Új privát üzeneted érkezett!

Sziszka! E-mail elment! :wink: 81??? Tényleg magas! apja lánya akkor! :D

Csajok! Olyan régóta akartam már kérdezni, hogy ti milyen fajta teát adtok a gyereknek? Én eddig ezt a granulátum teát gyümölcsöst meg kamillást, de nem is tudom, van másfajta is?
Pl pickwick gyümi gyerekteát mikortól ihatják?

omr
 
 


Rena: szerintem már bármilyen teát ihatnak, ha jól felhigítod. De ez az én gondolatom. Mondjuk ennek ellenére én csak olyan teát próbáltam adni a Hippesen kívül eddig Tüncinek, amiben nem volt aroma (gyümitea). Persze nem itta meg. :wink: Nálunk Tünci abszolút vízivóvá vált, mást nem is adok neki mostanság nagyon.

Kép
Kép
tinu
 
 


Rena!Én is Hipp-es teát szoktam adni,de sztem lehet a pickwick-es gyerekteát is itatni velük.Azért is jó,mert nincs benne koffein

Sziszka!Martinka 79cm,én 169,apa 182
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

A párom elment a gyerekekkel sétálni, így aztán gyorsan idejöttem, hogy visszaolvassak. Meg közben még főzök, hát, biztos sikerült 1 óra alatt reagálnom.

Remélem mindenkinek kellemesen teltek a húsvéti ünnepek. Zsombi volt a férjemmel locsolkodni, kapott sok plüss nyuszit, már lassan boltot nyithatnék a plüss állatokból :? :) Jázit csak a sógoromék jöttek el meglocsolni, pedig vártunk volna másokat is. Szegény már du. azt kérdezte, hogy anya, nem jönnek a fiuk locsolkodni? Nekem meg a szívem hasadt meg érte :cry: Jó, persze, nem azt várja el az ember, hogy jöjjön az egész falu (annak azért nem is örülnék), de a szomszéd kisfiuk, vagy a férjem keresztapja, kereszttesója, és férjem "nagy" cimboráit szívesen láttuk volna. MIndegy.


Hopocsi!
Valóban nem egyszerű a házimunka gyerkőc mellett, de hát az sem jó, ha kupi van, az sem, ha a gyerek rovására megy a rend. Én úgy szoktam, hogyha sok a dolgom, akkor reggel 5-kor felkelek, és amire a gyerekek ébrednek, addigra a nagyjával végzek is. És te még meg is tudnád tenni, hogy délben alszol egyet Szonjával, én már sajna nem, mert Jázmin nem alszik, és azt nem mondhatom neki, hogy anya most alszik Zsombival, te meg legyél el magadnak! :) Ilyenkor, ha meg fáradt vagyok, arra gondolok, amit anyu mondott, hogy egy anyának sosem szabad fáradtnak lennie! Persze néha én is kidőlök, akkor egy hétig is alszok addig, amíg a gyerekek, meg ugye egyébként sem napi rendszerességgel kelek fel reggel, ált. hetente 2-3max. 4 nap.

Zsombi elég jól nyomja a dance-t :D Két változata van, vagy a rugó-rugó, vagy a bal láb, jobb láb, és így oldalt dőlingézik. Mind a kettőnél olyan aranyos, de nekem a rugózás jobban beválik. Néha könnyesre röhögöm magam. :lol:

Noémi!
Ha az óvodavezetőt vagy bárkit az oviból ismersz, szerintem érdemes beszélni velük, hogy nem lenne e baj, hogy elviszed Veronikát 1-2 órára, hagy szokja a gyerekeket. Nálunk itt a faluban maguktól ajánlották fel az óvónénik, mondjuk én nem vittem őket, csak ha valami ünnepség volt.

Epert még nem adtam Zsombinak, de csokit már igen :oops: A rudiról már nem szoktam neki leenni a csokit, és biza néha kapott már egy-egy kocka milkát. Na, de szegény, amikor mindenki zabálja... Meg ugye második gyerek, Jázinál még sokkal szigorúbb voltam. Persze Zsombónál is betartottam, hogy tojást, tejet, allergizáló dolgokat csak idejében, de a csoki, az csoki :P

A gyümölcsöket Zsombi darabra vágva kapja, a narancsot ugye gerezdben. Én egy picit megtöröm a közepénél, és úgy már meg tudja rágni.

Én a gyermekeknek való elmex fogkrémet használom, a fogorvos ezt tanácsolta, mert ez jobban építi a fogakat, vagy mi a szösz. Mondjuk nem olcsó, mert egy tubussal 600ft. (ja, látom, Rena is ezt használja)

Most ezt elküldöm....

Kép

Kép
brigó
 
 


Sétálás: ha nem sietünk sehová, vagy ha direkt csak sétálni megyünk, akkor gyalog jön, és fogdos mindent, fél óránként teszünk meg kb. 5 métert. Ha sietünk, ki nem veszem a babakocsiból. Apjuk ma megcsinálta a tolhatós biciklit, holnap azzal megyünk a postára. Bár szerintem arról le fog könnyen ugrálni, és a fél órás út 3 óráig tart....

Mági!
Most olvasom a szomorú hírt :(
Őszinte részvétem!

Rena!
Szavaztam Petrára :wink:
Én kb. 1 éves koráig adtam a granulátum teát, utána jött a filteres gyerektea, most meg már a milford (ezt azért szeretem, mert ízesíteni sem kell, anélkül is isteni, főleg a cseresznye-citrom)Én kb. 1,5 literhez adok egy filtert, szóval nem is olyan erős. Sosem tudtam meginni az 1 csésze+1 filter variációt....

Sziszka!
Nagyon jók a képek! Gyönyörű mindegyiken Lily!!!!

Magasság: én 173, apjuk 194 Zsombi 15 hósan volt 87, szerintem most már van 90 is (így aztán majd érte is fizethetünk a csúzdaparkban :( :lol: :lol: :lol: )

Kép

Kép
brigó
 
 


Még pár kép. Sajna a szülinaposak még nem nagyon vannak, mert főleg sógoromék fényképeztek és még nem küldték el a képeket.

thomas torta:
Kép


mindenki thomast szerel:
Kép


Zsombi rollerrel:
Kép


jókedvűen:
Kép


futás:
Kép

Kép

Kép
brigó
 
 


Na, asszem mára ennyi elég belőlem :lol:

Kép

Kép
brigó
 
 


Sizasztok!

SZiszka, nagyon jók a képek!
Hol csináltattátok?
az elsőn a póló az nem H&M-es? :) és hogy volt mert vannak jelmezes képek, meg köznapi rucisak is, azokat Ti vittétek?
Réka 74 cm körül lehet szerintem, ennyi volt jó 1 hónapja.

ja, és ma végre Réka is elindult rendesen, legalábbis ment egyben másfél szobányit :)

Brigó, hát igen, Zsombi is hatalmas :) Húsét, tök jó, hogy nálatok van locsokodás, Pesten nem annyira jellemző...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Brigo
Huuu Zsombi is jo nagy baba, nagyon aranyos a kepeken. Na latom azert csak sikerult Thomas-os jatekot venni 8) :) A torta is nagyon jo.!

Winnie
Marko utcaba csinaltattuk a kepeket. Az angyalkas jelmezt mi vittuk, de annyira megtetszett a fenykepesz csajszinak,hogy elbizniszeltuk(kaptunk erte tobb kepet). Ugy se tudtam volna soha tobbet raadni. Igy mind a ketten jol jartunk :wink:
Igen az H&M-es felso :)

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Rena: az a baj, hogy Szonját mostanában nem kötik le a könyvek. Elkezdem neki mutogatni vagy olvasni ő meg továbbáll, vagy kiveszi a kezemből. Zenét sose hallgatunk, ez rossz, tudom, de nekem abszolút nem hiányzik. Nincs is lejátszónk…
Mostanában Szonja egész nap jön-megy, a lakásban mindenfelé vannak játékai, kicsit játszik mindennel, aztán megy tovább. Szokása, hogy mindkét kezébe vesz valamit, és azokkal járkál céltalanul. Most ilyen időszaka van, egyáltalán nem igényli, hogy leüljek vele játszani. Csak az ölembe kérezkedik fel pár percre, hozzám bújik, aztán megy tovább. Tök furcsa ez most nekem, de meg persze jó is, mert tudok tőle mindent csinálni… De lekiismeretfurim van, hogy nem foglalkozom vele eleget. De hát nem hagyja.

Alexxa: én is nagyon várom, hogy Szonja beszéljen már. Igaz, már egyre többmindent mond, több szónak az első szótagját. Pl. ha kér valamit= ké, ha ki akar szállni a hintából= ki, ha odadad valamit=tee, ha szomjas=isz. Az apa, anya, papa, cica, hápháp, huhu (kutya), mamma is már megy neki. Imádom a hangját!!

Rena: én is garnulátum teát adok neki, de épp múltkor néztem a dm-be, hogy vannak filteres gyerekteák (olyat már ihatnak), amibe nem kell cukor (azt írja). De én még nem vettem, mert egy nap alatt nem iszik meg olyan sokat, hogy érdemes legyen neki filtereset csinálni.

Tinu: szerintem bármilyen teát még azért ne igyanak, a koffein tartalma miatt. Legalábbis én nem adnék.

Tegnap egész nap kertészkedtem, jól elfáradtam, de elültettünk mindent. Ma meg inkább netezek, ahelyett, hogy mennék a dolgomra, míg Szonja alszik… ejnye-bejnye.

Brigó: én sajna nem bírok felkelni korán… Elég későn alszunk el apával, és olyan jó reggel tovább szundítani. Meg egyébként se zörögnék, míg Szonja alszik, nem akarom felébreszteni.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Csilla: szerintem ha 1 l vízbe tesz valaki egy filter feketeteát, attól senkinek nem lesz semmi baja. AMúgy én sem adok teát Tüncinek, mióta megissza a vizet. Minek?

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Tea: én már adtam neki ilyen napközis teát is: 2 lityóba 1 filter, de nem volt más, meg szerintem sem gáz ennyi arányban. Különben én porteát nem adtam neki, nem is szándékozom, kapott már citromfűteát (rendes növényből), meg gyümiteát (rendes gyümiből), meg zöldteát, de inkább a víz nállunk is amit adok.

Magasság: én 164, apa 192, Kiara most 79 centi és 9850 gramm.

Sziszka: annnnnyira helyes Lily!

Brigó: Zsombi is kész nagyfió már! :shock: :shock:

Rena: akkor, ha legközelebb megyünk, majd összehozunk egy talit! :wink:

Beszéd: na aki már látott, az tudja, hogy nekem meg be nem áll a szám! :oops: :oops: Én még azt is mondom neki, hogy pl. meggyes joghurtot eszel, finom ugye? Kicsit savanyú, de azért édes is, .... szóval én szövegelek általában, persze nekem is vannak olyan napjaim, hogy legszívesebben csak bambulnék ki a fejemből, nemhogy szövegeljek! :roll: Meg azért szoktam szünetet tartani, ha nem figyel rám rendesen, akkor nem beszélek én sem azért, mondjuk ha háttal ülve játszik a játékaival, fülhallgatóval a fején! :lol: :lol: :lol: Na jó, de azért én sem nyomom feleslegesen, de próbálom a legtöbb dolgot elmagyarázni neki, hogy mi, miért, hogyan, ...

Kép
kernico
 
 


Azt ugye tudjátok, hogy a zöld teában is van élénkítő, nemcsak a feketében? Ugyanaz a teacserje, csak a fekete meg van pörkölve. AMúgy persze hirdetik, hogy egészséges, gondolom, az is, bár én nem szeretem, viszont tartalmazza az élénkítő anyagot. Szóval csak azt is hígan a gyereknek. (Egyébként a kínaiak is hígan isszák. Tök sokszor felöntik a teafüvet. Igaz, a jó minőségű zöldet jó sokszor fel is lehet önteni.)

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziszka!
Lily gyönyörű szép a képeken! Annyira jó, hogy ennyi műtermit csináltatok! A kantáros farmerruha csodás nagyon!

Brigó!
Nem semmi egy csaj vagy! Le a kalappal elötted, hogy ilyen korán fel tudsz kellni, hogy elvégezd a dolgodat. Van ám akarat erőd! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Én most kezdek ellustulni, mert mindennel úgy vagyok, hogy ráér, majd meglesz, főzni is ritkábban főzök most. A takarítás rám férne, de csak általános dolgokat vagyok képes megcsinálni. Egy spájz takarítás nem ártana, de nagyon nehezen állok neki. :oops:
A képek nagyon jók! A torta szupi!
Zsombi egy óriás! :lol:
Oviba senkit nem ismerek, de anyós bizti mindenkit. Viszont nem hiszem hogy jó ötlet lenne betenni a nagy gyerekek (5-6 éves) közé Veronikát. Mindegy tuti ugysem vennék be még 1-2 órára sem. :cry:

KErnico!
Kár hogy nem jöttél el Paksig! :cry: Máskor ha esetleg a környéken jársz mindenképp szólj és összehozzunk egy talit! :) Ez másokra is vonatkozik! :wink:
NEm tudom már melyik nap voltál Körösön, de mi 5-én Kalocsán voltunk, ami még közelebb van hozzá! :)
Suli :twisted:

Tinu!
Mi is csak víz ivók vagyunk! ELeinte a folyadék mennyiség miatt kevertem gyümilével, de ha simán is megissza a kb fél litert (az elég ugye :roll: ) akkor minek adjak neki mást, nem?

A tea amúgy miért jobb, mint a víz egy gyereknek? Mondja el valaki, hogy miért kell? A gyümilé ok, mert van benne vitamin, bár szerintem a kajában bőven megvan minden.....

Egy hónapja Veronika 80 cm volt, én 182cm vagyok, apja is kb ekkora!

Képzeljétek olyan étvágyunk van, mint egy oroszlánnak! NEm tudom emlékeztek e, de pár hónapja elég ritkán etetem a csajszit hozzátok képest. Na most változott a szitu, (lehet a tej elhagyása miatt :roll: )
reggel 9-10 körül: anyatej + gyümi gabonafélével
dél körül: főzi kb 300-400 ml!!! :shock:
négy körül: főzi min 200 ml
este 9-10 között 200 ml sinlac + tej
közte meg ha igényli, akkor kap még egy almát vagy kölesgolyót.

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Noémi: elméletileg a teában(!) nem a filteres aromás cuccokban nagyon sok egészséges anyag van. De gyereknek én sem adok rendes teát, csak hígat.
Mondjuk mi nagy teásak vagyunk, én imádom legalábbis!
Nállunk eleinte csak víz volt, aztán mostanában kapott párszor teát, nem vittem túlzásba, de így is állandóan azt akarna inni, úgyhogy visszaszokunk a vízhez!

Kép
kernico
 
 


Ja, Noémi: mi korábban voltunk, valahogy Húsvét után pár nappal.

Tinu: úgy tudom, hogy a zöld teába nagyon kevés, és az sem igazán a koffeintartalma miatt, mert az minimális. Az egyetlen, amiben nincs, és tea, nem gyümik, az a fehértea. Egyszer ittam olyat, végülis nem volt rossz. A zöld elméletileg utánna jön, aztán a vörös, és a fekete. Mármint élénkítőtartalomban.

Kép
kernico
 
 


Kernico: ez biztos, hogy nem igaz, hogy a zöld teában nagyon kevés a koffein. Az sem, hogy a fehér teában nincs koffein. (Utána is néztem a neten, csak hogy ne mondjak saját kútfőből hülyeséget.) A tea színe az elkészítés (konkrétan a fermentálástól, amit tévesen pörkölésnek neveztem korábban, de bizti azért, mert még sose láttam, hogy csinálják, de alapvetően egy oxidációs eljárás és erjesztésnek hívják magyarul - na ebben is kiműveltem magam :) ) módjától függ. A zöld teát egyáltalán nem fermentálják. De ennek nincs köze a koffein (vagyis a tein és teofillin) tartalmához. AMúgy biztos van különbség az élénkítőtartalomban a teák között, de valszeg inkább a teacserje fajtájától, vagy a szüretelés idejétől vagy mittomén mitől függhet. Viszont olyan oldalt nem találtam, amin ez konkrétan szerepelne, hogy melyik teában mennyi az élénkítőanyag. Azt olvastam néhány helyen, hogy a zöld teában kevesebb, mert a kínai teában amúgy is kevesebb (a teacserje miatt). De a kevesebb nem egyenlő azzal, hogy nagyon kevés. Inkább higítsd a zöld teát is, ha Kiarának adod.
Vagy adj neki roibusht (hogy kell írni?), mert abban egyáltalán nincs élénkítőanyag, az nem teából van. Viszont nagyon finom. Na, asszem veszek én is és kipróbálom, ízlik-e Tüncinek.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Köszi a teás hsz-ket! Én semmilyen koffeintartalmú teát nem akarok adni még Petrának, a gyümiteákon (gárdonyi, teaház, milford) agyaltam, na meg a pickwick gyerekteán. Utóbbit vettem is tegnap a tescoba, most azt itta a lány. Én el sem tudom képzelni, hogy pl reggelihez vizet adjak. Virslit ettünk, az nálam is csak teával együtt működik! :)
Nem igazán értem, hogy miért vagytok tea ellen? jó, ha megissza a vizet is, megvan a folyadékmennyiség, nem vagyok én víz ellen. Ja, vagy azért, mert akkor meg leszokik a vízről, igaz? Akkor értem már. De úgy tudom, hogy tök jó dolgok vannak a gyümiteákban, amik jók a szervezet számára, nem csak azért is isszuk, mert finom.
A fekete teák meg úgy tudom, kimondottan kerülendők gyerekkorban, mert abban sok csersav van (mondjuk a napközis hígitásnál ez biztos nagyon elenyésző) a gyümiteákban viszont nincs. (zöldben is van)
Mi is nagy teafogyasztók vagyunk, sőt apa még inkább, minden reggel kint hagyja a teraszon a bögréjét, mert még olyan forró, hogy ott iszogatja meg fél lábbal munkába menet. :D
Petra egyébként csak akkor iszik sok vizet, ha nagyon szomjas. amúgy csak pár korty. napközben ezért kb 2 dl víz+1dl multivityi keverékét kapja meg eddig granulátum teát (kamilla+citromfű+gyümi mikor milyen) azt úgy csináltam, hogy 2 deci vízhez 1 teáskanál tea.
Visszatérve még a fekete teára -aztán eldugulok- , én ha este iszok, akkor ott hajnalig nincs alvás, annyira felpörget. így járok pl esti csokizással is. úgyhogy nálunk este milford,gárdonyi ivászat van. (Én 2-3 éve jöttem rá csak, hogy a pickwick gyümitea az tulképp feketetea aromával, pont egy pár álmatlan éjszaka után :twisted: :) )

Brigó!
Zsombi 90 centi? :shock: :shock: Az igen! Szép nagy legény lesz! Jók a képek, jó már látni! :) Köszi a szavazatot! :)
Le a kalappal tényleg, hogy fel tudsz kelni ilyne korán és dolgodat végezni. Na majd két gyerek után biztos mi is megtapasztaljuk, hogy másként ezt már nem lehet. :)

Niki!
Oké, majd legközelebb! :)

Noémi! Biztos a tej miatt ugrott meg így a fogyasztás! :) Tök jó. Én mondjuk már nem mérem mennyiket adok, csak úgy ránézésre. Ha kér még kap, ha nem kér, eltolja. MOndjuk kifliből sosem elég neki. Tegnap még reggeli után :!: lenyomott 1-et. Pedig abban aztán nincs semmi tápláló és egészséges :roll: :oops:

Na mentem. Az előbb kivittem a kukát és a nagy zuhancs utáni meleg napsütés olyan de olyan jó illatot varázsolt kint, hogy ezt kár kihagyni. megyünk kifele. tegnap ültettem három ládányi futó muskátlit, Petra segített :oops: hááááát az ajtó előtt kénytelen voltam levenni a cipőjét, nadrágját, kabátját. én még ilyne koszosan nem láttam. nem baj, van mosógép. :D

omr
 
 


Tinu! Látom utánanéztél. Én is.. :D ezt én is olvastam amit te.
Egyszerűsítve, a zöld tea azért egészségesebb, mint a fekete, mert több benne az antioxidáns. A vöröst meg érlelik évekig, mint a bort, attól olyan finom. Fehér passz. már nem olvastam tovább azt hiszem akkor hozta Petra a 4. mesekönyvét nézegetésre. :oops:

omr
 
 


Sziasztok!

Egyike azon napoknak, amikor 1/2 9-kor keltem :) Zsombi még mindig alszik, lassan felébresztem. Egyébként ilyenkor tök parám, hogy nem e már nem is lélegzik, stb, stb. Nektek nem szokott ilyen érzésetek lenni, ha sokáig alszik?

Tea: én sosem voltam ínyenc, aki szereti kipróbálni a különböző teákat. Bár egyszer, amikor még melóztam, az egyik bank küldött ki olyan teakészletet, ami tartalmazott kanalat, amivel a teafüvet kellett "mérni", meg tea tartó dobozokat, stb, és volt benne 4 fajta tea. Na, már nem emlékszem, hogy milyenek voltak, de arra igen, hogy a tetszésem nem nagyon nyerte el egyik sem. Jó nekem a Lipton-citromos :D
Na szóval, ebből kifolyólag a témához sem tudok hozzászólni, bár azért mégis írtam a teáról pár sort :lol:

Noémi!
Az tök jó, hogy Veronikának ilyen jó étvágya van! 300-400ml??? Jesszus! :shock: Zsombi meg mostanában nem nagyon eszik, mondjuk nem parázok, mert nem egy vékonyka alkat.
Nem vagy kispályás a 182 centiddel!
MIért kell a víz helyett tea? Semmiért.... Én pl anno Jázinak azért adtam gyümilét kb olyan 9 hósan, mert megsajnáltam, hogy ne csak vizet igyon. Na onnnantól nem itta meg a vizet :? Viszont a gyümilé nem volt gazdaságos, így került képbe a tea. Zsombor már a kezdetek kezdetén nem itta meg a vizet, emlékszem, hogy amikor piciként csuklott, és bent voltunk a városban, és adni akartam neki vizet üvegből, kiköpte, így be kellett vonulnom valahová, és meg kellett szoptatnom, hogy végre abbamaradjon a csuklás.
Ja, ha muszáj felkelni, akkor muszáj. Jó, nem szó szerint írom, mert senki nem kényszerít rá, talán csak saját magam. Szeretem azt, ha valaki véletlenül betoppan, akkor rend van, és nem kell szabadkoznom, hogy bocsi a kupiért, de hát a gyerekek..... Mellesleg vannak olyan napok, amikor nincs kedvem semmit csinálni, vagy nincs időm, mint pl tegnap, mert egész nap kint voltunk, és most megint tök kupi van, annak ellenére, hogy itthon sem voltunk....DE! Általában ilyenkor szokott vki meglepni azzal, hogy eljön hozzánk :? Ha kupi van, tuti, hogy jön valaki, ha rend van, akkor senki :D
Ovi: én nem rábeszélni akarlak, hisz én sem raktam be egyikőjüket sem, de vannak azért ott kezdő ovisok, akik csak 3 évesek, meg nyáron, amikor úgy is kint vannak az udvaron, szerintem simán néznének rá az óvónők. A gyerekek meg szeretik a kisebbeket, pl tegnap mi is lesétáltunk az oviba, Zsombit úgy körbefogták a gyerekek, hogy csak na! Fogták a kezét, sétáltak vele, vitték homokozni, csúzdázni, stb, stb.

Hopocsi!
Hát, ezért írtam, hogy valamit valamiért. Ha nyugodtan szeretnél takarítani, azt úgyis csak akkor lehet, amíg Szonja alszik. Zörögni, csörögni én sem szoktam, mert ilyenkor csak portörlés, vasalás, hajtogatás, varrás, max. mosogatás. A zajos tevékenységeket, mint pl. porszívózás, csak akkor, ha már ébren vannak a gyerekek.

Sziszka!
Végülis csak síneket vettünk (igaz, postaktg-gel együtt 10ezer volt :shock: ), meg kapott anyutól, és hugomtól egy-egy mozdonyt.

Winnie!
Gratulálok Rékának a totyogáshoz! :)

Rena!
Azt meg nem írtam, hogy majd behaltam a weblapcímeteken :lol: russocasa :lol: ötletes!!!!

Szép napot mindenkinek,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Rena!
Tegnap du. én is futómuskátlit ültettem, nekem Jázi segített. A palántákról leszedte a levelet :evil: , és azt dobálta a ládába. Mindegy, úgy is azt szokták mondani, hogy el kell csipkedni a végét :)

Kép

Kép
brigó
 
 


Tea: mi nagy teásak vagyunk a férjemmel. Szoktunk venni különlegességeket is, de Balázsnak még nem adtam illetve mikor megszületett utána mondták, hogy a sárgaság miatt adjak neki csipkebogyó teát ez csak néhány nap volt! Szinte csak vizet iszik vagy tápszert bele pici kakaó azt nagyon szereti, a tejet még alanaturan nem próbáltuk! Félek, ha elekezdeném nyomatni a gyümilevet meg a teát leszokna a vízről. Gyümi levet már ivott volt, hogy kiköpte volt, hogy nagyon ízlett neki!

Tegnap voltunk védőbe: végre átléptük a 9 kilót 9070g és 75 cm.

Csodaszép hétvégét mindenkinek! Holnap megyünk Jugóba piacozni! Kíváncsi vagyok még soha nem voltam!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Bribó: amúgy változhat a gyerekek ízlése. Én se gondoltam volna. De TÜnci kezdettől nem itta meg a vizet. A gyümilét és a teát igen. Aztán egyszer beleivott a vizes flakonba, nem köpte ki, hanem tetszett neki. A teája is elég híg volt, szinte vízízű. És aztán ezen felbuzdulva néhány hete kipróbáltam, hogy mi van, ha vizet rakok a cumisüvegébe. Meglepetésemre mindenféle reakció nélkül beszlopálta. Sőt, a múltkor akartam neki adni szőlőlevet, hogy kicsit meghajtsa, erre az nem tetszett neki, nem akarta meginni. Igaz, lehet, hogy ott rontottam el, hogy akartam neki adni kamillateát, de attól határozottan elfordult. Viszont látta a színét (sárga) és utána minden sárgát konzekvensen elutasított. Szóval van ám fifikájuk. :lol: Vicces, mert a tejet sem issza meg cumisüvegből, csak ha pohárból adom neki.

Kép
Kép
tinu
 
 


Mi most teazárlaton vagyunk.
Reggelire tej,kakaó, narancslé, napközben és éjjel, ha kell, víz.
7 hónapig csak teát volt hajlandó inni,nehezen tudtam átszoktatni a vízre,nem akarom, hogy újra kísértésbe essen. Szeretném,ha a fogai sem színeződnének el.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Noémi: a takarítással ugyanúgy vagyok, mint te. Nagyon nehezen szánom rá magam, mindig csak tűzoltásszerűen takarítok, rakodok… Ha valaki benézne a szekrényeimbe, fiókokba, elájulna… Nagy kupi van bennük! De most muszáj lesz egy alapos nagytakarítást csinálnom, mert már nagyon régen volt.
De ma éppen sikerült felmosni, meg nagyjából rendet rakni, mert anyu elvitte Szonját délelőtt. Így azért lehet haladni a dolgokkal, de ha Szonja itt van… Minden felpakolok a padlóról a porszívózáshoz, de mire odaérek, tuti, hogy Szonja felét leszedi, meg odaül, ahol épp porszívózni akarok…

A vízivással én úgy vagyok, hogy magam se iszom meg, így Szonjának se adok. Olyan íztelen, nekem nem is esik jól…
Tényleg akartam kérdezni, hogy ásványvizet már ihatnak forralás nélkül? (nem bébivízre gondolok, hanem sima ásványvízre)

Noémi: jól láttam az étrendben, hogy nem adsz Veronikának tejtermékeket, meg kenyeret, ilyesmit, vagy csak nem írtad bele?

Brigó: én nem szoktam aggódni, ha Szonja sokat alszik, mert megszoktam tőle. Képes délután is 3 órát aludni egyfolytában. Meg reggel is néha 9-ig is elalszik. De persze van, hogy már fél 7-kor kel…

Tegnap mikor gazoltam, Szonja is segített, én pakoltam bele a vödörbe a gazt, ő meg szórta ki nagy lelkesedéssel. Így sose tellett meg a vödröm…

Valakinek volt olyan, hogy fogzáskor kiütéses lett a gyerkőc? Szerintetek lehet attól? Szonja hasa, lábai, segge tele van apró oiros pöttyökkel.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Csilla: egy éves kor után ihatnak vizet forralás nélkül a gyerekek. Szerintem ásványvizet is ugyanazt, mint a felnőttek, már nincs különbség. A kiütést nem tudom, de gyanús, hogy a hasa is olyan, hogy nem a fogtól van. Nem lehet, hogy a kertben valami megcsípte nadrágon keresztül? Nézesd meg szerintem dokival.

Kép
Kép
tinu
 
 


Annának én szénsavmentes ásványvizet szoktam adni forralás nélkül.

Ami nekünk ízetlen, az azért, mert hozzászoktunk bizonyos ízekhez, sóhoz, borshoz, cukorhoz, stb. Ezért van az, hogy a sómentes főzelék, amit főzünk nekik, számunkra katasztrófa, de mivel ők nem tudják milyen az, ha be lenne fűszerezve, és a naturális ízeket ismerik, így szívesen eszik, isszák ezeket :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Tinu: hűűűű, te aztán tényleg jól kiművelted magad teaügyben! :D De most jól meg is leptél, mert én ezt egyszer egy cikkben olvastam, és gondoltam csak nem a kisujjából szopta az ember, de akkor elképzelhető! Roiboost is szoktam neki adni, és ha abban nincs tényleg, akkor ezentúl azt kap. Na akkor ezt is biztosan rosszul tudom, de én meg azt gondoltam, hogy a Roiboos tea a vörös tea! :oops: :oops: :oops: De minden teát higítva adok neki, illetve a citromfűt meg gyümiteát az rendesen, bár volt amelyiket ásv. vízzel felhigítottam a végén, mert még nekem is túl intenzív volt.

Rena:
ennyire felpörget? :o :shock: Mondjuk nekem olyan alacsony a vérnyomásom, hogy a kávé után is tudok simán aludni! :oops:

Csilla: igaza van Máginak, ők még értékelik a természetes ízeket, mint a vizet azért, és igazából az a legegészségesebb is. Mondjuk nem a csapvízre gondolok, mert abból meg nem tudják kiszűrni rendesen sem a fekáliát, sem a gyógyszereket, amik a wc-ből kerülnek oda (kipisilve), úgyhogy azt én sem iszom, de ásványvízet igen! És már mi sem forraljuk Kiarának! Ja, és ezt onnan is tudom, hogy anyának a munkahelyén csináltak tesztet a csapvízből és tele volt ilyenekkel. Ha nem is sok, azért én inkább kerülöm!
Bocsi, ha ezzel valakinek most felfordítottam a gyomrát! :oops:


Noémi:
nagyon komoly mennyiséget eszik Veronika! Kiara mostanában alig eszik, így még jobban tátom a szám! :o

Mi sem úsztuk meg a lázat! Pár napja hőemelkedése van, amit a fogaira fogtam, de ma reggel meg 38,2 volt már, kapott lázcsillapítót, most nincs neki! :roll: Dokihoz majd hétfőn tudom vinni, de semmi más nem látszik rajta, csak a keze állandóan a szájába, és kívülről is fogdossa ott, ahol nagyon dudorodik a foga (alsó rágók, alsó első fog, felső szemfogak :( szegénykém)

Ja, és a lányom mostanában olvasni akar folyton! Mindig mutogat valami szövegre, és fel kell olvasnom neki, és akkor vigyorogva megy tovább, és bólogat, hogy oké, akkor már tudom! :lol: Pl. adtam neki tegnap Danone joghurtot, amire rá van írva, hogy Könnyű és finom, és ezt pár napja már felolvastam neki, erre most mutogat rá, én meg mondom neki, hogy betűk, mire ő majdnem veszekedve mondta, hogy Kö-kö-kö, mondom: ja igen, könnyű és finom, erre tiszta boldog volt, hogy igen, erre gondolt! :lol: :lol: Annnyira édes!

Kép
kernico
 
 


Rena!
Elküldenéd mélen a táblázatot? Nekem csak az van meg, ami még hiányos.

Kössssz,pussssz

Kép

Kép
brigó
 
 


Sziasztok!

Kiarának délután már 39,5 volt a láza, hűtőfürdők tömkelege, kúp, Nurofen, így most alvásnál "csak" 37,9 de járok be hozzá figyelni, asszem ez lesz az este is.
Meglepődtem, mert felhívtam az ügyeletet, és azt mondták, nem kell még bevinni ennyinél! Bár nem értem, hogy akkor csak ha 40fokos lesz? :shock: :shock: De szerencsére lentebb ment, bár még csak most jön az este, parázok is tőle!
Csak az idegesít, hogy most még holnap is nyomjuk le a lázat, aztán csak hétfőn lesz így foglalkozva a kiváltó okkal! Szerintem ha a holnap is ilyen lesz, akkor ha apa hazajön délután visszük is be, nem érdekel, hogy nem kéne még szerintük! :roll:

Ja, és lehet, hogy nem a tojástól pöttyösödött múltkor, mert tegnap evett olyat - rokonoknál - amiben tojás volt, és nem lett pötyis, csak akkor tudnám mi üthette ki múltkor. Na majd ha meggyógyul, kipróbálom megint a tojáskrémet reggelire a sárgájából, hátha!
Epret én még nem adtam, mert az erdeigyümis joghurt után viszont pöttyös lett! :roll:

Na megyek is, mindjárt ellenőrzés!
Jóccakát mindenkinek!

Kép
kernico
 
 


Hali!
Csak bekuksiztam gyorsan, amíg a nagyi felöltözik, utáni indulunk az ügyeletre!
Niki! Petra kezet foghat Kiarával! Tegnap délután 38,9 volt a láza, Nurofen, hűtőfürdő, estére semmi javulás, kúp, fürdő. Éjfélkor tüzelt mint a kályha, megint hűtőfürdő, 38.9 még mindig. Reggel 38,7, mi mindjárt indulunk. Kedve jó, bár nem sokat aludtunk.
Tegnap előtt este már fájhatott valami neki, mert éjjel 1-től hajnal 5-ig nem aludt (tunk). Tegnap este is sokszor fent volt, köztünk alszik 2 napja. Étvágya viszont kicsit csappant, azt hittem a foga miatt, mert eléggé dagadt neki is az ínye, meg picit piros és pöttyes a feneke,viszont a nyelve fehér, úgyhogy inkább valami mandulagyuszira gyanakszok. Na majd beszámolok, meg jövök még amúgy is.
Kiarának is jobbulást!!!!!!! Puszi

omr
 
 


Hólyagos garatgyuszi. Cataflam csepp 3*9 csepp, holnap telefon, szerdán kontroll. Minden oldalt bedurranva az íny, de nem mostanában bújik még ki fog, azt mondta a dokinéni. Szerencsénk volt, mert a mi doknénink ügyelt éppen.

omr
 
 


Sziasztok!

Na túl vagyunk az estén. Apa hazajött 11kor, együtt megnéztük a lázát megint, mert forró volt - pedig 1 és fél órával elötte kapott Nurofent - 39,1, így még este is nyomtunk egy hűtőfürdőt, aztán nem akart aludni. 1ig játszott köztünk az ágyban, mászkált rajtunk, aztán 1kor adtam neki Germicidet, és visszaaludt és este már nem volt láza. Most alszik, de Nurofent adtam neki, mert bár nem mértem - elfelejtettem lázmérőzni :oops: de melegnek találtam, ha nem is nagyon, azért a tuti kedvéért. Meglátjuk, ha felébred mi lesz, mert addigra itthon lesz apa, és ha lázas megint, akkor megyünk, nézzék meg mi az oka!
Rena: a csepeli topicban írta az egyik lány, hogy nálluk is ez volt, csak tűszős mandulagyuszi! Na majd meglátjuk, ha lázas lesz felkeléskor, akkor megyünk, ha nem (mert szerencsére már hajnalban + reggel sem volt, akkor várunk hétfőig).
Cataflam csepp????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Az nem semmi! Nem erős az kicsit egy gyereknek? Vagy ez a csepp kifejezetten nekik van?
Ja, neki a popsijáról most tűnt el a pirosság. Dokinéni mondta, hogy ez azért van, mert nő a foga, és ő nem kifelé csorgatja a nyálát, hanem benyeli, és az marja neki. De most elmúlt szerencsére, mert már nagyon piri volt.

Kép
kernico
 
 


Jobbulást a kis betegeknek!!! ++++++++++

Szonja popsija is nagyon piros, meg a térdhajlatai is. Megint olyan ekcémás szerű kezd lenni. Szerintem ez is a fogzástól van, de holnap elviszem a dokinénihez, adjon rá gyull. csökkentő kenőcsöt, mint a múltkor. Akkor is épp fogzott...

Képzeljétek! 3 hét múlva megyünk lagziba!!!! Úgy várom!
Csak anyagi csőd lesz: ruha (mert ugye nem jönnek rám a régi ruháim), cipő, nászajándék... bele se gondolok.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Betegeknek jobbulást!+++++++++++++++++++++++++++++++

Éééééééééés miért jó, ha az embernek lánya van? :lol:
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu, nagyon jók a képek, a második kedvencem, az fantasztikus!!!!

Csilla, a gyullcsökk krém szteroidos? azt én nem kenném rá...
Rékának volt ekcémája, többször pöttyös, de eddig csak 2-szer kellett rákenni. Kend testápolóval, ill ha az nem segít, sudocrem-mel, az is jó az ekcémára, és mégsem szteroid!!!

hú, du végigolvastam a termést, erre most persze új lap, már elfelejtettem....

jobbulást mindenesetre mindenkinek.

A teértekezéseket meg tök jó volt olvasni!!!

Mi apával pénteken voltunk bulizni, tök jó volt, anyósom volt Rékával, simán elaludt, sőt, mg reggel sem reklamált, akkor is elvolt anyósommal, hagytak minket aludni (f3 után értünk haza). de jó volt táncizni, meg koktélozni kicsit ;)

Tegnap voltunk Ikeába, vettünk kisasztalt, kisszéket Rékának, még le akarjuk festeni, de ma már kicsit ráültettem a székre, elvolt rajta.

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Jobb reggelt mindenkinek!
Basszus én még ennyit nem aggódtam. Este 40 fokra ébredtünk! 2 hűtőfürdő, 2 kúp, később még Nurofen, vizes lepedős csavarás, bár nem ér semmit, de raktunk a csuklóra, bokára is vizes pelust, úgy aludt el, hát 4 órakor 38,8-ig ment le.
Ami még rosszabb és jobban aggaszt, az az, hogy nem iszik. Tegnap egész nap 1 deci körül ihatott össz-vissz, a cataflam cseppet már csak úgy tudtam beleerőltetni, hogy 1 falat almára 1 csepp, így ment le 9 falat alma, de legalább abban is van valami lé. Iszonyat félek a kiszáradástól, remélem ma jobb lesz, ha felébred hőmérés és telefon a dokinéninek. Most leizzadt reggelre, az mindenesetre jó jel, csak a fájás csillapodna egy picit, hogy tudjon nyelni és akkor inna egy picit és akkor beindulna a gyógyulás. :roll:
Van valami ötletetek, hogy hogy érjem el, hogy igyon?
Próbáltam mindenfajta lét, víztől kezdve teán át, gyümilé és tápszer, még kakaó is, de semmi.

Kiara hogy van?

Tinu! ÚÚÚÚÚgy szeretném már ha Petrának is ekkora sérója lenne! Nagyon jók a képek! Mondjuk múltkor Petrának is sikerült gumit tenni a hajába fentre és két oldalra is, kis penzli volt csak,de baromi édi. A csattokat imádja Petra is, ennek örülök! Ha lát valahol, akkor jön és mutatja, rakja a hajába, türelmes várja,hogy beletegyem, mert olyan büszke olyankor, mikor a végeredményre azt mondom,hogy: jajjjjjjjjjjjj de csiiiiiiiinooooooooos vaagy!!!! még illegeti is magát sokszor és tapsol. nagyon csaj.

Winnie! Mennyi volt az asztal és a szék? Én Ikea fan lennék, de apa ellene van, nem tudom rábeszélni, hogy menjünk fel oda majd étkezőasztalért,székért,ülőgarnitúráért, stb-ért, sok minden kell még a házba.
Ti hogy álltok a taxival jut eszembe? Petra most kezdte 1 hete végre saját lábával tolni magát. Csakhogy rájött, hogy hogy működik, pedig mutiztam már párszor. De most ráül és azzal közlekedik néha.

omr
 
 


Tinu: nagggyon édes a kiscsaj! Szonja is kapott már csatokat, de nem merem beletenni a hajába, mert félek, hogy a szájába veszi… De majd az esküvőre beleteszem ám neki! Csini legyen! Gumit még nem nagyon lehet neki, nincs akkora haja.

Winnie: igen, szteroidos a krém, de sajna csak az használt ezelőtt is, mikor ilyen ronda volt. Már több. Mint egy hete kenem bepanthennel, de egyre rondább neki, ezért viszem dokihoz. Persze amíg lehet, amíg halványabb, én se kenem szteroiddal.

Rena: mikor Szonja egyszer nem akart sehogy inni, a Panadol fecskendőjével tudtam megitatni, tetszett neki. Próbáld ki, hátha….

Szonja a taxival most kezdi hátrafele lökni magát. Még csak párszor ült rá. (mondjuk ő itt a legfiatalabb, nem?)

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Csilla! Nurofen fecskendőjével is próbáltam már. semmi.
most kiskanállal fogok bepróbálkozni, de még mindig alszik. most néztem utána a neten, 4 decit kéne meginnia neki egy nap.

Ja! esküvő! mi még 3-ra megyünk az idén, 1-en már voltunk. szóval 4 lakodalom/év. :shock: ráadásul a kövi 3-ban igencsak ugyanaz az asztaltársaság, mégsem mehetek ugyanabba a ruhába. :roll: :oops:

omr
 
 


Rena: húúúú, szegény Petra! Az a baj, hogy ha fáj neki a nyelés, akkor bármit adhatsz, akkor sem lesz jó. Nem is tudom, mi lenne a jó. És a Cataflam nem segít neki, hogy ne fájjon? Hátha a dokinéni tud valami jót mondani. Enni sem eszik? Szopi?

Kép
Kép
tinu
 
 


Jelentem felébredt a lányom 9-kor. Ilyen sokáig még sose aludt. 36,4 a hője! Ezt jól lehúztuk! :D
Evett tejpépet, abban volt másfél deci víz. evett egy fél körtét és ivott 3 korty teát!!! azért elég gyenge lehet, mert olyan részegesen jár.
Tinu! Szopi nincs sajna, én is gondoltam rá este, hogy de jó is lenne,ha még szopizna.
Dokinéni holnapra adott időpontot, mai feladat híg főzik és joghurt, puding bármi adása ami elég folyékony. meg persze próbálkozás továbbra is lötyökkel. na majd még jövök. Addig küldjétek a pluszt.
(Jó lenne ilyenkor valami oylan képesség mint a kiválasztott mentalistáknak. belehipnotizálnám a cicába, hogy: ezt most mindet megiszod!)

omr
 
 


Rena!

Mindenképpen figyelj rá, hogy kapjon fájdalomcsillapítót akkor is, ha nincs láza (Nurofen arra is jó, nem?). Mert ha a nyelés (még a folyadéké is) fáj neki, nem fog inni, teljesen mindegy, mivel adod.
Enni is úgy adj, hogy adj fájdalomcsillapítót, és amikor hat, akkor adj enni, de még akkor is fontos, hogy olyat, ami minél könnyebben lecsúszik, nincsenek benne darabosak (ha megeszi, akkor mixelj inkább megint mindent), és ne legyen savas (pl. citromos). Alma szerintem most nem jó, még reszelve sem.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Voltunk ügyeleten mi is tegnap: influenza és torokgyuszi! :shock: Most reggel már nem volt láza, de majd ha felébred, meglátjuk, hogy folytatódik-e?

Rena: mi is Cataflam cseppeket kaptunk a végén!
Húú, 1 dl az tényleg kevés! Pont ezt akartam írni, amit Beszti, hogy fájó torokkal nem nagyon van kedve gondolom, az meg jó ötlet, hogy fájdalomcsillapító, kb. fél óra mire hat, és akkor kéne megpróbálni. Meg azért próbáld variálni, hogy ami érdekes neki, abból lehet szívesebben próbálja: pohár, szívószál, ...
40 fok? Az tényleg gáz, gondolom mennyire idegeskedhetsz, mert én már a 39,5nél is tiszta ideg voltam. :(

Tinu: assssssszta! Megzabálom! Nagyon csajos, annyira tetszik! :D :D :D :D :D :D

Kép
kernico
 
 


CSilla, még a Sudocream-et is próbáld meg esetleg, ha van otthon, hátha, nekünk az segített. Testápolózni meg állandóan testáplózzuk, reggel este. A cremor Aquosus testápolót szokták javasolni ekcémára, azt nem csak bőrgyogyi, a házidoki is fel tudja írni elvileg. MEg fürcsikrémmel kend be a testét, és úgy vidd fürcsizni, más fürdőcucc nem jó nekik.

REna, 7500 Ft volt asztal két székkel, ez ötk natúr, le kell pácolni, vagy festeni, illl így is jó, csak nekem nem elég vidám. Van színes is, csak az még kicsit nagy nekik szerintem.

jobbulást a babóknak...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


winnie: már mikor az első ekcéma kijött, azóta fürdetőkrémet használunk, meg nem használok a ruháinak öblítőt sem, csak hipoallergén mosószert. Testápolót használtam neki egy ideig, de nem vettem észre, hogy jó lenne, akkor is előjött neki ugyanúgy. A sudokrém nekem nem vált be, amikor piros volt a popsija sem, a Bepanthen szerintem jobb.

Ma azt mondta a dokinéni, hogy ha makacs lesz az ekcéma, akkor vigyem el a bőrgyógyászhoz. Most meglátpm elmúlik-e a krémtől. aztán kiderül. mi legyen.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Sziasztok!

Jobbulast a kis betegeknek++++++++++++++++

Mi is megvagyunk fazva egy kicsit, de eppen csak hoemelkedese volt Lilynek.
Rena
40C laz? :shock: Huuuu de durva nem csodalom,hogy nagyon aggodsz. Nekem nincs semmi otletem hogy lehetne megitatni, de amit Beszti irt az valoban jonak tunik. Remelem mar nem fog felszaladni a laza Petracicnak.

Tinu
Nagyon edes Tunci, olyan igazi csajszis :D :D

Csilla
En nagyon szeretem a sudocremet mindig azt hasznalom.

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Beszti! Köszi! Próbaltam így is, nem ment. Délután aztán eszembe jutott, hogy máskor mikor nem volt nálam semmi lőtyi, akkor vettem neki a boltba olyan szopós üveges lónyálat, amit vidáman megivott. Hozattam apával. Első reakció arra is eltolás volt, aztán erőszakkal a szájába dugtam :oops: és aztán örömmel megitta. Hígítottam rajta, így két részletben lent van 5 dl!!! Nagyon örülök. Viszont ma már 3szor volt hasmenése, ami viszont nem jó. Enni evett krumplifőzit, elég sokat. Jó hígra csináltam és teljesen pépesre.
Ivás szempontjából bármi eszetekbe jut, még várom! Egyenlőre akkor nyomom ezt az egészségtelen vackot. Próbáltam cumisüvegből, pohárból több fajtából, kanállal, félálomban, erőszakkal, fecskendővel.

Nekem meg fáj a bal hónóm (de hülye ez a szó, így leírva) alatt valami. nem érzek semmit tapintással, csak úgy fáj. mi a fene ez is?

Lázunk nincs amúgy! Remélem nem is megy fel estére. Vagy legalább is marad 38 alatt.

Niki! Kiarának jobbulást! Ő is ilyenkor influenzás mikor járvány sincs? :roll: Nagy országos járvány alatt meg itt mindenki megúszta.

hú de jó,h ekcémásak nem vagyunk, az se lehet egy egyszerű dolog.
Winnie! Taxi? arra nem válaszoltál! :)

omr
 
 


HEló Lányok!

Termeltetek rendesen ám míg nem voltam :wink:
MAjd csak behozom valahogy 8) NAgyon zűrös volt a multhetünk, így csak most írok. Bár hozzáteszem, hogy tegnap írtam egy csomót és elszállt :evil:
Képzeljétek, ugye írtam, hogy eladtuk a kocsimat. NA kis is néztünk helyette egy nagy családi egyterűt és már mentünk volna adásvételizni, csak kaptunk egy tippet, hogy a márkaszervízben le lehet kérdezni, hogy az adott autóban mennyi km volt az uccsó szervízkor. Ezt meg is tettűk, így kiderült, hogy amit pl 80ezer km-el hírdetnek abban van kb 180 ezer...és így tovább... Tudom kicsit off a téma, de azért is írom, le hogy mást se tudjanak átvágni a görények.Autót meg ugye mi sem 1 évre vennénk, így azt mondtuk, akko kicsit rárakunk az árra, de legyen új és franfó.NA mire ezeket lezongoráztuk eltelt 4-5 nap és egész nap rohangáltunk, meg Dalmit is szegényt hurcoltuk magunkkal és volt stressz is rendesen. Ennek következménye az lett, hogy szépen egyik este elkezdtem keményedni meg fájni... :shock: Hát betojtam ám rendesen, úgyhogy másnap csak fekvés volt és azóta is minimalizálom egy ideig a mászkálást, Dalmicipelést. Szerencsére megis szűntek a keményedések.
Egyébként meg Dalmicica megkapta a 15 hós oltást, egyenlőre semmi mellékhatás. Volt valakinél láz ettől???
Szerencsére a fogak sem kínozzák pár napja,mert elötte egy hétig szenvedtünk velük. Szinte nem evett semmit szegény. No nem mintha ez meglátszana rajta... :wink:

NIKI!!!!RENA!!!
SOK SOK gyógypusza megy a kis betegeknek!!!!!!!!!!!!! :? REmélem miahmarabb kigyógyultok!!!!!!!!!!

winnie,
én még nem is gratuláltam az első lépésekhez!!! SZUPER!!! Ügyi a csajszi!!! A bulizás miatt meg kicsit irigy-irigy... :lol: :lol:
Ja és megkaptam sms-t, írok mindjárt privit (ez a 'pü', tod a bal alsó sarokban így írják :wink: )

tinu,
ezek a képek valami csúcsszupik, de tényleg!!!!!!!!!!!!!!!!! Imádnivaló a leányzó!!!

Húú előző oldalom mi is volt.... :oops: :oops: Jaaa tea téma:
én örülnék ha meginná a natúr teát. De nem. MAx a granulátumot nagyritkán. Inkább gyümilé és mostanában víz néha. Én kb 5 hós koráig nem adtam más folyadékot neki, csak a tejet, de ezt máshogy fogom csinálni akármit is mondanak, mert úgyérzem ezért nem fogadta el a vizet.
Nahh még visszaolvasok kicsit.
Vendég
 


Szia Livi!
Köszi a gyógypuszit, már hatott is! :wink: Képzeljétek már magától kéri a lónyálat, aminek azért örülök, még akkor is ha amúgy nem.

Viszont már 6 tele folyós kakás pelus, remélem ez is elmúlik holnapra. biztos a vírus jön ki belőle. kapott normafloret.
láz nincs.
tényleg apára ütött ilyen téren, míg megvolt a mandulája 2 hetente beteg volt, a rekord 40,5 fokos láz, akkor már hallucinált, fények a falon, messzire menő tévé, óriásra nőtt kezek, erről mesélt, de 1 nap magas láz, aztán mint akit elvágtak.

Ja, Livi még neked! Szupik a vonalzók!! Éppen én is ma akadtam rá erre az oldalra, úgy láttam lehet ingyen kérni saját fotóval is, én azt szeretném majd, a szöveg meg egyik jobb mint a másik!

Nicsak! Bendi? Benedek vagy Bende? Eddig titkos volt! :D 57 nap??????? :shock: :shock: :shock: az már semmiség! Lassan gondolkodhatsz a kórházi pakkon, lehet, hogy jövő hónapban jön a kisöcsi! :D

omr
 
 


Livi: és mikor kapta Dalmi az oltást? Mert a 15 hósnál az oltási reakció később van, kb. 1 héttel az oltás után. Közvetlenül utána nincsen semmi. Legalábbis ezt mondta nekem a védőnő. Mi jövő héten megyünk oltásra.

Kép
Kép
tinu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: