Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Rika!
Én nagyon drukkolok nektek!!! :!: :D :!: :wink:
A Kende névről 28-án írtam.

Forsolya!
Ha olyan lesz, mint az apja, akkor biztos mindent elér majd. :D
Igen, én már csak egy ilyen bagoly típus vagyok. :D
A termeléssel nem lesz gond!
Jó pihenést! :P A férjed derekának is (a híd után kelleni fog neki egy derékmasszázs :lol: )!!! :D 8)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok. A lányom január 18-án született az István kórházban.
Mi is a hozzátáplálással probálkozunk, bár tej még van bőven. Affelöl már vannak kétségeim, hogy elég tápláló-e, mert születésétől kezdve csak havi 40-50 grammot hízik. A doki szerint olyan nincs, hogy nem elég tápláló....
Egyébként már majdnem hasra fordul, csak annyira utál hason, hogy gyorsan visszabillen. Van már két fogacskánk.

Egyébként tényleg szépek a gyerkőcök... :D

Judit
udt19
 
 


Udt19!
Szia! Üdv a csapatban! :D
Ne aggódj, nem lesz gond a hasra fordulással! :wink: Kende is annyira utált hason lenni, hogy ha már csak közeletünk vele az ágyhoz mintha hasra akarnánk letenni, már üvöltött, mint akit nyúznak. :shock: :x Épp ezért késtünk is sokat a fejemeléssel/tartással. :roll: 1-2 gyakorlat kellett más pózban, hogy tartsa a fejét. Amióta viszont megtanult átfordulni, azóta sokkal jobban elvan hason. :D Soxor úgy alszik el, meg sokat is játszik úgy. Szóval kitartás! :D
Te hány éves vagy? :?: Első baba a lányod? :?: Hogy hívják? :?:
Képet kérünk a lányzóról!!!
Bocsi a lerohanásért, természetesen csak arra válaszolj, amire akarsz. Csak én ilyen kíváncsi vagyok. :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Csajok, most pár napig nem leszek, mert holnap leugrunk 3 napra Balatonra :D haverék telkére, mert ilyenkor össze gyűlik a nagy baráti társaság, és pár napig folyamatos buli van lent. :lol: Persze babával én ill. mi (merthogy apja is velünk lesz!!!) most nem tudunk a többiekkel egy faházban lenni, így a szomszéd utcában bérlünk egy kis házat. :) Mivelhogy egy kis faház van a haveréknál, és ott szoktunk egymás hegyén-hátán aludni ki hol talál magának helyet. 8) Tehát manó majd azért mégiscsak tud a buli mellett aludni. :) Így én most éjszakára ki leszek vonva a buliból (valamit valamiért, de nem bánom egyáltalán :P ), de legalább nappal jó lesz. Strand, barátok, vidámság! :D :D :D Már nagyon várom!!! :D
Addig is legyetek jók!!! :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Az én kisfiam hétfőn volt fél éves, január 3-án született.

Fogacskája még nincs, a hasra-hátra forgolódás már nagyon megy neki. Mozgékony baba, nappal utál a saját ágyában lenni, csak akkor érzi jól magát, ha őt szórakoztatjuk. :)

Az éjszakákat már átalussza, imád enni, ebben nem válogatós. Alma, őszibarack, zöldégfélék, baba-tejbedarapép - jöhet neki minden! :)

Ezen a nyáron már készülünk egy kisebb nyaralásra is, biztos érdekes lesz így elsőre. :)

Gyöngyi

Kép

Kép
diverse
 
 


Sziasztok!
A kislányom január 4-én született.
Eddig csak anyatejet kapott, és próbáltam már neki mást is bevezetni - gyümi, zöldség - de semmit nem hajlandó megenni.
Néha a hajam tépem miatta, de nem akarom eröltetni.
Ha valakinek volt (van ) ilyen problémája, hogy a babája nem akar semmit elfogadni és vannak jó tippjei, illetve tanácsa szívesen fogadom, és köszönöm.
Egyébként élénk szép baba, már hasra is fordult meg vissza.
Előre is köszi
Zsuzsa
kishannika
 
 


Mi került az előző szöveg végére...??? :shock: :D

Kép

Kép
diverse
 
 


Kishannika, kérünk szépen egy fotót! :D

Az én kisfiam 4,5 hónapos koráig csak tejet kapott, utána fokozatosan vezettünk be új ízeket. Nálunk nem volt gond, csak arra az egyre kellett figyelnem, hogy elég édesek legyenek ezek az ételek. Gondolom, megszokják a babák az anyatej édeskés ízét és utána is hasonlót igényelnek. Cukrot nem használok, helyette mindenbe teszek valamennyi édes almapépet is. A kedvence az alma-őszibarack, hozzáadva 1-2 evőkanál Milupa kekszes-piskótás tejbedarapép. Ez még nekem is ízlik. :D

Esetleg próbálj neki olyan főzeléket készíteni (elsőként pl. krumpliból), amiben van jó sok anyatej is. Ha azt elfogadja, akkor utána folymatosan növelheted a zöldségtartalmat.

Kép

Kép
diverse
 
 


(látszik, hogy egy számítástechnikai analfabéta vagyok, mert már nem is látom az első beírásom végén az előbb sérelmezett karaktereket) :oops: :D

Kép

Kép
diverse
 
 


udt19!
Van már két db fagatok , az igen!!! Gratula! És megviselte a kicsit a fogzás?

Kishannika!

Én ismerek olyan babát aki már 1 éves is elmúlt és csak szopizni hajlandó, szóval ti még nagyon jól álltok. Az én lányom a répán kívül mindent megeszik amit eddig adtam.
Esetleg próbáld meg az almát egy pici banánnal. Az én lányom a Nestle alma-banán pürét ette először nagyon ízlett neki. Nagyon kevés banán van benne. Persze amit én készítek azt is megeszi. (Anno a baby outletben vásároltam 49 ft-t 2 kartonnal, de már elfogyott)

Az én lányom még csak néha néha véletlenül fordul hasról hátra. Ő viszont utál háton lenni, kb. 3 hónapja nem is aludt a hátán. Nem kell ringatni egyáltalán csak legyen hason és már alszik is.

Üdv: Rika

KépKép

KépKép
rika07
 
 


udt19!

Az én lányom sem hízik többet és Ő tápszert eszik, és a tápszerről azt mondják, hogy az nagyon tápláló. (szopi: óriási szenvedés volt nálunk, tejem volt Ő nem tudott szopni, utána mellem fájt stb. dokihoz jártam vele és egyszer csak elapadt, hát nem igy terveztem)Kiszámoltam átlg 436g egy hónapban. Nem nagy étkű a csaj, persze igy sem vékony :lol: , most 6200 g volt 5 honapos vizsgálaton

KépKép

KépKép
rika07
 
 


Sziasztok lanyok!

Jo regen nem irtam de olvasni olvastam a hozzaszolasokat mindn nap. Ne hari, hogy eltuntem de az az igazsag, hogy mostanaban rettentoen faradt vagyok es komolyan mondom, hogy szinte semmihez nincs lelkierom. Pedig Bence csak 3 orankent ebred ejjel..megis en ugy ebredek mint akit osszevertek. Talan az is kozrejatszik,hogy napkozben csak en toltok vele idot szinte ugyh. ha osszesitve nezem a dolgot akkor a nap 24 orajabol 23at tuti en vagyok vele. Ami nem baj…persze nem csak faraszto. Jo lenne neha rabizni egy baratra de inkabb rokonra…csak ugye az en csaladom baromira tavol van tolunk. :cry: :cry: :cry: :cry: Annyira hianyzik mostanaban az anyukam is… olyan jo lenne ha napkozben be be ugrana egy idore…beszelgetni, jatszani Bencevel amig en pihenek kicsit. Na de nem panaszkodom tovabb…ne hari csak kijott:)

Udvozlom az ujakat kozottunk. orulok nektek nagyon!!!!!

Udt19 vagyis Judit! Juditnak szolitsunk vagy a felhasznalo neveden?
Egyebkent en is azt hallottam,hogy nincs olyan,hogy a tej nem taplalo. Az lehet, hogy a babo tobbet igenyel es keves neki…de a taperteke mindig taplalo. De hat az is igaz,hogy mindenki mast mond.
Egyebkent az en kis torpom is januar 18ra volt kiirva csak aztan tulhordtam 5 nappal. Neked a 18. volt a kiirt datum? Meselj magatokrol.

Diverse azaz Gyongyi- Na es teged hogy szolitsunk? Felhasznalonev vagy keresztneven?:) Bocs lanyok, hogy ezen agonizalok csak jo lenne tudni , hogy mindig ugyanazt a nevet irjam akkor :lol: hehe
Bence nemcsak nappal de meg ejjel is utal az agyaban lenni.
Egyebkent edes a kisfiad. Cuki a kepen ami a naploja elejen van.:) Szoval azt irtad csak akkor van el igazan, hogy ha szorakoztatjatok. Mostanaban ez rank is jellemzo. Korabban olyan jol elvolt Bence egyedul…de par napja mintha total kicsereltek volna. Allandoan nyavog a hintaban, utal ulni, fekudni allandoan csak allna vagy maszna dolgok utan. De meg egyiket sem tudja ugye… Aztan meg mostanaban ha nem lat engem egtelenul ordit…vagy nyafog. Neha kiborit :roll: :roll: Te hogy viseled ezt az allandoan szorakoztatom dolgot? Hogy van idod masra igy? En imadom Bencet…imadok jatszani vele…de neha jo lenne ha ellenne egyedul kicsit, hogy levegohoz jussak es Mellette ellassam a mas dolgokat is mint fozes, vasalas stb. Meselj nekem hogy csinalod???? Egyebkent mi majusban voltunk egy 3 hetes nyaralason ugymond…otthon Magyarorszagon. Mi is izgultunk a gyerek miatt aki akkor meg csak 3 honapos volt…de meglepoen jol viselte a nagy utazast

Kishannika- Zsuzsa!
Neked is udv Sztem ne aggodj a babod miatt. Vannak babok akiknek nehezebben megy az uj kajcsik elfogadasa. Bence is csak egy ideje eszeget de o is inkabb csak kostolgat meg. En is anyatejet keverek a fozelekekbe…azzal jo edes lesz es ugy tenyleg szereti. Probald meg azt.

Szilpa es Orsi! Ha hazaertek meseljetek milyen volt a nyaralas.

Erika- hova tuntel? Hogy vagytok? Mi ujsag? Aliz baba hogy van?
Andi- te is eltuntel. Merre jartok> Dani babo jol van???
Lilla merre jarsz?

Tundi- te is eltuntel? Hol vagy? Feletek is olyan meleg van mint itt Provoban?

Rika- kerdezted,hogy ki az idosebb. Nos Bence itteni ido szerint 23 an szuletett 0 ora 30kor. Vagy hogy ko ezt irni? 12:30kor ejjel. Az otthoni ido szerint viszont masnap reggel fel 9. O majdnem 4kilo volt es 51 cm…es csaszarral szuletett. Azota tobb mint 7kilo es 72cm.
Ha barkit kifelejtettem akkor ezer bocsanat erte. Lanyok ma kaptam egy kirlevlet, hogy lesz babanetes tali. Es annyira de annyira szomoru voltam es vagyok,hogy nem tudok menni. Egyebkent a babaszoban is irogatok ott is taliznak a lanyok eppen most szombaton es ott sem tudok ott lenni :cry: :cry: :cry: Szornyuuuuuu

Na sebaj. A heten volt itt Julius 4. Az amcsik vegtelen nagy unnepe. Az egesz varos be volt zsongva. Nem egy nagy zsinatos varos ahol elunk de 4. elott 2 nappal a felvonulas utcajan emberek ultek ki satorral, pledekkel, szekekkel es elore foglaltak maguknak a helyet :lol: :lol: A ferjem ejjel jott haza melobol elotte levo este es mondta,h. olyan 10 ezres tomeg van az utcan vegig mindenki ebren…ide oda maszkaltak es vartak a reggelt. Ezt mar mult evben is furcsanak tartottam:):):)
Mi meg reggel 9 elott 10 perccel elsetaltunk es megis lattunk mindet. Na mindegy…csak erdekessegkeppen irtam le. De volt nagy karneval…tuzoltok meg beoltozott emberkek. Szoval jo volt. Irto meleg is ugyh. nem maradtunk sokaig. Tundi feletek hogy telt a Julius 4?

Na megyek lanyok…faradt vagyok. Itt mar este tiz ora. Sok pusz
Bea

ui. lanyok arra gondoltam,h. tehetnenk fel magunkrol legalabb egyetlen kepet...ugyanis sokkal konyebb ugy megjegyezni,h. ki kicsoda ha a nevhez arc is tarsul:):) Pont en beszelek aki meg egyetlen kepet sem csatolt... de fogok igerem:)
bea78
 
 


Rika, nálunk is ez volt a helyzet a szopival. :( Tej volt bőven, de Ricsi nem volt hajlandó szopizni. Rengeteget szenvedtem vele, kínlódás volt az egész. Már a kórházban mondták, hogy kicsit nehéz eset, mert már ott sem volt együttműködő. Ettől kezdve fejtem a tejet éjjel-nappal... No, ezt nem kívánom senkinek, olyan fáradt voltam sokszor, hogy azt sem tudtam, milyen nap van, stb... 5 hónapos koráig kihúztuk, de őszintén szólva cseppet sem bánom, hogy már vége annak az időszaknak. Azóta reggel-este tápszert kap tej helyett a többi étel mellé.

Bea, maradhatok Gyöngyi, azt már úgyis megszoktam, de egyébként mindegy, ahogy jólesik! :)
Ez az egész napos szórakoztatás néha nagyon kimerítő, mert a kis drágámnak az sem elég, hogy mondjuk ott ülök mellette és átlapozok egy újságot. Nem, csakis VELE lehet foglalkozni! Nálunk az a szerencse, hogy Apa most elég sokat itthon van, de már csak 1-2 hétig tart ez a kánaán. Mi itt élünk Mo-on, de távol a szüleinktől és bizony én is nagyon sokszor érzem azt, amit te. Jó lenne, ha anyukám néha beugrana beszélgetni és kicsit vigyázni a babára, stb... Sajnos ez nálunk is megoldhatatlan. A rokonok távol, a barátok dolgoznak, így mindent nekünk kell megoldani. Mi már 1-2 hónapja "élvezzük" azt a helyzetet, hogy amint kikerülünk a Ricsi látókörébő, ő azonnal rázendít... Egyedül az éjszakák nyugisak. Este fél 8-kor fürdés, utána evés, 8-kor alvás. Ha jó éjszakája van, akkor csak reggel 5-6 körül ébred, ha kevésbé jó, akkor hajnal 1 körül még beütemez egy ébredést. Reggel 5-6 után viszont képtelen visszaaludni, olyankor addig sikítozik, amíg nem kezdünk el játszani. Nem tagadom, ez ebben az idő pontban nem mindig esik jól... :)

Látom, írtatok a dátumokról. Ricsi 2 héttel és 2 nappal korábban született a kiírt dátumnál, de ez várható volt a kissé nyitott méhszáj miatt. Így sem volt semmi gond, 3220 gr-mal és 49 centivel született. (most 7350 gr és 69 cm 6 hónaposan)

Most mennem kell, megyünk anyukámékhoz. Szép hétvégét nektek!

Gyöngyi

Kép

Kép
diverse
 
 


Sziasztok!
Kösz mindenkinek a jó tanácsot, de én már szinte mindent kipróbáltam, az anyatejes megoldást is, és semmi nem jött be. Viszont azt vettem észre, hogyha mi eszünk az nagyon kellene. Néha hozzáérintem a kanalamat a szájához, hogy mit szól hozzá és az nagyon menne. Na de mégsem kezdhetema hozzátáplálást rántott hússal, vagy tejszínes csirkével, vagy éppen amit eszünk azzal.
Most úgy döntöttem abbahagyom és egy-két hét múlva megint próbálkozom. Addig meg ha kevés a tej adok tápit. Nem tudok mit tenni, csak azért, hogy azt egye amit én akarok nem éheztethetem.
Majd írok hogyan haladunk.

Gyöngyinek üzenek hogyha a babája szereti az édes dolgokat vegyen juharszirupot, mert az nagyon egészséges és jó a babák kajájának édesítésére. Ezt egy Sthal Judit műsorban hallottam, ő is mindent ezzel édesített a kislányának. Bár az igazat megvallva nem egy olcsó mulatság, de szerintem megéri.[/b]
kishannika
 
 



Sziasztok!
Az én kisebbik fiam is januári.

Kishannika!
Tejpéppel nem próbálkoztál? Azt állítólag könnyebben elfogadják. (A fiaim is.) Aztán lehet bele gyümölcsöt is keverni.


Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok,az én kisfiam Martin is januári.4-én született.Idáig a télibabáknál irogattam s most fedeztem fel a jan.babytopicot.
Nekem Martin 3.gyermekem.Már van egy 14 & egy12éves nagylányom,kisfiam most volt 6hónapos.Mi is tápiztunk,mert egészségügyigondok miattt nemszoptathattam,sajna,bár a lányaim is felnőttek így.
Már csak napi kétszer eszik tápit,reggel és este.Napközben főzelék(2*)desszertként gyümölcs s tejpép a menű.már megkóstólta a kiflicsücsköt,krémtúrót(túró+tápi+gyümi),babapiskóta,mind nagyon izlik neki,nem válogatós.Forog hasról-hátra s vissza,még nem mászik,de nemkell sok a mutatványhoz......S egyszerre jön a 4foga(várjuk)
Átalussza az éjszakát s napközben is jóbaba....-azért neki is vannnak rossz percei........

Orsi,Szilpa,Boeske,látom ti is itt vagytok... :P

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
l_marcsi
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok.

Régebben a téli babásoknál írogattam, mint itt sokan mások :)

Három perc múlva fürcsi, addig gyorsan Emmáról.
Január elsején született 3000grammal, 54 centivel.

Múlt héten kezdtük a hozzátápit, de nem igazán haladunk. Nincs nagy gond, csak annyi, hogy nem nyitja a száját. Ha valami csellel ráveszem egy kis mosolygásra, és bedobobm a kajcsit, akkor megeszi, és úgy tűnik, ízlik neki.

Ő is rengetegszer kel éjszaka, jóformán semmit nem alszunk, szopik száma kettő és négy között, úgyhogy elég zombi vagyok. Napközben jókat alszunk, így valahogy túl lehet élni, de sajnos emiatt nincs semmire időm, mert nincs el magában.

Röviden ennyit, a gyerkőcök gyönyörűek!

Szép estét!
dzsú
 
 


Kishannika, köszi a juharszirupos tippet! Bevallom, hogy ez eddig eszembe sem jutott, pedig nem keveset gondolkodtam azon, hogy cukor helyett mit lehetene használni egy ilyen édesszájú babának! :) Mondjuk, volt kitől örökölnie, mert speciel én sem bánnám, ha tejcsokis Balaton szeletből állna a világ, de azért próbálom visszafogni magam erősen. :) :) :)

Dzsú, Marcsi, Boeske, én is a téli babásoknál írtam régen, de már annyira régen, hogy képtelen lennék visszaolvasni... Jó sokáig nem tudtam belépni a Babanetre és akkor jól le is maradtam. A nickemmel is voltak gondok, akkor még Mirage néven írtam, de a jelszót hol elfogadja a rendszer, hol nem, ezért regisztráltam újra. Remélem, ezzel nem lesz gond.

Ti hogy viselitek ezt a hőséget?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
diverse
 
 



Diverse/Mirage!
Tudod, hogy emlegettünk a télieknél? Tényleg nagyon régen hallottunk Rólad.

Én is sokszor "eltűnök". Hiába, két kicsivel nincs túl sok szabadidőm. Főleg, hogy Márk már profin mászik, és a járóka már kicsi neki.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Mirage!
Emlékszem én is rád, amíg terhes voltam, jó sokat babaneteztem, aztán...

Hozzátápi!
Volt valakinek olyan problémája, hogy a kanál nem tetszett a gyerkőcnek? Ma tejjel próbálkoztam, és azt sem akarja elfogadni. Amit benyomtm neki, arra olyan pofákat vágott, mintha ez lenne a világ legrosszabb kajája.

Lehet, hogy egy hétre hanyagolnom kellene a kanalat, hátha elfelejti. Mindig kanállal adtam neki a vitaminokat, és akkor semmi gond sem volt.

Boeske!
Márk nagyon ügyes. A lánykám nem akar mászni, csak hisztizik, ha hason van. Állítólag én sem kúsztam, meg másztam, és hasra sem tudtak tenni.
dzsú
 
 


Sziasztok!

Marcsi, Roncsinak is ugyanolyan hala van, mint Martinnak a képen. Ő is rengeteget pancsol, legszivesebben egész nap a medencében úszkálna ebben a nagy melegben. Azt csodálom, hogy éjszaka alszik, mivel a szobájában most is 29 fok van, pedig megy a ventillátor is.

Dzsú, nálunk is Roncsi utált hason lenni, amig el nem kezdte emelgetni a fejét, meg kinyomni magát. Azóta egész jól elvan hason is, bár nem tartozik a kedvenc poziciói közé. Háton jobban tud nézegetni. Próbáltad már vizbe rakni? Nálunk is azóta hajlandó érzésem szerint hasalni, amióta fürdik a medencében, és mellúszást imitálva pancsol órák hosszat.

A hozzátápival kapcsolatban mi a gyümölcsöknél tartunk. Barackkal kezdtük, folytattuk a meggyel, de ez nagyon savanyú volt neki, bár tejcivel édesitettem. Most almázunk, bár tartok tőle, mert alapból nem kakál, hát még, hogy az alma állitólag fog. Pedig izlik neki, benyomott belőle egy negyedet.

Éjszaka mi is kelünk kétszer, 2 meg 5 körül, de szerencsére utána alszik kb. fél 7-ig és ha reggel berakjuk még magunk közé visszaalszik kb. 9-ig. Ez most igy ok, csak félek, hogy mi lesz, ha szeptemberben visszamegyek dolgozni. Remélem addigra leszokik az éjszakai ébresztgetésről.
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!
Dzsú-nak üzenem, hogy az én lányom mindenre kinyitja a száját és beveszi rágcsálni, csak a kanalat nem. Nem is tudok neki semmit adni, mert nem kell neki.
Én már a játékok közé tettem a kanalat, hátha úgy megszokja.
A hozzátápi egy rémálom. Nem tudom, hogy most annyira jó neki a tejcsi, hogy azért nem kell neki semmi, vagy élből rossz evő gyerek.
Még azt el is fogadnám, hogy egy-két dolgot nem eszik meg, de, hogy semmi nem ízlik neki azt nem tudom elhinni.
A hason fekvéssel kapcsolatban: Azt mondta a doki nénink, hogy azért jó a babának hason lenni, illetve többször hasra fordítani mert minden nagyobb mozgás hason fekvésből indul ki. Ha utál hason lenni akkor is tegyem hasra, mindíg emelve egy kicsit az ídőt.
kishannika
 
 


Lilla!
Az én lányam annyira, de annyira imádja a gyümölcsöket., hogy Ő két almát simán megeszik egyszerre vagy 1 alma + 2 barack.
Rika

KépKép

KépKép
rika07
 
 


Sziasztok!

Lilla!
Még nem próbáltam vízbe tenni, lehet, hogy ez lesz. Mostanában azzal próbálkozok, hogy kúszok előtte, vagy inkább vergődök, mint egy bálna, és így egész sokat kibír hason, jól elszórakoztatom.

Kishannika!
Tegnap az ujjamra tettem banánt, azt benyelte szépen. Szívesen adnék neki még, de nem akarom, hogy hozzászokjon, és a kanalat végképp elutasítsa.

Az éjszakáink egyre rosszabbak. Tegnap háromig ment a cirkusz, végül mellettem aludt el, aztán hatkor kelt. Sajnos egész nap nyűgi ilyenkor, mert nagyon fáradt.

Megyek altatni, jó éjt!
dzsú
 
 


Sziasztok!
Hazajöttünk ám, csak egyszerűen mire idejutok, hulla vagyok. :shock: :cry: Semmi energiám visszaolvasni, vagy írni. Kende napközben teljesen lefoglal. Irtó hisztis. :twisted: De amint tudok, jövök!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Több, mint két hétig nem voltam gépközelben, és csak most fedeztem fel a topic-ot! Én is csatlakoznék szívesen!

Az én januári babám Anna, Kistarcsán született január 13.-án 4070g-mal és 58 centivel. Most 7700 g és kb. 65 cm. Van egy kisfiam is, Ádám, ő már 3,5 éves. :P

Szoptatás nálunk is nagyon problémás volt mindkét gyereknél, végül mindkettőnél a fejés lett a megoldás :cry: . Ádámnál 9 hónapig csináltam, Annánál kb. 2 hete elapadt. Két gyerkőc mellett már sokkal nehezebben ment.
Mi 5 hósan keztük a hozzátápit, mert akkor már 1 hónapja tápi is kellett az anyataj mellé. Anna eddig mindent jól fogadott, de még nem váltottunk ki egy kaját sem. Evett már almát, barackot, sütőtököt, krumplit, szilvát. Holnap próbálunk először tejpépet. Egyenlőre csak üvegeset adtam neki mindenből (többnyire HIPP-et). Ennek leginkább az az oka, hogy Ádámnál kínszenvedés volt a hozzátáplálás, kb. 9 hónapos korára jutottunk el oda, hogy megevett valamiből egy étkezésnyit. Én meg állandóan pepecseltem a főzéssel és mindig ideges voltam a sikertelenség miatt.

Majd próbálok gyakran jönni, de most gyorsan lefekszem, mert holnap hulla leszek! :roll:

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok

Képzeljétek tegnap evett a kislányom tejpépet. Lehet, hogy most sokan nevettek, de nálunk ez nagy haladás, mert nem kellett neki semmi.
Ahogy olvasgatom amit írtok a babátok súllyáról és hosszáról meg vagyok nyugodva, mert akkor az én drágámmal sincs semmi gond, annak ellenére, hogy nem eszik szinte csak anyatejet.
súly: 7800 g., hossz: 73 cm.
Tegnap képzeljétek belázasodott, volt nagy riadalom, hívtam is a dokinénit.
Azt mondta, hogy lehet a nagy melegtől hőpangása van, sok-sok folyadék langyos vizes fürdő,és hűvős szoba. Reggelre szerencsére lement a láza, nincs semmi baja.
Azért, hogy nehogy úgy járjatok, mint én sok-sok folyadék a babának.
Na megyek, kezdődika baba-mama nap.

Dzsú-nak üzenem, hogy minden elismerésem, hogy még mindíg ébred hozzá éjszaka. Szoptatod is vagy csak ébren van és kész?
kishannika
 
 


Boeske, Dzsú, tényleg nagyon eltűntem a másik fórumról és a végén képtelen voltam annyit visszaolvasni. Ott napi szinten is rengeteget írnak, úgysem tudnám tartani azt a tempót, ezért nem mentem többet. Boeske, arra emlékszem, hogy mi majdnem egy napra voltunk kiírva, ott virítottunk a sor végén. :)

Szilpa, mejd mesélj egy kicsit a nyaralásról, ha lesz időd és kedved. Mi augusztusban készülünk Siófokra, csak még nem tudjuk, hogy hány napra, ez Apa munkájától függ. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz így babával. :) Kende mennyire hisztis, vagyis mit takar ez pontosan? Azért kérdezem, mert az én fiam is ilyen, kiborító tud lenni. Éjjel szépen alszik, de a nappalokat szinte átordítja, nem jó neki semmi, csinálhatunk bármit, ő hisztizik... Jó lenne orvosolni valahogy, de még ötletem sincs. :(

Ludmilla, a szoptatás nálunk is pontosan úgy alakult, ahogy leírtad... Nagyon nehéz volt, Ricsikém nem nagyon volt partner a dologban és lehet, hogy én is elügyetlenkedtem egy kicsit, nem tudom. Nálunk is fejés lett a vége, 5 hónapos koráig ment így, utána elapadt a tejcsi. Nagyon nem is bánom, mert rettentően fárasztó volt.

Rika, az én fiam is gyümölcsimádó, alma és barack jöhet minden mennyiségben! :)

Kishannika, én is megijedtem volna, minket eddig szerencsére minden betegség elkerült. Ebben a melegben tényleg sokkal több teát iszik Ricsi is és szerintem néha kevesebbet is eszik, mint hűvösebb időben.

Kép

Kép
diverse
 
 


Ludmilla!
Örülök, hogy akad olyan ember aki nagyobb gyereket szült mint én :lol: :lol: :lol: . Habár Zsófi kövérségét senki sem tudja überelni :lol: , Ő 4020g volt és 50 cm. Ádám is ilyen nagy súllyal született. Tölem mindig azt kérdezik hogy: ÚÚ, jó nehéz volt megszülni a 4 kg gyereket ugye? Na erre szoktam mondani, hogy 3 kg-t még nem szültem igy nincs összehasonlítási alapom.

Amugy most viszont kis törpe a csaj: 6500g és 66 cm.
Azt mondta a védönöm, hogy csak reggel és este kapjon tápi, de én még a délit nem akarom elvenni tölle. Igy is néha olyan kevesett eszik, most délben is 110 g-ot ebédelt.
Húst adott már valaki a gyermekének? Én arra gondoltam, hogy még 1-2 hétig megy a tápi délben és utána rátérünk a husos kajákra.
Zsófi ma evett elöször paradicsomot (cukkini+krumpli+paradicsom), megette amit föztem.

Amerikának löttek, maradunk Magyarhonban. :(
Rika

KépKép

KépKép
rika07
 
 



Kishannika!
Csak így tovább! Keverj a tejpépbe turmixolt gyümölcsöt, azt is biztos szeretni fogja. Gyümölcslével próbálkoztál már? (pohárból, cumisüvegből)

Ludmilla!
Boldog féléves "születésnapot" Annának.

Diverse!
Márk 1 héttel fiatalabb Ricsinél (jan. 10.) Nyugodtan menjetek nyaralni. Lehet, hogy Ricsinek is jót tesz a levegőváltozás.

Rika!
Márk még nem kap húst. Bár ő sajnos külön eset, mert a szájpadhasadéka miatt csak spec. cumisüvegből tud enni.
Sajnálom, hogy nem jött össze Amerika.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Dzsu az jutott még eszembe a hasonfekvéssel kapcsolatban, hogy mi azt csináltuk, hogy leraktuk Roncsit a játszószőnyegére háton, aztán átgörgettem az egyik oldalán keresztül hasra. Hason volt addig, amig rá nem zenditett, akkor visszagörgettem. Eleinte alig volt hason, de utána már egy kis ideig birta. A barátnőm még azt csinálta, hogy úgy fektette hasra a kisfiát, hogy lássa az arcát, hogy ott van a közelben (pl. ágyon). Mondjuk ez nekem nem jött be, de a görgetéssel egész ok volt.

Rika irtad, hogy milyen szépen eszi a gyümölcsöt a kislányod. Roncsi max. egy barackot vagy egy negyed almát eszik meg püré formájában, de már ez is valami. Eleinte próbáltam a bébihordójában etetni, de rájött hogy a pürével jól tud berregni, és minden kajás lett körülötte. Azóta kint etetem az ölemben a teraszunkon. Az etetőszéket az orvos nem javasolta, amig nem tud magától ülni, addig marad ez a megoldás.

Ténylelg ti próbáltátok már csőröspohárból itatni a gyerkőcöket? Nálunk cumisüvegből isszza Roncsi a teát, de többféle időpontot is olvastam már a pohár bevezetésének időpontjára.

Üdv:

Lilla
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Szóval röviden rólunk.
:arrow: Kende nagyon jól bírta az utazgatást. :) A Balaton parton nem volt hajlandó aludni :x (biztos azért, mert nem voltunk ott sokáig, és nem akart lemaradni semmiről :D ). Szóval estére már elég hisztis lett a fáradtságtól, mire egy kicsit elszenderedett. Nagyon nyugtalan volt mindkét éjjel, és sokszor fel is ébredt. :roll: :? Ettől eltekintve jól éreztük magunkat. :D Csak mire hazaértünk, hulla fáradt voltam már én is a sok nem alvástól. :?
Mióta hazajöttünk, azóta itthon folytatja a nyafogást. :cry: Egyszerűen nem lehet otthagyni sehol. Még az a jobbik eset, ha le tudom rakni, akkor is ot kell leni vele. :shock: De ha már nem vele foglalkozunk, rögtön visít. Sokszor kézben is. :twisted: Ja, és nappal nem igazán alszik. Ha elszenderedne, mindenre felriad. Max 10 percet alszik napközben. :( Éjszakáink is nehezen telnek, sok ébredéssel. :evil: Ami után általában csak a cici nyugtatja meg. Tegnap már teljesen kimerült, így végre aludt reggelig egyfolytában :) , de sokat mocorgott közben. És nem alszik már reggel olyan sokáig sem, mint régebben. :( Ez a sok kimaradt pihenés nekem nagyon hiánzik. :cry: Nem is értem, ő hogy bírja? :?:
:arrow: Ma délután hosszú szünet után végre volt kaka, így utána nyugisabb volt egy fokkal. :D :P
:arrow: És elkezdtük tegnap a hozzátápit is. :) Kapott almalevet. Egy nagy alma majd felét kipasszíroztam, mindet bepuszilta. 8) Húzta a szemét össze, de mégis ha meglátta, hogy jön a kanál, már óriásira tátotta a száját. :o És még előre is hajolt, hogy hamarabb bekaphassa. :D Nagyon édes volt. :P Ma is teljesen transzba esett az almájáért. :P :shock: :D Ha eddig a levét kapta, mikortól kaphatja a pépet?? Vagy először másnak (pl. barack) levét kaphatja?? Nem is tudom, hogy van ez… :oops: :roll: :?:
:arrow: És már simán megy a visszafordulás is. :D Szóval már nem fordul, hanem forog. :D :D Már nem hagyhatom az ágyon egyedül, mert két perc alatt egyik végéből a másikba ér. Jön utánam tátott szájjal. :lol: Addig forgolódik, meg ficánkol, míg nem jut oda ahova akar. :D Pedig nem kúszik, meg nem is tudnám leírni, milyen fajta mozgást végez, de ott van egyszercsak. :o :D :P
:arrow: Tegnap meg először nyúlt felém, hogy vegyem ki a járókából. Épp pakoltam, ő meg a szokásos sírásával boldogított :( , oda néztem rá, és könnyes szemmel nyúlt felém. :cry: Persze, hogy nem bírtam ki. :oops: :D A szívem facsarodott egyet, és ki kellett vennem. :oops: :P

Egyelőre ennyi. Már teljesen kidőltem. Ha lesz energiám, majd vissza is fogok olvasni, ígérem. :roll:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Szerintem, ha a baba elogadja a gyümölcsöt, zöldséget és semmi baja nincs tőle, el lehet kezdeni a húst. Nekem azt mondta a dokinő, hogy csirkével kezdjek majd, ugyanúgy mint a többi bevezetésével és fokozatosan emeljem. Később pedig ha azt akarom, hogy jól lakjon rendesen akkor ne a főzelék mennyiségét nőveljem, hanem a benne lévő húsét, mert attól jó tápláló és laktató lesz a kajcsi. Ez persze csak jó tanács, mindenki úgy csinálja ahogy magának jó, de szerintem van benne logika.
Hannika hozzátápijáról annyit, hogy beteg lett, így visszaálltunk a kizárólagos szopizásra. Még éjszaka is megszoptattam egyszer. Remélem ha jól lesz ( bár szemmel láthatóan nincs nagy baja ) visszaállunk a régi megszokott rendhez.
Mindenkinek szép hétvégét!
kishannika
 
 


Ludmilla!
Ádámnál mi volt a probléma a hozzátápival? Mi sem haladtunk semmit idáig, két kanállal, ha sikerül, akkor jó, de utána csak nyüszög. Kissé tanácstalan vagyok, arra gondoltam már, hogy felfüggesztem, és egy két hét múlva újra próbálkozok, aztán mégis újra megkínálom, hátha, de semmi eredmény.

Anna mozgása javult már? Ha jól emlékszel egyszer kérdezted, hogy Emmánál bezavart e a kengyel. Jelen álláspont szerint, talán. Nem akar hasra fordulni, pedig tudna, de az utolsó pillanatban visszavágja magát. Nem tudom, hogy emiatt lehet e.

Kishannika!
Nagyon jó, hogy a tejpép bejött!
Kellett nekem panaszkodnom. Ma éjszaka meg sem nyikkant, nyolckor aludt el, és csak négykor kelt enni. Utána visszaaludt egyből, és csak negyed nyolckor keltünk. Ettől függetlenül keltem éjszaka egy párszor, mert szerintem a szervezetem rá van állva, hogy egy óránál többet nem szoktam aludni egyben. A lányt is nézegettem, nincs e láza, vagy valami baja. Tudom, hülye vagyok, de annyira fura, hogy ennyit aludt nyugiban.
Amikor balhézik, kénytelen vagyok felkelni hozzá, mert nem hagyja abba, csak felhergeli magát. A szoptatás pedig nem esik nehezemre, nagyon gyorsan eszik, max öt perc.

Diverse!
Néha én sem tudok mit kezdeni a napközbeni nyűgösséggel. Nálunk az vált be, hogy csavargunk valamerre. Mindegy neki, hogy kenguru, vagy kocsi, csak menjünk. Sokszor az is elég, ha csak kiülünk a parkba, és nézheti a galambokat, meg az autókat. Volt, hogy napközben nem is aludt itthon, csak kint, de annyira rossz volt a sírását hallgatni, hogy engedtem neki. Szerencsére már elég neki az, ha csak délután megyünk sétálni, és nem ragaszkodik a kinti alváshoz sem.

Lilla!
Csőrös pohárral próbálkozunk, néha iszik is egy keveset, de inkább csak játékból. Vízzel kínálom, valószínűleg nem kap rá könnyen, de mivel szinte semmit nem eszik, nem erőltetem.

Hasra tenni leginkább úgy tudom, hogy mellette vagyok, vagyok a kúszást mutatom neki. Az a baj, hogy felemeli kezeit, lábait, és persze, hogy gyorsan elfárad, és nincs kedve hozzá.
Olyan, mint egy hátára fordított kisteknős.

Szilpa!
Sajnálom, hogy Kende ennyire nyűgös. Nálunk is hasonló a helyzet, csak annyival jobb, Emma jókat alszik napközben, így ha rossz is az éjszaka, akkor napközben alszok, a háztartás meg úszik.
Kb. egy hétig adtam leveket, aztán jöttek a pürék A leveket jól bírta a pocija, így nem volt gond a továbbiakban sem. Természetesen ennyicske kajától csúnya lenne, ha baja volna.
dzsú
 
 


Kishannika!

Csak most vettem észre a hozzászólásod. Sajnálom, hogy beteg lett Hannika :( remélem gyorsan meggyógyul.
dzsú
 
 


Hello mindenki!

Szegény Hannikám még tegnap is lázas volt, de hál Istennek nem nagyon viseli meg, jól tűri a betegséget. Egyébként hozzátenném, hogy most először szerettünk volna elmenni egy születésnapra, úgy, hogy ott is alszunk, anyám meg odaatta volna a lefejt tejcsit. Na, de ilyen az élet, manó közbeszólt. A beteg gyereket meg nem szívesen hagyom másra, még ha az anyám is az.

Dzsú-tól kérdezném, hogy mit jelent az, hogy nem eszik semmit? A tejcsit sem akarja meginni? Ameddig szopizik addig szerintem nem kell nagyon aggódni. Az én Hannim sem eszik meg nagyon a tejcsin kívül semmit ( kivéve a multkor a tejpépet )és fejlődik.
a hason fekvésről annyit, hogy az én babám is utált hason lenni, és mindíg egy kicsit úgy hagytam, csak akkor fordítottam vissza amikor már láttam, hogy nagyon nem baba neki a dolog.
Amikor meg magától kezdett forgolódni, volt, hogy úgy aludt el hason.

Egyébként nekem már van egy 4 éves kisfiam is, úgy, hogy azt gondolná az ember, hogy van már tapasztalatom, de elmondanám Hannika olyan dolgokat produkál amit még nem tapasztaltam.
Az első babával semmi gondom nem volt, amit adtam neki azt evett, aludt, kakilt, pisilt. Na Hanni bepótol mindent.

Legyetek jók. Sziasztok
kishannika
 
 


Kishannika!

Rendes kajára gondoltam, amikor azt írtam, hogy nem eszik semmit. Szerencsére szopik még, így nincs gond, csak én vagyok kicsit türelmetlen a hozzátápival, pedig minden egyes iromány úgy kezdődik, hogy sok türelem kell hozzá :)
Jobbulást Hanninak!

Holnap anyumékhoz megyünk, és csak csütörtökön jövünk vissza. Remélem, anyám majd ráveszi a kajálásra :wink:

Jó hétvégét!
dzsú
 
 


:arrow: Pár új kép:

ismerkedés unokatesóval
Kép

hahhhhóóóó
Kép

a sátor hűvösében
Kép

a saját "Balatonomban":
Kép

a csajozás fő szabálya:
Nézz komolyan a szemébe!!!! a többi jön magától...
Kép

a frissen mosott lábujjnál nincs is finomabb
Kép

anya hiába takarja el párnákkal az asztalt, úgyis hozzájutok a telefonjához!!!
Kép

...jajjj! Már megint az a hü...e fényképező!! Hozd már az almámat!!!
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!!

Végre volt egy kis időm és visszaolvastam! :P

Üdv az újaknak! (Diverse! Kishannika!)
És üdv itt a régiismerősöknek is! (Boeske! L_marcsi! Dzsú! Ludmilla!) Bár Diverse-t is ide sorolnám inkább…

Bea78!
Kitartás! :wink:
Én már lassan fél éve csinálok egyedül mindent. :( Hozzá lehet szokni, hogy te vagy vele a 24-ből 25 órát!!! Persze ha nagyon kiakadok, akkor itt van anyu, és segít, de mostanában még ő se nagyon tud, mert nagyon fáj a keze. :( Megszoktam már, de néha jól jönne egy pár óra a manó nélkül. Pedig imádom, nem erről van szó. :oops: :)
Július 4-i nagy népi ünnepség biztos jó lehetett!!
A kép felrakásról egyet értünk. Nekem ezért van a nevemnél az én képem (nem ego-ból).
Én azért szeretem inkább a felhasználónevet írni, mert ha van pl két Zsuzsa, Móni, vagy akárki, akkor így nem keverem, hogy kihez is írok. Persze, ha valakit zavar, és inkább szeretné, hogy a keresztnevén szólítsam, írja meg nyugodtan!!! Nem akarok megbántani ezzel senkit.

Diverse! (Mirage!)
Én is emlékszem rátok! :) Tényleg emlegettünk a télieknél sokat, hogy hova tűnhettél... :roll:
Gyönyörű kék szemei vannak Ricsinek!! :P Nagyon szép babó! :)
Egész napos szórakoztatás ismerős nálunk is. Ha nagy nehezen végre elalszik, akkor meg azt sem tudom, mit is csináljak. :?: Egyek? Fürödjek? Vasaljak?(ezt hanyagolom mostanában) Rendet tegyek? Üljek le a géphez? Vagy pihenjek végre én is??? :?: Általában eszek, utána próbálkozok a többivel. Addig gondolkozok, míg negyed óra múlva megébred. Bár 2 napja mióta kicsit enyhült az idő, tudott napközben-délután is többet aludni. Tegnap 2, ma 1,5 órát!!!! :D
A hiszti annyit jelent, hogy nem tudom egedül hagyni, mert azonnal sír, amint nem lát. :evil: És az még a jobbik eset, ha nem akar kézben lenni, és elvan anélkül, hogy ott ugrálnék neki, mint egy bohóc. :) De általában őt kell inkább szórakoztatni. Ha megunja, akkor fel kell venni, és úgy folytatni. :? Ha azt is megunja, akkor már se ágyon, se kézben, se játékkal-kézben, sehogy sem jó. :evil: Csak a cicin lenne jó szerinte. :) Persze ebben nem mindig egyezik a véleményünk. :D :roll: De ezeket tényleg csak melegben adja elő. Egyébként ha kicsit jobb az idő, akkor el tud magában játszani akár 1 órát is, mielőtt szórakoztatni, vagy altatni kéne. Régebben olyan büszke voltam rá abból a szempontból, hogy míg mindenki ilyeneket írt a babájáról, addig Kende egyedül eljátszott amíg álmos nem lett, utána szólt (nyafizott), átraktam az ágyába, és aludt a következő kajcsiig, vagy még kicsit tovább is. Persze most is büszke vagyok rá, csak nem ezért. :oops: :D
Nekem sincs ötletem rá. Sajnos. :roll:

Dátum: Kende 5 nappal jött hamarabb.

Kishannika!
Azt enné, amit ti? :?: Akkor nem próbáltad azzal kicselezni, hogy az asztalra kirakod a te tányérod mellé az ő kajáját, és abból kanalazol neki, miközben ti esztek??? Persze ez csak ötlet, tapasztalat nincs mögötte.. :roll:
Hőpangás: Mi amióta bejött a nagy meleg, naponta többször fürdetjük sima langyos vízben Kendét. Imád pancsolni. :D A sok folyadékról is tudtam, de mivel ő nem iszik cumiból, pohárból meg csak 1-2 korty megy le, ezért többször kerül cicire. Védőni, meg dokinéni úgyis azt mondta, ne adjak neki se teát, semmit, csak anyatejet folyadék helyett is. Az elég neki szerintük. :shock: :) Hát azért én próbálkozok vízzel is, mert már így is elég sokat cicizik. Csak ezt nem árulom el nekik. :) :oops: :wink:
Sajnálom, hogy beteg Hannika!! :( :( :( Remélem, hamar meggyógyul! :) Mi baja van???

L_marcsi!
Nagyon jó Martin pancsolós képe!! :lol:

Boeske!
Márk már ilyen ügyesen mászik??? :D Kendének sem kell sok már a mászáshoz!

Dzsú!
Nem tudom, emlékszel-e, de Kende is utált hason lenni. :evil: Akkor szerette csak meg, amikor már át tudott fordulni. Azóta egyre többet el van úgy. Sőt! Inkább úgy szeret aludni. :) Leteszem háton, jobb oldala közel a kiságy rácsához, mert balra szeret elfordulni. Amikor eljövök a kiságytól, már elborul oldalra. :) Így alszik kb fél órát, utána álmában hasra fordul, és amíg mélyen alszik, úgy is marad. Utána forgolódik. Hol így, hol úgy találok épp rá. :P Már babakocsiban is sétálunk néha úgy, hogy közben hason előre leselkedik. :) Játék közben is forgolódik. Néha hason, néha háton van, de sosem ott, és abban az irányban, ahogy én leraktam. :D Amíg nem fordult meg, addig úgy szoktattam, ahogy a télieknél Gepail is írta. Te próbáltad? Háton fekszel, felhúzod behajlítva a lábad, és ráfekteted a lábszáradra hason úgy, hogy csak a fej lóg le a térdednél. Én sokat játszottam vele úgy. Nekem ez azért volt fontos, mert nem emelte a fejét (mivel nem volt hason, és nem tudta a hátizmát erősíteni). De így szokta a hason létet, és mégis engem látott közben. :)
Tudom, nekem is azt mondta a dokinéni, hogy akkor is muszáj hasra tenni, de annyira ordított :cry: , meg nem emelte fel a fejét, csak belefúrta a szivacsba, hogy már féltünk, hogy megfullad. Ezzel a gyakorlattal meg szépen hozzá szokott sírás nélkül a fejemeléshez, meg valamennyire a hason léthez is. Már a fej emeléssel is kicsit csitult a hason-hiszti, de az áttörést a megfordulás hozta meg. :D
Kanál: Nem próbáltad, hogy néha oda adod neki, hogy játsszon vele? Hátha megszereti.. :?:
Hasra fordulás: Kende is azt csinálta, hogy az utolsó pillanatban ,amikor már csak egy hajszál választotta el, visszaborult. Azután egyszer elvittem őt az én gyógytornászomhoz, aki mellesleg kisbabákkal foglalkozik (dévényi féle módszerrel), és ő mondta meg, miért van ez, mit csináljak, és akkor hamar átfordul majd. :idea: Úgy is lett. :!: Két nap múlva már magától átfordult. :!: Nálatok mi "borítja" vissza?? A keze, vagy a lába, vagy mije nem fordul át szerinted teljesen? Hú, ezt jól megfogalmaztam. Szóval szerinted melyik testrésze fogja vissza??

Rika07!
Sajnálom, hogy nem mentek Amerikába. :( De nézd a jó oldalát, hiszen itt közel vannak a rokonok, barátok. :D

Lilla!
Kende nem iszik cumisüvegből. Nem tud. Csak rágcsálja. :) Vagy ha én nyomom, és spriccel, azt lenyeli. De pohárból már iszogat. Igaz, sok mellé is megy. :) De haladunk szépen.

Bocs, ha kicsit sok lettem. :oops:
De hát nem egy napot kellett vissza pótolnom. :)
Ez persze jó kifogás csak. :shock: :)
A régi ismerősök tudják, hogy nem bírom befogni a szám (kezem :) ), és mindig sikerül belecsúsznom egy kisregénybe.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Ja, még ami kimaradt:
Adtam neki már tegnap meg ma almapépet. Előtte ugyebár csak a levét kapta meg. Hát, a pépre már nem tátog annyira, mint a lére, de amit a szájába rakok, azt szépen megeszi. Már a 3. napon simán lement neki 30g. Mivel nem akarok kiváltani vele egyetlen szopit sem, én ezt már szép mennyiségnek tartom. De nem tudom igazból, mennyit kéne ilyenkor még ennie ezekből.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 



Sziasztok!

Nézzétek, mit csinált a kicsi fiam: (Nem segítettem neki!)

Kép

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


boeske !
Nagyon ugyi a fiad :)

Kende képei is gyönyörüek :)


Juharszirup? Miért jobb mint bármi más? Valaki tud róla v.mit? Nem mintha cukroznám a kajáját. Én most a banánt használom édesítésre. PL. meggy-banán

Rika

KépKép

KépKép
rika07
 
 


Boeske!
Nagy gratula a fiadnak!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
rika07
Én voltam aki feldobta a juharszirupos tippet, és az igazat megvallva a Sthal konyhájában hallottam róla. Ott nem mondták meg, hogy miért jobb, csak egyszerűen kijelentették. Megkérdeztem a dokinőt is, hogy lehet-e adni a babának, és ő azt mondta igen, bár nem mondta, hogy egészségesebb lenne a cukornál, de azt sem, hogy minek veszem meg tök fölösleges.
Egyébként én már kipróbáltam Hannikánál, és az én kis drágám, aki nem nagyon fogadja még el a hozzátápit, csak az anyatejcsit, ezzel könnyebben megette az almát. Persze csak keveset raktam bele. Lehet, hogy jobb íze lett? Fogalmam sincs, mert én mindenhogy megeszem a gyümiket nem kell ízesíteni.
A te babád, ha megeszi naturan a gyümiket tök jó. Lehet, hogy ez csak egy kis átverés azoknak a babáknak akik nem nagyon akarják elfogadni a hozzátápit.

Azt már próbáltam, hogy amikor leülünk az asztalhoz és amikor a miénket akarja a sajátjából adok neki. Megy egy ideig de aztán rájön a turpisságra és "berág". Erre már van esze.

boeske:
Nagyon ügyes fiad van!!! Az egyik ismerősünk is mesélte, hogy már felállt a fiúk, és csak három héttel idősebb Hanninál. Kicsit kétkedve fogadtam, de látva a tiédet már elhiszem. Biztos vannak ilyen nagyon ügyes babák. Ha így halad nemsokára futhatsz utánna.
kishannika
 
 


Sziasztok!

En is csatlakoznek hozzatok!
A kiscsajom Kira, jan 3-an szuletett a Nyiroben 2950g es 53 cm.
Meg nem teljesen olvastam vissza, a kepeket megneztem. Edesek.

Szilpa: ilyen medencenk van nekunk is, de sajnos Kira kimaszik belole, igy nem sokat hasznaljuk. :(

boeske: nagyon ugyi a fiad!!!
Nalunk kuszas megy ezerrel, 2 napja meg a negykezlabazas tokeletesedik.

Hal'isten az alvassal nincs gondunk. Elso perctol kulon szobaban aludt. 10 hetes kora ota alt. vegigalussza az ejszakat. Bar volt nehanyszor, hogy nem volt alvas. Igy utolag visszagondolva tuti ehes volt. Mindig egymas utani napokon volt az ejjeli hiszti, aztan tobb tejcit adtam es minden rendben lett.
Mi a nappali alvasokkal szenvedtunk. Mara ez is rendezodott. Kb 1 honapja (KOPP KOPP KOPP). Berakjuk az agyaba, 5-10 percet meg nezelodik aztan elalszik. De csak kizarolag a kisagyban. Se jatek kozben, se anyukamnal, se velunk.
Mi is keszulunk nyaralni. Hat kivancsi leszek milyen lesz.

Kriszti
kiko
 
 


Sziasztok!

Nyáron elég ritkán jutok ide, most itthon lesz Ádám is, csak aug, végén megy újra. Ő már egy éve nem alszik nappal, csak a bölcsiben. Itthon nem lehet már lefektetni. Szerencsére Anna jól alszik nappal (is), 2x1-2 órát.

Rika!
Sajnálom, hogy nem jött össze Amerika! :cry: Ádám teljesen átlagos méretű volt, 3500 g és 55 cm. De félévesen már 8200 g, Anna viszont "csak" 7700g. A szülésnél nemigen éreztem különbséget, hacsak atz nem, hogy Annánál a tolófájásokat nem tudtam volna ellihegni, elemi erővel jöttek.

Dzsú!
Jó a memóriád :) , tényleg én kérdeztem régebben a kengyelt. Anna forog, kúszik és négykézlábra áll, úgyhogy minden OK vele. Szerintem hamarosan mászni fog. Nálunk még más gond is volt: ferdenyak és izomtónus eloszlási zavar. Ezek miatt sokat kellett tornáztatnom, lehet, hogy ez is segített.
Ádámnál nem tudom, mi lehetett a baj a hozzátáplálásnál. Egyszerűen nem kellett neki semmi. Én is kipróbáltam , hogy szünetet tartottam, meg csak azt adtam hosszab ideig, amit még úgy-ahogy elfogadott. Aztán végülis elkezdett enni, de a mai napig nehéz a kedvére tenni, rossz evő (persze keksz meg csoki menne korlátlanul, ha hagynám :roll: ). A legnagyobb bánatom, hogy 1,5 éves kora óta az almán kívül semmilyen gyülölcsöt nem hajlandó megenni!

Kishannika!
Hanninak jobbulást!

Szilpa!
Tök jók a képek Kendéről (mint mindig :P )!

Boeske!
De ügyes Márk! :P És én még azt hittem, Ádám korán felállt 7 hónaposan :oops: .

Anna nagyon nyúlkál a kanálért, volt, hogy adtam neki is egyet, de lenyomja a torkán. Úgyhogy inkább ezzel még várok. Őt egyébként Ádám után élvezet etetni! :P Tegnap megvolt az első teljesen kanalas étkezés is, tejpéppel. Ezen kívül naponta 1x kap gyümit vagy zölséget, de az még nem teljes étkezés. A többi tápi. A hússal még várok kicsit, mert zség-ből még csak krumpli és sütőtököt kapott, előbb megkóstolunk még ezt-azt.
Ami érdekes: csak az üvegest eszi, a lereszerl almát és paszírozott barackot nem. De most egyenlőre csak az a fontos, hogy szokja az ízeket, meg a kanalas kaját.

Azion pl. elgondolkodtam már, hogy vajon azért fogadja-e jobban Ádámnál az új ízeket, mert tápit is kapott 4 hós korától? Ádámnál több tejem volt, ő nem kapott tápit.

Na megyek pihenni, kell holnapra az energia a 2 gyerkőchöz! :lol:

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Szilpa nagyon édi Kende a fotókon! Mi két hét múlva megyünk hosszúhétvégézni a szintén kisbabás barátainkkal, de kicsit parázok, hogy Roncsi hogy fogja viselni a változást. Ahhoz hozzá van szokva, hogy sokan jönnek hozzánk, meg mi megyünk mindenfelé, de eddig az éjszakát mindig itthon töltöttük. Hát meglátjuk.

Ludmilla, az én kislányom is terpeszgatyát hordott három hónapos koráig, és utált hason lenni. Gyanitom, hogy azért, mert abban a nyamvadt gatyában nem tudott rendesen mozogni hason. De ezt csak én gondolom. Amig pár hetes volt, nem volt gond, meg igazából nem zavarta, mert ehhez szokott hozzá 3 hetes korától, de ahogy fejlődött láttam, hogy nem tud benne mozogni rendesen, ezért sutyiban 2 hónapos korától bojkottáltuk a gatyát napközben. Igy is megfelelően fejlődött a 3 hónapos kontroll szerint.

A hasrafekvés ma sem a kedvence, ezért kifejlesztette azt, hogy bár tud hasrafordulni, de megáll oldalt, vagy félig hason még azon a ponton, ahonnan még vissza tud hátra gurulni.

Kishannika, hogy vagytok? Remélem Hannika meggyógyult!

Böske, nagyon ügyes a kisfiad!

A hozzátápival kapcsolatban Roncsi eszi az almát, barackot, a meggy nem igazán izlett neki. Szerdán lesz 6 hónapos, akkor kezdjük el a tizórai gyümölcs mellett kóstolgatni a főzelékeket ebédre. Kiváncsi vagyok mit fog szólni hozzá.

Érdekes, hogy irjátok többen is, hogy szórakoztatni kell a bébiket. Nálunk Roncsi általában teljesen jól elnézelődik, órák hosszat tudja nézni, ahogy a szél fújja a leveleket, vagy a hintaágyból a felhőket. A doktornéni mondta, hogy ő nem egy aktiv, hanem egy szemlélődő baba. Valószinűleg erre gondolhatott.

Viszont amióta felfedezte a hangját, iszonyúra tud balhézni, ha nem tetszik neki valami. Sikit, hogy zeng tőle a környék. És rengeteget beszél. Nektek is sokat gőgicsélnek a bébik?

Üdv:

Lilla
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 



Ma délelőtt amíg pihiztem, anyum adott neki almát, mert nélkülem nem akart újat bevezetni (még szerencse), de ő úgy gondolta, hogy a manónak kell egy kis gyümi. :shock: :shock: :?: :?:
Nem mondtam neki inkább semmit. Mind1.
Viszont én ebéd után adtam neki őszibarackot. :D Most kapott először. :shock: Hát ettől nem volt annyira elájulva, mint az almától. :? Az alma édesebb volt. :) Ez úgy összehúzta minden falatnál a szemét szegénykémnek, de hősiesen tűrte, hogy kanalaztam be a szájába. :) Édes volt. Nem tátotta előre a száját, de amit beraktam, lenyelte. :D Lement belőle 30g. :D :!: Így elsőre az nem rossz ugye?? :?: Nem tudom, mennyit kell ilyenkor benyomnia ezekből. :roll:
De utána még a falról is barackot kapartunk :lol: , mert nála is volt egy kanál, amivel hadonászhatott, és sikerült eltalálni az én kanalamat vele. :lol:
Meg amikor belebeszélt a kanálba 8) , az is édes volt. Csak még volt a kanálban barack. :wink: Tudom, ez csak így eleinte édes, később bosszantó, de most még tetszett. :D Még a kis zoknija is barackos lett. :wink: :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Kiko!
Szia!! :)
Gratulálok Kirához!

Ludmilla!
Köszi. :P

Lilla!
Köszi neked is. :P
Szerintem Roncsi is élvezni fogja a hosszú hétvégét! :D Drukkolok nektek, hogy az idegen helyen töltött éjszakákkal se legyen gond!!! :D
Igen, Kende is egész nep beszél! :D Már nem is gőgicsél, hanem nagyon nyomja a dumát! 8) Nagy dumás lesz, az biztos. :lol: Ezt szerintem az apjától örökölte. :P Ő is mindenkivel megtalálja a hangot, és mindent ki/be tud dumálni. :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 




Szia Kiko!
Én is a Nyírőben szültem, csak 1 héttel később.

Ludmilla!
Nem verseny a felállás. Egyébként 7 hónapos korban is elég korai még.
Szerintem Márk már nagyon szeretne játszani a bátyjával, azért igyekszik ennyire.

Szilpa!
Nagyon jó a 30 g elsőre. Sőt, elsőre 3-4 kanál is elég az új ízekből.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: