Új privát üzeneted érkezett!

Szentesre fogunk költözni, előbb vagy utóbb. Gondoltam, előre ismerkednék ottani anyukákkal, de nem találtam ilyen topicot Kép Remélem, jelentkeztek!!!!!!!!!!!!!!!!! Akkor majd írok magunkról részletesen is!

Gabi

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Szia Gabi!

Most láttam meg ezt a topicot. Mi Budapesten élünk, de a férjem szentesi Kép Elég gyakran látogatunk le a szüleihez. Mikor költöztök Szentesre? És hogy kerültök oda, esetleg munka kapcsán?

Az én kisfiam éppen ma 9 hónapos, Zsoltikának hívják. Kis örökmozgó, rengeteget mászik, mindenhol feláll és a bútorokba kapaszkodva lépeget is. Sokat dumál, nagyon huncut. Még szopizik, de természetesen főzeléket, gyümit is eszik.

A nyáron a lakásunkban lesznek felújítási munkák, és úgy gondoltuk, hogy napokat-heteket inkább Szentesen töltenénk Zsoltikával, mint idehaza, ezért előreláthatóla sokat leszünk majd anyósoméknál.

Írj magatokról, és ha lehet, összehozunk egy találkozót Szentesen!

Gabi

pgaboka
 
 


Végre valaki! Eredetileg mindketten a környékre valók vagyunk, én gádorosi, a férjem szelevényi. Mindketten Szentesen jártunk középiskolába. Most a párom Szabadszálláson hivatásos katona, és itt is élünk egyelőre szolgálati lakásban, csakhogy itt hamarosan megszűnik a laktanya, és áthelyezésre kerül sor. Szentesre szeretnénk kerülni, mivel közel lenne a család. Még konkrét időpont nincs, és az se biztos, hogy Szentesen telepedünk le, de hogy a 30 km-es vonzáskörzetében, az biztos. Mi július 9-től 25-ig Gádoroson leszünk, és szinte biztos, hogy Szentesre is fogunk menni, mert ott laknak másodunokatesóim, és ők is babával vannak otthon, meglátogatjuk őket is, ha gondolod, találkozhatunk! Az én Lacikám már 19 és fél hónapos, 2002. október 30-án született. A születéstörténetünk a 2003. májusi kismamában megjelent, hátha megvan neked!

Írj te is magadról! Puszi!

Én is Gabi Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

 
 

Szia Gabi Kép

Bocsi, hogy ilyen sokáig nem írtam Kép Egy kicsit el is vagyok havazódva, és ha időm engedi, a 2003. nyár végi babák topicba írogatok.

A férjem is Szentesen járt középiskolába, a Pollák-ba Kép Aztán a főiskolát már Dunaújvárosban végezte, és ott is ismerkedtünk meg. De ennek már sok-sok éve... Sokszor gondolok én is arra, hogy milyen jó lenne Szentesen élni. Anyósomék nagyon örülnének Kép Az biztos, hogy nyugisabb életünk lenne, és talán egy kertes házat is tudnánk venni Kép Jelenleg lakótelepi (panel) lakásban lakunk. Az én szüleim egyébként itt élnek Budapesten, közel hozzánk, és főleg anyukám segít nekünk sokat.

Egyébként Zsoltika a MÁV kórházban született sima hüvelyi úton, fájdalomcsillapítás nélkül, amire nagyon büszke vagyok! Az én szüléstörténetem a MÁV-os topicban megtalálható.

Lacika már nagyon nagyfiú lehet Kép Mi mindent tud már? Jár bölcsődébe? Mi nem tervezzük a bölcsit, inkább itthon maradnék GYES-en, és szeretnénk kistesót is, akkor meg amúgy is itthon lennék Kép Ti terveztek tesót Lacikának?

Mi most hétvégén utazunk Szentesre Kép De egész biztos, hogy júliusban is lent leszünk, csak még nem tudom, mikor. A házunkban teljes fűtésrendszer-korszerűsítés lenne a nyáron, de most már nagyon úgy néz ki, hogy nem tudják idén megcsinálni sajnos. Pedig nagyon jó lenne, ha lakásonként szabályozható lenne a fűtésünk, sokkal olcsóbb lenne. Szóval ezt még nem tudjuk, de parkettázni mindenképp szeretnénk, és mi akkor a munkálatok idejére leköltözünk Szentesre. Ez valamikor a nyár végén lenne.

Hát egyenlőre ennyi minden jutott eszembe Kép Ha van időd, írj! Meg aztán hátha idetalál másvalaki is Kép

Puszi:

Gabi

pgaboka
 
 


Hú! Hol is kezdjem! Az én párom is pollákos volt! 96-ban érettségizett. És a tied? De jó! Mi is hülye panelban lakunk, de ez szolgálati, úgyhogy valahogy mindenképpen házat akarunk. Vagy venni, vagy építeni. Még nem tudjuk.

Most nem tudok többet írni, mert ébren van bébi. De majd még írok. Majd szólj, júliusban mikor jártok arra! Hátha talizunk!

Pusz! Gabi

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok,én is szentesi voltam,nemrég költöztem Szegedre!Igyekszem utánatok olvasni,amint időm engedi!pusziIldikó
ildi10
 
 


Szia Ildi! Ó, nem sokat írtunk még! Veled már a cseten is találkoztam, ugye?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Másik Gabi!
Igérem, írok részletesen is, de ma meg betegeskedtem, most meg már fölkelt a nagyfiú.

Na gyorsan valamit! Bölcsikébe nem jár még, nem tudom, fog-e járni, de ha találok valami munkát, akkor be fogom adni 2 évesen, vagy anyut küldöm GYES-re. Muszáj dolgozni, mielőtt vállalunk kistesót, mert nekem GYED közben telt le a határozott idejű munkaszerződésem, és így nem tudnék újra GYED-re menni. 3 évig GYES-t kapni meg nem lenne egy álom! Bár ha a férjem mondjuk 2x ennyit keresne, nem bánnám... Kép De ha elmegyek dolgozni, akkor meg folyton lelkiismeret fúrdalásom lenne a miatt az idő miatt, amit nem a gyerekemmel töltök. Sajnálatos, hogy ekkora jelentősége van az anyagiaknak.

Ildi, te is írj magatokról! Hol tanultál Szentesen? Én a közgében...

Írjatok! Puszi! GAbi

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


<font color="ff0000">Szia Gabi!
Én a gimibe jártam Szentesen.
De már Szegeden lakunk,sokat hazajárunk a családomhoz.
Már nem dolgozom,mivel babát várok,mert mivel gyógymasszőr voltam,az eléggé megerőltető lenne most.
Szeretnénk nyitni egy szoláriumot a házunk alatti garázsban,azt babásan és utána is tudnám csinálni.
Most ennyit írok,szép napot.:Ildi</font>
ildi10
 
 


Gimiseket nem sokat ismertem, csak Prozlik Mártit, aki szintén gádorosi. A szoli tök jó ötlet! Sok sikert hozzá. És gratula a pocaklakóhoz. Mikorra várható?

Hogy tudsz ilyen szineset írni? Nem nagyon értek ehhez a hozzászólás turbózáshoz! Kép

Bocsi, a kisregény még mindig várat magára.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok Kép

Ildi,
üdv itt Kép Gratula a Babucihoz. Első gyermek? Ez a szolárium jó ötlet Kép

Gabi,
színesen úgy lehet írni, hogy a szöveg elé beírod:
\red kapcsos zárójel nyit, szöveg és kapcsos zárójel bezár, de azt most nem írtam, mert akkor nem látszana, hogy mi van mögötte. Próbáld ki, nagyon egyszerű!

Ja, ez most piros színű lenne, mint a nevetek (red), de mindenféle színt lehet beleírni (yellow, orange, green, stb.), így más színeket is kaphatsz. Amúgy itt a honlap bal felső oldalán, a Dokumentáció alatt van a Formázás lehetőség, abban vannak a színek, tehát onnan is kimásolhatod a neked megfelelőt.

Jobbulást neked, ugye most már nem vagy beteg?

Mi hétvégén voltunk Szentesen. Nagyon jól éreztük magunkat, kicsit kirándultunk kettesben a férjemmel, addig a nagyi vigyázott Zsoltikára Kép A városban is jó sokat mászkáltunk. Ettünk egy csomó cseresznyét, meggyet. Zsoltika nagyon jól viselte az utat, oda-vissza aludt az autóban. Korábban ezzel voltak gondok, mert ha nem alszik el a hordozóban, akkor nagyon sajtkukac, nem bírja a 2 órás üldögélést, és bizony akkor megy a hiszti. De szerencsére most minden rendben volt.

Én nem nagyon ismerek senkit Szentesen, csak a szomszédokat, és persze rokonokat Kép

Még rakok fel gyorsan egy képet Zsoltikáról:

Kép

Most megyek, felébredt a gyermek Kép

Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy hanyagoltam kicsit ezt a helyet, de felgyorsultak az események. Kiderült, hogy Laci szeptember 1-jén már kezd is Szentesen. 1 hónapot csavarogtunk, anyuéknál meg anyóséknál voltunk, és nagyon hasznosan telt az idő, mert vettünk egy házat. Gádoroson. Igaz, hogy 27 km Szentes, de ott esélyünk se lett volna házat venni. Ennyiből még lakást se... 3,2 milla volt. Egy kép is van, ezen látszik a legjobban a ház. Nem új, de elég jó állapotban van. 24-én már költözünk is! Pusszanat nektek!

http://www.babanet.hu/album/albumimages/1832/65867.jpg

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Szia Gabi!

Végre előkerült valaki Kép Mindig figyelgettem a topikot, de senki nem írogatott. Csavargás jó lehetett Kép

Nagy gratula a házhoz!!! De jó nektek Kép Igazság szerint mi is nézelődtünk már Szentesen, főleg a kertvárosban, bár konkrétan nem mentünk el hírdetésre, csak a környéket vizsgálgattuk. Nekem nagyon tetszik... Csak hát a párom nem nagyon kapna munkát Szentesen.

Ha vannak még képeitek a házról, tegyél fel még párat az albumotokba! Nagyon kíváncsi vagyok Kép

És néhány kép Zsoltikáról itt található:

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=2603&p=8298403

Költözéshez kitartást!

Gabi

pgaboka
 
 


Szia Gabella!Látom régen jártál erre ,de reménykedem,hogy van idQd és benézel.Nekünk még nincs babánk ,de mindent megteszünk érte,és most járkálok orvoshoz ,hogy minden rendben van-e.Az én férjem is katona és Szentesen lakunk ha van kedved írj
momo3
 
 


Szia!!!!!!!!!!! Nem rég lett netünk,azért nem tudtam még erre járni! Sikerült a bébit összehozni? Tök jó, hogy a párod is katona! Tiszt, vagy tiszthelyettes? Esetleg szerződéses? Merre laktok? Mi végülis Gádoroson vettünk házat. Remélem, benézel még ide! Pusszantás!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


SZIASZTOK SZENTESI CSAJOK!!!!!!!!!!!!! dE JÓ HOGY VAGYTOK.Bár én Szegeden élek már 8éve de jó hazamenni.Most születtek ikerbabáim,van ey két és fél éves fiam.Nem tudok mostanában hazajárni jó lenne tudni mi újság a városban.Zita

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Sziasztok Szentesi anyukák,babák!

Én Debreceni vagyok de a gyerekkorom és a kamaszkorom minden szép emléke , ja és persze a rokonok ide kötnekKépGyönyörű városotok van és amióta nem jártam ott lassan 10 éveKép biztos még szebb lett.
Nem is zavarlak benneteket csak benéztem mert az emlékek előtőrtek belőlem.

Mindenkinek szép napot !

Móni
ducijuci
 
 


SZIASZTOK!EN IS SZENTESI VAGYOK!36HETES VAGYOK!NAGYON FELEK A SZULESTOL!MIT TEGYEK,HOGY NYUGOTABB LEGYEK?
ilona21
 
 


Ilona21

Nyugi szerintem nem érdemes stresszelni magad mert az a babának sem jó és neked sem.Próbálj arra gondolni hogy mekkora dolgot viszel véghez azzal hogy életet adsz egy csöpp embernek.Tudom ez most furán hangzik.Én Mátém 23 óra alatt szültem meg az ikreket császárral.Azt mondom hogy inkább 23órig vajudok minthogy császár legyen.Akkor gondolhatod hogy milyen szupi dolog a szülés.NYUGI.Pihenj aludj amennyire tudsz ez sokat számit hidd el én már csak tudom.Sok sikert és irj ha van vmi.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Sziasztok szentesiek!
Most találtam rá erre a társalgóra.Jó,hogy van ilyen is.Érdekel mindenki szülés élménye,babái és persze a házvásárlási téma is.Hisz mi is most szeretnénk sajátba költözni.Egy gyönyörü kislányom van,Vanessza,aki most múlt 10 hónapos.Idén végzem el a dúlaképzöt és szülések mellé szeretnék menni segíteni amiben csak lehet.
Üdv mindenkinek!

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Van itt valaki?
omr
 
 


Szia Omr!!!

Én vagyok egy ideje,de senki nem ir ide..... :cry: :cry: Vagyis ritkán.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Sziasztok!
Hol vagytok szentesi csajok?Dobjon fel valaki valami témát!Szeretnék veletek megismerkedni!Merre laktok,mekkorák a gyerekeitek?Minden érdekel!Kérlek írjatok! :lol

Kép
patrisa
 
 


Szia Patrisa!!

Örülök hogy végre van itt is vki.Én már irok egy ideje,de ritkán válaszolnak.Én szegedi vagyok (8éve)de Szentesen születtem és ide is jártam iskolába.A Klauzál u-ban laktunk (ott is).A családom nagy része egy kis faluban lakik Szentestöl 15km-re.Három gyermekem van,de ez látszik a csikomon is.Hol szeretnétek házat veni????Te is irj magadról érdekel... :wink:

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia Zitacicu2!

Köszi, hogy válaszoltál,jó, hogy találtam honfitársat!
Képzeld, én is a Klauzál utcában laktam,3 éve költöztem össze a párommal ide a Bocskaira. Most nézegetünk házakat itt Szentesen, de még nem tudjuk melyik lesz a megfelelö. Remélem minél hamarabb találunk, mert a mostani már kicsi hármunknak.
Kislányom: Vanessza Patrícia most lesz 11 hónapos. Imádnivaló baba. A tieid is nagyon aranyosak! Mi is hármat szeretnénk majd!!!
Írj,ha tudsz!
[/url]

Kép
patrisa
 
 


Szia Patrisa!!!

Nagyon örülök hogy végre vagy. :) :wink:
Elég ritkán jutok haza pedig Szeged -Szentes nem nagy távolság:Jogsi kocsi van ,de a 3 gyereket nehéz egyedül elvinni.Illetve macerás.Én a Klauzál suliba is jártam aztán a Zsoldosba.Elöször szakmunkás, majd érettségi és Szegedre pedig a fösuli miatt jöttem,de megismertem egy srácot(aki most a férjem),igy a továbbtanulásból nem lett semmi.Mára talán bánom ,talán nem.Lehet hogy tanárként sem lenne könnyebb az élet de az is lehet hogy igen.Még szeretnék vmit tanulni,esetleg az eü-n belül(talán gyermekápoló)vagy vmi ilyesmi.Egyébként 27éves vagyok.(Ez annyira nem fontos :lol: )
Egyébként szerintem rengeteget változott Szentes sz évek alatt.Jó lenne egyszer sétálgatni a városban a gyerekekkel.Ja és amin totál le voltam döbbenve hogy a buszmegállót milyen szépen megcsinálták...Na most eldugulok remélem "jössz"hamar.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia Zitacicu2!

Szóval nem sokszor jártok Szentesen?!Hát pedig valóban sokat fejlödött az utóbbi idöben.A buszmegálló valóban szép lett,és ugyanez a helyzet a Kossuth térrel is.De sorba készülnek a parkok,parkolók,eu-s játszóterek is. Most csinálják a sétálóutcát is. (A mozi utcája lesz az.) A Kertvárost is felújították, külön kis városrész lett belöle. Mivel sokat sétálunk délutánonként, így szemmel követhetjük a változásokat.
Olvasom, hogy a Klauzál suliba jártál. Hát, képzeld én is! És elég sok dolog közös az életünk alakülásában is. A Batsányiban érettségiztem és utána én is a pedagógia szakmát kezdtem el. Csak én az óvónö szakot, Szarvason. Ekkor már ismertem a Kedvesemet. Persze nem végeztem el a sulit, mert annyira szerettem volna már kisbabát. Másfél évet dolgoztam, miután megszületett a kislányom. Most minden idömet vele töltöm. Az itthon töltött hónapok alatt rájöttem, hogy igazából nem is akarok én óvónö lenni. Persze, hogy a gyerekek és a szülés az ami engem érdekel. Összel megyek a dúlaképzöbe, és már alig várom, hogy jelen legyek a szüléseknél kíséröként.
Persze két év múlva szeretnénk kistestvért Vanessza mellé,de ez még messze van.
Most megyek!
Majd írj még, várom!
[/img][/quote][/url]

Kép
patrisa
 
 


Patrisa!!! :) :)
Olyannyira hasonló az életünk alakulása hogy én is Szarvasra a Brunszvik terézbe akartam jelentkezni(csak akartam)de az iszonyú hangom és zenei képzettségem miatt nem mertem.Az tök jó hogy te is a klauzálba jártál.Hány éves is vagy??Lehet hogy egy évfolyamba jártunk????
Én 27 vagyok most.A sétáló utcs is nagyon jó na látod épp ezért vágyom már annyira arra hogy sétáljak egyet a városban.Eddig csak átutaztunk soha nem álltam meg bent ,rögtön mentünk apuékhoz.(az elkerülön,valszeg ezért marad ki mindig a város),de a francia pékségbe mindig bemegyek ,bár már korántsem olyan jó mint régen vagy én vagyok hozzászokva már a csiga pékséghez itt Szegeden... :roll:
Na azt hiszem ha legközelebb megyek apuékhoz akkor megállok a városban.Lehet hogy a héten megyünk,mert apuék lakást újitanak és a férjem csinálja az elektromos vezetékek cseréjét.
Na mennem kell ,mert az ikrek ma kaptak védőoltást és nagyon sirnak.Ja és Mátém is ma kapta a bárányhimlö ellenit... :cry:

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia Zitacicu2!

Nem hiszem, hogy egy évfolyamba jártunk általánosban, mert én csak 22 éves vagyok. Ki volt az osztályfönököd? Biztos ismerem.
A szarvasi óvóképzöbe én is félve jelentkeztem, ugyancsak a hangom miatt, de felvettek. Ezen mondjuk meglepödtem!!! :roll:
Hát a sétálóutcával még egy kicsit várjatok, most úgy néz ki, mint valami hadszíntér. Pont most jártunk arra, alig bírtunk elmenni babakocsival a sok munkagéptöl.
A Francia Pékség minösége valóban sokat romlott. Van egy új hely a mozi utcájában, ahhol isteni rétesek vannak. Vagyis inkább voltak, mert ott is van már minöségi romlás! Sajnos a csiga pékséget nem ismerem. Bár lehet, hogy jobb is. Még elhíznék.
Puszi a babáknak a szuri miatt. Szegénykék!
Mi ma voltunk tanácsadáson. Szerencsére minden ok. Nekünk nem volt szuri. Majd novemberben.
Most megyek, mert szopizni akar a Drágám.
Szia!

Kép
patrisa
 
 


Szia!!

Az osziföm Molnárné Szalai Edie volt,asszem ő most a diri....
Van egy szentesi barátnőm akit ezer meg egy éve nem láttam ,de most ide költözött a szomszédba.Vele dumáltuk hogy vajon hová fog vezetni a sétáló,mert ugye az jó hogy az egyik fele a gyógyszertár(Kossuth u.)felé de a másik irányban csak a sportcsarnok meg vmi susnyás van ha emlékeim nem csalnak.Onnan már csak a klauzál u.felé tudsz menni.(ha egyenesen haladsz)
Meg azt sem tudom hogy ott most milyen üzletek vannak hogy azért mégis legyen vmi sétáló fiiling.Na mind1.
Mi jól vagyunk bár Niki kiesett az ágyból ,mert Máté kiugrálta a rácsokat és nem vettük észre... :cry: :cry: Koponya rtg meg vizsgálat de úgy néz ki semmi komoly de azért még mindig ver a szivem ha eszembe jut....
Na megyek a Corába.Veszek ezt azt....

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia!

Molnárné csak igazgató helyettes. Az én volt osztályfönököm Tariné lett az igazgató.
A sétáló utca fele kész van. Épp délután mentünk végig rajta. Üzletek nem nagyon vannak: pékségek, kínai boltok, egy kávézó, étterem, müszaki bolt, pizzéria és mozi van benne. Ja meg most épült Füsti új cukrászdája, és egy nagy ház 52 lakással és alatta üzletekkel. Szóval azért van néhány dolog. A végén meg egy parkoló+ egy eu-s játszótér lett. És majd csak ez után következik a Klauzál utca. Persze mindenhol új utakkal, díszkövekkel.
Sajnálom Nikit, biztos nagyon megijedtél! :cry:
Vanessza kétszer esett le az ágyról, de minden bajom volt miatta. És még mindig nem érti meg, hogyan kéne lejönni onnan.
A mai napunk szörnyü volt! Olyan anyás, hogy egy percre se enged el maga mellöl. Amíg az ebédjét csináltam, végig ordított. Sose volt ilyen! Remélem elmúlik!
Egy órája végre elaludt. Elég is volt mára!
Most megyek!
Szia!

Kép
patrisa
 
 


Szia!!

Egy kicsit megkéstem a dolgokkal,de sebaj most itt vagyok.Na az én időmben Tariné tesitanár volt.Papdi??
Nálunk minden oké a kicsik kezdenek kacarászni,nagyon édesek.Norbi 5500gr 57cm,Niki 5400gr 58cm.Nagyot nöttek.Norbika 1930gr-ra fogyott vissza, Niki 2250re.Ja a csaj 2480gr és 46cm volt Norbi pedig 2180 és 46cm.A 35.hétre születtek.Mindketten kórházban kezdték életük elsö két hetét én csak egy pillanatra láttam őket ugyanis a császár után még nem kelhettem fel,de őket már vinni kelett.Tudtam hogy miért utálom a sárga koraszülött mentöt... :cry: :cry: Azzal vitték el az én kincseim is ,a szivem szakadt meg pedig nem is láttam csak a takinéni mondta,mert ugyebár a 3hónap kórház alatt jól összehaverkodtunk.Te simán szültél???Mekkora volt Vanessza??
Máté szintén korszülött volt,de ő velem maradt szerencsére.Most ott tartunk a kicsikkel hogy jár hozzánk Dévényes gyógytornász heti 2x hogy minden o.k legyen a mozgásukkal.Egy alk.2300 ft.!
Te hol dolgoztál??Én az Alexandra könyvesboltban a Plázában.Szoktaok Szegedre járni?
Na eldugulok várom hogy irj.. :wink:

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia!

Szépen gyarapodnak a picurik! Örülök neki!
Vanessza 3 nappal a kiírt idöpont elött született simán. Bementünk hajnal 3-kor és 10:30-kor megszületett. 3430g.-mal és 50 centivel. Kórházban született, de remélem a tesó már itthon fog! :lol:
A Dévény-módszert én is ismerem,sajnos :evil: Vanesszával is járunk. Késön kezdett el mozogni, így menni kellett. Itt 3000ft./alkalom. Most szabin van a gyógytornász, de valószínüleg nem kell már mennünk. 6-szor voltunk összesen, de én úgy sajnáltam, amikor sírt. Most 11 hónapos, mászik, feláll,és már oldalazva is lépked. Utolértük a többieket!
Én a Dégáznál dolgoztam, de csak diákmunkába. Így most csak gyes jár nekem, ami elég kevés ugyebár. Szeptemberben megyek a dúlaképzöbe.
Szegeden kb. 1 éve voltunk utoljára. Mióta Vanessza megvan nem is voltunk, pedig elötte gyakrabban átmentünk. A Plazaba is bementünk mindig. Férjem kedvence a könyvesbolt volt. Mindig bementünk, ha mentünk mozizni.
Augusztusban viszont fogunk menni Szegedre, mert a Vodafone márkaboltba dolgunk lesz a Kárász utcán. De pontos idöpontot még nem tudok.
Na, voltatok Szentesen a múlt héten?Írtad, hogy lehet, hogy elnéztek erre.
Most megyek, mert késö van!
E-mailbe küldök egy fotót Vanesszáról, mert ide nem tudok tenni. Nem birom lekicsinyíteni a képet. :cry:

Kép
patrisa
 
 


Szia Patrisa!!!!

Na nehezen de eljutottam ide is!!!Tudod mostanában járunk ki a kertünkbe Mátéval pancsolni így aztán nincs idöm semmire.Este hazaérünk aztán beindul a gépezet.Fürdetés stb.Kész káosz.11 mire végzek a lom eltakarítással aztám meg már nincs kedvem ide leülni,de most friss vagyok és üde :lol:
Mi sajna nem ússzuk meg a Dévényezést 6 alkalomból.Nekünk ez hónapok alatt fog rendbejönni.Legalábbis remélem... :roll: Itt 2300ft/óra
Nagyon édes Vanessza :) :wink:
Én is küldök majd mailban ha lesz energiám hozzá.
Most szombaton megyünk Ecserre,mert ott lakik a férjrm haverja így aztán meglátogatjuk.Gyerekestül...gondolhatod...
Aztán hazafelé lehet hogy beugrunk Szentesre,de ez ,ég nem biztos.
egyébként milyen késön kezdett el mozogni???És mit nem csinált??
Nálunk Máté 1évesen tanult meg ülni és 16hónaposan járni.Kicsit hypotón volt a drága........ :cry: de szerencsére rendben(most)Na megyek mert tegnap éjjel is Niki nyügösködött aztán ma jó lenne aludni is...

[b]szépés nyugodt éjszakát nektek [/b

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia Zita!

Itt vagyok, de csak kis idöre. Ma babazsúron voltunk és eléggé elfáradtam. bár nagyon jól éreztük magunkat. Pancsoltak a gyerekek, homokoztak, csúzdáztak, lovagoltak pónilovon.
És Ti, voltatok Szentesen? És milyen volt Ecseren az egész családdal? Hát nem irígyellek. Én nem is tudom mit kezdenék 3 gyerekkel. Sokszor ez az egy is kiborít. Minden elismerésem!
A gyógytornászhoz 8 hónapos korától járunk, mivel még akkor sem ült. Onnantól kezdve viszont beindult a mozgás. A gyógytornász is meglepödött milyen gyorsan haladunk. Már nem voltunk közel egy hónapja, de azóta is fejlödött. Már feláll, és kis idöre kapaszkodás nélkül úgy marad. Igen, ö is hypotón volt. Bár a hajlékonysága megmaradt. Tanácsolta a tornász, hogy jógázni vagy balettozni írassuk majd be. A nyújtott lábát simán felemeli a feje fölé. Spárgát csinál, stb... Máté is ilyen hajlékony?
Most megyek! Jó éjt!

Kép
patrisa
 
 


Szai!!!

Na megjöttünk a nagy kirándulásról és jelentem nagyon jól éreztük magunkat.Volt grill meg minden más fimomság.A gyerekek jól érezték magukat.Ami azt illeti én másnap rongy voltam annyira elfáradtam.Gondolhatod..... :shock:
Nem semmi hogy miket csinál a lányod.Máté még véletlenül sem ilyen hajlékony.Fogtok még járni tornára?????
Szentesen nem voltunk mert ugyebár Niki nem szopik csak a Norbi .Ezzel még önmagában nem lenne gond csak nem elég a tej a két kicsinek ezért kell pótólni másképp.Amit vittem magammal az sajna kevés lett és ugye Norbi megeszi a Niki elöl.Így aztán hazajöttünk mert itthon van fagyasztott és azt is szoktam nekik adni ha szorul a hurok.Elég macerás így hogy kevés a tejcsi és azt a keveset is csak a norbi szopja ki.Így fejni szoktam és mindkettö üvegböl kap mert ahhoz tudok keverni olyat amit a gyüjtőből kapunk.Nehogy már csak az egyik kapjon az enyémből a másik meg nem...A Norbié a reggeli szopi mert akkor a Niki nem eszik és az esti mert addigra már hulla vagyok hogy fejegessek.Remélem érted.Nem vagyok már 100%.Bocs

Néhány kép

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Kép

Kép

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia!

Örülök, hogy jól sikerült az út. Mi is megyünk 31-én egy hétre a hegyekbe pihenni, de gondolom én is fáradtabban fogok hazajönni. A lényeg, hogy a gyerekek érezzék jól magukat, nem?!
A képek nagyon jók. Nagyon tetszik a fülbevalója Nikinek. Hihetetlen, hogy milyen más, ha ketten vannak. Én még soha nem tartottam a kezemben iker babákat, de biztos furi lehet. Nagyon aranyosak! :lol:
Milyen érdekes, hogy csak Norbi szopizik. Akkor biztos fárasztó lehet, hogy még fejni is kell, és minden nap elmenni a tejcsiért. Én tudom milyen fárasztó minden nap és éjszaka fejni. 8 hónapig csináltam. :cry: Majdnem 300 liter tejet adtam le.
A tornát még nem tudom, hogy kell e mennünk. Most szabin van a gyógytornász, de, ha visszajön felhívom. Bár szerintem nincs már lemaradása. Egyedül még nem megy, de kis ideig már megáll kapaszkodás nélkül. A nyaraláson pemég biztos fog fejlödni.

Most megyek, mert nyügösködik. Beteg szegény! Nagyon köhög. Elkapott egy vírust. :oops:

Puszi!

Kép
patrisa
 
 


Kép

Kép
patrisa
 
 


Szia!!

Hát én sem tudtam elképzelni hogy milyen lesz majd ha megszületnek e kicsik.Eleinte mindketten elfértek a kezemben ,de mostmár egy is böven elég.Mi is megyünk nemsoká KKmajsára nyaralni,de csak 3napra.Persze gyerekekkel.Na az sem a pihenésről fog szólni.
Dévényes azt mondta hofy valszeg a Nikinek már nem kell a testét kezelni csak a száját ezért Norbi megkapja a Niki idejét is mert neki meg úgy néz ki kevés az egy alkalom. :cry:
Ja tripla meló a fejegetés.Mennyivel több idöm lenne ha mindkettö szopizna.Azért ez fura mert a Mátéval napi két liter tejcsi simán volt,most meg csak 1300ml.Pedig pont most kellene a több.
300l az azért nem piskóta :shock: :shock: :shock: Milyen fejőt használtál??Nekem medela van elektromos de szivesebben használnék olyat ami ilyen szilikonos kivül.Az aventet próbáltam semmire nem jutottam vele.Mondjuk nekem az enyém alapból bevált,mert szépem kiszívja a tejet,ha már a bébik lusták rá.(ja a Norbi is sztrájkol ám.)csak reggel eszik jól aztán meg mindig csak a cirkusz.Szív kettőt aztán visit.Megint szív....Gondolhatod milyen meghitt a szopi így.. :cry:
Az a baj hogy az anyatejgyüjtőbe nem fér be az ikerbabakocsi ,így aztán mindig kell vki aki elhozza vagy vigyáz a kicsikre amíg én elmegyek.

Egyébként jól vagyunk ,Niki is röhög mostmár mindenen.Ja és képzeld a Norbi olyan üvöltést rendezett tegnap hogy teljesen bekékült a feje.. :shock: Nagyon megijedtem.
Na mostmár megyek,mert késö van és holnap játszóbölcsi Máténak.

Kép
ilyen nyugodt éjszakát nektek

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia!

Majsára mikor indultok? Biztos fárasztó lesz 3 gyerekkel, de legalább Ti is kimozdultok. Nekünk is muszály itt hagyni egy kicsit a nyüzsgést. Párom rengeteget dolgozik, alig látjuk. Most végre szabin lesz 2 hétig. El se hiszem! Tavaly augusztus óta nem volt ilyen.
Már készülök nagyon a nyaralásra. vettem olyan lábbedugós úszógumit. Bár minekünk nem is nagyon kéne, mert babaúszósok vagyunk. (Szegedre járunk)
Sajnálom, hogy Picikék nem akarnak szopizni. Pedig nagy könnyebbség lenne neked. Nekem is olyan más, mióta nem kell állandóan fejni. Sokkal több idöm van, és kimozdulhatok végre itthonról hosszabb idöre. Eddig nem lehetett, mert gond lett volna a fejéssel, és aztán a tej tárolásával. Vidéki ballagásra is azért nem mentünk el májusban.
Én Avent kézi mellszívót használtam. Azért ilyet, mert sógornömtöl kaptam kölcsön. Aztán egy hónapi használat után eltört, de vettem egyet. Kicsit modernebbet, de szintén Aventot, mert bevált. Nekem jó volt nagyon. És ez is szilikonos.
Én nem is értem, hogy miért nem viszik házhoz a tejet. bezzeg elvinni eltudják. Nem gondolnak arra, hogy pici babával ezt nehéz megoldani. Kettövel meg pláne! Nálunk egy babakocsi se férne be. Szük a hely, és lépcsök is vannak. Nem is értem, hogy oldják meg az anyukák. Ha a tejet nekem kellett volna vinnem minden nap, nem is bírtam volna megoldani. Egyrészt Vanessza nagyon késön kelö (fél 11-ig szokott aludni), másrészt nekem egyáltalán nem volt, és nincs is segítségem. Nincsenek nagymamák se. :cry:
Mi baja volt Norbinak, hogy így üvöltött? Ma Vanessza is megijesztett engem. Annyira köhögött és öklendezett. Buborékok jöttek ki a szájából. De végre kezd feltisztulni neki a lerakódás. Csak szegény mindig mikor végre elalszik elkezd köhögni. Fel is ébred egyböl.
Játszóbölcsi? Nálatok olyan is van? Szereti Máté? Biztos jó lehet. :lol:

Most megyek, mert vacsizni kéne. Éhes vagyok már nagyon! :x

Kép
patrisa
 
 


Szia!!

Majsára szombaton indulunk ha minden jól müködik.Csak ne legyen beteg egyik gyerek sem addig.
Ti hová mentek nyaralni??Mióta jártok babaúszásra és hogy működik??(jól el vagyok én is.Szentesitől kérdzem hogy milyen itt Szegeden a babaúszás. :lol: :lol: )
Na tehát.Csak nem az Avent elektromosát vetted meg???Az néztem én is de drága és ha jól olvastam a neten akkor azt is elöször kézzel kell elkezdeni és utánna bekapcsolni.Azt hiszem.Nekem ez a medela bevált eddig csak kár hogy nincs rajta szilikon,már totál ki vagyok a sok fejéstöl és persze tényleg idöben is sok.
A tejcsit én nem bírnám elhozni a 3gyerekkel,mert a kapun nem fér be az ikerbabakocsi.Pedig ugyebár nagyobb az esély arra szerintem hogy ikresek viszik a tejet,mivel kettő babát szoptatni nem semmi.Az én kincvseim 2liter tejet esznek meg /nap.Mi 800ml-t kapunk,de néha annyit sem.még jó hogy nekem is van.
Voltunk a 7végén Szentesen,de persze most is csak a hasunkra gondoltunk és irány a francia pékség,de mondjuk siettünk is.Egyszer majdcsak megnézem a várost is. :roll:
Na mostmár én is megyek ,de nem enni mert így is nagy a fenék és ha nem muszáj nem akarok nagyobbat.Tényleg rajtad van plusz kiló??

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia Zita!

Mi hétfön indulunk nyaralni egy hétre fel a hegyekbe. Egy Bózsva nevezetü faluba. Sátoraljaújhely közelébe. Remélem az idö is jó lesz, mert strandolni is fogunk. :lol:
A babaúszás nagyon jó, bár egy ideje már nem voltunk. Sok dolgunk van mostanába. Egy idös hölgy tartja.
Mellszívóból nem az elektromosat vettem. Akkor még ez a fajta szerintem nem is volt. Csak a kézit. De ennek van szilikonja is.
Azt ki dönti el, hogy mennyi tejet kaphattok? És mi lenne, ha kevés lenne? Akkor tápszerezni kéne szegényeket? Ez szörnyü!
Voltatok Szentesen és nem szóltál? Legközelebb szólj, és találkozzunk már! Úgy megnézném a csemetéidet!
Szerencsére rajtam nincs plusz kiló. A terhesség alatt 10-et híztam, utána meg 20-at fogytam. Ez most így pont jó. Remélem ilyen maradok szoptatás után is! :D

Na szia, jók legyetek!!!

Kép
patrisa
 
 


Szia!!

A babaúszást én is kipróbálnám,bár nem tidom hogy lehet két kicsivel megoldani egyedül.Azt hogy mennyi tejet kapunk nem dönti el senki.Tehát ez úgy működk hogy én felíratom a háziorvossal,nálunk pl.2x400ml-t.Lehetne többet is felíratni,de teljesen felesleges,mert még ezt sem kapjuk meg néha.Kevés a tej így mindenkinek annyit adnak amennyi jut.Mivel mi már nagyok vagyunk ezért általában keveset kapunk,mert kell az újszülötteknek.Így bizony ha nekem nem lenne tejem akkor tápszerezni kellene őket.Hiába eszik az én gyerekem 900ml tejet naponta.Tudom ez Szentesen másképp van,mert apu felesége is viszi a tejét minden nap a gyűjtőbe.Ja az öcsém 7 hónapos... :lol:
Azért nem írtam hogy megyünk,mert 1.mindig sietünk
2a férjem céges kocsijával mentünk és én azt nem vezethetem.Azt meg ugye nem várhatom el a páromtól hogy nyakig koszosan vigyen be engem meg hozzom is haza.Jó lett volna Szentesen szétnézni,de sajna nem jött össze.Még a mamám se tudtam meglátogatni aki kórházban volt.
Na én aztán hiába szoptatok nekem nem fogyott a fenekem hanem nőt.Mondjuk a szülés után elég rossz bőrben voltam,csak fogytam és fogytam magam ellátni nem volt energiám.Persze kiderült hogy pajzsmirigy probléma az ikerterhesség miatt.Azóta rendbejöttem úgí 85%-ig.Októberben lesz még egy ultrahang.Szaerencsére megúsztam a gyógyszerezést.A tejet is el kellett volna apasztani,ha nem jön helyre a vérképem.

Na megyek pakolni,estére már itt a vendégsereg,holanp indulunk.

Jók legyetek,jó utat és vigyázzatok magatokra.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia!

Megjöttünk a nyaralásból. Nagyon szuper volt! Majd jövök mesélni! Veletek mi van? Nektek milyen volt a pihenés?

Kép
patrisa
 
 


Szia Patrisa!!

Nagyon nagyon el vplltam veszve de sajnaos elég rossz dolgok történtek mostanában velünk.Kezdődött azzal hogy Majsáról haza kellett jönni hamarabb mert Niki hányt (később kiderült hogy attól a 100ml tápszertől amit kapott).Pár napra rá Máté nagyon lázas lett,olyannyra hogy be kellett vinni a kórházba (39.8)! és infúziót kapott.Ott voltunk 5 napig.Mononukleózis volt a betegsége ami elég dúrva mert a belső szerveire is rámehetett volna.140 volt a pulzusa és alig bírta nyitva tartani a szemét.Én minden éjjel ott voltam mellette,napközben pedig a férjem vagy a papa mert ugye a kicsiket csak én tudom etetni.Na a sok stressz meg nem alvás miatt a tejcsi elkezdett apadni úgyhogy most a napi 1300ml helyett van 700-800kb ami ugye egy babának nem elég nemhogy kettőnek :cry: :cry: (tejérzékeny mindkettő tehát a táp szóba sem jöhet és nem is akarom ha nem muszáj)Aztán mikor Mátét hazahoztuk a kórházból vittük a kicsiket ügyeletre mert lázasak voltak és hánytak.Norbin 1 forintos nagyságú foltok jöttek ki amit egy vírus okozott.Most pedig én vagyok soron mert lázas voltam tegnap és nagyon fáj a gyomrom.Szóval gondolhatod....... :cry:
Most apuéktól kapunk tejet de 1800ft-ért adja ugyanúgy mintha a gyűjtőbe vinné.A torna meg a tej havi 40.000 és ugye erre jön a többi ami ilyenkor kell.Úgy tudtam hogy a tb nem támogatja hogy egy másik városból hozzuk a tejet ,de megtudtam hogy nem igaz,úgyhogy ha tudsz vakit akinek megvan a szükséges papírja és sok teje van akkor szólj mert asszem lassan megőrülök ebbe a tejcsi dologba.Kicsit hosszú lettem bocs.

Zita

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


39,8 volt a láza csak nem látszik és bocsi a hibákért!!

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia Zita!

Hát nem jó hírrel fogadsz :cry:
Elég zürös idöszakon lehettek túl. És Te hogy vagy? Jobban vagy már?
Én még ilyen betegségröl nem is hallottam, hogy mononukleózis? Ezt mi váltja ki, és mi ez tulajdonképpen? Szegény Máté! Közel 40°-os lázzal. Nem csodálom, hogy apadt a tejcsi. Nem próbáltál homeopátiát szedni. nekem bevált. A napokban nekem is kevés volt a tejcsi.
Írtad, hogy az ikrek tejérzékenyek. Én úgy tudom, hogy van tehéntejmentes tápszer is. Az nem jó nekik? Bár én abszolút nem vagyok otthon a tápszer témában. De azért annak örülök, hogy anyatejet esznek a picikék.
Gondolkoztam, hogy itt kinek van sok tejcsi. A kozmetikusom nemrég szült. Eleinte neki is rengeteg volt, de mostmár teát iszik, hogy elég legyen a fiának. Mást meg nem tudok. De ígérem, hogy szólok, ha tudok valakit!
Nálunk is volt egy kis betegség. Szombaton rendeztük a szülinapi buliját Vanesszának. Az jól sikerült. De estére belázasodott. A doki se mondta biztosra, hogy vírus, mert közbe a 7. fogacskája is kibújt. Szerencsére két napja semmi baja. Csak ma meg kiütések lettek a testén. Remélem, hogy csak a meleg okozta, és nem valami himlö féle! :oops: Halvány foltok vannak a törzsén és a nyakán. Pedig még mosóport se váltottam. Remélem gyorsan elmúlik!
A nyaralás viszont nagyon jó volt. Strandra nem mentünk mert elég hüvös volt, de a vadaspark, kisvasutazás, és a túrázás nem maradt el. Meg persze sokat pihentünk, ami már nagyon ránk fért. Vanessza állandóan felfedezö úton volt. Minden érdekelte: macskázott és tyúkokat simogatott. Sokkal bátrabb és önállóbb lett. Evett minden félét, aludt nagyokat. Már hosszú ideig áll kapaszkodás nélkül.
Teszek is fel 1-2 képet.
Legyetek jók, és GYÓGYULJATOK!!!

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
patrisa
 
 


Szia Patrisa!!

Hogy vagytok???
Mi szerencsére jól csak épp én vagyok megint beteg.Lázas voltam köhögök,de az allergia is nagyon gyötör.Amúgy minden oké.Tejcsi van még de nagyon jó lenne ha tudnék valahonnan szerezni mert nagyon nagyon szeretném ha 1 éves korukig anyatejet kapnának.Most is azért nem lettek betegebbek mert tejcsiznek és ugyebár ha Máté megy oviba akkor bizti hazahozza a betegségeket :cry:
A babákkal elkezdtem etetni répát sütőtököt krumplit almát.Eddig mindent megettek szerencsére.Niki 100gr fözit vágott be aztán nézett hogy van e még.Te miket adtál Vanesszának amikor elkezdted a hozzátápit???Mekkora volt???
Na most megyek mert főzök csülköt pékné módra meg parilevest.Majd délután még irok.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia!

Na, itt vagyok. Kicsit sok a dolog mostanában.
Remélem meggyógyultál azóta. Az allergia engem is gyötör, de szerencsére csak reggelente, így ki lehet bírni.
Tejcsi nekem fogyogat, pedig már homeopátiát is szedek. Mondjuk az is lehet az oka, hogy megjött.
Elkezdödött az ovi Máténak? Igen én is elöre félek, hogy mi lesz, ha lesz kistesó, mert az oviból a nagy hazahozza majd a betegségeket. Arra gondoltam, hogy kiscsoportba nem is biztos, hogy fogom járatni. Bár még nem tudom, hogy a munkámmal hogy tudom összeegyeztetni, és azt se, hogy mikor lesz kistesó.
A hozzátáplálást 7 hósan kezdtük. Az 1. hónap csak kóstolgatás volt: alma, krumpli, répa, sütötök, cékla. Aztán a Kismama magazin szerint folytattam. De sokáig a szopi volt a fö tápláléka. Aztán megízlett neki a spárga (12-t megevett egyszerre), az avokádó, brokkoli, zeller, és mindenféle zöldség. Kb. 1 éves koráig a húst nem ette. Most már nagyon szereti, és a kenyeret is. De eszik lazacot, csemege uborkát, és spenótot is. Vagyis mindent. De mindig eszik a miénkböl is. Az a legfinomabb, és olyan boldog, amikor kap belöle.
Mi ma voltunk a tejérzékenységi vérvételen. Nagyon rossz volt. Mindkét karjából vettek vért. Úgy sírt. Két hét múlva lesz eredmény.
Most megyek,szia!

Kép
patrisa
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: