Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Judit:
Gondolom a leírtak alapján akkor nem méred hogy mennyiket eszik.
Én mérem mert egy időben kevesebb volt a tejem, és tudni akartam hogy ilyenkor mennyi van bent, mennyit kellene pótolni. Azóta is mérem, és tudom hogy mennyiket eszik.

Ha Olivér 5-10 percig intenzíven eszik, akkor a tejcsi 90 %-át megette, tehát nem lehet olyan éhes, hogy fél óra múlva újra egyen!

Pukizások. Nálunk Lilinél is megy, sokszor arra ébred. Én addig nem kezdem el etetni, amíg a szelek nem mennek ki belőle - tornáztatom - mert úgy nem fog tudni rendesen enni. Ez kb. negyed óra szopi előtt a pelenkázón.

Nálunk régebben volt olyan, hogy fürcsi után nem aludt el, sírt. Ilyenkor mi nem babusgattuk, nem sétáltunk vele, nem szórakoztattuk. Sajnos hosszú sírás volt a vége a kiságyban. Negyed óránként megnéztük, símogatás. Vagy volt hogy magától pár percre abbahagyta. És így ment a követekző szopiig, ami kb. 2-2,5 óra után volt, eddig bírtam én is. És utána olyan jól aludt, szegénykém kifáradt, de ebben erősnek kellett lenni, mert csak így tanulja meg, hogy este már alvás van és nincs popsiriszálás.
Neked sem lesz jó hozzú távon a sok éjszakázás.

Most már fürdetés után - 8 körül - eszik és alszik kb. 3-4-ig. Nem is tudom mikor volt fürcsi után sírás. és onnantól kezdve ált. 3 óránként kaja van. Dél körül - éppen hogy jön ki az etetéssel - sétálunk. Lili 5 után már nem nagyon alszik, amit nem is bánok mert így álmos lesz este.

Tegnap nagyon nyügi napunk volt, főleg a délután sokat sírt, nem nagyon aludt és volt, hogy 1,5 óra után adnom kellett neki enni. igaz előtte nem sokat evett.

Na meg estére megint csinálnom kellett tápot, igaz csak 15 ml evett, mert álmos volt, de sajna megint nem volt elég.
Nem értem én ezt, annyira változó, hogy melyik nap mennyi a tej. És annak ellenére, hogy szedem a sok bogyót. De nem idegesítem magam rajta, máshol már 3 hónaposan főzivel etetik a gyereket inkább mint táppal.

Szóval Judit, én ha azt látnám, hogy 10 percig intenzíven eszik és ő az aki abbahagyja az evést, akkor nem adnék neki rövid időn belül, kibőjtölném legalább a 2 órát. Nem könnyű de szerintem így ő is beállna egy ritmusra.
Többiek, mi a vélemény???? Hülyeség???

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Szóval amit még szerettem volna írni tegnap, hogy Olivér egyre kevesebbet alszik, de ez azzal jár, hogy evés után ha nem alszik el, akkor kb. fél órát elvan, nézelődik, rugdos, stb, aztán elkezd először csak nyavalyogni, aztán előbb-utóbb sírni, ilyenkor van az, hogy egy darabig szórakoztatom valahogy, aztán ha semmi nem segít, akkor megetetem, és vagy elalszik ettől, vagy folytatódik az előbbi, hogy egy darabig elvan, aztán nyűglődés, sírás.
Ezzel sem nagyon tudok mit kezdeni.

Edina, amit írtál, lehet, hogy hatásos, de én nem bírom sokáig sírni hagyni Olivért, lehet, hogy túl enegedékeny vagyok, de én úgy vagyok vele, hogy egy pici baba még nem sír ok nélkül, és ha sír, akkor meg kell őt vígasztalni így vagy úgy.

A szoptatások lerövidítésével sem tudom, hogy mit kéne csinálni. ma pl. 13:10-től 14:30-ig szoptattam, közben volt egy peluscsere, többször elaludt a cicin, levettem, vártam egy kicsit, felébredt, és újra kereste a cicit, sírt, visszatettem, aztán úgy elaludt, hogy most is alszik még. szóval az első 10-15 percet valóban intenzíven ette, utána már csak alig evett valamit, de valamennyit mégis, ha ez kellett neki, hogy elaludjon. vagy rosszul gondolom?

holnap megyünk az államkincstárba, meg a munkahelyemre igényelni a sok mindent. Már előre félek, hogy mi lesz, sorban állás, Olivér sír, stb.

Tina, engem is a könnycsatorni kimosással fenyegetnek. Most ez a legújabb hóbortja a dokiknak? OLivérnek váladékozott kicsit a szeme, mostam neki kamilla teával, egy darabig elmúlt, aztán visszajött, aztán a doki felírt szemcseppet, az használt, amikor mentünk a dokihoz Olivér szeme tök szép volt, aztán rá 2 napra újra elkezdett kicsit váladékozni, de már közel sem oyan vészes, mint volt.

Momoska, Tina, nagyon édesek a babák, és Aliz is.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Judit: Ha kaja után Lili nem alszik, ugyanez van és ez természetes, hogy akkor előbb sírnak a kajáért. Ez nálunk is így van, ha nem alszik el, akkor 2 óra után már keresi a cicit. Én már azért húzom egy kicsit az időt. Attól függ mennyire tudom elszórakoztatni. Ha nagyon nem akkor adok neki, de egy kis sírás nem árt.

Azért én sem bírom ám sokáig ha sír, nem úgy kell érteni, hogy hagyom félórákat sírni, de nem is kapom fel minden egyes nyösszintésre. Persze ha valami baja van az más, de ha látom hogy csak hiszti.....

KépKép
domidina
 
 

 
 

tina,
david kesz pasi. komolyan. annyira karakteres az arca, nem olyan uniszex, mint borisze. nalatok biztos tudjak mar a rokonok, kire hasonlit?!
judit,
a sirnihagyas bejon, az esti altatasnal. csak nagyon szar. alizzal vegigszenvedtuk anno (4 nap volt), aztan mar minden segitseg nelkul elaludt magatol, mindenki irigyelt, meg meset se igenyelt soha. most kezdtem el neki, hogy miutan boriszt leteszem, meg legyek vele is, ezert kap egy rovidke meset. borisz ilyen szempontbol nyugisabb, ha o nyuszizik lefekteteskor, akkor rovid ideig, s igazabol magat altatja csak, olyankor megsimizem neha (eleinte meg az apja kisujjat fogta, most mar az se kell neki, de altalaban mar szo nelkul elalszik). de nem tudom, hagynam-e ot is uvolteni, ha olyan hosszan birna, mint aliz anno. nalunk keso delutantol furcsiig van a nyugoskodes, akkor nem hagyom sirni, de a szopcsit en is utolso vigasznak hagyom, igy is egesz hajnalban nyom-nyog, nem ha meg tobbszor enne.
szerintem, azt hidd el, hogy iszonyat hamar valtoznak a kolykok. egyik pillanatrol a masikra elmulik egy-egy kiborito dolguk (aztan jon masik:-)), s a 6 hetes kor meg a harom honapos tenyleg vizvalaszto, szep lassan beletorodnek ebbe a vilagba.
aztan majd jon a fogzas, a dackorszak stb.:-))) s ez az 5 eves kor se konnyu, sot.....

ma voltunk borisszal kontrollon a korhazban. azt mondtak, meggyogyult. ma este mar nem kell antibiotikum:-)) hurra!!! jutalmul veszunk neki egy bebitornaztatot, mert mar kezd meglepodni azon, ha veletlenul megut valamit, akkor az megmozdul. aliznak volt, de tonkrevagta:-) :twisted:

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Momoska!
Köszönjük a dícséretet! :) Egyértelműen tiszta apja, aki csak ránéz ezt mondja. :) Tök jó, hogy már nem kell gyógyszer, majdcsak kilábaltok már ebből a kórságból. :)

Judit!
Ahogy olvaslak Dávid is hasonló dolgokat csinál. Nekem úgy tűnik, hogy Olivér nem azért akar szopizni, mert éhes, hanem mert a cicin tud elaludni. Nálunk is ez volt. Első körben én ilyenkor megpróbálom hasra tenni, mert úgy többnyire elalszik, ha ez nem jó, akkor hátra és próbálom a cumit. Ha ez sem jön be, akkor vissza arra a cicire amelyikből szopizott.
Ha viszont látom rajta, hogy ébren tök jól elvan, akkor szórakozatom, majd kb. 1 óra elteltével -a szopi befejezése után-már elég álmos, akkor még pár korty és perceken belül elalszik.
Amit Momoska írt tényleg igaz, hogy mennyire változnak. Egyik este azt vettem észre, hogy Dávid teljesen egyedül elaludt a kiságyban, pedig még ébren raktam le. Én elaludtam és 2 óra múlva ébredtem arra, hogy sír. Azt hittem ez a szokásos félóra-óra fentlét utáni nyügi, de meglepődve láttam az órát, hogy bizony már a következő szopi ideje. (Gondolom közben aludt, mert azért ennyit szerintem nem bírt volna sírás nélkül. :) ) Napközben nem csinál ilyet, akkor szórakoztatom. Így próbálom kialakítani a nappal és az éjszaka között a különbséget.
A könnycsatorna átmosásra sajnos valóban szükség volt, mert amikor megcsinálták, mondta a főorvosnő, hogy mind a két oldal el volt záródva. Most szemcseppezünk, remélem ha abbahagyjuk sem fog visszatérni a váladékozás.

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!
csak gyorsan beugrottam, nem tudok visszaolvasni, meg Bekescsaban vagyunk, holnap ebed utan indulunk vissza, remelem vegig aludni fog Nori az uton...
Jaj, tegnap megprobaltam betenni a kisagyba ebren, hogy elaludjon, haaaaaaat, elkezdett sirni, es mar attol sem hagyta abba hogy kivettem, annyira felhergelte magat... aztan a faradtsagtol bealudt, majd husz perc mulva kezdodott elorol az egesz...
nalatok meddig sirtak a babak a kisagyban es aludtak el? olyan nehez...
mennem kell mert ebred Nori
udv mindenkinek!

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Nálunk Lina nagyon jól bírja a kiságyat. Most már teljesen jól leköti a feje felett lévő zenélő-forgó, azt nagyon sokáig elnézegeti. Persze többször oda kell menni felhúzni, de kb. a 3. után már az sem baj, ha nem húzom neki fel. Én azzal bajlódom sokat, hogy amint kiköpi a cumit megy a bőgés, és van, hogy leteszem, de 5 percenként kell az ágyhoz odaugrálni a cumi miatt. Anélkül ritkán alszik el nappal.
Rászoktam arra, hogy este fürcsi-vacsi után elég sokat beszélgetek vele, énekelek, és ölbe van (vagyis a lajhár pózt szereti ilyenkor a legjobban) mert az aktív figyelem úgy néz ki elég jól kifárasztja, és hamarabb elalszik.
A minap este volt egy jó kis hasfájásunk, már az esti evésnél is folyamatosan ficánkolt, tekergett és nem sokat ért a lábtorna. Éjszaka is nagyon sűrűn fent volt és nyögött. Reggelre még mindig nem jött ki a kaki, és a nyügi is folytatódott, és eszembe jutott, hogy még a legelején, amikor egyszer lázat kellett mérjek, bedugtam a popsijába a lázmérőt, ő meg kétszer is lekakilta. Úgyhogy most is ehhez a "segítséghez" folyamodtam, és szegénykémből sugárból jött a kaki, a fele rám, olyan erővel jött ki. Aztán még 2 adag kijött belőle. Azóta én is majdnem minden szoptatás előtt megtornáztatom egy kicsit, úgy tűnik, használ.

Judit, Linának nagyon csipás volt a szeme elég sokáig, kaptunk szemcseppet, és a védőnéni meg a dokinéni mondta, hogy a kisujjammal maszírozzam a szemzugát az orrnyeregnél. Mostanra már nagyon szépen rendbejött a szeme, esetleg próbáld ki Te is.

Ja, és eszembe jutott még egy infó az alvás-nemalvásról. Nekem a levegőn még akkor is elalszik, ha előtte nyűgös volt. Naponta egyszer kiteszem az erkélyre a babakocsiba (kivéve persze ha nagyon csúnya idő van), és van, hogy még tologatni sem kell, úgy bealszik. De mintha az is beválna, ha egyszerűen csak jól betakarom és rányitom az ablakot, bár ezt még több kísérlettel alá kell támasztanom.

Teszek majd fel fényképeket, de most mennem kell.

Jó pihenést mindenkinek,
Cs.

Kép

Kép
csürci
 
 


sziasztok!

Bár a februári topichoz tartozom( febr 4-én született Zalánkám), feltennék nektek egy kérdést, annyi hasznos infot olvasok tőletek.

Ha a kisfiam szeme elé gyorsan közelítek egy tárgyat, akár csak a kezemet akár 1-2 cm-re , nem pislog.
Pedig úgy tudom ez a reflex veleszületett kellene, hogy legyen.
nálatok megvan ?

Zsuzsi
zsuzsi80
 
 


Sziasztok!

A 2006 tavaszi babák topikjából vagyok. Nagyon, de nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy írjak-e és hogyan, de írtózatosan nehéz megállni, hogy ne tegyem...

Olyan furcsa nekem, hogy elég sokan (itt és a februári topikban is) hisztisnek nevezitek az alig 2 hónapos babátokat.

Bemásolnék egy részt a februári topikba most írt hszem-ből

"Amit meg mint "túlélő" tudok ajánlani: ne várj el a lányodtól semmit. Ösztönei vezérlik: éhes, álmos, anyát akar... de mivel NEM TUD MÁSKÉPP KOMMUNIKÁLNI, EZÉRT SÍR! Szerintem képzeld magad az ő helyébe. Teljesen függesz mástól, aki mondjuk csak japánul ért és te megpróbálod elmagyarázni, hogy mit szeretnél... Te tudsz mutogatni, odamenni, levenni stb... a babád nem. Próbáld meg megérteni,h ogy mit szeretne. Sokat fog javulni a kommunikációtok! Very Happy

Ezen kívül ajánlom még a hordozókendőt: www.bababolt.com És már az említett pihenőszéket. Hanna vagy 4 hónapig vagy abban, vagy a kendőben aludt napközben. Kiságyban alszik első perctől kezdve éjjel. Mindig felvettem, ha sírt (máig is megteszem...) 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott.

A kamillatea kiöli a bélflórát. Egyéb iránt minden gyógytea allergiát okozhat később, a legtöbb természetgyógyász még a kúraszerű használatát se ajánlja.

Elkapatni nem lehet egy 1 hónapos gyerket, max egy 1 éveset... Addig még van időd. Ha sírni hagyod, az erősödik meg benne, hogy nem számíthat rád. "

Domidina!
Van egy könyv, ahol ezt az elaltatási módszert ajánlják, mint amit ti csináltok... hááát, jól bírod.... Én tuti, hogy a fent említett okok miatt se tudtam volna soha 2,5 órát sírni hagyni a saját gyerekemet. De másét sem...
Te mindig ugyan akkor vagy éhes és szomjas? Nem volt olyan, hogy ittál mondjuk 2kor egy kis pohár vizet, majd 1,5 óra múlva megszomjaztál? Nem lehet, hogy a babád se óramű pontossággal működik???? Azért gondolj bele... nem tudja azt mondani: anya, gyere ide, olyan jól esne, ha hozzádbújhatnék, ha érezhetném az illatod.... vagy anya! szomajs vagyok!

Másolnék ide egy másik hsz-ből, szintén Februári topik. Ezt Spulni írta, szívemből szólt:
sziasztok!

"Ne haragudjatok, hogy beleszólok, de nekem egy 2 éves fiam van és átéltük ezeket a sírós napokat-heteket!

Komolyan gondoljátok, hogy egy 1 hónapos baba "rossz" meg "hisztis"? Most bújt ki az anyjából, mindig vele volt, ringatták és szerették ott bent, itt kint meg berakják a kiságyba és magárahagyják???

Még nem alakult ki a bélrendszere, nagyot nő az első hetek folyamán (ugye mindenki büszkén mondja, hogy már méretet váltott a ruhában, de hogy ez a testének micsoda munka volt), minden új neki, nem veszi körbe a burok és akkor ha sír, nincs mellette senki? Esetleg anya néha ránéz, de csak azért, hogy megnézze, abbahagyta-e?

Én sem tudtam, hogy mit vállaltam, amikor megszületett a fiam, de az ő igénye lett az első akkor és azóta is...
Mire kell ideje legyen egy gyerekágyas anyának, ha nem a gyerekére? kaját lehet rendelni ételszállítótól, apa is tud segíteni a házimunkában.... vagy esetleg ki tudnátok próbálni, hogy pihenőszékbe rakjátok magatok mellé, és a nagy figyelésbe is belealszik, elfárad és legalább nem egyedül küszködik egy szobában, hanem anyát nézve nyugodtan elllazulhat - ugyanezt érhetitek el a kenguruban hordozással is esetleg....

A hozzáetetés-itatás pedig nem szükséges szopizás mellett, még nincs olyan meleg, ha szomjas, akkor szopizik egy kicsit és máris megnyugszik...

Tudom, hogy most kritikának veszitek, de segítő szándék vezérelt, viszont ha majd 1-2 év múlva visszagondoltok, akkor már csak távoli emlék lesz a sok szenvedés, viszont a gyerekben nyomott hagyhat, hogy bébikorában magára hagyták a bánatával....
Nekik még nagy szükségük van a közelségre! (esetleg olvassatok bele a 2006. tavaszi topicosok régi leveleibe, ott is előfordultak ilyen gondok, de a tagok egymást támogatták a jóban, vannak ott többgyerekes anyák, akik tapasztalattal osztogattak/adtak tanácsokat - egyébként ott olvastam a ti topicotokról is)

Mindenkinek kitartást és minden jót kívánok!"

Én is!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Vok:
Hát igen, mindenkinek megvan a saját különbejáratú véleménye a dolgokról mint ahogy nekem is, de azt hiszem nem fogok itt neked magyarázkodni vitatkozni erről, mert ahány ember annyi vélemény, és mindenki úgy neveli a gyermekét ahogy szerinte jó, legjobb tudása szerint.

Nagyon sok véleményt olvas, hall az ember, amiből azt szüri le ami szerinte használható és a gyerek javára válik. Én is ezt teszem. Ja és ez a helyzet a hozzátáplálással is. Minden gyerek más és más, más igényekkel, természettel, szervezettel. Ami az egyik gyereknek használ, az a másiknál árthat.

Egyébként nekem is van pihenőszékem, kendőm, hintám, amiket nappal használunk is.

Üdv: Edina

KépKép
domidina
 
 


Vok:
ja és egy kérdés még: A "szakemberek" miért használják a "szopihiszti" kifejezést, és magyarázzák a miértjét????

KépKép
domidina
 
 


vok,
szerintem senki nem veszi kritikanak, amit irtal, ertjuk, h. segiteni akartal, de ezek - az altalad leirt elmeletek - mar - ugy velem - mindannyiunk altal ismertek. az elso gyermekemnel 5 eve meg meglepodtek a nagyszulok, hogy nem adok neki mast inni, csak anyatejet sokaig, de nem vartam ki vele a hat honapot, mivel 5 es fel honaposan ebednel ott ult velunk, s nagyon felcsigazodott azon, hogy mi eszunk, kapott a szajaba fott repafalatokat... szerette am.:-)
ra hagyatkoztam, nem mereven az elmeletekre.
hordozkendot/kengurut se o nem szerette, se en.
jobban szerette, ha mellettem ul valamiben, s beszelek hozza, vagy a szemkontaktust, mint a magzati odabujast orakon at (ezzel a kisfiam is igy van, magzati pozban rajtam max. csak aludni szeret, amugy elunja, de aludni meg szeret a kisagyaban is:-))
kisfiamnal meg csomo mindent teljesen mashogy csinalok mar most is (altatas, szoptatas), mivel o teljesen mas habitusu, es nekem meg mar van melle egy masik gyermekem is, hagyom hogy az o szemelyiseguk dontson, illetve a csaladunk harmoniaja, o is jol erezze magat, mi is, kislanyom is kozben. az egy mas kerdes, hogy vele konnyebb az igeny szerinti szoptatast es a problemamentes altatast vegigvinni, mert nem sir olyan sokat, sot...ezert nem log egesz nap mellen, ha ezt tenne, annak a kislanyom latna karat.
ugyhogy jo tudni azokat, amiket leirtal, de meg fontosabb, hogy mindenki azt tegye, amit a szulok es a gyerek szemelyisege diktal.
a hiszti meg definicios kerdes!!!!
2 honapos kisfiam es 5 eves kislanyom is hisztizik, ha eppen unatkoznak. hol azonnal kepes vagyok szorakoztatni oket, hol nem. ez van:-)
En Vekerdy Tamással értek egyet:
Gyermekeink megbocsátják tévedéseinket, ha azokat is a szeretet vezérelte!
s azzal egyikunknel sincs gond.
ez a lényeg:-))

csilla,
borisz belekeredzkedik szinte az agyaba mar, ha almos, alizzal ezt nehezebb volt elerni. kitudja, miert, a legtobb gyerek nem szereti. borisszal akkor van gond, ha alva teszem le, mert akkor az elso eberebb idoszakaban felriad, s sir. ha ebren teszem le, akkor mosolyog, es elalszik. eleinte, ha sirt ilyenkor, akkor vagy az apja mellette ult, vagy en mentem gyakran megsimizni, de - mazlink van - sose sirt tul hosszan.

zsuzsi,
ezt meg nem probaltam. ha felebred megteszem, s elmondom. de ezek az elemi reflexek mar megszunoben kell, hogy legyenek lassan, nem??
nalunk a gyerek apja probalt ki sokmindent a kolykokon, amit hallott, s rogton raparazott, ha valamit nem ugy csinaltak:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Csak kapkodom a fejem, olvasva itt a véleményeket. Mindkét oldalt megtudom érteni. Bennem is megvan ez a kettőség. Egyrészről úgy gondolom, hogy kire számítson az a csöppség, ha nem a szüleire. Ha nincs semmi baja Dávid sem szokott sírni, akkor csak elvan, nézelődik, beszélgetünk. Ha sír, akkor nyilván szeretne valamit, ha más nem akkor a fáradtságtól sír, de nem tud elaludni, törődésre van szüksége. Ilyenkor még az ágyában próbálom megnyugtatni, simogatom a buksiját. Ha ez sem segít, akkor veszem ki. Próbálom kézben ringatva altatni, vagy a cicire rakni, hogy ott nyugodjon meg, aludjon el. Nem egyszer a vállamon aludt el, büfiztetés közben és így voltunk 1-1,5 órát is. Nekem is jó érzés volt, ahogy éreztem a szuszogását, a teste melegségét. Ezt megtudom akkor csinálni, ha semmi dolgom a háztartásban vagy mással kapcsolatban, de ez legtöbbször sajnos nem igaz. Na és itt jön a másik oldal, amit sok könyv is ír, hogy a gyereknek meg kell tanulnia egyedül elaludni. Több helyen is olvasható, hogy ne ringassuk, tartsuk kézben, mert ha felébred 1-1 alvási szakaszból, és közben leraktuk, akkor észleli, hogy megváltozott körülötte a környezet, Ő bizony nem ott van ahol elaludt és ez miatt felébred, sír.
Szóval biztos, hogy nem könnyű megtalálni a jó megoldást.
Részemről én azzal próbálok egy középutat választani, hogy lerakom az ágyába, vagy a pihenőszékbe és ott vagyok mellette, amíg el nem alszik.
Mindenki próbálja megtalálni a számára és a kisbabája számára is az ideális megoldást, amit Edina is írt és azt a módszert alkalmazni, amit helyesnek vél.

Csürci!
Ha megyünk sétálni a babakocsiban Dávid is képes pillanatok alatt elaludni, nagyon megnyugatatja és elnyomja ha kint van a levegőn. :wink:

Megyek mert felébredt.

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


Momoska!
Jó ez a Vekerdy- féle idézet.

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Tegnap anyuéknál voltunk, végigaludta az utat, és ott is tök nyugodt volt és mosolygós annak ellenére hogy sokan voltunk, mert most utaztunk először haza és mindenki látni akarta Lilit.
Aztán hazafele még beugrottunk Bp-re és vettünk neki egy hiper-szuper hintát, de egyenlőre még csak ismerkedünk vele, remélem ezt is megszereti.

A hintaszékével is ez volt az elején csak rövid időre volt el benne, aztán most meg abban alszik napközben, meg abban hintáztatom. Ime, önhajtós, zenél, rezeg és etetőszéknek sem utolsó. Igaz nem volt olcsó de remélem megérte.

Kép

Különösebb változás nincs nálunk, szerencsére a cici közbeni ordítást is elhagyta, egyre többet mosolyog, sokat beszélgetünk, és olyan édi ahogy figyel és nézi mit mondok neki. Már gagyarászik is egy keveset.

Az esti program is változatlan, továbbra is a fürcsi után már a kiságyba megy aludni. ÉN is altatom egy keveset, de ilyenkor már amúgy is fáradt, lévén hogy 5-6-os etetés után már nem alszik és kifárad estére.
Van hogy úgy teszem be a kiságyba hogy még nem alszik, még pislog, mocorog, keresi a helyét, de többnyire aztán elalszik. Ma is 8-kor evett aztán f4-ig aludt.
Szerencsére most tejcsi is van annyi amennyi kell, uh. most nem panaszkodom, minden jó és szuper....

SZép napot nektek
Edina

KépKép
domidina
 
 


tuti ez a hinta.:-)) en szeretnem biztosan, ha lenne az en meretemben. ramferne.
(aliz 3-4 eves koraig nem birta a hintakat, sot mar attol sirogorcsot kapott, ha egy hintat latott, ami mozgott. egyzser vki a jatszoteren meg is kerdezte, vittuk-e mar szakemberhez ezzel. nem elijesztesul mondom, mert ezzel a kiveteles kolykok koze tartozott. most mar imad hintazni.)
borisz egy jatzsoszonyeges tornaztatot kapott, de egyelore aliz meg jobban elvezi:-)
en sem panaszkodom, de azert a keso delutantol furcsiig tarto nyugoskodeset kihagynam, meg a hajnali 5-tol reggelig tarto nyogdoseseit is:-) brrr!
viccesen csinalja ezt a nyugoskodest. egesz nap kis harmonikus baba, s 5 utan barmennyit is aludt, barmikor is kel fel egyszer csak elkezd sirni, neha egy mosolybol valt at, s ugy tunik, mint aki nagyon almos, akkor is, ha elotte ebredt fel (nemigazan hasfajas), sokszor bele is alszik, s akkor ugyanolyan nyugosen ebred. viszont mihelyt felrakom a pelenkazora, h. megyunk furcsizni, elkezd vigyorogni, dumalni tagra nyilt szemmel, s ezt a jokedvet mar meg is tartja lefekvesig. kis huncut! lehet, hogy mar 5kor meg kellene furdetnunk:-), lefektetni, s akkor hajnal 3-4-tol kezdodhetne nap:-))) tuti lenne.
amugy reggel es ejjel mar nemigazan szol, ha felebred. nyogdos csak, neha dumalgat. ma egy orat is eldumalgatott reggel a zenelo-forgojanak, en meg neha belealudtam.

kicsit felhaborodtam Vok hozzaszolasan, mert sosem birom, ha valaki osztja az eszt (bocsi vok) olyan szituaciokra, amelyben nincs maga is benne. mert nem ugyanaz az anya, nem ugyanazzal a gyerekkel, az nem ugyanaz a szituacio, s barmennyire is a joindulat vezerli, azert megiscsak "eszosztas", hiszen azt feltetelezi, hogy egy udvos modszer letezik, s aki nem azt koveti, az nem szereti a gyereket, vagy legalabbis tudatlan. ezert beleolvastam a topicjukba, s jol sejtettem, hogy ott megy a szapulas: "szegeny gyerekek mennyit szenvedhetnek", "raferne egy pszichologus nehany anyukara" stb.

Azt mondta egy skinhead nekem egyzser regen egy autobol kikiabalva:
"ahol szeretet van, minden van" :-))) (majdnem er annyit, mint vekerdy:-))

holnap talan vegre mar eljutunk a 2 hos oltasra a kismajommal!

Kép
Kép
momoska
 
 


Képzeljétek, a 2 hós oltáson kaptam a dokitól beutalót hasi UH-ra. Kérdeztem tőle szerinte mennyi időre fogok időpontot kapni. Azt mondja, kb 2 hét a várólista.

Na ma fölhívtam őket, és mikorra kaptam időpontot? ÁPRILIS 24!!! :shock:

Mondjuk nem tudom az UH korhoz van-e kötve, vagy akkor is még jó?

Amit még írni akartam, pár napja vettem észre, hogy Lili háton fekve emelgeti a fejét, mintha föl akarna ülni. Tök furi...

Na megyek, mert kezd elaludni, uh. talán be tudom csempészni a babakocsiba, megyünk levegőzni egy kicsit.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Mint tudjátok külön szobában alszik Lili, ott is szoktuk fürdetni, ilyenkor apa hozza a fürdőből a kád vizet, amivel elég nehéz mozogni.

Tegnap aztán úgy döntöttünk hogy áttelepülünk a fürdőbe, azt befűteni is könnyebb, nem kell az egész szobát, utána meg rohadt meleg van.

Csak az a baj, hogy nincs olyan nagy felületem a fürdőbe ahova le tudnám tenni, pelenkázni, öltöztetni stb. Ill. van, de a ferdetető alatt és csak lehajolva tudok a Lilivel foglalkozni, ami nem igazán kényelmes. Uh. marad az hogy a szobájában intézzük az öltöztetés részét, csak nagy a hőkülömbség a két helyiség között, attól félek hogy megfázik.

A hintát továbbra is csak egy-két percig tűri meg. Remélem hogy szeretni fogja, mert akkor kidobott pénz!!! Talán ha majd egy kicsit nagyobb lesz....


Ti hogy vagytok tejcsivel??? ÉS a házimunkával??? Csináltok már ezt-azt, főzés???

Elég sz@r idő van, esik az eső, sétálni sem lehet menni :cry:

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!!

Vegre, van egy kis idom irni :P

Most ment el a doki, Nori megkapta a masodik Rota virus elleni szert, es nagyon jol turte, azt mondja a doki hogy egy babat sem latott meg hogy nem sirt utana, raadasul epp elotte kezdtunk el szopizni ahogy jott, es felbe kellett hagyni, es akkor sem volt semmi gond, teljesen nyugodt maradt. Aztan folytattuk a kajalast, es hamar bealudt, es most is alszik.

A hosszu utat (Vecses-Bekescsaba majd egy het mulva vissza) nagyon jol turte, odafele delelott mentunk, akkor sokat aludt, visszafele pedig fele ideig ebren volt, mert nyogdosott es probaltam mindennel lekotni a figyelmet, mert eleg siros volt. Azt vettem eszre, hogy vizszintes allapotban nyogdos es sir, de ha felveszem es fuggoleges allapotba kerul, akkor jobb. de az is lehet, hogy csak azert jobb, mert felveszem... :roll:

Bekescsaban nagyon sokan jottek latogatoba -rokonok, baratok- es egy ido utan nagyon faraszto volt, jo ujra itthon, a nyugiban :)
Volt egy fotos is es keszitett kepeket, egyet felteszek, tok jok lettek!

Kép ebed utani alvas

megyek megnezem Norit mert megint kuzd a nyogdosessel!

ja amugy ejjel szinte semmit nem aludtam, Nori vegig nyogdosott, adoki mondta, hogy ahol ma volt, szinte mindenhol ezt mondtak.

szep napot!
Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Ígérem utoljára :D

DomiDina!
Próbáltam rákeresni a szopihiszti kifejezésre, de csak babanetes oldalakat dobott ki. Ha van olyan webcímed, megköszönném, mert utána olvasnék. Még nem hallottam ilyenről, csak szopi sztrájkról.

Momoska!
Azért elolvashattad volna az elejét is, hogy Eszti miért írta a pszichológust.... a szülés utáni depresszió miatt (amin ő is keresztül ment) és nem a topikokhoz írta.

Egyébként úgy gondolom, hogy ha csak 2-3 anyukát sikerült meggyőzni arról, hogy nem csak a sírós út van, már volt értelme.
A másik: itt is "osztjátok az észt". Szerintem mindenki azt csinálja. :) És tartom: aki sír, nem boldog. Az én értelmezésemben szenved.
Én úgy érzem, hogy nem csak egy utat fogadok el. Nem tettem olyan kijelentést, hogy csak az jó, amit én mondok, vagy csinálok, vagy gondolok, vagy hogy én nem követnék el hibát Hannával szemben.

Mindemellett köszönöm,h ogy legalább elolvastátok, amit írtunk.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


sziasztok,
borisz megkapta az oltast, lazas ugyan nem lett, de fajlalhatta a labat, mert felsikitva sirt utana 2 oraval, viszont f9-tol reggel 7-ig aludt, ugy kiutotte a cucc. ma egyelore jo kedvu. holnap meg csiposzures.
nalunk a hasi uh-t megcsinaltak a korhazban, mondvan, legyen is vmi haszna, hogy itt vagyunk:-)))

edina,
mi a furdoben furdetunk, s a mosogepre teszunk egy olyan kisagyra teheto pelenkazo valamit, de utana megtorolve, szaraz torolkozoben, de meg meztelenul bvisszuk a szobaban, s ott oltoztetjuk.

edes lili a kepen,
amugyis szeretem az alvo babakat. szepek, kisimultak, s szulokimelok.:-)
szep napot
m.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Jó lett ez a kép. Gondolom mekkora megkönnyebbülés lehet már, hogy végre itthon vagytok.
Ezen a Rotavírus elleni oltáson gondolkodom én is.

Momoska!
Jó nektek, hogy már Ti is túl vagytok az oltáson. Ügyesek vagytok, hogy ilyen jól viseltétek.

Edina!
Mi a fürdőben fürdetünk, abból a megfontolásból, hogy azt könnyeb felfűteni. (Bár ott folyamatosan megy a fűtés, a szobákban meg szabályzó van és ott kb. 21-22 fokot tartunk, a fürdőben meg 23-24 fok körül szokott lenni, kb. 25-re fűtjük fel.) Fürdés után én a fürdőben öltöztetem. Kicsit macerás ugyan, mert a férjem félrehúzza a kiskádat és a helyére rakja a pelenkázólapot. Aztán ahogy haladunk az öltözéssel úgy szoktam mindig egy kicsit jobban kinyitni az ajtót, hogy ne legyen nagy a hőmérséklet különbség ha kimegyünk.
Házimunka terén a főzés kivételével mindent csinálok, bár már többször főztem is, mert a nagymamák egyike sem ért rá. Kissé fárasztó, mert általában pont mire végzek, ledőlnék egy kicsit, tuti, hogy Dávid akkor ébred fel. Dehát ez van. Muszáj megcsinálni.

Szóval megyek is, mert vár a mosogatnivaló... vagy....már sír, mosogatás halsztva...

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


jujjj!
bocs csilla. leliliztem norit! :?
termeszetesen NORI EDES ezen a kepen!:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Momoska: Szerintem is édes Lili amikor alszik, de szerintem Te Norira gondoltál nem? Az utolsó képre igaz? De tényleg nagyon édes, és ahogy így elnézem az arcvonásai nagyon hasonlítanak Lilire.

Mi is megvettük a rotát, de majd csak a 3 hós oltással együtt kapja meg.

Mi is sokat aludtunk az éjjel, f8-kor evett, aztán f9-kor aludt el és utána f5-kor újra.
Mondjuk volt este egy kis sírás, nem tudom mi lehetett a baj, mert evés után elájult szinte, olyan álmos volt, lévén hogy déltől több részletben aludt vagy egy órát. Aztán letettem aludni, elmentem fürödni meg vacsizni, de már a vacsi felénél hallom ám hogy sír. Persze az apja bement hozzá, így csak akkor mentem fel, amikor végeztem.
Aztán mondja ám, hogy folyamatosan tömi az öklét, meg jönnek a pukik is, uh. biztos még éhes. Igaz is hogy sok tejem nem volt estére, de mivel bealudt hát nem csináltam tápot, (kb 100-at igy is ehetett) de így kénytelen voltam. Aztán mire elkészültem vele, addigra újra elaludt, uh. ezt megint önthettem ki reggel.

A fürcsit is megoldottuk úgy hogy egy lappal megnagyobbítottuk a kád melletti részt, így lesz elég nagy felületem, igaz lehajolni így is kell, de azért kényelmesebb, aztán majd alakul ez is mint minden más is folyamatosan.

Már megint esik az eső, uh. ma is ugrott a séta, pedig jó lenne nekem is egy kis levegő, hiányzik ha nem tudunk kimenni.

Vok: szerencsére elég régen volt, amikor szopi problémánk volt, így már nem emlékszem hol akadtam rá ezekre a dolgokra böngészés közben.

KépKép
domidina
 
 


haaat,
a hazimunka (fozes) dologban nehezen nyilatkozom, mert dicsekvesnek tunhet, s egyelore en is aldom az eget, meg borisz nyugis termeszetet, de miota megszuletett, tobbet fozok (meg mosok es vasalok is brrr!!!), mint valaha. most pl. mezes-mustaros-brokkolis pulykafalatokat, mivel oviba menet borso bealudt, ezert utba ejtettuk a piacot, s jol bevasaroltam. itthon aztan felkelt, evett, s ujra bealudt (biztos meg az oltas hatas), ezert fel is tettem a kajat.
aliz mellett sokaig alig tudtam valamit csinalni, ha nem volt otthon az apja, szerencsere sokat otthon volt, , csak mikor masfel eves koratol mar be lehetett vonni. bar meg mindig igy van, ha o itthon van, akkor szinte allando figyelmet igenyel, s mar - sajna - segiteni se van mindig kedve. hm:-)

ja es szegenyke 2-3 napja elegge tejkiuteses (borisz, nem aliz, bar, mikor borisz beteg volt, s fejtem le tejet, akkor egyszer megivott fel decit: aszonta, nem olyan rossz, de jobb a tonhalas teszta), ezert most visszafogom magam tejtermekileg, ami sajnos a hatartalan tejcsoki mennyiseget is erinti, kisse feszult is vagyok egesz nap:-)), aztan majd szep lassan - legalabb a csokit - visszakiserletezem:-) azaz remenykedem, h. nem az a ludas.

ti hogy alltok a kakilassal?(marmint a kolykoke erdekelne, persze:-)) borisznak szinte csak akkor volt aranysarga, s kisse kenocsos a kakija, amig antibiotikumot szedett (fura osszefugges), azota megint sotetebb es nagyon folyos, s szuletese ota napi min. 3x, de ha lehet, tobbszor.

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok!

mi Tinaekhoz hasonloan furdetunk, oltoztetunk furdeskor. furdes utan az orvos altal felirt olajjal kenem be Norit. Ti mit hasznaltok, milyen olajat vagy kremet?

Nori 3 orankent eszik, az esti furdetes utani etetest kicsit korabbra szoktam tenni h talan igy kevesebbet kelunk fel ejjel (hasonlot olvastam a suttogoban - lancetetes). Napkozben meg probaljuk huzni az idot, mert a doki szerint annyit eszik h eleg lenne 4 orankent ennie (140-200 ml). Persze, ugy etetem ahogy Nori kivanja, nem hagyom ehesen sirni. nehogy valaki itt leszidjon...

Kakilas: mostanaban, a rota beadasa elottig nagyon keves volt a szeklet (az azelotti idoszakhoz viszonyitva) napi 3 pelus, pisi meg nagyon sok. a rotatol most tobb van, zoldes szinu, kicsit olajos es van hogy vannak benne feher kis darabkak (gondolom ez a tej).

En nem mentem at elolvasni a Vok altal irt forumra, de most ugy erzem hogy biralgatnak. elnezest, de soha nem voltam anyuka, sehol nem tanitottak hogy mit hogyan kell, az anyai osztoneimre hallgatva teszek. Nekem pont az a bajom amugy hogy nem vagyok kepes a kisagyba tenni Norit, hanem velem alszik es a doki szerint hosszu tavon jobbat tennek Norival is ha hagynam kicsit sirni h alomba sirja magat.

Hetvegen megyunk megnezni egy babauszast, ha tetszik, fogunk jarni. ti hogy alltok ezzel?

udv,
csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


ja, azt vettem eszre, hogy nyogdoseskor ha simogatom a buksijat akkor abbahagyja es alszik tovabb. de ha nem folyamatos a buksi simogatas akkor ujra kezdodik...

KépKép
Kép
csillaz
 
 


nalunk apa vinne mar nagyon babauszasra, mert borisz iszonyuan elvezi a vizet, nincs az az ehseg, faradtsag, kimerultseg, ami ne mulna el a furdokadban. ott csak nyugi van, mosoly, huncutsag, de en valahogy odzkodom a fertozesek miatt, pedig nem vagyok egy betegsegparas, se tulfeltos, de ez a maniam. alizzal nem volt kerdes, mert szuletesetol kb. hat honapos koraig nathas volt, ezert nem vittuk, nyaron meg mar a balatonban landolt, s akkor azt meg nem annyira elvezte, h. szivesen vittuk volna utana babauszasra.
kb. 2 eve szerette meg igazan a vizet, azaz mar nem parazik, ha a terdenel tovabb er, mert eleinte az is zavarta, ha uszogumiban van, s nem erez talajt a laba alatt, de aliz extra panikos volt kicsinek...:-) mostanaban csak a szellemes-felelem megy, az egesz oviscsoport szellem-lazban eg, ami nem gaz, ami a fantaziajukat illeti, de fel sokszor ezert egy-egy szobaban egyedul maradni...! decsakkinovik!

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Mi is gondoltunk a babaúszásra van egy ismerős aki viszi a lánykáját, mondjuk ő már 10 hónapos.
Szeretnénk is meg nem is, éppen a fertőzések miatt, na meg az esetleges fülgyulladás miatt.
A párom már a fürdéskor is mindig óv attól, hogy nehogy víz menjen a fülébe, hát akkor mi lenne az usziban!!!!
De majd mi is előbb megnézzük, na meg kikérdezzük erről a csajszit is, aztán majd elválik.

Én nivea termékeket használok fürdetéshez. Popsikenőcs, babaolaj, törlőkendő. A doki írt fel popsikenőcsöt, amit úgy kevertek ki, de pöttyös lett a popsija és áttértem a niveára. Ez vastag réteget képez a bőrön a másikkal ellentétben. És nagyon szép a bőre.

Álomba én sem hagyon sírni Lilit, de ha van pl. valami dolgom és éppen le kell tennem hozzá és sírni kezd, akkor nem kapom fel azonnal. Persze más az amikor csak úgy nyüglődik, nyöszörög, sír egy kicsit, unatkozik, és más amikor üvölt. Na azt nem hagyom.

Mostanában pl. nappal szívesebben alszik, fekszik a pihenőszékébe és ha álmos abban is szokott még elalvás előtt nyüglődni, sírdogálni egy kicsit, nyöszörögni, de én ilyenkor nem veszem fel, mert tudom hogy csak elalvás előtti nyügösködés. És egy kis idő múlva el is alszik. Na közben ringatom ám, meg ott vagyok mellette, nem egyedül nyüglődik magában.
De hihetetlen hogy mennyire szereti, előfordul, hogy akkor sír, amikor kiveszem.

Ma pl. 9-es evés után láttam, hogy nagyon álmos, és betettem a kiságyba. Aludt délig. Gondoltam legyen ott is.

Most meg itt van mellettem a pihiben és már vagy egy fél órája nézelődik, jár keze lába, a lógóit bámulja és ütögeti. Egy szava sincs. De lassan álmosodik is, uh. sétálni fogunk!!! Igaz nagy a szél, de 15 fok van, és kell a friss levegő.

Csilla. Jó sokat eszik Nóri. Ez igen!! Lilinél még van hogy csak 100-110-et eszik. A legtöbb 170 volt.

KépKép
domidina
 
 


nalunk se eszik borisz ilyen sokat. bar csak a korhazban kellett mernem, meg utana 1 hetig meg, de, ha 110-120-nal tobbet eszik, az vissza is jon altalaban:-)
viszont a tulszarnyalta a 6 kg-ot, amivel - ha a szuletesi sulyat nem is - a korhazbol hazahozos sulyat mar megduplazta.
most meg gyakoroltatnom kell, mert a franya nemigazan tamaszt ki hason, s csak nyogve-nyomva emelei a fejet egy icipicit, bar aliz is ezt tette, de neki torticollisa volt(ferde nyak, elfekudte), borisz is kicsit jobbra dolos, de neki nem feszes a nyaka, most megnezettem az ortopedian, mikor volt csiposzures. azert meg elmegyunk jovo heten csipo-UH-ra is.
mostanaban inkabb az idegesit, hogy olyan kis bujos, laza baba volt, de egyre inkabb feszesebb, s gyakran feszit hatrafele, ha a kezunkben van. nem szenved ilyenkor, csak nem olyan rankomlo mar:-( majd megnezetem....ezt is.

Kép
Kép
momoska
 
 


Momoska,
mar ki kellene hogy tamassza magat hason?

Hu tegnap este szegenykem nagyon sirt, ha felvettem, ha letettem, barmit csinaltam, csak sirt. nagyon faradt lehetett, de most meg edesdeden alszik, reggel meg nagyon sokat mosolygott.

ja, a 200 utan meg evett 90 milit tegnap.

udv,
csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Babaúszáson gondolkodunk mi is. 3 hónapos kortól javasolják. Azért majd előtte gondoltam elmegyünk megnézni, hogy hogy is zajlik egy ilyen foglakozás.

Edina!
Ezt a pihenőszéket szoktam én is próbálgatni, de Dávid nem igazán vevő rá. Majd rakok én is fölé, valami játékot, mert úgy vettem észre, hogy az ágya fölött lévő zenélő-forgót már követi a szemével.

Csilla!
Fürdetéskor én gysz.tári fürdetőt és paraffin olajat használok, popsikrémnek meg Sudocremet. Bár én az olajat fürdés előtt szoktam a hajlatokra, de azt sem minden alkalommal. Ha szükséges, akkor pedig fürdés után hintőporozom a hajlatokat, hogy ne fülledjen be, na meg persze előtte alaposan áttörlöm. Mondjuk épp ma vettem észre, hogy a popsiján kicsit kipirosodott a bőr. Lehet, hogy attól, hogy ettem egy picit fűszeresebbet és az okozta... :?
A buksi simogatás nekünk is bejön alvás előtt. Napközben úgy alszik el.

Kép
Kép
tina82
 
 


Ja! Az adagokat tekintve Dávid ált. 110-170-et eszik, bár inkább a 140 körüli adag a jellemző. Estére azért kevesebbet, akkor 100-110 körül. Neki most 4520 g a súlya. Szóval súlyához képest többet eszik, mint amennyit számolnánk. Látszik is az eredmény. (2630-al jöttünk ki a kórházból, ami 17-én lesz 2 hónapja.)

Kép
Kép
tina82
 
 


csilla,
hat nem fel kell tamasztania magat, csak a ket kezet elore tenni, s a fejet, ha lehet elore nezve emelni. borisznak, ha mi magunk elore fogjuk a ket kezet, akkor mar probalkozik a fejemelessel, neha kozepre is tudja tartani kicsit, de inkabb jobbra, hason is jobbra szereit forditani a fejet, haton nincs kulonbseg sztem.
ulesbe huzva azert mar kicsit tartja magat. meg meg neki tobbet van okolben a keze, mint kinyitva. ez se teljesen normalis.
ti többiek hogy alltok ezekkel?

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Edina!
Hol vettetek a pihiagyat es mennyi volt?
Amugy csipo uh-ra mi is csak aprilisra kaptunk ip-ot… a hasi uh mit allapit meg? (bocs de tudatlan vagyok)

Annyira boldog vagyok, tegnap Nori a kisagyban aludt, egeszen 1-ig, akkor szopizott – elotte 8kor evett – majd legkozelebb 5.30-kor. Ugy erzem, fejlodunk ejjeli alvasugyben (kisagyban es hosszan). Tokjo

Tegnap Nori egyszer 240-et evett, jo kis evokeje van!

Momoska! Borisz szep sulyu, gratulalok!!!! Mi sztem 3 hos korra duplazzuk a szul sulyt – 2.720gr –. Most 5.120 gr. Ja es nem semmi kajakat keszitesz, nekem sajnos meg nincs ra energiam.

Norival sokat hallgatunk Halasz Jutkat es tancolunk ra, a tukor elott, es mindig engem nez es ram mosolyog, annyira edes! Tegnap nyelvnyujtogatosdit jatszottunk a tukor elott, nagyon vicces volt :P

Rotaval kapcs csak annyit irnek, -sajat tapasztalat- h ne etetes utan adja be a doki mert akkor kibukja ahogy nori is tette. Tapasztalatlansagomnak koszonhetoen, ill. a doki nem figyelmeztetett….

Tegnap orrszivoztunk de csak kezivel, N nehezen viselte de utana megkonnyebbult.

Nori meg nem teszi elore teljesen a kezet hason fekve csak kicsit behajlitva majdnem elore, a fejet sem emeli hatarozottan fel, picit. Okolbe mar nem sokat szoritja a kis kezet.

Ja, a hasa alatti borredonel csikban reces a bore, kerdeztem a dokit h ez normalis-e, azt mondja teljesen ok, bepallik neki es emiatt van. Haaaaaaaaaat nemtom…. Nalatok van ilyen? Es kezelitek vm-vel?

Legyen szep napotok! Es tegyetek fel kepeket! Es aki eltunt, irjon ujra!!!!!!!!!

Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Csilla: Hááááát tényleg jó velőkéje van Nórinak. Mi csak azt szoktuk mondani ha sokat eszik, hogy a kis "szivornya kisasszony"
Ész ha jól tudom csak szoptatod ugye? De jó nektek hogy ennyi tejed van, persze ha jól tudom.

Én most megint szenvedek a mennyiséggel is, meg péntekre begyulladt a jobb mellem, és annak is majdnem a fele. Arra ébredtem hogy iszonyúan fáj. Délutánra már jól be is lázasodtam, kivoltam teljesen. Antibiotukuom vettem be még korábban irták fel. Meg masszíroztam, melegen tartottam, de a mennyiség azóta igen lecsökkent.
És hiába masszírozom, nem tünnek el a csomók és nem is tudja kiszívni, fejni meg aztán pláne nem, így újra elő kellett vennem a tápot már délelőtt is sajnos.
De rettenetesen utálja, olyan szar ize van, pedig még meg is édesítettem. Persze annyira keveset azért nem eszik, hogy egyen is eleget belőle, már gondoltam arra is hogy előbb abból adok egy keveset aztán után jöjjön a cici. Sokszor öklendezik tőle.

A pihiszéket ajándékba kaptuk, de bababoltokban lehet kapni és sokféle van. Rendelni is lehet a neten, ha nem kaptunk volna akkor ott vettem volna én is. Ez 12 eFt volt, és kb. ilyen ára van.

Nekem az volt a fontos, hogy hintáztatható legyen és ne fix. és állítható támlája, és van egy híd amin játékok lógnak. De van zenélős, rezgős is persze jóval drágábban.

Lili nem igen szeret hason, emelgeti a fejét, de nem túl magasra. Most inkább ha háton fekszik akkor emeli a fejét, mintha föl akarna ülni. A keze sokszor még ökölben van.

Mi a jövő héten megyünk hasi UH-ra, magánrendelésre, én nem várom meg a másfél hónapot. Igaz itt fizetni kell 1000 Ft, de legalább megvan.


Na most már megyek mert felébredt és sír....

KépKép
domidina
 
 


huuu csilla,
aliz evett ilyen hatalmas mennyisegeket, de o ugye ejjel soha, s nappal is max. 5x, mar kb 1 honapos koratol.
mi voltunk csiposzuresen, rendben lattak a csipojet, de en megemlitettem, h. hason foleg jobbre forditja a fejet, ezert elkuldtek csipo UH-re, s mar jovo het szerdara be is irtak, mert allitolag fejtartashiba is lehet csipotol, s ha attol van, akkor hamar el kell kezdeni kezelni. neme ertem, titeket miert csak aprilisra...! hova jartok?
borisz eleg furan viselkedett a hetvegen. szombatra virradolag egesz ejjel 2 orankent nyogdosott, bele-bele sirt, s mar ejfel elott is egyszer evett meg, pedig ilyent hetek ota nem csinalt, aztan szombaton egesz nap onmagahoz kepest ellentetesen viselkedett, alig aludt, napkozben, nyugoskodott, s a kisagyaba rakva sirt. a baratnomek jottek este, felkeszitettem, h. az borisz nyugos idoszaka, erre 5-kor evett, onnan csak mosolygott mindenkire, nezelodott, aztan leraktam f9-kor, s reggel 6kor mocorgott csak, akkor is csak azert vettem ki enni, mert a melleim mar nem birtak, aztan visszaaludt 8-ig. o meg ilyen atalvosat soha nem csinalt. ezert ma mar el is vittuk jutalmul vasarlokorutra. szerencsere azt is vegigaludta. most meg csuklik.
edina, 100 Ft az barati ar maganban. egyebkent csomo orvos rutinbol kiirja a hasi UH-t, csomo nem. aliz regi orvosa egyszerre kuldott minket csiposzuresre, hasi-, koponya es csipo UH-ra. jo ki tortura volt egy 2 honaposnak. boriszt el se kuldte volna a mostabi orvosunk semmilyen uh-ra, csak a korhazban csinaltak rutinbol.
mindenki mast mond.
ti pl. meddig adjatok a k vitamint?
en csak 6 hetig adtam, de van aki 3 honapig, van aki addig, mig csak anyatejes a kolok, van aki tovabb.
es a d vitamint?
hm.
ma szep ido van meg. kifele a szabadba!

Kép
Kép
momoska
 
 


100 ft-ra gondoltam, az is barati:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


1000 ft-ra gondoltam, az is barati:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Úrja itt, megvolt az ebéd, most kint alszik a teraszon a kocsiba, gyorsan jövök vissza.

A K-vitaminon már én is gondolkodtam, hogy már nem kellene adni, valaki egyáltalán nem ad neki. Na meg már kapott tápot is Lili, igaz minimálisat, de már nem tiszta anyatejes. Meg is kérdezem hétfőn a dokitól, ugyis iratok tápit neki.

A D-vitamint jövő tavaszik ajánlják adni mivel téli babákról van szó, de egy éves korig mindenképpen. Ezeket azért ajánlják tudtommal, mert a tejjel nem jutnak hozzá.

Egyébként nálunk Lili pénteken volt nagyon nyűgös, pont amikor én is le voltam robbanva, meg vendégeink is jöttek. Nem is tudtam velük foglalkozni egyáltalán. Szörnyű egy nap volt. De azóta megint visszaállt minden a megszokott kerékvágásba.

Edina

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Momoska!
Hivatalosan a K-vitamint addig kell kapnia, amíg csak anyatejet kap. ill. ha kap tsz-t, de az adása után 2 vagy több hét eltellik úgy, hogy megint csak anyatej, akkor kell kapnia.
D-vitamin: 1 éves korig naponta évszaktól függetlenül, majd 1-3 éves korig októbertől áprilisig másnaponta 1 csepp. Persze sok esetben ez függ az orvostól is, hogy Ő hogy javasolja.

Edina!
Ide a városba kértél időpontot? Mi kb. 1,5 hétre rá kaptunk, mikor telefonáltam nekik. Bár amikor odaértünk úgy tűnt felesleges volt az időpont, mert majdnem egy órát kellett várni. Nagyon pipa voltam, hogy egy pici babávak sok ember között ott ácsorogjak. A szemészeten ugyanez volt.
A doktornőhöz tanácsadásra mentek? Kb. mikor, mert ma megyünk mi is, még az elejére.
Ha be van gyulladva a melled, akkor szerintem mindig azzal a melleddel kezd a szoptatást, mert val.szeg az miatt van begyulladva, hogy nem ürül ki rendesen. Ha Lili kap előtte tsz.-t akkor már nem lesz annyira éhes, nem fogja olyan intenzíven szívni és nem fog tudni rendesn kiürülni.

Csilla!
Dávidnak a zacsija alatt érztem, hogy picit érdesebb a bőre és egy nagyon picit pirosabb is. Én sokat szellőztetem és Sudocremmel kenem. Úgy látom javul tőle. A védőnővel beszélgettük, hogy több babánál van ilyen. (Kicsit bepállik ott a bőr.)

Kép
Kép
tina82
 
 


Tina:
A szopit mindig azzal kezdtem amelyik be volt gyulladva, ezt már tudtam korábbról.
Csak az a baj, hogy nem tudja kiszívni és fejni sem tudom, mert szerintem el van záródva a csatorna és hiába masszírozom, nem tudom kimasszírozni. Pedig melegítem is.

Tápszert meg csak 20-30 eleinte, aztán amikor nagyon nem volt 50-et adtam csak, utána szopi.

mi 2 hét múlva megyünk a 2. oltásra + a rotát is akkor kapja.
megyek mert 1 kézzel gépelek mert üvölt ha leteszem, kezd éhes lenni. de úgy veszem észre kicsit több ma a tej. igaz 2 órája sincs hogy evett.....

KépKép
domidina
 
 


most mar rakerdezek a dokinal erre a konakionra, mert aliznak is 6 hetig adtam, akkor konkretan mondta (meg egy masik dokink volt), ezert most meg se kerdeztem.
ja borisz a teljes heveget forditva toltotte, mint szokta. mindket nap keveset aludt napkozben, s delutan nyugos is volt, sot 2x-3x sirt, ha beraktuk (almosan) a kisagyaba, az esti nyugolodes idoszakara viszont teljesen lenyugodott, s mindket nap kvazi vegigaludta az ejszakat, azaz f9-kor elaludt 5-6 kozott felkelt enni, s meg aludt 2 orat. azaz teljesen megfordult. nem bannam, ha igy maradna, bar delutani nyugolodes nelkul. (mindig egyre tobbet akarok).
bar folyamatosan melltartot es pizsamat kell cserelnem. nincs akkora mellem, (sot....),h. elferjen benn 9-10 oranyi adag.
egyebkent volt valami front? mert akkor szokott igy napkozben nyuszogni, meg a hasa miatt neha.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Nincs sok időm, csak pár sort írok.
Napirend még mindig nincs nálunk, de azért már valami kezd alakulni. Bízom benne, hogy egyre kiszámíthatóbb lesz Olivér viselkedése.
Most a legújabb az, hogy evés után nem alszik el, hanem kb. fél órát, vagy 3/4 órát ébren van, nézelődik, különböző hangokat ad ki, ha beszélek énekelek vagy mondókázok neki, akkor "válaszol", vigyorog, aztán egy idő után elfárad, és akkor nyöszörög, aztán sír, ilyenkor vagy megpróbálom ölben elaltatni, vagy megszoptatom egy kicsit, és attól elalszik. a szoptatásokat próbálom fél órásra korlátozni, nappal legtöbbször sikerül is, éjjel még sajnos nem.

Nem mindent olvastam vissza, de láttam Nóri képét, nagyon aranyos.
a vitaminokra nekem azt mondták, hogy K-vitamint addig kell adni neki, amíg nem kap kaját.

Lehet, hogy tájékozatlan vagyok, de mi az a rota-vírus?

Mennem kell, de ezt a képet muszáj felraknom.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Kép mosoly

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Sziasztok!

Judit: Nagyon aranyos ezen a képen Olivér! És hogy sikerült a papírokat elintézni?
A rota, én is csak azt írom, amit én tudok róla, Tina biztos szakszerűbben leírja. Hasmenéssel, hányással, lázzal járó betegség, nagyon sokan áteshetnek rajta ilyen pici babák is. És azért veszélyes mert ilyenkor igen hamar kiszáradhatnak és igen könnyű korházba kerülni vele. 6 hónapos korig 2 adagot kell hogy kapjon, ez ad védettséget. kb. 18eFt egy adag, szájon át adják be.

Egyébként Lili is mostanában azt csinálja, hogy eszik, és utána nem alszik el rögtön, berakom a pihiszékbe. De látom hogy álmos és el fog aludni, egy darabig nézelődik, aztán elkezd nyöszörögni, kicsit sírdogálni, de így altatja magát. Én hagyom, kicsit ringatom a székébe, aztán elalszik.

Tegnap szörnyű estém volt, tejem az alig 50 ml, amit megevett, persze ordítás volt rendesen, aztán jött a táp, amit meg nem akart megenni. Egyrészt a cumit sem szereti, hát még a tápot a cici után. Hiába mondja mindenki hogy előbb a cici, aztán a táp, én fordítva fogom csinálni, ha szükség van rá. Azt a kínlódást amit tegnap......
Több részletbe bele tudtam diktálni 50 ml tápot 1,5 órán belül.
Igaz megnézzük van-e esetleg másfajta cumi amit talán jobban elfogad a bimbóvédő után.

Na megyek elaludt, uh. a szokásos reggeli programom gyorsan!
Edina

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Edina, az államkincstárba végülis személyesen mentünk, mert nem sikerült telefonon elérnem őket, a férjem meg aznapra szabadságot kért, így nem akartam már ezzel variálni.
Nagyon sokan voltak, több mint 4 órát álltunk sorba, de végülis sikerült elintézni. Olivér végig aludt, egyszer felébredt közben, megszoptattam (volt baba-mama szoba), aztán aludt újra. Na persze a férjem ringatta őt a hordozóban időnként, amikor ébredezett. Aztán este megittam a levét, nagyon nyűgös volt, valószínű túl sokat aludt, este meg nem volt álmos, minden baja volt.

A rota-vírusról még nem is mondott semmit a dokink, meg a védőnő sem, pedig nagyon rendes, és lelkiismeretes a védőnő. Lehet, majd most, az első kötelező oltáskor.

Edina, te mindig méred, hogy Lili mennyit evett?
azt nem csodálom, hogy a cici után nem kell neki a tápszer.

Én is szeretném, ha Olivér magától elaludna, de kicsit sok lenne, ha azzal is most próbálkoznék. Egyelőre megelégszem azzal, hogy az eddigi 1-1,5 órák helyett most már csak fél órát eszik legtöbbször, és utána ha kinézelődte magát, elaltatom, akkor alszik, mert eddig volt olyan, hogy 2-3 órán a cicimen lógott kisebb-nagyobb megszakításokkal.
Este viszont még mindig nagyon nehezen alszik el, tegnap is több mint 2 órán át altattam, a cicin elaludt, még hagytam egy kicsit a vállamon, aztán be a kiságyba, 5 perc múlva felébredt, és ezt játszottuk sokszor egymás után. Nem tudom, mit kéne máshogy csinálni, kicsit olyan érzésem van, mintha a fürdetés felébresztené Olivért. De az is lehet, hogy már sok volt neki az egész nap, fáradt, de mégsem tud elaludni....nem tudom.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Judyt!

Az én babám 1 hónapos 2 hetes és 2 napos, és annyira hasonló a problémánk.
Pár hete még megette a 120-130 ml- minden alkalmommal, és nyugi volt de egy hete kezdődött, hogy nem akar elaludni.

Igazából én azt vettem észre, hogy fél óráig kajál rendesen , aztán bealszik , aztán ha kiságyba rakom felébred, így gondolom még éhes , és újra cicire rakom , így nálunk is az van , hogy a cicin lóg sokáig...
Te miből gondolod, hogy már nem éhes fél óra után ??

Zsuzsi
zsuzsi80
 
 


Judit!
Én mindig mérem, mert szeretem tudni, hogy mennyit evett, főleg most, hogy nem elég a tejcsi, mennyit pótlást kell adnom, ha kell. Bár ez inkább este van csak, még akkor is ha napközben nem eszik eleget. Pl. most a 10-es etetésnél is csak 80-at evett, igaz volt sírás is közben. De sokkal több nem lett volna akkor sem ha nyugodtan eszik.

Engem a mérés nem idegesít, inkább megnyugtat. Akkor lennék ideges, ha nem tudnám. Azon nem idegesítem magam, ha pl. kevesebbet eszik mint én azt elvárnám, ugyanis már volt nap, hogy 120-170 között evett. De ezzel a 80-al is elvan 2 órát.

Mi este fürcsi után eszünk. Én ülve szoptatok egy párnával az ölemben, azon pedig az a takaró van, amin a kiságyba fekszik a pelussal együtt. Ha végeztünk ráfektetem a párnára és ott ringatom egy kicsit és elalszik. Na aztán óvatosan alácsúsztatom a kezemet és beteszem a kiságyba. Nagyon ritkán fordul elő, hogy még a kezemben kell ringatnom. Ezt mondjuk nem is nagyon szereti.

Persze hogy minden simán menjen jól kell laknia, nyugodt legyen. Ha sírás van, meg most hogy nem elég a cici és nyügi van ez nehezebb, vagyis inkább tovább tart.

Zuszi: Ha fél óráig eszik és azt intenzíven, kizárt dolog, hogy fél óra múlva még éhes legyen, akkor nem azért sír, hanem ugye úgy aludt el hogy ott volt nálad és amikor felébred megváltozott a környezet és hiányol. Nincs ebben semmi különös, vagy hagyni kell egy kicsit, hátha magától elalszik, vagy egy kicsit ringatni még.

Edina

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok, bocsika a zavarásért, de volna egy eladó teljesen új C&A tavaszi overálom, unisex, bézs szinű, pihe puha, kis sünivel az elején.
68 as van beleirva, de szerintem 3 hós babára épp jó, mert ugye még kell alája ruha is. Mi most kaptuk, de nekünk nagyon kicsi, igy eladnám.
Ha valakit érdekel keressen meg pü ben. Kép

Heni
KépKép
heni81
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: