Új privát üzeneted érkezett!

Húúú, Mea, látod, már 2 oldal van archiválva!

Kép
Vendég
 


Tünde,
én a Vigit a tápszerbe cseppentem, azt lehet, hogy nem kéne? Egy darabig anyatejjel kanalaztam be neki, de már nem úgy csináljuk. És így nem kell bírkózni sem a gyerkőccel.

Mea,
mi Lívikénk is nagyon szenved az ínyével.Kép Ha nem lenne a Dentinox, nem tudom mit csinálnánk. Bár azt sem lehet ész nélkül, de legalább éjjel alszik a Törpi.
Az én bukós babócám nem adta vissza a reszelt almát.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Tünde,
Ez a távirányítós nem is rossz ötlet, szabadalmaztatini kellene, meg megalkotni, vevő lennék rá Kép Már hogyhe kellene vasalni, de tudod egy új dolog az mindig izgi és olyan jó használni : Én legalábbis így vagyok vele, az újdonság varázsa motivál Kép

Én a Vigantolt a kajcsi közben adom, a felénél rácseppentek a kanálban levő kajára. ényleg nincs íze, max. azt veszi észre, hogy lassult a tempó Kép Azelőtt mindig szopcsi előtt adtam, kanállal.

Pusz,
Kata
pankata
 
 

 
 

Gabuska!

Egy ismerősöm is úgy adta a Vigantolt, ahogy Te, aztán jól leszúrták, mert a Vigantol olajos, és kitapad a cumisüveg falára!
Vendég
 


Akkor jó volt a sejtésem, hogy valami nem stimmel, mert senkitől sem olvastam, hogy így adja, hanem inkább küszködik a kiskanállal. Akkor vissza az eredeti módszerhez!
Köszi az infót!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Nem semmi ám az a Fradi-s rugi!
viszitek majd meccsre?
Vendég
 


Már volt meccsen. Az 5. hónapban voltam, még csak egy kis dudor látszott a pulcsim alatt. A rettenthetetlen beengedő ember azt hitte, hogy övtáska, megkérdezte, hogy mi van benne. Amikor mondtam, hogy gyerek, egy "egész picit" elpirult. De egyébként biztosan nem visszük még 4-5 évig. Bár a Férjem egyáltalán nem is vinné, utálja a fradistákat (joggalKép), áprilisban is csak azért jött ki velem, mert meggyőztem azzal, hogy pár évig úgysem jutok ki.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska, Havtunde!

Én eleinte úgy adtam a Vigantolt Gergőnek, hogy kiskanálra cseppentettem pár csepp teát / vizet, és abba bele a Vigantolt. De rájöttem, ha egyszerűen simán a szájába csepegtetem.
Gergő elég hamar megszokta, úgyhogy simán tudom a nyelvére csepegtetni.

kuha és Gergő (18+1)

Kép
kuha
 
 


Kata!
a vasaló jó lehet, de én soha nem akartam vezetéknélkülit, mert sokáig kell h. a "talpán" legyen, nem? h. meleg maradjon.
1szer vasaltam ilyennel , majdnem megőrültem. v. már ezek nem ilyenek?
hízik, már majdnem 5kiló, megvan a heti 150g.
, de útál enni, úgy szoktam beleudvarolni a kaját, jó nektek h. MInike ilyen gyorsan lerendezi és még élvezi is.

a vigantolt én kiskanállal adom+ pár csepp tápszer.
Vendég
 


Kuha, én azért nem szívesen cseppentem közvetlenül a szájába, mert sokszor egyszerre 2-3 csepp is kijön az üvegből gyors egymásutánban. De könnyen lehet, hogy csak én lenni béna.Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Néha 2 csepp sikerül. A védőnő kérdezte, hogy a gyerekdoki 1 v. 2 cseppet írt elő, így gondoltam ha 2 sikerül, sincs baj belőle.
Vendég
 


Sziasztok!Kép

kipróbáltam pár kanállal az almát és nagyon ízlett nekiKépKépKép

Vigantolt én a cicimre most meg a cumisüvegre cseppentem úgy nem jó????

Amúgy meg kint tároltam nem a dobozában pedig fénytől védve tárolandóKépKépKép

Nem baj ez szerintetek???

Ma sokat sír Lívi nagyon remélme nem lesz beteg, ráadásul holnap kapja a 4hós oltást.

Nektek hogy viselték????

Kuha!Kép
Gergő jól bírta???

A fogzástól neketk sokat sírnak a babák????

Lívi nagyon keservesen sír és nem alszik napközben, szerencsére eddig éjjel igen...

Mivel segítsek neki??????

Mea
mea
 
 


Mea,
próbáld meg masszírozni az ínyét az ujjaddal.
Mi jól viseltünk minden oltást, a 4 hóst is. Az eddigiekkel hogy voltatok, rosszul viselte Lívi, azért aggódsz most is?

A fogzás meg már csak egy ilyen undormány, de állítólag "csak" az első 3-4 fog kibújásáig.

Ja, az almát (ha magában adod), akkor csak két etetés között célszerű, mert ha üres a pocija, előfordulhat, hogy marja a gyomrát. (Védőnős infó.)

Kitartás a fogzáshoz, mi is kínlódunk! Jobbulást a kis hajasbabának!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Tünde,
úgy tudom, hogy akkor kell 2 csepp, ha a babának nagyobb a kutacsa az átlagnál. És azért nem túl jó túladagolni, mert a D vitaminnál a felesleg nem ürül, hanem felszívódik mind.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska, akkor jobban figyelek, köszi az infót! Asszem bevetem Mea trükkjét, jónak tűnik!
Vendég
 


Mea,
Nálunk is Ádinál a dentinoxos ínymasszázs vált be, utána pedig bekentem a rágókáját dentinox-szal és ez segített. Miniről még nincs infóm Kép

Mi az új oltásokat kaptuk, egyikkel sem volt gond, Mininek fel sem tűnt és utána sem volt sem dagadás, fájdalom vagy láz. nem is kellett lázcsillapítót adnom az oltás után közvetlenül, mint anno Ádikánál. Ti melyiket kapjátok?

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Szerintetek a babáknak fázik a fejük?
Levettük a fűtést 24ről 22 fokra. Pulcsit adtam Zitára, de nem tudom, mit csináljak a kopasz fejével.
Vendég
 


Szerintem a 22 fokban nem kell sapi.

Nem tudtok olyan helyet, ahol lehet kapni megkötős bodyt? 2 kilót fogyok, mire Lívire rábírkózom a fején keresztül.Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ráadtam a szellőztetős sapit is:
Kép

És kipróbáltuk a kengurut. Zitának jobban bejön, mint az Anyukájának:
Kép
Vendég
 


Tünde!
Zita nagyon édes baba! Kép

Mea!
Gergő egész jól viselte a szurit. Bár sírt, de hamar megnyugodott.
Viszont amilyen hamar elkiabáltam, hogy semmi baja nem lett, sajnos azért hőemlekedése volt. És nem aznap este, hanem másnap reggelre.
De túléltük.

Lívikének már rendesen jön a foga?

Gergőnél még semmi, még csak az így sem duzzadt.
Viszont folyamatosan a kezei a szájában vannak, egyfolytában rágni akar valamit, és úgy nyálzik, mint a kutyánk. Kép
Szoktuk is neki mondtani: Úgy húzod a nyálad, mint a Panda. (Õ a mi "kis" német dogunk).

Kép
kuha
 
 


Zita!
Biztos így kell beletenni a kenguruba? Nekem az a hátulja, ami neked az eleje. De lehet, hogy én csinálom rosszul?
Angi
cipó
 
 


Angi!

Zita a lányom. Kép
Nekem is az a hátulja, de gondoltam, lásson valami érdekeset is, ne csak az anyját.
Így is tetszett neki.
Vendég
 


Sziasztok tápisok! Kép
(Ne mááá megsértődni ezen! Kép) Nagyon jó lett a társaság itt, kezd jobb lenni, mint az ősziben. Kép

Tünde!
Zita változatlanul jól néz ki, komoly hölgyike! Kép

Angi!

Vikit is így rakom a kengibe. Kép Máshogyan üvölt. és vannak olyanok, amelyeket direkt úgy csinálnak, hogy a baba ki- és befele is tudjon nézegetni.

Dóri
Vendég
 


Vigantol horrosztori: gyerekdoki mondta inkább ne közvetlenül a szájába cseppentsem azt az 1-et, mert az egyik anyukaának leesett (ne kérdezzétek hogyan) a teteje az üvegnek, és majd' egy egész flaska belefolyt a baba szájába és húztak befelé a bethesdába, mert a túladagolás tud veszélyes lenni. Nem tudom mit csináltak a babával. Kép Azóta én is kiskanál benne forralt víz és oda a csepp, így nem ronthatom el. Bár egyszer addig bénáztam a kanállal a kezemben (rácsavarni a Vigantol kupakját 1 kézzel, míg az egész kiömlött, persze a kiságyba. Kép

Dóri
Vendég
 


Tünde, Angi,
nekünk is olyan kengurunk van, amiben be lehet tenni arccal mama és a világ felé Kép (így írták Kép), de ezt a kifelé fordítóst 6 hótól ajánlják. Sztem súlyfüggő, meg hogy mennyire tartja magát a babóca. mellesleg a majd 9 kilós Minimet sztem már bele sem tudnám tenni...

Dóri,
nem semmi ez a sztori...

Kuha,
foghelyzet nálunk is dettó, tünetek is Kép

Lányok, nálatok babócáknak van kedvenc játéka?
Nálunk most a kukucsolás az nagyon bejön, akkorákat kacag a lelkem, hogy csak na Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Lányok!

Lívi kivan nagyon, nem tudom h most beteg esetleg tőlem kapta el vagy a fogaKépKépKép

Szerintetek?

Ráadásul mértünk hőt délben és fenékben volt 37,6, állítólag akkor 37 fok.
Igaz ez?

Már adtun neki Panadolt is, de nem segítKép

annyira sajnálom, mert nagyon keservesen sír, nem mindig de sokat.

Na megyek fürcsizni, mert már összedőlök, még én is k-a szarul vagyok....

mindenkinek szép éjszakát, a bébik meg tündériekKépKépKép

Ja és tényleg jó kis csapat lettünk így hirtelenKép

Dóri!Kép

Neked különösen örülök itt is, merthogy Te szopis vagy és mégis érdeklődszKép

Na jó éjszakát Nektek és családotoknakKép

Mea
mea
 
 


KataKép

Játék: Zita arcán húzom a pelust, és aztán meglát, ez nagyon tetszik. Olyan kukucsolós, csak még a light formában. Van kedvenc csörgő, és Apa is nagyon jó játék, rá sztem sokkal nagyobbakat vigyorog. Kép/Kép Ha bedugom a lábujját a szájába, az is tetszik neki, és a fürdés előtti tornát is végigröhögi. Asszem ennyi a repertoár.

Szia Dóri!Kép

Mennyit cipeled Vikit a kenguruban? Zita ma volt benne először, és nem sokáig.

MeaKép
Igen, popsinál le kell vonni 0,5 fokot, és az ér.
Remélem Lívike nem beteg, "csak" a foga bántja.
Vendég
 


Tünde! Kép

Én bevallom, hogy már elég régóta belepaszíroztam, de csak itt a lakásban, mikor már sehogy sem volt jó neki (még kézben cipelve sem), és arccal kifelé nézett, és körbejártuk a lakást. Volt, hogy el is aludt benne, kb fél-háromnegyed órát volt benne. Állítólag a csípőjüknek is jót tesz, széjjel van a lábuk. Kép

Azt nem tudom egyesek hogyan mennek vele ilyenkor télen. Ha beletenném az overálba, nem férne be a kengibe. Ilyen időben unpraktikus, max úgy tudnám elképzelni, ha pl kocsival elmegyek vhova, ott overált le, és be a kengibe. De nekem ehhez nincs türelmem. Majd ha jobb idő lest. Kép

Dóri
Vendég
 


Szerintem én jól eltoltam ezt a kenguru vásárlást. Zita még nőhet bele, de vki azt mondta, hogy 7kg-ig van hitelesítve. Zita már 6kg, és mire jó idő lesz, már nem tudom majd beletenni. 2500Ft-t vettem használtan. Mennyi az új?
Vendég
 


Tünde!
Bocsi az előbb összekevertem a neveteket. Szóval az én kengurum is ilyen, csak én ha kifelé teszem Emmát, akkor is fordítva van, mert az enyém nem lát ki másképp. Ez nem biztos, hogy érthető. Mi ki szoktunk menni kenguruba, át a boltig meg vissza, ez kb. 20-25 perc. Ilyenkor, ha nincs nagyon hideg, akkor vastag harisnya, polár naci és kabát van rajta, meg bundicipő. Szerintem ennyi idő alatt nem fázik meg. A mi kengurunk 9 kg-ig jó. Emma most kb.6,5, szerintem kora tavasszal még lehet benne vinni. Újonnan elég drága, kb.8 ezernél kezdődnek, de van 22 ezerért is. Ez szerintem elég durva. Én 3,5 ezerért vettem.
Akkor szoktam hosszabb időre beletenni, ha bevásárolni megyünk, persze ha Apa is jön, mert akkor nem én vezetek, és mindjárt így kengistől ülök be vele az autóba, ott meg csak leveszem róla a kabátot, jól bírja, általában elalszik, vagy nézelődik. Na ilyenkor kb.1,5 órát van benne.
Angi
cipó
 
 


Azt hiszem én is inkább ide jövök, mert itt tényleg testhezállóbb a téma, mi is tápszert eszünk. A hozzátápit lével kezdtük, aztán pépesítve, de Emmának annyira nem jön be. Bár most már rájöttem a kanáltechnikára, én úgy csinálom, hogy nem be a szájába az egészet, mert úgy kitolja, hanem hagyom hogy leszopogassa a kanálról. Így már jobban bejön neki. Én az almát párolva adom Emmának, így szívesebben megeszi. A jelenlegi kedvenc az a párolt alma, hígítva őszi és sárgabarack lével. Nemsokára megpróbálom a főzit is. Teszek fel képet.

Bevallom, hogy én keveset szóltam hozzá az "eredeti topic"-hoz, de itt már inkább feloldódok. Nekem semmi bajom nincs a szoptató anyákkal, azzal sem, hogy meddig szoptatnak, bár én szoptathatnék.
Nekem az nem tetszett, hogy választottak (választottatok?) egy ún. "fejet" és ez nekem nem jött be, mert szerintem neki nincs cseppet sem több tapasztalata, mint másnak, hiszen első gyermekes anyuka, max. olvasottabb, viszont én jobban szeretem, ha valaki saját tapasztalatait osztja meg, és nem csak kiollózza, hogy mit hol olvasott, illetve talált meg. Másoknak ez lehet, hogy bejön, nekem nem annyira.

Most lehet, hogy magam alatt vágtam a fát, legfeljebb ide sem írok többet, csak olvasgatok.Teszek fel képet a legkisebb manónkról.
AngiKép
cipó
 
 


Angi! Kép

Nagyon szép a kis Emma! Kép Profilodból ítélve nem első babás vagy Te sem. Kép Egyetértek Veled. Kép

Az is egy tévhit szerintem, ami a köztudatban, hogy a "tápszeres babáknak nagy a fejük". Gondolom Ti is hallottátok. Ez annyira nem igaz! A képek alapján mondom ezt. Az én anyatejes Vikimnek sokkal nagyobb a feje, pedig egy szem tápit nem kapott soha! Kép
Vendég
 


Angi! Kép

Emma sztem is nagyon szép! Megnéztem a listát, 5 nappal idősebb Zitánál.
Ezzel a "fej" dologgal nagyon igazad van! Bár szerintem nálam nem olvasott többet, mert én is aztán mindent elolvastam, amit tudtam. Amikor én a topicba kerültem, asszem már ki volt választva, de csak egy kisebb rétegben. De nem olyan okos ám, mert azt hiszi, hogy a tápszer méreg. Még ilyet...KépKépKép
És Angi, gyere, írjál sokat!

Dóri Kép
Ezen a tápszer-nagy fej dolgon már én is gondolkoztam. Régebben tényleg olyan felfújtak voltak a tápis babák, most meg mintha fordult volna a kocka. A sógornőm 2 évig szoptatta a gyerekét, és kis pici babának tök nagy feje volt! hihihi, lehet, hogy az anyatej van valami nem odavalóval felturbózva?! hihihi EZ CSAK VICC VOLT!
Dóri, lehet h Vikinek azért nagyobb a feje, mert az Anyukája tápszeres szimpatizáns... KépKépKépKép

Eldugultam...
Vendég
 


Angi!

Megnéztem a profilod, a nagyok biztos imádják Emmát! Õket tudtad szopttni? Emma meddig szopott?
Vendég
 


Sziasztok!
Tegnap muszáj volt időben ágyba bújni, mert a délutáni nagy séta tök kifárasztott. Bár izgultam arra, hogy hogy fogtok reagálni, de most látom, hogy ezzel a témával nem csak én voltam így.
Tünde!
Sajnos egyik babát sem tudtam pár hétnél tovább szoptatni, sőt az első héttől tápszert is kaptak. A legtovább, két hónapig a Bodó születése után próbálkoztam, mert nagyon kikészültem a Borinál, hogy nem tudom szoptatni, de lám a Bodónál is feladtam. Többször járt nálunk a védőnő és dr-nő is. Két hónapos korában a dr-nő mondta, hogy ha nem hagyom abba saját magam kínzását, ha nem fogadom el, hogy sajnos ez megint nem megy, akkor megint kikészülök teljesen. Aztán egy kineziológus többszöri kezelése után elfogadtam, megértettem, hogy miért nem megy. (Ez nagyon hosszú és nem is szívesen mondanám el, mert még teljesen én sem dolgoztam fel magamban).
A nagyok nálunk tényleg imádják a hugit, amint megjönnek a suliból az Emma az első, de látnátok, hogy a kiscsaj is mennyire örül a tesóknak. De délután öttől ki is harcolja ám, hogy mindig kézbe legyen és persze a legjobb a tesóknál!
Remélem így marad akkor is, amikor már szalad utánuk.
cipó
 
 


Dóri!
Direkt akartatok ekkora korkülönbséget a gyerekek között. Bevallom nektek, hogy Emma "véletlen" babácska, bár amikor bebizonyosodott, hogy jön, akkor csak én hezitáltam egy kicsit a munkahelyem miatt, mert Apa részéről már akár jöhetne egy újabb poronty megint!
cipó
 
 


Cipó!Kép

Gyönyörű a kislányod!!!!Kép

hát nagy nehezen bealudt este Lívi de nagyon sírt szegénykém, de eddig még betegség jelei nincsenek, remélem megússza.
Biztos a foga miatt volt.

Kiváncsi vagyok dokinő mit mond meg hogy megkaphatja a szurijait, ma jön délben.

Remélem nem lesz gond.

Én meg megint krumpli+sütőtököt csinálokKép mert még mindig vanKép

Próbáljátok ki mert Lívi imádja a sütőtökötKép

Meg olyan szépen megpuhul szinte úgy lehetne is adni, csak én krumplival sűrítem még turmixgéppelKép

Na megyek, hív a csajomKép
Szép napot!Kép

Mea
mea
 
 


Angi,
Nálatok is a nagyobb tesó a legnagyobb szám? mert nálunk is a Bátyus a kedvenc, ha már meghallja a hangját, csak úgy repked Dávid Kép és keresi Kép Meg talán a legtöbbet hozzá dumál Kép Ja és ez már a pocakban is egyértelmű volt, ha meghallotta Ádika hangját, azonnal reagált Kép Nálunk is 5 és fél év a korkülönbség.

Tünde,
Én kuponakciósan vettem 8000 pízirt, Brevi, de már nem használjuk, nem férünk bele... Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Cipó!Kép

Mekkora a korkülönbség?Kép

És nehéz?

Mea
mea
 
 


Mea!
Nagy a korkülönbség, mert a lányom 11 lesz nyáron, a fiam 8 lesz áprilisban. Nekem most sokkal könnyebb, mert a nagyok már sokat segítenek, viszont amikor a Bori pici volt nem akartam sokat várni a következővel. A Bori iszonyat féltékeny volt, hiába első unoka, első baba a családban, a sógornőimtől kezdve a dédiig mindenki őt kényeztette. Úgyhogy a Bodó születése után kb. három hónapig "harcoltunk" egymással a Bori lányommal.
Most viszont már egyik sem féltékeny, legalábbis az Emmára. A Bodót a mai napig sem lehet úgy megszeretgetni, hogy aztán a Bori ne kapjon szintén ölelést, puszit, mert különben balhé van.
Angi
cipó
 
 


Angi!

"kifejezetten" nem volt kiszámítva a korkülönbség. KépKép

Mea!
Jobbulást Lívinek! Én is már előre parázok a jövőheti oltástól.. ráadásul pont a szülinapomon kapja szegényem (3 hós), de egyenlőre még nincs is meg az oltás, ma megyek a gyerekrendelő melletti patikába, hátha ott van hamarabb és nem kell rendelni 2 féle helyről, mint a Duna Plázában. Kép

Dóri
Vendég
 


Képzeljétek Lányok,

Ezt meg kell osztanom veletek, Minike tegnap este bemutatta a NAGY produkciót, elkezdett kúszni Kép Igaz, még nagyon lassan, de haladt Kép

Kata
pankata
 
 


Sziasztok Lányok!

Cipó! Üdv köztünk! Emma nagyon édes, Gergő is szokott így nézni, mint a képen Emma Kép

Pankata: mennyi idős pontosan Minike, hogy már próbálkozik a kúszással?

Tünde!
Van valami ebben a tápszer=nagyfej parában.
Én is paráztam rendesen, hogy hatalmas feje lesz Gergőnek. És nem hiszem , hogy alaptalanul, mert az egyik barátunknak 3 hónappal idősebb a kislánya Gergőnél (most 7 hónapos), ő is tápszeres volt, és 4-5 hónapos korában akkora feje volt a kislánynak a testéhez képest, hogy az valami eszméletlen.
Gondolhatod, félve vártam, hogy mikor nő meg Gergőnek is ekkorára.
De szerencsére nem, sőt most is olyan kis szép formás feje van.
Mellesleg azóta a kislány is megváltozott, szerintem "hozzánőtt a teste", vagy nem tudom, de most már szép arányos a kislány is.

Mea!
Hogy van a szépséges kis Lívike? Remélem, már sokkal jobban. Bízom benne, hogy nem a nyavaját kapta el, "csak" a foga gyötri. Az sem jobb, de annak legalább "van értelme".

Ja, és Mea!
Amikor sütőtökön csinálsz Lívinek, akkor gondolom nem az egészet csinálod meg. A többivel mit csinálsz? Hűtőben teszed, és másnap párolod meg?

Apa, most viccelsz velem?
Kép

Na, nézzük, mit írnak a pletykalapok:
Kép Kép

kuha és Gergő (18+2)

Kép
kuha
 
 


Sziasztok!

Mea! Kép
Lívikéhez kitartás! Õ is a régi oltást kapja? Te jobban vagy? Ha vmikor bejutok a városba boltba, veszek sütőtököt, aztán kipróbáljuk mi is.

Angi! Kép
Képzeld, engem is anno kineziológus segített ki a gödörből (nem szopi miatt Kép), ha az asztrológiával végeztem, kineziológia a következő, amit tanulni szeretnék.
Bori (a neve miatt gondolom) biztos örök harcos lesz, húúúúúú, nemsokára jön a kamaszkor!
Most elfogadtad, hogy nem megy a szopi, v. próbálkoztál, hátha mégis?

Kata! Kép
Gratulálok Mini új tudományához!
Zita is okosodott tegnap óta, éktelen nagy hangon kiabál és sikít, ezt eddig nem csinálta. Bevallom, meg lettem volna nélküle. Kép

Képzeljétek, ma reggelre megjött a mensim.
Olyan jól elvoltam nélküle 1 évig, de legalább nem vagyok terhes!

Pusz: Tünde
Vendég
 


Kuha!
Igen jóképű a fiatok!
Tünde!
A kamaszkort inkább hagyjuk, a kiskamaszba már beléptünk. Csak annyira ne legyen önfejű, mint én voltam kamaszkoromban! Hogy bírta az anyum, a mai napig nem értem!
A szopiról annyit, hogy most kicsit hamarabb beletörődtem, hogy már megint nem sikerül, pedig ettem rendesen, szedtem a homeobogyót és ittam a laktoherbet! Még nem egészen volt két hónapos az Emma amikor a férjem megkért, hogy hagyjam abba, mert ennek semmi értelme, még "küzdöttünk" két-három napig, aztán leálltam, az állandó fejéssel. Addig egy nap alatt 100 ml-t tudtam háromóránkénti fejéssel összehozni egy nap alatt.
Hát ennyi! Így jártam, mindháromnál, annyi különbséggel, hogy most nem lettem depis utána.
Angi
cipó
 
 


Angi!

Szerintem a babáink jobban járnak tápszerrel és mosolygós anyukával, mint tápszerrel+ kevés anyatejjel, és görcsös, depis anyukával!
Hála az LLL-nek...
Vendég
 


Röviden leírnám az LLL-ről a véleményem.
Szerintem attól, hogy kampányolnak, nem fognak többen tovább szoptatni, mint eddig. Bár bevallom a statisztikáknak nem néztem utána, mert nem igazán látok a számok mögé, aki tud és akar szoptatni, annak nem hiszem, hogy ennyi reklámra van szüksége.
A szoptatási tanácsadókon meg a kezdetektől fogva fel vagyok háborodva. Ennyi pénzért, amennyit ők elkérnek, én spec.nem tudnám kifizetni, arról nem is beszélve, hogy akkor a védőnőket minek képezzük ? Nálam a védőnő járt többször, figyelt minket, segített a szoptatásnál, bár csak konstatálni tudta, hogy jól teszem mellre, mindent jól csinálok, csak ha fizikailag ennyire kevés, ott az Atyaúristen sem tud segíteni. Úgyhogy én nagyon haragszom ezért az LLL-re, hogy így "csalogatják"ki az ember pénzét. Szerintem ez a segítség ún. alanyi jogon kellene, hogy járjon.
Ennyi a véleményem!
Angi
cipó
 
 


Sziasztok!

Eminek nincs nagy feje.
Legalábbis nem feltűnőenKép. De majd megnézem.

Bár neki a hasamban nagy volt a feje, a BPD mindig 2 héttel előtte járt a többi testrészének, meg a korának is.Pedig akkor nem volt tápisKép.

Eddig elég elkeserítő az átállásunk az új napirendjére.

Korábban 9-kor fürdött, fél 10 vacsi, de pár napja már nagyon álmos 8-fél 9 körül, ezért: 7-kor fürdik, vacsi és fekvés, majd 10kor félálomban megetetem mégegyszer.

De nem jó, korábban 5-6 körül ébredt, most a két éjjel: először 3-kor és 6-kor, ma meg már fél 2-kor és 5-kor. Mint újszülött korában.

Sajog a fejem az álmosságtólKép.

Nem tudom, mit csináljak, adjam fel, és térjek vissza a korábbi rendjére, vagy várjak még?

Nektek hogy alakult ki?

Uxi
Emi 10+3

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


SZoptatás: megnéztem a korábbi evési értékeit, (a szopás miatt mérem), egész meglepődtem, több tejet kap, mint gondoltamKép.

Majdnem felesben megy a dologKép, de a harmada tuti anyatej.
Eddig azt hittem, kb. a negyede.
Tegnap pl. majdnem 400 gramm tej volt, de általában 3-400 közöttiek az értékek.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Angi!

Elnézést, hogy írok, de szerintem van némi félreértés abban, amit a szoptatási tanácsadókról tudsz. (Uxi, bocsi, Te ezt már egyszer olvastad.)
Szoptatási tanácsadó és szoptatási tanácsadó között is van különbség. Vannak a La Leche Liga vezetői, akiket lehet keresni telefonon, vagy a baba-mama csoportjaikban, és ezt a munkát önkéntesen, ingyen végzik. Erről itt olvashatsz. És vannak az IBCLC-k, akik nemzetközi laktációs szaktanácsadói vizsgával rendelkeznek. Õk magánpraxisban is dolgozhatnak és munkájukért pénzt kérhetnek. Róluk és a vizsgájukról olvashatsz itt. Az nálunk Magyarországon egy tudathasadásos állapot, hogy a jelenleg nyolc IBCLC vizsgával rendelkező személy közül, négy egyben Liga vezető is. Így például ők, ha Liga vezetőként keresed őket, azzal, hogy házhoz kellene menni, akkor el fognak irányítani egy másik IBCLC-hez. Remélem, ki lehetett hámozni a lényeget, hogy mi is a különbség.

Még egyszer elnézést, hogy belekotyogtam, de már annyira a szívemhez nőtt az eredeti topikotok, hogy ezt az új ágat is időnként figyelemmel kísérem, már ha időm engedi, és nem gond nektek.

Üdv:

Zita
pzita
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: