Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

mi túl vagyunk rajta, volt összesen négy rossz éjszakánk. DOkinéni azt mondta, tiszta a tüdeje a fiamnak. De hogy mitől volt, hiszen nem volt beteg előtte, és visszatér-e, azt nem lehet megmondani. szóval semmit nem tudtam meg az orvostól, és azt mondta, szerinte az allergiatesztet is felesleges csináltatni (a szegény macskánkra is gyanakodtam). Szerintetek?
Mindenkinek gyógyulást kívánok.

Éva
evaanya
 
 


Jobbulást mindenkinek!
Kildi:ezt (5.) még olvasni is rossz! Reméljük, hogy az orrmandulátlanság megoldja a problémát, és az egész elköltözik a csak rossz emlék dobozba!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


PIldi!

Mi is reméljük, egyenlőre továbbra is köhögünk, és minden nap leszívják a füléből a váladékot. Szegény már egy kicsit unja, és egyre nehezebben tűri.
Klára, hogy vagytok?
kildi
 
 

 
 

Sziasztok!
Bogi teljesen meggyógyultKép. A 7végén kint voltunk a szüleimnél Szabadkán és ott vettem neki gyógynövényes köptetőt, kankalin kivonatot. Naponta 2x egy kávéskanállal adtam neki, ráadásul tök jó íze van, nem volt gond beadniKép 2 nap múlva már egyáltalán nem köhögött. A Rhinatiolt kihajítom a francba, annyit ér mint halottnak a csók!
És tudjátok mi a legdurvább? Hogy a köptető szirupért vény nélkül 240 Ft dinár ellenértékét fizettem (60 dinárt). Kint olcsóbb recept nélkül a gyógyszer, mint Magyarországon receptre. Ráadásul ha Jugóba gyereknek írnak fel gyógyszert (bármilyet) az teljesen ingyenes! Minden receptes gyerekgyógyszer ingyé van! Na ezt nevezem én bababarát kormánynak! Úgyhogy vettünk még egy üveggel, hogy legyen itthon, ha neadjIsten elkezd köhögni! Ez a kankalin tuti jól bevállt, Magyarországon lehet kapni???? Ajánlom figyelmetekbe!!!
Remélem jobban vagytok mindahányan! Gyógypuszi++++++++++++Kép
Enikő és Bogi

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, végre egy jó hír! Utánaérdeklődöm ennek a kankalinnak. Kép
Éva, szerintem ráértek még az allergiateszttel, de lehet, hogy rosszul tudom. Amiket én hallottam, azok a tesztek kimutattak tucatnyi allergiát, aztán hogy ebből mi a reális...
Kildi, köszi kérdésed, hát nem vagyunk még jól, de a skarlát eddig nem jelentkezett. Talán azt megússzuk. Tegnap a fiamnak magas láza volt, már nincs, de rútul köhög, és taknyos. Most már az inhalálásnak hála, oldódott valamelyest. Sajnos a kistesó is elkezdett ugatva köhögni (főleg, ha sír), ettől megijedtem, mert ő inni sem tud (szopik ivás gyanánt), így gőzöm sincs, miképp gyógykezelhető. Inhalálás is reménytelen nála. Szóval így vagyunk. És ti?
Kép Klára
klara
 
 


Enikő,

ügyesek vagytok, örülök, hogy meggyógyultatok. A kankalinról soha nem hallottam, de jól hangzik.

Klára,
nekem is valami ilyesmit mondtak, kivéve a Vega-tesztet, mert az állítólag jobb, és nem is terheli a szervezetet, nincs szuri stb.

Sziasztok,
Éva
evaanya
 
 


Klára!

Lekopogom, lehet, hogy talán már gyógyulunk. Sajna minden nap leszívják a füléből a váladékot, ma nem kellett felszúrni, de holnap nem kerülhetjük el. A köhögés még nem múlt el, a fül-orr-gégész szerint a hörgői még mindig tele vannak váladékkal, és lehet, hogy ott nem az a baci a ludas, mint a fülében, ezért az orrából is vettek váladékot. Szerencsére azért kevesebbet köhög. Most csak attól félünk, hogy a tesójától elkapja a vírusos torok gyuszit. Nem könnyű a két gyerkőcőt elkülöníteni. Az antibiotikumot még mindig szedjük, most már lassan két hete. Azért bizakodunk, talán lassan vége lesz, persze lehet, hogy továbbra is köhögni fog, már kezdünk immunisak lenni.

Jobbulást!

A pici miatt nem irigyellek.
kildi
 
 


Sziasztok!

Remelem mindenki jol van, mivel regota nem fordult itt meg senki. Mar eppen irni szerettem volna, hogy mindenkivel tudassam vegre meggyogyultunk, amikor is ma volt egy eleg csunya kruppos rohamunk. Kulonben ugy nez ki a fule szepen helyre jott, pont egy hete mondta a doktor bacsink, hogy szep tiszta a tudeje,ja es mar ket hete nem kohog. Most nem tudni mi jon, de ujra elkezdtem inhalalni, es kapja a kalciumot is. Ket het sem telt el gyogyszerek nelkul. Ez van.

Ui: Kozben a noverenek is kozepful gyulladasa lett, hogy ne legyen egyszeru az elet.

Sziasztok!

Kildi
kildi
 
 


szaisztok!
úgy látom, hogy nagyon régen nem járt itt senki, azért próbálkozom, hátha...
szóval a 18 hónapos legkisebb gyeremekemnél még tavaly májusban diagnosztizáltak kruppot. aztán jött a nyár, egészen idén januárig nem volt különösebben beteg, leszámnítva egy-két megfázást.
nos most az influenza járvány kellős közepén újra kijött a krupp - előzmény : MMR oltás, most mondta a kórházi orvosunk, hogy MMR után HAT HÉTIG ne fertőzödjön a gyerek ez jó, amikor van két nagyobb tesőja, na mindegy...
szóval a Rectodelt kúppal kepcsolatos tapasztalaitokra vagyok kiváncsi.
tavaly egyszer már kapott és az én elméletem akkor az volt, hogy a rectodelt az oka az után következő betegséghullámnak. a doki azt mondja hogy ez nem lehet.
ma este is adnom kell, kérnék véleményt tőletek
köszi!
nullácska
 
 


Nullácska!

Remélem, most már jobban vagytok. Nálunk elég gyakran előfordul kruppos roham, bár az elsőtől eltekintve most már nem olyan vészesek. A Rectodelt kúpot nekünk is felírták rögtön az első roham után, de sikerült nélküle is megúsznunk. Nekünk azt mondták, hogy igazán csak akkor adjuk be, ha semmilyen más módon nem tudjuk azt kezelni, és legfeljebb 2 kúpot adhatunk, és ha az sem segít irány a kórház. Tapasztalatom igazából a kúppal kapcsolatban nincs, de az biztos, hogy az első ruhám után mi hetekig, hónapokig betegek voltunk, szinte egész tavasszal, később az orrmandula műtét oldott meg mindent.Az biztos, ha köhög a fiam Ő csak krupposan teszi, és bármilyen évszakban képes rá. Ha esetleg tudok, szívesen segítek.

Kildi
kildi
 
 


Sziasztok!

Az MMR az a 15 hónapos oltás?
Az én kisfiam 14 hónapos és 7-szer volt kruppja. Először én is adtam neki a Rectodelt, de miután tájékozódtam, azóta nem adom neki, hanem ha jön a roham akkor először sós hidegpára utána kiteszem a hideglevegőre /remélem nyáron nem lesz/, aztán irány az I. Gyerekklinika. Voltunk a Lászlóban is egyszer, de a klinika ezerszer jobb. Pl ők sem szeretik a Rectodelt.

Tikva
tikva
 
 


A rectodel kúpot csak is kizárólag nehéz légzéskor, vagy is mikor kruppos rohama van a gyereknek, csak akkor szabad adni. Azért nem lehet gyakran, mert szteroidot tartalmazó gyógyszer, és hozzá syokhat a gyerek szervezete.
Amúgy én sajnos nagyon benne vagyok a témában.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok
De jó hogy ismét irogat ide valaki. Mi is "friss" krupposok vagyunk, az első roham február 05-én hajnalban volt, akkor azt sem tudtuk mit csináljunk, reflexből kirohantam a gyerekkel a kertbe, a párom pedig hívta az ügyeletet. Természetesen a Lászlóban kötöttünk ki, nem írom le a részleteket, akit érdekel az itt: (183-as hozzászólás)
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9038302&la=41576235

elolvashatja. Akkor nem kellett kúpot adni, már a kórházban sem volt rohama. Lényeg hogy most 4 napi bölcsi után ismét elkezdett köhögni és múlt hét pénteken hajnalban ismét jött egy kruppos roham. Most adtunk neki kúpot, kivittük a kertbe így szépen elmúlt. Viszont én lelkileg elég nehez tudom kezelni ezt az egészet, már a második roham előtt is frászban voltam, remegtem és rettegtem a krupptól, féltettem a gyereket. Egyedül úgy érzem nem tudom feldolgozni, azóta egy nagy para vagyok, minden köhhintésre összeugrik a gyomrom.
Mi is most már csak az I. sz. Gyerekklinikával tartjuk a kapcsolatot.

Harivera
Légyszi mesélj, ha úgy is benne vagy a témában!

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Szia Forti!

A Lászlót mi is átéltük, én is leírtam már a topikban élményeinket. Oda soha többet! Én is mindig ideges voltam, ha a kisfiam elkezdett köhögni, sajnos mára már megszoktam, és úgy tűnik tudjuk is kezelni, bár nyáron sokkal nehézkesebb. Szerintem, a legfontosabb, hogy próbálj nyugodt maradni, tudom ez elég nehéz, de ha Te nyugodt vagy azzal a gyerkőcöt is megnyugtathatod. Fontos a hideg pára, én már az első furcsa köhögésnél bekapcsolom neki, és főleg éjszaka végig megy. Mi kaptunk egy inhalátort is és abba szoktuk beletenni a Salvus vizet. Ha nagy a gáz, akár éjszaka is kivisszük a levegőre, nekünk eddig a hideg levegő vált be a legjobban rohamoknál, párosítva kálciummal, fenistillel, és ACC-vel. Fontos a sok folyadék, és ne ijedj meg, ha esetleg hányni is fog, nálunk ez többnyire vele jár.

Kitartás, és jobbulást kívánok nektek!

Kildi
kildi
 
 


Kedves Forti!
Nagyon megértelek,legnagyobb fiam most 5 éves, nem volt még 1 éves semmikor az első rohama volt, 1 hét László kórház, no comment, és ez volt az első tél, hogy nem volt rohama. VISZONT: az első eset óta nem került kórházba. Ha elkezdett szárazon köhögni azonnal köptető, Fenistil csepp és párásítás ezerrel, plusz inhalálás és ha ennek ellenére ( vagy már rögtön az elején ) jött a húzó nehézlégzés akkor Rectodelt. Anélkül én nem mentem el sehova, hogy mindig kéznél legyen. Tényleg fontos, hogy próbálj meg nyugodt maradni, ha van kéznél Rectodelt akkor nagy baj nem történhet. Az mindig hat. Nem lesz semmi baja a kicsinek, viszont fontos számára, hogy hatékonyan meg tudd nyugtatni, az meg csak akkor megy ha te is nyugodt vagy.
Kívánom nektek, hogy mielőbb kinőljétek és addig is minél kevesebb rohamot kívánok nektek:
Kriszta

A Rectodelt kúpról a tapasztaltom az, hogy ha ritkán használják nem okoz gondot, viszont ha nem kapja meg időben akkor már eléggé késő. Ezt én is tapasztaltam és a gyerekorvos is mondta egy ilyen eset után. Nem akartam beadni és utána sokkal tovább tartott mire rendbejött. Mi a kruppos rohamok uát hetekig hurutosan köhögünk ( mármint a fiam és szerencsére múltidőben ) és rekedt is. Ha sokat van nagyon rohama akkor persze nem tudom ,hogy van -e mellékhatása, de attól nem lesz beteg szerintem.
krisztike01
 
 


Kildi
Köszi a bíztatást Kép , én próbálok nyugodt lenni, nem tudom mennyire sikerül leplezni a gyerek előtt, de 2 hete pénteken, amikor jött a második rohama, én úgy remegtem mint a nyárfalevél. Igazából szerintem attól félek, hogy nem tudok segíteni a gyereken.
A hányás ismerős, Levi amúgy is hányós, egy sima náthától is minden nap hány, az első rohamnál mondták a Lászlóban hogy a krupposok hányósak, ne aggódjak.
Hidegpárásítónk van, most a második roham előtt már éjjel-nappal ment, viszont így is előjött a roham. Fenistil cseppre és a kálciumra a mi gyerekdokink azt mondta hogy nem ír fel, mert teljesen hatástalan. Úgyhogy én igazából a rohamnál csak a kúphoz tudtam nyúlni. Igaz így utólag lehet hogy elég lett volna kivinni a hidegre (amit csak a kúp után tettem), és az is segített volna.

Kriszti
Aranyos vagy hogy bíztatsz, én is remélem hogy hamar kinövi, bár most szinte napra pontosan 1 hónap szünet volt a két roham között. Kicsit el is szontyolodtam, bele sem merek gondolni a következő télbe. Köptetőt én is adtam neki ahogy meghallottam hogy köhög + ment a párásítás ezerrel. Levivel azóta is itthon vagyunk, mert még mindíg nagyon hurutosan köhög. Most a második roham után volt 2 nap amikor visszatért a száraz köhögés a köptető ellenére, én rettegtem hogy ismét roham lesz belőle, a dokik nem tudták megmondani mi az oka. Aztán egyszer csak visszaváltott hurutosra és ez a mai napig megvan. Így viszont nem merem bölcsibe vinni, mert ismét jól megfertőzik és kezdődik minden előlről.

Nekem amúgy az I.sz.Gyerekklinikán azt mondták, hogy abban az esetben ha eljutunk odáig hogy kúpot kell adni a gyereknek, utána minden esetben vigyem be, mert a szteroid legyengíti az immunrendszert és látniuk kell a gyereket. Ami minimum 24 órás bent fekvést jelent.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Forti!
Az én kisfiam (szintén Levi ) sajnos többször kapott a 4 év alatt kúpot és soha nem volt semmi baja tőle. És egy rendkívül erős immunrendszerű kisgyerek. Szerintem semminem árt jobban a gyereknek, mint egy (talán felesleges ) kórházi tartózkodás. Soha nem lett utána betegebb. Természetesen a gyerekorvos látta, de ő sem javasolt kórházat. Ráadásul ha belegondolsz, ha a legyengült immunrendszer miatt megbetegszik az nem jön elő 24 óra alatt. Szerintem kérj tanácot a háziorvostól, mert neki is partnernek kell lennie a dologban.

Kriszta
krisztike01
 
 


Sziasztok,
nem olvastam,hogy a homeopátiával próbálkoztatok-e.Matyi 5 éves.Sikerült elkerülnünk a kórházakat is és az antibiotikumokat is.Szerencsére a gyermekorvosunk homeopátiás is.
hgcsilla
 
 


Sziasztok,most irok itt először.Ha valaki tudna nekem válaszolni megköszönném.5 éves kisfiam kruppos legalábbis volt már rohama erősebb és gyengébb is.Most kezdte az ovit (éppen ezért ilyen későn),Beteg lett mint minden gyerek aki először megy oviba,az orvos antibiotikumot irt neki(mint mindíg).Mindenhol azt olvasom,hogy egy krupposnak kifelyezetten árthat az antibiotikum.Akkor ne adjam be?És ha mégis szüksége lenne rá...?Kaptunk fenistil kúpot is.Az interneten olvastam hogy az se jó mert tovább száríthatja a nyálkahártyát.Marha jó ez a dilemma.Ti mit csináltok mit adtok otthon?
Vendég
 


Ja és az is érdekelne ,hogy szerintetek hány éves az a gyerek akinél már tényleg nem kell félni..?Minden orvos mást mond én már teljesen elveszítettem a hitemet bennük.A körzeti orvosunk mindíg antibiotikumot ír,ha véletlenül más orvoshoz vagy ne aggy isten korházba kerülünk ott az az első ,hogy elveszik tőle a gyógyszert.Szerintük nem kell.Már próbáltam maszek orvost is ő tényleg nem bombázta antibiotikummal(csak egy hét múlva amikor tüdőgyulladás lett a vége),akkor viszont már olyan erős kelett,hogy a gyomra nem bírta.Szóval ebbe bele lehet dilizni.Segítsetek merjek fenistilt és antibiotikumot adni egy kruppra hajlamos gyereknek??Köszi
Vendég
 


Szia Bárány!

Nem vagyok olyan nagy szaki, csak saját tapasztalatom van valamennyi, fentebb írogattam sokat a topikba. :) Szóval az én fiam is hajlamos kruppra, ő most 6,5 éves, és már legalább egy éve nem volt enyhe rohamunk sem. :) Vagyis minálunk úgy 5 éves korig kellett félni, de nem merem azt mondani, hogy ez általános. :) De hátha. Végül is az kell, hogy eléggé megnőjön a gégéje ahhoz, hogy ne szűküljön vészesen össze a krupptól. :(
Fenistilt mindenképpen jó, ha adsz neki, az antihisztamin, pont erre való. Mi cseppeket szoktunk adni, nem kúpot. Az antibiotikummal az a helyzet, hogy a kruppot alapból nem baktériumok okozzák, ezért többnyire valóban felesleges azzal kezelni, de ha megtörtént a ráfertőződés (a szervezet legyengül, könnyebben támadnak a bacik), akkor igenis szükséges. De igazából ki kéne tenyészteni a váladékot, hogy van-e benne baci, és ha van, milyen. Mert ha van és nem kezelik, abból súlyosabb fertőzés lehet, pl tüdőgyulladás, ahogy írod. Szerintem nem arról van szó, hogy a krupposoknak jobban árt az antibiotikum, mint másoknak, hanem önmagában a kruppra felesleges adni. Olyan dokit kéne találnotok, aki rögtön tenyészteni tudja a torokváladékot.
Hú, nem tudom, sikerült-e jól leírnom. Jobbulást, szia,
Klára
klara
 
 


Szia Klára.!Köszi a választ!Váladék tenyésztés tényleg nem történt pedig a Madarászban is voltunk már nem egyszer.Tegnap adtam neki antibiotikumot majd meglátom mi lessz.Nem bízom 100%-ig a dokinkban de önhatalmúlag sem merek dönteni a kezelést illetőleg.Ma azt hiszem a tanácsodra és a csetelők tanácsára fogok fenistilt is adni.(mindenki ad akinek kruppos a gyereke).Remélem hamar kijövünk belőle mert így egy rémálom minden éjszaka.(de te ezt jól tudod).Mégegyszer köszi!Szia
Vendég
 


Sziasztok4

Bárány

Az én fiam 4 éves múlt most és most várom,hogy ezehn az őszön kijön-e nála újra a krupp.nálunk csak az őszi-téli hónapokban szokott lenni,hol erősebb,hol gyengébb.... :(

Az antibiotikumot egyáltalán nem értem,mert az nem kezeli a kruppot még véletlen sem.A krupp azért alakul ki,mert a gége alatti terület beödémásodik és nem kap rendesen levegőt a gyerek.Ez bmilyen jellegű megfázás esetén előfordulhat,akár egy enyhébb nátha,akár egy csúnya vírusos dolognál is.
AMi Rectodent nevű kúpot kaptuk,alkalmanként egyet lehet adni,ha nagyon erős marad a tünet,akkor később is egyet.De általában az elsőre már elmúlik,vagy csökkennek a tünetek....

Én krupp idején azonnal hideg levegőre viszem,kinyitom az ablakot.Ha nem enyhülnek a tünetek,akkor van itthon szteroidos kúp,beadom neki.eddig nem sokat kellett használni,mert a hideg levegő és esetleg a hideg víz itatása szinte mindig enyhített a tüneteken,és másnapra,vagy harmadnapra teljesen elmúlt a krupp...a megfázás maradt természetesen... :?

lehetséges,hogy a tüdőgyulladás már azért alakult ki,mert eddig is túl sok AB-t kapott a kisfiad.Sajnos a túlzott Ab szedés oda vezet,hogy a bacik egy idő után rezisztensekké válnak és nem fognak elpusztulni az AB hatására,egyre erősebb szerek kellenek....

Én javasolnám,hogy a homepoátia terén is nézz szét,mert sok jó dolog van erre is...

Nem tudom,hogy megoldható-e,de én biztosan orvost váltanék. :roll:

Üdv és jobbulást :)!

anyapoc
 
 


Hello Anypoc!Köszi a segítséget.Hol is kezdjem....Mi orvoshoz soha nem kruppal kerülünk hanem egy banálisnak tűnő lázas köhécselős,orfolyásos állapotban.(úgy telente 2-szer)de eddig nem járt közösségbe.Gondolom a doki ezért nyomatja az antibiotikumot.Nem mindíg adtam be mert nem volt olyan vész a helyzet ugyhogy hozzászokás szerintem egyenlőre nem lehet.A krupp vagy éjszakai erős köhögés már a betegség 2-5. napján jön...Szóval simán krupp még nekünk úgy a semmiből nem jött.Szóval egyszerűen tanácstalan vagyok az egész témával kapcsolatban és már más dokit is próbáltam(maszek).Én is tudom,hogy a krupp virus és nem baktérium ilyen alapon az antibiotikum nem hat rá,de azt ,hogy az a náthás állapot amivel dokihoz kerülünk megkívánja -e az AB adását,azt nem tudom.Na erre kéne egy jó orvos de a környéken nincs olyan.Találgatok.Ja és rettegek.Az idegeim meg kezdik felmondani a szolgálaztot.Most pont egy ilyen betegség 2.napjánál tartunk úgyhogy már lelkileg készitem magamat.Alig várom,hogy kinője.Addig is sapka,kabát az ágy szélén,kúp a hűtőben és para indul! szia
Vendég
 


Szia Bárány!


A laryngitis subglottica (pseudocroup) általában enyhe felső légúti hurutos tünetek után hirtelen, heves tünetekkel, nehezített légvéttel járó betegség.
Éjszaka szokott fellépni.
A fertőzés mellett alkati tényezők is szerepet játszanak, hiszen vannak olyan gyermekek, akiknél soha sem, míg másoknál halmozottan fordul elő. A jellegzetes, ugató - kutyaugatásra, illetve klasszikusan fókaugatásra jellemző - köhögés, légzési nehézség a gége bizonyos szakaszának, a hangszalag alatti területnek duzzadásának a következménye.


A krupp maga nem vírus,vagy baktérium,ez egy tünetegyüttes,ami a fertőzés során lép fel.
Érdekes,hogy nálunk pl még nem alakul ki egyéb tünet,hanem először az ugató köhögés jelentkezik... :roll: Tehát én előre tudom,mikor fázott meg a fiam... :?

Az AB adás-kérdése nem is ebben a vonatkozásban fontos,hanem hogy a dokitok szinte mindig azt ír fel.
A bakteriális fertőzésekre általában jellemző,hogy elhúzódóak,alacsonyabb,de tovább tartó lázzal és az orrból sűrű zöld váladék ürül.
A vírusos fertőzések sokkal hamarabb levonulnak,de intenzívebbek.

Én csak akkor viszem orvoshoz a fiam (persze csak alap esetről van szó,nem túl súlyosról,influenzáról,stb...),ha a tünetei 3 nap után sem javulnak.Elsősorban a lázat veszem figyelembe.Ha 3 napon túl is magas láza van,akkor irány a doki.Addig csak csillapítom,ha szükséges,általában 38 fok alatt nem adok neki semmit,csak ha ő kéri.3 nap után a doki dönti el,hogy vírus,vagy baktérium lehet,de még akkor is ítélheti úgy a helyzetet,hogy nem feltétlenül szükséges AB.
Természetesen ha hörghurutot,vagy atipusos tüdőgyulladást állapít meg,akkor nem kérdés,hogy AB.Ezek viszont elhúzódó bakteriális betegségek....
ha egy gyors lefolyású náthája van a gyerkőcnek,nagyon jól teszed,hogy nem adsz be neki AB-t.
Volt már olyan eetem is,amikor a kislányomnak,aki akkor még nem volt 1 éves,sokáig folyt az orra.Igaz,más baja nem volt,de főleg reggel elég sűrű váladékot szívtam le neki.Elvittem a dokinéninkhez,aki megvizsgálta és azt mondta,szt nem baci okozza,hanem jabban előfodul,hogy vírusos fertőzésnél is sűrű lesz az orrváladék,zöldes,főleg reggel.Ez azért van,mert egész éjjel az orrában van a váldék és egy bizonyos biokémiai folyamat során(amit nekem inkább nem fejtett ki) elváltozik a színe.De nem azért,mert baci okozza.

Elnézést,hogy iylen hosszú és tudálékosnak tűnőre sikerültem,azért remélem,hogy sikerül segíteni és kicsit megnyugszol. :)
Remélem,hogy megússzátok krupp nélkül.Az biztos,hogy ezt csak elvilseni lehet és a tüneteket gyorsan kezelni,aztán majd elnövi.

Esteleg próbálkozz azzal,amint észreveszed,hogy megfázott,az Aconitum nevű homeopátiás szerből adsz neki akár fél óránként 5 golyót elszopogatni.Csodákat tud művelni,de tényleg!!!!
Ha gondolod,erről priviben írok szívesen :)!

Üdv és jobbulást!

anyapoc
 
 


És még valami:

Szerezzetek be egy hidegpárásítót!!!

itt olvashatsz a kruppról többet:
http://www.babanet.hu/faq/legut31.php

anyapoc
 
 


Hello Anyapoc! Eggyáltalán nem tudálékos a leveled sőt nagyon örülök neki ,jól esik ,hogy valaki segit és valakit érdekel a dolog.Sok számomra hasznos infót írtál.Hidegpárásítónk van és nyomatjuk is ezerrel minden éjjel amikor náthás még ha csak egy kicsit is.Az általad emlitett homeopátiás szerről még nem halottam de ki fogom próbálni ez tuti.Konkrétan mire való?A betegségek bakteriális ill. virális jellegét a dokinak meg kéne tudni ítélni de én igazán még nem találkoztam olyannal akinek ezt sikerült volna.Még szerettem volna azt is megkérdezni tőled,hogy te köptetőt mikor kezdessz adni a gyereknek akkor ha már egy kicsit köhécsel vagy akkor amikor már gyakran és hallani hogy szörcsög a légútban valami trutyi?A mi dokink egyből nyomatná az ACC-t de én nem vagyok biztos benne ,hogy egyből egy kis kucinak jót tesz.Azt is mondta,hogy jó lenne nyitott ablaknál aludni de én ezt nem merem megreszkírozni mivel a fiam az alvás első szakaszában hajlamos leizzadni és félek ,hogy még jobban megfázna.(a fűtést leveszem azért).Ha jut eszedbe valami és van kedved írj!szia
Vendég
 


Szia Bárány!

Örülök,hogy tudok segíteni,ha másként nem,akkor tartom benned a lelket a nehéz időkben :wink:!

Hát az én meglátásom szt egy jó dokinak meg kellene tudni állapítani,hogy bakteriális vagy vírusos eredetű a fertőzés vagy éppen felülfertőzésről van-e szó....ha másból nem,az általam említett dolgokból...
Az ACC-t én egy kicsit soknak tartom egy ekkora gyereknek.
Én általában homeos vagy gyógynövényes dolgokkal kezdem.
Amit már említettem,nálunk Aconitum mindig van itthon.Ez kifejezetten a megfázás,meghűlés,nátha első szakaszára jó,amikor kezdődik a lázas állapot.Jó esetben 1-2 napon belül megszünteti az egészet,rosszabb esetben a tüneteket nagy mértékben csökkenti és nem alakul ki olyan erősen a nátha....
Erről is olvashatsz itt: http://www.bebilap.hu/homeopatia/
Itt nem csak a nátha,hanem a krupp homeos kezeléséről is van szó.
Köptetés:ha köhögni kezd a gyerkőc,akkor én lándzsás utifű szirupot használok.Mivel gyógynövény,ártani nem fog neki.ez nem csak köhögéscsillapító,de köptető is.Ha ezt adod neki,biztosan nem ártasz vele.Lehet venni drágábban a Dr.Teiss félét,de jók a sima gyógyszertáriak is :).
Persze ha nagyon eldurvul a dolog(ilyenre egyébként most nem emlékszem... :roll: ),akkor én megbízok a dokinéninkben...de ő is megbízik bennem és eddig mindig helyeselte a terápiáimat :wink:!


Lehet,hogy első nézésre a homeos dolgok kicsit mesebelinek tűnnek,de szt érdemes kipróbálni.... :)


Hmmm...még valami...szt köptetőt elsősorban akkor kell adni,ha nem szakad fel neki köhögésre,ami a légútjában van.Ha hallod,hogy jön fel neki,akkor flesleges.Legfeljebb ha nagyon erősen köhög,akkor csillapítót.De erre is kiváló a lándzsás utifű.... :)

Egyébként lett végül krupp,vagy megúsztátok egy "kis" megfázással?

Üdv

anyapoc
 
 


Hello!Köszi a választ!Szeretném én is kipróbálni a homepátiás szereket,már próbáltam is venni de a patikában nem ismertek eggyet se,pedig a neten csak köhögésre vagy 10van.Egyedül amit tavaly vettem az oszcilokokkilum (nem igy irják)influenzára való.Köhögésre is ismerek a stodál-t.Egyszer kétszer azt is vettem a múlt télen.H jól tudom a homeopátiás szereknek nincs ismert mellékhatása úgyhogy nyugodtan "kisérletezgethetek"velük.Nem tudom neked mi a véleményed az aloa vera-ról?Én múlt télen azt is adtam a gyereknek (berry-t és kids-et)Idén még nem adtam.Te ismered ezeket?Használod?Az ACC-t én is durvának találom ezért nem is adtam most, eddig a köhögése nm is tette indokoltá,hogy bármit adjak.Remélem ki megyünk belőle,még mindig az orfolyásnál és a köhécselésnél tartunk(semmi komoly hál istennek).Ilyen fajta megfázása nam volt amig nem járt oviba,sokkal ritkábban volt de nagyon viharos lefolyású volt.Visszatérve a köptetőre,múlt télen volt ,hogy 3 félét is felirtak neki egyszerre és már olyan szinten truttyogott szerencsétlen gyerek ,hogy ne tudd meg...N a ezért nem adok most semmit!!!Az aloérol minden képp ird meg a véleményedet,és ha tudsz valami homeopátiás immunerősitőt télire azt is ird meg (rajta vagy az iwiw-en?)szia
Vendég
 


Jól itthagyott mindenki!
Pedig szerintem(sajnos)sokakat érint a téma...
H a valakinek még van kedve beszlgetni nyugtatgatni egymást én itt vagyok...
Vendég
 


Szia bárány!

Nem tudom, jársz-e még erre, örülnék neki, ha jönnél.
Az én babócám most lett kruppos 1 napja. Még csak 7 hónapos múlt szegénykém. Szörnyű nézni, ahogy szenved és én is rendesen be vagyok ijedve. Már előre félek az éjszakától. Visszaolvastam a topicot, most már végképp nem tudom mit gondoljak a Rectodeltről. Nekünk ma este 1 egészet, holnap reggel és este egy felet, majd péntek reggel szintén egy felet kell beadni, aztán vissza az orvoshoz. Nem sokat tudok erről a betegségről, de elég ijesztőnek tűnik...A te gyerkőcöd hogy áll vele?

Üdv: obea
obea
 
 


Szia!
Had kopogjam le, nekünk tavaly februárban volt azóta nem,de hasonló többször is volt,hidegpárásitok ha köhög, és ha éjszaka nagyon köhög megyek ki a levegőre,ami ront a helyzeten,hogy Ő 5 éves létére még mindig nagyon sírós!Gondolom a te kis 7 hónapos babád is nagyon sír és neki is rontja a helyzetét!!
A párásitóba szalvus vizet szoktam tenni!Az jó!Meg a levegő!
Utálatos betegség,az ember retteg!!És igazán állitólag 8-10évesen lehet kinőni!
A barátnőm kisfia 20 hónapos,neki nincs netje,de az ő kisfiával is rohantam már 2-szer(kocsija sincs),neki azóta többször is előjött,de mostmár párásitóval rektodeltel otthon is kordában tudják tartani!!Azóta nem voltak korházban!Én nem félek a rektodeltől,lehet,hogy régebben féltem,de mostmár nem!

Állitólag homeopátiával is le lehet szokni a rektodeltről,olyan jó szerek vannak,ha a dokitok ért a homeopátiához kérdezd meg.De azért vegyél egy homeopátiás könyvet a patikában árulnak(legalábbis itt keszin)350ft!
Abban is vannak szerek!!
Vendég
 


sziasztok kíváncsi lennék a roham tüneteire!!!! :roll: :? :!: :?:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Sziasztok!

Nálunk ismét itt a krupp... :( pedig már reménykedtem, hogy kinőtte, de nem. Nemsoká 7 éves lesz a fiam egyébként. Tegnap felszökött a láza magasra, és már lehetett hallani a nehezített légzést, meg köhécselt, és reggelre már fuldoklott is. Még Rectodeltet is beadtam, pedig tényleg csak végső esetre tartogattam itthon. Még mindig nagyon magas a láza, és ugatva köhécsel. Hát ez van velünk.
Ti hogy vagytok?

Klára
klara
 
 


Sziasztok!
Klara,és mióta nem volt a kisfiadnak kruppja?
Sajnos én is halottam,hogy még "nagy" gyerekeknél is előfordul.
Gondolom már te is remélted,hogy kinőte!
Milyen időközönként jön nálatok?
Minden köhögős taknyos betegség kapcsán előjön?
Jobbulást a kisfiadnak!!
Vendég
 


Köszi, Bárány! :)

Hát igen, már azt reméltem, hogy kinőtte, mert ennyire durván tavaly már nem is jött elő, csak régebben. Minden légúti betegségnél "ugat" többé-kevésbé, de nem mindegyiknél fullad azért.
Először másfél éves kora körül kruppozott, egy nyaralás alkalmával, ráadásul idegen helyen.
Szerencsére most már legalább nem esünk pánikba, és ez nagyon sokat számít, az ijedtség úgy látom, súlyosbítja a rohamot.

Amúgy szimpi a fiad a fiamnak a kép alapján ;) Mutattam itt neki. :)
Sziasztok,
Klára
klara
 
 


Köszi a kisfiadnak!
Remélem minnél hamarabb kinövitek a kruppot (magaunknak is ezt kivánom),és mindenki nője már ki mert annyira aggasztó betegség.Nem is igazán betegség,hiszen amikor nem jön elő akkor semmi baj.Én már olyat is hallottam,hogy akrupposok nagy százalékban aszmások lesznek!Remélem ez nem igaz!!!
Amúgy már jobban vagytok?
A kislányod nem örökölte?
Vendég
 


Szia Bárány,

köszi kérdésed, azóta sokkal jobban van. :)
Én is hallottam erről az összefüggésről az asztmával, de szerencsére azért ez nem minden esetben van így. :) Talán a hajlam az, ami megmarad a légúti betegségekre.
A fiam mindig érzékenyebb volt az ilyen légúti vírusokra meg bacikra, mint a lányom, bár nála is van egy kis ugatás olykor. De azt nem nevezném azért kruppnak. És a te lányod?

Üdv, Klára
klara
 
 


Szia!
A lányom soha életében nem volt beteg,ezért is volt furcsa nekem ,hogy egy gyerek beteg is lehet,9 éves volt amikor először köhögött(egy kicsit)életében.Addig soha.Tavaly télen megfázott,és nem értette mi van vele mert 6éve nem volt még hőemelkedése sem,és nagyon nem bírta.Az oviból nem hiányzott szinte soha ,annak idején.A bárányhimlő is alig látszott rajta,és pár kis halvány pöttyön kivül semmi tünete nem volt.Amikor kicsi volt megkérdezte a gyerekorvos,hogy valami maszekhoz járunk-e,mert hozzá soha...
De nem egy apától vannak.
Te adsz nekik valami immunerősitőt,gondolok itt béres cseppre vagy vitaminra?Homeopátiára
Vendég
 


Szia!

Az én lányom sem beteges típus, most úgy tűnik, ő is elkapta ezt a vírust, de nála hőemelkedéssel jár csak az, ami a fiamnál majdnem 40 fokos lázat meg krupprohamot okozott. :? (Nálunk ugyanazok a gének egyébként :wink: )
Béres cseppet egy időben adtam, most épp nem, Béres vitaminokat szoktam adni. Homeó nekünk nem jszokott bejönni.
Most megint elesettebb Gellért, de már csak rondán köhög, nem fullad. :)

:) Klára
klara
 
 


Szia
Örülök,hogy jobban vagytok!Ha van valami írd meg!
Szia(remélem nem lesz semmi)
Vendég
 


Sziasztok!

Nem tudom jár-e itt még valaki, ha igen, szeretnék tanácsot kérni, olyan anyukától,aki már küzd a kruppal. A kisfiamat most vizsgálják ki krupp gyanúval a Lászlóban (papa van benn vele, mert én itthon vagyok a kistesóval) és én addig rázuhantam a netre,mert annyira nem tudok semmit erről a fránya betegségről.

A kérdésem: ha beinvesztálok valami készülékre, melyik a jobb: a hidegpárásító vagy az inhalátor? Vagy mind a kettő kellene? Az imhalátorral önmagában nem lehet párásítani is?

Köszi előre is, annyira nem vagyok még képben és hát nem olcsók ezek a berendezések, jó lenne előtte átgondolni.

üdv

Anita

Kép

Kép
nyáranyu
 
 


Szia Anita!

Az OMRON CX 3 inhalátort receptre felírják, ha volt már krupp-rohama a gyereknek. Így 4 éve 3000 ft körül volt az ára. Nekünk ez nagyon sokat segített, ampullás Fluimucilt, Calcimuscot szoktunk porlasztva inhalálni vele, gyorsan hat.
Párásítani nem lehet vele, teljesen más a kettő. Sima párásító jó ha van, de szerintem egy rohamnál nem ér semmit.
A kórházban is csak porlasztva kapná egyébként ugyanazokat a gyógyszereket, amiket mi otthon szoktunk használni, plusz a Rectodelt kúpot.

Olvasd el végig a topikot, nekem is sokat segített annak idején :)

Egyébként mi a legutóbbi óta jól vagyunk. :) Bárány, és ti?

Anita, nektek is jobbulást :)

Szia,
Klára
klara
 
 


Sziasztok!
Pontosan mi a külömbség a párásitó(nekünk az van)és a porlasztó között???A párásitó porlasztja a vizet,legalábbis,az ultrahangos,nem??Sima párásitónak ti azt nevezitek ami forralja a vizet és ezáltal párologtat??
Köptetőket mikor szoktatok rakni a párologtatóba,rögtön ahogy lkezd köhögni,vagy csak egy pár nap múlva?Merthogy a fluimucil az köptető ha jól tudom.Én soha nem tudom eldönteni,hogy mikor mit kell adni,és szerintem az orvosok sincsenek nagyon képben.
Az intrnetről kell megtanulnunk gyógyigyatni...jó mi??
Reméljük minnél hamarabb kimegyünk a télből(még ha nem is volt igazán)és megszünnk a megfázások köhögések is!!Mindenkinek jó egészséget!!! :D :D
Vendég
 


Elkezdtem végigolvasgatni ezt a toppikot,de már megbántam,húú tiszta depresszió leszek ha még 5 percet olvasom.Semmi happy and,asztma lélegeztető,intenziv osztály,és ráadásul szinte kisiskolás korban is beteg gyerekek,akik elfelejtették kinőni.
Jó kis kilátások.
Vendég
 


Nem, azt is párásítónak nevezem, ami ultrahangos. nekünk is olyan van. Abba csak vizet szabad tenni, és kipöfögi a levegőbe. Az inhalátor az egy olyan kis gép, amibe ampullás gyógyszert is tehetsz (igen, a Fluimucil az pl köptető), és egy maszkot tart a gyerek az arca elé, hogy minél többet belélegezzen belőle. :) Salvus vizet ebbe is lehet tenni, és enyhébb esetekben az is oldja a trutymót. Salvus vizet a párásítóba is szoktam tenni egyébként.
Szval az inhalátorba szoktam rakni köptetőt, (nem a párásítóba!!!), és igen, rögtön az elején, hogy feloldja a fejében, amit fel kell és ki tudjon tisztulni. Ha szépen folyósodik és ki tudja fújni az orrát, akkor már nem fullad tőle.
A mi esetünk bizonyos értelemben happy end-nek tekinthető, végül is mindig sikerült elkerülnünk a kórházat, tök jól megtanultam itthon kezelni a betegséget, és egyre ritkábban jön elő. :)
Szóval kitartás :)

Sziasztok,
Klára
klara
 
 


Szia!
Akkor én is fogok venni olyan inhalátort,és teszek bele amit kell.Szerinted azt akár milyen megfázós köhögős betegségnél érdemes használni,vagy csak kruppnál?Egyébként egy éve korházban is voltunk,körzetei orvoshoz rendszeresen járunk,és nem ajánlotta senki.Tényleg mindenre magától kell rájönni az embernek....Vagy félnek hogy ha otthon megoldjuk a dolgokat nem lesz munkájuk?? :lol:
Vendég
 


hol lehet kapni?patika?vagy bármilyen áruház?
Vendég
 


Szia Bárány, szerintem nektek is jár receptre, ha orvosilag igazoltan volt már krupprohamotok. Szakorvos írhatja fel, pl gégészeten. (Házirovost nem tudom.) Recept nélkül nem tudom, hogy kapható-e, de ha igen, akkor kb 10-szer annyiba kerülhet, mint receptre. A miénk OMRON CX 3 inhalátor. Nekünk sem ajánlotta egyik orvos sem, hogy ugyan ne írja-e fel esetleg, itt, a topikban árulta el valaki, hogy egyáltalán van ilyen! :? Nem csak kruppnál lehet használni, hanem bármilyen megfázásnál, amikor fel kéne, hogy szakadjon a letapadt váladék. Olyan hatású, mint a kamillateás inhalálás, a lepedő alatt, tudod :wink:
Szerintem most már biztos nem félnek, hogy nem lesz munkájuk, ha a gyerekkórházak 2/3-a megszűnik, szóval kérjed nyugodtan. :roll:

Szia, Klára
klara
 
 


Szia!
Köszi az infót,mg fogom érdeklődni a dolgot.Ha van valami írj,én itt vok.Ha csak dumcsizni van kedvd a "császárral szültünk "topikban megtalálsz.Ott szoktunk csevegni. :D :D :D
Vendég
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: