Új privát üzeneted érkezett!

Uxi!
én is úgy tudtam h. kanalazni kell, de a dokinéni azt mondta h. majd jön a védőnő h. egy kanál-két kanál, de azt hagyjam, mehet így : 50, 100, 150ml.
azért mondta h. az egy étkezés ( 150ml) mert kiszámoltuk h. a súlyához képest mennyi az adag, de azt mondta főzelékből több kell picivel.
Vendég
 


Uxi!
meg azt is mondta h. 3 nap alatt kivátható a déli tápszer.
Vendég
 


Zozo, szerintem is kicsit gyors tempót diktál a dokinénid. És hát nem tudom, de nekem ez a szőlőcukor és só se nagyon tetszik egy 3 hós baba kajájában. De persze úgy csináld, ahogy jónak látod!
Vendég
 

 
 

Zozo,
az esetleges allergia miatt sem szabad ilyen gyorsan egész adagot adni neki. 2-3 kiskanál, aztán két napig figyelni, hogy nem lesz-e pöttyös, kiütéses a gyerekek, vagy hasmenéses, és ha semmi tünet, akkor lehet adni bátran. Minden kajával így kell, főleg a gyümölcsökkel. Szerintem dokinéni kicsit felelőtlen. Ráadásul már 3 hónaposan? Mi is csak azért kezdhettük 4 hósan, mert refluxos a gyerek, és minden híg dolgot kiad magából.
Én pici sót teszek a főzelékbe, de csak ha krumplis.
És a miliket számolgatni is felesleges, annyit egyen, amennyi jólesik neki.
Hány éves a dokid? Ezek alapján, amit írsz, elég régi bútordarab lehet.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ja, lányok, én már babot eszek, viszont most a férjem hányikál ezerrel.Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nálunk mindkét fiúnál úgy kezdődött a hozzátápi, hogy alőször almalé egy kanállal, aztán másnap 10 ml, harmadnap 20, negyednap 40. Utána atöbbi gyümölcsből már ehette amennyit akart egyszerre, de három napig nem lehetett új gyümöit kipróbálni, hogy lássuk nem allergiás-e rá, vagy nem okoz e a gyümölcs valami emésztési problémát.

A főzikkel ugyanígy voltunk.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Nekünk is azt mondta a doki, hogy 3 napig csak egyfélét próbálgassunk majd.

És nálunk is mást mondanak: doki szerint mehet 3 hónaposan, védőnő szerint még a 4 is korai.

A 4 hót biztos megvárjuk, utána sem fogom még nagyon szorgalmazni, de pár kanál gyümilevet biztos kapni fog majd, hogy jobban menjen a kaki.

Aztán majd meglátjuk. 1-2 hónapig majd csak ismerkedünk, meg tanuljuk a kanál használatátKép.

Emi nem egy zabagép, már előre látom, ahogy tolja majd ki a nyelvével, mint most a cumisüveget..Kép

Ti egyszerre kezdtétek a főzeléket és a gyümölcsöt?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,
nálunk az első az alma volt, a második a krumpli+anyatej, aztán a krumpli+alma, majd szép sorban krumpli+többi zöldség.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Nézzétek, mit találtam:

Leírja, melyik kaja hogy hat a székletre.

<!--attachment: Gy_m_lcs_k-360296.unk*attachment_icon.gif*application/octet-stream*53.2**Gy%26uuml%3bm%f6lcs%f6k%2edoc --><center><pre>
Kép
Gyümölcsök.doc (53.2 k)</pre></center><!--/attachment-->

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


MIért nem lehet megnyitni?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi, nekem sikerült. Tök jó!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Mi Bazsinál almával kezdtük a gyümölcsöt, egész pontosan a levével, aztán jött a barack, a meggy, a kivi (magos rész nélkül) és a többi bébipapis babadesszert. Érdekes módon a sütőtököt is ide sorolják.

A főzelékeket pedig úgy kezdtük, hogy a már kipróbált gyümölcsökbe ment egy főtt krumpli. Utána a krumpliba ment a répa, a paradicsom. A krumplit én is anyatejjel, vagy a főzővízbe kevert tápszerrel turmixoltam.

Lacikánál baracklével kezdtük, mert azt gondoltuk, hogy székrekedése van.Aztán kiderült, hogy annyira jól emészti az anyatejet, hogy azért kakil egy héten csak egyszer, mert addigra gyűlik össze kinyomható mennyiség. Kép)
A többi nála is úgy ment mint a Bazsinál. Igazából még van tejem, csak annyira nagy a Laci, hogy már nem elég neki a kalória, ami a tejben van.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sildike!Kép

Köszi akkor kidobom az összesetKépKépKép

Lányok!Kép
Kíbújt Lívi két alsó fogijaKépKépKép

Mea
mea
 
 


Mea!
De jó! Ugye nem fáj neki? Már láttátok előtte, hogy úton van, vagy ecccccer csak kint volt? Fényképezd le léccccci vigyogás közben a csajócát!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
én is érdekesnek találom ezt a gyors tempót, direkt rákérdeztem h. nem kell kanalizni? meg fokozatosan csinálni?
ráadásul azt mondta h. most főzelék, 4hónapos kortól pici husival és 5 hónapos kortól gyümölcs, azt hittem h. először a gyümölcsel szokták kezdeni.

Havtünde!
a só elvileg azért kell h. kihozza az ízeket, a szőlőcukor h. édesebb legyen?????????????????
egyik sem tetszik.

Gabuska!
50körüli.
azt mondta mivel sok a tápszer nem baj ha már kap főzeléket.

na most akkor mit csináljak????? adjak neki v. ne?
kanalazzak v. ne?
pl. ha holnap adok tököt krumplival akkor adjam azt 3 napig?
ja, azt mondta ezektől semmi baja nem lesz( allergia) ezért nem kell aprózni.
Vendég
 


Zozo!

Sztem se lesz allergiás a krumplira, de akkor is fokozatosan kell beveztni a kajákat, hogy ne terhelje meg a baba emésztőrendszerét.
Vendég
 


Gangi
Olvastam, hogy letudnád írni a fiu neveket a könyvből, ha megkérlek leírod a Bálint és a Kristóf nevekről amit tudsz a sorsunka a nevünkből.Köszönöm
kigosz
 
 


Jó reggelt!
Nem akarom reklámozni Babafalvát, de szerintem tök jó, nézzétek meg! Innen a babanetről is sokan írnak oda is.
Ma reggel beszorult a kis ördögöm lába a rácsok közé az ágyban, ki is fordult a bokája, de semmi baja!Kép Gumiember...

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Te mennyit adsz Lívinek a Sinlac-ból?
Én reggelire 210ml vízbe teszek 7+1 kanállal, de így is megy a sírás, hogy még éhes.
Vendég
 


Tünde,
nem tudom, hogy mennyit enne normális körülmények között, most hogy tré az étvágya kábé 130-150 milit eszik meg, de a tápszerből is. Előtte 180 mili vízből csináltam 6 kanállal, ahogy egyszer Te írtad. De Zita ha jól tudom súlyra sokkal nagyobb baba mint Lívi.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Zita múlt hétfőn volt 6730g. Este a tápszerből simán bevág 240ml-t, és még enne. De Zita még nem eszik semmi mást.
Tegnap az almától még a hideg is kirázta, annyira "ízlett" neki. KépKépKép
Vendég
 


Milyen sokat esznek!

Én meg itt sárgulok, Emi jó esetben eszik 120-140 körül. Néha 180, de az csak 1-szer 1 nap.

Ha 150-et betermel, már örülök.

Eddig 6-szor evett, most ritkít, úgy néz ki, 5 léesz belőle, persze az esti kaja már csa k80-100 gramm.

Mi 100-assával öntjük ki a tápit, mert mindig meghagy egy csomót.

Ha meg kevesebb készül, tuti akkor enne sokatKép.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Lívi olyan 6-6,10 köül van, 10 nap múlva megyünk mérni. Eddig 220 körül evett tápit, 180 sinlacot. Viszont csak 4× eszik egy nap. (Pont ma fél éves!Kép)

Uxi,
én is azon vacilálok minden nap, hogy csináljak-e szokásos adagot, hátha pont most tér vissza a régi étvágya, vagy csináljak kevesebbet. Persze mindig többet csinálok és öntöm ki. Néha a Sinlacot megiszom utána.Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Vajon a testsúlytól, vagy inkább az életkortól függ, mennyit esznek?

Emi 3,5 hónapos és 6,5 kiló, mégsem eszik sokat.
Az utóbbi hetekben kicsit jobban kajál, de korábban sokszor volt, hogy csak 80-100 grammot evett.

Lehet, hogy nekünk a szopi kavar be, mire kiszopizza magát, elfárad és elszundít, és csak kevés pótlást kér.

Én azért is csinálok sok tápit, mert a szopi is kiszámíthatatlan, általában 50-100 között sikerül, de van, hogy csak 30, van, hogy 120.
Szóval sosem lehet tudni, mennyi pótlás kell.

Van, hogy semmi, van, hogy 130.

Nekem nincs guszusom meginni a tápit (én tejet sem iszom, utálom azt is).
Meg az anyatejet sem. (Abból is pocsékolunk, amit este fejek, másnap adom pótlásnak, és a maradékot ki kell önteniKép)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Pedig a gyerekorvos azt mondta, igyam meg a megmaradt anyatejet, megint az lesz belőle...

(Basszus, este fejés után akkorára nyúlik a mellem, hogy be tudnám kapni...Jóhogy azt nem mondja a doki, hogy szoptassam meg magamKép).

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


A tápit én sem szeretem, bár a Nutrilon nagyon jó vaníliához hasonló ízű. A Humana az váááááááááááá! Az anyatejtől meg szabályosan undorodok, persze csak a gondolatától, hogy igyam, amúgy nem.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Zita tápija tök szar, amikor ellenőrzöm a hőfokot, mindig kell vmit igyak, annyira undormányos az íze. Fura ízlése van a lánynak. A Sinlac viszont nekem is nagyon ízlik, mire beérek vele a szobába, 1-2-őt slukkolok. Kép Kép

Gratula Lívinek a 1/2 éves fordulóhoz!
Vendég
 


Bocs, hogy idepofátlankodok, de ezt nem bírtam ki röhögés nélkül!KépKépKépKépKépKépKép
Uxi!KépKépKépKépKépKépKép Elképzeltelek, ahogy megszoptatod magad!KépKépKépKépKépKép

Zsóf

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


Uxi,
én is idepofátlankodom, de nagyon tetszett amit irtál.Kép Kép Látom magam előtt magamat isKépKép Mert ez igy igaz, ahogy irod.

Zsu
spanci
 
 


én is elkezdtem már a próbálkozást, múlt hét az almával telt, de hát nem nagyon jött be nekiKépKép Kevertem banánnal, az jó volt, csak megfogta a székletét.
Ma megkostolta a tököt, ez nagyon fincsi volt, még cuppogott is.KépKép Igy holnap is adok neki.Kép

Igazából nem tudom jól csinálom-e, de én szopi után szoktam próbálkozni a kajával. Megszoptatom amikor felkel általában fél 9 - 9, aztán utána felöltözünk, anya reggelizik, és utána készitem el neki. Jó ez igy szerintetek?
Annyira tanácstalan vagyok ezekkel a dolgokkal. Mi lesz későbbKép

Zsu, Kevin (5 hó)
spanci
 
 


Kép.

Amikor mellgyulladásom volt és még nem tudtam fejni, csak nagyon keservesen, egy ismerős tanácsolta, hogy szoptassam meg a férjemet, még az is jobb, ha ő szívja ki, mintha bent maradna.
(azért gyulladt be, mert eleinte Emi nem tudott szopni, csak szétrágta a mellem).

Hmmm... Kipróbáltuk, de nem nagyon mentKép.
Neki nem ízlett a tejem, meg nem is nagyon sikerült szopnia, én meg nehezen tudtam ráhangolódni a tényre, hogy egy szakállas-bajszos "óriáscsecsemőt" szoptatok.Kép.


Zozo, hogy fogadta Vivi a főzeléket?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Még nem is írtam, vettem pár bébiételt (Hippeket).

Az első üveg el is fogyott szerdán vacsorára. (sütőtök krumplival)
Igaz, nem Emi ette meg, ő már régen aludt, hanem én, a maradékot meg a férjem.Kép
A többi gyümölcsös, ott figyelnek a konyhaszekrényben, de lehet, hogy mire elkezdenénk a hozzátápit, már nem lesznek meg.
Olyan gusztákKép.


Spacni, én is úgy tervezem, hogy majd gyümilét adok neki 2 etetés között.

Még ugyan ráérünk, csak a székrekedés miatt kezdjük majd 4 hósan.

Szopit/tápit még nem szeretnék kiváltani vele, mert ezeknek a kajáknak tök alacsony a kalóriatartalmuk, kb fele-kétharmada, mint ami a tejben/tápiban van.

Majd ha már kaphat húst is, akkor kiváltjuk.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Zozo!

Szerintem ha el akarod kezdeni kezdd el de csak gyümölccsel semmiképp ne főzelékkel. Úgyis észreveszed hogy a babyd akar e már mást enni vagy még csak a tápszert. A szőlőcukrot az én dokinénim is mondta, de csak ha limcsit akarok neki csinálni innivalóként. A sót teljesen kizárta. a főzeléket nem kell édesíteni a krumpli szerintem épp elég édes.

Kigosz!
Rajta vagyok a témán!

Uxi!
Az én kis gengszterem se volt jó evő, mint azt már régebben panaszkodtam is, de amióta főzelékezünk meg gyümölcsözünk nagy kajás lett. egy kisebb krumpliból készített főzeléket bevág. Szerintem az volt a baja, hogy nem volt elég változatos a kajája. Almát adtam neki először Õ is rázkódott tőle, nem is adok neki csak azt hanem valamivel keverem. Viszont a savanykás ízekért is hogy oda van már tök ari. Innivalóként adtam neki almát-naranccsal majd be horpadt a homloka úgy szívta :D
Meg ez a társ szopiztatása meg saját magad szoptatása kikészít itt röhögök é szegény fiam meg csak les hogy min nevetek ennyire, hisz Õ nem is csinált semmit.
Én minden főzelék és gyümölcs után megkínálom tápival is hátha még éhes, de mostanság már nem kell neki, addig kellett igazán amíg nem tudott kanállal szépen enni. Most már nagyon kis ügyi.

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!
Jó régen írtam már, de azért mindig olvaslak benneteket!
Leonnál nem megy nagyon a kanállal evés, sajna.
Már 1 hónapja kezdtük el a kóstolgatást, de még most sem tudunk kiváltani egy evést. Utál kanállal enni, mindig az ujját szopizná evés közben. Ha meg kiveszem a szájából, akkor megy az üvöltés.
Valakinek van valami ötlete erre, hogy lehetne megszerettetni a kanállal evéssel?
Száz fajta dolgot próbáltunk már, úgyhogy valami igazán kellene, hogy tetszen neki.
Viszont vacsira betermel vagy 300 gr tej+tápot......

Uxi!
Magad szoptatása, illettev párodé!!! Király duma!

Ti a sinlacot kanállal adjátok, vagy üvegből?
Mert kanállal egy szenvedés, üvegből meg nem megy át a lyukon!

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Barbi,
Ti is Sinlacot esztek?!? Én nagyobb lyukú cumit vettem hozzá, így megy a dolog.
Mindjárt kipróbáljuk a Hipp-es almát, hátha ettől nem rázza ki a hideg a kisasszonyt. Ha igen, megbolondítom egy kis Sinlaccal, azt mind a ketten szeretjük. Kép
Vendég
 


Ennyire ízlett az alma:
KépKép

Aztán megbolondítottam a Sinlaccal, de asszem Zita szerint a sinlacot rontottam el az almával. Minden nézőpont kérdése... Kép
végeredmény: a kiscsajom utálja az almát. Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Én is olvasgatlak Titeket már egy ideje, mert már mi is eszünk gyümit kb. két hete. És este kis tápit is, ha a kevés volt a tejecske. Bendegúz ma 21 hetes (ugye Tünde jól írom, és annyi??Kép), 6100 gramm, és fogalmam sincs hány centi.

Zita!
Próbáld ki a Hipp-es őszibarack-almát! Tuti befutó! Kép Persze azért a finom friss almát is meg kell enni ejnye-bejnye Kép.
Én ma sütőtök-alma (sajátkészítésű) kombinációval fogok próbálkozni uzsira Bendegúznál. Egyszer már kapott ilyet, nem mondom, hogy lelkesedett érte, de talán azóta megszerette Kép.

Uxi,
szerintem ne aggódj, hogy Emi keveset eszik, Bendegúz is egy csomószor csak 120-140et szopizik, és nem azért mert nincs több, egyszerűen annyit kér, hiába tuszmákolom a cicit a szájába, nem kell több. Aztán van, hogy 200-210et, ha igazán éhes.
A lényeg hogy jókedvű, aktív, és gyarapszik.

Barbi!
Nincs ötletem, hogy lehetne megszerettetni Leonnal a kanalat. Én szoktam azt is csinálni, hogy úgy csinálok a kanállal, mintha én is bevennék egy falatot, és nyammogok is hogy milyen fincsi, erre ő elneveti magát, és már bent is van a következő kanál. De Bendegúz eddig nem idegenkedik a kanáltól, de még olyan kis ügyetlenke, jobban járok, ha csak odatartom a szájához, és leszlopálja róla a kaját. Ha beveszi a szájába, néha akkorát pruttyan, hogy fröcsög mindenhova, még a saját kis fejére is sikerül valahogy Kép.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Tünde!
Igen, anno Noelnél próbáltam és ő nagyon szerette, kanállal simán megette.
Persze Leon semmit nem akar kanállal enni, úgyhogy ez se megy.
Mivel kevés a tej, pép gyanánt adnám neki alkalmanként du.

Márti!
Hát a pruttyantás nálunk is nagyon megy! Jobban, mint az evés, sajna....

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Én úgy kezdetem az elején, hogy tovább tartottam a szájába a kanalat, mivel még csak szopizta, de azzal a mozdulattal kiszívta a kanálból. Jöhetett a következő Kép Néha még hagytam is, hogy egy kicsit rágcsálja, mivel mindent rág. Aztán volt hogy egy másik kanalat adtam a kezébe és ahogy rakta volna be a szájába zsupsz be az én kanalam :D
Néha úgy sajnáltam szegénykémet, hogy átveri az anya Kép

Kép
Kép
gangi
 
 


Jaaaaaaaaa!
Persze pruttyanás nálunk is van :D

Kép
Kép
gangi
 
 


Vettünk pár bébiételkonzervet (Hipp gyümiket, gyümileveket).

Még nem adtam, de szerintetek lehet olyat, hogy 6-7 részre szétszedem, és lefagyasztom kis adagokban? Vagy akkor más lesz az íze?

Egy üveg csak 2 napig jó, és ez alatt max 3-4 kiskanállal fog fogyni.

Ahhoz elég drága, hogy én egyem meg (bár szívesen megteszemKép).

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!

Első nap keveset eszik meg belőle, de másnap többet. Nem marad annyi, hogy lefagyaszd, legalábbis nálunk így volt. Nekünk a legelején 3xi adag volt 1 üveg.

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!Kép

Lívi 3 x eszik 240 ml tápszert (Nutrilon AR).
Emellett főzeléket délben és vagy délelőtt vagy délután 1 x gyümit.
Inni vízet adok általában, néha Milupa gyerekteát(az nagyon fini) meg gyümilevet(Hipp, Kecskeméti)

Ja és már üveges bébikaját is kap néha.
Általában Hippet vagy Kecskemétit.

Husit is eszik, de azt eddig még nem én csináltam hanem üvegeset.

Semmi gond nem volt tőle.

Én már krémsajtot is teszek(keveset) a főzelékbe.

Én úgy veszem észre nálunk nem gond a tejtermék (szerencsére) és a családban sem volt allergiás.

Már adhatok neki elvileg joghurtot is meg túrókrémet, de szép lassan.

Akiknek szinteén kb. 5 és fél hónapos a bébi, ti miket adtok nekik enni???

És csináljátok vagy üvegeset???

Mea
mea
 
 


UxiKép

Szerintem az üveges 3 napig is eláll hűtőben.

Mea
mea
 
 


Gabuska!Kép

Képzeld úgy bújt ki neki, hogy előző nap nyűgibb volt egy kicsit és hirtelen felsírt többször.
Azt hittem csak nyűgi meg bizti a fogzás de nem gondoltam volna h már ki is bújik másnapraKépKépKép

Azóta hogy kibújt nem olyan nyűgi napközben és jobban alszik nappal.
Előtte nem aludt igazán nappal és éjjel volt h felkelt néha 1x és sírt de cumi be és szerencsére továbbaludt.

Szerintem nálunk elég jól alakult , mert van akit nagyon megvisel ámKép

Mea
mea
 
 


Mea, ha van, tegyél fel fogas képet, olyan kíváncsi vagyok!
Kép

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Mea, nálunk épp ma volt itt a védőnő, a sajtot, joghurtot 8-10 hónaposan lehet, túrót 1 évesen.
Kóstoljátok meg ti is az Univer sütőtököt, baromi finom!

Lívit is kikezdi a fogzás. Tegnap például 200 mili tápszert kiskanállal nyomtunk, nem tudott cumizni. Meg kipöttyösödött az arca a nyáladzástól és viszket neki, egész nap dörzsöli, megy a hasa és egyéb ilyen finomságok.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok?
kismanóm márc.8-án lesz fél éves,s tápszeres sajna 3 hónapos kora óta.
Már én is adok neki minden félét.
Ma pl. zöldborsó főzeléket evett(ízlett neki),ezt nem én csináltam.
De szoktam főzöcskézni is.

puszi

KépKép
christinbaba
 
 


Sziasztok!

Mea: Nekem mind a két fiú nagyon korán kezdett enni. Bazsi, aki most két éves 3 hónaposan kezdte a gyümölcsöket. 4 hónaposan a főzelékeket és 6 hónaposan a husit.
Lacika, aki most volt 4 hónapos ugyanígy csinálja. Nála ugyan bőven lenne még tejem, de egyszerően nem elég neki. Most 8,5 kg és "ekkora" testnek kell a kalória. Kép Én azt csinálom, hogy reggel és este az anyatejbe keverem a tápszert.

Én nagyon ritkán kotyvasztok neki 2 okból:

1. Az üveges bébiételek csak bevizsgált zöldségből, gyümölcsből készülnek, míg a bolti zöldségek és gyümölcsök, hát... .
2. A saját tapasztalatom alapján a Bazsi olyan hamar (7 hónaposan) elkezdte enni azt, amit mi is ettünk, hogy erre a pár hónapra nekem sokkal kényelmesebb az üveges kaja.

A tejtermékeket a védőnőnk nekünk is 7-8 hónapos kor után ajánlotta és a tojássárgáját is. 1 éves kor után lehetett adni a fehérjét is. Mi Bazsinak kb. 1,5 éves koráig adtuk a tápszert. Este simán reggel pedig kakaónak, aztán szép fokozatosan áltunk át a tehéntejre. 1/3 tej 2/3 tápszer és így egyre emeltük a tejet. Nekünk ez nagyon bevált. Lekopogom, de eddig még semmi baj nem volt a gyomrával.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Mea!

nekem a dokinéni azt mondta hogy még joghurtot és turót még ne, és akkor én mondtam neki, hoyg találtam olyan bébikaját üvegeset amibe volt joghurt és turó is megkérdezte, hogy melyik gyártóé a termék és mondtam, hoyg a MILDI azt mondta, hogy az jó úgyhogy biztos lehet azt adni neki, de amit a boltba lehet veni olyat még ne adjak neki mert nem bevizsgált mint a bébikajások.
Mi is 16-án voltunk 5 hónaposak és kb ugyanaz a helyzet mint nálatok, husisat mi is kóstolgatjuk már, de eddig csak üvegeset még csinálni nem igazán mertem, konkrétan azt se tudom, hogy kell, ugyanúgy meg kell főzni simán vízbe???
Ha valaki tudja légyszi ossza meg velem.

Sildike!
Én sem bízom a zöldségesekbe, de a férjem mindig megy a biopiacra Pesten és onnan hozza a krumplit, zöldséget stb... Azokat meg ellenőrzik én úgy tudom. Meg hát rá kell nézni olyan girbegurbák, hogy ez tuti a kertben termett :D

Angi+durmoló Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: