztem aztán egy kiscipőt a Tescoban is, ami 0 hós volt, az is 9 cm körül volt!
Jaja, persze, viszek én is betétet! Már kész a csomagom! :D
aniko20
 
 


Anyko, kuldjed a cimed, mert feladnam a cupcake papirokat! Nigel megvette mar tegnap vagy tegnapelott.
Majd irok egy csokis cupcake receptet is, most eppen azt sutom ma este. Maga a cupcaket csokisra csinalom es fehercsokis bevonot teszek ra es azt szorom meg szines golyokkal. Holnap viszi Lolli a bolcsibe a baratnojenek, hogy osztogassa majd a gyerekeknek, ezzel unnepelve a kisoccse erkezeset. Szombaton szuletett.

Amugy nagyon finom lett a tesztaja, csak az en reformsutikhez szokott gyermekemnek nem izlik. Beleevett es kozolte, hogy "ez nem jo" es eltolta. Bezzeg a zabos es kokuszos, tk. tonkolylisztes kekszeket, sutiket nem tolja el. :shock: Na, jo, nem banom, legalabb az egeszseges kajakert rajong. :wink:

Na, rohanok, mert meg nem vontam be a cupcakeket.

Jo ejt!

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Olive!
Írtam privit!

Jövök majd, csak most kicsit dolgoznom is kell.

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anyko, becsomagoltuk a papirokat, holnap nagy valoszinuseggel fel is adjuk. Nem volt egyszeru csomagolni, mivel Lolli is "segitett". Ez abbol all, hogy amit te mar osszeraksz, azt o szetszedi. :twisted: Aztan szerencsere rajott a rajzolhatnek es befejezte a segedkezest.

Puszi:

Helga

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Már fáradt vagyok egy kicsit, de gondoltam benézek. Szép a felhozatal, látom írtatok keményen, nem is emlékszem mindenre, de vissza olvastam mindet, úgy nagyjából. :D
Látom a lényeg, hogy aránylag kisebb megfázásokat leszámítva mindenki jól van. Örülök a kismamáknak is , hogy minden rendben van velük.
Ja emlékszem az orvos téma. Szerintem nem kell közvéleményt kutatni, mert mindenkinek vannak jó és rossz tapasztalatai, ezért az a legfontosabb hogy ti megbízzatok a választott orvosban, persze nem mindegy milyen a múltja, de úgy látom akikhez ti jártok azokkal nem igazán volt még probléma. Én nem Gyulán szültem, de voltam ott kétszer először nagyon meg voltam elégedve utána kevésbé, de ez nem fontos. Én Szegeden szültem ott minden szoba baba-mama szoba. Nagyon jó volt egész nap a kicsikkel. Ott azt mondják ez a természetes de nem erőltetnek semmit, ha te nem akarod akkor elviszik a kicsit és csak etetésre hozzák. Éjszaka is csak igény szerint van kinn a baba. Nekem volt hogy bent aludt és hajnalban ébresztettek, hogy etessem meg mert nagyon sír és nem akarnak adni neki semmit mert már megindult a tejem. Szerintem ezek nagyon jó dolgok.
Én mindenképp javaslom ezt a szobát ha van rá lehetőséged. De jelzem ez szintén csak egy vélemény, és nem Gyulán.

Szopis melltartó ügyben én nem vettem semmi különöset, a piacon lehet kapni egyszerű pamut anyagból ezer pár száz forint nagyon meg voltam vele elégedve. Amennyi időre kell nekem bevált. Vettem négyet azt hiszem, vagy többet nem emlékszem pontosan. Először csak egyet vagy kettőt mert azt javasolták ,hogy ne vegyek sokat mert nem tudom ha be indul a tejcsi mekkora lesz a mell méret és egy pár hét után mikor megszülettek a kicsik mentem és vettem még vagy hármat. Én éjszaka is használtam mert nem szerettem ha csöpög a tejcsi és minden ruhám olyan lett így viszont hiába használtam a melltartó betétet sűrűn mosni kellett, szóval nekem jobban kifizetődő volt ez a megoldás mint 5 db 5000.- os melltartó. De persze ezt is mindenki maga tudja. Vegyél arra az esetre ha orvoshoz mész vagy olyan helyre ahol tudod hogy szoptatnod kell, nekem is volt ilyen megkímélt egy darab.
A Luther utcára én is jártam sokat szerettem a nadrágokat amik ott voltak, akkor még nem is nagyon volt más üzlet a Brendon már utána nyitott mikor Domi meg volt.

Bölcsi ovi, mit jelent az hogy nem kap ebédet, nincs is olyan ovi ahol ez megoldható? Ez az általános kinn Angliában?
Az iskolák is ilyenek?
Na az nem lesz egyszerű mindig vinni az ebédet, én már csak tudom :D
Na mocorog a kicsi megyek is majd próbálok jönni sűrűbben.
Ha ki hagytam valamit majd utána nézek!
Puszi mindenkinek!
Vigyázzatok magatokra![/img]

Kép
Kép
Kép
eryka
 
 


Sziasztok!

Végre van egy kis időm. Bár lassan mennem kell,mert a játszóházba bevállaltam egy napot/hét és ez úgy néz ki , hogy a csütörtök lesz. :D

Bölcsi. Itt azt mondták, hogy 7:45-re kellene beérni, de még eddig sosem sikerült, pedig a szomszédba járunk. :roll: De azért 8-ra ott vagyunk. Ekkor van a reggeli. Ez elég kiadó, mert virsli, meg ilyenek vannak. És ebéd után megyek érte 11:45-re. Az uzsit pedig megkapjuk és hazahozzuk.
De nagyon jó így és Zsófi is szeret járni. Mindig jókedvű. Most is meglestemmit csinál, ahogy beengedtem a terembe. Meglátta, hogy jön a reggeli és már szaladt is a helyére. :lol:
Én szeretem ezt a bölcsit és Zsófi is jól érzi magát.
De Olive!
Nálatok nem adnak ott enni csak mait te viszel neki? Igaz nekik nincs akkor sok gondjuk tényleg. :roll: De én nem tudom, hogyan lehet ezt kivitelezni. Mert ha nem egyformát esznek, nem kívánják meg a másikért? Én csak egy dokumentumfilmben láttam, hogymiket visznek enni így a gyerekek oviba, iskolába. Cukor, chips, hamburger, stb... Ez azért nem valamijó, meg változatos.
Bár gondolom Olive kitesz magáért. :lol: Aztán csak lesnek majd miket eszik Lolli! :lol: Jó kis munka lesz ez.

jajj köszönöm szépen Lollinak, hogy segített a csomagolásban. Biztosan nagyon szép lett. :lol:
Most Lollinak is az a szokása, hogy mindent ő akar meg segít mindenben? Mert Zsófi állandóan.

Szerintem simán felismerheti a nevét Lolli! Zsófi a dvd lemezeket tudja így. Aminek nincs tokja, arra csak rá van írva mi van rajta. És tudja. A nevét még nem ismeri fel. De pl thomas-t, teletubbies-t, wall-et simán. :lol: Okosak ezek a gyerekek.

Viszont mikor nézegettük a képeket, ahol Domi is rajta volt, nem tudta Domi nevét, de azt igen, hogy neki is volt lufija, meg a parkban volt a kismotorral. Aztán annyiszor mondtam el neki, hogy Ő Domi, a kistestvére Martin, hogy megtanulta végre a neveket. :oops: :lol: MIndenre emlékezett csak a nevükre nem.
Olive! Képek mikor lesznek? :roll: :wink: Csak kíváncsiságból kéredztem. nem baj, ha nincsenek még kész.

Hogy vagy? Jobban? Én valamivel jobban. Tegnap eszettem is este apával. :lol:
És csináltunk köleskrokettet. Ismered? leírjam amajd a receptet? Almás pite recept is ment.

Erika!
Olyan jó, hogy te is jöttél.
Melltartó... én is sokszor nézegettem melltartót, de az én kebleimre sosem voltak jók. Nagyon nehezen tudok melltartót venni. De tény és való, ha lehet apiacon olcsóbbat venni, érdemes mondjuk éjjelre vagy otthonra olyat venni, már ha jó az anyaga és kényelmes. De ha olyan helyre megy az ember, azért oda mégiscsak kell.
De én amit nem használtam már, eladtam. :oops: Megvették. De tényleg szépek voltak, nem agyon használtak, sőt amosás sem látzsott meg rajtuk. De mivel Anita volt, így meg is vették a börzén őket.
A nacik a Lutheren tényleg nagyon jók . Én is ott vettem mindet. A Brendonnekem drága volt és nem igazán voltak jobb minőségűek, mint a Lutgeren. És ott én komoylan tudtam alkudni is . Érdemes oda bemenni, mert vannak akciók is.

Lina? Remélem minden rendben van velük is. :)

Majd mindnekinek küldök egy linket. :wink: Meglepetés lesz.
Puszi
Anikó

Muszáj mennem ,mert nyit a játszóház. :)

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Anyko, irtam privit is, majd olvasd el! Koleskrokettet meg nem csinaltam, csak kolestortat (nem igazi torta, csak a neve ez es sos). Apanknak is nagyon izlett.

En meg vacakul vagyok, sot ma meg rosszabbul is. :( Csak ulni tudok, elegge gyenge vagyok. Most apa van Lollival, odavannak a zeneoviban.

Erika, vannak bolcsik, ovik, ahol adnak nekik kajat, de azt a fincsi angol kosztot, koszonom szepen. Talan jobb is, hogy majd nekunk kell vinni. Igy nagyobb esely van ra, hogy meg enni is fog belole. Persze nekem sokkal macerasabb lesz, de majd megoldom valahogy. Tizorait kapnak, de az csak egyszeru konnyu kaja; pl. alma, narancs, repa, uborka feldarabolva. Ez minden bolcsiben, oviban igy van.

Aniko20, nekem meg eszembe jutott, hogy en vettem egy szoptatos pamut melltartot az egyik kinai boltban Csaban. A Korzo hata mogott a sarkon, a karpitos bolttal szemben. Nagyon olcso volt. A tobbi szopis melltartomat meg Pesten vettem egy kismama-baba boltban, amit egy baratnom fedezett fel. Ott is olcsok voltak a melltartok. Nekem is sok kellett, mint Erikanak, mert hiaba tettem be ejszakara betetet, mindig atazott, ugyhogy allandoan moshattam a melltartokat.
Aztan itt Angliaban fedeztem fel egy nagyon jo betetet, ami nem azott at, de az mar sajnos a szoptatasom vegefele volt, keson talaltam ra. Valoszinuleg otthon is van, ugyanis Chiccho a markaja. Eloszor ketelkedtem benne, mert vekonynak tunt, de ez volt az egyetlen, ami nem azott at.

Erika, en azt hittem te Csaban szultel. Most meglepodtem.

Lolli most mar vegre mondja, hogy o Gyulan szuletett, eddig mindig beegetett minket, mert ha valaki rakerdezett, azt mondta, hogy o a boltban szuletett. :oops: Pedig nem is vagyunk nagy boltba jarosok. Bar elelmiszerboltban gyakran megfordulunk. mivel mindig kitalalok valami ujat, amihez itthon nincs alapanyag. :wink:

Megyek, mert mar az ules se esik jol.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Szaisztok!

Olive!

Remélem jobban vagy már kicsit. Próbálj izzadni amennyit csak tudsz. Bugyoláld be magad éjjelre.

Nem is válaszoltam a kiságy témára...
Zsófi is a rácsosban alszik még. Annyira szereti. Ott érzi magát biztonságban. Délután Geri ágyában alszik, de éjjel megy a kis kuckójába. Majd a saját szobájában lesz új ágya. Itt nagyon el sem férne egy sima ágy.
MOst vettem neki egy teletubbies ágyneműhuzat garnitúrát. Lepedője volt már hozzá. Nagyon kis tuti így az ágya. Imádja nagyon. De mivel felnőtt méret, jó lesz a másik ágyára is. Bár nem tudommég milyet fog kapni.

Itt ma esett a hó. Remélem holnap is fog és mehetünk szánkózni.

Puszi mindenkinek.
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az újabb jótanácsokat cicifix ügyben, mostmár van kettő, aztán majd meglátjuk...

Olive, neked jobbulást kívánok!!!

Hű, tényleg fura az ilyen bölcsi/ovi, ahol nem adnak kaját, hanem vinni kell!

Melltartóbetétet most a Tescoban vettem, elég olcsó volt, majd kitapasztalom, egyelőre még fogalmam sincs...
Kismamanadrágot én hármat vettem össze-vissza, mindet a monamama.hu-n rendeltem, nagyon bejöttek, az áruk is jó volt. (Egy farmer, egy bársony és egy fekete elegánsabb.)
aniko20
 
 


Sziasztok!

Anikó!
Melltartóbetétek közül én a dm-est vettem. Ha nagyon sok a tejcsi, azért cserélgetni kell, mert pl éjjel nekem is volt, hogy átázott.
Így ez jó jó, de biztos nem a legjobb. Tesco-sat nem ismerem. De mintha valamiben kaptam volna mintát, márkás volt azt tudom és nekem az nagyon jó volt.
De nem emlékszem milyen márka volt.
A dm-esen van ragasztócsík. Bár lehet azóta mindegyikre tesznek. Így nem csúszott el soha.
Ez is az a téma, ahol próbálgatni kell melyik válik be. És ha minden jól megy, sokáig kell majd használnod. :wink:

Hát én sem lettem jobban. Szimpátiabeteg vagyok. Sajnálom Helgát ezért nekem is fáj a torkom. Éjjel eléggé fájt, most jobb vagy csak terelem a figyelmem mindennel és nem úgy veszem fel.
Azért remélem Olive javulgat.

Lina hogy vagy?

Megyek,mert nekifogtam a takaírtásnak, mosásnak és vasalásnak.
Puszi
Anikó

Kész a másik topik, csak még senkit nem tudok beengedni. De ami késik nem múlik. :lol:

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Meg a melltarto betetre visszaterve, otthon en is a DM-est hasznaltam, de ejjel az is atazott. Viszont meg a rengeteg kozul, amit kiprobaltam, a Chicco utan ez volt a legjobb. A Chiccos meg hiaba volt dragabb, jobban megerte, mert az nem azott at. Pedig ugye en is sporolni szerettem volna es probaltam olcsobbakat venni.

Anyko, a kisagyra visszaterve, Lolli csak halozsakkal hajlando aludni. Meg ha sikerulne is ratennem takarot vagy paplant, annyit mocorog ejjel, hogy semmi nem maradna rajta. Sajtkukac. De nem is erzi jol magat, ha nincs rajta halozsak. Nyaron probalkoztam, mivel meleg volt es hiaba volt kimondottan nyari, vekony halozsakunk is, abban is megizzadt. Anelkul viszont nem volt hajlando aludni. Addig ordibalt a halozsakjaert, hogy kenytelenek voltunk belerakni.

Ha kikerul a racsos agybol, arra gondoltam, hogy valami ilyesmit kene varrni neki. Nagyon draga, ugyhogy talan majd ugy csinalom, hogy veszek egyet es varrok meg egyet-ketto. Mar ha addig raszanom magam a varrasra. Varrogepem van, de meg nem jutottam odaig, hogy elovegyem. Utoljara meg 13 evesen varrtam utoljara geppel.
Iderakom a kepet annak az agynemunek, amire gondoltam. Az a lenyege, hogy egybe van varrva a lepedovel es az oldalan zipzaros, mint egy halozsak, ugyhogy nem tud kiesni az agybol a gyerkoc. Szerintem nagyon otletes.
Kép

Csak azt nem tudom, hogy lehet- kapni ilyen hosszu zipzarat. Meg meg azt se fedeztem fel, hogy itt Angliaban hol lehet kapni olcson anyagot. Eddig meg csak nagyon dragan lattam. Ha masnem, majd hozunk azt is otthonrol. :lol:

Anyko, ennyire azert ne sajnalj, hogy a vegen te is jol lebetegedj! :roll: Megyek, fozok is egy nagy bogre teat, mert borzasztoan faj a nyeles. Bar Lolli mar adott nekem gyogyszert az orvosi taskajabol. Nagyon szakszeruen 5ml-es gyogyszeres kanalra kimerte. :lol:

El is felejtettem meselni, hogy ilyenkor mennyire orulok, hogy mind a harman tudunk siket-nema jelbeszeddel kommunikalni! Tegnap egyaltalan nem volt hangom, csak mutogatni tudtam. Szerencsere Lolli is ismer egy csomo jelet, ugyhogy siman megertett. Sot, ma gondolom azt hitte, ismet nincs hangom, ugyhogy ma is mutogatott nekem, persze kozben o mondta is. Ma mar van nemi hangom, de azert probalom meg kimelni, mert nem az igazi.
Na, megyek a teamert.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Megkapta mindenki a linket? vagy levelet?
Oda lehet írni olyat, amit ide nem szívesen írnánk illtve képeket is. :)

Olive!

Sajnálom, hogy nem vagy jobban. SEmmi nem használ? Nincs First-öd? Azzal ha fújogatni... Gyógyulj meg, mert ki süti a szép tortákat? Bár ha ilyen kis ügyes doktornőd van, hamarosan meggyógyulsz. De lehet az 5ml kevés lesz. :lol:
A baby pom sem lesz nehéz csak kicsit tovább fog tartani a csíkozás miatt. De nagyon kíváncsi vagyok rá miylen lesz. :)
A pepásra is.
Ma vettem Zsófinak egy next pepás nyári ruhácskát.

Zsófi sosem tűrte a hálózsákot. Vagyis dehogynem, nagyon kicsinek. De utána nem. Sokáig gond volt, hogy lerúgta magáról, állandóan takargatni kellett, de meguntuk és jól felöltöztettük.
Mostmeg ha felébred, hogy nincs rajta takaró, betakarja magát.
Viszont ez az ötlet nagyon jó, amiről képet is tettél fel. Sosem láttammég ilyet. De találó nagyon.
És az az ágyikó... nekem nagyon tetszenek a fehér bútorok kislányszobába.
Az anyagok itt tényleg nem drágák. És azért választék is van bőven.
De amíg szereti akiságyat és a hálózsákot, az is jó. Zsófi biztos örülni fog egy szép új ágynak ( mindennek örül ) de most még imádja a kiságyát.

Ma voltunk megint a szánkódombon és szerencsére megint nem vlt ott senki csak mi. Nagyon élveztük. Már apa is mondja, hogy most ő akar egyedül csúszni. Kezdek életet lehelni bele. :lol: És Zsófi is beleegyezett, hogy lecsússzon. Nagyon kis ügyes volt.

Megyek, mert fáradt vagyok.
Puszi
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok! :)

Nem tüntünk el, csak amoda is írunk. :lol:
Olive!
Írtam neked délután egy jóóó hosszút és mivel apa gépén írtam, az meg nem valami jó, elszált minden.
Ha a gyerekek alszanak, majd újra gépelek.

Jól van mindenki?
Veron írhatnál hogy vagytok! Ádám baba? Már nem is olyan kicsi.
Téged is felveszlek a másik topikba és oda tehetnél fel képeket! Biztos gyönyörű Ádám. Mesélj, hogy vagytok!?

Anikó!
Hogy vagy?
Lina és Te? Lehet írtad, csak nem emlékszem, tudjátok a baba nemét? Nevekben választottatok már?

Erika!
Voltatok szánkózni? Olyan szépen szakadt ma a hó, de mivel + van, olvad is rendesen. lehet reggelre nem is lesz hó.
Mi ma így mentünk anyuék. Geri végig húzta Zsófit. :lol: Nekem semmi dolgom nem volt, csak sétáltam.
Tegnap még voltak a szánkódombon is apával. Én addig kúráltam magam és ma már szerencsére nincs bajom.
A lányom is megbátorodott, mert 2x is lecsúszott a dombról apával. Ez nagy szó ám. :)
De azért jól esik a melegebb levelegő és remélem hamarosan tavaszodik. Elfedte a hó a tavaszi virágainkat anyuéknál, pedig volt hóvirág, ibolya, gyönygvirág is és a jácint is félig kint volt már.

Olive!
Majd írok este, csak aludjanak el a gyerekek.

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok többiek!

Hol vagytok? Helga és én márkezdünk aggódni.
Gyerteeeek.
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Tenyleg jol eltunt mindenki. :shock:
Remelem azert jol vagytok csak el vagytok foglalva.
Irjatok legalabb egy sort, hogy minden ok!

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Olive mondta, hogy írjam le, hogyan juttok el a másik topikhoz is.
Kaptatok egy levelet, hogy felvettelek benneteket a topikba. Lépjetek be a babaszobán és akkor legalól a társalgóban megjelenik a topik. Ugyanaz a címe, mint ennek.
Ott vagyunk, vagyis ott is vagyunk. :)
Oda írjuk le azokat, amiket ide nem szeretnénk és képeket is oda tettünk fel.

Remélem mindenki jól van.
Puszi
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Anyko, igen, megkaptam a levelet, a linket, csak nem nagyon tudtam, hogy mi van... Egy Békés megyei anyukák nevű topikba vezetett. Az a jó? Az zárt?
Na, majd utánanézek és írok.

Köszönjük, jól vagyunk, csak lusta voltam gép elé ülni az elmúlt napokban. Meg is lett az eredménye!

Egy-két napos kihagyás után léptem be az anyatanyás zárt topikunkba, és.........

Megszületett a topikunk első babája! 3 kilós, kislány, és nagyon könnyű szülés volt! :D :D
aniko20
 
 


Szia Anikó!

Igen, és örülök, hogy odataláltál. :D
Remélem más is eligazodik ezen.

Ha lusta vagy, akor már közeleg a vége. :lol: Én olyankor már nem igazán szerettem bármit is csinálni, csak amihez nem kellett komolyabb erőkifejtés. :lol:
Gratulálok a kisbaba születéséhez! Szép nagy baba.

Ha valaki még nem találta meg a topikot az szóljon.

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Lina! Mi van veled? Nem találtad meg a zárt fórumot???
Holnap megyek szülésznőhöz, tudnék majd mesélni, gyere!
aniko20
 
 


Sziasztok!

Erika is nagyon eltunt, bar lehet, hogy csak tul sok a dolga es nincs egy szabad perce sem.
Azert ha akad nehany perced, irjal, hogy mi ujsag veletek!

Nalunk kepzeljetek, ma ismet el kezdett szakadni a ho, de csak kb. 20 percig, ugyhogy nem maradt meg. Egyszeruen nem akarom elhinni, hogy mi van az iden! 11 ev alatt nem lattam itt ennyi havat, mint az elmult 2 honapban. :shock:

Lolli ismet volt egy beszolasa ma. Kerte a gyumajat, de pont akkor, amikor foztem es tele volt mind a ket kezem. Mondtam neki, hogy varnia kell egy kicsit, majd adom. Erre valasz: "Rajottem."

Anyko, ma ismet beindult a fantaziam a konyhaban, majd irom a fozosbe.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Hello!

Írtam a zártba is részletesen, ide írom amit még Linának szánok:

-Jan. 1-től beszüntették Gyulán a szülésznő választás lehetőségét!
Jelenleg nem lehet apás szülés az influenza miatt!

-1500 Ft-ért szüléskor steril apa ruhát kell majd venned, ha mégis apás szülés lesz már akkor.

-2-3 ágyas kórtermek vannak, ebből 2 baba-mama, nem kell érte külön fizetni, és közben is át lehet menni!

-Babának csak hazavivős ruha kell és neked is adnak egy csomag betétet, azon felül vinni kell.

-Hálóinget is adnak, amennyi kell, hogy ne kelljen a sajátot mosogatni!

A többit leírtam a másik topikban, ha érdekel! Gyere!!!
aniko20
 
 


Sziasztok!

igyekszem jönni,mert eléggé eltüntem, de mindig annyi mindent csináltam, hogy fáradt voltam gép elé ülni.

Anikó!
Mindjárt olvasom mi volt ma veled. Remélem csupa jó hírt kaptál, bár ez a nem választhatsz szülésznőt sajnálom.

Olive!
Lolli haláli! Ezek a beszólások. Írod?
Zsófi ma akart valamit, de közbe Gabival beszéltem és csak mondogatta szegénykém, hogy anyaaa, anyaaa, anyaaa és mikor megunta, mondja, hogy " hát a saját hangomat sem hallom". :lol: :lol: :lol: Olyan cukik!

Lina! Erika! Merre vagytok?
Boa? És ti? Már lassan jár Ádám baba.

Puszi
Anikó
Megyek a másikba

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Itt is meghírdetem, mert biztos sokan megfordulnak a környékbeliek.
Novmeber óta működik Békésen a játszóház, melynek készülget a honlapja is.
www.barkajatszohaz.gportal.hu

péntekenként baba-mama klub is lesz, ahol védőnőkkel lehet beszélgetni. Minden alkalommal más más téma lesz középpontban, De minden kérdésre szívesen válaszolnak majd.

Várunk mindenkit sok szeretettel.

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Lina! Boa Veron!

Merre vagytok?
Lina jól vagy? Minden rendben van?

Veron!
Ha van időd Ádám baba mellett, írj! Olyan jó lenne tudni milyen baba Ádám és hogy vagytok. Miket csinál, stb...

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Kedves békésiek és környékbeliek!

Február 27-én szombaton délelőtt 9:30-tól farsangi kézműves bulit tartunk a Bárka játszóházban.
Címünk:
Békés Széchenyi tér 21. ( lelkész hivatal mellett Ö
www.barkajatszohaz.gportal.hu

Lesz álarckészítés kartonból, gipszmaszk hűtőmágnes készítés, zene és játék. Szeretettel várunk mindenkit!

A játszóház csapata

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!!
Itt vagyok , csak nem voltam net közelben az elmúlt héten.
Minden rendben van velem és a babával is. A múlthéten derült ki hogy kislányom lesz. Nagyon örültem neki.
Most nincs semmi kérdésem . Ti jól vagytok?
lina89
 
 


Szia Lina!

Mar kezdtunk aggodni, hogy igy eltuntel.

Gratula a kislanykahoz! Fius anyukanak nem tudom, milyen lenni, mivel en is lanyos anyuka vagyok, de azt el tudom neked mondani, hogy egy kislany nagy orom. :D

Nevet valasztottatok mar?

Anyko meselte, hogy lesz a hetvegen Csaban babaexpo. Mesz te is? En meg pocakos koromban, ugy 3 evvel ezelott voltam es erdemes volt, tudtam vasarolni jo aron.

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Lina!

Jaj de örülök, hogy írtál. Csapatunk tagja és már aggódtunk. Nem jösz át a zárt topikba? Küldtem neked is a tagfelvételit.
Gratulálok a kislányodhoz. :D És csatlakozom Helgához! Nagyon jó érzés lányos anyának lenni. Majd meglátod mennyi közös programotok lesz, meg egy kislány mindig olyan kis anyás, babusgatós. Nekem ugyan van egy édes fiam is. Fiús anyának is nagyon jó lenni. :lol:
Nevet találtatok már? vagy még nem döntöttetek? Végülis van idő.
Köszi jól vagyunk.
Gyere át és csevegünk. Anikó hamarosan szül, biztos sok kérdésed lesz majd, de amiben tudunk, mi is segítünk.

Igen, holnap lesz babaexpo csabán a sportcsarnokban. Tényleg érdemes kimenni, mert apelenka is olcsóbb és sok bababolt kint van, aki ilyenkor akciós áron árul, na meg sok anyuka, akiktől ilyen kicsike dolgokat szinte újszerű állapotban lehet megvenni a bolti ár töredékéért. De ha most nem tudsz jönni sem gond, 1 évben 3 szokott lenni.
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Szia Lina!

Jó, hogy jelentkeztél! Hurrá, még egy kislány!!!

Kép
aniko20
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék Hozzátok, ha nem bánjátok. :)
Jelenleg Békéscsabán élünk, tavaly volt az esküvőnk, és mára már 27 hetes kismami vagyok :) Kislányunk lesz :) Gyulán fogok szülni, talán az egyetlen női dokinál, akit dr. R. Mártának hívnak. Május végére vagyunk kiírva, aztán majd jön a bébi, amikor jönni akar, de remélem azért a május közepét megvárja....

Ma szeretnék menni tornára, még nem voltam (persze otthon tornázok), nem tudjátok véletlenül, hogy mit kell vinni? Ha jól tudom a lencsésin lesz a műv.házban. Esetleg jár valaki közületek?
ilka81
 
 


Sziasztok!

Most írom a diplomámat a csecsemők táplálkozásáról. A szakdolgozatom megírásához szükségem van kutatásra, ezért szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek nekem azzal, hogy a kérdőívet kitöltitek és visszakülditek nekem.

Itt megtekintheti a közzétett űrlapot: https://spreadsheets.google.com/viewfor ... blI0WVE6MA

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gazsi Krisztiánné Kosicsár Ágnes
gigike22
 
 


Szia Ilka!

Örülök, hogy írtál. Persze, hogy csatlakozhatsz hozzánk.
Gratulálok a kislányotokhoz! Úgy látszik, itt most egy kislányos topik van. :)
Gyere majd át a zárt topikba. Ha belépsz, akkor a társalgóba legalól vagyunk. :) Oda szoktunk többnyire írni. De ide is mindig benézünk.
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!!
Itt vayok , nem vagyok elveszve :) Csak már megint nem voltam internetközelben . Már a 28.hétben vagyunk , és elég szépen kerekedek . Sok orvosi vizsgálaton túl vagyok , és hala istennek minden rendben van . Azt nem tudom írtam -e nektek , hogy kislányunk lesz . Nagyon boldog voltam a hír hallatán . Már nagyon sokat mozog a kis pocaklakóm , és nagyon imádom amikor mocorog . Biztos hiányozni fog a kis mocorgása. Remélem veletek is minden rendben van . Most már napi rendszerességgel leszek net közelben .
Minden jót kívánok nektek és jó egészséget a picikéteknek is .
Üdv .: Lina89
lina89
 
 


Szia Lina!

Örülök, hogy jelentkeztél. Nem jössz át a másik topikba? ha be vagy jelentkezve, akkor a társalgóban legalól ott vagyunk Békés megyei anyukák néven. Fel is vettelek, tudsz írni.
Van meglepi is már a topikban. :wink:
Örülök, hogy jól vagytok és a kislánynak is. Csupa lányos topik vagyunk. :lol:
A mocorgás hiányozni fog kicsit, de sokkal nagyobb öröm már a karjaidban tartani. El is fogod felejteni a mocorgást. :D
Gyere át jó? Mindenki ott van.

Anikó :D

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok Kedves Újak és Régiek!
Anikó,Olive,Lina,Erika,Veronika,Ilka,Aniko20.(Ha valakit kihagytam,bocsánat) és Ildikó(vajon jársz még erre?)

Gondotam egyet,és feljöttem ismét közétek.Bocsi hogy nem köszöntök mindenkit szó szerint,de csak hébe hóba volt időm olvasni.
Azért kapizsgálom ki hol tart,kinek mekkora gyerkőce :-)
Sajnálom hogy több mint egy éve itt hagytalak benneteket,de nem tudatos döntés volt,valahogy így alakult.Sok volt a változás az életünkben és elmaradtam a netezéssel.
De szeretnék ismét Veletek lenni ha nem gond.
Rakok fel képet a gyerkőkről,hátha emlékeztek még ránk :-)
enikõ24
 
 


Kép
Patrik és Liló 2009.decemberben
enikõ24
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: