Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!

Meg volt a CTG.. nekem vmi 15-20 percig tartott.. a kislány annyira intézkedett,h minden jól sikerüljön, h közben majdnem szétrúgta a korongot párszor :-) és mindezt reggel 9kor!!!!
Lenne egy pár kérdésem, ti hogy vélekedtek róla :::
A kórházi csomagot mikor készítitek össze???
Nektek szokott szivárogni a cicitek??? Cicit szoktátok maszírozni???

Olyan jó, h kellemes idő van , nem???

Susie
susie
 
 


Sziasztok!Kép

Ma voltam megint CTG-n, most már nagyon tudtam mit kell csinálni. Az asszisztensnő szerint az eredmény is nagyon jó lett. A baba mozgott rendesen és két gyengécske (egy 30-as és egy 40-es erősségű) fájást is jelzett a gép, bár én nem éreztem őket.
Sajnos viszont a kenetvizsgálatom eredménye szerint sarjadzó gombám vanKép, pedig csak talán a folyásom erősebb egy kicsit, más tünetem nincs. Biztos kapok majd valami gyógyszert rá, de lehet,hogy addig nem szülhetek amíg el nem múlik. Na mindegy holnap megtudom a dokitól.

Susie
Én már összekészítettem a csomag nagyrészét, csak olyan dolgok maradtak ki, amiből nincs kettő és még használom.
Nekem már régóta szivárog az előtej kb. félidő óta. Masszírozni nem szoktam.

Anita
Micsoda nagy baba lett a Robókádból.Kép Szerintem sem kell szentírásnak venni a védőnőt, a barátnőm is mindig szidja, mert hülyeségeket beszél.

Judit
Nálam is jelentkezett a fészekrakó ösztön, takarítok is mint a gép.Kép Ma például a függönymosás van soron, persze csak ha kispapi kegyeskedik levenni.Kép

Vigyázzatok Magatokra!Kép
Laura
Laura2
 


Laura: örülök, hogy a babócával minden rendben van, a gombák miatt pedig ne aggódj!

Susie: örülök neked is, és annak is hogy nálatok is minden okéKép.A csomagot jobb ha minnél előbb elkészítei az ember, ugyanis bármikor lehet bármi....Szóval jó ha össze van készítve.

Dea: remélem jól vagytok és Ábel is nagyon jó kisfiú! Jelentkezz mielőbb egy pár sor erejéig, hogy vagytok?

Szisz: bízom benne, hogy már otthon vagy a pindurkátokkal. Boróka csuda édiKépÍrj te is , hogy vagytok! remélem minden rendbenKép

Zsizsa: örülök, hogy sok a tejcsi, Gabriella ugye nagyon jó kislány?Kép

Vera. szegénykém, remélem már Ő sem túl fáradt és lassan haza is jönnek már,. Nagyon várunk ám benneteketKép.

Ha valakinek van vmi jó ötlete új topic címen írjatok!
Jó lenne ha már beindulna....

Kismamik: kitartás , szerencsére már nincs akkora meleg és talán így könnyebb a végét elviselniKép.

Van vmi jó ötletetek amúgy hogy a picit mibe lehet hordani(kendő, kengurú....) Most jelenleg ezen vacilálok, hogy mizt is kéne majd venni, meg jó lenne autóülés is, mert még az sincs. Ha hallottatok jó ötletet bármelyikről, megírnátok?


Susie, még annyi, hogy nálam nem volt előtej, de azért a melltartóban ilyenkor már helyezz el betétet ha több mennyiségeben lövel.Kicsit kellemetlen ha átáztatja aruhád.Ilyankor még nem kell masszírozni, majd szoptatásko , ha kötötttek a csomók benne.

Remélem a többiekkel is minden rendben.Robikám is alszik most éppen, voltunk levegőzni si, lehet, az is elnyomta egy picit.

Anita+Robika
anita77
 
 

 
 

Anita
A topikcím lehetne talán "2003 nyár végi babák", hogy passzoljon a mostani névhez, igaz sokan átcsúszunk az őszbe. Bár ha valaki tud jobbat nekem mindegy úgyis mi fogunk oda írni.Kép

Laura
Laura2
 


Sasha Kép

és 'cserébe' legalább gyorsan tágultál, könnyű szülésed volt?

Anita,

kicsit én is tartok a következő védőnő tanácsaitól, ki tudja milyen lesz? Éppen ma volt itt először a védőnő (legközelebb csak a szülés után találkozunk), ő is mondta, hogy először nem szeretnek a babák fürödni, de egyszer csak megszokják és kezdik élvezni a dolgot. Várjuk a képeket!

Susie,

már pár hete összekészítettem a kórházi csomagot. Előtejem nekem is kb. félidőtől van. Masszírozni nem szoktam. Nekem is sokkal jobban esik ez az időjárás, gyakrabban ki is mozdulok a lakásból. Kép

Laura,

olvastam valahol, hogy a harmadik harmadban nagyon gyakori a kismamáknál a gombásodás, valamilyen gyógyszert kapsz rá és attól elmúlik.
Nekem is csak a függönymosás maradt volna, de a férjem nem akarja levenni (4 méter a belmagasság), mondván, hogy már csak ebben a hónapban leszünk itt. Végül ráhagytam. Kép

Judit
Judit74
 


Sziasztok!

Ma voltunk a dokiknál Gabival, és örömmel jelenthetem, hogy az oxigénhiány ellenére szerinte minden rendben vanKép, de azért visszarendelt 5 hét múlvára, hogy 100% legyen. Amúgy tényleg rendes baba, alig sír (remélem továbbra is így lesz), sokat szopik, csak büfizni nem nagyon tud. Tejem annyi, hogy Magyarország vízrajzi térképén fel kéne tüntetni, mint új forrást.Kép

Anyukáknak gratula, többieknek hajrá, majd próbálok én is felrakni képet, mihelyt apósom elküldi.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Topik indítvaKép Kép.Neve: 2003 nyár végi babákKép
Gyertek majd várlak benneteket.

Puszi: Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Susie,
Én már a 33 hét körül összekészítettem a kórházi cucc nagy részét.

Zsizsa!
Ez nagyon jó hír! Várjuk a képeket!

Én már kétnaponta járok CTG-re, már nagyon várjuk a picit! Úgy tűnik kivárja a szept. 9-et.

Docka
39+1
Docka
 


Sziasztok!Kép

Zsizsa
Örülök, hogy minden rendben van a babával.KépKépKép Az jó ha sok tejed van, legalább tudtok lefagyasztani belőle vagy el is adhatod a felesleget.Kép

Anita
látom már meg is van az új topik. Sajnos én még nem írhatok oda, pedig már nagyon szeretnék.Kép

Docka
Mi lesz ha nem indul meg szept. 9-ig? Akkor be kell feküdnöd a kórházba?

Majd még írok később, hogy mi volt a dokinál.

Vigyázzatok Magatokra!Kép
Laura
Laura2
 


Sziasztok!!

Olyan fáradt vagyok, h szinte egésznap csak aludnék !! Ma voltam bababörzén, és vettem szép kis rucikat a lánykámnak, pár száz forintért, szerintem egy jó ötlet a védőnőtől, nem???

Nem tudom intim-dolgot szoktatok megbeszélni itt vagy azt mail-ben inkább ???

Zsizsa
Nekem van egy ismerősöm, aki a leadott tejcsiből tudott venni magának új cipőt!!! Ez nagyon ritka, h vkinek ennyire jó a tejcsije... gratula hozzá !!!!

Nem, tudom, ti h vagytok, már, de én egyre nehezebben , akár enyhült az idő akár nem... vagy csak elhagyom magam???

Asszem pihizek egy keveset ...

Drukk mindenkinek, főleg magamnak Kép Kép

Susie
susie
 
 


Sziasztok Lányok!

Laura, a gombák miatt szerintem se kell aggódnod, nekem előző terhességemet és a mostanit is végigkísérte sajnos. Kaptam rá krémet amit fürdés után kell használnom, de az a baj hogy így a vége felé már nem sokat ér Kép Az vigasztaljon -én is azzal biztatom magam- hogy a szüléssel eltűnik mintha sose lett volna. Ha egyébként valami komoly fertőzésed lenne, ami szülés közben árthatna a babának is, akkor az orvos biztos tájékoztatott volna, de amúgy simán ki tudják kezelni, amiatt nem fogják a szülést halogatni.
Furi ez az egész amúgy, nekem pl. most onnan volt gyanús hogy esetleg megint terhes vagyok, hogy megjelent újra a gomba... Ez nagyon sok nőnek a terhességgel jár, a kisebb-nagyobb kellemetlenségek egyike.

Susie, amint látod, itt is szoktunk intimebb dolgokról beszélgetni, legalábbis ez a fertőzés dolog is oda tartozik gondolom. Úgyhogy nyugodtan írj le ami csak eszedbe jut Kép
Amúgy én is szörnyen el vagyok már nehezülve, a derekam rengeteget fáj, ma pl. csak bicegve tudok közlekedni úgy le van merevedve jobb oldalon a forgóm Kép Kép Na de már csak pár hét, aztán az ilyen gondoknak vége. Jönnek helyettük az újak Kép Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Kedves Kismamák!

Feleségem [Kati (fiú) 2003. szeptember 20. Margit Kórház] helyett írok a fórumba.

Nagy örömmel és még több büszkeséggel szeretném bejelenteni, hogy 2003.09.01-én 15:20-kor megszületett Fiunk: Levente Richárd. Főbb paraméterek: 3200 g, 51 cm, farkasétvágy.

Kati és Ricsi is nagyon jól vannak és mindketten nagyon szépek Kép

Az események dióhéjban: Fél 1-kor hajnalban elfolyt a magzatvíz, bementünk a korházba, de a fájások csak nem jelentkeztek. Kaptunk oxit és kábé fél 11-kor indult el a vajúdás. Nem volt egyszerű a tolási szakasz, de Kati derekasan tűrte és talán az is számított picit, hogy végig próbáltam segíteni neki. Ricsike utána egyből szopizott, majd megfogta a kisujjamat.

Nagyon jó érzés volt Kép))

Mellékelek egy friss képet Ricsikéről:

Kép

Üdv,
Kati-kispapi
Kati-kispapi
 


Jaj, de szép kép !!! Gratula mindhármótoknak !!!

Az intim kérdés, az az lenne (ha nem akartok nem kell válaszolni, de azért ne hagyjatok má itt tudatlanul), h a szex mennyire megengedett ilyenkor még ... tudom, tudom, h máson kéne járjon az eszem, de azért nekem az is hiányzik Kép

Susie_

Jaj, így visszaolvasva egy szexmániás kismaminak tünök :-(((
susie
 
 


Sziasztok!Kép

Kati kispapi
Köszönjük, hogy megírtad a jó hírt.Kép Gyönyörű a babátokKép sok boldogságot kívánok a babának sok tejcit.KépKépKép

Most jöttem a dokitól, a méhszáj már egy kicsit elkezdett nyílni C1111, de valószínű, hogy még a héten nem szülök és lehet, hogy még szept.20-ig sem. A vizsgálat annyira fájt, hogy ordítani tudtam volnaKép, valahogy nem sikerült lazítanom. Most már el tudom képzelni milyen lehet, amikor kézzel tágítják az embert.
Kaptam a gombáimra egy gyógyszert, egy szem van a dobozban, ezért kicsit leesett az állam amikor mondták, hogy 1059.-Ft. Na de mindegy, állítólag megöli a gombákat és ez a lényeg. Most már hetenete kell majd vizsgálatra járnom, hát ezután a mai után nem nagyon vágyom rá.

Susie
A szexet szokták ajánlani szülésindításra, ha akarsz már szülni akkor tuti, hogy szabad.

Laura
Laura2
 


Sziasztok Lányok!

Éljen, újabb baba! Kép Kép Gratula Katiéknak, sok örömet a csöppséggel Kép

Laura, mi történt hogy nem tudtál lazítani? Esetleg izgulsz már a hátralévő kevés idő miatt? Mindenesetre együttérzek veled... Nekem amíg nem a mostani dokim volt a nőgyógyászom, minden alkalom kínszenvedés volt Kép Mondjuk előtte mindig nőkhöz jártam, és úgy vettem észre hogy sokkal durvábbak Kép A mostani dokim férfi, mégis sokkal jobban megbízom benne, és szerencsére még egyszer sem okozott gondot a lazítás.
A következő alkalomra viszont nehogy úgy menj, hogy jaj biztos megint fájni fog, mert akkor tuti úgy is lesz. Inkább próbáld arról meggyőzni magad, hogy csak most ütött be valami gikszer, de legközelebb nagyon ügyi leszel Kép

Susie, szerintem abszolút nem kényes téma amit említettél, teljesen kapcsolódik a terhességhez, úgyhogy beszéljünk csak róla Kép Mellesleg abszolút nem tűntél szexmániásnak, de ha az is vagy, mi abban a rossz? Én pl. ugyanígy vagyok vele mint te, nem bírnám ki nélküle, max. ha komoly orvosi indokkal tiltanának el tőle.
Laurának igaza van, hogy szülésindításra kiváló módszer, de ha minden rendben, és nem vagytok túl vadak, akkor nem feltétlenül indul meg tőle a szülés. Tavaly mi pl. szülés előtt 2 nappal még aktívan műveltük a dolgot Kép Kép
Most mivel a múlt héten voltak a görcseim utána, kicsit visszafogtuk magunkat, de azért most is összebújunk amilyen gyakran csak lehet Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Kati és kispapija gratulálok a babához.

Még kismama lányok, ahogy látom itt mindenkinek kicsit korábban érkezik a babája, úgyhogy készüljetek ;) Habár Docka kisfia ezt lehet hogy megcáfoljaKép

Mi még mindig tanulgatunk és néha tanácstalanul állunk egy-egy probléma előtt. Sok idő nem marad Borókán kívül egyelőre semmire, de én ezt nem bánomKép
Mosolygós szép napot mindenkinek!
Szisz
szisz
 


Sziasztok!

Hát lehet hogy én tényleg nem a kiírt időpontban fogok szülni... Ma lépcsőzgettem egy kicsit, de semmi hatás. Doki azt mondta, hogy max +10 napot várunk, akkor lesz az indítás, de 9-e után naponta kell mennem CTG-re.

Kati, kispapi!
Nagy-nagy gratula! nagyon édes a pici!!! És a szülés sem volt ezek szerint borzasztó...

Laura!
Nekem hétfőn volt ilyen vizsgálat, és nekem is baromira fájt. Jövő hétfőn ismét kell mennem, hát nem egy kellemes dolog lesz az tuti.

Docka
39+2
Docka
 


Katiék,

nagyon helyes a kicsi! Kép

Zsizsa,

klassz, hogy minden rendben van és a tejed is sok! Kép

Laura,

vizsgálat Kép Ilyenkor miért nézik a méhszájat? Hiszen már nem gond, ha beindul a szülés... Az orvosom két hete már nem nézi (vagy ő teszi rosszul?), mindenesetre nem is hiányzik. Tényleg drága az az egy szem gyógyszer. :-o

Docka,

érzel valami változást az előző hetekhez képest? Nekem pár napja rengetegszer keményedik a hasam, de nem fáj. Olyan érzésem is van, mint régen, pár nappal a menstruáció előtt. Most mindenesetre én is úgy érzem, hogy 12-ig nem szülök, aztán ki tudja...

Lányok,

holnap eljönnek értem Győrből anyáék, mert szombaton délelőtt lesz a bátyám esküvője és elméletileg én leszek a tanú. Drukkoljatok, hogy ne ott induljon be a szülés! Kép Még aznap este visszajövünk, de azért kicsit izgulok egy nap miatt is.

Jó hétvégét mindenkinek!

Judit (38)
Judit74
 


Sziasztok Lányok!
Kati (és kispapija) gratuláunk mi is a babához!
(kicsit kezdek rettegni, mert tényleg mindenkinek (no jó, tisztelet a kivételnek) korábban jön a babája, és nem is egy-két napokkal....nálunk meg még a feje tetjén áll a ház, nincs lépcsö és jó eséllyel még jövö héten sem lesz. És még csak azután lehet rendezkedni, takaritani stb. Pedig már nekem is nagyon rendezkedhetnékem van Kép ... a baba feje meg a dokim szerint ékelödik be, a méhnyak puhul fel, szóval hajajajj)
Szex...már én is akartam kérdezni Kép nálunk az a helyzet, hogy én jobban is kivánom, mint régebben. De éppen a "méhnyakpuhitó" hatása miatt igyekszünk visszafogni magunkat.
Laura
Tényleg rossz, ha fájt a vizsgálat. Amikor intim tornára jártam tanácsolták, és nekem is bevált, hogy amikor feltelepedek a terpesszékre, akkor kérdezek még valamit a dokitól (és mit is akar most megnézni stb) és igy van egy kis idö tudatosan ellazulni. Amikor meg csinálja a vizsgálatot, akkor csak arra figyelek, hogy lazitsak. Egyébként most már nekem is minden héten be kell mennem, de csak CTGre, nem fog folyton belémturkálni...lévén, hogy a vizsgálat maga is indithat szülést (a pletykák szerint).
Ja, elötej. Nekem is már kb. félidötöl van, hol több, hol kevesebb, ha elmegyek hazulról, akkor szoktam melltartóbetétet használni (vettem moshatót). Én szoktam maszirozni a cicimet, föleg mert az utóbbi idöben elég sokat nyilall, meg sajog, és akkor jól esik. Ha semmi baja, akkor nem nagyon jut eszembe. De olvasni azt olvastam, hogy jót tesz, ha szülés elött is masszirozgatja az ember.
Hát jó éjszakát mindenkinek, a babáknak is jó alvást!

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Laura. nyugodtan gyertek oda iaKép, ugyis hamarosan jönni fogtok, de akkor már a babóvalKép.

Judit: szorítok, hogy ne induljon be a szülés azon a nevezetes szép naponKépVigyázz nagyon magatokra!

Docka: kitartás, már nagyon a végén jársz!

Diti: remélem Ti is jó vagytok, nektek is drukk az utolsó napokraKép.

Kati: gratula a picihez, nagyon édesKép

Susie: vigyázzatok Ti is magatokraKép.

Meme, Gigi, Edit !!!! Merre vagytok, vagy talán már babáztok????Kép

Keményedésmentes jó éjt.

Anita+Robó
anita77
 
 


Sziasztok!

nagy itt a mozgás, sorba jönnek ezek a babócák, és mind mind tündéri, és mindenkinek gratula, most persze külön Katiéknak KépKépKép!

Susie!
Nekünk azt mondták, hogy az utolsó hat hét alatt nem jó, de a dokim szerint amíg mindkettőnknek jó, addig nyugodtan Kép és természetesen egyikünk sem nagyon ellenkezik ez ügyben, szóval nemcsak te vagy egyedük szexmániás Kép! Persze most teljesen lightosan, de így még izgibb Kép!

Előtej! Nekünk is van kb. félidő óta, de most már rettenetesen sok, és így elég kellemetlen! Tegnap az egyetemen előadás közben... picit ciki volt, úgyhogy most már kénytelen vagyok betétet tenni, de nagyon szar...Kép

ja még annyit akarok kérdezni, hogy nektek a köldökötök nem fordult ki? eddig nekem rendes volt de tegnap teljesen kifordult és elég érzékeny is, erre ma megkaptam, hogy biztos szülni fogunk, de csak 6-ra vagyunk kiírva, szóval picit pánikban vagyunk. Szerintetek tényleg lehet a szülés jele?

Amúgy meg mindenkinek jó éjszakát, most megyünk pihizni, mert ez a suli totál kimerít!

Üdv

Meme
Meme
 


Anita!
Pont elkerülték egymást a leveleink, még egyben vagyunk szerencsére jó lenne azért egy darabig még így maradni! Kép

Nektek is jó éjt, és Robónak meg hasfájásmentes éjszakát! Kép

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Anita invitált ide engem is Kép Eredetileg október 13-ra vártuk a babót, de őt megindította a hétvégi front, és augusztus 31-én megszületett Zsombor 2280g-mal és 48cm-vel a 33. hét legvégén. Ő még kórházban van a koraszülött osztályon, én pedig kimenőn, mert éjjel nem lehet szoptatni, így nem maradtam ott depisedni. Reggel fél 9-kor van az első szopi, akkorra kell visszamennem.

cory és a 4 napos Zsombor (+ majdnem 2 éves Balu Kép)

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


van képem is róla Kép http://babanet.hu/album/main.php?album=859 itt 1 napos

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!Kép

Pár napja téma volt a medencecsont tágulása, na tegnap este óta ezt is megtapasztaltam. Hát elég kellemetlen, de azért nem árt, hogy kiférjen a baba.Kép

Diti
Nekem a nőgyógyásznál sohasem ment a lazítás, de eddig még nem fájt, csak amikor másik dokik vizsgáltak. Lehet, hogy azért fájt annyira, mert most két ujjal vizsgált.

Judit
Engem jó pár hétig nem vizsgált a doki, de most azt mondta, hogy már minden héten látni akar. Állítólag ebből meg tudja mondani, hogy kb. mikor lesz ebből szülés. Drukkolok, hogy ne az esküvőn akarjon jönni a babád.Kép

Edit
Majd kipróbálom a kérdezősködést a vizsgálat előtt, remélem beválik.Kép

Meme
A köldököm nekem is ki van fordulva, már egy ideje. Ennek ellenére a doki még nem jósolt szülést.

Anita
Azért elolvasom ám a másik topikot isKép, de írni még nem tudok, mert még nincs miről. De amint meglesz a baba jövök és felteszek egy csomó buta kérdést a profi anyukáknak.Kép

Cory
Gratulálok ZsombihozKép nagyon szép kisfiú és egyáltalán nem látszik koraszülöttnek.Kép Sőt így a képen olyan kis ducinak és fejlett babának tűnikKép, bár gondolom élőben biztos nagyon picike.
Rossz lehet így, hogy nem vihetitek még haza.

Na megyek és visszafekszem, mert még csak hat óra. Tényleg Ti nem szenvedtek álmatlanságtól?

Mindenkinek szép napot!Kép
Laura
Laura2
 


Cory!
Mi is gartulálunk a picihez, aki tündérien aranyos és formás baba, és csatlakozom Laurához, mert témyleg nem látszik koraszülöttnek! Kívánjuk hogy gyorsan gyarapodjon, hogy minél hamarabb hazavihessétek, és persze sok tejcit! KépKépKép

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Judit!
Változást én is érzek: többször görcsöl a méh, azaz gyakoribbak az összehúzódások, de aztán elmúlik gyorsan. Főleg este meg hajnalban van ilyen. Drukk szombaton!!! Biztos klassz lesz az esküvő!

Cory!
Üdv itt! És gratulálok Zsombihoz!

Álmatlanság: én most ismét igen jól alszom... Csak ha WC-re megyek utána nehéz visszaaludni, no meg a reggeli gyomorégés is beleszól a jó kis szundiba :-)

Vizsgálat: én sem tudok ellazulni, talán emiatt is kellemetlen az egész. Ma az orvos azt mondta, hogy jövő szerdán vizsgál meg ismét, nem hétfőn, aztán eldönti mi legyen. Keddre vagyok kiírva! Drukkoljatok!!!

Docka
Docka
 


Sziasztok!

Van egy kis tartozásom, íme az aktuális tábla. (Kéretik ellenőrizni, ha valamit elrontottam akkor előre is bocsi és szóljatok Kép )

Vera és kisBence a körülményekhez képest jól vannak (már anyuci tejét kapja, igaz egyelőre cumisüvegből), de a baba még inkubátorban marad pár napig, úgyhogy gondolom legalább egy hét még mire hazajöhetnek.

Katiéknak, Cory-nak gratulálunk, a többieknek hajrá, és vigyázzatok magatokra!

Üdv

Ákos

<pre>
<center>Név</center> <center>Szülés tervezett dátuma</center> <center>Szülés tervezett helye</center> <center>Szülés dátuma</center> <center>Baba neve</center> <center>Baba adatai</center>
Anita 2003. augusztus 4. Jászberény 2003. július 15. Róbert 2600 gr / 50 cm
Dea 2003. szeptember 1. MÁV Kórház 2003. augusztus 22. Ábel 3270 gr / 54 cm
Sziszke 2003. szeptember 4. Dél-Pesti Kórház 2003. augusztus 26. Boróka Anna 3150 gr / 50 cm
Docka (fiú) 2003. szeptember 9. MÁV Kórház
Zsizsa 2003. szeptember 13. Schöpf-Mérei Kórház 2003. augusztus 28. Gabriella 2830 gr / 48 cm
Judit 2003. szeptember 18. MÁV Kórház
Laura (lány) 2003. szeptember 20. Újpesti Kórház
Diti (lány) 2003. szeptember 20. II. sz. Női Klinika
Kati 2003. szeptember 20. Margit Kórház 2003. szeptember 1. Levente Richárd 3200 gr / 51 cm
Vera 2003. szeptember 26. MÁV Kórház 2003. szeptember 2. Bence 2150 gr / 48 cm
Edit (fiú) 2003. szeptember 30. Nyírő Kórház
Gigi (lány) 2003. október 5. Fejér-Megyei Szent György Kórház
Meme (lány) 2003. október 6. MÁV Kórház
</pre>
76vera-kispapi
 


Na jó, még valami. Nézzétek meg milyen kis tündér fiam van, azért máshogy néz ám már ki mint 2 perces korában Kép Kép Kép

Kép
76vera-kispapi
 


Szisztok!
Tündériek a babák! Cory, üdvözlünk itt is, remélem hamarosan hazajuttok ti is.
Anita, még egyben vagyunk, csak épp elkerülték egymást a leveleink.
Az álmatlanságról csak annyit, hogy nézzétek meg a levelem idöpontját Kép Kép
Semmi újság, attól eltekintve, hogy ma azt mondta az asztalos, hogy még 3-4 hét amig lesz lépcsönk, hát mit mondjak, nagyon elkámpicsorodtam. Bár persze vannak alternativ terveim, de azért nagyon utálnám a munkásokat a lakásban, amikor hazajövünk egy újszülöttel. No mindegy, majd csak lesz valahogy. Hátha minden várakozás ellenére Boti baba kivárja az idejét (persze már illeszkedik a feje, épp ezért lejjebb csúszott a pocakom, stb.)
Meme, kitartást az elöadásokhoz, én már nagyon nem kivánnám magamnak. Azért még itthon eldolgozgatok, irom a disszertációmat, és bizakodom, hogy be is tudom még adni a hónapban.
Kérdés: nektek wczés után (persze napi 20x) nem görcsöl a pocakotok (vagy aki már szült, annak nem görcsölt)? Nekem már hetek óta csinálja, de mostanában már kökemény...
Kellemes hétvégét,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!Kép

Ákos
Örülök, hogy jelentkeztél és megírtad mi van Veráékkal. Már nagyon várjuk vissza Verát.Kép
A babátok nagyon tündériKépKépKép és már nem is látszik olyan kis törékenynek.KépKépKép Remélem hamar meghízik anyuci tejétől és hamar hazavihetitek a kórházból.

Én már megint rosszul aludtamKép fájt a medencecsontom, hajnalban meg a térdeim fájtak, mint valami vénasszonynak és ehhez csatlakozott egy jó kis görcs a vádlimban. Ennek ellenére fél nyolcig legalább nem keltem fel.
Keményedéseim is vannak, de nem olyan sokszor, mint amikor még nem akartam szülni.

Jó pihit a hétvégéreKép és egy adag drukk, hátha valakinek kibújik a babócája.KépKépKép

Laura
Laura2
 


Sziasztok Lányok!

Úgy látszik a ma éjjel többünknek nem volt valami kellemes, én is egyfolytában csak forgolódtam Kép Szörnyen fájt a derekam mindenféle pozícióban, meg sajna fáj most napközben is Kép De ami a legrosszabb, hogy még mindig csak bicegve tudok járni, annyira fáj a jobb oldalon a forgóm a combomban Kép Kép Próbáltam már beszélni a kiscsaj fejével, hogy ugyan mozduljon már odébb, ne nyomjon, de látom önfejű kis nő lesz, esze ágában nincs rám hallgatni Kép Kép

Edit, nekem pisilés után akkor szokott fájni a hasam, ha valami oknál fogva tovább tartottam vissza mint kellett volna. Hol görcsöl, hol húz, hol bekeményedik, mindenesetre marha kellemetlen Kép Tudom nem túl nagy vigasz ez most, de a szülés után ez is elmúlik mint a többi kényelmetlenség.

Sziasztok, Diti
diti
 
 


DOCKA-nak ma delutan megszuletett a kisfia, Andris, 3800 grammal es 52 cm-rel. KépKépKép
A nagy meretek miatt vegul csaszi lett.
Docka jelenleg meg az orzoben fekszik, de O is es Andris is jol vannak.

Sok boldogsagot, sok tejcsit es jo egeszseget az ujdonsult csaladnak! KépKépKépKépKépKépKép

Sziasztok,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok!Kép

Gombóc
Köszönjük, hogy megírtad a jó hírt.Kép

Docka
Sok-sok boldogságot kívánok nektekKépKépKép a babának sok tejcit.KépKépKép
Úgy látszik Andris mégsem várta meg a kiírt időpontotKép. Szép nagy baba lett.KépKépKép

Laura
Laura2
 


Docka:Gratulálok a pindurkához azaz nem is pindurka hanem óriásbébiKép.Remélem jól vagytok nagyon sok tejcit és jó egélszséget kíván: Anita+Robika

Többi kismami: vigyázzatok nagyon magatokra és kíváncsian várjuk az újabb bébitKép. Könnyű szülést és minden jót kíván. Anita+Robika

Aztán gyeretek ám az új topikbaKép.
anita77
 
 


Sziasztok!

Docka gratulálunk mi is nektek! Kitartást a kórházhoz, és sok tejcit!Kép
A császár utáni pár óra szörnyű, de amire ezt olvasod, szerencsére már túl leszel rajt!

Szisz
szisz
 


Sziasztok!

Docka, gratulálok! Kép

Köszönöm a drukkokat, megúsztam az esküvőt és én voltam a tanú. Kép A keményedések gyakoriak és sokszor tompa fájással párosulnak, de csak ennyi.

Edit,

pisilés után nekem is mindig megkeményedik a pocakom.

Diti, Laura, alvás. Kép

Anita,

hamarosan csatlakozunk az új topichoz, már várjuk! Kép

Meme,

nekem már régebben kifordult a köldököm, az nem a szülés jele. Kép

Judit
Judit74
 


Sziasztok,
Elnézést, hogy ide írok. Korábban az "őszi topicba" írogattam, csak úgy látom zömmel itt vannak azok, akik anno ott voltak.
Szóval:
Gratulálok Mindenkinek, akinek megvan a babója, mióta nem írtam. Sok egészséget és tejcsit!
Mi is az utolsó hetekben vagyunk már. Szept. 16-ra vagyunk kiírva. Az utolsó UH-n azt mondta a doki, hogy kislányt hordok a szívem alatt! Nagyon mozgékony a kis Manócska, néha akkorákat mozdul, hogy az egész belsőségem beleremeg. Az UH-n láttuk a kis tappancsait is. Mondta is Apuci, hogy lesz mit puszilgatni ;-)
Meme,
Nekem kb. 30.héttől teljesen sima volt már a köldököm. Ez normális jele a poci növésnek, de szülés konkrét időpontjához semmi köze...
vik0714
 
 


Sziasztok!

Köszike mindenkinek az infót! Kép

Jövő héten megyünk a dokihoz, már kiváncsiak vagyunk, mit mond, mekkora a babóca! Kép
Ez az utolsó hajrá a legrosszabb, de legalább már nincs 40 fok és ez is valami, most m,együnk vasalgatni a picurnak, lassanként minden meglesz Kép!

Mindenkinek üdv és szép napot

Meme
Meme
 


Sziasztok!!

Na végre hazaértünk a családlátogatásból Kép

Gratulálunk minden Maminak és Babónak !!
Cory nagyon ügyik voltatok!!!!

Hát ez a szexes dolog eléggé húzós téma, anno a terhességem elején a doki mondta, h nem éljünk házaséletet, gondoltam 1-2 hétig, majd úgy kb, 4 héttel később mondta,h most már lehet !! Azt vmi 3-4 napig tudtuk csak betartani Kép Kép Kép

Nekem is a köldököm kisimult, de a nagyobb baj az, h kicsit szőrös lett alatta, olyan ciki Kép Kép
Mondtam is Apucinak, h "lehet, h kismajmunk lesz" Kép pedig előtte nem volt ...

Tényleg, jut eszembe, a háziorvosotok írt már fel krémeket a babának??? Olajat, fürdetőt, popsikrémet???

Szerdától jön az eső..

Susie_
susie
 
 


Sziasztok!Kép

Judit
Örülök, hogy megúsztad az esküvőt és nem ott szültél.Kép

Viki
Üdv közöttünkKép. Már úgyis fogyóban a társaság, én örülök, ha jönnek még újak.Kép

Susie
Nekünk már az elejétől fogva tilos volt a szexKép, mondjuk most már lehetne, de én mostanában már nem kívánom. Remélem szülés után visszajön a kedvem!Kép Azt én is tapasztalom, hogy a köldököm körül lettek szőrök vagy a pihék megerősödtek. Ja és a bőröm is besötétült körülötte, meg van az a jó kis csík a hasam közepén. Azért bízom benne, hogy ezek el fognak múlni szülés után.Kép

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de ezek az utolsó hetek mintha lassabban telnének. Ráadásul nem is érzek semmi biztató jelet, hogy a babó már jönni akarna. Néha van egy kis keményedésem, de szinte semmi fájás vagy valami.
Holnap megint CTG, remélem nem lesznek sokan, mert utálok várni.

Vigyázzatok Magatokra!Kép
Laura
Laura2
 


Laura
A ctg-én melyik mutatja a fájásokat??? Mert nekem a nődokim még nem látta és kíváncsi vagyok rá. Amikor elkészült a vizsgálat, az asszisztencia levitte a kórházi nőgyógyászhoz,h nézze meg, az azt mondta h minden OK. Ettől többet nem tudok róla ...
Nekem időpontre kell menni ctg-re.. neked + amikor rád kerül a sor ??? Ez tiszta hülleség, egy 9 hónapos kismamitól ne várja már senki, h ott ül egy csomót ... ez elég felháborító ...

Csík-ügyben, nekem csak a köldököm alatt van, ezt a kispapitól tudom Kép Kép

Susie
susie
 
 


Susie
Nem tudom, hogy minden CTG-s gép ugyanolyan-e, de azon a papíron amit én kapok, az alsó görbe mutatja a fájásokat 0-100-ig.
Nálunk sajnos még sorszám sincs a CTG-hez. Múltkor is szóltam, hogy arra várok, de sok dolga volt az asszisztensnek és azt mondta majd behív. Fél óra után már odaálltam az ajtóhoz és a dokimat is kérdeztem, hogy mi van már. Utána nem sokkal behívtak. Persze rajtam kívül is volt még vagy hat kismami.
Az előbb elfelejtettem írni, hogy a babápolási dolgokat majd csak a születése után írja fel az orvos és kispapi majd kiváltja.

Laura
Laura2
 


Sziasztok Lányok!

A CTG nálunk is úgy van hogy időpontra kell menni, így nem túl sokat kell várni szerencsére.
Az eredményt általában minden gép ugyanúgy mutatja: felül a baba szívhangja, alul a méhtevékenység. Legutóbb nekem olyan 20% körül mozgott, egyszer volt egy 40% körüli keményedés a 20 perc alatt, kíváncsi vagyok a következő mit mutat majd. Már ha még egyben leszek addig Kép (csütörtök)

Nálunk már most, az utolsó terhestanácsadáson ideadják a receptköteget, hogy mire jön haza a baba, már itt legyen minden kéznél. Mondjuk van benne logika, ne akkor kelljen már ezzel foglalkozni, mikor az embernek épp ezer más dolog köti le a figyelmét a csöppség miatt Kép
Amúgy tök rendes a védőnőm (persze ezt eddig is tudtam Kép), szerdán kijön, itthon ejtjük meg az utolsó találkozást, hozza a recepteket is, mert hogy biztos szarul vagyok már, és itt van még a nagyfiú is, biztos nem egyszerű már kimozdulnom. És milyen igaza van Kép

Tényleg, nektek hogy van a derekatok? Nekem nagyon szörnyen érzi magát Kép Fáj egész nap, egyre többet kell leülnöm, vagy ha mód van rá, akkor ledőlni kicsit. Már-már a szülési fájdalmakhoz tudnám hasonlítani, mármint nem erősségében, de minőségében mindenképp. Az a szétfeszítő, húzó, nyomó érzés... Várom már nagyon a baba érkezését, mert ez így már kínszenvedés napról-napra Kép

Na de nem panaszkodom tovább, nemcsak a szépségért, de a gyerekért is meg kell szenvedni Kép Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Figyelek ám rátok is lányok, csak nagyon fáradt vagyok az íráshoz.
Vigyázzatok magatokra meg a picurkára Kép.

Recept: nálunk a szülés után írták fel, az én tajszámommal, azt hiszem elé egy 8-as került, mivel Robóka tajszáma csak később érkezett meg.

Jó éjt mindenkinek: Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Szerintetek nem gond, hogy mi még nem voltunk ctg-n és a dokihoz jövő héten megyünk akkor leszünk 37 hetesek, és azt mondta, hogy majd csak azután küld el ctg-re! Habár biztos jobban tudja, mit én csak állandóan aggodalmaskodok Kép!

Diti!
Nekünk is már itt fáj ott fáj, sőt 2-3 napja napi 2-3 menzesz görcs szerű fájásom is van, nem túl erős, de azért érzem!

De ma legalább már el tudtam kezedeni a picurnak a ruháit kimosni-vasalni (2 előadás között), hátha úgy dönt, hogy nem vár 6-ig, hát nem ő lenne itt az első aki siet, ahogy néztem teljesen időre még nem is jött babóca Kép! de hát ők tudják, hogy mikor kell jönniKép!

Ti szopis melltartót vettetek? Most dilemmában vagyunk, hogy egyáltalán kell-e, mert természetsen mindenki mást tanácsol.

Viszont most megyünk aludni, mert hosszú volt a nap, és picikét elfáradtunk!

Mindenkinek jó éjt:

Meme
Meme
 


Sziasztok Lányok!
Meme, szerintem nem baj, hogy csak a 37. héten lesz CTGd, nekem is akkor volt az első, akkor is csak azért, mert vizsgálat alatt pont jól bekeményedett a pocim.
Egyébként nekem is ellaposodott már ak öldököm. A csik meg mindig is megvolt, csak most a hasam felsö felén is, igy mint megszokott nem zavar.
Kicsit aggódom, hogy hamarosan kibújik ez a baba, mert tegnap délelött, délütán is kb. 20 percenként begörcsölt a pocim, úgy, hogy fájt is. Éjjel meg alig tudtam elaludni, mert ha megmoccant a baba, akkor bekeményedett az egész hasam, ezt csináltuk vagy 3 órán keresztül.
Csakhát még sehogy sem áll a lakás...föleg kispapit sajnálom, mert ha mi bekerülünk a kórházba, akkor neki kell valahogy fogadóképes helyzetet teremtenie...meg persze mellékesen dogoznia is. De hát próbálok ma pihenni (tegnap egész nap rohangáltam) hátha akkor még kihúzzuk egy darabig.
Recepteket nekem felirt a védönö a múlt héten, merthogy nem lesz ideje kijönni a babóca megszületése után. (ami jobb is, ha figyelembe vesszük, hogy mi van itthon).
Ja, a CTGn én csak egy görbét láttam, és nyomogatni kellett, hogy mikor mozog a baba. :o
Más újság nincs. Azért már mindannyian a célegyenesben vagyunk.
Cory, Vera, jó lenne hallani felöletek is! Vagy csak már a babás topicba irtok?
Üdv, Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Meme!
Szerintem vegyél szopis melltartót, a kórházban is már nagy hasznát veszed, és úgy van kialakítva, hogy megfelelően tartsa a melleket, ne lógosodjanak meg a nagy terheléstől, és ne is nyomja sehol a cicit, és így szabad útja legyen a tejcinek. A lényeg, hogy csak kb. a 38. hét után vegyed meg, addig is nőhet még a cicid. Ja és akkorát vegyél, ami akkor pont jó, nem szabad arra számítani, hogy esetleg nagyobb lesz, mert az nem biztos egyáltalán.

Remélem tudtam segíteni.

Amúgy én is olvaslak ám mindig benneteket, hiszen egy cipőben, hetekbenKép járunk, csak már az utolsó pár hétre nem akartam aktívan ide írogatni.
Puszi: Nyuszimanó 37+4
nyuszimano
 
 


Nyuszimanó!

köszike a segítséget! KépKépKép

Üdv

Meme
Meme
 


Sziasztok!Kép

Megvolt ma is a CTG. Szerencsére fél óra várakozással megúsztam. Közben hallottam egy kismamától, hogy teltház van a gyermekágyas osztályon, így talán jobb is, hogy nem most kell befeküdnöm. Tényleg ilyenkor vajon mit csinálnak? Ugyanis a babák elég sokáig a mamákkal lehetnek a nap folyamán, de ha valakinek nem jut hely azon az osztályon akkor nem is lehet a babával? Elég kicseszés lenne az emberrel. Na jó nem stresszelem magam ezzel.
A babuci persze csak egy kicsit mocorgott a CTG alatt, fájásom meg nem volt, csak a mozgás alatt, de akkor is alig.

Diti
Azért a derékfájás biztató lehet. Sokan mondták már nekem, hogy ezzel kezdődött a vajúdás. Nekem egyáltalán nem szokott fájni.

Anita
Olyan jó, hogy Te még mindig írsz nekünk.Kép
Kár, hogy a többi anyuka nem jelentkezik, kiváncsi lennék, hogy boldogulnak a picikkel. Biztos nagyon el vannak foglalva és ezért nem írnak. Olvasom ám a babás topikunkat is.Kép

Vigyázzatok Magatokra!Kép
Laura
Laura2
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: