Új privát üzeneted érkezett!

Ez volt ma délután:

Szerintem csak azért aludt el, hogy ne kelljen tovább enni barackot. :D Ez annyira nem jön be neki, mint az alma. :? Egy darabig kénytelen-kelletlen lement :o , de utána csak úgy, hogy ki a gyorsabb játékot játszottunk. :roll: Szája félig nyitva. Ha hamarabb érek oda a kanállal, minthogy becsukná, betöltöm, és én nyertem. :wink: (Ami bent van, azt már lenyeli :) ). Ha hamarabb becsukja, van még egy lépése: belefúj a kanálba. :shock: Ha én vagyok a gyorsabb, és időben elveszem, én nyertem, mert megmenekültem. 8) Ha ő a gyorsabb, ő nyert, mert én vagyok csupa barack. :lol: Jó játék. :D :x Neki. :) :oops: Nekem csak akkor, amikor én nyerek. :wink:
De látta, hogy nem adom fel :) , így az egyik pillanatban még ott volt a kanál a szájánál, a másikban már ezt láttam, amikor közelítettem a frissen újratöltött kanállal: :shock: :lol: :lol:

Kép


Hála az őszibarack kitalálójának! :D :D :D
4 nap után volt kakaaa!!!! :lol: :oops: 8)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


De edes Kende ahogy bealudt. Vagy csak ugy csinalt :P

boeske: kinel szultel?

Nalunk eleg nehezen megy a furdetes mostanaban. Kira allandoan felterdel. Eddig se maradt meg haton, egybol fordult hasra a vizben. De mostmar huzza is fel magat. Neha eleg morci vagyok am. Mert en vizesebb vagyok mint o.
Vegre izlett az en foztom is Kirababnak. Eddig jobban szerette az uvegest, de ma az enyem nyert. :D

Kriszti
kiko
 
 


Kiko!
Gratulálok a főzőcskéhez!! :P


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Sziasztok lanyok!!

Ezer eve nem jartam erre…azaz olvasgattalak benneteket minden nap de irni nem volt idom. Igyekszem reagalni a hozzaszolasokra de bocs ha veletlenul kihagyok parat :oops: :oops:

Te jo eg most latom csak,h. ma 3 oldalasra nott a topic. Ezt nevezem :lol: :lol: :lol:

Diverse!Nagyon edes volt az a Ricsikes kep amit a multkoraban feltettel.Nagyon cuki kisfiu. Hogy halad mostanaban a “szorakoztatni kell” dolog? Az tok jo,h. legalabb a ferjed tud segiteni neked. Nekem sajna szinte soha nincs ideje szegenynek. Sokat dolgozik, keveset alszik es Mellette meg suliba is jar. Ugyh. nem konnyu. Ugy van ahogy Szilpa irta… 24bol 25 ora az enyem a gyerekkel:) Ami nem baj persze…csak neha jo lenne legalabb fel ora szabadfoglalkozas;)

Kishannika!Lehet,h. elkerulte a figyelmemet mivel este 10 ora felenk…de hogy van azota a pici lanyod? Jobban van mar? Mi volt a baja pontosan? Ez a lazas dooog nem jatek…en is beijjedtem a multkor pedig Bencenek csak hoemelkedese volt. Aztan azota is magasabb a hoje mint az atlag de rajottem,h. az allando meleg miatt van ugyh. nem aggodom. Egyebkent kezdted vegul a hust adni neki azota? Vagy ezzel meg varsz egy kicsit? Majd meseld el hogy fogadta az elso husis etelt.

Boeske!Dobtam egy hatast a kisfiad allasan a jarokaban. Nagyon eros kisfiu. Pici koraban is hamarabb csinalt dolgokat mint alt. a babok? Ugy ertem a fejtartasa meg egyebek? Nekunk is Bence pl. alig volt 3 hetes es mar siman tartotta a fejet…2 honaposan meg allandoan allt volna fel…sot siman meg is allt a kezunkben ha tartottuk. Azota egyelore se nem kuszik, se nem maszik a kis lurko:) Hasrol hatra fordul…de szinte csak ennyi. Ulni mar utal…allandoan csak allna mint a covek.

Szilpa!
Jo volt a kepeket nezegetni rolatok! Orulok,h. a nyaralas is jo volt. Sajnalom, h. Kende azota nem eppen a jo alvasarol hires. es teljesen egyutt is erzek veled. Bence nekem is 30 perceket alszik egyszerre napkozben. Alszik fel orat aztan masfel ket ora jatszas es aztan ujabb fel ora. Csak azt nem ertem,h. ha egyszer faradt akkor miert nem alszik tobbet??? A mai Kendes keptol beajultam…nagggggyon edesen alszik a kis draga:) Es az is edes lehetett,ahogy nyult feled, h. vedd ki a jarokabol. Egyebkent milyen gyakran latjatok apucit?

Kiko!
Szerencses vagy, hogy Kiranak ilyen jo alvokaja van. Csinaltal vmit azert,h. a nappali alvasok rendezodjenek vagy csak magatol raallt a job alvasra?

Rika!
Sajnalom,hogy nem jott ossze Amerika- plane mert annyira szerettel volna jonni. De ahogy vki mar irta itt…nezd a dolgok jo oldalat…kozel lesznek a barataid es a csalad. Es magyarok kozott lehetsz :) Tudom ez aztan nem nagy vigasz… de tudod en itt vagyok 2 eve es foleg mostanaban tor ram az egyedul vagyok erzes. Hianyzik a csaladom, a barataim…az hogy napkozben csak at telefonaljak egy jo baratnak,h. atugorna e beszelgetni velem egy kicsit. Ez itt nem olyan nagy divat. Szoval ne keseredj el!! Magyarhon is jo hely. En vagyom haza ezerrel.

Dzsu!
Az iromanyaidat olvasva Emmarol kicsit magamra es Bence torpemre ismertem:) Ejjel nekunk is szokor kel fel…korabban 50 percenkent ebredt de aztan ezt vhogyan sikerult leredukalnom 2 orankenti kelesre. Neha meg 3 orankentire is sikerul… attol fugg milyen az ido. Most nalunk irto hoseg van…40 fokok napkozben es este is meleg van ugyh. gyakran ebred meg inni.Vizzel probalkozom amit neha elfogad…de ha nem akkor johet a tejcsi. Nappal nekem is alig alszik es allandoan faradt meg nyogos. Ez a parkba vagy barhova megyunk dolog nalunk is bejonne azt vettem eszre, Bence is imad menni…mindegy hova csak menjunk Ezzel csak annyi a gondom,h. honapok ota 40 fok van kinn es szinte meg lehet sulni 3 lepestol is…ugyhogy szinte ki se mozdulunk napkozben. A multkor kimentem vele setalni fel 7kor…gondolvan,h. akkor mar huvosebb van. 39 fok volt meg akkor is…majd meg sultem…nem is setaltunk tul sokat. Szoval ismeros a szitu. Es nekem sincs nagyon el egyedul sajna…

Nos…ha barmit vagy barkit kihagytam ami vszinu akkor elnezet kerek de kozeledik az ejjel 11 es elegge kezdek faradt lenni. Rolunk par szot:
Mi is jol vagyunk…ahogy ritam napkozbeni alvasok 30 percesek, nem vagyunk el tulzottan sokaig egyedul…utalunk mar ulni ,fekudni meg plane…allandoan csak allnank, kusznank mennenk minden utan ami hasonlit a mobilhoz, tavkapcsolohoz, szamitohephez stb. Sajna meg nem kuszunk. A hozzatapi annyira megy jol hogy mindent elfogad, szepen nyitja a szajat de szopit meg nem tudok kivaltani a zoldsegekkel. Annyit nem eszik,h. jol lakna belole. Sajna az alvas naluunk is csak a nagyagyban megy…mashol keptelen nyugodtan 20 percnel tobbet aludni. Igy aztan csak hagyom…mellettem legalabb pihen es igy en is pihenek. Felenk nagy a forrosag…emiatt aztan gyakrabban is ebred ejjel. A heten elromlott a hutonk…a tulaj meg nem jott el eddig,h. megjavitsa. Augusztus kozepen koltozunk egy masik alberletbe ami nagyobb lesz kicsivel. Hat most ennyi jutott eszembe. Megyek lefekszem.

Bea
bea78
 
 



Kiko!
Ugyanannál a dokinál szültünk. :)

Bea!
Márk mozgásfejlődése kb. 3 hónapos korában "lódult meg". Minden mozgásformát végigcsinált (kúszás, mászás, felülés). Én is csodálkoztam, a nagyobbik fiam nem ilyen volt.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!
Hála Hannikának már semmi baja. Képzeljétek átesett egy un. háromnapos láz nevű fertőző betegségen. Három napig láz, utánna három napig kiütés a törzsén és vége. Semmmilyen komoly bajt nem okoz, olyan, mint pl. a bárányhimlő. A doki azt mindta, hogy valószínű valakitől összeszedte, és ne aggódjak, mert sok gyerek átesik rajta, és egy életre szóló védettséget szerez ez ellen a vírus ellen ( valamilyen herpes vírus okozza ). Mikor megjelentek a kiütések már tudtam, hogy erről van szó, mert a kisfiam is átesett ezen kb. ilyen idős korában.
Az étvágy egy kicsit megcsappant, de most már mintha kezdene helyreállni. Na de ilyenek a betegségek, amikor vége helreáll minden.
Vasárnap adtam neki répát. Kivettem a húslevesből, tettem hozzá egy kis levet, és megette az összeset - jóízűen!! Egyébként a répát már próbáltam, de akkor saját magam készítettem, semmi só, semmi fűszer és úgy nem kellett neki. Nem lett tőle semmi baja.
A husit még nem próbáltam, még akarok neki adni pár zöldséget ( feltéve ha megeszi ) és csak utánna. A gyümölcsöket az istennek nem akarja enni. Pedig az jó lenne neki, főleg ebben a melegben. Tegnap is csináltam neki egy jó kis turmixot - esküszöm tök finom vot ( alma, banán, őszibarack ) - ki sem nyitotta a száját, csak az első kanálnál.
Na de mindenhol azt olvasni, és mindenki azt mondja, hogy türelem, türelem, türelem. Csak sajnos én olyan vagyok, hogy szeretek mindent szépen kitalálni, hogy fogom csinálni, de Hanni persze mindent felrúg. Már nem foglalkozom annyit azzal, hogy eszik-e mást vagy sem. Egyszer úgyis ennie kell, mert nem lesz tejcsi, no meg ahogy nő és egyre többet mozog úgy lesz éhesebb.

Lehet, hogy tök hülye vagyok de az Istennek sem tudok képet felrakni róla. Eddig ahányszor próbálkoztam nem sikerült. Ha leírjátok ti hogyan csináltátok, meg is mutatom a pici lányt. Előre is köszi.
kishannika
 
 


Sziasztok!

Bea78: Amig kicsi volt Kira addig ringatni kellett, cumival meg enekelni. Na errol le akartam szoktatni a kesobbiekre valo tekintettel. Aztan elhataroztuk, hogy csak az agy.
Tehat alvas idoben (3szor alszik nappal) letettuk a kisagyba felhuztuk a kis zenelojet es ott hagytuk. Az elejen persze sirt es eleg surun bementunk hozza, meg nyitva hagytam az ajtot, hogy hallja hogy beszelunk. Aztan kb 3-4 nap alatt megszokta, hogy ha kisagy, zene, akkor alvas. Van hogy nem alszik el egybol, olyankor nezelodik, dumal, de aztan alszik.
Ez csak otthon mukodik a kisagyban. Az utazoagyban mar nem sajnos. Remelem nyaralaskor nem lesz gond.

Boeske: minden rendben ment a dokinal?

Kishannika: durva lehet ez a 3napos laz. Azt se tudnam mit csinaljak. Kira meg sosem volt beteg. Remelem nem is lesz. Remelem fogom tudni hogy mit kell tennem ha barmi baja lesz egyszer.

Kira annyit terdel egesz nap, hogy mar tok voros a terde es sztem faj is neki. Legalabb is ma sokat sirt amikor negykezlabra allt. Vagy csak bosszankodik hogy nem tud elindulni. Kuszasnal ugye mindket kezet egyszerre rakta elore. Na ez most nem megy, mert orraeses a vege.
kiko
 
 


Sziasztok!

Szilpa érdekes, hogy Kende nem szereti a barackot. Roncsi kedveli, ma is benyomott belőle egy darabot. A mennyiségeket én sem tudom, de nálunk a gyümölcs után még általában kikövetel egy kis cicit levezetésként. Én is áldom a barackot, mert az utóbbi időben semmi mástól nem kakil.

Roncsi holnap lesz fél éves! Iszonyúan rohan az idő, mintha most született volna. Holnap lesz Robbie Williams koncert, amire megyünk a férjemmel, karácsonyi ajándéknak kaptam tőle még anno. Anyukámék vigyáznak majd Roncsira, remélem azért fog valamennyit aludni. Este nem szeretem egyedül hagyni, mert nem alszik rendesen. Mondjuk amúgy sem, tegnap éjszaka is szinte óránként keltegetett. Valószinűleg a meleg miatt, most is 28 fok van a szobájában. Viszont napközben remekül alszik, és legkésőbb 9-kor szépen elalszik.

Holnapután elkezdjük kóstolgatni a zöldségeket ebédre. Krumplival kezdünk, kiváncsi vagyok majd mit szól hozzá. Muszáj, hogy belejöjjön, mert egy hónap múlva lehet, hogy kénytelen leszek abbahagyni a szoptatást. Ugyanis magas vérnyomásos vagyok (már régóta), és az egy szem gyógyszer, amit lehet szedni ellenanyagot termelt bennem. Ugyhogy most egy hónapig nem szedem, és meglátjuk, hogy mi újság. De ha nagyon magas lesz a pumpám, muszáj lesz szednem valamit, és akkor be kell fejeznem a szoptatást. Remélem, hogy sikerül ezt minél tovább kitolni, mert szeretném Roncsit addig szoptatni, amig ő akarja és jelenleg még imád szopizni.

Kishannika örülök, hogy meggyógyultatok, és hogy ilyen higgadtan kezelted a betegséget.

Kiko még a kiskádban fürdettek? Mi még igen, de már nem sokáig, mert kezdi nagyon kinőni meg úszik tőle az egész gyerekszoba.

Üdv:

Lilla
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Lilla:
Hat mi csak az elso heten furdettunk kiskadba. Azota a nagyban. Neki is es nekem is kenyelmesebb volt.
Furdes vegen mindig leengedem a vizet es meg jatszik benne picit. Tok szereti.
Van valamelyik babonak foga? Napkozben neha elkezd nagyon sirni. Lehet hogy attol, mert jon a foga?
Na megyek aludnio, mert a legujabb, hogy fel 6kor kelunk es feltetlen jatszani kell. :cry: Aztan persze o visszaalszik, de en mar nem.
kiko
 
 


Sziasztok!

:arrow: Kende ismét végig aludta a tegnap estét !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D
Este 22-kor leraktam, és csak reggel fél 9-kor kelt fel! 8) :P 8) :P Mint a régi szép időkben! De jó volt!!! Nem hittem reggel a szememnek. :shock: Kb 4-szer néztem meg az órát, hogy ez tényleg igaz? :roll: :P Persze én még akkor is tudtam volna aludni. :oops: Kende is, ahogy néztem, mert nem nyitotta ki a szemét, csak hanggal követelte a kaja adagot! 8) De másért muszáj volt felkelni. :x Mentünk dokinénihez méreckedésre.

:arrow: Dokinéni átvizsgálta, minden a legnagyobb rendben. :D A szemét kell figyelni, mert néha mintha kancsalítana, de ilyenkor még gyenge lehet a szem, és nem biztos, hogy baja van. A fénypontot kell figyelni, hogy az mindkét szemén ugyan ott van, akkor nincs gond. Azt mondta a dokinéni, hogy csak azért kancsalít be néha, mert annyira koncentrál rá. :shock: Hát, így legyen! :!: És a méretek majd 6 hósan: 8140g (született:3900g), 70cm (54cm), fejkör: 46 cm(34cm) :!: . Kicsit meg voltam lepődve, hogy csak 1 cm-t nőtt egy hónap alatt :oops: , erre a védőnéninek kinyílt a szeme, hogy mit akarok még, hiszem így is milyen óriásbébim van!! :oops: :!: Sok 1 éves van aki 70-74 cm között van. Na jó!! De viszont fél kilót hízott. :D Be is fogtam. :oops: :oops: :)

:arrow: Ma délelőtt keverve kapott almát és őszit. Ugyanannyit evett belőle (szopiidőben éhesen), mint az elmúlt 4 napban minden másból 30g-ot. :roll: De 10 perc múlva már kért tejcsit. :( Már azon voltam, hogy ő nem fog többet enni gyümiből. :? Elvileg minden nap kicsit többet kéne. Erre, nehogy elkenődjek, a délutáni alma-ősziből benyomott 65g-t :D , és kiürült a kis edény. :shock: :lol: Lehet, hogy ha lett volna még készen, akkor még bele lehetett volna kanalazni valamennyit :?: :shock: , de már nem álltam neki akkor még csinálni, mert addigra tuti megunta volna, mire elkészülök. :oops: :? Egyelőre ennyi is elég, majd holnap csinálok többet. :!: :) Ezután persze kibírt még plusz 2 órát szopiig. :D Tehát ennyivel tudtuk húzni az időt. Szal mégis haladunk. 8) Tiszta heppppi vagyok. :D :P Kérdés, meddig eszik ilyen jól... :?: :roll: Csak védőnő szerint inkább a délelőtti kajcsit kéne majd ezzel kiváltani. Ez miért nem mindegy? :?:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Bea78!
És ma ráadásul kétszer is aludt napközben 3/4 órát!!! :D
Apuci természetesen minden nap jön munka után a fiához. :D Átlagban 1 órát itt van. Csak akkor van kevesebbet, ha valami miatt későn tud jönni. :( És 3 hétben egyszer fordul elő, hogy esetleg kihagy egy napot, mert nagyon fáradt, vagy valami dolga van, ami sokáig elhúzódik. :cry: De olyankor a következő nap tovább itt van. :D Ezért egy panaszom sem lehet rá. 8) 8)
Bence ilyen korán csinált már 1-2 dolgot? :shock: :) Mit mondott erre a védőnő, meg a gyerekdoki? :?: Én azt hallottam, hogy jobb, ha minél tovább kúszik-mászik, mielőtt felülne, vagy esetleg felállna, mert akkor jobban fejlődik az idegrendszere. :shock: Hogy miért, azt ne kérdezd, csak hallottam.

Kishannika!
Örülök, hogy már jobban van Hannika.
Kép felrakás:
Először is nézd meg a gépeden, hogy jpg-e a formátum. Ezt biztosan feltölti, mást nem tudom, mert hallottam, hogy másnál vacakolt, ha nem. Meg a méretét nézd meg. Max 600*600 pixeles lehet. Ha nagyobb a tied, kicsinyítsd le. Ha ez megvan, akkor itt, amikor írod a hozzá szólást, alatta van a melléklet feltöltése gomb. Azt megnyomod, feljön egy kisablak, ott a tallózás gombnál kiválaszthatod a gépedről melyik képet akarod feltölteni, és azt kijelölöd. Utána feltöltés gombra katt, és akkor feltölti, a szövegedhez pedig beír egy kódot. Azt hagyd érintetlenül, és írhatsz tovább, vagy jöhet a következő kép. Ha nem megy, írd meg, hol akadtál el, és segítek. Akár priviben is.
Remélem, érthetően sikerült megfogalmaznom, mert néha nagyon ki tudom tekerni a mondataimat. :oops: :) :oops: :roll:

Kiko!
Szegény Kira édes lehet, ahogy egyszerre akar kezezni a mászásnál. :( :D Biztos hamar rájön, hogyan is kell ezt.

Lilla!
Szerintem csak valami savanyúbb barackot sikerült kifogni, majd legközelebb valami agyon puhulttal próbálkozunk. :? Persze almából a legédesebbet kapta. :) Goldent. Nekem is ez a kedvencem. :oops: Más almát alig eszek meg. :oops: Talán még 1 vagy 2 fajta jöhet nálam is szóba. :roll: :wink: Ilyen édes alma után nem csodálom, hogy a kicsit keményebb őszi nehezen ment. De ma keverve bepótolta. :D
Koncert miatt nagyon irigykedek. :oops: Lélekben vigyél engem is légyszi!! :wink: Jó szórakozást nektek!!! :wink: :D
A szobában fürdetsz? :?: Költöztesd ki a fürdőbe, ott nem baj, ha vizes lesz minden. Mi is leterítünk felmosó rongyot, és úgy nincs gond.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 



Kiko!
Doki: én legközelebb is hozzá fogok menni. Te nem? (De inkább a Nyírős topikban folytassuk, ha gondolod, mert itt mást ez nem érdekel.)

Márknak még nincs foga.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok! Nem nagyon tudtam jönni a napokban, mert egy röpke időre tanulásra adtam a fejem. :D Apa most itthon van július végéig, így bevállaltam egy 2 hetes intenzív angol tanfolyamot délelőttönként. Próbálom megakadályozni a teljes szellemi leépülést. :D Augusztustól úgyis kettesben leszünk itthon Ricsikémmel a napok nagy részében.

Ricsi még mindig nyűgös, szerintem azért, mert egy csomó dolgot szeretne csinálni, amit még nem tud. Eddig minden éjszakánk teljes nyugalomban telt, de kb. 3-4 napja többször sírásra ébredünk, mert ő hasra fordult és lusti visszafordulni... Nappal pörög-forog, de éjjel szépen megvárja, amíg bemegyek hozzás és átfordítom a hátára. nem éhes, nem szomjas, ennyi az össz problémája.

Szép napot nektet, megyek és visszaolvasok. :)

Kép

Kép
diverse
 
 


Sziasztok!

Lenne 650g (2 csomag) + 1 csomag (325g) HA BREI Humana, 4 hós kórtól adható tejpép, és Nutrilon 3. (450g) csecsemőtápszer EREDETI, bontatlan csomagolásban. Lejárati idő: 2006. szeptember
INGYEN átadnám valakinek, akinek szüksége lenne rá.
Mail: misunka@freemail.hu

Erika
erika2004
 
 


Sziasztok!

:arrow: Ma új gyümit vezettünk be: meggy. :? Hogy ne legyen nagyon savanyú, és nagyon új, így fele-fele almával keverve adtam neki. Megkóstoltam, nekem még így is túl savanyú volt. :shock: Már előre sajnáltam a manót, de ő nem húzta a száját annyira, mint a barackra. Teljesen meglepődtem. :o Anyu ölében volt amíg etettem, és csak azért hagytam már abba, mert mondta anyu, hogy már teljesen elengedte magát. Már azt vártuk, megint két falat között elalszik. :lol: És képzeljétek, még akkor sem köpte ki amit a szájába raktam, hanem valahogy mégis lenyelte! :D :roll: Pedig tuti, hogy már nyakig volt szegénykém. Majd megzabáltam, hogy mégis lenyeli az utolsó falatot is. :P Nem tudom, meddig bírta volna, mert inkább nem adtam többet. Pláne, hogy új íz. És lemértem, még így is többet evett, mint eddig! :shock: :D Már 85 lecsúszott neki!!! :D :P :D :!:
Olyan büszke vagyok rá! :oops: :oops:

:arrow: Voltunk ma Corában. Az a hőmérséklet, ami ott van, Kendének pont jó. :) Már a múltkor is észre vettem. Már arra gondoltam, megkérdezek ott valakit, hogy pontosan hány fokra van állítva a klímájuk. :?: :oops: :D Ott sose fázik, nincs túl melege trikóban, rövidgatyában, és mindig a legjókedvűbb arcát veszi elő. :) Tök jól elnézelődik. 8) Ma rátettünk egy kis pluszt azzal, hogy a hordozóban a kezébe(+lábába) adtunk egy 18cm-es labdát. Alig látszott ki alóla. :lol: Hát azt látni kellett volna!! :!: Ahogy feküdt a hordozóban (merthogy fekve van rárakva a bevásárló kocsira), kézzel+lábbal pörgette, mint az artisták a cirkuszban, és folyamatosan dumált hozzá. :lol: :lol: „dabdabdabdabdabdabdab”. :lol: Előtte csendes szemlélő volt, de akkor a labdával bekapcsoltunk valami hangot rajta. :wink: Meg néha megjelölte egy kis nyállal, hogy az az övé! :wink: Mint a kutya a kertjét. :D Még a pénztárnál is folyamatosan mondta. :D Persze az óriás labdát nem bírtuk otthagyni. :oops: Nézett is utána a pénztárnál, amíg a néni lehúzta. :( De utána rögtön megkapta, és vigyorgott tovább. :lol: Amikor már túl sokszor leesett a laszti, és elraktuk, akkor sem bírt leállni a monológjával. :D :D Bementünk a gyógyszertárba, mert aput behívták segíteni (ez a munkája, és a vezető észre vette, hogy arra járunk, nehogymá’ kikapcsolódjon szegény egy nyugis vásárlással :( :) ), mi meg ott álltunk, Kende ott is "beszólt" mindenkinek. Az egyik gyógyszertáros néni kijött hozzá és beszélgettek, egyszer csak a kisfiam hirtelen elkezdett kiabálni a nénivel. :shock: :lol: De ugyanazt mondta, mint addig, csak nagy hangerővel. Mindenki nevetett, én meg ott kerestem a halkító gombot rajta. :?: :!: De mondták, hogy neki még kiabálni is lehet ott. :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Diverse!
Sok sikert a nyelvleckékhez! :D
Nekem is kéne tanulnom, de én annyira lusta tudok lenni, hogy már én sem hiszem el néha!
:lol: :( :oops: :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,

csatlakoznék én is...ahogy sokan többiek is, a téli topicban is otthon vagyok :)

Marci január 15-én született, a Margit Kórházban.
Most kezdtük el a gyümölcsöket, jó a huzata, egy üveg Hipp bemegy uzsira...

Majd ha sikerül kicsinyíteni, teszek fel képet...

Szép és HŰVÖSEBB napot kívánok mindenkinek,

Bótika
bótika
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk anyuéktól. Nagyon jó volt, sokat tudtam pihizni, ami már nagyon rám is fért.

Kaja témában javultunk, no nem sokat, mert még mindig három-négy falatnál járunk, de legalább nyitja a száját. Ez már azért megnyugtat, majd lassan lesz ez több is.

Délután csináltattunk útlevelet a lánynak. Nagyon édes volt, alig tudták lefényképezni, annyira produkálta magát :D

Délelőtt jöttünk Pestre, és férjhez be kellett menni egy kulcsért. A munkatársait is totál lenyűgözte. Ha közönsége van, hihetetlen, mit tud művelni. :)

Szilpa!
Kende nagyon aranyos! Édes lehetett a labdával :)
Emma nagyon szépen emeli a fejét, ezzel soha nem volt gond, és amíg a lábamon hasal, addig el is van, de órákig nem tudok úgy feküdni.
Az átfordulásnál a kezével dobja vissza magát. Az a fura, hogyha kell neki valami, akkor átfordul (pl. háton nem látja jól a tv-t, nagyon meg akar kaparintani egy olyan dolgot, amit nem lenne szabad) de ha valamire szüksége van, akkor addig hisztizik, amíg oda nem adom neki. Tudom, hogy nem lenne szabad, de nem bírom hallgatni, amikor hisztizik.

Kicsit érdeklődtem a családban, hogy ki mikor kezdett el kúszni, és a statisztika elég borzasztó. Eddig nincs olyan a családban, mind anyai, mind apai ágon, aki kúszott, vagy mászott volna, úgyhogy nem várok sokat e témában Emmától.

Boeske!
Nem semmi a fiad!

Kishannika!
Nem is hallottam három napos lázról. Szerencse, hogy „ennyivel” megúsztátok!
dzsú
 
 


Sziasztok!

Bótika!
Üdv itt is!!! :D

Dzsú!
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat, és tudtál pihenni! 8) :P
Akkor apa biztos büszke volt a munkahelyén az ő kislányára!! :P :D
Ezek szerint nem is annyira igaz ez az idegrendszerfejlődés - kúszás, mászás összefüggés, amiről hallani. :?: :roll: Ez azért megnyugtató, bár még nem tudom, Kende menyire fogja magát aktiválni az ügyben, de legalább nem kell ezen is előre paráznom. :wink:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Olvastam minden hozzaszolast de sajna most nincs erom reagalni pedig szeretnek. Most fejeztem be a takaritast ugyanis Bencetol mostanaban nem sok mindent azaz SEMMIT nem tudok csinalni. A mosogatas meg hatra van de nem akarok zorogni ugyh. majd holnap. Viszont akartam kerdezni vmit Szilpa toled:) es a tobbiek is irhatnak,h. ki hogy csinalta.

Szilpa! Te hogy adtad Kendenek a barackot meg a meggyet? Megparoltad keves vizben es botmixerrel pepesitetted??? Vagy csak ugy nyersen osszetorted??? Ki hogy adja a gyumiket? Pepesitve? Es ki mit kever mivel??? Barack meggy? Barack banan? Otletek???? Koszi lanyok! Most megyek lefekszem...jovok amint erom es idom van. Addig is csak,h. tudjatok olvaslak benneteket minden nap csak irni neha nulla idom vagy eppen erom.

Sok puszi
Bea
bea78
 
 


Szilpa!

Szerintem a mozgás a lényeg, nem pedig az, hogy azt milyen formában végzi. Emma egy pillanatra sem áll meg, nem az a lusta baba, aki egész nap csak heverészik. Még alvás közben is állandó mozgásban van :D
Apa nagyon szeret villogni a lányával, rajong érte.

Bea!

Adhatod nyersen a gyümiket, fölösleges párolni, csak a vitaminokat veszíted el vele. Amikor Emma nem ette az almát, megpároltam neki, hátha úgy jobban ízlik, de az sem jött be.
Bármit keverhesz bármivel, a lényeg, hogy megegye. Nálunk ezek nem jönnek be, csak egy -egy íz, viszont arra figyelek, ha banánt eszik, akkor adok barackot is a kaka miatt :wink:

Otthon egész tűrhetőek voltak az éjszakáink, alig kelt fel, és akkor is a cumi után visszaaludt, elég volt egy szopi, az is csak hajnalban. Most, hogy itthon vagyunk, megint megy a balhé. Egyszerűen nem értem, mi lehet. Napközben szépen elalszik az ágyában, csak éppen este nem.

Felébredt a drága, két óra szunya után :)
dzsú
 
 


Bea,

én az almát almareszelőn, meg a barackot is megpróbáltam azon, csak a rostokat nagyon nehezen tudtam szétnyomni, úgyhogy ebből botmixelés lesz, ha veszek botmixert...már csak azért is, mert a barack rostja (ami hosszan maradt!) megcsikizte a torkát, és egy az egyben kihányta az egészet. A Hippes pépes barackot imádja, tehát nem a barackot hárítja...

Ne párold!! Majd a zöldséget lehet, de a gyümit nem kell!

b.
bótika
 
 


Bea,

én az almát almareszelőn, meg a barackot is megpróbáltam azon, csak a rostokat nagyon nehezen tudtam szétnyomni, úgyhogy ebből botmixelés lesz, ha veszek botmixert...már csak azért is, mert a barack rostja (ami hosszan maradt!) megcsikizte a torkát, és egy az egyben kihányta az egészet. A Hippes pépes barackot imádja, tehát nem a barackot hárítja...

Ne párold!! Majd a zöldséget lehet, de a gyümit nem kell!

b.
bótika
 
 


Sziasztok!

Elég sűrű napjaink voltak, nehezen tudok jönni. Dani is elég nyügi mostanában (biztosan a meleg miatt), elindítottuk a vállalkozásunkat (ott is mindig akad valami megoldandó probléma és idegeskedni való).

Beoske! Márk hihetetlenül ügyes! Dani a közelébe sem jár! Bár ő nagyon lusta típus (gyógytornászunk annyit mondott rá, hogy: FÉRFI!):)

Bea! Én is nyersen adom a gyümit Daninak és összeturmixolom (teljesen pépesre, mert a darabostól öklendezik). Eddig almát, barackot, banánt és meggyet kapott. Ezt tetszés szerint lehet keverni. Előszőr inkább az alma-banán verzió ment, mert hasmenéses volt, most már inkább a barack. A zöldségeket nem is eszi meg, csak ha gyümivel keverem (barackos répa, almás krumpli). Ma este is sugárba hányta ki a paradicsomos krumplit. :roll:

Diverse! Kitartást a tanuláshoz! (én lusta vagyok hozzá, pedig remélhetőleg szeptembertől fősulis leszek!)

Lilla! Milyen volt a koncert?Roncsi hogy viselte a távolléted? Remélem, hogy helyreáll a vérnyomásod! És még sokáig szopiztathatsz!

Andi és Dani 2006.01.10
KépKép
szandi81
 
 


Egy- két Dani fotó:

Így találta apa az ágyában hajnali 1-kor:

Kép

Lazulás:

Kép

Játszani is már csak ülve jó:

Kép

Andi és Dani 2006.01.10
KépKép
szandi81
 
 


Sziasztok!

Nagyon meleg van, Roncsi szobájában 30 fok van még most is, nem csodálom, hogy csak most 11-kor tudott nagy nehezen elaludni, pedig megy nála a ventillátor.

A RW koncert iszonyú jó volt, még a férjem is élvezte, pedig csak egy-két számát kedveli. Roncsi egész jól átvészelte, hogy este fél 7-től éjjel 1-ig anyuékkal volt, viszonylag időben elaludt. Bár anyuékat megszokta, mert minden nap többször is látja őket, és anyu szokta általában fürdetni, mert egy kertben lakunk, csak két külön házban.

Kiko, nekünk még nincs fogunk egyelőre.

Szilpa irigyellek kicsit az éjszakákért. Én már nem is tudom mikor aludtam utoljára legalább 3 órát egyben. Tutkó, hogy a melegtől kel ennyiszer, mert amig nem volt ennyire meleg, csak 2x keltünk. A gyümölcsöt azért javasolják délelőtt vagy délre enni, hogy éjszaka esetleg ne fájjon a baba pocakja tőle.

Roncsi sem kúszik-mászik egyelőre. Hasra is csak nagyon ritkán fordul át, pedig tudja már, csak éppen utál hason lenni, mert nem tud visszafordulni. Ezért kitanulmányozta, hogy meddig dőlhet oldalra, ahonnan még vissza tud fordulni, és nem dől tovább. Ő egyébként inkább nyugodt, szemlélődő tipus, órák hosszat képes szinte mozdulatlanul feküdni, és nézni pl. ahogy fújja a leveleket a szél a fákon.

Bea én a gyümölcsöket nem szoktam egyelőre keverni, hogy megszokja az izüket. Meghámozom, aztán egy reszelőn lereszelem pépesre. Látom többen is keveritek az izeket, lehet, hogy én is kipróbálom, mert bár az alma izlik neki, de mivel nem kakil rendesen, nem adom neki. A banánt emiatt meg sem próbáltam. De lehet, hogy kipróbálom őket barackkal keverve.

Két napja ebédre krumplipürét eszik Roncsi, egész szépen betermeli. Anyatejjel csináljuk, úgyhogy gondolom ezért nem okozott fennakadást számára. Bár néha azért a szilárd kaja után még követel egy kis tejet. De egyre gyakrabban fordul elő, hogy csak reggel és este szopizik.

Andi Dani iszonyú édes, ahogy fekszik az ágyban!! Roncsi is néha kereszbe szokott fordulni, de ő még nagyjából elfér keresztben, ha felhúzza a lábait.

Csatoltam én is pár fotót Roncsiról, remélem átmegy.

Lilla Kép Kép Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak és persze a régieknek is :lol:

Mi is hazaértünk a nyaralásból, állati jól sikerült. Egy pár napot rá is húztunk mert ebben a melegben nem akaródzott hazajönni a vízpart mellől.

Botikám bírta a "kiképzést" , volt, hogy még este 11-kor is sétáltunk vele, ő meg húzta a lóbőrt a babakocsiban.
A partom is nagyokat aludt egy pokrócon csak mindig odébb kellett húzni, hogy árnyékban legyen.

Boeske :lol:
Tényleg nagyon kis ügyes Márk, hogy már így áll.
Botim egyenlőre hasra fordul de vissza már nem megy neki :cry:

Szilpa :lol:
Örülök, hogy jól sikerült a kikapcsolódás.
Apa is ott volt a bandában?

Egyébként vigyázzatok (főleg ha Kende kancsalságra hajlamos), hogy pl. a babakocsi fölé ne lógassatok neki olyan játékot amit egy pontban tud csak nézni. Mivel az "behúzza" a szemét és csak oda fókuszál.
Lehet, hogy ti nem csináljátok de már nagyon sok babakocsin láttam, hogy így tesznek fel játékot az anyukák.

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Hurrá közben látom, hogy sikerült megcsinálni a vonalzómat is(apró örömök)

Lilla :lol:
Húúú micsoda szemei vannak Roncsinak :lol:
Jártok vele babúszásra? :lol:

Kaja :lol:
Én ma tettem bele először az ebédjébe kis húsit. Nem többet, úgy 10 Ft-os nagyságnyi darabot.
Holnaptól emelem a mennyiséget.

Használatban vettem a gyümölcscentrifugát is, minden nap csinálok egy vitaminbombát (ma pl. alma-sárgarépa volt) és ennek a levét issza jóizűen.
Utána meg jó éhes lesz.

Tejpépet viszont nem eszi magában, ezért azt a 10 órai gyümölcshöz keverem.

Használ valaki rízspépet már?
Annak az állaga sűrűbb mint a tejpépnek?

3 napja kidobtam az Aventes varázsitatónkat, mertg egyszerűen képtelenség normálisan tisztán tartani. Főleg a gyümölcslevek után, meg belerohad minden. (Más hogy oldja ezt meg?

Úgyhogy eldöntöttem poharazunk és kész.

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Egy pár kép a nyaralásról
Kép

Ismerkedés a fűvel
Érdekes módon csak letépte, morzsolgatta az újjai között, de nem vette a szájába :lol:
Kép

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Szandi :lol:
Nagyon aranyosan ül egyedül már Dani :lol:
Mikorra terveztétek, hogy lejjebb teszitek az ágyát?
És kezd visszanőni a gyönyörű haja amit nemrég vágtatok le.

Kishannika :lol:
Örülök, hogy meggyógyult a pici. Ettől a betegségtől én is tartok, a nagyfiamnál nem fordult elő, de itt a fórumon sok anyuka írt már róla, hogy átesett a babája :oops:
Igazából nem is a láztól hanem a lázgörcstől félek nagyon.
Elméletben pontosan tudom, hogy hogyan előzhető meg, dehát inkább ne is kerüljek oda.
A priznicnél egyébként az egész testet kell borogatni/hűteni vagy csak a bokát, csuklót?
Ki hogy tudja?

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Sziasztok!

Én is adok életjelet magunkról, nehogy elfelejtsetek! :wink:

Babák nagyon aranyosak egytől-egyig! :P

Kishannika!
Örülök, hogy túl vagytok a betegségen! Ádámmal minket elkerült ez a 3 napos láz, nem tudom Annánál mi lesz?

Forsolya!
Priznicelni szerintem az egész testet lkell, de majd megnézem a papíron, amit a dokinéni adott régen. Mi még nem alkalmaztuk, de hűtőfürdőt már igen , amikor Ádám első komolyabb betegsége volt (éjszaka közepén 40,5 °C-ot mértünk popsiban :roll: ). Azóta szerencsére nem kellet, nem volt olyan magas láza, csak a legutóbbi hasmenéses betegségénél.
A tejpépetekben milyen pehely van, mi a sűrítőanyaga? Mert azokban sokszor rizspehely van. Anna rizspépet kap HA tejfehérjével, megeszi szépen.

Bea!
Gyümölcsöket én is turmixolom, mert különben öklendezik tőle.

Foga még nincs Annának, de úgy látom az ínyén, hogy hamarosan lesz 1. De szerencsére nem nyüglődik miatta.

Dicsekszem: :oops: 1 hónapja fogyózom, és lement már 6 kg! Csak tornázni is kéne, mert a hasam nemigen tud összemeni :cry: , de ebben a kánikulában valahogy nincs kedvem...

Nálunk ma délután jó kis zuhi volt, sártenger lett az egész udvar (még nincs füvesítve). De legalább felfrissült a levegő! :)

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Ludmilla :lol:
Ilyen hipp bio gyümölcsös tejpéppel sűrítem a gyümit(gluténmentes), kicsit grízszerű lesz az állaga.

1 hónap alatt 6kiló az nagyon szép és torna nélkül?
Ez a módszer engem is nagyon érdekelne :lol:

Egy kis frissitő zápor itt is nagyon jól jönne!!!

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Sziasztok,olvaslak benneteket,de sajna nincs sok időm itt tölteni a net előtt azért olvasgatlak benneteket s gyönyörködöm a picikben.A télieknél azért megpróbálom állni a sarat.....bocsi...

Orsi gyönyörű szépek a csemetéid,már tesem írsz a téliekhez,hiányoltalak.....
Botond,milyen szép nagyfiú s ő is mennyi mindent eszik.Kidobtad a varázsitatót,ha használat után kiforrázod semmi baja,bár tudom macerás.Itt most kicsit esőre áll ,küldök felétek ha megérkezik.Örülök hogy jól telt a nyaralásotok is,s hogy olvashattam rólatok.

Ludmilla,gratulálok a leadott kilóidhoz,nagyon ügyi vagy.

Lilla,Roncsi nagyon édes manó,milyen ügyesen űl.Nekem Martin még nemigazán akar mászni most kezdett felülni,na most nincs megállás mert a kocsiban sem hajlandó feküdni,űltetni kell.


Szilpa,nagyon irigyellek hogy ennyi helyen tudod tartani a frontot. :P :P

MOst sajna mennem kell de ha időm engedi jövök,sziasztok mindenkinek jópihenést.
Így uszizott Martin a Balcsiba,nagyon élvezte
http://www.send2u.hu/get/?f=evG8WpnTAfkfEOvuOcXQ


Kép
Kép
l_marcsi
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak a babók!

Imádom, hogy már ekkora a lányom. Nekünk a kezdet nem volt épp kellemes, és ez az időszak megváltás, még akkor is, ha hulla vagyok az éjszakázgatások miatt. Szerencsére a mai tűrhető volt, négy órát is aludt egyben :D
Nem tudok betelni azzal, hogy mennyire okos, és milyen gyorsan fejlődik (no nem mozgásban :( ). Pár napja, ha ráteszem a szopipárnára, akkor kiveszi a cumiját, hogy tudjon szopizni. Eddig cumival a szájában várta a tejcsit. A legjobban az tetszik, hogy összefüggéseket talál dolgok között. Pl. távirányítót megfogom, akkor a tv-re néz, mert tudja, ott történni fog valami. Már az autónkat is messziről megismeri, igaz, hogy sokszor várjuk lent apát.



Szandi!
Dani nagyon édesen alszik. :) Hogy a francba tudnak ilyen pózokba elhelyezkedni? Nekem biztosan nem menne.

Lilla!
Örülök, hogy tetszett a koncert, és irigykedek az esti kiruccanásotok miatt. Régebben még én is kimozdulhattam, de amióta hiszti van esténként is, nem lehet, mert még apa sem elég akkor neki.
Roncsi csak kétszer szopizik??? Mi még mindig 8-10-nél járunk, persze nálunk a hozzátápi nem megy, még mindig csk pár kanálnál járunk.

Ludmilla!
Gratulálok a 6 kilóhoz, nem rossz egy hónap alatt. Én is már várom, hogy végre lefogyhassak. Az a gondom, hogy vagy eszek, vagy nem, de az nem megy hogy mértékkel, főleg most, amikor annyira kívánom az édességet. Én szénhidrátszegény kúrát szoktam csinálni, az gyorsan eredményes. Legutóbb másfél hónap alatt 16 kiló ment le, és másfél évig nem is jött vissza semmi.

Orsi!
Nem is tudtam, mi az a priznicelés :oops: , de jól utána néztem :D , és azt írták, hogy má nem divat az egész testet borogatni, csak a végtagokat. Nem gondoltam volna, hogy ebben is van divat :lol:

Hétvégén férj keresztapjáéknál pancsizott a lány, és nagyon meglepődtem, hogy tud úszni. Imádja a vizet. Marcsi! nem tudom megnézni a videókat :(

Kép

Kép

Kép
dzsú
 
 


Marcsi :lol:
Nagyon klassz a videó, hogy élvezi Martin a vizet meg a labdát :lol:
Most tényleg nagyon jó a Balaton vize, olyan tiszta volt, hogy láttam a víz alatt a lábamat is.
Melyik részen voltatok?

A télieket mindig olvasom, csak mióta hazajöttünk a nyaralásból még nem értem az irományok végére így érdemben nem tudok hozzászólni. De igyexem ígérem :oops:

Juhéééé it elkezdett esni végre az eső, nem tudom ki küldte de köszi :lol:

Dzsú :lol:
Emléxem ám rátok Emma született elsején igaz?
Tényleg fantasztikus milyen ügyesen kombinálja a kis agyában a dolgokat.
Nekem az tetszett, hogy a szopipárna láttán kiveszi a cumit a szájából :lol:
Meg a kis "konyhatündér" kép is nagyon jó, milyen nagy szemeket mereszt arra aki fényképezi :lol:

Ez a priznic szerintem ezer éves dolog még nagyanyáink idejéből, lehet mielött megemlítené ezt az eljárást a gyerekorvos már kapjuk is kezünkbe a lázcsillapító szereket.
Dehát azt is csak 4 óránként lehet alkalmazni, közben meg úgyis tenni kell valamit nehogy lázgörcs alakuljon ki a babánál.

Na evezzünk vidámabb témára.
Botikám ma elkezdett "kutyázni". Néha-néha félállásba felnyomja a popsiját és vissza egymás után. Olyan édes, hogy meg kell zabálni.

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulációkat, jólesik és így még továbbra kitartok! :)

Forsolya!
Az u. 90 napos diétát csinálom, talán már hallottál róla. Az ismerőseim közül sokan csinálját/ták, eredményesen.
Anna is kutyázik már 2 hete, de nem sikerül másznia. Ringatja magát, aztán ha haladni akar hasravágódik és kúszk ezerrel. :lol:

Megnéztem közben az én leírásomat a priznicelésről, az még az egész testre írja, nem túl hideg (állott) vízzel.

Dzsú!
16 kiló másfél hónap alatt? Az nem semmi! :shock: És főleg, ha vissza sem jött! Nagyon ügyes vagy! Nekem tegnap volt a szénhidrátos napom, dőzsöltem kicsit: kókuszkocka meg fagyi volt a vacsim. :lol:
Emma szakácsnő nagyon édes! :P Nekem Ádámról vannak ilyen jó képeim, kipakolta az egész konyhaszekrényt, de a régi lakásban még PVC volt. Most kő van a konyhában, Annát majd kicsit korlátozni kell.
Én is imádom, ahogy okosodnak! Nagyon szuper ez a korszak és gyorsan elrepül! Ádám mekem már olyan, mintha mindig tudott volna járni meg beszélni! :roll:

Lmarcsi!
Megnéztem a Balcsis képeket a télieknél, nagyon ügyes Martin! :P

Szombaton írtam, hogy mindjárt lesz foga Annának, és tegnapra ki is bújt!
Olyan édesen játszik: fejére teszi a pelust, és ha monjuk, hogy kukucs, le is húzza magáról! És ezt csomószor megismétli nagyokat kacagva! :lol:

Nálunk megint esett. Na megyek vacsorát adni a családnak, aztán indul az esti program!

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Csak köszönök, meg bejelentkezek, hogy még megvagyunk. :)

Péntek, szombat, vasárnap strandon voltunk :D , péntek, szombat este buliztunk (tam) :lol: , így vasárnap estére alig volt erőm már az esti hajcihőhöz is :x . Pl. fürdetés, etetés, altatás. Ma délelőtt barátnőm volt itt a nagylányával :) , délután pedig Kende csak egyszer nyűglődött. :? Kb. déltől idáig. :evil: Mindezt alvás nélkül persze. :evil: :shock: Szal eléggé kivagyok. :(
Ma sem fogok visszaolvasni, bocsi. Majd talán holnap már hagy a főnök... :roll:

Megyek is tentizni. :) :?

Jó éjt!!! :wink:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Orsi, Botond nagyon édi!

Nem járunk babaúszásra, mert itthon van a medence, úgyhogy szerencsére nem kell menni sehová ebben a nagy melegben. Talán majd ősszel, amikor már nem tudunk kint fürdeni.

Nekünk is van Aventes varázsitatónk, de még nem próbáltam itatni belőle Roncsit.

Mi most pénteken megyünk el hosszúhétvégézni Hévizgyörkre a szintén kisbabás barátainkkal. Remélem jól fog sikerülni, mert Roncsi eddig még mindig itthon aludt éjszaka.

Ludmilla nem semmi teljesitmény, hogy mennyit fogytál! Én képtelen vagyok fogyókúrázni, mert ahhoz túlságosan szeretek enni. Még szerencse, hogy a terhesség alatt csak 5 kg-t hiztam, mert a cukrom miatt diétázni kellett, és a szülés után meg lement 9 kg, úgyhogy most kvázi annyi vagyok, mint voltam. Bár az igazság az, hogy a kilók nem nagyon izgatnak, ilyen vagyok és kész. A férjem igy szeret, a többi meg nem számit. De azért örülök, hogy neked sikerült ennyit fogynod, és jól érzed magad igy a bőrödben. Ez a fontos.

Dzsú tündéri a csajszi! Roncsi reggel és este szokott általában szopizni, meg időnként tizóraira, ha éppen nem aludja át. A hozzátápi egész jól megy, mondjuk ebédre a krumplipürét szintén tejjel szoktam csinálni. De napközbe most már egyre ritkábban kéri a cicit kaja után. Szeretek szoptatni, de azért örülök, hogy már igy fejlődik, mert egyrészt szeptemberben megyek dolgozni, és a reggel-esti szopira leszünk kénytelenek átállni, pluszban lehet, hogy unblock abba kell majd hagynom a szoptatást egy hónap múlva, mert ellenanyagot találtak a véremben attól a vérnyomáscsökkentőmtől, amit egyedül lehet szedni a szoptatás alatt (már 5 éve magas vérnyomásos vagyok). Most egy hónapig nem szedek semmit, de munka mellett tartok tőle, hogy muszáj lesz valamit bevenni. Még szerencse, hogy kb. 1 havi tej van lefagyasztva a hűtőnkben.


Lilla
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Orsi!
Boti nagyon ügyes :D Emma is egyszer kutyázott, már el is kezdtem reménykedni, de semmi :)

Igen, Emma született elsején, majd akarok vonalzót én is, csak még nem szántam rá időt, de ha most alszik még egy kicsit, akkor lesz :)

Már minden vackot a lány kezébe adok, mert a játékokat nem szereti túlzottan. Hiába vannak újak, egy zacskóval, vagy egy üres műanyag palackkal jobban el szokott lenni.

Anna az első "fogas" baba a topikban? A pelusos bújócskát mi is sokat játszuk, először azért kezdtük el, mert elalváskor mindig a fejére húzott valamit, és meg akartam tanítani arra is, hogyan szabadulhat meg tőle. Imádja.

Szilpa!
Remélem összejött egy kis pihenés. Mostanában nem tudok lelépni sehová, de amikor megtehettem, az sem volt túl jó, mert másnap senki nem segített, és meg hulla voltam, ami el is vette a kedvem a kimozdulástól.

Lilla!
Irigykedek a medence miatt. Nekünk az erkélyen van egy kicsi, de az pont elég ahhoz, hogy jól kipancsizza magát, és nagyokat aludjon. :P

Mit fogsz dolgozni? És kire tudod bízni Roncsit? Nem tudom miért, de már most a hideg ráz tőle, hogy egyszer majd bölcsibe kell adnom, és egész nap nem látom.

Hozzátápi továbbra sem megy, nem akar enni semmit, pedig már mindent kipróbáltam a meggyen kívül, amit ilyen idős korban adni lehet. Holnap megyünk dokihoz, kíváncsi leszek, mit mond rá. A védőnőnknek április óta nem sikerült tiszteletét tenni nálunk, pedig lehet, hogy egyszerű lenne a megoldás a nemkajálásra. No nem bosszankodok, majd csak egyszer rákap a finom ízekre.
dzsú
 
 


Dszú :lol:
Botinak is van 1 azaz egy foga. Most még elmondhatom, hogy több füle van mint foga :lol:

Ettől a bölcsis dologtól én is nagyon tartok, Szilveszterrel megtehettem, hogy csak most szeptemberben 4 évesen fog először közösségbe járni, sajnos Boti mellett hamarabb kell majd visszamennem dolgozni, így is nagy szó a cégtől, hogy visszavárnak 2008. jan1-től.

Szeptemberben pedig neki is kell állni a bölcsi keresésnek, mert elég siralmas a helyzet, zsúfolva vannak mindenhol.

Mi is holnap megyünk státuszvizsgálatra. Védőnő miatt ne bosszankodj, kérdezz tőlünk :lol:

Na jó én felhívnám simán a helyedben ha van kérdésed.

Képzeljétek amióta írtam, hogy Boti kutyázik, azóta nem csinálta 1x sem. Elkiabáltam...

Na megyek tovább főzni, mert ma van apa szülinapja, jön egy rakás éhes vendég és még csak a húsleves van kész.

Szép napot mindenkinek

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Megjöttünk a dokinénitől. Minden rendben, 7.240 gramm, és 68 centi. Nem Emma lesz a topik óriása :P

A védőnéni meglepő módon ma meglátogatott. Ő a dokink asszisztense, és szerintem tapasztalt már, nem bízza a véletre, nehogy valamelyik dühös mami bemártsa. Az a rossz, hogy nagyon jó szakember lenne ő, csak nem lehet elérni.

A hozzátápiról az a véleménye/ük, hogy ráér, majd eszik, ha akar, ne foglalkozzak vele, minden nap kínálgassam szorgalmasan. A husikat kellene bevezetni, ill. nyugodtan adhatok a mi kajánkból, persze csak a rátás előtt, kevésbe fűszerezett kajákból.

Majd próbálkozok.

Az előbb pancsiztunk az erkélyen, és úgy kidőlt, hogy még enni sem volt képes. Olyan, mint egy kiskacsa, alig lehet elkapni a vízben :D

Orsi!
Botinak is gratula a foghoz!
Apának meg boldog szülinapot (a főzés miatt, meg egyáltalán nem irigyellek, ebbe a szörnyű melegben -csinálj főzés nélküli kajákat :lol: -)

Kép
dzsú
 
 


Dzsú :lol:
A védőnő biztos sokat csuklott amikor emlegettük és ezért ment ki hozzátok :lol:

Mi holnap indulunk 3 hétre nyaralni, aug 21 után jelentkezem, addig is írjatok sokat.

Üdv mindenkinek és jó nyaralásokat!

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Sziasztok!

Látom, nem nagy a forgalom! Én is alig jutok ide és holnap elutazunk 1 hétre nagyszülőkhöz, azalatt tuti nem jövök. Remélem közben visszatér mindenkinek az íráskedve! :wink:

Forsolya!
Ne félj a bölcsitől! Ha sikerül jót találnod, nem hiszem, hogy rossz lesz Botinak! Én Ádámnál visszamentem dolgozni, kicsivel mielőtt lejárt a GYED. Szereti a bölcsit, vannak barátai, rengeteg mindent tanult ott is. Bizonyos dolgokra (pl. rajzolás) itthon nem is tudom rábeszélni, ott a többiekkel csinálja. Sokkal jobban eszik a bölcsiben, mint itthon, előőb lett szerintem szobatiszta stb. Én is tartottam tőle eleinte, de megnyugodtam, mikor láttam, hogy szeret ott lenni. Sikerült elintézni, hogy ősszel a bölcsis barátaival egy csoportba kerüljenek az oviban. Mondjuk nagy szerencsénk van azzal, hogy a cégnek van nagyon jó bölcsije-ovija, és a szülőket is jobban ismerjük így.

Jó pihenést mindenkinek!

Úgy látom, Anna örökre 5 hónapos, 4 hetes és 1 napos marad! :wink: Kéne csinálnom egy új szalagot!

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Még egy kép róluk: Kép

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!
Kicsit eltűntem a színről, de a múlt héten nyaraltattam. Volt úgy, hogy hat gyerek volt nálunk. Na az én Hannikán megkapta az első kiképzést. Bár az igazat megvallva semmi gond nem volt vele. tűrt mindent, és nagyon élvezte ahogy a sok gyerek "babusgatja".

A kajcsinál ott tartunk, hogy közel egy étkezést megoldottam főzelékkel délben, de sokszor szopizik utánna. Persze nem bánom, de legalább eszik.
Képzeljétek nem nagyon kedveli a barackot, viszont a szilvát enné ezerrel. Szerintetek lehet adni neki szivát? És sárgadinnyét?
Már tettem husit is a főzibe, bár keveset, azt még kóstolgatjuk.
Most megyek, mert felébredt Hanna, majd visszajövök, ha nyugisabbak leszünk. Kép

Szilpa.
Köszi
Sikerült a képet feltenni. Ő az én kicsi lányom, bár már sokat változott, majd felteszek róla frissebb képet is.
kishannika
 
 


Sziasztok!

Megvagyok, csak egyszerűen minden percemet lefoglalja a főnökúr! Én nem tudom, hogy sikerült, de már nem tudom egyedül hagyni, mert rögtön kitör a hiszti rajta. Elrontottam a nagyfiút, és most le kéne szoktatnom erről valahogy. Napközben nagyon keveset alszik, így akkor végre én is alszok, vagy olyankor megpróbálok az ezer elmaradt dolgomból valamit pótolni. Esténként meg vagy hulla vagyok, vagy az idegeim miatt nincs türelmem géphez ülni. Szal folyik az élet nálunk…

A kakilással komoly gondjaink vannak. Mert a gyümölcsök kezdik helyre rakni a ritka kakagondokat, sokkal sűrűbben van kaki (már3-4 naponta!!)m viszont annyira fáj neki, hogy kb fél óra kínszenvedéssel jön csak ki neki. Ja, kúppal!!! Végig üvölt, és valami játékot szorít ezerrel, meg harapja is közben. Mi meg közben nyugtatjuk, drukkolunk, meg anyu segít neki nyomni (a kezével ő is nyomja a popó mellett). Én általában vele szoktam sírni. Tegnap felfedeztük (véletlenül), hogy a kádban, vízben sokkal könnyebb nyomni, nem fáj annyira úgy neki, és hamarabb kijön. Kétszer is vizet cseréltünk, de legalább már kijött minden. Csak előtte több mint fél órát szenvedett szegény. Holnap le is megyünk a dokinénihez megkérdezni, hogy mit tegyünk. Annyira sajnálom szegényt.

Egyébként a hozzátápival nagyon jól haladunk. Simán megeszik egy adagot 160-190g között. Csak nem bírja kivárni a következő kaját utána, mert max 1 óra múlva már cicit kér. Mintha csak étvágyat csinálna neki! Pedig a védőnéni azt mondta, hogy próbáljuk meg a 10 órait kiváltani gyümivel. Nem tudom, ez mikor fog menni az én kis zabagépemnek!!!

Bocsi, de visszaolvasni most nem tudok (kb 10 napos lemaradásom van). Remélem, nemsoká lesz időm arra is.
Remélem, mindenki jól van.
Akinek időközben hónap/hét fordulója volt, annak boldog fordulót! Természetesen a névnaposoknak is!
Megpróbálok most már rendesen jönni.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

:arrow: Ma teljesen kivoltam. Megijedtem nagyon.
Manó majdnem megfulladt. Még most is sírok, ha eszembe jut.
Aludt a földön a játszó szönyegén, hason. Én kint voltam a konyhában, szerencsére már egy ideje kijöttem a fürdőből. A bébiőr be volt kapcsolva szerencsére, csak elég halk volt.
Épphogy alig hallottam rajta valami köhécselés félét. (amikor a legnagyobb vihar volt.)
Még gondoltam is, hogy alig köhög, lehet, hogy álmában köhög, nem jövök be, nehogy arra keljen fel, inkább hátha vissza alszik.
De valamiért mégis bejöttem.
Hát látom, hogy már háton van, körülötte minden telehányva, a szája is tele, és fuldoklik.
Úgy kaptam fel, és ráztam.
Szegény csak köhögni bírt, csak jó pár másodperc után vett levegőt.
Lógott keze, lába, feje.
Nagyon rossz volt. Úgy megijedtem.
Azután tök sokáig le se tettem, csak fogtam magamhoz. Ültem vele a kád szélén, anyu vette el egy idő után, hogy végre megfürdesse. De még akkor is olyan kis gyenge volt, meg nagyon fehér. A fürdő vízbe is belehányt, de akkor már szerencsére ott voltunk.
Utána pár perc múlva már visszajött a színe, meg mosolygott is.
Ma este itt alszik mellettem. Én biztos nem fogok tudni elaludni.

:arrow: Tegnap panaszkodtam, hogy nem alszik el magától, erre ma rám cáfolt csak azért is! Bekajált egy egész üveg Hipp alma-őszit (190g), utána még picit tátogott, meg nézett körbe, mire rájött, hogy nem adok többet. Utána még játszottunk, meg zenét hallgattunk, majd amikor már láttam, hogy fáradt, meg az én hátam is eléggé lefáradt, letettem a szőnyegére, és letette a fejét, elkezdett altatót dünnyögni magának. Gyorsan kimentem a szobából, ne is lásson, mert akkor jön a hiszti, és 5 perc múlva bementem, már édesen aludt hason, az ujját szopizva! EGYEDÜL!!!
Jó lenne, ha ezt bevezetné szép lassan!

:arrow: Ja, kaka!
Ma, miután megette az alma-őszit, utána fél óra múlva, ahogy hasalt a szőnyegén, elkezdett vörösödni a kis feje, és nyomott 1000-rel. Ezt már megszoktam, gondoltam is, hogy nemsokára jön majd a nagy sírás, meg szenvedés, majd jöhet a kúp, stb… De pár perc múlva, ahogy a hátára fordult, és elkezdett a lábaival kalimpálni, elkezdett kiszivárogni a szag… Gyorsan benéztem, és másfél nap után volt kaka!!!! És egyedül ment, sírás nélkül!!!! Pedig tegnap direkt nem is adtam neki semmit a tejen kívül, hogy meg tudjon nyugodni picit a pocija.

:arrow: Szal akkor még azt hittem, milyen jó napunk lesz, mert rendesen evett, egyedül kaki, egyedül elalvás…
Ekkor még nem akart megfulladni szegény.

:arrow: A gyerekdokihoz nem mentem be végül is, mert a helyettes védőnéni (dokink is, védőnőnk is szabin. Egyszerre!) megnézte ott a váróba, hogy ne kelljen sokat várni.
- A kakira azt mondta, hogy ha az őszi nem jön be, mert nagyon megcsikarja, és csak fáj tőle a poci, akkor nincs más, itassak vele jó cukros kamillát, hogy az lazíthassa a székletet. Ez után már meg sem kérdeztem, hogy mi van olyankor, ha nem hajlandó inni??
- A fülvakargatásra azt mondta, valószínűleg csak egy rossz szokás, mert ott a füle körül megnyomkodta, és nem reagált rá Kende. Elvileg ezért mentem le első sorban, mert pár napja állandóan piszkálja, meg vakargatja a fülét. Főleg a jobbat, de néha a balt is.
- A bőr foltokra (halvány barna folt a mellkasán, de elég nagy, meg egy pici a bal alkarján azt mondta, hogy a saját izzadsága csípi ki!!! Attól barna a bőre??? Na, mindegy, inkább ezzel megvárjuk a saját orvosunkat/védőnőnket.
- A kis zacskóján középen van egy kis kb fél cm-es kör alakú piros folt, arra meg nem mondott semmit, csak hogy picit ott szárazabb a bőr, de semmi bajt nem jelent, de azért leecsetelte a biztonság kedvéért.
- Megkérdeztem az alma kérdést is. Sárga almát is lehet adni, meg zöldet is. Nem csak pirosat. Annyi van csak, hogy a kifejezetten nyári almák egy kis hasmenést okozhatnak. Tehát gondot nem jelenthez. Ez nekünk mondjuk nem ártana néha…
Még szerencse, hogy igazából nincs nagyobb gondunk. Állítólag nagyon jó dokinéni ez a helyettes is, és itt a védőnénivel egy követ szoktak fújni, szal a védőnéni is ugyanazt mondja, ezért is nem mentem már be a dr-hoz.
De inkább meg várom a saját orvosunkat, és ha megjön a nyaralásból, majd leviszem hozzá is egy kukkantásra.

Bea78!
Én a barackot, meggyet úgy adtam, hogy héja le, kimagozás, a barackot átreszeltem almareszelőn, a meggyet csak kinyomtam, és amikor minden hozzávaló megvan, még belenyomom a botmixert. Mindent átpasszírozok még botmixerrel. A keverés meg rád van bízva, ahogy jól esik. Persze ha valami nagyon megfogja a székletét a babádnak, akkor ne két ilyet keverj össze, hanem csak az egyik, és keverj bele olyat, mai hajtja a pocit. Ezt mindenkinek magának kell kitapasztalnia, az ő csemetéjének milyen gyümi hogy hat. Általában az alma kicsit fog, a banán, sütőtök fog, az őszi hajt.
Egyébként párolni csak a zöldségeket kell majd, a gyümit nyersen kaphatja.

Szandi81!
Nagyon jók a fotók!
Dani gyönyörű baba!!!
Nekem nagyon bejön. Mindig megcsodállom!!!

Lilla!
Roncsi is nagyon cuki!!!

Forsolya!
Igen, apa is volt. Közös baráti társaságunk van. Illetve eredetileg az ő barátai, de már olyan rég együtt voltunk (10 éve), hogy nekem is nagyon jó barátaim lettek. Engem is külön hívnak minden hova még akkor is, ha apa nem ér rá. És mondják is, akárhogy is alakul apával ez köztünk, már én is közéjük tartozok, és nem hagyják, hogy „elkallódjak”, mert ugyanúgy szeretnek, és számíthatok rájuk mindenben. Ez nagyon jól esik.
Köszi a tippel a kancsalságra. Nincs olyan játékunk, bár a kiságy fölött régebben lógott egy, amíg le nem tépte. Azóta sehova nem akasztunk ilyen belógót.
Mindjárt teszek egy képet fel, ezen is látszik, ha jól megnézi az ember, hogy mintha kancsalítana picit.
Nagyon jók a nyaralós képek!
Boti nagyon ügyes kis kutyázós!!!
Jó nyaralást!!!

Kép

L_marcsi!
A titok az, hogy az „általános” részt csak bemásolom Word-ből mindenhova, a személyeseket kell „csak” pótolni. Persze nekem is az „első szülött” téli az első, amit rendezek mindig, utána jön a másik két topik.

Ludmilla!
Annának gratula a fogacskához!
Kende is imádja ezt a pelusból előbújós játékot. Ő már régóta csinálja. Már vagy másfél hónapja. Igaz, egyre jobban finomodnak a mozdulatok. És a múltkor oldalról beláttam a pelus alá, és már előre vigyorog, mielőtt lehúzná a fejéről!
Jó a kép a gyerkőcökről!!!!

Kishannika!
Sárgadinnyét 1 éves kor előtt nem szabad! A szilvát én úgy tudom, még nem szabad, de nem tudom meddig, és erről megoszlanak a vélemények.
Gyönyörű szemei vannak a lányodnak!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok lanyok!

Ne haragudjatok, hogy eltuntem de annyi minden tortenik felenk,h. csak gyozzem figyelemmel kovetni:)

Ugy nehany napja vissza is olvastam de annyit irtatok meg hat olyan regen voltam, hogy keptelen vagyok emlekezni ki mikor mirol is irt:) Ne haragudjatok!!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Szilpa!!! A fulladozos tortenetet megkonnyeztem...szegeny te es Kende , borzasztoan megijedhettel. De akkor annyi volt a baj csak, hogy hanyt es mivel a hatan fekudt igy visszacsuszott ami feljott a pocakbol??? Eszmeletlen! Ezenktul minden neszre menj be inkabb...meg ha fel is ebred a gyerek. Meg jo,h. a legzesfelugyelo be volt kapcsolva... en is mindig bekapcsolom ha Bence az agyaban alszik...ami igen ritka amugy:) Sajnalom,h. a kakival is gondok vannak...lehet Kende ilyen fajta. En adok Bencenek banant is ami azert eleg jol fogja a pocakot de szerencsere neki nincs kaka gondja. Bananos napokon alt csuszik a kaki nehany orat de mindig van:)

Ezuton gratulalok minden babonak aki kuszni ,maszni kezdett:) Mi meg csak egyedul ulunk de annyi. Hason utal lenni Bence. :)
Az ok amiert kevest jovok leginkabb az,h. hamarosan uj alberletbe koltozunk...aztan kozben elromlott a hutonk is aminek a javitasat elore kifizettuk mivel rendeltek bele vmi alkatreszt ami azota se jott meg mi meg itt vagyunk 3 hete lassan felig mukodo hutovel. Se fozni nem tudok mert megromlik, tejet se merek venni...ugyh. gaz a helyzet.
Tegnap eloszor ettunk husos etelt...alma csirkevel...izlett nagyon:) Itt egeszen tegnapig 40 fokok voltak...kibirhatatlan. Tegnap ota csak 29 van...ma meg szakad az eso rendesen. Vegre:)

Remelem mindenki jol van. Es megegyszer bocsi,h. nem irtam most mindenkinek :oops: :oops:

Bea
bea78
 
 


Végre ide is eljutottam.

Drága lánykám egész nap rajtam csüng, egy percre sinc el magában.

Végre, mintegy két és fél hónap után úgy tűnik, ki fog bújni a foga. Még nem látszik, de az ujjammal már tapintható.

A dokinéninktől összeszedtünk egy jó kis szájpenészt :evil: , így ha dentinoxszal támadok, akkor is kapálózik, és nem nyitja a száját.

Hozzátápiban semmi haladás, pedig azt hittem, hogy hét hónapos korára már kiváltunk egy szopit :lol:

Jó nyaralást lányok, remélem, hogy a rosszabb idő nem zavar meg semmi programot. Nkem kimondottan jól esik.

Szombaton megyünk anyósomhoz egy hétre, aztán onnan anyumékhoz. Jó kis nagyis túra lesz. :)

Ludmilla!
Nagyon szépek a gyerkőcök, és úgy látom sikerült új szalagot csinálni :lol:

Én nem tudok képt tenni az enyém mellé, pedig mindent úgy csinálok, ahogy le van írva. Férj is próbálkozott, de neki sem sikerült, pedig ő nem olyan béna, mint én.

Hanna babának nagyon tuti szemei vannak, olyan ki aranyos :lol:
Nekem azt mondta a védőnénim, hogy adhatok dinnyét, és szilvát is. Adtam is nki, semmi baja nem lett tőle, de érdemes utána nézni, lehet, hogy csak emmánál nem okozott semmit. Persze az, hogy adtam neki, az egy kanált jelent :lol:

Szilpa!
Még belegondolni is borzasztó, ami veletek történt. Remélem, már megnyugodtál, és Kende is.
Lehet, hogy hülyeség, de nem lehet kamilla teát keverni a gyümijébe?

Bea!
Épp küldeni akartam egy kis hideget felétek :lol: , de látom már belőle.
Bence nagyon hasonló dolgokat művel, mint Emma :P Imádnivaló rosszcsontok. Emma állandóan visít, hogy segytsek neki felülni, meg felállni. Tegnap a kiságyában tanítottam, mit kell megfognia, hogy fel tudjon állni, sikerült is neki, visított, közben meg nevetett is nagy büszkeségében :lol: annyira hisztis, vagy inkább okos, nem szeret dolgozni.

Tegnap azt a feladatot kapta, hogy hajtogassa össze a zoknikat, de inkább a tévézés mellett döntött :lol:

Kép

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, de en is eltuntem kicsit. Neha idenezek olvasni, de alig van idom.
Voltunk par napot nyaralni. Tok jo volt. Nagyon feltem, hogy hogy tud majd Kira mashol aludni. Hal'isten ezzel nem volt gond.
Es.. tegnap felallt a csajszim a kisagyba kapaszkodva. Hat kicsit meglepodtem. Azota csak allni akar. Megy a hiszti ezerrel. De nem tud onnan leulni, akkor meg azert sir. Ma 3szor eldolt, persze uvoltes. Ugyhogy egyik szemem nonstop rajta.

Es meg a foga is jon. Mennyi ido alatt bujik ki? mar fel van picit repedve es nagyon meg van dagadva. Utana mar nem faj nekik ugye, ha atszakitotta az inyet.

Kiko
kiko
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: