Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok
A fenti betegséggel kapcsolatban szeretnék minnél több információt, tanácsot kapni. A kislányunk öt hónapos, két hónapos korában állapítoták meg nála, hogy refluxos.
Életmódbeli, étkezési stb. tanácsokat, linkeket szeretnék kapni.
Köszönöm
Merci
karsainé
 
 


Kedves Merci!

Ha adsz E-Mail címet, szívesen megosztom Veled e téren szerzett tapasztalataimat.

Rita (egy 3 éves refluxos kislány anyukája)
macika007
 
 


Szia!
A címem magmerci@freemail.hu
Köszönöm
Merci
karsainé
 
 

 
 

Kedves Merci,
konkrétan milyen kérdéseid vannak?
Kisfiamról 3 hónaposan derült ki, hogy refluxos, most 16 hónapos. Szívesen segítek, ha tudok.
Bukta
bukta
 
 


Sziasztok!

Az én ikerfiaim is refluxos babák. 26-án lesznek három hónaposak.Tegnap voltunk velük kivizsgáláson, de csak ezt állapították meg, semmilyen gyógyszert, csak a szokásos tanácsokat kaptuk. A fiúk szépen fejlődnek, a súlyuk megfelelő, így simán haza küldtek minket.
A gondom az, hogy ők ált. evés után 1-2 óra múlva hánynak, de mindent ami a gyomrukban van. Ez mondjuk egyszer, kétszer előforul egy nap, így mást sem csinálok, csak etetem őket. Ma is egy órával evés után tisztába tettem az egyik babát, utána minden kijött belőle.
Sajnos már nem szopiznak, a Milumil AR tápszert eszik, ettől büfizés közben egyáltalán nem buknak, csak ezek az evés utáni hányások okoznak gondot.

Ti tapasztaltatok hasonlót?
Esetleg valami jó ötlet?
Valmelyikőtök babája szed Coordinaxot? Ha igen, bevált?

Már túl vagyunk az ágynak a megemelésén, a büfipadot is kipróbáltuk, hason alszanak, a hordozóban is nagyon sokszor hánytak.
Alig várom, hogy megtanuljanak ülni, hátha az sokat segít majd.
Várom a bíztató soraitokat!

Ildikó
ildikó
 
 


Szia Ildi!

Az AR-es tápszer mellett kipróbálhatnátok a Nutritont, ami még jobban sűríti a tápszert. Talán akkor még kevesebb lenne a hányás.
A Coordinaxot meg ne is kérdezd, ugyanis ki van vonva a forgalomból.
Az üléssel valószínű megoldódik a dolog.Kép

Szia
Ági
agica76
 
 


Szia Ildikó,
igen sajnos a Coordinaxot kivonták a forgalomból, nekünk most kell majd konrollra menni, akkor derül ki, hogy mi lesz helyette, vagy lesz-e valami.
Én azt csináltam, igaz, 4 hónapos kortól és szoptattam, hogy szoptatás előtt mindig adtam egy kis vízben főtt krumplit összetörve kiskanállal, és az szépen besűrített a kaját. És az ülés sokat segített tényleg, szerintem azzal is összefügg, hogy milyen erős a baba hasizma, és amikor már ül vagy áll, sokkal erősebb. Azt a tanácsot is kaptuk, hogy sokszor egyen kis adagokat, de az nálunk nem vált be, sokat szeretett enni egyszerre.
Bukta
bukta
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, akkor várok még kb. 4 hónapot....

Ági!
Ez a sűrítő jó ötlet, gondolom az is szentjánoskenyérfa lisztet tartalmaz. Receptre adják? Majd ha jön a gyerekorvosunk, rákérdezek.

Bukta!
Tényleg, miért vonták ki a forgalmból a Coordinaxot? Olyan sok mellékhatása volt?
A te kisfiad már elmúlt egy éves, gondolom, nála már nem nagyon van bukás, vagy igen?
Az én fiaim sem szeretnek sokszor keveset enni, a nem kapnak eleget, képesek kivárni alvás nélkül, sírva a következő etetést...

Ildikó
ildikó
 
 


Szia,
nekünk azt mondták a Coordinaxról, hogy a gyógyszergyárak közötti piaci harc miatt vonják ki a forgalomból.
A kisfiam már nem szokott hányni, se bukni, de néha öklendezik, látszik, hogy valami kicsi feljön neki, de visszanyeli. Főleg ha erőlködik, valami új mozgást gyakorol, vagy ha beteg, akkor csak úgy is. De egyre ritkábban most már.
Bukta
bukta
 
 


Sziasztok!

Bár nagyon rég írtatok már, azért érdeklődnék, hogy ismer e valaki a miénkhez hasonló problémával élő kisgyereket.
Kislányom kb. 3 hónapos kora óta hátrafeszíti a felsőtestét, nyakát, vállait, ill. nagyon nyugtalan lett, mintha mindig diszkomfortérzése lenne, savas felbüfögése van, de soha nem bukott és nem is hányt, amelyek a fő tünetei a refluxnak. Mivel születéskori oxigénhiánya volt, ezért a neurológus automatikusan idegrendszeri problémát állapított meg. Pedig a neten olvastam egy kecskeméti orvos előadáskivonatát egy ilyen esetről, azt írta erre, hogy Sandifer-szindróma. Amennyiben tudtok segíteni, írjatok!
lilla77
 
 


Bár látatlanban diagnosztizálni felelőtlenség volna, azért én azt gondolom,hogy, ha egy babának születéskori oxigénhiánya volt és most izomtónusfokozódása van, akkor az bizony idegrendszeri tünet.
És hát a savas felbüfögés is lehet attól, hogy a nyelőcső izmaiban a tónus változó, ugyanúgy, ahogy a felsőtestében, így nem zár jól a gyomorszáj.
Ha időről időre testszerte "tónusbelövellései" vannak, az okozhat diszkomfort-érzést, ill., ha folyton marja őt a sav, az is okozhat rossz közérzetet, amire reagálhat tónusfokozódással.
Javaslom, hogy gasztroenterológusnak és neurológusnak mutasd meg.
rjuli
 
 


Most olvastam el a korábbi hsz-aidat, mert isamerős volt a nick-ed, viszont így hirtelenjében nem is értem, hogy miért kérdőjelezed meg az orvost, aki idegrendszeri problémát állapított meg. Hiszen te is jól tudod, hogy nálatok ez a gond. Jártatok már neurológusnál, Dévénynél, epilepsziáról is szó volt.
Elképzelhető, hogy van még más gond is, mint pl. ez a S.-szindróma, de ez nem mond ellent annak, hogy az alapproblémákat mi okozza.
rjuli
 
 


Rjuli!

Megtörtént a kivizsgálás, és megállapították, hogy nagyfokú reflux betegsége van a lányomnak. Sajnos nagyon szomorú, hogy erre 1,5 évet kellett várnunk, hogy ez kiderüljön, így is magánrendelésre kellett elvinnem a gyereket, és azt kellett mondanom, hogy a neurológus javasolta a kivizsgálást, különben még most sem nézték volna meg. Azért mert egy gyerek zárójelentésében ott áll, hogy hypoxia, attól még fájhat a hasa, éghet a gyomra, és fájhat a torka. Sajnos borzasztó 1,5 éven kellett keresztül mennünk, orvostól orvosig vittem, hogy én érzem, hogy valami fáj a gyereknek azért sír ennyire, erre azt mondták, hogy fogadjam már el, hogy motoros nyugtalanság és ha nem bírom, adjam intézetbe. Ja, és téves diagnózis miatt szedett 1 éven keresztül antiepileptikumokat!!!
Én nem az idegrendszeri problémát kérdőjeleztem meg, csak tudod kiderült, hogy nem csak ez a gond, sőt, a mozgása addig fejlődött is, amíg nem lett refluxos, és ha időben észrevették volna, megkíméltük volna a gyerket és magunkat is a szenvedésektől.

Azért mellékelem az előadáskivonatot, ami alapján elindultam, hátha valakinek tudok segíteni!

TORTICOLLIS, DYSTONIÁS MOZGÁSOK GASTROOESOPHAGEALIS REFLUX HÁTTERÉBEN, SANDIFER-SZINDRÓMA
1Kovács István, 2Várkonyi Ágnes
1Házi-Gyermekorvosi Rendelő, Kecskemét 2 SZTE Gyermekklinika, Szeged
A Sandifer-szindróma a gastrooesophagealis reflux (GOR) ritka megjelenési formája, melyre a felső test-fél (törzs, nyak,fej) dystoniás mozgásai jellemzők. A másfél éves leány panaszai 3 hónapos korban erős sírással, nagyfokú nyugtalansággal kezdődtek, dystoniás mozgások kíséretében. Tünetei között hányás, regurgitáció nem fordult elő.
Neurológiai betegség gyanúja alapján elvégzett részletes kivizsgálása negatív volt. Jellegzetes testtartása, az ideggyógyászati , otoneurológiai vizsgálatok negatívitása alapján vetődött fel Sandifer-szindróma (GOR) lehetősége, melyet az elvégzett reflux-diagnosztikai vizsgálatok igazoltak. Differenciál-diagnosztikai szempontból a torticollis-szal, dystoniás mozgással járó kórképek jönnek szóba.
Esetünk bemutatását (videón is) ritka megjelenése, félrevezető tünetei, eredményes kezelhetősége miatt tartottuk érdemesnek. Téves diagnózis alapján a gyermek epilepsziásként kezelése károsodáshoz, a reflux terápia elmaradása annak ismert szövődményeihez vezethet.
lilla77
 
 


Azt kell mondanom, nagyon rossz kezekben lehettetek eddig.
Egyfelől egy "mezei" gyerekorvosnak is gyanakodnia kell a refluxra, ha a különféle arra utaló jelek mellett még izomtónus-problémák is vannak. Hiszen, ahogy fentebb is írtam, tök logikus, hogy, ahogyan a törzs ill. végtagok izmainak tónusa alulműködik vagy fokozott, úgy ez jellemző lehet "belül" is.
Az epilepsziát nem értem. Hogy jutott arra a következtetésre az orvos annak idején, hogy ep.-ja van a babádnak? Nem csinált EEG-t, egyéb vizsgálatokat? Mi alapján választott gyógyszert és állította be az adagot?
Változott valami a gyógyszerszedés elkezdése után?
Ha nem, akkor nem jött szóba, hogy esetleg mégsem ep-ról van szó, vagy nem olyanról, amire jó az általa felírt gyógyszer? Honnan tudod most, hogy nincs neki ep.-ja?
Azért, mert refluxos, még honnan tudod, hogy téves volt az ep.-diagnózis?
Tudom, sok kérdés, de, ha van időd, és kedved, válaszolj.
rjuli
 
 


Juli!

Írtam e-mailt.
lilla77
 
 


Sziasztok!

Mi még nem vagyunk refluxosak, remélem nem is ez a baj...
Kérdezném a tapasztaltabb anyuciktól, hogy a reflux hogy kezdődött el?
Az én kisfiam 3 hónapos. Kb.1- 1,5 hónapja kb.6-7szer megesett, hogy evés után, vagy már közben is, erős görcsök kiséretében(hányási görcs), kihányta az összes tápszert. De szerintem többet is amit megevett!
Egyébként is bukós baba volt már az első perctől kezdve...
Nem eszik sokat, 1 hónapos korában kezdett el többet enni, mint ami a súlyához képest előírás. Ez engem mondjuk nem zavart. Aztán 2 hónapos korában radikálisan visszaesett az étvágya... Van olyan most már, hogy 500-600 ml -t eszik meg naponta. (Egyébként 1000-1100-at is megevett) Hányós napokon van úgy, hogy jó ha 450-et evett.
2800 grammal született, most 5200 gramm. Súlya elvileg normális, gyarapodása mindig megvolt 10 dkg.
Nem parázom még annyira, de ti tudjátok a legjobban, hogy a hányás mennyire felkavaró, milyen rossz látni gyermekünket aki hány, és görcsök közepette kijön az összes ennivalóKép
Dr.nőnk azt mondta, hogy néha megeshet, ne aggódjak. De miért esik meg, nem nagyon hallottam, még arról, hogy kisbabák néha hánynának.
Inkább attól félek, hogy majd sűrűbbé válnak ezek a hányások...
Szörnyű lehet reflux-szal együtt élni. Tele aggódással, hogy megint mikor hányKép
Az is lehet, hogy a szülő anyuka (örökbefogadtuk) dohányzott mikor terhes volt, ez is okozhatott nála valami elváltozást...
Mondjuk ezen meg annyira kivagyok akadva, ha megyünk ismerősünkhöz kórházba, látom, hogy mennyi terhes kismama dohányzik a kórházban is!!!
Nme szól rájuk senki, nyugodtan métgezhetik a gyermeküket...Kép

Szívesen olvasnék róla, ha esteleg írnátok arról, hogy nálatok hogy kezdődött, mi volt az erre utaló jel, és esetleg mi az ami egyértelműen jelzi.

Tudom, hogy sokszor tévesen gondolnak refluxra, nem akarok ebbe a hibába esni...

Köszönöm előre is a segítségeteket!

KépKép
napsugaracska
 
 


Napsugaracska!

A hányás eléggé egyértelmű jele a refluxnak, tehát az orvosnak mindenképp kellett volna beutalót adnia a gasztroenterológiára, de a helyedben kérnék időpontot valamelyik szakrendelésre, ált. beutaló nélkül is fogadnak. Legalábbis én ezt tenném, mivel nálunk 1,5 évbe telt, mire kiderült, hogy a reflux okozza a problémáinkat, mivel az orvosunk elbagatellizálta a dolgot.
lilla77
 
 


Napsugaracska, a refluxos hányás sugárhányás, olyan, mintha vizipisztolyból lőné ki a hányadékot, ha az öledben tartod, a csula a falon landol.
És igen, a kisbabák néha hánynak és félelmetes mennyiségeket bírnak kihányni. Ha a gyereked amúgy gyarapszik normál ütemben, ha a hányás alkalomszerű és nem rendszeres (6 hét alatt 6-7 alkalom simán belefér a normál túlevett, avagy sok levegőt nyelt hányásba), akkor nincsen refluxa. Hanem bukik, ezt bukós hányásnak nevezik.

(Nekem mindkét lányom 8 hónapos koráig bukott sőt az unokám is - a mai napig néha - mégsem gondoltunk refluxra soha.)
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Lilla!
Kicsit utána olvasva, nem gondolom, hogy tutira refluxa lenne... Neki nincs ez a savas rossz íz, ezt nem látom rajta. Izgatottnak sem látom... Csak annyit, hogy hányingere van és hány..Kép
Még várok a gasztro kivizygálással, nem szeretném ha fájna neki, ha egyébként nem 90%, hogy reflux.

Alice!
Nme is mondtam, hogy refluxa van!
Az, hogy a kisbabaák néha hánynak ez nekem túl fura... ismeretségi körünkben, kb. 30 baba-kisgyerek (ha nem több) soha senkinek nem hányt a babája...
Hol hánynak a kisbabák??? Én ezt nem tapasztaltam, de nem is olvastam erről egyetlenegy fórumban sem...
Távolról hogyan itélhetéd meg, hogy bukik a kisfiam? Nem bukás, sugárhányás, csak nem többméteres.
A tünetek alapján úgy gondolom most már, utána olvasva a szakirodalomban, hogy a leginkább sanszos a gyomorkimeneti szűkület.
Az evés végi sugárhyányás -ami nem mindig többméteres-, és az utána jó étvággyal elfogyasztott tejcsi, és az egyébként jó közérzete is erre ad következtetést.
Az egész kiderülne, ha ultrahanggal megnéznék.
Egyébként a súlya 5100 gramm, ma 3 hónapos.
Mostanában hetente csak 8-10 dkg-ot hízott... Ez sme tetszik... De jó kedélyű hál IstennekKép
nagyon remélem, hogy ez a dolog hamar kiderül, a legjobban abban reménykedem, és hiszem is, hogy még nincs annyira kifejlődve a gyomor, és ezért lehettek ezek a hányások.

És nagyon remélem, hoyg tényleg "csak" túlaggódom az egészetKép Kép

(Bukni bukik, az nem zavar...)

Köszönöm a segítségeteket, ha megoldódott a dolog jelentkezem.

Jó mikulásvárástKép

KépKép
napsugaracska
 
 



KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!
Remélem, nem halt ki a topik!Kép
Enyém kislányka 5 hónapos, 3 hetesen, kórházi kivizsgálással diagnosztizálták nála a refluxot. Nem hány sugárban, ezt Alice_cs-nak írom, hogy sugárhányás nélkül is lehet reflux. Õ inkább fuldoklik, elakad a büfi, ilyenkor másodpercekig nem kap levegőt, csak rángatózik.
Más refluxos baba anyukájától nem hallottam ilyet, a kórházban sem mondták, hogy számítsak rá, a gyerekorvos szerint viszont lehet a refluxtól.

Az ülés sajnos nem oldotta meg a problémát, sőt! Amióta hasra fordul meg segítséggel felül, sokkal rosszabb a helyzet. Napi egyszer már kap főzit, akkor semmi baja.

Remélem, hogy mire olvassátok a hozzászólásomat, mindenkinél rendbe jönnek dolgok!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
Most akadtam erre a topikra.Ahogy vissza olvastam,rájöttem,hogy elég különbözőek a tapasztalatok.
Kislányom,aki már 19 hónapos,szinte születésétől refluxos volt.Nagy szerencsénk volt,mert a háziorvosunk egyben gasztrós is volt.Már az elejétől éreztem,hogy a sok a bukás nem lehet normális.Ezért utána olvastam és volt egy két tünet,ami megegyezett a miénkkel.Pl.evés után,alatt vagy akár rá egy órára is bukott,valamint mindig sírt a vízszintes kisgyban.Ha felvettük azonnal megnyugodott és aludt.Persze mondogatták az okosok,hogy csak hiszti,de én állítottam,hogy egy pár hetes baba nem hisztizik még.Olyan is volt,hogy hiába volt éhes,elkezdett sírni ha enni kezdett.
Megosztottam a tapasztalataimat a gyerekorvosunkkal,aki elküldött először hasi ill.gyomor UH-ra,ahol pontosan megállapították,hogy abszolút nem zárodik be teljesen a gyomorszája szegénykémnek.Vagyis igen komoly fokú refluxa van.
Elkezdtük a gyógyszerezést:Coordinaxot kapott,ami sajnos azóta megszünt és nincs is nagyon helyette más.Pláne,hogy sok orvos nem veszi komolyan ezt a betegséget,mondván úgy is kinövi a gyerek.Ami igaz is,de addig viszont szenved a savazás miatt szegényke.
A gyógyszer mellett megemeltük a kiságy fejrészét és a babakocsi is mindig meg volt döntve.Nem mondom,hogy ettől elmúlt,de sokat javult.Akkor lett jobb amikor jöttek a szilárdabb ételek és elkezdett ülni.9 hósan elmúlt egy időre,de sajnos előfordul,hogy vissza jön.Hát nálunk is így volt.11-12 hónapos korára nőtte ki teljesen,ami abszolút gyerkfüggő,akár jóval elöbb is bekövetkezhet.
Az lenne a leg célravezetőbb,ha a kötelező 6 hetes UH-n minden babánál megnéznék ezt,mert sajnos nagyon gyakori!

Gabuska:
igazad van abban,hogy nem kell sugárba hányás hozzá.Nálunk egyszer sem volt ilyen.Csak szépen folyt ki a száján.

Minden sorstársunknak nagyon gyors gyógyulást kívánok,higgyétek el kinövik!!!Kép

petergabi
 
 


Sziasztok!

Nekem van ket kisfiam, mindketten refluxosok. A nagyobbikrol aki most 3 es fel eves, igy utolag deritettem ki es sajnos nala a hanyagsag komoly etkezesi problemakhoz vezetett. Egy orvosnak sem jutott eszebe, hogy a gyerekem folyamatosan bukik, neha hany es nyugos akkor valami baj lehet...hiszen ha a sulya megfelelo akkor mi itt a gond!?-mondtak.
(csak azt felejtettek el, hogy egy 2meteres apuka es 180-as anyuka mellett 'nagydarabnak' lenni inkabb alkati adottsag)
Igy igyekeztunk hozzaszokni a hanyas-bufi szagokhoz, napi legalabb 4 ruha es elokecserehez, szegeny rokonok es ismerosok suru elnezesek kozepette ruha tisztogatasahoz...a kocskarpitrol nem is beszelve.
De ez sajnos 'csak' a mi nyugunk volt...
Zephyr (fiam)tovabbra is nyuglodott, szenvedett, az evest hamar tarsitotta minden rossz fogalmaval amit kerulni kell...hiaba tettem meg mindent a jo hangulatert (szurovel a fejemen tancolva) vagy foztem neki vettem neki mindent ami a fogara valo lehetne, csak siras lett a vege. Vegso elkeseredesemben hibaztattam a gyereket, magamat, mindenkit es aki viccesen megkerdezte, hogy miert nem eszik a gyerek talan nem adnak neki enni!?-sirvafakadtam. Zeph csak inni volt hajlando de azt sokat mostmar tudom, hogy a savak okozta kenyelmetlenseg miatt. Kis fejeben o tudta, hogy neki tenyleg csak az esik jol. Nem eszik cukorkat, ropit, kekszet, semmmit. Bar legalabb ezeket enne! Eszik viszont levest es kenyereket....mint egy igazi kis ongyogyito o vegig tudta,,,en vegig veszekedtem.
Most a masodik babanal aki 3.3-al szuletett 36 hetre, pont ma 3-om honapos es 7.5kg felmerult a betegseg jelenlete mivel mar mas a haziorvosunk. Igy utolag gondoltam vissza az egeszre....mekkora hulye vagyok! Hagytam magam megnyugtatni, elbizonytalanitani hogy nem alltam a fiam melle aki sokat 'szenvedett', hogy nem voltam jartas a temaban es elhittem hogy minden oke, mikor belul ereztem, hogy nem!!
Az allando etkezesi problemak megkeseritettek a felhotlenul is egyutt toltheto napokat anya es gyermeke kozott. Soaig. De most itt az ido hogy potoljak nala!
Megegyszer mar nem hagyom magam, a kicsi mar legalabb szerencsesebb!
Szoval ha gyanu is van irany az orvos, mert a kenyelmetlensegen kivul oriasi erzelmi,lelki hattere is lehet egy hanyag diagnozisnak...
Legyen mindig az elso biztos pont a megerzes!
Hiszen anyak vagyunk mind!

sok puszik
rita
momy
 
 


Rita:
szerintem ne okold magad,hiszen nem vagy orvos,csak az anyai ösztöneidre hagyatkozhattál!
Pláne első gyermeknél....
Kívánom,hogy most már minden rendbe legyenKép

petergabi
 
 


sziasztok,

Kislányom 5 hetes, refluxot állapítottak meg nála. Friss az élmény, úgyhogy gyorsan leírom a tüneteket, mert feljebb olvastam olyan hozzászólásokat, amik nem egészen voltak pontosak.
Szóval a sugárhányás a gyomorkimeneti szűkület jellemzője, ez műtéttel gyógyítható.
NÁlunk a refluxot a gyomor bemenet éretlensége okozza, ezért kerül vissza a gyomorból a nyelőcsőbe (és a külvilágba) a tej és gyomorsav.
NIncs sugárhányás, bár volt már rá példa, de nem ez a jellemző, inkább csak állandó jelleggel savas büfizés, és folyik a szájából kifelé a tej.
A kórházban annyit javasoltak, hogy emeljük meg a gyerkőc fejénél a matracot 30fokkal illetve szopi közben többet büfiztessük. Ezeket már korábban is megtettem, nem sok haszonnal.
Tudtok valamit ajánlani, ami nálatok bevált? A Nutritont gondolom tápszerbe kell keverni, vagy az maga egy tápszer? Nem tudom, mindenesetre a kiscsaj szopizik, úgyhogy ez nálunk nem használható.
köszi
Cirmi
cirmogó
 
 


Szia Cirmi!

Nekem kislányomra nem mondták ki, hogy refluxos, "csak" gyenge, éretlen volt a gyomor bemenete, mivel koraszülött volt. Rengeteget bukott, és semmi sem segített. Még mérni sem tudtam, hogy mennyit szopizott, mert ha rátettem a mérlegre, azonnal visszajött minden. A Nutriton, ha az amire én gondolok (nálunk már régen volt, most 22 hónapos a pindur), nem csak tápszerbe keverhető. Mi kanállal adtuk neki, rajta van a dobozon, hogy hogy kell megcsinálni ha magát a kaját sűrítenéd, és hogy kell megcsinálni, ha kanállal adnál neki evés előtt. De nekünk ez sem segített. Az ágya is fel volt emelve a fejénél. Ez sem segített. Az egyetlen megoldás az volt, hogy megnőtt. Kép Ücsörgött, és pépeset evett. Eleinte még ebből is visszajött, de már később nem. MÉg most is néha képes akkorát büfizni, hogyha folyadékot ivott előtte, akkor az megindul kifelé, de már ritka nagyon.
Tudom, hogy ezzel nem segítettem...de hátha biztatásnak jó volt. Kép

Szia!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!
Annyira sajnálom, hogy nem olvastam hamarabb a topikot! Eddig csak antibiotikumozták a lányomat, mert sokat köhögött, azt hittük, megfázott. De mostanra kiderült, hogy reflux. Nem hányt, nem bukott, hanem öklendezett, köhögött, nem akart enni. És 9hós korára nemhogy eltüntek volna a tünetek, hanem felerősödtek!
Én az egészségügyben dolgoztam, így nem illik szidnom őket, de hihetetlen felelőtlenség van ma a kisbabák vizsgálatai terén!
Magánrendelésre kell, hogy vidd a gyerekedet, ha azt akarod, hogy normálisan foglalkozzanak vele. Arról nem beszélve, hogy a megyénkben nincs gyerekgasztrós magánrendelés, így kocsikázunk 100km-eket, hogy valaki érdemben beszéljen velünk!
Ennyit a bosszúságomról!
Néhány napja tudom, hogy nagyfokú refluxa van a lányomnak. A Zantactól kiütéses lett, most Losecet kap, A.R. tápszert és nem ihat folyadékot. Ágyvéget megemeltük, ülve vagy állva eszik csak, nem kap gyümölcsöket, paradicsomot, csokis dolgokat, glutént.
Talán jobb a helyzet, mert mostmár nem sír evés közben. De ezt hiába mondtam házidokinéninek, valahogy ezt nem gondolják refluxtünetnek, csak tényleg az anya érzi, hogy valami nem stimmel!
Elkeserítő!!!KépKépKép
Puszi

Kép
rayo
 
 


szia Rayo!
Bár nem tudom hol laksz és fel tudsz-e jutni Pestre,de a mi kislányunkat a Bethesda kórházban vizsgálták ki, nagyon-nagyon lelkiismeretesen. Igaz, hogy a dokink utalta be, nem tudom, hogy beutaló nélkül lehet-e menni.
Ha kíváncsi vagy esetleg más doki véleményére is és valamilyen módon el tudsz jutni, feltétlenül ajánlom. A csecsemőosztály főorvos nője egy főnyeremény, profi és jó fej, és hát mindez térítés nélkül, szóval nem magánrendelés kemény pénzekért.
ESetleg előtte telefonon érdeklődhetsz: 06-1-364-9020 Dr Szabolcs Andrea
szia
Cirmi
cirmogó
 
 


Köszi Cirmogó!
Ha már elkezdtem itt, akkor maradok! De rendes vagy, hogy gondoltál ránk!!!Kép

Kép
rayo
 
 


Sziasztok,

van valakinek kapcsolata alvásvizsgálattal kapcsolatban? Nekünk a Heim Pál kórházba kellene menni. Azt mondták ott lehet aludni a babával és, hogy ledugnak egy csövet is a nyelőcsövébe... brrrrrr. Az uh-n nem látott refluxot a doki, de biztos, ami biztos alapon beutalt a kórházba. Azt mondta a doki, hogy így biztosan kiedrcthető-e, hogy van-e valamilyen mértékű refluxa, esetleg légzéskimaradása.

Várom a tapasztalataitokat.

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok,

Napsugaracska,
hogy van a babád? Kiderült, hogy mi okozza a hányást?

Nálunk sajnos nem javult a helyzet, már vagy 6 féle gyógyszert kipróbáltunk a refluxra, de egyik sem segített, sőt inkább fokozódtak a tünetek. 2 hét múlva be kell feküdnünk a kórházba további kivizsgálások miatt, mert valószínűleg nem a gyomorszájzáródási probléma okozza a refluxot.

Mindenkinek jobbulást kívánok!

Lilla
lilla77
 
 


Timi jársz erre? Teljen jól van már a lányod? Most 23 hós, ugye?
Csak azt akarom kérdezni, hogy a gyerkőcödnél nem lett később olyan, hogy ha felidegesítette magát, akkor hányt? Két barátnőm gyereke is ilyen és attól tartok, hogy ez esetleg összefüggésben van a reflux-szal.
Tehát nem evés után vagy közben hánynak, hanem csak ha egyszerűen idegesek, hisztiznek.
Már csak az hiányozna, ha ez is bejönne nálunk később.
köszi
Márti
cirmogó
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, régen jelentkeztem...
Most viszont konkrétan tudom írni, hogy kisfiam is refluxos!!!!

Ennyi időmbe telt mire kikönyörögtem a beutalót, sem a dr.nőnk sem a védőnő nem adott nekem igazat, hogy ez a sok hányás nem normális...

Még az ultrahangon is látták, hogy visszajön a táplálék...

Annyiban azért nincs lelkiismeretfurdalásom, hogy főleg úgy etettem eddig is, mintha refluxa lenne... így már csak heti 2-3szor vannak hányások, ha időben észreveszem, akkor meg is tudom állítani valamelyest a folyamatot, úgy hogy elterelem a figyelmét a kisfiamnak...
Gasztrüs dr.nőnk nagyon megdícsért, hogy még tejterméket nem adtma neki, egyébként is HA tápszert eszik...
A tejtermékek felerősítik a reflux tüneteit!!

Alice!
Gondolom nem akartál rosszat, amikor leírtad a véleményed...!
DE ha nem vagy biztos a diagnózisban, akkor óvatosabban adj tanácsot máskor... Mert mint látod, reflux ez is...:( :(

Még majd jövök!
Puszilok mindenkit, és a gyerekeknek jobbulást!!!
Napsi

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!
Ez a fórum már megszűnt? Segítség kellene!!!!
eszter27gy
 
 


Sziasztok!
Én már olvastalak benneteket de konkrétan most jutottam ide, mert nemrég derült ki hogy a 7 hónapos kisfiam refluxos.
Szerintem nem szűnt itt meg az élet, csak mint nekünk is eléggé nehezek a mindennapjaink, gondolom a Tiétek se másmilyen, főleg az elején, amikor kiderül a betegség és mindent felforgat a hétköznapjainkba.

t.hajni
t.hajni
 
 


Eszter szerintem írj és majd válaszol valaki, de ha tudok válaszolok ill. segítek én is.Sajnos tudom hogy milyen nehéz, mire mi is kiderítettük, hogy mi a baj.Nekünk is magándokihoz kellett mennünk, akire véletlenül akadtunk rá, mert a háziorvos senkit se ajánlott, mert nincs semmi bajunk.A kórházi kivizsgálás alatt meg nem voltak körültekintőek, így ott is azt mondták hogy nem refluxos ez a baba max.tejcukorérzékeny talán???.Most voltunk nála a védőbe, súlymérés...stb-n és hát nem akarom részletezni hogy milyen okosnak érezte magát és engem meg a gasztroenterológust milyen hülyének.

t.hajni
t.hajni
 
 


[quote="macika007"]Kedves Merci!

Ha adsz E-Mail címet, szívesen megosztom Veled e téren szerzett tapasztalataimat.

Rita (egy 3 éves refluxos kislány anyukája)[/quote
Engem is érdekelne a refluxos tapasztalatod.Az én kisfiam 2hónapos és refluxos.köszönöm.Ha lehet az email címemre írj:kiraly.edit@citromail.hu
kiraly.edit
 
 


Nagyon jó, hogy írtatok, de tényleg jobb, ha megadom az email címem, ott talán részletesebben meg tudjuk beszélni! ettok@freemail.hu
Mindenkitől szívesen fogadok tanácsokat!
eszter27gy
 
 


Sziasztok. Az én kisfiam 4 hetes, és mindig visszacsorog a tej, sőt sokszor még 3 órával evés után is, még akkor is, ha közben aludt egyet. Erölködve öklendezik, látom hogy szenved szegényke. Két gyerekorvoshoz is elvittem, egyik magán, de mindkettő hasonlót mondott, hogy nincs szükség kivizsgálásra, mert úgyis csak annyit állapítanának meg, hogy refluxos, amit már ők így is látnak. Csak adjak neki sűrítőt, meg emeljem meg a kiságyat. Ezek után nem értem: nem fontos a betegség megállapítása? Úgy sem lehet vele semmit csinálni, csak kinőni? Másnak miért vizsgálták ki? Tudtok abban segíteni, hogy ha valakinél megállapítják a refluxot, akkor mit kell tennie?
qwe123
 
 


Szia!
Rád van bízva hogy melyik orvosra hallgatsz.Én most a 3hónapos gyógyszerszedés és folyamatos tanácsadások után -hogy mit ehet és mit nem--most tudom hogy jól választottam.Szörnyű hónapok vannak a hátunk mögött és most 9 hónapos a kifiam és azt mondom, hogy kár hogy nem fél évvel hamarabb találtam rá erre a dokira.Egyébként nekünk is a háziorvosunk ennyit mondott mint nektek (sőt még a kórházi orvosok is), majd kinövi, de szerintem ez nem igaz.Én azt tudnám monmdani hogy keress egy jó gyerek-gasztroentetológust aki segít majd.Ha ezek az egyszerű dolgok nem használnak.Ti még időben vagytok!Nekünk megvizsgálta az emésztőenzimjeinket(ami nem volt)és a tünetekből már tudta hogy refluxos és nem csinált uh-ot.De nekünk már volt több uh-nk is és mind negatív, mert nekünk nem kajcsi után volt az igazi nagy gond hanem órák múlva.Sajnos ezt a kórházba nem tudták eldönteni, ugyanis egy gasztroenterológus szakorvos sem dolgozik a gyerekosztályon, így hazaküldtek minket nyugodt szívvel hogy tök egészséges ez a gyerek, csak túlzabálta magát.Hallgass az anyai ösztöneidre, mert azok sosem csalnak!!!!

t.hajni
t.hajni
 
 


Szia Hajni!
írtam neked E-mailt
qwe123
 
 


Sziasztok


Refluxra van kiváló aloe gél amit már 1 napos kisbaba is ihat hiszen 100%-ban az aloe növény kipréselt gélje nincsen benne szinezék, cukor és tartósítószer sem. Koraszülött babákat ezzel táplálnak. Szivesen tájékoztatlak részletesebben ha érdekel moni0511@freemail.hu
nellibaba
 
 


Szia qwe123!
Írtam e-mailt remélem megkaptad, mert a gépünk mostanában furcsaságokat művel.
Hajni

t.hajni
t.hajni
 
 


Sziasztok!
Én most írok először.Az én kislányom most 8 hónapos és refluxos.Rendeszeresen(havi 1x)járunk gasztroenterológushoz.Már a születése után pár nappal felmerült hogy esetleg refluxos mert szinte minden evés után kijött belőle egy nagy adag kajcsi.Mondtam a dokinknak de annyit mondott hogy ez előfordul,bukós baba.Aztán a bukásokat egyre gyakrabban követte sírás.Ráadásul nem egyszer vol hogy fuldoklott a hányástól. Na ekkor béreltünk légzésfigyelőt.Meguntam a doki tétlenségét és kértem beutalót a gasztróra.Ott egyértelműen kiderült hogy reflux.És persze egyből mondták hogy a sok sírás nem az álltalános "3 hónapos görcsök",hanem már a gyomorsav felmarta a nyelőcsövét és ezért ordított szegény állandóan.A lényeg hogy gyógyszerekkel sikerült majdhogynem tünetmentessé tenni,de rendszeresen szedi a Motíliumot és a Losecet.Emellett Nutritonnal sűrítem a tápszerét.Most jól vagyunk.Azt mondják ki fogja nőni,de lehet hogy 3-4 éves koráig is eltart. Félek a nyártól mert jön a meleg és folyadékot semmit nem kaphat.Meglátjuk... Minden anyukát kérek,ha a reflux bármely tünete jelentkezik azonnal kérje az ultrahangos kivizsgálást mert nagyon szenvednek ettől a babucik.Ráadásul könnyen meg is fulladhatnak.A vizsgálat nem fájdalmas,egyszerű hasi ultrahang.
Üdv mindenkinek!
Erika
erika&szonja
 
 


Ha esetleg valakinek kérdése lenne és netán tudnék tanácsot adni írjatok nyugodtan. Rexluxos anyukák fogjunk össze!
erikalevelei@citromail.hu
erika&szonja
 
 


Hahó van itt még valaki?
Egy hónapos kisfiamnál a körzeti dokinéni refluxra gyanakszik(meg én is)...nem jellemző,hogy sokat bukik inkább rengeteget sir,sokszor evés után 3 órával is csordogál a tápszer a száján,és savas szagú a lehellete...
ma fogunk sűsű tápszert kapni,de ha nem segít a dokinénink szerint 24 órán keresztül szondával,fogják megfigyelni...én ettől rettegek...más gasztoenterologiai vizsgálat nincs ezügyben?
tuti,hogy csak ez a radikális beavatkozás létezik??
Vendég
 


sűsű=sűrű
Vendég
 


Sziasztok!

Latogatja meg valaki ezt a forumot? Nekem van egy 5 es fel honapos kislanyom, aki meg mindig rengeteget bukik. Ahol mi lakunk, ott az orvosok ilyen problemakkal nem foglalkoznak. :( Van meg valaki, aki hasonlo cipoben jar? Jo lenne a tapasztalatokat megosztani. Vagy mar csak nalunk van ilyen problema? :cry:
atina12
 
 


Hello!
Nagyon rég voltam errefele én is.Tanácsként csak azt tudom mondani,kérjél beutalót az illetékes megyei gyermek gasztroenterológiára a háziorvosotoktól,határozottan.Nekem is erőszakosan kellett kérnem, pedig mint kiderült nem alaptalanul aggódtam a kisfiamért.A reflux kezelése még országosan is sokféle lehet,de ilyen helyen azért tudnak segíteni,ha meg nem, akkor majd itt a fórumon mi is tudunk segíteni.Nyugodtan írj,majd be-benézek.Bár úgy látom átterrelődtek a tapasztalatcserék inkább a privát üzenetek felé.
Az én kisfiamnak is fél évesen lett tűrhetetlen az állapota és félévnyi gyógyszeres kezeléssel sikerült helyrehozni ill.megtalálni az okát(tejfehérje allergia).Mire 1 éves volt, már gyógyszer nem kellett,3 félét is szedtünk addig,és a sűrítésről is lassan leállhattunk és ihatott több folyadékot.De a mai napig,ha valami olyat eszik,amire allergiás,1 napig csuklik minden étkezés után.A refluxos nagyon rossz időszakra most már csak ez emlékeztet minket---szerencsére.Tehát ezt nevezik így,hogy kinövi,holott nálunk is a lényeg az volt hogy tüneti kezelés+ a kiváltó ok megszüntetése+probiotikumok+jó tápszer kiválasztása.Amiben tudok,segítek,írj nyugodtan.
Szia.

t.hajni
t.hajni
 
 


Szia Hajni! Orulok, hogy irtal. Mar azt hittem senki nem jar errefele. :)
Sajnos ahol mi lakunk- jelenleg kulfoldon-meg nem sikerult megertetnem a dokinkkal, hogy kuldjon mar el gasztros dokihoz, mert amit a gyerek csinal az nem normalis mar. :( Mar reg abba kellett volna hagynia ezt a nagyfoku bukast, es az sem normis, hogy ha vizet iszik, akkor jon az egesz visszafele belole. Lassan mar 6 honaposak leszunk es meg mindig semmi javulas. Persze mi is azt kaptuk, hogy kinovi, de kerdem en mikor??? Raadasul, ahogy te is irtad, most a legrosszabb, hiszen egesz nap hason van, kuszik forog, kozben folyamatosan kopdosi visszafele a tapszert. Probaltam ugy is, hogy 1 orat ultetem kaja utan, nem sok sikerrel. Addig nem bukik, de mihelyst lerakom a foldre mar jon is vissza belole. Nagyon aggaszto.
Probaltuk a nutritont, de nagyon fajt a hasa tole, igy abbahagytuk. Most probios tapszert eszik, de nem AR-es, mert itt HA AR-es tap nincs. Szuper. :(
Mindenesetre meg probalok beszelni a dokival ujra. Koszi megegyszer, hogy irtal.

Orulok, hogy nalatok mar csak egy rossz emlek az egesz. Tenyleg senki nek sem kivanom ezt atelni.
atina12
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: