Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Egész este figyeltem Fannit, a Párom már hülyének nézett Kép Nehogy lázgörcse legyen, az ölemben tartottam bebugyolálva (onnan nézte a tv-t)
Olyan 17 óra körül megmértük a látát hónaljban, és 37,3 volt. Reménykedtem, hog ynem fog feljebb menni. A fürcsi után párom beadta neki a kúpot, én még sosem csináltam magamnak sem, így nemnagyon mertem, Gábor viszont nagyon ügyes volt. Ekkor már 36,8 volt, úgyhogy megnyugodtam.

Az éjszakát végigaludta teljesen nyugodtan Kép Túl vagyunk rajta!

Lányok, ne sajnáljátok, hpgy cumiznak (az enyém is, de csak ritkán, többnyire kiköpi), mert sokkal rosszabb, ha az ujját szopja! Arról adott esetben iszonyú nehéz leszoktatni, mert az ujja mindig "kéznél lesz". Ismerek egy 9!!! éves kislányt, a mai napig szopizza az ujját (titokban), ami már teljesen el van deformálódva (és a fogaknak sem tesz jót, a mai cumik pedig általában fogszabályzósak), szinte hegyes az ujja.
A cumit pedig egyszercsak elviheti a cica vagy álommanó, vagy ahogy tetszik Kép

Sziasztok: Barbi
DBarbi
 


Sziasztok!

AnitaKép
Robó milyen édes lehet ahogy nézegeti a saját kezecskéitKép Azért olyan hihetetlen hogy eleinte nem is tudják hogy van nekik, ill. ha látják is nem kapcsolnak hogy az az övékéKép Én tegnapelőtt először kezdtem el Bencének egy sárga rágókát mutogatni (azt olvastam vhol hogy a sárga és a piros színt látják legjobban), próbálta megfogni, néha véletlenül sikerült is, de nem mertem elengedni mert féltem hogy fejbevágja vele saját magát. De kb. 10 percig figyelmesen nézte, aztán elfáradt. Tegnap pedig kaptunk ajándékba egy Disney-is könyvecskét, ami gumiból van és csipog. Ezt majd ma próbálom megmutatni neki, ha lesz egy éberebb időszaka. Sajna ez mindig akkor jön rá, amikor eltervezem délután, hogy na most én is alszom vele egyetKép De már elég jól bírom az éjszakázást...

Barbi!
Én sem merem majd beadni Bencének a kúpot, remélem még sokáig nem is lesz rá szükség. Bár épp néztük hogy 2hónapos korától kezdve kéthetente fog oltást kapni, mert mi beadatjuk neki az agyhártyagyulladás ellenit isKép
Egyébként Bencének sem kell a cumi, csak ha keservesen sír, vagy ha fáj a pocija és enne, akkor szoktuk időhúzás gyanánt benyomni a szájába, de utána ki is köpi szerencséreKép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


A többiekkel mi van? nagyon eltűnt mindenkiKép
Tegnapelőtt Deának is írtam egy emailt, de visszajött, mert megtelt a postafiókjaKép Remélem minden rendben velük, már olyan rég jelentkezett!

Vera

KépKép Kép
76vera
 
 

 
 

Sziasztok!

Vera76: énis rákérdeztem az agyhártyagyull. elleni oltásra, de azt mondta a dokibá, hogy ha a gyerek 1 éves koráig nem megy közösségbe, akkor inkább várjuk ki. Mert utána csak 1 oltás, és a babának sem mindegy, hogy hányszor szúrják...
Úgyhogy várunk vele Kép

Barbi
DBarbi
 


Barbi!
Én ezt nem is tudtamKép nekünk nem mondta a doktornénink... de akkor azt hiszem én is rákérdezek, mert tényleg nem mindegy!
Köszi hogy szóltálKép

Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Bocsánat hogy bleszólok, csak azért azt ugye tudjátok hogy a nem megy közösségbe az azt jelenti hogy se babaúszás, se játszótér, se játszócsoport. Szóval szerintem megvalósíthatatlan. Nem akarok senkit se le, se rábeszélni az oltásra, csak ez szemet szúrtKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Vera!
Aranyos vagy! Hát biztos megtaláltuk volna egymást a kórházban! Igen, én is örülnék a találkának!

Judittal és Virággal pl. egy szobában aludtunk, de lehet hogy ő még nem tudja,-mert most ő is elfoglalt - bár a másik topikban írtam erről.

Anita!
De jó hogy a te babád már figyelget! Nálunk még nem ösztönös a figyelés, és szerintem engem sem ismer még fel. Bár a hangomra valamilyen szinten reagál. Tényleg ez a "anya-felismerés"/mosolygás meg ilyesmi mikorra alakul szerintetek ki?

Docka
Docka
 


Sziasztok!

Persze, mindenki döntse el, hogy beoltassa vagy ne. Mi a télen/tavasszal biztos, hogy nem megyünk sem úszni, sem sehova ahol túlnagy a tömeg. Babakocsizni fogunk, sétálni más kisbabákkal. Szerintem kb. 1 éves lesz, sőt több, mire igazán tud majd játszóterezni a többi kisgyerekkel. Amíg nem tud önállóan stabilan járni, addig max. velem játszik....gondolom.
És az sem utsó szempont, hogy az oltások eleve nagyon igénybeveszik a pici szervezetét...nem nagyon értek hozzá,de egyszerre nekem csak egyvalamit nyomjanak bele, pláne, ha a dokibácsi is ezt mondja! Nekünk még a BCG is elég csúnya, pedig már több, mint 3 hónapja kapta.
Mindenki döntse el Kép

Barbi

UI: a közösséget a dokibá' úgy gondolom, hogy a bölcsödére értette Kép
DBarbi
 


ManóKép
Ez igaz. Bele sem gondoltam. Mi szeretnénk majd járni babaúszásra, úgyhogy asszem mégis marad a 3 oltás...

Barbi!
Én úgy tudom hogy ezeket az oltásokat nem a védőoltásokkal együtt adják be, hanem 2és fél, 3és fél és 4és fél hónapos korban, tehát két hét eltelik köztük.
A BCG meg nem úgy van hogy épp 3hónapos korban kezd el látszani (addig semmi) és akkor kezd el kifakadni, gennyezni is?

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


76Vera!

Én hallottam olyat, hogy egyszerre adták be az X hónapossal....nem tudom, hogy zajlik. De hallgatok a dokinkra, mégiscsak vírust nyomnak bele 3X, mégha gyenge akkoris Kép

Nekünk a BCG már nagyon soxor kifakadt, sebesedett, volt, hogy úgy nézett ki, hogy na elmúlik végre és aztán megint begyűlt.
Nálunk ez kb. 1 hónaposan kezdődött. Emléxem, hogy a 2 hónapos oltásnál is mutattam a dokinak, tiszta pánik voltam, de azt mondta, hogy ez így ok.
Most megint megnézte, azt mondta, hogy még 4 hónaposan is nézhet ki így Kép
Remélem mostmár tényleg elmúlik.

Szia: Barbi
DBarbi
 


Jajj, azt nemis írtam, hogy Fancus bepasizott Kép Találkoztam tegnap a dokibánál egy csajszival és a babájával, akivel együtt jártam kismamitornára. Nagyon cuki kisfia van, 4 hónapos. Ölbe vettük őket, hogy megnézzék egymást, és megfogták egymás kezét Kép Tüneményesek voltak! Kép Holnap megyünk együtt sétálni, ha minden igaz Kép

Barbi
DBarbi
 


a

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Vera, barbi!

nekünk nem egyszerre adtáka többi oltással, hanem külön, a kötelezők után. Azt kell mondjam ez volt az egyetlen oltás ami semmilyen mellékhatással nem járt. Ettől még persze nem nem mondom hogymindenki adassa be, akik tényleg nem cipelik magukkal mindenhová azoknak felesleges, de a lányom még nincs egy éves, és jártunk már sokszor uszodában, kb 2-3 hónapja imádja a játszóteret, járunk játszócsoportba. Mi 6 hónapos koráig nem nagyon vittük magunkkal, de azóta bizony viszem bevásárló központba, ha venni kell valéamit, na ott tuti kikéredzkedik ahol van benti játszótér (Pl Árkád C and A) és minden ovis korúra ráakaszkodikKépKépKép Szóval ő eléggé közösségi ember már pár hónapja, csak ezért furcsa nekem ez az "1 éves koráig nem megy közösségbe".Kép Amúgy nem vagyok én nagy oltás párti, félre nem értsetek, pl ha lehetne a 15 hós oltást messziről elkerülnémKép


manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Oltás: nálunk a doki a három hónapos oltással adná be az első adagot, majd így tovább. Ő nagyon ajánlotta és kiben bízzon az ember, ha nem az orvosába.Szóval úgy vagyok vele, hogy ha tényleg elkerülhető vele ez a fárnya vírus, ami persze egész életére szól, akkor inkább kapja meg, mint ne adj isten vmi baj legyen és akkor kapjon az ember a fejéhez, hogy miért nem adatta be ...
Azt viszont nem tudom mikortól érdemesebb, de szerintem egy évesen sem kellemesebb egy oltás.
Manó: köszi a hozzászóllástKép

Robika BCG oltás helye kicsit piros, szerencsére nálunk kifajkadni még nem fakadt ki, de nem régóta pirosodott ám be.
mellesleg nem tuom mi volt ma front vagy mi, de tiszta nyűgi volt. A párom már erősen azt gondolja, hogy elkényesztettem....

jóéjt: Anita
anita77
 
 


Manó!

Nagyon édi a kislányod, jól mutat a virágok közt Kép

Az oltással kapcsolatban én csak azt tudom mondani, amit az orvos mondott. Mert jól mondja Vera...kire hallgasson az ember. Persze az orvosok is mások. Asszem ezt a csontot le is rágtuk Kép

Barbi
DBarbi
 


Pontosabban Anita mondja és nem Vera Kép

Barbi
DBarbi
 


Sziasztok Lányok!

Bejelentkezek ide is mint friss anyuka, ezentúl már nemcsak a múltbeli hanem mostani tapasztalataimat is meg tudom majd osztani veletek Kép
A szüléssztorit a másik topikban írtam le, nem túl hosszú, szerencsére villámgyorsak voltunk megint Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


DitiKép

Itt is gratulálok a babához, és gyere minél többször, mert szükség van a tapasztalataidraKép és persze a kislányodra is nagyon kíváncsi vagyokKép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Egyre különbözőbb véleményeket hallok az éjszaka átalvsáról. Valaki azt mondta pl. hogy három hetes babánál, már eljött az ideje, hogy átaludja az éjszakát... Hát nem tudom.
Böngésztem az "éjszaka átalvása" topikot, de ott nagyobb babákról írnak.
Ti mit tudtok erről?

Docka
Docka
 


Sziasztok!


En is egy friss anyuka vagyok,mar regota olvsgatlak benneteket mikor meg egyben voltunk.Az en kisfiam most 6 hetes mult.aug.14-en szuletett 3250 gr-al es 54cm-el.A neve DAvid Andras Bori.

76Vera!
Azt hiszem nalad olvastam hogy a babad csak rajtatok akar aludni.Hat ez nekem is nagyon ismeros.Az en fiam is szinte ugyanazokat csinlja amit te leirtal.Nekunk is neha 2oraig is eltart a szopizas.Sajnos ejszaka meg mindig 2 orankent felkel es mar teljesen kivagyok.Napkozben meg fogni kell allandoan,ha nem akkor hiszti van.Elaltatom a kezemben ugy fogom 20 percig ,ahogy lerakom kinyilik a szeme.Ki hallott mar ilyet?Sajnos semmi segitsegem nincs mivel az Usa-ban elunk a ferjemmel ,o meg egesz nap az egyetemen van es edzeni.Szoval nem tul rozsasak a napjaim.
Na de mindegy majd tulelem!De a fiamnak borzasztoan orulok es o az eletem.
CSinaltam neki albumot David Andras Bori neven.Akinek van kedve es ideje megnezheti.
Most vagyunk 6 hetesen 5300 gr.Kepzeljetek ez elso hetekben heti 450 gr-ot hizott.Mostmar maradunk a heti 350 gr-nal.
Irjatok!

Mindnekinek jo babazast kivanunk.

Jaj ugy felek az oltasoktol! Kép
Gabi75
 


Sziasztok!

Docka: szerintem baromság egy 3 hetestől elvárni az éjszaka átalvását. Az én nagyfiam 12 órás éjszakát 18 hónaposan alkotott először. Mondjuk sok helyen már az egyben végigaludt 6 órát is annak veszik. Na, olyanunk akadt már 3 hetesen is időnként.

cory és a 4 hetes Zsoma és a 2 éves Balu Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Üdv ittKép Nagyon aranyos a kisfiad, megnéztem az albumbanKép Hát, nagyon sajnállak, hogy olyan egyedül vagy, nem lehet könnyűKép
Itt Bp-en nekem sincs segítségem, mert a szüleim 100 km-re laknak, úgyhogy majd én sem tudok kimozdulni baba nélkül, ha csak nem a férjem itthon marad Bencével. Bár én babával sem tudok egyelőre sétálni menni, mert nem bírom levinni a babakocsit a lépcsőnKép Na, ezért nagyon mérges vagyok...
Én is úgy vagyok vele, mint Te, hogy nagyon ki vagyok az éjszakai kelésektől, de a kisfiam az életem, és érte bármire képes vagyokKép De szerintem ez teljesen természetes, ezt mindenki így gondoljaKép

Docka!
Szerintem is kicsik még az éjszaka átalvásához. Nálunk Bence 3óránként ébred, és éjjel eszik a legtöbbetKép ami persze így időben is többet jelent mint nappalKép Úgyhogy már én is ki vagyok kicsit, de majd' csak túlleszünk ezen a pár kritikus hónaponKépKép Mondjuk én már egy 4-5 órás ébredéssel is megelégednék...

Képzeljétek, viszont olyan szintű gyarapodást produkálunk, hogy tegnap már 2760 volt este kaja előtt. Holnap lesz 4hetes, 16 nap alatt hízott 650grammot. Mondjuk a kajaadagok sem kevesek, mostanában 90 grammot eszik, éjszaka néha 100, 110et. Már olyan kis pufók, de nem bánom, van mit behozniaKép
Kíváncsi leszek mit mond a doktornénink, szerdán jön.

Ma reggel viszont úgy megijedtemKép Ma vagyunk először kettesben (lehet emiatt is ideges vagyok),és mikor felébredtünk olyan melegnek éreztem Bencike fejecskéjét, nem olyan volt mint általában. De mire tisztábatettem, már nem tűnt olyan melegnek, sőt a keze hideg volt. A lázát nem mertem megmérni, még sose csináltam ilyet. Persze ha muszáj, akkor meg fogom mérni, de lehet hogy ez most csak az én hülyeségemKép Azóta nem érzem melegnek és evett is rendesen, most pedig békésen szunyókál a karombanKép Ha beteg lenne, nem lenne étvágya, nem?

Üdv mindenkinek: Vera + Bence

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Nálunk eddig volt úgy, hogy este 21-től reggel fél6-ig aludt. Többször is egymásután.
Most viszont ébredt fél2-kor, utána 6-kor. Teljesen változó. Hallottam olyat is, hogy rögtön átaludta az éjszakát Kép

Én csak egyhez ragaszkodom....ha elalszik, azonnal be a kiságyba! Van, hogy felébred, max. áriázik egyet, aztán elalszik. A sötét nagyon hatásos nálunk Kép
Mondjuk azis igaz, hogy Fanni nem szeret vízszintesen kézben lenni...úgyhogy nem kell ringatni. Legalábbis egyelőre. Aztán ki tudja....???

Barbi
DBarbi
 


Barbi!
Akkor én nagyon irigyellek TégedKép Ennyit aludni!Kép És mindezt mennyi idős korától produkálja Fanni baba?
És ti mennyi ideig hagyjátok sírni a kiságyban? Én még semeddig nem hagytam, pedig tegnap este tisztán látszott hogy azért sír hogy vegyük ki, mert amint a férjem megemelte, rögtön csend lettKép Aztán mikor elaludt a karunkban, mi is visszatettük, majd hajnalban bekerült a nagyágyba, mert nem akart büfizni, és nagyon feszengett. Így legalább rá tudtam nézni, amikor nyöszörgöttKép de nem is bánnám ha velünk aludna, ez legyen egy ideig a legnagyobb problémánk, csak aludna! Mert az sem mindig jön össze. Főleg éjjel szeret nézelődni.
Bár akkor miért is van légzésfigyelőnk a kiságyban, ha nem is ott alszik... ? Kép
Nem könnyű...

Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Szia Vera!

Az az igazság, hogy a Fanni nemigen szokott sírni. Ha igen, akkor vagy éhes, vagy nyűgös és aludni akar. Ilyenkor benyomom a cumit és alszik is. Ő nagyon kiszámítható baba szerencsére. Nappal is elvan a kiságyban a játékaival. Elszórakozgat Kép Most is hallom, hogy döngeti a játékát.
Amit említettem, hogy "áriázik", az nem sírás, hanem gagyarászik, kiabál, gurgulázik....ilyenek. Ha sír (nagyritkán) akkor kiveszem, mert vagy éhes, vagy a pocak...
Persze van olyan, hogy velünk szeretne lenni (jönni tvzni Kép) ilyenkor persze odavesszük a nagyágyba közénk, játszunk picit, de ahogy elpilled vissza a kiságyba Kép

Elöttem a példa, hogy az unokatesóm kisebbik fia (most lett ovis) és a mai napig közöttük alszik. 10 percet nem töltött a kiságyban. Így a szülők sem tudnak rendesen aludni (meg persze mást sem), mert figyelni kell a gyerekre, rá ne feküdjenek stb....merthát egy kisgyerek elterpeszkedve alszik.
Én a dokitól is azt hallottam, hogy a kiságy az ő "birodalmuk"....kell, hogy ott legyenek, ismerjék meg, játszanak Kép

Azis igaz, hogy szerencsém van a lánnyal, szuperjóbaba Kép Mi a párommal eléggé kipihentek vagyunk, hála Fancinak Kép

Barbi
DBarbi
 


Jah, Vera, az első kérdésedre válaszolva...még nem volt egy hónapos, mikor előfordult, hogy átaludta az éjszakát, vagy max. 1X kelt. Szóval szinte a kezdetektől Kép

Barbi
DBarbi
 


Sziasztok Lányok!

Ismét itt vagyok. Látom most az alvás a fő téma. Nálunk Boróka az első naptól fogva 1x ébred fel éjszaka és egyszer kora reggelt. Az időpont attól függ mikor volt az utolsó esti szopi. Általában 9kor tudjuk letenni aludni és kb. hajnali 2-3kor kel fel, majd után 6-7 között reggel. Viszont délután 5-től este 9-ig fent van. Ilyenkor foglalkozni kell vele és el sem tudja viselni az ágyacskáját. Ilyenkor jön mindig egy kis pocakfájás (ez már menetrendszerű). A fürdésig teljesen leköti a figyelmünket. Ilyenkor szerencsére már az apukája is itthon van és felváltva tudjuk dajkálni. Szóval esti program, tv, olvasás...semmiKép 9-kor, amikor elalszik, akkor mi is inkább gyorsan alszunk, hogy a hajnali kelés könyebb legyen. Napközben sajna nekem nem megy az alvásKép

Vera
Én is eleinte mindig azt hittem, hogy lázas a picike, mert olyan kis meleg volt a fejecskéje. Aztán megnyugtatásuk hőmérőztünk. Láza nem volt, de majndem mindig kisegít egy kis rotyit vagy pukit, tehát nem haszontalan ha méred mindig a lázát, amikor kissé melegnek érzedKép

Ti milyen gyakran jártok tanácsadásra? Illetve kellett már valamilyen kontrollra mennektek? Ortopédia, ultrahang stb?

Lányok, ti a textilpelenkákat meddig főzitek? A büfis, fej alatti stb. pelusokra gondolok.

Molyosgós napot a babáknak és mamáknak!
Szisz
szisz
 


Szia Szisz!

Téged is irigyellek alvás-ügyilegKépKép
Nekem ez is megfelelne, hogy délután 5től foglalkozni kellene vele, így is, úgy is ébren vagyunk, akkor már készülünk a fürdésre, és várjuk hogy ő mikor ébred fel... Ráadásul ha ő felébred, akkor rögtön éhes, szóval elég nehezek a fürdetés előtti perceink... Mikor már a kádban van, azt nagyon élvezi, de előtte és utána nagyon éhes és türelmetlen. Viszont mire felöltöztetem, megnyugszik, néha túlságosan isKép és akkor már enni sem nagyon akar, csak nézelődni. A férjem már tegnap azt mondta hogy fürdessünk 6kor, mert akkor estére talán elfárad és akkor lesz alvás is. Mert így 10-11ig nem nagyon vanKép

A lázméréssel lehet hogy este megpróbálkozunk, már csak az én megnyugtatásomra isKép Egyébként tuti nem lázas, csak anyuci egy kicsit aggódós.Kép

Nekünk ultrahangra kellett visszamennünk 3hetesen a kórházba, de nekünk azért, mert ez a kötelező uh, amit hazajövetelkor csinálnak minden babánál, de nálunk elmaradt. Ortopédiára úgy tudom 3 hónaposan szoktak küldeni. Tanácsadásra pedig mi nem megyünk, mert a védőnő hetente jön, és kijön a gyerekorvos is.
Akinek házhoz jár az orvosa, mennyi pénzt "kell" neki adni egy-egy látogatásért? 2-3 ezer?

Szisz, én a pelenkákat csak 60fokon mosom, és kétoldalon vasalom fertőtlenítés céljábólKép Ennyi, én nem főzők ki semmit.

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Vera: ismerős a parád Kép Én Balunak naponta mértem a lázát Kép Mivel képtelen voltam magam rávenni a végbélben lázmérésre, így vettem egy digitális lázmérőt, és hónaljban mértem neki szopi közben. Az én fő parám az volt, hogy nem veszem észre, ha beteg lesz. Észrevettem.

Én nagyon sírnihagyás ellenes vagyok. Soha egyik gyerekem sem hagytam sírni, kivéve most Balut, hogy beléptünk a dackorszakba.

Én is csak vasalom a pelenkákat.

Zsoma már 2650g Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék a Vera típusú azaz Bence típusú babák táborába. Tiszta RobóKép. Ő is fürdés előtt akkor cirkuszt levág a ciciért, persze szerncsére a vízben már megnyugszik, de alig bírja kivárni, hogy egyen. Az alvás időpontja nálunk is változó, de 2-3 fennt van. Kb úgy mint Sziszéknél. Este elalszik 20-21 körül, majd 1-2 óra körül ismét, majd hajnalban. Ők ilyen babák, nem hiszem, hogy rá lehetne szoktatni (és nem is akarom erpőltetni) hogy aludják végigi az estét. Ha ők éppen ilyenkor is esznek, hát így kell elfogandni őket, nem vagyunk mi sem egyformák. habár nem könnyű az éjszakázás , de értük mindnet!!
Ma viszont írtó nyűgi napunk volt. Alig voltunk kint is lenni, mert esős idő van és nem igazán tudtam kivinni hosszabb időre.A cicin most kivételesen két óránként lógott, össze vissza evett, és még most sem alszik...

Gabi: örülünk nektek, gondolom nem lehet könnyű egyedül kint lenned. Nekem azért ilyenkor este legalább segít a párom, és azért ha bármi van, van segítségünk is.Nem lehet könnyű.

Szisz: uh-ra mi nem voltunk még. Amúgy menni kéne? Mert nekünk nem mondták...Védődőnek kéne jönni hetente hozzánk, de nem igazán jár, hozzá nem füzök most semmit inkább....

Vera: lázmérésre : nekünk mikor Robó kijött tanácsolták, hogy mérjük meg a lázát és ahhoz tudunk a későbbiekben tartni. mert vannak alacsonyabb éa magasabb hőmérsékletű babák. Amúgy nálunk is volt már olyan, hogy melegebb volt a homloka, de láz nem volt. Pl megfigyeltem ha sír és tiszta piros már, akkor is meleggebb a kis arca.
Sírás: hát nem tudom, mi is felveszzük ha sír, de ez abból is adódik, hogy hasfájós és mikor szenvedve sír, hát ember legyen a talpán aki nem kapná fel.Amúgy mostanában már nem igazán rajtm alszik el Robó, de majdnem egy hónapig csak úgy volt hajlandó.Habár mostanában este bealszik a cicin és úgy teszem le.Azért ha elalszik Bence, próbált becsempészni a kiságyba.Még nélunk sem aludt el két alkalomnál többször robó a kiságyában. Napközben inkább a babkocsiban alszik el, kaja után kiviszem ha tudom.Nem tudom, mi lesz ha rossz idő lesz? Persze akkor is ki kell vinni majd.Bencét amúgy miért kell majd megszúrni?SzegénykémKép.
Örülök, hogy szépen gyarapodik BenceKép

Cory: Balu hogyan viselkedik a tesókával? Remélem Zsoma is jól van és szépen fejlődikKépNálatok volt Baluval hasfásás? Ha igen mikorra múlt el?

Zsizsa: boldog egyhónaposságot GabinakKép.


Robikám nyújtogatja a kis nyelvét, olyan drága. Tényleg nem tudjátok milyen készségfejlesztő gyakorlatokat lehet "bevetni" ilyen picurkáknál?
Még egy kérdésem lenne, ha lenne pesten címetek, hol lehet elfogadható árban hordozót és kengurut venni, megírnátok? Ti milyet használtok?Köszi


Anita és 11 hetes Robó


Mindenkinek nyugodt éjszakát.
anita77
 
 


Sziasztok!

Anita: Balu mindenben hozta a nagykönyvet! Hasfájásban is. Szinte napra pontosan 3 hónapos korára múlt el. Dec. 12-én volt 3 hónapos, karácsonykor már ehettem káposztát, nem izgatta.
Balu szerencsére jól viseli Kép

Balu az első 3 hónapot lényegében kézben töltötte, és utána teljesen önálló lett. Órákat játszik el egyedül...
Közös ágy: 9 hónapos koráig nem használtuk a kiságyat, utána ott aludt el, de első ébredéstől köztünk aludt. Aztán 18 hónaposan egyszercsak elkezdte átaludni az éjszakát, és azóta nem aludt köztünk, mert nem akart.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok,

en is csatlakoznek...

Roviden magunkrol... A vilag legtunderibb babaja (bocs mindenkitol, nem vagyok am elfogultKép) Emma szept. 3-an szuletett 3925 grammal, 3 hetesen kereken 4 kg volt. Sokat nezelodik, figyel, es mar mosolyog! Merlegunk nincs, igy fogalmam sincs egy-egy alkalommal mennyit eszik... a lenyeg hogy hizik es boldog.

Alvas: mi ejjel egyszer kelunk enni, de volt mar olyan is, hogy 6 orat aludt Kép Igaz, nekunk eleg rendszertelen rendszerunk van Kép azaz inkabb mi igazodunk Emmahoz. Nalunk a furdetestol felelenkul, igy aztan tobbnyire ejfel korul (vagy kesobb) alszik el...

Ja, olyat is olvastam, hogy az 5 oranal hosszabb alvas is novelheti a bolcsohalal elofordulasat, ugyhogy azota inkabb ebresztgetem.

Vera,
nalunk is hasonlo dilemma van... foleg hogy Emma nagyon nehezen bufizik, es eleg gyakran joval kesobb jon vissza tejcsi + nekunk 2 napos koraban volt egy eleg stresszes elmenyunk is. De a mozesban max. 30 percen belul felebred, ha velunk alszik, akkor meg vegigalszik 4-5 orat... Mi mar az 50-50 szazalekkal is megelegednenk Kép de Emma olyan baba, aki igenyli a kozelsegunket.
Szerintem nem szabad semmit eroltetni, majd jelzik ha ejon az ideje (ahogy cory is irta).
Meg persze sirni sem hagyjuk, hiszen ok meg mindig csak olyankor sirnak, ha valami bajuk van.

Vera, Gabi
nalunk is hasonlo a helyzet. Mi meg Emma szuletese elott vettunk hordozokendohoz hasonlo babataskat, es mar 2 naposan "zsebiztunk". Azota is imadja, jokat alszik benne (persze amint letesszuk felebredKép) igy konnyebb egesz nap cipelni + tenni-venni is tudok. Szoval mindkettonknek jo. Ja, es kozlekedni is konnyebb vele mint babakocsival.

Persze vannak kerdeseim is...
Mindenki kapott D vitamint? Es miert?
A tejkiutesek es a 3 hetes kiutes (a nevet nem tudom) kb. mikorra mulnak el?
Mikor es milyen oltasokat kaptak a kicsik? (itt nincs kotelezo, nekem kell eldonteni mit kapjon)

Koszi a valaszokat es sirasmentes napot!

batkamano
batkamano
 


Sziasztok!

batkamanó: én úgy tudom, hogy viszont az együtt alvás meg csökkenti a bölcsőhalál kockázatát, mert a ti légzésetek folyamatosan emlékezteti őt is rá.
Mi kaptunk D vitamint. 2 éves korig kell adni. Még a nagy is kapja most, hogy nem tudunk kimenni sétálni.
Meg K vitamint kaptunk még. Az dokija válogatja, hogy adja. Baluval az első 5 hétben máshol laktunk még, az ottani doki csak 5-öt adat be hetente egyet. Az itteni meg addig adatja heti egyszer, míg a baba csak szopik.
3 hetes kiütés??? Még sosem hallottam róla.
2 hónaposan kapnak először agyhártyagyulladás ellenit, aztán 3-4-5 hónaposan Di-Per-Te meg Sabin csepp. Ja meg 2 naposan BCG. Ezek nem 100%-osak. Ha valaki jobban tudja, írjon Kép
Nekünk bevált Baluval ez a rendszertelenség. Mikor elkezdett normális kajákat enni, döbbenetes rendszert alakított ki magának. Órát lehetett volna igazítani hozzá.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!!

Csak egy gyors bejelentkezés, h vasárnap óta itthon vagyunk ezzel a kisPrücsökkel Kép Nem tudom, ti h vagytok vele, de én legszívesebben megenném Kép Kép

Vera
Hogy voltál megelégedve a csecsemő ellátóval a kórházban ???? Érdekelne másnak is a véleménye ..

Pusz mindenkinek, majd jövök még csak kicsit fáradtkák vagyunk még , főleg én Kép

Susie
susie
 
 


Sziasztok!

Tegnap megkérdeztem a védőnőt az alvásról, aki azt mondta, hogy kábé két hónapos korra várható az éjszaka átalvása. Bár gondolom vannak eltérő esetek is...

Gabi!

Megnéztem a kisfiad, nagyon aranyos! Hát elég rossz lehet, hogy nincs segítséged. Nekem szerencsére itthon vann a férjem egy hónapig, úgyhogy elbodogulunk, sőt szüleim is vállalták, hogy segítenek ha kell.

Én tegnap baromira kikészültem: most jött ki a három hetes fáradtság: rázott a hideg, felment a vérnyomásom, alig bírtam elaludni. Nappal én sem tudok a picivel együtt aludni, bár jó lenne akkor pihenni.

Nálunk is rendszertelen az evések ideje, naponta 6-7-szer eszik Andris. Most múlt három hetes, és már 4110 g. Sajnos cumi nélkül viszont nem alszik el, nálunk ez a probléma. ha meg kiesik, jön a sírás-rívás. Éjszaka viszont etetés és nyöszörgés után elég gyorsan elelaszik szerencsére, nem kell a cumi. Valszeg a sötét miatt lehet.

Szisz!

Pelenkát én sem, vasalok.


Ti a kisruhákat vasaljátok mosás után?


Docka
Docka
 


Sziasztok!

Teljesen kész vagyok... most sikerült letenni Bencét a kiságyba, de most is csak úgy hogy elaludt rajtam a kenguruban 3 perc alatt (most próbáltam ki először, de nem nagyon tartja a fejét, úgyhogy jobb is hogy csak 3 percig kellett használniKép). Reggel 9kor keltünk, ez általában mindig így jön ki. Aztán eszik, 10 körül elalszik és eddig mindig délután 1-2 óráig aludt, már úgy kellett ébresztgetni. Gondoltam ma akkor én is aludni fogok vele, mert a délutáni pihi nem szokott összejönni (ő mindig akkor akar "beszélgetni"Kép). Na, ez ma nem sikerült, ugyanis nem tudom miért épp ma, de 11kor keservesen követelte a cicit, és utána sem akart aludni. Ha a kezemben volt, nem sírt, ha letettem, ordított.Kép Fél 1kor végre sikerült letusolnom és felöltöznöm... Most alszik, de nem tudom meddig.
Annyira rossz hogy nem tudom mit csináljak, olyan tehetetlen vagyok. Sokszor tényleg nem tudom eldönteni hogy miért sír.

Batkamanó!
Hát nálatok sem semmi az éjfél körüli elalvásKép legszívesebben én is mindig az ágyunkban altatnám Bencét, de akkor mi lesz később?!

Ráadásul én rettegek a bölcsőhaláltól, mivel velünk közölték a kórházban hogy veszélyeztetett kategóriába tartozunk... mivel koraszülött volt, kis súllyal és fiú. Mondjuk nem tudom hogy az számít-e hogy nagyon jól fejlődik, mert lassan elérjük a 3 kg-t. Meddig számít veszélyeztetettnek?
Én hülye, elolvastam a bölcsőhalálról szóló topicot, és tisztára beparáztam, mert állítólag 2 és 4 hónapos kor körül szokott előfordulni, a koraszülött kisfiúknál...Kép eddig is tiszta ideg voltam, minden egyes nyöszörgésre ugrok, hát ezután meg főleg idegbajos leszek. Az első két nap felváltva virrasztottunk mellette, aztán a férjem elment és vett egy Madarász utcai légzésfigyelőt, hogy aludjunk is... Ezért is szeretném ha Bence a kiságyában aludna.

Vitaminok: a D-vitamint az angolkór ellen kell adni. Ha nem kap eleget, akkor későn záródik csak be a kutacsa, mozgásproblémái lehetnek. Naponta 1 cseppet kell adni 2hetes kortól 1 vagy 2 évesig, ezt még nem tudom.
K-vitamint pedig hetente 1 ampullát mindaddig amíg kizárólag anyatejen él a babó.

Oltások: BCGt a kórházból való távozáskor kapnak, utána szinte havonta kapnak valamit, sőt a 4 és 5 hós oltás dupla, egyszerre kettőt is kapnak szegénykék. Ezen kívül beoltathatod agyhártyagyulladás ellen, az további 3 oltásKép

Susie!
Örülök hogy itt vagyKép Ugye milyen jó babázni, Te már nagyon-nagyon vártadKép Milyen volt a műtét? Mesélhetnél egy kicsit, mert érdekelne hogy nálad hogy zajlottak a dolgok.
Én a kórházban nem a harmadikon voltam, úgyhogy túl sok tapasztalatom nincs a csecsemős részleggel. Annál több az intenzív osztály csecsemőseivel... Itt volt egy nő, akit ki nem állhattam, mert fekve etette a babákat és úgy is büfiztette őket (csoda hogy Bencéből többször visszajött az egész kajaadag, mert ő egy hétig csak üvegből ehetett az inkubátor miattKép), egyébként a többi nővérke nagyon aranyos volt, rengeteget segítettek mindenkinekKép

Docka!
Remélem már jobban vagy! Próbálj meg Te is pihenni a babával együtt, szerintem most mindannyiunknak erre van szükségünk. A cumival nálunk is ugyanez a helyzet. Egyedül még nem mindig sikerül a szájában tartani, és ha kiesik, akkor jön a sírás. Egész éjszaka viszont baromi fárasztó a kiságy mellett állva nyomni a szájába...
A babaruhákat én ugyanúgy vasalom, mint a pelenkákat, mindkét oldalán jó meleg vasalóval.

Na megyek, hátha belefér még egy rövid alvás nekem isKép
Üdv mindenkinek: Vera + Bence (ma 4 hetesKép)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Végre tudok írni, az elmúlt öt napban a gépet sem volt időm bekapcsolni, örültem, ha enni tudtam. Az én kis manóm ugyanis nappal két-három óránként eszik, jó sokáig, és utána sem mindig alszik, az elmúlt napokban például nagyon sokat volt fent, és ilyenkor karban szeret lenni. Viszont szerencsére éjjel csak akkor van fent, amikor szopik, ami szintén nem kevés, mert három óránként mindig felkelt, és egy órát általában fent vagyunk, főleg, mióta rájöttem, hogy a fekve szopitól szörcsög, mert felmegy az orrába a tejci, és azóta ülve szoptatok, ami mellett ugye nem lehet aludni. Sajnos nekünk a hasfájás is hajnalonta érkezik, és olyankor nyöszörög szegénykém, és nagyokat erőlködik, én meg csitítgatom, hogy legalább apája aludjon. Nálunk egyébként velünk alszik, mert sokat bukik, és így egyszerűbb felvenni.
A fürdést utálja, mert hiába ébresztjük fél órával a szopi vége után, fürdés közben mindig rájön, hogy farkaséhes, és azonnal cicit akar. Remélem azért megszereti majd, mert szegény apája fürdeti, és panaszkodik, hogy ő csak olyasmit csinál, amit utál a gyerek, ezért nála folyton sír, ő inkább szoptatna.Kép

A pelenkákat én 90 fokon mosom, és maximumon vasalom, a ruháit is szoktam vasalni, bár nem akartam, de rájöttem, hogy nagyon hamar megvan, és sokkal szebb vasaltan.

Anita,
köszi.

Megyek is, mert felébredt, és üvölt.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Lányok!

Képzeljétek ma este 10-reggel 6-ig aludt a BorókámKép Kiváncsi vagyok egyedi eset, vagy ez most már így lesz. Drukkoljatok...Viszont az este 5-8-ig időszak kezd egyre nehezebb lenni. Csak sír és semmi nem hat rá. A cumit így 6 hetes korára megunta...nem kéri. Már pár napja nem tudom neki adni.

Képzeljétek én eddig mostam, majd főztem, majd vasaltam a pelusokat. A ruhákat csak mostam, vasaltam. Holnap leszünk 6 hetesek és a főzést asszem abbahagyom. Mondjuk Boróka bőre nagyon érzékeny. Pl. észrevettük, hogy fémérzékeny is szegényKép

Vera
Sok mindent mondanak, hogy a bölcsőhalált mi okozhatja, de a Madarász utcai klinika egyik dokija szerint, még nem találtak igazán szabályokat. Teljesen átlagos csecsemőt is elért már, tehát lehet hogy ő megnyugtathatna, hogy nem nagyobb a valószínűsége nálatok, mint máshol. Amúgy pl. itt, de több gyerekkorházban is működnek alvás laborok. Be lehet jelentkezni, ha nagyon aggódtok. Ilyenkor több órás kivizsgálás során megnézik a babát. A doki azoknak ajánlotta, akiknél pl. már felmerült a gyanú. Nálunk pl. a Baby Control egy csomószor beijesztett. Érzékenyebbre kellett állítani, mert néha nagyon mélyen alszik a babó.
Ha ilyen érzékenységen lesz még riasztás, akkor én bejelentkezek, mert azóta nagyon aggódomKép

Üdv és mosolygós napot!
Szisz
szisz
 


Sziasztok Lányok!

Most van egy kis időm leülni a géphez, de csodák csodájára nem a pici lány az akitől nem tudnék, hanem a kisfiam az aki egész nap leköt Kép
A csöppség egyelőre nagyon klasszul viselkedik, szinte csak eszik és alszik, sírdogálás is inkább csak akkor van ha kicsit fájdogál a hasa mert nem volt kaki 2 napja Kép
Kisfiam nagyon édesen viselkedik vele, rengetegszer jön oda hogy szeretné simogatni, odabújik hozzá, próbálja puszilgatni is, néha egész megható amiket csinál Kép

Vera, szerintem kár ennyire túlaggodalmaskodnod a dolgot, nem szabad ennyire komolyan venni hogy így meg úgy veszélyeztetett kategóriába tartozik, meg ezt nem szabad, azt nem szabad. Tény és való hogy létezik a bölcsőhalál, de nem szabad folyton azon tépelődni hogy mikor történik valami, mert az csak elrontja a mindennapjaidat, ideges leszel, és azt a baba is megérzi, egyből nyűgösebb és kezelhetetlenebb lesz. Én pl. most a pici lányomat is hason altatom, a kisfiammal is ugyanígy tettem. Az volt nekik kényelmes, úgy fájt kevésbé a pocakjuk, nem rágódtam rajta hogy mi lesz ha...
Remélem nem veszed ezeket rossznéven tőlem, abszolút nem kioktatásnak vagy ilyesminek szánom, ez csak egy vélemény Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Vera: én a koraszülött osztályon rákérdeztem a veszélyeztetettségre, és azt mondták, mivel nem volt gond a tüdejével, légzésével, nem nagyobb a kockázat, mint egészséges babáknál.

Nálunk már ez a második hét, hogy nincs segítségem itthon. Mindenkit irigylek, ahol a nagyszülők mozgósíthatók, mert nálunk sajnos nem Kép De ma sikerült 1,5 órát aludnom a fiúkkal. Zsoma ennyi idő után kezdett küzdeni a pocakjával Kép Rémes, hogy nekem csak pocakfájós fiúk jutnak.

Susie: gyere gyakran Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Először is elmondom, csoda történt: Bence a 6órai fürdés után szopizott (igaz 2 részletben sikerült csak, mert bealudt), letettük a kiságyba és azóta kisebb felsírásokkal ugyan, de alszikKépKép Hurrá!!!
Remélem most már beállunk erre...

Oké, mindenki javaslatára próbálom lazábban kezelni a dolgot, és ígérem nem fogok annyit rágódni ezen a bölcsőhalál témán. Lehet eszembe sem jutott volna, ha a kórházból nem ezzel a figyelmeztetéssel engednek el minketKép
Cory!
Sajna Bencének volt légzésproblémája, 5 napig garatoxigént is kapott az inkubátorban, és csak fokozatosan szoktaták hozzá a csövek nélküli légzéshezKép úgyhogy én ezért aggódom annyira. A zárójelentésén az áll hogy "nyögdécselve lélegzett születésekor". De azóta kutyabaja sem volt, minden rendben van vele.Kép Szóval igyekszem megnyugodniKépKép

További "alvós és nem sírós"Kép estét kívánok mindenkinekKép

Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Gyors bejelentkezés, éppen most altattam el Robót. habár amint látom rengeteget írtatok a mai napKép.nekem ma nem igazán volt időm semmire. csak éppen vasaltam egy kicsit. Robika nem igazán szeret mostanában nappal aludni, és este is elég későn alszik el.

Cory: bízom benne, hogy Robó is átszokik majd a kiságyra.Hasfájás hess hess.Remélem tényleg elmúlik ez a fránya hasfájás mindenkinél, minnél előbb!!

batkamanó: gratula EmmácskáhozKép. örülünk, hogy jöttél és remélem sűrűn látogatsz majd erre feléKép
A D és k vitamint mindenki kapja szerintem itthon. A kötelező oltásokat pedig már Cory leírta . Hallottam én is tejkiütésekről mely 3-4 héten jelentkeznek. nálunk nem volt.Általában azt olvastam, hogy 5-6 hónapra elmúlnak, ilyenkor csak fürdetőkenőcsöt lehet használni , főképpen bukásnál fokozottan tisztán kell tartani a bőrt.Abban az esetben ha nagyon csúnya akkor kérdezd meg a dokit szerintm, ír majd vmit rá. Még annyit, hogy diófalevél főzet is jó rá, de ezt nem tudom biztosra.

Susie: örülök ha még rövid időre is, de jöttél. Amúgy a fáradtság nem igen fog csökkeni . Nálam legalábbis nem...mindog van elfoglaltságom és kevés idő jut sz alvásra.

Vera. sajna a sírással én is úgy vagyok. Néha csak úgy sír.Van mikor nem tapasztalom, hogy poci fájna szerintem csak nyűgösség vagy éppen vegyél fel hangulata van.Sokat van ezáltal kézben, de remélem nem jelenti azt, hogy elkényeztetem.A kendőnek örülök, hogy beváltKép. Mi most szeretnénk hordozót venni, meg kengurut. Ha tudtok segítsetek, hogy ti vetettek e már és ha van pesten címek akkor olyan jó lenne ha írnátok még a héten, mert lehet hétvégén felmennénk. köszi előrre is.
Azt hiszem Szisz írt múltkor vmi nagykert , de az lehet nem ilyen termékekre vonatkozott.

Zsizsa: nem biztos, hogy a fürdés miatt sír, lehet, hogy inkább az éhségtől. Robó is attól sírt. habár már szeret fürödni és akár milyen éhes a fürdéskor abbamarad a sírás. remélem nálatok is elmúlik majd.Próbáljátok hangulatossá tenni egy kicsit a fürdéstKép

Szisz: fent már írtam, ha elküldenéd azt a címet amit annó a másik topikba írtál megköszönném.Hogyan vettétek észre, hogy fémérzékeny Boróka? Amúgy már a pelusokat én sem főzöm, szerintem elég a jó fórró vízben történő mosás és vasalással fertőtlenítem.

Diti: érdekes, hogy a kisfiad miatt van kevesebb időd. Habár most biztosan ő is fokozottabban igényli a szeretetet és odafigyelést.Biztosan édes lehet , ahogyan a tesóval viselkedikKép.

Szép estét:

Anita és ma 11 hetes Robó
anita77
 
 


Anita
Mária kis- és nagyker., XIII. Visegrádi és Balzac u. sarok. Inkább ruhák vannak, de az átláthatatlan mennyiségben, jó áron, jó minőségben. Kiegészítők nem bizti hogy jobb áron vannak mint máshol, de vannak. Konkétan hordozót ott nem néztünk.
Én hétvégén vettem a Madrinában kengurut, 6000 forint korül. Nem igazán vagyok vele megelégedve. Fáj a hátam tőle.
Elég korrekt kis bolt még a Mini Manó is. Az a Nagylajos kir. úton van.
Nyugodt éjszakát és mosolygós ébredést!
Szisz
szisz
 


Sziasztok Lányok!

Anita, mi tavaly a Brendonban vettünk kengurut, Chicco márkájút, az olyan 10ezer volt. Ez persze tavalyi ár, és nem is Pesten vettük hanem Szfváron, Pest lehet hogy drágább.
Viszont nagyon megérte a kiadást, a picit már 2 hetes korától vittük benne, ugyanis ez ilyen hátmerevítős fajta, és fekve is lehet benne vinni a babákat. Ilyen helyzetben én mondjuk nem nagyon tudtam vele közlekedni, ekkor a férjem cipelte, de később mikor már tudta rendesen tartani magát, én is nagyon jól boldogultam vele. Hosszas sétákra mentem így a babával, és soha nem fájt a derekam. Már közel 8 kiló volt mikor én már nem vittem, aztán meg ki is nőtte.
De most a picit is ebben fogjuk hurcolászni, mármint a babakocsis sétákon kívül.
Szóval nekünk nagyon bejött ez a fajta kenguru, csak ajánlani tudom Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Nekünk hordozókendőnk van, imádom. Ebbe újszülött kortól lehet rakni a babákat és korababáknak is ajánlják.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok,

most volt a szulesznonk (utoljaraKép) es Emma 4200 gramm es 59 cm, azaz 1 het alatt 200 gramm es 5 cm a novekedes Kép
Sajnos tegnap ota faj a pocija, es fogalmam sincs mit ettem amit nem kellett volna Kép

cory
koszi, ez egy kicsit legalabb megnyugtato Kép

Vera,
ha kiasagyatok van, probaljatok meg az egyik oldalarol leszerelni a racsot es odatolni az agyatok melle... igy ott veletek alszik es megis mukodik a legzesfigyelo. Nalunk ez nem mukodik, mert mozesunk van Kép

Zsizsa,
Emma is sirt eleinte a furdesnel, amig ra nem jottunk, hogy a vizet pont 35.5, a szobahomersekletet meg 27 fokosan szereti... azota imad pancsizni Kép

En csak a pelusokat fozom (marmint mosogep fozoprogram) es vasalom. a ruhacskakat inkabb szepen teregetem Kép

Hordozokendot + sok jo infot otthon en a www.bababolt.com honlapon lattam. Nekunk hasonlo van, es mint fentebb irtam, imadjuk!

No, megyunk is setalni egyet, mindenkinek szep napot!

batkamano
batkamanno
 


elobb meg egy kep a ma 4 hetes angyalkankrol

Kép

ja, es ti hogy szamoltok, hetekben vagy honapokban?
batkamano
 


Jó reggelt!

Nem semmi éjszakánk voltKép Napközben megpróbálok majd aludni a babókával, már ha akkor hajlandó lesz. Éjjel igaz csak 3 óránként ébredt, de 2-3 szívás után bealudt a cicimen, alig tudtuk felébreszteni. Persze ha szerettem volna visszatenni az ágyba, akkor sírt a cici után. Újabb 2-3 szívás, és megint bealudt.Kép És ezt játszottuk vagy másfél órán át... kissé fáradt vagyok.
A 3órás szopinál már szinte megszívni sem volt hajlandó, akkor lefektettem az ágyra és úgy adtam a szájába. Na akkor ment egy kicsi, de azt pár perc múlva ki is bukta. Nagyon nem megy nekünk ez a fekveszopiKépKép Végső elkeseredésemben megnéztem az lll honlapját, ott is a fekveszopit ajánlják. De akinek nem sikerül???!!!

Na jó, bocsi mindenkitől hogy ilyen rosszkedvem van, de le kellett írnom, hátha tud valaki segíteni...

Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Batkamano!

Nagyon édes a picurkádKép Bence épp tegnap volt 4 hetesKép, majd teszek fel én is egy képet róla. Bár ő még csak 2800 gramm, de hamarosan utolérünk ám titeketKép

Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Vera
Gondolom nem fog segíteni, de képzeld nekünk is nyügis éjszakánk volt. Nem tudom, lehet hogy fázik a picur. Én fáztam a takaróm alatt, a Borókáé pedig szerintem vékonyabb. Raktam rá egy plédet is, de nagyon bebugyolálni sem merem, nehogy alámásszon.
Fekveszopi nekünk sem megy. Azt vettem észre, hogy nem tud annyit enni és sok levegőt nyel, pedig mindig megpróbálom beforgatni úgy ahogy ajánlják.
Batkamanó
Aranyos a picur! Mi számoljuk a kort hetekben is, de az 1 hónapos szülinapját "ünnepeltük" meg, nem a 4 hetesetKép
Diti
Nincs fényképed véletlenül a hordozódról? Vennék végre egy olyat, ami jó.
Szép, mosolygós napot!
Szisz

Apropó egy kérdés: Ha kicsit zöldes a pici széklete (csak anyatejes és egy kis kamillát kapott), az baj?
szisz
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: