Új privát üzeneted érkezett!

Kép
Vendég
 


Na hahó, most meg nagyon ellaposodtunk.

Eszti, köszi, ma megkaptam a csomagot :lol: :wink: Rmélem, lesz még értelme, hogy használjam :?

Ma már talán szent a béke, vagyis az túlzás, de majd meglátjuk, hogy mi lesz. Most azért próbálunk úgy tenni, mint ha mi sem történt volna, és visszazökkenni a normális kerékvágásba. :?

Jaj, mindig elfelejtem, Borka én is üdvözöllek közöttünk! :lol: Már vagy 3 napja mindig akkor jut ezsembe, amikor már kikapcsolatma a gépet. Nem is rossz Szilvi taktikája, hogy egy kis papírra kulcsszavakat jegyzetel :lol:

Na megyek, nem beszélgetek itt magamban.

A gyermekem délután 2 órát aludt :!: :shock: ami azért nagy szám, mert 30-40 percet szokott :lol:

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Az én kisebbik gyermekem de. aludt 2szer fél órát, majd du. kemény egy órát, szterintem a pocija fájhatott, mert 250 ml-t evett :P :oops: és szerintem nyomhatta neki. De aztán könnyített magán és azóta fent van.
Délután megint mi mentünk Lauráért a bölcsibe, ami nagyon jó volt, mert végre elmozdultam a kerítés mellől :wink: :roll:

Reni! Örülök, hogy rendbe jöttök a pároddal. Nálunk ma volt egy kis front, mert a két szárítót a teraszon levő szekrény elé mertem pakolni, amikor is Zoli elkezdett veszekedni és kiabálni, hogy már megint mindent odapakolok. Persze nem hagytam magam, ami nem tetszett neki és mondtam, hogy kb. 2 perccel előtte kérdeztem tőle, hogy kell-e neki még a szekrény és a válasz határozott nem volt. Persze anyós meg arra lépett be, hogy én miért kiabálok az ő kedves fiacskájával. Mondtam neki, hogy nem leszek bólogatójancsi, aki csak helyesel, hanem igenis kinyitom a számat.
Na, ez nem tetszett neki és kb. 5 perc múlva el is ment haza :roll: :wink: :wink:

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 

 
 

Sziasztok!

Andi, ügyi voltál Anyósoddal.... :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Reni, örülök, hogy odaért, annak meg mégjobban, hogy kibékültetek. Sztem a gyerek a legnagyobb próbatétele egy kapcsolatnak. Ezt, ha túlélik, akkor utána már mindent... :D :D :D

Anna, Jázmin baba, nagyon ügyi!!!Grat-gart!!! Nekem is tegnap kezdte el a lábait előre emelgetni....csak a keze maradt ahol volt.... :lol: :lol: :lol: Jókat rötyögtünk rajta!!!

Én, ma 5kor keltem, mert itt volt Hugom, aztán fél6kor már ment is. Azóta már alul fölporszívóztam, összepakoltam, sütöttem zsömit, reggeliztettem. Most megyek tusolni, majd összepakolom a gardróbot, meg előrébb hozom a melegebb cuccokat...Hát, azt hiszem ma is elleszek... :roll:
Ráadásul nem szedtemm be tegnap a gyogyót, mert csak de. volt meg, erre ma látom, hogy megjött...a ....ba!!!Na mindegy...Max. hó lesz a kövi gyerkőcök között is.... :lol: :lol: :lol: :lol: na azt azért neeeeem!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Jázminnak székrekedése van és ezzel szenvedek. Vettem glicerin kúpot, de nem használ, nem is értem :S már tökre kivagyok, mert nyomizza a semmit :S és ha kijön akkor is egy krumplira hasonlít a dolog.

Reni milyen csomagot kaptál? Lemaradtam volna valamiről???

Marcsi elment meg is látszik a topikon :( alig írtok!

Újak merre???

Reni örülök, hogy már minden oké, nem szabad hagyni egy kapcsolatot annyiban! :)

Eszti sztem azért a tesó még várhat! :D

Puszika és szép napot a mai ünnepre. Mentek valamerre?
Vendég
 


Kép

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Én is vagyok, most tettem le aludni a két gyerkőcöt. A változatosság kedvéért kerítést csinálunk, de már egyre jobban látm a végét :P :P :P

Eszti! Ha ez vígasztal én mindennap 5 körül kelek, mert Pannának mindegy mennyit eszik este, akkor mindig kel enni. És utána már vissza sem bírok aludni, meg nem sok értelmét látom, mivel normál hétköznap fél 7-kor kelnek a többiek, hogy a bölcsibe odaérjenek időben.

Anna! Ha minden jól megy és befejezzük a betonozást, akkor ma este anyumékhoz Ecserre megyünk 100 folk celsius koncetre, holnap de. meg Gyömrőre megyünk Alma koncetre. Aztán ennyi lesz az ünneplés.
Ja, anyós megint alkotott: de. elment kozmihoz, aztán átlibegett hozzánk és bejelentette, hogy akkor ő most elmegy a sóginőjéhez ebédelni, és etessük meg a kutyáját. :roll: :shock: :shock:
Laurának köszönt, de ő szokás szerint elutasította, Pannára azonban rá sem nézett se jövet, se menet, pedig a babakocsin majdnem hogy átesett. :twisted:
Anyum - megint jött segíteni - alig bírta megállni, hogy ne szóljon be neki, de inkább tűrtőztette magát :oops: :oops:

Bocsi, hogy mindig az anyóssal untatlak Benneteket, de úgy érzem ezt meg kell másokkal is osztanom.

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Andi sajnálom, hogy anyósod ilyen bunkó :S hogy a legkisebb kislányt észre sem veszi. Mi nem ünneplünk nagyon.
Tudjátok rossz a kocsink és senki nem jött el értünk :S pedig mi eddig sógornőméket állandóan furikáztuk, mert nem volt autójuk, most hogy van így nem is jönnek felénk se. Tegnap volt anyós szülinapja senki nem jött el értünk, pedig 8 km a faluból és kicsit a férjemnek e-miatt rossz a kedve :S :( meg ma volt búcsú a másik sógornőméknél és mondta, hogy menjünk busszal, ha akarunk :S mert eddig a másik sógornőmet állandóan azzal piszkáltuk, hogy elkértük a benzint :S és ezért nem mentünk el ma, mert ilyen bunkóak.

Hogy is magyarázzam. A férjem amíg otthon lakott 3-4 évvel ezelőtt éllandóan furikázta a sógornőméket ingyen, de ahogy Szegedre költöztünk és jöttek valami családi dolgora elkérte a férjem a benzint, mert került és szerintük ez bunkóság. Nekünk sincs benzinkutunk és azért ezt nem lehet megérteni?????? Állandóan mi vagyunk a szemetek és így nem is mentünk el a családi sütögetésre, mert elegünk van már ebből.

Tudjátok kijött ez a horibilis összegű számla és na ki segít rajtunk????????????,, Persze az én szüleim és tesóm és amikor mentünk házat nézni a faluba na ki vitt minket??????? Hát az én apám.

Szóval drága Andi teljesen megértem, hogy ki vagy bukva a nagy muteron :S nekünk állandóan gondjaink vannak a sógiékkal meg anyósékkal, csak nem írom le.

De sógimnál a családi vacsorán mindenki ott van, kivéve anyóst, mert elváltak és após új felesége miatt nincs meghívva, mint ahogy ma sem. Erre mi nem mondunk semmit, de sztem egy édesanyának ott a helye, még ha annyira nincs is jóban vele az ember nem????????

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Látom lelkiztek :(
Sajna nálunk is akad mindig bosszúságra ok, mert a párom gép föggő és mindig egyedül vagy anyuval kell sétáltatnom a gyereket. Persze sosem érti, hogy miért bőg neki a gyerek, nekem meg nem. Egyszer csak talán észbe fog kapni.
Na jó erről ennyit, mert bőgni tudnék tőle :oops:
Ma elmentünk kicsit kocsikázni és édesen végig szunyált a Zsoca, amit babakocsit fogott akkor pedig sasolt. Nagyon kis helyes volt. :D

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Hello

Megjöttem ám én is, de nem olvastam még vissza teljesen,mert nagyon sokat írtatok. :) :)
Majd holnap,mert lesz 1 kis nyugtom, Bazsa megy Balcsira, borfesztiválra, persze én itthon a gyerekkel,de szerencsére tesóm átcammog, ma meg volt a Mami.......... :x

Hoztam képeket:

Ez ma készült, sírás után:
Kép

Kicsit jobb kedvvel:
Kép

Dédinél a kertben:
Kép

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Szilvi nagyon aranyos a kis Barni.

Zsuzsi a net függőséget sajnálom :(

Marcsi gondolom jól érzi magát :P:P

Jázmin már két napja felkel 5,6-szor, már kicsit unom :S

Jó is a Balcsi, és az is, hogy egy pasi leléphet csak így a haverokkal :S az Én férjem nem ment el nélkülem, sztem nagyon rosszul esne, hogy itthon hagy, Ő meg szórakozik, bulizik...

Kép
Vendég
 


Én igyekszem nem eltűnni! :)

Ilyen kevés időm még sosem volt, mint az elmúlt hétben...nem jutottam gép elé.
Elkapott egy jó kis vírus vagy valami, egész nap szaladgáltam a vécére, enni nem ettem, csak kamillateát ittam. Lehet vajon szedni valami gyógyszert szoptatás mellett?Bár talán ma már jobb.

Tegnap esküvőn voltunk, Emi délben felébredt a délelőtti alvásból, aztán többet nem aludt, és 8kor hoztam haza. De olyan cuki volt, nem is sírt semennyit egész délután. Tök büszke voltam rá, mindenkinek bemutatta a tudományait: integetett és tapsolt:) És a csini ruhájában végre senki nem nézte fiúnak :) :) :) Este hazafelé már a főútra kikanyarodva annyira aludt, hogy az ujja is kiesett a szájából :)
És egy óra múlva indulunk a mai esküvőre, hát khmm, bírom én

Szeretnék egy nyugis hétvégét...

kaborka
 
 


Borka, egyes gyógyszerfajtákat lehet szedni szoptatás alatt is, de ha vmi vírust szedtél össze, vagy rosszat ettél és ettől ment a hasad, arra nincs gyógyszer, azt az idő oldja meg, addig is ihatsz smectát, gyomor- és bélfertőtlenítő, meg normaflore-t. Remélem, hamarosan meggyógyulsz!
Jó szórakozást a mai esküvőhöz, nem aprózzátok el a dolgokat! Remélem, Emi a mait is ennyire fogja élvezni.

Szilvi, nem mondom el 100-szorra, hogy Barni imádnivaló! :lol: Előtted meg le a kalappal, hogy ilyen toleráns vagy a pároddal! Én tudom, hogy az sem jó, ha az ember magához láncolja a férjét, de Annához hasonlóan, én sem vágnék jópofit egy balatoni hétvégi kiruccanáshoz :twisted:

Anna, remélem, már jobb Jázmin pocija, Esztinek is megfogja a hasiját ez a hülye vas, szegénykém állandóan csak nyomja. Én ma vettem neki Univeres szilva-almaa bébidesszertet, barinőm szerint ez náluk mindig bevált. Majd tudósítok, hogy mi van kakifronton :lol: A csomagot meg megírom priviben, nem azért mert nem publikus, hanem mert a falnak is füle van itt.

Zsuzsi, részvétem, az én férjem anya-függő :twisted: , egyik sem jobb a másiknál. Hülye pasik, de mégsem tudunk meglenni nélklük :roll:

Na megyek pihizek kicsit, nekem is kel Eszti egész héten már 1-kor, 2-kor, nem tudom, mi lehet vele, már nincs is az a nagy meleg, front sincs, aztán mégis. De nem esik jól. Közben meg Szabinak is kijött az allergiája és az állandó prüszkölésével, meg orrfújásával kerget őrületbe éjszaka is, meg nappal is, tudom, hogy szegénykém nem tehet róla, de néha a falra mászok. :oops:

Kép
ire81
 
 


Borka! Jó kis hétvégi programok:-))) Már én is úgy elmennék megint egy esküvőre :)

Reni! Szabinak így ismeretlenül is jobbulást :) nem irigyellek benneteket az allergia miatt.

Anna! Én is csatlakozom Renihez, és jobbulás Jázminnak.

Hát a tegnap esti koncertből nem lett semmi, mert bár a betonozással kész lettünk, de Panna alig, Laura pedig semmit sem aludt, így elég hamar már kidőlt a sorból.
Ma viszont eljutottunk az Almára, ami nagyon jó volt, csak baromi meleg volt, így a gyerkőcök eléggé fáradtak voltak. Bár Panna éppen a legnagyobb zajban dobta be a szunyát :P :P :P Akik ott álltak mellettünk, csak néztek, hogy bír ez a lány ebben a zsivalyban aludni :?:

Kép

Az elmaradhatatlan ugrálóvár
Kép

És a szokásos "szakáll", ahogy Laura hívja:-)
Kép

Kép

Panna legújabb tudománya: kiveszem és beteszem a cumit a számba:-)
Kép

Szilvi! Egyszerűen tökéletes ez a nagy fiú.
A Balcsira én is szívesen lemennék, bár a borokért nem vagyok nagyon oda, meg ugye most még nem is lehet alkoholizálnom. Na, most lebuktattam magam, hogy milyen alkoholfüggő vagyok :oops: :lol:

Zsuzsi: netfüggőség nálunk is meg volt, csak akkor éppen én voltam az, aki ahogy egy szabad percem volt, már ültem a gép elé. Hát nem volt egyszerű..............

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Csajok! Azt szeretném megkérdezni, hogy mikorra kell a babának elérnie a születési súlyának a kétszeresét? Már itt hallok összevissza mindenfélét.

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Sziasztok!

Betegeskedőknek mennek agyógypuszik!

Szilvi, nálunk is így van....Apa bulizik, én meg itthon....

Andi, nagyon jók a képek! :lol: Olyan szépek!!!!! Cuminak nálunk is a Nuk a kedvenc. Csak a mienk már harapás nyomos... :oops: Bibué volt, és megrágta.... :oops: :shock:

Mi holnap megyünk vszínű Velencei tóra pancsizni. No és vonattal!!!! :lol: Tegnap meg Bibu közöélte, hogy ott marad a nagyanyjáéknál, mert ott volt az unokatesója is. Ma se nagyon akart hazajönni... :? Szarul esett, de ez van... :roll: Nem nekem szólt,hanem az unokatesójának....

Anna, Andi, sajnálom, hogy ilyen az anyósotok. meg a családot is.... :?

Bori, hmmm, hátha ha nagyobb lesza,akkor jobban tud vele foglalkozni....sok ffi ilyenkor nem tud még mit kezdeni velük. Az én férjem gxerekfüggő, de képtelen ilyenkor kapcsolatot alakítani velük....most a másodiknál már egy fokkal jobb, de Bibut spec. meg sem fogta hónapokig.... :roll: képzelheted. Úgy kellett a kezébe erőltetnem... :shock: Lilluccal is most kezd vmit is csinálni....

Andi, én úgy tudom félévesen. Nekünk már van esély, hogy meg lesz, Lilluc 1hete bellendült...Nekünk kellett ez a hozzátápi dolog. :lol: :lol: :lol: :lol: Most kezd el hízni rendesen...mások meg most nem hznak már annyit....Hát hiába za én lányaim semmit sem könyv szerint csinálnak.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Eszti!

Köszi az infót. Közben én is utána tudtam nézni a neten és ott is azt írja, csak annyira szar a sebessége, hogy egyszerűen nem volt kedvem kivárni mire betölti a találatokat.
Akkor viszont nem aggódom, mert Panna 2940-nel született és tegnap esti mérés szerint 6010 g volt :P Tehát ha jól számolom, akkor meg van a súlyának a kétszerese.
Csak amiatt kérdeztem, mert a család beletette a fülembe a bogarat, hogy sokkal kevesebbet eszik, mint amit a súlya szerint kéne, van olyan nap, amikor a felét sem eszi meg. De én mondtam, hogy amíg nem üvölt egész nap és viszonylag folyamatosan hízik, addig én nem erőltetek neki többet. Meg amikor beleerőltettem az "előírt" mennyiséget, akkor sztem a felét visszabukta. Na, erre mondtam, hogy akkor csinálom, ahogy Pannának megfelel.
A legtöbbször kibírja, hogy 4 óránként eszik, csak néha fordul elő, hogy 3,5 óránként enni akar, de ez általában este van, és akkor már szerintem fáradt is, mivel napközben nem sokat alszik :(

Meg jönnek, hogy kezdjem el hozzátáplálni, de mondtam, hogy amíg bírom, addig csak szoptatom és eddig ez sikerült is :P :P :P , és majd a jövő hét után lesz a gyerekdoki, majd ővele konzultálok és ha szükségesnek tartja, akkor elkezdem a hozzátápit.

Hiába a második gyerkőcöm, még el tudnak bizonytalanítani, mivel Laurát már 3,5 hós korában elkezdtem hozzátápizni, mivel nem hízott a tápszertől eléggé, így jött a krumpli és társai. Na, akkor belendült, de nem olyan észveszejtően.

Én okos tojás, meg beígértem Laurának, ha jól viselkedik ma, akkor este elviszem fagyizni. Hát mit ad isten, olyan jó volt egész nap, hogy nem ismertem rá, így vacsi után elmegyünk egyet fagyizni meg sétálni. :) :) :)
Csak be ne gyulladjon a torka, mert akkor igencsak mérges leszek magamra :twisted: :evil: :evil:

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Nálunk apa nem bulizik, hanem csinálja a kaput a kerítésre.
Az én férjem sem tudott mit kezdeni Laurával, megfogni mondjuk megfogta, de pl. Pannát még nem fürdette meg és nem is pelenkázta, mert vhogy mindig nekem jut ez. Már Laura is többet pelenkázta mint az apja :P :P :P

Mondjuk ha már nagyon üvölt Panna és nem elég neki a cumi, akkor felveszi, de ha lehet, akkor kerüli vele a testi kontaktust, pedig szerintem ez nagyon fontos lenne. De nem akarok erőltetni semmit, mert a barinőméknél erőltetve lett és az apa most már szinte semmit sem kommunikál és csinál a kisebbik gyerkőccel.

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Sziasztok!

Andi ez olyan vicces, mert a múltkor rákérdeztem a hozzá táplálásra a védőnőnél és közölte, hogy majd csak 5-6 hónaposan fogjuk elkezdeni. Ehhez képest mástól már hallottam, hogy 3 hónaposan el kezdték a védőnővel megbeszélve. Szerintem amíg te jónak látod addig csak ciciztesd.

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Zsuzsi, ól fogalmaztad meg. Igen, sztem is az a jó, ha az ember magára hallgat. Az ösztönöknek hinni kell.
Nekem pl. Bibu már 4hósan kinézte a szánkból a kaját, Lilluc csak késöbb.

Na igen, nálunk is csak akkor veszi át, ha nagyon üvölt.
Vendég
 


Természetesen én is magamra hallgatok, de nem akarok Pannának sem rosszat azzal, hogy csak anyatejjel etetem és esetleg lemaradna a fejlődésben. Van egy ismerősőm, aki az első babáját szoptatta, fejődött is úgy ahogy a kicsi, és 7 hósan vették nála észre, hogy az anyatejből hiányzott vmi, ami nagyon kellett volna, de szerencsére az utolsó pillanatban észrevették és tudták még pótolni. Azonban a kisgyereken a mai napig látszik sajnos, hogy nem rendesen fejlődött. Na, én ilyet nem szeretnék, inkább akkor ha kell kapjon tápszert, vagy ha azt nem, akkor kezdje el kapni a szilárd kaját.
De ma lehet, hogy kipróbálom Pannával az almát, mert azt már ő is nagyon nézegeti és anyuméknál tegnap nagyon szépeket láttam, amit a szomszédtól kapott és teljesen bio.

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Andi: meg kóstoltattad az almát Pannával? Volt sikere?

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Zsuzsi, végül is elmaradt a nagy almakóstolás, mivel anyumnak nem volt otthon almája, mert a kutyájuk ellopta :shock: :lol: :lol:
Így holnap, ha lesz a szilvabefőzés közben időm, akkor azért megpróbálom megkóstoltatni Pannával az almát.

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Sziasztok!

Kicsit elvesztem, mert 20-án nekiálltunk kifesteni egy ajtót a kisszbait és még van hátra 3 ajtó. Ma lehet nekifogok egyedül, de még gondolkodom rajta, mert sok dolgom van. Kicsit nehéz gyerek mellett, mert anyum levitte sétálni, hogy a higgítót ne szagolja már a pici és még este is érződött a szaga a festéknek, pedig kiszellőztettem, de mit csináljak már muszáj lefesteni és terhesen nem akartam, mert beszívom és nem akartam bajt a babának, így meg kint hátha nem káros neki annyira, mert azért átviszem a másik szobába vagy valami.

Borka tök jó, hogy két esküvőn is voltatok, már úgy mennék én is.

Sztem is az anyai ösztön a legfontosabb. Én négy hósan elkezdtem a hozzátápit, mert az én babóm éjjel 3 óránként kelt és már nem nagyon bírtam + kinézte a szánkból szó szerint és nyúlt a kanálért és mondtam magamnak, hát legyen és mindent megeszik amit csak adok neki! Nagyon szeret enni és már amikor meglátja a kanalát meg a tányérját elkezd nevetni meg nyammogni már tátja a száját, nagyon cuki. Még mindig szopik, nem hagyunk ki max. egy szopizást a délit. A spenótos krumpli a kedvenc, abból egy aventos pohárral megeszik.

Tegnap elmentem strandra a barátnőmmel meg nővéremmel. 11-16-ig voltunk, igazából a férjem úgy zavart el itthonról, hogy ez igazságtalanság, hogy én egyedül vagyok kettesben a babával Ő meg még egyszer sem volt :S Huuuuuuuu mondom jól van azért ki ne dobj az ajtón. Közölte menjek el itthonról és majd Ő babázik.
Kicsit féltem itthon hagyni vele, hívtam telón :D de mire hazaértem, cumisüvegből 170-en megevett, össze pépelt neki szilvát (kompótosan), kész volt az ebéd (oldalas krumpli) és minden rendben volt. Kifőzte a cumisüvegeket...
Ő pelenkázza a leányzót, birkóznak nagy nevetés van akkor, szóval sokat segít amikor csak teheti és szereti is csinálni. A fürdetés az övék kizárólag én már nem is segédkezek olyan jól megy Neki.

Hétköznap 19 felé jön haza és már várja a fürdetést, meg babázni akar így este már nem sok dolgom van csak megszopiztatni a kisasszonyt meg együtt nevetünk.

A szilvától sem kakált úgy ahogy azt én vártam :S most veszek majd körtelét meg szőlőlét hátha segít egy kicsit kaki ügyben.

Milyen az a csőrös pohár? Mikortól való?????? Mert üveges chicco cumink van (cumisüveg) és nem tudom vegyek-e műanyagot, mert lassan tartja, vagy ilyen csőrös poharat vegyek???

Andi a képek egyszerűen imádni valóak :)

Marcsi remélem ír!

Kép
Vendég
 


Andi ezt neked találtam épp :P

Soha ne bonts le egy kerítést, amíg nem tudod, miért építették.
- Robert Frost

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Ma meg jártuk az orthopédiát és már csak éjszaka kell a kiscipőt viselnie Zsocának :)

Strand :oops: :oops: :oops: nem is merek álmodozni róla. Erre a nyárra csak a telek maradt.

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi, lehet, hogy lemaradtam vmiről, de miért kellett kiscipőt viselnie Zsocinak? Attól függetlenül, hogy nem tudom, miről van szó, örülök neki, hogy minden rendben van.

Anna, sajnálom Jázmint kakiügyben, maximálisan együtt érzek Veled, én most 3 napra elhagytam a vasat, rendbe is jött minden, de muszáj szedni, úgyhogy ma megint elkezdtem, de fáj tőle a hasa és a kaki is beleszorul. Lehet inkább én fogom szedni, ne szenvedjen a gyerek, végülis egy hónap múlva már ehet majd husit, abból nyer majd vasat + gondoltam, adok neki egy kis tejpépet, azokban mindig van hozzáadott vas.
Örülök, hogy jól érezted magad a strandon, nagyon jó, hogy ilyen férjed van! Az enyém is sokat segít, de egyedül nem fürdeti meg, és biztosan nem főzne ebédet. Azért nem panaszkodom.

A csőrös poharat elvileg 6 hós kortól ajánlják, de a védőnő nekem már a legelejétől mondta, hogy inkább azt használjak, mint cumisüveget, merthogy elvileg tudnak belőle inni, csak lehet nagyon jön belőle, nehogy félrenyeljen, ezért még nem mertem, elvileg 6 hós korukra megtanulnak rendesen nyelni, akkortól már kevésbé áll fenn a veszély. Az aventnek van többféléje, nézd meg pl. a brendon honlapján, de ha meglátod, biztos beugrik, hogy láttad már.

Marcsi, várjuk az élménybeszámolót!

Többiek? Már fel sem tudom sorolni? Fanni, Eszti - jaj megkaptam a csomit, ezer köszi még egyszer, Szilvi, Bea - ő nagyon régen volt már, iwiwen láttam, hogy voltak nyaralni, és az újak? Anita, Kriszta, Borka?

Kép
ire81
 
 


Azért kellett a gyógycipő, mert a bal lábfeje beflé fordult 10°-ot, szerintem beszorult a bordámnál, mert ott sokszor nyomta. Viszont nagyon jól helyre hozták, így nem bánom, hogy eddig nappal kellett hordania. Néha volt vele vicces szitu, mert többször szóltak, hogy elhagytuk a fél párat :D

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Sziasztok! :lol:

Megjöttünk,nagyjából próbáltam visszaolvasni,de már szita az agyam. :oops: :oops: :oops: Kicsit hosszú volt ez a nap az utazással,Panka is hulla,de még gyötrődik,mert útközben aludt.
Jó volt,találkoztam az unokatesóimmal,tesómmal,gyerekkori barátnőmmel,nagyon örültem nekik! :lol: :lol: :lol:
A legtöbben még nem is látták Pankát,mindenki elolvadt tőle,milyen édes... :oops: :lol:
Az utazást jól viselte,meg az idegen környezetet is,nappal nem nagyon akart aludni,meg kicsit el lett kapatva-finoman szólva-mert kézről-kézre járt egész nap szinte. :oops:
Mindegy,majd itthon visszazökken a megszokott kerékvágásba,legfeljebb pár napig több lesz a nyafi. :roll: :lol:

Holnap jövök,de csak délután szerintem,mert Pankát visszük a Madarászba,pszichológushoz. :shock:
A neurológusa kért egy pszichomotoros felmérést,arra megyünk,kíváncsi vagyok...hát,neki még a mászás elég messze van szerintem... :roll: :oops: Mindegy,majd csak utoléri a többi babót előbb-utóbb...
Örülök,hogy jól vagytok és írtatok! :lol:

piki
 
 


Szia Marcsi!

Örülök, hogy jól telt nektek ez a pár nap és hogy Panka ilyen jól bírta az utazást :P Az meg hogy kényeztetve van néhány napig, szerintem nem okoz neki nagy gondot, majd csak neked kell több türelem hozzá, hogy aztán a nyafikat elviseld. De lehet, hogy nem lesz semmi és minden vissza áll a régi rendbe.

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Sziasztok

Marcsi örülök, h jól éreztétek magatokat, és h ki tudtál kapcsolódni kicsit! :D :D :D
Panka vissza fog zökkenni a régi kerékvágásba,mi amikor hazajöttünk a múlt héten Mamától, azt hittem lesz pár hisztis nap,mert Barni is egész nap kézről kézre ment, de lekopogom nem volt, elmagyaráztam neki, h nem tudom egész nap a kezemben tartani,meg szerintem tudta is h itthon van,és h nem ez a szokás,megértette,mert nem is volt nyűgös,úgyhogy nyugi,nem lesz Pankóc nyűgösebb!!! :wink:

Nekem is szarul esett, h Balázs nélkülem ment Balcsira, de ez egy fiús program volt, asszonyok otthon maradtak, de én is elmentem volna szívesen. :?

Végül megfogadtam Marcsi a tanácsod,nem adtam neki híg főzeléket cumisüvegből, tegnap előtt vettem neki szilikon végű kanalat,amit Eszti is írt.
Ma már azzal ettünk. Olyan szépen evett vele,hihetetlen,hogy mennyit számít 1 kiskanál is,meg a krumplipürét sem úgy csináltam Barcikának,mint a múlt héten,hanem most a főzőlével hígítottam,és 1 icuri picuri,de tényleg nagyon kevés sót tettem bele neki,és megette!!! :) Úgy örültem,tök nagy sikerélményem volt! :oops: :D
Pedig múltkor tápival hígítottam, nem kellett neki úgy,másnap almát is főztem bele, úgy sem fogadta el.

Borka üdv nálunk! :) Ha jól emléxem azóta nem is jöttem,mióta csatlakoztál. :oops:
Engem Szilvinek hívnak, Barnabás fiam ápr. 8.-án született 3800 grammal és 58 centivel.

Zsuzsi nekem a szülés után vérzés ha jól emléxem 2 és fél hétig tartott,és először júniusban jött meg rendesen, ugyan olyan volt mint előtte. Semmi fájdalom, továbbra is 6-7 napig tart.
Bár most paráztam,mert késett majdnem 2 hetet (gyógyszert nem szedem,nem váltottam ki),de szerencsére megjött. Isten a tanum, h jövőhéten kiváltom,és elkezdem szedni,addig nem lesz szex. :oops: :lol:

Barnus 2 hósan volt 6250 gr és 60 cm. Szép nagyfiú Zsolti is! :D

Reni remélem már minden oké köztetek Szabival. :)

Nálunk is Bazs anyás, és én vagyok a netfüggő. :oops:

Jázmin baby nagyon ügyi,h már mászik! Egy nagy cuppantós puszit neki! :wink:

Mi is küzdünk egy kis székrekedéssel, adtam már mecsek baba teát,meg cukros kamillát,de nem használ,maradt a lázmérőzés. De ma mondta a gyerekdoki, h próbáljam meg a barackot,meg a paradicsomot. :shock: Inkább megpróbálom a szilvát meg a barackot,vagy a kettőt együtt. :oops: :lol:

Andi ne hari h ezt írom, de jó nagy bunkó anyósod, azért nem néz Panna felé,mert még kicsi? Én úgy látom különbséget tesz a két lány között, nem tudom mért kivételezik Laurával,de lehet én látom rosszul. :oops: :oops: Bocsi a beleszólásért.
Amúgy nagyon édibédik a csajok! :wink:

Anna irigy-irigy! Én is mennék strandra, de már csak jövőre. Tök jó, h Párod így "elzavart", az enyém is megtehetné. Mondjuk ha megkérném bizti "elengedne" vagyi vigyázna Barnira,vagy amit inkább el tudok képzelni, h levinné anyóséknak. :? Főleg ha bekakálna, eddig kb 3x tette tisztába a gyereket, de akkor is csak pisis volt,mert ugye mint mondtam még a saját kakijától is rosszul van, valamelyik nap is behányt. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mi kipróbáltuk már a csőrös poharat:
http://www.minimano.hu/termekeink/babae ... 20_ml.html

De még nem tud belőle inni, nagyon sok folyik a szájába, csak nézett rám szegény h mi történik vele. :)
A tetejét kicserélem cumira,és úgy eszünk belőle,mert van rajta ilyen fogóka és az meg tudja fogni tud enni vele egyedül, de csak az elején,mert a vége felé elengedi mindig. :D

Ma voltunk oltáson, vagyis Balázs vitte el Barcikát,mert én nem akartam megint bőgni ahogy megszúrják szegényt. :oops: :D
8050 gramm és 69 cm.

Reggel arra keltem, h Barni dumált, aztán nyekergett kicsit,jelezve h jó lenne már enni, oldalra fordultam,h megsimizzem a fejét,erre 2 tappancsot látok a buksija helyett! :shock: Totál megfordul,de nem tudom h csinálta. :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Na meg mostanában mindig úgy alszik el,.h fejére húzza a takarót,van h arra kelek reggel,h pánikol,mert nem lát ki, parázok, h megfulladhat,de melegben szeret csak aludni,ha fázik felsír/kel éjjel.
Szerintetek mit csináljak????

Kép

ez ma készült délután

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Szilvi én ezt a takaró problémát azzal váltottam ki, hogy vettem neki rendes gyerek takarót és mivel az kicsit nehezebb mint a kis pléd, így azt nem tudja a fejére húzni vagy lerugdosni magáról. Amit látom nem csak a plédje egyforma a két fiúnak hanem még a bodyja is :)

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Szilvi!

Nem haragszol, amit írtál anyósról, egyetértek veled.
Ma reggel is vitte őt a fiacskája dokihoz, mert nem bír bemenni tömegközlekedéssel a körzetijéhez. Igaz, nekem be kellene mennem a munkahelyemre, mert az új főnöknő látni akar - igazából nem értem, hogy miért - de nem mentem be, mert gondoltam, hogy inkább én mennék autóval a 4 hós lányommal, mint tömegközlekedve. De már megbeszélte a fiával, úgyhogy én meg szépen összeszedem Pannát és bemegyünk tömegközlekedve.

Én még nem próbáltam Pannánál a csőröspoharat és még hozzátápit sem adok, egyelőre még van tejem, bár már fejni nem tudok nagyon sokat. Amennyi vizet kap Panna, azt megisszaz az Aventes cumisüvegből. Aztán majd ha kezdődik a hozzátápi, akkor jön a csőröspohár. Nálam pl. Laura utálta, úgyhogy nála a cumisüveg után rögtön jött a pohár, de egész jól bevált. Nekünk csúrösből Aventes volt, de egy kicsit mindig csöpögött, amikor Laura kezébe adtam. Nem tudom, h. csinálta. :wink:

Takaró: ez nálunk is előfordult, úgyhogy én napközben egy pelenkát teszek Pannára, mert azt igényli, h. legyen rajta valami. Éjszakára meg pelusban és hálózsákban alszik, így nem is tudja magáról lerúgni. Azt már nem merem írni, hogy nem akad be a lába a rácsba, mert erre is képes ez a kiscsaj :) :roll:
A forgás már nekünk is megy, de azonkívül semmi :( Meg a legújabb tudomány: megtalálta a lábát és egész nap azzal játszadozik. A szájába veszi, nézegeti és csapkodja a földhöz.

Zsuzsi! Nálam Panna és Laura is magára húzta a gyerektakarót, úgyhogy én maradtam/ok a hálózsáknál.

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Csak bekukkantok én is,mielőtt eszik a törp és elindulunk majd...
Nem tudok élni nélkületek... :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:
Na jó,függő nem vagyok,de azért a net hiányzott kicsit. :lol: :oops:

Panka nem takarja be a fejét,viszont belefúrja az arcát a brekijébe,amivel alszik,vagy a pelusba,ami a feje alatt van.Annak már csak ez a funkciója úgyis,de hiányzik neki,ha nem tudja odahúzni az arcához,orrához.
Megfulladástól én nem tartok,a reflexek működnek:vagy lehúzza,vagy felsír,ha nem kapna levegőt.

A csőrös poharat mi még nem próbáltuk(igazából még csak most akarjuk megvenni :oops: ),kíváncsi vagyok,mit fog szólni hozzá.

Egyébként igazad van,Szilvi,tényleg nem nyűgibb,békésen elvan,sőt most nagyon örül a rég látott játékainak,a hintának,a játszószőnyegnek...fő a változatosság... :lol:

Na,megyek,majd ha hazaértünk és lesz időm mesélni,jövök! :lol:

Szép napot mindenkinek! :lol:

piki
 
 


Nálunk most bevált ez a takaró, mert Zsoca lerugdosta magáról eddig az összeset amit kipróbáltunk :)
A hálózsákot nem szerette sajnos.
A feje alatti pelust viszont mindig csomóba gyűri és a hasa alá teszi :)

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Függőség: most hogy egy-két napig kevesebb munkám van, így én is sűrűbben benézek :)

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Ez a pelusos sztori ismerős: Panna is mindig gyűri a feje alá, vagy éppen beletúrja a fejét. Épp most néztem meg és nem tudom, hogy csinálta, de most éppen a rácsvédő volt az arcában és a kis kezével meg kapaszkodott bele :)

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Zsuzsi! Megkérdezhetem, mit dolgozol? Vagy csak a háziteendőkre gondolsz?

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Megkérdezheted :) varrok és azt nem lehet abba hagyni 2-3 évre, mert elfelejtik az embert. :lol:

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Hello

Barnu szereti a hálózsákot, úgy alszik h alá adok még 1 rövid ujjú bodyt,meg 1 pléddel betakarom még. :oops: Szereti a meleget. :D

Köszi a tippeket, Zsuzsi kipróbálom a takarót én is, pont nemrég kapott a Mamitól. :roll:

Én már pelust nem teszek a feje alá régóta,mert összegyűrte az is, és para volt h megfullad. :oops:

A mai krumplipürénél kihagytam a sót, nem is ette meg úgy, öklendezett tőle. :(

Majd később még jövök. :)

Jah amit még akartam, Zsuzsi ágynemű huzatot is varrsz,pl gyerektakarókra,párnákra? :oops: :)

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Ami lemaradt :

Ti hogy tudjátok lekicsinyíteni a képet, h betegyétek? Mármint ide oldalra.
Nekem sehogy sem sikerül. :(

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Szilvi, én a microsoft office picture manager-t használom, mert ott egyszerűen lehet egy gombnyomással kicsinyíteni.
Mindent varrok, gy ágyneműt is :)

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Zsuzsi, teljesen egyetértek veled. Nem csak a te szakmádban felejtik el az embert, hanem szerintem sok másikban is.

Szilvi! Én minden kajába, amit főztem Laurának tettem mindig egy icipici sót, és attól sokkal jobban megette őket :) emlékszem, a céklát alig bírtam lenyomni a torkán, de egy kis sóval, nem győztem neki kanalazni.
A krumplit én mindig a főzőlevével hígitottam és úgy jobban megette, mint a tápszerrel. Persze előfordult, hogy nem volt időnk kanalazni vagy egyszerűen nem fogadta el, akkor bizony jó híg löttyöt csináltam és cumisüvegből etettem meg.
Panna már ott tart a kanállal, ha meglátja, akkor már nyitja is a kis száját és a kezével is akar segíteni. Én még csak a gyógyszert kanalazom neki, de remélem, hogy a többivel sem lesz gond. Ja, igen és én fém kanalat használok, nálunk a műanyag nem jött be, de valszeg veszek én is olyan szilikonfejűt, amit vki említett.

Képkicsinyítés: Microsoft Office Picture Manager-ben szoktam lekicsiníteni 600 * 600-asra és azt engedi becsatolni. Remélem, tudtam segíteni.

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


köszi Lányok most megpróbálom ,vagyis először letöltöm :)

Kép
Kép
szilvancska
 
 


nem tudtam letölteni,majd ha hazaér Bazsa megkérem rá. Béna vagyok! :lol:

Tegnap előtt úgy kezdtem el a csirkemell pörit is, h kifelejtettem belőle a hagymát. :lol: :lol: Aztán pótoltam. :D

Nem is mondtam, 3 napja reggelre beduzzadt Barni ínye, tegnap előtt délután fél 6-tól fél 8-ig egyfolytában csak sírt, ha ölben volt,ha letettem akkor is, nem tudtuk mi baja, aztán a gyerekdoki is mondta h milyen szép duzzadt az ínye,akkor esett le h az fájhatott neki, mert tegnap is sírósabb volt, de csak este fele nyűgibb. Úgy sajnálom szegényt. :(
Dentinoxot még nem vettem neki,mert szerintem még nem olyan vészes,de ha ma is sírós lesz délután, este, akkor holnap veszek neki.

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Kivagyok.
Tegnap mondtam Bazsának írasson fel popsikrémet a dokival, leírtam h melyiket,és csak egyet. Erre elmegy ma kiváltani B a receptet, hát persze h nem azt írta fel a doki, és ráadásul egyből hármat írt. :evil: :evil: :evil: :evil:
A múltkor is mikor írta a másik fajtát abból is 3-at, abból még 2 megvan,mert nem vált be,és nem tudom odaadni senkinek sem,mert szeptemberben lejár. :?

ungentum infantum fono VII hungaro-gal, erre ezt írt fel:
ungentum infantum fono VII parma

ez zöld és nekem nem tetszik az illata sem, a másik amit kellett volna az piros és tök jó az illata is,meg a kórházban is ilyet használtunk ls nagyon bevált nekünk.

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Szilvi szivesen adok neked pirosat, mert mi mást használunk. Nekem nagyon büdi a csuka máj olaj miatt.

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Köszi Zsuzsi. :D Megköszönném, :) De amúgy annak a tubusa puha, mint pl a fogkrémnek?
Én meg adok egy zöldet cserébe, de ebben is van ilyen olaj. :? :)

Mert én amire gondolok ilyen puha tubusú, fehér-piros. Az összetevőit sjna nem tudom, csak ismink azt vett a patikába,lediktálta nekem a nevét,de hát nem sikerült ezt venni/íratni.

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Laptetőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőő!!!!!!!!!!!!!!


juhéjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: