Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kriszta, Adrien!

Köszi, akkor még van remény, éljen, éljen!
Tényleg, eszembe se jutott, hogy anyukámtól megkérdezzem a krém-dolgot, kicsit tompa vagyok. De most akkor megkérdezem, majd jövök, hogy mi derült ki.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Az derült ki, hogy a Chlorocid nem olyan barátságos készítmény, antibiotikum, az ilyenek összes hátrányával (rezisztencia alakulhat ki, gombás fertőzésre hajlamosít). Van tabletta változata is, ami még a csontvelőre is káros lehet, de ez a gond a kenőccsel a kis mennyiség miatt nincs.
Azért meggondolandó ez az egész... Bár ha eddig nem volt gond, akkor lehet, hogy ezután se lesz, főleg, hogy egyre kevesebbet kell használni.
Az Alsol sokkal barátságosabb ügy, ez a kamilla (ami gyulladáscsökkentő) egyik hatóanyagából, az azulénből készül, gyógynövény jellegű krém.
Ezeket sikerült megtudnom.

Bóbita
bobita
 
 


Huh. Köszi-köszi-köszi! Nemsokára úgyis mennünk kell megint íratni fel ínyzselét, akkor majd kérem inkább eztaz Alsolt forszírozom. De hgoy ezt miért nem mondta eddig a dokinő? Bár lehet, hogy amikor először felírta, még nagyon indolokt volt, utána meg ha már eddig ez volt alapon kaptuk a következő tubust. Hm. Jó, hogy van kitől megkérdezni ;)
- Adrien
sadrien
 
 

 
 

Sziasztok!

Remélem, valaki elolvassa, látom elég régóta csend van ebben a témában.Két fiam van, most éppen a kisebbik (2 éves) fütyije aggaszt. a bőrt nem nagyon lehet hátrahúzni, csak éppen egy kicsit, de ami jobban aggaszt, hogy a fütyije alatt két helyen is fehér valami van, de elég nagy területen.Arra gondolok, talán az a váladék, aminek fürdésnél távoznia kéne. Ma megpróbáltam hátrahúzni kicsit a bőrt, hátha kijön ez a valami, vagy legalább egy része, de semmi nem történt.Mivel belázasodott, holnap elviszem a gyerekorvoshoz, mert felmerült bennem a gyanú, hogy esetleg ettől.? Mondjuk voltunk nyaralni, ott is összeszedhetett valamit, de én most kicsit aggódom.
A nagyobbik fiamnak 2 éves korában hátraráncigálta a doki néni (őt már lecseréltük, de nem emiatt), neki sem tökéletes, de majdnem teljesen hátramegy.
Mivel tudom, hogy a mostani doki néni sebész párti ez ügyben, gondoltam, először itt kérek segítséget.Volt valakinek hasonló tapasztalata?
Ha be lenne gyulladva a fütyije azt látnám én is?Már nagyon szépen beszél, de egyáltalán nem panaszkodik, hogy valami gondja lenne a fütyijével, nem szól, nem is piszkálja.

Köszönöm a válaszaitokat.
Rita
ritasol
 
 


Szerintem nem a fütyije miatt van. Ha be lenne gyulladva, azt látnád (piros is lenne), és fájna neki, jelezné. És egyébként még akkor is van szelidebb megoldás, mert tudnak kenőcsöt adni rá. (mi egyszer este mentünk sztkba sebészetre ilyennel)
Ezek a fehér valamik nem szoktak könnyedén lejönni, kicsit dörzsölészni-piszkálgatni kell, hogy lejöjjön (már ha hozzáférsz) (azt viszont nem tudom tutira, hogy muszáj-e leszedni onnan, mondjuk valószinű és logikus, hgoy jobb ha nincs ott)
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi, köszi a gyors választ, azt hiszem ezek után mindenképpen elviszem dokihoz, most már csak azt nem tudom eldönteni, hogy hová. Bmárti írt itt a topikban egy dokiról aki a Heim Pálban van, viszont sokan a Madarász kórház sebészetét ajánlják.Teljesen döntésképtelen vagyok, mondjuk a lényeg az, hogy egy szakember mondja meg mi a teendő, csak ne akarja rögtön a kés alá tenni.Kép
Még egyszer köszi a segítséget, majd beszámolok mi lett az eredmény. Látom te nagyon kitartóan jössz a babanetre, nálam valahogy alábbhagyott a lelkesedés. Hogy bírod a 4 gyerek mellett a gyűrődést?
Szia: Rita
ritasol
 
 


Reméljük, hogy minden rendben lesz, kés alá küldeni meg csak a legvégsőben érdemes, nem egy történetet olvastam, aholegyik doki küldte volna, másik meg nem!
Á, én is változóan vagyok itt, de amióta ANcsival itthon vagyok, jobban ráérek, mint anno munka mellettKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Nekem van egy 7 hónapos kisfiam és nem tudom,jogosan aggodom-e,hogy nem tudom hátra húzni még a kukijárol a bört.Erössen nem merem meghúzni nehogy baj legyen belőle.A doki azt mondta 1 éves koráig hozzá ne merjek nyulni,majd akkor elintézzük.Régebben meg úgy adták haza a babákat a korházbol,hogy huzogatni kell!!!Ti mit gondoltok lehet ilyenkor már huzogatni,vagy tényleg meg kell várni az 1 éves kort?

Judit
pjudit
 
 


Szia Judit!

Hallgass a dokira és ne próbálkozz. Egyáltalán nem probléma, hogy még nem tudod hátrahúzni. Csecsemőkorban a fityma bellemeze és a makk külső felszíne még sejtesen összetapad. A túl korai próbálkozás a fitymán apró sérüléseket okozhat, ami hegesedve fitymaszűkülethez vezethet.
Még bőven van időtökKép. Ha elmúlt egy éves, elkezdhet óvatosan, fokozatosan hátrahúzni. Akkor sem szabad erősen, de minden nap egy kicsit többet.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Judit,
az én fiam 16 hónapos. Amikor 14 volt, mondta a doki,hogy menjünk be, mert ő hátrahúzza neki. Háromszor kellett menni, az elsőnél kicsit szenvedett utána a pisilésnél, de most már teljesen "férfias" fütyülője van. Én egyébként előtte hozzá sem mertem nyúlni, most is inkább az apja szokta.
Nem tudom, hogy máshol is ez e a gyakorlat, ami a mi környékünkön. Nálunk minden kisfiúnak a doki húzza hátra 1-1,5 éves kora között. Van akinek kétszer kellett mennie, van akinek ötször.
De kérdezt meg a dokidtól. Mindenesetre ma már mindenhol azt mondják, hogy te ne húzogasd, mert berepedhet.

Remélem tudtam segíteni

Kata
Sckata
 


Szia Betti!
Köszönöm a válaszodat,megnyugtattál!
pjudit
 
 


Szia Kata!

Pont ettöl félek,hogy szegénykének fájni fog.Remélem műtét nem lesz belőle.Az az igazság apuka aggodik a legjobban,mert ő gyerek korában átesett egy ilyen műtéten és eléggé megviselte akkor.

Judit
pjudit
 
 


Judit! Nem értek hozzá, de ez nem műtét! Egyszerűen csak a doki hozzáértő kézzel megcsinálja, amit mások esetleg otthon egyedül megtesznek, csak ő pontosan tudja, hogy mennyire, meddig stb. Ettől nem kell, hogy félj, épp azért csinálja, hogy ne legyen szűkület. És tényleg csak annyira volt rossz neki, hogy fél napig a pisilés meglátszott a fején.
Pont arról lehet a fitymaszűkület, amit Betti is írt, ha eröltetik, bereped stb.
És mondom én hozzá se nyúltam a kukijához.
Sckata
 


JuditKép

Az én fiam elmúlt két éves és 1 éves kora előtt én sem nyúltam hozzá,a doki tanácsára és mert több helyen is ezt olvastam szakemberektől.És bár aggódtam,mára már semmi probléma,minden gond nélkül hátrahúzható.
A szakemeberek szt 3 éves koráig nem kell tőle félni.
Nálunk semmi gondot nem okozott!

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
amikor egy éves elmúlt, akkor elkezdtétek finoman hátrahúzni, és attól lazult ki, vagy egyszerűen csak magától?
Az én fiam egy éves és én sem tudom eldönteni, hogy akkor most aggódjam, vagy nem.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok! 7,5 hónapos a kisfiam, a fütyije vége görbe. Tudtok erről valamit mondani? Így marad v. változhat?
idilla
 
 


BóbitaKép

Bocs,most vettelek észreKép!
Én nem húzogattam,egyszerűen magától oldódott.Illetve inkább úgy fogalmazok,hogy nem volt rendszeres program...Kb hetente egyszer,ha eszeembe jutott és akkor egy kicsit próbálkoztam és azt vettem észer,hogy szép fokozatosan,egyre jobban hátra lehetett húzni.Tehát tényleg magától oldódott.Kicsit figyelgesd,hogy esetleg 1 hónap múlva nem lehet-e még jobban hátra húzni erőltetés nélkül!Ha úgy látod,hogy igen,akkor pláne nincs miért aggódni,mert akkor menni fog magától!!!

IdillaKép

Hát én nem nagyon figyelgettem anno a fiamat ilyen szempontbólKép,és el sem tudom nagyon képzelni,hogy hogyan vagy hol görbe?A fityma,vagy az egész fütyi?
Biztosan fog változni,de a felnőttek között is van nem egy,akinek görbe...

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Bóbita!

Nekünk sebész mondta,hogy pelenkás kor vége előtt nem kell semmit csinálni vele, ha műtik, azt is akkor teszik, és addig bármi lehet. és tényleg. Én csak pár hete kezdtem észrevenni, hogy oldódik a letapadás szépen magától (nem rendszeresen húzom hátra, csak időnként). Meg látjuk, hogy alakul a helyzet. Egyébként júliusban múlt 2 éves.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Anyapoc, Beszti,
kösziKép, ez igen megnyugtató. Akkor szerintetek is elrendezi a természet a dolgot, nem kell erőszakolni. Volt ezügyben egy kis vitám még régen a dokinénivel, nem sikerül meggyőznünk egymást.Kép

Bóbita
bobita
 
 


Bóbita

Én mindig arra gondoltam,hogy anno az őskorbanKép nem voltak ilyen okos szakorvosi vléemények,akkor is biztosan elintézte a dolgot a természet,ez most miért lenne másként?KépÉs lám...!KépKép

Puszi,Anyapoc(aki továbbra is elfelejti húzogatniKép)

anyapoc
 
 


Bóbita: Zsomának nem lehet hátrahúzni a bőrt egyáltalán. Mikor erre rákérdeztem a dokinknál, akkor ellentmondást nem tűrően közölte, hogy hagyjam békán a kukiját, pisilni tud, ráér még oldódni! Úgyhogy azóta nem foglalkozom a kérdéssel Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
2.5 éves fiammal félig letapadás miatt most küldött minket a gyerekorvos a Tűzoltó utcai sebészetre. Azt mondta helyi érzéstelenítéssel 2 perc alatt megoldják. Ha van valakinek erről ottani tapasztalata kérem írja meg.
Köszönettel: Maches
maches
 
 


Sziasztok!

Anyapoc, Cory,
bocsi, nem tudom, miért nem vettem észre, hogy írtatok nekem.
Nagyon-nagyon köszi, teljesen megnyugodtam. Kép

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Végigolvastam a topikot, és teljesen rosszul lettem. Csajok, ez iszonyatos. Mi lesz most az én kicsi fiammal?!?

Két éves múlt, eddig nem foglalkoztunk a fütyi-témával, mert úgy tudtam, hogy nem is kell. Egy ideje minden fürdésnél (kádban a víz alatt) felhúzom a bőrt, amennyire tudom. Hát ez az. Szerintem én a makkot nem is látom. Egy ici-pici bőrt tudok felhúzni, ami egyébként is mintha túllógna, és ennyi. A leírásaitok alapján teljes fitymaszűkületnek tűnik. Pár hónappal ezelőtt már látta egy gyerekorvos. Azt mondta, kicsit le van tapadva, de nem kell vele foglalkozni. Ő egy ici-picit jobban fel tudta húzni, mint én. Hát én ezt nem nevezném "kicsit letapadásnak".

Most kezdi a szobatisztaságot, már néha szól, hogy pisilni kell. Egyébként semmi probléma, szépen pisil sugárban, gyulladása soha sem volt. Én váladékkal sem találkoztam. Soha nem jelezte, hogy bármi is fájna neki.

Minden kisfiúnak olyan a fütyije, hogy igazából csak egy makk az egész?

Teljesen tanácstalan vagyok. Ha van még itt valaki hozzáértő, kérem írjon! Igazán hozzáértő és gyengéd sebészorvos nevét is szívesen fogadom.

Köszönöm, Pilinke
pilinke
 
 


Szia!

Én voltam a fiammal (most 15 hós) egy dokinál aki azonnal körül akarta metélni! Bőgtem. Aztán elmentünk egy másikhoz aki azt mondta hagyjuk békén két éves koráig, akkor újra megvizsgálja. Neki inkább hittem, mert teljesen más volt a hozzáállása az egész kérdéshez. Ő róla írta korábban BMárti:

Szia Rita!

IGEN!!! Két doki rendel a heimpálban az urológián felváltva. Az egyik a tündér, a másik egy pokróc, nagyon nem mindegy, kihez kerül az ember. Akit mi szeretünk, azt Dr. Kiss András Pálnak hívják. Minden nap ő van 10-12 óráig. Szerdán meg 8-12-ig, egész délelőtt ő van. Nagyon kedves, türelmes, fiatal pasi. Nehéz megfogalmazni, de valahogy szeretettel nyúl a gyerekekhez. Én már nem mennék máshoz, amióta ismerem a másikat is.

Remélem, még nem késtem el az infóval, de csak most vettem észre, hogy írtál.


BMárti


Egy látogatást megér, hogy megnyugodj!!Kép
botanika
 
 


Szia Botinka!
Nekem is most 15 hónapos a kisfiam, és én is pontosan ettől az egy dologtól féltem világ életemben. Valószínű nekünk is meg fog érni ez a doki egy próbálkozást, mert itt Dunaújvárosban elég vendelek a dokik.
Köszi szépen az infót.
szabó_helga
 
 


Botinka!
Azt meg tudnád írni,hogy pontosan hol lehet ezt a dokit megtalálni? Kórházon belül!
szabó_helga
 
 


Szia Helga!

A doki a Heim Pál kórházban normál módon rendel az Urológi ambulancián. Azt hogy mikor azt meg tudják neked mondani ha felhívod a kórházat.

Ha jól emlékszem az első emeleten vannak, be kell jelentkezni a földszinten TAJ kártyával és mondani, hogy hozzá szeretnél menni. Sokan voltak mikor mi mentünk, de gyorsan fogyott a nép.

Remélem meg tud majd benneteket is nyugtatni - legalább egy időre...
botanika
 
 


Sziasztok!
Sajnos mi is fütyiproblémások vagyunk. Mivel a dokinő kezdetektől azt mondta ne csináljunk vele semmit, mert legalább egy éves koráig le van tapadva, így is tettünk. A múlt héten észrevettem a letapadás alatt egy nagy fehér foltot, ami egyre csak nőtt és nőtt. Végül levittem a gyerekorvoshoz aki kicsit hátrahúzta a bőrt és iszonyatos mennyiségű váladék jött ki alóla. Azt mondta, hogy otthon jól mossam ki a váladékot( ami nem volt túl egyszerű, pedig nagyon óvatosan csináltam.) és ezután nagyjából tisztulni fog csak fürdetésnél kicsit hátra kell húzni a bőrt és alatta kimosni. Viszont van egy kis gond, az egyik oldalon még mindig le van tapadva neki a bőr. Ahol kipucoltuk ott meg nagyon bepirosodott .A piros részt kamillával borogatom, azt olvastam az jó rá. Viszont a fűrdetésnél nem igazán boldogulok a tisztítással.Nem erőltetem, mert félek hogy fáj a picinek.Talán hagynom kéne amíkorra már a másik oldal sem lesz letapadva? Kisfiam már elmúlt egy éves, és azt olvastam ekkor már elvileg teljesen hártahúzható a makkján a bőr. Hát nálunk nem így van? Mit tegyek, tanácstalan vagyok? Egyébként jó kedélyű, nem beteg és nem is piszkálja a fütyit.
Árcsi
 
 


Árcsi!
Nálunk két évest mondak , de ismerek olyan sebészt aki szerint három éves korig normális a letapadás.
Gergőmnek két évesen húzták hátra a sebészeten.
Én ezután körömvirágkrémmel kentem.Neki is voltak ilyen kis fehér gubók a bőr alatt , de amikor az kijött ott legalább már nem volt letapadva.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Köszi Kanga a gyors választ!
Ma reggel peluscserénél megint kamilláztunk, szépen javulgat a pirosodás.Sokfajta körömvirágkrém van, mindegy, hogy milyen?
Állandóan kened neki vagy csak néha?
Áron rettentő mozgékony baba(már nyolc hónaposan álldogált a kiságyba)úgyhogy nálunk nem túl egyszerű a kenegetés, de megoldjuk.
Bocsi a sok kérdésért!
Árcsi
Árcsi
 
 


Szerintem mindegy melyik , de az eladótól/patikustól lehet tanácsot kérni.
Addig kentem amig piros volt . 3,5 éve húzták hátra.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!
Botinka köszönöm, hogy válaszoltál.
Nálunk az a helyzet, hogy már fürdésnél sem igazán akarja a Zeni, hogy tisztogassam a kukiját. Viszont én rettegek a gyerekorvostól, a fiamról nem is beszélve. Múltkor a patikában elkezdett nyöszörögni, mert a csaj fehér köppenyben volt! Remélem sikerül megoldani a dolgokat.
Továbbra is olvasgatlak benneteket, kinél mik a fejlemények.
Csáo mindenkinek
szabó_helga
 
 


Maches!!
Végül megcsinálták a beavatkozást?? Érdekelne minden részlete ha lehet!!
alilla
 


Sziasztok!
Az én fiam kukija gyakorlatilag borsószemnyi nyílásúra össze volt szűkülve. Hiába húzogattuk, nem javult. Mi is kaptunk Alsol kenőcsöt, de eredmény így sem lett. A dokik azt mondták, hogy várjunk 5-6 éves koráig, kíméletesen próbálkozzunk, és ha addigra nem oldódik meg akkor műtét. Hát nem oldódott meg, de nagyon jól végződött a dolog, mert egy olyan eljárást alkalmaztak nála, ami nem körülmetélés, vagy egy hosszú bemetszett csík, hanem egy gyakorlatilag plasztikai beavatkozás: több kicsi v alakú bemetszést csináltak a fitymán, ami sokkal könnyebben gyógyul, nem fájt utána a pisilés, és nem kellett tartani a heges összenövéstől. Azóta semmi problémánk. Úgy tudom ezt nem csinálják mindenhol.
tuncimami
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

Kép
rayo
 
 


Ez a felhívás biztos azért van ebben a topikban, mert TÖK jó lenne, ha sok pénz összegyűlne. Kép
kolatilla
 
 


Sziasztok!
Az mi nagyobbik fiunk Dani decemberben volt 2 éves,és nekünk is van gondunk a fitymával.Nyáron sokat meztelenkedett,valószínű homok került alá és egy kicsit kidörzsölhette,mert több helyen kicsi repedések voltak rajta.Ez miután begyógyult kissebb lett a nyílás.Azóta borsónyi nyilás van és szinte semennyit sem lehet hátrahúzni.El vagyok keseredve...

Tuncimami!
Végül is így meg kellett várni a 6 éves kort?
Hol vállalták ezt a műtétet?Meddig tartott?
Írjál még róla!"lécci,lécci, lécci..."

Köszi:Bernus

bernus
 
 


Szia Bernus!
A mi esetünkben szűkület miatt nem lehetett hátrahúzni, ezért kellett műteni. Akinél "csak" letapadás van ott a kenőcsös kezelés, és az óvatos fürdőkádban húzogatás segíteni szokott. Nekünk azt mondták, hogy azért várnak, mert van úgy, hogy a spontán merevedésektől idővel megoldódik, de sajnos nem így lett. A műtétet a pécsi kórházban csinálták, rendes altatásban, mert ezek a pici V alakú bemetszések nagyon finom kézügyességet és odafigyelést igényelnek. A gyerkőc nagyon jól viselte, az első pisilésnél sziszegett egy picit, de utána nem fájt neki. A kórházban csak 1 éjszakát kellett tölteni, de azt is azért, mert a fiam érzékenyen reagált az altatásra, és hányt, így infúziót kapott. Ha ez nem lett volna, akkor aznap hazaengednek. Itthon kenőcsözni kellett, és időközönként kontrollra menni, ahol a doki óvatosan mindig egy picit jobban hátrahúzta, itthon nem is szabadott nekünk bántani. Ekkor sem voltak fájdalmai, csak azt mondta, hogy csiklandós érzés. Azóta is minden rendben, és lelkileg sem okozott semmi törést a gyerkőcnek.
Éva
tuncimami
 
 


Szia Tuncimami!
Nagyon örültem, mikor megláttam a hozzászólásodat.Mi is hasonló cipőben járunk, kisfiamnak is kicsit szük a fitymája(hiába húzogatjuk a fürdőkádban),eddig nem volt nagyobb gond,de most előszőr begyulladt, ezért voltunk dokinál, aki két megoldásról beszélt, az egyik a körülmetélés a másik a plasztikázás, amiről Te is irtál(bár ő azt mondta a visszahegesedés veszélye az utóbbinál fennáll,mégis én is ezt választanám).
Meg tudnád mondani kinél volt a műtét és hol(a Gyerekklinikán v. a Gy.kórházban)? Ugyanis mi is Pécsiek vagyunk és ha már muszáj, jó lenne olyan dokihoz kerülni akiben megbízhatok.

Várom válaszod:
Gabi
prücske
 
 


Szia Gabi!
Dr Hock András műtötte, a Gy.kórházban. Nekünk pont azt mondták, hogy az egy nagy bemetszéshez képest, ennél az ún. v plasztikánál kisebb a hegesedés veszélye. A műtét viszont picit hosszabb, így tubusos altatást alkalmaznak.
Nekünk azóta sincs semmi problémánk, és szerencsére lelkileg sem viselte meg a gyerkőcöt a dolog. No és a jövőre nézve az sem utolsó dolog, hogy nem látszik semmi, így a csajoknál sem lesz gondja, ha eljön az ideje.
Éva
tuncimami
 
 


Szia Éva!
Köszi a gyors választ,igazán rendes Tőled.

Csak még egy kérdés: "az egy nagy bemetszés" alatt mit értesz? A körülmetélést? Vagy ez egy harmadik variáció?

Ezek szerint a doki bácsival meg voltatok elégedve...
Annak nagyon örülök, hogy azt irtad nem látszik semmi utána, mert amiatt is nagyon izgulok.
Köszi:
Gabi
prücske
 
 


Gabi!
Az "egy nagy bemetszést" nem tudom, hogy mit jelent, mert miután a doki bejelentette, hogy a V plasztikát alkalmazza, nem esett szó többet róla. A doki bácsi nagyon jó szakmailag is, és emberileg is. A fiam imádta. A műtét után többször vissza kellett menni kontrollra, és mindig adott időpontot, sose kellett várni rá.
Remélem nektek is minden rendben lesz.
Éva
tuncimami
 
 


Szia Éva!

Köszi szépen még egyszer az infokat,sokat segítettél!

Gabi
prücske
 
 


Sziasztok Länyok,

hasonlo cipöben järunk,kisfiamnak (3) a kukijärol a bört csak borsoszemnagysägura tudom visszahuzni.Tudna nekem valaki Budapesten egy erre specializälodott orvost (inkäbb gyereksebeszt mint urulogust) ajänlani.

Elöre is köszönöm a tippet,Csilla
maxiani
 
 


Sziasztok,
mi egy gyereknél már túl vagyunk a kukigondon, de most a második kisfiammal én is tanácsot, illetve orvosajánlást kérek! Ez a fiacskám most másfél éves, és teljesen le van tapadva neki a fityma a makkra (szintén kb. borsónyira húzható vissza). 1 éves kora óta rendszeresen húzkodjuk óvatosan fürdés után, de javulásnak semmi nyoma.
Én is egy jó orvost keresnék, akit valaki ajánlani tud...
A másik fiamnak a Bethesdában csinálták meg 4 éve, ügyesen és gyorsan, de mindenféle érzéstelenítés nélkül, és ezt nem szeretném megismételni.
(Egyébként ő 2 és fél éves volt, és neki is teljesen le volt tapadva, szintén csak borsónyira lehetett visszahúzni. A "megcsinálás" után egy napig sziszegett pisilésnél, de azóta klasszul, teljesen visszahúzható a bőr. )Annak örülök, hogy megcsinálták, csak a 2 és fél éves kor sztem már kicsit késő volt, mert azóta is emlékszik rá. Meg az érzéstelenítés hiányáraKép
garabonc
 


sziasztok. Végigolvastam az eddigi tanácsokat, de nem tudom a kicsimre értelmezni egyiket sem. Armand még csak 1 éves, de mostanra olyan mértékű lett a szűkület, hogy egyáltalán nem húzható vissza...a nyílás annyira minimális, hogy csodálkozom, hogy tud pisilni normálisan. A baj az, hogy neki rendszeresen be is gyullad már a pöpöse. Az orvos azt, mondta, hogy amíg a pisilés szép ívben történik, nincs szükség semmilyen beavatkozásra...meg sem nézte egyébként, csak rávágta...egy másik orvos műtétet javasolt. Ezzel azonban az a problémám, hogy nem szeretnék neki fájdalmat okozni, de ha már esetleg meg kell csinálni, akkor inkább tényleg most, ne később, hogy ne emlékezzen rá...de körülmetélést semmi képp nem szeretnék. Nincs valakinek valami javaslata?
diviana
 
 


Sziasztok! Az én kisfiamnak is szűkülete van,írtak rá krémet némi javulás észlelhető,de az orvos szerint lehet,hogy opérálni kellene mivel 5 éves. Nem tud valaki egy jó sebészt Miskolcon? Hálás lennék ha valaki segítene.
milly
 
 


Sziasztok!
Nagyon régen írt ide bárki is, de azért remélem valaki tud segíteni. A kisfiam két éves múlt, és annyira le van tapadva a fitymája, hogy alig lehet hátrahúzni valamicskét. A gyerekorvosunk azt mondta, hogy valószínűleg műteni kell, de csak 2és1/2 - 3 évesen. Nagyon sok rossz tapasztalatot hallottam ez ügyben. Jó lenne, ha valaki tudna ajánlani egy sebészt, valamint többen mondták, hogy nekik a gyerekorvos megoldotta, de tartok tőle, hogy mi már erről lekéstünk.
Segítsetek!!!

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Szia Andi!
Évi vagyok három fiam van, nekem is voltak problémáim,most leginkább a 6-éves danival.Merthogy ő már nagynak érzi magát hát anya akkor ne piszkálja.De igenis kell sőt szerintem kötelező, minden fürdesnél.Gondolom nálatok is ellenkezik a fiu ne hagyd!!!! még a dokival várj ,bárcsak kéznél lennétek ugy szeretnék segiteni.Próbád meg ugy hogy teksztil pelenkát tekerd az ujjadra tégy rá neugranormon kenőcsöt a másik kezeddel a kukiján huzd abőrt és körbe körbe lefelé a pelenkával pödörd abőrt. Tudom hogy fájdalmas deha nem csinálod minden nap egy kicsit a műtét rosszabb lesz.Óvatos legyél ha ugy látod hogy beszakad kendd jó vastagon körbe ne tapadjon vissza igy elkerülöd a hegesedést,ugy két napig pihentesd a dolgot mig megnyugszik.Aztan ujra ugyan igy majd meglátod,hogy a bőr alatt faggyú réteg van ez jó jel akkor már elértél valamit ha azt ki tudtad már piszkálni a többi már könnyebb lesz :D Fel a fejjel szurkolok

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: