Új privát üzeneted érkezett!

Szia, Csilla, arra az oltásra gondolsz, ami nem kötelező? Mi még nem döntöttük el, hogy kérjük-e, illetve egyre inkább afelé hajlok, hogy igen. Marci ugyanis most lábadozik egy jó kis köhögős-náthás betegségből, amit a múlt hétvégén kapott el egy esküvőn. (Gondolom, hogy ott szedte össze, mert másnap jelentkezett, és nemcsak ő lett beteg, hanem mi is meg más rokonok is a násznépből...) Szóval úgy látszik, könnyen elkap ezt-azt, társaságba meg azért szeretnénk vinni télen is. Ti kaptatok ilyet?
Korenju
 


Csilla!

Mi még nem kaptuk meg az agyhártya elleni oltást.
S talán nem is lesz meg csak tavasszal. Egy éves kora körül lenne jó a dokinénink szerint, de akkor tél lesz, és jóval több a nyavalya a levegőben. Tehát azt mondta hagyhatnánk kicsit későbbre. Akkor már nem kellene két oltás hanem elég lenne egy is. Nem tudom még mi lesz. Beszélek egy másik dokonénivel is.

Én mostanában nem panaszkodok. Dorka egy angyalka!
Édesen alszik jó (ő sem alszik többet mint másfél óra) és nagyon ügyesen játszik a játékaival. (még mindig a távirányító a favorit,
de azt sajna nem kaphatja meg.. Kép )

Ja képzeljétek, már a Dorka is térdel rendesen és hintázik is!! Van egy kicsi macija, azzal szokott aludni. Na ezt a macit veszi a két keze közé és azzal együtt hintázik. Kép Tündérke!! Ha tudom lefotózom.
MOst megyek. Fura még mindig alszik. Megnézem minden oké e.
Tiszta hülye vagyok, ha alszik az a baj ha nem az. Ha végre hosszabb ideig alszik (ez éjszakára is igaz!!) akkor tízpercenként nézem lélegzik e még.
A párom szerint kicsit gyagya vagyok, túl sokat aggódok. Remélem kinövöm.. Kép
Na most megyek. Mert fúrja az oldalam a kíváncsiság alszik e még, vagy csak csendben játszik.

Pusz

Betti
Kép
bettimama
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek Szonja ma többször is négykézlábra állt, és hintáztatta magát!!! Én úgy örülök neki, már alig vártam, hogy ilyen mutatványa is legyen.

A Humana tápszert, azért adta a dokinéni mert, Szonja elkezdett többször kelni éjszaka, és hogy sürübb tápszer, mint a Milupa. Az elején ette is, de mostmár nem fogadja el.

Mi az agyhártyagyulladás elleni oltást 2 részletben már meg is kaptuk 4,5 és 5,5 hónaposan. Szerencsére semmi mellékhatása nem lett, jól viselte, csak akkor sírt, amikor megszúrták, de szerencsénkre az összes oltással így voltunk.

Csilla!
Merre néztettek házat Dunakeszin?

Sziasztok.

Csilla
bogacsi
 
 

 
 

Sziasztok, ügyesek a csajok!!!

Ha jól látom, lassacskán mindhárman dunakeszi lakosok lesztek (és egyedül maradok a nagy büdös fővárosban...). Csilla (Flames), ti mikor költöznétek? És többiek, ti tősgyökeres dunakesziek vagytok vagy Pestről menekültetek ki? Én egyébként nagyon szeretem Pestet, vagyis Budát, ahol lakunk, pedig Győrben nőttem föl. De itt jártam egyetemre meg itt kezdtem el dolgozni, itt lettek barátaim (a régiek közül is sokan itt élnek),és már úgy megszoktam ezt a nagyvárosi életformát. Persze most így pici gyerekkel nem annyira jó, belátom, de azt hiszem, nem tudnék innen elköltözni. Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

J.
Korenju
 


Adri és az etetőszék
Kép
ebből lesz a mászás

Kép

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!
Úgy tudom akár 6 hós korban is megkaphatta volna az oltást, de a dokinénivel szeptemberben állapodtunk meg. Nekünk kell kiváltani és 2db lesz. Nem tudtam, hogy később 1 is elég. Én minél előbb túl akarok rajta esni.
Csilla
ezt is combiba kapja?

Az alvós maciról jutott eszembe, hogy Adri is elkezdett rongyizni. Kép

Használtok légzésfigyelőt? Mi még igen, mert bébiőrzője is van. Meddig kell aggódni, hogy vesz-e levegőt?

Betti
A HIPP jobban bejött Adrinak. Még csak a 6 hós kajákat adod, vagy 8 hósat is mersz már?

Lakás:
Én VI. kerületből jöttem. Imádtam a belvárosi nyüzsit. Már vissza nem bírnék menni. Anyuék még ott laknak, rosszul vagyunk, ha be kell menni. XV. kerületi a férjem, itt vettünk 1 új építésű társasházban lakást. Elég jól felment az ára, meg a szomszédok is bunkók lettek, így úgy gondoltuk, megpróbálunk lépni. Még tervezgetés szinten van az egész. Dunakeszin a tóvárosi részt néztük ki. Elég olcsók a sorházi lakások, ha minden oké márciusban kezdik építeni a házat, és jövő szeptemberben költöznénk. Addig még el is kéne adni a miénket. Álmodozunk Kép

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!
Nálunk is van légzésfigyelő, én nem is nagyon bírnám nélküle, mert extra aggódós anyuka vagyok.. Ha nem itthon vagy nem a kiságyban alszik, én is tízpercenként nézem. Betti, te hogy bírod ezt? Viszont nálunk volt többször is téves riasztás, amikor még nagyon kicsi volt, akkor szinte nem is érzékelte a figyelő a mozgást, aztán meg lemászott, gurult róla, vagy lehet, hogy túl vastag a matrac. Vagy régi a figyelő (kölcsönbe kaptuk), pedig angelcare, és arra azt mondják, elég jó. Ti milyet használtok? Állítólag egyéves korig kell aggódni (már annak, aki ilyen, mint én...), de leginkább 4-6 hónapos kor körül (vagy 2-4? ebben nem vagyok biztos, mindenhol mást írnak...).

Kajákat mi mindenfélét eszünk (Kecskeméti, Nestlé, Hipp), nem vettem észre, hogy vmelyik márkát jobban szeretné, bár lehet, hogy így az elején a gyümölcsöknél, zöldségeknél nincs nagy különbség. Én még csak most kezdek neki 6 hónapos kajákat adni. Miért jobb a marhahús? Jaj, úgy rémlik, vmelyik konzerven olyat is láttam, hogy nyúlhús, ez egy kicsit elriasztott... Tényleg van ilyen vagy én vagyok hülye?

J.
Korenju
 


Szia!
A figyelőnk Maxi-phone. Nekünk is volt csomó téves riasztás az elején, meg áramkimaradáskor. Én is folymatosan nézem, hogy lélegzik-e. Az angelcare-ről több jót mondanak. Én is a 6. hónapig hallottam, ritkán 8 hóig. Én is bizonytalan vagyok ebben. Mi 8 hónapos koráig béreljük, de így utólag jó lett volna megvenni. Kép
Marhahusi: dokinéni szerint táplálóbb, több benne a vas. Nyuszisat Kép még nem láttam.

Nem tudom, hogy kérdeztem-e már, de hogy álltok a pohárral. Azt hiszem Betti írta, hogy elkezdték. Hogy haladtok, milyen pohárt használtok?

Jó éjt!
Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Papi dobál, én meg köpködök
Kép

Látjátok a fogaimat?
Kép
Korenju
 


Hol vagytok csajok?

Csilla & Adri
flames
 
 


Helló, Csilla, még megvagyunk, csak sétáltunk+vásároltunk délelőtt, amikor meg éppen nem, akkor Marci-hiszti volt ezerrel... Az indulás pl. önálló műsorszám, ordít, ha öltöztetem, pláne, ha én öltözök, ha berakom a babakocsiba... Persze amint kilépünk az ajtón, minden oké, egy kisangyal ül a kocsiban... Kép Ez ilyen fiús szokás, hogy utál öltözni vagy a lányok is csinálnak néha ilyet?

Most se nagyon hagy írni... Na, beraktam neki egy Kaláka-cd-t, ezt szereti. Ti hallgattok vmi zenét?

Pohár-ügyben még nem tudok hozzászólni, mi még nem próbálkoztunk.

Ja, aranyosak a képek, látom, az etetőszékben tök nyugodtan hátradől Adri, hát sajna ez nálunk nem mindig válik be, mert Marci (a babakocsiban is) állandóan föl akar ülni, előrehajol, dől ide-oda, nem bír egy helyben maradni...

Sziasztok!

J.
Korenju
 


Hello!

Séta ilyen időben? Kép Mi is ki akartunk menni a plakát kiállításra, hogy majd szépen alszik egyet Adri a babakocsiban, erre esik az eső Kép Holnap lesz az utolsó nap.
Azért az túlzás, hogy szeret öltözni, természetesen pucéran a legjobb, csak ha több réteget adok rá akkor hisztizik.

Persze csomó zenét hallgatunk. Babazene, Kaláka, Halász Judit. Mostanában '60-as évek gyermekdalait, némelyik nagyon vicces.

Neked nem szokott az öledben hintázva dölöngélni? Arra gondoltam előveszem a szobai hintát kipróbálni.

Pletyi: A dokinéni azt mesélte, hogy volt az iskolákban 1 felmérés, hogy mikor voltak éhesek utoljára a gyerekek. Nem tudtak válaszolni, mert nem tudták, az milyen érzés, mert ebben a fogyasztói társadalomban állandóan etetünk velük valamit. Érdekes :o

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi is megvagyunk. Csak Dorkának ma baromi rossz napja van. Szerintem hamarosan áttör a harmadik fogunk is. Nagyon szenved szegénykém. Remélem este tudok írni..

Pusza

Betti
bettimama
 
 


Sziasztok!

Adjatok nekem légyszíves ötleteket, hogy milyen játékot vegyek Adrinak. Tele van csörgőkkel, plüss állatokkal, de azok elég unalmasak. Valami olyanra gondolok, amit lehet tekerni, mozgatni. Pl mint a Dorka járókájában láttam azt a 8as alakú csörgőt, azt lehet tekergetni, szereti?
Mi a kedvenc játékuk a picuroknak, amit többször is kézbevesznek, nem unják meg hamar? A távirányító és a flakonon kivül Kép

Köszi
Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Hahó!

Betti, ha ez vigasztal, Marcinak is rossz napja volt ma... Kép (Mondjuk, most sikerült egy jó nagyot aludnia délután, most már jókat röhög az apjával.) Lehet, hogy a rossz idő miatt? Nincs vmi front? És Dorka hogy van, mit csinál?

Csilla, nekünk van egy ilyen tekergethető csörgőnk (Chicco), nagyon tetszik a kissrácnak, bár eleinte (kb. másfél hónapja vettük) túl nehéz volt neki és állandóan fejbeverte magát, de most már ügyesen játszik vele. Igaz, ő még a sima csörgőket is élvezi. Nem lehet Adrinak már vmi nagyobb játékot venni pl. labda vagy vmi tologatható kisautó, vonat, amivel már mászni is lehet?

Milyenek a 60-as évek gyerekdalai???

J.
Korenju
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk. Szonja tiszta nyüg pár napja, nem tudom a hétvége vagy az idö miatt. Az is lehet, hogy megint a foga, mert fenn az elsö két foga az utóbbi pár napban teljesen feldagadt, és már azt sem tudja elviselni, ha a szája felé nyúlunk.

Csilla!
Még nem is gratuláltam a forduláshoz. Gratulálok!!
Mi vettünk most két nagyobb játékot, az egyik egy vonat, ami ha gombokat nyomogat rajta, akkor a igazi vonat hangokat ad ki. A másik egy csiga, ami ha bekapcsolod villog, zenél, forog és mozog ide-oda. Ezeket most nagyon élvezi Szonja, igaz a csiga alját, ami forog, mindig meg akarja "szerelni".

Az agyhártyagyulladás elleni oltást is combba kapta.

Ma lementünk sétálni délelött, mert éppen, akkor szépen sütött a nap, lent voltunk kb. 20 percet, mikor olyan felhöszakadás lett, hiába húzodtunk be egy olyan helyre, ahol kevésbé ért bennünket az esö, jól megáztunk. Remélem Szonja nem fázott meg.

Mostanábban mi is szoktunk zenét hallgatni, mert Szonjus is nagyon élvezi, legföképpen a rajzfilmzenéket, ami magyarul van. Én is éneklem neki, és teljesen el van töle büvölve. Ül az ölemben, és rugozik a ritmusra és a nagy szemeivel olyan boldogan néz rám. Olyan édes olyankor.

Nektek van hintátok?

Kb. egy hónappal ezelött növéreméknél betettük a hintába, és nagyon élvezte, sikongatott hintázás közben. Már be is szereztünk egyet, de a férjem hetek óta nem tudja felszerelni. Elöször azt mondta, hogy Dunakeszin nem lehet olyan kampót kapni, amire fel kell akasztani, ahhoz be kell menni Pestre. Mikor én szereztem, akkor azt mondta, hogy tiplije nincs itthon. Mindig kitalál valamit, hoyg most éppen miért nem tudja megcsinálni. Már hetek óta húzodik. Remélem a hétvégén már meg lesz.

Tényleg ti otthon maradtok a babákkal 3 évig?

Sziasztok.

Csilla
bogacsi
 
 


Sziasztok!

Vettem én is 1 tekerhető csörgőt, holnap kipróbáljuk A kisautó jó ötlet! Elővettük a szobai hintát, nagyon bejött!!

Igen, a pasik ilyenek Kép Talán, majd ha már a Szonja kéri. Kép Mi apunk ráadásul nem egy műszaki zseni Kép

Biztos nem maradhatok itthon 3 évig. Kép A saját vállalkozás így működik sajnos, segítenem kell apuéknak. Már most is dolgozom 1 kicsit itthon. Nemsokára ki is kell majd járnom könyvelni cégekhez egy pár órát, addig majd a nagyi (anyukám) vigyáz Adrira. Szerencsére mindig a nagyival eszik a legtöbbet, és utána jókat alszik.

Ti mivel foglalkoztok? (nincs a profilotokban) Várnak majd vissza?

Szoktatok más babákkal összejárni?
Át szoktunk menni egymáshoz a szomszéd 6 héttel idősebb kislánnyal. Most kezdik észrevenni egymást. Mosolyognak, dumálnak, nyúlkának egymás felé. Nagyon jó fejek! Adri mindig nézi, hogy miket tud már a nagyobb lány Kép Érdekes, hogy mindig a találkozás után kezd el valami új dolgot csinálni, mintha tőle lesné el.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Bocsi Marcitól az előbbi pasi beszólás miatt Kép

Csilla & Adri
flames
 
 


'60-'70 évek: Pl
Pancsoló kislány,
Eperfagyi,
Hüvelyk Matyi,
Elszegődnék Bp-re mackónak
Úgy szeretnék egy bozontos kiskutyát
Ovi Beat

Le lehet tölteni a DC++ -ról (de ez titok) Kép

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Majd tudtok hintás képet feltölteni? Olyan kíváncsi vagyok, milyenek benne. Nekünk nincsen, szerintetek érdemes venni?

Sajnos, nálunk ennyire közel nincs kisbaba, de azért hetente egyszer szoktunk találkozni a barátnőmékkel, neki egy 5 hónapos kisfia van. Hétvégenként meg más babákkal is találkozunk, van két unokatesója Marcinak (bár az öcsémék épp most költöznek el Amerikába... Kép), a másik uncsitesó (férjem nővéréé) szerencsére marad, de ő már majdnem kétéves. Tőle azért nem tud tanulni a Marci, mert már túl sok mindent tud...

Én asszem, beírtam a profilomba, hogy tanár vagyok, németet tanítok, vagyis most nem, de talán magántanítványokat lassan megint elkezdek fogadni. A suliban van helyem, várnak vissza, de egyelőre még eszembe se jutott, hogy visszamenjek...

Csilla, köszi a gyerekdalokat, de mi az a dc++? Analfabéta vagyok letöltés-ügyben...

Na, sziasztok, írjatok!

Judit
Korenju
 


Szia!

Holnap töltök fel képet. Az a baj a hintával, hogy nem lehet teljesen beleszíjjazni, ezért figyelni kell, fogni a kezét, nehogy kidőljön. Szerintem még ne rohanj megvenni.

A DC++ egy file cserélő program, a férjem szokott töltögetni. Inenn szoktak filmeket, programokat letölteni. Elég bonyi, ilyenhez már csak a fiúk értenek Kép Az a baj, hogy sehogy nem tudom neked elküldeni, mert 1 szám kb 3-4 MB (mega).

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!
bettimama
 
 


Betti!

Én is a Corában vettem Kép

Album: Köszönjük a dicséretet! Egyébként a Media Markt honlapján van egy tök jó program, amivel mellesleg rendelni is lehet képeket.Pl Keretet csinálhatsz, kiszedi a piros szemet, kivághatsz részleteket. Az a jó benne, hogy nagyon egyszerű.

Nálunk most a Hipp a sláger, bár tegnap 1 hadseregnyi kaját főztem neki, már majdnem átvittem a szomszéd kislánynak belőle, de uzsira majdnem megette az egészet.

Lassan úgy néz ki, hogy csak reggel meg este eszik tejcit. A többi kajánál se ciciből, se üvegből nem kéri már Kép Amikor kimarad mindig lefejem (kb napi 2 dl), jó lesz majd főzni vagy pótlásnak.

Folyt köv.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Folyt. köv:
Ha kevesebb a kaki (min. napi 1), és sokat szenved miatta, szoktam egy kis szilvát rakni a gyümölcshöz. Eddig mindig segített.

A poharasat is én kérdeztem Kép Idáig 1x próbáltam, jól nyakon öntöttem vele és félre is ment.

Van jogsim, de nem tudok vezetni Kép elfelejtettem, nekem is kéne vennem pár órát. Főleg, hogy a férjem nyáron motorral jár a dugók miatt, az autó meg csak itt áll + nem vagyok egy BKV imádó.

Akkor pont jó, hogy 8 hós koráig béreltük a figyelőt. Én olyan aggódós vagyok, hogy 6 hós koráig minden etetésnél mértem, hogy mennyit eszik. Szakmai ártalomból mindent leadminisztráltam, statisztikákat készítettem, mikor mennyit eszik, alszik, kakil. Kép A köv. gyereknél nem teszem, amióta nem mérem sokkal nyugodtabb vagyok, eszik amennyit eszik, alszik amennyit alszik.

Bababúszás: Nagyon nagyon nagyon szuper!!!
Kőbányára járunk. XV.ben is van, csak elég rosszakat hallottam róluk. Pl nehézkes az átöltözés, az oktató kint ül a medence szélén, nem mutatja meg közvetlen, mit kell csinálni, bedobják a babákat a vízbe, nem hagyhatsz ki alkalmakat, bérletet kell venni.
Kőbányán minden szombaton 8-12ig 4 foglalkozás van arra érsz oda amelyikre akarsz, végig bent van az oktató. Védőnők előtte bemaszírozzák a lurkókat. Nem a búvárreflex a lényeg, főleg torna meg játék. Az elején én is bent vagyok, de amikor mondókáznak, körjátékokat játszanak, akkor csak apa+Adri. 4 hósan érdemes elkezdeni, nem tudom hogy nálatok mi lenne az első reakció. Van olyan totyogó gyerek, aki elindul a medence széléről és rötyögve besétál a vízbe. www.pancsmancs.hu
Ha van kádatok próbáljátok ki a kádúszást.

Belőlem már elég

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Babaúszás
Kép

Kép

Csilla & Adri
flames
 
 


Helló, csajok, most csak gyorsan bejelentkezem, mert takarítunk, és ez elég nagy műsor... Ti hogy boldogultok a háztartással? Hát én elég nehezen... Kép így még csak-csak megy, hogy a férjem szórakoztatja a gyereket meg be-besegít, de egyedül??? Ahhoz marha nagy lelkesedés kell (vagy marha nagy kosz...).

Tök jók az uszis képek!!!

Akkor este még jövök!

Sziasztok:

J.
Korenju
 


Na, sziasztok, most jövök kicsit hosszabban.

JOgsi: nekem is van, 3 éve szereztem meg, de azóta egyszer sem (szó szerint!!!) vezettem. Nem tudom, valahogy nem éreztem olyan profinak magamat a volán mögött, meg nem is igazán hiányzott. Most nagy haszna lenne, csak gyakorolni kéne. Meg azért nálunk a férjem használja az autót, de biztos ideadná néha, ha be mernék egyáltalán ülni... BKV-val elég nehéz lehet közlekedni gyerekestül, én még pl. nem is metróztam vele, és egyelőre nem is szeretnék.

Kaja: mi általában két tápit hagyunk ki, délelőtt meg délután, akkor gyümölcs a menü.

Csilla! Én is sokáig írogattam minden evést meg alvást, nagyon precízen. CSak olyan 4 hónapos korában szoktam le róla. Vagyis igazából le se szoktam, hanem azóta csak hetente egyszer írok a "babafüzetbe", és leírom, mit tud már, történt-e vmi extra a héten, mit eszik, mennyit hízott (nekünk még van mérlegünk).

Ti hol vesztek babaruhákat? Mi kaptunk mindkét unokatesójától, meg veszünk is neki szerintem elég sokat, néha mégis úgy érzem, hogy kevés... Jó, mondjuk, amikor négyszer át kell öltözteni egy nap... Kép Szóval mi már mindenfélét kipróbáltunk: Brendon, Kenguru Gold, TEsco, Bambola, C and A, sőt még használtruha-boltban is vettem egy-két cuccot. A legjobbak mégis azok, amiket a férjem unokaöccsétől örökölt (ő ugyanis egyéves koráig írországban élt...). Nektek mi a kedvenc babaruha-lelőhelyetek?

Na, hagyok mást is szóhoz jutni... Kép

J.
Korenju
 


Hali!

Judit!
Én is mérek még, csak nem minden evéskor. Naplót is vezetek nem csak a neten. Jó hogy más is ilyen fanatikus KépA www.babaszoba.hu -n csomó mindent fel lehet jegyezni. Első lépések, mozgások, kedvencek, oltások, súly, hossz stb. Nézd meg, ha van időd.

Nekünk rengeteg ruhánk van a nagyik ömlesztik. Kép Van olyan, amit nem is tudunk hordani. A Corában is jókat lehet venni olcsón. Hátsó részen leárazzák, amiből csak pár db van. A múltkor 1 tök szép (kenguru gold)74es plüss rugit 1000.- vettem itt. Van egy csaj, aki Bécsből hoz be olcsón ruhákat. Az elején meg a bababörzén vettem egy csomót. Már annyi van, hogy szertintem legközelebb árulni is fogok. A börzén vannak olcsó új ruhák is. Pl Mindig egy nagykertől veszem kint a sapikat. Az Asia Centerben meg ocsó a kocsicipő.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Hinta:

Kép

Csilla & Adri
flames
 
 


Csilla, köszi a hintás képet meg a babaszoba-tippet! Azért mindent nem tudtam beírni, pl. első körömvágásom (???), úgy látszik, mégsem voltam elég precíz anyuka... Kép De a súlygörbét pl. kitöltöttem. Ja, erről jut eszembe, ti a hosszát meg tudjátok mérni a babának? Mi csak nagyon pontatlanul tudjuk, nem is tudom, hogy kellene. Mi nem járunk tanácsadásra sem, ahol megmérnék (a doktornéni jön ki hozzánk), úgyhogy azt csak saccolni tudom.

Ti adtok a gyerekekre cipőt egész kicsi koruktól fogva? Én még mindig nem adok a Marcira, bár, lehet, hogy jó lenne, mert állandóan rugdossa a babakocsit, legalább nem ütné meg a lábát. Meg majd ahogy jön az ősz, a hideg, gondolom, kellene.

Na, sziasztok!
Korenju
 


Szia!

A mi körömvágásunk az első nap volt, ahogy hazajöttünk, óriási körmökkel született. Kép
Úgy mérem a hosszát, hogy egy kisebb könyvet teszünk a fejéhez, amikor nyugodtabb, kiegyenesítem a lábát kb jó. Hozzánk is kijár a doki.

Nem rendes cipőt csak kocsicipőt, majd rakok fel képet Kép

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok, most várjuk a doktornénit, jön oltást beadni. Mi még csak most kapjuk az 5 hósat, mert el vagyunk csúszva egy hónappal (már az elején csúsztunk egy kis nátha miatt, most meg majd egy hónapig szabadságon volt a dokinéni).

Na, közben már itt is volt, beadta, remélem, nem lesz nagy lázasodás. Ti hogy bírtátok? Nálunk az elsőnél nagyon felment a láza (39.9), a másodikra kiváltottuk a fizetős (jó drága) Infanrixet, és attól csak 38 alatti láza volt. Viszont nyűgös egyáltalán nem volt, meg a lába sem dagadt be egyszer sem. Hát remélem, most sem fog. Ja, és felírattam az agyhártyagyulladás ellenit is.

Mit csináltok ebben a szép időben? Végre kisütött a nap... Tényleg, nyaralni voltatok a nyáron?

J.
Korenju
 


Hahó!

Többiek merre járnak?
Oltás: Az utolsó kettőnél pici hőemelkedése volt csak Adrinak. Egy napig borogattam, és kenegettem egy Traumeel nevű homeos krémmel. Este 1 kanál Panadol Baby.

Nyaralás: Szinte minden hétvégén megyünk a telekre, egyszer 1 hétig is maradtunk. Kaptam már olyan kérdést is, hogy nem akarunk e apával kettesben elmenni egy hétre. Hát nem, ki sem bírnám 1 napig sem Adri nélkül. Kép

Hírdetem a lakást, irány Dunakeszi. Szurkoljatok!

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Csilla, hajrá-hajrá lakásügyben Kép ! Mi egyébként, asszem, ősszel költözünk, ha sikerül addigra egy kicsit rendberakni a lakást, amit nyár elején vettünk. (Itt van egy utcával arrébb, szóval nem egy nagy változás, már ami a környéket illeti. CSak a méret!!!) Szóval mi egyelőre maradunk a nagyvárosi bérházaknál...

Marci nélkül még mi sem voltunk egy-egy esti mozizásnál, vacsoránál hosszabb időre távol. Persze akkor is állandóan hívogattam anyukámat, hogy minden rendben-e... Kép

Mi voltunk Révfülöpön nyaralni kisbabás barátainkkal, elég szar idő volt, úgyhogy nem volt az igazi. De esténként jókat társasoztunk, amikor a gyerkőcök már aludtak. Viszont a férjem azt mondta, hogy fárasztóbb volt a nyaralás, mint a munka Kép. Aztán meg a szüleimmel meg a tesómékkal (ott egy másfél éves kislány van) voltunk Ausztriában egy kis parasztházikóban egy Graz melletti faluban. Tehénkolomp, zöld dimb-dombok, tehénlepényszag...Kép Jókat sétáltunk, kicsit kirándultunk. Csak hát azért itt is a gyerekek diktálták a programot. De ez már így lesz kb. 18 évig...Kép

Hahó a többieknek is! írjatok!!!

J.
Korenju
 


Jól eltűntek a többiek!!!!!!

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok, lányok!!! írjatok! Jó lenne, ha kicsit jobban pörögne ez a fórum... Kép Én már mondtam a barátnőmnek, hogy nézzen ide (bár az ő kisfia márciusi), egyelőre nem sok sikerrel... Tényleg, Csilla, a te szomszédod (akinek 6 héttel idősebb babája van) nem osztaná meg velünk tapasztalatait?

Csilla, képzeld, ma láttam bababoltban egy pont ugyanolyan babahintát, mint a tietek, eszembe jutottatok! De azért nem vettem meg... (tényleg nem volt rajta biztonsági öv).

Egyelőre jól bírjuk az oltást, remélem, holnap is jól lesz a Marci. Ugye az agyhártya-oltásnak nincs ilyen lázasodós mellékhatása?

J.
Korenju
 


sziasztok,

Szoktalak olvasgatni Bennetek, mert az én kislányom, LucaZsófi márciusi, s kíváncsi voltam a nála idősebb babákra, milyen örömökre, gondokra számíthatunk. Látom, hogy viszonylag kevesen vagytok, persze drukkolok Nektek, hogy legyetek sokan, de ha mégsem, szerintem csatlakozzatok a tavaszi babás fórmhoz, ott nagy a pörgés! Bár kor szerint a téli babásokhoz tartoztok, de úgy tudom, az a topic "elköltözött".
sziasztok,
Eszter
wester2004
 
 


Szia, Eszter, köszi, hogy írtál! Gondolkodtam én is a tavaszi topikon még régebben (ja, mert olvasni már elég régóta olvaslak titeket...), de egyrészt "megijedtem" attól, hogy ott milyen sokan vagytok (hogy bírjátok ezt követni? Kép), meg már ismeritek egymást, másrészt azt gondoltam, hogy az én fiam kilóg majd a sorból (de azt azóta már láttam, hogy vannak más ilyen "öreg" babák is).

Szóval majd ha öszeszedem a bátorságomat, akkor írok... Kép

Judit
Korenju
 


Sziasztok!

A szomszéd nem szokott sűrűn netezni. Az ő lánya dec.végén született és pl már tapsol.
Bogacsi tudna írni az oltásról, ő írta, hogy Szonja már megkapta.

Eszter
Köszi a drukkot, reméljük nem fagy be, a topik, mint a téli. A tavaszin nekem túl nagy a nyüzsi. Ha pár napig nincs az ember nehéz visszaolvasni, követni Kép, de köszi az invitálást.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Ez jó volt, egyszerre írtunk Kép

Csilla & Adri
flames
 
 


Szia, Csilla, és a téli topikot nem lehetne föléleszteni? Nem azokra gondolok, akik elköltöztek, hanem utána írtak páran március környékén, ők vajon most mind a tavasziban vannak? Vagy te nem olvastad régebben ezeket a topikokat? Na, mindegy, reménykedjünk... Kép

J.
Korenju
 


Ja, és nagyon vigyorgó fejet hogy lehet csinálni?
Korenju
 


Ha gondolod írj be nekik, hogy vagyunk. Jó lenne tudni, mit gondolnak Bettiék.

: O szóköz nélkül Kép

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Mi istúl vagyunk pár nyugtalan éjszakán. Nem tudom mi lehet a baj, talán a foga, de mostanában éjszaka többször felkel, nyugtalanul forgolodik Szonja, mintha sehogy sem lenne jó neki a fekvés, vagy van úgy, hogy álmában felsír. Ma éjszaka is fél 2 felé felébredt, én ránéztem az órára. Azt hittem, hogy 5 óra elmúlt. Elindultam a konyhába, hogy megcsinálom neki az ilyentájt szokásos tápszert, s a mikron láttam, hogy még csak fél 2. Amikor visszamentem a férjem is felkelt, hívta a kutyát, hogy viszi sétálni, ö is azt hitte, hogy itt a felkelés ideje. A megszokás nála is müködött.

Nekünk is volt Medicor légzésfigyelönk, de a napokban eladtuk. Ez csak egy lap volt, ami még mikor kisebb volt jó volt, de mostmár egy csomószor beriasztott, mert állandóan lefordult róla, és a szívbaj kerülgetett mindig éjszaka, ha megszólalt a riasztó, és ráadásul Szonját is felébresztette. Én még hagytam volna ennek ellenére, de a férjem azt mondta, hogy ennek így már nincs semmi értelme. Én is utána néztem, és azt olvastam, hogy 4-6 hós kor között a legveszélyesebb a bölcsöhalál.

Mi az összes oltást comba kaptuk, kívéve úgye a BCG ellenit. Már nagyon örülök annak, hogy egy iöre túl vagyunk rajta, mert engem jobban megviselt lelkileg, mint a Szonját. Az utolsónál már csak mikor bementünk a rendelöbe Szonja olyan ordítást rendezett, pedig elötte vigyorgott a doktornöre.

Nekem szintén van jogosítványm, mert az RTF-n a diplomát csak úgy kaptuk meg, ha volt érvényes jogosítványom. Mostanában nem vezettek, elötte is keveset vezettem. Mostmár talán félnék is vezetni, pedig régebben nagyon szerettem.

Az evést én még a mai napig írom, és mindig aggódom, ha sokkal kevesebbet eszik, mint ami a nagykönyvben van megírva. Igaz, Szonja csak nagyon ritkán ette meg az elQírt mennyiséget, mindig kevesebbet evett, de jól fejlödik, és mostmár azért nem aggaszt annyira, ha - szerintem - nem a kellö mennyiséget eszi meg.

Én találtam itt a lakótelepen egy tök jó babaruha boltot. Angol babaruhák vannak, új is használt is. Jó mert a használt nagyon olcsó, és nem is látszik meg ez rajta. Bodykat szoktam venni olyan 250-450 forintért, és van minden.

Csilla!
Irigyellek a babaúszás miatt, én is szerettem volna, de innen olyan körülményes lett volna akárhová bejárni. Kolléganömék is jártak, és mondta, hogy a kisfia nagyon élvezte.

Mi is elöször olyan hintát néztünk, mint amilyen nektek is van, de aztán maradtunk ennél a müanyag hagyomásnyosnál, aminek egy duda van az elején. Ez azért jó, mert mély, és elég jól körbeöleli a babát, és ezért oldalra így nem tud kicsúszni.

Mi Dunakeszire 2003. októberében költöztünk. Elötte Pesten laktunk a IV., majd a XIV. kerületben. Én kalocsai vagyok, férjem váci. A lakást sajnos csak hitelböl tudtuk megvenni, aminek baromi magas a havi törlesztörészlete, ezért én sem tudok itthon maradni 3 évig.

Csilla! Drukkolok, hogy sikerüljön a lakást eladni. Itt Dunakeszin a tóváros az a rész, ami Fót felé esik?

Sziasztok!

CSilla
bogacsi
 
 


Szia!

Jaj, de jó, hogy előkerültél! Kép
Nálunk is ugyanez van az éjszakákkal. 2 óránként kelek, úgy nyűglődik, felsírni is szokott. Van amikor elég, hogy hasra fordítom, van hogy kiveszem cicizni és visszaalszik. Azt vettem észre azóta csinálja, hogy megfordult. A tavasziak felraktak 1 cikket www.kismama.hu/kismamacikk.php?id=61&cid=16507
Nekem nem adott túl nagy segítséget. Szerintem a forgolódásaira ébred fel, nem hiszem, hogy a foga. Napközben is nehezebben alszik el, meg vacsi után is. Remélem ez is elmúlik a cikk szerint 9 hónapos koráig.

Képzeljétek Adri BCG-je alig pirosodott be, nem is nagyon látszik, de nem ismétlik meg. Nálatok?

Én is túrtam a börzén angol rucikat, meg kaptunk is tényleg nagyon jó minőségűek.

Bogacsi
Igen Dunakeszi végén, Fót előtt. (senki földje Kép ) Te rendőrnéni vagy?


Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok! Csilla (Bogacsi), tök jó, hogy írtál! Az éjszaka nálunk is hasonlóan megy, fel-felriad Marci, van, hogy magától visszaalszik, máskor elég egy cumi vagy kiveszem és ringatom egy kicsit, de hajnaltájt már meg szoktam etetni. TEgnap azt mondta a dokinéni, hogy erre ne szoktassam vissza, inkább csak itassam, hanem vacsira adjak neki többet. De hát akkor meg már olyan fáradt, hogy sokszor a sima adagot is alig bírja megenni... Ja, meg azt is mondta, hogy a fogzás miatt is lehet ez a nyügizés.

Most csak ennyi, megyünk tízóraizni.

J.
Korenju
 


Sziasztok!

Csilla! Igen, vagyis vizsgáló.
Nálunk a BCG oltás helye meglátszik, még mindig nagyon piros, igaz már sokkal kisebb, mint volt. Olyan a teteje, mintha sebbes lenne.

Judit! VédQnQ nekünk is azt mondta, hogy este adjunk neki többet, és akkor megint nem fog kelni éjszaka. De úgyan az van, mint nálatok, hogy már olyan fáradt, hogy a rendes adagot is alig bírja megenni.

Képzeljétek! SZonja eddig csak sikítózott, de pár napja, mint az örült elkezdett gagyarászni is, olyan aranyos, tiszta büszke vagyok rá. Föleg a nemtetszésének tud, így hangott adni.

Egy hete vettünk sportkocsit, és ebben valahogy nem szeret lenni, míg a másik kocsiban tök jól el volt, ebben egy idö után elkezd reklamálni és sírni. Ha kiveszem, olyan ksi szemrehányóan tud gagyarászni, mitha azt mondaná, hogy nem érted, hogy nem szeretek itt lenni?

Most megyek, mert megint nyügösködik.

Sziasztok.

Csilla
bogacsi
 
 


Sziasztok, Csillák! Kép

A BCG oltás nekünk nagyon sokáig nem látszott, aztán úgy négy és fél hónaposan lett egy kis patti, de csak egy-két napig volt piros, aztán lelappadt, semmi genny meg ilyesmi. Engem már előtte riogatott a védőnő, hogy ha nem ered meg, akkor újraoltják. De aztán mégis megeredt.
Nem lehet, hogy Adrié is megeredt egy kicsit és az már elég?

Sportkocsi: milyet vettetek, olyan esernyőkocsit vagy hogy hívják azt, amit olyan könnyen kicsire össze lehet csukni? És ti már csak ültetve viszitek őket sétálni? Nálunk azért gyakran van félig döntve a kocsi. Azért próbálgatom teljesen ülősre is rakni, van, amikor nagyon ügyesen ücsörög benne, de van, hogy lecsúszik, eldől stb., ilyenkor visszadöntöm. Ott meg állandóan emelgeti a fejét, mintha fel akarna ülni...

Aranyos lehet a gagyarászás, Marci is szokott, de ő inkább jókedvében. Mostanában ilyeneket mond, hogy dáj-dáj-dáj, de-de-de. Kép Hát Szonja?

J.
Korenju
 


Hali!

Nekünk is azt mondta a dokinéni, hogy egyen többet este. De akár hogy tömöm, nem akar. Szerintem biztos nem éhes. Ez más mint az elején. A szomszéd dec.-i kislány is ezt csinálja. Elég neki is a cumi, vagy egy kis tea. Fogalmam sincs mit tehetnék. Ha berakom magunkhoz, akkor meg teljesen felébred, nézelődik stb.

Mi még a sikítozásnál tartunk Kép Bíztatás képpen a szomszédnál kb 8 hónapos már elkezdte mondani: tetete stb.

Nekünk óriási babakocsink van (Roan) még ültetni is alig tudom benne, mert lecsúszik, viszont aludni óriási helye van. 1 hónap múlva szerintem mi is veszünk sportkocsit, milyet vettetek? Tényleg, még mindig a hordozóban utaznak a lurkók?
Kipróbáltunk 1 nagyobb ülést, hát nekünk még nem jó.

Nálunk is megy a nyügi. Közben főzök kis husilevest (pulykaszárnyból), kipróbáljuk mit szól Adri. A husik óta olyan büdit kakil, apa már nem is teszi tisztába Kép

CS

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Nálunk is ezerrel megy a nyűgi.. Kép
Kivittem a kertbe játszani egy kicsit, (egész délelőtt hátha a friss levegő segít neki egy kicsit megnyugodni, aztán meg aludni, mert én már hulla vagyok.
(Használt a friss levegő, kidőlt a drágám. Kép)
Este elalvás után kb. 11 kor mindig felébred és nagyon nagyon sír. Nem tudom megnyugtatni már sehogy szinte. Csak akkor alszik vissza nagyon sokára ha mellé fekszem. Tehát már három napja vele alszok.
Ráadásul elkaptam valami nyavalyát is szerintem mert nagyon fáj fejem, meg egy kicsit a torkom.
Remélem nem kapja el!
Tényleg tudtok valamit amit lehet szedni amikor szoptat még az ember fejfájásra?

Nekem sem jön be az esti evés, pedig szerintem nem fekszik későn. Nyolc körül fürdetés, és kb. fél kilen körül már alszik is.
De enni nem eszik ilyenkor sokat. Mostanában azt csinálom hogy még fürdés előtt egy fél órácskával adok neki egy kis tejbedarát. De ez sem segít.
Viszont szerintem a foga miatt szenved. Ezért én ha felébred és nem tudom megvigasztalni ráteszem a cicire. Ez nyugtatja meg.
Ti szoptatok még éjszaka?

Nekünk van itthon egy rendes nagy babakocsink. Ami nagy még neki ha ül, mert dülöngél benne. És baromi nehéz. Átkozom a napot amikor megvettük.
Ráadásul nem is volt olcsó. Kép De aszem első babánál sokan megjárjuk így.. Vagy nem..? Na mindegy. Én már vettem egy másik kocsit, amit inkább Pesten használunk Ancinál. Itt elszenvedtem idáig ezzel a batárral. De szerintem ki fogjuk hozni, max a vonaton lesz gázosabb ha be akarunk menni Pestre.
Tényleg ti már utaztatok velük?
Én mindig hordozóban bevittem Pestre, ancim elém jött a kocsival és úgy mentünk tovább. Már szépen megszokta a metrót is. (bár az elején kicsit megijedt tőle Kép )
Sajnos mostanában nem voltunk Pesten, pedig nagyon élvezi a nagy nyüzsgést a lányka.

Más. Ma már nem volt itthon barackunk, ezért almát adtam neki. Sajna félek tőle hogy lesz gond a kakival az alma miatt. A szilvát hogyan adjátok a gyerkőcöknek? CSak le kell reszelni, vagy pároljam megy egy kicsit?

Dorka is gagyog!! Kép Azt mondja mindenre hogy:
ba ba ba ba!!

Most megyek takarítok egy kicsit míg alszik mert nagyon levagyok maradva.
Fura, kezd múlni a fejfájásom.

Betti
bettimama
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: