Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
Tökre örülök a topiknak Kép
Én is Dórihoz hasonlóan a nyárisok közül vagyok, és van egy jó adag időm, meg két áldott jó gyerkőcöm, főleg a kicsi Kép
Az első babámat, Ádikát, aki már 6 éves nagyon rövid ideig tudtam szoptatni, már 2 hetesen pótlást kapott, 2 hósan pedig már csak tápit, méghozzá szóját és azon nőtt fel, makkegészséges és nagyon okos és imádjuk egymnást Kép vele, nála nagyon megszenvedtem lelkileg ezt az időszakot, pedig akkor még nem is volt ilyen nagy szoptatás-mizéria. De ezzel a tapasztalattal már nyugisabban álltam Dávidhoz, aki 13-án lesz 6 hós és vele kihúztuk mostanáig, igaz vagy másfél-két hója már csak reggeli-esti szopcsi volt. Most már az sincs, tejcsinek és tartalékoknak annyi. Ez van, nem zuhantam kétségbe.
Szóval a lényeg, Krisztához hasonlóan mi is korán kezdtük a hozzátápit, 6 hetesen kóstolta az almát, mára pedig ott tartunk, hogy az ebéd és az uzsonna kiváltódott.
A kevés kakához nem tudok hozzászólni, nekünk ilyen gondunk még nem volt, viszont van vmelyikőtöknek sok kaka? Mármint babának Kép Merthogy nálunk vagy 3 napja szinte minden pelusban van egy kicsi és olyan egybeálló. Ez lehet a tápitól?
Pusz,
Kata
pankata
 
 


BKriszta!Pankata!Kép

Üdv itt isKép

Pankata!Kép
Én is megszenvedtem lelkileg nagyon de szerencsére hamar túltettem magam.
Nem mondom most is sajnálom, hogy csak 3 hói szoptattam pótlással de az is nagy teljesítmény már, mert anyai ágon 2 hétig szoptattak.

Lehet én is nyugis leszek a második bébinél és akkor lesz tejcsiKép
Ha akkor sem akkor más a gondKép

Havtünde!Kép

Mi a délinél adunk más hamit előtte.(tápi előtt)
És ált picit hamarabb etetem meg mint kellene mert akkor még sokkal türelmesebb mert nem éhes annyiraKép

Mea
mea
 
 


Pankata!Kép

Mivel Lívi a sűrű Nutrilon AR-t (szentjánoskenyérből van)kapja bukás ellen, neki a kakija egyben vanKép
Hál Istennek nem szenved vele, és így nem maszatolódik mindene összeKép

Mea
mea
 
 

 
 

Mea,
Mi is AR-en vagyunk, Milumilen, akkor ez a "titok" nyitja Kép
Azelőtt ha netán kellett pótlás HA-t kapott, de igen bukós a lelkem, így teljes adagban AR-ezünk.
és Ti miket esztek már?

Gabuska,
Mi tejpépezünk vagy gyümizünk uzsira. A kedvenc tejpépjeink: Nutricia banános, Hipp alma-vaníliás. Ezek tényleg fincsik, a Húgom is pályázott rá, de Mini ügyesebb volt és befalta mind Kép
Vettem tápszerrel készíthető kekszes-mézes grízt, de azt majd vacsira fogom adni, még nem próbáltam, mert egyelőre elég csak a tápi, ugyanis este fél kilenc óta szundizik Mini, még most is Kép
és sztem a kekszes is ízleni fog, mert tegnap a gyümibe tettem neki picike babakekszet (Hippet) és csak úgy nyomta befelé a lelkem Kép
Mire vagy még kiváncsi?

Tünde,
Én a déli kajcsinál kezdtem a hozzátápit, gyümikkel.

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Szia Pankata!

Üdv Neked is köztünk. Örülök, hogy gyarapszunk, és egyre többen oszthatjuk meg egymással tapasztalatainkat. Mert időnként elég tanácstalan vagyok, hogy mit merjek adni Gergőnek.
Mi is a déli haimnál eszünk még csak gyümit/zöldséget.

Ma répát adnék neki almával, remélem, nem okozok túl nagy zavart a kis pocijában.
Hogy őszinte legyek, mindenhol azt írják, hogy a székrekedéses babáknak jó a krumpli.
Két napja adom neki, és igencsak keményet kakil. Most akkor jó, vagy nem? Inkább várok még vele egy kicsit.

Uxi!

Gergő is kéthetes kora óta kapja a tápszeres pótlást, én nagyjából 4 hetes korától volt 3 hét!!! , amikor magától semmit nem tudott kakilni, csak akkor, ha hőmérőt dugtam a fenekébe. És akkor sem mindig. Nagyon sajnáltam szegényt, mert nagyon erőlködött, látszott, hogy nagyon kakilna, csak nem tud. Szenvedett szegény nagyon.
Ehhez még társult a hasfájása is, ami szinte születése óta gyötörte.

Én elvittem a Bethesdába, mert már nem bírtam nézni, ahogy szenved. Ott kaptuk az Espumisan cseppet (az Infacol helyett, bár szerintem ugyanaz mindkettő),meg a Vitacolan nevű szirupot. Ez ugyan valami vitaminkészítmény, de lazítja a székletet. Napi 1 kiskanál kell belőle.

Azóta gond nélkül kakil Gergő, igaz, max. 1-szer egy nap. De ha mondjuk nincs egy nap kaki, akkor sem aggódom, mert tudom, hogy másnap reggelre lesz.
Érdekes, megfigyeltem, hogy kakil reggel, és legközelebb nem holnap reggel lesz, hanem mondjuk holnap este. Nálunk mindig így van.

Kép
kuha
 
 


Sziasztok!

Kuha, a VItacolan az nagyon finomKép.
ALig várom, hogy Eminek is kelljen szedni, majd én is megcsapolom időnkéntKép.

Kaki: nekünk kamillateát kell inni, a gyerekorvos javasolta, ettől kakil, kétnaponta adom, ha nincs széklete.
Ettől lesz akkora adag, hogy köldöktől keresztcsontig tele a pelus (bár újabban nem a pelusba kakil, hanem akkor szeret, ha ki van bontva és pelenkázom a pólyázón.Lehet, hogy könnyebb neki, ha megemelem a lábait.)

Sajnos cukrozni kell, mert azt mondta az orvos, hogy csak így hajtja a hasat, ezért 40-50 grammnál többet nem engedek neki inni, szerencsére ez is elég.

De tegnap sikerült neki magátólKép.

Havtünde, ezen nincs csodálnivaló, igazából eleinte főleg az motivált a fejésben, hogy volt 2 mellgyulladásom.
Anyós férje meg jól megbíztatott (mentős), hogy neki milyen betegei voltak, akiknek a mellgyulladás nem múlt el, és fel kellett vágni a mellét.

Tiszta depi voltam ezután vagy 3 hétig, rettegtem a mellgyulától, naponta 3-4 szer fejtem.Azt kívántam, bárcsak apadna el a tejem, mert eleinte fejni sem tudtam, nem jött.
Aztán valahogy rátanultam, már tudom kezelni a dolgot.

Most már, hogy jobban szopik Emi, csak 2-szer, de két napja meg már csak este fejek, mert a reggeli szopi jól szokott sikerülni, 80 körül, ma meg rekord 100-at evett két mellbőlKép.
Ilyen még sosem volt.
MEg nehéz megoldani a fejést, ha nem szoptatom meg, és nem alszik vissza,akkor szívok, nem tudok fejni.

Nekem nagyon jó érzés fejés után, mikor kiürül a mellem, Emi sosem üríti ki, estefelé már szinte "éget" benne az a kis tej.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Érdekes nekünk kakival soha nem volt gond eddig, szerencsére.
1 nap volt a max. amíg nem volt.

Viszont én csak déli tápi előtt adok Lívinek mást(eddig sütőtök, krumpli és répa volt)

Lehet adni ilyen tejpépeket stb is??????

Szerintetek már többször kellene mást adnom egy nap???

Elég nehéz ez az egész, gőzöm sincs mikor kell átállnia pl. déli csak főzelékre vagy gyümire????

Én gyümit nem adtam még.

Hogy csináljam az almát neki???

Csak reszeljem le adjam oda???

És délinél vagy arra maradjon a főzi és ezt adjam máskor????

Na egyre jobban tanácstalan vagyokKép

Mea
mea
 
 


Uxi!Kép

Ügyik vagytok tejcsivel!!!Kép

Én nekem sajnos a fejés sem növelte a tejcsit és Lívi is kiszopizta anno mindetKép
Mégsem lett több.
Egyszerűen beállt 50ml/alkalomra !!!!Kép
Az meg nagyon nagyon kevés volt neki.

Emellett két szopi közt is csak 50ml-t tudtam fejni....

Édeskevéske.

Ha egész nap és éjjel fejtem volna állandóan + szoptattam volna talán elég lett volna bár 1 hósan már 130-kat evett akkor már a 100ml összegyűjtött sem lett volna jó.....

Nagy kajás Lívi elejétől fogva.
Most is délinél úgy bekajolja amiket csinálokKépKépKép

Mea
mea
 
 


Még egy kérdés: jók szerintetek az üveges hamik vagy nem???
a HIPP a legjobb????

Mea
mea
 
 


Mea !

Egyébként én is a HIPP-ről hallottam, hogy az a legjobb. De gőzöm sincs, hogy én mikor fogok neki adni. Egyenlőre élvezem, hogy én csinálhatom neki.
Valszeg, majd ha már több mindent ehet, akkor megkóstoljuk azt is.
De úgy gondolom, hogy így kezdésnek mindenképpen azt egye, amit én csinálok neki.

Kép
kuha
 
 


Mea,
ha megnyugtat, az elsőnél én is így voltam, forró drót volt a védőnénihez Kép
Szóval sztem egyszerre csak egy kaját válts ki, pl a délit. majd ha megeszik egy adag főzeléket, akkor jöhet pl az uzsi kiváltása, mondjuk gyümivel vagy tejpéppel, de addigra már belejössz Kép
A kiváltás nekem az volt, amikor már megevett annyi főzeléket, amennyit azelőtt szopcsizott, ez nálunk 200 ml körüli, kicsivel több. és utána elég volt a víz vagy babatea és már nem igényelt mást.
És én Hippezek még, itt a nagyvárosban nem ismerek olyan sarki zöldségest, akitől mernék igazán vásárolni, a hipermarketeket pedig ilyen téren én hanyagolom.

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Mea!

A Kecskeméti kajákat is ott csinálják, ahol a Hippet! Csak olcsóbb, mert más a neve!

Pankata
tök jó, hogy ide is írsz, Te már javában benne vagy a kajáltatásban, úgyhogy tudod osztani nekünk az észt! KépKép

Zita elég bukós és néha hány, akkor ugye inkább banánt adjak neki, mint almát?
Ha addig írtok, talán kipróbálom uzsi előtt. Higítsam tápszerrel?

Tünde és Zita aki ma 15 hetes és 1 napos
Vendég
 


Tünde,
ja, a banán az jó tápival is. Mint a banánsék Kép
Én natúran adtam neki, illetve a nagy kedvenc a banánhoz egy kis reszelt alma, sztem is isteniKép
ja, kapott már banánt Zita? Mert azt tényleg érdemes "bevezetni", vagyis nagyon keveset először.

Pusz,
Kata
és bocsi, csak a saját tapasztalataimat írom le, de nem vagyok tudósa a témának Kép
pankata
 
 


Még csak egyszer adtam neki almalét, de kiköpte, és nem is nagyon akarom adni neki, mert savas, ő meg bukós.
Mennyi a nagyon kevés? 1 babakanállal?
Csak simán pépesítve, vagy tápival?
Milyen hülye az ember így az elején...
Vendég
 


Akartunk menni sétálni, de itt voltak apámék, mire elmentek, leszállt a köd. Alig lehet ellátni. Kép Kép
Pedig már úgy mentem volna valamerre!!!!
Vendég
 


Hát sztem 2-3 kanál mehet simán és utána nyilván tápi, hogy jól is lakjon Kép
és én a banánt is turmixolom, egszerűen nem tudom rendesen összetörni.
pankata
 
 


itt Szegeden most szép az idő, csak hüvi van Kép
pankata
 
 


Pankata!

Köszi!
Vendég
 


Adtam Zitámnak banánt, 3 fél kanállal. Gőzöm nincs, hogy ízlett-e neki, fintorgott, de amikor épp nem kapta (mert egy fél kanálnyit több nekifutásra sikerült elfogyasztani; de hát ezt bizti Ti is tudjátok), akkor nyivákolt. Majd holnap folyt.köv.
Vendég
 


Szorítunk Kép
pankata
 
 


Mea!
Én úgy csináltam, hogy először két etetés közt kapott 3-4 kiskanál krumplit, répát stb., a következő héten pedig már kiváltottam vele az ebédet.
Mi Mildi bébiételt veszünk, de csak azért, mert nálunk a közértben csak az van vagy Nestlé. De jónak tűnik. Bár általában én csinálom, de vendégségben üvegest eszik. Eddig a sütőtök+alma, sütőtök+répa és a zöldborsófőzit próbáltuk, mindet szeretjük.Kép
A reflux miatt szeretnék minél előbb átállni csak főzire, bár akkor külön kell itatni, ami ugye megintcsak folyadék, ami nem marad meg benne.Kép

Puszi Livikének!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Tünde!

Lívia is szokott úgy enni, hogy fintorog, mászna ki a székből, de azért csak benyeli amit odatartok neki. Kis nyavalyás!Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


És itt az új tudományom!
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Nálunk ez a mai új tudomány, hogy magához ölelgeti a bébitornázó lábát, aztán továbbkúszik.
Kép
Sajna hason utál lenni, de próbálkozom, nehogy nekem kihagyja a fejlődésből a mászást! KépKépKépKép
Vendég
 


Havtünde!Gabuska!Kép

De édikKép

Havtünde!Kép
Nekünk is volt ilyen bodynk csak már kinőtte.

Tényleg csajok milyen méreteket hordanak a bébik?

Mi már 68/74-eseketKép

Ja és az én lányom sem komál hason lenni....

De ügyin tartja magát csak hosszú távon nem szeret úgy lenniKép

Mea
mea
 
 


Ez a Zita baba tányérsapka nélkül is tündér!!!KépKépKép

Lívia is utál hason lenni, vagyishogy izé... Szóval eddig ha úgy fektettem le, kétségbe estett, nyivákolt, de tegnap óta meg egyfolytában úgy fekszik. Csak játék közben, aludni még mindig az oldalán szokott.

Mi 68-as ruhákat hordunk, 66 centik vagyunk és 5 kiló 60 dekák.

Ja és ma már vissza is fordult a hasáról a hátára a kis ördög!Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Lívike nagyon ügyi!!!

Mea!

Zita 60cm, és 68 és 74-es rucikat hord. Ezt a bodyt meg most vettem brendonkuponra.
Addig van el hason, amíg tudja magát tartani.
Nem semmi, mennyit dumál ma az apjának. Együtt berregnek...KépKépKép

Éjjel felébredt, kajálni akart. Adtam neki vizet, jól beleslukkolt pár kortyot, aztán mikor érezte, hogy ez vmi más, fintorgott, meg kiköpte. Kép
De aztán aludt tovább! Kép
Vendég
 


Gabuska, megnéztem a fotóalbumotokat, nagyon tetszik!
Vendég
 


Nagyon ügyik és gyönyörűek a babák Kép

Gabuska,
Bocsi, lehet írtad, mennyi idős Lívike?

Mea,
Ádikám 130 cm és 30 kg, 33-as lába van, 128-134-es rucikat hord, most volt 6 éves Kép
na jó, Dávidunk fixen 80-as rucikat hord, 8900 gramm és 76 cm és 17-es lába van Kép

Tünde,
nekünk is van ilyenünk, csak már 86-os. Úgy látszik, uniszex ez a szín, mert nekem is ez tetszett a legjobban Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Kata,
4 és fél hónapos, aug. 16-án látta meg őt a napvilág.Kép

Tünde,
köszönöm szépen!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


na jó, ha ez már úgyis egy ilyen topik, íme a mi tudományunk Kép
Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Mea, ide is megírhatod a sapis választ (hogy mekkora Livi fejkörfogataKép).

Emi 59 cm, 5,5 kg és 56-os, meg 62-es ruhákat hord.
Most kezdni rohamosan kinőni az 56-ost, inkább már a 62-esek dominálnak, de némelyik még nagy.

A lábaméretét nem tudom, de születésétől fogva nagy nekiKép.
Mint nekem.Kép.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Na látom, én kihagytam 1-2 nagyon fontos adatot:
Zita 60cm, 6kg, 39cm a fejkörfogata, a lábát még nem tudom számozni, de szerintem nagy.Kép

Ej-ej Pankata, eddig is gondoltuk, hogy Dávidod a legügyesebb, erre még az orrunk alá is dörgölöd! KépKépKépKép
Kép
Nagyon édi, tök jó ez a vigyor! Miért készül boxolni? Védte a cumisüvegét?
Vendég
 


Tünde,

Sztem Mini a rangidős itt Kép Egyébként ez egy múlt havi tudománya, a Bátyja szülinapi partiján produkálta, sztem azért, hogy ő is kapjon figyelmet, mert ott ugye nem ő volt a középpontban, "csak" kisérőként vett részt Kép A boxolás igazából még a fogási technika csiszolatlanságából fakad Kép
Mondjuk a kaját azt védi, látni kellene, milyen szemekkel néz minden arra járót, miközben ő eszik Kép

banán nem okozott gondot?

Kinél mi lesz a vasárnapi babamenüKép?
Pusz,
Kata
pankata
 
 


Uxi!Kép

44 cmKép a fejkörfogatunkKép

Mea
mea
 
 


Pankata!Kép

Nálunk még mindig a sütőtökKép

Ha mi 3 hete kezdtük a hozzátápit, akkor már lehet minden nap mást mert én eddig úgy csináltam, hogy több napig ugyanazt, szerintetek???

Banánnal próbálkozhatok már, mert próbáltam egyszer de az nagyon nem volt jó, fájt akkor még a pocija.

Mea
mea
 
 


Babamenü: tápszer és banán. Nem volt gond. Este rókázott egy picit, vagy bukott, és abba volt egy pici banán is. De szerintem ez kijött volna banán nélkül is.
Asszem ma tápszerbe teszem a banánt, és kiszívja a cumisüvegből.
Ez nem hülyeség?

Pankata:
Mini a nagyfiad kicsinyített mása. Kép Mása, hehehe
Zita is tök beizgul, amikor meglátja a cumisüveget. Olyan hangot ad, ahogy más nevet (hehhheehheehhee), de ilyenkor ha nem kapja meg izibe, akkor jön a hiszti: vörösödő-liluló fej és kevés levegővétel. Kép
Vendég
 


Köszi Mea!

Emi most 10 hetes, neki 40 cm, tehát elvileg lehet, hogy az övé is hasonló lesz 4 hósan, mint Livié.

Azt nem tudom, Emi nagy baba-e korához képest, születésekor átlagos volt (3100g, 53cm).

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Tünde,
Szívemből beszélsz, mármint a két fiú hasonlóságáról Kép Én már a 4D-sen megmondtam, hogy sztem Mini dettó Pumpi, de mindenki csak mosolygott. Most meg elvittem egy képet egy barátosnéméknak, akik jól ismerik mindkét Srácot, mondták milyen szép rajta Mini, erre közöltem, hogy ez biza Ádika ugyanannyi idősen Kép

Mea,
Én csak azóta variálom a menüt, szal hogy minden napra más, amióta teljes adagot eszik. Az elején nem baj, ha több napig kapja ugyanazt szvsz Kép
Ha már nem hasfájós, sztem is megpróbálkozhatsz a banánnal, csak ahogy gabuska írta, hasfogó és ezért kell óvatosabban bevezetni.
Zárójelben mondom, nálunk ilyen gondot nem okozott, pedig az adagunk (kedvenc turmix): 2 db (!) banán, 1 alma lereszelve, pár csepp narancslé és mind bevágjuk Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Pankata!

Nálunk alma lesz banánnal a menüje Gergőnek.

Mea!

Én még most is van, hogy több napig ugyanazt adom neki. Mondjuk tegnap előtt sima sárgarépa volt, tegnap meg sárgarépa almával. Féltem tőle, de nagyon ízlett neki.
A sütőtököt jövő héten kipróbálom.

Egyébként azt mondta a védőnő, hogy meggyet is adhatunk neki (cseresznyét nem, mert azt felpuffasztja), de csak akkor , ha nyárról van a mélyhűtbőben lefagyasztva. Mert a konzerv és a befőtt az nem mehet, a tartósítószer miatt.
Ugyanez érvényes a barackra is.

Sajna nekem egyik sincs a hűtőben. De lehet, hogy nézek majd ilyen fagyasztottat, abban szerintem nincs tartósítószer. Szerintetek? Majd elolvasom a dobozán.

Kép
kuha
 
 


Sziasztok!
Jól beindult itt az élet, szia Kata, nálunk meg jól leállt.
Olvasgattam, ki mit eszik, mekkora, azt is jó lenne tudni, mennyi idős, én még nem "ismerlek" Titeket. Jó sokan vagyunk, persze lehet idővel beáll az ember agya.
Nóri 5 hónapos lesz holnap, 8 kiló, legutoljára 70cm volt, most 74-es rucikat hordunk. Lába tapsi. 16-os meg 19-es, most néztem meg a cipőket, ez érdekes. Egy cipőt már kinőttünk, az is 16-os. Így könnyű lesz vásárolni, ha ilyen eltérések vannak. Na de ez kajcsi topic, nem cipős!
Kaka ügyben nálunk egy beépített Schaffhausen lehet...
Hétfőn kóstolunk először almát. Hippet. Nem akartam a zöldségestől, még a legelején. Szerintetek hány kanállal kezdjük, 2-vel? Vagy amennyi a szopi után lecsúszik neki?
Gabuska,
Első hasra fordulás! De várom már, vagy hátra... Megelőztetek! Szerintem Nórinak már kéne, de lehet, nehéz megmozgatni ezt a 8 kilót, vagy csak lazsál a lelkem.
Nagyon ügyesek és szépek a babuk!
Kata,
Dávidnak van huzata. 2 banán + 1 alma! Ahogy elnézem az egy 280-as Avent a kezében! A fogási technika sem semmi.

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Ha az alma ízlik, akkor hány napig adjam ua-t? Mikor jöhet a banán-alma, sütőtök-alma meg sárgabarack? Jól felszerelkeztem, de pl. banán-őszit nem kaptam.
Szerintetek lehet olyan pépet kapni, amiben nincs tejpor és fagyitejjel lehetne felönteni? Azt mikortól adhatnám?

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Sziasztok!
Mea!
Vivi 3 és fél hetesen már kapott tápszert, és üvegből tejet.
kedden lesz két hónapos, tejem pár napja nincs, eddig tudtam fejni, de 2hete csak 30miliket egy-két naponta,
bevallom lapítok is mint nyuszi a fűben, mióta megkérdezték h. nem akarom szoptatniKép, mert biztos így van.
a gyerekdoki és a nőgyógyim vette csak "normálisan" ezt.
a házidoki megkérdezte a múltkor h. szoptatok én meg mondta h. igen, ne nézzen ferde szemmel.

Vivi a nem kakilásra Leavolac-ot kap. napont és így van naponta kaki.

a védőnéni azt mondta h. kezdjem el a hozzátápit 3hónaposan, de lehet h. várok vele 4 hóig.
azt mondta a bébikaják sem rosszabbak mint a tápszer, bizti igaza van, de lehet h. mégis várok azért.

Kata!
jó a tumixKép

én egy időben ettem a bébikajákatKép nem olyan rosszak, ne röhögjetek, mikor terhes voltam néha megkívántam.
Vendég
 


MINDENKI!

Szerintem ez nem úgy kajás topic, hogy csak kajáról lehet írni, de nyilván tök jó, hogy itt végre meg lehet dumálni, hogy ki, mit ad, és nem kell attól félni, h letolnak minket!
Szóval szerintem (és kérem mindenki véleményét!) ugyan úgy írja mindenki, hogy mi van a babájával, miben fejlődött, vagy hogy éppen hülye a szomszéd...

JdoraKép
Zita szept.23-án született, tehát ma 15 hetes és 2 napos. 3 hetes kora óta kap tápszert, 12 hétig szoptattam, de szerintem a végén már csak cumizta a cicim. Ja, Győriek vagyunk.

ZozoKép

Én is ettem a bébikajákat. Ha több napos túrára mentem, mindig vittem magammal, a bébidesszertek meg tök finomak!
A sok bunkóval meg ne törődj, aki beszól a szopi miatt!!! Örüljön mindenki, aki tud szoptatni. Egyébként én erre azt szoktam mondani, hogyha engem nem zavar, hogy ő szoptat, akkor őt miért zavarja, hogy én nem...

Pankata, Mea, és aki régebb óta hozzátáplál:
Nem tudom eldönteni, Zitának ízlett-e a banán. Ma is adtam neki, de a kanalat kilökdösi a nyelvével. Aztán az ujjamra tettem, be a szájába. Nem köpte ki, és nagyokat mosolygott. Talán a kanállal volt baja? Mert amit nem szeret (pl D vit.), azt kiköpi, győzöm visszakanalazni a szájába.
Vendég
 


Havtunde,
A maradék almapürére én is vevő vagyok! Még sose kóstoltam ilyesmit, de biztosan fincsik. Jó nagy babunak tűnik Zita a kádban. Fülcsije is van már, nagyon csini.
A D vit.-t én is kanállal adom, eleinte kitolta a nyelvével. Mostanra már megszűnt ez, nem zavarja a kanál a szájában, sőt! Vigyorog vele! Lehet, hogy a korral jár. Ezért gondoltam elkezdeni a gyümit, hogy ő is kanalazhasson.

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Kuha,
Sztem a fagyasztott is jó, nem hiszem hogy lenne benne tartósítószer, mert minek? De én is megnézném a dobozát, az a tuti Kép A meggyet nekünk is mondták, de az én is akkor akarom kipróbálni, amikor idénygyümölcs, anyuéknél van sok meggyfa és az 1000% bio KépKépKép

Dóri,
hát igen, kicsit leállt a nyári...
Dávidnál az a cumósüveg 125-ös ám Kép, de van 300-asunk is Kép Gyümiléből ugyanis max. 100-at adok egyszerre. Amúgy a "huzatával" tényleg nincs gond, de ezt már megszoktam, Ádikám is ilyen volt: sok legyen és gyorsan jöjjön Kép Egy adag kajcsi szintideje 5-8 perc ivással együtt Kép
Sztem a két kanál az jó kezdetnek. Én speciell szopcsi előtt adtam és csak szimpla almát, pontosabban reszelt alma levét.

Tényleg, Ti szopcsi előtt vagy után adtátok a kóstolót?

Tünde,
Sztem is jó ötlet másról is csevegni! Kezdem is, képzeljétek, ma 2elsírtam" magam Apának a szörnyű női sorsról, méghozzá a vasalás gyötrelmeiről, hogy már megint olyan nehéz nekifognom. Erre mit csinált? Hozott nekem egy hipi-szupi vezetéknélküli vasalót Kép Lányok, mindent bevasaltam és gyorsa mostam is, alig várom, hogy megszáradjon Kép Na, mondtam, motiválni azt tud a Párom Kép
ja, és sztem lehet a kanállal is gondja, van egy kitoló reflexük a kis Drágáméknak, ha valami idegen kerüla szájukba, nyelvükkel kitolják. lehet a kanállal is így van Zita. Nálunk a műanyag Hippes (reklám)kanál jött be és jó, mert kaptam belőle vagy 10-et.

Zozo,
csak annyit mondok, ismerem ezt az érzést és nagyon megértelek Kép De hallgass Tündére KépA védőnéniben ritka az ilyen! Milyen súlyban van most Vivi?


bocsi, hosszú voltam, lőjetek le!

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Zozo!Kép

Ismerős ....

Ne törődjünk már ezzel a szopi dologgal, adtuk amíg tudtuk és szépen fejlődnek a bébieink, ez a lényegKép

Havtünde!Kép

Lehet szoknia kell még a kanalat, ha nem húzta s záját vagy nem fintorgott akkor nem hiszem h nem izlik nekiKépKépKép

Hát Lívi már bevág 150ml sütőtök+krumplitKépKépKép
Igazából csak sütőtök 1 pici krumplival sűrítve, ez elég volt 3 napra neki.

Elvileg 2 napig áll el, de szerintem ha végig hűtőben van mehet még 3.nap is nem??????

Úgy hogy ha megyünk jövő hétvégén Siófokra wellnessezni akkor már üvegest viszek el, mert az 190mlKép

Van a Hippnek sütőtök+krumplijaKépKépKép

De megpróbálom a köv. héten az almát én is, egyébként lehet hogy én azt is krumplival sűrítem h ne bukjon tőle.

Szerintetek jó úgy?

Állítólag krumplival jó sűríteni vagy tápival vagy ha van tejcsi azzal.

Puszi Nektek, szép vasárnapotKép

Mea
mea
 
 


Zozo!Kép

Egyébként Lívi sajnos már rögtön kórház után kapta a tápit is.
Sőt szerintem a kórházban is nagyon nagyon éhes volt.
De ott a cukros löttyöt tömték szegénybe, erről ennyit.
Az a kórház nagy nagy csalódás az életemben(SOTE II)

Mea
mea
 
 


Dóri,
ja kérdezted a tejcsis pépet, van ilyen a Milupaának Miluvit gyermekgríz mézzel, de csak 6 hós kortól adható. lehet van másmilyen is, de én még csak ezt láttam, ami tejcsivel vagy tápival készíthető.
pankata
 
 


Kata!

Nem értem: a vezeték nélküli vasalóval is vasalni kell, nem? Vagy távirányítós is? KépKépKép Én amióta Zita bekerült a hasamba (majd kiKép), csak azt vasalom, amit nagyon muszáj.
Én is tápszer előtt adtam a banánt.

Kanál: én már a D vitamint se kanalazom. Kicsit szadinak tűnhet, de Zita úgy kapja, hogy elkezdem etetni, kihúzom a cumisüveget, Õ ordít, hogy hol a kaja és így nagyra nyitja a száját, belecsöppentem a Vigantolt. és persze kapja a Gripe Watert is. Megkóstoltam a Vigantolt, nincs semmi íze. Egyszer meg úgyis abba kell hagyni a kaját a G.W miatt.

Mea!

Zita a kórházban is kapott tápszert, így tulajdonképpen csak életének 2. és 3. hetében volt csak anyatejes.
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: