Új privát üzeneted érkezett!

Edina,
Jo hogy Lilinek nem lett semmi baja!
Ezek az utviszonyok nagyon rosszak.
Viszont ma anyu jott hozzank Bekescsabarol, es nagyon jol haladtak szerencsere. Az irasvetito nagy sikert aratott, meg Gergo is figyelte :)

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Momoska,
Olyan dilis vagyok, elfelejtettem megkoszonni a reagalasod a rugos hintaval kapcsolatban, ne haragudj! aztan lehet hogy amugy Gergonek meg korai lenne, meg nem ul olyan biztosan.
Es hova tuntel?

na, mindenkinek szep napot! remeljuk hogy mar jon az enyhules!
(szerdatol felmelegedest igernek az idojosok!)

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Hú Cilla, de jó hogy nem jöttetek tegnap, olyan beteg lettem. láz, nátha, hányinger...Noel meg iszonyat rosszul aludt, ilyet kb 2 hetes korában csinált utoljára. most is fenn van, aludni nem akar. :cry:

Timi, igen van mindkettő nekem: a kendő nagyon jó 7kg-is előre is lehet kötni, pici babáknál az jobb. van bölcsőtartás is. én Nolt 4 naposan nmár hordoztam. nehezebb gyerekeket meg hátra. próbáltam őt is de nem jött be neki.
a mai tai azért jobb nehezebb gyereknél mert párnázott a vállrésze meg a dereka, így nem húz annyira. és nekem nincsenek pillekönnyű fiaim. :lol:
szóval én biztos kendőt javasolnék újszülötthöz, ráérzs még mei tait beszerezni.
nekem amúgy innen van: www.bamberoo.hu
a kendő meg mamamiról.
snooopy
 
 

 
 

Timi, nem akarom rádtukmálni de gondoltam megkérdezem, van egy eladó kendőm, alig használtam, mert van másik 3. :lol:
van doboza, leírása, meg dvd a horodási módokról.
ilyen:
Kép Kép
snooopy
 
 


Sziasztok

Köszönjük a köszöntéseket, én is minden jót kívánok a szülinaposoknak is és Kolosnak is névnapja alkalmából


Edina, örvendek, hogy nem történt semmi az úton, tényleg nagyon rosszak voltak az útviszonyok - már ahol, mert itt mifelénk pl. ragyogó napsütés volt és egy deka hó sem esett.

Jó, hogy Lili hamar helyrejött :)


Momoska, húúú, hát nem semmi volt a csaj, nem is értem, hogy ilyen esetben miért nem nézik át többen, hogyha ekkora pénzek forognak kockán, nagyon gáz, ha formai okok miatt kell elesni nagy pénzektől :twisted:

Nem lesz egyszerű majd a tanulás, az biztos, ha teljes állásban dolgozol.
Nem kizárt, hogy majd valamikor rám is vár ilyesmi, csak még nem tudok róla. Mióta eljöttem, annyi átszervezés, átalakulás volt a suliban, pedig hát nem 3 gyereket szültem közben, tehát nem régóta vagyok távol.

Timi, elhiszem, hogy nem megy minden együtt, főleg mert a tanuláshoz külön hangulat is kell, ha ott a gyerek, a háztartás, hát nem egyszerű, az biztos.

3. gyereket már nem szeretnénk, azt hiszem, az a vonat már elment. Azt sajnálom, hogy Annát nem vállaltam korábban, hát ill. 2 gyereket korábban és akkor jöhetett volna még egy, de most már nem.

Az állatkertbe mi is szeretnénk elmenni, remélem majd tavasszal szerét is ejtjük.

Én vezetek, habár nekem is volt jó pár év kihagyásom és én akkor vettem néhány emlékeztető órát és olyan jó volt gyakorolni, tudván, hogy nem kell utána vizsgáznom. :lol:

Mondjuk itt meg van halva az ember, ha nincs kocsi, elég nehéz lenne.

AnnaPetiGergő nekünk sincs, de van nagyon sok más könyvünk, Geritől rengeteg maradt, csak nézem, hogy Úristen, mennyi könyvet vettem én anno neki :shock: de a könyvtárba is beírattam Annát, most épp a Thomas-os könyvek a kedvencei.

Anna teljesen egyedül eszik, naná, ha segíteni próbálnék, akkor ki is kéri magának, hogy EDEDÜÜÜÜL, tegnap pl. letöröltem a száját, mert krumplipürés volt, erre berágott, hogy miért segítettem, újra összekente a száját, hogy ő törölhesse le magának egyedül.

Kora, szorítok, hogy találj munkát magadnak és részvétem Roli nagyapja miatt.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok!

Orsi, gyogyulj meg mihamarabb!!!!!!!!!! hogy vagy?
gyerkocok?

Eva,
Annarol jo lenne egy kep :lol: es Gerirol is!
Mar regen lattuk oket!

Edina, Lili!
[size=18]Lilinek boldog nevnapot holnapra! [/size]
(ha holnap tartjatok)

Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


sziasztok!

Orsi, jobbulást neked!
Csilla, köszi de mi nyáron tartjuk, nem is tudtam hogy most is van.

Én az evésével nem vagyok megelégedve, de nem erőltetem a dolgot, ő tudja mennyi kell neki. Tegnap délben se evett valami sokat, de estére újra megkapta a tökfőzit fasírttal, és sokat evett.
Az önálló evéssel meg úgy vagyok, hogy a levest szeretem én adni neki, mert ha ő eszik akkor csak a levet kanalazza ki így meg legalább pár kanál lecsúszik a sűrűjéből is, aztán már nem engedi és eszi egyedül a levet, de egyébként megy neki. De van olyan is hogy kéri hogy én adjam, ha már elunta a dolgot, nem úgy sikerül ennie ahogy szeretné.

Lili tegnap aludt baromi rosszul, mondjuk ez nem ritka nála! óránként, fél óránként inni kért! Brrrr. Még mindig rengeteget iszik és rengetegszer van fönn. Remélem ez változni fog, mert most már szinte ott alszok mellette, azt se tudom hol az ágyam.

Ma megyünk baba-mama klubba a helyi óvodába. Megnézzünk az ittenit is milyen, igaz ez nem nyilt nap, de még sosem voltunk. Délelőtt meg játszóház, uh. ma lesz programunk.

Csilla, ez az írásvetítős dolog nagyon tetszik. Régen nekem volt diavetítőm - lehet talán odahaza a padlson meg is van - szerettem, nem rossz ötlet! Nézegettem a neten, és találtam is azt a régi fajtát, majd elájultam mennyiért adják. Nem is gondoltam volna hogy használtan ilyen ára van.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,
huha, nagyon elmaradtam, annyira elkezdetm beleasni magam ebeb a fejlesztoped. cuccba, hogy a net elott joreszt ezt csinalom, pedig hat meg ki se derult, mi lesz szeptembertol.
szegeny aliz is "karat" latja, mert jol felfedeztem, milyen reszkepesseg problemaja van, s be is jelentettem a nevtanba vizsgalatra, kaptam is idopontot 5(!) het mulvara, de akkor is csak engem hivtak be egyedul, valszeg, tudjak, hogy inkabb velem vana gond:-)))
szal nem is tudom, hogyan, mire reagaljak.
ja csilla,
igen-igen, azt tudom, hogy a kolkok birjak anna-peti-gergot, s ha nem a bartoserika csinalna az illusztraciokat is, azt mondanam "menjen a fenebe", de igy telleg ertekes, sot borisz is szereti, bar leginkabb csak az "automosos" es a "fodastejetus" meset koveteli, hat bizony, o iagazn elkotelezte magat a berregos kerekes dolgokkal. azzal is tisztaban vagyok, hogy a kolkoknek az ilyen egyszeru storyk kellenek, alizmeg kifejezetten azert szereti az annapetigergot, mert sorra felismeri a helyszineket, s visszaemlekszik, mi mit csinaltunk ott...., de en megsem tartom - magam reszerol - egy nagy elmenynek, hogy elolvasom, hogy annapetigergo elmetek szilvasvaradra, oszt megneztek ezt azt, s hazajottek, utikonyvet sem olvasok fel a gyerekeimnek, a velunk megtortent, s egymasnak meselgetett storykban, meg eppen az a tuti, hogy nincs hozza jelen kep, fel kell idezni, meg kell alkotni:-))
de azert elismerem bartoserika erdemeit, tudta hova kell nyulni, s jol csinalja...de a bogyo es baboca meg mindig kedvesebb szamomra (bar az is az o erdeme:-)).

kora,
jo hogy jottel. emlekszem aliz idejebol, erre a 2 nap bolcsi- 2 het otthon storyra, s meg arra is, hogy rajtunk is mindig vegigment. szep lassan az idovel javult, talan 5 eves kortol lett latvanyosan jobb, bar aliznak igy isfolyik az orra szeptembertol majusig.
boriszt meg valami (tudomismi) nagyon felturbozta majusban immunilag.

ja eves: haaaaaaaat teljesen onalloan olyan julius vege ota eszik borisz, addig kellettem neha en is hozza, de en aldom az eget erte, s meg se probalok egy db falatot se a szajab adni, ugyhogy nem tudom, tiltakozna-e, hiszen ez az alapja annak, hogy nyugodtan tudunk egyutt enni. ha ket falatnal nem eszik tobbet, akkor nem eszik, ha maga nem kanalazza a szajaba, en nem eroltetem bele:-))
bar szerencsere hamar evett eleg tisztan, s csak ritkan jut eszebe jatszani az etellel, ezert nem is volt sosem stresszes sz onallo eves.

evi,
milyen atszervezesek vannak a suliba? azaz mennyiben erintheti egy atszervezes a tekepzettsegedet???
tenyleg tehetnel kepet a tesokrol mar!!!
:-)))))) jol magam ele kepzeltem, mikor ancsi ujra bekrumplipurezi a szajat:-)))


timi.
mi nem a raskayba jarunk dokihoz. oda tartozunk ugyan,a vedononk is onnan van, s aliz 4 hos koraig a dokink i ott volt, de az az igazi vaskalapos, regimodi, konzervati, "alljonfelre, anyuka, mig vizsgalom (oltom, leszoritom stb.) a gyereket" tipus, aki minden szireszora antibiot ad, s ha nem hat, akkor ad egy masik fajtat. sok anyuka szereti, mert nagyon hatarozott, anyukanak szava sincs, mindent jobban tud:-))
viszont nem az en tipusom. ezert atmentunk a locsei utcaba, az ottani rendelobe egy dokihoz, aki pont az ellentete, az a halk, kisse tan bizonytalan, "fogd inkabb a kezedbe boriszt vegig" (igen, tegezve, de engedelyt kert ra) tipus, akit szinten sokan szeretnek, mert meghallgatja a szulot is, s bizik benne, hogy a betegsegek jo resze nem csak tunetekbol all, amit elnyomni kell, hanem az immunrendszer fejlodesehez is szukseges, homeopata amugy. es van , aki enm szerti, mert tenyleg hagyja ongyogyulni a gyreket, s a vegso esetbe nyul csak eros szerekhez, s - sajna - etnyleg nem elerheto, csak reggel koran, vagy rendelesi idobe, hazhoz nem jon!

de vannak a raskayba meg tobben, a kiss dr-not szoktak szeretni, de en nem ismerem, s a tobbit se.

Kép
Kép
momoska
 
 


visszaolvasva a hozzaszolasaimat, nekem sem artana egy diszgrafia terapia:-))
csak abban remenykedem, hogy...
...A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny aítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée
annak mkénit rdeeözndenk el a btűek: eyeüdl az a fntoos, hgoy az eslő és az uolstó betű a hlyéen lygeen;
ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivsazsg a jleezmlő, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó mraad.
A jnleeésg mgáayzrataa az, hgoy az erbemi agy nem eyedgi btüeket, hneam tleejs sazakvat ovals.
Íme a bzonytéik.

Kép
Kép
momoska
 
 


Momoska,
az átszervezéseket nem annyira tudom, azt látom, hallom, hogy építkeznek, új szárnyat húztak fel az iskolának, mert nyertek pályázaton, járnak külföldre, a kereskedő lányok, akiket még én tanítottam, idén végeznek, többhetes németországi gyakorlaton vannak, az angolosok Izlandon. És ugyanez az utaztatás megy szakközépben is. Ezek mind pályázati pénzek.

Ill. az van, hogy a szakmunkás-képzést, miután fölemelték 5 évre, most hirtelen visszaveszik 3 évre és kiiktatják a közismereti tárgyak nagy részét. Eddig ugye 9-10-ben általános képzés folyt, utána jött a szakképzés, most már az elejétől tanulják a szakmát.

Viszont a szakközépben németből is indul 0. évfolyam, ez viszont jó hír, mert nálunk érettségi után is van 2 éves képzés, a szolnoki főiskolával szövetkezve, ott magas a nyelvi óraszám, mert szakmai nyelvvizsga is van, tehát az fontos, hogy legyenek németes szakközepesek, mert akkor sok óra van és most nem vagyunk sokan. Egyik kollégám még mechanikát is tanít, kolléganő szeptemberben szült, tehát egy darabig még nem lesz, másik kollégám lett az igazgató, a helyettesítőket pedig határozott időre vették fel.
Röviden ennyi.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


akkor ezek szamodra nem rossz hirek, meg olyan ertelemben sem, hogy a szakiskolasok helyett inkabb a szakkozepiskola es az erettsegi utani nyelvoktatasban nott az oraszam. bar en nem tanitottam soha szakiskolasokat, de biztos nem a legegyszerubb feladat!

Kép
Kép
momoska
 
 


Momoska, rohadt jó ez a szöveg. tényleg tök érthető volt. :lol: :lol:

hát mi elég rosszul voltunk, vagyis én. már jobb, de hajnalban meg annyira fájt a fejem, hogy már sírtam.
Noel iszonyat rosszul alszik, 3óránál többet nem- éjjel, nappal meg sehogysem. kendőben max 1 órát.
igaz most rámcáfol mert majdnem 4 órája alszik, de miért nem tudja ezt éjjel megtenni??? sőt hajnnali 3kor úgy dönt, hogy nem alszik, így az éjjel első fele, 3ig az enyém, onnantól meg az apja van fenn.

nem tudom írtam-e de apósom szombaton eltörte a combnyakját, ma engedték haza. járokerettel járhat, de ne vigye túlzásba. kímélnie kell magát. elég vesélyes ez mivel már 82éves! de ő nem az az elhagyom magam típus.
snooopy
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Sajnálom, hogy most ilyen nehéz napokon mentek keresztül. Biztos az immunrendszered is a kimerültségtől gyengült le. Fejfájásra vettél be valamit? Nekem anno a szoptatás mellett a paracetamol tartalmú készítményeket javasolták.
Úgy látszik Noel felcserélte a nappalt az éjszakával. Én a helyedben val.szeg ébresztgetném Őt nappal.
Apósodnak jobbulást!

Edina!
Milyen volt az ovi? Mi kedden voltunk bölcsis játszóházban, ami nagyon jó volt. Kár, hogy csak havonta egyszer van.

Dávid is nagyon rosszul aludt a napokban. Volt olyan, hogy este n11-kor elaludt és reggel n8.kor kelt + napközben 1,5 órát aludt.
Még most sem akar aludni, játszik az ágyában. Ma megyünk vacsorázni a párommal, mivel torkos csütörtök alkalmából fél áron van minden. Már nagyon várom.

Kép
Kép
tina82
 
 


tina82 írta:Dávid is nagyon rosszul aludt a napokban. Volt olyan, hogy este n11-kor elaludt és reggel n8.kor kelt + napközben 1,5 órát aludt.


ez a nagyon rosszul?? :lol: akkor milyen lehet ha jól alszik. Kolos este 7-f8-kor kidől és reggel 5kor kel. brr. mindne nap! és van, hogy nem alszik nappal, sőt az a ritka ha alszik.
snooopy
 
 


ki allitotta at a vonalzoimat ilyen nagyon nem hozzam illore??????????????
:-)
majmegjovok!
reggel 5, orsi?????????????????? bar 7tol az eleg!

Kép
Kép
momoska
 
 


nekem tetszik. szép a lila. :lol:
snooopy
 
 


Sziasztok!

Momoska, jó az új vonalzód, olyan kis kedves 8) Mit fedeztél fel Alízon? A gyerekorvos, akit leírtál, azt hiszem hozzá tartoznánk, mert a védőnő pont egy vaskalapos, konzervatív férfiról beszélt....

Orsi, Csilla kösz az infókat! Orsi a kendőt még meggondolom, sosem próbáltam... igazából a mei-tai jobban tetszik, persze tudom,hogy azt csak később lehet!

Orsi én is megpróbálnám ébren tartani napközben a picúrt, hátha éjszaka jobban húzza. Aztán ki tudja...!!

Eszter lefekszik 8-kor (ezután még jön a mese és míg elalszik...) és ébresztjük szegényt f7-kor, délben pedig kb.1,5órát szunyál.

Csilla és mit néztetek írásvetítőn? a diavetítő tényleg nagyon drága, én is kifeküdtem az árán mostanában amikor nézegettük..+a diafilmek is 1500ft körül vannak.

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Nem irigyellek a hajnali kelésért. De hogy Kolos még napközben sem alszik...brrr. Akkor én össze teszem kezem-lábam, mert azért Dávid ha általánosságban nézem (a nappalit is beleszámítva) alszik kb. 12 órát. Szüksége is van ennyi időre, hogy "kibírható" legyen napközben.

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!
Jó volt az oviban, 1,5 órás volt, de mi csak 1 órára tudtunk menni. Lili haza sem akart jönni. Evett vajas kenyeret répával :shock: Itthon meg nem kostólná!
Jó sokan voltunk! Érdeklődő volt, játszott, de volt sírás is.
Van egy épített emeleti rész, mint egy emeletes ágy lépcsővel. Baromira érdekelte, kíváncsi volt nagyon mi lehet fönt. Fel is mentünk, a tetején megállt, benézett, vissza, és ezt ismételtük egy párszor. Többszöri noszogatásra bejjebb ment, de mindig fordult is vissza rögtön. Aztán egyszer közénk állt egy kislány és ekkor eltört a mécses. Nem tudott hogy menekülni hozzám, és ilyenkor aztán úgy megijed, hogy azonnal elkezd sírni, de nagyon.

Orsi, nem irigyellek az biztos. Bár neked talán nem olyan szokatlan a korai kelés úgy hogy korán is fekszel. legalább is eddig így volt. De azért az 5 óra akkor is nagyon korán van. Sehogy sem alszik vissza?

Tina,
Lilinél is volt, hogy 10 órakor még fönt volt, de az ágyban. Mi f9-kor fekszünk, villanyoltás, sötét van. Nem akar kijönni az ágyból, csak forgolódik, nem alszik.
De én nem bánnám, ha így aludna egyfolytában reggelig, mint Dávid. De jó lenne!

Momoska,
A vonalzód tul.képpen szép, csak ne lenne olyan vastag.

KépKép
domidina
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép
snooopy
 
 


Jaj Orsi, de széééééépek a fiaid!!!Milyen kerek Noel, s mennyire fiús!
Nagyon édesen nevet már, meg kell dolgozni érte,vagy sokszor nevetgél?

Edina az jó,hogy Lilinek tetszett az ovi és ugye,hogy esznek-isznak és viselkednek úgy, ahogy azt otthon nem tennék! Biztos,hogy bátrabb lesz Lili,ha többször jár majd.

Mi ma délelőtt ismét állatkerteztünk, Eszti alig várta,hogy a kis gorillabébit újra láthassa, de most nem volt szerencsénk, a mamája elvonult vele és háttal ült le. A múltkor pont ahhoz az ablakhoz jött ahol mi álltunk s velünk szembe leült szoptatni a kicsinyét :) (bár elég rondán nézett ránk-meg is értem)

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


ezt még muszáj feltennem, annyra cuki: :lol:
Kép Kép
snooopy
 
 


meg egy videót: aztán lelövöm magam :lol:
http://szikoda.multiply.com/video/item/58/58
snooopy
 
 


teljesen babazhatnekom tamadt:-))) nagyon edes ez a kolok. de kire hasonlit???????

Kép
Kép
momoska
 
 


jó kérdés monoska. :)

teljesen babazhatnekom tamadt:-)))

össze kéne hozni egy talit amíg timi nem szül, mit szóltok?akkor babázhatnál. vlmelyik hétvége nálunk? hmmm?? legalább megnéznétek a lakást?
ha rá tudom venni szabit nálatok is lehetük momoska de én szívesen látok bárkit, ti könnyebben mozogtok, nálunk nola még pici.

nem csinálsz új vonalzót? vagy ennyire tetszik a lila? :lol:
snooopy
 
 


Oris, nagyon jók a képek, és a video is. Zabálnivaló Zsombor!!! Kire hasonlít? Jó kérdés, én se tudnám eldönteni, de nem rád. Kolos az tiszta Te vagy, de Zsomborra nem mondanám azt sem hogy az apjára hasonlít......

Én is olyan szívesen mennék hozzátok Orsi... jó lenne, egyszer talán össze is jön egy tali...

Én most az esti napirend átalakításán gondolkodom, mert mostanában Lili egyre későbben alszik el. Van hogy fürdés előtt látom hogy fárad, álmos, aztán a fürdéstől fölélénkül, 8-kor kap kakaót aztán meg csak forgolódik az ágyban, mert nem tud elaludni, akár 1,5 órát is.
Lili f7-kor vacsizik, f8 fürdés, 8-kor megissza a kakaót aztán utána ágyba és van hogy 10-kor alszik el. Nálatok hogy van?
Szerintetek a kakaó élénkítő hatású?

KépKép
domidina
 
 


Edina, hát jó lenne ha összejönne. tudom te is felajánlottad, hogy menjünk hozzátok, de a fórum igen lusta társoság ebből a szempontból. :D talán hozzátok is eljutunk egyszer.

nálunk KOlos 7kor fürdik, előtte vacsizunk 6-f7 körül. ő is iszik kakakót, de nem mindig. van, hogy fürcsi előtt, de van hogy utána és ő elalszik elég hamar. a legtöbb esetben f8-kor már alszik. próbáld meg, hogy nem adsz neki kakaót, vagy fürdés előtt.
snooopy
 
 


sziasztok!

nem tudok most visszaolvasni csak a kepeket lattam Noelrol es Kolirol es nagyon szepek!!!!!!!!

nalunk nagy vendegseg volt, total k.o. voltam-vagyok, Nori betaknyosodott, G meg nem, remelem nem is fog. Norinak mar 3 hete "rosszalkodik" a popsija. egyszer bepirosodik, kiuteses lesz, aztan elmulik es par nap mulva ismet. holyagos volt, es nedvedzett szegenynek. kicsit hig is a kakija. a doki irt fel neki egy ecsetelot, most nemtom attol-e, de muloban van. es meg negy foga hianyzik Norinak, ugyhogy valoszinuleg jon a foga. Tobbiek, nalatok hogy all a fogzas?

megyek mert mindjart ebredes-siras orrszivas lesz

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Edina,
szerintem a kakao elenkito hatasu. Nori 6-7 korul vacsizik, 8.30 furdes, 9-10 lefekves. en meg tapszert adok neki agyba bujas elott.

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Edina, a kakaó élénkítő hatású, az biztos, koffeint tartalmaz. Anna nem szereti, de a tejbegrízt viszont mindig kakaóval eszi.

16 foga van kint, most 2 is jön, jobb oldalon az alsó-felső.

Csilla, jobbulást kívánok Nórinak.

Ancsinak nem kell szívni az orrát, pár hete ő is taknyos volt, de ki tudja fújni, egyszer ugyan kiszívtam neki, de totál jól kifújja, ha pedig nem akarja, akkor mondom, hogy menjünk kiszívni, és máris trombitál :lol:

Orsi, nagyon édesek a gyerkőcök, tündéri két kisfiad van, és nekem annyira tetszik, hogy ennyire mások, egyik barna, másik szőke, nagyon aranyosak. És ahogy Noel nevet, meg lehet zabálni, olyan édes :lol: :lol:

Az esték nálunk se mindig jók, általában f9-9 körül fekszik, de előfordul, hogy csak később, 10-11 körül, ezért aztán másnap később kel, ezért du. is később lesz álmos és akkor este megint későre álmosodik el.
Néha ördögi kör.

Alvás nélkül nem bírja ki napközben, de ha sokat alszik, akkor este nem tud időben elaludni.

De úgy látom, ez nem csak nálunk probléma :(

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok!

Orsi tényleg nagyon ééédesek a fiúk! :) Kolos meg olyan jó fiúnak tűnt a videókon (Levinek is tetszett :D ) Hol vetted azt az autós harisnyát? Levi odalenne egy ilyentől!

Én is úgy tudom, hogy a kakaó élénkítő hatású. Bevallom én még nem is adtam Levinek, mert így is pörög ezerrel így betegen is. :roll:

Nálunk kicsit fordítva van, előbb fürcsi (fél7-7), utánna vacsi. Ha aludt nappal akkor olyan 10-11 körül alszik el, ha nem akkor valamivel előbb. Reggel viszont húzza a lóbőrt. Ma is negyed10kor kelt, este 11kor aludt el.

Lvei is fújta az orrát az elején, de 2 hét után már nem volt hajlandó és azóta sem. Mostmár elmúlt 1 hónapja, hogy betegeskedik, utoljára hörghurutja volt, már azt hittük meggyógyult (a doki is) amikor újra rázendített. Elküldtek minket sűrgősségi röntgenre, kiderült nem múlt el teljesen a hörghurut, de még jött hozzá egy kezdődő tüdőgyulladás is. :shock: :? :( nagyon remélem most már meggyógyul! Még nem is sikerült a bölcsibe sem beszoktatni.

Levinek már egy ideje 18 foga van, az utolsó kettő várat még magára, de úgy látom az még odébb van.

Orsi írni akartam még, hogy csuda volt ahogy Kolos altatta a babát magára kötözve! :D :D

Timi hogy bírod a háztartás-meló-gyerek-pocakot? Mik a hírek a kis "növendék gyermekről? :wink:


Edina az jó,hogy Lilinek tetszett az ovi és ugye,hogy esznek-isznak és viselkednek úgy, ahogy azt otthon nem tennék!

A bölcsiben Levi is (már amennyit volt) simán leült az asztalhoz és szépen nyugodtan ÜLVE kanalazgatott a többiekkel csak lestem! :shock:

A betegeskedőknek jobbulást!

KépKép
kora
 
 


sziasztok!
Köszi az infókat! Tegnap már nem kapott kakaót, ebből kifolyólag később vacsiztunk és mint Koráék, előbb volt a fürcsi. Majd egy hét után meglátjuk használ-e valamit. Igaz tegnap előbb elaludt, de ez még nem jelent semmit, de így sem simán....

A másik meg az, hogy nem tudom leszoktatni a cumisüvegről. 2-vel szoktam bekészíteni estére és az ált. el is fogy reggelre. Tegnap az egyiket nem találtam meg, így csőrös poharat vittem be. Kb. 3 körül került rá a sor, de amikor meghallotta és meglátta hogy miből kellene innia, hát volt ám sértődés, sírás és nem is ivott belőle. Aztán csak visszaaludt. De többet nem ivott reggelizésig, akkor is nagy nehezen ivott belőle.

A legújabb történés meg az, hogy ma ott kellett hagynom a játszóházba!!
Voltunk délelőtt aztán hazajöttünk, pakolás 11-kor megyünk az ebédért. Gyalog kb. 20 perc az út oda, vagyis babakocsival, viszont szakadt az eső, így autóval mentünk. Szerelőnél a kocsink így a céges kicsi autóval akartam menni. Gyerekülés nincs benne, meg csak 2 személyes, de gondoltam erre a rövid útra megteszi, majd ül mellém.
Persze ahogy én azt elgondoltam! Nem volt hajlandó beülni, aztán amikor beültünk ordított, menekült az ölembe és nem volt hajlandó csak az ölembe ülni, de így ugye nem vezethettem. És nem tudtam átimádkozni a másik ülésre. Hát elvittem egy utcával arrébb a játszóházba sz ölembe ülve, és kénytelen voltam otthagyni 5 perce! Majd a szivem szakadt meg, annyira kapaszkodott belém, ordított, sikított, szorított, de muszály volt. És így ordított végig, bár ezt nem csodálom, amíg vissza nem értem.

Van még egy dolog, nem tudom valamelyikőtök találkozott-e már ilyennel, vagy hallottatok-e róla.
Az elalvásnál tul.képpen az a gond - amiért nem alszik el hamar - hogy maga alá gyűri a párnát hason fekve, a csípője alá és azon izeg-mozog, és ez kellemes érzés neki, gondolom. Tulajdon képpen izgatja magát, és ezt képes akár egy órán keresztül is csinálni, és teljesen leizzad tőle. És én nem tudom mi lenne a helyes magatartás, hagyjam, vagy ne. Eddig mindig azt mondtam hogy fejezze be a mocorgást és most már aludjon, de mintha a falnak beszélnék ilyenkor. Ha kiveszem a párnát alóla sértődötten sírva fakad. Igazából nem azért nem akarom hogy csinálja, mert ez rossz dolog, ezzel rosszat csinál, nekem ezzel nincs semmi bajom, csak azért mert emiatt nem alszik el, meg hogy tiszta víz lesz tőle a feje. Nem akarom azt éreztetni vele hogy ez amit csinál csúnya dolog......

Hú most aztán jó hosszú lettem.....

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,
en tegnap is voltam egy babatalin, s nem videk, de pesterzsebet, 3 jarmuvel mentem, azaz jottem, mert odafele zoli vitt, ugyhogy gyongyost siman bevallalom, de akar azt is, hogy nalam talizzunk. varjunk egy kicsit a jobb idore, s beszeljuk meg!!!

borisz 7 utan vacsizik velunk, utana/kozbe, szal vacsira lenyom egy pohar kakaot, aztan meg mese, vagy dumalgatunk negyesben, 8 utan furdenek, f9-3/4 9 korul szallnak ki a vizbol, 9 korul alszanak.

edina,
sztem nincs teendod lilivel, ha faradtabb lenne, elaludna, igy, hogy elvezetet okoz maganak, meg farasztja is magat! felfedezi a testet, es ez jo dolog, az illem azt diktalja, h. masok elott ezt ne tegye, de amig ez nincs igy, addig errol nincs mit beszelni. jo dolog ez, mint a jatek, az eves es az anyahoz-bujas:-)

jobbukast levinek! s te hogyan allsz a munkaval kora? merrefele keresgelsz?
borisz is 18 foggal rendelkezik, asszem, a bal oldalon hianyzik mar scak az uccso ketto!

timi,
aliznak memoria es folyamatos beszedertesi zavari vannak, enyhen, de kesobb lehet zavaro. van erre egy celzott vizsgalat, megprobalom azt!

ja, orsi,
olyan bonyesz atallitania vonalzokat, mar csak szemelyeset csinalnak, de ahhoz e-mail kell irni nekik, sajat szoveggel! brrr! nem veszem ra magam! mert szep-szep ez a szoveg itten, de azert...hat nemtom hogyan hangzana az en szambol:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Na, most mindenki írt!! :D

Részemről ok a tali!

Csilla, óó szegény Nóri! Szellőztessétek sokat a popót és ilyenkor nem jó sokáig áztatni a pancsiban sem. Remélem azért már jobb a helyzet, állítólag a fogzás okozhat hasmenést is :?

Kora, most jobb a helyzet nálam, volt egy kis hullámvölgy, de már helyreállt s újra jól érzem magam! A bkv-zástól ki tudok készülni, de az meg más dolog 8) Levi most antibiotikumot szed? Remélem hamar meggyógyul!!!!

Edina, nekem az jutott eszembe, hogy nem lehet az,hogy Lili már csak azért is ébred éjszaka többször,mert tudja jól,hogy ott vagy és kap inni....mi lenne,ha nem adnál neki? Mondjuk ez elég hülyén hangzik, de legalábbis nem adnál annyiszor? És akkor lehet,hogy rájönne,hogy nem érdemes éjjel ennyiszer kelni...persze ez nem biztos,hogy így is lenne! :roll:
Ez a dörzsi dolog pedig, amikor csecsemőotthonban dolgoztam, nálam volt egy kislány, aki szintén rájött erre a kis örömszerzés forrásra, az ő esetében a pszichológusunk azt ajánlotta, hogy tereljük el a figyelmét egy játékkal...

Képzeljétek Esztit tegnap nagymama úgy hozta el a bölcsiből, hogy szóltak: serkét találtak a hajában. Addig nem mehet, míg ÁNTSZ engedélyt nem kap... tiszta ideg voltam, alig vártam már hogy otthon legyek, vettem tetűirtószert. Otthon átnéztem a fejét és én SEMMIT nem láttam a haján,a hajtövén.... na mind1, lekezeltük mindenki fejét és kicseréltem ágyneműket, mostam vasaltam a sapit, sálat.....tök jó program!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Jaaaa, a pici fiacskámról nem is írtam:
már 1200gr és rengeteget mozog!!! Eszter nem ficánkolt ennyit az tuti! Lehet,hogy nyugodt kis Eszter ellentétét kapjuk??

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


sziasztok!

Levinek jobbulást, gyógyuljon meg most már hamar!

Nórinak hogy van a popsija, javult már?

Lilinél én most vettem csak észre, hogy nála is kijöttek a hátsó rágók ill. 3 uh. most 19 foga van. Igaz egyedül szokta mosni a fogát én csak a fölső fogsornál segítek, ott valahogy nehezebben megy, de egyébként rendesen megsikálja.

Eddig ha jól emlékszem mind 2 gyerekes anyukának a második gyerek teljesen az ellentététe volt az elsőnek.

Hát igen két ellentétes vélemény...
Timi a pszichológus véleményével csak az a gond hogy este játékkal nem igen lehet a figyelmét elterelni. Föl szoktam ajánlani neki, hogy forduljon meg simizem a hasát, mesét is mondok neki, mondjuk azt előtte... Szóval nem tudom. Mint írtam, nem tartom ezt rossz dolognak, amit tiltani kell, ezen a téren Momoska egyetértünk...

Az esti ivással kapcsolatban pedig, tegnap nem vittem be cumisüvegbe neki az innivalóját, hanem csőrös poharat állítottam az ágyába. Este lefekvéskor ivott belőle egy kicsit, na aztán éjjel többször kelt, a szokásos módon, de volt ám sírás minden alkalommal, amikor meglátta miből kellene innia.
Felvette ő a kezébe, aztán inni már nem ivott belőle, vissza kellett rakni. Uh. egész éjjel nem ivott! De ebből most már nem engedek, ha szomjas majd iszik nem igaz?

KépKép
domidina
 
 


Edina, kezetfoghatunk! Kolos is ezt csinálja. ő mondjuk nem párnát győr maga alár, hanem simán lefekszik a földre/kanapéra/ágyra és izeg-mozog, vagy ami elég vicces a lábunra mászik, mint egy kanos kiskutya. :lol: :lol:
épp a minap beszéltük anyuval, hogy elég sokat csinálja és mit tegyek, mert ő nem tudja, hogy ez illik emberek előtt. :) én sem akarom tiltani, csakhát elég ciki ha jönnek vendégek ő meg... értitek.
amúgy húgom is csinálta ő a kezét rakta oda miközben hason feküdt, és anyáéknak is volt pár kellemetlen pillanatuk ebből.

meg azt figyeltem meg, h egyre kevesebbet szopizza az ujját, csak akkor ha fáradt vagy vlmi baja van. helyette jött az angyalbögyörőzés. :)))

Timi, és ova kell vinni Eszti, hogy hivatalosan is tetümentesnek ítéljék?

mennem kell..
snooopy
 
 


Sziasztok!

Edina!
Lili nappal is cumisüvegből iszik? Én megpróbálnám sima pohárból adni neki az innivalót, pl. teát és a cumisüvegbe meg csak vizet rakni. Éjszaka ha szomjas úgyis inni fog. Akkor mit iszik?
Dávid éjszakára szilikonos végű csőrös pohárból kap vizet, de nagyon változó, hogy mikor mennyit iszik.
Ez az örömszerzés Lilinél szerintem is természetes dolog, felfedezi a testét. Amíg csak lefekvésnél csinálja, és nem ez tölti ki a nap nagy részét, addig szerintem nincs gond. Meg amit Momoska is írt, hogy ne mások előtt tegye.
Nyílt napra Ti mikor mentek? Bár mi még nem vagyunk érintettek, de azért lehet, hogy benézünk.

Évi!
Az alvással kapcsolatban sokszor tényleg egy ördögi kör. Van, hogy Dávidot felébresztem napközben, mert akkor este nem bírok vele.

Egyébként Dávid sem alussza végig az éjszakát. Tegnapelőtt pl. fent volt 2- fél 4-ig kis szünetekkel és a végén már kitalálta, hogy vegyem ki, mert Ő játszani szeretne.

Mi 16 fognál tartunk, de úgy érzem, hogy bal oldalt alul készülődik az őrlőfog.

Orsi!
A képek nagyon jók. A videó nekem valamiért nem indul el.


Timi!
Tényleg most hogy van, hová kell vinni a gyerkőcöt igazolásért? Régebben mi adtuk ki, hogy mehet közösségbe. Ez az egész hercehurca nagyon bosszantó tud lenni, hogy mindent ki kell mosni, cserélni, de sajnos ezen szinte mindegyik gyerek átesik. Mi azon bosszankodtunk sokat, hogyha a suliban találtunk valakinél, akkor nem lehetett hazaküldeni, mert az sértette volna a személyiségi jogait, meg sokszor nem is tudott volna hova menni, mert a szülők dolgoztak. Így ott ült még a gyerek a többiek között több órán át.
Most nézem csak a vonalzódat. Hogy megy az idő! Nevek vannak már a tarsolyban?

Kora!
Levinek jobbulást!
Valahogy várom már, hogy Dávid menjen bölcsibe, legyen közösségben, de ezeket a betegségeket nagyon szívesen elkerülném.

Kép
Kép
tina82
 
 


Tina,
Változó volt, de főképpen igen, cumisüvegből, mert másból nem igen volt hajlandó, és az üvegből ivott többet, és én ezt tartottam elsődlegesnek, mert mindig sokat ivott.
De tegnaptól már ez sincs. Eltettem az üvegeket, és én is szilikonos csőrös pohárból adom neki. És láss csodát, abból is meg tudja inni, és ma már nem is nyafogott miatta....
Éjszakára teát vagy higított tiszta gyümilét szoktam SAJNOS adni. Tudom hogy nem alegjobb, de a vizet nem nagyon issza meg. Mondjuk erről is én tehetek, de ez van. Majd fokozatosan a vizhez is hozzá akarom szoktatni. Egyébként nagy ritkán meissza, nála ez kuriózumnak számít.

Nyílt nap: keddre gondoltam, délelőtt. tul. képpen én is csak fölmérem a terepet, nekünk se aktuális még, de lehet hogy azt mondják hogy már most érdemes lenne fölvetetni a listára, nem tudom, de mindenesetre megnézném.
Neked mikor lenne jó?

Lili az örömszerzést máskor nem szokta csinálni, csak alvásnál, szerencsére.

KépKép
domidina
 
 


Edina, boldog névnapot - ha ma tartod.
snooopy
 
 


Sziasztok!

A helyi ÁNTSZ-hez kell bevinni Esztit, nekünk a XIV.kerületbe.
Most nem tudtuk vinni pénteken, majd hétfőn megjárjuk azt is és a háziorvost is...(remélem). Addig nagymamázik :D

Edina, és ha nem adnál neki inni éjszaka? Vagy max.1x-2x?
Egyébként Esztim sem issza meg nagyon a vizet, de éjjel nem adok neki mást, ha (ritkán) kér inni éjszaka, akkor csak vizzel kínálom (kivéve,ha lázas), ha szomjas megissza, ha azt nem kéri, nincs más!

Tina, Bálint lesz a neve, már kiválasztottuk, bár nekem a Marcell a favorit, páromnak meg Péter. 8)

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Edina, én is boldog névnapot kívánok! :)

Timi, ezen most nagyon csodálkozom, hogy ÁNTSZ-hez is vinni kell Esztit, ugyanis ha az iskolában tetves egy gyerek, sem hazaküldeni nem lehet, sem lekezelni a fejét, mert az személyiségi jogokat sért.

Ehhez képest.....

Edina, sztem sem kell foglalkozni Lilivel, hamár elég fáradt lesz ahhoz, hogy hamarabb elaludjon este, akkor nem fog forgolódni.

Nálunk Ancsi, ha nem álmos, egyszerűen kel fel. Megengedi, hogy lefektessem, de ha nem jön álom a szemére, felkel. De ez csak mostanában van, ha többet alszik, vagy később kel délután.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Köszönöm a névnapi köszöntéseket.

Éjjeli ivás: Úgy tűnik megoldódik, mivel a csőrös pohárból nem igen akar inni éjjel, így max 1x iszik. Pár napja amióta bevezettem, nem is kel olyan gyakran. Remélem így is marad.

KépKép
domidina
 
 


De jó Edina, drukkolok hogy így legyen!!
És én is boldog névnapot kívánok neked!

Évi, és ha Ancsi nem akar még aludni kijön az ágyból? Ti egy szobában alszotok vele?

Jó sűrű lett a hétvégi programunk, tegnap nővérem középső kisfiának ünnepeltük 4 éves szülinapját Kápolnásnyéken, ma pedig hozzánk jöttek a barátaink.
Márciusban pedig megyünk Zalakarosra egy szállodai appartmanba,már alig várom!
Mennem kell úgy hallom...

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


sziasztok,

csak gyorsan:
Edina, Boldog Nevnapot!!!!!!!!!

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Edina, hogy álltok az éjjeli ivással?? remélem jobb a helyzet.

többiek merre?

Timi, tegyél már fel magadról képet légyszi! :lol: had lássuk milyen csini kismama vagy.
snooopy
 
 


sziasztok!
Ivással jobb a helyzet, de tegnap már azért 3x volt fenn inni, remélem ez csak egyszeri és nem arról van szó, hogy kezdi megszokni a poharat. Mert most már nem sír ha meglátja miből kell innia... :( Azt hiszem a köv. lépés a víz lesz!

Ma voltunk az egyik oviban és sajnos, városinka sőt, körzetisnek kell lenni ha oda akarom iratni, de sajna abban a körzetben nem igen van ismerősünk... de nem kell már most jelentkezni ebből kifolyólag, ráérünk ha betölti a 3-at, csak addigra kell kitalálni valamit, akármelyikbe is akarom iratni....

Képzeljétek, tegnap Lili meglátott a gépen egy wellneses ajánlatot, medencével, játszóházas képekkel, na azóta egyfolytába megy a víz, be, nagy, menjünk, de vagy 5 percenként.... Este mikor mendom neki, hogy megyünk fürödni, megörült nagyon, rohant is ki a szobájából, aztán amikor a fürdő felé terelem igencsak csalódott volt :lol:

Úgy örülünk a jó időnek!!!!! A kedvünk is jobb!

KépKép
domidina
 
 


sziasztok!

Edina!
Utólag én is boldog névnapot kívánok!
Épp akartam kérdezni az ovit, de látom írtad. Írok Neked egy privit.
Lili biztos élvezni fogja, majd ha mentek abba a szállodába. Valamikor így márciusra írtad, ha jól emlékszem.
Szerintem is próbáld meg a vizet.


Én meg tegnap este lefeküdtem a Dávid szobájában a földre, mert nem akart lenyugodni, aztán el is aludtam. Egyszer megébredtem, azt hittem még csak kb. éjfél lehet. Átjöttem a szobánkba, látom, hogy már fél 6. Na akkor meg már vissza se aludtam. Viszont így nem volt fent a Dávid, vagy ha igen, akkor csak ivott, látta, hogy ott vagyok és visszaaludt. Máskor min. 1x mindig megébred éjszaka.

Kép
Kép
tina82
 
 


gyors leszek csak el akartam mondani, képzeljétek noel tegnap megfordult, hasról hátra :lol: :lol: :lol: :lol:
és már kúszik is, sosincs itt ahova leraktam.

na pusz
snooopy
 
 


Sziasztok!

Most írom a diplomámat a csecsemők táplálkozásáról. A szakdolgozatom megírásához szükségem van kutatásra, ezért szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek nekem azzal, hogy a kérdőívet kitöltitek és visszakülditek nekem.

Itt megtekintheti a közzétett űrlapot: https://spreadsheets.google.com/viewfor ... blI0WVE6MA

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gazsi Krisztiánné Kosicsár Ágnes
gigike22
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: