Új privát üzeneted érkezett!

Tünde!

Érdekes, hogy Zitának nem jön be az alma... Kép Azt hittem, azt minden baba imádja, főleg, hogy nagyjából azt kapja legelsőnek.
Gergő imádja, de hogy őszinte legyek, annak örül a legjobban, ha banán is van benne. Szerintem ez a kedvenc hamija.Kép
Persze nem ehet mindig azt, most sütőtök a menü, úgy látom, ez is bejön neki. Szerintem még holnap is azt fog kapni, mert van még egy kevés.
Kidobni meg nem fogom.
Aztán jöhet újra a répa, az jó régen volt már.
Meg a krumplit is megpróbáljuk újra, az ugyanis nagyon nem tetszett neki.

Kép
kuha
 
 


Kuha!

Almát csak 1x próbáltam, kiköpte. Nem is nagyon erőltettem, mert bukós.
Vendég
 


SziasztokKép

Ma anyumnál voltam, de előbb volt is műsor, mert jól kifáradt szegénykeKép
A krumplit Lívi megeszi, én mindenhez keverve adom és úgy nem érzi az ízét annyiraKép

Kuha!Kép

Én még 100 ml tápszert adok Lívinek délben, de lassan mi is kihagyjuk a tápit a délinél.

Na megyek mert lefekvés van LívikénekKépKépKép

Mea
mea
 
 

 
 

Fontos kérdés: Ti hogy tudtok kimozdulni bébivel???
Én ma is elmentem autóval anyumhoz szomszéd faluba de nekem szokott sírni hol az autóban, ha nem tud aludni stb.
szóval nagyon megszokta az itthoni napirendet és ha eltérünk akkor nem alszik el egész nap és utána meg nem tud már és jön a hiszti.

És sem a kocsiban sem a babakocsiban nem alszik nagyokat, nem értem miért....Kép

Ti hogy csináljátok???

már kezdek túlságosan betokosodni itthonra....

Mea
mea
 
 


Mi még csak 1x mozdultunk ki, mert mindenki olyan messze lakik, hogy még nem mertünk hosszú útra menni Zitával. De akkor nyűgi volt Zita, nem nagyon akart máshol elaludni.
Kocsiban ált. bevágja a szunyát, akár 5 perc alatt is.
Most akkor mikor kap Lívike oltást?
Vendég
 


Havtünde!Kép

Még nem tudom, de megnézi a dokinőKép

Mea
mea
 
 


Barbi,
Mini adagja elég régóta 2és fél deci Képkajánként.
igaz, ő 4x eszik egy nap.
pankata
 
 


Mea!

Ebből a szempontból szerencsém van, mert Gergő hatalmasakat alszik az autóban is, és a babakocsiban is.
Nekem inkább azzal van bajom, hogy pl. elmegyünk vásárolni . (én Cora mániás vagyok). Ugye Gergőre ráadom az overállt, hiába autóval megyünk, ott is hideg van először.
Aztán az áruházban lehet róla levakarni, mert jól ráizzad. De nem is ez a baj, hanem utána visszaadni rá.
A hordozóban képtelenség ráadni az overállt, marad az a verzió, hogy én leülök, Gergőt az ölembe ültetem, és úgy.
Hát az valami katasztrófa, 25-ször leizzadok, mire ráadom.

Ti hogy vagytok vele?

Kép
kuha
 
 


Megkapta Lívi a szurit, jól viselte de most elég sírós szegény, mert még köhög is de be kellett már adni neki az oltástKép

PankataKép
Mi is 4x eszünkKép

Kuha!Kép
Én is CORA mániás vagyok.(fóti)
Férjeddel jártok?
Mit szólnál hozzá ha később ha nagyobbak a gyerkőcök(tavasz) járnánk együttKép
Elmennék érted és vásárolnánk utána én meg haza tőletekKép

Én benne lennék, legalább nem kéne mindig egyedül mennem.

amúgy mi még egyszer sem votlunk boltban Lívivel.
Félek, nem is bírná....

Olyan kis begubózós lett ő isKép
Nem jó, de imádja a megszokott napirendet....
Mit tehetek ez ellen???

Mea
mea
 
 


Mea!

Jóóóóóó ötlet ez az együtt bevásárlás! Mi is a fóti Corába járunk.
Férjem is díjazná az ötletet, mert úúúúúgy úúúúúútál vásárolni, hogy az valami fantasztikus.
Aztán mindig addig rágom a fülét, hogy csak eljön velünk. De látnod kéne.
Bár mostanában egész jól viseli (addig tologatja Gergőt a bevásárlókocsiban), de korábban kész terror volt szegénynek.
Egyedül ritkán megyek, csak ha Robi nagyon nem akar jönni. Akkor beülök a kocsiban, és megyek egyedül, de olyankor GErgő otthon marad az apjával.

Szóval, nagyon jó ötlet. Ma is voltunk, másfél óra alatt végeztünk. Ez gyorsnak mondható, ennél tovább szokott tartani, pláne, ha egyedül megyek.

Kép
kuha
 
 


Sziasztok!

Kipurcant hétfőn a netünk, ma csinálták meg.
Rájöttem, hogy függő vagyokKép.

Havtünde, igen, mi voltunk a kúp miatt kórházban.
Ma volta saját dokink, azt mondta, nem is kellett volna bent maradni, csak annyi történt, hogy egy napi adagját egyben kapta.

Én is megetetem még egyszer este 10-kor (előtte fejek).

11-kor én már alszom, sajnos nem tudok addig fentmaradni.

De Emi még ébred éjjel, 3 és 5 között,mióta átálltunk a 7 órás fürdésre. Most kezdi megszokni a rendszert.

Szerintem éjszaka azért kel, mert szomjas, legalábbis gyanítom, mert 50-60 grammot szopik,aztán alszik tovább.
Én is nagyon szomjas szoktam lenni, mikor ő ébred.

Együtt iszunkKép.

MOstanában délelőtt is ez megy, 70-90 grammokat eszik, délután meg rájön, hogy éhes, akkor 160-170-et.

Ez a vegyes táplálás hátránya: cicizne, délelőtt még nem olyan éhes, nem kell neki sem a fejt tej, se a táp, de kevés neki a tej, úgyhogy délután már simán megeszi.

Csajok, mi még nem tartunk a hozzátáplálásnál (majd áprilistól), de ajánlok egy jó könyvet, már nézegetem benne a recepteket:

Devics Józsefné: Csecsemők szakácskönyve.

Az egész elválasztás, hozzátáplálás jól le van írva, és receptek is vannak benne.

Milyen tábla készül?

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi!

Én is azt a könyvet olvasgatom, szerintem is nagyon jó!


Mea!
Képzeld, kaptam fagyasztott meggyet, kipróbálom, hátha Gergőnek ízlik. Majd banánnal adom neki, hogy finom édes legyen.

Kép
kuha
 
 


Uxi!

Topic tábla készül, erre a topicra. Szal érted!
Azt még nem írtad, hogy a kiscsajod, amíg aludt a kúptól, nem kajált semmit?
Kép
Vendég
 


Tünde, dehogyisnem kajáltKép.Arra azért fölkelt.
Egyszer meg felkeltettem, hogy egyen, mert már rég evett, és féltem , hogy kiszárad, de a többi alkalommal maga ébredt.
A láz miatt kellett neki a folyadék.

Állítóag nem is a kúptól aludt.(Inkább a betegségtől, nomeg adtak neki Fenistl cseppet, amiről utólag tudtam meg, hogy altat is (Az a vicc, hogy azért kelett tovébb bent lennünk, mert aluszékonynak találták...)

Táblába mi is bekerülhetünk?

Adataink:
Emi (Emília Nóra) 2005 október 28-án született Bp-n, 3100 grammal és 53 centivel, első baba.


Uxi
Emi 11+0

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Kata,
Igazad van, Nóri már nagyon jól főz. Valamint ügyes kis listát ír a vásárlásához. De bilizni még nem tud!
Ezek lennének a mi adataink: Nóra, 2005. 08. 09., Bp. János Kh., 3700 g, 57 cm, hozzátápi 5 hósan.

Ma kóstolunk először majd banán-almát. Az alma nagyon ízlett neki, nekem is, csak 4 nap után már nagyon unom megenni a maradékot. Remélem a banánost tovább bírjuk majd mindketten.

Mea,
Nekünk jól szoktak sikerülni a "kimozdulások". Nóri az autóban mindig cumizik, az a tuti. Ez az overálos időszak tényleg borzalmas.

Uxi,
Köszi a könyv tippet.

Csajok,
Ti fagyasztjátok a kajákat, amiket főztök, vagy frissen készítitek?
Anyukám mondja, szerinte ne fagyasszam le a püréket, mert más ízük lesz. Azt mondja főzzek majd kétnaponta, ha ott tartunk, egye Nóri 1+3. nap, amit készítek, a hűtőben egy napig eláll, a másik kaját pedig 2+4. nap, így minden nap mást ehet.

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Sziasztok!Kép

Ok Kuha akkor majd elmegyünk bevásárolni ha végre tavasz lesz, már nagyon nagyon váromKép

Ma én sóskát készítettem Lívinek pici krumplival és kiváncsi vagyok, hogy izlik nekiKép

Majd jövök mesélni!

Szép napot!Kép

Mea
mea
 
 


Jdora!Kép

Én a főzeléket 2 napig is eltartom és semmi baja nem lesz.
Úgy hogy nálunk 2-3 napig ugyanaz a menűKép
De jó ötlet eza váltogatás.
Én fagyasztottam is de kiváncsi vagyok megeszi majd ugyanúgy.

Mea
mea
 
 


Mea,
Bocsi a pofingóért, csak a szüleim azt mondták, hogy a sóskával óvatosan, mert van sok benne a nemtom ilyen anyag, ami nem olyan jó a veséknek. Inkább a spenót, de azt is csak 6 hós kortól érdemes.
Én mindig megnézem, bébiételben mit adnak adott koról és abból pepecselek, mármint olyan ződség-gyümiből.

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok!

Dóra!
Én is bekanalazom a maradékot! Kép Pedig olyan gusztustalan volt, amikor a tesóm csinálta. KépKépKép
Nem akarok a Tupperware-nak reklámot csinálni, de én az ő táljaikat, dobozaikat használom frissentartásra, és még a krumplipüré is finom belőle másnap. Szal én ha Zitusnak főzök majd, ilyenbe teszem a kajáját, és nem lesz gond. A fagyasztott zöldséget én utálom!
Banántól Zitának fájt a hasa, pedig fincsi volt!

Mea!
Gondolom Lívike jól van oltás után, mert nem írtál semmit.

Tünde & Zita, aki ma 16 hetes
Kép
Vendég
 


Gabuska hova tűnt?
Vendég
 


Sziasztok!
Második nap Leonnak jobban ízlett az alma, de tegnap már megint csak 2-3 kanállal evett meg 20-30 perc alatt.....
Ma próbálunk valami mást, esetleg banánt az almával. Hátha az ő hasa bírni fogja!

Én anno Noelnek fagyasztottam a kajákat, de úgy is annyira ette, mint frissen (vagyis nem nagyon....)
Na jó, a saját mixelésű dolgokat még mindig jobban, mint a gyárit.
Én mindig megfőztem legalább 10 adagra valót és lefagyasztottam. Így nem kellett minden nap főzni.
Ugye ez akkor jó, ha már sok mindent esznek és akkor macerásabb a kis adagokkal vacakolni.
Most még két perc alatt lereszel az ember egy almát és hozzá turmixol egy banánt, de később már macerásabb.
Pl. a legjobban Noel a s.répa, f.répa, zeller, krumpli, csirkehusi mixet kedvelte.
Na de ez még úgysem aktuális.....

Uxi!
Az a könyv nekem is megvan, még Noelnél vettem. Tényleg jó!

Mea!
Kimozdulásról írtam neked egy kész kisregényt, de most látom, hogy eltűnt! Pedig itt volt, láttam.
Na szóval a lényeg szerintem, hogy próbálj meg gyakrabban kimozdulni Lívivel, mert ha teljesen hozzászokik az otthoni környezethez, akkor mit csinálsz vele később?
Próbálj meg nem idegeskedni azon, ha sír az autóban, vagy bevásárlás közben. Tudom, hogy nem könnyű, de kell szoktatni őt más környezethez is.
Neked is könnyebb lesz, ha elvan máshol is.
Eleinte próbáld meg rövidebb időre elvinni otthonról, aztán egyre hosszabb túrákra. Vagy eleinte csak egy környezetbe vidd, ha azt már megszokta, akkor lehet máshová is.
Sok kitartást hozzá! De meglátod, sokkal jobb lesz.

Barbi

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Barbi!

Tegnap én is írtam ide vmit, láttam, hogy be is vette, aztán se híre, se hamva...

Valahol kering az éterben... Kép Kép Kép
Vendég
 


Ma itt volt a barátnőm, egész nap babázott.
Hát, azt látnotok kellett volna, fantasztikus volt, amit Gergő művelt vele. Egész nap incselkedett vele, vigyorgott neki, nagyon csípte őt. Olyan kis aranyos volt.

Most elköszönök, holnap korán reggel megyek anyumékhoz Szentendrére. Legközelebb csak vasárnap este leszek.

Kívánok mindenkinek szép hétvégét!

kuha és Gergő (18+6)

Kép
kuha
 
 


Pankata!Kép

Hát nem is izlett neki a sóska, úgy hogy hagyjoma csudába, egyébként a gyerekdoki mondta h sok zöldet kéne adni?!?

De maradok a bevált hamiknálKép

Havtünde!Kép

Köszi jól viselte a szurit pedig még beteg is.
De nem volt semmi gondKép

Barbapapa!Kép
Hát akkor ezek szerint ezt elszúrtam, hogy nem igen mozdulok ki vele....
Mostanában meg már ha fáradt és idegenek jönnek sír...
meg engem keres közben....

El kell kezdeni tényleg mert ez így nem lesz jó...

Igazából csak anyukáméknál, anyósnál voltunk.
Ott is ritkán.

Úgy hogy megfogadom a tanácsodat és elkezdem szoktatni, csak kár hogy ilyen hideg van ....
Ilyenkor még én is utálok kimozdulni...

Úgy várom már a tavaszt, Ti nem????

Mea
mea
 
 


Tünde!
Megvagyok, csak lusta.Kép De mindent elolvasok, de gépelni nincs kanalam. A másik topikunkban is rámpirítottakKép, hogy mi ez az apátia.

Mea, az 50 méterre lévő közértnél nagyobb útra mi sem nagyon megyünk (leszámítva a sétát), max. ha apósom visz minket kocsival.
Naná, hogy várom a tavaszt, de méginkább a nyarat! 30 fokban érzem jól magam. Hol van az még?!Kép

A főzikkel egész jól állunk, a zőőőőőőőődborsót utálja, azonkívül mindent megeszik. Ma kipróbáljuk, hogy uzsira is azt kap, nem tápszert. Amióta hasrafordul meg ugrabugrál a szőnyegen, nagyon sokat bukik, a főzi meg bentmarad.

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!Kép

De éééédesssssKépKépKép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Ugye nem hal ki ilyen hamar ez a topic??!!!

Olvastátok a januári Kismamát?

Nagyon felháborodtam W. Ungvári Renáta írásán. Ezt írja: "A tápszeres táplálás költsége szerény számítások szerint legalább évi 120 ezer forintra rúg. Kb. ugyanennyit tesz hozzá az OEP is az adófizetők eg.bizt. hozzájárulásából akkor, ha pl. hipoallergén tápszerről van szó. Ebbe nem számoltuk bele a szoptatás hiányával összefüggésbe hozható betegségek, kórházi ápolások, gyógyszerek költségeit sem rövid, sem hosszú távon."
Ti mit szóltok ehez?
Én úgy gondolom, én is, és a férjem is épp elég tb-t fizettünk, nem fogom szégyellni magam azért, mert a gyerekem HA-s tápszert kap!

Én nem tudom, mit gondol magáról ez a nő, de ez már felháborító!
És ezt megírom neki is!!!
Vendég
 


Tünde!

Teljesen igazad van! És az egészben tudod mi a szomorú? Hogy a támogatás csak a gyerek fél éves koráig tart. Receptre sem olcsó a tápszer (mi is HA-st, a HUMANA-t esszük), és így féláron vesszük. De még így is baromi drága.
Magyarul, még a gyerkőc fél éves kora előtt mehetsz kuncsorogni a gyerekorvoshoz, hogy írjon fel jó néhány receptet dátum nélkül, hogy be tudjál spejzolni, ha nem akarod a dupláját fizetni recept nélkül! Kép

Kép
kuha
 
 


Kuha!

A Humana mennyibe kerül? Zita Beba-t kap, 800g és féláron 1200Ft körül van.
Egyébként most írtam meg a levelet, el is küldtem ennek a "szoptatási tanácsadónak". Amikor kevesebb lett a tejem, írtam a ligájuknak. Válaszolt is a W. Ungváry Renáta, de érdemben nem segített. Írtam még 1x, akkor már válaszra sem méltattak...

Én is most gondolkoztam, hogy iratok fel többet a gyerekdokival, hogy legyen itthon, ne kelljen majd olyan drágán venni. Nekem már csak 1 HA van, a következő már sima tápszer. Legalább visszakapunk vmit a sok befizetett tb-ből.
Vendég
 


Az imént benéztem a kiscsajomra, elaludt-e Kép:
Kép
Vendég
 


Tünde!

Mi a HUMANA HA 1-et esszük, ez 650 gr, és 1300-1400 Ft körül van féláron. Szóval nem olcsó.

Egyébként jó, hogy említed, mert már én is akartam kérdezni a dokitól, hogy vajon meddig kell ezt enni, és áttérni egy másikra? Vagy lehet, hogy nem is kell áttérni?
Fogalmam sincs!

Kép
kuha
 
 


Kuha,
mi is a Humana HA1-est esszük, a dobozon 6. hónapig van az adagolás feltüntetve, ebből gondolom, hogy utána más félét kell kapnunk. Ha jól láttam a gyógyszertárban, van Humana 2, ez a nagyobb babáknak való. Én azt sem tudom, hogy mennyi idős korig lehet egyáltalán tápszert adni. 1 éves korig?

Hát igen, ez a cikk...

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Én azért mondtam a dokinak, hogy már ne HA-t írjon, hogy Zita kapjon végre vmi finomat is. De ha Te még szoptatsz, maradjatok a HA-nál, hogy elfogadja a tejcit, mert a nem HA áll. olyan finom, hogy utána nem kell a tej. De csak fél éves korig lehet, addig támogatja a TB.

Gabuska, én úgy tudom, 2 éves korig is ihatják a tápszert, mert jobb, mintha simán tehéntejet kapnának. De csak akkor, ha akarsz adni neki.
Vendég
 


Sziasztok!

Emi is Humana HA1-et eszik.

Nem tudom, érdemes-e bespájzolni, lehet, hogy fél éves kor után már más összetételű kell nekik.

Õ még szopik is, kb. felesbe, harmadába, ahogy sikerül.

Az a véleményem a cikkről, hogy ne sajnálja már tőlünk az a támogatást, aki van olyan szerencsés, hogy szoptatni tud, fizettünk mi elég tb-t, mi is azok a bizonyos adófizetők vagyunk.
Ha úgy vesszük, én eddig egy fillérbe nem kerültem, mert nem voltam egyáltalán beteg.Csak szülni voltam kórházban.

Ennyi erővel azt is mondhatná valaki, hogy ne az adófizetők pénzén gyógyítsák, aki "önhibájából" beteg (pl, cigizés, piálás miatt...).

Attól, hogy drágább lenne a tápszer, még nem nőne meg a tej mennyisége.
Szerintem itt senki nem jószántából, vagy lustaságból tápszerezi a gyerekét, én majdnem belebetegedtem, hogy nem tudtam csak szoptatni, meg totál depis lettem.
Eltartott jódarabig, míg elfogadtam helyzetet.

Ilyenkor az jut eszembe, hogy aki ilyet ír, tapasztalja csak meg egyszer, amin átmegy az ember, mire beletörődik, hogy nem tud csak szoptatni. Testi és lelki fájdalmat egyaránt...

Nem részletezem, már leírtam korábban az őszi topikban.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Rosszul tudom, hogy létezik bébi tej? Olyasmi dobozban van, mint a bébivíz. Egyébként érdekes dolog ez a tejjel, mert a mi gyerekkorunkban, akiket nem szoptattak, azok feles tejet ittak, ami félig tehéntej, félig víz volt.

A szoptatásról. Van 1-2 kismama ismerősöm, akik csak szoptatnak, de időnként gond van a tej mennyiségével. Mindig bíztatom őket, hogy rendbe jön, és baromira örülök, amikor megkönnyebbülve számolnak be, hogy minden oké. Nagyon szorítok minden kismaminak, hogy addig tudjon szoptatni, ameddig csak akar. Szóval velük vagyok. Ez visszafelé miért nem működik?????

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok, Virnya vagyok a 2005/2006 téli babáktól.
Baby björn kengurut vennék, ha van valakinek eladó.
virnya kukac freemail hu

Virnya és Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
virnya
Pilisvörösvár
 
 


Tünde!

Ezek szerint, ha mondjuk féléves korától nem HA-s tápszert akarnék adni Gergőnek, akkor azt már a doki nem is írja receptre, hanem simán megveszem a patikában? Ezek szerint csak a HA-s tápszert "támogatják"?

Egyébként remélem, majd leírod nekünk, hogy mit válaszolt a nőci a beolvasós leveledre. Feltéve, ha egyáltalán válaszol... Kép

Mea!

Mi van veletek?

kuha és Gergő (19+2)

Kép
kuha
 
 


Kuha, Tünde!

A HA-s tápszereket egy éves korig is felírhatja a gyerekorvos, és a TB is támogatja addig. És ha veszélyeztetett csoportba tartozik a baba, azaz a családban van allergiás, ekcémás, asztmás, akkor egyéves korig ezt ajánlott enni. Igazából ezért nem egészen értem Tünde a dokitokat, illetve lehet, hogy Téged nem értelek. Ha szüksége van Zitának a HA tápszerre, akkor a doktor nénit nem értem, hogy miért írt fel rendeset a kérésedre. Illetve, hogy ha szükség van rá, akkor a legkisebb összetevője a dolognak, hogy milyen íze van. Így meg nem értem a kérésedet.

Félre ne értsetek, még csak véletlenül sem vitatkozni akarok, de biztos, hogy azt olvastátok abban a bekezdésben, ami oda volt írva? Ma reggel direkt felhívtam a barátnőmet, akinek tápszeres a babája, és kértem, hogy olvassa el az egész cikket és mondjon véleményt (tetszik, nem tetszik, mi az amit nagyon jónak talál benne, van-e valami, ami nagyon nem tetszik?). Külön rákérdeztem, hogy érzett-e valami bántót az idézett bekezdésben. A legnagyobb megnyugvásomra azt mondta, hogy szerinte sincs benne semmi bántó. (Nem szokott udvariaskodni, ha esetleg más az álláspontunk. Így tudom, hogy tényleg ez a véleménye.) Az én véleményem: A szerző az anyatej előnyei között tizenharmadik érvként leírta, hogy az ingyen van, míg a tápszer sokba kerül a családoknak, és az egészségbiztosításnak is, ami persze szintén a családokat jelenti. Nem írta, hogy emiatt szégyellni kéne magát a tápszerrel, vagy tápszerrel is táplált gyerekek szüleinek. Sőt azt sem írta, hogy drágábbá kellene tenni a tápszereket. Ha nincs igazam szóljatok, de én nem éreztem semmi ilyen sugallatot a mondatok mögött.

Uxi! Te írtál a szerencséről a szoptatással kapcsolatban. Volt nekem egy 2004. nyári topiktársam, aki Finnországban él, ő írta egyszer az Indexen. (Remélem, nem bánja, hogy ide másolom.): "nahát, engem is csodabogárnak néznek legtöbbször. És amit Cicó ír, azt hallom én is: szerencsém van (azt senki nem is gondolja, hogy azért voltak kuzdelmek, apadó tej, szopisztrájk. nem. pure luck)" Amiért másoltam az az utolsó mondat. Nem puszta szerencse. Szerintem már sokszor a rossz kórházi gyakorlat megpecsételi egyes baba-mama párosok sorsát. Persze sokat számít egy-egy szoptatás szempontjából haszontalan, sőt káros védőnő, gyerekorvos, egy-egy folyamatosan duruzsoló nagyszülő, egy önbizalomhiányos anyuka, és a rossz információk. ÉS amikor beindul egy ördögi kör a pótlásokkal, onnantól nagyon nehéz a folyamatokat visszafordítani. Onnantól nagyon nagy a szükség az anyuka maximális önbizalmára magával és a babával kapcsolatban, és maximális támogatásra van szükség mindenki részéről, akivel kapcsolatba kerülnek, legyen ez akár a család, akár az egészségügyi háttér.
És még amit a szerzőnek kívántál. Volt alkalma megtapasztalni a nehézségeket, egy koraszülött baba mellett. Igaz, hogy a végén sikerrel zártak, de volt ott testi és lelki fájdalom is bőven, és problémák is csőstöl. A barátnőm kisfia korszülött volt, később kiderült, hogy súlyosan refluxos. Rengeteget segített nekik az általatok negatívan értékelt újságíró. És szerintem pont azért tudott remekül segíteni, mert saját maga is megtapasztalta a ezeket a nehézségeket, buktatókat.

Elnézést kérek, hogy megint ilyen hosszan koptattam a billentyűzetet, ráadásul kicsit más állásponton vagyok, mint itt többen. Remélem, nem baj, hogy leírtam a gondolataimat, de így éreztem jónak.

Szép napot mindenkinek!

Zita
pzita
 
 


Hihetetlen!!!! ez a Kismamas dolog, nem hiszem el!! Bocs lanyok en pl szoptatok, csak bekukkantottam, mert tetszik ez a tarsasag Kép
Es nagyon sajnalom, hogy sok helyrol hallani most, hogy csak az anyatej a jo. Enegem anyu haromhonapos koromig szoptatott, es megis felnottem, lass csodat, pedig onnatol rendes kajat ettem, nem is tapszert. Sajnalom, hogy sokan ilyan konnyen mondjak hogy ezt vagy azt hogy KELL. Tenyleg az a lenyeg hogy mindenki ugy erezze, hogy mindent megtesz a babajaert.
Fura hogy milyen kevesse toleransak a kismamak neha.
Ja en pl csaszarral szultem es kapcsolatfelvevo pszichotreningre sem jartam terhesen, nem is tudom hogy fogok szoterteni Daviddal Kép Kép

Mea Kép Hordozot nem probaltad? Vagy mar nagyon nehez hozza Livi? David nagyon szereti, nekunk Babybjorn van, amit Virnya keres, es szuperjo. Es kenyelmes nekem is.

ppanna

Kép

Kép
ppanna
 
 


Sziasztok!Kép

Mi Nutrilont eszünk és úgy látszik az a legolcsóbb mert olyan 1000Ft receptre.
És szereti Lívi.
Mi keverjük a sima Nutrilont a bukás ellenivel a Nutrilon AR-rel.
Mert így a legjobb sűrűségűKép

Én is úgy tudom, hogy féléves korig eszik az '-es jelzésű tápszereket a babák.

Utána a következőket, de azt már nem is támogatják????

Mert úgy tényleg jó drága lesz, igaz akkor már más hamikat is esznek majd rendesenKép

Szép napot Nektek!

Puszi

Mea
mea
 
 


Ppanna!Kép

köszia hozzászólásodatKép

Kengurut már majdnem kihíztaKép
Már 8 kiló a lelkem és a miénk az 9-ig jó.

Az az igazság nem is kenguruztunk mi mégKép
Azért nem olyan praktikus, mert mi kocsival járunk ott ugye babaülésben van utána igazából az a baj, hogy elaludni nem tud szegény sehol máshol, csak kiságyában meg néha a babakocsiban, de ott is csak néha....Kép

Mea
mea
 
 


Zita!
szimpatikus, hogy mindig leirod a velemenyedet, megha nem egyezik is a tobbsegevel, es megalapozottnak is tunik mindig amit irsz. Szerintem azert reagal erzekenyen sok nem szoptato anyuka, mert agyon vannak idegesitve. Persze, hogy az anyatej a legjobb, de van, hogy nincs. Es ez nem tragedia! Nyilvan nem konnyu beletorodni, es kevesebbet art az ember, ha biztatja oket, hogy tokjo anyukak, mintha mindig azt halljak, hogy azert meg meg lehetett volna probalni igy vagy ugy,mert aki igazan akarja annak megy. Nem a szoptatas teszi jo anyukava az embert, ugye egyetertunk? Kép
szoval lehet, hogy a cikk jo, de ez a tizenharmadik erv nem erv. es folosleges volt beleirni, eleg lett volna a tobbi, es akkor nem banto. szerintem.

szep napot!

Kép

Kép
ppanna
 
 


Mea Kép

hat nyolc kilos fenekecske mar nem kengurura van kitalalva, az igazKép
David szereti az autot, de amint megall reklamal, hogy miert nem megyunk! tehat minden piros lampanal. de nem sir, hamem kiabal egyet
Kép vicces

Kép

Kép
ppanna
 
 


Sziasztok!

Nagyon ízlett a banán nálunk, nem volt hasfájás sem szerencsére. Nem erős reakció, de megfigyeltem, hogy kicsit több puki volt, de nem repült ki az ágyból!

Tünde,
Most, hogy mondod, tényleg nem vmi guszta rácuppanni a maradékra...

Barbi,
Valószínűleg muszáj leszünk fagyasztani, ha majd már ilyen komoly menüknél tartunk. Kép Nem semmi.

Ma még maradunk a banán-almánál, a következő az őszi-banán lesz. Haladunk.

Kuha,
Mi is nagyon sokat járunk SZE-re, családi nyaralónk van ott, pl. Nóri amikor 3 hetes lett, kiköltöztünk 3 hétre Anyukámmal, nagyon klassz volt. Szép idő, egész nap a teraszon, egész napos segítség... De várom már a tavaszt én is...

Gabuska, Tünde
Nagggyon cukik a képek!

Csajok!
Működik visszafelé is. Kép Én még csak szopiztatok és én is felháborítónak tartom ezt a cikket. Anyukámnak alig volt teje mindkettőnknél, úgyhogy én is nagyon izgultam, mi lesz. Többet készültem a szoptatásra, mint anno az érettségire! Viszont szerencsém volt, nem jött közbe semmi. Nekem sem tetszik ez a ma divatos hozzáállás a témához, halálra paráztatják a kismamákat. TUDOM, hogy iszonyúan megviselne, ha nem menne...

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Kuha, Tünde,
Valóban, ahogy Pzita írta, a HA-sat felírják, főleg indokoltság esetén.
Igaz, Ádikám Isomilt kapott (na az igazán olcsó: 150 ft még most is, vagy akörül van), laktóz-intolerancia gyanúja miatt és 1 éves korig kapta azt.
Mi úgy csináltuk, hogy reggel meg este 1 éves koráig azt kapott, a végefelé már kakaó formájában.
A sima 2-es tápit pedig már recept nélkül is megkapod, akár a Rossmannban is, ha jól láttam...
és igazából, ha nincs tejallergiára gyanú, akkor adhatod ezt is a megadott kortól.

Gabuska,
van babatej, illetve kész tápszer, a Humananak, de lehet más cégnek is.

Lányok,
ki mit tud arról, hogy májat, májas kaját mikortól lehet adni?
pankata
 
 


A szopiztatáshoz nagy adag szerencse is kell, annyi minden közbejöhet, a nyáriban írta egy lány, megbetegedett, a családorvos nem tartotta jó ötletnek az antibiotikumot, felment magasra a láza és egy hétvége alatt elapadt a teje...Például.

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Pzita!

Én úgy vettem észre, hogy ha valamivel kapcsolatban már azzal foglalkoznak, hogy az mennyibe kerül az adófizetőknek meg az OEP-nek stb., azt nem jóindulatból teszik. Mert ha valamit jónak tartunk, mi sem azt hangoztatjuk, hogy ez mennyibe van nekünk...

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Zita!

Ez volt még a bekezdés előtt:
"A szoptatás és az anyatej ingyenes.
Ez nem csak a család pénztárcáját kíméli."
Nekem sértő ez a bekezdés, örülök, hogy a barátnődnek nem. Szerinted a cikk írójának nem lenne sértő, ha vki leírná, hogy a koraszülés mennyibe kerül egy kórháznak? Vagy egy programozott császár, ahol az anyuka vmiért nem akar szülni? Pedig gondolom nem ő tehet arról, hogy koraszülött a gyereke, és remélem, jól vannak azóta mind a ketten.
Az anyatejes táplálás valóban ingyenes, az OEP-nek mindenképp. De pl én és más ismerőseim is rengeteget költöttünk arra, hogy minél tovább tudjunk szoptatni! Megvettük az összes létező szoptatós teát, hátha vmelyik csodát tesz, ilyen-olyan mellszívók, kézzel fejés, és a homeopátiás bogyók.
Nyilván, aki nincs ebben a helyzetben, nem érez ebben a cikkben semmi bántót. Nekem +1 fenékberúgás, hogy látod, még pénzbe is kerül az adófizetőknek, hogy Te nem tudsz szoptatni!

Tápszer:
Azért kap Zita HA-s tápszert, mert korán, 3 hetesen kezdtük a pótlást. A családban senki nem allergiás, asztmás, ekcémás, emésztési gondokkal sem küzd senki. Így Zitának már nincs szüksége HA-s tápszerre. De a dokibácsink ha másképp gondolná, megmondaná. Ja, és eredetileg is inkább az íze miatt adta ezt, hogy kiszívja az anyatejet, ne legyen finomabb a tápszer. A dokibácsink kb olyan idős mint apám, tehát van tapasztalata, én választottam őt, körzetileg nem hozzá tartozunk. Tehát tökéletesen megbízom benne!

Ppanna!
Köszi a hozzászólást, mindig örülök, ha szopisok is bekukkantanak, és nem ítélnek el minket a tápszer miatt!

Tünde & Zita 16+3
Vendég
 


Ppanna!Kép

köszia hozzászólásodatKép

Kengurut már majdnem kihíztaKép
Már 8 kiló a lelkem és a miénk az 9-ig jó.

Az az igazság nem is kenguruztunk mi mégKép
Azért nem olyan praktikus, mert mi kocsival járunk ott ugye babaülésben van utána igazából az a baj, hogy elaludni nem tud szegény sehol máshol, csak kiságyában meg néha a babakocsiban, de ott is csak néha....Kép

Mea
mea
 
 


sziasztok!

már itt is megy a téma? Kép Én, mint kizárólag szopiztató ELEGEM VAN a sok okoskodásból! Hagyjuk (hagyjátok) már békén a tápit adó mamákat! nem kell belinkelni mindeféle okosságot, meg "seggberugni " a másik virtuálisan. mindenki tudja mi a legjpbb (vagy sajnos mi lenne) a babának, de akinek nincs, az másr kényszerül tenni! És semmivel sem rosszabb egy szoptató anyukától.

Komolyan a kedvem ment el az egész babanettől, hogy mindenhol csak az okoskodás megy. nem így kéne. Szerintem. Kép Asszem én is hanyagolni fogom a dolgot, akivel jóban vagyok, úgyis tartjuk a kapcsolatot és talizunk, akivel meg nem, azért meg nem kár.
Majd időnként dobok fel egy képet a gyerkeimről, ennyi. Kép

Nagy sajna antibotikumot kell kapjon, tök beteg, kicsi jól van, ő a 3 hós szuriját kapja holnap du (újat).

Dóri (28-1)&Viki (13+3)&Gergő (7 és fél éves)
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: