Új privát üzeneted érkezett!

Kende és Ricsi nagyon aranyosak :)

Fogzásra mi használtunk Camomilla vulgarist. Nem hiszem, hogy bejött, de mások esküsznek rá, háromszor öt golyót kell vízben feloldani.

Szerintem nálunk is hamarosan kint lesz a második fogacska, csak nem várat két hónapot magára :)

Nyaralóknak jó szórakozást, és rengeteg pihenést.

Hozzátápi terén semmi változás, holnap gyümölcsrizst próbálom ki, de ahhoz sincs sok reményem. Ma evett három morzsányi kekszet, és pár falatka dinnyét. Ez nem mennyiség, talán 10 gramm, ha volt, viszont ennyit szépen falatozik, sőt ő kéri a következőt, aztán mikorra reménykedni kezdenék, jól lakik :lol: Ha így haladunk ovis korára egy szopit ki tudunk iktatni :P

Mostanában sok a nyűgi, mert nem tud egy kézzel kapaszkodva felállni, vagy nem sikerül a szekrény jtatját kinyitni, nem hagyom a virágokat megtépázni..., egyszóval egész nap sír, vagy dünnyög. Kicsit fárasztó, de imádnivalóan tud még hisztizni is. Az tetszik, hogy nem csak kicsit hisztizik, hanem szépen hasra vágja magát, fejet le, kezekkel csapkodunk, hangos ajjajjjajajjjajj kiáltásokkal. Természetesen nem csak ez a póz létezik, de ez a legcukibb :)

Éjszakák elég rosszak, biztos a foga miatt, sokszor kel, de gyorsan vissza is alszik. A cumi nálunk egész éjjel a szájában van, ha kiveszem elalvás után, felkel, és követeli. Fogszabályozós, de azért kicsit aggaszt, viszont nélküle nem alszik.

Jó éjt!

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!!!
Kende nagyon aranyos!!!!!!!!!!!! És gratulálok a két kis foghoz!
Nálunk most jön a harmadk és eléggé megkínozza Geryt! Az alsó kettővel nem szenvedett ennyit. Viszont azt csinálom, amikor teljesen felduzzad az ínye, hogy egy jégkockával dörzsizem neki, meg a lehűlt ujjammal felváltva. Ma is nagyon nyűgi volt Gery és mire elfogyott a jégkocka, meg is nyugodtak a kedélyek és be is aludt a lelkem!
És képzeljétek hétfő óta elkezdett mászni Gery és ma már ki is jött utánam a konyhába!!!!!!!!!!!!! :lol: :shock: :shock: Annyira édi volt! Ott botorkált aztán a lábamnál és láthatóan baromi büszke volt magára, hogy kicapplatott utánnam!!!!! :lol: :lol:
És ha metámaszkodik rajtam akkor már feláll! Igaz olyan mint egy kis részeg malac, inog mint a falióra, de áll!!!!!! :lol: :lol:
Még a végén hamarabb fog menni mint ülni............... :shock: :shock:
Nagyon belendült Gery............... :lol: :lol:
Jó utat és pihenést a nyaralóknak, nekünk még egy hónapot várni kell rá......... :cry: :(
rajtam támaszkodni a legjobb :
Kép

Kép

Kép

térdelés a babahordón :
Kép

És a próbálkozás :
Kép

Jó éjt!!!!!!!!!!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Dzsú!
Köszi. :oops:

Sudi!
Neked is köszi. :oops:
Nektek nincs olyan fagyasztós rágókátok? :?: Akkor nem kéne a jégkocka, és magának is tudná vele masszírozni.
Gratula a mászáshoz!! :D Meg az álláshoz is! :D :D Nagyon ügyes már!
Gyönyörűek a szemei! :P
Mi történt a kis arcával? :?:
Mit szerelt épp a hordozóban? :wink: Az a behajlás nagyon komoly!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is újra itt! :wink: Ádám majdnem 2 hónap itthonlét után ma ment először bölcsibe, úgyhogy kicsit szabadabb vagyok (persze csak amíg Anna alszik).

Szilpa!
Szerintem nagyon csini Kende a rövid hajával ! Majd meglátod, milyen gyorsan megerősödik! Örülök, hogy most jobbak az éjszakák és remélem jót pihentek a Balcsin! :P

Dzsú!
Nálunk is gyakran van nyügi, hasonló okok miatt! De hát majd megszokják, mit szabad és mit nem meg a felállás is egy idő után természetes lesz nekik, nem akarnak majd örökké álldogállni. (nálunk most ebből van a legtöbb sírás).

Fogak nálunk is bezavarnak, úgy látom, megint alul fognak jönni és nem felül. Volt egy pár zűrösebb éjszakánk, de most megint egész jól aludt (csak ne kelne hatkor! :cry: ).

Sudi!
Gery nagyon ügyes! Most már győzzed utolérni! :lol:

Cumi: Ádám cumival aludt el sokáig (1 éve szokott le róla), és éjszaka is néha meg kellett keresni és odaadni. De szerintem ettől semmi baja nem lett. Anna ugyanilyen, de én nem aggódom.

Na megyek, mert kéne ezt-azt tennem, míg alszik a kisaszony!

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Szilpa, van rágóka, de persze mindig az nem jó ami van. Na meg persze anya keze sokkal finomabb!! :wink: :roll:
Az arcán meg valami pati szerű jött ki, hát az Én fiam már serdülő korba lépett! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
De tényleg nem tudom, de már egyszer volt neki... aztán elmúlik pikk pakk........ :shock:

Bizony már mindehol ott van Gery, ha kimegyek a konyhába, bizony jön utánam! És persze közben van, hogy sírdogál, majdhogynem szemrehányást tesz, hogy mi az, hogy már nem Én rohanok hozzá ha sír, hanem neki kell már utánam kirongyolnia! Vicces! :lol:
És mint a jól nevelt kiskutyák, simán hallgat már a nevére! Ha hívom, arra fordul amerről hallés arra folytatja a kis utját.
Annyira zabálni való!
Tegnap már megszokásból indult a konyha felé, én meg az előszoba másik feléből, a fürdőszobából néztem mit csinál. Szóltam neki, egyből megfordult és irányba vette a fürdőt! :-)))
nah, megyek! :lol: :lol:

Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sudi!
Nagyon ügyes Gery! Sajnálom, hogy Emma nem akar mászni, nagyon vártam már, hogy kicsit önállóabb legyen.


Elkiabáltam a szájpenészt :( Újra van, de az is lehet, hogy mindig is volt, mert nem vettem észre oldalt. Ma voltam dokinál, mert azt hittem, hogy a nyelvén is az van, de szerencsére azt megúsztuk.

A fogaival nagyon küzdünk, volt láza is, meg hasmenés, levertség..., olyan, mintha beteg lenne, annyira szomorú is. Biztos ami biztos, dokinéni lett belőle. Szerencse, mert a torka is piros, és azt mondta, ez is a fogzás következménye. Több foga jön egyszerre, és nagyon legyöngíti a szervezetét. Panadolt kell neki adni. Remélem, hogy a fájdalomcsillapító hatására jobban alszik, mert tegnap már világosodott, mikorra sikerült elaludni.

Lépek is pihizni, mert eléggé kész vagyok.

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Dzsú!
A Panadol biztos segíteni fog.

Márknak most jön a 4. foga. Ő köhögött a fogzás miatt. 2x is elvittem a doktornénihez, de azt mondta, hogy tiszta a tüdeje és nem piros a torka, úgyhogy nem beteg.
Leletet még mindig nem kaptunk a kórházból. (Nem érnek rá ilyesmire, a tüzijáték alatt megsérült gyerekeket mind hozzájuk vitték.)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Nagyon lassúak, már azt hittem, rég megjött az eredmény.

Kicsit javult a helyzet, sokszor kelt éjszaka, de nem volt az a fájdalmas sírás, és napközben is aludt nagyokat, így tudtam pihizni én is.

Pénteken megyünk Selmecbányára, jó kis baráti társasággal, remélem, addigra normalizálódik a helyzet.

Jó éjt!

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Nyaraltunk. Hat nem sokat pihentem, de jo volt.

Dzsu: Nalunk is megy egesz nap a siras. Rengetegszer elesik Kira.
Meg mar kezd akaratos lenni. eddig ha elvettem tole valamit akkor keresett mast. Mostmeg sir utana.

Mindenhova kovet!!!
Mi is letoltuk a hajat, hogy erosodjon, meg mar eleg hosszu is volt.

Szilpa nagyon hasonlit Rad Kende! Es csak most latom hogy egy napon szulett velem :)

Nalunk is jon felul a fog. hat ez sokkal durvabb, mint az alsok :(
Sokkal tobbet cumizik, mint eddig. Biztos jo a kis inyenek. Ejszakara mar 4 cumi van az agyaba, ha esetleg mind eltunne. :D

Kiko
kiko
 
 


Sziasztok!

Mi is voltunk hosszúhétvégézni Balatonon. Szerencsére kifogtuk a jó időt, Roncsi nagyon élvezte a pancsolást a vízben. 12-en voltunk meg 2 baba, úgyhogy mindig kényeztette valaki.

Roncsinak is kezd egyre inkább saját akarata lenni. Folyamatosan nyújtogatja a kis karjait, hogy ülni meg állni akar, már nem is nagyon kell húzni, mert már egész szépen emeli fel magát. Még mindig nem jött rá, hogy hogy tud hasról hátra fordulni, néha véletlenül sikerül neki, de ha akarja nem, és ezért dühöngeni szokott. És minden érdekli, mindent meg akar fogni, megkóstolni.

Alvás terén sajnos visszaállt a régi rendszer, kétszer fel kell kelni hozzá, bár nagyon bízom benne, hogy ez csökkenni fog, mert egy hét múlva mennem kell dolgozni. Jövő hétfő-kedden megyünk Tapolcára, mert ott lesz céges konferencia és kedden be akarok csatlakozni, hogy kicsit képbe kerüljek. Borzasztó belegondolni, hogy itthon kell hagynom Roncsit, de sajnos muszáj. Szerencsére apjával meg a nénivel jól megvan, de nagyon rossz lesz, hogy reggel ½ 9-kor elmegyek, aztán jó esetben ½ 6-ra hazaérek. Remélem ő nálam jobban fogja viselni, én már most kiborulok néha.

Viszont még szoptathatok ha minden igaz egy-két hónapig. Bár tartok tőle, hogy a munka hogy fogja befolyásolni a vérnyomásomat, de ha így maradna, akkor még egy kicsit cicizhetne a kicsim. Remélem így maradok, mert a szívem szakadna meg, hogy lenne tejem, de nem adhatok neki.

Roncsinak még nem jött ki egy foga sem, de kicsit tartok tőle, azok alapján, amit írtatok. Remélem nem lesz nagyon nyűgös majd miatta.

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!!!

Csak gyors bekukk... :roll:

Tegnap este hazajöttünk (sajnos :cry: ).
Nagyon jól éreztük magunkat. 8) 8)
Nagyon elkeseredtem, hogy haza kellett jönni. :cry:
Voltunk 3 napot Balatonfenyvesen, meg 3 napot Keszthelyen.

Hulla fáradt vagyok :? , és nem érem utol magam.
Most se beszámolni, se visszaolvasni nem tudok, bocsi.

Remélem, holnap már teljes erővel tudok jönni :wink: .
Képeket is majd akkor.

Addig is pusssssz


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 



Sziasztok!

Örülök, hogy mindenkinek jól sikerült a nyaralás.

Az akaratosság Márknál is alakul.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

A korai kelés után kicsit visszaaludt a csajszim, gyorsan bekukkantok.

Boeske!
Remélem, most már gyorsan megjön az eredmény!Rossz lehet ez a hosszú várakozás! Márk már régen felállt, a leereszkedés is jól megy már neki? Nálunk az még várat magára!

Dzsú!
Szegény Emmát nagyon megviseli ez a fogzás! :cry: Lehet, hogy emiatt sem lelkesedik annyira a hozzátápiért!
Anna is az utóbbi napokban kevésbé lelkesedik a kanalazásért, sokat nyüszög kaja közben.

Lilla!
Klassz, hogy még szoptathatsz kicsit!

Na megyek, ébred a csajom!

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Végre kint a második fog. :lol: Még nem nagyon látszik, de az ínyét áttörte, úgyhogy a fájdalom, a hasmenés, meg a láz remélem a múlté.

Tegnap délután érkeztünk haza Selmecről. Nagyon jól viselte az utat, meg a nagy társaágot is. Imádja magát produkálni. Jó sok felesleges cuccot vittünk, kezdve az utazóággyal, mert együtt aludtunk. :D

Még a pakolás java hátra van :(

Pizzát rendelek

Kép

Apával, túra közben

Kép

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Szombat este érkeztünk haza a Balatonról, nagyon jól sikerült az egész nyaralás, bár pihentetőnek azért nem nevezném. :D Ricsi azóta nyűglődik, mert a ritkán látott családtagok jól elkényeztették, mindig valakinek a kezében volt. :D :D :D Itthon még hegyekben áll a sok mosni- és vasalnivaló.

Remélem, mindenki jól van és remélem, hogy hamarosan lesz egy kicsit több időm is a gép előtt. :)

Kép Kép Kép

Kép Kép
diverse
 
 


Aki a télieknél olvasta már, nyugodtan tekerje tovább. Nincs benne semmi új. Igazából még egyszer nem tudnám így össze szedni, így csak idemásoltam.

Szóval akkor a kisregényem:
Kényelmes fotel, popcorn, kóla bekészítve???
Felkészülni!! :wink:

Nyaralás:
Először is 3 nap Fenyvesen: Nagyon jó volt, jól sikerült az eljegyzés is, meg strandoltunk is. Kendét belelógattam picit a Balatonba, de elég hideg volt már a víz, így annyira nem tetszett neki, hogy teljesen bele tudjam tenni. Pedig nagyon érdekelte. Tátott szájjal nézett mindent. Persze sokan voltunk, és ő volt a társaság középpontja. Minden barátunk imádja, nem is volt kérdéses, hogy majdnem végig kézről-kézre járt. Tehát alig aludt. Meg is lett az eredménye, azóta nem lehet semmit sem kezdeni vele. Úgy el lett kapatva, hogy már a hajamat tépem az egész napi ordítástól. Csak kézben jó neki, de ha sokáig turbózza magát, akkor már felvételre sem tud megnyugodni. Szal eléggé kivannak már az idegeim ettől. Kendeapu viszont végig nagyon figyelt ránk, nem úgy, mint a múltkor. Most mi voltunk az elsők, és csak utána a barátok. Körbeugrált minket rendesen, én meg jól ki is használtam a helyzetet. Sokat pihiztem, lazítottam.
Onnan átmentünk Kendeapuval hármasban Keszthelyre még 3 napra.
A szállásunk nem volt valami extra, de igazából engem most ez sem érdekelt, mert annyira jó volt együtt lenni, mint egy igazi család. Óriásit kirándultunk, sétáltunk, meg egyik nap kimentünk ott is a strandra, de a Balcsiba nem jutottunk be, mert addigra jött az eső. Keszthely egy nagyon szép kis város. A kastély pedig tényleg gyönyörű. Ezt Kende is tanúsíthatja. Ugyanis végig óriási szemekkel, nyitott szájjal bámészkodott, és sokszor kommentálta a látottakat. A tükörteremben bohóckodtam neki, és nagyokat vigyorgott (persze közben rajtam lógott kendőben). Egyébként is szereti a tükörbabát.
Ezen a szálláson érdekes volt az esti fürdetés, mert se kád, se lavór nem volt, én meg el is felejtettem, erre készülni. Igazából az volt a fejemben, hogy a Fenyvesi szálláson, ahol már jártunk, ott van egy lavór, abba beleültetjük, és simán meg lehet fürdetni. Szóval Keszthelyen első nap nem fürdött. Nem csak a kádhiány miatt. Egyébként is annyira hisztis volt már, hogy valszeg itthon is kimaradt volna a fürcsi, ami nem szokásom. A második estére azt találtam ki, hogy én beállok a zuhanyzóba, és tartom állva Kendét a hóna alatt fogva, apa pedig mosdatja. Ez utólag kiderült, nem túl jó ötlet, mert eléggé csúszott is, neki sem volt kényelmes úgy lógva, meg az én tökéletes derekam is teljesen behalt tőle. Szal a harmadik estére felvittük a felfújhatós kismedencéjét, még szerencse, hogy befért a fürdőbe, mert olyan nagy a helység, és abban fürdött. Csak azt nem tudom, hogy ez első este miért nem jutott eszembe????

Kende:
- Hozzátápival nagyon jól állunk. Egy étkezést már teljesen kiváltottunk, most próbálkozunk azzal, hogy még egyet átváltsunk nem tejcsire. Teljes adagokat (150-170g) megeszik simán, gond nélkül nagyon régóta. A répa nyersen nem tetszett, meg a paradicsom püré sem vált be. A céklával most kísérletezünk. Első nap tetszett, de akkor még nem kaphatott sokat. Második nap már nem annyira tetszett. Most pár napig pihentetjük. Imádja a sütőtök-almát, és most nagyon csúszott neki a főtt krumpli- főtt répa kombináció is.
- Kapaszkodva már simán felül. Eddig még csak a kezünkbe kapaszkodva ment, de pár napja már a babakocsiban is rájött, hogy kell megkapaszkodni az oldalában, hogy sikerüljön. Meg a kádban is.
- Ha segítünk neki, akkor imád állni is. Sokszor ha a kezünkbe kapaszkodik, úgy húzza fel magát fekvésből, hogy az ülés kimarad, befeszíti magát, és rögtön állásba húzódik fel. Ennek nagyon nem örült a dokinéni, és azt mondta, hogy ne engedjem, tehát neki el sem fogok már azzal dicsekedni, hogy ma a babakocsiba beleállítottam arccal a teteje felé, a tető szélébe belekapaszkodott, és 5 másodpercig egyedül állt kapaszkodva. Csak utána jött rongyláb seriff, így inkább kivettem, ne erőltesse annyira. De nagyon követeli, hogy állhasson. De nem nagyon akarom engedni, inkább csak a padló fölé lógatom, mintha… Persze néha sikerül.
- Eddig a mászás is csak véletlenül ment,néha előre rugó közben sikerült haladni, néha hátra rugó közben, tehát nem mindig arra haladt, amerre szeretett volna. Ja, a lábát közben sokszor nem előre rakja, hanem páros térden előre szökdécsel. Pár napja rájött, ha előre rugó közben csuklik össze, akkor előre halad, ez elég érdekes technika volt, én jókat derültem rajta, de csak sikerült vele elérni a dolgokat. Tegnap pedig már mászott is!! 3-4 „lépésnyit” előrébb rakta a kezét, mielőtt elgyengült volna.
- Múlt csütörtökön voltunk mázsáláson, 8540 g-ot nyom a drágám.
- Mivel még most is sokszor úgy tűnik, hogy bebandzsít, folyamatosan a fényképeken a fénypontokat nézem, amit dokinéni mondott a múltkor. Nekem úgy tűnik, néha jó helyen vannak, néha viszont máshol. Ezt megemlítettem a dokinak is, írt beutalót, hogy vizsgáltassuk meg a szemét. Jobb félni alapon. Be is jelentkeztem, 12-én du megyünk. Remélem, nem lesz baj a szemével.
- Viszont visszajöttek a kakagondok. Pedig már olyan jól alakult minden. Amióta mást is eszik, eleinte 2-3 nap alatt volt kaka. Igaz, hogy fájt neki, és nagyon sírt, de kijött. Utána meg volt már 1 hét, amikor minden nap volt. Most meg megint megállt neki. Már második alkalom, hogy bent van 6 napja a kaki. Holnap reggel az lesz az első, hogy megy a kúp, kicsalogatjuk. Rá is kérdezek dokinéninel, hogy mi van, mert csak anyatejes babáknál elfogadható ez, én úgy tudom.
- A mai napközbeni altatás egy kész rémálom volt. Megelégeltem, hogy egyre kevesebbet alszik, pedig hulla fáradt, és hogy mostanában csak cicin hajlandó elaludni, de sokszor ha elaludt, és fel akarok állni, hogy letegyem, arra megébred, és nem hajlandó vissza aludni, vagy csak ritkán és kézben. Tehát ma, amikor elfáradt, betettük a kiságyba. Hamar rájött, hogy mi készül, és éktelen ordításba kezdett. A leghangosabb sírását vette elő. Dobhártya-szaggató, gurgulázó, köhögő, szörcsögő sírás volt. Úgy fájt a szívem. És hiába mentünk oda hozzá megnyugtatni, simogatni, nem használt. Már adtunk neki mindent: cumi, cumisüveg, játék, pelus.. Semmi sem jó, csak ha kivesszük. Főleg, ahogy felturbózta magát, már álmos sem volt. Végül is cumisüveggel a szájában háromnegyed óra után aludt el. De ha anyu nincs itt, és ő nem erősködik, én tuti nem hagytam volna, és már rég kivettem volna, elősegítve ezzel az elkényeztetést. Nagyon rossz volt, de ha összességében nézem, jó, hogy anyu rám erőltette. Jobb lesz ez így később. De amennyire el van kapatva a drágám, nem ez volt az első ilyen altatás. Bizti sokáig fog még tartani, mire vissza szokunk a normális kerékvágásba. Előre félek.

Mellgyuszi:
Péntek estére olyan szinten begyulladt a jobb mellem, hogy potyogtak a könnyeim, ha a melltartó hozzáért. Hogy mitől, azt nem tudom. Lehetséges, hogy ilyenkor még előjön ilyen? Eddig csak kétszer akart begyulladni, de a kicsi fiam azokat időben megelőzte sok szopizással. Most este lementem a haverokhoz, akkor még nem is éreztem. Két óra múlva meg úgy mentem fel, hogy hozzá érni sem lehetett. Gyorsan manót cicire raktam, evett is rendesen belőle több, mint fél órát, de már késő volt. Így az éjszakai programom másfél óra sírva masszírozás volt, utána még több, mint egy óra fejés-masszírozás. Azt hittem, sosem lesz vége. Amikor úgy éreztem, már csak pici csomó van, megálltam pihenni, és amikor újra kezdtem, megint óriás volt benne. Nem igazán értettem. Utána maikor már annyira lüktetett, hogy nem éreztem semmit, meg a csomót sem találtam, akkor hagytam abba. De másnap is még lüktetett, meg vastag piros sáv volt rajta. Meg kőkemény volt, de csomó már nem volt benne. Utána 2 napig így ment. Mára csitult el teljesen (kopp-kopp). Persze péntek este, meg szombaton lázam is volt.

Na, azt hiszem, most bepótoltam minden lemaradásomat. :wink:

Majd jövök még, és visszaolvasok, meg válaszolgatok is.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Megérkezéskor az első játszótárssal:
Kép

Majd alvás a második áldozattal:
Kép Kép

Egy női csóktól teljesen elolvadok. (Hát még soktól..) Alvásig csókolgatott:
Kép Kép Kép

Szia anya! Te is jól érzed magad itt??
Kép

Apával:
Kép

Na, én itt kényelmesen megvárom, míg elkészül a sátram:
Kép

Anyával a Nagy Vízben:
Kép Kép

Ennyit Fenyvesről. A Keszthelyi képek majd inkább holnap.

Bocsi, ha sok voltam.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Dzsú, Diverse, Szilpa! Örülök, hogy Nektek is jól sikerült a nyaralás! :lol:

Mi legközelebb februárban megyünk pihizni, az még irtó messze van! Viszont addigra talán Annám el is indul! :wink:

Szilpa!
Mellgyusi remélem nyom nélkül távozik most már! Lehet, hogy a cickód nehezebben áll át arra, hogy Kende már többet eszik mást is? :?:
Mint mindig, most is szuperek a képek! Ha már rájött a mászás nyitjára Kende, akkor innen már gyorsan beindul! Az állás ellen addig tehetsz, amiíg magától nem áll fel, utána jódarabig csak álldogálni akar majd!
Nekünk most ebből van pl. az elalvási cirkusz: leteszem, és akkor is feláll, ha álmos, aztán ordít a rácsba kapaszkodva és előbb-utóbb elvágódik :cry: Aztán kezdődik elölről... Pedig Anna eddig tök jól elaludt a kiságyban magától, most majdnem mindig műsor van előtte.
Egyébként a kisasszony is visszatért abba az állapotba, hogy ha ráunt az állásra, leginkább kézben akar lenni. Semmi nem köti le 1-2 percnél tovább, pedig én is ott vagyok vele (az esések miatt).
Na mindegy, tudom, hogy ezen is túl leszünk hipp-hopp :?

Hú, ma gyüminapom van a fogyókúrában, már kezdem unni :roll: .. de közel a vége!

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Még két friss kép az én egykor barna szőke hercegnőmről:
Kép
Kép

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


[color=orange]Sziasztok!

Ezt akartam írni:
Kende alvás helyett bekakilt!
Oda az alvás. :twisted:
De végre volt kakaaaaaaaaaaaa!!!! :lol: :lol: :P :D :D :lol:

Mindent nem lehet ugye? :wink: :oops:
color]


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 



Azután, mire a végére értem, ez lett belőle:
Jéééé! :shock:
Elszóltam. :oops:
Annyira felébredt kaki után, hogy leraktam játszani. De nagyon nyűgös volt, és anyu átrakta a kiságyba, kicsit simogatta, majd ptthagyta, mert dolga volt. Egy pár percig énekelt magának Kende úrfi altaró dalocskát (olyan furán dúdol magának alvás előtt), és most nézem, hát alszik!!! :P :P :P :P
De ügyes!
Csak azt nem értem, máskkor ez miért nem megy így??? :?: :roll:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Na, visszaolvastam. :D

Sudi!
Édes lehet Gery, ahogy kullog utánad mindenhova. :D :D

Dzsú!
Szegény Emma mennyit küzd ezzel a szájpenésszel! :( Csak rendbe jön már végre!
Sajnálom a fogacskákkal járó kínt! :( Örülök, hogy azóta már túl vagytok rajta.
:) Jó lehetett az utazás. És örülök, hogy Emma ilyen jól érezte magát. :P Meg persze ti is. Jók a képek.

Boeske!
Van hír azóta az alvás leletről?? :?:
Már nagyon izgulok. :oops:

Kiko!
Te is január 21-i vagy? :?: De jó!!! 8)
Köszi. :oops:
Merre nyaraltatok? :?: Kicsit bővebb beszámoló??? Képek??? :?: :?:
Kende is szereti a cumit belökni az ágy mögé. Persze ő csak véletlenül csinálja. Még nem direkt. De nem teszek be többet neki, mert csak ráfeküdne, és arra kelne fel, hogy nyomja. :( Egyébként is van, hogy napokig nem is használja. Általában csak játszani szokott vele. Kiveszi, beteszi, forgatja. :roll: Ritka, hogy neki megnyugtatásra kéne.

Lilla!
Örülök, hogy nektek is jól sikerült a Balatoni hétvége! :)
Ez a sokan vagyunk, elkényeztetjük a babát, ez ismerős nekem is. :?
Sajnálom, hogy nálatok is visszajöttek az éjjeli ébredések. :(
Örülj, ha még nincs fogacska! Majd lesz. Addig is egyel kevesebb nyűgi, kevesebb gond! :roll:

Úgy tűnik, ilyen korban jön elő mindenkinél az akaratosság!!!
Ismerős nálunk is a téma! :evil:

Diverse!
Nagyon jók lettek a képek!! :) Ricsi egy tünemény! :P És aranyosak vagytok így együtt.
Tök jó, hogy nektek is jól sikerült a nyaralás. :) Úgy tűnik, minden baba jól el lett kényeztetve a nyaralás alatt :) , utána meg majd anya szenvedhet vele, hogy visszaálljon a rend. :x Csak a hajunk hullik ki addig. Kitartást neked is! :)

Ludmilla!
Igen, most egyelőre a múlté már. De nem tudom, mitől volt. :?: Az lehet, hogy nappal kevesebbet eszik tejcsit, de éjjel meg van, hogy többször ébred enni, mint eddig. A lényeg, hogy túl vagyok rajta.
Sajnálom az elalvási cirkuszt! :(
A képeken tündéri a kiscsajszi!! :D

És a tegnapiból kimaradt még:
Szóval a paradicsompüré nem jött be neki, de az egész paradicsomot imádja. :P Egyenesen remeg érte.
Mivel nem lehet enni úgy, ha látja, mert akkor képes volt balhét csinálni a panzióban, kipróbáltuk neki az egybe paradicsomot. :) Transzba esett tőle. :lol: 8) Elvágom 4 felé, lehúzom a héját, és így szokta kiszívogatni belőle a levét. Ha már nem tud mit szívni belőle, akkor a húsát szétnyomom az ujjaim köz, és úgy adom. Persze nem tudom olyan gyorsan adni, ahogy neki kellene :) :( , akkor már kiabál rám. :D Imádja. Annyira édes ilyenkor.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Gyönyörű gyerkőceink vannak :lol: , nem lehet eleget nézegetni őket.

Szilpa!
Neked regényeket kellene írnod :D , jó volt a beszámolód!
Elképzelhető az is, hogy a hormonjaid kavarnak be, és attól volt mellgyuszid. Múlt héten terhes tüneteket produláltam, émelyegtem, rosszul voltam, és jobb cicim megőrült, nem gyullad be, de úgy folyt belőle a tejci, mint az elején, és mindig kőkemény volt reggelre.

Lilla!
Milyen volt a napod? Hogy bírtátok egymás nélkül?

Ma Emmám is evett egy kicsit, kb. 10g bébikaját :) Nem sok, de kezdetnek megteszi, valamint banánt is falatozott, abból vagy egy ujjnyit. A dokinőt majd megkérdezem, hogy ne adjam e újra a K vitamint, mert nagyon régóta nem evett semmit, és ez, amit ma evett, szintén nem nagy mennyiség.

Emma egész nap járkál egy sakokágy mellett, közben egyfolytában dumál. Ha énekelek neki, ő is rázendít. Annyira imádnivaló. Teljesen egy hullámhosszon vagyunk.

Nálunk nincs gond abból, hogy a rokonok, vagy barátok kényztetik a gyerkőcöt, mert nagyo szépen különbséget tesz egyes emberek között, és náluk követelőzik, nem nálam. Remélem, hogy így is marad, mert ha valami pozitívumot mondok róla, biztos bebizonyítja az ellenkezőjét :)

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Ma jöttünk haza Tapolcáról, rohamléptekben, mert Roncsi lebetegedett.

37.5-38 fok közt láza van, de nem lehet tudni, hogy miért. Még szerencse, hogy a keresztanyám a gyerekorvosunk, mert egyből hozzá mentünk, hogy vizsgálja meg. Nem talált semmit, úgyhogy figyelnünk kell, mert állítólag van valamilyen láz, aminél 3 napig ezen kívül semmi tünet, aztán meg kiütései lesznek. Az unokatesója is lázas valami vírus miatt, ami szintén így kezdődött, de biztos nem tőle kaptuk meg, mert nem találkoztunk az utóbbi időben. Remélem elmúlik hamar. Adtunk neki Panadol baby-t, de nagyon nem ízlik neki, így most éjszakára kúpot kapott.

Úgyhogy remekül sikerült a konferenciám, elmentem rá délben, aztán fél 3-kor rohantam a szállásunkra, mikor hívott a férjem. Pedig a tegnapi nap nagyon jól sikerült, bár már akkor is kicsit nyüszögősebb volt, de nem gondoltuk, hogy beteg lesz. Voltunk a sümegi várban, ahol lovagi játékok voltak. Nem tudom, jártatok-e már ott, de pár éves gyerekeknek szerintem nagyon nagy élmény. Van állatsimogató, középkori játékok, lovagi torna, meg mindenféle egyéb program. El is határoztuk, hogy visszamegyünk majd, ha Roncsi már tudja majd élvezni.

Jövő hétfőtől dolgozom, enyhén szólva tartok tőle, hogy milyen lesz. Jó volt a kollégáimat látni, tökre örültek nekem, meg én is nekik, de rossz lesz, hogy Roncsit csak reggel meg késő délután fogom látni. Nem tudom, hogy fogom felvenni megint a pörgést, meg teljesíteni az elvárásokat. Korábban imádtam a munkámat, de most nem érzem azt a késztetést, hogy apait-anyait beleadjak a melóba. Na abbahagyom, mert mindjárt elsírom magam. Szóval nem könnyű.

Örülök, hogy mindenkinek jól sikerült a nyaralás, édesek a bébik a fotókon.

Szilpa, mintha Roncsit írtad volna le az ülés-állás terén. Folyton nyújtogatja a kis kezét, hogy húzzuk fel. Még nem mászik, viszont hátrafelé egyre jobban megy neki a kúszás. Roncsi még csak 6.2 kg, ezért kell neki adnom a reggeli-esti szopinál pótlásként korábban lefagyasztott tejet. Még jó, hogy van még egy csomó, így legalább egyelőre nem kell tápszerezni. Az a furcsa, hogy nem érzem, hogy kevés lenne a tejem, mert Roncsi nem balhézik, hogy még enne, de a plusz tejet is szívesen megeszi. Javult azóta a kakahelyzet? Melled rendbejött?

Ludmilla, ez az elvalvási balhé ismerős. Roncsi azért nem akar mostanában napközben elaludni, nehogy lemaradjon valamiről. Már majd leragadnak a szemei, de sikít, nehogy elaludjon.

Diverse, sikerült visszaállni a rendes kerékvágásba?

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Kép Kép Kép

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Dzsú!
Köszi. :oops:
Igen, lehetnek a hormonok is. :roll:

Lilla!
Sajnálom a betegséget, remélem, hamar rendbe jön Roncsi.
Hát, ma éppen volt kaka, és a mellgyuszim is elmúlt.
Roncsi nagyon cukifalat!! :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Na, még egy, és mára befogtam.

Az estét még azért leírom. :roll:
Esti szopi után nem aludt el. Illetve igen, de ahogy kivettem a szájából a cicit, arra megébredt. :twisted:
Elegem lett belőle, nehogy már az egész éjszakát cicire ragadva töltsük, fogtam, és átraktam az ágyába. :? Régebben ez úgy ment, hogy ilyenkor még 1 órát az én ágyamon randalírozott, utána megint cici, amitől tényleg elaludt. Na, én a cicin alvásról szeretném most leszoktatni, tehát ez most ki volt zárva. :!: Ha már nappal is az egyedül elalváshoz szoktatom, akkor legyen ez éjjel is. :? Hát, nyavalygott rendesen, meg körbemászott a kiságyban, benyúlt a pelenkázó mögé, és elkezdte átrendezni ott a szatyrokat. :D De amikor már jött a sírás, akkor kezdtem feladni a harcot. Amíg én kimentem wc-re, addig anyum átvette a nyugtatást, simogatást, mert pont bent volt a szobában. Mire visszajöttem, Kende már bekakilt!!! :shock: :shock: :D Én sem hittem el. :shock: Pont Ő, aki ritkán kakil.. Pedig ma már volt neki egy nagy adag! Peluscsere. Utána folytattuk a nagy sírást, meg simogatást, de azért se vettem ki az ágyából! :roll: Pedig már tényleg nem kellett volna sok hozzá. És egyszer csak azt vettem észre, hogy már nem kapargál a kezeivel az ágyon (az egyik kezével a lepedőt kaparászta, a másikkal az alvós rigójának a lábát), elaludt. 8) :D :P :wink: Ez volt 1 és háromnegyed óra!!!!! :shock: :roll: :shock: Már azt hittem, összeesek ott a kiságy mellett!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Képzeljétek volt ma is a pelusban meglapi!! Bekakilt délután!!!! :D :D :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


És a tegnap lemaradt Keszthelyi nyaralásos képek:

Anya bohóckodik nekem a tükörteremben (szerintem valami baja lehet):
Kép

Apával séta a kastély kertjében:
Kép Kép Kép

Anyával beültem egy igazi hintóba :D :
Kép

Képzeljétek, este lementünk a Nagy Vízhez hattyúkat nézegetni! :) Láttatok már ilyen szép állatokat?? :shock: Ja, és valaki megmondaná, hogyan kell elzavarni a homlokomról ezt a szúnyogot? Csak mert nagyon szúr-csíp... :evil:
Kép

Anyaaaa! Az, hogy strandon vagyunk, még nem jogosít fel arra, hogy ilyen lassan add a gyümölcsömet!!!! :twisted:
Kép

Most megvagy! Legyőztelek! :D
Kép

Már a fürdés is csak állva az igazi: 8)
Kép

Míg anya mosdik, addig apával pasis témázunk. :) Épp azt mutogatja, melyik milyen autó, én meg mozdulatlanul figyelek rá: :o
Kép

Húú! De fárasztó volt ez a nyaralás!!
:wink: Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Látszik, hogy itt a nyár vége meg a rossz idő, beindult az élet itt is!

Dzsú!
Teljesen igazad van, gyönyörű gyerekeink vannak! :P

Lilla!
Roncsinak jobbulást, remélem hamar rendbejön! Teljesen együttérzek Veled, nagyon nehéz lehet ez a korai elválás. De a Roncsival töltött idődben meg biztos 200%-os Anyuka leszel!
Gyönyörű szemei vannak a kisasszonynak! :P

Szilpa!
Köszi! :)
Keszthelyi képek is klasszak, párommal ott is voltunk a nászutunk alatt. Lehet, hogy februárban elmegyünk a gyerekekkel, ha Hévízen leszünk. :idea:
Most már csak megoldódik ez a kaki-probléma, ha ilyen szépen eszik Kende! Esti elalvás előtt nálunk is volt meglepi, persze fürdés és kaja után. :roll: A tisztábatevéstől meg teljesen felélénkült persze, ami azért rossz, mert Ádám akkor alszik el gyorsan, ha Anna már elaludt.
Hajnal fél 4-kor is volt műsor, magunk közé kellett venni, hogy legalább Ádám aludjon. Most már a délelőtti alvás van, mert nyűgös volt (fél 7 után kelt).
Hosszútávon egész meg lehet szokni a napi 6 óra alvást (2-3 részletben). :roll:

Tegnap megmértem a lánykámat: kb 8100 g, "csak" mostanra duplázta meg a súlyát (ami nála nem baj, mert 4070-nel született, ő a topic-rekorder :lol: ).
Már olyan kis huncut: meghúzza a hajam, és vigyorogva várja, hogy mit szólok, és amikor a szobából az előszoba felé indul, várja, hogy mikor mondom: nem szabad! :lol:

Ádám holnap megy először oviba, kíváncsi vagyok, hogy tetszik majd neki. A bölcsis barátaival egy csoportban lesz, úgyhogy remélem könnyen viseli majd. Az óvónénik meg állítólag aranyosak.

Olyan ronda az idő, épphogy villanyt nem kell kapcsolni bent! :cry:

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!!!
Minden kisbaba nagyon aranyos és nagyon jók az összes képek!!!!!
Szilpa jó kis nyaralásotok volt! Meg a többieknek is!!!!
Mi majd szeptember közepén megyünk.........remélem akkor még talán kisüt a napocska és nem lesz ilyen undi idő mint most!!!
Anna is nagyon édes és a Roncsi-baba is!!!!!! :-))))

Gery is már nagyon gyorsan kúszik, szinte rohan! Állandóan feláll és ma már az etetőszékben ebédeltünk......muszály.Igaz így teljes ruhacsere volt utánna de ez van....
KépKép
KépKép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Ja És lemaradt, hogy persze több képet is találtok a honlapján Gerynek! köszi aki megnézi!!!! Kép

www.gerybaba.g-portal.hu

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Ludmilla!
Én is valamelyik nap gondolkoztam azon, mennyire át lehet szokni a kevés alvásra. :roll: Régen két napig se bírtam volna ezt. Imádok aludni. :oops: :oops:
Szép nagy már a kis huncut lányod!!! :P Gratula a súlyához!
Annyira édesek már ebben a korban, tudnak huncutkodni!!! :wink:

Sudi!
Remélem, szeptemberben nektek is jó időtök lesz egy jó kis nyaraláshoz!!! :P
Gery baba nagyon édes, ahogy áll, meg ahogy eszik. :D Én már lassan külön etetős-ruhákat tartok. Már én is van, hogy átöltözök előtte, ha épp olyat eszik. :wink:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Este valaki duracellt nyomott Kendébe! Felkeltett fél 4-kor, és csak negyed 6-kor tudtam vissza altatni. Már majdnem elborultam. :twisted: :twisted:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Kende ma este alvás helyett belém kapaszkodva felállt segítség nélkül!!!!!!!! :D :D
A kiságyban is felállt úgy, hogy keresztbe ott volt a kezem, és még 2 lépést arréb is ment a kiságy tetejébe kapaszkodva. Valószínű, ha nincs ott a kezem, nem áll fel, mert próbálta úgy is, de még túl magasan van a rács teteje, és csak az egyik kezét tudta felrakni, a másikat nem bírta felemelni hozzá. De tuti, nem sok idő az sem.
Mivel nem óhajt aludni, letettem a földre, hagy mozogjon, fáradjon, erre az ágyba kapaszkodva is majdnem felállt. Pont akkor néztem oda, maikor borult. Még szerencse, hogy itt volt 1 m-re, mert oda tudtam kapni, nehogy elessen a parkettán.
Most is itt sertepeltél körülöttem, és próbál mindenben felkapaszkodni. Épp a lábamat tépi. :D


Na, mire végig írtam, elaludt itt a földön. Kb 10 másodper alatt!!!!

Így ni:
Kép


hihi. Ahogy fényképeztem, megébredt (nyitva a szeme), de meg se moccant, aludt tovább. :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jártam erre. Kirándulós, állós, mászós alvós képek nagyon jók!

Anyum itt van a hétvégén, de most sincs megállás, végre tudok takarítani egy nagyot, most vitte el sétálni. Rohannom is kell :(

Tegnap kapott hintát, nagyon élvezi, persze nem meglepetés, már régóta járunk játszótérre hintázni.

Kép

Kép
dzsú
 
 



Sziasztok!

Megjöttem. (4 napig pécsett koptattam az iskolapadot. :) )
Még mindig nincs lelet, telefonon sem értem el az alváslabort. Holnap újra próbálkozom.

Márknak 5 foga van már, éééééés... egészben eszi az almát, és kanállal a banánpürét. Fogalmam sincs, hogy tudja lenyelni. Szóval jó lenne már túlesni a műtéten, mert nagyon szeretne már kolbászt rágcsálni. :)


Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Gondolta gyorsan írok, ki tudja mikor lesz megint időm, mert holnaptól dolgozom. Pénteken már voltam bent átvenni a dolgokat, mert a helyettesítő kolléganőm szabin lesz. Jó volt találkozni a kollégáimmal, de azért a napi 8 óra jó sok lesz. Olyan ideges vagyok, hogy mi lesz, hogy lesz, Roncsi mit fog hozzá szólni, hogy eltűnök ilyen sok időre, meg én hogy fogom tudni kezelni, hogy az utóbbi pár napban alig tudtam aludni. Ráadásul éjszaka általában még 2x kel, úgyhogy nem tudom mi lesz velem napközben. Ennek megfelelően a vérnyomásom is meglehetősen magas, de bízom benne, hogy 1-2 hét után helyreáll, mert ha így marad, az gond.

Roncsi szerencsére meggyógyult, már eszik rendesen, mert 3 napig alig evett valamit, és nagyon rossz hangulata is volt. De végre elmúlt ez a nyamvadt vírusos kórság. Szegény tökre lefogyott, bár eddig sem volt túl vastag, csak 6.2 kg-t nyomott.

Mostanság a fürdéssel kísérletezünk, mert Roncsi annyira rákapott az állásra, hogy nem akar belefeküdni a kádba. Már párszor beleálltam én is vele a kádba, a férjem meg zuhanyoz minket, amit Roncsi nagyon élvez, de ez azért még nem a legjobb, mert minden csurom víz lesz. Ma azzal próbálkozunk, hogy egyedül állítjuk bele egy kis vízbe és zuhanyozzuk, hátha ez is ok lesz.

Nagyon édik a bébik!!

Szilpa, hogy haladsz a cicis alvásról való leszoktatással? Roncsi is régen szeretett úgy elaludni, de mostanság ha elfáradt, elereszti, és úgy alszik el.

Ludmilla, tetszik Ádámnak az ovi?

Sudi, nem semmi, hogy Gery már etetőszékből eszik. Mi még bébihordózunk, amit letakarunk egy nagy törölközővel, mert különben tiszta kaja lenne.

Dzsú, Roncsinak is van hintája és egyre jobban szereti. Nálatok mi a helyzet?

Boeske, sikerült beszerezni az eredményt? Érdekes, Roncsi csak pépes ételeket hajlandó megenni, köpi kifelé, ami kicsit is szilárdabb.

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Szisztok!

De rég voltam erre!
Hogy van ennyi időtök? :roll:
Rakok pár képet Kiráról , mert még nem is láttátok. :(

Minden vágyam hogy egyszer elaludjon játszás közben, de ilyen nekünk soha nem volt és sztem nem is lesz.
Annyira akaratos a kiscsaj, hogy szó szerint visít, ha elveszek tőle valamit. Szép lassan átalakult a nappalink játszóházzá. :?

Kép Kép Kép Kép Kép
kiko
 
 


Jaj az uccsó nem fordult be :x

Ti mennyit játszotok a gyerkőccel egy nap?
Kira olyan jól eljátszik néha egyedül, de sokszor bűntudatom van, hogy miért nem játszom vele.

Kajcsival m egész jól állunk. Sőt. Amit elé rakok azt megeszi, tök mindegy mi az.

Na jó, elalszom a gép előtt.

Jó éjszakát!
kiko
 
 


Sziasztok!

Kende mielőtt tegnap este elaludt a földön, még bújócskásat akart játszani. Ő volt a hunyó, és épp számolt: 1, 2, 3, 4, 5...
Kép

A mai napunk kataszrófálisra sikeredett. :twisted:
Tegnap este 11-kor aludt el. 2-kor már ébresztett. Kajált, letettem, negyed óra múlva megint ébresztőt fújt. :evil: Sírás. :evil: Persze nem lehetett megnyugtatni, csak cicin. 4-kor újra kelt. :evil: Majd 7-kor is. :evil: 9-kor sikerült kicsit megnyugtatni. Egész nap 1* aludt 20 percet. :cry: Még tegnap este vagy éjjel megcsípte a szúnyog pár helyen (persze csak a fején), az egyik hely a fülkagylója. :x :x Egész reggel meg nappal vakarta. Viszketett neki nagyon. Gondolom, ez nem hagyta őt nyugton, folyamatosan ordított szegény, majd meg bolondult a viszketéstől. Kétszer akkorára dagadt, és tűz vörös volt szegénynek. :evil: :evil: Ha bekentem, kicsit jobb lett, de nem sokáig. :roll:
Szal estére kezelhetetlen hiszti volt folyamatosan. :twisted: :twisted: Végül az esti bekencézés után apukám kezében aludt el 8-kor. :roll: :shock: Se fürdés, se vacsora. Letettem az ágyamra, és vártam, mikor kel majd fel vacsizni. Addig nem is raktam át az ágyába. Viszont pakolásztam a szobában rendesen, és nem kelt fel rá. :roll: Nagyon fáradt volt. Negyed 11-kor kelt fel végül. Akkor kapott vacsit, de még véletlenül sem volt álmos, így húzódott el idáig a lefekvés. :x

Ha meglátok egy szúnyogot ezek után, tuti, hogy aknavetővel megyek neki. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Egyébként sem bírta a szúnyogcsípést szegény. :( Ha a fején csípték meg, ahol szokták, akkor ping-pong labda nagyságú dudor nő a fejére, s vörös lesz neki. :( Állítólag szúnyogra nem lehet valaki allergiás. De akkor miért néz ki így neki? :?: Ha nem a fején csípi meg, akkor meg nagy hólyag lesz. :twisted:

Most este is itt szambázott lent. :roll: Szétszedett mindent, ami az útjába kerül. :) Mindent megvizsgált. Még a nadrágszáramon a cippzárat is buzergálta. Meg egész déluán berreg, mint egy kismotor. :lol:
Közben ideért ... :D
Felállt, persze fél kézzel fogom, mert állni nem tud, azonnal borul, de azért csak felküzdi magát... :roll: :D
És már nyúl is a billentyűkért.

R4 bv 5th5k rtnfgj tntr™ 45g.5inz k nngttmjn

Na, ezt Ő írta. 8)
Utána arrébb raktam. De nagyon mondta a magáét. :lol: :lol:

Fél 1-kor végre elaludt. :roll: :)

Mászás:
Kende egyik nap még orra bukott, utána két-három napig úgy mászott, hogy 1-2 "lépés" után szétcsúszott. Ma reggel meg úgy neki iramodott, hogy 10 mp alatt megtett 5 métert. Csak néztünk nagy szemekkel. :shock:


Etetőszék:
Pénteken vettünk egy etetőszéket. :) Igaz, használtat, de teljesen olyan, mintha új lenne. Csak a lábánál van kicsit lekopva, de ott se vészes. Megnéztem neten 18500-ért árulták (legalábbis ahol én láttam), és mi 7-ért vettük. :D Kende imádta rögtön. 8) A kiskanállal jó nagy lármát tud csapni a tálcáján :D :lol: , meg könnyebben tud benne forogni, mint a hordozóban, ahol eddig evett. Na ennek csak ő örül, én már kevésbé. :D :x

Dzsú!
Emma tündéri a hintában. :P

Boeske!
Iskolapad? :shock: Jéééé! De fura. :o Neked nem? De rég volt már!! :?
Márknak gratula az 5 foghoz! :P Nagyon ügyesen eszik már!
Ez az alváslabor katasztrófa! :x Az anyuka meg hagy aggódjon csak. Mi? Már nagyon kíváncsi vagyok én is az eredményre! Gondolom, hogy te mennyire! Mindenképpen szólj majd, ha megtudsz valamit! :!:

Lilla!
Ne pánikolj, biztos minden rendben lesz. :D Csak először szokatlan lesz kicsit, meg fárasztó. Én drukkolok, hogy minél simábban menjenek a dolgok! :wink:
Roncsinak sok erőt a hízáshoz, meg a felépüléshez!! Örülök, hogy már jól van. :D
Cicin alvás még mindig van. :roll: Nem tehetek róla, ha kaja után elalszik rajta. Persze már annyi, hogy ha álmos, nem teszem cicire, hanem vagy elringatjuk, vagy letesszük, és lesz, ami lesz. Alvás, vagy sírás. Vagy a sírástól elfárad, vagy kihúzza sírva a következő kajáig, és akkor alszik el cici után. Az a gáz, ha a kövi kaja nem cici. Akkor nem biztos, hogy alszik utána. Szóval eléggé érdekesen működik nálunk ez az alvás kérdés :roll: :shock: , de majd rendet rakok egy idő után. :)

Kiko!
Édi-bédi a kiscsaj! :P
Kende is mindent megeszik. Nem is kis mennyiségben!!
Sajna Kende nem akar egyedül játszani :( , de néha ezt elfelejti, és jól elvan. :) Néha meg eszébe jut, és követeli. Ha valaki ráér, játszik vele, ha nem, akkor nagy-nagy hiszti van. :cry: Én azért sokszor lekucorodok hozzá. Csak annak sajna rövid időn belül az a vége, hogy rájön, anyánál van a cici, és akkor már máshova nem hajlandó koncentrálni. :( Persze nem kapja meg, és jön újra a hiszti. :cry: De mi sokat szoktunk sétálgatni is. Délelőtt anyukám szokott néha sétálni vele, egy héten kb 3*, délután vagy este felé pedig én. Megyünk le a haverokhoz. Nem lesz egy itthon ülős fajta. :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Sudi!
Gery-bab nagyon aranyos! Mi még nem próbálkoztunk az etetőszékben evéssel, csak ücsörgött benne.
Biztos lesz még jó idő, most sem olyan vészes!

Szilpa!
Hát igen, én is tudnék kicsit többet aludni, gondolhatod! :roll: Egyik éjjel 1-től negyeg 4-ig ordítás volt, végül velünk aludt a nagyágyon. Persze ilyenkor Ádámot is zavarja, úgyhogy dupla-műszak van!
A csípések tapasztalatom szerint a babákon (és még a kisgyerekeken is!) jóval nagyobb nyomot hagynak. Még Ádámon is sokkal nagyobbra duzzad, mint egy felnőttön, pedig már lassan 4 éves.
Esések sajna nálunk is vannak, és egy darabig lesznek is. Anna még nem tud leereszkedni.

Dzsú!
Én is éppen tegnap gondoltam, hogy valamelyik nagyi eljöhetne 2 napra, hogy végre tudjak tiszteségesen takarítani! :roll:

Boeske!
Nahát, Márk nagyon ügyes! :P Műtét után kolbásszal ünnepel majd? :lol:
Én is időnként kacérkodom a gondolattal, hogy még tanuljak, de nem találok olyat, ami érdekel is és a munkámhoz is kapcsolódik. Úgyhogy egyenlőre abban maradtam magammal, hogy próbálom a nyelvtudásomat legalább szinten tartani, aztán később jöhet vmi suli.

Lilla!
Örülök, hogy Roncsi meggyógyult! Ha lesz egy kis időd, számolj be, hogy viseltétek a távollétet! Ha Roncsi jól bírja, akkor Te is megkönnyebbülsz, meglátod!
Ádámnak tetszik az ovi, mondta is Apának, hogy még maradni akar. :lol: Csak aludni nem aludt, de hát azt itthon sem szokott. Szerencsére az oviban ez már kevésbé ritkaság, a bölcsiben még az volt.

Kiko!
Nagyon szépséges és ügyes Kira! Tök jó a fürdőjátéka, én is akarok majd vmi hasonlót! Anna mostanában a kádban is csak áll.
Én mindig mellette kell legyek, egyrész mert szinte állandóan áll, másrészt nem játszik el egyedül. Ha nyafi van, megyek és sétálok egy kört az udvaron vele. A járókát sajna utálja, pedig néha bele kell tennem. :cry:

Lányok, van még olyan baba, aki nem szert ülni ennyi idősen? Ha felültetem, rögtön átfordul hasra. Most már nem is próbál magától felülni, csak állni. Emiatt nálunk a séta babakocsival, az etetőszék, meg az üldögélve játszás egyenlőre kilőve. :cry:
Megyünk ebben a hónapban neurológushoz meg ortopédiára is, majd rákérdezek ott is.

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Boeske!
Márk nagyon ügyes :)

Lilla!
Nem irigyellek, és kívánom, hogy jól bírjátok egymás nélkül. Tudom, hogy könnyű okoskodni, de ha sokat görcsölsz azon, hogy milyen keveset tudok együtt lenni, azt ő is megérzi, és csak rosszabb lesz. Nem azért nem vagy vele, mert nincs kedved hozzá, hanem azért, mert muszáj volt visszamenned dolgozni. Fel fejjel, és kitartás!

Emma is imádja a hintát, bár nincs annyi látnivaló, mint a játszótéren. Meglepődtem rajta, hogy mennyire olcsó. Minden gyerekcuccnak horror ára van, ezt meg szinte dobták utánunk :)

Kyrának csodaszép szeme van, tündéri lányka :)
Kiko, nekem akkor van időm géphez ülni, amikor Emma alszik, és nincs más házimelóm. Kis drágám napközben sokat alszik, ami annak köszönhető, hogy éjszaka nem. Sokszor alig tudok dönteni, hogy alvás, vagy egy kis net, de úgy érzem, szükégem van a netre is, mert különben végleg befordulnék.

Szilpa!
Én elektromos szúnyogriasztót használok, és eddig bejött, nem csípte meg Emmát egy szúnyog sem. A nagy puklikra valóban azt mondják, hogy nem allergia, de akkor mi??? Nekem is akkora lesz, mint egy fürjtojás, és kb. egy hétig megmarad. Elképzelhető, hogy immunisak a sok vegyszerre, amivel irtanák őket, mi viszont nem bírjuk.
Úgy tanítgatom Emmát az esésekre, hogy egy matracot tettem alá, a sarokágy mellé, amin száguldozik, és ha elesik, akkor sem üti meg magát. Egy hete van ez a rendszer, és rengetget fejlődött. Eleinte rossz volt nézni, úgy vágódott el, mint egy fa, mostmár ha hanyatt is esik, előtte mindig fenékre ül.

felébredt a Manócim, és a lényeg majnem lmaradt. 70cm, 7.400g nem sokat hízott, de ezen nem is csodálkozom.

k.h ,.,jl bíl

ezt üzeni nektek

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Úgy folytatódott tegnap, hogy 2-kor már ébredt :x , és 3-ig fent voltunk. :x Utána alvás, és 8-ig aludt. :) Nem is tudom, mikor aludtam utoljára 5 órát egyben! De összességében az 5 óra elég kevés. :? Ma aludt napközben 1 órát, a délutáni alvás (amikor simán elaludt volna) törölve lett, mert épp a Corából jöttünk vissza, és jöttek nagynénémék. :x Így 7-kor már ordított a fáradtságtól. :evil: :evil: Akkor kaja jött, azon elaludt. Aludt 1 órát, sírva ébredt. :cry: Látszott, h még fáradt, így gyors fürcsi, vacsi. Gondoltuk, ettől hamar elalszik, ha ilyen fáradt. A frászt! :evil: :evil: Felébredt tőle! :x Most itt üvölt, mert esze ágában sincs aludni, de beraktuk az ágyába, és unatkozik. Megy a harc, hogy ki az erősebb. Én vagy Ő.

Ludmilla!
Kende is inkább állni akar, ülni még ő sem tud. :D Ha fel akarom ültetni, akkor ő is rögtön állni akar. Mivel még nem ül magától rendesen, ezért a babakocsiban sem lehet ültetnem. :? Viszont az etetőszékben nincs gond, mert annyira a kajára koncentrál, hogy nem akar állni. :D Üldögélve nincs játszás itt sem, épp ezért. Azt is fekve végzi. Hason, vagy háton. :D

Dzsú!
A matrac jó ötlet, csak sajnos nincs akkora matracom, mint a szobám, így ez valószínűleg kimarad. Marad az esés-sírás kombináció. :cry: Pedig annyira nem szeretném, hogy bármi is fájjon neki. De sajna nem tudom örökké mindentől megvédeni, bármennyire is erőlködök rajta.
Emmának szép méretei vannak! :P De kis csini!!! :P


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


sziasztok!

új vagyok itt!
Kikos-t az indexről ismerem :D
a kislányomat Jankának hívják, január 10-én született.
még nem nagyon ismerem az oldalt, meg az itteni szokásokat :)
majd remélem idővel.
mellékelek is 2képet kiscsajomról...egyik a születésekor, a másik most :)
azaz...hogy kell ide képet feltölteni?[/img]
fogár
 
 


:shock:
készítettem én is ilyen mércét,ami méri mennyi idős a Janka...azt pl hogy lehet beszúrni?
fogár
 
 


Üdv itt is Fogár!! :D
kiko
 
 


Sziasztok!

Üdv köztünk Fogár:P ! Képeket szívesen megnéznénk Jankáról, az üzenetíró-ablak alatt a Melléklet feltöltése feliratra kattints! Ott látni fogod, mekkora képet enged feltölteni!

A mércét pedig a profil- aláíráshoz tudod beszúrni.

Jaj, rövid szundi után felébredt a csajszim, pedig ilyenkor 1,5-2 órát szokott aludni! Én meg még itt ülök :oops: , hogy lesz így ebédünk...

Ja, a térdélésbe ereszkedés állásból már kezd alakulni!

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


sziasztok!

nálunk ilyenek, hogy mászás, vagy térdelés...áááh---semmi nincsen még. Janka rendületlenül kúszik, olyan mint egy kis csiga.
képeket tudtok nézni a www.kep.tar.hu/fogibaby címszó alatt
majd mindjárt kitapasztalom ide hogy lehet képet beszúrni :)
fogár
 
 


amúgy Janka most 10-én lesz 8hónapos
fogár
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: