Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jadika, látod, én éreztem, hogy az üveggel volt gond :lol: Na jó, csak vicceltem, és az nem lehet, hogy ennyire jól kipusztultak a bacik? Lehet, hogy a körzeti nem kompetens?

Bettó, én is szerdán megyek új vérvételre. És ide is írjátok a kérdéseiteket, mert mindannyian tanulunk belőle, meg 2. gyerekesek hátha tudunk tanácsot adni. És azért nem semmi a 3 év várakozás, nem lehetett könnyű. Persze a többiknek sem. Nekünk szinte rögtön összejött, de itt van helyette ez a fránya fertőzésre való hajlamom.

Viszont ma van az utolsó kúp, aminek nagyon örülök! Szerintem jó úton járunk a gyógyulás felé. És izgulok nagyon a 12 hetes UH miatt, hogy rendben legyen a tarkóredő, meg a többi.

Mennem kell, felkelt...

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Sziasztok!

Bettó! SZerencsére nem szedtem feleslegesen mert vmi gyulladásba is volt, de jővőhéten kiderül megint megyek vér meg vizelet vizsgálatra. A legjobb az egészben hogy miután megjártam a labort, a körzetis dokit utána kellett tanácsadásra mennem és ott derült ki hogy vércsoport megállapítás meg ellenanyag szűrést nem kért a kezelő dokim úgy-hogy mehetek vissza és javítatthatom ki a beutalót.
Gondolom már a háta közepére fog kívánni, de ez a dolga, velem eddig nem sok problémája volt úgy látszik ez megváltozik.

Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Most kicsit keveset leszek... itt van nálunk a tesóm 3 gyereke... 10, 8, és 6 éves fiú... :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 

 
 

Halihó!

Az előb nekem sem akarta az igazságot, pedig már írtam :cry:
Sebaj.

Miért kell nektek olyan sűrűn vérvételre menni? Nekem majd az AFP-n vesznek vért, meg majd szept közepén, hogy menynit javultam a vitaminoktól.

Kép
bettó
 
 


Halihó!

Az előb nekem sem akarta az igazságot, pedig már írtam :cry:
Sebaj.

Miért kell nektek olyan sűrűn vérvételre menni? Nekem majd az AFP-n vesznek vért, meg majd szept közepén, hogy menynit javultam a vitaminoktól.

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Nem kellene sűrűn mennem, csak én kértem, mivel beszedtem a gyógyszert és kiváncsi vgyok hogy hatott-e.
Ha minden oké lett volna én sem mennék, bár nekem ez nem olyan rossz (mármint a vérvétel), mert rendszeres véradó vgyok. Meg hát kivcsi vagyok a vizeletre is most 1-1 az állás ha negatív lenne megnyugodhatnék.

Poppilau! Hát 3 gyermek, gondolom nem unatkozol. Holnap du. én is pesztra leszek tök jó legalább nincs időm hülyeségeken gondolkodni. Ilyenkor hol itt hol a szomszédba vannak mert ott is van 2 gyermek és jól kijönnek, de ha jó idő lesz úgyis egésznap fürdeni akarnak majd.( Van 1 kis medencénk)


Nektek nől már a pocak? Nekem alig látszik még. A vasúton 2 évente van éves vizsga és a kismamákkal szoktak kivételezni, nálunk szeptemberbe lesz, addigra remélem nől egy picit.

A védőnéniknél tök jó mérleg van az itthonin 67 kilóval kezdtem azottanin még most is csak 65.5 kiló vagyok.

Na bocsi megint nem bírtam magammal.


Ja megvettem első kismama felsőmet.


Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


jadika
Nekem olyan nagy a hasam, hogy mindenki kérdezi a nemét, mert már azt hiszik, hogy nagyobb, mint eredetileg.
Jó neked, hogy találtál, én egész Debrecent bejártam, persze csak a megfizethetőt, de nem találtam olyat ami tetszene. Ami meg tetszett, abból csak m-es mérettől voltak. Így mostmár várok őszig.

Nyugi minden rendben lesz!!!!

Puszi mindenkinek!

Kép
bettó
 
 


Sziastok!
Bocs hogy eltüntem,de nem érem magam utol,kicsit szétkaptam a házat,mert elkapott egy nagytakaritási láz,ami hamar el is múlt... :roll: :roll: :roll:

de olvasok azért,meg jövök !!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Hú csajok,estére kiütöttem magam rendesen a takaritással,kb hulla hulla hulla hulla voltam!

De van egy jó hirem is!4Csak 1,5 kilót hiztam eddig !!!ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚGY örülök neki!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


pilchard

Gratula a kilókhoz :) Én tartalékolom az energiámat a felfordulás utánra, de már várom, mert elég sok dolgot halogatok. Illene ablakot is mosni, de mivel ki lesz cserélve, így piszkos marad egy darabig. Gondolom a kis pincur mellett sem könnyű a takarítás.
Én az otthon mérlegen mértem magam tegnap este és még mindig nem vagyok több 45-nél. Majd jövőhéten a nagymérlegen kiderül. :)

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Pilchard! Együtt érzek veled, ha neki fogok takarítani délre nagyon elfáradok.

Pedig nálunk sem ártana 1 nagy taki. Szegény virágjaim csupa porok,de hát nem emelhetek majd ha a párom ráér megcsináljuk!

Tegnap voltam megint a körzetis dokinál hogy írja meg a vércsoport megállapításhoz a beutalót. Gondolom már ő is nagyon un engem nem csak én őt!?

Nektek reggelre nem szokott bedugulni az orrotok meg 1 picit fájni a torkotok nem is fájáni inkább kiszáradni?

Pár napja elkezdett nőlni a hasam, de a kilóim szerencsére nem nagyon szaporodnak. Mondtam is az uramnak ha cak a hasam fog nőlni megleszek elégedve magammal.Apósom meg már megvolt ilyedve hogy eszek e rendesen mert eddig nem nagyon látszódott semmi.

Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


jadika
Nekem is be szokott dugulnui, meg a torkom is fáj. Az orrdugulást olvastam, hogy ez is egy velejárója.

Nekem ma itt egy boltos mellettünk mondta, hogy még most tudta meg, hogy kismama vagyok, de látszik az arcomon. Teljesen felháborodtam, mert még én sem híztam egy dekát sem, hogy láthatja ő az arcomon. Nagyon mérges lettem rá :twisted:
Én egyre sűrűbben érzem, hogy mozgolódik a kis huncut.
Ja az újabb lánynevünk: Napsugár. Bár nekem valahogy olyan érzésem van, hogy kisherceg lesz belőle, és pasi névben még nincs megegyezés. Az Ákos a kedves leendő apukának nem jó, mert túl sok van belőle. Nehéz eset mondhatom. Nem elég, hogy csak kimondottan magyar eredetű legyen, de még nem is legyen sokmindenkinek olyan neve :shock:
Sebaj van még egy pár hónap majd kitaláljuk. Bár mondtam neki, hogyha tovább idegesít vele, úgyis tőlem fogják megkérdezni és akkor mást fogok mondani. Ugyanis a kedvenc leányzó nevem az Abigél. (Egyik kedvenc könyvem is :) )

Bocsi szómenés, de nagyon jó kedvem van, mert mellékállásban szeretnék manikürözni és most van két új emberkém, aminek nagyon örülök, mert igazából szülés után nem szeretnék visszajönni a tékába.

Na jó mostmár tényleg pápápá mindenkinek!

Pusszantás

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

2 napig csak olvastam - a lemaradásom miatt - így csak most tudok írni! Ne haragudjatok, Márkot este 9-fél 10 előtt nem tudjuk lefektetni (itt, a Balaton mellett annyi élmény éri, hogy teljesen felpörög...alig akar ágyba bújni). Mire őt lerakjuk, addigra már én is hulla fáradt vagyok, így nem is minden nap tudom bekapcsolni a gépet.

De ez nem panaszkodás akar lenni, nagyon jó olvasni, hogy ennyi minden történik veletek!

Manka,
Nagyon helyes a kép rólatok, én nem vagyok egy technikai zseni, így még egy képet sem tudtam felrakni...de igyekszem hamarosan pótolni.
Köszönöm szépen az infókat, nagyon szívesen elolvasnám az egész szülés-élményedet a Szent Imrében, mert mindenképpen ott szeretnék szülni. A szülésznő neve és elérhetősége is érdekelne! Azt már az első szülésnél megtapasztaltam, hogy szülésznőt is kellett volna választanom, mert én 2 másik kismamával szültem egyszerre és az egyetlen, ügyeletes szülésznő rohangált hármunk között. Márpedig a szülés levezetésének oroszlánrésze az övé!
Balázs dokitól még nem kaptam választ (de fogok nemsokára), tudom, hogy sokan vannak nála...de elég szimpatikusnak találtam a személyes találkozásunkkor és főleg őszinte volt...ami nálam a legfontosabb!

Pilchard,
A takarítás - szerintem - a világ leghálátlanabb feladata...csak akkor van nyoma, ha nem csináljuk :-)))...nem csodálom, hogy kimerültél! De még így is csodálom a hihetetlen energiádat, ahogy szervezed a programokat és még a táblázatunkat is karban tudod tartani.
Február 11-re vagyok kiírva (ami még változhat, mert nekem mindig rövidebb ciklusom volt, így a hetek is néha kevesebb, mint 7 napból állnak - ez az UH-okon derült ki...sosem egyeztem a koronggal)
A Szent Istvánról én is sok jót hallottam, csak én Budán lakom és nagyon messze van. Amikor vizsgálatra megyek vagy a védőnővel találkozom, valakire rá kell bíznom Márkot (ez általában anyukám), így nem mindegy mennyi időt töltök távol. A városban horror a közlekedés autóval, BKV-val meg iszonyat lassú, a sok átszállás miatt. Így praktikussági szempotból is mérlegelnem kellett..

Bettó,
Nagyon szép a pocid és olyan jó, hogy ilyen vékony alkatú vagy! Én átlagos voltam az első szülésem előtt: 172cm/60kg...18 kilót híztam Márkkal...a védőnő szörnyűlködött..de a szoptatás végére nagyjából leadtam a pluszokat, persze nem minden az eredeti helyére vándorolt vissza :-)! Most 61-ről indultam és 63 vagyok..nekem is elég nagy a pocim.
A gyógyszer-szedést én is mindig elbliccelem, ha tehetem, de Márknál benyaltam a Streptococcus B fertőzést, amitől megijedtem (jogosan, mert ha nem kezelik antibiotikummal, a magzatban okozhat kárt és koraszülést is okozhat), így inkább végig beszedtem a heti antibiotikum adagot...ami ki is kúrált és Márk makk egészséges lett..utólag hálás voltam a dokimnak, hogy erre figyelmeztett.

Jadika,
Ahhoz képest, hogy ikreket vársz, teljesen jó a súlygyarapodás...a barátnőm szült ikreket, az ő hasa dupla sebességgel nőtt! :-) Nagyon szép és izgalmas lehet két babót érezni egyszerre a hasadban!


Még 27-ig lent maradunk a nyaralóban, mert itt sokkal jobban érezzük magunkat, mint a pesti lakásban (3.em lift nélkül)..csak a fránya allergiától szenvedek..márpedig tavasztól mindig virágzik valami :-((( Néha akkorákat prüszkölök, hogy a hasam belenyilal. Szegény pocaklakóm biztos összerázkódik tőle!
Kár, hogy a páromnak vissza kell menni dolgozni a jövő héten! Neki csak egy-egy hétvége és néha 1 hét jutott az együttlétünkre.

Huhh, most jó sokat írtam....
Szép hétvégét kívánok mindenkinek!!!
dorrri
 
 


Sziasztok!

dorrri
Jó lehet ott nektek. Persze, hogyha a gyerkőc érdekeit nézem márpedig ez a legfontosabb, hogyha megint kereszt lenne a vizeletemben bevenném mert annyi rossz dolgot lehet hallani, hogy nem szeretném, hogyha nálunk is bibi lenne. Bár az biztos, hogy ha a körzeti doki kiír valamit, utána egyből hívnám a szülészdokit, hogy mit írtak ki, nehogy valami roszat, vagy amit ő nem ajánl.

Jut eszembe. Bogyók. Létezik, hogy a Megne B6-tól megy a hasam? Hétfő óta szedem és szerda óta megy. Szerencsére nem úgy hogy naponta többször, hanem a nap egy adag olyan. Most nem szedem egy pár napig, hátha az lesz a baja, remélem nem fog nagyon keményedni.

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Nagyon szuper hétvégénk volt, tegnap bográcsoztunk itthon, ma meg pihizünk. Most már egyre jobban látszódik a pocim, azt mondják az ismerősők, hogy sehova máshova nem híztam csak bébitár nőt.

Bettó!
Mikor túl voltunk a beültetésen rá 1-2 hétre még nem voltunk biztosak semmiben sem anyósom mindig azt mondogatta, hogy meg van változva az arcom, ő úgy értette hogy megszépült a babavárás miatt, és igaza lett. Nem lehethogy az ismerősőd is erre gondolt.

Dorrri!
Tök jó lehet egész nyáron lent lenni a Balcsin.
Nagyon örülünk hogy 2 baba lesz. Főleg én mert attól rettegtem ha csak 1 lesz nagyon elkapattam volna a sok megpróbáltatás miatt amin végig kellett mennünk, de akkor biztos hogy még egy beültetésre elmentünk volna.Így is gongolkodtunk rajta majd meglátjuk.

Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


jadika

Jó dolog a bográcsozás. Én végre, hogyha minden igaz pénteken eszek slambucot. Megyek barátnémhoz fodrászkodni, én meg megcsinálom a mancsát, és előtte való nap meg csinál slambucot kovi ubival. Már nagyon várom! :roll:
Juujj de jó 3 gyerkőc, vagy 4? Én is 3-ban gondolkodom, de sajna az anyagiak eddig enm engesik, így a kettő már biztos. No meg a téka mellett családi életet élni még egy pincurral is érdekes lesz. Bízom benne, hogy valaki beleszeret a tékába és megveszi, bár mostanság nem nagyon bíznak a dvd kölcsönzők sikerében.
Lehet, hogy erre gondolt, nekem hirtelen más jutott az eszembe.
Mondtam már, hogy tesóm azt mondta, hogy nekem most akkora a pocakom, mint neki félidősen? Kíváncsi vagyok mekkora lesz. Remélem, hogy csak azért ekkora, mert igenis tudatni akarja mindenkivel hogy Ő van :)

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Bettó,
Igazad van, csak indokolt esetben vegyél be bármit...különben is, akkor hatnak igazán az antibiotikumok, amikor ritkán szedi őket az ember. Jadikával egyetértek, nekem is mindig udvaroltak, amíg Márkkal voltam várandós...azt mondták, szinte ragyog az arcom. Így légy büszke! :-)))
A Magne B6-ról nem tudok sokat, lehet, hogy ez okozza....én az Elevitet függesztettem fel egy hete, mert felfaltam a hűtőt minden nap.

Jadika,
Igen, nagyon klassz itt lenni...most utolsó hétre anyukám is lejött segíteni, ami Márknál elkél....szőlőhegyen, kerítés nélküli telken áll a ház és a kis huncut állandóan önállósítja magát. Néha fogja magát és elindul, neki a nagyvilágnak. Vagy csak átmegy a szomszédba, ahol az unokatesóm nyaral 4 gyerekével. Itt legalább mindig van játszópajtása! Egyébként ugyanazok a teendők (főzés, takarítás, stb.) itt is, csak sokkal szebb a környezet és jobb a levegő.

Sajnos, a párom elviszi a laptopot (neki ez munkaeszköz, és dolgozni fog már a héten), így csak hétvégén tudok majd ismét csatlakozni hozzátok, de addig is szép hetet kívánok nektek!

Ígérem, hamarosan képet is felteszek, mert nem akarok "arctalan" maradni köztetek...csak itt lassú hozzá a hálózat.

Puszi mindenkinek!
dorrri
 
 


Sziasztok!

Én is befejeztem az Elevitet, mert kisit termetem :oops: :) miatt nem szeretnék 4 kg-os gyerkőcöt a pocakomban.
Most viszont megint vettem be B6-ot, mert szurkált a pocakom és nem akartam kockáztatni. Majd holnap felhívom a védőnőt, hátha tud valami okosat mondani.

Milyen program van nálatok. Szoktatok menni ilyen ünnepi rendezvényekre? Nálunk a virágkarnevál, de mi már nem járunk, főleg azért sem, mert nyitunk 11-kor. Ilyenkor ketté van vágva a város. Elindultunk délelőtt Géza barátjához, az erdőn keresztül vadragényes helyen kellett keresztül menni. Fura volt. :)

Szép napot mindenkinek!

Puszi

Kép
bettó
 
 


Szép napot mindenkinek!

Bettó
Ez nem biztos, hogy a vitamintól nagy lesz a baba...
Én szedem már lassan egy éve az Elevitet és fogom is szedni... a barátnőm még szoptatás alatt is szedte...

Dorrri
Érezzétek jól magatokat!
Vendég
 


Sziasztok!

Reggel óta próbálok feljutni a netre de megint rossz volt vmi!

Bettó! Szereintem magne B6-tól nem lehet szorulásod inkább vmi olyasmit ettél.
Én magzatvédő vitaminnak a gravidát szedem, barátnőm is ezt szedte és nem lettek nagyok a babái (nem ikrek). Egyébként én is meg voltam ilyedve, hogy nagyok lesznek a gyerkőcök, de a védőnéni azt mondta hogy a maternától voltak oriás bébik. Viszont a székrekedés lehet az elevittől sajna tapasztalatból mondom, meg talán a vastól is , de ebbe nem vgyok biztos.

Dorrri! Közel van a Balaton a nyaralóhoz? Még a házimunka is könnyebben megy egy gyönyrű helyen (én imádom a vizet). Zolinak szoktam is mondani, hogy ha mindketten nyugdíjasok leszünk költözzünk la a Balatonhoz. Erre Ő mindig :itthagynád a gyerekeid?
Erre én :jöhetnének mindig nyaralni, de ez csak álom.
Az is jó lehet, hogy Márknak vannak játszó pajtásai ennél jobb szerintem nem lehet egy gyermeknek.

Nálunk falu illetve városnapok vannak, de én nem szeretek kimenni a kisebbség miatt, meg nem is ismerek senkit mert csak 3 éve lakunk itt és a munkahelyem sem itt volt. Az utcabelieken kívűl nem nagyon ismerek senkit, ami egy kicsit azért rossz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


jadika
Ez az, hogy nem szorulás, hanem megy a hasam. Sajna az Elevittől is nagy babák lesznek. Szoboszlón egy darabig mindenkinek adták kötelező szinten és átlagosan nagy babák lettek. Én inkább majd a gélt iszom, amit eddig is.
Nem is tudtam, hogy nálatok is sok a kisebbség. De közelben laknak barátok? Tesómék is úgy költöztek Szoboszlóra, hogy nem volt ott senkijük. Szegénnyel minden nap alsó hangon fél órát dumcsizunk. Még szerencse, hogy ingyen van. :oops: :)

Kép
bettó
 
 


De biztos, ami biztos, majd beszélek a védőnővel vitaminokkal kapcsolatban Szerdán úgyis mennem kell.

Kép
bettó
 
 


Szasztok!

Bettó!
Bocsi akkor félre értettem vmit ill. olvastam.
Szerencsére itt ahol mi lakunk nincs egysem, mármint a környéken de a városban igen.
Én is így vagyok, tesómmal szoktunk sokat dumcsizni.




Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Semmi baj Jadika :wink:
Sokat agyaltam ezen a magzatvédő vitminon, és lehet meg fogom kérdezni, hogy váltani lehet lehet-e. Majd mond rá valamit.

Nálunk még nem szakad az eső, még lehet, hogy nem marad el a tüzijáték? :)


Pusszantás, szép estét mindenkinek!

Kép
bettó
 
 


Szép napot mindenkinek!

Kisebbség... az itt van :evil:
Meg a nagyon sok határon túli... :evil:

Apa elment dolgozni... én meg holnap reggelig egyedül itthon... :cry:
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk olyaqn vihar volt, hogy nem volt árom 3/4 8-tól 22:15-ig, pedig csak villámlott semmi jég vagy ilyesmi, na jó felhőszakadás az volt de ennyi.
Bettó! Igazad van, kérdezd meg őt csak tanultabb ilyen kérdésekben mint mi.


Poppi! Hol dolgozik "apa" hogy ilyen sokáig nem megy haza, meg miért költöztetek ilyen messzire?

Ma voltam megint csapoltatni magam, remélem holnap jó hírekkel szolgálhatok.
Ennél is jobban izgat most hogy csütörtökön meg AFP, és a dokim azt mondta, hogy nem kell beutaló a bareátnőm is ezt mondta, de állítólag kell vmi paksaméta papír (amit ott kell a terhes ambulancián kérni) amivel oda kell menni. A doki szerint nem kell éhgyomor , a barátnőm szerint (aki ott szült 2*) igen. Most mit csináljak? Probálom hívni a kórházat de olyan nehéz velük beszélni, ha nem sikerül elérni őket megyek éhgyomorra.


Na mindenkinek szép napot!

Ja és ha van AFP-vel kapcsolatban vmi ötlet szivesen fogadom.



Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Bocsi a sok elírásért! :oops:

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Jadika sajna én max holnap tudok mondani valamit az AFP-ről, szerintem nekem is fogják mondani, hogy hová kell menni meg ilyenek. Majd szólj, hogy milyen lett a véreredmény.
Engem most ez a hasmenéses dolog izgat, már egy hete tart. Holnap kifaggatok minden szakembert a tanácsadáson.

poppilau
Milyen volt a gyerkőcfelügyelet?

Nálunk hajnalban volt égszakadás, mint előtte való este is. Jó sokat tudtunk aludni :evil:

Szép napot mindenkinek!

Pussz

Kép
bettó
 
 


" Ha ma kihagyod az esti mesét, holnap már lehet, hogy nem is kéri a lányod vagy a fiad.Ha ma nem ülsz oda mellé a társasjáték mellé, előfordulhat, hogy a jövő héten már késő lesz.
Ők ma gyerekek. Nem pótolhatod be az önfeledt legózást, babázást öt év múlva, amikor már kevésbé szorítanak a megélhetési gondok, amikor már nem kell új szőnyeg, vagy függöny az ablakra.
Ha most kihagyod az együttlét meghitt perceit, évek múltán már a meghitt beszélgetéseket sem fogják igényelni.
Ha most nem sétálsz velük kézenfogva, akkor pár év múlva végleg elengedik a kezed és kapaszkodó nélkül elsodródhatnak.
A gyermekkor napjai, hetei, hónapjai visszahozhatatlanok és megismételhetetlenek. Téglák ezek, amelyekből és amelyekre a felnőtt élet felépül. Ha sok tégla hiányzik, labilis lesz az építmény !!"
Vendég
 


Poppi!

Ez nagyon szép és megható volt!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Megható és milyen igaz!

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!
Na, én is jól eltűntem, majdnem egy hete írtam az utolsó hozzászólásomat... :oops: Családi napokat tartottunk, csak együtt voltunk, úgy feltöltődtem.
Viszont tök boldog vagyok, mert befejeződött a kúpkúra, és ahogy kijött a kú p maradéka, teljesen elmúlt a folyásom! Annyira jó! Holnap leellenőrizzük, és holnap lesz az UH is és annyira izgulok, nehogy legyen valami baj... Szorítsatok!

AFP. 16. héten, a legbiztosabb az éhgyomor, mivel a cukorterhelést is akkor csinálják, ha jól emlékszem.

Dorri, a streptococcust mikor szűrik? Vagy csak ha felmerül a gyanúja? Neked hogy volt, írd le légyszi!

Pilchard, te is gyere légyszi, elmúlt a hányinger? Én sajna áttértem az émelygésről a hányásra :cry: És mivel Szonjával is félidőig hánytam, nem gondolom, hogy hamarabb abbamaradna.

Puszi

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Manka biztos jó lehetett csak együtt a család. Mi is tervezünk majd egy pár napos kirándulást őszre. Ránk is ránkférne.
Hátha most hamarabb elmúlna a hányás.

Én ma okosodtam egy kicsit. Ilyenkor döbbenek rá, hogy mennyire is jó ez a babanet fórumos dolog.
Olvastam a Béres Magne B6-ról. Nos több vitamin van benne, mint az átlagosban, vagyis amit a dokik szoktak kiírni. Poén az egészben, hogy nekem nem mondta a dokim, hogy milyen fajtát szedjek. Nos a lényeg, hogy elég belőle naponta egyet bevenni. Én pedig 3-at szedtem, pont szerdától, ahogy a hasam is ment. Ma már kettőt vettem be, mert sajna utána olvastam az infót. Azért majd szólok a védőnőnek, remélem nem lesz baja a pincurnak, hogy egy hétig többet vettem be. És persze kedves férjemnek eszébe is jutott, hogy télen szedtünk Béres cseppet, és ment tőle a hasam. Így már tényleg nem csodálkozom :)
A pajzsmirigy alulműködéséről is olvastam, ami nagyon zavaros számomra. Mindenhol azt olvatam, hogy a hirtelen hízás jele is. Hát én még nem is hízok, de nem is fogyok. Ami viszont elgondolkodtatott, hogy ezért is jött nehezen a gyerkőc.
Sajna a gyógyszeres kezelés befolyásolhatja a szoptatást is. Ja és hogyha nem jön rendbe, akkor életem végéig gyógyszert kell rá szednem. Jó mi?
No majd szeptember közepén kiderül, hogy mi a helyzet.

Bocsi, a szómenésért, de úgy örülök, hogy valamivel okosabb lettem :wink:

Kép
bettó
 
 


Bettó, semmiképpen ne aggódj, szerintem nem lesz baja a bébinek a sok vitamin miatt, bár ugye vannak a zsírban oldódó vitaminok, amit ugye nem szabad túladagolni, de ezek a picik annyit kibírnak. Durva gyógyszerek mellett is lettek egészséges babák. És csak egy hétig szedted, szóval szerintem okés lesz a dolog. Kérdezz meg interneten szakembert erről a pajzsmirigy-dologról, pl. a nlc.hu-n.

Ja, és a vitaminok! Én Maternát szedtem Szonjával és nem lett óriásbébi. Mondjuk elég magas, de a férjem családjában mindenki az.

Betettem a profilomba a weboldal címét, ahol képek vannak Szonjáról, mert ide egyszerűen nem tudom feltenni. A www-re kell katintani.

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Kedves mamák, babák és persze papák!
...mindenkit szeretettel várok Aug 30.-án 16 órakor nyíló kiállításomra a Fise galériába, Ahol a szeptemberben megjelenő Kaláka Ukulele verseskönyv illusztrációi mellett, egyéb grafikai munkáim is bemutatásra kerülnek.
A kiállítóteret babzsák foteleimmel igyekszem a gyerkőcök számára is hangulatossá tenni.

FISE GALÉRIA
1054 Budapest, Kálmán Imre utca 16. Telefon: 311-3051
http://www.fise.hu/


Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


manka79
Kösszke, most megnyugodtam a B6 miatt. Arra gondoltam, hogy holnap megkérdezem, hogy milyen más vitamint ajánl a védőnő ezt meg elteszem nehezebb időkre, avgy hogyha tényleg a vastabletta szorulást okozna.
Éppen most kaptam választ egy orvostól. Kérdeztem, hogy a gyógyszeres kezeleés nem befolyásolja-e a magzat fejlődését és a szpotatást. Erre azt válaszolta, hogy éppen az árt majd neki, hogyha nem kezelik, mert a koraszülés esélyét így növeljük. Én viszont azt is olvastam, hogy van olyan, amikor csak a terhesség miatt mérnek folyamatosan ilyen értéket, kezelik bogyóval, majd a szülés után helyreáll, így túltengés lesz és nem lesz tejcsi. Na mindegy, majd szeptemberben kikérdezem az orvost, hogyha vissza kell menni, nem idegesítem magam miatta.


Pussz

Kép
bettó
 
 


sziasztok!

Jadika!AFP-re nem kell éhgyomorra menni!!És a cukorterhelést meg 26 hetesen csinálják!!Ilyenkor csak AFP meg hepatitiszt néznek!

Bocsi,én is eltüntem kicsit,mert mindig van valami!!De irok ma rendesen ,megigérem!!

Én nem szedtem elevitet,diétáztam az utolsó 3 hónapban mégis 4200 gr-al születtet Ameli!Sztem tök egyéni!!(azért kivi leszek kistesó mekkora lesz)

Puszi lányok.Nincs ma nálunk gáz,meg holnap se,ehetjük a hideg kajákat:mert mire leesett a dolog,tegnap este 9 volt és semmit nem tudtamm ár főzni.Mondjuk a sütőnk elektromos,úgyhogy valszeg sütök egy kis husit majd estére.


Bettó!!fura amit irsz a Magne B6-ról,mert 2x vagy 3x kettőt kell belőle szedni.!Úgyhogy bajod biztos nem lesz tőle.

fent van valaki az iwiwen?

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Voltam uh-án és tesóka 5,1 cm, tarkóredője, 1,2, megvan mindene és mozgolódik! A gyulladás is teljesen elmúlt, annyira boldog vagyok!

Nekem 16 hetesen is volt cukorterhelés, ez kórházfüggő... A protokollban a 16 hetes is benne van, ez tuti.

Pilchard, én fent vagyok az iwiwen.

Sziasztok!

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Sziasztok!

Én is fent vagyok az iwiwen.
Fura, de képzeljétek, ma csak délben 1 db-ot vettem be, tegnap meg délben a másodikat, és nem ment úgy a hasam. Nem mondom, hogy természetes állagú, de már nem olyan, mint tegnap. Megnézem így pár napig, hogyha továbbra is ilyen marad, akkor biztos, hogy váltok. Az egyik topikban olvastam, hogy a Béreses Magne B6-ban több a vitamin, mint a többiben. Igazából tegnap sem volt semmi extra, hogy csak 2-őt szedtem be, nem görcsöltem, meg nem is keményedett jobban. Kivéve, amikor a hátamra fekszek. Szinte kivétel nélkül bekeményedik, de ahogy ráteszem a kezem el is múlik. Valamiért lehet nem kényelmes neki. Ti milyen Magne B6-ot szedtek?

11-től 2-ig tanácsadáson csücsültem, mert helyettesítés volt és persze előbb a saját körzetet csinálta meg a doki és csak utána jöttünk mi.
AFP nekem szeptember 5-én lesz. Ja és a vizeletvizsgálattal is minden rendben van. Semmi + nincs. :)

Az eleviten még mindig gondolkodom, mindenkinek más a véleménye, és sajna nem tudom, hogy nekem éppen mi lenne a legjobb.

Sült husi? Hm... az fincsi.


Szép napot :)

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Tegnap délben volt nálunk egy vihar és tönkre tette a netet. Most jött helyre.

Bettó!
Ezt a magne B6-os dolgot én is furcsálom,mert én is úgy tudom 2x v.3x 2 kell belőle szedni. Én úgy tudom, de nem biztos , hogyha keményegik a hasad arra meg a B6 vitamin meg egy kicsit nyugtatja az ember idegeit. Én le is áltam vele mert elég kevés volt a magnézium tartalma és sokszor kellett bevenni belőle ezért én napi 1 béres magnézium + B6 vitamint szedek. Ja és ez olcsóbb is!
Sajna erről a pajzsmirigyes dologról nem sok mindentsőt semmit sem tudok az ismeretségi körömben senkinek sem volt, de 1 biztos nem jó ha probléma van vele.

Manka!
Szuper, hogy megszünt a folyás! Biztos hogy a kenettel is minden rendben lesz Ha már gyulladás sincs!

Pilchard!
Köszike az infót az AFP-vel kapcsolatban.


Képzeljétek nekem is minden oké a vérsülyedés lement, a vizeletemben sem találtak semmit. Nagyon örülök neki, mert már eddig sok kellemetlenségen mentünk keresztül, nem tudom hogy viselném ha történne vmi rossz, de nem is gondolok ilyenekre.
Mikor tudom meg szerintetek az AFP eredményét?
Nagyon kivoltam ma akadva a kórházra, már kb 3 hete próbálok időpontot kérni genetikai tanácsadásra mindig elhajtanak, hogy majd akkor meg ekkor telefonáljak. Nem is beszélve arról hogy melléket kell tárcsázni a pénz meg fogy a telefonról, de időpontom még mindig nincs és szeptember első hetére kéne tiszta ideg voltam. Na erre a párom doktornak mutatkoztt be vele legalább szóba áltak de időpontot ő sem kapott.

Én is fent vagyok az iwiw-en.

Na jól kimorogtam magam , bocsi!


Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Jadika sajnálom, hogy ilyen nehéz időpontot kérni. Én láttam a 12 Uh-n láttam, hogy akinek készen volt az Uh és kellett genetikai vizsgálat, egyből vitték a lapját.
A Magne B6-ra visszatérve. Látod neked is elég a béres napi egy. Én ebből napi 3 db-ot vettem be :) Egypár napig 1db-ot szedek belőle és meglátjuk, hogy milyen változás lesz. Kemény fél kilót híztam, így most 46-ot mértek.


Ugye milyen jó úgy eljönni a vizsgálatról, hogy minden rendben :) Engem csak úgy néztek, hogy hogy megyek a vizeletvizsgálattal. Úgy nézhettem ki majdnem, mint mikor megtudtuk, hogy jön az utód :lol:

Kép
bettó
 
 


sziasztok!

Bettó! Én azt hittem a magne B6-ot szeded, bocsi. A béresből azért kell kevesebb mert több a magnézium tartalma.


Jó éjt!Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Halihó!

Igen szerinem ebből volt a "baj", mert abból kicsit többet vettem be :?
Mi volt az AFP-nél?

Puszi

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Túl vgyok az AFP , hepatitisz sőt megint vettek vért vércsoport ellenőrzéshez és teljes vérképhez is, ha tudtam volna , hogy itt is megcsinálják nem szaladgálok a hatvani kórházba, de inkább 2x mint 1x sem. Éhgyomorra kellett mennem, mint utóbb kiderült (szerencsére így mentem). Jővőhét pénteken lesz kb eredmény. Addig izgulok 1 kicsit de remélem minden oké lesz.


Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Bocsi nem "kb eredmény", hanam kb jővőhét pénteken lesz eredmény.

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!


Jadika biztos minden rendben lesz. Érdekes, hogy éhgyomorra kell menned, én külön megkérdeztem és mondták, hogy nem kell.
Még, jó hogy hozzá vagy szokva a véradáshoz. Én biztos kidőltem volna, annyi vérvétel után :?

Kép
bettó
 
 


Ti hogy jártok ennyit doktorhoz?

Én voltam a 11. hét betöltése után UH-n... és az orvos azt mondta, hogy a 16. héten kell menni vérvételre (AFP meg minden).... közben semmi :roll:

Nálunk változatlanul semmi újság....
Vendég
 


Poppi,
én veszélyeztetett terhesnek számítok az előző szülésem miatt, írtam miért. És egy gyulladás is volt, amit kontrollálni kellett. És Jadikának meg Bettónak is volt alul gondja.
Írd már le, hogy kerültetek olyan messzire? nem is emlékszem, dolgozol?

Ma kevesebb volt a hányinger, hátha javuló tendenciát mutatok... :roll:

nekem a 12 hetes uh-on nem mondták, hogy látszana vmi abból, hogy fiú-e vagy lány :cry: Viszont megnéztem, Szonja ennyi idősen 4,85 volt, második bébi meg 5,1. Hogy fogom megszülni? :shock:

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Sziasztok!

Bettó! Köszike a biztatást! :lol:

Poppi! Én azért voltam mostanában mert a 12. hét elött nem voltam vérkép és vizelet vizsgálaton meg belgyógyásznál sem,mert nem mertem még elmenni.
Ma meg betöltöttem a 16. hetet és AFP volt.


Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Jadika azt tudok rendesen :lol:

Poppilau
Neked akkor beültetés előtt volt EKG meg minden?

Nekem azért is kellett mennem olyan sűrűn, mert a 12 hetes Uh-t még a doki megnézte, meg szerintem a pajzsmirigy miatt is, hogy ott mit mondtak, ja meg az EKG-t sem látták. 2 hét múlva meg megint azért kell mennem, mert AFP.
A védőnő azt mondta, hogy utána már csak 1 hónap múlva kell újra mennem.

Hogy is van a következő Uh? Mert valami olyasmit mondott a szülészdokim, hogy 18 hét körül találkozok majd megint vele.

Manka, hátha tényleg múlna :wink:

Mi ma sétáltunk egyet a városban, de már mikor elindultunk szídtam magam, annyira nagyon meleg volt.

Szép éjszakát mindenkinek!

Pusszantás

Kép
bettó
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: