Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. 5 éves kislányom bárányhimlõs lett. Az egész teste tele van kiütésekkel. (talpa, fülcimpa,szája belül)
Alig eszik valamit szegény úgy fáj neki az egész arca. És a legborzasztóbb a jobb szeme. Teljesen feldagadt, az alsó szemhéján is volt egy kiütés. Ettõl vörös zacskó lett alul, alig tudja kinyitni.
Olvastam még régebben, hogy itt az anyukák az Aloes First-t ajánlották. Én is beszereztem gyorsan. A viszketéssel nincs is nagy gond.
Csak a szeme! És a szája!
Nektek is volt ilyen szemprobláma bárányhimlõnél? Normális ez ennyire..!!?

Köszi szépen elõre is
Andrea
Andrea
 


Andrea,
Nekem sajnos volt!!!! Igaz, en 21 evesen kaptam el a baranyhimlot, amikor a kisfiam az ovibol az elso heten hazahozta!
Egyik reggel arra "ebredtem" (egesz ejszakas viszketo kinszenvedes utan), hogy nem latok az egyik szememre. Elmentem a Szemklinikara a Maria utcaba, es egy injekciot kaptam a szemembe, amit utana le is ragasztottak! Eletem egyik legkellemetlenebb elmenye volt!
Remelem nalatok erre nem kerul sor, es kislanyod mihamarabb meggyogyul!
Hogy viszonyulsz a homeopatiahoz? Erdemes lenne szerintem kikerni szakember velemenyet (mind szemesz, mind homeopata orvos)!
Gyors gyogyulast kivanok!!!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Andrea,
a fiam a télen lett bárányhimlõs, már õ is szörnyen nézett ki, de a lányam, õ aztán... Õ Zovirax-ot (ha így kell írni, ugyanaz, amit ajakherpeszre is adnak) kapott, csak nem kenõcsöt. Van tabletta formában, de õ még kicsi volt, folyadékban kapta, ami iszonyú drága, de azt legalább lenyelte.
Teli volt ugyan kiütéssel, viszont ezek a kiütések nem lettek hatalmas hólyagok, mint a fiamnál, igazából icipici pörsenések voltak csak. Szépen elmúltak, nyom nélkül (nem úgy, mint a fiam hatalmas hólyagjai, amik után nyom maradt... Kép)
Szerintem beszélj a gyerekorvossal.
Ja, még egy: mi a fiammal a László kórházban kötöttünk ki, agyvelõgyulladás gyanúval (ui,. ez a bárányhimlõ egy ritka, de jó lefolyású szövõdménye lehet). Ott a lurkót naponta többször langyos fürdõbe ültetve Betadine-os oldattal öblögettük, hogy ne fertõzõdjön el mindenhol. A lánynál is ezt csináltuk.
A bõrt 1ébként kenni más egyébbel nem szabad, mert könnyen felülfertõzõdhet.
Mielõbbi gyógyulást,
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásaitokat.

Zsóka, minket is beutalt az ügyelet a Lászlóba, mert a szeme annyira ronda és tényleg tele van pöttyel.
Sajnos az õvé nagyon hólyagos, sõt néhány nagyon gyulladt is.
Nekünk is a Betadines fürdõt javasolta a Dr. Trethon András a Lászlóban.
Nagyon jó, hogy a Zoviraxot az eddigi három orvosból egy sem ajánlotta. Bár lehet, hogy már késõ is, mert tiszta hólyag a gyerek bõre.
Ilyenkor a pénz nem számít.
Neked is egymástól kapták el a gyerekek? Van egy két éves öcsin is. Most majd vele kezdjük ugyanezt, szerintem.
De jobb túl lenni rajta.
Ti a kislányoddal már az elején elkezdtétek a Zoviraxot?
Mi a hatodik pöttyös napnál tartunk.

Zsuzsi, viszketésre Rhus Toxicodendron golyócskákat szedünk.
Tényleg bevált, szinte egyáltalán nem vakaródzik.
Neked elmúlt teljesen a szemednél heg nélkül? Nagyon félek, hogy ez a borzasztó duzzanat nem fog eltünni nyomtalanul.

Köszönöm a jókívánságokat.
Andrea
Andrea
 


Andrea,
igen, a lányka a bátyustól kapta el. Emlékeim szerint Ábelnél az ötödik napon már nem volt új hólyag, hanem csak a régiek ill. azok pörkjei. Emesénél a Zovirax hatására hólyagok nem is jöttek, ill. csak nagyon picik, gombostûfejnyiek. Nála az elsõ vagy talán a második napon elkezdtük a Zoviraxot.
Persze, hogy ilyenkor nem számít a pénz Kép, csak mi akkor éppen nagyon rosszul álltunk anyagilag, és a 3000 forintos gyógyszer nem hiáényzott. Kép Viszont használt, és ez épp elég. Ja: nem azért, hogy ijesztgesselek (bár az lesz, na mindegy) nekünk azt mondták többen is, hogy a második fertõzöttnél még rosszabb a helyzet, és valóban, Emese sokkal jobban tele volt. Épp ezért adta rögtön a gyerekorvos a Zoviraxot. És csodáélkozott, hogy a Lászlóban Ábelnek nem mondták, hogy szedje. Most néztem meg, FEnistlis cseppet is adtam mind2 gyereknek, de szegény Ábelnél nem ért semmit, nagyon vakarta. A sok vakarástól viszont skarlátot is kapott Kép. Arra meg antibiotikumot, úgyhogy minden összejött.
A Zoviraxra szerintem kérdezz rá, talán nincs még késõ. Gondolom addig érdemes adni, amíg új hólyagok jelennek meg rajta, utána máér nem érdemes.Viszont az egész üveggel be kell szedni, ha elkedzte, nem elég csak addig, míg új hólyag képzõdik a testén.
(És ami a szörnyû nekem legalábbis: állítlag a test belsejében is ilyen hólyagok vannak - brrrrrrrr).

Azt mondják az orvosok, hogy nem annak a hólyagnak a nyoma marad meg, amit elvakarnak, hanem ami elfertõzõdik. Az én tapasztalatom az, hogy annak a hólyagnak a helye marad meg, ami nagy és mély hólyag volt. Ábel ui. nem vakart el egyet sem, párnak a helye mégis megmaradt. Extra nagy és mély hólyagok voltak rajta.

Vigyázzatok magatokra, és írj, hogy hogy vagytok. Van esély arra is (csak kicsi), hogy a kisebb nem kapja el.
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Fenistil cseppet akartam írni viszketésre - bocs a mellégépelésért.

Zsóka
zsóka
 
 


Köszi Zsóka a hozzászólásodat.

Most már kapja õ is a Fenistilt. Szegény nagyon hõsies, nem is vakargatja. De van jó pár mély, ami szerintem meg fog maradni.
Én is kiakadok, ha arra gondolok, hogy a szája is tele van. Alig bír enni!

A Zovirax a doki szerint most már mindegy. Õ azért nem szereti, mert szerinte elnyomja a vírust.
Nem tudom. Én inkább beadtam volna neki.

Ha a kicsi még a nagynál is pöttyösebb lesz, akkor már semmi sem fog látszódni az egy szem fiamból.

Cintinek még a fejbõre is tele van, fésüldödésnél vettem észre.

Tehát, ha felülfertõzõdik a hólyag, akkor még skarlátosak is lehetünk? Errõl mit kell tudni? Ne haragudj, hogy téged kérdezlek, de a doki olyan fura... Véletlenül sem említ meg ilyesmit.

Ugye nem bántottalak meg a pénz ilyenkor nem számít mondattal. Én is úgy gondoltam, ahogy te. Nekünk sem volt betervezve a majdnem 6000 Ft-os Aloe First. De ha elõbb tudom a Zoviraxot inkább megveszem!

SZia
Andrea
Andrea
 


Szia Andrea,
Nem bántottál meg Kép. Csak afféle magyarázatképp írtam, hátha más félreértette Kép.
Az én gyerkeimnek is volt a fejbõrén, persze a jól bevált séme szerint: A fiamnak jó nagy hólyagok, a lányomnak picikék. Nem tudom, mondta-e a gyerekorvosotok, hogy a lurkó haját nem szabad megmosni, míg le nem esnek a pörkök! (gondolom azért, hogy felül ne fertõzõdjenek).

Skarlát: (én már lassan professzor vagyok bárányhimló témában Kép)(A doki gondolom nem véletlenül nem említette, valszeg ritkán vakarnak a gyerekek magunknak skarlátot a bárányhimlõbõl): kétféle van, a fertõzõ skarlát, ill. az, ami abból jön létre, mint a fiamnál is, hogy a nagy vakarózással a bõre alá juttatja (gondolom a körmérõl) a bacikat. Amik ott szépen elszaporodnak, és skarlátot csinálnak. Ez a fajta skarlát nem fertõz, tehát más nem kaphatja el tõle, viszont antibiotikumot kell rá szedni, mert mégiscsak csúnya bakt.fertõzés. Szóval a bárányhimlõ nem jelenti egyenesen azt, hogy skarlátosak is lesztekl csak épp fennáll a lehetõség.
A lényeg a viszketés csillapítása, de ezt már megoldottátok, ill. a fertõtlenítés (Betadine). A napi többszöri langyos vizes zuhanyozás azért is jó, mert már önmagában az is hûsít, csillapítja a viszketést.
Zovirax: hát, bennem is felmerült, hogy esetleg nem kellene, de a gyerek annyira szörnyen nézett ki, hogy inkább beadtam neki Kép.

És még vmi: mi azért kerültünk a Lászlóba, mert agyvelõgyulladás gyanúmerült fel (a bárányhimlõ egy nagyon ritka, de jó lefolyású szövõdménye): A tünetek megegyeznek a kiszáradás tüneteivel, és az ügyeletes nem tudta eldönteni, melyik lehet, és biztos ami biztos alapon beutalt a Lászlóba. Szóval a lényeg: itatni kell a gyereket.
(tünetek: nem bírja a fényt; tarkó- ill. végtag izommerevség.) Nem ijesztgetni akarlak, de nagyon fontos az itatás - Ábelnek felajánlották, hogy infúziót kap, sde ihat is ha akar. Inkább ivott KépKép.
jobbulást,
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Adnrea,
moast jutott eszembe, hogy Ábelnek is egy kiütéstõl (hólyagtól) begyulladt a szeme, és Triherpin kenõcsöt írtak fel neki.
De remélem, már kifelé tartotok belõle, jobbulást,
ZSóka

Zsóka
zsóka
 
 


A bőrkiütéssel járó fertőző gyermekbetegségekről - a bárányhimlőről is - a http://home.tvnet.hu/~a3807/fertoz.htm oldalon olvashat.
ü.: vkv
vkvilmos
 
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy himlö esetén nem lehet-e gond ha ragtapaszt használunk, mert kisfiam, a ragtapasz nélkül nem hajlandö meglenni. Ez gondolom nemlehet gond, de azért havalaki tud erröl írjon.
Köszi

Walkiria
walkiria
 
 


Walkiria!

Attól még ugyanúgy viszketni fog, és ha ragtapasszal együtt vakarja, biztos csúnya lesz. Kérjetek a gyermekorvostól Fenistil cseppet, az csillapítja a viszketést, és elviselhetővé teszi a betegséget.

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Orsi!

Kínszenvedés volt, de leszedtük a ragtapaszt most kenegetjük, nagyon viszket neki. A fürdést hajmosást a férjem nagyon erölteti, lázas volt tegnap, ma már csak höemelkedése van, de nem akartam a fürdést. Ahogy elovastam az eddig irtakat, sima langyosvizes fürdés még jó is, bár nem a lázra-höemelkedésre.
Nem emlékszem, hogy nekem volt-e himlöm. Tudod, hogy mennyi idö után lesznek a kiütések, ha elkaptam? Tudja valaki? Nagyon fontos lenne!

Walkiria
walkiria
 
 


Walkiria!

A lappangási idő kb 3 hét. Anyukádat kérdezd meg, hogy volt-e kiskorodban, ő biztos tudja.
Próbáljatok egy kis hintőport szórni rá, az is csillapítja vmennyire a viszketést.
Láz esetén nem gond a langyos vizes fürdés, sőt, magas láz esetén igen hatásos a hűtőfürdő.
Mégegyszer javaslom a Fenistil cseppet, megszünteti a viszketést!!!

Orsi
orsi
 
 


Walkiria!

Két kissebbem is most esett át a baripöttyökön. Ilyekot fürdeni nem szabad, csak gyorsan zuhanyozni, mert ha feláznak a pöttyök, akkor könnyebben megmarad a nyoma kis lyukascskában és lassabban gyógyul. Mi is Fenistil cseppeket kaptunk és mentolos hintőport, így viszonylag könnyen átvészelték a gyerkőcök.
Jobbulást nektek.

Magdi
gallainémagdi
 
 



bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

En 30 evesen szedtem ossze valahol a baranyhimlotKép Nem is tudom sirjak vagy nevessek rajta, azt sem tudom, hol ragasztottak ram. Bar gyanitom, hogy sorrentoi emlekKép Most varjuk, hogy a kislanyomon mikor jon majd ki, az orvos szerint 1-2 het. Fuuu, de szeretnem, ha mar egy honappal kesobb lenne!!!! Kulonben az orvosom megtiltotta a furdest, csak mosakodnom szabad. Kaptam egy feher szmotyit es allergia elleni gyogyszert. (Meglepoen hatasos, tegnap meg azt hittem szetvakarom magam azonnal, nem erdekelnek a hegek, de mara szinte nem is viszket.) Hetfon a ferjem felhivja a gyerekorvost, kivancsi vagyok mit fog mondani. Annyira felek, hogy Kamilla kivakarja az arcat!KépKép
Jobbulast a betegeknek!


Maci
macimaci
 
 


Sziasztok!

Az én 3 éves lányom most bárányhimlős.Kép Nem úsztuk meg könnyen sajna mert tegnap óta a László kórházban van kiszáradás miatt. Szerintem ha elkezdtük volna időben a Zoviraxot nem lenne kórházban. A gyerekorvos mondta, hogy felesleges.Kép
Most azon izgulok, hogy a 10 hónapos húga elkapta-e.

Kriszta
tkriszta
 
 


Sziasztok!
Tkriszta!
A Zovirax, úgy tudom, herpeszkrém. Megoszlanak a vélemények, de a mi orvosunk már rázókeveréket sem ad, csak hintőport esetleg. Az Aloe First, én is úgy hallottam, nagyon jó rá. Sztem ne izgulj, valószínű, a szájában lévő pöttyök zavarták az evés-ivásban. De ez nem sűrűn fordul elő. Van olyan, aki kettő pöttyel átvészeli az egészet, de van olyan gyermek is, akinek egész teste tele van. Örülj neki, hogy átesnek, így gyermekkorban szövődmények lehetősége igen csekély. Minél idősebb, annál nagyobb ennek esélye. Ha most nem, mikor óvodába kerülnek úgyis elkapják.
Jobbulást a kórházban fekvő gyermekednek, a picinek meg azt kívánom, minél kevesebb szenvedésssel ússza meg a pöttyösödést.

Nekem 10 éves fiam van, az oviban esett át rajta. Nem vakargatta magát, de így is maradt rajta heg, kettő az arcán is, de sztem kifejezetten jól áll neki, ez a szexepilje Kép.

Kriszta

mohácska
 
 


Szia Kriszta!

A Zoviraxnak van oldata is. Receptre lehet kapni.
Bárányhimlőre is jó. Amúgy a pöttyökre mi is csak mentholos hintőport kaptunk,+ Fenistil cseppeket.

Üdv, Kriszta
tkriszta
 
 


Tkriszta,
nagyon sajnálom a lányodat. Mi tavaly nyáron estünk át rajta, három és fél évesen. Szerencsére a lányomon három pötty volt összesen, de én is azon aggódtam, hogy az egyéves húga elkapja. Megúsztuk, nem kapta el, pedig egy szobában alszanak. Ha te már átestél a fertőzésen, és szoptatsz, nagy valószínűséggel nem kapja el a kicsi.

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Szia Timi!

Ma délután haza jöhetett Nóri.Kép Voltam már bárányhimlős és még jóformán csak szopik a kicsi így reménykedek, hogy nem kapja el.

Kriszta
tkriszta
 
 


Kriszta!

Én is voltam bárányhimlős, a pici 4 hónapos volt, csak szopott, és mégis elkapta a 3,5 éves bátyjától.
Most utólag azt mondom, örülök is neki, mert így legalább túl van rajta, nála sem okozott semmi gondot, mindkettő gyereknél enyhe lefolyású volt, láz nélkül sok pöttyel.
Lányodnak gyógyulástKépKép.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Hello!
3 hónapos babánál mit okozhat a bárányhimlő?Én sem voltam még bhlős.Hová merjen elmenni az ember ha sok oviban most van tömeges megbetegedés?Ballagásnak lőttek v. addigra lecseng?(május 27)
Köszi.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!Nálunk mindkét gyerkőc a 3,5éves és a 10hós is bárányhimlős a nagy lázas és elég sok pöttye van a pici még annál is rosszabb az egész teste tele van a szája belül a fejbőre és torokgyulladásuk is van sajna Augmentint kaptunk hintőport,rázókeveréket...KépKépKépKépmost nagyon keményen küzdünk a barikák ellen üdv.vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!

3 éves lányom már túl van a barihimlőn. A 10 hónapos pici sem úszta meg.Kép Vasárnap óta pöttyözünk.

Vera,
nálunk is a picinek sokkal durvábbak a pöttyök. A pici neketek hányadik napon tart? Honnan tudtad, hogy torokgyusziuk is van?
Nekünk a rázókeveréket senki nem ajánlotta. Azt mondták, hogy nem szabad használni. A www.baranyhimlo.hu is azt írták.
Én mindig azt hittem, hogy a bárányhimlő csak pöttyökböl áll és csak a testen van. Hát nem!!!KépKép
Jobbulást mindenkinek!!!

Kriszta
tkriszta
 
 


Szia Kriszta!A picikém most a 3.napos ...a torokgyuszi onnan jött hogy nagyon lázas volt mindkét fiu és nem nagyon akart hatni a lázcsillapitó és kihivtam a doktornénit és belenézett a torkukba és egyből kiderült mi a magas láz okozója a torokgyuszi állitólag az egyik kisérőbetegsége a bárányhimlőnek...a rázókeveréket azokra a pöttyökre kaptuk amik nagyon nagyok és égetően fájnak ez van a nagyfiunál és nagyon jól csillapitja neki az égést...egyébként homeopátiás bogyócskát is kaptunk Toxicodrendont külön a hólyegosakra és külön a pörkösre ...szódabikarbónát teszünk a vizbe és avval leöntjük a kicsi testét és hagyjuk megszáradni és utána hintőporozunk...úgy látom hogy mintha egy kicsit javult volna a picike istennek hálaKépnektek is mielőbbi gyógyulást Képüdv.vera ja és elfelejtettem leirni hogy a 7 évesem egy hét alatt negyedannyi pöttyel megúszta az egészetKép

Kép
Kép
vera70
 
 


3 éves kislányomnak a betegség alatt 3*500 mg C vitamint adtam. Kevés pötty, még hőemelkedése sem volt.
+ a fentebb említett homeopátiás készítményt kapta és fenistil cseppeket. és persze a mentholos hintőport.

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Bárányhimlő betegségnél lokálisan használva az ALOE FIRST SPRAY csökkenti a viszketést, a fájdalom csillapodik és fokozza a bőr hámosodását. Fél literes kiszerelésben kapható.

Ha további információt szeretnél az first sprayről, vagy szeretnél vásárolni, keress a következő címen:

agi10@citromail.hu

Kép
agianyu
 
 


sziasztok!
mennyibe kerül az oltás? És mennyi ideig véd?
köszönöm: tomicska
tomicska
 
 


Szia!
Én nemrég váltottam ki a szurit és 6.500 Ft körül fizettem. Nekünk csak egy adag kell, de 12 éves kor fölött már kettő, így duplán kell számolni az árral. Szerintem nagyon megéri még így is, hiszen sokkal többe kerülne, ha otthon kéne maradni a gyerkőccel, gyogyikat venni neki - nem is beszélve a kicsik szenvedéséről. Sokan tartanak az oltástól, ahogy láttam mindenféle tévhit kering. Elég alaposan utána néztem, mert az én dokim se volt túl informatív, amikor érdeklődtem. Szóval, ha kiváncsi vagy még valamire, akkor csak kérdezz.
Ja, úgy tudom, hogy akár egész életre szóló védettséget is ad, mert még olyan kevesen vannak csak oltva, hogy az oltottak is többször fognak még találkozni bárányhimlőssel, ami természetes emlékeztetőként működik és meghosszabítja a védőoltás adta védettséget.
Remélem, tudtam segíteni. :)
motojo
 
 


sziasztok!
köszönöm a segítséget! Én most azt olvastam, hogy nagyobb korban kell még egy emlékeztető. igaz ez szerintetek? És mi van az övsömörrel? Állítólag felnőttként lehet övsömört is kapni a bárányhimlő mellé.
tomicska
tomicska
 
 


Szia!
Ahogy írtam is, 12 éves kor fölött kell két adag, egyébként elég egy. Az övsömört nem lehet elkapni, akkor jön elő, ha már voltál bárányhimlős és valami miatt le van gyengülve a szervezeted (stressz, stb.). Ilyenkor a korábban elszenvedett bárányhimlő elraktározódott vírusai aktiválódnak. Úgy tudom, hogy ha kaptál védőoltást, akkor az övsömör csak enyhébben jön elő, mert a legyengített vírusoktól fertőződtél meg, így kevesebbet is spájzoltál belőlük.
motojo
motojo
 
 


Sziasztok!
ez az övösöm hogy néz ki? Mintha gyerekkoromban lett volna nekem is. Vhol a mell alatt a hónalj felé kis szigetszerű tele pötyökkel. A nagyitól nem lehet elkapni? Neki is mintha lett volna ilyen.
tomicska
tomicska
 
 


Sziasztok!
Benéztem ide is és elolvastam,azt a hírlevelet,amit fentebb ajánlottatok...
Na jó mostmár tényleg mondja meg valaki kinek kell hinni :twisted:
Vendég
 


Sziasztok!
Tomicska: én úgy tudom - ahogy írtam is -, hogy nem lehet elkapni, de már hallottam ellenkező véleményt is, úgyhogy kicsit tanácstalan vagyok.
Ezen http://www.baranyhimlo.hu/hml/himlo/ovsomor az oldalon találsz infót az övsömörről. Hát, amennyit eddig hallottam róla, az alapján én nagyon nem szeretném átélni. .
motojo
 
 


Szia!
én is utánanéztem: láttam képet is róla, háááát, mit ne mondjak:kegyetlen lehet. azt mondják, ha kap az ember bárányhimlő elleni oltást, akkor jóval kisebb az esély az övsömörre, de ha el is kapod,akkor is gyengébb lefolyású. Ez azért nem mindegy, ha már dolgozik az ember. Manapság nem jó, ha vki sokáig kimarad a munkából.
tomicska
tomicska
 
 


Sziasztok!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára galagonya1 2009.03.04 20:35-kor.
galagonya1
 
 


Sziasztok az en nagyobbik fiam is baranyhimlos es csak pudert kaptunk ra

phpBB: Kép
phpBB: Kép
lauracska
 
 


Sziasztok,

Segíteni szeretnék kicsit az oltással kapcsolatban - ha elfogadjátok:

Oltott gyerek is lehet bárányhimlős csak gyenge lefolyású lesz. Az oltás felnőtt korában is megvédi az övsömörtől ami nagyon fájdalmas és örökké vissza-visszatérő betegség.
A fertőzöttel való találkozás utáni 72 órában még oltható bárki.
Általában a 15 hós kötelezővel együtt ajánlják, ez az egy oltás ami 15 hónapossal együtt adható.
Az ára: 6.748.-Ft

A Zovirax szuszpenzió formájában kifejezetten bárányhimlőre ajánlott.
Ára: 7.346.-Ft

Sajnos drágák, de semmi támogatás nincs rajtuk :?

Remélem segítettem, betegecskéknek mielőbbi jobbulást! :)
Kata

Kép
akata
 
 


Nekem a 6 honapos kisfiam elkapta a batyatol a baranyhimlot

phpBB: Kép
phpBB: Kép
lauracska
 
 


Sziasztok!

Az oltás "csak" 90%-os védettséget ad, viszont aki elkapja is oltottan sokkal valószinűbb, hogy nem lesznek szövődményei.

Az én fiam is most b.himlős 30 hónaposan és van egy kisöccse, aki még csak 2 és fél hónapos. Mivel még elég keveset érintkeznek és a fertőző időszakban se én, se a kicsi nem érintkeztünk a nagyobbikkal, azonnal el is különítettük őket. Remélem a kicsi megússza... de tartok tőle, hogy ez nem így lesz.

A sors fintora, hogy akkor jött ki a nagyfiamon a himlő, mikor vittük volna ellene beoltani... Így az oltóanyagot én kaptam meg. Majd beszámolok, hogy beelőzte e a vírust a vakcina...
szilbee
 
 


Egyenlőre még semmi jele a himlőnek... most lesz "izgi" a dolog... legalábbis a köv. 1 hétben. Ha addig nem jön elő, akkor megúsztuk... és volt értelme az elkülönítésnek...
szilbee
 
 


Szilbee
A lányom 6,5 éves volt amikor bárányhimlős lett,a fiam 6 hónapos!
Nem különitettem el őket egy percre sem,és nem kapta el a kicsi(azóta sem, pedig mostmár ő 6,5 éves).
Az orvosunk szerint ilyen pici korban ritka,hogy elkapják...előfordulhat de ritka.
Vendég
 


Nekünk pont az orvos javasolta. Mondjuk az is igaz, hogy (a doki szerint) én nagyobb "veszélyben" vok, mivelén még nem voltam baris és felnőtt korban gyakoribbak és súlyosabbak a szövődmények.

Mindenesetre azért látom van remény! :) Bár én tudok ellenkező esetről is. ;)
szilbee
 
 


Felnőtt korban tényleg nagyon rossz!
Remélem megússzátok!!
Vendég
 


Köszi! :) Remélem úgy lesz! Most egy kicsit bizakodó vagyok.
szilbee
 
 


Nagyon úgy tünik, hogy a kisebbik fiam is elkapta.... :? :(
szilbee
 
 


Ha így van akkor mielöbbi jobbulást neki!
Vendég
 


Köszi! :)

Most már egyértelmű a b.himlő. Du-i rendelésre megyünk. Rajtam még nincs jele... lehet tényleg beelőzte a vakcina. Még pár nap és kiderül...
szilbee
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: