Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

ha jól tudom, kissúlyú babánál, vagy sárgaság miatt előfordulhat aluszékonyság, olyankor bizony ébreszteni kell a babát az evéshez. de nekem úgy tűnik, daninál nincs gond, és olyan mázlista vagy, hogy átaludja az éjszakát! Kép elvileg a 3. hónapban megint ugorhat a fejlődés.

még az is jel, hogy mennyire élénk, amikor ébren van, látszik-e, hogy mentálisan is fejlődik (nézelődik, gagyog, mosolyog). de mivel én nem vagyok szakember, csak műkedvelő Kép, ha tovább aggódsz, nézz be a szopi-topicba, ott igazi hozzáértők fognak megnyugtatni! Kép
amúgy mekkora súllyal született, és most mennyit nyom?

mi is rég voltunk kint, nem egyszerű ugyanis egy hisztis kétévessel megoldani Kép hú, nem is gondolnátok, milyen hamar eljön ez az idő! Kép

gyönyörű a havazás!

puszi:
heniék
gesztenye
 
 


Sziasztok Anyukák!
Egy körkérdést tennék fel:
-Ti milyen pelenkát használtok?
Én csak azt tudom, hogy 8 évvel ezelőtt mi volt a menő, de lemearadtam a legujabb fejlesztésekről.
Ja és mekkora pelust vettetek a piciknek? A legkisebbet, vagy már egyből a midit (4-9 kg-ig)?

Én egy csomag libero newbornt már beszereztem, amit majd a korházi csomagba teszek. Kép

Fiona
még 35 nap
fiona
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok!

Fiona!
Én a DM-ben vettem Dm márkájú pelenkát, mert olcsóbb, mint a többi és szerintem ugyan olyan jó. Én vettem egy 2-4 kg-ig hordható pelenkát, de összesen 3-4 darabot használtunk el, mert kicsi volt, pedig Kristóf 3,5 kilóval született, úgyhogy szerintem eggyel nagyobbat vegyél, hacsak nem számítasz nagyon pici babára.

Heni!
Irigyellek, hogy a kisfiad már csak egyszer kel fel éjszaka, Kristóf még 3 óránként eszik, kezdek fáradt lenni, de nagyon.

Pindur!
Én most a harmadik babánál már nem is kölcsönöztem mérleget, így nem idegesítem magam. Látom, hogy jókedvű, nagyokat alszik, pisis a pelusa. Majd ezen a héten levisszük az orvoshoz, akkor megmérik, aztán ennyi.

Sajnos a beigli és a szaloncukor nálunk is fogyott rendesen, szerintem az egész családom meghízott Kép.
johitimi
 
 

 
 

Sziasztok Kép
Fiona, mi is DMeset haználunk. Én kipróbáltam a Pamperst is az 1-2 méretben, nem találtam különbséget, csk az árban. Ugyanolyan jól fogja a nagy mennyiségű folyós kakát (bocsi Kép) és száraz a pisi után. A 2esből a Rossmannost is kipróbáltuk, minősége nem rossz, de szélesebb a lába köze, úgyhogy nekünk speciel gyűrődik/dött, mert már elfogyott szerencsére. Én maradok a DMesnél - egyébként Babylove a neve asszem.

Tegnap mértünk: 4580g - 130at híztunk az elmúlt héten... mondjuk beteg volt, úgyhogy sztem megfelelő, nem ? Kép
Meg úgy vettem észre, h most minha nyúlt volna. 60as kombidresszek mennek elfele. No meg a feje nő, de kegyetlenül: a 2es sapit növi kifele... Kép

Új tudomány: nyúlunk a tárgyak felé. Megfogni ugyan még nemigen tudja, mert ahhoz ki klne nyitnia a kacsóját, ez pedig ritkán sikerül. De nagyon édes!!!

Egy piciklt ma ki fogunk menni, mert totálra elszokik a kintléttől, utána meg majd üvölt nekem Kép

Ja, ha minden igaz, szerdán kapjuk az oltást.

pussz
Ann
annann
 
 


Sziasztok!
Fiona!
Nekünk a Pampers jött be nagyon, de tényleg ne a legkisebb méretet vegyétek, hanem a 3-6 kilóig.
A DM-es is szuper, csak nálunk most nem lehet kapniKép

Ann!
Sétálgassatok az nagyon fontos!Kép Neked is jót tesz, és ha még lappang benned valami csúnya kór, akkor a friss levegő azt kiűzi belőled!KépKépKép

Nagyon szépen haladtok! Duduka még nem nyúlkál, hanem dumálgat, GA, BE, EEE, na meg a nyelvét nyújtogatjaKépKép
Viszont a kis kacsóját sosem szorította ökölbe, hanem már a születése óta vezényel... Állandóan kitárt ujjakkal, mutogat, piszkálja az arcát evés közben stb..Kép

Sajna mennem kell, mert el kell intéznem azt a hülye GYES-t, így két hónap után eljutok végre a Lőportár utcábaKép

Millió puszi!!!

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég nem tudtqam benézni mert egyedül vok a picivel,és nem igazán hagy gépheu ülni.
Annann!Mág korábban kérdezted,hogy mennyi idős a kisfiam.Amúgy is tartozom egy rövid bemutatkozással mert csak úgy "betörtünk" ide.
Fazekas Gergő2003.10.31-én született Budapesten,3750 grammal,60 centivel.Veszprémben élünk,egy kedves barátunk(nőgyógyász)miatt választottuk a fővárosi szülést.Első babánk,nagyon vártuk mert elég nehezen hoztuk össze.
Most 6700 grammot nyom a "kicsike"!
Pindur!
Szerintem örülj,hogy Dani ilyen nyugis baba.A gergő egész nap csak cicizik és mégis nyugtalan délutánonként.Lakásban nem szeret aludni,így szinte állandóan sétálunk.
Magyon értelmes tekintete van de gyakram morózus,ritkán enged el egy egy mosolyt ,azt ki kell érdemelni.Még nem nyúlkál de ha véletelenszerűen eltalál vmi hangot adót,meglepődik és nagyon tetszik neki.
Azt mondják ,hogy ha a baba nappal jól szopizik átalussza az éjszakát.A Gergőnek sajna esze ágában nincs 2-kor kel,aztán 6-kor és itt általában vége is szakad az alvásnak.Szerintem az "aludj jól gyermekem"módszert anyatejes babáknál nem lehet bevezetni mert a könnyen emészthetősége miatt a nagyétkű babák megéheznek éjjel is.Valakinek bevált így is?
Mennem kell mert lassan ébred a babám.
streitkriszti
 


Sziasztok!

Timi: most utánaszámolva az éjszakai egy ébredés nálunk is háromóránkénti szopizást jelent. Megmagyarázom: eszik mondjuk 9-kot, éjfélkor (ekkor még általában fent vagyunk), három körül - nekem ez számít éjszakainak, illetve utána reggel 6-7 körül. De mindezek könnyebb kezelésében igencsak segít az együttalvás! Egy idő után büfiztetni sem kell, jóformán észre sem veszed, hogy mikor szopizik, mindenki aludhat békében tovább. És az éjszaki szopi a tejtermelés fenntartásában is segít.
Mondjuk magam ellen beszélek, mert a nagyfiammal épp most küzdünk a különszoktatással, de egyáltalán nem bánom, hogy eddig így aludtunk, biztos nem bírtam volna 2 éven keresztül az éjjelente többszöri felugrálást és külön szobába rohangálást.

Pelus: mi Babylove-ot is használunk, bár én kicsit büdinek érzem pisisen, a kedvencem a Libero, illetve szeretem kukoricás pelenkát is, hátránya, hogy kevés helyen kapható, de majdnem 100% bio, és nagyon olcsó, 45-48 Ft darabja, míg a Libero kb 75-re jön ki. Kapható a Csalogány utcában, a Nagylajos király útján, és Kistarcsán a HÉV-állomásnál Kép
Boldi 4 kilóval született, egy csomagot használtunk a Newbornból, plusz amit a kórházban adtak az ajándékcsomagban, utána 2 csomaggal a 3-6kg-igból, most az 5-8 kg-ig van soron Kép

Nem is dicsekedtem, hogy Boldi pénteken átfordult a hasáról a hátára Kép De azóta nem sikerült, úgyhogy szerintem puszta véletlen volt Kép

Puszi mindenkinek,
Heni
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Heni!
Igazad van, én is odaveszem magamhoz Kristófot az ágyba. Eleinte megpróbáltam szopi után visszatenni a kiságyba, de aztán feladtam Kép.
A két nagyobbik gyerekem is átjárt éjszaka, velünk aludtak sokáig, aztán 5 éves koruk körül meg tudtuk őket győzni, hogy a helyükön maradjanak.

Most egy kicsit kiszúrtam magammal, mert az utóbbi 4-5 napban sokat voltunk úton, intéztük a dolgainkat és kevesebb lett a tejem. Kristóf most kb. 2 óránként szopik, én meg szigorúan bezárom magamat itthonra és pihenek, hogy visszaálljon a régi tejmennyiség.

De most mennem kell főzni, mert Balázs reklamálja az ebédet Kép.
johitimi
 
 


Sziasztok!
Nálunk a korábbiakhoz képest csendben telt a szilveszter, hármasban, ennek a szomszédaink nagyon örültek!!
Pelus ügyben: nekünk a Huggies volt a legjobb, de mivel igen húzós az ára, ezért a liberot használjuk. Nem próbáltuk még a DM-est, de a nővéemék féléves kortól azt használják a kislányuknál és szeretik.
Pindur: Nekem ugyanezek az aggodalmaim. A 14 hetes kisfiam szintén 9 dekát gyarapodott, az eddigi 15-20-al ellentétben. De most kaptuk meg a 3 hós szurit és majd két napra leverte a láz, akkor szinte csak enni kelt fel, szopizott majd vissza is aludt. Nekünk van mérlegünk, néha méregetem is és ilyenkor 80-100 g eszik. Mi még 7x étkezünk egy nap, de így sem eszi meg az "előírtakat". Úgy gondoltam még egy hetet figyelem, aztán valamerre elindulunk...
Vajon van ilyen, hogy csendben éhezik a gyerek????
ZitaKép
zitus
 
 


Sziasztok!

Hicu, általában Hami is karmesterkedik, nyitott kézzel, de pechjére, ha vmi felé nyúl azt már ökölbe szorított kézzel teszi, már előre ráfog Kép
Nálunk: Eőőő, Ejóóó, Gúú, Ejógó, Mmmmm, meg mindenféle hasbeszélés is van Kép Olyan édes!

Most nálunk is baj van a kajával - ugye kevesebbet hízott most gondolom a betegség miatt, de nappal nem is eszik olyan intenzíven. Mindenfelé figyelget, és ha már egy evett egy adagot, akkor a látvány az sokkal érdekesebb, mint a cici. Én azonban nem gonolom, h csenben éhezne, mert ha vmi baja van, naon tud üvölteni.

Zita, nagyon édi a kisfiad! Kép

Kriszti, hogy híztok ti ilyen tempóban?
Hami 11.04-i és most 4600 körül van - mondjuk őaz egy nap alatt 30 dekát fogyott, utána 1 hétig semmit nem hízott, de akkor is!!! És nem sovány így sem.

pussz
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Kriszti ezt nevezem apró gyermeknek.
Andris 5 kiló volt a múlt héten. Na mit szóltok!
Érdemes volt görcsölnöm a tejjel 3-4 hetet. Bár még most is tele vagyok állandó kétségekkel, hogy elég e neki. De szerintem egy gyerek nem éhezne csendesen.
A mosolygás nevetés és a duma megy ezerrel.
Párom szerint miniszterelnök már lehet mert az ööö, eeee nagyon megy neki!!!! Kép
Ann!

A kislányok lassabban gyarapszanak mint a fiuk. Tudod genetikailag beléjük van kódolva a fogyókúra! Kép

Képzeljétek Virga egy tündér már meg is kaptam a homeo bogyokat és még a postázást is ő intézte!!!

Millió puszi és köszönet Virágnak!!

Puszi mindenkinek: Emese
semese
 
 


Sziasztok!

Hát akkor megnyugszom, hogy nem éhezik csendesen. Kép Most két napja erőltettem a gyakori szopit, hogy több tej legyen, mert tényleg kevesebb volt, mint máskor. De Dani valahogy nem bírja ezeket a szétszabdalt napokat. Ő max. 6-szor (de inkább ötször) szeret enni, és kétszer nagyot (2-2,5 óra), egyszer kicsit (1 óra) aludni (plusz éjszaka, 8-9 óra). De mivel az esti és reggeli kaja között 9-10 (!!) óra telik el, félek, hogy ezért kevés a tej. De most mit csináljak, keltsem föl éjszaka?!

Mi Poponellát (mosható nadrágpelus) használunk, nekünk nagyon bevált. Egyáltalán nem piros a popója, és a mosással való foglalkozás is minimális. Kiöblítem a kádban, bedobom egy vödörbe, aztán kétnaponta mosok, vasalni nem kell. Ötvenezer volt a 18 darab + a két külső (hogy ne ázzon át a ruhája), ez így soknak tűnik, de addig jó lesz, amíg szobatiszta nem lesz. Kivéve a két külsőt, abból három méret van, de abból elég kettő. Ha számolok, még a mosással is kijövök egész olcsón. Ha eldobhatót haszálunk (mert olyan is akad), akkor DM-es Babylove-ot, szerintem jó, eddig még nem nagyon volt vele baleset.

Nálunk olyan ritka a hangos nevetés! Kép Kép Dani ma 11 hetes. Mosoly az van, de nevetés...

Zita, nagyon aranyos a babád! Kép

Pindur
pindur
 
 


Pindur!

A hangos nevetést úgy értsd hogy a nővére hülyéskedésére hanggal kiséri a nagy mosolyt. Tehét még ez sem a klasszikus kacagás.
Lányok!
Olyan büszke vagyok a lányomra4 Annyit segít nekem, most is rá van bízva a képek előhívatása. És mint egy komoly felnőtt intézi. Elment egy csomó helyre és megérdeklődte hogy hol a legolcsóbb és oda vitte a képeket. Kép
Tündér a lányom. A fiam a maga módján szintén segít de hát ő a nagy nehéz korban lévő félig felnőtt félig kamasz.
Egyre többet gondolkodom rajta hogy az Andrisnak kellene egy korban hozzá illő kis tesó.

Puszi: Emese+ Miniszterelnők Andris VAGY MINISZTÁR?
semese
 
 


Sziasztok!
Csak pár pillanatra kukucskálok ide be. Minden baba gyönyörű, és olyan jó látni/olvasni/hallani, hogy mindenki boldog, kiegyensúlyozott stb....!!!
Sajna én még nem csatlakozhatom a furfangos babás ötletekkel és kérdésekkel, mivel Kismanóm- bár jónéhányszor beijesztett már minket, de- még nem akart eddig kibújni a pocakomból; állítólag nagyon jól érzi magát odabent. Tegnap voltunk CTG- n és UH- n(tegnapra voltunk kiírva): a méhnyakam már teljesen meg van rövidülve, fel van puhulva odabent minden és Kismanóm fejecskéje is már nagyon be van készülve, szinte kikukucskál, de a méhszájam még teljesen zárt. Mindegy, végülis az a lényeg, hogy Kismanó jól érzi magát odabent, de ez a várakozás szinte idegörlő tud lenni néha.
Holnap megyünk megint CTG- re, s a doki ismét megnéz engem, aztán hétvégén is be kell csoszognunk mindkét napon, s ha jövő keddig Kismanónak még nem akaródzik kibújni, akkor befektetnek a kórházba....
De én jobban szeretném, ha minden a legtermészetesebb úton történne, remélem, hogy Kismanóm is így gondolja.
Álmomban sem gondoltam volna, hogy Kismanó "késni" fog, ahhoz képest, amiken keresztülmentünk mostanában;
Gyönyörűen esik a hó, telihold is lesz, szóval reménykedünk!
Addig is puszi mindenkinek, vigyázzatok nagyon a babócáitokra és magatokra ebben a nagy hidegben!

Vic
Victoria
 


Sziasztok!
Körkérdés:

Ti adtatok/adtok pénzt a házhoz jövő gyerekorvosnak, védőnőnek?
Én hiába tiltakoztam, kispapi adott az orvosnak. De félek, hogy ezután elvárja majd, holott, anyagilag nem bírnánk, ha mindig adnánk, ha kijön? Ti hogy rendeztétek ezt?

Manga
manga
 
 


Manga!

Lehet, hogy nagyon rosszul tudom, de szerintem egyszer kötelessége itthon meglátogatni a gyerekorvosnak az újszülöttet, utána mehet az ember a tanácsadásra. Tőlünk egyébként nem szokott pénzt elfogadni, én karácsonyra és névnapjára szoktam ajándékot venni neki és az asszisztensének. Mi mondjuk nagyon szeretjük őket, mindketten végtelenül rendesek. Védőnőnek én nem adtam, az is igaz, hogy egyszer volt csak nálunk, miután hazajöttünk a kórházból, azóta csak telefonon értekezünk egymással és miután harmadik gyerekem, a terhestanácsadáson sem volt velem sok gondja.

Vic!
Tarts ki, biztos kibújik a kisbabád előbb-utóbb. Én mindig azzal nyugtattam magam, hogy biztosan tudják, hogy mikor kell megszületniük, jobb nem siettetni őket Kép.
johitimi
 
 


Sziasztok!

Emese!
Szívesen Kép!

Manga!
Én bevallom még nem adtam pénzt az orvosunknak, igaz eddig kétszer volt kint a 13 hónap alatt. Egyszer amikor kötelező volt, de akkor is a hazaérkezésünk után 10 nappal, meg egyszer kihívtam, mert Levi megbetegedett és nem akartam bevinni a rendelésre (még pici volt).
Mi bejárunk tanácsadásra, ahol megkapja Levi az oltásokat is, viszont hallottam, hogy van olyan orvos, aki az oltást is otthon adja be. Persze ilyenkor mindig kap pénzt, ezért ezt elég pénzéhes húzásnak tartom.
Szerintem beszéld meg a dokival, hogy Ti bejártok hozzá tanácsadásra (havonta egyszer) és akkor eszetekbe ne jusson pénzt adni, főleg ha nem engedhetitek meg magatoknak anyagilag.
A védőnőnek az a dolga, hogy kijárjon babanézőbe, tanácsokat adjon ezért neki sem kell pénzt adni szerintem. Legalábbis én soha nem adtam és mindig nagyon kedves, segítőkész volt, ha találkoztunk séta közben akkor is messziről köszönt, beszélgettünk. Egy kis apróság névnapkor pont elég lehet.
Üdv, Virág és Levi
virga
 
 


Mindenkinek jó estét!
A doki témához: Nálunk a doki egyszer volt kint, amikor megjöttünk a kórházból, de nem adtunk neki semmit, azóta csak tanácsadáson találkozunk. A védőnénink nagyon aranyos, minden héten kijött 6 hetes koráig, és azóta is néha-néha feljön megnézni bennünket. Neki sem adtam semmit, max megkínálom gyümivel, mert egyszer mesélte, hogy délig csak gyümölcsözik. Én biztos nem tudnék kiszorítani arra, hogy az orvosnak adjak és úgy gondolom annyi levegőzés kell amíg havi 1 alkalommal elmegyünk a tanácsadásra. Azt gondolom, hogy ha betegek lennénk és ki kellene hívni nem munkaidőben, akkor biztos én is honorálnám. Üdv Zita és Matyi
zitus
 
 


A védőnőt eddig egyszer láttam, amikor kiállitotta a kiskönyvemet.
Két hónapja felhivott, hogy kijönne lakáslátogatásra, de nem jelentkezett. Szerintem, ha meglesz a baba majd ugyis kijön, de én nem adok neki semmit.
Gyerekorrvossal már előre megbeszéltük, hogy féléves koráig majd mindig házhoz jön. Első hónapban hetente, utána havonta oltani. Ez nekünk azért fontos, mert az isten háta mögött lakunk és csak kocsival lehet közlekedni, valamint a rendelőjében tényleg beteg gyerekek tömkelege krákog prüsszög. Nem akarom, hogy a kicsi bármit is elkapjon.
Az előző gyerekkel volt már rá példa, hogy valami kis aprósággal levittem a gyerekorvoshoz és utána tutira elkapta az influenzát. Kép
Ha kijön a gyerekorvos, akkor viszont jópár ezresbe fog kerülni. Már csak azért is mert a benzin ktg-ét illene megtériteni. (min. 12 km-re van a rendelő)

Fiona
még32 nap!
fiona
 
 


Sziasztok Kép
Jó téma Kép
Leírtatok már mindent, amit gondolok:
védőnő: kötelessége kijárni - ergo: no money.
doki: 1x ki kell jönnie, utána a te döntésed: ha hívod (és ugye nem kötelessége)= felhívás keringőre, azaz szoktak adni. Viszont ha behordod tanácsadásra - no money. Kép
Hozzánk eleinte úgy akart kijárni a doki, hogy jön minden héten (mintegy becsempészte magát a magasabb tarifájával...), de gyorsan leállítottam. Akkor jöjjön, ha hívjuk: oltás vagy betegség esetén. Én nem akarom behordani tanácsadásra, nem a kis séta miatt, hanem mert tél van, influenza jön, meg borzalmas állapotok uralkodnak ott stb stb. (Bár azt mondta a védőnő, hogy oltásra csak egészséges gyerekeket visznek - ha ha ha csak egészséges kaphatja meg, de hogy kiket visznek be... no meg lehet hog ymár fertőz, de még alig van tünete - ennyit erről részemről)
Meg ez az egyetlen gyerekdoki, aki kijön éjjel is, ha kell, egyébként 60ban meg csak felnőttügyelet van, ott meg némelyik doki inkább tehénpásztornak ment volna sztem KépKépKép

Vic, kitartás, szorítok!!! De aztán hamar megtudjuk ám! Kép
Emese, tényleg büszke lehetsz a gyerekeidre Kép

Szóval tegnap megkaptuk a 2 hós oltást. Hamikám akkor sírt egy picit, amikor megérezte, hogy belement = fájt neki, de utána gyorsan megnyugodott amikor felvettem. Szegénynek úgy bekékült a helye. Borogatjuk, nem igazán fájlalja. Tegnap délután beájult, csak félálomban szopott. Estére viszont kialudta magát és nagyon jó kedve lett Kép Most csak a szokásos napirend van (hol nyügi, hol nem), remélem, hogy ennyi volt az oltás Kép
A következő sajna húzós lesz Kép De az még 1 hónap!

Pusszancs
Ann
annann
 
 


sziasztok!
Hozzánk hetente beállít a védőnő, és osztja az észt, igaz se kutyája se macskája se gyereke...uram bocsá' nekem egy bumfordi vénkisasszony ne szóljon már bele...jó, mondjuk én szerencsés helyzetben vagyok, édesanyámnak van csecsemő és gyermek gondozói végzettsége, és ápolónő, úgyhogy a védő banyára nem nagyon tartok igényt, de hát ha már egyszer jön, hogy zavarjam el?! Pedig valahogy le kéne ráznom mert a hátamon feláll a szőr tőle...Kép
Ann:
miért írtad hogy a három hónapos oltás vészesebb lesz?!
üdv Regi
gregina
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk doki néninél, mert apa még szabin van és kocsival le tudtunk szaladni a rendelőbe. Megmérték Kristófot 4160 gr, úgyhogy tejcsi bőven elég neki, mégha vannak is átmenetileg rosszabb időszakok.
Orvos témához visszatérve, én egy hónap múlva, amikor oltást kell kapnia, ki fogom hívni házhoz, mert elég messze van az orvosi rendelő. Amikor elköltöztünk az előző lakásunkból, nem válltottunk orvost, mert nagyon meg voltunk elégedve a doki nénivel.Értelem szerűen ha kijön, meg fogom kérdezni, hogy mivel tartozunk.

Remélem mindannyian jól vagytok, mi készülünk a holnapi szánkózásra Kép
johitimi
 
 


Regi, hát azért írtam, mert a 3 hós oltás szinte mindenkinél lázzal, levertséggel/nyűgösséggel jár. No meg maga a cucc is, amit benyomnak veszélyesebb... Kép De kibírjuk azt is!
Egyébként nemtom miért megy hozzátok hetente a védőnő, amiatt, h koraszülött volt? Nálunk nem volt vagy 6-7 hete, azt mondta, hogy MAJD jön Kép

Timi, nagyon nő Kristóf, mindjárt utoléri Hamit! Kép
Szánkózáááás? Dejó nektek!!!!

Képzeljétek, tegnap akartam venni a Dmben pelust. 2-est, meg gondoltam megveszem a 3-ast, mert hamarosan váltunk, megnézni, hogy mekkora. Hót üres polcok a Dmben.... háááát 3as jó régen elfogyott és az új árúban sem jött, talán a jövő 7en, de nem biztos... Oda kell figyeljek, mert gondolom jó sokan használják, mert jó és olcsó, és ezek szerint nem hoznak eleget a boltba Kép Ha jön, be kell raktározni! Kép

Pussz
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Védőnő nálunk jött kb. két hónapig, kéthetente. Már egy ideje nem jelentkezett. Gyerekorvos kétszer volt. Egyszer sem adtam semmit. Az első oltásra bevittük, és most is be fogjuk a jövő héten. Akkor lesz a 3 hós oltás. Szóval aggódjak, hogy megviseli? Kép Kép Az elsőnél nem volt semmi probléma. Hát akkor jobb, ha fölkészülök. Kép

Pindur
pindur
 
 


Pindur!

A második hónapos oltáskor azthiszem, hogy csak agyvelőgyulladás ellenit adnak be ami a szuráson kivül nem okoz különösebb tüneteket.

De a 3. hónapos oltás a kötelező DI-Per-Te (diftéria, pertuisz, tetanusz) kombinált oltás.
Ebből a tetanusz nagyon megviseli még a felnőtteket is. Magas lázzal járhat és izom gyulladással. Persze jó, hogy megkapják, de aznap tényleg rosszul szoktak lenni a picik. Persze tisztelet a kivételnek, akik annyira elbágyadnak az oltástól , hogy inkább végigalusszák a nehéz napot/kat.
Azért lázcsillapito legyen otthon és érdemes az oltás után azonnal vizes rongyikával bebugyolálni (még akkor is, ha nem fáj a babának) megelőzve a későbbi bőrpirt és izom csomot.
Ugyanez vonatkozik a 4. és 5. havi oltásra is. Meg 6. éves korban is. Kép

Ha már az oltás téma előkerült. Ti még sosem gondolkoztatok rajta, hogy biztos, hogy minden oltást be kell adatni a gyereknek?
A di-per-te szerintem is fontos lehet, de pl. a BCG-ről több eltérő véleményt olvastam.

Állitolag nyugaton és amerikában már nem is adnak be BCG oltást.
A sok mellékhatása miatt!!! Magyarországon nehéz lenne bizonyitani, hogy pl. pár hónappal későbbi vagy esetleg 5-6 évvel későbbi betegség közvetlenül az oltás mellékhatása lenne.

Szoval én elkezdtem rajta gondolkozni, hogy lehet, hogy a korházi BCG-t nem kérem, mert állitolag fél éves korig a háziorvos is bedhatja. Ti hallottatok ilyesmiről?

Nekem a nagylányomnál sajnos volt BCG komplikácio. Az oltás a nyirokrendszeren keresztül megtámadott egy nyirokcsomoját, ami nagyon gennyesre begyulladt 8 hónap mulva. Kórházba is kellett vinni, de a sebész főorvos ugy látta, hogy a 2 cm-es (ez a babán nagyon nagynak tünik) gennyes daganat már végső stádiumban van, ezért szerinte ki fog fakadni.
És lőn igaza, pár nap mulva fürdetés után (csunyán hangzik) de mi otthon kinyomtuk neki. Több "kilo" genny távozott mély krátert hagyva maga után a kis vállán. Ezután persze megfelelő sebkezeláés következett. (még 8 év után is látszik a helye, mint akit vállon lőttek)
A doki szerint szerencsésen megusztuk, mert ha vágni kellett volna, akkor sokkal nagyobb hussal együtt távolitották volna el.

Nem akarok fellázadni a magyar oltási rendszer ellen vagy ilyesmi, csak érdekelne a véleményetek.

fiona
fiona
 
 


fiona
 
 


Bocs, ma oltás mizériában szenvedek. Kép Kép KépTaláltam egy homeopata cikket az oltások hatását ellensulyozo homeo bogyokról, idemásolom ha érdekel valakit mert nagyon hosszu lenne:
fiona
 
 


Fiona!

A nagyobbik fiam volt érzékeny a BCG-re, neki is legalább egy éven át gennyes volt az oltás helye, időnként kifakadt. A homeopátiás orvos, akihez jártunk mondta nekem, hogy ő érzékenyebb, mint az átlag és hogy rosszul reagál erre az oltásra. A férjem is ilyen volt gyerekkorában, anyósom mesélte, hogy oltás után, mire hazatolta a férjemet a babakocsival, bedagadt az egész teste és fuldokolt, úgy rohantak vissza vele és vitték a kórházba Kép.
Ezzel nem akarok megijeszteni senkit, de tény, hogy vannak ilyen emberek, akik így reagálnak. Ettől függetlenül én nem merném megkockáztatni, hogy ne adassam be az oltást a gyerekeimnek, mert a gyerekbetegségektől jobban félek.

A homeopátiás bogyó engem nagyon érdekelne, de szerintem nem sikerült bemásolnod, próbáld meg mégegyszer légyszi! Köszi Kép
johitimi
 
 


Nem mertem betenni mert hosszu , de most idemásolom:

1. A vedooltasok mellekhatasai
Laz, fajdalom, borlob, helyi gyulladas, beolvadas. Rossz kozerzet, nyugosseg, etvagytalansag. A sulygorbe ellaposodasa, fejfajas es enyhe miningitizmus, "az oltas ota..." tunetek, stb. A komoly szovodmenyek ritkan korhazi ellatast is igenyelnek!
2. A homeopatia eszkozei
Oltasi nozodak: az oltoanyag specialis higitasaval (un. potencialasaval) eloallitott homeopatias szerek. Hazankban a hivatalos Nemet Homeopatias Gyogyszerkonyv (HAB, 1978) alapjan keszult gyogyszergyari keszitmenyek hasznalatosak. Minden nozoda nyersanyagat 133 C fokon 20 percig sterilizaljak.
Tuneti es alkati szerek: homeopatias szerek az oltas immunogenitasat nem befolyasoljak!
3. A BCG- oltas szovodmenyeinek prevencioja
Oltasi nozoda: BCG nos. D30
Adagolas: oltas elott 1* (1 heten belul)
Tuneti szerek: Beolvadas: Silicea D30
4.-5. egy-egy oszlopdiagram, ami az oltasi reakciot es a BCG-heg meretet abrazolja a homeopatiasan tamogatott es nem tamogatott ujszulotteknel.
6. ACT-HiB oltas es Diperte oltas homeopatias kisero szerei
Act-HiB oltasi nozoda D30
Adagolas: oltas elott es utan 1*
DiPerTe oltasi nozoda D30
Adagolas: oltas elott 1* es utana 2*
Act-HiB DPT oltasi nozoda
Adagolas: oltas elott 1* es utana 2*
7-9. abrak a 6 eves DPT oltas utani reakciokrol homeopatias vedelemben reszesult es nem reszesult gyerekeknel
10. A DPT oltas mellekhatasainak prevencioja es kezelese
Lazas eclampsia kivedese: Belladonna D30
Az erytherma kezelese: Apis D30, Belladonna D30
Beolvadas: Silicea D12-D30
Idegserules: Hypericum D12-D30
Nyugtalansag, nyugosseg: Chamomilla D12
A Polio, az MMR, az FSME oltas homeopatias kisero szerei:
Polio: Poliomyelitis nozoda D30
MMR-oltas: MMR nozoda D30
Mellekhatasok eseten:
Morbili-szeru tunetek: Pulsatilla D12
Hanyas: Cocculus D12
Enyhe (!) meningitizmus: Apis D30
Fejfajas, gyengeseg: Gelsemium D12
FSME- oltas: FSME nozoda D30
Mellekhatasok:
fejfajas, tulerzekenyseg: Belladonna D30
Fejfajas, gyengeseg: Gelsemium D30
12. Az eloadas celja: gondolatebresztes!
A homeopatias medicina segitheti a szakma szabalyainak betartasat, csokkentheti a betegek oltasokkal szembeni ellenerzeset!
A modszer tudomanyos igenyu felmerese hazai korben is javasolt!
Az eloadasnak nem volt celja a homeopatias gyogymod reszleteinek ismertetese, melyek az MHOE tanfolyamain sajatithatok el!
fiona
 
 


Timi! Nálunk a gyereknél a kulcscsontjánál nőtt egy fekély ami a nyirokrendszerből indult ki.
Állitólag az oltásra való érzékenység örökölhető.

Találtam még egy cikket:

http://web.axelero.hu/nyitottk/


Nem akarok senkit sem rémisztgetni, csak magamat. Kép
fiona
 
 


Fiona, te egy csoda vagy, pont ezt kerestem, ugye, Timi Kép
A 2 hósról már lekéstünk, de különösebb gond nélkül vette Hamcsi, de a 3 hósra felszerelkezek! Nagy-nagy pusszancs érte!
Egyébként hol találtad a cikket?
Most homeopátia-mániás lettem, már megvan az alapkészlet, bár lehet, h még kéne bele 1-2 dolog!

Én sem merném kihagyni az oltásokat mellpékhatás ide vagy oda. Maga a betegség általában súlyosabb! BCGről meg annyit, hogy ma már újra erjed a TBC, úgyhogy sztem nagyon is indokolt Kép sajnos.

Egyébként most jöttünk meg sétából, kifagytam. A jövő 7en beszerzek egy kinti hőmérőt! Kép

Pusszancs
Ann
annann
 
 


AnnAnn már nem emlékszem, hogy a net-en hol akadtam rá, de gyorsan kimásoltam magamnak.

AnnAnn Te szüléshez használtál homeobogyokat?

Fiona
ma kimostam a babacuccokat és a baba ágyneműtKép
pdig még 31 nap van hátra
fiona
 
 


Fiona!

Köszi Kép
Timi
johitimi
 
 


Sziasztok!

Köszi a véleményeket a doki/védőnő honorálása témában.
Remélem nem jön többször. Az első alkalommal közölte, hogy ne aludjunk egy szobában a babával (ekkor volt 1 hetes), mert később nehéz lesz elválasztani. Mondtuk, hogy jó, majd később változtatunk. Most a héten megint eljött (pedig mi nem hívtuk) és rögtön azzal kezdte, hogy miért nem pakoltuk át a kicsit. Normális az ilyen?! Kicsit felhúztam magam, de tapintatosan csak annyit mondtam, hogy nem lehet a másik szobában a fűtést megoldani, mert cserépkályha van...

Manga
manga
 
 


Fiona, én csak utána használtam, de nagy sebességgel épületm fel, lehet, hogy ennek köszönhető Kép

a nozodára visszatérve:
szóval akkor gondolom a neve alapján kell kérni. Az 1* 2*, az azt jelenti, hogy 1-2 golyó? vagy 1-2 adag?

Manga, ne is törődj vele! Én speciel megmondanám neki, hogy úgy csinálom, ahogy ÉN/MI jónak látjuk és abban adjon tanácsot, amiben majd kérek! :oPPPP Mi is egy szobában, egy ÁGYban alszunk Hamival, amit én még korábban nagyon elleneztem, de most így jó és kész. Nem egy könnyű eset, és nekünk is pihenni kell valamikor. A könyvekben leírt gyerekek, meg az "átlaggyerek" valójában nem létezik Kép

Pussz
Ann
annann
 
 


Sziasztok!
Légyszíves Segítsetek!
Most jöttem rá,hogy elkövettem egy hibát a tej fagyasztásnál.Összehűtés nélkül öntöttem össze a lefejt tejet.Magyarán a már hűtőben lévőre ráöntöttem a frisset aztán 24 órán belül be a fagyasztóba!mi legyen felhasználhatom 3 hónapon belül?Előre is köszi!!!
AnnAnn! Nem tudok mást elképzelni a fiam rendkívüli súlygyarpodásának okkaként,mint a kielégíthetetlen étvágyát.7000 gramm volt szerdán a két hónapos oltáskor.Sosem elégedett kaja után,nekem egyetlen melltartóbetétet nem kellett még használnom,mert mindent megeszik.A mérleg az egyedüli vígaszom mert ha nem gyarapodna ilyen ütemben még elhinném ,hogy éhes mindig.
szóval eleinte sokszor elbizonytalanított a viselkedése,abban bízom,ahogy egyre jobban kinyílik a világ számára,már nem csak az evésben talál ekkora boldogságot.
puszi mindenkinek
streitkriszti
 


Szia Kriszti!

Nyugodtam felhasználhatod a tejcsit. Korábban én is azt hittem hogy így nem szabad, de én adtam le tejet az anyatejgyűjtőbe, és még ők is így mondták. Fejjek, és aztán rögtön öntsem a többihez ami a hűtőben van. Rákérdeztem hogy hűtsem-e előtte, nem kell.

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!
Kriszti!
Édua vőlegénye már tényleg óriási!!De ez csak jó!Kép Örülök, hogy ennyi tejcsid van!Kép

Dokihonorálás:
mi nem adtunk neki, Karácsonykor kapott egy doboz bonbont meg egy csomag teátKép

Sajna nincs túl sok időm és energiám írniKép Dudukát folyton tornáztatni kell, mert a dokinéni szerint baj, hogy nem emeli fel a fejét ha felhúzzuk a kezénél fogva.. Egyébként minden rendben vele, mert gyönyö9rűen tartja a fejét és emeli, ha pl. hason fekszik, le sem teszi. De ettől függetlenül beutalt minket egy alapítványhozKép nem baj, majd megnézik mit tud, és mutatnak egy-két tornaötletetKépKép
Édua a kéthós oltásnál (kedden) 5400 gramm volt..Kép

Millió puszi!!!Kép
Megyünk nagyizniKép

hicudzsi
 
 


Sziasztok!
A homeos témához: Nekünk úgy látszik szerencsénk van, mert a doki bácsinak nagy homeopata, így az oltások alkalmával is adott bogyókat. Igaz a 3 hósnál belázasodot Matyi, de ki tudja milyen lett volna nélküle. A 2. hónapost viszont kis nyűgivel vészeltük át. Nagyon tartok a következőtől, mert ha jól tudom most mindkét lábába kap majd és nagyon megdagadt az előzőnél is az injekció helye. Borogatáson kívül van valakinek használható ötlete, hogy mit lehet kezdeni az injekció helyével?
Még 1 kérdés: Ti mikor kiviszitek sétálni mennyire öltöztetik fel? Pl. ha O fok körüli a kinti hőmérséklet és ha az alá megy? Mit adtok rá? Köszi
Üdv mindenkinek, Zita
zitus
 
 


Sziasztok!

Ez a homeopátiás oltásiszövődmény-megelőzés engem is érdekel! (Három hós oltás lesz a jövő héten.) Igazából a homeopátiáról nem nagyon tudok semmit, csak a tejszaporítós bogyókat próbáltam, és bevált.
Szóval akkor mit is kell kérnem gyógyszertárban pontosan? Kép Ez bogyó vagy más állagú szer? Hogy kell beadni neki?

Pindur
pindur
 
 


Lányok!
Valaki megtudja nekem írni hogy a d4 homebogyót hogyan kell szedni? SOS!

Köszi: Emese
semese
 
 


Emese, sztem kb. 2x5öt kéne abból is pár napig.
Pussz
Ann
annann
 
 


Sziasztok Pöttöm-mamikKép
Annyira nem értek ezekhez a homeopátiás szerekhez, ezért köszi a továbbképzést!!!Kép Én csak a tejcsináló-bogyót szedem, de nem használ nagyonKépKépKép

Velünk semmi különös nem történt, Duduka éjjel fent van, nappal alszik. Egyszerűen nem lehet napközben felrázni:/:/

PUSZI nektek! KépKépKép

hicudzsi
 
 


Emő!

Ha jól emlékszem amikor még kismama voltál te is éjszakáztál sokat és hajnali bejelentkezéseid voltak. Duduka csak a mamája által elkezdett éjszakai életet folytatja! Kép Vigyázz a lyányra ez még egy kicsit korai!!
Te milyen bogyót szedsz? És mennyit és hányszor és milyen gyakran?


Ann köszi! És vajon milyen gyakran kell a napokat érteni?
semese
 
 


Sziasztok Kép
Jaja Emő, igaza van Emesének!! KépKép Nem lehet túl vicces ...

Emese, hát nemtom. A D4 tök más hígítás mint a C5... de pl szeded egy hétig, addigra már látod, h több a tejcsi, leállhatsz. nem kell folyamatosan! Ártani nem árthatsz!
Pussz
Ann
annann
 
 


HaliKép
Hát igen, már akkor is mindig éjjel 3-kor szétrugta a bordáimat felkeltvén ezzel az egész családjátKépKépKép

Megpróbáljuk napközben felébresztgeni mindig..Kép

Az utrica urens %-ös bogyót szedem,minden kaja előtt vagy után 1/2 órával 5 db-ot, egy hétig, azután pihi... De nem segít semmitKép Bár lehet, hogy azért van ennyi tejem legalább...

Egyébként ma nagy sírás-rívás volt, Duduka nem fogadta el a cicit, pedig még csak 2,5 hónapos. Remélem csak átmeneti...KépKép

PUSZI mindenkinek!Kép

hicudzsi
 
 


Utrica Urens 5 CH-s bogyóKép

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy így eltűntem, de nyomós okom volt rá....

Szóval 2004.01.08- án 21.35- kor megszületett a mi szemünk fénye, Dorka! Paraméterei: 3500 gramm és 52 cm.

Sajna a szülés nem volt komplikációmentes, így császár lett belőle, és Dorkát is megviselték egy kicsit a történtek (Kispapi is halálra izgulta magát és reggeltől szinte éjszakáig bent volt velünk), de az a lényeg, hogy mostmár mindketten jól vagyunk, s Dorka is igyekszik visszanyerni a születési súlyát, mert 3500 grammról lefogyott 3200- ra!
Épp pár órája jöttünk haza a kórházból, úgyhogy a születéstörténetet később írnám le.
A profilomban megpróbálom csatolni Dorka képét!

Puszi mindenkinek! Ja, és nagyon köszönöm, hogy izgultatok, drukkoltatok nekünk/értünk!

Reméljük, hogy a Profilomban feltett kép alapján felvesztek minket a Pöttömök Klubjába:-)))

Puszi!

Vic+ Dorka
Victoria
 


Szép estét mindenkinek!
Először is gratulálok Vic nagyon aranyos Dorka! Mekkora haja van!KépMinden jót nektek és sok tejcit!
Én is szedegetem az urtica urens CH5-öt, de csak egy-egy napot hagyok ki, legtöbbször ha nem veszek be úgy érzem kevés a tej. Az elmúlt héten alig hízott a picifiam így megpróbáltam az édeskömény illóolajat is ma. Ha beválik írok róla. A sétálással kapcsolatban még mindig kíváncsi lennék ti mennyire öltöztetitek fel a babát? Én elég fázós vagyok és félek esetleg túlöltöztetem... Amiről írtatok,az a d4 mire jó?
Szép álmokat mindenkinek Zita
zitus
 
 


Sziasztok!

Vic! Gratulálok a kislányodhoz, nagyon aranyos Kép.

Tejképzőnek írják az Alfalfa D6-ot is, szopi előtt 15-20 perccel kell bevenni, van akinek ez hat (én még nem próbáltam). Nekem egyébként az a személyes tapasztalatom, hogy akkor használnak legjobban a homeobogyók, ha este veszem be elalvás előtt, gondolom a hosszú éjszaka alatt, amikor az ember nem eszik és nem iszik, jobban ki tudja fejteni a hatását.

Zita!
Én a kisfiamra bodyt, egy rugit és overált szoktam ráadni, ha nagyon hideg van, akkor kap egy harisnyát és egy kardigánt is (persze sapkát is). Termo anyagból varrtam neki takarót, azzal szoktam betakarni (alá is teszek egyet). Kristóf egyébként nem fázós típus, kifejezetten rosszul tűri, ha túl van öltöztetve, nem tudom, a te babád milyen. Nálunk napközben itthon sincs 21-22 foknál több, de amikor panelban laktunk és távfűtés volt, a lányom egy vékony rugiban volt a lakásban is, mert dög meleg volt.

Timi
johitimi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: