Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nyetus, ne aggódj a tarkóredő miatt. Nekünk 2,4 mm lett és valóban 3 mm-ig tökéletes az eredmény. Szóval emiatt kár aggódni! Kép

Az én hasam is nő, bár nekem az első terhességem is elég korán látható volt, akár külső "szemlélő" számára is. Most is volt, aki már 10 hetesen látta rajtam (igaz, én is láttam). Én titkolni sem tudnám! Kép

Az emberek szerintem nem változnak, bár néha üdítően hat egy-egy figyelmes gesztus, akár az utcán vagy a laborban. Utóbbi helyre én igyekszem már akkor menni, amikor nincsenek túl sokan, ez általában 9-10 közé esik. Az nehéz csak, hogy addig nem ehetek, de inkább éhezem egy kicsit, minthogy beájuljak a tömegben (erre hajlamos vagyok, még akkor is, amikor nem vagyok terhes). Szerencsére a tömegközlekedést nem használom, az nálunk is kritikán aluli az utasok részéről. Kép

Csibe! Én 11 hét 5 naposan voltam UH-on, akkor a Picur 4,85 cm volt a feje búbjától a popsijáig. Kép Én is nagyon várom már a következő UH-ot. Kép

Angála! Smile-t úgy küldj, hogy kettőspont és zárójel, ne rakj se kötőjelet, se szóközt. Kép
Ja, a mellem nekem is nőtt! Kép

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Beatrix

Én pont 9-től 10-ig vártam a laborbanKép

Én is csatlakozom, én is megcicisedtemKép (rám is fértKép)

Móni
Monik
 


Sziasztok!

Én kicsit aggódok a munkahelyi bejelentéstől... nem is a főnököm miatt, csak én is csoportvezetői beosztásban vagyok, és egyrészt semmi kedvem, hogy a nyakamra küldjenek valakit helyettem betanítani tök hamar amikor szeretnék minél tovább maradni, meg hát az emberi jellem ugye, kicsit tartok tőle, hogy a csoport sem vesz majd annyira komolyan mivel úgyis elmegyek...
Mondjuk annyira nem izgatom magam, mert ugye a bébi sokkal fontosabb mint a munka, de azrét foglalkoztatnak ezek a dolgok. Bárkinek volt ezzel negytív tapasztalata, hogy túl korán szólt? (Amúgy én 12hetes múltam vasárnap)

A genetikai UH miben más a többi UH-tól?

üdv
Csibe

Kép

Kép
csibe26
 
 

 
 

Csibe

A genetikai UH sokkal részletesebb, nagyobb felbontású géppel is csinálják.

Én már 8 hetesen megmondtam a főnökömnek és a következő héttől már táppénzen is voltam. (nem igazán tetszett neki, de kit érdekel)
Mondjuk az én munkahelyem nem terhes nőknek való. Naponta 80km-t buszoztam oda és ugyanennyit vissza, kétműszakban dolgoztam, de főleg éjszaka, 12 órában, egyedül, kórházban ( újszülött intenzív Kép), ott pedig minden van, ami (nem) kell, pl. vér, betegségek, fertőzések, röntgen, kapkodás, stressz, egész nap nem evés, stb.
Itthon jó helyen vagyunk.Kép Csak a babáim hiányoznak. De nemsokára kárpótol a sajátom.Kép

Móni
Monik
 


Sziasztok!
(A könnyebb olvashatóság kedvéért a hosszuu ö és u helyett két u-t és két ö-t fogok írni, akkor talán nem bolodul meg a gép, és nem küld mindenféle oda nem illöö karaktereket. Ha így mégis nehezebb olvasnotok vagy mindegy, akkor írjátok meg, mert nem küszködöm vele. Köszi)

Bocsánat, ha erööszakosnak fogok tüünni, de elmondom megint, hogy mindenkinek tanácsolom, menjen olyan helyre az AFP vérvizsgálatra (persze, ha teheti), ahol el is végzik a vizsgálatot egy-két napon belül. Én nagyon megjártam, hogy kivártam a két hetet, amíg elszállították a vért, majd visszaszállították a végeredményt. Ha belemegyek az ottani újabb kontroll-vizsgálatba (hogy tanácsolhatták ezt nekem, mai napig sem értem), akkor húsz hetesen kellett volna döntenem arról, hogy kérek-e amniocentézist, ami ismét két hét az eredményig, plusz az idööpont kivárása a vizsgálatig. Ez minimum 22. hetes terhesség, de inkább 23!!! Mi van, ha valakinek akkor derül ki, hogy beteg a babája, és meg kell szülnie??? Persze nem kell, de eröösen ajánlani fogják neki. Szóval ez egy rémálom!!!!! Ne is beszéljünk róla többet, csak mindenkiért aggódom, aki kivárja a két-három hetet.

Az emberek, hmm...
Pont a mai napon képedtem el, hogy ennyire önzööek??? Én tudtam, hogy sokszor nem adják át a helyet, van tapasztalatom két gyerekkel, de amit ma tapasztaltam, az azért mindennek a teteje. Hozzáteszem, nekem már nagyon látszik a pocakom, már bátran kérdeznek rá, hogy ugye terhes vagyok. Ráadásul szeretek uugy is öltözni, hogy látható legyen, mert igen büszke vagyok rá Kép)
Szóval ma délután két gyerekkel utaztam a buszon. A nagyobb fiam már jól kapaszkodik a maga négy évével, de azért jobban szeretem, ha ül legalább valakinek az ölében. A 22 busz hegyvidéki járat, nagy kanyarok, eröös fékezések stb. De azért öö már állva is elvan. A kisebbik holnap lesz két éves, öö még fickándozik, nem igen kapaszkodik, nem is figyel még ilyesmire. Én sem szeretek állni a buszon pocakkal, mert azon tuul, hogy hamarabb leszek rosszul, félek az eleséstől, de persze most még könnyebb, nagyobb pocakkal rosszabb.
De minden együtt már sok volt. Ja, a kezemben volt még egy zacskó is, kenyérért indultunk, ami legalább 4 megálló.
Sem odafelé, sem visszafelé nem adta át senki a helyet, és nem idöösek ültek, hanem középkoruuak és kimondottan fiatalok. Nöök is!!!!!!! Rájuk voltam a legmérgesebb, noha ez igazságtalan, de mégis, öök is lesznek anyukák, kisgyermekesek, meg sem fordul a fejükben, hogy akkor fogják neki átadni az én gyerekeim a helyet, ha azt látják, ez így való???
Nagyon dühös voltam, odafelé egy lánynak beszóltam, de visszafelé már csak szomoruuan tudtam bámulni a sok érzéketlen bunkót. Én megértem, hogy délután mindenki fáradtan megy haza a munkából, de azt hiszem egy kismama karjában vitorlaként lengedezöö kicsi gyerek mégiscsak szánalomra méltó, de legalább ülööhelyre Kép
Na, most jól kipuffogtam magam Kép)

Csibe!
Én társ-cégvezetöö voltam, mikor terhes lettem az első gyerekemmel, és valóban nagyon nehéz volt a tekintélyemet megöörizni, de fura okból: kímélni akartak Kép

Méretek 11+6 naposan (én uugy tudom, hogy a betöltött hét napjától lehet azt mondani, hogy 11 hetes terhes vagyok) voltunk, nagyon nehezen tudtam a doktornöö megmérni a picurt, mert eleinte aludt, és azt mondta, a 11 heteseket még nehéz mérni, de megpróbálta felébreszteni. Addig nyomkodta a vizsgálófejet a pocakomon, míg majdnem bepisiltem Kép , de végül a baba táncolni, integetni kezdett, majd végre uugy fordult, hogy meg tudta mérni. Méretek: BPD: 18mm CRL: 51mm tarkóvastagság: 1,6
Mondhatom, átlag Szeredás gyerek méretüüek Kép Összehasonlítottam a két fiam adataival, és szinte mm-re azonosak, pedig a mérés nem tud teljesen pontos lenni.

Képzeljétek, nekem most szaporodtak meg a hányingeres, émelygéses tüneteim. Iszonyuu rosszul viselem az eröös szagokat pl. dohány brrrr

Most már abbahagyom, így is sok lett, bocsánat!
Puszi, Dorka
dorka
 
 


Csibe!

Én sem akartam korán megmondani a munkahelyen, gondoltam a betöltött 12 hetet megvárom. Így is lett, viszont tovább már azért nem akartam várni, mert szerintem egyre jobban látszik, és azt gondolom sokkal jobb, ha én mondom meg, mintha rákérdeznek. Először a nagyfőnöknek mondtam el, megbeszéltük, hogy végig szeretnék dolgozni (persze ha nem lesz semmi gond). Utána a közvetlen főnökömnek jelentettem be (még jó, hogy ilyen sokan vannak). Mindkettő megígérte, hogy nem mondja el másnak, ezért a munkatársak még nem tudják, bár szerintem ez már csak napok/hetek kérdése, mert egyre egyértelműbb.
Tehát szerintem a főnökkel beszélj határozottan, jobban fog bízni benned, mintha egyszercsak "kiderül" a dolog. A beosztottak pedig ráérnek megtudni.

Szülni egyébként az Istvánban fogok, ami állítólag elég felkapott hely. Csodálkozom is, hogy itt még csak én vagyok az egyetlen.

Zsana
zsana75
 
 


Zsu!
Nagyon eltűntél! Remélem minden rendben veletek.
zsana75
 
 


Dorka

Én sem akarom kivárni a 2-3 hetet az AFP eredménnyel. Van egy telefonszám, a Schöpf-Merei AFP laborjának száma, ahol TAJ szám ellenében megmondják az eredményt. A jövő héten majd felhívom, hogy mire megyek UH-ra, már meglegyen.

Móni


.
Monik
 


Sziasztok!

Móni!
Olvastalak a másik topicban, remélem, már jobban vagy! Azért ha elmúlik, pihenj egy kicsit, biztos keveset aludtál, ha már hajnalban fent voltál. Vigyázz magadra! Kép

Képzeljétek, kisfiamnak ma lesz az első napja az oviban. Kép Nagyon izgatott vagyok, kíváncsi leszek, hogy tetszik majd neki. Igaz, egyszer-kétszer már voltunk látogatóban, de az nem az igazi. Most sem hagyom még ott, beszoktatás lesz, nem tudom, meddig fog tartani.

Nálunk (Szolnokon) az AFP 1 hét alatt kész, így nem kell sokat izgulnunk miatta. Persze ilyenkor az egy hét is hosszúnak tűnik. Bár addigra meg lesz a Quartett-tesztem eredménye is (7-én megyek Pestre a 2. vérvételre és állítólag 2-3 nap múlva megvan az öszesített redmény). AFP vérvételre pedig 14-én megyek majd.

Zsu!
Tényleg nagyon eltűntél. Minden oké? Ha lesz időd, jelentkezz és írj pár sort. Kép

Na megyek, készülünk az oviba.

Legyen szép napotok, üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!
Nekünk szép napunk van, mert Bálint ma 2 éves Kép
Ennek örömére mindannyian náthásak és fájós torkúak vagyunk. Kristófot ma nem is engedtem oviba, pedig nekem ma kezdöödik a sulim.
Tulajdonképpen várom a sulit de lehet, hogy csak azért, hogy megmutathassam a pocim Kép)
Én már végigszoptattam egy évet a fööiskola egyik tanszékén (anyósom ült ott Bálinttal, míg nekem órám volt). Azt hiszem, ez mindannyiunknak romantikus idööszakként marad meg, mert könnyüü az nem volt, de izgalmas annál inkább Kép
Kíváncsi leszek, most is sikerül-e így megoldanunk, bár most nehezebb lesz, mert ugye már két másikat is rá kell bízni valakire (csak szerda délutánonként van sulim 2-8-ig), meg mert suli közben fog születni, azonnal vinnem kell. Bálintot két hetesen vittem elööször Kép
Szoptattam én már mindenhol, az elsöö babásoknak is ezt ajánlom, ne legyetek szégyenlöösek, a babának is joga van megéhezni bárhol, bármikor. Persze lehet diszkréten, egy pelus alatt ahonnét csak a cuppogás fog kihallatszani, de az is a baba vehemenciájától függ.

Most mennem kell, mert a nagyobb is felébredt, adok neki mézes teát és reggelit. Majd még jelentkezem, meg persze olvaslak ám titeket és nagyon várom az új írásokat én is!
Puszi, Dorka
dorka
 
 


Szia Lányok!
Én most pénteken töltöm be a 12.hetet, de már rendesen nem kényelmesek a régi gatyóim. Eddig még meg tudtam oldani az öltözködést, mert van 2 gumis derekú nacim és egy kantárosom, de lassan itt az ideje valami állítható-kötözős fajta beszerzésének. És sajna egyre jobban megyünk bele az őszbe, most már belefagynék a még kényelmes szoknyákba reggelente.
A melóhelyen nem akartam túl korán bejelenteni (már csak babonából sem), de mivel kezdettől fogva émelygek és semmi olyat nem tudok megenni-meginni, amit előtte, így kedvenc kolléganőmnek gyanús lettem és poénból rákérdezett kb. a 6-7. héten. Én meg poénból csak azért is elárultam neki. Ennek az a poénja, hogy másik kolléganőnk decemberben szült, a volt főnöknőnk pedig szeptember végén fog, szóval nagy nálunk a kiesés és csak ketten vagyunk már régi motorosok. Vagyis nemsokára egyedül marad az újakkal. Hát nem irigylem, de ha választanom kell: baba vagy ez a sokszor átszervezett, átformált, teljesen megváltozott cég, akkor tuti, hogy a saját boldogságomat nézem! Még az a szerencse, hogy az új főnökünk (januártól "kaptuk") toleráns ilyen dolgokban és miután elmondtam gratulált és közölte, hogy megérti, ha netán rögtön táppénzre mennék. Talán azért ilyen jó a hozzáállása, mert Ő is friss apuka? Kép Az igazság az, hogy én szeretnék addig melózni, amíg birom, de nálunk most annyi változás volt a melóhelyen (kiköltöztünk egy új épületbe a város szélére), hogy nem tudom milyen lesz így a téli kijárás. Szóval majd elválik, hogy mikortól táppénzezek. A lényeg, hogy a babával jól érezzük magunkat és biztonságban legyünk, a többi most másodlagos. Kép
Na, most egy kicsit melózok, hogy meglegyen a látszat. Sziasztok!
ancsimamóca
 
 


Sziasztok!
Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Rólam annyit, hogy 2005. 03.09-re vagyok kiírva és a Hietén fogok szülni.
Egy pár hete volt a Spektrumon egy műsor a méhen belüli "tanulás"-ról. Módszer neve: Logan, és a 18. héttől ajánlják. Esetleg valaki ismeri? Van internet oldal is róla angolul (http://www.babyplus.com). Szerintem, ha már a fele is igaz annak, amit ott írnak, akkor csak jó lehet. Persze nem olcsó eszközről van szó, de a babával kapcsolatos dolgokat sajna 10 ezrekben mérik. Kíváncsi lennék a véleményetekre.
Dorka! Te már kétszer is szültél a Szabolcs u.-i Klinikán. Nem hallottál véletlenül Balázsy dokiról?
Köszi előre is.
Sziasztok!
mano2005
 
 


BeaKép

köszi, úgy tűnik kialudtam a pocifájást. Most ébredtem fel. Kicsit még zubog a gyomrom, meg nincs valami óriási étvágyam, de úgy érzem, megmaradokKép

Móni
Monik
 


Móni! Pár napja én is nagyon ramatyul voltam. Szerintem valami vírus kering. Jobbulást! Kép

Mano2005!
Olyan izgatott lettem, mikor kiderült, hogy te is a HIETÉN fogsz szülni, ráadásul 3 nap különbséggel, hogy írtam egy hosszú levelet, majd elidétlenkedtem a küldést, és elszállt Kép

Sajnos Balázsy doktort így névről nem ismerem, de arcról szinte tuti. Hogy néz ki? Idős, fiatal, kövér, szakállas stb...

Nálatok első baba lesz? Régóta jársz a HIETÉ-re? De jó lenne egyszerre szülni Kép Muris lenne!

Sziasztok!
Dorka
dorka
 
 


Szia Dorka!

Igen, első baba és már nagyon vártuk.
A dokinál egyszer voltam a magánrendelőjében és egyszer UH-án a HIETÉN. Nekem személy szerint szimpatikus, de kíváncsi lettem volna mások véleményére is. Olyan 45 lehet és nem szakállas.
Szia!
ManóMamiKép
mano2005
 
 


Sziasztok!

Móni!
Én is a MÁV-ban fogok szülni, de csak kb 7 héttel késôbb, mint te. Viszont kíváncsi vagyok majd, milyenek a benyomásaid, tapasztalataid! Egyik volt kolléganôm szült ott 2004 decemberében, neki összességében tetszett a hely.

Ami a munkahelyemet illeti, én is csak a fônököknek szóltam eddig, meg a legközvetlenebb munkatársaimnak. Ha minden rendben megy a genetikai UH-on, akkor fogok a többieknek is szólni (szerintem is jobb, ha nem "csak úgy észreveszik"), bár még nem tudom, hogy hogyan... Nem vagyok híve a nagy formális bejelentéseknek...

Mindenkinek kellemes szerdát! Kép

Borbolya
(10+1)

KépKép

Kép
borbolya
 
 


Dorka
KösziKép

Zsuzsa
Átérzem az allergiád maximálisanKép

Borbolya
Tapasztalataim már most is vannak, mert én a MÁV újszülöttjén dolgozom.Kép Eddig persze csak a nővérek oldaláról ismerhettem a dolgokat, februárban más oldalról is megismerhetem. Bár azért bízom benne, hogy a saját kollégáim között lenni nem lesz olyan szörnyű.Kép Mégis csak ismerős hely, ismerős arcok, szokások. Nem árt, ha az ember belelát a dolgok mélyére. És mivel egy "pár" baba megfordult már a kezeim között, talán egyszerűbben mennek majd a dolgok és így tapasztalatból már előre tudom, mit fogok engedni és mit nem, hogy csináljanak a gyerekemmel.Kép

Móni
Monik
 


Szia Móni!

Arra azért kíváncsi lennék, hogy mit fogsz engedni, és mit nem. Úgy értem nekem mint elsô babás és antikórházos (még a vér látványától is rosszul vagyok) lénynek elég fantáziadús (és gondolom sokszor minden alapot nélkülözô) elképzeléseim vannak csak a szülés menetérôl, hiába olvastam utána. Szóval jobb lenne "szakavatott" véleményt is hallani a témáról...

Zsuzsa, neked meg jobbulást!

Borbolya

KépKép

Kép
borbolya
 
 


Borbolya

Én sem a szüléssel kapcsolatos dolgokban vagyok járatos, bár persze voltam jópárszor a MÁV szülőszobáján, tudom, nagyjából mit szoktak csinálni ott, leginkább persze a babával.
Én inkább az újszülött és az újszülött intenzíven vagyok járatos.Kép
De mivel ebből már volt probléma, hogy írogattam ezt-azt a munkahelyemről (a MÁV-os topikban), az ott dolgozók pedig elolvasták, félreértették és megbotránkoztak rajta, ezért a továbbiakban, ha írok valamit róla, azt e-mail-ben teszem. Tehát ha érdekel valami, írj a profilomban lévő e-mail címre és ott válaszolok.Kép

Móni
Monik
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is Kép Elvileg április közepe felé fogok szülni a MÁV-ban, ahol a kisfiam is született 16 hónappal ezelőtt.
Tegnap voltam dokinál, az UH-on egyelőre egy 1,4 cm-es petezsákot láttunk, az orvos 5-6 hetesnek saccolta, bár a mensi szerint már 7 hetes is elmúlt, azért remélem, ebből nem lesz gond.

Az emberek "segítőkészségét" volt szerencsém megtapasztalni az első terhességem alatt, attól tartok, a helyzet nem nagyon javult azóta Kép

Zsuzsa
remélem már jobban vagy Kép

Dorka
Bálintnak boldog szülinapot Kép

Beatrix
na hogy tetszett a kisfiadnak az ovi?

Andi
psandi
 
 


Móni! Kép

Én ugyan nem a MÁV-ban szülök, de azért érdekelne a véleményed, hogy a babáddal majd mit engedsz meg, hogy csináljanak és mit nem. Az intenzíves dolgokat magam is tapasztaltam, mint anyuka, mert kisfiam 8 napos koráig ott feküdt. Ott elégedett voltam mindennel és mindenkivel. De a "sima" csecsemőosztályokon olyan titokzatosak a dolgok, szinte semmit nem mondanak, nem kérdeznek. Ezért kérdezem, hogy mihez ragaszkodjak, és mit "nézzek el".
Bár, így második gyerekkel, már annyira nem tudnának "falhoz állítani", de azért jobb, ha az ember tud is egy-két dolgot, hogy magabiztos lehessen. 2001-ben, amikor szültem, a rooming-in-es anyukáknak például nem engedték a pelenkázást, nem engedték, sőt tiltották és meg sem mutatták a köldökápolást, stb. Most már tudom, hogy Isten sem tilthatja meg, hogy tisztába tegyem a gyerekem és kibontsam a pólyából (akkoriban ez is tilos volt!).
Ezért megköszönném, ha nekem is írnál mail-t, ha lesz egy kis időd.

Köszi: Beatrix
beatrix28
 
 


Andi! Kép

Tetszett Neki az ovi, pár órára és az ebédre ott is hagytam (első napon, ezt nem is gondoltam volna, csak az óvónéni mondta, próbáljuk meg). Jól érezte magát, de amikor mentem érte, kicsit neheztelt rám, amiért ott hagytam. De megbeszéltük (kidumáltam magam Kép), azóta szent a béke, és holnap is akar menni oviba. Kép
Az UH miatt ne aggódj! Kép

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


AndiKépKépKép
Nem is tudtam, hogy te is MÁV-os vagy? És melyik dokihoz jársz? Én is tegnap voltam bent a kórházban az AFP miattKép

Bea
Majd írok valamikor esteKép
Most megyek kutyust sétáltatniKép

Móni
Monik
 


Sziasztok,

Képzeljétek, másodszori várvétel után sem tudják megmondani az RH faktoromat. Az első vérvételt Budafokon csinálták a másodikat a Bajcsyba (ráadásul ismerős). Tök furcsa. Lehet, hogy nem is vérem van? Kép

Angéla
angéla
 
 


sziasztok!
Beatrix,mi ma voltunk bölcsiben először.Dini a heti a beszokás után heti 3szor fog menni 9-12ig.
Szerencsére az udvar nagyon bejött neki de a benti szoba az kicsinek bizonyult az ő menőkéjéhez és mivel már éhes volt így mi az ebédet már nem vártuk meg pedig itt is mondták,hogy ebédelhet már az első napon.Kicsit fura is volt,hogy bölcsibe már rögtön ilyen sokat ott vannak.Az biztos,hogy megszakadna a szívem ha egész napra ott kéne hagynom.Azért az oviban már nagyobbak és jobban megértik a szitut.
Dorka,
boldog szülinapot Bálintnak!
Velem amúgy semmi extra,semmi rosszullét és nem is látszik apocakom.Eddig azt hittem,hogy már más is látja amit én de ma megkaptam,hogy jé tényleg nem is látszik semmi.Na mindegy.
A kezemen előjött viszont vmi bőrekcéma féle ami volt már de az előző terhességemmel elmúlt és egészen idáig nem is jött ki.
Angéla,ez igen érdekes még ilyet nem is hallottam.És mit mondtak mitől lehet ez?Most megint mehetsz vérvételre?
Bocs ha hosszú lettem,sziasztok
nyetus76
 
 


Sziasztok!

Angela, ilyet en sem hallottam meg, hogy nem tudjak megallapitani az RH-jat valakinek. Miert nem? Mondtak valamit?

Dorka, boldog szulinapot Balintnak! Emlekszem mikor meg irtad a "Dorka naplojat" milyen pici volt. Kar, hogy nem volt idod irni, mert en mindig olvastam! Kép

Mi majd jovo heten kezdunk oviba jarni. Itt nem egeszen olyan az ovi mint otthon. A kiscsoport heti ket delelott. Tehat ezzel kezdunk, ez nem lesz megterhelo, ennyit kibir siman. Varja is nagyon.
KOzben a munkahelyemen megsem valtozott semmi. Ugye azt akartak, hogy menjek vissza napkozben dolgozni (mert most itthonrol dolgozom). Ezert aztan kerestem egy helyet a Bencenek ahol vigyaznak ra napkozben, de vegul megis ugy alakult, hogy amig elmegyek szulni maradhat minden a regiben.

Oktober 5-tol 31-ig pedig megyunk haza!! Kép Mar nagyon varom. Utoljara tobb mint egy eve voltam otthon. Remelem nem lesz tul kenyelmetlen az utazas. 9 ora Frankfurtig es meg 1 Becsig.

Egyebkent en sem ferek bele a rendes ruhaimba mar. Ill. a felsok meg jok. Ezen csodalkoztam is, mert a Bencevel anno mellben nottem ki mindent elsonek. Most meg a gatyaim lettek szukek, de igy a 15. het fele ez nem csoda. Ugyhogy eloszedtem a regi terhes gatyaimat, de a terhes polokat nem akarom meg hordani, azok meg nagyok egyelore. Viszont a tobbi sima felsom meg nem takarja el a betetet a gatya elejen. Jajjj! Ezt az idoszakot utalom mikor meg nem latszik egyertelmuen, hogy terhes vagyok, viszont mar semmi nem jon ram.

Tegnap vitatkaztunk egy jot a ferjemmel fiu neveken. O hozta elo, hogy gondolkoztam-e mar fiu neven. MOndtam, hogy magyar neven igen. 3 volt ami tetszett, o lefujta mindet. O mondott angol neveket, en meg azokat vetoztam meg. Aztan mondott kettot ami tetszett, majd vegignezte a magyar utonevkonyvet, es ott is sikerult megegyezni egyen. Ezutan azt a ket angolt amivel o allt elo es en egyetertettem vonta vissza, hogy akkor megsem. Na szoval nem jutottunk egyrol a kettore. Remelem lany lesz es akkor nincs is min vitatkozni. Nade ezt majd csak egy honap mulva tudjuk meg. Remelem!
Egyebkent a Bence hallani sem akar arrol a lehetosegrol, hogy esetleg fiu is lehet. O Lucat akar es kesz! Kép

Dorka, ti mar mondtatok a fiuknak, hogy tesojuk fog szuletni?

Na megyek. Sosem sikerul roviden irni.
Ja, AFP-re jovo kedden megyek.

Sziasztok!
Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Zsana,

Az mit jelent, hogy végig akarsz dolgozni? Teljesen márciusig, vagy azért hagysz egy kis időt?? Én eleinte arra gondoltam, hogy évvégéig, aztán mostmár január felé hajlok esetleg kisebb szünetekkel pihizni...
Amúgy Te miért nem akarod elárulni a kollégáknak?

Mindenki,
Ki tudja, hogy a második UHra (az első hasira), hogy jó menni, ha pisilsz előtte, vagy ha nem?? Többfélét olvastam erről..várom a tapasztalatokat..
Ha valaki fog menni pszihoanalízises tanfolyamra akkor szóljon!!

üdv
Csibe

Kép

Kép
csibe26
 
 


Móni
írok mailt a dokiról, leírod a véleményedet róla?
Andi
psandi
 
 


Csibe,

Itt ugy kell menni UH-ra, hogy elotte egy oraval minimum 1 liter folyadekot meg kell inni. Ez iszonyu kinszenvedes aztan, mert nem eleg, hogy nagyon kell pisilni mire odaersz, hanem meg utana nyomkodjak a hasadat ossze-vissza, hogy a vegen mar csillagokat latsz. Kép
Mindenesetre en meg egyelore csak itt hallottam ezt, hogy ennyire tele holyaggal kell menni, ugyhogy kivancsi lennek, hogy otthon mit mondanak?

En egyebkent szinten januarig tervezek dolgozni. A Bencevel meg ledolgoztam az oktober 13-at anno ez egy penteki nap volt, es 15-en vasarnap megszuletett. Kép (18-ra voltam kiirva) Viszont ugy hallottam, hogy otthon, ha akarsz is ennyire a vegeig dolgozni sem engedik.

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Ági,

A tesóm megkérdezett valami ismerősét, aki szerint vannak olyanok, hogy az RH faktor + is és - is. Olyan nincs, hogy 50-50%-ban, de mondjuk egy 60-40% elképzelhető. Sajnos muszáj megint elmennem, csak már tiszta szita a karom Kép. Ráadásul anyunál is gond volt az RH összeférhetetlenség miatt és a nővéremnél is (Neki 3 gyereke van). Szóval ez van.

A munkahelyemen azt mondták, hogy ha akarok, akkor végig dolgozhatok. Jó is lenne onnan menni a korházba, mert közelebb van Kép Gondoljatok bele, milyen vicces, dolgozol, azután felállsz, hogy bocsi, "most egy ideig nem jövök, a gépemet zárjátok már le, mert rohannom kell" Kép

Angéla
angéla
 
 


Csibe

Nekem csak a legelső UH-ra (az hasi volt) kellett telt hólyaggal mennem.
A 7. és 11.héten hüvelyi UH volt, akkor a doki direkt elküldött WC-re, hogy üres legyen a hólyag.
A 12.héttől meg alapból üres hólyag kell. Én úgy tudom.
Nekem a Praxisban 13.héten hasi UH volt, és pisilni voltam előtte és tökéletesen látszódott minden.

Móni
Monik
 


Sziasztok!

Csibe, a "végig dolgozásról" (és az egész terhességről) nincs nagyon konkrét elképzelésem. Most úgy gondolom, hogy igen, akár az utolsó napig is szívesen dolgoznék, legalább addig is emberek között vagyok. További indokok: végig kapom a fizetésem, utána még 6 hónapig tgyást; kevesebb fűtés- és villanyszámlát fizetünk (nem vagyok ám anyagias!); nem unatkozom és idegeskedem itthon. Gondolom a cégnél sem örülnének, ha táppénzt kellene utánam fizetni.
Azért közben január végén-február elején még lesz egy államvizsgám és gondolom a szabimat is ki kell venni szülés előtt, de konkrét dátumot nem tudnék mondani. Persze ha nem az első gyerek lenne, biztos nem unatkoznék itthon Kép.

A kollégáknak nem tudom, hogy mondjam el. Attól félek, néhányan azt hinnék azért jelentettem be, mert ezentúl más bánásmódot (nem jutott jobb szó sz eszembe) várok. Pont ezt szeretném elkerülni, hogy bármi is megváltozzon.

Ami az ultrahangot illeti, én még nem hallottam erről a sokat inni-vizeletet visszatartani dologról. Gondolom a dokim szólt volna, vagy az ultrahangos doki szóvá tette volna, ha szükség lett volna rá.

Jóéjt mindenkinek!

Zsana
zsana75
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltüntem,de nézzétek el nekem, de épp felújaítás végén tartunk és az én 15 hónapos örökmozgóm közben a Mont Everestnek képzeli a lakást és mászik mindenhova. Látom megint jöttek újak. Rakok fel egy táblát, hogy látszódjon milyen adatok kellenek és aki be akar kerülni azok írják be ide a fórumra és a legközelebbibe berakom. Velünk semmi újság, így 15 hetesn már mocorkászik nekem a kispicur, főleg mikor autót vezetek. Most akarnék venni egy kismamanacit őszre, mivel a lányommal pont télen voltam terhes, na meg nyáron, (tavaly valahogy a tavasz kimaradt, nekem legalábbis úgy tűnt). De itt Debrecenben elég siralmas a helyzet. Még nézelődöm egy kicsit állítólag ma nyílt egy új bolt, azt még megnézem hátha csodát látok....

Na akkor a tábla:

<pre>

Anyuka Baba kora Cél időpont Baba neve Testvérek Hol fog születni
Móni 16 hét + 4 nap 2005.02.20 Kira/Bence MÁV kórház
Tamesz 15 hét + 3 nap 2005.02.16 ???/??? Kistarcsai kh.
Nadine 15 hét + 2 nap 2005.02.24 ???/Zsombor Zsanett 2003.06.03 DEOEC
Timka 15 hét + 2 nap 2005.02.28 ???/???
Búzaszem 15 hét + 0 nap 2005.02.23 Hanna/János Kornél Semmelweiss kh. Miskolc
Beatrix 14 hét + 6 nap 2005.02.26 Réka/??? Csabi 2001.04. Szolnok
Zsuzsa 14 hét + 5 nap 2005.02.26 Réka/??? Bajcsy kh.
Vargáné 14 hét + 4 nap 2005.03.01 Gréta/János DEOEC
Nyetus 14 hét + 2 nap 2005.02.28 Kamilla/Vince v. Viktor Dini 2002.05. Szt. Rókus kh.
Agi 13 hét + 5 nap 2005.03.03 Hannah Luca/??? Devon Bence 2000.10.15 Calgary Kanada
Dorka 12 hét + 5 nap 2005.03.12 Csenge Dorottya/Bernát? Mihály? Kolos? Kristóf 4 éves, Bálint 2 éves HIETE Szabolcs u.
Zsana75 12 hét + 3 nap 2005.03.13 Sára/??? Szt. István kh.
Ancsimamóca 11 hét + 5 nap 2005.03.18 Kamilla/Kristóf Barbara 1992.09.28 Kaposi Mór kh.
Zsu 8 hét + 6 nap 2005.03.30 Alexandra/Szabolcs Ákos 2001.11.29 Kútvölgyi kh.
Pszi 9 hét + 6 nap 2005.03.31 Kinga/??? Balázs 2002.08.16 Péterfy Sándor kh.
</pre>

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Köszi az aggódást és érdeklődést, jól vagyunk, minden rendben van. 2 hét múlva megyek orvoshoz aztán jön nekünk is a tarkóredő mérés. Alig várom, és persze azt is, hogy kiderüljön a neme a kis pöttömkének. Valahogy úgy érzem, Alexa lakik idebent, de persze tévedni mindig lehet. Kép

Most megyek aludni, nagyon késő van, puszi mindenkinek, és vigyázzatok magatokra!

Zsu
tothzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Mostanában sajnos én is eléggé eltűntem,de minden reggel elolvaslak benneteket,csak írogatni nem nagyon van időm.

A 12. hetes uh-t 12+4 naposan csinálták.Nekem is az a tapasztalatom mint Nadin-nak: nállunk nem mondják a mm-t a tarkóredőnél,csak az van a leletre írva,hogy normális.

Ja és képzeljétek kiderült,hogy a babánk nagyon lent tapadt és hozzáér a méhszájamhoz, úgyhogy semmi emelgetés semmit megerőltető munka,semmmi házasélet. Hát eléggé be vagyok ...., hogy nehogy baja essen a babának,de remélem minden ok lesz.

Én 13-án megyek AFP-re, akkor leszek 16 hetes + 2 napos.

Nadine

Kismama naci ügyben tényleg elég siralmas itt a helyzet, és nagyon drága minden,legalább is az én pénztárcámhoz.
Megtennél nekem egy szívességet???

Ki kellene javítani február 26-ra a szülés várható időpontját. Ez eredetileg is így volt,de a védőnő elkezdett győzködni,hogy március 1 az,de most a 26. a nyerő. Akkor csak két nappal szülsz előttem. Biztosan találkozunk majd.
Előre is köszi!

Timi 14+5
vargáné
 
 


Szia Nadine,

Beírnál engem, illetve minketKép is a táblázatba?
Célidőpont: 2005.03.10. Korház: Bajcsy Név: Lola/???

Köszi

Angéla
13+0 (Ezt így szokták írni?)
angéla
 
 


Timi
Hát szerintem én később fogok szülni, mert saját számításaim szerint március 3-a előtt nem jön ez a baba (elévgre én voltam ott, és nem a védőnő, orvos és uhgép aki nálam ezt jobban tudná. Na meg Zsani is +15 napot nyaralt még a kiírás után és csak indításra bújt ki. Így lehet te hamarabb megszülsz mint én. Nekem is lent tapad a méhlepény eléri a máhszájat, akár csak Zsanival, csak vele a hátsófalon tapad, ezzel a babával a melső falon. De ez álatlában elnő onnan, ahogy a méh is nő, nekem a végén már egész fent volt a lepény. Ez így természetes. Néhány kivétel van 0,001% sajnos az anyósom járt így a legkisebb lányával neki pont teljesen a méhszájra tapadt így neki császár lett a szülésből, na meg 4 hónap kórházi fekvés (én azt nem válalltam volna, mert otthon is tud feküdni az ember (ja és 38 kg hízott így a végére, nekem meg a 11 kg-ért szólt a védőnő a 36 héten hogy most már nem kéne többet hízni). Ja kijavítottalak, a legközelebbi táblában már úgy leszel benne.... A kismamanacit meg megnézem a Megában, meg ebben az új boltban a Szoboszlai utcán, csak azt nem tudom pontosan hol nyílt, de majd feltérképezem a dolgot...

Angéla
Beírtalak a táblába. A heteket és napokat így szoktuk írni..... ja és tegnap találkoztam egy kislánnyal akit Lolának hívnak, aranyos név...

Na megyek kiszabadítom a szagos pelenkából a lányom......

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Hú Nadin!

Most akkor "megnyugtattál" egy kicsit,hogy nem én vagyok az egyedüli aki ilyen helyzetben van.

Tudod mi a poén az egészben,hogy ha itt nem olvasgatok róla,és a főnököm nem orvos akkor én senkitől nem tudom meg,hogy nem szabad emelgetni stb. és a szeretkezés sem ajánlott. Sem a dokim,sem a védőnő nem mondott semmit. Én hívtam fel a főnökömet,hogy ez van és ez ugye nem túl jó,és ő homályosított fel.

És te is akkor le vagy tiltva mindenről?? Neked mit mondott erről a dokid? Nagyon érdekelne!!!

Köszi

Timi
vargáné
 
 


Sziasztok!

Ma éjszaka megint újrakezdődött a pocifájásom, és a legrosszabb az volt, hogy képtelen voltam eldönteni, hogy a beleim rendetlenkednek vagy a baba körüli helyen görcsölget. Tisztára bepánikoltam, aludni se mertem tovább, nekiálltam tévézni, hajnali fél 2-től 4-ig. Aztán kicsit enyhült, elaludtam, azóta semmi. Én ezt már nem értem. Mindig csak éjjel, és mindig elmúlik kb. 2 óra alatt. De mi van ha Babóval történik ilyenkor valami rossz? Lehet, hogy a sok tüsszentés miatt van? Estére már besokall a pocim? Azt hiszem délután felhívom a dokimat és tájékozódok.

Móni
Monik
 


Timi
Hát mi is el vagyunk tiltva a sextől. Meg az emelgetést is csak óvatosan szabad csinálnom (a 11 kg holnap 15 hós lányom még nem érti meg hogy anya nem vahati fel, így őt fel kell vennem ha baja van, mert tudod anya csak egy van). De nekem szólt a dokim róla, mert és anno Zsanival bevéreztem a 13. héten, pedig akkor tényelg semmi megerőltetőt nem tettem. Nekem inkább a méhszáj ingerlésére hívta fel az orvosom a figylemem, hogy azért nem ajánlott ekkor a sex, mivel a lepény eléri, így ez egyáltalán nem szerencsés. De nekem 9-én lesz egy uh a terhesgondozóban a cisztám miatt akkor megnézi az orvos, és ha feljebb költözött a drága méhlepény akkor minden visszatér a rendes kerékvágásba. Ha csak mélyen tapad de már nem éri a méhszájat, akkor minden ok. Már tudom tapasztalatból....

Móni
Igaz szedsz magnéziumot? Az ilyenkor nagyon fontos, több készítmény is van. Elsőnek a Magne B6-ot szokták ajánlani, ha az nem használ utána van valamilyen por formájában is, utána jön a Nospa.... Nem ártana egy méhszájat nézni neked, hogy ott mi újság, ha nem nyíilik vagy rövidül és ezek a keményedések/görcsölések nem túl gyakoriak akkor nincs miért aggódni. Egyébként ez egy természetes folyamat, mert a méh edz a babára, hogy majd ki tudja préselni magából... De az orvosod mindenképp havd fel, hogy most menj be egy vizsgálatra, vagy elég lesz a magnézium (ha vasat is kell szedned akkor sose egyidőben vedd be mert egymás felszívódását gátolják!!!!)

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Ti a hetek+napok számát a terhességre vagy a baba korára számítjátok? Nem is igazán értem, miért van kétféle dátum a köztudatban, amúgy is mindkettô saccolt idôpont általában, akkor meg miért nem inkább a baba korát használjuk?

Nadine,
Beírnál minket is a táblázatba? Célidôpont: 2005. 03. 29. Baba neve: Boglárka?/Benedek? Testvér még nincs, és a MÁV-ban fogok szülni.

Csibe, a pszihoanalízises tanfolyamról mit lehet tudni?

Borbolya

KépKép

Kép
borbolya
 
 


Nadine

Nem szedek magnéziumot, csak az Elevitet, persze egy kevés abban is van.
Nem nevezném gyakorinak, mindössze az elmúlt két éjszaka fordult elő, akkor is csak kb. 2 órán keresztül tartott. Nem is mondanám görcsnek, sem pedig valami erős érzésnek, hanem inkább mint amikor fáj a hasad és jól esik összekuporodva lenni. Lehet, hogy nem is érdekelne, ha épp nem baba lenne a pocimban.
Ami nehezíti a helyzetemet, hogy én eleve egy hasfájós típus vagyok, bár ez kicsit másabb volt. Rossz a gyomorműködésem, évek óta puffadok, ég a gyomrom, meg minden amit el tudsz képzelni. Én a haskeményedést se tudom elképzelni, hogy milyen lehet, mert nekem alapból szinte kőkemény hasam van. Szóval megtévesztő ez az egész.
Ráadásul most anyumnak is hasonló gyomorbántalmai vannak. Lehet, hogy csak valami bacit vagy vírust nyeltem be én is. Nem tudom.

Méhszájat 3 hete néztek, akkor tökéletesen zárt volt. Elvileg csak 14.-én mennék dokihoz, az még majdnem 2 hét.
Az előbb hívtam telefonon, de épp viziteltek, úgyhogy majd 2 körül újrahívom. Majd megírom mit mondott.

Bea
küldtem mail-tKép

Móni
Monik
 


ZsuzsaKép

Ez elgondolkodtató? Tényleg az allergiától fájna?Kép

Móni
Monik
 


Nadine
betennél minket is a táblába? Kép
Kiírás mondjuk 2005. 04. 17. MÁV Kórház, tesó Dani, 2003. 04. 28. Köszi Kép

Móni
kíváncsi vagyok mit mond a doki, remélem semmi komoly!

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!
Most beszéltem a dokival. Azt mondta ez teljesen normális. A későbbiekben is elő fog fordulni. Akkor van baj, ha tartósan fennáll.
14.-én mikor megyek UH-ra, akkor azért majd megvizsgál.
Kicsit megnyugodtamKép

Móni
Monik
 


Ja, és azt is mondta, hogy tényleg lehet a sok tüsszentéstőlKép Ezekután méginkább vissza fogom tartani a hapcizást. Ma még csak kettő voltKép Akkor is ki fogom bírni. A kisbabám miatt.
Bárcsak jönne már a tél, a hó, a fagy és lefagyna az összes parlagfű. Meg az is aki nem írtja.

Móni
Monik
 


Nadine!
Korrigálnád az adataimat.
A doki szerint tegnap volt a babó 9 hetes, a kiírás pedig csúszik 2005.04.05 -re.
Köszi
PSzi
pszi
 
 


Andi
a baba nevét még nem tudjátok? Addgi kérdőjeleket raktam be. Ja és most kb mennyi idős terhes vagy? a kiírás alapján 7 hét + 5 nap. Tényleg ennyi, vagy mit írjak be???

Pszi
Akkor ma vagy 9+1 igaz? a többi adatot már javítottam...

Monik
Örülök, hogy nincs semmi komolyabb baj, nekem is fájdogál néha a hasam, de nekm a méhszallagok nyúlnak, mert két oldalt hasogat belém. De tudom idővel majd enyhül, csak mikor fáj kibírni nehéz.....

Itt nálunk burjánzik a parlagfű, fűleg a külterületeken ahol a városgazdálkodás nem írtja az út széli árkokban. Még szerencse, hogy én nem vagyok allergiás... A mi leendő kertünkben meg a házunk előtt egy darab sincs még a nyár elején kiírtottuk gyökerestől....

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Zsuzsa
Hát remélem, hogy átvészeljükKép

Borbolya, Andi
elküldtem a mail-t.Kép
Csak azért írom, mert sokszor előfordult már, hogy nem kapta meg az illető.

Móni
Monik
 


Nadine
én lennék a legboldogabb, ha tudnám hány hetes vagyok :-) Szerintem 7+5 még bizti nem vagyok, legyen1 héttel fiatalabb, 6+5, aztán majd nyilatkozom a köv. dokilátogatás után Kép
a névről meg aztán végképp fogalmam sincs...

Moni
megkaptam, köszi Kép
örülök, hogy a doki szerint nincs semmi gond

Andi
psandi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: