Új privát üzeneted érkezett!

Uhhh, Szilpa, csak most olvastam. nagyon durva, meg a hideg is kirazott. Remelem minden oke.

Nlunk is anyafuggoseg van. De mar olyan szinten, hogy a wc-re se tudok elmenni anelkul, hogy ne lenne siras. Anyukammal meg vegkepp nem marad meg. Ez tokre bant. Tudom, hogy anyunak rosszul esik. 1 heten csak egyszer megyunk. Jaj nem tudom ezt hogy csinaljam!!!!

Kiko
kiko
 
 


Sziasztok!

:arrow: Szerencsére már semmi gond, túl vagyunk rajta. Legalábbis Kende. Én még most is sírva fakadok, ha eszembe jut. :cry:
Hát, az éjszakám szörnyű volt. :shock: Nem mertem elaludni, pedig itt feküdt mellettem. Valamikor 4 óra után alhattam el. :roll: Reggel meg hamar felébredtem!! ÉN!! :!: :?: :shock: Ez még számomra is hihetetlen. De amikor néha megéreztem, hogy forgás közben épp a térdemet fejeli le (Ő fel sem kelt rá :) ), vagy a hátamban van a lába térdig, akkor megnyugodtam.
Azóta nem hányt szerencsére. Nem evett sokat, csak kb amennyit szokott, és azt is 3 órával előtte. :roll:

:arrow: Tegnap el is felejtettem írni, hogy Kende is már felnyomja néha magát ötkézlábra (térdek – tenyerek - homlok), és próbál mászni. Már 1-2-szer elő fordult, hogy haladt vele előre picit.

:arrow: Ma délután aludt már 3/4 órát, utána felébredt, kaja, és visszaalvás (persze cicin).És még több, mint 2,5 órát aludt!!! :!: :D :lol:

Bea!
Persze, ezután bemegyek minden apró neszre. De ma inkább nem is hagytam egyedül. Egyszer csak, amikor kimentem úgy wc-re, hogy se anyu, se apu nem tudott figyelni rá, de akkor inkább nyitva hagytam a szoba, meg a wc ajtót is. Inkább keljen fel a hangokra és majd visszaaltatom valahogy. De nem légzésfigyelő volt. Az csak akkor jelezne, ha már nem vesz levegőt. Nekem nincs is olyanom. Ez csak sima bébiőr volt.

Dzsú!
Ez jó 5let, hogy a kamillát keverjem bele a kajába. Lehet, majd ki is próbálom. Viszont itatni úgy kéne, hogy sok-sok cukorral. Viszont a kaját nem akarnám annyira édesen adni, mert akkor csak úgy fogja később elfogadni, ha mindent agyonra cukrozok (gyümi, főzelék, stb.). Ezt viszont nem akarnám. Nehéz dolog. De elgondolkozok rajta. Majd valahogy kiötlöm ezt.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Kiko!
Nem tudom mitől van, de Emma is totál kiakad, ha egy percre is magára hagyom, de még úgy is, ha lát közben. Ennyire nem volt hisztis idáig.
Nálunk is gond volt régebben, hogy a nagyiknál nem érezte biztonságban magát. Amióta a környékbeli öreglányokkal jóban vagyok, és agyon dögönyözik a gyereket, nem fél senkitől. Lehet persze véletlen is. Minden délután a ház előtti padon ülnek, három négy asszonyság, ill. Béla bácsi, és kiválóan elszórakoztatják a gyereket. Imádja őket, és egy fárasztó nap után nem is bánom, ha kicsit szusszanhatok a pad végén :P

Szilpa!
A gyümölcsben lévő cukor nem lehet elég?
Kende édes lehet, ahogy a fején támaszkodik :D
Érdekes, hogy Kende nem fordította oldalra a fejét, amikor hányt. Emma még nem hányt soha, de amikor a kenygel rajta volt, sokszor bukott, mert a pocijához feltoltam a lábát, de akkor mindig elfordította a fejét, amikor jött a tejci. Lehet, hogy öklendezve hányt, és ezért nem jött össze neki.

Bea!
Még mindig nem láttunk képet Bencéről. Ha nem megy a lekicsinyítés, akkor küldj át egyet, és én lekicsinyítem, aztán felteszem. Ha ok, írom a címem.

Kép
dzsú
 
 

 
 

Kiko!
A fogkijövetelre akartam írni, hogy nem tudom mennyi idő, amíg kijön, nekünk két és fél hónapja már javában jött a foga, és csak két napja érzem az ujjammal, hogy kibújt, de látni még nem volt szerencsém, mert úgy eltakarja a nyelvével.

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Végre van egy kis időm irni.

Voltunk pár napot nyaralni Hévizgyörkön. Roncsi nagyon élvezte, nézegetett, ismerkedett, és egész jól is aludt, csak a medencét hiányolta a nagy melegben. Olyan jól sikerült ez az első kiruccanás, hogy 2 hét múlva megint megyünk hosszúhétvégézni Siófokra a barátainkkal.

Roncsi egyelőre még csak hasra tud fordulni, vissza még nem, ezért óbégat, hogy forditsuk vissza. Nagyon szeret ülni meg állni, mindenhol gyakorolja a felhúzódkodást. Rengeteget beszél, képes akár félórákig is egy helyben szinte mozdulatlanul nézegetni és közben kommentálja a látottakat.

Szilpa rémisztő, amit irtál, nem csoda, hogy nagyon megrémültél. Mi is általában használjuk a bébiőrt, de ezentúl még jobban oda fogok figyelni rá. Szegény kis Kende, nagyon rossz lehet látni, hogy kinlódik a kakilással. Nekünk is volt egy ilyen időszak, de amióta krumplit eszik, azóta Roncsi naponta kétszer is kakil. Tudom, hogy durva, de hőmérőzéssel próbálkoztál? Én pár nap elteltével meghőmérőztem, amit szerencsére jól viselt.

Érdekes, Roncsi szintén vakargatja a fülét egy ideje, amikor kezd elálmosodni. Elég idegesitő, főleg a férjem akad ki rajta, pedig nem fáj a füle, mert már megnyomkodtam neki néhányszor.

A hozzátápival egész jól állunk, ebédre bébipürék. Roncsi imádja a spenótot meg a bébirépát, és egész szépen betermelte a paradicsomos krumplit is. Husit még nem próbáltunk. Tényleg ti főztök vagy bébiételeztek. Mi az utóbbit választottuk. Nektek mennyit esznek a babák? Roncsi általában egy fél üveg bébipürét szokott megenni. Aztán uzsonnára tejpépet eszik, ez nagyon finom, nekem is izlik. Elvileg tizóraira gyümölcsöt enne, barackot, csak ilyenkor még olyan álmos szokott lenni, hogy pár kanál után cicit követel. Reggeli meg elalváskor tejci van, de napközben nem is szokott már cickózni. Ami mondjuk nem baj, mert mire visszamegyek egy hónap múlva dolgozni, beáll erre a rendre magától.

Dzsú, marketinges vagyok a Zwacknál. Szerencsére találtunk egy nénit, aki vigyáz majd Roncsira míg dolgozunk. Elkezdtük összeszoktatni vele, és nagyon kedveli a Margit nénit, aki totál vidéki nagymama tipus, agyba-főbe kényezteti a kisasszonyt, úgyhogy Roncsinak csak úgy csillog a szeme, mikor meglátja, hogy jött hozzá. Aztán egyelőre úgy néz ki, hogy a férjem is itthon lesz még egy darabig, mert neki meg állást keresünk. Nem bánom, mert igy legalább lenne egy kis átmenet, nem tűnnénk el hirtelen mindketten órákra. Szerencsére eddig elég jól viselte, ha nem voltunk vele, hetente egyszer-kétszer itthon szoktuk hagyni a nagyiékkal vagy a nénivel, mikor megyünk bevásárolni stb., úgyhogy egész szépen hozzászokott. Remélem, hogy a munkámat is ilyen jól fogja viselni.

Na megint egy regényt irtam. Jó éjt!

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

:arrow: Képzeljétek, milyen fa..a éjszakám volt a tegnapi!!! :shock:
Beszélgettem egy haverommal a neten, utána 1 körül kikapcsoltam a gépet, gondoltam lefekszem. :) Kende 1/4 2-kor ébredt, hogy éhes. :shock: (Persze nem hiszem, hogy az volt, eddig sosem evett ilyen korán). Próbáltam a cumit, nem kellett. :( Cumisüveg nem kell, nem is tud belőle enni/inni. :( Simi, ringatás nem használt. :( Oké. Legyen szopi. :roll: Mire befejezte úgy elkezdett folyni az orrom, mintha a csapot nyitnám meg. :( Nem is tudtam tőle aludni! :( Erre végre 3-1/4 4 körül csillapodott, gondoltam, akkor végre alszok. :D :D Na, fiam megint megérezte, hogy aludnék. 1/2 4-kor felébredt. :shock: Először csak hangos ásítozás jött a kiságy felől. :roll: Utána jött a legújabb "találmány", a szájjal fingó :lol: hang adása miközben ezerrel tolja ki a nyálat. 8) Az arca két oldalán is szokott csurogni, meg fröcsköl minden felé. :P Hurrá! Ez ment legalább 10 percig. :roll: Amikor már bizsergett a szája, abba hagyta :) , de jött az éneklés, meg a beskálázás. :shock: Na, eközben megtalálta az alvós rigóját, aminek csörög a feje. Azt kezdte el rázni, meg csapkodni. Hol az ágyhoz, hol a másik kezéhez. :? Közben az éneklést felváltotta a duma meg a sikongatás, és a kezével elkezdte a rácsot püfölni, meg kaparászni. :shock: Több, mint 3/4 órán át ment a műsor. :twisted: :twisted: :roll: . Amikor elfáradt, akkor rájött, hogy nehogy már üres pocakkal kelljen elaludni, 1/4 5 után elkezdett sírni, hogy kaját kér. :evil: Persze kapott. 5-kor tudtam végre elaludni!!!! Persze a drága felettünk lakó, aki újítja fel a lakását, pontban 8-kor elkezdett fúrni. :evil: :twisted: :evil: :x :twisted: Kende csak nyögött, de aludt is tovább. Én viszont naná, hogy felkeltem, és csak amikor abba hagyta, akkor tudtam tovább aludni, de csak 1/4 11-ig, mert akkor már teljesen felkeltünk a manóval együtt.
Szal ezekért tudok én sokáig aludni. Szerencsém, hogy nincs több gyerek, meg háztartás. :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Dzsú!
Nem tudom, hogy a gyümölcs cukor elég-e, de én nem fogok pluszban belerakni, az biztos. :!: Csak elvileg a kamilla tea is úgy hat igazán, ha agyonra van cukrozva.

Lilla!
Örülök, hogy ilyen jól sikerült a kiruccanás! :) És irigy vagyok, hogy megint mentek!! :)
A hőmérőzés arra való, hogy legyen ingere, és beindítsa a kakit, Hát nek ivan ingere, mert próbálkozik nyomni szegény, csak a keménység miatt nem akar kijönni. Próbáltunk mindent. A legjobban a kúp vált be, ami síkosítja meg lazítja neki kicsit.
Ti már nem is ciciztek? :shock: Ezt nevezem!!! :!: :P Akkor így szabadabb az életed! Bár én nkább kibírom még azt a pár hónapot, de néha jól esne, ha a szopi mitt nem kéne mindig olyan nyugisabb helyet keresni, vagy órára hazamenni.
Ilyen hamar vissza akarsz menni dolgozni? Hogy-hogy? Ezt a nénit hol találtátok? Jó, hogy van nektek valaki, akiben ennyire meg mertek bízni.

Többiek!!!
Hol vagytok???


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Így tudunk zsonglőrködni az imádott labánkkal:
Kép

Ez volt a legelső próbálkozás. hogy felnyomjam magam:
Kép

Így indulok el, ha nagyon süt a nap. Legalább a csajok nem látják, ha nagyon méregetem őket. :wink:
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Na, úgy néz ki, csak én írogatok.
Oké, legyen!

Kedves naplóm!!
:lol: :lol: :lol:


Sziasztok!

:arrow: Én hulla fáradt vagyok. Tegnap este megint lementem a haverokhoz, és a végre jó sokan össze gyűltünk. Teljesen spontán jött, és nagyon jó hangulat lett. :D :D Jó későn jöttem haza (1/4 3-kor), és az én ügyes kisfiam megvárt az első ébredésével. Csak 3/4 3-kor ébredt fel! :D Pedig már féltem, hogy anyu itt fogja ringatni mire jövök, de ara gondolok, hogy csak szólt volna telefonon, hiszen tudja, hogy itt vagyok a földszinten, és 2 perc alatt hazaérek. De mégsem. Egy szavam sem lehet Kendére, mert szépen aludt, míg nem voltam itt. :D
És azért dicsekedni is tudok kicsit: A péntek estét végig aludta. :D Este fél 10-től reggel 8:20-ig aludt!! :P :wink: Viszont akkor nem tudom megfejteni, hogy a többi éjjel miért kel fel.. De majd csak kialakul az alvás.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szia Szilpa!
Bocsi, hogy csak úgy idetolakodok, de megnézegettem a topikokat és mivel az Én kisfiam is januári, gondoltam kicsit itt is a helyem! :D
Remélem nem baj! :D
Nagyon szép Kende-baba!!! :D
Látom Ti még szopiztok! :-) De jó!!
Mi 16 hétig bírtuk csak anyatejjel, aztán elkezdtem a tápszert. Utánna nem sokáig maradt tejem... :(
Most meg már csak reggelire és vacsira kap tápszert. Ebéd és uzsi mindenféle főzelék. Husi és máj is megy már......
Éjszaka akkor látom nekem nagyon jó a fiam, mert már úgy 2 hónapos kora óta végigalszik!! :D :D
Meg már elég bevált rendszerünk is van, este 1/2 9-tól alszik reggel olyan 7-ig. Reggeli olyan 1/2 8-8 körül. Ebéd pontosan 13-kor, uzsi pedig 17-18 között.
Ja de bunkó vagyok be sem mutatkozom, Sudi vagyok és 25 éves. Tömören..... Látom Te is fiatal vagy!
na remélem nem zavartam, most mennem kell, majd benézek!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Szia Szilpa!
Bocsi, hogy csak úgy idetolakodok, de megnézegettem a topikokat és mivel az Én kisfiam is januári, gondoltam kicsit itt is a helyem! :D
Remélem nem baj! :D
Nagyon szép Kende-baba!!! :D
Látom Ti még szopiztok! :-) De jó!!
Mi 16 hétig bírtuk csak anyatejjel, aztán elkezdtem a tápszert. Utánna nem sokáig maradt tejem... :(
Most meg már csak reggelire és vacsira kap tápszert. Ebéd és uzsi mindenféle főzelék. Husi és máj is megy már......
Éjszaka akkor látom nekem nagyon jó a fiam, mert már úgy 2 hónapos kora óta végigalszik!! :D :D
Meg már elég bevált rendszerünk is van, este 1/2 9-tól alszik reggel olyan 7-ig. Reggeli olyan 1/2 8-8 körül. Ebéd pontosan 13-kor, uzsi pedig 17-18 között.
Ja de bunkó vagyok be sem mutatkozom, Sudi vagyok és 25 éves. Tömören..... Látom Te is fiatal vagy!
na remélem nem zavartam, most mennem kell, majd benézek!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Bocsi 2X ment el........ :roll:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Mi is megjöttünk a nagyszülőktől tegnap, gyorsan benéztem!

Szilpa!
Nagyon ijesztő volt még olvasni is szegény Kendéről, átélni meg szörnyű lehetett! :cry: De látom, azóta minden rendben!
Biztos Kende is nemsokára mászni kezd, Anna a múlt héten beindult, úgyhogy nagyon kell figyelni, mert ön-és közveszélyes! :wink:

Dzsú!
Nem kellett új centi, úgy látszik ráijesztettem és megjavult! :lol: A képpel én is sokat szenvedtem, mert nagyon le kellett kicsinyíteni.
Magam elé képzeltem Emmát az asszonyságokkal és Béla bácsival! :lol: Ezek szerni Emma is fogas baba már, gratulálok! :P

Fogak: szerintem nagyon változó, hogy mennyi idő alatt bújik ki és mennyire viseli meg a babát. Annának kibújt a 2. is, de szerencsére gyorsan és nyügi nélkül. Egyetlen "tünet", hogy rengeteget masszírozza az ínyét. Ádámot anno leginkább az őrlőfogak kibújása viselte meg.

Lilla!
Remélem, minden jól alakul majd, ha vissza kell menned dolgozni! Nagy szerencse, hogy találtatok egy megbízható nénit! :P
Főzelékekből én is üvegeset adok. Több okból: Ádának főztem, aztán ajava ment a kukába..., Hipp kaját veszek, így nem vadászok bio zöldségekre,. Nagyon szereti pl. a sütőtököt, annak meg nincs is szezonja most. De pl. céklát a szüleim kertjéből hozok, és többet megfőzök aztán üvegekben lefagyasztom. Céklás bébiétellel még nemigen találkoztam boltban.

Mi a napi 5 kajából már kettőt kiváltottunk kanalasra, délben főzelék van, most már husival, uzsonnára pedig gyümölcs, néha egy kis tejpéppel felturbózva. Nagyon örülök, hogy ilyen jól megy!

Anna mostanában reggel 6 körül kel, remélem majd visszaáll a régi 7 órai kelésre! Igaz, este 1/2 9 körül már alszik.

Párom itthon van 2 hétig! :P Szerdán megyünk pár napra a Balcsira barátokhoz, majd utána jövök!

Sziasztok

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

:arrow: Kende írtó nyűgös volt ma. :evil: Semmi nem volt jó, még ölben is sírt. :cry: :evil: Minden evés után el akart aludni, de vagy egyáltalán nem jött össze, vagy 5 perc után felébredt. :x Késő délután mondjuk aludt egy órát, de utána is tiszta nyűg volt. Szerintem a frontot érzi ő is, mert dognak még nyomát sem látom. Nincs fehérség, vagy duzzadt íny, pedig nyálzik már vagy 2 hónapja, és egyre jobban, meg mindent a szájába vesz, és ezerrel rág. A mi fogunk még várat magára. Csak nehogy egyszerre akarja majd behozni a lemaradást, mert akkor aztán lesz banzáj!! :twisted: :twisted:

UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUtálom ezt az időőőőőt!!!! :!: :twisted: :evil: :x :shock: :? :( :cry: :roll: :!: :twisted: :evil:

Sudi!
Egyáltalán nem tolakodás, ha jössz, hiszen ezért van ez a topik!És egyáltalán nem zavartál senkit! :D
Szia! Örülünk, hogy jöttél!!! 8) :lol:
Már ennyi evést kiváltottatok kajcsival? :shock: Nagyon ügyesek vagytok!!! :D
Nekem is végig aludta Kende az éjszakákat 2 hónapos kora óta este kb fél 10-től reggel 9-ig. :) Előtte is csak 1* kellet kelni hozzá éjjel, olyan 3 óra körül. De amióta megjött ez a nagy meleg júni közepén, azóta minden megváltozott. :x :x Most érzem igazán, milyen szerencsés voltam addig. :roll:
Én fiatal? :oops: :oops: Hol láttad ezt???? :roll:
Szerintem első gyerekhez meg egy kicsit öreg vagyok. :oops: Bár egyébként nem érzem annyira, csak még szerettem volna babát, így az elsőt szerintem korábban kellett volna kezdeni, de nem csak tőlem függött. :? :D (Elvileg van egy apja is a gyereknek, aki még érintett volt az idő témában :roll: :P :oops: .)

Ludmilla!
Jó, hogy haza jöttetek már! :)
Jól éreztétek magatokat? :?: Anna hogy bírta?? :?:
Remélem én is, hogy nem sokára beindul a mászási időszak, hátha akkor már nem lesz annyira kézben függő, mint most. Akkor már elindulhat egyedül is felfedező utakra! :oops: :roll: :wink:
Nagyon ügyik vagytok, hogy ti is már 2 kajcsit kiváltottatok főzivel meg gyümivel!! :D
Jó pihenést, kellemes nyaralást!! :D
Majd kérünk beszámolót, hogyan telt a Balcsis kiruccanás! Remélem, addigra már javul az idő!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Helló Szilpa!

Hát a bal oldali képről látom, hogy fiatal vagy! vagy az nem Te vagy?! :shock:
Az Én kicsim is olyan 2-3 hó-ig aludt rendesen, aztán kezdte ezt az éjszakai kelést..... :? Aztán meg már nem volt neki elég tápláló a tejem, ezért is kezdtem a hozzátáplálást és lás csodát utána ismét szépen végigaludta az éjszakákat! :D :lol: Mondjuk a nagy melegben volt, hogy felkelt, de akkor adtam neki pár korty vizet és egyből visszaaludt.
Aztán emiatt is kezdtem minden gyümit szépen adni és igen már lassan egy hónapja napi 4 kaja van. Abból 2 tányérból kiskanállal. :lol: :lol: Olyan kis ügyi már a lelkem....bár eleinte voltak kissebb harcaink... :lol:
Gerynek pont amikor 5 hónapos lett, kijött az első foga és rá 6 napra a második is. Olyan erősen tud valük már harapni!! :wink:
Most meg jön neki a 3., jobb felső. Nyálcsurgatás megy rendesen!! :D

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Jaaj ez a nyaralás téma engem is érdekel!!
Mi szeptember közepén megyünk, nagyon izgulok! Mármint hogy mit fog szólni Gery az idegen helyen való alváshoz meg minden...... :lol:
Remélem jó lesz, jól viseli majd! Meg addigra jó lenne ha már menne az ülés, úgy talán könnyebben el tudnánk majd menni kajálni...... :D
Ha van valakinek tapasztalata, kiváncsian várom!! :-)))
Kép kényelmesen

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 



Sziasztok!

Ludmilla!
Jó nyaralást, szép időt kívánok!

Sudi!
Menjetek csak bátran nyaralni. A babákat ilyen korban még nem zavarja az idegen hely, csak anya ott legyen, ez a lényeg. (A nagyobbik fiam épp 3 hónapos volt az első nyaralásakor.)

Szilpa!
Egyáltalán nem vagytok lemaradva a fogakkal. Meglátod nemsokára kibújnak. (Márknak egyébként most jött ki a 2.)

Este viszem Márkot alvásvizsgálatra.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Ez a nyavalyás front Roncsit is megviselte, tegnapelőtt 1-4 óra közt félóránként ébresztett. Mondjuk tegnap este csak 2x kellett felkelni hozzá, ami nagy haladás, már nagyon régóta nem csinált ilyet. Általában kétóránként kelteget, de remélem leszokik róla szeptemberig. Úgyhogy a végigaludt éjszakákat nagyon irigylem tőletek, nem is tudom mikor aludtam végig az éjjelt utoljára. Az is igaz, hogy reggel viszonylag sokáig alszik. 7 körül szokott kurjongatni, ilyenkor berakjuk még magunk közé, és max. félóra múlva még alszik általában egy órát velünk.

Szilpa, Kende tündéri a képeken. Ilyen napszemcsink nekünk is van, csatoltam én is pár fotót a nyaralásunkról.

Roncsi még azért szopik, reggel meg este elalvás előtt. Remélem ez igy is maradhat, majd meglátjuk a vérnyomásom engedi-e. Szerencsére van kb. egy havi készlet lefagyasztva, úgyhogy még a tejci mindenképpen kitart egy darabig. Nektek nagy kajások a babák? Roncsi nem valami nagy zabagép. Mostanság csak reggel-délben-este akar enni, akkor is nagy nézegetés közben, igy a kajálás nálunk min. félóráig tart.

A munkával kapcsolatban kénytelen vagyok visszamenni, mert eddig tartják a helyemet. Szeretek ott dolgozni, meg szeretem amit csinálok, de azért mondjuk szivesebben maradnék persze még itthon. De hát nálunk jelenleg én vagyok a fő pénzkereső, ezért nincs választási lehetőség. Remélem Roncsit nem fogja nagyon megviselni. Egyelőre nagyon jól elvan néha nélkülem is, mert hetente 1-2 alkalommal el szoktunk menni itthonról a férjemmel pár órára pl. vásárolni, és akkor vagy a nagyiékkal vagy a Margit nénivel van el remekül itthon. A nénit a szomszédunkon keresztül találtuk, aki óvónéni. Roncsi már hetek óta szokja a nénit, hetente 2x jött eddig hozzá 1-1 órára. Eleinte itt voltunk vele együtt, aztán felmentünk az emeletre, de most már itt merjük hagyni őket. Aztán jövő héttől megyünk vásárolni, meg moziba, hogy kicsit huzamosabb ideig is már együtt legyenek.

Szia Sudi, üdv a csapatban. Gerynek milyen szép kék csillagszemei vannak! Az éjszakákat nagyon irigylem tőled! Milyen tápszert eszik a pici? Nekünk a keresztanyám a gyerekorvosunk, és ő is irt fel nekünk Milumilt a biztonság kedvéért, ha esetleg kellene pótlásként tápszer.

A nyaralás miatt ne izgulj, én is tartottam tőle, hogy Roncsi mit fog szólni hozzá, de nagyon élvezte, hogy új dolgokat nézegethet, meg ismerkedhet új arcokkal. És miután az utazóágyát már itthon megszokta, az alvás sem jelentett éjszaka gondot (sőt egyik este kevesebbszer kelt fel, mint itthon).

Látom több babának is már jön-kijött az első foga. Nálunk még semmi, bár kezd már duzzadni állitólag az inye, de még odébb van az első fogacskánk kibújása.

Böske miért kellett alvásvizsgálatra mennetek? Remélem nincs semmi baj Márkkal!

Üdv:

Lilla

Kép Kép Kép

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

:arrow: Nekünk nagyon jó napunk volt. :D Az este csak egyszer ébresztett a manó, de igazán nem is kelt, meg nagy sírás sem volt, így hagytam, és simán aludt tovább. :D :D Csak ¾ 9-kor kelt fel. 8) Akkor is arra, hogy a felettünk lakó veri le a csempét. :twisted: De erre is csak annyira kelt fel, hogy elkezdett nyávogni, éhes volt. :? Persze mindezt csukott szemmel. :) Kivettem, evett csukott szemmel, és aludt tovább 10-ig. :D Én már nem aludtam vissza, de nem keltem fel mellőle, hanem 1 órán keresztül néztem, hogy alszik :oops: :wink: , meg vártam, hogy mikor fog felkelni. :roll:
Kíváncsi vagyok, ma éjjel mit művészkedik a fiatalúr. :roll:

:arrow: Délután vásároltunk, utána volt egy nagy alvás (majd 2 óra :shock: :D ), és utána egész estig eljátszott egyedül a szőnyegén!!! :!: :shock: :D Csak egyszer volt nyafi, amikor kezdett éhes lenni. Akkor kapott gyümit. Alma-narancs. 150g-ot úgy benyomott, mintha sosem lett volna a tányérban. :shock: :) :) Utána megint szőnyeg, és egészen fürdésig teljesen jól elvolt. 8) Egész délután nevetgélt. :lol: Akármit mondtunk neki, vagy csináltunk vele, nevetett. :lol: Még egymagában is. :lol: :lol:
Ha felvette apja, vagy tesója valamiért, és később vissza rakták, akkor sem hisztizett, pedig ilyen nála eddig lehetetlen volt. :wink:

Épp megbeszéltük anyuval, hogy ilyen tündérkirályfi már nagyon régen volt a manó.

A kezünkbe kapaszkodva felül, és ha seítünk neki felállni, sokszor áll már, nem csuklik össze a lába, csak borul oldalra. Inkább még nem erőltetem, jó lenne, ha mászna előtte. Mert még az sem megy. Ha valamit el akar érni, akkor jobbra-balra tekergőzik, és úgy halad szépen lassan előre.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sudi!
Örülök, ha ezen a képen nem látszik, de én idén töltöttem a 30-at!!! :roll: :oops: De, igen én vagyok a képen.
Ne aggódj, az idegen helyen nem lesz semmi baja Gerynek, csak ha te sokat parázol azt fogja érezni. :wink: Én Kendével már 3* is utaztam, sehol semmi baja nem volt. Mondjuk én úgy is álltam hozzá, hogy biztos nem lesz hiszen kiegyensúlyozott, nyugodt baba (mihez képest), és szereti az embereket, érdeklődő, stb. És tényleg semmi gond nem volt, ami itthon nem jött volna elő. :D
Érezzétek jól magatokat!! :D :D
Nagyon jó a kép róla!!! 8)
:idea: Ha étterembe mentek, szerintem a legtöbb helyen van már babaülés. És annyira már fog tudni ülni szeptember közepén, hogy ellegyen benne. Ha meg nem, akkor lehet vinni magatokkal a hordozót, és avval felrakni magatok mellé a székre esetleg. Itthon hogy eteted?? :roll: :?:

Boeske!
Mi volt az alvásvizsgálaton?? :?: Nagyon izgulok!!! Mikor lesz a következő műtét? Remélem, minden oké veletek. :roll: :D

Lilla!
Sajnálom, hogy Roncsit is megviseli ez az időjárás! :(
Meglátod, nemsokára te is alhatsz nyugodtan egy éjszakán át!!! :wink:
Igen, Kende nagy kajás!!! :D :D A hozzátápit is nagyon kajálja, meg utána kb 1 órával (van, hogy előbb, van, hogy később, de max másfél óra) már kéri is a cicit!! :roll: :) Arról nem akar lemondani. :shock: Így nem tudom, mikor váltunk ki szopit egyébbel, mert egyelőre csak eltolódik a szopi későbbre. De engem ez nem zavar. Én szeretek szoptatni. És ha ő igényli, akkor meg miért ne??
Nagyon jók a képek!!! :) Roncsi tünemény!!! :D :D

Többiekkel mi van???
Bea????


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Eltűntek:
Bea78?
Nercsi?
Forsolya?
Szandi81?
Rika07?
Udt19?
Diverse?
Kishannika?
L_marcsi?
Dzsú?
Kiko?
Bótika?


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Helló!!
Köszi mindenkinek a biztatást a nyaralásra! Így már kicsit bátrabb vagyok, hogy itt mindenki ilyen pozitívan áll a dolgohoz, meg pozitív a sok tapasztalat!! :lol: :lol:
Én is hordozóban etetem Geryt, még a rendes etetőszékét nem próbáltuk......... majd.
De tényleg nem látszik rajtad, hogy 30 vagy!!! :lol: Tudod kire hasonlítasz?! Az 50 első randi főszereplő csajszijára!!!! Drew Berrimor. ( biztos nem így írják... ) na de remélem tudod kiről van szó! Amikor először ide felnéztem, azt hittem róla rakott be valaki egy képet a neve alá!! :shock: :lol: :shock:

Gery 4kézláb :
Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 



Lilla!
Márk szájpadhasadékkal született. Az alvásvizsgálat pedig a szájpadzáró műtét miatt kell.
8 órás munkád van? Szerintem nem gond, ha találsz egy jó "pótmamát".

Szilpa!
köszi! Valószínűleg már szeptemberben sor kerül a műtétre. Bár majd a vizsgálat eredményétől is függ. Sajnos csak a jövő héten értékelik ki, mert az orvos szabadságon van.
Örülök, hogy jó napod volt.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Lilla!
Köszi a bókot a fiatalember szemeire!!
Roncsi is nagyon édes a képoeken!!!! :-) És a háttérben ki aza másik baba?
Amúgy mi a Humana tápszert esszük, vagyis Gery! A kezdetektől szerencsére egyből elfogadta, nem finnyáskodott.... :mrgreen:
Fogacska meg majd lesz, szerintem az Én fiam kezdte nagyon korán ( 5. hónap ) bár az anyósom mondta, hogy a páromnak 10 hónaposan 20 foga volt!!!????!!! Elég vadul hangzik nem?!?

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

:arrow: Úgy tűnik, az előző jó éjszaka csak egy véletlen kisiklás volt. :( Tegnap éjjel megint ébredt a fiatalember 2 órakor. :( Mivel előző éjjel bemutatta, hogy át lehet aludni egy éjszakát kaja nélkül (meg 2 hós korától majdnem 5 hós koráig is ment), ezért úgy döntöttem, nem kap kajcsit, aludjon vissza. :o Persze nem ment. :roll: Akkor kivettem, hogy majd ringatom. :? Mindig mikor majdnem elaludt volna, valahogy megébredt. És nyafizott tovább, kereste a cicit. :shock: Vizet nem tudok neki adni, mert cumisüvegből nem tud inni/enni. 1 órát "szórakoztunk" egymással, mire a gerincem már annyira fájt, hogy 3-kor feladtam :oops: , kapott cicit, és aludt tovább. :roll: Végre én is lefekhettem vízszintbe. Ez a sz..r, hogy ilyenkor lehet, hogy ha apa itt lenne, és ő ringatná, rajta nem érezné a tejszagot, el tudna aludni, de én hiába ringatom. :( Majdcsak leszokik róla magától.

Sudi!
Köszi, aranyos vagy. :oops: :oops:
Gery nagyon édes, ahogy négykézlábazik! 8) 8)
20 fog? :shock: :shock: :lol: Ez tényleg túl vad. :roll: Majd visszakeresek a másik topikban, valaki tegnap feltett egy webhely címet a fogacskákról. Majd mutasd meg anyósodnak!!! :lol:

Boeske!
Drukkolok nektek, és várom a jövő hetet! :roll: :wink: Akkor majd mindenképpen mond el, mit mondott a doki!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Nem akarom elkiabálni, de az utóbbi időben kezdünk rendeződni alvásügyileg, már ’csak’ a szokásos 2x kellett felkelnem megint Roncsihoz. Ma egész jó idő volt, úgyhogy bebújtunk pancsizni a medence sátra alá. Roncsi iszonyúra élvezte, ki se akart jönni a vizből, bár már libabőrös volt a kis teste.

Ma teljesen rákattant a hasrafordulásra, mert mindig vissza akar hátra fordulni, és dühöng, hogy nem jön rá, hogy miért nem megy neki. Hiába forgatom úgy vissza, hogy kvázi megmutatom hogy kéne, de nem megy még magától, pedig fizikailag képes volna rá.

Szilpa, Roncsi is imád ülni meg állni, csak kicsit billeg. Ülésbe is már húzza fel magát, a babakocsiban is folyton gyakorol. Tök édes, amikor mondjuk neki, hogy ’Gyere!’, nyújtja a kis kezeit és próbál felülni, egy kicsit már megy neki a felemelkedés. Ha meg megfogjuk a kezét, akkor ülésből rögtön húzza magát tovább állásba. Ha meg mondjuk neki, hogy
’Állj peckesen!’ kihúzza magát és büszkén néz körbe, hogy mindenki el van-e ámulva a mutatványától. Nekem is mondták, hogy ne ültessük, de ha egyszer szeret igy lenni, akkor néha muszáj.

Boeske, sajnálom, nem tudtam, hogy ilyen műtét előtt álltok. Szurkolok, hogy minden ok legyen.

A munkám 8 órás, vagy még annál is több. Marketinges vagyok, ami kvázi azt jelenti, hogy addig dolgozom, amig meló van. Elvileg dolgozhatnék kevesebb órában is, de semmi értelme, mert hiába tartana rövidebb ideig a munkaidő, a munkát ugyanúgy el kell végezni, telefonálni stb., úgyhogy csak kevesebb pénzt keresnék ugyanannyi melóval. Nem panaszkodom, mert szeretem, amit csinálok, megbecsülnek a helyemen, a főnökömre egy rossz szavam nem lehet, de azért kicsit neki vagyok keseredve, hogy ½ 9-kor elmegyek otthonról és jó esetben ½ 6-ra érek majd haza. Épp az előbb bőgtem egy sort a férjemnek miatta, hogy alig fogom látni Roncsit egész héten. Valószinűleg engem fog jobban megviselni az elválás, mert Roncsi szokva van hozzá, hogy időnként másokkal van, meg hála égnek Margit nénit nagyon szereti, mert agyonkényezteti őt.

Sudi, nem semmi, hogy mennyi foga volt a férjednek! A háttérben a másik baba, Roncsi kis barátja, Kismiki. A barátnőmékkel anno beszéltük, hogy milyen jó lenne, ha egyszerre lennénk pocakosak, mert itt laknak tőlünk pár házra, és akkor együtt tologathatnánk a babakocsikat, meg a gyerekek együtt nőnének fel. És szerencsére összejött tök véletlenül a kivánságunk, igy nagyon sokat vagyunk együtt, a babák meg együtt növekednek és játszanak egyelőre még egymás mellett.

Nektek hányszor esznek a babák egy nap? Amióta hozzátápi van, Roncsi naponta csak 4x eszik. Reggelire tejci, ebédre főzelék, uzsira tejpép, vacsira pedig megint tejci, ezért a gyümölcsöt megpróbálom a tejpépjébe keverni. Én egyelőre ölben etetem Roncsit, mert próbáltam a bébiülésben, de ott bohóckodik, kiveri a kezemből a kaját, és minden tiszta kajás lesz. Etetőszéket meg csak akkor szabad használni, ha már tud ülni. Úgyhogy egyelőre maradt ez a megoldás, bár igy is minden kaja után ruhacsere van neki is, meg nekem is.

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Ja, késő délutánra, mivel kimaradt az alvás, nekünk is nagyon nyűgös napunk lett. :( :( Alig vártuk, hogy este legyen. Remélem, alszik majd éjjel rendesen!! :( :(

Az esti fürdés után kb 5 perc alatt elaludt cicin :) , tehát 1 órányi alvás után felébredt bepótolni. :shock: :? Ilyet még nemcsinált! :roll: Utána meg alig tudtam letenni, nehogy felébredjen. :( És az előbb is felsír egy kicsit. :cry: De szerencsére aludt is tovább. Lehet, hogy a foga a nyafi tárgya? :?: Ááááá. Nem tudom...

Kaki:
Képzeljétek, amióta mást is eszik, azóta 3-4 naponta van kaki!! :D :D Az eddigi 9-10 naphoz képest ez már elég jó. :) És volt tegnap is, bár nem 3 napi adag jött ki, de valamennyi mégiscsak volt. :D Erre ma is sikerült bekakilni!!! :D :D :wink: Hát én olyan nagyon örültem neki!! :D El sem hittem volna régebben, hogy egy adag büdi kakinak ennyire tudok majd örülni!!! :lol: :lol: :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Lilla!
Örülök, hogy rendeződik az alvásotok!!! :D
Kende még nem nyújtja felénk a kezét, de ha mi megfogjuk neki, akkor húzza magát fel rögtön.
De én nem hagyom. :roll:
Kende elég hosszú (védőnéni szerint), így nagyon terhelné még a gerincét, és nem akarom, hogy ebből legyen később gond. :? Ráérünk még!!! :wink:
Kende még 6* biztos eszik :P , mert sokszor még a 3 órát sem tudja kivárni, van hogy 2,5 óra múlva kap, de ha nagyon keveset evett, és nagy a gáz, akkor 2 óra is elég. :D
Igen, nálunk is az van, hogy a vacakabb ruhámat veszem fel én is kajához, meg őt is beburkolom valami régi lepedőbe, aminek nem gond a folt... :roll: :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sudi!
Meg mindenki, akit érdekel:

Na végre, megtaláltam!!!

http://www.kismama.hu/kismamacikk.php?id=61&cid=22895


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


próba

táblázat


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Egyelőre ennyit tudtam össze szedni, majd még finomítom. Most csak kipróbáltam, hogyan tudom ide felrakni.
A kimaradt adatokat ha leírjátok, szívesen beleírom.
Bocs, ha valami már elhangzott, és mégis kihagytam, csak átfutottam az egészet, nem olvastam végig újra mindent.
Jó éjt!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

:arrow: :P Az éjszaka csak 1* kelt fel Kende! Negyed háromkor megébredt, gyors kaja, és utána csak reggel kelt fel 9-kor. :D :D De akkor is csak arra, hogy én mászkáltam. :oops: Tudtam volna még aludni, de nagyon kellett pipilni. :oops: :roll:
Egész nap annyira jó kedvű volt a manó, hogy folyamatosan vigyorgott, nevetgélt :lol: , pedig kimaradt egy alvás, és csak egyszer tudott ma aludni. :roll: Többször is próbálta szegény, csak valami mindig közbe jött. :? És mégsem volt hiszti, csak óriás mosolyok!!! :lol:
:arrow: És!!!!! Kétszer is magától aludt el napközben. :!: :wink: 8) Láttam, hogy fáradt, leraktam, és pár perc múlva már aludt is, még egy nyekkenés sem volt!!! :D :D Este sem cicin aludt el, hanem utána fél órával, mégis "szó nélkül" ment neki!!!! :D :) Nagyon örülnék, ha ez így maradna! Ma egy csoda volt, hogy milyen aranyos volt!!!
:arrow: És már a harmadik napja, hogy minden nap van kaki!! Ma is volt!!! :P :lol: 8)
:arrow: Nagyon jó napunk volt ma. Ezért is, meg egyébként is. Pedig féltem, hogy mi lesz, mert anyuék elutaztak ma reggel, és csak vasárnap este jönnek haza. Addig édes kettesben. :roll: Nem tudom, hogy hogy oldom majd meg, ha nagyon hisztis lesz. :roll: (Fürdés, kaja, stb...) Ezekre eddig mindig itt voltak anyuék, hogy amíg én végzek a dolgommal, ők figyelnek rá. Most aztán teljesen egyedül leszek vele napokig. De aranyos volt, az első napot simán vettük. :wink: :lol: :D

:arrow: Kende újjabban szeret fejjel lefelé lógni! :o
Ma állandóan fordult ki a kezemből, és percekig úgy hallgatta a zenéjét, hogy csak fejjel lefelé volt nyugton. :roll: Utána meg a pelenkázón is úgy akart lenni. :shock: Egy kézzel tartottam, a másikkal próbáltam megoldani a rugi patentolását. Persze nem jött össze. De nem esett fejre, csak vissza kellett rakni, hogy fel tudjam adni rá a ruhát normálisan. :)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


MÁRK(Boeske)!
DANI (Szandi81)!
BOTOND Forsolya)!
Nagyon boldog 7. hónapot nektek!!!! :lol: :lol: :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szasztok, szia Szilpa!!

Olvasgattam, hogy Kende nem is minden nap kakilt. Nálunk amíg csak anyatejet kapott Gery, akkor mindig volt kaki, aztán mikor elkezdtük a tápszerezést volt, hogy csak 3 nap után lett kaki, aztán az is szépen beállt és már minden nap van kaki. Meg a gyümiből a babarack jó ha székrekedés van! :lol: :lol:
Elolvastam azt a cikket a fogacskákról, érdekes ahogy írta, hogy van baba aki már foggal születik :?: :!: :?: :!: Nem semmi!! :lol: :wink:
Most volt kicsit időm itt is visszaolvasgatni és olvastam amikor írtad, hogy hányt Kende és mennyire megijedtél meg minden! nagyon rossz volt olvasni, velünk is hasonló történt kedden az esti fürdésnél. Már ott feküdt háton a mosógép tetején, várva hogy levetkőztessem. Apa is pont bent volt ( MÉG SZERENCSE! ) és elkezdtett hányni, de sugárban Gery! Én meg teljesen lemerevedtem, megijedtem. Apa úgy kapta fel a gyereket, már látta, hogy folyik vissza a hányadék....én meg meg sem bírtam mocanni. Nem is tudom mi lett volna egyedül. Sajnos hajlamos vagyok ilyen pánikolós lenni és semmit tenni........naggyon gááz. Bár lehet ha egyedül vagyok akkor másként cselekszem.......remélhetőleg felkapom én magam Geryt.

Más : új képek készültek az uraságról, a babakocsit új formában kezdte "használni" :shock: :shock: Kép
Kép
vicces a lelkem.
Ehhez hasonló képeket is láthattok a honlapján. Folyamatosan rakok oda képeket róla! Ha van kedvetek nézzetek be!! :D :D

www.gerybaba.g-portal.hu :shock: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Jaaaj, bekerultem az eltuntek koze. :( Megvagyunk am, csak 0 idom van.
10 perc alatt "csak" ennyi tortent. Magara rantotta Kira a videot, meg jo, hogy a zsinorok a falban tartottak. Felallt a konyhaban a fiokba kapaszkodva. Az persze kihuzodott, de nem engedte el, hanem par masodpercig csungott rajta mint egy kismajom. Kiontott masfel l vizet a nappaliban. Valoszinu nem jol tekertem ra a kupakot es imad vele jatszani.
Szoval egesz nap lesem mit csinal.
Az esti szupi alvasok is megszuntek. Este szopi, bealvas. Be az agyba. Aztan 10 perc es mar acsorog. Tegnap masfel ora volt mire fekve is maradt. Persze ue. a nappali alvasoknal is.

A babakocsiban csak terdelve jo es megfordulva. Ha bekotom akkor hiszti.

Udv itt Sudi! Nagyon aranyos a kolok!

Ja es 2 fog is kijott mar. Viszonylag hamar. Kb 3-4 nap volt hogy nyugos volt, es ilyenkor ejszaka is felebredt.

Ti meseltek mar a gyereknek? Nem tudom hova fogom beilleszteni. Furcsi utan alig varja a cicit, akkor biztos nem a mesere koncentralna. Kozben meg bekomal es felalomba viszem az agyaba. Akkor meg mar kinek meseljek.

Tudja valaki, hogy Rabra sokat kell varni a kompra?
Jovo heten mennenk, ha az ido is olyan lesz.

Kiko
kiko
 
 


Sziasztok!

Nálunk mostanság a hasrafordulás a sláger, Roncsi elhatározta, hogy csakazértis visszafordul valahogy a hátára, de eddig még csak 2x jött neki véletlenül össze, nem jött rá, hogy be kellene húznia a kezét. Igy most egész nap próbálkozott, és dühöngött, hogy nem jött össze neki.

Szilpa, milyen rendes vagy, hogy igy összefoglaltad táblázatba a lurkókat. Roncsinak is van második neve, Eszter, és ő az első babánk.

Nem akarom elkiabálni, de mostanában ő is egész jól alszik, éjszakánként csak 2x kelt fel, ami nagy dolog a korábbi 2 óránkénti keltegetéséhez képest. 3 hét múlva megyek dolgozni, remélem addigra tovább javul az alvása. Nálunk az elalvással általában nincs gond, alszik egyet délelőtt, aztán egy kicsit ebéd után, majd 4 körül. Este ½ 9 körül alszik el, már várni szokta, hogy cici után berakjam a kiságyába.

Örülök, hogy rendeződik Kendénél a kakihelyzet. Nálunk is ahogy elkezdett bébipüréket enni, minden nap lett kaka.

Kiko, én mesét még nem mondok, de sokat szoktam nótázni Roncsinak. Igen ez egy jó kérdés, mert én is csak fürdés előtt tudnék mesélni, utána cici, aztán alvás következik.

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Jaaj Szilpa de aranyos vagy!! Megnéztem azt a táblázatot és egyből felraktál minket is! Tök redni vagy!! :lol: :oops: :lol: :lol:
Gery Január 16-án, 14.25.perckor született, 2950gr és 51 cm volt!
Első baba, csak egy a keresztneve és a SOTE 1-es Nőin született. :lol: :lol: Nagyon rendi vagy mégegyszer!!!!
Ebyébként Én a Mama-Baba oldalról az ottani fórumról vagyok származó! :lol: :lol: Ott fórumoztunk egy jól összeszokott kis társasággal még pocakos korunk óta! Aztán ott csináltunk egy Babázós topikot, ahova már a babás tapasztolatokat tudtuk megdumálni. De most az az oldal, fórum meg fog szűnni és körlevélben értesítve átküldtek minket erre az oldalra. A gyermeknevelés Fórumban a Mama-baba fórum folytatása alatt írogat a csapat. De itt eltérő hónapos babák vannak, 7-től lefelé minden! :lol: :lol: És ott nekünk is van egy táblázatunk.:-)) Úgy látszik ez egy jól bevállt szokás! :-)) :lol: :lol:

Lilla szia, ez a "csak azért is a hátára fordulós és aztán ha nem sikerül hisztizős" téma nagyon ismerős!! :lol: :lol:
Szerencsére Gery már megtanulta a kezét ügyesen ide ida rakni, szóval megy a forgolódás. :lol: Sőt sajna túlzásba is esik, egyzserűen nem képes háton maradni!!! A pelenkázás nálunk kész gyötrelem!!! Arra a 2 percre se képes úgy maradni! Néha már a hajamat tudnám tépni!!! :x

Szia Kiko, akkor a Te gyerkőcöd sem éppen egy nyugis baba! :lol: :lol: :lol:
Nehogy már unatkozz mellette igaz?!

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de ma is hulla fáradt vagyok, nem tudok ide ülni...
Mint ahogy tegnap sem, pont ezért. Nem tudom, mi van velem.

Röviden:
:arrow: Kende a tegnap előtti estét nem aludta át, de csak 4-kor kelt fel a szokásos 1-2 körüli ébresztő helyett. :) Viszont a tegnapi estét megint végig aludta. :lol: 8) Már nem tudom, mikor, miért és hogyan alszik... :roll:
:arrow: Tegnap előtt manó végig vigyorogta a napot. :lol: 8) Ma sem volt hiszti, elvolt, mint a befőtt. :D
:arrow: És úgy néz ki, beállt a kakatéma végre. :D :D
Már az 5. nap, hogy minden nap volt kaki!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Egyébként mindkét napunk teljesen jó volt. :D :D :P

Rakom a javított táblázatot. Annyi még, hogy most két féle képpen van meg. Az első névsorrendben, a második születés szerint.

Remélem, holnap tudok jönni bővebben is, és tudok reagálni mindenre.

Jó éjt!!!



táblázat


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Nem tűtünk el, múlt hét szombaton anyósomékhoz mentünk, aztán pénteken onnan anyuékhoz, és ma érkeztünk haza. Jó kis túra volt, Emma nagyon élvzte. Szerencsére nem volt semmi gond az idegen helyekkel, úgy aludt, mint itthon szokott, sőt, az esti elalvásoknál már nem kell az ágya mellett ülnöm, amíg elalszik.

Nagyon beindult a mozgásban, már többször felállt belém kapaszkodva, ma viszont a kiságyban is. Az utazóágyban is próbálkozott volna, de ott nem tudott mibe kapaszkodni :D

Rászállt a nagymamáira, mert ők állandóan sétáltak vele, már nem is megy, hanem szinte szalad. Amikor nagymamám mnet vele, hatalmas hisztit csapott, mert szegény nem tudott olyan tempóban menni, ami neki megfelelt volna.

Lilla!
Mi még nagyon sokszor eszünk, átlagban tízszer szopizik. A hozzátápi továbbra sem megy, értékelhető mennyiség nem csúszik le. Szerencsére nagyon jól használja egy szem fogát, gyönyörűen rág, így tudok neki husik adni, a kezemből elfogadja, de pép nem kell neki. Gyümölcsöt is csak úgy eszik, ha ő haraphatja.

Az ülésről, és állásról megkérdeztem anno az orthopéd orvpsunkat, és azt mondta, ha a gyerek ülni akar, akkor lehet ültetni, a lényeg, hogy tudja magát tartani. Nekükn dönthető az etetőszékünk, abban már akkor is jól elvolt, amikor még nem ült magától. Mivel döntve használtuk, nem fáradt el a háta.

Sudi!
Üdv, Gery nagyon édes baba, aranyos a honlapja :)

Szilpa!
Nálunk hiába van itt apa, én kelek a gyerekhez. Ha felkel, rajtam kívül más nem tudja megvígasztalni, még én is sokszor csak cicivel. Éjjel is négyszer szopizott, jó nagy adagokat, reggel meg alig tudtam kimosni a kakából :lol:

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Megint csak távirati stílusban megy…
Ma sem tudok visszaolvasni, mert fáradt vagyok. :roll:
Ma a jó időben egész nap csavarogtunk, csak enni jöttünk fel, és utána mentünk le újból. :)
Valahogy mindig olyan gyorsan elmegy a nap.

Kendének 5 napig volt rendesen minden nap kakija :D , de tegnap meg ma megint nem. :( Pedig direkt ugyanazt a gyümit is meg kapta pluszban még délután. Nem értem. :roll:

Gyakoroljuk már a kutyázást is. 8)

És! Kibújt az első foga!!!! :lol: 8) :lol: :P 8) A bal alsó metsző kikandikált reggelre. :D :D Pedig nem számítottam rá, mert nem volt se láz, se hasmenés, se több hiszti. :D Sőt! Kevesebb!!! 4 napig folyamatosan kis vigyori huncutka, állandóan jó kedvű volt. :lol: :lol: Nem is hittem el elsőre, hogy tényleg van fog. :shock: Igaz, a tegnap éjszakánk elég virrasztós volt. :?

Miután letettem, egy órával később felkelt :( , akkor sírt picit, de nem volt vészes, cicire hamar megnyugodott, fél óra múlva aludt. :) Utána 4-kor Kende felkelt :? , és semmivel sem lehetett vissza altatni. :evil: Játszott mellettem, pedig én aludtam volna. :( Persze amikor a csörgőjével püföli a fejemet, utána a játék telefonjával az ágy oldalsó deszka lapját, akkor ez nemigen megy. :( Persze ő minden mutatványt hangosan kommentált, és még nevetgélt is közben. :lol: Már sokszor én is nevettem rajta félálomban. :wink: 6-kor végre elaludt. :D Persze csak és kizárólag cicin. Én már teljesen feladtam, gondoltam, hogy szopi közben elalszok, bármeddig is akar enni. De ő is elaludt szerencsére. 7-kor arra ébredtem, hogy ahogy fordul, húzza le rólam a takarót. :shock: :D 10-ig sikerült aludnunk. (Én kikapcsoltam a gépet, tv-t 11-kor, de így is csak fél 2-kor tudtam elaludni. Pedig álmos voltam, gondoltam végre pihenek egyet. :roll: )

Most is 9 óta altattam, és csak 3/4 12-kor sikerült elaludni. :( Szopi után úgy felébredt, hogy itt viháncolt a nagyágyon. 8) Kutyázott, meg kúszni-mászni próbált nem sok sikerrel, meg fejenállás szerűt mutatott be, csak csalt, mert lent volt a lába. :wink: :wink: Közben hangos nevetgélés, meg dumálás, tekeregés. :lol: :D :P

Egyszerűen imádom. :oops: :P :P :D

Huhh! Most nézem, jó rövid lett ez a távirat. Nekem ez a rövid, tömör valami nem megy. :wink:

Ha tudok, majd jövök, és olvasok, meg reagálok is. Most gyorsan megyek aludni, hátha sikerül.. :D
Jó éjt!!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy így eltűntem, elég bonyolultan alakulnak nálunk a napok. Ricsinek most 3 foga jön egyszerre a meglévő 1 mellé és szegénykémet nagyon kikészíti. Vége az átaludt éjszakáknak, óránként ébred és a cumit is sokkal gyakrabban igényli, mint ezelőtt. A Dentinox gél nagyon bevált, de sajnos csak napi 3x lehet alkalmazni, így kap mellé Nurofen szirupot is. A délelőttök általában jól telnek, sokat virgonckodik, átrendezi az egész lakást és kb. 1 hete már magától feláll. Sehol nem lehet otthagyni egyedül egyetlen pillanatra sem. A múltkor úgy zúgott le az egyik ágyról, hogy ketten ültünk mellette... Hatalmas odafigyelést igényel. A nappali alvásidő nagyon lecsökkent és az a kevés sem zökkenőmentes.

A múlt héten volt egy "mellgyulladása" is, vagyis nem is tudom pontosan, hogy mi, mert még a gyerekorvos sem tudta megmondani. A bal cicije nagyon megduzzadt és körülötte volt egy nagyobb vörös folt. Kapott rá egy krémet, amitől szerencsére elmúlt.

Az evési szokásait is megváltoztatta elég radikálisan. Az éjféli evés után legközelebb csak délben hajlandó enni napok óta. Nem tudom, hogyan bír ki teljes 12 órát kaja nélkül! Hiába próbálkozom, nem hajlandó enni egy falatot sem délelőtt. Most már válogatós is lett, a gyümiket imádja, de a zöldségeket már kevésbé...

Csütörtök reggel indulunk Siófokra 10-11 napra, kíváncsian várjuk, hogy milyen lesz az első babás nyaralás. Amolyan családi jellegű lesz, apukám, az öcsém és a barátnője és mi édes hármasban.

Sajnos nem volt időm visszaolvasni, de megnéztem az összes képet és kivétel nélkül minden baba gyönyörű!!!


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
diverse
 
 


Sziasztok!

Csak gyors üzemmódba, mert elég fáradtka vagyok, hogy fiam két napja milyen bulikat rendez, és én meg már 5 napja nem aludtam napközben egy kicsit sem!!! Most jöttem csak rá. :idea:

Ja, és lement valahogy rólam megint 2 kg. :lol: :lol: Már "csak" 10kg ( :roll: :cry: ) van rajtam a régi önmagamhoz képest!! :lol: :lol: (a terhesség előtti is több volt ennél 4 kg-al!!! :D :D )

:arrow: Tegnap meg tegnap előtt nem volt kaka :( :( , pedig előtte 5 napig volt minden nap!! :) Erre ma csak narancsos ősziarackot kapott. :wink: Na, ez meg is hozta a várt eredményt. :oops: :D :shock: Amikor oldalról bekukkantottam a pelusba, hogy onnan jön-e a szag, a fél ujjam tiszta barnaság lett. :roll: Pedig épphogy a pelus szélét fogtam meg, hogy benézzek oldalt. Hát, így jártam, de örültem neki nagyon. :D

:arrow: Ma a második este, hogy az esti fürdés utáni cicizés-altatás nem jön be, mert nem akar elaludni. :x Ma is csak éjfélkor volt hajlandó végre :shock: . Ja, a tegnapi későn alvása után hajnal 2-től óránként-másfél óránként ébredt fel. :evil: Szerencsére egy kis altatással, meg cicizéssel hamar vissza lehetett altatni. :) Azt hittem, mára kint lesz a másik foga, és azért csinálta, de nincs még egy fog. :roll: Így nem értem, mi volt ez a banzáj.

Sudi!
Ne aggódj, ha te lettél volna ott egyedül, biztos ösztönösen tudtad volna, mit csinálj! :wink: Érdekes teremtmény az anya, hidd el! Biztos, hogy nem blokkoltál volna le, ha nincs ott apa.
Egyébként Kendének az anyatej mellett volt, hogy 9-10 napig általában nem volt kaka az utóbbi 3-4 hónapban. :x Pedig eleinte napi több is volt, de két hét alatt leszokott róla sajnos. :(
Nagyon édes Gery baba!! :P

Kiko!
Látom, azért te sem unatkozol!! Nem semmi, miket tud művelni a kiscsaj! :D :shock:
A két foghoz gratulálok!! :P
Én szoktam neki mesélni, de még nem az igazi esti mese megy, hanem napközben, ha eszembe jut, akkor, de csak hogy hallja a hangomat. :roll: Egyébként nekem van egy régebbi fényképem, amikor fexik a pelenkázón, és apja felolvas neki a Micimackóból. :D Erre jöttem be a szobába, és annyira jó érzés volt, hogy majdnem elbőgtem magam! :oops:

Lilla!
Irigyellek az alvások miatt!! :wink:

Dzsú!
Örülök, hogy megjöttetek, és jól éreztétek magatokat! :D
Jó, hogy már ilyen jól megy nálatok az elalvás!

Diverse!
Sajnálom, hogy Ricsi ennyire szenved a fogacskától! :( De legalább egyben letudtok most 3-at, és nem kell minddel egyesével szenvedni. (Bocs, csak próbálom a jó oldalát nézni. :oops: ) A Dentinox-ot csak napi 3* lehet? :?: Ezt nem is tudtam!
Az elég gáz, ha a gyerekdoki sem tudja, mi a baja! :!: Szerencse, hogy már jól van!
Jó nyaralást kívánok! Állítólag most szerdától megint nagyon jó idő lesz!! Ricsinek is biztos fog tetszeni, ha érzi rajtad, hogy neked is jó! Tehát, rajta! Jó pihenést!! :D 8)
Gyönyörű nagy kék szemei vannak!!! :P


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Közben Kende fél 2-kor felébredt olyan fájós sírással. Szerintem még egy fogacska kínozza. Pedig az elsővel tegnap előtt nem volt gond. Igaz, már a tegnap éjszaka is olyannak hatott, mintha fjna valamilye. Most bekentem Dentinox-al, meg cumi be, ringatás, és hamar abbahyagta, visszaaludt. Remélem, ma tud aludni szegénykém.
Áááá. Most is ébredezik.

Ja, azt majdnem elfelejtettem! Ma lenyírtuk a haját 3-as géppel, hogy egy kicsit erősödjön, meg dúsabb legyen. Olyan kis kopter lett! Nem mintha eddig sok haja lett volna…

Kép majd holnap.
Jó éjt!
Vagy jó reggelt! Vagy akármi…


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Mi is megjöttünk a kis nyaralásunkból, jó volt egy kis kikapcsolódás. Barátoknál voltunk Balatonbogláron 4 napot. Nem volt semmi gond, szerintem is nyugodtam belevághat bárki!

Szilpa!
De rendes vagy, hogy csináltál táblát! :P
Látom, Kende nem akarja, hogy unatkozz mellette, gyakran váltogatja a napirendet! :wink: Nálunk Anna rákapott a korai kelésre: tegnap 6-kor, ma 5-kor kelt. :x Tegnap már nem is aludt vissza, ma kaja után azért szerencsére igen. Bár elalvásnál nagyon rendes, mert legkésőbb 9-re elalszik a kiságyban egyedül (csak cumi legyen!). Éjszaka is csak a cumiját kéri néha.
Kopasz Kendére kíváncsi vagyok! Anna egész más lett hajvágás után, de neki volt is mit levágni!

Boeske!
Megvan már az eredmény? Drukkolok, hogy ne legyen akadálya a műtétnek!

Látom, nem Anna az egyetlen, akinek már a babakocsiban is csak a négykézlábazás meg a térdelés tetszik! :wink: :roll: A kisasszony is kész életveszély, nagy hanyattesések vannak, meg virágfeldöntés stb. Ezzel a lakással még nincsenek ilyen tapasztalataim, mert Ádám már majdnem 2 éves volt, mikor ideköltöztünk. A régi kis lakásunkat könnyebb volt bababaráttá tenni!

Nálunk a korai kelések miatt megint 6 kaja van, de igyekszem úgy adni, hogy a +kaja kanalas legyen.

Minden baba gyönyörű, de az utolsó képeken Ricsi szemei egyenesen elbűvöltek!

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Tegnap éjjel nem igazán tudtam aludni, mert nagyon soxor nyögdécselt, mint aki mindjárt felkel. :( :x Negyed 5-kor sikerült végre elaludnom. :roll: :D És sikerült 1 órát aludni egyhuzamban!!! 8) 8) Haladás!! Utána is fél- háromnegyed óránként keltünk. :evil: 10-kor már kimásztam, hogy semmi értelme így tovább próbálkozni. :evil: Egész nap mosott sz...rnak éreztem magam. Vajon miért?? :?: :roll: Délután, amíg nagypapa játszott vele, én elájultam másfél órára :D , de ő csak este 6-tól 7-ig aludt ma. :roll: Nem is értem, hogy bírta egész estig, hogy ne aludjon. Nagyon szenved szegénykém a fogával. :cry: Egész nap csak sírt, nyávogott, tekergett, morgott. :wink: :evil: :( Most is esti fürdés + cici után elaludva letettem, sikerült neki aludni egy egész fél órát!!!! :roll: :( Épphogy arra volt elég, hogy vacsizzak, meg kiöblítsem azt a pár ruháját, amit beáztattam. Most itt szenved, meg morog mögöttem az ágyon. :shock: :shock:

Ludmilla!
Örülök, hogy jól telt a nyaralás! :D
Jól esik, hogy te is örülsz a táblázatnak. :wink:
Kendének nem nagyon volt mit nyírni :roll: , csak azért kellett, hogy sűrűbb, erősebb legyen, és gyorsabban nőjön. :D Majd meglátjuk, mi lesz. Szerencsére egy fiúnál nem olyan ciki, ha kopibb. :oops:

Na, akkor keresek pár képet, ha nem baj.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Így tud aludni a "játszóterén": (Ez pont aznap készült, amikor majdnem megfulladt. Ez 1 órával azelőtti kép.)
Kép

A 3 pasi forma 1-et néz:
Kép

Innen sokkal szebb a világ:
Kép

Segítesz nekem vonatot szerelni?
Kép

Esti buli anya ágyán (még "hosszú" hajjal):
Kép
Kép
Kép

Birkanyírás után:
Kép
Kép

Bocsi, kicsit sok lett.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Amíg itt a képekkel szórakoztam, szépen elaludt csendben!! :D Ez is csoda. :shock: :lol: Megyek én is gyorsan, amíg alszik, hátha nekem is sikerül. :oops: Pápá!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek Roncsi tegnapelőtt átaludta az éjszakát! Aludt 9-től 6-ig, aztán beraktuk az ágyunkba és még aludt fél 8-ig! Tegnap is csak egyszer kelt fel fél 2-kor. A titok nyitja, hogy hason alszik, így a cumi nem esik ki a szájából (időközben megtaláltam a í-t is). A könyvek azt írják, hogy nem igazán jó, ha a cumi végig a szájában van, de ha így ennyit alszik, én nem bánom.

Pénteken megyünk hosszúhétvégézni Gyenesdiásra, 10 barátunkkal + Roncsi kis barátjával. Az időre is jót ígérnek, úgyhogy remélem jól fog sikerülni. Kíváncsi vagyok, Roncsi mit fog szólni a Balatonhoz, a medencében imád fürdeni, úgyhogy remélem a Balcsit is szeretni fogja.

Csináltattunk neki útlevelet, biztos ami biztos, tök édes a fotón. Nem akart a kamerába nézni, nézegetett, a nőnek úgy kellett kopognia, hogy oda figyeljen.

Szilpa, gratula az első fogacskához! Nálunk fogtéren egyelőre még semmi változás. Viszont a éjszakákért nem irigyellek, biztos a foga miatt ilyen nyugtalan Kende. Mi újság a kakával?

Diverse, hogy sikerült a nyaralás? Ricsi édes a fotókon, és nagyon szép szeme van tényleg!

Dzsú, hozzátápi terén van változás? Érdekes, Roncsi meg csak a pépes kajákat hajlandó megenni, ami kicsit szilárdabb, köpi kifelé. Főzelékből szinte mindent megeszik, viszont a gyümölcsöket nem nagyon kedveli. Barackot eszik kicsit, a banánt pedig nem kedveli, pedig állítólag a babák általában szeretik. Neki más az ízlése.

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Itt szerencsétlenkedem már egy ideje, de többszöri nekifutásra sem sikerült írnom, mert a lap aljáról egyszerűen hiányzott a szövegmező! Brrrrrr...!!! Most valahogy bejött.

Nagyon köszönjük a dicséreteket! Jó, hogy Ricsi nem tud még olvasni, túl nagyra nőne az egoja! :)

Csak egy gyors beköszönésre van időm, Ricsi most ébredt, reggel pedig indulunk Siófokra. A hazaérkezésünk után mindent pótolok, megígérem!

Puszi mindenkinek!

Kép

Kép
diverse
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukkra jöttem.

:arrow: Kint van a 2. fog is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Remélem, ezzel egy kis időre vége a nagy nyűglődésnek. Ezért drukkoltam, hogy péntekig kibújjon, és nyugodtan mehessünk nyaralni. 8) Nem lett volna túl jó, ha közben szenved a drágám.
Szerintem még az este kibújt, mert visszaaludt olyan negyed 12 körül, és utána csak reggel fél 9-kor ébredt fel!!!!!!!!!!! :D :D :P :wink: Igaz, hogy én csak 2 körül tudtam elaludni, mert úgy folyt az orrom :evil: , de utána olyan jó volt ekkorát alucikálni!!! :P Igaz, megébredtem 6-kor, hogy alszik-e még, de már aludtam is tovább. Most olyan jó kedvem van. :lol:

Lilla!
Gratula Roncsinak az éjszakához!!! :P :D
Remélem, jó lesz a hétvégétek! Roncsinak biztos tetszeni fog a Nagy Víz!! :wink: Mi is most megyünk Balcsira. Csak mi Fenyvesre. Onnan meg vasárnap át Keszthelyre szerdáig, vagy csütörtökig.
Kaka úgy néz ki, nagyjából rendeződött (kopp-kopp-kopppp). :D

Diverse!
Nekem is sokszor eltűnik alulról az írómező. De fura, mert ebben a topikban csak néha, egy másikban mindig ott van, a harmadikban, ahova járok, ott pedig kb a fele alkalommal jön csak be. Ez miért van, nem tudom... :shock: :?:
Jó nyaralást nektek is!!!!

Na, sietek míg alszik, mert vasalnom kell, meg pakolnom, hajat mosni, stb, stb… :roll: :roll:

Egyébként rájöttem, miért akadtam ki tegnap annyira. :idea: Nem csak a fáradtság miatt. Fura is volt, hogy Ezért így kiborulok. Hát bekopogott a mikulás újra. Grrrrrrrrrrrrrr. :twisted: :twisted:

Pápá!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: