Új privát üzeneted érkezett!

GAngi, hol van biopiac BP-n?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Gangi: A biopiacról már én is hallottam. Én amikor a Bazsika elkezdett enni azt csináltam, hogy mindenféle jó kis zöldségekből, ami apuék kertjében volt kutyultam kaját. Vettem a Cora-ban aranyáron tanyasi csirkét és azt főztem bele. Aztán elturmixoltam kiadagoltam bébiételes üvegekbe és irány a fagyasztó. Tettem így el tököt, spenótot, sóskát, zöldbabot és sütőtököt. Az a lényeg, hogy a krumplit csak frissen lehet belefőzni, mert az fagyasztva nem jó.
Én a husit simán megfőztem egy picit sós fokhagymás vízben. Ennyi idős babáknak már zöldfűszereket és fokhagymát, hagymát lehet egy kicsit tenni a kajcsijukba.
Már májat is kaphatnak és halat is. A máj nagyon jó, mert rengeteg vas van benne, a hal pedig az idegrendszernek jó a foszfor miatt.
Én megmondom őszintén, hogy a két gyerek mellett nem nagyon kutyulgatok. A Bazsika már rég azt eszi, amit mi. Lacikának pedig üveges kaját adok. Ha már ehet husit, akkor könyebb lesz neki kivenni a mi ennivalónkból és összeturmixolni. Amúgy szerintem a Kecskeméti és az Univer bébiételek a legfinomabbak. Nálunk pl. a HIP-et egyik gyerek sem szereti

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Az én kis Superman Lacikám 3 hónaposan:Kép

Kép
Kép Kép
sildike
 
 

 
 

Sildike, Lacika mikor született?
Õ is októberi?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Igen, október 11-i.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Gangi itt van egy tuti oldal(szerintem)...ha gondolod nézd meg:
http://freeportal.hu/babakonyha/
van egypár recept ;-)

mi ma gesztenyepürét ettünk almával és csirkehússal.
Ízlett neki nagyon.

Amúgy én nem akartam univert venni,de elég finomak Kép

puszi

KépKép
christinbaba
 
 


Sziasztok,
Bocs, hogy idetolakszom, de lenne egy kérdésem. Ma a védőnéni azt mondta, hogy szerinte Kecskeméti bébikaját adjak majd a kisfiamnak, mert az közelebb áll a magyar ízvilághoz, és ha a Hipp sótlan ízét szokja meg a gyerek, akkor később finnyás lesz, és nem eszi meg a normál kaját. Ti mit gondoltok erről?

Gangi!
Éppen ma tudtam meg, hogy a Nagyvásárcsarnokban (a Szabadság híd pesti hídfőjénél) minden szerdán és pénteken van biopiac a hátsó részen.

Üdv:
Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka: Nem tudom, hogy emiatt-e, de tény, hogy nekem egyik fiam sem kedveli a Hip-et és a Nestle-t sem. A Kecskeméti és az Univer az igen, az jöhet.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Lányok!Kép

Köszönöm a sok sok infotKép

Uxi4Kép
Majd teszek csak nehéz lekapni őt vigyorogvaKép

Christinbaba!Kép
Üdv köztünkKép

Gabuska!Kép

Szegény Lívike reméelm hamar túl lesz a nehezén..

Lívinél szerncsére nem volt gond, tényleg csak nyűgibb volt az átlagnálKép

Mea
mea
 
 


Uxi!
Nem tudom milyen piacnak hívják, de a férjem a Közgáz egyetemen dolgozik és ott van mellette, lehet hogy az amit Manka mond. Kép (Bocsi a tudatlanságomat pesti dolgokban)

MAnka!
Az én kisfiam mindegyiket megeszi, nem vettem észre, hogy különbség lett volna. Mindegyiket megkóstolom, hoyg milyen ize van hogy milyennek kell lennie az enyémnek Kép

Sildike!
Köszönöm az ötletet, anyosomék is kertezni szoktak, de nyáron eszembe se jutott, hogy elrakjak valamit is Kép
már lehet nekik sósan főzni??? Hagymát fokhagymát?? Húúú én ezt nem is tudtam. Nekem még az van a fejembe, hogy nem jó a só mert a kis szervezete még nincs felkészülve ilyenekre.

Most néztem meg amit Christinbaba küldött linket, amit köszönök szépen, de szeretnék belőle idézni "Érdemes a sot minel kesobb bevezetni, a zoldsegek ize so nelkul is tenyleg finom, csak elszoktunk toluk, es a szamtalan zoldfuszer, amit lehet hasznalni, az meg eleg a babanak, ha fuszerezni akarunk, de ez is csaladfuggo, de tenyleg minel kesobb kapja, annal kevesbe fogja tul sosan igenyelni kesobb is az etelt, ami jo dolog "

NA most tényleg elbizonytalanodtam.

Christinbaba!
A gesztenyés kajót Te csináltad vagy üveges, ha Te csináltad leírnád, hogy hogyan? Előre is köszi Kép

Angi+LAckó

Kép
Kép
gangi
 
 


Havtünde!

Ezt meg akartam mutizni neked, hoyg mi is hogy kezdtük a kajolás persze almával.

KépKép

Kép
Kép
gangi
 
 


Gangi!

Azöldségekhez én sem raktam sót, csak a husit főztem meg egy picit sós vízben. Éppen hogy egy csipetnyit tettem bele. Amőgy szerintem a só mindennek kihozza egy picit jobban az ízét.

A gesztenyés almás csirke az Bazsinak is nagy favoritja volt, viszont másnap a kaki.Kép Olyankor valahogy mindig apa lett a soros, nekem sürgős más dolgom volt.Kép

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Gangi,
és már jobb a helyzet?
Vendég
 


Havtünde!

Csak az alma volt ilyen pofavágós. Adtam utána neki őszibarackot az már bejött neki. Most már csak úgy nyitja száját ha kaja van. Azóta kis zabagép lett Kép) de olyan jó látni, hogy ennyit eszik Kép

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!

Nálunk is az univer,meg a kecskeméti a nyerő.Pedig kicsit tartottam tőlük.Ezekből eddig még mindent megevett,viszont a Hippből már volt,amit nem.
Én még semmit nem sózok,ráérünk vele tényleg szerintem.
Gangi nem én csináltam,üveges volt(Kecskeméti).

Nálunk a kedvenc az alma,vagy az alma-banán Kép

Lányok azt szeretném kérdezni,hogy ha főzeléket eszik a manó,akkor mennyi idő múlva lehet éhes?
A tápszernél tudtam ill. tudom,hogy 4 óránként kéri.
De azt már csak reggel és este adok neki.

puszika:
Christin

KépKép
christinbaba
 
 


Christin,
én a főzi után is tartom a 4, 4 és fél órát. Eddig még nem volt gond, hogy sok vagy kevés lenne. Persze volt már, hogy hamarabb adtam, mert úgy láttam, hogy éhes.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Köszi ;-)
S nem is adsz közben neki semmit?gyümi vagy tea,vagy valami?

pussz

KépKép
christinbaba
 
 


ez egy pár napos kép...Kép)Kép

KépKép
christinbaba
 
 


Christin!
Nem adok semmit közben. Falatozást nem igényli, a folyadék meg nem marad meg benne, mert refluxos, ahogy megissza már ki is hányja. A tápszert sűrítőszerrel adom neki, de még így is sokat bukik.

Nagyon édes a manód!!!!!!!!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Christin!

Én is tartom a 4 órát a főzi után, de nekünk is volt már olyan, hogy kevesebbet evett és akkor hamarabb éhes volt. Viszont volt már olyan is hogy egy egész üvegeset bevágott és láttam rajta, hogy még enne valamit, gyorsan elővettem egy kis gyümit és abból is evett hol fél hol negyed üveggel.

Nálunk most volt másodszor, hoyg valami nem izlett neki abból is evett de nem vitte túlzásba. Az első a céklás krumpli volt, de azt 2 hétre rá újra adtam neki egy kis almával úgy már jöhet Kép
Most meg a brokkoli pulykahusival, megkóstoltam, de nekem izlett, mindegy majd 1-2 hét múlva újra próbálkozunk :D Nem adom fel.

Kár hogy vége a hétvégének Kép
Képzeljétek lehet hogy március végén elutazunk apával Prágába, mert apának ott lesz konferenciája és ha tudnuk szobát foglalni megyünk mi is.
Jó lenne Prágában még nem is jártam!!!

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


A lényeget elfelejtettem!!!

Christin nagyon édes a kismanód, lehet hogy én vagyok emlékezetkieséses ami mostanság egyáltalán nem ritka nálam, de hogy hívják a kismanódat???

Anyukája is nagyon csini, jó a dekoltázs :D

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Angi!
Én egyszer voltam, sajna csak egy napunk volt, végigrohantuk az egészet, de amit láttam, az szép volt.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Apára kezdek kiakadni Kép

Minden nap jön haza, és mindig olyannal fogad, hogy el kell majd mennie Kép Először 2-3 napra osztrákiába aztán lehet hogy 1-2 hétre+ még ugye a prágai út is ha mi nem tudunk menni. Jaaa és persze besértődött meg rosszul esett neki, hogy nem repdestem a boldogságtól pfff.

Kivagyok! Kép de hát pasi nem is tudom mit vártam tőle.

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Csajok!

Mi ez a kihaltság????
Mindig csak én írok Kép a 2005. őszibe meg nem lehet követni Kép

Kép
Kép
gangi
 
 


Gangi!Kép
Hát elég kihalt ténylegKép
Az őszi meg tényleg nagyon pörög.
Kiscsaj hogy van?Kép

Ilyen sokat leszel egyedül?
Szegény...Kép

Mea
mea
 
 


Cijjasztok!

az őszit én sem tudom követni sosem Kép
Gangi Kriszitánnak hívják Kép

Chris nem ette meg a kruplifőzit pulykahússal,összekevertem az öszibarack almával,úgy már okés volt...és legalább nem ment a kukába a kaja.lett 2 adag belőle. Kép

most mennem kell..de jövök,ahogy tudok. puszika

KépKép
christinbaba
 
 


Mea!

Kiscsaj? Nemnem összekeversz valakivel, nekem gengszter kisfiam van a Lackó. Jól vagyunk, csak beindult ez az "anyaseggébe akarok lenni egész nap" korszak és ezt egy kicsit nehezen viselem. És persze apa pont ilyenkor megy el, már most hétfőn mennie kell de szerencsére még csak 1 napot lesz távol. Addig iderendeltem anyukámat aludjon itt velünk, de szegénykém Õ meg dolgozik. Arra is rávettem, hoyg innen menjen dolgozni.

Christinbaba!
Nálunk is volt ilyen nálunk a céklakrumplival nem ment raktam hozzá egy kis almát rögtömn jó volt Õkelmének. A másik ami nem izlett neki az brokkoli volt pulykahusival ahhoz nem tudom mit rakjak hozzá esetleg valakitől tipp???

Remélem senki sem beteg. Mintha kisfiam köhécselne, nekem meg folyik az orrom, de mondtam a férjemnek addig nem hívom ki a dokinénit amíg nem jön hozzá más tüneet is pl: orrfolyás, csúnyább köhögés, mert a múltkor is kihívtam és annyit mondott, hogy igen kicsit piros a torka, de nem ad gyógyszert hanem hagy dolgozzon az immunrendszere. Ez nekem nagyon szimpatikus volt.

Puszi mindenkinek.

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!

Én is olvasgatok, csak ritkán írok.
Pár napont belül kezdjük a kóstolgatást, ahogy találok megfelelő almát. A környékbeli boltokban elég gáz kinézetűeket láttam csak...

Nálunk ma éhségsztrájk van, Emi nem hajlandó 50-70 grammnál többet enni. Nagyon unom már, hogy mindig kínlódunk, pocsékba megy a sok fejt tej, meg tápi.

Már előre rettegek, hogy az egyéb dolgokat is ilyen lendülettel fogja kiköpni.
Kár fejni a tejet neki, mert úgyis csak belefinnyog és ki kell önteni.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!

Átérzem a helyzeted, én is fejtem és sose kellett neki önthettem az egészet a csapba. Néha majdnem sírvafakadtam, hogy kikínlódtam és nem kell neki Kép
Nálunk a gyümi meg a főzelék sokkal jobban megy, sőt azóta a tápszer is. Előtte kínlódtunk, hoyg egy kajálásnál megegyen legalább 120-at most meg 240-et benyomja. Az elején én is féltem az alma kóstolás után, mint azt fentebb mutattam is a képeken, de most már olyan arin tátja a száját. Ma a zsömlémért kepesztett 1000rel odadtam neki úgy tömte nagyon röhögtünk aztán utána gondolkoztunk el, hoyg szabad egyáltalán? Tud valaki erről valamit?
A Szabadság-hídnál lévő biopiac nem volt jó? amit mondtam? A párom most nagyon szép almát hozott onnan.

Mindenkinek kellemes hétvégét!

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Cijjasztok!

Gangi a cékla krumplit te csináltad?!
Brokkoli pulykához mehet alma szerintem,az mindenhez jó majdnem.
én a paradicsomos krumplihoz nem tudom mit tegyek,mert nem ízlik neki...

Egyébként mindenki mondja,hogy a hippet nem szeretik a babák (Chris csak a gyümiseket eszi meg abból).Szóval rájöttem,hogy az univert,meg a kecskemétit azért eszik,mert abban van cukor Kép Kép

Gangi,szerintem nem lesz semmi baja a zsömlétől,chris a kiflire ugrott rá Kép)

pussz

KépKép
christinbaba
 
 


Gangi, köszi.Kép

Nekem is olyan rosszul esik, hogy hiába kínlódok a fejéssel, általában fele-kétharmada pocsékba megy, nem kell.
A múltkor összekevertem a tápival, és úgy adtam oda, úgy elfogyott valamennyi.

Én még szoptatok is, ugyanannyi tejem van, sőt reggel újabban akár 180-200 gramm is megterem, de neki az sem kell, tegnap 40 gramm után gőgicsélt és nézelődött, én meg lefejtem vagy 120-at. Sehogy sem kellett már neki.

Általában 30-40 percig szopik, ezalatt összejön 70-80 gramm, után pótolnék, ha tudok...

Egyébként eldöntöttem, nem halogatom tovább én sem a hozzátápit, úgysem fog még mérhető mennyiségeket enni jódarabig, hadd ismerkedjen vele.

Hátha a gyümi meghozza az étvágyát.

Uxi
Emi 18+1

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Jó rég voltam erre én is! Kép
Kifli, zsemle a glutén miatt nem jó.
Én nem tudom, hogy van ez, de amióta annyira féltik a kölköket mindentől, azóta van a lisztérzékenység, tejallergia, meg minden táplálkozási betegség. Kép

A DM-ben a Kecskeméti kaják le vannak árazva, húsos kajákat 158Ft-ért vettem. Még mindig csak tápit eszik Zita, de majd 1x csak ehet mást is. Így kihasználva az akciót + a 21%-os bababónuszos kedvezményt, betankoltam. Kép már csak abban bízom, hogy meg is eszi majd. Kép

Uxi,
nem semmi, milyen kitaró vagy szopi és fejés téren! Kép

Gangi,
mennyiért volt ilyen szimpatikus a dokinéni?
A mi dokibácsinknál 3000Ft egy vizit. Kép De nem panaszkodok, mert én választottam Õt, mert kijön házhoz is, ha kérem. Kép

Tünde
Vendég
 


Cijjasztok!

Havtunde köszi a tippet,akkor elnézek a dm-be,bár nem szeretem.(Rossmann jobban bejön.olcsóbb)
Okés,akkor kifli mellőzve,bár inkább csak összenyálazta.
Tünde igazad van amúgy,tényleg azért van ennyi allergiás gyerek szerintem,mert mindent későn kapnak.Mi már 3 hónaposan főzeléket ettünk anno.Most meg azt mondják 6 hónapos koráig meg sem tudja emészteni ezeket...érdekes :-/
Nem baj,azért próbáljuk tartani az előírásokat :D

Uxi tényleg kitartó vagy,én tuti nem bírnám Kép
Szerintem jól teszed...1-2 kanálkával kóstoljon mindenbőlKép
Az almát biztos imádni fogja,meg az alma-banánt.Nálunk ez a sláger Kép
A barátnőm kisfia semmit nem eszik meg,csak anyatej,és már 8 hónapos.Mi lesz ha nem lesz teje? Kép

Mi még nem is voltunk bent a doktornőnél,mindig ő jön.Amikor van pénz,adok.Amikor nincs,nem adok.
Akkor sem szólt semmit,ugyanis volt már ilyen Kép

puszika

KépKép
christinbaba
 
 


Tünde!

Nálunk is 3.000 a vizit és házhoz jön, legalább nem kell bemennem a rendelőbe a sok beteg közé. A köhécselés még most is meg van, remélem dologzik a legyőzésében, de azért ma innivalóként alma-szőlő-feketeribzli C-vitaminnal adok neki Kép
Most akkor nem jó a kifli, zsömle vagy ha kéri adjak neki?

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Megkóstoltuk a reszelt alma levét.

Hááát... Nem volt átütő sikere.
Negyed ksikanálnyi mennyiség fogyott el, aztán beszopta az alsó ajkát, és szorította, nehogy már enni kelljen.

Holnap majd Goldennel próbálkozunk, lehet, hogy ez savanyú volt.
Pedig nekem ízlett, ott előtte felhörpintettem a maradékot.

Viszont iszonyat kínlódunk mindenféle evéssel.
Reggel szopott 90 grammot (úgy, hogy előtte 12 óróval evett utoljára), majd 3 óra eltelt, és azt hittem, megeszik mindent,úgy bömbölt, erre evett 100-at, a többit köpte kifele.

És mondja, hogy aaa aaa aaa.

Mi a fenét csináljak vele? Már kezdiis a nyafit, tuti enne (1 órája etettem).
Nem akarom óránként etetni.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,
ez tök szar lehet, hogy így eszik Emi. A szomszéd lány kinlódik a lányával, mint Te. Gondolom nemsokmindent tudsz csinálni, 1x majd csak "megjavul". Gyerekdoki mit mond?

Christinbaba,
nemtom adjál-e kiflit.
Egyszer asszem Pankata írta, hogy neki meg a védőnő mondta, hogy adjon nyugodtan margarinos-kenyeret, és a gyereknek tök ízlett.
Vendég
 


Sziasztok!
Én is csak olvasó üzemmódan vagyok inkább, állandóan a kiscsaj nyomában vagyok, egész nap bukik. Forgolódnia sem kell, elég, ha pislog egyet, már köszön is ki a kaja a szőnyegre. Kivagyok!

Az allergiás dologhoz annyit tudok mondani, hogy állítólag azért ez a fene nagy óvatoskodás mostanság, mert ma már egész mások a zöldségek, gyümölcsök, mint húsz éve, veszélyes szarokkal permetezik, kezelik őket, amikkel jobb, ha a gyerekek minél később találkoznak. A lisztérzékenység is azért fajult el mára, mert ez a liszt már nem az a liszt. És az allergia nem most jön ki rajtuk, amikor elkezdik enni ezeket, hanem kisgyerekkorban. Nemtom, hogy mennyi igaz ebből, meg mennyi nem, csak olvastam, hogy felmerült, hogy régen nem kellett ennyire parázni. Én valahol a közép úton megyek, próbálok odafigyelni, hogy mit kap, de néha elcsábulok, pl. háztartási keksz (jújjjjj, liszt!Kép)

Nagyon nagy a csend a kisszobában, benézek, hogy a gyerek az ágyban alszik-e vagy esetleg alatta...

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jóóóóóóvan, megvan a kölök!

Régen tettem fel képet, most pótlom. Ami azt illeti, ti sem viszitek túlzásba, úgyhogy rajta!!!!!Kép

Nyomja a fekvőtámaszt
Kép

Retró szerkó
Kép

Hangolunk a strandszezonra
Kép

Anya, most aztán jól letettél, se előre, se hátra...
Kép

Kezdődik a barátokkkkkközt, meghallja a szignált, és...
Kép

...hoppppp!
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Gabuska!

Ebben a régi gyümi, liszt és a mostaniban lehet vmi, erre nem is gondoltam.

Bukás dologban részvétem, nálunk nem ennyire vészes a dolog, de néha elegem van, hogy naponta nemtomhányszor öltözünk át mind a ketten. Kép
Gyerekdoki mit mond?
Az enyém csak azt hajtogatja, hogy ha nem sugárban hányja ki a kaját, akkor ez tök normális.
Vendég
 


Most már tényleg nem tudom, mi a fészkes fenét csináljak a gyerekkel.
Eldobom az agyam.
Kivártunk megint 3 órát, és képes volt 65-öt enni.
Kész, nem kell több.
Ma evett összesen kb 250-260 grammot 3 étkezésben.

Én meg fejtem, de az idegességtől az sem megy.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Tünde,
gyerekdoki annyit mond, hogy ahoz képest, hogy refluxos és kettő féllel született, nagyon jó súlyban van (6,3 kg). Épp gondolkoztam rajta, hogy elmúlt 6 hónapos, már simán beadhatnám bölcsibe (eszemben sincs egyébként). Nemtom mit csinálnának vele a gondozónők, tuti nem lennének a nyomában, hogy takarítsanak utána és átöltöztessék óránként.
Hát igen, valamennyit biztos normális bukni, de vannak napok, amikor 15 darab textilpelenkát hány össze + amit aláteszek.

Uxi,
KépKépKépKép

Tegyetek fel képet!!!!!!Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Uxi,
háát, csak annyit tudok mondani, hogy éhen nem fog halni, ne aggódj! Mennyi a súlya?

Gabuska,
textilpelenka Kép Nekem is kellett vennem, mert az eredeti 10db nem elég.

Ilyen szépen ülök:
Kép
Azért se mutatom meg a 2 fogam!
Kép
A hurkát nagyon szeretem céklával!
Kép
Ma ilyen vidám vagyok:
Kép
Vendég
 


Cijjasztok!

Nagyon édesek a kismanók Kép
Tünde,de jó...nektek már van fogatok;-) nekünk nem akaródzik.Mondjuk inkább nem is sürgetem!

Chris kapott hintát,hát imádja Kép Kép

KépKép
christinbaba
 
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁá, végre képek! Köszííííííííííííííí!Kép
Mindjárt vidámabban kerülgetem a hányásnyomokat a lakásban.Kép

Christinbaba,
nekünk is ilyen hintánk van, de még Apa lusti vót felszerelni.Kép Bár nem nagyon tudnánk használni, max. reggel üres gyomorral...

Tünde,
de jó! Könnyen kibújtak? Mehet a szotyizás!Kép
Nyár végén mi is megejtjük a keresztelőt. Eddig nagyon jóban vagyok férjem szüleivel, de lehet, hogy már nem sokáig. Én ugyanis nem vagyok megkeresztelve és az evangélikusoknál, amire Livicseket is keresztelnénk nekem is meg kellene keresztelkedni előtte. Ha hónapokig kell járkálnom hittanra vagy mittudoménmire, abból köszönöm nem kérek, viszont akkor katolikusra kellene keresztelni a kisasszonyt, ott nincs semmi feltétel. De ebbe meg nem hiszem, hogy belemennek a nagyszülők, mivel az egész cécó az ő kedvükért és az ő vallásuk szerint menne (enyém család galád pogány). Majd meglátjuk.

Tegnap még a strandra készültünk, ma meg...
Kép

Enyém az Apááááááááááááám!
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Tünde, súly miatt nem aggódom, nem kicsike (6810 gramm volt tegnap), de most kezdi az éhségsztrájkot.

Éhen tuti nem halKép.

Keresztelő: Gabuska, én úgy tudom, a katolikus egyházban még bonyolultabb, mert ott templomi esküvő is kell ahhoz, hogy a babát megkereszteljék (ahhoz meg a szülőknek is meg kell keresztelkedni).
De nem biztos, hogy jól tudom.

Mi reformátusok vagyunk, de a keresztelő nálunk sem lesz egyszerű. Férjem családja tele van lelkésszel, én meg nem vagyok benne biztos, hogy szeretném a keresztelőt csecsemőkorában.
Persze szeretném, ha megkeresztelkedne, de jobb lenne, ha az ő döntése lenne. (Lehet, hogy csak azért gondolom így, mert én is 20 évesen, saját hitem és döntésem alapján keresztelkedtem.)

Szóval majd találunk valami kopromisszumot, mert a férjem gyerekként szeretné kereszteltetni. Legalább abba belement, hogy ne csecsemőként.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,
itt a kispesti katolikus templomban semmi nem kell, csak a gyerek szül. anyak. kivonata meg a szülők személyije. De hallottam olyat is, hogy a keresztszülő nem lehet elvált (másik kat. templom). Lehet, hogy papja is válogatja.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska,
a barátnőmék gyerekei (Győrben) azért lettek evangélikusok, mert ahoz nem kellett se egyházi esküvő, se semmi.
Én is úgy tudom, hogy a katolikusokhoz kell egyházi esküvő, és hogy a keresztszülők is meg legyenek keresztelve. Na, mi ezért mentünk a reformátusokhoz, mert ott semmit nem kért a lelkész, elhitte, hogy a saját nevünket mondjuk, és nagyon szimpi volt! Ebből kifolyólag Nála szeretnénk kimondani majd a boldogító igent. Kép

Nekünk is ilyen hintánk van, de még Apa nem szerelte föl.
Gabuska,
picit feldobálósat és kenderzsupposat mi is szigorúan kaja előtt játszunk, de még az se biztos. A múltkor a tesóm hanyatt feküdt, és tartotta maga fölé Zitát. Tök rendes voltam, hogy szóltam neki, hogy így hamar szájbahányás lesz. Kép
Vendég
 


Tünde Kép!

Pár hete voltam olyan hülye, hogy velem megtörtént az, amiről írsz.

ayse
 
 


Uxi!
Próbáljatok mást is szerintem ne csak almát. Tündének mutattam a múltkor, hogy mennyire nem kellett Lackónak az alma a többi gyümölcsel sokkal jobban boldogultam. Mennyi idős most Emi? Meséltelek Titeket a férjem és mondta is hogy szegények, de majd Õk is túl lesznek rajta ahogy mi is. Utána azért hozzátette, hoyg Hálaistennek!

Christinbaba!
Bocsi elfelejtettem mondani, hoyg a céklás krumplit én csináltam. Annál csak arra kell figyelni, hoyg a cékla lassabban fő meg, ezért a krumplit darabokra vágtam a céklát uborka gyalun gyalultam le. Együtt főztem.

Mindenki lyen stabilan ül már, hogy hinta?? Kép Én csak az etetőszékbe raktam bele, de nagyon hamar elfáradt és nem akartam erőltetni.
Hálaistennek bukás nagyon nagyon kevés van nálunk.
Engem csak az apa visz a sírba, hoyg méressem állandóan a Lackót. A védőnők már 3 hónapos korában (+hetente mérésre járás) szóltak hoyg nem kell minden héten mérni, elég már csak havonta. Na kb 1 hónapja tudtam rábeszélni apát, hoyg elég 2 hetetnte méretni. Tök égő a védőnénik már úgy fogadnak, hogy az a nagyon "sovány" kisfiút hozták méretni, persze arik mert mondták, hoyg menjek nyugodtan ha az apát ez megnyugtatja, de mégis olyan ciki.

NA befejezem Kép
Mindenkinek kelésmentes nyugodt éjszakát kívánok!

Angi

Kép
Kép
gangi
 
 


ELFELEJTETTEM!
Gabuska!
Képet sajna nem tudok most felrakni, mert apa még nem csatlakoztatta ehhez a géphez a szervert és ottan leledznek a képek, de igyekszem.
Apa itthagy minket holnap de kedden este már jön is haza Kép

Kép
Kép
gangi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: