Új privát üzeneted érkezett!

Szia Tiramisu jo neked hogy tudsz dolgozni én még egy pár évet itthon töltök velük bár szeretnék már dolgozni egy kicsit kimozdulni itthonrol ,amugy jobban vagyok a köhögésem is csilapodot várom az allergia eredményét akkor már a te gyereked nagyobbacska mennyi idős? üdv kati
htkhnkhtháhp
 
 


Ó az én közpsőm is a Krivánhoz jár, szintén havonta intraglobulint kap és most a kis füles Gergőt is viszem,mert folyton beteg.
Mi most a Betesdába járunk és szerencsére április óta a fülével nincs gond. Igaz azóta sok más volt, de legalább nem a füle. És a hallása is rendbejött teljesen, igaz a beszédfejlődés még nem indult be, de most, hogy már jól hall az is be fog.
Az gáz ha ilyen hamar záródik. Ti a Tűzoltóba jártok?
krisztike01
 
 


Szia igen az a baj hogy hamar zárodott mikor kell mennetek a Krivánhoz? a nagyobbikal a Tüzoltoba 2001ota a kisebbikel Lászloba nagyon rendes dokink van mind a két helyen Bethesdába ügyeletre jártunk állitolag ott is rendesek ott laktok a környéken? nekem is a kisebbik mindent összeszed a hányásos virustol félek mindig mert akkor félek a kiszáradástol a kicsi is beteges? mit szoktál adni nekük? milyen baci volt a fülébe?
htkhnkhtháhp
 
 

 
 

Mi most szerdán megyünk Krivánhoz és visszük Gergőt is. Sokáig jártunk a Tűzoltóba ( 4 évig ) , ha érdekel mélben leírom, hogy miért jöttünk el. ( lkriszti kukac enternet pont hu -ra írj és válaszolok ) . Nálunk a középső ( Bence ) nagyon sokat volt beteg, így kerültünk Krivánhoz, mostmár nem beteges csak allergiás, de kapja az intragl.-t havonta, mert nem jók az értékei. Pont most kérdeztem Krivánt, hogy mikor lehet elhagyni, azt mondta, hogy még nem. És lassan egy éve járunk. A kicsi ugye kezdte a fülével, ő úgy született, nagyon sokáig ( 5 hós korától 15 hósig ) antibiotkumon élt, nem volt 2 hét szünet két kúra között. Hát nem csoda, hopgy gyenge az immunrendszere. Õ is elkapott már mindent ( rota vírus, mononukleózis, tüszős mandula, arcüreg, rostasejtgyull, ) . Millió meg egyszer volt már szegény kórházban.
Nálunk Bence fülében mindig pneumococcus volt.
Gergőt inkább ,magánban írnám meg, mert nem feltétlen csak jók vannak benne.
Mi iszonyat messze vagyunk a Betesdától, de ott hozták rendbe Gergőt, és nagyon jók a tapasztalataink.
krisztike01
 
 


Szia persze hogy érdekel irok oda is mind a kettönek pneumococcus volt Petivel (a kisebbikkel) szeptemberbe kell menni Ádám (nagyobbik) csak ha gond van Ádám 8honapos korátol Peti 2honapos korátol betegek mi rendszeresen feküdtünk korházba nálunk is az antibiotikumon élt mind a kettö én meg már azt hittem egyedül vagyok ilyen problémával főleg az étkezéssakel van a gondom nagyon rossz evök a legnagyobnak meg refluxa van vele meg azért kinlodom merre laktok? peppino1KUKACaxelero.hu irjál hogy mi volt a gond kihez jártatok? üdv kati
htkhnkhtháhp
 
 


Elküldtem
krisztike01
 
 


Azt mondja, hogy nem jó a cím.
krisztike01
 
 


Kati!
Szerintem tele van a postaládád, mert a tőled jövő levélre adott választ sem tudja elküldeni.
krisztike01
 
 


MEgkaptam a leveleid mikor jártatok a T-ba? mi 2001töl és ti?
htkhnkhtháhp
 
 


Sziasztok!

Sajnalom, hogy ilyen sok gonddal kell kuzdenetek.
Hihetetlen, hogy ennyi antibiotikumos kezeles sem segit, bar ismeros a helyzet.
Valoszinuleg tenyleg legyengul a hatasa hosszu tavon.
Kati,
3 eves koraig otthon voltam a fiammal, most 4 eves. 1 eve dolgozom, de sokszor ugy erzem, jobb lenne itthon maradnom vele. Miota oviba jar a magaviselete borzaszto. Most eppen fontolgatom, hogy leszamolok. Ma voltunk egy kerti bulin, es borzasztoan viselkedett. Persze o volt egyedul gyerek, de nagyon elkeseritett a dolog.
tiramisu
 
 


Szia Tiramisu, lehet igy áll bosszut amugy könnyen beszokott az oviba? nekem a legkisebbel van gondom 2éves lesz szeptemberbe harap verekszik pedig mindent megért amit mondok mégis amásik kettöhöz viszonyitva ilyen idössen nagyon rossz elmenni vele egy bevásárlo központba 3doboz nyugtato kell hozzá pláne mikor követeli a cicit na de mit tudok csinálni? türelmesen kivárom mig abbahagya megprobálom elvonni a figyelmét ha olyat csinál csak az a baj hogy állandoan csak velem vannak nem tudom senkire rábizni öket igy maradnak velem nálatok van segitség? egyik mama nagyon beteg a másik meg csak a legnagyobbat szereti én meg igy nem engedem öt külön el nagyon kivételezik vele nagyon nehéz igy egy segitségem van a férjem ö meg dolgozik ö viszont rengeteget segit mindentéren csak sokáig vele sincsenek el föleg a két kicsi érted? üdv kati
htkhnkhtháhp
 
 


Krisztike Érden laktok? a nagyobbik fiadnak álltalába arcüreg gyulladásai voltak nem olyan rég tette be a tubust az Ablonczy? lehet ismerjük egymást irjál kati
htkhnkhtháhp
 
 


Szio Kati,

Mostanaban elmaradtam kicsit, lett egy kutyusunk, tobbet dolgozok, itthon takaritok a kutya miatt megtobbet, meg a gyerkoccel is tobbet foglalkozok, mert nagyon el volt mar kanaszodva.
Igy itt ulok ejjel, holnap meg kelek hajnalban, irany a melo.
Udv
Tiramisu
tiramisu
 
 


Szia Tiramisu velünk sincs semmi különös csavargok a kicsikkek egész nap hétvégén állatkertbe voltunk meg itthon a kertben grilleztünk a szomszéd gyerekekkel estére már hulla vagyok hétvégén mitr szoktatok csinálni? veled mizujs? milyen kutyusotok van? fiad örült neki gondolom üdv. kati
htkhnkhtháhp
 
 


Szia Kati
Labrador a kutyus, nagyon csipik egymast a fiammal. Most le tudok kicsit ulni, egymast kergetik egyfolytaban Kép Ez a kutyus olyan, mint egy kis gyerkoc.
Mit szoktatok grillezni? Mi is szoktunk hetvegenkent.
Udvozlet
Tiramisu
tiramisu
 
 


Szia Tiramisu bocs hogy nem jelentkeztem de itthon gondok vannak anyukámmal ja és a változatosság kedvéért a középsö fiamnak ömlik a fülébböl a genny ugy hogy nem unatkozom egy cseppet sem. veletek? üdv. kati
htkhnkhtháhp
 
 


Szia Krisztike mizujs veletek? Gyermekeim kitörölték a cimedet irjál magánba Ádámnak ömlik a füléböl a trutyi üdv: kati
htkhnkhtháhp
 
 


Szia Kati,
Hogy van Adam?
Mi a baj Anyukaddal?
Remelem minden rendben.
Tiramisu
tiramisu
 
 


Szia Tiramisu köszi Ádám jol van már készülünk az ovira anyukámat kedden mütik agyviz elzárodással nagyon rossz állapotban van én meg itthon 3+3gyerekkel estére totál kivagyok pláne az idegtöl nállatok az egyensulyzavart mivel kezelik és gyogyitják? puszi kati
htkhnkhtháhp
 
 


Szia Tiramisu +mi van veletek? Kati
htkhnkhtháhp
 
 


Sziasztok
Érdeklődni szeretnék dr. Somi Ildikóról. Kisfiam 4,5 éves folyadék van a fülében és sehogy sem múlik , már 2 hete szedi az antibiotikumot , de semmi javulás és most már a hallásával is gond van.
Kb. hány alkalommal kell a kezelést végig csinálni? Nekünk a tubust ajánlották, de én nagyon ellenzem és szeretném elkerülni.
p_ani
 
 


Sziasztok!Szeretnék tanácsot kérni hátha valaki hasonló cipőben jár mint mi.A fiam 5 éves nem beszél valami tisztán azt mondta a gégész,hogy nagy az orrmandulája és azért.Ki kéne venni,mert attól nem hall jól ezáltal nem artikulál szépen,a logopédus azt mondta hogy nem olyan vészes.Az óvonő állandóan cseszeget,hogy csúnyán artikulál a gyerek.A gyermekorvos azt mondta hogyha állandó középfülgyulladása lenne akkor javasolná a műtétet de igy nem,hogy semmi baj nincs a fülével.Most mit csináljak????
Vendég
 


Sziasztok!
Ajánlom minden középfülgyulladás miatt aggódó anyuka figyelmébe az alábbi linket, amit ma találtam a neten:
http://www.elender.hu/from_bendeguz/doci/ujsag/praxis/pr950828.htm

2 Madarász utcai doki írta, összefoglalása a betegségnek, okai, tünetei, gyógyítási módjai, előnyök, hátrányok, stb. Szerintem sok hasznos info van benne, bár sok a latin isKép

Minden babának gyors gyógyulást kívánok!
boszika3
 
 


Sziasztok!
Nekem a legkisebbik fiammal vannak állandó jellegű füllproblémák. Most 14 hónapos és eddig nagyon sokszor volt szúrva a kis füle. Sajnos jövö héten megműtik kiveszik az orrmanduláját. Persze hozzá kell tennem hogy az egész ott kezdődött hogy elkezelték a fülét,és azt mondták hogy meg kell műteni, mert a csont is gennyes lett. De szerencsére ezt megúsztuk.
Mi már végig jártuk a Budai korházat, A tűzoltót és végre találtam egy nagyon rendes dokit aki a Madarászba rendel. Õ hozta helyre a pici fülét ugy ahogy.
Kapott nyáron művénát és azon keresztűl gyors antibiotikumot.Rengeteg gyógyszert szedett, már alig lehetett a szájába betenni a gyógyszert.
Az a tapasztalatom hogy itt a Madarászba legalább tényleg odafigyelnek a gyerekekre.
A gyerek orvosunk meg ajánlott egy oltást ami megszünteti ezt a gócot nagyon drága és nincs rá tb támogatás. A baj ezzel hogy nem 100 % os. Két szurit kellene kapjon.Most ezen gondolkodunk de a műtéten sajnos tul kell lennünk.
Milyen az orrmandula műtét után? sokat sirnak a gyerekek utána vagy elégé kábák még aznap. Sajnos nem tudok semmit róla. Ehete műtét után?
Mindenkinek szép napot kivánok.
Üdv. Otili
otili
 
 


Sziasztok!
Melike!
Nekem a barátnőm logopédus ,megkérdeztem és azt mondta ,hogy ha a logopédus nem tartja vészesnek akkor nem kellene az ovonővel foglalkoznod. Hallásvizsgálat volt? Az orrmandula kivétel azért csak egy műtét meg kell jól fontolni. Esetleg vidd el magánba egy másik logopédushoz vagy a beszédközpontba.
Szép estét Otili
otili
 
 


Kedves P. Ani,
én "mindent" tudok Somi Ildikóról, tegyük hozzá sajnos, bár nagyra becsülöm munkásságát. Kérdezz nyugodtan szívesen leírom, csak ajánlani tudom.
Üdv
ZSzs
zszs
 
 


Sziasztok! van még itt valaki? kati
kaaati
 
 


Sziasztok!
Ismeri valaki Dr Varga Editet a Bethesdában, fül-orr-gégén? Júl 7-én műti a 3,5 éves kislányomat orrmandulával. Vélemény, tapasztalat? Hálás lennék. Köszi, üdv Mindenki!
kökörcsin
kökörcsin
 
 


Szia kökörcsin! én nem ismerem a doktornöt, de nagyon jokat hallottam a korházrol.miért kell kivenni az orrmanduláját? Kati
kaaati
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy van ez a lehetőség a Neten. Mi is füles gondokkal küszködünk, nagyon gyors agresszív lefolyással. Kislányom 2 éves,náthából alakult ki a középfülgyulladása/előtte soha nem volt gond a fülével/. Fülszúrás után /mind a két fül/ 3 napig lázas volt, lázzal kerültünk a Gyermekklinikára, ahol láza elmúlt , de a 3. napon részleges arcidegbénulást kapott, amit a csecsnyúlvány gyulladása okozott /fül mögötti csontos terület/. 24 órán belüli operáció, vénásan kapta az AB-ot 11 napig, aztán pedig orálisan. Hazajöttünk a kórházból, és 1 hónapon belül megint fülgyulladás, szúrás, AB. VAn valakinek ilyen jellegű gondja? Dokink orrmandula műtétet javasolt, de azt mondta várjunk még vele 2,5 éves koráig. Rettegek attól, hogy megint kiújul nála. Van olyan , hogy szépen magától helyre áll a fülkürt zavara?

Írjatok!!!!
gyöngyi1
 
 


Szia Gyöngyi1! nekem 3 fiam van, mind a három füles. lapozgas vissza és a htkhnkhtháhp néven szerepeltem ot mindent leirtam.melyik klinikára jártok? kati irjál
kaaati
 
 


Szia Kati!

Olvastam a dolgaitokat, hát elég régen küszködtök ezekkel a füles problémákkal. Mi a Debreceni Klinikára járunk. A gyermekeid miért nem járhatnak közösségbe? Az én lányom bölcsibe jár, augusztustól kezdjük újból, mert mennem kell vissza dolgozni. Félek tőle rendesen, hogy mi lesz a későbbiekben. A tubus behelyezése hozott nálatok eredményt? Én több helyről azt hallottam, hogy a mandula kivét is eredményeket szokott hozni, és van doki aki ezt kombinálja a Grommettel. Gondolom a fül állapota határozza meg, hogy mikor mit érdemes alkalmazni. Nekem csak annyi bajom van, hogy itt a Neten olvasgatok minden ide kapcsolódó cikket a témáról, és kezdek benne elveszni. Igazából olyan pro-és kontra vélemények vannak, már nem is tudom kinek higgyek. A tubussal sok a gondotok?
gyöngyi1
 
 


Szia Gyöngyi1! Ezzekkel a fülekkel akkor van gond ha immunhiány alakul ki a szervezetben, mert akkor nincs ellenálloképessége a szervezetnek igy nem reagál semmilyen kezelésre sem.ma éppen a középsömnek kezdet el fájni a füle már minden praktikát liprobáltam de semmi eredmény nincs. ilyenkor megprobálom a fülzsirt eltávolitani de nagyon ovatossnak kell lenni nehogy a tubust beljebb nyomjam,ez általába sikerülni szokot,ma ez sem hozot eredményt,következő nekiugrásom a pezsegtetés volt ez sem volt jo, pedig leszivtam orrszivoval, szerintem eldugult a tubus és a sok trutyi nem tud távozni ezért fáj neki. kérdésedre,nagyon jo a tubus legalábbis nekünk nagyon jo,de nem mindenkinek fogadja el a szervezete, orrmandula kivétel is vagy jo vagy nem nálunk a nagy fiamnál 3hét után ujbol gyulladás lépet fel a fülben. nálatok is a fülben van a gond? milyen kezelést kaptatok eddig?ja én már vettem otoszkopot is amivel a fület vizsgálják igy belelátok a fülükbe. rendes a dokitok? szurták már a fülét? milyen gyogyszert szedtetek? milyen baktériumot találtak a levet mintákbol? irjál kati
kaaati
 
 


szia visszatérve kérd a tubus behelyezését,mert könnyebben fog szellözni és nem fogják szurkálni. nyugodtan kivehetik az orrmandulájáz nekem a picimnek 15honaposan vették ki,azota jobb a füle. nekünk is a csecsnyulványra huzodot rá minket is mütüttek és utána tették be a tubust,ami 1-2 kieset majd visszatették most 4éve folyamatossan bent van és sokkal jobb. kérdez nyugodtan, mit találtak a fülben? kati
kaaati
 
 


Üdv!
A doki azt mondja, hogy van a gyereknek egy kis fülkűrt zavara, ami ebben az életkorban sok gyereknél előfordul. Ez a zavar okozza, hogy nincs megfelelő szellőzése a dobüregnek, ezért telítődik folyadékkal, ami előbb vagy utóbb befertőződik. De ez helyre állhat magától is akár. Azt nem tudom mi okozta a gyulladást mert tenyésztést nem csináltak egyik esetben sem./sajnos/ Széles spektrumú AB kezelésünk volt/ Cefalekor vénásan , Zinnat szuszp. utána volt még vmi,de nem jut eszembe, legutóbb pedig Dalacin C, és AB-os fülcsepp. A fülét szúrták már össz.4x. Ebben benne van a mútétkori szúrás is. Igazából a jobb fül a bajosabb, azt kellett műteni is, bár úgy vitték fel , hogy mind a kettőt csinálni kell.Tubusról nincs szó nálunk, a doki nagyon jó szakmailag, környékünkön sztem a legjobb. Én nagyon bízom a mihamarabbi gyógyulásban!
gyöngyi1
 
 


Sziasztok!

Ez csak próba, ill. köszönöm a szerkesztőnek a segítségét.

Tücsök
bimbam
 
 


Sziasztok,

Egy rövid kérdésem lenne f-o-g témakörben: úgy tűnik, hogy 8 hónapos kisfiunk hallásával nincs minden rendben, - gyakorlatilag egyáltalán nincs rendben - mert nem nagyon reagál különböző hangokra, tapsra, zajokra.
A Tűzoltó utcában csak 14-e után lesz bent az asszisztens, aki időpontot tud adni (???), szóval kellene valami javaslat, h mit tegyünk v hová menjünk. Mivel szétvet az ideg az sem probléma ha a vizsgálatért fizetni kell, csak tudjunk már valami biztosat.
A gyerek látványosan nem volt még megfázva, egyszer kétszer előfordult, hogy taknyos volt, de nem annyira látványosan...

Köszi a segítséget előre is,

Tamás
meditel
 
 


http://www.internettudakozo.hu/talalati ... izsg%E1lat

ezt találtam, de lehet, h babáknál nem végzik, mert őket altatásban szokták vizsgálni
rjuli
 
 


Sziasztok,

Teljesen kész vagyok...:(
Ma jöttünk vissza BERA vizsgálatról, ahol azt állapították meg, hogy a 8 hónapos pici 80 db-s tartományban sem hall (az erősség kb 2.5-3 szorosa a normál beszéd erősségnek)

A Heim Pálban voltunk Csákányi doktornőnél. A viszgálatok végén a doktornő azt mondta, hogy akkor hallókészülék hegyek, és ha nem segít, akkor CI műtét...

Bőgünk össze-vissza, nem tudtok esetleg valami tanácsot adni, hogy mit tegyünk? Jó lenne, ha még valaki meg tudná nézni, mert szeretnénk minden esélyt megragadni....

Köszönöm, Tamás
meditel
 
 


Szia Meditel! Én a tüzoltó utcai klinikára járunk fenteb olvashatsz rolunk a htkhnkhtháhp néven, ot az Ablonczi doktoprnöhöz kérjetek idöpontot nagyon jo doki. Csákányi doktornö mit mondot mitöl nem hal a gyerek? nem volz bakteriális fertözése? középfülgyulladása? Kérjetek beutalot és jelentkezzetek nála. Irjál hogy szerinted mitöl nem hall,van a családban halláscsökkent személy? lehet hogy csak fel kellene szurni a fülét és rendbe jön a hallása. nekem mind három fiam füles és az Ablonczi doktornöhöz járunk.probáljátok meg.irjál Kati
kaaati
 
 


Szia Kati,

Köszi az infot, akkor majd visszakeresem a korábbi hozzászólásaid.

Azt hogy mitől nem hall nem tudjuk, mert a páromnak sem a terhesség alatt, sem a születése után nem volt semmilyen baja, gyógyszert nem szedett.
(Gondolom egy vírusfertőzés úgy is lemehet, hogy nem is vesszük észre.)
A családban csak időskori halláscsökkenéses van, de az már nagyon sok x után és az sem teljes hanem szerintem csak nagyon enyhe (egy picit hangosabban kell beszélnem, de ez kb csak annyira erős, mintha lenne egy erős alapzaj is, pl villamos)
A család felnőtt tagjaitól (tőlem és anyutól) vettek vért (a picit szétszurkálták, de nem ment), hogy megállapítsák nem genetikai eredetű-e a probléma.


Mit jelent az, hogy a gyerek füles? Fülproblémás (gyulladásos, stb) v nagyothalló?
Az Ablonczi doktornőhöz kb mennyi idő alatt lehet bejutni?
Ma délelőtt a közgyogyi papírt intéztük, illetve épp belefértünk az időbe és megcsinálták a picinek az illesztéket.....

Üdv, Tamás
meditel
 
 


Szia Kati,

Holnap megyünk Ablonczi doktornőhöz kíváncsi vagyok mit fog mondani....

Üdv, Tamás
meditel
 
 


Szia Tamás! bocsi hogy nem irtam de festés volt nálunk és nem volt idöm. na és mit mondot a doktornö? mikor voltatok nála? irjatok nagyon várom hogy hogy látta a kicsi fülét. mit mondot? remélem szimpatikus volt a doktornö és amugy a pici hogy van? irjatok Üdv Kati
kaaati
 
 


Szia Tamás! bocsi hogy nem irtam de festés volt nálunk és nem volt idöm. na és mit mondot a doktornö? mikor voltatok nála? irjatok nagyon várom hogy hogy látta a kicsi fülét. mit mondot? remélem szimpatikus volt a doktornö és amugy a pici hogy van? irjatok Üdv Kati
kaaati
 
 


Szia Kati,

Tegnap elmentünk hozzá, de sajnos új hír nem kerekedett ki: úgy néz ki a picinek tényleg az a baja ami.. :(
Elmegyünk még egy berára a jövő héten hogy biztosan lássuk mi újság van hallás ügyben és utána meglátjuk mi lesz....
(A dokinőnek egyébként van egy sajátos stílusa - beszéltem olyasvalakivel akit ez kifejezetten irritált - de nekem teljesen bejött, illetve nem jelentett semmilyen problémát.)

Üdv és köszi a segítséget,

Tamés
meditel
 
 


Sziasztok, szia Tamás!

Új fórumozó vagyok, bocs, hogy nem mutatkozom be, de most csak Tamásnak szeretnék egy infot átadni.
Nézd meg a www.bemer.hu oldalt,
vagy hívd fel a köv. tel. számot 06/1415-0884 Bemer központ
Mondd el, hogy olyan orvost keresel, aki segít a kivizsgálásban, ill. a diagnózis alapján, van e lehetőség ezzel a terápiával kezelni.
( én is most kezelek egy "fülest", akinél nem tudták megállapítani a halláskárosodás okát-próbálkozunk)

Tücsök
bimbam
 
 


Szia Tücsök, és Mindenki,

Hülyeséget kérdezek: megnéztem a linket, illetve az lenne a kérdésem, hogy ez a füleseken is segít?
Mit értesz azon, hogy kezelsz egy fülest, akinél nem tudták megállapítani az okot? ott dolgozol?

Velünk egyébként annyi történt dióhéjban, hogy a múlt héten elmentünk Ablonczihoz + egy másik dokihoz magánba a Heim Pálból, így most kb 3 (nem kezdő) orvos mondja uazt..:((( Ablonczitól jó fejség volt, hogy megnézte a középfül részt (?) valami kütyüvel, mert a bera után ezt a HP-ban ezt már nem csinálták meg, és aszonta ott minden rendben....
Ma megkaptuk a fülest, hát titokban ez picit többet vártam, a gyerek nem piszkálja ugyan, csak néha, de úgy tűnik, hogy nem nagyon forgatja a fejét a hangok irányába..:(((
A fiunk egyébként egy hipernyugodt kiscsavó, nem kapkod, v üvöltözik v hasonló, de egy kis reakció a hangra jól esett volna....

Ha valakinek van esetleg tapasztalata ezzel kapcsolatban, az leírhatná, köszönöm...

Holnap megyünk a második berára a János kórházba, akkor talán okosabbak leszünk...

Üdv, T

bimbam írta:Sziasztok, szia Tamás!

Új fórumozó vagyok, bocs, hogy nem mutatkozom be, de most csak Tamásnak szeretnék egy infot átadni.
Nézd meg a www.bemer.hu oldalt,
vagy hívd fel a köv. tel. számot 06/1415-0884 Bemer központ
Mondd el, hogy olyan orvost keresel, aki segít a kivizsgálásban, ill. a diagnózis alapján, van e lehetőség ezzel a terápiával kezelni.
( én is most kezelek egy "fülest", akinél nem tudták megállapítani a halláskárosodás okát-próbálkozunk)
meditel
 
 


Szia Tamás!

Hét közben már írtam, de valamiért eltűnt, és csak most értem rá. Nos, azért mondtam, hogy beszélj szakemberrel, mert a diagnózis alapján, ő tudja eldönteni, hogy a kezelés eredményeként, várható e javulás. Vérkeringési zavaroknál, középfülgyull.-nál nagyon jó. Nekem készülékem van, és a barátnőm fiát kezelem, akinek hallókészüléke van. Nála nem találtak semmit, arra gyanakszanak, hogy pici korában a megfázásokra kapott gyógyszerek mellékhatása a halláskárosodás. Ezért próbálkozunk.Remélem minél előbb megtaláljátok a megfelelő terápiát.Üdv.

Tücsök
bimbam
 
 


Sziasztok!

Elolvastam a topik legelső oldalát (2004 nov) és érdekelne, hogy kinőtték-e már a gyerkőcök ezt a fülgyulladásos gondot.
Hasonló cipőben járunk ugyanis. Dani fiam most 22 hónapos. 11 hónaposan (november elején) megfázott, folyt az orra és hőemelkedése volt. Háziorvosi látogatás után önhatalmúlag elvittem fülészetre, ahol kiderült a középfül gyulladás, rögtön szúrták, amit nem is csodálok, napokig folyt a sötétbarna, szinte darabos váladék. Ez az állapot áprilisig tartott. Folyamatos kétoldali gennyes középfül gyulladása volt (5 hónapon keresztül) megfűszerezve arcüreg, torokgyulladással és asztmás jellegű hörghuruttal, bár ez utóbbi az alatt az 5 hónap alatt 2x fordult elő. Fő a váltzoatosság tudom. Szünet, tünetmentes időszak nem volt, olyan sem volt, hogy az orra ne folyt volna. Az orr átmosásos dolgot amit ugye szakavatott emberkék végeznek szinte rutinból otthon sterimarral csináltam (fogyott is bőven), eredményt mégse hozott. Több fülszurás volt, és egyik ab kúra követte a másikat (kb 6-7) nemegy 10-12 napos volt és az egyik intravénásan kezdődött... Februárban megszabadították az orrmandulájától, és itt még volt egy kis pikantéria is egy baromi erős hányós-fosós vírussal tértünk haza (kb 3 napra rá), ami azt jelentette, hogy ha nem a saját szememmel látom nem hiszem el, hogy átlátszót, szintelent fosizott már a kisfiam a 3. napon.
Na nem is ez a lényeg, hanem az, hogy április közepén elmúlt a betegség. De most szeptember első hetében amint lehetett gyorsan megfázott. A porzsívós orrszívó mint mumus visszatért és a minap felszúrták a fülét ismét. Most nem jelentkezett se láz, se éjszakai felsírások, csak egyszerűen nem evett a gyerek, na meg kissé nyafogósabb volt mint szokott.
Szóval kezdődik előről a menet és már előre rettegek a téltől. Most már több mint egy napja ömlik a füléből a genny, melegítjük is és óvjuk még a széltől is. Még tavaly voltunk homeos dokinál aki megvetetett velem kb 10 féle bogyót és megállapította az ő alkati szerét amit szedett rendesen, de nem használt semmitse.

Kérlek bíztassatok, hogy ezt azért kinövik... vagy hogy a második füles évad könyebb volt és ritkábbak voltak a gyulladt időszakok. Tavaly már a kórház volt a második otthonunk, annyit voltunk, a rendelőben is és az osztályon is.
Most meg nem tudnám megoldani a folyamatos bentlétet, hiszen van egy szopós babám is. Útálnám magára hagyni, hiszen még olyan kicsi, nincs két éves. Na de nem festem az ördögöt a falra.

Minden fülfájós gyerkőcnek gyors gyógulást kívánok.:)

Kép
sasha
 
 


Nem néz be senki mostanában erre a topikra, vagy tényleg kinőttték a fülgyulát a gyerkőcök? Ez bíztató :wink:

Kép
sasha
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: