Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nálunk mostanság a hasrafordulás a sláger, Roncsi elhatározta, hogy csakazértis visszafordul valahogy a hátára, de eddig még csak 2x jött neki véletlenül össze, nem jött rá, hogy be kellene húznia a kezét. Igy most egész nap próbálkozott, és dühöngött, hogy nem jött össze neki.

Nem akarom elkiabálni, de mostanában ő is egész jól alszik, éjszakánként csak 2x kelt fel, ami nagy dolog a korábbi 2 óránkénti keltegetéséhez képest. 3 hét múlva megyek dolgozni, remélem addigra tovább javul az alvása. Nálunk az elalvással általában nincs gond, alszik egyet délelőtt, aztán egy kicsit ebéd után, majd 4 körül. Este ½ 9 körül alszik el, már várni szokta, hogy cici után berakjam a kiságyába.

Anna, köszi a szállásötletet, ha tudod küldd légyszi át, soha nem lehet tudni. Ősszel is tervezzük a férjemmel, hogy elmegyünk majd valahová hosszúhétvégézni, úgyhogy jó, ha van már több cím is a tarsolyunkban. Egyébként másik szállást kellett keresnünk, mert a siófoki utazási csaj egyszerűen nem küldött irásbeli visszaigazolást, bár már naponta telefonáltam neki. Bedühödtem, úgyhogy kerestem és találtam is egy másik olcsóbb szállást Füreden. A Christine tours-t ezért nem ajánlom senkinek Balatonon, mert tojnak a fejedre, és csak igérgetnek össze-vissza.

Tündér, érdekel hogy mi a helyzet a munkáddal, úgyhogy ha tudsz, akkor ird meg priviben.

Chrissy, gratula a fogyáshoz, ez nem semmi! Én biztos kipurcannék, ha ennyit taposnék, úgyhogy le a kalappal!

Fibi, remélem meggyógyultál!

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok,
hazaértünk tegnap :) Köszönöm kérdéseiteket, nagyjábol meggyogyultam, de a torkom idönként mégmindig fáj :( sztem már immunis lettem a Homeogenére.... lehet hogy az alkati szeremböl kellene bevennem egy adagot?? csak nem tudom, milyen gyakorisággal lehet abbol.... :roll:

Chrissy,
talán még Szombathelyre fogunk lemenni aug-ban, a sogoromékhoz, 20-ai fesztiválra. és ha belefér Héviz az utazási csekkel, de az nem biztos.

és képzeljétek, belevágtunk a kisteso projektbe aug. elején, és aztán a héten 1 napot késett (nekem sosem szokott!!), aztán már teljesen beleéltem magam.... de sajna pénteken megjött :( tudom-tudom, ne legyek telhetetlen, nem szabad rögtön akarni. :oops:

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Hűha innen nagyon eltűnt mindenki! Mi van veletek? Igaz mostanság nekem sem volt nagyon időm jönni.

Képzeljétek Roncsi tegnapelőtt átaludta az éjszakát! Aludt 9-től 6-ig, aztán beraktuk az ágyunkba és még aludt fél 8-ig! Tegnap is csak egyszer kelt fel fél 2-kor. A titok nyitja, hogy hason alszik, így a cumi nem esik ki a szájából (időközben megtaláltam a í-t is). A könyvek azt írják, hogy nem igazán jó, ha a cumi végig a szájában van, de ha így ennyit alszik, én nem bánom.

Pénteken megyünk hosszúhétvégézni Gyenesdiásra, ugyanis a füredi szállásunk is befuccsolt. Hívtak vasárnap, hogy elnézte a tulaj az időpontot, és mégsincs hely. Úgyhogy gyorsan keresni kellett másikat a 12 fő + 2 bébinek, ami elég lehetetlennek tűnt így 5 nappal indulás előtt, de megoldottuk. Az időre is jót ígérnek, úgyhogy remélem jól fog sikerülni.

Csináltattunk Roncsinak meg Kismikinek útlevelet, biztos ami biztos, tök édesek a fotókon. Roncsi nem akart a kamerába nézni, nézegetett, a nőnek úgy kellett kopognia, hogy oda figyeljen.

Velünk mostanság ezek a hírek, írjatok ti is!!!

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 

 
 

Helló!

Én is bejelentkezem, mielőtt utazunk. Nálunk minden rendben, szaladnak a napok. Kismiki épp durmol, én meg megyek pakolni.

Megy valaki tűzijátékot nézni? Nekünk marad a tv, de nem is vágyom a tömegbe.

Fibi drukkolunk nektek, légy türelmes! :P (Tudod a stressz nem használ) :wink:

Pá!

DagiKép
dagi
 
 


Sziasztok
Horváthné Mónika vagyok és a segítségeteket szeretném kérni a szakdolgozatomhoz. A felnőttek nyelvtudását és nyelv tanulásának lehetőségeit vizsgálom reprezentatív felméréssel. Szeretném ha kitöltenétek a csatolt kérdőívet és elküldenétek a megadott email címre. Előre is köszönöm a segítséget.
Monika

1156022114.91.doc
monazsu
 
 


Sziasztok,

látom sehol senki...

Mondjuk én sem írogatok, de megvan a mentségem, szakdoli írás, munka, kert, házfelújítás stb.

Ilangnak tegnap volt a 3. szülinapja megültük szombaton, szűk családi körben. Nagyon édes nagy lány már. Megkapta a 3 éves oltást is éppen fél órája :)

Mi holnapután utazunk, úgyhogy addig már bizti nem jövök. Vigyázzatok magatokra!

A munkahelyes sztorival még adós vagyok, ígérem pótolom!

Vigyázzatok magatokra meg a Manókra!

Üdv, Tündér
tündér
 
 


Helló mindenki!

Hazajöttünk a nagy nyaralásból, nagyon jól sikerült. Az idő is jó volt, csak szombaton volt esős, de persze igy is a strandon voltunk egész nap.
A babócák nagyon élvezték a vizet :P , Kismikinek vacogott a szája, de persze ez őt nem zavarta, mikor már nem birtam nézni akkor kivittem a vizből. Úgy néz ki kicsit meg is fázott, de nem vészes :oops:
Pénteken bográcsban főtt paprikás krumpli volt a vacsi (a férjem főzte), szombaton meg szalonnasütés volt, majdnem elmosta az eső, de mi nem adtuk fel, és mi győztünk. :P
A bébik jól birták a kiképzést, kézről kézre jártak. :D 12-en lesték minden óhajukat.

Remélem a vasárnapi vihart mindenki átvészelte. Mi pont megúsztuk, akkor jöttünk fel a balcsiról és már csak a szele ért el minket. :?

Rakok képeket, ha sikerül.
Jó éjt!

DagiKép
dagi
 
 


Sziasztok!

Bocsi, rövid leszek, majd tényleg jövök már rendesen, de most is dógom van...

Tündér, boldog születésnapot ILANGnak!!!! :D

puszi

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!

Hű, de eltűnt innen mindenki! Írok, hátha ti is kedvet meg időt kaptok hozzá.

Ahogy Dagi írta, voltunk hosszúhétvégézni Balatonon. Szerencsére kifogtuk a jó időt, Roncsi nagyon élvezte a pancsolást a vízben. 12-en voltunk meg 2 baba, úgyhogy mindig kényeztette valaki.

Roncsinak kezd egyre inkább saját akarata lenni. Folyamatosan nyújtogatja a kis karjait, hogy ülni meg állni akar, már nem is nagyon kell húzni, mert már egész szépen emeli fel magát. Még mindig nem jött rá, hogy hogy tud hasról hátra fordulni, néha véletlenül sikerül neki, de ha akarja nem, és ezért dühöngeni szokott. És minden érdekli, mindent meg akar fogni, megkóstolni.

Alvás terén sajnos visszaállt a régi rendszer, kétszer fel kell kelni hozzá, bár nagyon bízom benne, hogy ez csökkenni fog, mert mennem kell dolgozni.

Szerencsére még szoptathatok ha minden igaz egy-két hónapig. Bár tartok tőle, hogy a munka hogy fogja befolyásolni a vérnyomásomat, de ha így maradna, akkor még egy kicsit cicizhetne a kicsim. Remélem így maradok, mert a szívem szakadna meg, hogy lenne tejem, de nem adhatok neki.

Tegnap meg ma Tapolcán voltunk, mert ott volt céges konferenciánk, ahová be akartam csatlakozni, hogy kicsit képbe kerüljek. De sajnos haza kellett jönnünk rohamléptekben, mert Roncsi lebetegedett. 37.5-38 fok közt láza van, de nem lehet tudni, hogy miért. Még szerencse, hogy a keresztanyám a gyerekorvosunk, mert egyből hozzá mentünk, hogy vizsgálja meg. Nem talált semmit, úgyhogy figyelnünk kell, mert állítólag van valamilyen láz, aminél 3 napig ezen kívül semmi tünet, aztán meg kiütései lesznek. Az unokatesója is lázas valami vírus miatt, ami szintén így kezdődött, de biztos nem tőle kaptuk meg, mert nem találkoztunk az utóbbi időben. Remélem elmúlik hamar. Adtunk neki Panadol baby-t, de nagyon nem ízlik neki, így most éjszakára kúpot kapott.

Úgyhogy remekül sikerült a konferenciám, elmentem rá délben, aztán fél 3-kor rohantam a szállásunkra, mikor hívott a férjem. Pedig a tegnapi nap nagyon jól sikerült, bár már akkor is kicsit nyüszögősebb volt, de nem gondoltuk, hogy beteg lesz. Voltunk a sümegi várban, ahol lovagi játékok voltak. Nem tudom, jártatok-e már ott, de pár éves gyerekeknek szerintem nagyon nagy élmény. Van állatsimogató, középkori játékok, lovagi torna, meg mindenféle egyéb program. El is határoztuk, hogy visszamegyünk majd, ha Roncsi már tudja majd élvezni.

Jövő hétfőtől dolgozom, enyhén szólva tartok tőle, hogy milyen lesz. Jó volt a kollégáimat látni, tökre örültek nekem, meg én is nekik, de rossz lesz, hogy Roncsit csak reggel meg késő délután fogom látni. Nem tudom, hogy fogom felvenni megint a pörgést, meg teljesíteni az elvárásokat. Korábban imádtam a munkámat, de most nem érzem azt a késztetést, hogy apait-anyait beleadjak a melóba. Borzasztó belegondolni, hogy itthon kell hagynom Roncsit, de sajnos muszáj. Szerencsére apjával meg a nénivel jól megvan, de nagyon rossz lesz, hogy reggel ½ 9-kor elmegyek, aztán jó esetben ½ 6-ra hazaérek. Remélem ő nálam jobban fogja viselni, én már most kiborulok néha.

Szóval ez történt velem mostanság, most ti jöttök.

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Lilla, hogy van Roncsi? Noéminek is volt bő egy éve ez a "három napos láz", ami vírusbetegség, tényleg csak annyi tünete van, hogy nagyon magas láz, a harmadik napra kezd mérséklődni, aztán jönnek a kiütések és a láz is elmúlik. Általában a gyerekek 3 éves korukig átesnek rajta. Csak tényleg elég ijesztő...
Én is jövő héttől kezdek újra dolgozni (csütörtöktől), hát, fura is lesz az biztos! Én pénteken voltam bent a mhelyemen megbeszélni egy-két dolgot, engem is nagyon kedvesen fogadtak, korrektek voltak a munkafeltételekben is. AMinke nagyon örülök, az az, hogy hétfő és csütörtök között reggel 7-től 16-ig leszek bent, így már 5 előtt itthon vagyok Noncsival, szóval van egy kis időnk a napból még. Reggel meg egyáltalán nem zavar, hogy korán kell mennem, mert így legalább nem leszek dugóban és hamar bent vagyok, amikor bent még nyugi van, nem csörögnek a telefonom, szóval lehet nyugiban dolgozni. Pénteken meg 8-14:30-ig van a munkaidő, na az nagyon szuper! :) REggelente Balázs fogja vinni Noncsit oviba, délután én megyek érte, mert ő tovább dolgozik. Szóval, így lesznek nálunk az elkövetkezendő napok.
Lilla, férjed lesz akkor most otthon Roncsival, meg a néni?

Anna, veletek mi a helyzet? Nagyon rég nem írtál már! :(

Tündér, mesélj lécci, mi van veletek? Sikerült befejezned a szakdogádat? Munka?

Dagi, teszel fel képeket?

Fibi, sok sikert nektek akkor, remélem, mihamarább összejön a tesó! :) Jövő nyár környékén már én is szeretnék próbálkozni. :wink:

Tessék írni! :)

pusza

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Helló! Jelentem minden rendben, KisMiki már kezd kilábalni a megfázásból, de mostanában nagyon rosszul alszik, 2-3 óránként felkel, és néha nem is eszik csak babusgatni kell, a karomban elalszik, leteszem felébred... :( Elég gázak mostanában az éjszakáim, igy megy már 1 hete, lehet hogy a foga jön és ezért nyűgös, bár még semmi nem látszik.

Lilla remélem jobban van Roncsi, majd talizunk, ha Miki is ráér, meg ha Kismiki is teljesen meggyógyul, nehogy Roncsi elkapja azt is. :roll:

A képekkel próbálkozunk, de múltkor is olyan tetű lassú volt a net, hogy feladtuk a férjemmel.

sziasztok

DagiKép
dagi
 
 


Sziasztok Csajok!

Itt vagyok Én is, néha-ha sas csak írni nincs időm! Egyenlőre a házikónk ránk eső része kész!! :lol: :lol: Most ács választás történik! 4-5 ácstól várunk ajánlatot. Az egyik kapásból kiesett az első találkozás alapján. :( 3 nagyon szimpi, egy meg nem jelentkezik, valószínű nem kell neki meló. Tehát a 3 nagyon szimpi közül választunk, aki kedvezőbb árakat mond, az nyer! Októberben lesz tetőnk! Yuppi! :P

Chrissy a Gábor hozta az ajánlatot, reménykedem hogy Ők nyerik, de ha nem az sem azt jelenti, hogy nem szimpi, csak most tényleg minden fillér számít!!! Hivatalosan 4 millió 200 ezer, de ha nem kérünk számlát csak a cserépről -mert ugye a garancia miatt arra muszáj- akkor is 3 millió 700 ezer!Hát igen húzós! :shock: De a cserép kitart amíg élünk. Nem vagyok híve a palának, meg a zsindelynek sem!

Még nyitva egy kiskapu, de hétvégén becsukódik az is. Megyünk Vas-megyébe az unokatesómékhoz, aki végre elmondja mit akar. El tud jönni ácsolni, vagy nem. De már letettem róla, hogy el tud szabadulni. :lol:

A következő aktuális kérdés a vakolás! Idén csak a garázst kellene bevakolni, azt készre szeretnénk csinálni, a többit majd jövőre. Tényleg Lilla te írtad hogy apósod vállal ilyesmit? Ha igen, megkérdeznéd mennyiért vakolna be Tárnokon egy 6m X 7m-es garázst? Van benne egy 150x150 ablak, meg egy nagy ajtó ami kiesik, és nagyon szépen van rakva a fal, nem lesz vele szívás, nem kell rá 10cm-es vakolat. De ha rábólint gondolom úgy is eljön megnézni, csak egy sacc/kb árat mondjon, jó? Előre is köszi ha írsz.

Ha tudtok még kőművest ajánlani szívesen várom az ötleteket. Meg minden más tippet, mindennel kapcsolatban!!
Dagi ti már túl vagytok ezeken. Hol vetettek pl nyílászárókat?

Más újdonság!! Viki egyedül jár egy pár napja! :D Olyan édi ahogy ilyen kis részegesen totyog!! És egyre szebben mondogatja a szavakat. Persze a legtöbbször az Apát emlegeti. Nagyon odavannak egymásért. Minden este ráfekszik az apa hasára és úgy nézi a tv-t. Csak amikor érzi hogy mindjárt alszik akkor fekszik le rendesen a párnára.

Na ezzel is gond van! Nem alszik el a helyén csak köztünk. Ha elalszik beteszem a kiságyba. De minden éjjel 3 körül felébred és kéredzkedik vissza. Át teszem és alszik is tovább! Szerintetek ez elmúlik? Miért ébred fel? Kipróbáltam hogy nem tettem be a helyére, hanem köztünk aludt, és ugyanúgy felébredt, forgolódott, és aludt tovább.Gondolom ha nem ébredne fel, nem lenne baj.

Na röviden ennyi, remélem tudok megint sűrűbben írni!

Puszi mindenkinek: Anna

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Most én is csak röviden, mert Noncsi most kelt. Holnap egyébként már dolgozom...

Anna, azért sztem nézzetek meg referencia munkát is! A mi utcánkban is csinált egy házat egy másik ács brigád, hát... komolyan mondom, én sírtam, amikor láttam, hogy mit művelnek, pedig aztán én nem vagyok ács. Azt az igénytelenséget, amit műveltek... Nagyon gáz... Tiszta hepe-hupa az egész tető, meg a nincsen rendesen alátámasztva a tetőszerkezet sem, szóval nagyon el van cseszve az egész. Amikor minket először felkeresett a Gábor, megnézettük vele a mi tetőnket is. Mondott a mienknél is egy-két hibát (pl. fagerenda vastagság), dehát sajna mi nem értünk hozzá, így amikor vettük, ilyenre nem is figyeltünk oda. De szerencsére nincsen semmi komoly baj, csak ha az ember maga építi a házat, akkor tényleg jó, ha utánajár ilyen dolgoknak... Úgyhogy remélem, megtaláljátok azt, aki minőségileg is jól dolgozik, meg árban is jót mond! :)

Passz, hogy miért ébredhet fel Viki... :( Gratula viszont a járáshoz!!! :)

Na mentem lányok, ki tudja, mikor lesz időm mostmár netezni... :cry:

pusza

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!

Roncsi ma elaludt már 8-kor, úgyhogy gyorsan kihasználom az alkalmat, hogy írjak. Mostanában, ahogy egyre többet mozog, előbb fárad el, úgyhogy a fürdést előrehoztuk 7 órára.

4 napja dolgozom, és már alig várom, hogy végre hétvége legyen, hogy végre normálisan legyen időm Roncsival lenni. Reggel általában 7 körül kelt minket (előtte 6 körül bekéredzkedik hozzánk), aztán kicsit játszunk, én meg ¼ 9-kor elindulok dolgozni. Ma volt az első nap, hogy 5-ig bent voltam, különben eddig mindig leléptem előbb. A munkába nem olyan nehéz belerázódni, ismerős a terep, csak utána kell néznem, hogy mik történtek, meg mi hogy áll. Szerencsére van bőven mit csinálnom, így az idő gyorsabban telik, de 3 körül már nézegetem az órámat, hogy mikor mehetek végre haza.

Hát nagyon szörnyű, hogy alig tudok vele lenni. Ma 1/26 felé hazaértem, kicsit játszottunk, aztán még falatozott egy kicsit. Utána fürdés, cici és alvás. Éjjelente általában továbbra is 2x felébred, úgyhogy én már ½ 11-kor aludni szoktam, hogy bírjak dolgozni, bár így is ásítozok.

Szerencsére Roncsi sokkal jobban viseli a távollétemet, jól eljátszik az apjával meg a pótnagyinkkal. Persze nekem nagyon örül, ha hazaérek, de ugyanolyan jókedvű napközben, mint mikor otthon voltam.

Szerencsére meggyógyult, bár 3 napig nem evett. Viszont megyünk a Heim Pálba, mert Roncsinak még mindig nem múlt el a vesetágulata, amit elvileg már ki kellett volna nőnie. 6 hetente járunk a MÁV-ba kontrollra, de beutaltak egy alaposabb vizsgálatra a HP-ba.

Anna, apósom vállal ilyen munkákat, de csak úgy, hogy előtte meg tudja nézni, és így tud árat is mondani. Jelezz vissza, ha elküldjem a számát priviben. Gratula Vikinek a járáshoz!!

A nyílászárókat mi 3 éve Érden vettük, ahol a régi 70-es út elhagyja Érdet, Tárnok közelében. Nagyon szép fa nyílászáróik voltak egész jó áron.

Az ébredésekben sajnos nem tudok tanácsot adni, mert nálunk Roncsi a kiságyában alszik, de éjszaka még többször is felébred.

Chrissy, milyen a munka?


Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziaszotk!

Elkapott az allergia... csak tudnám, miért pont most és éppen mire vagyok allergiás, mert a legutóbbi allergiateszt egyetlenegy fű illetve gyomnövényre sem jelzett. Álmos is vagyok és holnap már munka...

Lilla, teljesen együtt érzek veled a munkával kapcsolatban. Repülnek a napok, alig tudunk így együtt lenni családilag mi is. Én 4-ig dolgozom (bár ennek feljében 7-re járok be), így 5 előtt itt vagyok Noncsiért az oviban, de azért így is fura. Szerencsére jól érzi magát az oviban, tüneményesek az óvónénik, szóval nagyon örülök, hogy ide járhat!
Lilla, irigyellek a reggeli 7 órás kelésekért! Nekem nagyon meg kell szoknom a 3/4 6-os keléseket. :( Mondjuk, a péntek azért jó, mert akkor 8-ra megyek és 14:30-kor már húzhatok is haza.
Mikor mentek a Heim Pálba?
Én holnap hívok fel egy fül-orr-gégész szakorvost, itt rendel magánban Érden, elviszem hozzá Noncsit, mert már hetek óta folyik az orra és nem nátháról van szó. Hogy mindig van valami... :(

Többiek? Tessék írni, nagyon ritkulnak a hozzászólások. :(

puszi!

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Helló! Minden rendben, kisMiki négykézlábra állt, és rugózik , nagyon édi. :P Sajna nagyonrosszul alszik, óránként, 2 óránként felkel, szerintem jön a foga, kicsit fáradt vagyok.. :?
Múlt szombaton voltam 29, az utolsó huszas évem.. :cry:

Elkezdtük a vakolást is a héten, és be is kell fejezni a héten. Itt vannak anyósék is , ugyhogy most öten lakunk itthon.

Anna mi is ott vettük a nyilászárókat ahol Lilláék, a miénk is fa, de van ott másmilyen is, és elég jó árban.

pá!

DagiKép
dagi
 
 


Sziasztok!

Dagi, boldog születésnapot így utólag is! :)
Gratuka KisMiki ügyességéhez, a 2 óránkénti felkelésért viszont nem irigyellek. :( Foga jön akkor?

Velünk meg ezer dolog van, úgyhogy csak röviden:
Noncsinak arcüreggyulladása van. Hétfőn voltunk vele dokinál, holnap megyünk vissza kontrollra.
Én sem vagyok a legjobban, bár azért már alakulok, de hétfőn és kedden eléggé beteg voltam... jó volt így dolgozni, képzelhetitek!

Aztán tegnap ért minket egy hatalmas meglepetés, az "álvemhesnek" mondott Berni pásztorkutyánk szült 3 kis gombócot. Ötletünk sincsen, hol és mikor történhetett az eksön (mármint a közelebbi találka a kannal), mert a sétáknál végig pórázon volt, itthon ugye meg kerítés van. Arra tudunk gondolni, hogy esetleg egy akrobata kannal állunk szemben és az átmászott a keritésen. Szóval ha tudtuk olyan Gazdijelöltet, aki tényleg szereti az állatokat és boldog életet tudni nyújtani a piciknek, az egyik picinek, lsz. szóljatok!!! Képet is tudok küldeni, ha kér valaki. Megadom az e-mail címemet is: chrissy@citromail.hu , vagy lehet ide is írni, meg PÜ-t is.

Köszi szépen!
sziasztok

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!

Gyorsan szakítok egy kis időt a munkámból, mert otthon bedöglött a laptopunk. Ez a 2. hetem, viszonylag gyorsan visszaszoktam, de nagyon rossz, hogy Roncsit alig látom hétközben. Szerencsére ő jól megvan az apjával meg a nénivel. Csak onnan érzem, hogy hiányzom neki, hogy a hajnali szopi után, úgy 5 felé bekéretőzik hozzánk az ágyba (korábban reggelente beraktuk magunkhoz), és nem hajlandó elaludni, hanem szövegel, meg csavargatja az orromat.

Mostanában iszonyú gyorsan fejlődik, már térdel, kutyázik, és bármelyik pillanatban elkezdhet mászni, úgyhogy hétvégén alakítjuk bababiztossá a házunkat, amennyire lehet. Lassan az ülés is már magától fog menni neki. Folyton hempereg, egy pillanatra nem marad nyugton, úgyhogy a pelenkázón fogni kell, hogy le ne essen.

Szerencsére megjött az étvágya is, a szopi is csak reggel meg este kell neki még, bár már csak az összebújás kedvéért, mert előtte sok tejpépet szokott enni.

Ja, és beleszeretett a hangjába teljesen, ezért a nap nagy részében sikítozik. Úgy visít, hogy apukám rohant fel valamelyik nap, hogy miért nyúzzuk a gyereket. Pedig csak nagyon tetszik neki, hogy ilyen nagy hangja van.

Chrissy, hogy vagytok? Noncsi meggyógyult? Mi még nem tudom mikor megyünk a Heim Pálba, mert a doktornő csak jövő héten jön vissza a szabijáról.

Ez a kiskutyás dolog ismerős. Nekünk egy lány meg egy fiú németjuhászunk van, és a fogamzásgátló injekció ellenére sikerült nekik pár éve 5 kiskutyát összehozniuk. Pedig mindenki állította, hogy biztos álvemhes. A kutyusok nagyon édik voltak, de halálra paráztam magam, hogy találjunk nekik gazdikat, nehogy el kelljen őket altatni. Körbeírtam itt házon belül a neten, meg raktam fel képet róluk, úgyhogy szerencsére kb. ötször annyi kiskutyára is lett volna kereslet. Ha van fotód, küldj egy mailt egy üzenettel, amit körbeküldök itt nálunk, írok majd mailt.

Na visszatérek a munkához.

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok,

írok gyosan én is, mert még azt hiszitek végleg eltüntem.

Megy a meló ezerrel, írom a szakdolit, jövőhéten megyek Gyöngyösre a konzulensemhez.

Meg vagyunk, Ilang még nem igen fogta fel, hogy mostantól csak délután találkozunk... :cry: :cry: Amúgy nagyon megértő és türelmes, remélem szépen kialakul az új életünk.
Az ovinkról nincs hír (mármint, hogy mikor készül el), hallottam midenfélét, főleg olyanokat amiktől hanyatt estem. Olyanokat, hogy nem is lesz, vagy csak novemberben, vagy csak decemberben. Na sebaj, a lényeg az volna, hogy legyen egyáltalán, mert a Mama mégsem lakhat itt örökké...

Megyek is mert szakdoli írásban vagyok egész hétvégén!

Vigyázzatok magatokra!

bocsi az önzőzésért!

Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Elkészült majdnem a vakolás, már csak jövő hét végén szinezni kell és kész. :P

Kismiki a héten egyszer csak belázasodott, de úgy néz ki már rendbe jött, két napig lázas volt és folyton sirt :oops:
A doki nem talált nála semmit és azt mondta nem a foga, bár szerintem az is jön, csak még nem látszik semmi, mert elég nyügi már hetek óta.
Mostanában már jobban alszik, csak 1x, 2x kel, a korábbi órás- 2órás kelések után.

DagiKép
dagi
 
 


Sziaszok!

Jelentem még élünk! Csak mostanában kicsit le vagyok lassulva! Pedig nagytakarítanom kéne. Függöny mosás, ablakpucolás, stb. De olyan nehéz nekiállni. Most valahogy nem jön a kedv hozzá.

Dagi kicsit megkésve, de NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!!! :P

Jó nektek hogy már itt tarotok a házzal. Nekünk valahogy olyan nehezen megy. Kiválasztottuk az ácsot, erre kiderült hogy nem tud október elején kezdeni, csak 16-án. Úgyhogy csak hó végére lesz tetőnk. Jó mondjuk nem sietünk, de én már úgy várom hogy kész legyen.

Lilla, Chrissy ti meg dolgoztok ezerrel? Hogy bírjátok?

Tündér meg mindig dolgozatot ír! Mindenki olyan elfoglalt!

Chrissy Gábort választottuk :lol: , igaz Övé volt a legdrágább ajánlat, de úgy voltunk vele hogy inkább fizessünk több fáért több pénzt, de akkor tuti nem szakad ránk a tető 2 év múlva. Csak sajna nem tudnak kezdeni csak 16-án. :roll: Pedig őszintén azért is választottuk Őt mert Ő tudott volna legkorábban kezdeni, dehát így jártunk. Nem bántam meg azért, csak már nagyon várom hogy kész legyen. Az idő is bánt, mert ha ilyen szutykos, esős idő van akkor nagy a sár az udvarba, és nem tudom hova fogják tudni lerakni a fát. De gondolom majd megoldják.

Amúgy melyik utcában lakik a Gábor? Egy utcában laktok? Azt hittem az Álmos u.-ban lakik, mert a kft. címe az, de felvilágosított hogy ez a dolog hogy működik. Egyik este itt volt, elbeszélgettek párommal, szegény felesége hívta is hogy hol van már. Én sajna nem tudtam vele beszélni mert Vikit kellett rendeznem. De lesz még rá időm! :lol:

Amúgy meló hogy megy? Jól érzed magad? Beérsz az oviba időben? Tesó projekt? Keresztelő?

Viki két napja megint átalussza rendesen az éjszakát a helyén, nem tudom most meddig tart. Mondjuk ki is fárasztom rendesen, életemben nem sétáltam ennyit, mint mostanában vele. :oops: Csak ez a rusnya eső ne esne. Szerintetek nem korai még hogy 1 éves kora óta csak egyszer alszik nappal? Délben olyan másfél, két órát. Azt mondják Ők érzik mennyire van szükségük, de szerintem ha rajta múlna nem aludna soha. :shock:
Ja és össze-vissza jönnek a fogai. Van ugye alul 4, felül 4 metsző, aztán a felső rágóknak kéne jönni. Nahát nekünk kibújt egy felső szemfog, meg egy alsó rágó. de mondjuk az összes rágó helye óriási pukli. Szegény picit szenved vele, de nem vészes. :cry:

Képzeljétek szombaton megyek osztálytalira. 15 éves általános iskolai, Nagytétényben. Tök kivi vagyok, csak nem tudom mit vegyek fel. Egy étterembe megyünk, de nem tudom milyenbe, félek ha kosztümben megyek túlöltözött leszek. De inkább legyek csinos, mint csöves nem? :?

Na próbálok sűrűbben jönni, puszi mindenkinek, vigyázzatok meg ne fázzatok ebbe a csúnya időben, és persze a manókra még jobban!! :wink:

Puszka: Anna

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Anna, de jó hogy írtál! Már el sem tudtam képzelni, mi van veled, olyan rég jelentkeztél. :(
Örülök, hogy a Gábort választottátok, ő egy lelkiismeretes pasi. Sajnálom, hogy várnotok kell október közepéig, de hátha hamarabb befejezik vhol a munkát és előbb tudnak kezdeni.

Alvás: hát, én már nem emlékszem, mennyit aludt Noncsi napközben egy éves kora környékén, de vszínű tényleg csak egyszer. Ha esetleg úgy gondolod, hogy kevés neki, hozzátok előbbre az esti lefektetést (bár nem tudom, hánykor van nálatok). Ebben az időszakban a picik nagyon lelkesek, ezermillió felfedezendő dolog van, persze, hogy mindezek érdekesebbek, mint az alvás. :)

Dagi, majd tehetnél fel képet a házatokról, kíváncsi vagyok rá! Örülök, hogy KisMiki már jól van és nem lett semmi más komolyabb baja! :)

Aranyos kiskutya nem kell senkinek sem? Van már rá pár jelentkező, akikkel beszélgettem, de én úgy szeretném, ha ismerőshöz kerülnének! Hú, de nehéz lesz megválni tőlük! :(

Na legyetek jók és írjatok sokat!!!

pusza

A munka egész jó, csak ne kéne olyan korán kelnem! :( Most már kezd elég sok dolgom lenni, így legalább gyorsabban tellik az idő. A múlt hét emiatt elég uncsi volt, akkor alig volt munkám.

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!

Elveszett bárányka vagyok, de hozzá tartozik, hogy a 8 órás munka, a 2 órás utazás naponta, a szakdolgozatírás, valamint a házfelújítás - és akkor még nem beszéltem a családomról, háztartásról - minden erőmet felemészti.

Szakdoli hétfőn megy köttetésre, huhhh, megkönnyebbültem.

Ovi még nincs kész itt Diósdon, remélem időre meglesz.

Ilangocska okos nagylány már, nagyon megértő.

Írjatok, én is igyexem jönni!

Pussz
Tündér
tündér
 
 


Sziasztok,
hát, én sem tüntem el, és bocsánat, hogy ilyen sokáig nem irtam :oops: Sokat voltunk vidéken is nagyszülöknél, meg közben 3 napot Hévizen pihentünk, legutobb meg Lentiben töltöttünk pár napot, szoval utazgattunk, ami jo idö volt :) Aztán közben ugy néz ki, hogy összehoztuk a kistesot is, mert ma reggel 2 csikos tesztem volt :D

Lányok,
minden elismerésem, hogy dolgoztok, és én is azt kérdezem, mint Anna, hogy hogy birjátok?

Lilla,
Te hogyhogy visszamentél ilyen hamar? én még most sem vállalnám Bálint mellett a munkát, max. 4 orásat. bár néhány napja kevesebbet szopizik, szinte már csak elalváshoz kell neki a cici.

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Fibi, nagyon nagy gratula!!! Milyen hamar összejött a kistesó! :)

Remélem,minden rendben lesz az elkövetkezendő hónapokban!

Bocsi,most csak ennyi, majd még jövök, Noncsi sajnos most beteg.

sziasztok

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Helló!

Velünk is minden rendben, néztem mindig, hogy irtok-e valamit.

Fibi gratulálok a picihez, majd mindenről kérünk beszámolót. :D

Munka ügyben én sem tudnék most visszamenni dolgozni, még ha akarnék sem, mert kipurcannék, ugyanis KisMiki egész éjjel szórakoztat, nagyon rosszul alszik. Úgyhogy én éjjel se sokat alszom, meg nappal sem. :cry:

Vikianyuja mi kész vagyunk a vakolással :P , és maradt 4 zsák (kb 40m2) fehér Knauf 2mm-es dörzsvakolat, ha érdekel titeket.
Nekünk is lassan ment az épitkezés, mi 2001-ben kezdtük el, és ugye csak most lett kész teljesen. (ja, még a teraszt be kell burkolnunk, és járdát kell betonozni) Sose lesz vége, mindig van valami amit csinálni kell.

Chrissy remélem Noncsinak nem súlyos a betegsége, jobbulást neki. :oops:

DagiKép
dagi
 
 


Chrissy, Dagi,
köszönöm szépen! :)

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Gyorsan szakítok egy kis időt munkaközben pihenésként. Már lassan másfél hónapja dolgozom, szerencsére Roncsi jól viseli, szépen hozzászokott, hogy napközben az apjával vagy a nénivel van.

Fél 9 körül jövök el otthonról, miután felvette a nappali gúnyáját, és kicsit játszottunk. Általában sikerül 5-kor elszabadulnom, úgyhogy fél 6 felé érek haza, kicsit sétálunk, ha szép idő van, játék, vacsi, fürdés következik, aztán kis cicizés és már szépen elalszik legkésőbb 9-kor. Olyan szépen beállt erre a rendre, hogy 7-kor ő szokott általában kelteni, ahogy csavargatja az orromat, merthogy 6-kor cicizik és utána átkéretőzik még egy kis közös alvásra hozzánk.

Hétvégenként sokat kirándultunk mostanában, hogy kihasználjuk még a jó időt, most hétvégén is megyünk Tokajba, aztán jövő hétvégén meg tizesben Egerbe, úgyhogy remélem marad még egy darabig ez a szép idő.

Elkezdett mászni, ülni úgy, hogy fél kézzel azért még támasztja magát, és megvolt az első szava is: baba-baba-baba. Most minden baba. Kibővítettük a játszószőnyegét is, hogy nagyobb helyen tudjon gyakorlatozni, de kedvenc elfoglaltsága, hogy elmásszon a szőnyeg végére, és a járólapot csókolgassa (az egész alsó szintünk járólappal van lefedve). Biztos tetszik neki, hogy hideg.

Enni főzelékeket és gyümölcspürét szeret, viszont tejpépből csak vaníliásat hajlandó, tápszert pedig egyáltalán nem. Ez azért rossz, mert ugyan még szopizik, de már nincs sok tejem, úgyhogy jó lenne, ha kiegészítésként enné, de nem hajlandó rá. Vettünk mindenféle fajta tápszert, hátha bejön neki valamelyik, de egyelőre teljes sikertelenség van még mindig ezen a téren.

Roncsi 68 cm és 6,5 kg, ami nem is csoda, mivel nem hajlandó hízlalós dolgokat enni (tejpép, tápszer). Most azzal próbálkozunk, hogy a lefagyasztott tejeket belekeverjük a főzelékébe, hátha így sikerül egy kicsit hízlalni a kisasszonyt.

Most hogy már egész szépen ül, lassan beültetjük az etetőszékbe, mert mostanság ha eszünk a férjemmel, odakúszik és elkezdi rángatni a lábamat, hogy vegyem fel.

Inni viszont rengeteget iszik, napi kb. 7 decit, gyümölcslevet, teát. A cumisüveggel teljesen kiszolgálja magát, de lassan szeretnénk átszoktatni a varázsitatóra vagy pohárra. A varázsitatóval már párszor szépen boldogult, de rájött, hogy jól lehet rágni a végét, úgyhogy azóta inkább rágókának használja. A pohár tartalmának felét meg általában magára dönti, úgyhogy ezt még gyakorolnunk kell.

Aludni viszont még mindig nem szeret, min. 2x kelünk. Általában csak szomjas, és néha beéri azzal, hogy az apja megitatja, de sajna általában engem is áttutul, pedig nem is akar semmit, csak nekem kell berakni a kiságyába. Ezért általában elég holdkóros vagyok, már 10 körül bezuhanok az ágyba. És akkor még nincs is foga, úgyhogy kicsit parázok, hogy hogy fogjuk ezt a zűrös időszakot majd átvészelni.

Tündér, milyen lett a szakdogád? Van már valami eredmény? Oviról van valami hír? Ki vigyáz Ilangra, amíg dolgozol?

Anna hogy sikerült az osztálytalálkozó? És hogy álltok a házzal?

Chrissy hogy van Noncsi? Sikerült jó helyre elajándékozni a kiskutyákat?

Fibi, gratulálok!!!! Ez nagyon jó hír!

Nekem muszáj volt visszajönnöm, mert eddig tudták tartani a helyemet. Ahhoz meg túl jól keresek, hogy feladjam, amit eddig elértem, arról nem is beszélve, hogy jelenleg én vagyok a családfenntartó, mert a férjemnek még mindig állást keresünk. Persze én is szívesebben maradtam volna még otthon, de hát ez van.

Üdv mindenkinek:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Hu, tök rég nem írtam, szánom-bánom a bűnömet. Mostanában nem igazán szoktam otthonról netezni, mert semmi időm sincsen rá, meg tök fáradt vagyok már estére. Tegnap is elaludtam a Barik köztön... Mi lesz velem ma, amikor lesz a Született feleségek???

Noncsi nagyjából rendben van, bár szerintem még nem 100-as az egészsége, dehát az ovi kezdetén ez nem is nagyon várható el. Jönnek-mennek bent a vírusok, szóval nem könnyű. Azért remélem, most egy ideig fog tudni oviba járni, mert nem könnyű megoldani a szabikat.

Lilla, jó ez a napirend! Mázlista vagy, hogy 5-kor el tudsz bentről jönni úgy, hogy kb. 9-re érsz be, nem? Pénteken is így dolgozol, vagy az rövidebb nap?
Milyen tápszereket próbáltatok eddig? Nekünk pl. csak a Nutrilon Pepti jött be, mást Noncsi nem volt hajlandó megenni.

Fibi, hogy vagytok? Remélem, elkerülnek a rosszullétek! Hányadik hétben vagy most?

Tündér, szakdoliddal hogy állsz? Ha van egy kis időd, írjál pár sort, kíváncsi vagyok, milyen a munka stb.

És ez mindenkire vonatkozik, tessék írni! Ha csak pár sort is... :)

Na, kezdődik a nap, legyetek jók! :)

pusz

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Lilla,
köszönöm :)

Chrissy,
kb a hetedik hétben vagyok, nemsokára az orvos is remélem megerösiti ezt :D hányingerem nincs kifejezetten, de a rossz szagoktol rendesen felkeveredik a gyomrom :( nemcsak reggel, hanem napközben és este is, szoval most tök más, mint Bálinttal volt.
fibi
 
 


Helló Lányok!

Ezer meg egy éve, hogy nem írtam, de látom nem túl nagy a pörgés.

Fibi,
neked gratulálok vigyázz magatokra! :)

Chrissy,
hogy vagytok? Milyen a meló? Nekem nagyon pörgős, sokat utazom, fáradt vagyok igazából bazira. Szakdolit időben leadtam, államvizsga nov. 13-i héten lesz. Bírálati eredmény, nov. 8-tól. Nektek is ilyen későn adták ki a bírálati eredményeket?
Noncsi hogy van? Képzeld a diósdi ovi, nme indult, így keresnem kellett másikat. Nem kiabálom el, de lehet, hogy végre lesz ovi, és beáll a rendszerünk. Házfelújítás még mindig tart (az ácsunkat csak ajánlani tudom!), de a többi nagyon gáz, szívunk rendesen. Lassan 1,5 hónapja kupiban és koszban élünk, nagyon fárasztó már.

Velünk ez van.

Többiek, ti merre?

Most mennem kell vár a meló!

Üdv, Tündér
tündér
 
 


Tündér,
köszönöm :D
Kitartást a munkádhoz és a felujitáshoz!+++

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyok a héten szabin (már alig vártam), úgyhogy most végre van egy kis időm írni. Kivettem ezt a pár napot, mert hétfőn meg ma dokinál voltunk, meg egy csomó mindent intézni kell.

A hosszú hétvégét Egerben töltöttük a barátainkkal, köztük Dagiékkal. Nagyon jó időnk volt, bár eléggé felhős volt az idő, de nem esett az eső és tegnap kifejezetten meleg volt. Jó nagyokat sétáltunk a városban (az egyik kedvenc helyünk, szinte minden évben itt töltünk egy hétvégét). Végre sikerült rétest is vennünk, mert van a vár aljában egy szupi réteses, ahol ott csinálják előtted a jó kis házirétest, de eddig még soha nem tudtuk megkóstolni. Sétáltunk a várban is (nagy kastély és vármániások vagyunk). Voltunk Szilvásváradon kisvonatozni, és Lillafüreden is sétáltunk nagyot a tóparton.

Előtte meg Tokajban hétvégéztünk, akkor is remek időnk volt. Voltunk Nyíregyházán az állatkertben, Roncsi nagyon élvezte, különösen a pingvinek tetszettek neki, meg akarta fogni őket, ahogy úszkáltak a vízben. Voltunk a kedvenc pincénkben Bodrogkisfaludon, ott meg előszeretettel püfölte a hordókat.

Roncsi már egész szépen ül, csak időnként eldől oldalra. Itthon most már az etetőszékben eszik, mert a bébiülésből egész egyszerűen kimászik kaja közben. És elkezdett felállni is, húzza fel magát mindenhol.

Képzeljétek úgy tűnik, hogy megunta a szopizást. Még lenne egy kevéske tejem, de az utóbbi időben eltolja magától, és jelzi, hogy inkább csak hozzámbújna elaludni cicizés helyett. Kicsit bánatos vagyok, mert szerettem szopiztatni, de annak örülök, hogy csak sikerült kihúznom gyógyszer nélkül, hagyni, hogy magától hagyja abba és ne kényszerből. Úgyhogy még várok pár napot, aztán megyek a vérnyomásdokimhoz visszaállni a csökkentőmre.

És még egy nagy dolog: elkezdte inni a tápszert is. Miután az utóbbi pár hétben szinte semmit sem hízott, kipróbáltam, hogy napközben hajlandó-e meginni. És igen! Ivott már készen kapható Humanát, most pedig az almás Humana is megy nála. Úgyhogy az utóbbi pár napban délelőtt és délután is iszik egy adagot tea helyett. Viszont a szopik helyett nem kell neki, igaz a cici sem. Lehet, hogy ennek is köszönhető, hogy mostanában fél 3-ig alszik egyben fél 1 helyett.

A hétfő délelőttünk szörnyű volt. Kellett mennünk funkcionális izotóp vizsgálatra, mert nem múlt el a vesetágulata, amit elvileg fél éves koráig ki kellett volna nőnie. ¼ 10-re volt időpontunk a Radiológiai klinikán, de előtte be kellett mennünk a Heim Pálba, mert csak ott tudták belerakni a kanült a kis fejébe. ¼ 9-kor már ott voltunk a Heim Pálban a rendelőben, ahol fél órai várakozás után átküldtek a veseosztályra. Ott újabb fél óra várakozás után vért vettek Roncsitól, és belerakták a kanült. Szegénykém kapott ilyen hálót a fejére, hogy ne szedje ki. Már ekkor tiszta fáradt volt, mert ¼ 7-kor keltünk. Hótt ideg voltam, hogy elkésünk, de közölték, hogy nem számít. Úgyhogy nem értem, mi értelme ennek az időpontosdinak, ha úgy sem működik.

Ezután átcipeltem a klinikára, mert a nővérke azt mondta, hogy max. 10 perc gyalog, és nehéz ott parkolni. Hát jó volt az bő negyedórának is (egy metrómegálló). Utána várnunk kellett majdnem másfél órát, mire ránk került a sor. Roncsi a kezemben aludta végig a délelőtti alvását, de még mindig nem jutottunk be. ¼ 10 helyett 11 után sikerült bejutnunk, ahol gúzsba kötötték, és nem mozoghatott fél óráig, közben a fején keresztül töltötték bele az izotóp anyagot. Mondanom se kell, hogy szegénykém végigüvöltötte az egészet, mert nem tudott mozogni. Egy után értünk haza, hótt fáradtan, úgyhogy kaja után aludt az egész família. Azt nem értem, hogy ha ennyi kisgyereket vizsgálnak (előttünk csak gyerekek voltak), akkor miért nem tanítják meg a klinikán valakinek, hogy hogy kell gyereket bökni, miért kell ezt minden egyes kisgyereknek végigszenvedni? És minek adnak időpontot, ha úgysem lehet betartani (nekem azt mondták menjünk a vizsgálat előtt 40 perccel a Heimbe, még jó hogy egy órával kalkuláltam)? Szóval ismét bizonyított a magyar egészségügy. Az a legrosszabb, hogy ezt a vizsgálatot nem csinálják máshol, mert úgy voltunk vele, hogy inkább kifizetjük a magánkórházat, csak megússzuk ezt a tortúrát. Remélem, hogy ezzel lezárjuk a témát, mert ma megkaptuk a leletet, és szerencsére teljesen jól működik a veséje.

Az egész rohangálósdinak az lett az eredménye, hogy én még jobban megfáztam, és Roncsi is szipog, úgyhogy porszívózni kell az orrát, amit utál, a férjemmel ketten kell, hogy lefogjuk. Remélem hamar elmúlik, mert folyton felébred tőle.

Chrissy, Noncsi élvezi az ovit? Én is hulla fáradt vagyok, mert éjszaka többször is kelni kell, bár a férjem azért próbál segíteni, de őt is fel kell keltenem, mert nem ébred fel Roncsira.

Igen, szerencse, hogy általában 5 körül le tudok lépni. Korábban 7-8-ig simán bent voltam, de most már ezt nem tudnám megtenni. Meg kevesebb melóm is van (egyelőre) talán, de nem most akarom tovább építeni a karrierem.

Tündér, hogyhogy nem indult az ovi? És akkor most hová jártok? Hogy álltok a házzal?

Fibi hogy vagy? Bálint tudja már, hogy tesója lesz?

Üdv mindenkinek:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Lilla,
jaj, ez a tortura tényleg borzalmas lehetett :( remélem, most már minden rendben lesz!
és mennyi szép helyen voltatok mostanában! irigykedek kicsit :)

Szerintem nem baj, hogy Roncsi ugy döntött h nem kéri a cicit, igy sokkal jobb, hogy nem Neked kell "leszoktatni". Nálunk kicsit érdekes a helyzet, mert Bálint még mindig szopizik (nappal kb 3x, plusz éjszaka is párszor), és kezd kicsit kellemetelenné válni fizikailag (érzékenyebb a mell ilyenkor :? ). Ugyhogy most itt a dilemma, hogy hogyan kezdjek hozzá, ha nem akarom, hogy apjának 4 napig üvöltsön, amig én korházban leszek szülni. A langyos tejet szereti, de az alváshoz mindig mondja, hogy "cici, cici".
Amugy köszi a kérdésed, jol vagyok, csak egyfolytában émelygek, minden hülye szagra felfordul a gyomrom, és nagyon kevés kaját birok megenni, hust pl semmit nem kivánok. Bálintnak elmondtuk, hogy tesoja lesz, aztán hogy mennyit értett meg belöle, nem tudom :D

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Csak egy mondat erejéig ugrottam be, kicsit sok a dolog mostanság.

Fibi gratula a pocilakóhoz. A szopis támához mit szól a dokid? Én úgy hallottam hogy nem célszerű szopiztatni terhesség alatt, mert méhösszehúzódást, és ezáltal vetélést okozhat.
Nagyon vigyázz magatokra, mégegyszer gratula.

Csajok készül a tetőnk, juppiiiiii!!!

Majd jövök! Mindenkinek puszi.

Anna

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Ezer bocs,hogy ilyen sokáig nem irtam, de mindig néztem,hogy mit irtok, csak nem volt energiám este még leülni a gép elé és irni.
Örülök, ha bedőlhetek az ágyba. :? Kismiki pörög ezerrel, egy pillanatig nem marad nyugton, kúszik, mászik, pakol amit ér.
Már egyedül feláll, ha van mibe kapaszkodni, állandóan állni akar, most, hogy rájött, hogy megy az neki egyedül is. :P a babakocsiban menet közben feláll, ha megunta az ülést(kb.10 perc), úgyhogy most már sétálni sem olyan egyszerű vele. :roll:

Már van két fogunk, simán jöttek ki, egyik reggel az egyik, másnap reggelre meg már ott volt a második is, nem is volt nyűgösebb, mint máskor. :wink:
Ülni is tud már, bár felülni még nem, csak ha felültetem.

Hát, gyorsan ennyi, elküldöm, nehogy elszálljon

DagiKép
dagi
 
 


Anna,
dokim azt mondja, nincs ezzel semmi gond, volt már sok kismamája, aki végigszoptatta a terhességet :) akkor kell abbahagyni, ha görcsölést érzek, vagy esetleg vérzést tapasztalok. Amugy már csak elalváshoz kell neki a cici, meg ha vmi trauma éri, vagy betegeskedik.
és köszi a gratuláciot :D

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Na végre, tudtam én is visszaolvasni egy kicsit. :)
Ma mondjuk kénszerből vagyok itthon, sajna Noncsi szombat estére beteg lett. Egyszerűen nem tudunk két hétnél tovább egészségesek lenni, vagy mi? :( Az a baj sztem, hogy éppenhogy kijön egy betegségből és próbálna megerősödni az immunrendszere, újra elkap az oviban valamit. Ma itthon tudtam velel maradni, de holnap már mennem kell, remélem, nem lesz láza, mert akkor passz, hogy mit csinálunk.

Tündér, jó sűrű napjaid vannak neked is! Merrefelé jársz-kelsz? Országosan?
Ilang hogy viseli, hogy kevesebbet vagy vele? Mesélj majd, mi van az ovival, hol sikerült helyet találni Ilangnak? Azért elég érdekes ez az egész, hogy meghirdetik, lesz ez a konténeres megoldás, aztán mégsem? Fura... Mindenki kapkodhat októberben, hogy vhol helyet találjon...
Szakdoli értékelés: igen, mi is úgy kaptuk meg, hogy államvizsga előtt pár nappal adták oda. Legalábbis a hivatalos értesítőn ez volt rajta, de amikor bent voltam próbavédésen még kb. két héttel az államvizsga előtt, akkor kiderült, hogy már át lehet venni az értékeléseket. Mondjuk teljesen mindegy volt, mert nem azt kérdezték tőlem a védésnél, mint ami oda volt írva, hogy a bíráló kérdése.
Munka: én is baromira fáradt vagyok,meg egy kissé már belefásult, pedig csak szeptember óta dolgozok... De tény, hogy iszonyat energiát kivesz belőlem, hogy 7-re járok. Hiába jövök el 4-kor, akkor is batár nagy dugó van a városban, 5-re érek Noncsiért, persze akkor már más gyerek szinte nincs is bent. Engem meg mar a lelkiismeretfurdalás, hogy mindig az utolsók közt van. :( És közben meg jó lenne újra terhesnek lenni, de a mhelyemen ugye azt mondtam, másfél évig dolgozni fogok. Á, nem tudom, mi legyen... most eléggé szomi vagyok a helyzet miatt.

Lilla, őrület, amit írtál! :( Én is pont arra gondoltam, hogy magánkórházakban nem végeznek ilyet? De akkor nem... Pont a gyerekeknél kell szívni? :( :(
Örülök, hogy jók lettek az eredmények és elfelejthetitek ezt az egészet!
Kirándulásaitok nagyon szépek lehettek! :)
Ti egyébként hogy tervezitek, mikor szeretnétek kistesót?
Tök jó, hogy bejön Roncsinak a tápszer! :) Megértelek, hogy egy kicsit bánatos vagy a szopi elmaradása miatt, azért ez tényleg nagy mérföldkő, és nehéz feldolgozni a "folyamatos elválást" a gyermekünktől. :(

Fibi, melyik kórházban is fogsz majd szülni? Még mindig olyan sok vérvétel van??? Jaj, nekem ez a heppem, annyira nem bírtam, hogy folyamatosan megcsapoltak. :(

Anna, mesélj, milyen a tetőtök??? :)

Dagi, gratula KisMiki újabb "lépéseihez"! :) Meg mázlisták vagytok, hogy nem szenvedi meg a fogzást. Szerencsére nálunk is ez volt. :)

pusza

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Chrissy,
Noncsinak jobbulást! mi is kicsit taknyosak vagyunk, pedig 2 hete gyogyult meg Bálint...
Én a Szent Imrében fogok szülni, a hön szeretett orvosom oda tartozik, emiatt :) ugy emlékszem, 4x van vérvétel, nekem azzal nem volt bajom, csak a cukorterhelésest utáltam, amikor éhen meg kellett inni azt a cukros löttyöt :?
ja, és ráadásul ebben a H-ban az az uj rendszer (nem tudom h máshol változott e ez), hogy a háziorvostol kell kérni beutalot a vérvételre.... ugyhogy lesz mit rohangálni mindenhova.... :roll:
fibi
 
 


Sziasztok!!

Olvastam a Tárnokiaknál hogy páran milyen pórul jártak a 15 hós oltással. Hát rendesen be vagyok tojva, mert jövő héten megyünk mi is. Remélem nem lesz semmi gond. :cry:

Viki is sokat fejlődött az elmúlt hónapokban, egyre többet dumál, a legújabb szó a csiga amit csidának mond de megzabálom olyan cuki. :lol:

A fogai is sorba jönnek, de észre sem veszem, csak hogy hoppá, megint kibújt egy. Nem igazán enged nézelődni a szájába. :?

Fibi ki a dokid a Szt. Imrében? Én is ott szültem a Kocsis Évánál. Nagyon rendi, és nem szab tarifát, annyit adunk amennyit akarunk.Szerintem szupi kórház. :wink:

Dagi gratula nektek is Mikihez, meglátod most már nincs megállás, olyan gyorsan fejlődnek, és pikk-pakk megnőnek. :oops:

Lilla a te történeted se semmi de az a lényeg hogy most már minden rendben van!!! Irigyellek a sok kirándulás miatt nem tudom mi mikor jutunk el valahova. Tudod, építkezés!Lassan elkészül a tetőnk, aztán nyílászáró projekt következik.

Chrissy leírni nem tudom milyen lesz a tetőnk, csak egyszóval: szupi. Ha akarod küldök fényképet, nagyon sok készül, készült. Az építkezés minden fázisa meg van örökítve, a tető is meg a Gáboréknak is jut belőle referenciának. Nagyon sokat beszélgetünk, ökörködünk, főleg ha párom itthon van nem hagyja őket élni.Páromnak nem kell a hülyeségért a szomszédba menni, és Gábor, meg Gergő partnerek ebben. Azt mondta a Gábor egy darabig emlegetni fogja ezt a melót az biztos. Talán jövő hét vége felé a cserép is felkerül. De már nem vagyok türelmetlen, csak addig voltam míg nem láttam az "A" betűt. Fafödémünk van, és az első 2 napon csak azt pakolták, és már kérdeztem hogy felfelé mikor épül valami. De másnap állt az A és már tök happy vagyok, nagyon szép lesz, és le a kalappal Gábor előtt nagyon ott van a szeren! :P :wink: Csak sajnálom Őket mert ilyen rohadt idő van, hordom nekik szorgalmasan a kávét, teát, ezt-azt.

Nagyon gondolkodsz a baba projekten. Szerintem ha úgy érzed hogy nem leled már annyira örömöd a melóba, ne habozzatok, vágjatok bele. Legfeljebb azt mondod a melóhelyen hogy nem így tervezted de így sikerült!

Én is alig várom hogy újra terhes legyek. De terv szerint nekem még van 1 évem. Addigra szeretnénk mire Viki 3 lesz. Volt itt Melinda is a picivel, olyan édi kiskölök. Tiszta Gábor, nagyon aranyos. Úgy szopta az ujját hogy csak na. Ilyenkor mégjobban rámjön a babázhatnék. Viki is még baba, de már olyan nagy.Szeretnék még vagy 100 gyereket!!!! :lol: Imádok anya lenni!!

Hallottad hogy a Zalatnay ide költözött Tárnokra? Mi lesz itt, ha majd üldözni fogják a hitelezői. Van itt épp elég bűnöző, nem kéne idecsődíteni mégtöbbet. Állítólag akitől kapta a házat az is valami gengszter. Nem tudom mi igaz belőle, végül is engem nem zavar amíg károm nincs belőle.

Na jó kiírtam magam, nem tudom mikor jövök legközelebb.

Puszi mindenkinek, gyerkőcöknek sok egészséget, kevés bacit!!!

Anna

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Szia Anna!
az én dokim Bálint Sándor, és nagyon szeretem :)
édes lehet Viki, ahogy beszél, én is imádom ezt a korszakot, minden napra jut valami ujdonság :D

KépKép
fibi
 
 


sziasztok,

bocs, de csak egy röpke bekukkra jöttem :)

4-esre államvizsgáztam ma, ezt is letudtam! :D

Legyetek jók, vigyázzatok magatokra, majd igyexem jönni!

Pussz
Tündér
tündér
 
 


Bocsi, bocsi,bocsi, hogy rég voltam itt. :roll:

Tündér gratulálok az államvizsgához. :P

Fibi, hogy vagy(tok)?

Nálunk szaladnak a napok, Kismiki már kapaszkodva feláll, pakol mindent, mászik a lakásban össze meg vissza, mindenbe felkapszkodik amit csak ér. :)
Meg vagyunk fázva egy kicsit, de a taknyon kivül nincs más baja, szerencsére.
És a legjobb fejlemény: már csak EGYSZER kelünk éjszaka (csak el ne kiabáljam) :P :P :P

DagiKép
dagi
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok pár sort.

Roncsi hétfőn-kedden megint beteg volt. Estére belázasodott, de a keresztanyám nem talált nála semmi komolyat. A hangulata is jó volt, és szerencsére hamar elmúlt. Valószínűleg a másodunokatesója összefertőzte a hülye köhögésével. Nagyon pipa voltam, mert nagy Erzsébet napozás volt anyuéknál, holott elvileg elmaradt volna, merthogy Roncsi uncsitesója köhögött. Erre beállítottak azzal, hogy már nem fertőz. Csakhogy éppen köhögött az egész família, nem is csoda, hogy Roncsi is elkapta.

Én meg dolgozom ezerrel, most nagyon sok minden összegyűlt, úgyhogy simán bent tudnék tanyázni este 8-ig, de nem vagyok rá hajlandó, 5-kor húzok haza.

Megmértük Roncsit, elérte a 7 kilót, ami nagy szó! Bár mostanában magához képest egész szépen eszik, csak szerintem a nagy részét lemozogja. Egész nap mászik, feláll-leül, pörög egyfolytában. Fogunk venni a nappali-ebédlőnkbe padlószőnyeget, mert a játszószőnyeget felszedi rendszeresen.

Az éjszakáink mostanában egész tűrhetőek, általában 1-2x kelek, de amióta nem világít semmi, meg nem tiktakol az órája, szépen visszaalszik. Volt már egy olyan éjszakánk is a múlt héten, hogy 9-től ½ 5-ig aludt egyben, és tegnap is így volt. Én persze felébredtem ½ 4-kor, és nem tudtam visszaaludni, mert elszoktam attól, hogy ennyit egyben aludjak (11 felé szoktam elaludni). Mire visszaaludtam volna, inni kért. De azért haladunk. Az elalvás előtti balhét pedig megszüntettük úgy, hogy ¾ 9-ig lent játszhat velünk fürdés után, aztán berakom a kiságyába. Eleinte balhézott, de most már olyan szépen megszokta, hogy megissza a tejét, berakom az ágyba, és hang nélkül elalszik.

Mostanában nagyon élvezi a vendégeskedést, mert végigmássza mindenhol az összes szobát és mindenhol feláll, ahol csak tud. Már csak fél kézzel kell kapaszkodnia, úgyhogy folyton kísérletezik a sétálgatással a bútorok közt.

A fürdés nagy kedvenc. Mostanában kikéretőzik az ülőkéjéből, amióta tud egyedül ülni kapaszkodás nélkül. Nagyon élvezi a pancsolást, a kádban is folyton állni akar, meg csókolgatni a kád peremét. Szerencsére a csúszásgátló jól szolgál, így nem esik el.

A kajámat folyton levámolja. Reggel eszik a kalácsomból, ma már uzsonnára megevett majdnem egy egész meggyes joghurtot, és a meggyes túróhabot is nagyon szereti (keresztanyám szerint ezeket már eheti). De a gyengéje a túró rudi: leeszem a csokit, ő pedig befalja a túrót. Imádja. Fogunk még mindig nincs, úgyhogy a nagyon rágósakat mellőzzük.

A kedvencem viszont, ahogy puszit ad. Tündéri. Lefekszem mellé a földre, odateper sikongatva, és bekapja az arcomat. Nagyon édi.

Chrissy, mi Roncsi 4 éves kora körülre tervezzük a tesót, de addig még sok víz lefolyik a Dunán. Ebben az esetben bővíteni kell a házunkat, úgyhogy meglátjuk. De egyelőre szeretnénk tesót. Megértelek egyébként tesó ügyben. Ha milliomosok lennénk, én is simán bevállalnék több gyereket is, ha nem kellene mással foglalkozni. De hát a realitásoknál kell sajnos maradni.

Vikianyuja gratula a tetőhöz. Hogy álltok a házzal?

Tündér, gratula az államvizsgához!! Remélem most akkor már kicsit nyugisabb időszak következik nálad.

Fibi, hogy vagytok?

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Tündér,
gratula az államvizsgához!! :)

Dagi, Lilla,
köszi hogy kérdezitek. háááát, nem tul fényesen, mert nekem még mindig rámtör idönként a hányinger, és már nemcsak az öblitö szagát nem birom, hanem semmilyen illatos dolgot (tusfürdö, golyos dezodor, kézkrém....). felfordul tölük a gyomrom :roll:

Bálintot meg folyton börgyogyászhoz kell vinnem, elöször holyagos kiütések jöttek majdnem az egész testén, most meg ekcémás lett a keze és az ujjbegyei.... szegénynek kezd hámlani, már kilátszik a husa :( és hajnalban mindig vakarja, ugy sajnálom :cry: valami szteroidos krémet kaptunk rá, remélem használ, mert nagyon durva mellékhatásokrol lehet hallani....

na, bocs hogy csak panaszkodtam.

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok Diósdi Anyukák!

Van egy kétéves örökmozgó lányom és sajnos azzal a problémával találkoztam, hogy nem nagyon tudtunk a környéken hova menni, kevés a program, illetve gyerekes hely, ami van az pedig drága (pl. Campona) ezért oda jutottam, hogy idén nyáron, úgymond csináld magad mozgalomként nyitottam egy kis játszóházat Diósd központjában. A célom az, hogy a környéken élő kismamamák itt találkozhassanak, a gyerekek együtt játszassanak, különböző porgramokon vehessenek részt (pl. dec. 6-án Mikulás ünnepséget tartunk), illetve ha valakinek nincs segítsége (mint a hogy nálunk is vidéken élnek a nagyszülők) időnként valakire rábízhassák a gyermeküket.

Szeretettel várunk minden kedves anyukát és gyerkőcöt.
KATICABOGÁR BABA-MAMA KÖZPONT 2049 Diósd, Szent István tér 7. (a faluközpontban a gyógyszertár mellett)
Bővebb információk a játszóházról és a programokról a www.katicabogar.adattar.com-on.

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek:
Szandra
szandra 3
 
 


Sziasztok!

Látom nagyon kevesen írtok és ritkán! :cry: :cry: Persze én sem jövök sűrűn, de ez olyan szomorú. Remélem ti is az ünnepi készülődés miatt nem tudtok jönni! :)

Na sebaj, most úgyis azért jöttem, hogy kellemes ünnepeket kívánjak mindannyiotoknak! :) :D :D

Puszi,
Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Rengeteg a melóm, úgyhogy este beájulok az ágyba, így sajnos mostanában nem jutok el az írásig.

De én is megragadom az alkalmat és kellemes ünnepeket kívánok nektek!

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Én meg azért nem írok, mert senki nem ír. :-))))

De ezúton kívánok én is mindenkinek Nagyon Boldog Karácsonyt!!!!

Puszka: Anna

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Mindenkinek boldog karácsonyt kivánunk!! :P

Most épp csendes pihenő van, Kismiki alszik.
Jaj, nemis mondtam, hogy már 6 fogunk van, felül jött egyszerre 4. :wink: Nem is szenvedtük meg. :) Már van, hogy egyedül is áll pár pillanatig. Mindent a szájába dugdos... :D
a csillagszóró nagyon tetszett neki, de amúgy még nem élvezi úgy a karit, majd jövőre. ezért nem is volt nagy ajándékozás, mert még úgyse fogja fel, sok hasznos ajándékot kaptunk, pelust, bébikajákat, bébiteát, 1-2 apró játékot.

Fibi, hogy vagytok? Bálint mindjárt 2 éves lesz!! :D

Viki anyuja, hogy álltok a házzal?

Tündér te épp kipihened a vizsga fáradalmait, gondolom.

DagiKép
dagi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: