Új privát üzeneted érkezett!

Liv :)
Bocs, pár napig nem tudtam jönni, mert apa felpakolt valamit a gépre, amitől úgy bekrepált a memóriája, hogy ha kinyitottam a netet, nem bírta már el és azonnal ledobott.
Szóval olvasom, hogy Gergő jobban, ennek örülök. Kívánom, hogy ne legyen ilyen hörghurutos fajta, de ha esetleg mégis, akkor sajnos ehhez hozzá kell szokni, hogy az sosem pár nap, akár 2-3 hetes kifutása is van.
Káposzta: kicsit megfogtál, mert én kevés dolgot csinálok édes káposztából, inkább mindent savanyúból, így a rakott káposztát is.
De gondolom fejesből is lehet. semmi extra, rizs, mert darált húsból pörkölt ízű cucc és azokat rétegez, jó sok tejföl, jó sok sajt a tetejére. De ez bármiféle zöldségből játszik nálunk.
Nálunk mostanában a lényeg, hogy jó sok tejföl legyen mindenen, hihetetlen milyen tejföl fogyasztásunk van.
Frankfurti leves? tudom, hogy alapban az kelkáposztás....de ki tudja? vagy feleslegesen írok, mert azóta már megettétek? :lol:

Macs :) kutyu nőciddel nagyon édes, ebből lehet duplázni nyugodtan :lol: Gondolom milyen nagy a szerelem.
Te Salvust egész éjjelre nyomod? Mert mi csak olyan napi 2x15 percet szoktunk, ha gázosak a törpék.

Anita :)
Autóvezetéshez hajrá!
Bence banánevése cuki, de ismerős, nekem Milán pl a virslit még mindig így eszi.
Ez a csinibaba a húgod?
Cicáid aranyosak.
Párod betegségéről én lemaradtam. Mi a baj (persze, ha publikus).?

Csirkesz :) Isznak a kölykök?

Nekem Milán tegnapelőtt belázasodott, voltunk rögtön vérvételen meg mellkas röntgenen (sok AB miatt már inkább komplett vizsgálat és tényleg csak akkor kap, ha tuti baci). Szokásos bronchitis. Semmi extra.
Kipróbáljuk az Ambroxolt most, itteni eü-s ajánlásra :lol:

Úgy akartam még írni valamit, de elfelejtettem.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok,
összes kölkec csodaszép :D
Redikte:) Nálunk a dokkernéni mindig Ambroxolt ír fel, és használ, szóval szerintem bátran vedd azt, bár részemről a Stodal szirupra esküszöm mostanában.

Futok, mert vár Sára Lilla és a kajafőzés is.

Vera

hvera
 
 


Maccs, nagyon aranyosak! Hogy hívják a kutyut?

Edit, köszi a receptet.
Végül egész jól megoldottam a helyzetet: anyámra bíztam a dolgot. :) Én nem annyira szeretem a káposztát, neki meg a kedvence, és ha valami káposztás kaját csinál, nekünk is hoz belőle. Épp ma főzte meg, és pont úgy, ahogy te is leírtad, rakott káposztának. Nagyon finom lett.
Tejfölfogyasztás, ne is mondd. Mi minden nap több dobozzal veszünk, és sosincs itthon. Sose értem, hova lesz.

Kép

Kép
liv
 
 

 
 

Edit, ti a Flixotide-ot mennyi ideig használtátok a betegség után, szinten tartásra, vagy megelőzésre?

Kép

Kép
liv
 
 


Liv :)
gyorsan megnéztem a kórházi zárójelentést, mert már nem emlékeztem rá.
Mikor hazaengedtek tüdőgyulával, még 5 nap szájon át AB volt, Ventolin gyerekorvos felügyelet mellett 3x2 puffról folyamatosan csökkenthető és Flixotide 2x1 puff minimum 2 hétig előírás.

Vera :)
Köszi, esszük Ambroxolt.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy betolakodok hozzátok, de lenne egy nagy kérésem.
Kislányom szeptembertől Dunaharasztin fog oviba járni. S a közeljövőben el kell döntenem, melyik oviba menjen. De sajnos nem tudok egyikről sem semmit, ezért szeretnék róluk infót gyüjteni.
Kérlek benneteket, aki a Dunaharaszti óvodákat ismeri (Mese Óvoda és Hétszínvirág Óvoda) írjon nekem az e-mail címemre. neras@freemail.hu

Segítségeteket előre is köszönöm.

Erika
akiren
 
 


Edit, köszi.

Kép

Kép
liv
 
 


Hello csajok!

lehet, hogy már írtam korábban, akkor bocs, de nem bírom megállni hogy ne ajánljak nektek egy játékot.
Nekünk nagyon bejött a Granna-tól a Sárkány Samu fejtörői sorozat.
Eddig csak a Sárkány Samu fejtörői volt meg, amikor is kis kártyákon mondókák-találós kérdések vannak, ki kell taláűlni mi az és a hátulján le van rajzolva. közben színes korongokat gyűjtesz, irtó édes és agydolgoztató játék. Bálint imádja. Sőt, úgy szoktunk játszani, hogy Bálint a felolvasás alapján kell, hogy megmondja miről is van szó, vagy pedig, ő nézi a képet és neki kell róla mondani találóskérdés-szerűséget. Milán pedig nem a felolvasás alapján kell, hogy kitalálja, hanem neki megmutatjuk a képet és meg kell mondania mi az és ha pl állat akkor elmondani hogy milyen hangot ad, vagy bármi hasonló kis feladat.
Szóval mindenkinek ajánlani tudom.
Tegnap pedig megkaptuk ugyanezen sorozat Most légy okos című játékát. Az is nagyon komoly.
Van még a Zsákbamacska, azt majd szerintem hamarosan beszerezzük szintén.
Szóval ez itt a reklám helye, de csak azért mert jók a tapasztalatok és most be vagyok lelkesedve nagyon ezügyben és nem profitszerzés miatt :lol:

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

Kérdés: nálatok a 3,5 éveseknél mi a helyzet bepisilésügyben?

Azért kérdezem, mert Dávid kb. egy hónapja nagyon sokszor bepisilt éjjel, nagyjából 3 éjszakából 2-t, úgyhogy vittem ki pisit a védőnőhöz, és az derül ki, hogy kicsit kisebb a fajsúlya kelleténél, vagyis nincs elég "szívó erő", hogy visszaszívja, vissza tudja tartani. Megmutattam a leletet a gyerekorvosnak, ő azt monda, ez az érték még belefér, nem kell semmit csinálni vele. Valóban meg is oldódott ez a dolog, egy hónapig szinte egyáltalán nem pisilt be, az utóbbi egy hétben viszont napközben is többször, és most már napok óta minden éjjel.
Azóta nem lett megvizsgálva a pisije (a héten lesz), szóval nem tudom, hogy a fentiek miatt, vagy lelki oka van, vagy más.

Tudtok valami hasznosat mondani nekem ezzel kapcsolatban?

Köszi,

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Liv :)
Bálint még sosem aludt éjjel pelenka nélkül. Mindig csupa pisi.
Én nem is szorgalmaztam még ezt a dolgot, éjjel még totál pelenkás a fiatalember.
Arra gondoltam, ha nyárig nem áll le róla magától, akkor a nagy melegekben majd nem adok rá pelenkát, hátha leszokik, de most télen nem akarom megfázatni.

Nappal nem pisil be, és amióta a betöréses sztorit kiheverte a délutáni alvásnál sem.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!
Huh, hála az égnek, hogy ezt írtad Reditke, mert már kezdtem megijedni, hogy csak Kornél pelusos még éjjel. Igazábaól nálunk általában azon múlik, hogy mennyit iszik este. Ha keveset, akkor nincs bepisilés, bár nálunk a kistesó ugye bepisiléses problémákat okozott az oviba. Szerencsére nem szólnak szemrehányóan, de volt ( remélem múlt idő) hét, amikor naponta(!) mostam az ovis ágyneműket.
Nappali bepisilés csak "titkos" küldetések után néha becsurran az oviban mert nagyon játszanak "intézőset". ( értsd. Elintézik a rossz embereket, vagy fordítva.)Túlságosan leköti őt még a játék.

Azt hiszem 5 éves korig normális az éjszakai bepisilés, de én is nyárig akarok várni.

Ivással kapcsolatban nálunk most volt a teljes leállás a cumisüvegről, és csak pohár projekt ami azzal járt, hogy lényegesen kevesebbet iszik Kornél, de mivel nem látom az oviban mennyit, így a hétvége nem mérvadó. Az kb. 1-1,2 liter lehet.

Maccs:) Tündéri a kutyátok, hát még a lányod:-)

Vasani:) Sztárcsemeték:-)

Vera

hvera
 
 


Sziasztok!

Benedek nyár óta egyáltalán nem pisil be, de ő extra módon tudja tartani a pisit. Egyszer előfordult, hogy pisilt este lefekvés előtt, aztán másnap dél körül mentünk valahová, kettő körül szólt, hogy neki pisilnie kellene, akkor néztünk egymásra a párommal, hogy, te, pisiltetted a gyereket? Én nem, te se? :shock: Vagyis másfél napig tartotta, s nem is szólt.

Más, Betegek vagyunk, vagy nem. Még nem tudom eldönteni, leírom, mi történt.
(bocsi, beóllózom más topikból)
Megmondaná valaki, hogy az én gyerekeim miért mindig péntek éjjel lesznek betegek? :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil:
Háromnegyed egykor ébredt Benedek, hogy fáj a füle, kapott nurofent, majd egy óra múlva paracetamolos kúpot, nem tudott elaludni, fél 3 körül akkor beraktam neki mesét. Valamikor 5 körül nem fájt a füle, de teljesen felébredt, nagyban mesézett. Néha kinéztem rá, max. szunyókált, de nem aludt. Fél 7 körül már megint nagyon sírt a füle miatt, már láza is volt, meg nem tudott megállni a lábán, szédült. Utána hányni akart, de csak slájm jött, a pocijára is panaszkodott, de csak pisilt. Most szeretném, ha egy picit aludna, s utána megyünk ügyeletre. Tippem szerint ölben fogom átcipelni. :sad: :sad:
De miért mindig péntek éjjel?
Ezután szombat reggel azon gondolkodtam, hogy kihívjam-e az ügyeletet, vagy menjek be. Végül bementünk a kórházba, hogy fülész is lássa.

***************************************************************************

A csillagok helyébe tessék a legrondábbakat képzelni a magyar egészségügyről. :twisted: :evil: :twisted: :evil:

Elviszem a lázas, hányó gyereket a kórházba, hogy mégis, ott lássa fülész is, hányt a metrón meg a váróteremben is, majd már megérkezésnél közlik, hogy fülészet az nincs, de mivel hányós gyerek, a belgyógyász megnézi. Jó. kb másfél órát vártunk, közben hányt, majd az ölemben ülve, később félig állva elaludt. Bejutottunk egy vénséges, kiégett dokibácsihoz, aki 2 perc alatt kivizsgálta majd 10 percet adminisztráltak. S hogy menjünk a fülészetre, majd ott ellátják. Annyira mondjuk rendes volt, hogy amikor megtudta, hogy nincs fülészet, akkor adtak egy db hányáskúpot (s közben morgott, hogy nincs nyitva a kórház patikája, mert nekik nagyon jó saját hányásellenes szereik vannak), meg felírt AB-t meg lázcsillapítót. Majd megkérdezte, hogy hol lakunk, s szerinte az jó, mert akkor el tudunk metrózni a Moszkva térig (egy átszállás), onnan csak pár megálló villamossal a János kórház. (még egy átszállás) :shock: Mert gyerek fülészeti ügyelet csak ott van egész Bp-en. Vigyem haza a gyereket, adjam be neki, amit felírt, majd délután bumlizzak át vele a városon. Közben a gyerek majd összeomlott, olyan kimerült, plussz süt a láztól, a jelentésre persze jó általános állapot meg láztalan került.
Ja, esőben jöttünk mentünk, mondjuk metróztunk egy megállót. Most legalább kisütőben van a nap.

Ugye az egészségügy olyanoktól fog összeomlani, hogy egy ekkora városban egynél több kórházba beültessenek egy szakorvost egy aszisztenssel hétvégére.... :twisted: :evil:

Anyám meg folyton hivogatott, hogy ne jöjjenek-e fel Kecskemétről kocsival, hogy azzal vigyenek el minket a kórházba. Nekik ugye mindenféle rémálom lebeg a gyulladt füllel kapcsolatban a szemük előtt, mert apám ennél még kisebb volt, amikor gyulladt fül miatt kiszakadt a dobhártyája, s az egyik fülére megsüketült.

Nem tudtam, mit csináljak. Leginkább hagynám aludni, mert kimerült, gyógyszereket kapott,kopkopkop, benn is maradtak benne, úgy néz ki. Mindjárt el fog aludni a tv előtt. Szívem szerint, ha nem sír a fülfájástól, mint az éjjel, akkor inkább csak holnap vinném el az ügyeletre vagy hétfőn a Heim Pál fülészetére. Vagy felelőtlen vagyok? (a történethez hozzátartozik, hogy férjem külföldön van, a kicsi szerencsére épp a nagyszülőknél, s hiába áll a ház előtt a kocsi, nincs jogsim)

Ezután végül a vihar miatt is itthon maradtunk, meg teljesen kómás volt, hagytam inkább pihenni. Nem is volt többet láza a hétvégén, a fülére is csak kicsit panaszkodott, így végül nem az ügyeletre, hanem ma reggel a rendes fülészeti rendelésre vittem. Ja, közben a felírt AB-ról kiderült, hogy iszonyat íze van, Benedek öklendezik tőle, alig tudtam kb 5-ször beletuszkolni a hétvégén, így úgy mentem, hogy iratok fel másikat.

Gondoskodnak az orvosok arról, hogy folyamatosan fenn legyen a pumpa nálam....

Cirka másfél óra sorbanállás után bejutottunk a fülészetre, egy olyan dokinőhöz, akit dícsértek, örültem, lesz más vélemény..AHA... Elkezdtem mondani, hogy mi volt hétvégén, meg hogy már jártunk itt másik dokinőnél, mi az alapprobléma. Erre leültette a gyereket, megnézte a fülét, azt mondta, semmi baja a fülének. S hogy menjünk vissza a másik doktornőhöz szerda délután (kb hasonló sorbanállásra számítva). Még benyögtem, hogy baj van az AB-vel, írt fel másikat, meg maradjon otthon a gyerek. De alapból ne lopjuk az ő idejét, az orrába bele se nézett. Annyira durván kidobott, hogy az csak később jutott eszembe, hogy ha az ügyeletes orvos a füle miatt írt fel AB-t, de a fülének semmi baja, akkor szedjük az új AB-t? Hazafele összefutottunk az óvónéninkkel, elregéltem mi van, neki volt az a jó ötlete, hogy délután menjünk el a saját orvosunkhoz, kérdezzem meg, mihez kezdjünk.
Szóval most még nem keverem be a gyógyszert.
Meg minek menjek szerdán a másik fülészhez, ha az alapproblémán kívül ezek szerint nincs baj? Arról meg azt beszéltük az eredeti dokinővel, hogy ha nagyon nagy baj nincs, akkor nyárig várunk.
Meg maradjon itthon egész héten? Már elegem van ebből. Az elmúlt egy hónapból egyszer 3 napig, majd múlt héten egy egész hetet (!!!) volt oviban.
Valószínűleg letudtunk egy lightosabb hányós vírust a hétvégén.
Az ebédet persze reggel lemondtam az egész hétre. (mondjuk amennyit eszik, nem fognak szólni az oviban, hogy nincs befizetve a gyerek.)

Elnézést kérek a hosszúra nyúlt litániáért, de alaposan felhúztak. Jó, én itthon vagyok, nem okoz annyira nagy gondot, hogy itthon tartsam, meg orvoshoz rohangáljon, de sokat számít az a fél nap, amiket benn tölt az oviban, arról nem is szólva, hogy ugye mindig újra meg kell szoknia. Ha dolgoznék, akkor nem is tudom, mi lenne...

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Vera :) Örülök, hogy megnyugodtál. :lol: :lol: Én ezen a pisi témán egyáltalán nem parázom, előbb-utóbb úgyis leszokik és a nászéjszakáján már biztos nem fogja összehuggyantani magát...hacsak nem az örömtől :lol:

Nálunk éjjel nem is csoda hogy sokat pisil egyébként, mert szertartás hogy az itató is velük alszik és el is fogy reggelre mindegyiknek egy üveg víz (mint én, én is többször megébredek éjjel egy-egy kortyot inni).

Kormi :) ez a fülfájás elég rosszul hangzik. Nem értek hozzá, de biztos nem véletlen, ha a fülét fájlalja.
Biztos vannak szuper fülészek a Heim Pálban és nincs személyes tapasztalatom, de ismerősöktől az ottani fül-orr-gégéről nagyon rosszakat hallottam.
Állítólag mindenre rögtön AB-t írnak (bár ez általában minden ügyeletere is elmondható) és több félrediagnosztizálást is hallottam már.
Természetesen nem ijesztegetni akarlak, de ha esetleg újra előjön neki és megengedhettek magatoknak egy privát gyerek fül-orr-gégészt, akkor én tudok egy nagyon jót, mondjuk ő a Bartók Bélán rendel.

És hozzád egy kérdés. Írtad, hogy van babamonitorotok. Ezt hogy kell elképzelni? Egy egység benn a szobában, mint egy kamera és én kinn látom a kölyköket hogy mit művelnek. mekkora területet fog be? Típus?

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok:_)

Korminak gyorsan

Nálunk is hétvégre szokott beteg lenni a gyerek. Főleg ünnepnapokra, előnyben a 3- 4 napos ünnepek.

Ami viszont lényeges. Mielőtt elindulsz hívd fel a gyerekvagy felnőtt ügyeletet a kerületben, aki elvileg meg tudja mondani ki a városban az ügyeletes. Hja, gyakorlat teszi a mestert :?

A fülfájás sokszor egyszerű torokfájás miatt van, ami kisugárzik, ilyenkor jó az AB, mert esetleg megelőzöl egy jó kis tüszős mandulagyulladást.

Nálunk a másik szokásos verzió a hallójárat gyulladás, erre kataflam cseppet tudnak adnimax, vagy a vény nélküli Optipax, vagy gyógyszertári kevert fülcseppet. Ezen kívül porszívós orrszíváson kívül sokat nem lehet tenni.

A fülfájás baromira tud fájni, ha kicsit fáj, akkor is., nekünk legutóbb Mikuláskor volt a gyerek üvöltött a fülészeten meg a vállukat húzogatták, hogy ők nem látnak semmit. Aztán a fülmelegítős sapi helyre hozta. Bulis, és placebónak sem túl rossz ugye :)

A rendkívül türelmes lányom unatkozik, úgyhogy futopk, mert eddig bírta.

Vera

hvera
 
 


csajok :)
nekem a helyi ügyelet mondta anno, hogy vigyem a Heim Pál sebészetre a gyereket, és ott derült ki, hogy nincs ügyelet ott, csak a madarászban, úgyhogy a vérző homlokú kölökkel loholtunk át a városon a Madarászba. No comment.

Ami tuti jó infót ad, az a központi ágynyilvántartó, 0-24 hívható. valamiért ezt a számot nem publikálják, pedig ez is az egyik feladatuk elvileg, hogy megadják hol van ügyelet illetve szabad kórházi férőhely (egy doki mondta ügyeleten ezt a számot):

06-1-311-6000

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

Végül hepy end lett, és én is kezdek megnyugodni. Voltunk a háziorvosnál, megvizsgálta és egészségesnek találta Benedeket, szerdán mehet oviba. Benedek ezen úgy belelkesült, hogy egész délután az egylábon ugrálást, a lába között labdát tartva járást és a maci égbedobálást gyakorolta (érdekes módon a maci többnyire az én arcomban landolt :twisted: )

Végre válaszokat is kaptam azokra a kérdéseimre, amiket egy fülésznek akartam feltenni, csak épp a háziorvostól. Felirattam Benedeknek a Prevenart, hátha javít az orrmandula okozta gondokon, meg végre normális utasításokat kaptam, mit hogy figyeljek rajta a légzésével/horkolással kapcsolatban.

Az biztos, hogy többet nem indulok neki ügyeletnek előzetes telefon nélkül. Csak nekem olyan evidens volt, hogy a HP-hez tartozunk, oda kell menni.

Reditke, monitor:
Egy elég régi fajta van nekünk, egy kamera, amit egy igen hosszú vezeték köt össze egy pici monitorral.Valami noname márka, nem találtam rajta jelzéseket. A kamerát felraktuk az egyik sarokba, kb a szoba 2/3-át fogja be, de nálunk nagyon pici a gyerekszoba, egy nagyobb helységben nagyobb területet beláthat. Ami nem jó a miénkbe, hogy nem infra, vagyis amihez leginkább kellene, hogy lefekvés után szemmel tarthassam a bandát, arra nem jó. No meg a madzagja se érne el a gyerekszobától a hálóig, csak a nappaliból tudom őket lesni. Lehet olyat is kapni, ahol csak kamera van, s a tévére lehet közvetiteni. Mondjuk kb 5 eFt-ért vettem használtan, annyit megért.
Amin meg én gondolkodtam mostanában, hogy beszerzek egy bébiőrt. Kissé hülyén hangzik így, hogy már a kicsi is elmúlt 2 éves, de elég rossz mostanában a hallásom, s stresszelem magam, hogy nem hallom meg esetleg, ha valami gond van éjszaka, mert a gyerekszoba és a hálónk közt 3 ajtó is van. Így csinálok magamnak egy csomó hamis riasztást.

Párom szombaton jön haza, valamikor akkor visszahozzák Leventét is, már jó lenne, ha együtt lenne a család. Szegény Leventének a szülinapját is csúsztattuk, csak ezután fogjuk ünnepelni. De legalább igen klassz mega bloks cuccokat sikerült szereznem neki ajándékba.

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Kormi :)
Akkor Boldog szülinapot a kis kétévesnek :)
Szuper, hogy Benedek oké.

Monitor infót köszi. Én azért gondolkoztam ezen, mert Milánnak kiszedtük a rácsot az ágyából, mert rendszeresen kiugrott, egyszer sikerült fejre is esnie, így biztonságosabbnak ítéltük, ha inkább kimászik.

Azért ez öngól volt a javából.
Azóta a délutáni alvások nagyrészt elmaradnak, mert állandóan ki-be mászkál. Nem számít a jószó, az ígéret, a kérés, a fenyegetés. Élvezi az új helyzetet, hogy szabad az út.

Esténként is kb 1 óra mire fektetés után elalszik, közben leveszi százszor a zsákot, és minden turpisságot kitalál. Az összerakhatós Wader autópályát már kiköltöztettük a szobából, mert suttyomban azzal játszott elalvás helyett, szétszedte már többször a párásítót, kikente a fiókból a popsikrémet. Egyszóval minden, ami elérhető.

Egyik este mondtam Bálintnak, hogy ha pisilni vagy kakilni kell neki, természetesen kijöhet. Persze Milánnak több sem kellett, pár perc múlva már kinn volt, hogy pisilni kell bilibe. Ráültettük, de természetesen nem pisilt bele.
Többször úgy aludt el, hogy a Bálint ágyába vagy ágya mellé kuporodott.
Mondtam is páromnak, hogy elég hülyén fog kinézni a szoba, de toljuk össze az ágyaikat. Ő eléggé ellene van, szerinte nagyon zavarnák egymást az alvásban.
Én meg szeretném, mert úgy látom mindkettő igényli ezt és én is egy nagy ágyban aludtam tesómmal, és tök jó volt.
Még megy a húzavona. Majd kialakul a dolog.
Szóval csak az esti megfigyelésre kellene, hogy mit művel a fickó, mert elég halkan teszi.
Ugyanakkor dilemma is, mert bízom benne, hogy 1-2 hét alatt elveszíti a varázsát az újdonság és nem fog kimászkálni fektetés után.
Még agyalok.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Liv!

Van különbség a soha nem volt ágytiszta és az egy darabig volt, de visszaesett között. Ez utóbbinál érdemes tényleg lelki okokra is gondolni. Ettől függetlenül még nincs annyi idős Dávid, hogy gond lenne a bepisilése.
A fiúk 6 éves koráig normálisnek tekintik az éjszakai bepisilést. (A fajsúlyvizsgálatnál egyébként 3 napig kell vizeletet gyűjteni és vizsgálni (reggeli első pisit kell 3 napig megvizsgáltatni), nem egy alkalommal).
Nappal nem túl elfoglalt? :D:D Nincs ideje WC-re menni...
Ami mindenképpen fontos lehet, hogy figyelj a nappali folyadékbevitelére.

Reditke!

Azért az éjszakai bepisilés nagyon komoly probléma tud ám lenni egy idő után. Szóval mindenképpen érdemes foglalkozni vele (gondold el, ha egy gyerek még iskolás korban is hetente többször bepisil, az hogy megy táborba, hogy alszik egy-egy éjszakát a barátainál, vagy mit kell lelkileg átélnie)...
Nálunk a gyerekek sokszor alszanak egy kupacban. Nem tudunk mit tenni ellene. Szerintem is kényelmesebb lenne külön-külön, de ők összeköltöznek. Mikor hogy. Van, hogy csak ketten valamilyen formációban, de van, hogy mind a hárman. Én azért megértem őket, én is szeretek egy ágyban aludni valakivel (persze ez a párom :D:D).

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Köszi a bepisiléses válaszokat.
Most egyelőre azon vagyok, hogy Dávid ne stresszelje magát a bepisilésen, hogy tudja, hogy ez nem probléma, nem baj, másrészt próbálok többet lenni vele, mármint aktívan, és nemcsak mellette, hanem vele játszani, mesélni stb., hogy ne azt lássa, hallja mindig, hogy várj, mert most a Gergő... én erre gyanakszom, de hát, ugye, muszáj a Gergőnek enni adni, tisztába tenni, fürdetni, és hát kell ringatni, vele is beszélgetni stb., csak igyekszem mindezt úgy, hogy ez ne menjen Dávid rovására, ami nem könnyű, de szerintem ez állhat a háttérben.

Beszti, külön köszi, hogy írtad, hogy 3 napig kell vizsgálni a pisit a fajsúlyt illetően, ezt nem tudtam.

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok!

Na hozom a formám, jövök megint katasztrófa sztorit mesélni. Mielőtt bárminek ideje lenne átvillani az agyatokon, előre bocsájtom, hogy igen EZT MÁR ÉN SEM HISZEM EL, hogy MIÉRT MINDIG VELÜNK történik valami?????

Tömören és röviden a szombati vihar a környékünkön irtó nagy pusztítást okozott, köztük a mi házunk tetejének egy részét is vitte, és hát ugye ez meglehetősen előnytelen dolog, ha az ember tetőtérben lakik. :?
Észak-északnyugatfelől nyitott térre néző dombtetőn lakunk, a szél akadálytalanul nekirohanhat majd felturbózódik a domboldalon. A nappali feletti zsindelyt kátrányostól, alapostól vitte, szakította. Mi még szerencsések vagyunk, mert valakinél a födémig eltűnt a tető, valahol gerendázattal együtt hevert az úton. A lakás ázik, bár vasárnap már lefóliáztattuk, így már nem csöpög, csak vizesedik a fal. A lamináltpadló felhólyagosodott, az ablakaink megkarcolva, megtörve /szerencsére biztonsági üveg és csak bepókhálósodott/, stb... A régi ovis mondóka jutott eszembe: tovább is van, mondjam még?? ;)
Pár száz méterrel odébb levő sávban a faluban pedig alig van kár a házakban.. :(

Persze ilyenkor derülnek ki a biztosító apró kis turpisságai:
hiába van a lakás teljesértékre biztosítva, a társasház jelleg miatt csak a kár lakásterületarányos részét téríti, a többi lakó biztosítása pedig a többi részét, főleg ha VAN. Mert persze a legnagyobb lakással rendelkezőknek nincs... :( Most meg a box, hogy ők fizessenek kp.-ban, és még nekik áll feljebb. Persze, ők a hátsó alsó sarokban vannak, és nem áznak...

A kis puttonyom úúúgy tele van. Komolyan mondom szeretnék elszökni egy kicsit, és valahol kidühöngeni, kisírni, vagy a fenetudja magam csakhogy már a feszültség eltűnjön.

Már bocsi, hogy én mindig csak panaszkodni jutok ide.. :(:((:(..
maccs
 
 


Amikor a mennyezetről esik az eső.. :)

Kép
Kép

Megtépázott háztető:
Kép
Kép
maccs
 
 


Macs :)
Hááát, már nem is tudom mit mondjak :(
Lili azért édes az esernyővel a nappali közepén.
És éjjel történt vagy napközben? Otthon voltatok?

Beszti :)
Kupacban alvás :lol:
A bepisilést azért én sem a valós nászéjszakájáig értettem, csak egy kicsit félvállasan vettem poénra a dolgot. Tudom, hogy ez komoly probléma lehet, de most még szerencsére nem kell ezen aggódnunk, ha ne adj isten pár év múlva még gond lenne, akkor majd a végére járunk.

Babamonitor: nagyon röhögök magamon. Fektetés után térdelek a gyerkszoba ajtaja előtt és leskelődöm be a kulcslyukon, hogy ahogy kilép az ágyból nyakon csíphessem :roll: :lol: :shock:

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok:)

Maccs:( Annyira sajnálom, hogy már megint gond van:( Remélem hamar megoldódik.
Mi a vihar alatt Esztergomban voltunk és szerencsére a rémhíreken kívül semmit nem észleltünk.

Reditke:) Szerintem a közös ágy tök jó dolog:-) Mi csak reggel meg elalvás előtt jártunk össze az öcsémmel, mert ő keresztben aludt az ágyon :lol:

Kornél mióta várom Sára Lillát tervezgeti a közös alvást
Nálunk a kimászkálásra egyébként az ajtórács volt a megoldás azzal, hogy elalváshoz még mindig kellünk. Ez jó esetben negyed óra, rosszabbb esetben 3/4 viszont nincs játék mászkálás stb.

Vera

hvera
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy bepofátlankodom... :o

Reditke!
Engem S.O.S érdekelne a szuper privát fül orr gégész!!!!!

Köszi:Hajni
milcsi
 
 


Melcsi :)
http://www.meditrex.hu/

Vera :)
Koppkopp nagyon kopp, de ma délután perc alatt elaludt és nem mászkált és tegnap este is csak 2x vette le a zsákot és járt egy kört a kisszobában (ki már nem jön :lol: ).
Szóval nem elkiabálni akarom, de remélem a minden csoda három napig tart itt is bejön (ha nem is három), és ezekután is nyugodtan egyedül elalszanak.
Fő az optimizmus :lol:

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Reditke!

Köszönöm! :D
milcsi
 
 


Megint kérdés: van itt olyan gyerkőc, akinek mostanában viszket a szeme és az arca? Dávidnak ősszel volt ez, aztán elmúlt, most kezd megint, és fogalmam sincs, mire lehet allergiás... Ötletek? (A lábán is megjelentek megint száraz, ekcémajellegű foltok, pedig már régen nem voltak.)

Kép

Kép
liv
 
 


Liv :)
Ezt passzolom.

Viszont én is kérdezek:
Nem vett valaki mostanában a kölöknek mellényt? olyan pufi dzsekiszerű, de nem túl vastag anyagra gondolok.
Bálint kinőtte a tavalyit (Milán hordja természetesen) és ma néztem H&M, C&A, Takko, KenguruGold. Sehol nem volt. Esetleg ötlet?

Egy kép tavalyról, hogy tudjátok mire is gondolok....

Kép

Köszi.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok,

Hát Redikte, nálunk a ruhák 90 %-nak a forrása a helyi turkáló. Sose telne annyi Rebell, Gap és egyéb márkás cuccra. Felétek nincsen? Én ott vettem ősszel Kornélnak mellényt vadiúj állapotban. Mondanám, hogy nézek nektek is, de most hétvégén nem megyünk valszeg Budafokra sem:( De, ha küldesz méretet és gondolod, akkor szívesen nézek nektek.


Liv:)
Csináltak már allergiapanelt Dávidnak? Nekünk gasztro kivizsgáláson csináltak anno, vérből. Szerintem jobb és biztosabb eredményt ad, mint a bőrteszt, és akkor allergia ügyben mindent megnéznének.

Vera

hvera
 
 


Liv
Nálunk ugyanez a helyzet, de én sem értem, miért most (úgy 2-3 hete) jelentek meg rajta a száraz, piros, viszkető foltok. A védőnőnk ránézésre rávágta, hogy tej-tojás allergia, de eddig nem volt ennyire látványos baja egyiktől sem. Sőt, azóta tej helyett rizsitalt adok neki, és semmi javulás. Mi még nem kaptunk beutalót vérvételre, de ha nem múlik, az lesz a vége... Vasaniéknál volt hasonló panasz régebben, ha jól emlékszem...

Redit
Köszi, jól vagyunk. Zsombóc billentyűje továbbra sem működik, de az értékei jók, úgyhogy életében először most kaptunk fél év haladékot a következő kontrollig. :) Luca meg elvileg 10 nap múlva érkezik, ha ő is úgy akarja :).

Mindenkinek pussz! Édesek a kismanók, és rendületlenül olvasgatok, csak eddig rengeteg tennivalóm volt Luca fogadásához + Zsombi is leköti az egész napomat. Most mondjuk ezt kifejezetten élvezem. Kíváncsi vagyok, mi lesz, ha már kibújt a kiscsaj!

Erika

Kép


Kép
zsombi
 
 


Maccs!

Nagyon sajnálom! Ez borzasztó!!!
Saját biztosítást nem lehet (érdemes) kötni?

Reditke!

Decathlon?
Elég sok sportruházatuk van, szerintem minőségben is OK.
(Vagy van több ilyen nagyon sportáruház...)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Macs :)
Kutyusos képért nagyon irigyellek, nekünk is nagy álmunk, hogy lehessen kutyánk, de sajna kert hiányában ez mostanában nem fog menni :cry:
Háztető: döbbenet :cry: Hol tart a rendbehozatal? Biztosítóval mit tudtatok alkudozni?

Zsomi :)
Ez nagyon jó hír, hogy Zsombi leletei jók lettek :)
Kislányhoz drukk :)

Liv :)
Arcos kiütésekhez nem sok tapasztalatom van, nálunk a popsis kiütések rendszeresek, mostanában a homeos Sudocreme-et használom, eddig úgy tűnik be is vált (kop-kop).

Nekem is lenne Hozzátok egy kérdésem, nagyon várom a válaszokat:
Szeretném beadatni kölköknek a kullancs elleni védőoltást. Először az FMSE Immun Junior-t írták fel, de "hál'Istennek' az hiánycikk. Egy rakás patikát fölhívtam, sehol sem kapható.
Ezután felírták az Encepur-t. Ez most a jelenlegi állás szerint kapható. Van valakinek tapasztalata ezzel az oltással? Mellékhatások? Hova adják?
Azért kérdezem, mert ha nagy esélye van a láznak utána, akkor mindenképpen pénteki napon lenne jó beadatni, akkor ki tudnák heverni a mellékhatásokat hétvégén és hétfőn már tudnának suliban, bölcsibe menni.

Nagyon köszi, pusz,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Szia Kata!

Nekem azt mondták, hogy nincs a kettő között különbség. Márk végül az FSME-t kapta, mert sikerült beszerezni. Semmilyen tünete nem volt. Újpest központban a piachoz közeli patikában volt pl. illetve a VIII. ker. Baross u. Mária u. sarkon lévő patikában. A gyerekrendelő melletti patikában természetesen nem és ők még nagykertől sem tudták beszerezni. Nem tudom gyerkőceid mennyire érzékenyek az oltásokra, de ha általában nem szoktak belázasodni, akkor erre sem fognak. A kullancs elleninél még kisebb az esélye pl. láznak, mint a sima kötelező védőoltásoknál.
Ja még egy olyan infó, hogy a kétféle kullancs elleni keverhető is, tehát ha mondjuk első oltásként FSME-t kapott, a második lehet Encepur vagy fordítva.

Macsek

Kép

Kép
macsek11
 
 


Macsek :)
Köszi szépen a gyors választ. Én hirtelen XIII. kerületi gyógyszertárakat hívtam, egyikben sem volt.
Most viszont az Encepur-ból egyből felírattam a 4 adagot, nehogy úgy járjak, hogy most megkapják az első adagukat, aztán 1 hónap múlva meg esetleg hiánycikk lesz mindkettő :?
Azért ilyen extra sürgős, mert Hannáék mennek erdei suliba május közepén, addigra túl kellene lenni mindkét szurkán + a védettségnek is ki kellene alakulni.
Vagy én hagytam az utolsó pillanatra?

Pusz,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Állítólag 2 oltás után csak 90%-os a védettség, ezt én sem tudtam előre, így mi is egy picit csúszásban vagyunk. Mindegy a 90% jobb, mint a semmi.

Kép

Kép
macsek11
 
 


Vera, még nem voltunk semmilyen allergiavizsgálaton, mert nem ítéltük olyannak a helyzetet, hogy kitegyük bármiféle macerának Dávidot, nem kínlódtunk sokáig eddig még egyetlen allergiajellegű dologgal sem. Remélem, most sem fogunk.

Kata, Dávid arcán nincsenek kiütések, csak viszket a szeme, füle, arca.

Erika, mi már régebben az ilyen ekcémajellegű foltokra kipróbáltunk jó néhány kenőcsöt, erre most 3 napja fürdés után bekentem Dávid lábát (volt jó pár ilyen piros, száraz folt) Gergő fürdés utáni (gyógyszertári) testápolójával (én pedig hetek óta kínlódok a kezemmel, annyira száraz volt már a bőröm, hogy egy csomó helyen kirepedezett, és eléggé fájt), meg a kezemet is, aztán másnap is reggel, este, és 2 nap alatt eltűnt az összes piros, száraz rész, és az én kezemről is az összes kirepedezés!

Kép

Kép
liv
 
 


Liv,
az a gyógyszertári testápoló nagyon érdekelne minket is. Tudsz róla írni valami részletet, összetevőket vagy valamit? Mindkét fiúnál küzdök az ekcémás foltokkal, de most semmi sem használ, csak az Elocomos szteroidos krém, ami ugye hosszú távon nem jó. A dokink még valami carbamidos gyógyszertári testápolót írt fel , de semmit sem ér ill. próbáltuk már a Lipobase krémet, de most az sem használ, pedig egy időben Márknál jó volt. Szóval minden megoldás érdekel.

Köszi!

Kép

Kép
macsek11
 
 


Macsek, meglepő módon nálunk az a testápoló tett csodát, amit tudtommal minden újszülöttnek felírnak receptre: Ung. No VIII. van a tégelyen, a gyógyszertárban keverik ki, sima, egyszerű fürdés utáni testápoló. Nektek nincs ilyenetek?

Kép

Kép
liv
 
 


Ja, Edit, még neked két dolog:
a múltkor a káposztáról beszéltünk, ma kipróbáltam egy tök egyszerű kaját savanyú káposztából: gépsonkába belegöngyölni megpárolt savanyú káposztát, tűzálló tálra egymás mellé fektetni, tetejére tejföl, sajt - elég bizarrul hangzik, de szerintem nagyon finom lett.
És nemrég arról kérdeztem, hogy vajon milyen sütikben pótolható mézzel a cukor, és akkor azt írtad, hogy ha megtudok erről valamit, írjam meg: nos, az én nagymamám nagyon szeret új sütikkel kísérletezni, a sütés a hobbija, és a kedvünkért most minden sütit mézzel csinál. Tésztákat, krémeket, mindent, cukrot már semmibe nem tesz, és nagyon finom így is minden, sőt, bár ugyanolyan édes, mint a cukros sütik, de nem az a durva, "direkt" íz, hanem sokkal enyhébb, természetesebb; mézből kb. feleannyi kell, mint amennyi cukorból kellene, csak jobban ki kell keverni így a tésztát, mint cukorral.

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Ezt ma kaptam Apukámtól a születésnapomra, ő festette nekem Dávidról. :)

Kép

Kép

Kép
liv
 
 


És akkor már egy kép Gergőről is, de ez kb. 2 hónappal ezelőtti, itt még nem 8 kg. :)

Kép

Kép

Kép
liv
 
 


Liv,

köszi! Nincs ilyenünk, de akkor majd utána kérdezek.

A festmény szuper, milyen ügyi apukád!!! És boldog szülinapot! :)
Gergő már 8 kg-nál jár??? Szép súly! :) Kornél olyan 6300 gr és ő sem egy sovány típus. Hogy van a két fiú egymással? Nálunk nagy a "szerelem". :D

Kép

Kép
macsek11
 
 


Macsek, Dávid tüneményes Gergővel, ha sír, szalad, vigasztalja, nyugtatja, énekel neki, felhúzza a zenélőt stb. Szerintem nagyon jó testvérek lesznek. :)
De ha nem mindig, hát az is normális, még ha nem is könnyű, akkor majd azzal is megbirkózunk. :)

8 kg, igen, mindig mindenki a súlyával foglalkozik, de hát csak anyatejet kap, éheztetni nem fogom. :)
A gyerekorvosunk mondta, mikor kikértem magamnak, hogy még hogy kövér az ééééén gyerekem :), hogy na jó, nem vagy kövér... de sovány se.

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok!
Két friss kép Míráról, időhiány miatt most megint csak ennyi...
Kép
Kép
h_viola
 
 


Szia Viola!

Milyen szép nagylány már Míra, nagyon sokat nőtt és nagyon hasonlít rád!

Liv!

Apukád nagyon tehetséges! Hobbiból fest, vagy tanulta vhol?
Gergő 8 kilója:) Nekem is beszóltak hogy túl nagy ütemben hízik, de kérem, ilyen az anyatej :P

Macs!

Hogy áll a tető?Szörnyű a biztosító! Mindegyik!
A hét végén én is a tetőt javítottam, átmenetileg megoldottam a problémát, de ezt a régi házrészt újre kell majd cserepezni.
Van biztosításunk, de ezek után nem tudom fizet e egyáltalán vmit!

Egyéb:

A kocsit megjavították, a biztosító még nem fizetett:( Ki tudja mikor fog! Bezzeg a díjat negyedévenete napra pontosan behajtják.

Jól vagyunk, nem rég estünk át középfül és kötőhártya gyulladáson
antibiot kapott Heléna, amitől csalánkiütéses lett, előtte sosem volt ilyesmi. 1 hét otthon 2 hét óvoda, mostanában sokat betegeskedtünk, pedig szedünk vitamint és bérest is, viszont sok anyuka betegen viszi a gyerekét oviba :evil:

Noémi+Heléna
fantikbaba
 
 


Noémi, nem tanulta, nem hagyták a szülei, szóval maradt hobbinak.

Nagylányodról tegyél fel képet, ha tudsz.

Kép

Kép
liv
 
 


Viola,
nagyon szép kilány Mira, nagyon nagyot nőtt.

Macs,
remélem sikerült már kijavítani a károkat és a biztosító is fog fizetni nektek.

Liv,
nagyon jó lett a kép Dávidról, igazán ügyes Apukád van.
Gergő meggyógyult már teljesen, kell még használnotok valamilyen gyógyszert?
A fajsúlyhoz csak annyit szeretnék gyorsan hozzáfűni, hogy ez egy viszonylag széles skálán mozgó érték, ami többek között függ az elfogyasztott folyadék mennyiségétől. Minél többet iszik az ember, annál kevésbé koncentrált a vizelete, így alacsonyabb lesz a fajsúlya is, mivel a felesleges folyadéknak távoznia kell. Ennek maximum annyi köze van a bepisiléshez, hogy ezek szerint sok folyadékot iszik, ezért gyakrabban kell pisilnie. Persze bizonyos betegségekben lehet benne eltérés, de azt már észrevettétek volna.

Csirkesz,
hogy álltok a felújítással?

Reditke,
Milán mászkálása hogyan alakul? Kell még leselkedned a kulcslyukon? :D

Macsek,
költöztök a belvárosba valamikor, vagy mégsem? Ugye Te kérdezted az ovit, csak elfelejtettem rá válaszolni, aztán valamelyik nap megvilágosodtam, hogy nem is válaszoltam Neked. Szóval Bernát a VII. kerületbe, a Rózsák terére jár oviba. Nagyon szeretjük. Kicsi, családias hangulatú az egész, nagyon kedves óvónőkkel. Egy baja van, hogy kicsi minden (csoportszoba, udvar mosdó), de szerencsére akadálytalanul megoldják. Sokat foglakoznak velük, mondókáznak, festenek, énekelnek, rajzolnak stb..... Ahova Donát járt az nem ajánlom, ott nekem sokszor volt rossz érzésem, ha érdekel majd megírom melyik volt.
Ekcémára mi zsírozó krémet használunk minden fürdés után, és így rendben van a bőrük, ha abbahagyjuk egy-két hét és visszatér. Le tudom írni az összetevőit, ha érdekel, és akkor fel tudod íratni esetleg.

Judy,
kicsit megkésve bár, de köszönöm Donát névnapi köszöntését.
Ti hogy vagytok, hogy bírsz a családdal a munka mellett? :)

Noémi,
örülök, hogy jól vagytok! Mi is szedünk vitaminokat, de ahogy írtad sajnos sokan kényszerülnek bevinni betegen a gyereket, így hiába kezelem ki otthon, ha utána rögtön összeszed valami újabb fertőzést. De mostmár jön a tavasz és remélem a betegségek is odébbállnak.


Jó éjt,

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


Mírának mekkora haja van, nagyon szép.

Dino, fajsúlyos választ köszi.
1 hete hagytuk abba a Flixotide-ot, ma megvizsgálta a gyerekorvos (mert ma voltunk oltáson Gergővel), mindent rendben talált, de elkiabálni nem merem, mert minden nap 1x-2x pár percig furcsán (kicsit hangosabban) veszi a levegőt, de nem vészes, és pár perc után ez meg is szűnik. Remélem, nem jön vissza a hörghurut, elég volt egy hónap belőle.

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, kicsit el vagyok úszva, nem találom magam a sok mendenféle intézedő/munka/stb alatt.
Ha minden igaz, akkor mostanra kint vannak a tetőn a melósok és csinálják :) Persze biztosító még nem fizetett. :(
Viszont a nyári komplikált kocsitörésünk pénzét megküldte a biztosító.. :) Lassan de biztosan: több mint 7 hónap alatt csak sikerült nekik összehozni egy kis kifizethető pízt a kamatokból :):)

Bocs, de most csak röviden ennyi futja tőlem, mert nagyon sok a melóm, nem tudtam szabit kivenni, ezért nem is tudom, mi a helyzet a tetőn, ha minden igaz a szomszéd adjusztálja őket. Talán 1-2 órával korábban tudok lépni, ha sikerül befejezenem a melók kigányolását ...

Klaunak, Benedekeknek B. névnapot kívánok!

Mindenkinek nagyon Nyulas Húsvétot kívánok! :):)
Kép

Macs és csapata
maccs
 
 


Sziasztok!

Az én fiam is 2004 őszi baba./okt.16/
Tudom,hogy minden gyerek más és más alkatú, súlyú,de kiváncsiságból le tudnátok nekem írni,hogy a ti őszi gyerekeitek átlagosan mekkorák?

Dávid kb. 95 cm magas és 12,5 kg. Most Peritol szedünk (étvágyjavító),mert tényleg nagyon keveset eszik.

Ildikó
ilgya1
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: