Új privát üzeneted érkezett!

Tegnap meghalt a kérhónapos keresztfiam bölcsőhalálban . Itt van a fényképe előttem , és egész nap csak sírok . Dühös vagyok , a nővérem a legjobb ANYA , nem tudom , hogy fogjuk ezt feldolgozni .
Bateattilane
 


Nincsenek szavaim... Kép Kép
Gondolok rátok, így ismeretlenül is!

Juca
Juca (juca)
 


Ismeretlenül is részvétem.

Általában hány hónapos korig szokott előfordulni?
Valakitől 8 hónapot hallottam, mástól 12-t.
Szerintetek a melegnek és a hason való alvásnak van valami köze ehhez?
Névtelen
 

 
 

Kedves Bateattilane!

Őszintén együttérzek veletek, borzasztóan sajnálom, és nagyon sok erőt kívánok nektek! Kép

Eryc@
Eryc@
 


Kedves Bateattilane!
Nagyon sajnálom...
Nagyon nehéz lesz ezt feldolgoznotok, rengeteg eröt és kitartást kívánok hozzá!
Emese
Emese (emese)
 


Tavaly nyitottam egy ilyen nevu topicot, mert pont ettol feltem,hogy velem is megeshet ilyen mint a Te keresztfiaddal Beteattilane !
Mindenkivel tortenhet ilyen ne okolj senkit es semmit !(egyebkent annak idejen sokan hozzaszoltak talan az archivban megtalalod !)
Nagyon sajnalom en is, hisz a legszornyubb dolog egy artatlan kisbaba elvesztese !
Nincsennek szavaim sem !En is csak azt tudom kivanni,hogy legyetek erosek !
Szia,
Csilla
LCsilla
 


Öszintén sajnálom, ami veletek történt!! Kép(
Az idei évben nálunk is sok váratlan haláleset történt a családban, de ők felnőttek voltak mind szerencsére.

Én is nagyon féltem ettől, s még a kórházban megtudtam, hogy létezik egy korazsülött alapitvány, aki ingyen tud kölcsönadni a baba 1 éves koráig légzésfigyelö készüléket.
Nem reklámnak szánom, de mindenkinek ajánlom, nekem megnyugtató, hogy van.

Nagyon sok erőt kivánok a növérednek is.

Piroska
Piroska
 


A www.bolcsohalal.hu weboldalt ajánlom mindenki figyelmébe, dr Szántó Imre csinálta, aki a Madarász utcai Prevenciós központ vezetõje. Ezenkívül mindenkinek nagyon ajánlom még a kórházban kedd délutánonként, négytõl fél hatig tartó tanfolyamot. A bölcsõhalál egy folyamat, amit ha idõben észreveszünk, kellõ felkészültséggel vissza lehet fordítani. A légzésfigyelõ óriási nyugalmat nyújt, a Madarászban használatos már 7 mp-es légzésleállásnál elkezd jelezni, és 14 mp-nél sivít mint egy autóriasztó. Jó eséllyel a babát is felébreszti, de nekünk, szülõknek mindenképpen biztosít elegendõ idõt ahhoz, hogy tegyünk valamit. A kórházban megtanítanak az újraélesztésre. Szántó doktor azt mondta, hogy 10 év alatt, mióta náluk beindult a program, még egyetlen olyan kisbabát sem veszitettek el, akinek a szülei részt vettek a tanfolyamon. Nem kell bejelentkezni. Minden kedden tartják, a fül-orr-gégészeten a 209-es szoba elõtt van a gyülekezõ (Szántó dr szobája), 1000 ft-ba kerül. Egyébként én is csak magánreklámnak szántam ezt, mivel nagyon jó dolognak tartom és hiszem, hogy csak kellõ felvilágosítással és felkészüléssel tehetünk valamit. Más érdekem nem fûz a dologhoz. Egy hete vettem én is meg a monitort, elsõ babánál nem volt, és óriási különbséget érzek a lelkiállapotomban - sokkal nagyobb biztonságban érzem magam.
Andi
andi
 


Sziasztok!

Legújabb kutatások szerint a bölcsőhalálért egy baktérium tehető felelőssé, amit akkor kap meg tőlünk a baba, mikor lenyaljuk a cumiját!!!
Jó ha tudjátok!
Szandra
Szandra
 


Azt tudom, hogy inkább fiúknál gyakoribb a bölcsőhalál, de hány hónapos korúkig fordul elő a leggyakrabban?

Köszi
Bea
Bea
 


A leggyakrabban a második-negyedik hónapban fordul elõ, február-márciusban van egy csúcs, és július-augusztusban egy másik. 1000 kisbabából egy hal meg bölcsõhalálban (világstatisztika), de Magyarországon még ennél is jobb a helyzet, itt 10 000 kisbabára esik kettõ halál. Szandra, ezt hol hallottad? Szántó fõorvos szerint semmilyen kézzelfogható magyarázata nincs a dolognak, csak az, hogy néhány baba egyszerûen túl mélyen elalszik, visszatér a méhbeli állapotba, 'elfelejt' lélegezni. Ezért fontos, hogy mindig melletted legyen, mert ha észreveszed, hogy nem vesz levegõt, az esetek nagy többségében már az is visszahozza, ha megpaskolod, mecsipkeded - vagyis még idõben felébreszted. Egyébként a doktor úr szinte ki volt akadva, amikor mondtam neki, hogy nem egy helyiségben alszunk a babával, szerinte hat hónapos korig minimum nem lenne szabad külön szobába tenni a piciket.
Érdemes megnézni a www.bolcsohalal.hu weboldalt. Andi
andi
 


Sziasztok!

Én is olvastam, hogy a Helicobacter pylorinak is lehet köze a bölcsőhalálhoz, ez az a baktérium, ami felnőttekben gyomorfekélyt is okozhat, bár sokan hordozzák tünetmentesen. Azt hiszem, a savas gyomortartalom belégzéséhez köthető valahogyan. (Bocs, Szandra, ha szakmailag pontatlan voltam...)

Üdv: Pele
Pele
 


[url=http://www.bolcsohalal.hu" TARGET="_top]http://www.bolcsohalal.hu[/url]
Névtelen
 


Igen, erről a baciról van szó, és hangsúlyozom hogy ez csak egy cikkben jelent meg, ezért nem elfogadott, de azért jó tudni, nem? Én mindenesetre nem fogom a cumit nyalogatni, amit sajnos eddig gyakran megtettem...
A baciról még annyit, hogy néhány cikk szerint a szívinfarktusért is felelőssé tehető a kis dőg.
Szandra
 


Helicobacter, hirtelen csecsemőhalál: Akit mélyebben érdekel, cumi, cumisüveg alá bemásoltam két angol nyelvű absztraktot is a témához.
Szandra
Szandra
 


Szia Andi !
Dr. Szántó Imre felajámlotta nekünk a segítségét ismeretlenül is . Mi csak egy megyeszékhelyen Szolnokon lakunk , itt semmiféle tájékoztatás nincs . Nincs megelőző program , arról is csak a tragédia után hallottunk , hogy körzetenként van egy légzésfigyelő gép . Meg kell valakinek halnia , hogy végre történjen is valami ? Erről a hét év alatt , mióta nekem is megszületett a kisfiam semmit nem hallotunk . Kik a veszélyeztetettek ? Dominik 5-ös apgarral született , szülés után légzési problémák miatt a koraszülött osztályra került . Pár nap alatt stabilizálódott az állapota , így megbeszélték a koraszülött osztály főorvosnőjével , hogy haza is mehetnek . Ennek a nővérem nagyon örült , különösen , hogy 14 hónapos kisfia otthon várta . De a megbeszélt napon a doktornő közölte , hogy egy 5 perces ultrahang vizsgálat miatt csak másnap mehetnek . Erre szegény nővérem sírva fakadt , mire a KEDVES doktornő közölte vele , hogy örüljön , hogy ÉL a gyereke . Nem az ő hibájából lett a babának problémája , későn császározták meg , így felháborított a doktornő viselkedése . Szerencsére a fogadott orvosa elintézte a vizsgálatot , így haza mehettek . De senki nem beszélt róla , hogy esetleg otthon problémái lehetnek .
erika (erika)
 


Erika,
Szántó doktornak van egy könyve is (Dr Szántó-Dr Szegeczky: Megelõzhetõ-e a bölcsõhalál?). Erre a kérdésre a válasza egyértelmûen az, hogy IGEN, de csak úgy, ha, "eljutunk odáig, hogy egyszer majd MINDEN SZÜLÕ, kivétel nélkül, ismeri és a gyakorlatban alkalmazni is tudja az újraélesztés módszereit. Széles körû felvilágosító-oktató munkára van tehát szükség" (p.6). És ennyi lenne a csecsemõsnõvérek feladata mindössze, hogy a szoptatás fontossága mellett az újraélesztést is megtanítsák rögtön ott az osztályon. 10 perc az egész. Minden édesanya nyugodtan menne haza, nyugodtan aludna, és fel lenne készítve, a tragédia megelõzhetõ lenne. Mikor fogunk ide eljutni? Hogy ne csak hosszútávon lényegtelen dolgokon vitatkozzanak velünk a kórházban (adjak-e cumisüveget vagy ne, adjak-e vizet, vagy ne - mert ezek néhána hét, hónap után lényegtelenek), hanem valami hasznos és szükséges dolgot is tanítsanak meg. A prevenciós program sajnos (úgy tudom), csak a Madarászban és a Heim Pálban mûködik, mint sok minden másban, a vidékiek itt is hátrányban vannak.
Ha van valamilyen konkrét kérdésed, a könyvbõl idézhetek neked. Andi
andi
 


Kedves Erika!

Én is szolnoki vagyok, olvastam a tragédiáról, már akkor nagyon megdöbbentett.
Örulet, ami itt a Hetényiben egyébként is folyik, foleg császárügyileg.
Emelett a csecsemosök sem állnak hivatásuk magaslatán.
A védonokrol nem is beszélve. Nem is tudom, hogy honnan érkezhetne felvilágosítás.
Az ember azt hiszi, vele ez nem történhet meg...
Oszinte részvétem a novérednek, és kitartást, sok erot kívánok a tragédia feldolgozásához.

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok Mamäk,
nehäny tuti tippel en is tudok szolgälni:
megelözendö a tul meleg szoba,dohänyfüst,hasonalväs.Ez utobbi nem a hänyässal kapcsolatos,hanem igy a babänak annyira elfordul a feje,hogy a fö ütöerek nem tudnak eleg oxigent az agyba szällitani.

Minden jot Nektek,
Csilla
csillas (csillas)
 


Kedves Bateattilane!

Sajnos semmi olyat nem tudok mondani, ami a fájdalmatokat enyhítené, és nem is tudna senki. De ne feledd, hogy a nõvérednek sokkal nagyobb szüksége van a Te támogatásodra, mint valaha. Most nem mutatkozhatsz gyengének. Ez persze nem azt jelenti, hogy a sírás a gyengeség jele, de légy erõs és tartsd benne a lelket, amennyire Tõled és a családotoktól telik. Ez most egy hatalmas feladat a számodra, amit meg kell oldanod, de mindig gondolj arra, hogy a nõvérednek és családjának most nagy szüksége van minden támogatásra. Én csak most kapcsolódtam be, ezért remélem sikerült az azóta eltelt majdnem fél év alatt túljutnotok ezen a mélyponton. Ha egyáltalán túl lehet jutni rajta. Addj valami hírt magadról és a nõvéredrõl.
A témához kapcsolódva elolvastam a hozzászólásotokat, találtam nagyon sok olyan dolgot, amivel egyetértek (túlmelegedés, hason altatás, cumi lenyalása kockázati tényezõ lehet), de egy valamin nagyon csodálkozok. Andi levelében olvastam, hogy Szántó fõorvos úr szerint nem lenne szabad a babát 6 hónapos koráig külön szobában altatni. Nekem most 2 hónapos a kislányom, én is nagyon rettegek a bölcsõhaláltól, gyakran benézek hozzá, hogy jól van-e, de nem hiszem, hogy jobb lenne ha az amúgy sem levegõs bérházi lakásban (gyakori szellõztetések ellenére)két felnõtt is ott "lihegne" mellette. Nem beszélve arról, hogy a párom horkolni szokott, ami még néha engem is zavarni tud, nemhogy a picit. Tekintve, hogy másfél szobás lakásban élünk, a tv is ott van, vendégeket is ott fogadunk, stb., ami szintén csak zavarná a picit.
Továbbá azt sem értem, hogyan lehet észrevenni, hogy a baba nem vesz levegõt? Olyan halkan szuszog a pici, hogy csak nagyon közelrõl hallható a lélegzetvétele. Akkor sem hallanám meg, ha ott aludna a szobában. A fáradságtól és az éjszakai etetéstõl kifáradt szülõk is olyan mélyen alszanak, hogy képtelenség meghallaniuk azt, ami sajnos ezekben az esetekben nincs is, azaz a lélegzetvételt.
Természetesen senkinek a szakmai hozzáértését nem akarom ezzel becsmérelni. Én mindig maximálisan megbíztam az orvosaimban, szûlészemben, és minden döntésüket elfogadtam, ha értelmesen elmondták mirõl is van szó. Ebben az esetben is csak szeretném jobban megérteni ezt az álláspontot, és ha a Fõorvos úr, vagy bárki közületek tud nekem ilyet mondani, nem fogok azon gondolkodni, hogy átvigyem-e a babát a mi szobánkba, vagy sem. VÁROM A VÉLEMÉNYETEKET!
Számomra az is elszomorító, hogy a nem megfelelõ tájékoztatás mellett, ami szerencsére nem minden eü. intézményre és szakemberre vonatkozik, úgy érzem mindenki csak a bölcsõhalálról, nyakra tekeredett köldökzsinórról stb. suttog, mint valami vészmadár. Sem a kismamáknak, sem a fiatal anyukáknak nincs erre szükségük. Szinte már a paranoia határán lebegnek (beleértve engem is), percenként berohannak a picihez megnézni, hogy vesz-e levegõt, terhességük alatt ha a baba nem mozdult meg egy órája már attól rettegnek, hogy él-e még a magzat. Teljesen biztos vagyok benne, hogy ilyen és ehhez hasonló gondolatok minden (leendõ) szülöben megfordultak, hiszen szinte már a csapból is a bölcsõhalál folyik.
Az orvostudománynak és az ott dolgozó szakképzett embereknek - a megfelelõ tájékoztatás mellett - inkább a pozitív dolgokat kellene hangsúlyozniuk. Hiszen annyi minden szép és csodálatos dolog történik az emberrel, beleértve az apákat, nagyszülõket, amikor ezek a pici jövevények megfogannak, megszületnek, amikor elõszõr mosolyognak. És még sorolhatnám a csupa szép és jó dolgokat, de azt hiszen nem az én feladatom, de szívesen megosztanám bárkivel.
Tisztában kell lennünk a bölcsõhalál kockázatával, és tudnunk kell azt, mi a teendõnk ha bármi baj történne.
De elsõsorban örüljünk annak, hogy egy olyan országban élünk, ahol ennek aránya sokkal jobb (10000-bõl 2 eset) ezen esetek elõfordulásának, mint sok más országban. Örüljünk annak, hogy olyan szakemberek vesznek minket körül, akikben megbízhatunk, és minden ostobának tûnõ kérdésünket feltehetjük nekik. Mert kérdezni mindig fontos. Higyjétek el, hogy egy jó orvos szemében nincsen ostoba kérdés.
Tegyünk meg minden tõlünk telhetõt, hogy elkerüljük az ilyen és ehhez hasonló tragédiákat, baleseteket, betegségeket.
És végül gondoljunk részvéttel azokra a családokra, ahol megtörtént a tragédia.
Rema.
Névtelen
 


Az elmult 4 hónap azzal telt , hogy felelõsöket kerestünk . Nem mondhatnám , hogy jobban érezzük magunkat , sõt . Még mindig azon a szinten tartunk , hogy nem hisszük el . A nõvérem fél a következõ terhességtõl , és ezen az idõ sem fog változtatni . tudjuk , hogy a légzésfigyelõ szükséges lesz a következõ babánál , de a nõvéremet az is bántja , hogy akkor Dominikért miért nem tett meg mindent ? A születésétõl fogva egy szobában voltak , de azon az éjszakán átvitte a másik szobába , mert a férje külföldön dolgozik , és 4 hete egyedül gondozta a két kicsit . A nagyobbik kisfia is csak 16 hónapos volt ekkor . Úgy volt vele , hogy most jól kialudja magát , hogy bírja energiával . Megbocsájtható azt hiszem , csodáltam is õt , hogy sohasem fáradt két pici gyerek mellett . De akkor egyedül maradt a kicsi , és azt hiszem ezt soha nem bocsájtja meg magának . Pedig akkor sem tudott volna mit tenni , a légzésfigyelõ nélkül esélye sincs az anyukának . Azóta Gabikának a légzését figyeli éjszakánként , és megrázza , ha úgy érzi , hogy túl mélyen alszik . Nem tudom , hogy ez változni fog -e idõvel , de Dominik örök életünkben velünk marad , sajnos csak az emlékeinkben . Én mindkét fiammal egy szobában aludtam 8 hónapos korukig , de ha baj lett volna , én sem hallottam volna meg . A doktornõnk szerint viszont az olyan családokban ahol többen vannak egy szobában kevésbé fordul ez elõ . Én elhiszem , hogy örülhetünk annak , hogy magyarországon jó a statisztika , de ez nem nyugtatja meg azokat a családokat , akik így veszítették el babájukat . Ez annyira értelmetlen , így csak az idõs , beteg embereknek szabadna elmenniük , nem azoknak akik egy boldog élet kezdetén vannak .
erika (erika)
 


Kedves Erika!

Azt hiszem, hogy szavakkal nem lehet elmondani, hogy mit érzek amikor ilyesmit hallok. Én mindkét nagyobb gyerekemmel voltam a bölcsöhalállal kapcsolatos vizsgálatot elvégeztetni, az elsövel a Madarász utcai kórházban (ez egy teljes nap volt, éjszakát nem kellett bent tölteni), a másodikkal a Heim Pál Gyermekkórházban, ahol egy nap egy éjszakát töltöttünk bent. Mindkettö hat hónapos volt akkor amikor ezen a vizsgálaton túlestek. Engem az motivált elsö esetben, hogy az ismeretségi körünkben történt egy ilyen borzasztó haláleset, a baba 9 hónapos kisfiú volt és külön szobában altatták. Második esetben az volt a plussz, hogy a babám kisebb súllyal született mint az átlag (2540 grammal) megvolt persze ennek az oka, viszont a kis születési súly egy hajlamosító tényezö, ezért jártam ki a vizsgálatot. Nagyon kimerítö volt a vizsgálat mind nekem, de föleg a gyereknek, mégis azt hiszem, hogy megérte, mert utána - ha nem is teljesen -de mégiscsak megnyugodhattam. Az a szakasszisztens aki az éjszakai, alvás alatti vizsgálatokat végezte, elmondta, hogy a közhiedelemmel ellentétben leggyakrabban második, illetve további páros számú gyermeknél fordul elö leggyakrabban ez az ismeretlen eredetü halálnem. A leggyakoribb összel és télen, és általában fél éves és egy éves kor között fordul elõ. A nemek aránya nem jellemzö, pedig a közvélemény körében az a nézet él, hogy fiúknál gyakoribb.
Nekem most kisfiam született három hete, de szerintem - bármilyen megeröltetö is a vizsgálat az anyának és a gyereknek egyaránt - én vele is el fogom végeztetni a vizsgálatot az ünnepek után. Addig valahogy nem teljesen tudok megnyugodni.

Sziasztok, és csak azt kívánom, hogy az idö gyorsan gyógyítsa be a sebeket és a növéred egy egészséges újszülöttel vigasztalódhasson. Igaz, hogy az elvesztett picit pótolni nem fogja tudni, de talán valamivel könnyebb elviselni a fájdalmat.

Minden jót nektek: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Kedves Norcsi!

Leírnád részletesen, hogy milyen ez a vizsgálat? Hogyan lehet elõre megállapítani, hogy fennáll-e a bölcsõhalál veszélye?

Köszi.
Labros
Labros
 


Szia Labros!

Sajnos egyáltalán nem kellemes, én majdnem sírva fakadtam mikor a gyerekemet megláttam mindenféle csövekkel, kimerülve a sok sírástól.
A Madarász utcai kórházban (legalábis mikor mi voltunk ott, 5 éve) egy egész napot kellett bent tölteni, és a nap során végezték el a vizsgálatokat. Volt szem-vizsgálat, hallás-vizsgálat, idegszakorvosi vizsgálat, ultrahang, laborok (vér és vizelet egyaránt), a többire nem emlékszem pontosan. Mindenesetre ezeknek a vizsgálatoknak az eredményét összevetették egy nagyon részletes kérdõívre adott válaszaimmal és ebbõl leszûrték, hogy a lányom nem veszélyeztetett.
A második kislánnyal a Heim Pál Gyermekkórház Belgyógyászatán egy külön erre a célra berendezett szobában voltunk, ahol volt egy kiságy, meg nekem egy fotelágy, valamint tudtam fürdetni, szoptatni, pelenkázni. (A Madarászban egy közös kórteremben volt a babám együtt vagy 3 másik gyerekkel, és én csak egy széken ülhettem mellette, és mikor szoptatni akartam ki kellett menni vele egy másik szobába.) A vizsgálatok közti idõkben lemehettünk az udvarra (ez nyáron volt). Itt is rengetegféle vizsgálat volt, nagyjából olyanok mint a másik kórházban korábban, de itt kiegészült egy éjszakai megfigyeléssel is, amikor nekem kellett egy készüléken (ami a babára volt rögzítve) különféle gombokat nyomogatva tájékoztatni a vizsgálóorvost, aki a papír alapján amire a gép az adatokat rögzítette, másnak felállította a diagnózist. (Ez nagyon kellemetlen rész volt, mert a baba kapott egy orrszondát is többek között, amitõl szopni sem, és aludni sem tudott igazán.) Másnap reggel még vérvételek, vizeletvételek és egy orvosi vizsgálat után végre hazaengedtek minket egy megnyugtató eredménnyel. De a baba is és én is eléggé megsínylettük ezt a vizsgálatot (a kislányom ezután egy évig csak velem volt hajlandó aludni, és éjszaka sokszor felébredt, holott elõtte simán külön aludt a kiságyában, de velünk egy szobában.)
Kérdezted, hogy mik lehetnek a hajlamosító tényezõk: ezekrõl általában a sajtóban és könyvekben is lehet olvasni, nagyjából azonban a következök: dohányzó szülök, dohányfüstös lakás, kis születési súly, ikrek, túlzott meleg szobában altatás, hason altatás, külön helyiségben történö altatás, fizikálisan mikor a gyomor nem megfelelõen zár és a megevett étel vissza tud áramlani amit félrenyelhet a baba, ahol egyszer már megtörtént a tragédia ott a késöbbiekben a többi gyereket is vizsgálni kell, söt a közeli rokonságban bekövetkezett hasonló tragédia esetén is fennállhat a lehetösége.Rossz szociális körülmények, alacsonyabb iskolai végzettségü szülök gyerekei, egyedülálló szülök gyerekei. Biztos van még, de egyenlöre nem jut eszembe
több. Ezekre egyébként mind rákérdeznek a vizsgálat elején egy részletes kérdöiv kitöltése kapcsán.

Remélem tudtam valamit segíteni, és nem rémítettelek meg jobban! De csak a tényeket írtam.

Szia: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Kedves Norcsi!
Hogy õszinte legyek, ez a vizsgálat számomra több, mint megrémítõ. Ha nem feltétlenül szükséges, én nem teszem ki a gyermekemet ilyen tortúrának. (A védõoltásokat és a gyermekorvosi vizsgálatokat is nagyon megszenvedtem!)
Marad a légzésmegfigyelõ.
Köszi az infókat. Labros
Labros
 


Sziasztok Mamák!

Tudna-e valamelyikõtök abban segíteni, hogy honnan lehet légzésmegfigyelõt szerezni? Én annyit hallottam, hogy az Inkubátor Alapítvány térítésmentesen biztosítja, de sajnos sem a címüket sem a telefonszámukat nem tudom. Ha valaki Debrecenben tud ilyen lehetõségrõl kérem írjon, de budapesti beszerzés sem okozna gondot.
Ha bérelni kell, vagy fizetõs a dolog, nem probléma. Én külön szobában altatom a kéthónapos kislányomat, és nagyon nyugtalanít, hogy már többen is írtátok, hogy kockázati tényezõ lehet. Pontosan még nem indokolta senki, számomra nem egyértelmû a dolog, hogy miért. De azért mégis nyugtalanít, és nem szeretnék változtatni a helyzeten, feltéve ha sikerülne beszerezni egy készüléket.
Elõre is köszönöm a segítséget!
Rema
Névtelen
 


Rema! Kérdezd a védõnõdet vagy egy közeledben lévõ bababoltot, hogy hol lehet bérelni. orvosod is segíteni fog. Már a pici orvosa.

Anikó
Anikó
 


Kedves Rema!
Az Inkubátor Alapítvány címe, tel száma:
1092 Bp. Ráday u. 9., 416-3800.
Bár én úgy tudom, hogy ingyen csak koraszülött babáknak és orvosi javaslatra adnak készüléket.
Ami a beszerzést illeti, a Szántó doktorúr által ajánlott izraeli gyártmányú gép ára 50.000,-, részleteket a [url=http://bolcsohalal.hu" TARGET="_top]http://bolcsohalal.hu[/url] oldalon tudhatsz meg.
Mi különben egy magyar gyármányú gépet vettünk meg, Baby Controll légzésfigyelö a neve, 30.000,- volt a Brendonban. 12 sec után jelez, ha a baba nem lélegzik vagy nem ver a szíve. Az eladó nagyon megbízhatónak tartja a vevõik visszajelzései alapján is. Nagy a fekvöfelülete, így nem nagyon tud róla lemocorogni a pici.
Amúgy Anikó ötletével egyetértek, ami a védönöt illeti. Kölcsönzésügyben hátha jobban tudnak segíteni.
Üdv:
Ágci
Ágci
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a tippeket, és a címet. Ami a gyermekorvost és a védõnõt illeti, nem sokat várhatok tõlük. Réka 2 hónapos és vagy kétszer látogattak meg minket összesen, de a gyerekre szinte rá se néztek. Valószínûleg másikat fogunk választani, és majd attól kérünk segítséget.
Mégegyszer köszönöm a tippeket.
Üdv.: Rema.
Névtelen
 


Sziasztok,
többen említettétek fentebb az egy ill.külön szobában altatást. Azt hiszem, én voltam valamikor az elsõ,aki szóba hozta, egy Szántó doktorral történt beszélgetés után. A fõorvos szinte le volt döbbenve, amikor mondtam neki, hogy az akkor két hónapost lányunk már külön szobában alszik. Kérdeztem, miért, de a válasza abban merült ki, hogy az anya és a baba az egy egység, kilenc hónapig hordoztuk a picit, nem lehet hirtelen elválasztani õt a fizikai közelségünktõl. OK, van benne valami, de ezzel engem nem gyõzött meg arról, hogy a külön szobában altatásnak köze lenne a bölcsõhalálhoz. Melletted is aludhat a baba, ha te éppen mély fázisban alszol, semmit nem hallassz meg, azt fõként nem, hogy ÉPPEN leállt a légzése. Megvettem a légzésfigyelõt, az villog folyamatosan, ahogy légzést ill. mozgást észlel, és ha ezek a funkciók neadjIsten leállnának, 7 másodpercen belül úgy riaszt, hogy kiesel az ágyból... Szóval emiatt szerintem senkinek ne legyen lelkiismeret furdalása, de ez csak az én véleményem!
andi
andi
 


Sziasztok!

Én abszolút együttalvás párti vagyok! Szerintem nem az a lényeg, hogy én halljam a babámat alvás közben, mert való igaz, hogy nem hallom. Azért kell egy szobában aludnunk, hogy a pici halljon minket, illetve érezze, hogy ott vagyunk. Igaza van Andinak abban, hogy alvás közben senki nem venné észre, ha leállna a baba légzése. De! A baba megérzi azt is ha egyedül van, és azt is, ha ott vannak a közelében a szülei. Arról nem beszélve, hogy a szülõk szuszogása, neszezése éberen tart annyit a baba tudatából, hogy ne felejtsen el lélegezni. Ezért fontos.

Brigi
Brigi
 


Sziasztok!

Azt korábban elfelejtettem beleírni, hogy azt is elmondta anno nekem az az orvos akivel a kérdõívet kitöltöttük, hogy rendben van, hogy úton-útfélen lehet ilyen õrzõ-készülékeket vásárolni, de sajnos az esetek többségében semmit sem ér pusztán maga a riasztás, ha a szülö nem felkészült a továbbiakat illetöen. Nevezetesen nem tudja alkalmazni az újraélesztés fogásait. Nem véletlenül oktatják a már tudottan veszélyeztetett gyerekek szüleinek az újraélesztési eljárásokat a Madarász utcai kórházban, mielött a készüléket megkapnák.

Sziasztok: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Sziasztok!
Valóban igaz, hogy a méreg drága ketyerék csak az újjáélesztés technikájának ismeretével együtt érhetnek valamit. Ezt a Madarász utcai kórházban kedd délutánonként a bölcsõhalálról tartott elõadás keretében bemutatják, és egy ismeretterjesztõ könyv is megvásárolható. Az elõadás 1000 Ft, a könyv 500 Ft volt szeptemberben.
Ez eddig szép és jó. Az már kevésbbé, hogy a bölcsõhalál prevenciós programot üzleti vállalkozás keretében valósítják meg. Így lehetséges, hogy az ott forgalmazott légzésfigyelõ jóval drágább még a márkás termékeknél is. A babáknak a legjobbat megadni akaró szülõk készségesen elhiszik - hiszen orvostól, a kérdés specialistájától hallják - hogy ez a legmegfelelõbb eszköz a tragédia elkerülésére. Valójában sokkal fontosabb, hogy a megbízható minõségû felszerelés mellett tisztában legyünk a kockázati tényezõkkel és a riasztás esetén való tennivalókkal. Kár, hogy a program, és a Madarász utcai kórház tekintélye egy vállalkozás bevételeit növelik.
Andi
Andi
 


Sziasztok!
Az igazság az (sajnos nem tudom már kitöl hallottam, lehet, hogy tvben mondták), hogy amikor megszületik a pici, és még benn van az anyukájával a kórházban, a csecsemösök megmutathatnák az újraélesztés technikáját. Ezt sajnos sok helyen nem teszik meg, de biztos, hogy ha vki megkéri az illetékest, hamar el lehet sajátítani. De szerinem a pici gyermekorvosa is tud ebben segíteni.
Üdv:
Ágci
Ágci
 


Sziasztok !
Olyan kismamákat keresünk ha lehetséges akkor Szolnokon akikkel megtörtént ez a tragédia , esetleg leállt a baba légzése , de sikerült újraéleszteni . Szeretnénk velük levelezni , vagy találkozni , egy kicsit beszélgetni , hogy õk hogyan tudták feldolgozni babájuk elvesztését .
erika (erika)
 


Erika!
Még novemberben olvastam a válaszodat és megmondom öszíntén azóta gondolkozom valamin.Miért vitte át a másik szobába a testvéred a kisfiát?Én egy szobában alszom a kisfiammal és ha sír ugyis fel kell kelni hozzá akár hol van.Ha átvinném a másik szobába akkor is fel kell kelni ha sír.
Neharagudj a kérdésért csak ezt nem értem.
Egyébként minden elismerésem a testvéredé,hogy egyedül volt két picivel,mi is hasonló helyzetben vagyunk,de néha még ketten is kevesen vagyunk.
Berta
 


Szia Berta !
Azért vitte át , mert a két kicsi állandóan felsírta egymást . Az már egy másik dolog , hogy aznap este õ is egyedül volt , mert általában ott aludt az Anyukánk . Az ember idõnként úgy érzi , hogy kimerült , és szüksége van arra , hogy egy pár órával tovább aludjon.
erika (erika)
 


Azert jo egy szobaban aludni a picivel mert ha hallja a mi lelegzetunket (almaban) akkor megha "elfelejt" is levegot venni egy picit, akkor is folytatja. Talan nem leszek szakszeru de ezt a bolcsohalalt azzal magyarazzak hogy az anyamehben nem kellett lelegeznie a babanak. Persze gyakorlaskeppen vegez "legzomozgasokat" de ennek csak jelkepes ertelme van mert a tudoben is meg kivul is viz van. Megfigyeltek hogy ha a magzat stresszhelyzetbe kerul (valamiert csokken a verellatasa mert ugye o mindent azon keresztul kap) akkor eloszor a "nem fontos" mukodeseit allitja le pl. mozgas, legzomozgas, nyeles, kesobb a belsobb mozgasokat bel stb es a legvegen mar csak az agyanak pumpal vert a keringese. Sok baba (az eretlenebbek, kis sulyuak, koraszulottek stb) ezt a "nem veszek levegot" jatekot kint is folytatja ahol ugye ez nem tanacsos. Hasznos ez pl babauszasnal de nem az maskor. Pl dohanyfustos kornyezetben lehet hogy nem tetszik neki a szag talan. Lenyeg hogy leallitja a legzeset. Ezt 1-1,5 eves kor utan mar nem tudja megtenni senki mert reflexxe valik a legzes. Mi mar nem tudunk nem levegot venni. Sajnos a babak igen. Ezert jo ha mellettunk van ejszaka. En pl nem tudtam vele aludni egy agyban pedig szerettem volna de legalabb ott volt mellettem a kisagya 7 honapig. Nem veletlenul hivjak bolcsohalalnak, a szulovel egyutt alvo babaval allitolag sosem tortenik meg.
De nem vitatkozni szerettem volna, egy konyvet olvastam a dologrol amelyet a Szoptatasert Liga adott ki es nekem nagyon logikusnak tunt.

idike
idike
 


Szia Idike!

Szerintem jó hogy a fentieket leírtad, mert nagyon logikusnak hangzik. Engem mindenesetre megnyugtat. Az is igaz, hogy a legnagyobb lányom a kiságyában aludt mellettem, a kisebbik is, de 6hónapos kora után a gyakori éjjeli szopik miatt velem aludt egy ágyban másfél éves koráig, és most a kisfiam szintén velem alszik. Nekem nagyon megnyugtató a kicsi közelsége, a szopihoz sem kell felkelnem, félálomban megszoptatom és alszunk tovább. (Az ágyunk is jó nagy, úgyhogy elférünk benne kényelmesen a férjem, a baba meg én). Sõt reggel a két lány is bemászik, és amíg nem kezdenek el verekedni, addig egész jól elférünk.
Ami viszont nagyon bosszant az az, hogy a családból mindenki bele akar szólni ebbe a dologba, mondván, hogy nem egészséges a kicsivel együtt aludni, nem is beszélve arról hogy mennyire elkényeztetem így. Emlegetik a kisebbik lányomat is, akit másfél évesen nehezen lehetett átszoktatni a saját ágyába. Ez mind így van, de ha én ezt felvállalom, akkor kinek mi köze van hozzá?!
Mindenesetre bátran merem ajánlani azoknak ezt a lehetõséget, akik hasonló helyzetben vannak, de még bizonytalankodnak. Szerintem megéri! KépKépKép

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok !
Valószínüleg van köze az együttalvásnak a bölcsõhalálhoz , de tavaly pont itt Szolbokon történt , hogy a baba az Anyuka mellett halt meg az ágyban . Borzalmas lehetett neki arra kelni , hogy nem él a kislánya .
erika (erika)
 


Hat nagyon sajnalom azt az anyukat, iszonyatos lehet neki.

Norcsi szerintem ne foglalkozz vele. A gyerekneveles (a mase!!) pont olyan mint a politika meg a foci, mindenki jobban ert hozza es minel kevesbe erintett annal inkabb. Van egy unokaocsen aki 14!! eves koraig aludt egy agyban a szuleivel, mondtak mar azoknak mindent meg azt is hogy homokos lesz a gyerek de szerencsere nem a beleszolok velemenyere adtak hanem a gyerek igenyeit neztek (bar en szemely szerint orulok hogy az enyem nem velunk alszik :-) ). Ma egy egeszseges 17 eves, van baratnoje es egy mindenben szuper gyerek.
Vannak sajnos akik szerint az igeny szerinti szoptatas vagy a siras eseten karba veves is a kenyeztetes kategoria. Kenyeztetes szerintem az amikor a gyerek valos igenyeinek kielegitese helyett potszerekkel "vasaroljuk" meg a "szabadsagunkat". Ha nem probaljuk kitalalni miert sir egy csecsemo hanem bedugjuk a szajaba a cumit. Draga videojatek kozos seta helyett, vegnelkuli tevezes beszelgetes helyett. Ha a gyerek megtanulja hogy a "nyafogasaval" mindent megkap mert a szulo nem veszi a faradsagot hogy "beszeljen" a gyerekevel es meghallgassa ot.

Remes pelda volt nemregen a Gyerekvasuton egy anyuka akinek a 3 eves forma gyerekenek allandoan ott logott a szajaban a cumi. Azzal beszelt, alig lehetett erteni. Hasonlo koru kisfiam meg is kerdezte hogy mi van a szajaban. Az anyuka sajnalkozo mosollyal mondta hogy barcsak le tudna szoktatni es kivette a gyerek szajabol. En meg sajnaltam is. Aztan telefonhivasa erkezett. Kozben a gyerek beszelt az anyjahoz akit ez zavart a telefonalasban es hirtelen visszadugta a cumit a beszelo gyerek szajaba! Picit ambivalens uzenetek...
idike
 


Szia Erika!
NAgyon szomorú, ami a családotokban történt. A várandóssaágom idején, mikor kezdtem olvasni és keresni a szakirodalmakat, és akkor került elõ a bölcsõhalál. A fiam születése elõtt és után elõször az én anyukámnak, utána pedig anyósomnak is leesett a tantusz, hogy mi történt velük és velünk 28 éve. Én kihagytam egy szoptatást, mert mélyen aludtam és anyu nem akart felkelteni. Mikor a következõ szoptatási idõre sem ébredtem fel, akkor lett gyanús, és nem tudtam felébreszteni. Ráztak, ütöttek, kiabáltak, hideg vizeztek, de semmi. Ekkor berohantak velem az ügyeletre, és miközben apám hármasával vette a lépcsõfokokat és meg a hóna alatt voltam, mire leért a 3.emeletrõl, elkezdtem nyekeregni. Az orvos nem tudta mi ez, azt mondta, hogy ez valami mélyalvás, de még jó, hogy 3 hónaposan még 3 óránként szoptam. A férjemnél pedig anyósom egyszerûen azt vette észre, hogy nem lélegzik. Igaz, ez nem este volt, így gyakran megnézte. Õ újraéleszette. Mikor ezt elmesélték teljesen beijedtünk, mert a szülõnél elõfordult eset is kockázati tényezõ. Így mi már légzésfigyelõvel indítottunk, és vele aludtam 7 hónapig. Sajnos a mi babánk 4 hónapos kora óta epilepsziás, a kezelése úgy néz ki jó úton halad, így már 2 dolog miatt nem is aludtam soha mélyen. Most már külön szobában alszom, de még így is felébredek minden kis moccanására. Soha nem fektettem hasra õt késõbb sem, még nappal sem, így aztán meg is állapították a kórházban, hogy hypoton a betegség miatt. Na ezt 4 napi hasonfektetéssel megholdottak, bár a babánknak ez nem tetszett. Sajnos a légzésfigyelõ párnája kicsi éa a babánk fél éves kora után lemocorgott róla alvás közben, így éjjel 10-szer is besípolt. Ez elég velõtrázó, így fél év után már nem használtam.
Azt kívánom nektek, hogy jussatok túl ezen a tragédián és a nõvéred ezután ne egy hanem plusz még egy babával "orvosolja" a bánatot! Minden szülõnek megvan a maga bánata a saját gyermekével. Neki még lehetnek egészséges gyerekei!
Üdvözlettel,
Zita
dabber
 
 


A bölcsõhalál megelõzhetõ, Babysense légzésfigyelõ, nekem a harmadik gyerekem alatt villog! Megéri a befektetést!
Ne adj esélyt a bölcsõhalálnak, TÉNYLEG megelõzheted!
orbananna
 
 


Sziasztok!

Tényleg a Babysense a Mo-n elérhetõ legjobb. Nálunk is bevált.
Sajnos újonnan elég drága. Egy babánál talán jobb bérelni, vagy kölcsönkérni.

Nálunk lehet bérelni...

tivamed@enternet.hu

Sziasztok
Snoopy
snoopy
 


No még egyszer.

Kicsit szûkszavú voltam az elõbb.

Ahogyan én tudom, az egy szobában alvás az anyuka szempontjából két dolog miatt lehet érdekes.
Ha egy ágyban alszanak, akkor, ha az anyuka nem halálosan fáradt, vagy részeg, vagy kábítószeres, akkor minden mocorgásra, nem mocorgásra felriad olyan szintre, ahol tudja ellenõrizni, hogy minden rendben van-e. Késõbb erre nem is emlékszik. A babának is állandó inger a mellette szuszogó felnõtt. Valószínûleg ha másik ágyban fexik, akkor ez nem olyan erõs, de biztosan több, mint a másik szobában.
Viszont a babaágyba, vagy bölcsõbe lehet tenni légzésfigyelõt. Ami ha közel van hozzád, akkor hamarabb tudsz segíteni ha baj van. Hamarabb, mint ha a másik szobába kell átrohannod. Ha tudod, hogy mit kell tenned és eleget gyakoroltad ahhoz, hogy az ágyból kiugrasztva, pánikban is menjen, akkor ez nem nagy különbség.

Akit érdekel, oktatunk is, hogy mit kell tenni ilyen esetben.
Ezt nem üzleti haszon érdekében tesszük. Így, aki tõlünk szerzi be a monitort annak teljesen ingyenesen, aki csak az oktatás miatt jön, annak minimális díj ellenében (merthogy a nyomtatást és a gyakorlati babát sem adják ingyen, sajnos Kép )

Szóval várjuk az érdeklõdõket!

Sziasztok!
Snoopy
snoopy
 


Annyiban nem értek egyet, hogy az anyuka akkor is felébred minden mocorgásra, szusszanásra, ha halálosan ki van merülve... én már csak tudom, két és fél éve nem aludtam 2-3 óránál többet egyhuzamban, egyedül látom el teljesen éjjel-nappal a 27 hónapos meg a 8 hónapos gyerekemet, már alig élek.. de még a szomszéd szobában alvó kislányom minden mozdulatára is felébredek.
Névtelen
 


Mennyi idõs korig áll fenn a bölcsõhalál veszélye?

zsunya
 
 


Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy 1 éves koráig.
Kriszta
 


Szia Névtelen!

Mivel én csak párszor aludtam együtt a babámmal (beteg, nyûgös, bulizhatnékja van) ezért nem tudok gyakorlati tapasztalatokat.
Nem csodálom, ha nagyon fáradt vagy.
Nincs aki segítsen valahogy?

Ez az információ a tájékoztató forrásokból származik.

Snoopy
snoopy
 


Azt hiszem alkati dolog. Én hulla voltam a harmadik héten már, az éjjszakai etetás+fejéstõl. Ezért magam mellé vettem a picit, felé fordultam és aludtam reggelig. Õ meg ügyesen amikor éhes volt kiszolgálta magát. Aztán egyszercsak nem ébredt fel. Azóta átalussza az éjszakát, tehát kb két hónapos korától.
Kedves Névtelen ezt gondolom már próbáltad, de ha nem, esetleg próbáld ki. Ha csak pár napig, de legalább erõt tudnál gyûjteni. Azt is el tudom képzelni, hogy az éjszakai együtt alvástól nyugodtabb lesz a babád, és sikerül átaludnia magától az éjszakát.

Zsunya

zsunya
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: