Új privát üzeneted érkezett!

Szia !!

Csak gyors kérdés mert sirnak az egerek :lol:
Te hogyan készítetted el a spárgát és az avokádót??Meg a többi zöldséget??Eleinte kicsiket adtál?nem fintorgott?Ha igen akkor mennyi idő mulva próbáltad újra?Nálunk sütőtök alma répa krumpli megy,de semmi zöldség nem.Spenót az nem, meg próbáltam cukkinit ,de az se.Na sok a kérdés :lol: :lol: ,de nem akarom hogy az édes ízt szeressék meg inkább várok.Mátéval is etettem a barackot meg banánt és nem volt gond ezekkel de semmi zöldséget nem evett.Na remélem nem hablatyoltam nagyon össze.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szióka!

Édeset én se adtam/adok neki. Nassolni való nálunk a Herbáriában kapható kölesgolyó, hajdina tallér és gabona párnácska. Semmi csoki, vagy túró rudi. Eleinte az édes gyümiket se szerette, kizárólag a zöldségeket ette. Mindent pároltam neki. A céklát egészben föztem meg, majd megpucoltam, kockákra vágtam és botmixerrel összepürésítettem. Nagyon finom hozzá a fött krumpli, szintén pürésítve. Az avokádót pici vízbe fedö alatt megpároltam, és kígyóuborkával. A spárgát (a zöld finomabb) megpucoltam (kicsit macerás :? ) , összedaraboltam és picit pároltam és egy öszibarackkal összetörtem villával. A brokkolihoz egy kis krumpli vagy anyatej is jó. A karalábhoz almát pároltam, hogy édeskésebb legyen. A spenótot megföztem és összeturmixoltam. Vanessza szereti. A répa viszont nagyon finom megsütve. Azt úgy kell elkészíteni, hogy megmosod, héjastul becsomagolod alufóliába és kb. fél órát sütöd, majd leszeded a héját. A cukkini és a padlizsán is jó párolva, de rántva is kapott már.
A gyümölcsöket mostanába nem igazán akarja megenni. Vagyis enné, csak kézzel. De kicsúszik a kezéböl. Így inkább összeturmixolom egy kis vízzel ( a fogszuvasodás elkerülése miatt) és megissza üdítönek.
Nem csináltam külön "mini" adagokat, mert céklából pl. a felét megette. A többit meg mindig lefagyasztottam és néhány nap múlva megkapta.
Hát röviden ennyi. De azt hiszem, hogy nekem könnyü dolgom volt, mert szinte mindent megevett, amit adtam neki. Most is jó evö, csak néha rosszalkodik, és dobálja az ételt.
Remélem tudtam segíteni, és nem untattalak nagyon!
Majd szólj, hogy esznek-e az ikrek!
Puszi

Kép
patrisa
 
 


Patrisa!!

Én az édes dolgok alatt az édes gyümiket értettemAlma banán barack stb.Csokit nem kapott ő sem csak amikor én már kórházban voltam a terhesség alatt.A cékla nálunk is megy krumplival és egy kicsi almával de megpróbálom majd alma nélkül is.Niki eszi csak Norbi nem .A fiam csak répát sütőtököt almát eszik.Megpróbálom majd amiket irtál de még szerintem várok egy kicsit.A brokkolit ma próbáljuk de a bio boltba vettem(üveges9mert a kecskeméti brokkoli borzalmas.Érdekes Máté azt ette :roll:
Ananász mangó szerimted milyen idős kortól adható??A karalábbal még várunk az nekik még nem jó,mert ugye én egy kicsit hamar is kezdtem el a hozzátáplálást.A kórházasdi miatt tudod fogyott a tej és nem askarom tápozni őket meg amúgy is egyszer próbáltam és hánytak tőle.
Te a krumplit hogy pürésíted?nekem mindig olyan lesz mint a rágó.botmixerrel csinálom.Talán sokáig mixelem??Na a lánykám szétrágta a kezem :lol: Megyek főzni.Paradicsomos gombóc lesz az ebéd..

Kép
Kép
zitacicu2
 
 

 
 

Hát én is azon a véleményen vagyok, hogy inkább egy kicsit hamarabb bevezetni a szilárdat, mint tápszert adni nekik. Okosan csinálod!
A karalábot pl. csak 8 hós kora körül adtam. Akkor vezettem be szinte minden félét. Bébiételt nem adok neki, nem vagyok megelégedve velük. Pl. a Déligyümölcs-alma párosításra rá van írva, hogy 6 hótól. Mikor déligyümit 1,5 évig nem lehetne adni. Pedig ez HIPP. Meg 8 hósba beleteszi a tejszínt. Mondjuk én sót, és cukrot se adtam neki, így kapásból kilöve az összes bébiétel. Kenyeret is itthon sütök, nem veszünk boltit.
Ne aggódj, hogy nem eszegetik a zöldségeket. Majd eszik, ha kevesellik a tejcsit. Vanessza se ette. Most is van olyan nap, hogy csak kétszer eszik szilárdat, a többi pedig szopi. Pedig már 13 hónapos. :D
A krumplit egybe pürésítettem a zöldséggel. Botmixereztem én is, de nekem jó lett az állaga.

Na megyek, mert széttépett egy újságot a leányzó... :x

Kép
patrisa
 
 


SZIA!!

Vettem a bio boltba brokkolit krumplival,de mondanom se kell hogy nem okozott osztatlan sikert.Sőt!!Egyáltalán nem ettek belőle egy kanállal sem.Na mind1 kaptak helyette csak anyatejet.Holnap megpróbálok mást.Egyszer csak majd rájönnek hogy finom is lehet mondjuk egy cukkini. :lol: lkkpő

ja bocsi Norbika segít :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Na most van egy kicsi időm bővebben.az a helyzet hogy nem akarom erőltetni a zöldségek fogyasztását mert szerintem a Máté is azért lett rossz evő mert mindent tukmáltam bele és akkor nem tudott ellenkezni most meg igen.(modjuk nem tömtem )Most úgy vagyok vele hogy ha nem eszi meg a brokkolit pl.akkor nem adok neki egy másik izt(amit szeret)mert akkor tényleg soha nem fogja megenni a zöldeket.Máté ha nem ette meg a fözit akkor kapott mást és hozzászokott hogy ugyis adok neki enni.Most inkáűbb kivárom és addig csak anyatejet kapnak.Mondjuk a cékla meg a sütőtök nálunk is megy.Ja és a répa is úgyhogy ezek között válogatok aztán időnként megpróbálok majd mást is (mint pl.ma a brokkoli)csak ezzel az a gond hogy nálunk a hozzátápi tudod hogy pont amiatt kezdődött hogy legyen elég tej nekik és ne kelljen tápozni,de még szerencsére eddig csak 1x adtam nekik(amit kihánytak)Nagyon jó az a biztonság érzet hogy tudod van elég tejed és tudod táplálni a gyereked.Néha én is" jól vagyok "(lelkileg)de néha félek hogy ez a kevéske ne apadjon el végleg.Szeretném sokáig anyatejezni őket.Még ha cumisüvegből kapnak akkor is (lefejt tejet kapnak mert egyik se szopik.Niki régóta Norbi még 2hete hajlandó volt )Csak üvöltenek ha a szájukba akarom adni,így mindannyiunknak ez a legjobb megoldás.Én sem leszek ideges és ők is nyugodtan esznek.Szóval holnap én készitem el nekik a sütőtököt mert eddig bébiételt kaptal és az szokatlanul édes volt. :roll: Kenyeret mi is sokszor sütöttünk itthon csak elromlott a kenyérsütő gépünk sajna.Egyre jobban azt érzem hogy alakítani kellene az életünkön.Kicsit normálisabb kajákat enni inni(frissen készült céklát iszok almával mostanában :lol: ).tehát most a változás/tatás szele erősen fújdogál felém.A férjemnek jó így minden,de ugysem ellenkezik ha kitalálok valamit.Hiszem hogy ha egészségesebben étkezünk akkor nem is keszünk betegek.Én kb.3hete folyamatosan beteg vagyok.ezért akarom a kicsiket is "rászoktatni "a zöldségekre hogy ne kelljen mesterséges vackokkal tömni őket,mint most a Mátét.Mármint multivitaminra gondoltam.Szóval remélem érthető voltam.Most megyek és egy kicsit főzögetek az ikreknek.Illetve elkészítek mindenből egy mini adagot amit megkóstolok mert akarom tudni minek milyen lehet az íze.Aztán lefagyasztom.Indul a vegykonyha.... :lol:
Bocs a regényért :roll: :lol:

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


ja a legfontosabbat elfelejtettem.A répával az a gond hogy igen magas a nitrát tartalma ezért szerintem ha héjjastól megfőzöd az nem biztos hogy olyan jó.Tanultam is és a védőnő is felhívta rá a figyelmem hogy a héjjától rendesen tisztítsam meg az előbbiek miatt.Én csak a közepét párolom meg nekik.Nem okoskodás vagy ilyesmi nehogy azt gondold.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia!

Hát igen, a brokkolinak elég jellegzetes íze van, nem mindenki szereti. Azért csak próbálkozz, hátha egyszer beválik.
Én se adtam mást Vanesszának, ha esetleg nem ízlett neki, amit föztem. Olyankor kivettem a székböl és szopiztunk. Délután éhesebb volt, így jobban ette a gyümölcsöt.
Párszor megkérdezem, hogy kér e még, és, ha az a válasz, hogy nem, akkor inkább hagyom és másnap megpróbálom. Nem jó eröltetni, mert csak megmakacsolja magát.
Amúgy nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy nem gond, ha csak néhány fajtát eszik a baba. Nekik még nem gond, hogyha nem olyan változatos az étrendjük. Amit tudunk, hogy szeret azt kapjon, és néha próbáljunk meg egy új ízt összekeverni egy olyannal amit szeret.
Megértelek, hogy aggódsz a tejcsi miatt. Én is borzasztó anyatej párti vagyok. Nem is tudom mi lett volna velem, ha nem lett volna tejcsi. Kiegyensúlyozottá tesz, hogy még akkor is van elég, ha esetleg jön a foga és nem eszik annyi szilárdat.
Épp ma jött ki a 8. fogacskánk. De szerencsére most nem okozott semmi bajt. Enni jól eszik, és nem nyügös.
Ezt nem tudtam a répáról. Köszi az infót. Amúgy már én se sütögetem. Csak kisebb korába kapta úgy, mert olyan jó krémes volt az állaga. Párolni szoktam, de elötte megpucolom én is. Úgy, mint a gyökeret.
Hát, nekünk is át kellene térnünk egészségesebb táplálkozásra. Kevés zöldet eszünk. Meg mindig késön vacsizunk, mert a férjem esténként jön haza melóból. Ja, és csak kétszer eszünk egy nap. De, amíg itt dolgozik, addig nem lesz változás. Talán, ha eljön onnan, és vállalkozásba kezd. Venni akarunk egy házat, és ott lesz a rendelöje, ahhol gyógyít és thai-masszörködik majd. Csak ehhez sok-sok pénz kell még. :cry:
Na, de nem untatlak a bajainkkal.
Jó fözöcskézést, és szólj, hogy ízlett-e az apróságoknak! :)

Kép
patrisa
 
 


Szia!

Mivel foglakozik a férjed??Szeretnék mostanában masszíroztatni úgyhogy asszem elmegyek az Anna fürdőbe ide Szegedre.biztos jó lenne .Úgy fogom csinálni ahogy írtad.gyszer biztos megkedvelik a zöldeket is.Ha egy kicsit is azt veszem észre hogy nem szívesen fogyasszák akkor nem adom.Na megyek mert a reggeli tejcsizés időpontja közeleg.Sokkal jobb lenne szoptatni de 2 babával nekem nem megy.Örülök hogy így is tudom tejezni őket még akkor is ha a gyüjtőböl kapnak pótlást.2hét múlva lesz már uzsi gyümölcsből ,így aztán bizti hogy elég lesz a tej,ha addig nekem nem apad el.Bizom benne hogy nem. :roll:

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia!

A férjem most (még) postás, de mellette már 10 éve bioenergetikus. Áprilisban végezte a thai masször tanfolyamot, és szept. végén megy akupresszúra tréningre. A svéd masszázst már régóta csinálja, és kártyát vet, lakásokat bemér. Szóval elég széleskörü, és keveset van itthon, mert mostanába sok a betege.
Az ikreknek biztos ízleni fog a gyümölcs, addig meg lesz még tejed, NE AGGÓDJ!!!!!!!!
Legyetek jók!

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok Lanyok,

Uj vagyok, ill. a 2007-ben fogok szulni forumrol.
Jelenleg meg kulfoldon elunk, nem is voltam meg otthon semmilyen vizsgalaton. Febr. 10-re vagyok kiirva.
Van kozuletek, aki Szentesen szult? Bar bekesiek vagyunk, Bekescsaban es Szentesen gondolkodunk, mint korhazban.

Barmilyen otletet, szemelyes elmenyt, tapasztalatot szivesen vennek a szentesi korhazzal kapcsolatban. Mivel orvosom sincs meg nyilvanvaloan, ajanlast is szivesen vennek.

Elore is nagyon koszonom!!!!!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Szia Vitte!!

Én szegedi vagyok de annyit tudok mondani hogy amikor az ikrekkel voltam kórházban akkor volt olyan szobatársam aki csabai volt ,de azt mondta hogy ő semmi esetre sem szülne ott.Sőt!!
Szentesről jókat hallottam,de személyes tapasztalatom nincs ugyanis már évek óta nem ott élek.

Patrisa!!

Mi újság hogy vagytok??Mi egész jól bár én rettenetesen köhögök még mindig,voltam orvosnál és Zinnat 500-at írt fel.Nem nagyon örülök neki,de ez van.Jó lenne már meggyógyulni. :roll: Mondjuk teljesen akkor jövök rendbe ha elmúlik az allaergiaszezon.
Máté ovizik,de nem nagy sikerrel ugyanis minden egyes alkalommal sírt amikor egyedül hagytam.Bár pénteken már nem olyan sokat és nem is nagyon indult hazafelé amikor mentem érte.Viszont ebben a hónapban még minden alkalommal haza kell hoznom ugyanis nem jár neki ebéd.Amikor beírattam még más vezető volt és egy csomó új rendeletet hoztak.Pl ki kell tölteni egy szándéknyilatkozatot hogy szeretném ha a gyerek ovódai nevelésben és étkezésben részesülne ,az igazgatóság eldönti hogy felveszi e a gyereket az adott oviba és ha igen küld egy értesítést a tagovinak meg nekem és akkor fizethetem be az ebédet.Namost:nekünk ez a szándéknyilatkozat későn ment el(hiába voltam bent áprilisban)mert ugye az új vezetők nem tudtak arról hogy a Máté oda akar járni(!!!!! :twisted: :twisted: )és nem voltak meg az adatai(pedig én leadtam)Tehát lecsúsztunk a szeptemberi ebédbefizetésről.Elég bonyolult egyedül elvinni a Mátét,mert ugye mire a kicsiket leviszem az emeletről aztán be az oviba(hordozóstól)addigra letörik a kezem.(aztán itthon újra fel a másodikra).Elég macerás de nem akarom hogy 6-kor kelljen mert akkor a férjem munka előtt el tudná vini.Na min1 bocsi hogy regényt írtam!!Mondjuk ez így is a rövidített változat :lol:

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Vitte!

Örülünk neked, hogy itt vagy! A szentesi kórházról én tudok mesélni, hiszen ott született a kislányom. Kérdezz bátran, mi érdekel?! A dokikat is ismerem, ha egy nagyon kedves idös szülészt akarsz, aki odamegy és megsimogatja a vállad, akkor Vásárhelyi Bélát ajánlom. A szülésnél beavatkozás a beöntés és borotválás. Nem tudom mik az "igényeid" , nekem sok volt. Nagy részét teljesítették. Mivel nemsokára dúla leszek, így tudok neked segíteni mindenben.
Mikor költöztök, és merre? Mesélj a babádról! 18 hetes? Akkor most fog kb. megmozdulni ugye?

Zita!
Most nézem, hogy Máténak mindjárt lesz a szülinapja :lol:
Hát nem irígyellek az oviba járkálás miatt. Remélem hamar sikerül beilleszkednie a nagyfiúnak. És ezek a macerás papírmunkák. Annyi hülyeség van már az ovikban is.
Na, mindegy, most megyek, mert a Nagylány nyugtalankodik mellettem.
Amugy jól vagyunk, kihasználjuk, hogy jó idö van.
Intézzük a keresztelöt, szeretnénk még a hideg elött megcsinálni.

Sziasztok!!!

Kép
patrisa
 
 


Koszi Lanyok a segitseget!

Szegedre is mennek en, de az mar messze lenne. Ott vegeztem amugy az egyetemen es imadtam (imadom).

Patrisa,

Hat ez szuper? Mikor leszel dula? Es hogyan jott az otlet?
Megvallom oszinten, tavasszal hallottam eloszor a dulakrol, mivel nem voltam benne a temaban egeszen a terhessegemig, nem foglalkoztatott a dolog.

Igazabol nem ismerem az igenyeimet, olyan messzi meg. Egy dolog nagyon tetszik, h. nem viszik el a gyereket, h. pl. apa, anya, bebi egy szobat kap, ez pl. finno-i szokas, 5 napot voltak igy benn a babaval barataink. Na jo, akkor vissza a foldre. Ez tuti nem lesz. De azt nem szeretnem, h. kikapjak a kezembol es viszik furdeni stb. Meg lehet elottem is furdetni. Apas szulest szeretne a ferjem, mar lassan en is megbaratkozom a gondolattal. Nalatok hogy volt?
Termeszetes uton szeretnek szulni, ez bizti. Termeszetesen vmi komplikacio eseten a baba egeszsege dont.

Mar erzem az elso mozgasokat, nagyon izgalmas es meghato egyszerre. Elso baba, elso probalkozas gyumolcse, meg mindig hihetetlen, hogy ilyen szerencsesek vagyunk.
Godollore koltozunk majd, de csak a pici szuletese utan, addig a szuleinknel leszunk, mindket csalad bekesi.

Minden vizsgalatomat nov. vegeig Becsben csinaljak, de okt. vegen szeretnem veglegesen eldonteni, hogy hol es kinel szulok. Nem keso ez? Ugy ertem, h. masok meseltek, h. van olyan orvos, aki a 20. het utan mar nem vallal terhesseget Mo-on...

Szulesznel talan nem oregurat szeretnek, hanem inkabb kozepkorut, tapasztaltat es torodot, motivaltat... Van ilyen?

Ajanljatok a 4D-t? 24. het korul szeretnek menni.

Nagyon szep Vanessza is, Mate, Niki es Norbi is. En is ikreket akartam, mint neked Zita ketpetejueket, ferjem mondta is az elso UH-n, hogy doktor ur, fesulje at a terepet, hogy biztos 1 van -e csak. :lol: De "csak" 1 volt, jo is ez igy. Biztosan nehez az elejen.

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Vitte! :D

A 4D-s ultrahangot ajánlom. Mi voltunk és nem bántuk meg, hogy 15 percér fizettünk 11000 ft.-ot. Egészen odáig bizonytalan volt a neme. Akkor derült ki, hogy kislány. És az a fotó, amit az arcáról csinált... :wink:
Lássuk csak a szülészeket: egy van aki nagyon öreg és nem szimpi. Öt nem javaslom. Alig lát szegény. Van egy középkorú (Apró) , de ö nem enged apás szülést, és mivel nálatok benn lesz a párod, így kilöve. Amúgy nekem ö az, akit ha megláttam azt mondtam, hogy ha nála kellene szülnöm, visszafordulna bennem a gyerek. De vannak akik dicsérik. Mindenkinek más a szimpatikus.
Ajánlanám Loboda Fábiánt. Ö egy nagyon rendes, lelkiismeretes középkorú férfi. Én is hallottam már ilyet, hogy idöben kell nekik szólni, de nála nem tudom hogy van ez. Ha gondolod megszerzem a tel.-számát, mert barátnöm nála fog szülni. (velem!) Neki magánrendelése is van.
De jó, hogy már érzed a mocorgást! :P Emlékszem, hogy én is mennyire vártam. Alig várom, hogy újra legyen odabenn valaki!
Hogy mikor leszek dúla? Az Vanesszától függ. A tanfolyam, amire mennék másfél hét múlva lesz, de Ö még szopik. És mivel bentlakásos, így nem akarom elválasztani. Nagyon szeretjük ezt a meghitt összebújást, és nem szeretném, ha ilyen miatt vége lenne. De felírtak a listára, és megyek, ha tudok. Képzés van minden hónapban.
Az ötlet onnan jött, hogy dúla legyek, hogy nagyon tetszett a szülés. Imádok szülni. Szeretnénk is még két babát. De nem tudok annyi gyereket szülni, ahánynál ott szeretnék lenni. Annyira csodálatos dolog! Eredetileg óvónönek tanultam, de rájöttem, hogy nem teljesen az amit csinálni akarok.
Szentesen sajnos nincs ilyen, hogy a család együtt legyen. Apuka benn lehet. Hallgathatsz zenét, lehet szülésznöd. A gátmetszést szinte mindig megcsinálják 1. babánál. A babát, amikor megszületik a mellkasodra teszik, apa elvághatja a köldökzsinórt. Majd elviszik lemérni, megmosdatni. Apa mehet, de Te nem. Akkor varrnak össze. Majd bebugyolálva visszaviszik neked egy kicsit, hogy próbálkozzatok a szoptatással. Aztán 4 órára inkubátorba teszik megfigyelésre. Neked pedig 2 órát ott kell feküdni a szülöágyon éhen, szomjan. Majd kapsz egy szobát. Van 1 ill. 2-ágyas. Oda viszik ki megfigyelés után a babát. Aztán egész estig veled lehet. Nappali rooming-in van. Reggel 5-töl kinn vannak a babák. Amíg nem indul be a tej, lefejt tejet, és teát kapnak. Apuka és a rokonok mehetnek látogatni délután. Most így hirtelen ennyi jutott az eszembe.
Sajnos ezekböl nagyon sokminden nem tetszett nekem, mert én a háborítatlan szülés híve vagyok. A szülésem jó is volt, csak az nem tetszett, hogy utána cukros vízzel itatták a gyermekemet és 4 órásan már teáztatva hozták ki. Én ezek miatt akartam otthon szülni. Sajnos nem jött össze, mert nem volt széleskörü az ismeretem. DE MAJD LEGKÖZELEBB!
Az én szülésem viszonylag gyors volt, 6 óra alatt megszületett. Oxitocint -a kérésemre- nem kaptam. A köldökzsinór elvágást már én fotóztam.

Ha érdekel itt az én szülésem története: http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=187&cid=48441

Szia!

Kép
patrisa
 
 


Szia Patrisa,

Koszi az infokat. Huh, epp azok a dolgok, amik neked nem tetszettek, nekem sem jonnek be...
EZ nem lesz egyszeru. Az otthon szuleshez nyuszi vagyok es arra tenyleg nagyon fel kell keszulni.
Ez a cukros tea, meg hogy elviszik es en ott fexem egyedul stb. Brrrrrrr. Apa otthon....
Elegge tanacstalan vagyok...
Meg nem olvastam el vegig, de kinyomtattam es ma du. olvasom.
Ma beszelek egy nogyogyi baratunkkal, aki bekescsaban dolgozik. Kivancsi vagyok, miket fog meselni.
Mindenesetre koszi a reszletes leirast es meg keresni foglak!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Vitte!
Igen, elég elszomorító! Tudom milyen érzés. Nagyon sokat örlödtem, hogy megszüljem e ott. Egyedül a doki volt az akiben megbíztam. bár sajnos ö is ORVOS. Volt burokrepesztésem, sajnos.
Kíváncsian várom, hogy mit fog mondani a doki. Majd jelentkezz!!!

Hali!

Kép
patrisa
 
 


Zita!!!
NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK MÁTÉNAK!!! :lol: :lol: :lol:

Remélem minden oké veletek!
Jelentkezz!

Kép
patrisa
 
 


Máté!!! :)

Kép

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!!

Vagyok ám csak rengeteg a dolgom mindig és este már nincs energiám leülni a gép elé. :cry:
Patrisa!!

Máté nevében isköszönöm a jókivánságokat.!Elolvastam a szüléstörténeted és nagyon megható volt.

Bizony ha újrakezdhetném...Sajnos nekem egyik alkalommal sem volt arra lehetőségem hogy mellre tegyem a babáim születés után.Máté 23 óra vajúdás után született meg,ő is rögtön ellátásra szorult és a 10.npon kezdett először szopni.Szerencsére itthon már nem volt vele gond.Most a kicsiknél meg "evidens"volt hogy nem kaphatom meg őket,mivel ikrek koraszülöttek voltak,így rögtön elvitték.Ami nekem a legrosszabb volt most az az hogy nem szülhettem meg hüvelyi úton a kicsiket és az hogy elvitték őket a gyermekkórházba,Akkor mit éreztem nem is tudom leírni:én a klinikán betegesen(azt hitték tüdőembóliám lett) a férjem otthon Máté a mamánál és az ikreim (akiket 1 percre láttam)egy kórházban ami a város másik végén van.
Ha még szülnék akkor én is itthon tenném mert hiszem hogy az első percek döntőek lehetnek mindenben,bár nekem szuper kiegyensúlyozott babáim vannak.
Szóval nagy fájdalmam nekem a szülés körüli történések,de ezen már változtatni nem tudok és örülök hogy nem születtek meg a 24.,28.,32.,héten amikor beindult a szülés és nem tudhattuk hogy vajon sikerül-e megfogni a dolgokat.Szerencsére sikerült,most mindketten ott szuszognak békésen az ágyukban.
Bocsi hogy hosszú voltam,de ez még így soha nem írtam ki magamból és most jól esett.
Jó éjt.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia Zita!
Örülök, hogy jelentkeztél. Szomorú, amit írtál, nekem is sok negatívum van az emlékeimben a szülés körül. És az az egészben a legrosszabb, hogy én elöre tudtam, hogy ez lesz. Mivel felkerestük a kórházi gyerekorvost, akit kértünk a cukros tea mellözésére, hogy ne fürdessék meg és ne vigyék el inkubátorba. És tudod mit kaptunk válaszul cserébe: kinevetett és azt mondta, hogy ezekre mind szükség van. Hát szívböl remélem, hogy többet nem kell ott lennünk a gyermekeim születésénél! Az a fürdetés és erös fények, amik ott voltak, nem jó egy újszülöttnek. A tv is ment egész éjszaka mellettük. Plusz némelyik csecsemösnek szörnyü modora van. Nem segítettek a szoptatásban, hiába kértem.
Na, de nem is gondolok rá. Ahogy Te is írtad, az a lényeg, hogy itt szuszognak mellettünk! :D
Egyébként ez az egyik ok, amiért dúla szeretnék lenni, hogy mindezekben segíthessek a kismamáknak, és ezekben a nehéz órákban velük lehessek, hogy könnyebb legyen átvészelni a fájdalmas idöszakot. És akkor se legyenek egyedül, ha a picit elviszik.
Sajnos nekem nincsenek jó híreim. :cry: Vanessza a szomszéd kisfiútól elkapott valamit. Egyfolytában folyik az orra. Szegénynek mindig szívni kell, de nem nagyon kap még így se levegöt. Enni se eszik pont emiatt. Ráadásul tegnap felrepedt a szája játék közben.
Hívtam a dokit a vérvétel miatt, de még nem jött meg az eredmény. Hihetetlen, hogy egy tejérzékenységi tesztnek 3 hét kell.
Most megyek, mert nem alszik túl mélyen.
Szia

Kép

Kép
patrisa
 
 


Patrisa!

Ez azért dúrva hogy a gyerekdoki kinevetett.Szerintem itt Szegeden azért humánusabbak ,de nekem ugye ellátásra szorultak a gyerekek a koraszülöttség miatt,így esélyem nem lett volna arra hogy velem legyenek születés után.
Képzeld csináltam a kicsiknek sütőzacskóban kaját(répa cukkini petrezselyem pici alma)és nagyon nagyon finom volt és mint megették.Holnap kipróbálom brokkolival hátha megeszik.
Na most megyek ebéd van.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Zita!
Örülök, hogy ízlik nekik valami. Biztos finom lehet... :lol:
Szép lassan megtetszik majd nekik a zöldséges étrend.
Képzeld este fejnem kellett, mert 2 napja nem szopik Vanessza az orra miatt. El van neki dugulva. Pohárból itta meg. Úgy félek, hogy vége lesz a szoptatásnak. Annyira nem szeretném!!! :twisted:
Nekem is fáj már a torkom, és nincs kedvem semmihez. Tiszta depressziós vagyok!!!!!!!!!!
Inkább megyek is mert rosszalkodik...
Szia

Kép
patrisa
 
 


Patrisa!

Nagyon nagyon szép hogy eddig is szopizott,de biztos hogy minden rendbejön csak gyógyuljon meg.Nem szoknak ők ám le ilyen hamar a ciciről,nem "szabadulsz".Nyugi!Jobbulást.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Sziasztok Lanyok,

Gondoltam jelentkezem. Vegul Szentes kiesett nalunk es nagyon Bekescsaba fele hajlunk. Beszeltunk is ket orvossal - az egyik barat es epp ez tart vissza, h. nala szuljek -. Bizom benne, ezaltal, h. rengeteg jo ismerosom van, kicsit VIP leszek....
Majd latjuk.
Az otthon szulest elvetettuk, nagyon felnek tole, utanaolvastam, kicsit elmelyultem benne, de nem inkabb nem.
Sajnalom Zita, h. 1x sem tettek rad a babakat, de hat sajnos oka volt, ahogy irtad, es minden rendben van veluk.

Patrisa, meg 1x koszi a tanacsokat es jobbulast Vanesszanak.

Udv mindkettotoknek!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


sziasztok!
Csak egy rövid bejelentkezés, mert kicsit béna a gép. Besárgult a monitor, és elég zavaró így nézni. Az e-mail rendszerem is bekrepált a családinet hírlevéltöl. Nem tudom mi lesz vele, mert ma már rendszergazda is nézte, és azt mondta, hogy nem nálunk van a hiba. Nektek nem jár hírlevél???
Szóval elég rossz idök járnak felénk. Úgy néz ki, hogy szinte teljesen helyrejött Vani (szerencsére gyógyszerek nélkül), viszont nem szopik. :x :evil: :twisted: :( :oops: :cry:
Sajnos egyik napról a másikra történt. Nagyon rossz állapotban vagyok, még fel kell dolgoznom az "elszakadást". Olyan fájdalmas, hogy már nem kellek neki elalváskor, nem velem alszik el, és éjszaka se kel fel. Próbálok másra gondolni, de még nagyon fáj!!!
Érdekes az élet, hogy pont a szoptatás miatt nem tudtam elmenni a dúlaképzöbe, és most mégis mehetnék. 2 nap múlva kezdödik, de nem jelentkeztem idöben. Most kaptam meg az újabb dátumot. Okt. 5. Nagyon szeretnék elmenni. Muszály egy kicsit kikapcsolódnom és ezt az egészet feldolgoznom. meg már nagyon hajt a vágy, hogy szüléseknél lehessek!!!!!!!!! :lol:

Vitte!
Örülök, hogy sikerült döntened! És, hogy van ismerösöd Csabán. Attól, hogy nem Szentesen szülsz (amit nem bánok én se) azért szívesen segítek bármiben. Kérdezz nyugodtan!
Kicsit hosszúra sikerült, de mostmár megyek!
Legyetek jók, puszi a babáknak! :P

Kép
patrisa
 
 


Zita!
Máténak nagyon boldog névnapot kívánunk!!!

Kép

Kép
patrisa
 
 


sZIA!

MEGYÜNK SZENTESRE HIVJ FEL HA TUDSZ.06202182360 A SZÁMOM.hOLNAP ESTIG OTT LESZÜNK

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia!

Bocsi hogy nem hívtalak de csomagot váltottunk a telefonopmon és elfelejtettem hogy addig kikapcsolják.

Most nem érek ré csak ez fontos volt

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Zita!
Kár, hogy nem jött össze a találkozó, de majd legküzelebb. :wink:
Hogy vagytok? Eszegetnek az ikrek? Tejcsi?

Vitte!
Hogy van a Picike? Voltál dokinál?

Vanessza jól van szerencsére. Most azon gondolkozom, mit kéne neki adni, ami pótolja a kálciumot. Mivel nem szopik, és tejérzékeny, vennem kell valamit. Szerintem szója joghurtot veszek. Kipróbáljuk ízlik-e neki. Szívből remélem, mert 800ft. a 4db.-os.
Tegnap megtette élete első méterét egyedül. Olyan ügyes volt. Bár ez még nem az igazi, mert utána rögtön leült, de haladás.
Sziasztok!

Kép
patrisa
 
 


Szia!

Én is sajnálom hogy nem taliztunk de megyünk még szentesre.Akkor most hogy Vanessza nem szopizik mit csinálsz.Nem fáj a cicid?Mit eszik egész nap?A szója jü választás bár tényleg nagyon drága.
Még van tejcsi szerencsére .A kicsik egész rákaptak a főuikre és eddig bejött hogy csak zöldséget kaptak.Répa brokkoli cukkini zeller(zöld)stb.ezek mennek,de legjobban vegyesen eszik meg.A gyümikkel még várok uzsira.Holnap sütőtök alma lesz a menü vagy esetleg őszibarack.
Gratula a csajszinak. :wink:

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia Zita!
Miután abbahagyta a szopizást még fejtem egy hétig. Pohárból megitta. Egy hete már nincs tejcsi, elapadt a sok idegeskedéstől, és, hogy nem Ő szívta ki. A főzelékekbe (tök, spenót) szójaport teszek tejszín helyett. Meg szétnézek majd a Herbária gyógynövényboltban, hogy mik vannak még. Választék van bőven, csak pénz legyen rá.
Érdekes, hogy csak néhány napig fájt a mellem. Pedig azt hittem, hogy nagyon be fog gyulladni. Amennyi tejem volt előtte. Érdekes a természet, hogy így elapadt.
De jó, hogy van még tejcsid! És, hogy szeretik a főzeléket.
Én is vettem sütőtököt. Múlt héten először. Megsütöttem, kicsit félve, de nagy sikert aratott. Megint vettem, holnap az lesz az uzsi.
Amúgy Vanessza rengeteget eszik. Naponta 10 dkg. sonka elfogy. Mellette egy adag főzelék ebédre husival. Délután gyümölcs (6 körtét megivott turmixolva). Vacsira megint főzelék husival. Egy csirkecombot megeszik egyszerre. És persze rengeteget iszik. Naponta két narancsot kifacsarok neki+ ásványvíz.
Persze termeli a kakis pelenkákat is rendesen. Naponta hármat.
Most megyek aludni.
Jó éjt!

Kép
patrisa
 
 


Szia!!

Elég régen voltam ,de tudod....
Mi jól vagyunk nagyon ügyesek a babák.Norbika kúszik forog és megpróbálja felhúzni magát térdelésbe.Niki csak forog és 7500gr körül van.Norbi 7000gr.kb.Esznek szépen aranyosak.Máté ovizik ma lsz szüreti mulatság .Ti jól vagytok???

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Szia Zita!
Vagyok ám, csak nálunk is van dolog mindig.
Kitaláltam, hogy a keresztelőt még a hideg előtt jó lenne megcsinálni. Így el kezdtem intézni. Voltam az egy alkalomból álló tájékoztatón, befizettem a pénzt, és persze vásárolgatni is kellett.
Most vasárnap lesz a nagy nap. Bárcsak jó idő lenne!
Vanessza elég akaratos mostanában. Nem lehet eltérni a szokásos kis napirendtől. Napi két séta, sok-sok kaja, és szerencsére délután két óra alvás. Akkor próbálok minden dolgomat megcsinálni. Főzni magunknak, és neki kétszer valamilyen főzeléket. Szerencsére még mindig imádja a zöldeket, gyümiket. Eszi a tönköly csíramálét és a sütőtököt. Az ikreknek sütöttél már tököt? Azt már 6 hós kortól ehetnek és szeretik nagyon.
Én ma zöldséges rizses-húst csináltam, holnap meg cukkini főzeléket kap Vanessza.
Most megyek, mert apa is vár a gépre!
Legyetek jók, és gratula az ikreknek, hogy így ügyeskednek és növögetnek! :lol:
Szia!

Kép
patrisa
 
 


Van köztetek olyan aki Ugocsainál szült?Mi a véleményetek róla?
szekusanne
 
 


Szia Patrisa!!

Hogy sikerült a keresztelő???
Mi jól vagyunk nagyon aranyosak a kicsik.Norbika feláll és kúsznak mindketten.Norbi ha meglát teper utánnam kapaszkodik a lábamba.Meg már a féltékenykedés ha épp nincs a kezemben valaki.Norbika most is épp a Nikin lóg.Szó szerint.Mindig rámászik.Amúgy szépen eszegetnek,Niki már olyan 8 kg körül van ,a pasi kevesebb,de egész nap pörög.
Sütöttem már nekik tököt és nagyon szeretik.Mondjuk én is.
A cukkinifőzeléket hogy csinálod????
Mostmegyek mert varrtam Nikinek az ágyára fejvédőt és még van rajta egy-két simítás,aztán a Norbinak is csinálok meg a Máténak is takaróhuzatot.


Szekusanne.!!
Én szegedi vagyok nem ismerem a dokit.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Ugocsai Gyula a Szentesi szülészet főorvosa,és Szegeden lakik és rendel a Lendvai utcában.
szekusanne
 
 


Szekusanne!!

Mindig tanul az ember.Soha nem hallottam róla.Én a klinikán szültem a gyerekeket.Bár ha jól sejtem akkor csak magánrendelése van itt Szegeden.??? :roll:

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Igen csak magánrendelése van.Ott is lakik.
szekusanne
 
 


Sziasztok!

Üdv itt Szekusanne!
Én csak látásból ismeres a főorvost. Szentesen ő vezeti az osztályt. Annyit tudok róla, hogy elég humános, egyre több dolgot enged meg (dúla, apuka jelenléte) De nem beszéltem még olyan nővel, aki nála szült volna.
Te hova valósi vagy? Szegeden élsz? Írj magadról! Itt fogsz Szentesen szülni?

Zita!
De jó, hogy jelentkeztél! Nem semmi, hogy mennyire fejlődnek az ikrek. És, hogy már 7,5 hónaposak...telik az idő!
A cukkinifőzeléket én is a neten találtam. Teljesen úgy készül, mint a tökfőzelék.

Cukkínifőzelék



Hozzávalók 4 személyre:
50 dkg gyalult cukkíni
1 kis fej vöröshagyma,
2-3 gerezd fokhagyma,
2 dl tejföl,
2 dkg zsír,
pirospaprika, liszt, cukor, citromlé, egy csokor finom kapor
Elkészítés:
A hagyma felét lereszelem a fokhagymával együtt és lesózom, félreteszem.
A cukkínit a hagyma másik felével felengedem annyi vízzel, hogy csak félig lepje el, teszek bele 4-5 kávéskanál kristálycukrot, egy csokor kaprot egészben és 2-3 kávéskanál ételízesítőt, és fedő alatt addig főzöm, míg megpuhul.

Ha a főzelék megfőtt, belekeverem a rántást: forró zsíron zsemleszínűre pirítok 1-2 evőkanál lisztet, belekeverem a reszelt hagymát és fokhagymát egy csipet pirospaprikával, majd felöntöm 2 dl tejföllel és jól elkeverem a tűzről lehúzva. Ha a rántást belekevertem a főzelékbe, hagyom, hogy még egyet forrjon és leveszem a tűzről.

Íze nagyon hasonlít a tökfőzelékre. Feltétnek ízlés szerint adhatunk sült kolbászt, hideg sült húst, tükörtojást, fasirtot, pörköltet.

Hozzávalók 4 személyre:
50 dkg gyalult cukkíni
1 kis fej vöröshagyma,
2-3 gerezd fokhagyma,
2 dl tejföl,
2 dkg zsír,
pirospaprika, liszt, cukor, citromlé, egy csokor finom kapor
Elkészítés:
A hagyma felét lereszelem a fokhagymával együtt és lesózom, félreteszem.
A cukkínit a hagyma másik felével felengedem annyi vízzel, hogy csak félig lepje el, teszek bele 4-5 kávéskanál kristálycukrot, egy csokor kaprot egészben és 2-3 kávéskanál ételízesítőt, és fedő alatt addig főzöm, míg megpuhul.

Ha a főzelék megfőtt, belekeverem a rántást: forró zsíron zsemleszínűre pirítok 1-2 evőkanál lisztet, belekeverem a reszelt hagymát és fokhagymát egy csipet pirospaprikával, majd felöntöm 2 dl tejföllel és jól elkeverem a tűzről lehúzva. Ha a rántást belekevertem a főzelékbe, hagyom, hogy még egyet forrjon és leveszem a tűzről.

Íze nagyon hasonlít a tökfőzelékre. Feltétnek ízlés szerint adhatunk sült kolbászt, hideg sült húst, tükörtojást, fasirtot, pörköltet. http://kifozde.try.hu/ Itt megtalálod. :wink:

A keresztelő jól sikerült, most volt vasárnap. Ettünk egy finomat, és az idő is jó volt ránk.
Vanessza jól tűrte a ceremóniát, nyugodtan ült a keresztanyja ölében és integetett mindenkinek. Teszek egy fotót róla!

Mikor jöttök Szentesre? Szólj, mert akkor talizhatnánk. Nagyon kíváncsi vagyok a gyerkőcökre.

Most megyek, mert hiányol a leányzó!

Kép

Kép

Kép
patrisa
 
 


Én nála szültem.Elsején lesz 16 hónapos a kislányom.Csak kíváncsi vagyok hogy kinek mi a tapasztalata,mert ha lesz másik gyerkőc nem tudom hogy keressek e másik orvost mert csalódtam benne.Egyebként Mezőhegyesi vagyok.Nagyon aranyos a kislányod.
szekusanne
 
 


Szekusanne!

Akkor majdnem egyidősek a csemetéink. Én Vásárhelyinél szültem, meg voltam vele elégedve. Ha második gyerekem kórházban fog születni, akkor nála szülök majd megint.

Kérdezősködtél már más dokik felől?

Patrícia

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!!

Patrisa!
Hogy vagytok??Mi egész jól bár Máté kicsit köhög de nem vészes.Az aprók jól vannak.Norbika nagyon aktív,követ mindenhová és feláll ha fogom a kezét.Mást még nem ér fel.,kivéve az asztalunk újságtartó részét ahonnan levette apa forma-1 es térképét.Jól meg is rágta.Vanessza???Lehet hogy megyünk haz(Szentesre)a 7 végén.Ha meglesz apuék bútora amit rendeltek.Képzeld találtam egy csomó klauzálos osztálytársam az iwiwen,meg a myvip-en.Na most megyek .Jók legyetek.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Sziasztok!

Ági vagyok, szentesi 22 hetes kismama. Szentesen fogok szülni Dr. Lobodánál, március elején.
Én is a korházi körülményekről szeretnék érdeklődni. Például milyenek a csecsemősök, mit kell vinni a babának a korházba?
Szentesen is úgy van, hogy a születéskor a házassági anyakönyvi kivonat nem lehet 1 hónapnál régebbi?

Köszi
agika84
 
 


Szia Ági!

Először is gratulálok a pocaklakóhoz.
Látom Te is Szentesről vagy. Akkor lehet, hogy ismerjük egymást? :roll:
Lobodát ismerem, szerintem nagyon jó doki. Nekem is szempatikus.
A kórházról elég sokat tudnék mesélni, mert én is ott szültem.
Hogy milyenek a csecsemősök? Nagyon megoszlik: fele őrült rendes, másik fele rád se néz.
A kórházba a babának csak néhány dologra lesz szükség. Ruhát nem kell vinni (csak majd egyet, amiben hazaviszitek) vigyél néhány textilpelust, és a tisztábatevéshez való dolgokat (pelenka, törlőkendő és popsikenőcs). Magadnak már jóval több dolog fog kelleni. És az iratokat ne hagyjátok otthon (mint én :oops: ). Kell a kiskönyved, igazolványok és a házassági anyakönyvi kivonat. Nekünk nem volt kikötés, hogy 1 hónapnál frissebb legyen. Szerintem erről kérdezd meg a védőnődet, biztos ami biztos.
Remélem sikerült minden kérdésedre válaszolnom!
Természetesen várunk itt, gyere kérdéseiddel!!! :lol:

Patrícia

Kép
patrisa
 
 


Halihó!!!

Szekusanne, Agika mi újság veletek? Nem jelentkeztetek mostanában. :oops:
Írjatok!

Kép
patrisa
 
 


Szia Patrisa.A te kislányod hány hónapos?Én úgy számolom hogy nekünk csak januárba kell szurira menni,mert július 1-én született.Mindenki azt mondja hogy decemberbe kell vinni,pedig akkor még csak 17 hónapos lessz.Te mit gondolsz?
szekusanne
 
 


Szia!

Én is úgy számolom, hogy a 18 hós oltást januárban kell kapjátok. Mivel Vani augusztusi, így mi febr.-ban megyünk. :oops:
Hogy számolták így el? Nem jó, ha hamarabb kapja.
Nektek okozott valamilyen mellékhatást a 15 hós oltás? Vanesszának az arca kiütéses lett és a tarkóján megduzzadtak a nyirokcsomók. És még nem múlt el, pedig több, mint 2 hete kapta. :cry:

Na, pussz! :)

Kép
patrisa
 
 


Nekünk nem volt semmi mellékhatás.Jobban szerettem volna ha ülve adják be neki,mert alig bírtam lefektetni annyira sírt és kapaszkodott belém.Sajnos nálunk ilyesmivel nem foglalkoznak.Nem fogom elvinni csak januárba szurira.Köszi a segítséget.Betti és Rebeka.
szekusanne
 
 


Szia Patrisa.Hogy lehet képeket feltenni?Nekem azt írja hogy túl nagy a kép,de hogy lehet kissebre csinálni?
szekusanne
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: