Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Segítséget, ötleteket kérnék a következö problémámra. A kislányom (15hónapos) a cumiját elhagyva rászokott az újszopásra. Ami bárkivel elöfordul, de ö simogatja az orrát, arcát, enyhén nyálas ujjaival, ettöl száraz pikkejes lesz a böre. Próbáltam nem a leghidegebb idökben sétáltatni, kesztyüt huzni a kezére. Nem jött be.
Babakrémtöl kezdve a popsikenöcsön át szinte mindent kipróbáltam. Kemény pikkejes börén semmi nem segitett. Ráadásul a kezén lábán is szárazabb a böre. Erre rájátszik a száraz levegö is.
Mosakodókrémmel fürdetem, gyógyszertári testápolóval krémezem erdménye mégsincs.
Olvastam a gyermekkori ekcémarol szóló irásokat,
de az orvosunk szerint erröl szó sincs.
Hasonló cipöben járók Segítsetek!
Melinda
Névtelen
 


Szia Melinda,
Az én kisfiam 8 hónapos, kb.5 hónapos volt mikor az jött az 1 foga és állandóan nyálas volt tőle.
Hasonló tünetek voltak az arcán, mi felkerestünk egy gyermekbőrgyógyászt aki szupi zsirositó krémet irt fel Matyi arcára (kb 1 hét alatt rendbejött). Ajánlom kérjél beutalót a gyerekorvostól a bőrgyógyászatra.
Angi
Angi
 


Szia Angi!
Már jártunk börgyógyásznál,2x is, de sjnos ezt a dolgot ö a hidegen veló levegöztetésre fogta.
Bár írt fel krémet, sajna nem jött be.
Segítség! Melinda
Névtelen
 

 
 

Kedves Melinda,
Nem tudom mit irt fel a bőrgyógyász, de amikr én Matyit orvoshoz vittem az egész testén piros foltok voltak attól, hogy teljesen kiszáradt a bőre és szegény vakarta. A legrosszabb neki is az arcán és a füle mögött volt.Ugyan igy pikkelyesen hámlott és sajnos a gyerek aludni is alig tudott ugy vakarta. Mi a XIV.- ker-ben lakunk és az Ida utcai szakrendelőbe mentünk ahol a doktornő rém rendes volt. Szerinte Matyinak atopias dermatitise van, ami nem csoda mert fehér bőrü, szőke baba és náluk gyakoribb. Még táplálkozási tanácsot is adott. Ha gondolod megirom a doktornő nevét és esetlég felkereshetitek.
Angi
Angi
 


Sziasztok!

Én a hároméves fiammal hasonló cipoben járok. Az elso tünetek az arcán, néhány hónapos korában kezdodtek száraz, piros folt formájában. Ezt gyógyszertári baba-testápoló gyakori használatával viszonylag tünetmentessé tudtuk tenni.
Az én Atim azonban nemhogy a kinövés jeleit mutatná e téren, de ha lehet a helyzet még tovább romlott: most már nem csak az arcán, de a könyökhajlataiban, füle mögött, a fütykösénél és az alkarján is megjelentek, szinte egyik napról a másikra ezek a száraz, pikkelyes foltok.
A mi borgyógyászunk gyerekkori ekcémáról beszélt és zsírosító krém mellett kortizonosat is adott.
Ez utóbbit a leheto legkevesebbet szeretném csak használni, de ilyen eroteljes kiömlés esetén ez nehéz lesz. Nem értem, miért súlyosbodott a helyzet!
Segítsetek!

Köszönettel : Ági
Névtelen
 


Sziasztok!

Kisfiam 5 hónapos. Pár napja vettem észre, hogy az alkarján piros,száraz foltok vannak.
Bekentem Neogranormon testápolóval. Úgy látszik javult.

Sziasztok
Nina
Nina
 


Szia!
Ez nálunk is előfordult a középső fiamnál és a picinél is. Nekem a popsin csak a textil pelust bírja, és az olajos törlőkendők is irritálják. Nagyon szépen javul hidegen sajtolt jojoba olaj hatására. Popsikenőcs helyett használom, meg ahol még látom, hogy száraz a bőre. Bioboltokban lehet kapni.
Üdv, Liesel
liesel (liesel)
 


Sziasztok!

Mostmár nálunk is lehet kapni egy krémet, az a neve, hogy SUDOCREM, nagyon jó mind a babapopsira, mind ezekre az érzékeny dolgokra. Fontos, hogy hypoallergén összetételű, és az érzékeny bőrű baba is használhatja. Kérdezzétek meg a gyerekorvost, lehet hogy még nem ismeri, de külföldön nagyon nagy sikere van.
Patikákban meg lehet vásárolni. Nekünk használt
Névtelen
 


Sziasztok!
Az én kisfiamnak folyton vörös, sebes v. kiütéses volt a popsija, aztán lekerült róla a pelus, és...sajnos mindig irritálja valami. A doki szerint (egyébként nagyon szupi orvos) egész életében ilyen érzékeny lesz, de én ebbe nem szívesen nyugodnék bele. Van ötletetek?
Üdv,
Zümmöcske
zümmöcske
 
 


Sziasztok! Lányom most lesz 12 hónapos, pár hónapos korától vannak az Õ karján is piros-száraz foltok, amirõl késõbb kiderült, hogy ekcémás. A gyermekorvosunk egy elég jó kenõcsöt írt fel, amitõl el szokott múlni, de ez legalább 4-5 napig tart. De ha olyan ételt kap, amiben több a fehérje, megint elõjön( a lábszárán is). Pár napja vásároltuk meg az ÖKO-MAG nevû mágneses golyót, aminek az a rendeltetése, hogy a mosások alkalmával kevesebb mosószerrel is tudjunk mosni, ezenkívül vízkõoldó hatású is, tehát Calgonra sincs szükség, mivel lágyítja a vizet! De "baba-szempontból" nem is ez a lényeg, hanem ez: Ismerõsünk mesélte, hogy fiának v.milyen bõrpanasza volt, amit ezzel a golyóval múlasztott el, egyszerûen csak bedobta a fürdõvízébe! Én is kipróbáltam, vesztenivalóm nincsen, maximum egy jót játszik vele a baba. De képzeljétek el, hogy 2 NAP ALATT TELJESEN ELMÚLT AZ EKCÉMÁJA! Ez olyan hihetetlen, hogy magam sem hinném, ha nem velünk történik! Annyira örülök, hogy gyermekorvosunknak is be fogok számolni róla! Ha valakit érdekel a kis "varázsgömb", szívesen segítek! wee
wee
 


Sziasztok! Az én lányom 12 hónapos lesz, pár hónapos kora óta vannak az Õ karján és lábán vörös-száraz foltok. Gyermekorvosunk ezekre az ekcémás bõrfelületekre egy jó kenõcsöt szokott felírni, amitõl általában 4-6 nap alatt teljesen megszûnnek a foltok, de késõbb ismét elõjönnek. 1 hete vásároltunk egy ÖKOMAG nevû mágneses golyót, amit mosáshoz ajánlanak- fele annyi mosószert kell használni, vízlágyító hatása miatt nem kell vízkõoldó. Én betettem a baba fürdõvízébe, hogy selymesebb legyen tõle a víze, de ami történt, arra abszolút nem számítottam!
2 nap alatt nyomtalanul eltûntek az ekcémás foltok, és azóta sem jöttek elõ!Egy ismerõs mesélt ilyesmirõl, de nem foglalkoztam a dologgam, mert nem hittem el! Szerintem ez más bõrproblémák megszüntetésére is alkalmas, ha valakit érdekel, szívesen segítek!Én minden nap beteszem a gyerekek vízébe.Mindenkinek ajánlom ezt a kis "varázsgömböt", csodákat tesz! wee
wee
 


Sziasztok, nálunk az oblito es a mosopor volt a bunos az ilyen jellegu problemaban, azota a lovela mosoport hasznalom es a cocolino sensitivet.
a kremek segitettek nalunk is de meg nem szuntettek. es most mar megint olyan szep a bore!!

amugy a vedonenink tanacsolta hogy hagyjam el a (lenor) oblitot a babaholminal.

Timi
Timi
 


Szia Timi! Én is próbáltam a Lovelát, de nem tudom, hol lehet kapni. Nálunk sehol/ Vácon/. Légyszi írd meg, hogy hol szoktad megvásárolni! Köszi: wee
wee
 


Szia Wee, en egy Rosamannban vettem, de szerintem van DM-ben is. Bagy nagyobb uzletekben talan (Kaisers ?)

remelem sikerul venned ... :-)

Timi
Timi
 


Szia Timi! Eddig nem jártam sikerrel, sem a DM-ben, sem Kaiser's-ben sem CORA-ban nem találtam, de nem adom fel! Köszi:wee
wee
 


Sziasztok!

Érzékeny bõrû picinykéknek legjobb a SUDOCREM, egy antiszeptikus hypoallergén védõkrém. Nekünk nagyon bevált, szerintem ez a legjobb most amit lehet kapni. Patikában meg tudjátok venni.

Gyöngyike
névtelen
 


Wee!

Hol lehet kapni az ÖKO-MAG mágneses golyót?

Tkriszta
Tkriszta
 


Ma voltunk bõrgyógyásznál a 3 hónapos lanyom miatt, ott kaptunk egy füzetet, melybõl idéznék /kicsit hosszú, így ékezet nélkül fogom, mert úgy gyorsabban gépelekKép/

"Uzenet az ekcemas gyermekek szuleinek

...Mi az ekcema?
Az ekcema a borgyulladas egyik formaja, amely szaraz, hamlo, voros borrel, esetleg nedvezessel es eros viszketessel jar. A betegsegnek sok fajtaja letezik, de csecsemo- es gyermekkorban az atópiás (veleszuletett, belso eredetu) ekcema a leggyakoribb ( a lakossag 5-15%-a szenved az ekcema enyhebb-sulyosabb formajaban). ..Az atopias ekcemas gyermekek hajlamosak asztmara, szenanathara is. Az atopias ekcema szinonimai: atópiás dermatitis, gyermekkori alkati ekcema.

Allergia okozza-e az atopias dermatitist?
A gyermekkori ekcema kivaltoja nem egy specifikus allergia. Az ekcemas gyermekek bore fokozottan erzekeny, szamos kornyezeti allergenre (fûpolle, haziporatka, macska- es kutyaszor) reagal. Az ekcemas betegek immunrendszerenek mukodesszabalyozasa nem megfelelo.

Hasznos-e es fontos-e az allergias bõrproba?
Az ekcemas gyermek bõrprobai -karcolasos, ill. rateveses- gyakran pozitiv anelkul, hogy valodi tulerzekenyseg allna fenn. A verbol vegzett vizsgalatok is keves segitseget nyujtanak a kezelesben.

Miert ekcemas a gyermekem?
Az atopias ekcema oroklott hajlamos alapulo betegseg. A csaladban rendszerint van valaki, akinek ekcemaja, esetleg szenanathaja, asztmaja van. Elofordul az is, hogy senki mas nem szenved a hozzatartozok kozul ilyen betegsegben....

Kinovi-e a gyermekem az ekcemat?
Az esetek tobbsegeben az ekcema a kor elorehaladtaval fokozatosan javul.... Csecsemokorban jelentkezo betegseg eseten harom eves kor korul, ot eves kor tajan, majd tizeneves korban ujabb merfoldko kovetkezik be a betegseg alakulasaban. Nehany gyermeknel a betegseg felnottkorban is megmarad.

Hogyan kezelik az ekcemat?
Olyan kezeles, amely az atopias ekcemat egy csapasra, vegleg meggyogyitana, nem letezik, de a betegseg karbantarthato, a tunetek minimalisra szorithatoak vissza, illetve a beteg hosszabb-rovidebb ideig tunetmentesen tarthato....
A legtobb gyermeknel a kulonfele kulso es belso gyogyszerek, valamint az egyeni kiegeszito modszerek segitenek...
Ahhoz, hogy a kezeles sikeres legyen, tartsuk szem elott a kovetkezo megfontolasokat:
- az orvos utasitasait be kell tartani /mennyi kenocsot, ill. gyogyszert mennyi ideig kell hasznalni/
- ha a kezeles nem javit a bortuneteken, akkor ne nagyobb myennyiseget alkalmazzunk es gyakrabban, hanem forduljunk ismet orvoshoz
-mas ekcamas betegnek felirt kenocsot soha ne hasznaljunk, meg akkor sem, ha az masnal hatekony volt!

Vezerfonal a kezelesre
Tisztalkodas, furdes
A bortisztitas, furdes ekcema eseten is fontos, mert levalasztja a pikkelyeket, pörköket. A kiszaradas veszelye miatt nem tul forro /30 C/ vizes es viszonylag gyors furdest /max 10 perc/ javasolunk. ..A tisztalkodashoz szappanpotlokeszitmenyek szuksegesek.... Furdes utan ovatosan kell leitatni a bort, hogy a felszinen megmaradjon a vedo-gyogyito, lagyito reteg. Tisztalkodas utan a meg kisse nedves borre kell kenni az apolo-, hidratalokenocsot es a szteroidkenocsoket is.

Hidratalo, puhito kremek, kenocsok
Csaknem minden ekcemas bore vizhianyos, szaraz, merev es hamlik. Nagyon kell tehat figyelni a bor hidratalasara es puhan tartasara akkor is, ha az eppen tunetmentes. Ezaltal is enyhitheto a viszketes. A testapolol, puhito kremek kozul az orvos altal felirt keszitmenyeket javasoljuk... Nappalra a nem zsirosat, ejszakara a zsirosabbat javasoljuk.

Kortikoszteroid-tartalmu kenocsok
A kortikoszteroidok a mellekvesekereg-hormon szarmazekai, amelyeket a borgyogyaszati helyi kezelesekben gyulladascsokkento hatasukert hasznaljuk... A helyi keszitmenyek sokasaga all rendelkezesunkre, amelyek kulonfele tomenysegben tartalmazzak a szteroidokat. ...
A szteroidkenocsoknek mellekhatasai is lehetnek /pl a bor elvekonyodasa, sorvadasa, ertagulatok kepzodese/, de a korszeru, megfelelo keszitmenyekeloiras szerinti alkalmazasaval a mellekhatasok elkerulhetok.
Nehany hasznos tanacs az ekcema helyi szteroidkezelesevel kapcsolatban:
- szem es szaj korul lehetoleg tomeny szteroidkremet ne hasznaljunk
- arcra csak ovatosan, az orvos utasitasat kovetve kenjuk
-.. naponta csak egyszer alkalmazzuk
-ha egy heten belul nincs javulas, a kezeloorvoshoz kell fordulni
-ha romlik az ekcema, akkor fertozodott az alapfolyamat vagy a kenocs nem megfelelo az aktualis tunetekre

Gyogyszeres kezeles
Minden fokozatu ekcema az enyhetol a sulyosig - viszket. .. A viszketessel szembeni harcot nem lehet es nem is szabad feladni. Az ekcema kezeleseben a viszketes csillapitasara un. antihisztamin hatasu gyogyszereket hasznalunk. A hagyomanyos, regebbi antihisztaminok almosito hatassal rendelkeznek, ezeket este alkalmazzuk. A modern keszitmenyek nem almositanak, ezert reggel is adhatok. Az antihisztaminok tartosan is szedhetok, hasznalatuk idejet es az adagot az orvos allapitja meg.
Gennyes felulfertozodes, vagy a szervezetben levo gennyes goc gyanuja eseten az orvos antibiotikumot irhat elo, amit az altala megadott ideig es mennyisegben kell szedni.

Egyeb kezelesek
- gezpolya, ramofixhalo hasznalataval a kenocsoket a beteg borfeluleten tudjuk tartani es egyben ovjuk a ruhazatot es az agynemut
- ligetszepe magolaj kapszula vagy csepp formajaban /hatasa csak tobb honapi szedes utan mutatkozik/

Dieta
At atopias gyermeknek nem kell szuksegszeruen szigoru dietat tartania, a kov. tanacsok azonban megfontolandoak:
- ha a szulo osszefuggest lat az ekcema fellangolasa es valamilyen etel fogyasztasa kozott, un. kizarasos dietat kell alkalmazni a gyanus elelmiszerek elkerulesevel
- fiatal csecsemo csak anyatejet kapjon
- az ekcemas csecsemok es kisdedek - mivel gyomor-bel rendszeruk eretlen - tulerzekenyek lehetnek ojasra, tehentejre, halra /az erzekenyseg valtozo, korral eltunhet/.
-bizonyos elelmiszerek /kakao, csokolade, olajos magvak, deli gyumolcsok, fustolthus-keszitmenyek, kulonbozo sajtok/ nagy mennyisegben tartalmaznak un. mediator anyagokat. Ezek a mediatorok fokozhatjak a viszketest, es ellene dolgoznak az antihisztamin gyogyszereknek. Ezert a felsorolt elelmiszereket nagyobb mennyisegben nem ajanlatos fogyasztani
- a dietat tulzasba vinni nem szabad, kulonosen kicsiknel, mert taplalkozasi elegtelenseg alakulhat ki

Fertozesek
Az ekcemas gyermek bore fokozottan fogekony a fertozesekre, mert szaraz, viszket es a borfertozesekkel szemben sajatosan csokkent vedekezokepesseggel rendelkezik. A gyakori gennyes felulfertozodes miatt altalaban belso kezelest adunk, de enyhebb esetben hasznalhatunk antibiotikumot, ill. fertotlenito kenocsot.
Az ekcemas gyermeket herpeszes csaladtagtol vedeni kell,mert az o szamara a herpeszes felulfertozodes sulyos betegseget jelenthet. A herpeszviruson kivul az ekcemas egyenek a kozonseges es az un. futoszemolcsokre is fogekonyabbak, amelyek neha nagyon nagy szamban jelentkeznek, es rendkivul makacsnak bizonyulnak.

Uszhat-e az ekcemas gyermek
A klorozott viz /uszoda/ irritalhatja z ekcemas bort, ezert uszas elott kozombos zsirozokremet, uszas utan olajos tusfurdot kell hasznalni. Az 5 even aluli, sulyosan ekcemas gyermekek szamara nem tanacsos az uszoda, de kesobb fontos az uszas es mas sport is. A termeszetes vizben, tengerben uszas kimondottan javasolt az ekcemas gyermekeknek

Napozas
Az ekcemasok tobbsegenek jot tesz a napozas. Tulzasba vinni nem szabad es a fokozatossag elvet be kell tartani. Napvedo krem hasznalata minden esetben javasolt. Az izzadas karos, mert a veritek irritalja az ekcemas bort.

Oltasok
Minden oltast megkaphat az ekcemas gyermek. Ritkan az oltas utan nehany nappal a borallapot atmenetileg romlik.

Lelki tenyezok
A borbetegsegeknek ezt a csoportjat az idegrendszer es a lelki tenyezok nagymertekben befolyasoljak. Orom, banat, de foleg a stressz nagyfoku romlast hozhat, Nyugtato gyogyszer vagy pszichologus onmagaban nem tudja meggyogyitani az ekvemat, de a borgyogyasz es a pszichologus kozosen sokat tud tenni az ekcemas betegekert.

Miert van egyre tobb ekcemas gyermek?
..Ennek osszettt oka van: az oroklott tenyezokon kivul karos kornyezeti hatasok, eletmodbeli es taplalkozasbeli valtozasok, stresszhatasok is hozzajarulnak a betegseg kialakulasahoz.

Mi art az ekcemas betegnek?
-gyapju, moher, angora es a szintetikus fonalakbol keszult ruhazat
- biologiai detergensek es oblitoszerek
- nagyon hideg, ill. meleg kulso homerseklet
- tulfaradas, gyakori stresszhelyzet
- irritalo etelek /citrusfelek, paradicsom es mas ledus gyumolcsok../
- a cigarettafust minden eletkorban artalmas
- macska, kutya, tengerimalac, horcsog stb. szore...
- a haziporatka /plussallatkakat rendszeresen ki kell mosni!/

Gyakorlati tanacsok ekcemasoknak
- a ruhanemu es az agynemuhuzat pamutbol keszuljon
- a parna ne legyen tollal toltve
- a lakast gyakran szelloztessuk
- a körmöket rovidre kell vagni, a nagy meleget es az izzadat kerulni kell
- hobbiallat es haziallat ne legyen az ekcemas gyermek kozeleben
- terelje el a gyermeke figyelmet a viszketesrol
- iskolaban, mas kozossegben ajanlatos sajat mosakodokrem es kozombos hidratalo-puhito kremet hasznalni
- ha az iskola es a tarsak megismerik az ekcemat, szivesen segitenek az ekcemas betegeknek


Huhh, mar csak azt remelem, hogy nem szall elKép
Az elofordulo gepelesi hibakert meg elnezest, keso van mar.
afonya
 
 


A fuzetket Prof. dr. Török Éva jegyzi, pestieknek esetleg info lehet, hogy a Heim Pál Gyermekkorhaz borgyogyaszati osztalyan dolgozik.
Szerintem sok jo dologrol ir, remelem, mas is talal benne hasznos dolgot.

A gyakorlati dolgok /nem a fenti doktornonel/: kaptunk az eddigi gyogyszertari furdetokrem melle gyogykenocsot, amivel a gyulladt reszeket /pl toka, terd- es konyokhajlat/ kell kenni, aztan sima kenocsot, olyan testapolo-funkciojut, amivel tunetmentesseg eseten is allandoan kell kenni.
Amikor meghallotta, hogy a gyermekorvos Elocomot, meg Ftorocortot irt fel, a szivehez kapott.
Szerinte az ekcemas babak elevenebbek, elenkebbek az atlagnal, a kornyezetre nagyon nyitottak, es lelkileg is nagyobb torodest igenyelnek. Nem allando foglalkozats, csak egy-egy plusz olelgetest, puszit.
Nalunk stimmelKép
afonya
 
 


Sziasztok!
Fiamon is vannak jól körülhatárolható száraz foltok. De ezek se nem pirosak, se nem viszketnek, és nem birom elmúlasztani õket. Akkor ez nem ekcéma? Ja és minden fele van, lábon, kézen, arcon, fejbõrön. Popsin és kukin nincs. Kép Kenjem be az egész gyereket popsikenõccsel???

zsunya
 
 


Zsunya!
Rekan /ha ugymond normalis a bore, vagyis nem gyulladt/ is szaraz foltok vannak, olyan erdes tapintasu, ranezesre nem is feltuno. Foleg a kis combjan, felkarjan i.. alkarjan van. A pofija is "cserepes", ha kozelrol megnezi az ember. Nekem allandoan kennem kell a gyerekorvos altal felirt testapoloval, amit mondjuk elvez, olyan, mint egy jo kis masszazsKép. De a doki szerint viszketnek is, csakhat a lanyom még a maga 3 honapjaval ezt nem tudja egyertelmuen jelezni, bar tepi a hajat, tekeri fulet, nemtom, ez normalis-e. Mondjuk neki pl a keze a sok nyaladzas hatasara kipirul, produkalja az ekcemas tuneteketKép
Mi popsikenocskent a gyogyszertari Infantumot hasznaljuk, a felirt testapolo ennel kevesbe zsirosnak, inkabb vizesnek tunik.
Egyszeruen, ha legkozelebb mentek gyerekorvoshoz, kerdezz ra.
-Ildiko
afonya
 
 


Köszi IldikÓ!
Igen nálunk is ez a helyzet. Eddig babaolajjal kentem. Az csökkentette a mértéket, de ha egy napot kihagyok máris eldurvul a helyzet.

Na majd irok, hogy mi lett.

Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok!
4 hetes kisfiamnak mikor hazahoztuk a kórházból az egész testén hámlott a bõr, a feje búbjátol a talpáig.Azt mondták hogy attól ilyen mert 9 napot túlhordtam.(?????)Ez kb.2 hét alatt elmúlott a rengeteg babaolaj hatására(már csak a fejecskéjén hámlik).Most pár napja viszont kipattogott a füle körül,körbe a nyakán,és egy kicsit a mellkasán.Viszont az arcára is kezd ráhúzódni.Nem tudom mi lehet ez,mit csináljak vele,kenjek rá valamit?A doki azt mondja tejkiütés.Nem tudom tényleg az-e,hiszen legutóbb a lányom szájpenészét gennyes mandulának nézte,és antibiotikumot írt fel neki G.borax helyett.
Névtelen
 


Sziasztok!

Ilyen száraz, érdes tapintású foltok az én kisfiamon is vannak (9 hónapos). Én a Sudocream popsikenõccsel kenegettem a csúnyábbakat, sokat szépültek tõle. Utána bevezettük a rendszeres, minden fürdetés utáni testápolózást, de nem múltak el teljesen így sem. Zsunya, ha megmutatod orvosnak, írd majd meg légyszi, hogy mit mondott rá. Én most éppen torkig vagyok a gyermekorvosunkkal, ha nem muszáj, inkább nem megyek el hozzá.

Kedves Névtelen, te is meg vagy áldva ezek szerint a dokitokkal! Kép Látatlanban nehéz bármit mondani a kiütésekrõl, de amit leírtál, az egyezik azzal, amilyen nálunk is volt. Kaptunk rá valami gyógyszertári keverésû krémet, és eltiltott a dokinõnk engem minden tejterméktõl. Átütõ volt a hatás, nem csak a kiütések múltak el nyomtalanul 2-3 nap után, de a hasfájós korszak is lezárult. Nem tudom, te eszel-e tejtermékeket, ha igen, próbáld meg legalább egy hétre teljesen elhagyni, annyi idõ alatt bõven meglátod használ-e. Ja, és a mogyoró is lehet bûnös, azt is tilos a szoptatás idõszaka alatt enni.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Nevtelen!

A tulhordastol valoban lehet ilyen hamlas, a nagykonyvek emlitik.
BMartinak igaza van, nehez latatlanba irni, de ilyen nekunk is volt, piros foltok, anyatejes kiutes. Figyeltem, mit eszek, oszt elmult. Aztan lettek a melegtol, meg sok mastol.. igaz, nem ugyanolyanok, epp ezert azt latni kell.. Szerintem a legtobbet Te teheted ezugyben, mert orvosk mindenre ramondjak, tejkiutes, melegkiutes.. Neked kell megfigyelni, kikiserletezni, mitol javul, rosszabbodik.
afonya
 
 


BMárti, nem fûtök véletlenül? mert nálunk is vannak, mióta 1x-2x elindítottuk a fûtést. Száraz a levegõ. sovány vigasz, de tavasszal elmúltak, mikor már nem kellett fûteni.
persze adig én is kenegettem vajmi levés sikerrel.


Míra
Míra
 


Sziasztok mind!
Jelentem ma semmit nem találtam a gyereken. Nyom nélkül elmúltak a foltok. Na jó a haja között még van egy, de az korpa szerû. Szerintem egyszerûen koszmó. A többi nincs sehol. Semmit nem csináltam amit eddig ne. Gabi babaolajjal kentem be vastagon, tetõtõl talpig.
Tanulság? Semmi. Mágia... vagy mittoménmi.

Dokival 8-a után konzultálok.
Mindenkinek jobbulást!

Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok!

Míra! Nem volt még fûtés, mikor megjelentek a foltok Lacikán, kb. 3-4 hete lehetett, akkor még egész jó idõk voltak. Viszont nagy változás volt az életünkben, egy hetet a szüleimnél töltöttünk, ahol még a víz is más, nagyon lágy, magamról is alig tudom vele a tusfürdõt leáztatni. Lehet, hogy az okozta, de ez csak találgatás.

Zsunya! Ez azért vulgáris, nem gondolod?!?! Kép A paradox szellemek nem szaglásznak a környéken? Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Jaj Márti!
De jó ilyet olvasni! Már úgy játszanék egy jót.... Nem volt paradox, de én évek óta nem voltam beteg, a többi vulgáris, azt nem irom ide.. Kép Kép

Puszi PiciLacinak is. Képet lassan frissitesz a profilodban? Olyan kiváncsi vagyok.

(hogy lehet ilyen szélesen vigyorgót csinálni? :D?

zsunya
 
 


nem..)

zsunya
 
 


Szia Zsunya!

Hát, ez itt kicsit OFF, de engem végül nem ragadott magával a játék. Nagyon szerencsétlenül sikerült ismerkedés volt az a bizonyos tábor, rémálmaimban se jöjjön elõ! Kép Azért a szleng persze ragad rám, hiszen naponta hallom, de azóta megtartom a biztonságos távolságot.
Még mindig off: Van egy új kép, amit imádok, amint sikerül kivernem az Apjából, hogy beszkennelje, felteszem. Kép Nagyon jó a montázs a te profilodban, különösen a jobb szélsõ kép tetszett. Olyan édes rajta Peti! Végre nem egy uncsi "baba mosolyog a kamerába" fotó! Kép
A teli szájjal mosolygót kettõspont után írt nagy O betûvel lehet megalkotni, így Kép. (Ha fölé viszed a kurzort, megmutatja.)

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Zsunya!

De jo Nektek. En is beiratkoznek arra boszitanfolyamraKép

off: ha folemesz a jelnek egerrel, kiirja, hogy hogy kell. Egy : utan egy o
Legalabbis remelem :o
afonya
 
 


majdenm Kép
afonya
 
 


BMárti, nálunk volt még egy bûnös, a lenor öblítõ.

Ezt azért nem írtam, mert a legtöbben alapjáratban már lovelával mosnak és a cocolino sensitivjet használják, vagy nem is öblítenek.
Én meg nem így tettem, és a védõnõm tanácsolta hogy térjek át, és a helyzet javult is, aztán késõbb elindult a fûtés ... ettõl száraz lett a bõr ..

Míra
Míra
 


Míra!

Ezt a Lovelat kerestem mar en is egen-foldon, de meg senki nem hallott rolaKép Hol aruljak, mekkora kiszerelesben, hogy nez ki, mit keressek?

Koszi:
-Afonya
afonya
 
 


Ildikó!

Sajnos úgy tûnik a Lovelát kivonták a forgalomból. Talán nagyon kicsi, eldugott háztartási boltokban még találsz.
Nekünk a védõnõ azt mondta, hogy az Ariel-t ajánlják érzékeny bõrû babáknak. Öblítõt meg jobb nem használni.

Használtatok már Fixies popsitörlõ kendõt? Én ma próbáltam elõször, de úgy tûnik ez is allergizál. Száraz (néha piros) foltjaink eddig is voltak a könyök és térd hajlataiban, most lettek csalánkiütés szerû pöttyök is. Pedig a popsija igazán "baba" volt.

Panka
pannus
 
 


Szia Míra!

Én eddig Arielt használtam, és a Silan vasaláskönnyítõs öblítõjét (a férjem ingjei miatt). Nem mostam mással Lacika cuccait se, és nem okozott semmi gondot. Viszont mostanában kiábrándultam az Arielbõl, a babakajás foltok szinte nem is halványultak tõle. Csak úgy lettek tiszták a cuccok, hogy beáztattam õket mosás elõtt, azután mosás után még kénytelen voltam nagy clorox-os áztatásokat és újramosásokat bevetni, akkor meg minek veszem meg a kapható legdrágább mosóport?! Kép Úgyhogy éppen mostanában álltam neki végigpróbálni a mosóporokat, lehet, hogy tényleg itt lesz a bibi. Köszi az 5letet, én erre nem is gondoltam.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


sziasztok, én eddig lovela mosóport a Dm-ekben és a rosmannokban vettem. Elég kis kiszerelésben volt, karton dobozban, akkora mint más mosóporok legkisebb kartonos változata.

Mióta nagyobb a lányom, azóta én is az arielt használom, de továbbra is a sensitiv öblítõt.

A foltokról ill. mosóporokról nekem is megvan a véleményem, néha szívesen küldenék folt mintát a reklámozóknak!

Míra
Míra
 


Mi is a Lovelát használtuk, s miután egyre kevesebb helyen tudtam megvenni, majd végül sehol, felhívtam a forgalmazót, aki közölte, hogy befejezõdött a Lovela gyártása, majd forgalomba fognak hozni egy másikat, de nem tudja mikor.

Pötyi
pötyi
 
 


Na nesze nekem. Tegnap megint kipöttyösödött a csibész. De csak a lábán. Ez erõs gondolkozásra késztetett Kép engem. De az idõjáráson túl nem sok dolgot találtam amitõl lehet. Esetleg a thermo (polár) babaruha lehet még a ludas. Mert pamut hosszú ujjú body volt rajta meg egy ilyen polár nadrágocska, és zokni, persze. A zoknit külön találtam meg a nadrágszárban. Kép Szóval csak a polár anyag érintkezett a lábával. És talán azért "mert ez mûanyag" ... Beolajoztam megint. Ma reggel semmi sem látszott.

Kishirek Zsunyáéktól rovatomat az eseményeknek megfelelõen folytatom. Kép

Puszi
Zsunya

zsunya
 
 


Mosóporból mi a Tomi nemtommilyet használjuk. Párom mos. Kép De a babaruhákat fele mosószerre teszi be. Most még egyszerû mert csak nyál meg esetleg büfi lehet rajta. Kép

Ha a Lovelát már nem gyártják akkor mit érdemes venni?

zsunya
 
 


Sziasztok!

Mosoporra nekem a gyerekdoki annyit mondott: amin rajta van, hogy bioize ( talan bioaktiv?!), azt ne hasznaljak. Es hogy csak egyfelet, ezt meg a borgyogyasz modta, hogy egyet megszokjon a baba immunrendszere, es ne minden heten masfajta bombazza.

-Ildiko
afonya
 
 


Sziasztok,
végigfutottam a topikot, hadd reagáljak én is egy pár dologra:
újszülöttkori hámlás: én mindkét gyerekemet túlhordtam, az egyiket 8, a másikat 9 nappal. A 8 napos szegény hámlott nagyon, a 9 napos nem Kép. De valszeg a túlhordástól van, sok helyen olvasatm.
Tejkiütés: nálunk is volt, a kislányomnál, plusz mellette még hasmenés és hasfájás. El lettem tiltva mindenféle tejtermékrõl. Két nap múlva elmúltak rajta a kiütések, a hasmenés is. Én két hét múlva engedélyeztem magamnak max. egy bögre tejet naponta, vagy ettem a habarással stb. készült kajákból. Szóval megéri "diétázni".
Fûtési szezonban bõrszárazság: a fiamnál vettem észre anno, amikor már nem gyógyszertári babafürdetõvel fürdettem (két éves kora után), hogy fûtési szezonban a könyökén érdes, száraz lesz a bõr. Nem kentem semmivel, csak fûtési szezonban visszaváltottam a fürdetõkémre. Bevált.
Mosóporok: én is sok helyen olvastam, hogy a bioaktív mosóporokat nem ajánlják kisbaba ruháinak mosására. Én Tomit használok, bevált. Textilpelust használunk, kifõzöm-mosom, öblítõt nem használok.
Öblítõk: hallottam már, hogy vki a senstive öblíytõre lett allergiás! Én nem használok öblítõt, szvsz felesleges. És mosás után azon kívül, ahogy a gép öblít, még egyszer elindítom az öblítõ programot, ne maradjon semmi mosópor a ruhákban (nem csak a gyerekcuccoknál, bár már együtt mosom a miénket az övékkel, hanem az összesnél). Ja, én egy éves korig mostam külön a ruháikat.
Vízágyító: a calgont felejtsétek el, a legtöbb mosógépszerelõ röhög rajta. A mosóporokban eleve van vízlágyító. Ha mégis kellene, akkor ajánlom a mosószódát, az víyzlágyító, és kevesebb mosópor is kell így a ruhákhoz. (hehh, bár én nem használok). És olcsóbb is a msz., mint a calgon.
Popsitörlõ (bár ezen van egy topik, ahol vitatkoztunk nagyokat): szerintem ez is felesleges vegyszeres terhelés a gyerk bõrének. Én szappanos meleg víyzzel mosom a sejhajukat (míg kicsik voltak, a mosdókagyló szélére ültetve, mas már a kádba állítva), aztán popsikenõcs. Nem is volt semmi baj.
Heh, egész mostanáig, a kisláényom ui. nem bírja hosszú távon a nadrûágpelust Kép. Nyáron anyuéknál voltunk hosszabb idõre,m azt adtam rá, na azóta nem tudom kigyógyítani a popsiját. KépKép Kentük már mindennel, sima popsikenõccsel, lanolinossal, kortizonossal (na ettõl elmlt úgy három napra, aztán visszajött, már elhasznûáltam egy nagy tégelyt, már jó lenne abbahagyni, mert félek, mi lesz a hatása), neogranormont, mostí rt fel a dokinõ egy másik fajtát.
bocs, ha hosszú voltam,
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka!

Es a ruhak nem maradnak kemenyek, erdesek oblito nelkul? Mert en is filoztam rajta, hogy nem oblitek, de a borgyogyasz lehurrogott, hogy tobbet artanek vele, merthogy a kemeny is csak irritalja a boret? Nalad ezek szerint bevalt, jobb igy?
Popsitorlo: bevallom, kenyelembol azt hasznaljuk, le sem merem irni, hogy nalunk eddig a popsival halisten semmi gond nem volt eddig. Igaz, kb 3 orankent cserelem nappal.
afonya
 
 


Szia Ildikó,
Keményebbek egy kicsit, mint öblítõvel, de nem számottevõ. Én úgy vagyok vele, hogy inkább keményebb, mint fölöslegesen vegyszeres.
Ha olyan anyagból van a ruha, akkor ki lehet vasalni. Vasalás után sokkal puhább lesz. (Én ezt a textilpelusoknál tapasztaltam, de szvsz minden anyagra érvényes). Arra nincs ötletem, hogy mi van a nem vasalható holmival... De végül is szvsz még a plüsst is lehet vasalni alacsony hõmérsékleten, nem?
Popsitölrõ: nekem a szagával is bajom van (úúúúúúúútálom), és törlés után, mégha nagyon-nagyon gondosan és hatszáz darabbal tisztítottam meg a popót, akkor is érzem rajta a kakiszagot... Szóval én így érzem jobbnak. Te meg amúgy Kép.
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Szerintem a plüss és a frottier anyagoknál nagyon meglátszik ha nincs öblítõzve.
és pl a törülközõket nem szeretem vasalni lustaságból.

Popsitörlõ: erre mi sem voltunk allergiásak.

Pisi/kakiszag: a pelenkától is függ. mi pl. pamperset használunk, és igaz hogy a legdrágább, de pl. 3 után sem érezni a pisiszagot a babán. ez más pelusra nem volt igaz. pl. a no name (rossmann, tesco..) még át is nedvesedett 2-3 óra után, a pamperssel meg tök jól átalussza az éjszakát, semmi szivárgás.
a Liberónál a bébi everyday-tõl olyan kiütéses lett a bõre a gyerkõcnek ... de a bebi comfort már jó. bár elõfordult már szivárgás.

szóval, lehet hogy drágább a pampers, de kevesebb kell belõle.

Knóri
Knori
 


Pisiszag: én sosem érzem ababán Kép.
Vki írta, hogy ugyan (természetesen) nem mondják a pelenkagyártók, hogy a nadrágpelenkát is le kell(ene) 3-4 óránként cserélni, mert nemcsak a nedvességet szívják fel (pisi), hanem a baba bõrétõl/bõrébõl is elvonják a nedvességt. Többek között ezért sem bírja sok baba a nadrágpelenkát (szerintem mi ennek isszuk most a levét.)

Igen, a frottírnál érezni, hogy nincs öblítve öblítõvel. De mondom, én úgy vagyok vele, hogy inkább keményebb, de vegyszermentes Kép. Azonkívül az elsõ használat után már puha lesz Kép.

Pelenkaügyben a pelusos topikban már hjól kiveséztük a témát. Atztól is függ, mennyit pisil a gyerek. A fiam a noname-pelusoktól kezdve a Huggies-ig, a Pampersig mindent eláztatott, kivéve a DM pelenkáját.

üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Öblités-Nemöblités:

Eredetileg az öblítõt azért találták ki, hogy a mosószert maradéktalanul ki lehessen "öblíteni" a ruhából. Késöbb jöttek hozzá azok a nyalánkságok, hogy illat, antisztatizálás, vasalás könnyítés stb.

Ha nem akartok öblítõt használni, próbáljátok ki hogy a mosás végén kb. 1 dl ecetet tesztek az öblítõvízbe.
Az ecetszag a szárításkor elpárolog a ruhák meg lágyabb tapintásuak lesznek.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga Kata,
Te mindig tudsz megoldást Kép. Ki fogom próbálni (most ahogy írtad, jutott eszembe, hogy olvastam már vhol). Ez a Zöld topikba illene, itt írtunk egy csomót az ecet felhasználási területeirõl Kép.
Minden színû, minden fajta anyaghoz (mittudomén, pl. selyem) lehet ecetet tenni?
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


A gyógyszertári fürdetõkrémrõl leírnám, hogy én elõször idegenkedtem tõle, mert nehéz volt használni, és tele lett apró kis darabokkal a víz, és drága folyékony szappanokat használtam ami ekcémás bõrre való. Mivel ezeknek teljesen úgyanaz volt az illatuk, kipróbáltam a gyógyszertári fürdetõvel, hogy vízzel felturmixoltam kb. egy hétre való mennyiséget folyékony szappanszerûre, és õsszel-tavasszal evvel fürdettem a lányomat. Amúgyis sokkal olcsóbb volt így, és ha felíratod orvossal 90% támogatás van rajta.
A diétáról annyit, hogy ha sikerül kitapasztalni, hogy mire alergiás, akkor azt pár hónapig teljesen el kéne hagyni, és utána csak fokozatosan kis adagokban újra megpróbálni, és ha nem okoz próblémát akkor lassan visszavetzetni az étrendbe.
Mi is több bõrgyógyásznál voltunk, mivel az elsõ kortizon tartamú készítményt használt, ami csak tüneti kezelést nyújtott utána meg még erõsebben elõjöttek a tünetek. A második doki írta a füdetõkrémet, írt ki más krémeket is, de arra már nem emlékszem mi volt, mert szerencsére ez régebben volt, és az utolsó pár évben ha fürdetõkrémet használtuk az is rendbe tette a bõrét.
vica68
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: