Új privát üzeneted érkezett!

Kildi,
mi volt a Klinikán? A lányom is 5 hetén belül a 3. antiboitikumot kapja.Kép Beszedi az ab. párnapig jól van, majd újból beteg lesz.
Kilinika a Bokay utvában van? I. sz. Gyerekklinika? Nekem ott csak jó tapasztalatom van. Jegyzem, hogy hová véletlenül se menjünk. (László, Madarász)

Tegnap kint volt nálunk a gyerekorvos. Mondta, hogy figyeljem nyitva van mindig a szája és horkol-e. Lehet tavasszal orrmandula műtét lesz.
Valószínű orrmandula duzzanata van és ezért nem tudunk kilábalni a betegségekből. Ha egészséges lesz végre el kell vinnünk megint a gégészetre.

Klára,
este jövök és kérdezek ha még lesz erőm.

Tina
tkriszta
 
 


Tina!

Igen ez az I. sz. Gyerekklinika. A fiam sajnos mar eleg sok időt töltött ott, szuletése után is másfél hónapig ott kezelték, csak az Újszülöttsebészeten. A tapasztalataim nekem is nagyon jók, most a csecsemő osztályon voltunk Bókay dokinál, aki nagyon kedves és max. segítőkész. Nálunk az a helyzet, hogy semmi sem biztos, de kedden bekell mennünk egy vizsgálatra, amit altatásban végeznek, ledugnak valami csövet és azt nézik, mennyire szűkek a hörgői, vagy valami hasonló. A Doki azt mondja, hogy nem természetes, hogy azóta is köhög, inkább nézzük meg nincs-e valami szervi baja, vagy gyulladás. Az is lehet, hogy nincs semmi, csak mindig elkap valami virust, de akkor is kellene egy pár tünetmentes hét amikor nem köhög.
Szóval, egyenlőre semmi, ma a Doki néninket is felhívtam (házi) és szerinte valami allergia is lehet, valsz, hogy a végén a Svábhegyen kötünk ki. Persze a legjobb az lenne, ha semmi komoly, csak túlaggódjuk a dolgot.

Ui.: A Klinikat csak ajánlani tudom mindenkinek, ha már kórházba kell menni, ott nagyon kedvesek, és értenek hozzá, ja és persze ott is van krupp ügyelet, bármikor lehet menni.

Kildi
kildi
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk a hörgőtükrözésen, szerencsere minden ok. Tele volt váladékkal, egy részét leszívták, amit tudtak, és kaptunk újabb köptetőt. Kaptunk még egy Pulmicort nevü aeroszolt, amiből az inhalatorba kell tennünk, és azzal inhalalni. Mellékesen mindkét fülét felszúrták, állítólag tiszta genny volt. Lehet, hogy ettől is köhögött folyamatosan. Erre megint antibiotikumot kaptunk, úgy látszik ezt soha nem ússzuk meg. Most várunk, mi történik, és szedjük a gyógyszereket, jövő héten kontroll.

Kildi
kildi
 
 

 
 

Szia Kildi!

Hogy bírta a pici a hörgőtükrözést? Fájdalmas?
A fülével nem volt semmi probléma csak ott derült ki, hogy gennyes?
Jobbulást!
Milyen köptetőt kaptatok?

Tina
tkriszta
 
 


Tina!

Altatásban végezték a tükrözést, abból nem sokat érzett, az előzmények jobban megviselték, mert 4-szer próbálták megszúrni az infúzió miatt, de nem tudták. A múlt héten már voltunk fülészeten, de csak azt mondták, hogy valami nem ok, menjünk a Madarászba. Nem tudom, csak remélem, hogy akkor még nem volt gennyes!?
Ambroxolt ajánlottak, még nem tudom, hogyan reagál rá, van olyan köptető, ami annyira megköhögteti, hogy olyan sok levegőt nyel, hogy nagyon felpuffad .
kildi
 
 


Kildi,
altatás miatt éhgyomorra kellett menni? Bocsi a sok kérdésért.
A picinek kéne a homlokáról leszedni valamit és altatásban csinálnák de nem tudnom megtenni vele, hogy nem kap éjféltől kaját esetleg délig.

Remélem mostmár minden rendben lesz, jobbulást.

Tina
tkriszta
 
 


Tina!

Igen, éhgyomorra kellett menni. Többnyire ez úgy működik, hogy reggel 6 előtt még ehet, 6 kor már csak folyadékot kaphat. Én úgy csináltam, hogy 5 órakor felébresztettem és megetettem, bár a fele ki is jött, majd ahogy ébredt 6 óra fele megitattam. Szerintem, ha szopizik, próbáld minnél többször megszoptatni éjszaka, az előző műtéteknél én is azt csináltam. Szerintem nem olyan vészes, a kórház amúgy is eltereli a figyelmüket a kajáról, max. többet kell velük foglalkozni. Az ébredés nekünk egy kicsit rosszabb szokott lenni, de ezt gyereke válogatja.
kildi
 
 


Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata fülfelszúrás ügyben?
Most úgy néz ki sokkal jobban fáj a füle, mint bármikor, és hőemelkedése is van. Éjszaka is csak kúppal tudott aludni.
Viszont alig köhög. Ez is valami.

Kildi
kildi
 
 


Nekünk van.
Én fülszúrás-párti vagyok, ha lehet ilyet mondani. Képzeld el, hogy a kórokozókkal teli genny iszonyú erős nyomást gyakorol a dobhártyára. Mi az, ami egy pillanat alatt ettől megszabadítja? Egyetlen tűszúrás, és mintha elfújták volna a hasogató, napokig kínzó fájdalmat. Zsófinak mindkét fülét szúrták 2,5 évesen egyszer, és még csak az a közhely/tévhit sem igaz, hogy ettől aztán már mindig kell, vagy, hogy kihat a hallására. Azóta is milliószor volt beteg és egyszer sem ment a fülére. Az öcsém a fél gyerekkorát a fülészeten töltötte, szúrták is soxor, mégis kinőtte iskolás korára, semmi nem maradt vissza. Viszont egy kezeletlen középfülgyulladás, amikor a dzsuva folyik mindenhová, amerre utat talál magának, az már sokkal inkább okozthat halláskárosodást, egyéb szövődményt. Ilyenre van példa ismerősnél. Sőt, olyan sztorit is ismerek, hogy a 15 hónapos gyerek az istennek sem bírt megtanulni járni önállóan, és kiderült, hogy tele van a füle.(egyensúlyszerv) Felszúrták, 1 hét múlva járt.
Szóval én személy szerint nem ódzkodom annyira a szúrástól, mint amennyire az divat manapság.
rjuli
 
 


Kildi,
nekem nincs.

Tina
tkriszta
 
 


Rjuli!

Nekem csak az a fura, hogy sem én, sem a dokik nem vették észre, hogy van valami a fülével. Sohasem láttam rajta, hogy érzékeny lett volna, most már látom, milyen az. Persze biztos jobb így, hiszen csodák csodája kevesebbet köhög, hogy ezért, vagy a többi gyógyszer miatt végül is mindegy.Csak azt nem értem, ez miért nem jutott eszébe egyik dokinak sem? Érdekes amit írtál, ő is már 8 hónapos kora óta áll és kb. 10 hónaposan ment, de csak segítséggel. Kiváncsi vagyok, hátha most már egyedül is hajlandó lesz.

Kildi
kildi
 
 


Sziasztok!
Mi is csatlakozunkKép ugyanis Boginak éjszaka kruppos rohama volt. Nem biztis, hogy az volt, de nagyon gyanús...
Hétfőn este vittem az ügyeletre, mert lázas volt,hányt és picit köhögött. Ott légcsűhurutot állapítottak meg. Kaptunk kúpokat (lázcsill.,hányáscsill.,és hörgőtágító). Másnap reggel elvittem a háziorovsunkhoz. Ő hagszálgyulladást (Larhingotis??) állapított meg, majd mondta, hogy az a gyógyszer amit előző nap az ügyeleten kaptunk nem jó! Írt fel Rhinatinolt, Fenistil cseppeket és Aldecin Aerosolt. Ezeket Bog ked óta kapja. Láza kb 2,5 napig volt, de nagyon magas 39 felett. Minden éjszaka köhög, de úgy, hogy nem tud aludni és szinte fuldoklik. Borzalmas Kép
A mostani éjszakánk volt aleges legrosszabb. 3x nyúltam a telefonért, hogy hívom a mentőket..de aztán abbamaradt a roham (egy időre) és nem hívtam. Ha nagy nehezen elalszik, pár perc múlva felébred arra, hogy nagyon köhög és nem kap levegőt. Ráadásul a váladékot nem tudja felköhögni és kiköpniKép
Most azon filózom, hogy vigyem el délután az ügyeletre vagy ne? Hogy jobb lesz vagy nem? Éjszaka megint köhögés lesz, bár most nappal van és most is köhög. Ma a dokink csak 10:15-től 11:15-ig fogadta a betegeket. Felhívtam reggel de már nem tudott időpontot adni. Azt mondta előbb telefonáljak. Ez jó, mert honnan tudom, hogy a gyerek mikor lesz beteg vagy rosszul?????? Hihetetlen. Úgyhogy most megy a párásító, kamillás inhalálás, adom a gyógyszereket, de a köhögés nem szűnik KépKép
Arra is gondoltam, lehet azért lett ennyire rosszul, mert tegnap délben kivittem kicsit sétálni (15perc, napsütésbe) és hogy a torkára,tüdejére ez rossz hatással volt.De előtte engedélyt kértem a dokitól telefnon és azt mondta nyugodtan vigyem ki egy kicsit! Szóval nem értem miről függ, hogy van-e rohama vagy nincsen?? Szerintetek kivihetem kicsit? Állítólag a hideg levegő roham esetén direkt jót tesz. És a mentőket kell hívnom ha éjszaka rohama van, vagy az ügyeletet??? És kijönnek vagy be kell vinni a gyereket?? Olyan tanácstalan vagyok és aggódok nagyon, ráadásul egyedül vagyok vele!

Mindenkinek jobbulást!
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Kildi!

Szerencsér enekem nem a lányommal csak saját magammal van tapasztalatom. Nekem is felszúrták kisiskolás koromban. A fülfájás rögtön elmúlt, és azóta se kellet felszúrni tehát tényleg nem igaz hogy utána állandóan arra megy minden. Azóta egyetlen egyszer ment a nátha a fülemre, már felnőtt koromban amikor sumetrolimmal elmúlt és ennyi. tehát ha mi oda kerülnénk én nem ellenezném. Szerintem is sokkal rosszabb ha az ott felgyűlt trutyi megy a homloküregbe, arcüregbe, ki tudja hová.

Enikő!

Hű, jó nehezet kérdezel. remélem majd jönnek a tapsztaltabbak és segítenek neked. Mi rohamig nem jutottunk e szerncsére, így annyira nem értek hozzá, de nekem úgy tűnik hogy egyáltalán nem biztos hogy kruppos rohama volt alányodnak. Az orvos mondta hogy kruppos jellegű a jköhögése? az olyna jellegzetes, ugatás szerű köhögés, és jellemző hogy teljesen bezuhan a mellkasa közben, szinte a gerincoszlopig, úgy tűnik.
és arar valóban jó a hideg levegő, sőt roham esetén azonnal ki kell vinni a levegőre a gyereket. (erkélyre, udvarra). Ha nem csillapodik a levegőna kkor kell hvni mentőt vagy ügyelketet. A mentő előbb kiér, de nem mondhatod meg hogy hová vigyen, tehát pl kerülhettek a Lászlóbe is. ha te hívod az ügyeletet akkor ők kijönnek, d eők nem fognak szükség esetén beszállítani, neked kell bevinni de akkor viheted a SOTE gyerekklinikára. De szerintem először is tisztázni kéne hogy tényleg krupp e vagy hörghurut, merta sok váladék, a hörghurut is okozhat fullast, d eaz azért egész más eset.
Én ilyne betegen nem vinném ki, bár elvileg ha láztalan 24 óráig utána ki lehet vinni. önmagábana krupptól ki lehetne vinni természetesen.

manó

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kedves Enikő! Nem könnyű a helyzeted, az biztos. Budapesten laktok egyébként? Te be tudod vinni autóval kórházba szükség esetén? Nálunk amikor ilyen időszakok voltak, a doktornéni írt fel Rectodelt kúpot, és azt mondta, ha igazi roham jönne, adjam be, és csak akkor hívjunk mentőt, ha az sem segít, mert a kórházban is ugyanezt a szert adnák neki úgyis. (Eddig még soha nem adtuk egyébként be.) Szerintem ne vidd ki sétálni, jobb az óvatosság. A hideg pára az, ami segít roham esetén, ha kint olyan az idő, az is, vagy otthon lehet hideg zuhannyal fröcskölni a kádat, vizes lepedőt ágy köré tenni stb. Én úgy látom, többnyire maguk az orvosok sem képesek határozottan diagnosztizálni a kruppot, inkább csak kruppos jellegűnek szokták mondani a köhögést. Mondtak ilyet? Nekünk legtöbbet az inhalálás, porlasztás segített, ezt már soxor írtam itt. Ha nem muszáj, ne menjetek kórházba, mert lelkileg megnehezíti a gyógyulást, de igazi roham esetén (ha nem csak a trutymótól fullad, amit nem tud felköhögni, hanem összeszűkül a légcsöve vagy nem tudom mije, és szabályszerűen fuldoklik), nyomban hívj orvost. És fontos, hogy próbáld megőrizni a nyugalmadat, mert a legrosszabb, ha a kicsi rajtad pánikot lát. Reméljük, hamar felszakad a lerakódás a torkában, és jobban lesz. Elég zagyván írtam, de a lényeg azért érthető?
Vigyázzatok magatokra, Klára
(U.I.: fülszúrás nálunk sem volt eddig.)
klara
 
 


Enikő, még valamit elfelejtettem: mi a hétvégi ügyeletre már soxor bementünk (jellemző módon mindig hétvégén és ünnepekkor betegedett mega fiam), de nappal, akkor is, ha éjszaka óta javult a helyzet. Megnyugtatott, ha látta orvos, bár többnyire ugyanazt mondta, amit mi is gondoltunk. És fontos volt, hogy tudjuk, nincs-e olyan gyulladása, amire antibiotikumot kellene szedni. Ha a háziorvos nem tudta megnézni, akkor nem mutathatod meg valamelyik váltótársának? Ezért is kérdeztem, hogy hol laksz, mert a legtöbb bp-i rendelőben a többi orvos is megnézi, nem csak a sajátotok. Vagy megpróbálhatod rögtön a gégészeti (gyerek)rendelésre illetve ügyeletre vinni.
Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Kruppnál a gége duzzad meg (szerintem ez a gombóc a torokban érzés is, de ez csak magángondolat), annyira, hogy leszűkíti, súlyosabb esetben elzárja a levegő útját. A sírás, idegesség csak ront a dolgon, ezért az is nagyon fontos, hogy a kruppos gyerkőcöt megpróbáljuk megnyugtatni!
A kruppal ez a bizonyos ugatásszerű köhögés jár együtt, jellegzetesen száraz, nem hallod a trutyit mozdulni. Amikor kezd oldódni (nagyjából 72 óra, erős nyákoldók mellett), akkor jöhet egy olyan szakasz, amikor meg rengeteget köhög, hurutosan, és a sok trutyi az, amitől nem jó neki, nagyfiam hányt is ilyennél olykor.

Olyan is van, hogy a hörgők szűkűlnek össze, ha jól kavarom, ezt hívják asztmatikusnak (nagyfiam ilyet is tud). Ennél olyan a gyerek, mint Darth Vader, hosszan veszi a levegőt és hangja van közben. Erre hörgőtágító dolgokat szoktak adni.

Persze gondolom a kettő nem teljesen független egymástól, nagyfiam anno egy krupposnak induló, kruppból már felszakadozó betegségnél váltott át erre a másikra, amire aztán hiába hidegpáráztunk, meg nyákoldóztunk, nem volt jó. Mondjuk ezt 8 évesen csinálta, nem tudom, kicsiknél van-e.

És aztán van olyan is, mikor a gyerek attól köhög, hogy csorog le a váladék (kisebbik fiam), folyamatosan és kaparja neki a torkát, ingerli köhögésre. Ez mondjuk szerencsésebb, mert végül is "csak" kellemetlen, meg nem hagyja aludni, de közben azért levegőt kap rendesen.

Na, biztos vannak még mások is, ezek csak az én tapasztalataim.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Köszi a hozzászólásokat!

Most jöttünk meg az ügyeletről. Nem szabadott volna kivinni Az én hibám, hogy rosszabb lett a helyzet ha tegnap nem vittem volna ki... De úgy könyörgött. Hozta a sapkáját meg a cipőjét és mondta, hogy séta meg motor (menjünk motorozni) és én hagytam, hogy rábeszéljen. De olyan szép idő volt, nem volt hideg és a sál a száján volt...és tényleg nem volt több 15 percnél és olvadt is, meg a nap is sütött! Az én hibám!! (De előtt felhavtam a háziorvosunkat, aki megengedte, hogy kivigyem!) Csak akkor szabad kivinni, amikor rohama van. Ha nincs nem szabad hidegen lennie! Egyik doki így mondja másik meg úgy. Kinek lehet hinni?

Kaptunk Amoxicillint. Hogy miért azt nem tudom, mert tudtommal(és ebben a doki is megerősített kedden) ez vírus okozta betegség, és az antibiotikum semmit sem segít...szerintetek beadjam??????
Aztán kaptunk kúpot, ami csillapítja az éjszakai köhögést (RECTODEL) meg valamilyen kálciumos tablettát. Calciphedint.
És amiket kedden írtak fel nem kell adni, mert nem jók! Hihetetlen. Gyerekek ez volt a 3. gyógyszer adag 5 napon belül. Egyik orvos a másik doki álltal adott gyógyszereket bírálja felül.... Ezek kisérleteznek rajtunk vagy egymást kostolgatják? Ezen a héten már 7000 forintot költöttem gyógyszerekre és több mint fele a hűtőben áll, mert felülbírálva NEM JÓ!

És a diagnózis : (kisilabizálva az orvosi kézírást) Laryngitis subgl.
És a doki szerint (ott is volt rohama vizsgálat közben) krupposan köhög!

Klára: Szegeden lakunk! Itt olyan túl sok helyre nem tudják vinni. De ha éjjel rohama van akkor taxit hívok, -ha a taxis elvállal!!!!!-

Majd írok a fejleményekről!
Mégegyszer köszi mindenkinek!
Enikő és Bogi

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, nem az orvosokat akarom védeni, de a diagnózis egyik napról a másikra változhat, kedd óta történhetett bakt. ráfertőződés is, és akkor kell az antibiotikum. Nagyon kellemetlen, ha mindenki mást mond, fontos, hogy találj olyan dokit, akiben megbízol. Gyerek fül-orr-gégésznél jártatok végül is? Fluimucil vagy ACC port használtok? (Vízben oldós italhoz.) Talán ez vált be a legtöbbünknél mint köptető. Írjál, ha van valami változás, jobbulást. Klára
klara
 
 


Ha nagyon jóindulatú akarok lenni, akkor talán a felülfertőződés, szövődmény megelőzése céljából kapott antibiotikumot. Ha általában nem szokott szedni, akkor ennyitől nyilván nem lesz baja, bébiknek ezt szokták írni, nem erős antibiotikum, én nem merném felülbírálni a döntést laikusként.
A Recdodelt egy lórugásnyi szteroid, nem éjszakai köhögésre van, hanem kruppos rohamra! Ez nagy különbség!!!
Calcium tartalmú gyógyszert nekünk is ajánlottak b.milyem hurutos , felsőlégúti izénél. Ez sztem tipikusan az ártani nem árt, de olyan hű de nagy javulást nem fog hozni, viszont nyugtalanná teheti, csökken az alvásigénye, amíg szedi.
Ja, a legfontosabb: sose rakd a szája elé a sálat!
Csak lélegzi vissza a meleg, nedves, kórokozós levegőt.
Különben a séta szabad levegőn nem árthat, legfeljebb a megerőltetés, zihálás, ha pl. motorozik. De, ha hajlandó beülni babakocsiba és körözni egy kicsit, attól nem lesz senki kruppos, csak könnyebben tisztulnak a légutak a jó friss hideg levegőn.
rjuli
 
 


Enikő!

na ez már azért valami, hogy tiszta hogy kruppos a köhögés. RECTODELT: érdeke, nekünk is rögtön ezt írták fel, de itt a lányok mondták hogy az csak roham esetén kell, itthon kell tartani de amúgy előre beadni felesleges mert nem csinál semmit. Mondjuk ha nektek rohamotok volt tegnap éjjel akkor lehet hogy jó, csak az tünt fel hoyg neked azt mondták csillapítja a köhögést éjjel. Én beadtam a lányomnak roham nélkül annak idejn, mert a gégész mondta és semmi sem javult , cska a köptetőtől. És nekünk is írtak akkor antibiotikumot is mert hoyg piros volta torka. A kruppra nem hat, de a más gyulladásokra hathat, gondolom ti is ezért kaptátok (laryngitis), nálunk pesudocrupp volt simána diagnózis.. A kálcium nagyon jó, mi calcimusc ampullát kaptunk.
És mellé még szintén a topicból merítve fenistil cseppet is adtam neki, akettő nem zárja ki egymást.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, azt én is kartam írni hoyg a sálat a száj elé tenni nem szabad, többet árt mint véd. Sajnos én is sok anyukánál látom hogy ezt csinálja.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Lányok, a dokibácsi az ügyeleten is mondta, hogy ha megyünk hazafelé tegyem a sálat a szája elé, mert az kicsit "előmelegíti" a levegőt!!!! Meg tegnap is így lettünk "kiengedve"!!! Ezt komolyan mondjátok, hogy nem szabad? Kép

Gyerek fül-orr-gégésznél nem voltunk, csak az ügyeleten. Ha nem javul holnapra elmegyünk, vagy oda kell beutaló? Meg holnap szombat...

A Rectodelre a doki azt mondta, szó szerint idézem: hogy "ettől megnyugszik a köhögése és tudak pihenni" Éjjelre felet kell neki beadnom vasárnapig. Azaz 3 napig egy felet!Persze nem bírtam hosszába elvágni, mert szétporhadt, alig bírtam beóvatoskodni a kis popsijába Kép

Köhögés csillapítót nem írtak fel, csak a Rinathiolt kell innunk napközben, de tudtommal az köptető, attól még jobban jön a köhögési inger, nem??

Melyiknek van jobb íze a Fluimucilnak vagy az ACCnek? Mert akkor holnap veszek. Nagyon nagy gondom, hogy nem tudom -vagy csak nagyon nehezen- beadni a gyógyszereket.Úgy tiltakozik, ordít, megfeszíti magát,összezárja a fogait ki se tudom feszíteni a szájátKép...stb Ha lenne még 2 kezem nem lenne gond, de nincs! Ordít miközben adom be a gyógyszert, ezért mellémegy és akkor elkezd öklődni,köhögni majd hányni, így ha sikerült is nagy nehezen beadnom, viszontlátjuk mielőtt felszívódna Kép Egyszerűen nem tudok vele mit csinálni!

Egyébklént kalcium pezsgőtablettát minden nap adok neki, akkor is ha nem beteg, a csontozata fogacskái miatt! (felet)

Manó: nálatok is a fent említett köptetők válltak be? Szerintetek miért nem kaptunk köptetőt is?

Viszont találtam itthon Sinecod cseppeket. Ezt decemberben szedte, amikor szintén ilyen beteg volt. Esténként 25 cseppet. Ez nem jó, mármint, arra, hogy megnyugtassa, csillapítsa a köhögését???

Köszi
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő,
fecskendővel próbáltad már? A lánykám sajnos elég pici korától kapta a gyógyszereket, kanál esélytelen volt, mert soha nem tudtam, mennyit vesz be ténylegesen.
Nálunk nagyon bejött a Nurofenhez kapott gyógyszeradagoló is, olyasmi, mint egy fecskendő, csak nincs elkeskenyítve a vége. Most ezt használom, és nagyon jól működikKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Igen de azt is valahogy visszapréseli és kiköpi Kép. Pedig úgy megkínoztam, mert egész a torkába is próbáltam nyomni Kép az sem vált be. Ez is lehet a baj, hogy a doki álltal kiírt mennyiséget egyszerűen képtelenség beadni neki. Múltkor amikor anyukáméknál lett beteg,négyen próbáltuk beletuszkolni a gyerekbe a gyógyszert (szirupot), és nem sikerült! Kép Teljesen tanácstalan vagyok!
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, abszolút átérzem a gyógyszer-beadás lehetetlenségét, nálunk is megy ez a móka. Mennyi idős a lányod? A fiamnál, aki szintén elég reménytelen eset, legjobban a jutalmazás vált be, a megfelelő "csali" néha eléri a célt. Kép Az ACC szerintem finomabb, Fluimucilt enyém nagyon utálja. Viszont kb 17 óra után nem ajánlatos már adni, mert nagyon fog éjjel köhögni tőle.
Rectodelt: CSAK fulladásos roham esetén!!! Marha erős gyógyszer, rendszeresen alkalmazni nem ajánlatos.
Gégészet: ha van ügyelet szombaton, beutaló nélkül is mehettek (Bp-en legalábbis így van).
Fenistil cseppek is jók. Olvass vissza a topikban, ha van időd, sok jó tippet írtak a sorstársak!
Köhögéscsillapítót nem szabad szedni, mert pont az a cél, hogy kiköhögje a trutymót, és ne húzódjon rá a fülésre, tüdejére stb. Ezért kell a köptető. Köhögéscsillapító száraz köhögésre kell.
Sálat én sem szoktam a szája elé rakni, de kivinni sem szoktam, ha beteg, mert eddig mindig ráfáztunk (szó szerint és képletesen is).
Nyugis éjszakát mindenkinek!
Klára
klara
 
 


Nálunk bevált a kék fluimucil, kimonottan szereti Dóri kis teába keverve negyed óra alatt megissza. A Sinecod száraz köhögés csillapítására van. (ebből létezik kúp is) Vannak nyákoldó és egyidejűleg köhögéscsill. szirupok(legalábbis ez van rájuk írva), számomra talány, hogy egyidejűleg a 2 funkciót hogy tölti be egy gyógyszer. Mert ugye vagy felköhögtet vagy csillapít. Ha kaptatok köptetőt, az jó, mert az kell, hogy felköhögje a lerakódott mindenfélét, hiszen pont attól szűkül be a levegő útja, mert ott van, aminek nem kell ott lennie. (Ez kissé laikus megfogalmazás, de v.mi ilyesmi)
Gondolom, Szegeden is van gyerekkórház, ott biztos, hogy éjjel-nappal fogadnak. Gégészetre semmikor sem kell beutaló.
rjuli
 
 


Sziasztok! Ismeri valaki Dr.Somi Ildikó fül-orr-gégészt a II-es Gyermekklinikán dolgozik,tapasztalat,elérhetőség????? köszi vera
Kelemenné Vera
 


Klára: Bogi 2 éves (kép a profilban) Kitaláltam, hogy egy nagyon pici 100%-os narancslébe beleteszem az összes folyékony gyógyszerét (Amoxicillin, Rinathiol, Fenistli) és ezt megissza szépen ügyesen, mert imádja a narancslevet! De nem kap minden nap, csak kivételes alkalmakkor, és ez most jól jött!

A papirunkra amit adott a doki (a gyógyszerek szedéséről) azt írja, hogy 3 napig -minden este 9 körül- fél kúp Rectodelt kell adnom neki!

Tegnap éjjel tudtunk egy kicsit aludni. 2x volt nagy köhögése de rányitottam az ablakot és pár perc múlva jobban lett!

Ma adtam neki ACC-ét. Csak felnőttet találtam itthon, de egy negyed zacsival adtam neki délután, úgy vettem észre már használt!!!Kép Nemrég jó kis mennyiségű váladékot köhögött fel Kép Sajna nem sikerült mindet kiköpni, de azért inkább a gyomrában legyen, mint a tüdején-torkán!! Nem igaz???

Tudja valaki Dr Lengyel Boglárka homeopátiás orvos elérhetőségét????

Köszi
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, szerintem maga a narancslé is köptet. Kép Szuper, hogy abban elfogadja a gyógyszert. Biztos nem sokára jobban lesz! Kitartás!
Homeopata topikban keresd a doktornőt, talán oda jobban benéznek az illetékesek. (Van a keres-kínálban is ilyen, meg vhol másutt is.)
Klára
klara
 
 


Sziasztok,
láttam többen is írtatok a theophyllin-kúpról.
nekünk most azt írt fel a doki hörghurutra, de figyelmeztetett rá, hogy koffein van benne. Három napja adom a hét és fél hónapos babámnak a kúpot, azóta alig alszik, maximum a mellemen és elég ilyesztően viselkedik, mintha be lenne tépve. Próbáltam kihagyni egy adagot, de akkor a légzése megint rosszabb lett. Nektek mi erről a tapasztalatotok?
s.kata
 


S.Kata
hétfőn nekünk is azt írta fel az ügyeleten a doki. Figyelmeztetett, hogy ha a gyereken érdekes tüneteket vennék észre nem kell megijedni. Izgatott lesz tőle. Erre rákérdeztem, hogy mit jelent pontosan, hogy izgatott? Mondom sírós, nyűglődős vagy milyen? És mondta, hogy izgága, nem bír egy helyben maradni, akaratlanul rángatja pl a vállát stb stb....hínye mondom az "jó" lesz!Kép Este beadtam neki kúpot, de nem vettem észre rajta semmit! Mondjuk nem aludt, de azt annak tudnám be, hogy nagyon köhögött! És az erőteljes köhögés miatt nem bírt(unk) aludni! (pedig felnőttnek való kúp volt, mert a patikában nem kaptunk gyerekadagot, de a gyógyszerész mondta, hogy nyugodtam adjak be neki egy egészet!) Ja a lányom 2 éves! És neki Larhyngitise van (hangszálgyulladás) és kruppos rohamai voltak!
Most Rectodel kúpot kap, minden este egy felet, ez bevállt, már egyáltalán nem köhögött éjszakaKép
Ez meg állítólag szteroidokkal van tele!

És lányok az ACC nagyon-nagyon bevállt!!!! Zseniális találmány! KépKöszönöm!!!!!!!!!!Kép

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő!

Bár mát látom hogy megoldódott, de igen, nekünk is fluimucil meg ACC ment. Acc-ből a felnőttből napi 2x fél zacsi mehet!
A rectodelt szteroidos tényleg és bitang erős, én is 2-t badtam neki gégészi utasításra de aztán meggyőztek a lányok hogy nem kell eléga köptető és iagzuk volt. Ráadásul az a két rectodelt nem is segíette nálunk semmit. Rémült bejelentkezéseimet kb október környékén olvashatodKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


vagyis novemberKép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó: ezen a szteroidos dologn elgondolkodtam és tegnap este már nem adtam be Boginak. És hál IStennek nem is köhögött! 2-3x ébredtünk fel éjjel arra, hogy köhög, úgyhogy nem volr vészes!Kép

Azt viszont tudja valaki, hogy a Larhyngitis és a Krupp milyen összefüggés van??? Értem ez alatt azt, hogy ha hangszálgyulladása van a gyereknek, az minden esetben "átmegy" kruppba, vagy ez azért nem egészen így van??? Csak mert nálunk átment Kép

És egyébként a krupp maga az mitől alakul ki?Milyen más megbetegedésekkel párosul? Hogyan lehet védekezni ellene?

Holnap viszem kontrollra Bogit, de a dokinál mindig annyian vannak, hogy időm sem lesz bővebb tájékoztatást kapni ezekről a dolgokról..Kép

Köszi! Minden kis és nagybetegnek jobbulást!+++++
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Krupp ellen védekezni? Hááááát. Vannak másoknál simán takonykórt, köhögést okozó virusok, amik hajlamos egyéneknél kruppot csinálnak. Nem mindegyik. Én kb azt látom, hogy a többieknél is sűrű váladékot esetleg rekedtséget okoznak azok, amelyek kruppot a nagyfiamnál.
Védekezni?
Nem nagyon. Amit tudsz tenni, immunerősités, hogy ne nyaljon be könnyen mindent, ill könnyebben legyőzze. Ez vagy bejön, vagy nem. Valamelyik topikban futott már ez a téma. NÁlunk a broncho-vaxom kúra ment. Ezeknek az a lényege, hogy az oltásokhoz hasonló mechanizmussal megismertett elölt kórokozókkal és utána gyorsabb enyhébb lefolyású lesz a betegség. Kifejezetten kruppra ilyesmi nincs, azt megúszni nem tudod. Nagyon sokat számit, hogy időben fel tudod később már ismerni, és ha rögtön az elején elkezded a köptetőt, akkor van rá esélyed, hogy hamar hat és lerövidül a kritikus időszak.
Fluimucil meg acc hatóanyagban ugyanaz, érdekes, enyém kölkök fluit kaptak elsőre, később egyszer acc-t, de az nem izlett nekik....
Arra vigyázz ezekkel, hogy tejfélébe és meleg folyadékba nem szabad rakni!
AZt nem tudom, hogy ha minden gyógyszert egyszerre raksz bele a narancslébe, az jó-e, nem tudom, mennyire szabad őket keverni! Erre jó lenne gyógyszerésznél rákérdezni!

Sinecod:kisebb fiamnak szoktam adni, akinek annyira folyik a váladék, hogy megállás nélkül köhög fél éjjel. Erre adták egyszer, más kérdés, hogy sokat nem használt....Kruppra tényleg nem kell.

Ja, mégegy: a mindennapi kálciumot orvos irta? Én egyszer csináltam -de csak hurutos korszakban - és mondta a doki, hogy inkább ne. mert árthat is (vesekő meg hasonlók).

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi: Orvos írta fel, igen. Naponta 2x egy negyedet kell neki adnom, de lecsökkentettem napi 1x negyedre, mert kifejezetten sok tejterméket eszik a lányom! Néha adok neki pezsgőtablettát is. Ráadásul fogtablettát is szed minden nap, amiben szintén van egy kis kálcium is, úgyhogy túlzásnak tartottam ezt a sokat!
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő!

A krupp cska za arra hajlamosoknál alakul ki. Ennyit tudok én is. Emma most immunerősítés céljából napi 1 kanál vitacolan vitamint kap, + most az influ időben homeopátis gyógyszert oscillococcinum vagy valami hasonló+ cebion cseppet. De ez csak az immunrendzsert erősíti illetev a homeopátiás a vírusok ellen véd állítólag. Krupp ellen nem lehet védekezni. a legapróbb jelre köptető és akkor nem fog eljutni a fulladásig. Nálunk úgyvolt kruppos légzés hoyg nem is volt beteg.

A kálcium egyébként nekem is soknak tűnik, bár túladagolni állítólag nem lehet, csak hosszú időn át szedve túlzott csontosodást okozhat, meg tényleg ilyen köveket, d eha orvos írta akkor biztos úgy van. nekünk nem javasolták, csak ha előjön a krupp, de akko viszont erősebbet calcimusc ampullát (cska összehasonlításként: kutyán oltástól allergiás rohamot kapott, fél calcium sndóz semmi hatással nem volt rá, 1 mapulla calcimusc-túl 1 percen belül jól lett.)
A fogtabletta a fluoridos? Én azt sem adom, mert állítólag ha túladagolják akkor elszineződhetnek a maradandó fogak, és Emma már fogkrémmal mos fogat és azt is mindíg lenyeli. Én kiskoromban faltama Gabi fogkrémet , mert ízlett és eléggé sárgás letta fogzománcom. perzs elehet semmi összefüggés, de én ezért nem merem adni. De ez csak okoskodás ámKép igazából nem értek hozzá, csak én ezért nem is érdeklődtem utánahoyg milyen pesten a víz, hoyg elvileg kéen e fluor pótlás. Van aki itt is adja, azt már hallottam.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó:
Mi az a Vitacolan??? Nem ismerem.
Cebion cseppeket én is adom Boginak és ugyanezt a homeopátiás bogyót, mint te Emmának! Kb november közepe óta szedi és azóta már 2x volt Larhyngitise és kruppja! (gondolom ha nem szedné akkor is lett volna)
Viszont épp az a lényeg, hogy a vírus az, amitől ezek nem tudnak védelmet nyújtani! Más ellen igen, de vírusok ellen nem! Legalább is a gyermekorvosunk ezt mondta. Holnap megyünk tanácsadásra, majd rákérdezek.

Nálatok a krupp milyen egyéb betegséggel társul? Mik az első jelei? Mik a "legapróbb jelek"?

A fogtablettát kb 2 naponta adom, ahogy eszembe jut.Kép De általában a gyerkőc kéri! Szereti szétropogtatni a fogacskáival! Kép Én nagyon tudom ajánlani, mert gyönyörűek a fogai. Mi is mossuk 5 hónapos kora óta Gabival, általában naponta 2x. A gyermekorovs javasolta, hogy szedje Bogi, mert tavaly tavasszal, még a mindent megkóstolok korszakában volt, és a mindenbe a kavics is beletartozott és letört egy jó nagy darabka a fogábólKép Elkezdtük szedni ezt a fogtablettát és kb 2 hónap múlva már egyáltalán nem látszott a fogacskáján, hogy "baleset" érte! Teljesen "visszanőtt"KépKép

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szia Enikő!A Vitacolan az egy komplex vitaminkészitmény kisgyermekeknek mi 6.éve használjuk,a nagy fiam 6,5éves és a 3.évesem is kapja...kisséédes és olyan az illata mint a polybének....az adagolás rajta van a dobozán...szorbittal van édesitve és az arra érzékeny gyermekeknél előfordulhat hasmenés...a fogtablettát mi is használtuk és tényleg szép fehér a foguk üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Sziasztok!

Túl vagyunk a második fülfelszúráson is. A tenyésztés olyan bacit mutatott ki, amire csak nagyon durva antibiotikum hat. Ez a Ciprobay tabletta, amit mit mondjak nem túl egyszerű beadni, és állítólag olyan erős, hogy még az ételébe belekell kevernünk egy Protexin Restore nevü port, ami visszaállítja a normális bélflórát. Csak bízakodhatunk, hogy elkerülhetjük az orrmandula műtétet.
Van valakinek tapasztalata orrmandula műtéttel kapcsolatban?

Kildi
kildi
 
 


Enikő!

Hát nem tudo, a oscilloc...homeopátiás bogyó a leírás szerint kizárólga az influenzától véd. Úgyhogy attól hangszálgyullaádsa és kruppja persze lehet. sőt, influ is, csak állítólag a lefolyása enyhébb.
A vitacolan az sima vitamin mint ilyen erősíti az immunrendszert, de persze ez sem csodaszer. Egyébként Emmának enyhe náthán kívül még nem volt baja télen kopp, kopp.
Krupp nálunk csak 1x volt, az is csak anyhe, így nem tudok pontos tüneteket írni. Nálunk annyi volt hogy picit folyt az orra, és egyszer csak azt vettük észer hogy síráskor fura hagot ad ki. Az orvos adott kálciumot, d enm múlt, sőt erősödött, ekkor jött a "beesett mellkas" is. na ettől jól megijedtünk, gégészet , párásító, köptető. Ettől a mellkas beesés eltűnt, de még kb 2 hétig lehett hallani a sírás közben a fura hango. Aztán elmúlt. De ő nem köhögött, illetve cska köptetőtől kezdett ell hurutosan. Ez nem az az igazi krupp votl még szerncsére.

Kildi!

Unokaöcsémet műtötték vele most nyáron, hááát, a műtét mag nem volt vészes, csak nehezen ébredt fel belőle, még pár órára lélegeztetni is kellett, de amúgy másnap reggel hazjöhetet és 2 nap múlva már az égvilágon semmi sem látszott rajta. Lehet mondjuk hogy nála az volta gond hogy előtte 1 hónappal műtötték köldöksérvvel és így sok volt az altatás.

Vera!

viatcolantól az én lányomnak is egy ideig hígabb volt a széklete de most már egyáltalán nem.
A fogtabletta ha jól van adagolva tényleg jó, csak előtt állítólag meg kell érdeklődni mennyi a lakóhelyen a víz fluor tartalma. Csak túladagolásnál lehet káros és a maradandó fogak lesznek foltosak nem a tejfogak. de ezt én is csak hallottam, és nem is tudom hogy Magyarországon melyik városban milyne a helyzet.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Megjöttünk az orvostól. Már nem hallatszik semmi a tüdején, az tiszta szerencsére, de a torkán még van egy kis váladékKép. Ma fogy el az Amoxicillin, de a Fenistilt, a kálciumot no meg a köptetőt adom majd neki tovább! Rákérdeztem a vesekőre (kálcium) és kinevetett (nagyon szarul esett, én nem vagyok orvos, nyilván azért kérdeztem, mert nem tudom, erre kinevetettKép) Na mindegy. Aztán már nem is volt kedvem megkérdezni a homeopátiás gyogyókat, mert felidegesített szemét volt!Kép
Azt is megkérdeztem, hogy ahogy hallom, hogy köhög rögtön köptetőt adjak neki? Erre mondta, hogy igen Ambroxolt (nem biztos, hogy jól írtam) vagy ACC-ét!! Mondom de jó, hogy ha nem kérdezem magától nem mondta! Az ambroxolról nem is hallottam még sosem!És az ACC-ét sem javasolta még sosem, csak és kizárólag a Rinathiolt (biztos attól a gyártótól kap jutalékot!) Szerintetek magától miért nem világosít fel? Mért nem tájékoztat megfelelően? Miért nem mondja el, amit a kruppról egyáltalán lehet tudni? Oké, én informálódok innen a netről meg Tőletek (KÖSZÖNÖM), de mi van azokkal a kismamikkal, akiknek nincsen net hozzáférése és esetleg még babás magazinokat sem vesznek, vagy tudnak venni??
Ez ugyanolyan, mint amikor elviszem dokihoz, és közli velem latinul, hogy mi baja a gyereknek. Én meg csak nézek. Ha orvos lennék valószínű én is tudnám mi baja szvsz el se vinném a gyereket orvoshoz. De mivel nem vagyok az, ezért igenis elvárom, hogy normális hangnemben magyarul közöljék velem, mi a diagnózis! Nem? Na ez van jól fel bosszantott. Mérgemben kiettem a hűtőt! Kép Az megnyugtat!

Mindenkinek jobbulást!
Enikő aki most mérges!

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő!

nyugi, nekem a gégész szakorvos nem mondta hogy a kruppra adjak köptetőt. Akkor mit várunk egy sima háziorvostól? Na jó, nem durrogok, csak mostanában annyi ilyen történt. (pl hétvégéna lányom megharapta egy nyúl és 7 orvos nem tudta eldönteni hogy kell e neki tetanusz oltás vagy nem, mert még véd a di-per-te, végül nem kapott, reménykedem jól döntöttek. De röhej, nem hiszem hogy msá gyereket nem ér baleset a két di-per-te oltás között, jó lenn ha tudnák hoyg meddig hat)
A kinevetésre meg no comment.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Eniko, Mano!

En is hasonlokat tapasztalok. Az orvosok csak arra valaszolnak, amire rakerdezunk. Pl. Ez a kopteto jo? Meleg jo a fulre?Arrol nem is beszelve amikor esetleg egy mutetrol lenne szo, es ugy kell kiszedni az orvosokbol, hogy milyen beavatkozast fognak elvegezni, mi a kockazata, es esetleg mi lenne, ha nem vegeznek el. Csak azt nem tudom, ha ezekrol nem tud az ember, hogyan lehet felelossegteljesen donteni arrol, hogy pl. engedelyezzuk-e a mutetet. Utana persze az "utogondozas" a mi feladatunk.
Ja, es meg valami. En arra jottem ra, ha "hulyenek" tetetem magam sokkal tobb infot megtudhatok, persze lehet, hogy a hatam mogott jol kinevetnek, de kit erdekel.

Kildi
kildi
 
 


Sziasztok!

Nekem meg az jutott eszembe, hogy sokszor h*lyének nézik az embert, és akként kezelik.
Elvileg a szabad orvosválasztásnak apránként működnie kéne és akkor a normális dokiknak lenne sok páciense, a másik részétől meg elfogyna... persze tudom, hogy ez a gyakorlatban messze nem megvalósitható. Mindenesetre aki olyan helyen lakik, ahol több doki is elérhető, annak tudom javasolni, hogy érdeklődjön, ismerkedjen bátran, és ne habozzon váltani!

Kalcium.Lehet, hogy nem vesekő van, hanem hogy megterheli a vesét? Csuda tudja, nem vagyok orvos és nem ma volt, amikor anno szóba jött nálunk.
SZerencsére mi dokinénink normális. Anno egyszer fogtam, felirtam az összes apránként itthon leleledző köhögéssel kapcsolatos gyógyszer nevét, és kifaggattam mégis mikor melyiket kell adni, mi a különbség köztük. És ő válaszolt!
De az tényleg a legrosszabb, mikor nem is tudhatod, hogy miről kéne kérdezned, hisz totál új a betegség stb és ő magától nem mond semmi hasznosat. brrr.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Enikő!

Nekünk ezeket írta a dokinéni:
Aconitum napellus, 15 CH este 3 bogyó
Euspongia officinalis, 5 CH 3x3 bogyó de csak két napig
ACC 3x

Egy hete jött elő a teljesen egészséges gyerekemen a kruppos légzés, eddig a szellőztetés és nyugtatás hatására mindig jobb lett. Súlyosabb rohamunk nem volt.

Sokmindent megtudtam Tőletek, de ha pénteken visszamegyünk kontrollra, lesz pár kérdésem a dokihoz. Magától nem sokat mondott, én meg úgy le voltam döbbenve a diagnózison, hogy semmi nem jutott akkor eszembe. A kétéves gyerekem eddig összesen kétszer volt náthás életében, ennyi.

Ugye az jó jel, ha ugyan felébred éjjel a köhögésre, de már jól veszi a levegőt? Igaz, sír, mert idegesíti, hogy felébred. Azt nem értem, hogy eleinte a gyógyszerek hatására valamennyit felköhögött, de tegnap óta megint száraznak hallom.

Sziasztok,
Éva
evaanya
 
 


Sziasztok! Na, megint itt a kruppos ugatás. Pedig már reménykedtem, hogy megússzuk ezt a telet. Kép Inhalálással sem oldódik a trutymó a torkában, nem is nagyon van, mégis köhög, főleg éjjel. Félő, hogy sakrlát lesz a vége, mert az oviban van valakinek.
Éva, jobban vagytok? Amit kérdeztél: szerintem is jó jel. Kép Doki mondott valami érdemlegeset?
Klára
klara
 
 


Jobbulást Gellértnek!
rjuli
 
 


Köszi Kép
klara
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk az orrmandula műtéten, most jöttünk haza. Bízunk benne, hogy most mar jobban lesz. Ma ötödször szúrták fel a fülét.

Mindenkinek jobbulás!

Kildi
kildi
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: