Új privát üzeneted érkezett!

Ayse, Kép
márhogy Andris szájbahányt, vagy nem figyelmeztetted a tesód, és Õt? Kép Kép Kép
Vendég
 


jaj, Ayse!Kép

Lányok, ezt a hintát hány-ig lehet használni?Kép

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Gangi, Emi 19 hetes lesz pénteken.

Estére kiéhezett, lenyomott 200 gramm tápit, csak úgy porzott a cumisüveg.
Szóval nem a gyomra kicsi, beleférne abba több is.
Pár hete még 160-akat evett.
Ma reggel megint csak 90-et.

Két tippem van: vagy vérszegény (sokszor álmos is), vagy a foga jön, és azért nem eszik. (vagy mert "csak"...).

Ma jön a védőnő, majd beárulom neki, meg a gyerekorvosnak is.

Ma még megpróbálom a Golden almát, ha nem kell, holnap jöhet a baracklé.
Ti egyből péppel kezdtetek, vagy lével?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

 
 

Az, hogy megzümiztettem én hülye evés után és lehányt. Nem szájba, szembe Kép.

Ayse

ayse
 
 


Uxi!

Nekem is azt mondták, hoyg először csak a levével, de én adtam neki rögtön a pépet. Első nap mindig kevesett evett belőle, de aztán egyre többet. 1 üveg kb 3xi kajálás volt.
Mondd el a dokinak hogy sokszor álmos és a vérszegénységre gyanakszol, kérjél beutalót. Mi a párommal mindketten vérszegények vagyunk ezért kértük meg a dokinkat, hogy nézessük meg. Azt azért tudni kell, hgy nem az ujjából veszik a vért hanem a vénájából.

Puszi
Angi

Kép
Kép
gangi
 
 


Uxi!

Én péppel kezdtem rögtön. A vérszegénység lehet az oka. Nézessétek meg csak azt kell tudni róla, hogy nem ujjból veszik a vért hanem vénából, legalébbis itt nálunk. Mi is megnézettük mivel mindketten a párommal vérszegények vagyunk, de hálistennek semmi Kép

Angi

Kép
Kép
gangi
 
 


Micsoda hülye először nem látom most leírom mégegyszer erre mutatja az előzőt is ááááááááááááá
kínyir!!!!

Kép
Kép
gangi
 
 


Gangi, mindenképpen mondom a dokinak.

Ma a Golden alma sorsa hasonló lett, mint tegnap a piros almáéKép.
Legalább nekem ízlett. Ott előtte bekajáltam, ő meg nagy szemekkel vágyakozón leste.

Mondtam neki, hogy most már késő, nem kap, majd holnap, mert ebbe már beleettemKép.

Honap barakclé következik, hátha az jobban ízlik.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Lányok, Kép
én nekiláttam felzabálni a Zitának betankolt akciós Kecskeméti őszibarackot. Kép/Kép
Mivel Neki vettük, az ujjam hegyéről adtam neki, és úgy láttam, ízlett, mert kapott több repetát is. Még gyakorolni kell, mert a 2 szem fogával mindannyiszor ráharapott az ujjamra. Pedig husit se ehet még. Kép
Vendég
 


Gangi!Kép

Ezer bocsánat, de annyira le vagyok maradva mindenhol, alig győzök olvasni és félreírtamKépKép
Ne haragudj!!!


Gabuska!Kép

Nagyon édes a kiscsajKép
Lárom már Te is strandolnálKép

Havtünde!Kép
Zita is nagyon cukikaKép

Lányok!Kép

Én mostanában sokszor üveges kaját adtam Lívinek és valóban a Kecskeméti a favorit nálunk is bár mindent megeszik csak látni h az jobban csúszik mint a HippKép

Ti húst hányszor adtok egy héten???

Még mindig ti csináljátok a hamikat vagy üvegest adtok???

És hányszor adtok tápszert még???

És egy 6 hós gyerek miket ehet már és még miket nem???

Most vagyok féléves és ilyen a hangulatom mióta kisbújt a két alsó fogamKép
Kép

Mea
mea
 
 


Mondjuk ezen a képen nem is látszódnakKép
Majd csinálunk róluk egy fotót most márKép

Mea
mea
 
 


Tünde, én is megettem az egyik bébiételt.(Sütőtök krumplival- annyira nem ízlett).
De pályázok a Hipp gyümidesszertre is, igazából azt magamnak vettemKép.

Emi még úgysem kap mennyiséget, egyelőre kb negyed kiskanálnyi almalét evettKép. Túlzottan nem sietünk, remélem, előbb-utóbb megtanul kanállal enni.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Mea!
Végre Leon is rájött, hogy kell enni kanállal, úgyhogy most reggel szopik, de. kis szopi+gyümi(lassan elhagyjuk a szopit), ebéd főzi, du. gyümi+tejpép, este szopi+tápszer.
Csirkehusit ma próbáltam először, ízlett neki nagyon.
Én csak üveges kaját adok neki, de most már, hogy eszik rendesen, fogok neki főzni is. Kecskemétit és Hippet eszik.
Ti miket esztek és mennyit egy nap?
Lívinek ezt a képét már az őszi topicban is megdícsértem, de itt is megteszem, olyan édi ezzel a séróval! Kép

Barbi

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Barbi,
én ma nem reggeliztem, és estefelé ettem sütőben sült zöldséget, most meg Pez cukrot szopogatok.
Általában eszem rendesen, de ma így alakult. Kép

De ha Zitára kérdeztél, na hát Õ még mindig csak tápszert és Sinlacot eszik. Reggel 260ml Sinlac, 1/2 1-1 körül 220ml tápi, 1/2 5-5 180ml tápi, 3/4 8 260ml tápi.
Vendég
 


Tünde!
Igen a babákra értettem....Kép
Először olvasom az első két sort és nem értem. Na még egyszer. Még így se. Harmadik olvasás után elolvasom az egész üzidet és végre rájövök, mire gondoltál! Kép
De Te is leírhatod a napi menüt! Kép
Én pizzát rendeltem magamnak takarítás után, 'mert megérdemlem'!Kép
Vacsi meg kimaradt.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Mea!
Nincs semmi én is el szoktam téveszteni. Megesik, főleg ebben az időszakban. Tényleg szeretném megkérdezni, hoyg csak én vagyok ilyen hülye vagy más is jár abban a cipőben, mint én? Sokmindent elfelejtek, keresem a szavakat, félrebeszélek...stb. Kérlek mondjátok, hoyg nem csak én vagyok így!!!!

Mi reggel és délelött 240ml tápszer, dél főzelék, délután gyümi, este 240ml tápszer.

Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát kívánok!

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Barbi! Kép
Kép

Gangi! Kép
Ha ez megnyugtat, én is tökhülye vagyok, és úgy érzem, nem nagyon megy a koncentráció se, ha nem gyerekekről van szó.
Vendég
 


Én is teszek fel képet:

Kép

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!
Gyönyörűek a gyerkőcök egytől egyig!!!!!!!
Hogy mit eszünk mi? Hát... A védőnő tanácsára étrendet változtattunk:

Valaki igazán segíthetne!
Kép

Köszi Anya!
Kép

Hmmmmmmm, isteni!
Kép

Tápszer? Az meg mi?
Kép

De a kérdésre válaszolva:
reggel 240 mili tápi
délben főzi
uzsira 210 mili Sinlac
este 240 mili tápi, ha nem alszik be 50-nél...

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Cijjasztok lányok!

Kissé én is lemaradtam....de olvasok visszafelé szorgalmasan ;-)
Nagyon szépségesek a babák Kép

..én is ettem már meg babakaját.A kecskemétiből a szilvát,meg a Hippből a sárgabarackot.Isteni Kép

Mea,én általában üveges kajcsit adok neki,szóval ott látom,hogy miket ehet.Bár már volt olyan is,amire az volt írva,hogy 6 hónapos kortól,de adtam már neki(holnap lesz annyi).

Mi úgy eszünk,hogy reggel tápi(180),aztán a többi kaja 4 óránként jön.
Azért írom így,mert nem mindig ugyanakkor eszik reggel(hajnalban),szóval nem tudok órát írni.
Délelött gyümi,aztán főzelék,aztán du megint gyümi,és este tápi(180).
Kaják közben teát is szokott inni.

Ti melyik tápszert eszitek?ill. a babáitok Kép


Chris mindig eszi a takarót,a ti babáitok is,vagy csak ez az ő bolond szokása? Kép)
Itt egy bevásárlós kép:Kép

KépKép
christinbaba
 
 


Gabuska majdnem egyszerre küldtük el...
Nagyon édesek ezek a képek Kép
S milyen picik vagytok hozzánk képest.Bár Chris óriási,akkora mint egy 1 éves Kép

KépKép
christinbaba
 
 


Gabuska majdnem egyszerre küldtük el...
Nagyon édesek ezek a képek Kép
S milyen picik vagytok hozzánk képest.Bár Chris óriási,akkora mint egy 1 éves Kép

KépKép
christinbaba
 
 


Christinbaba, mi a következőket esszükKép:

Kendőt:
Kép

Könyvet:
Kép

Labdát:
Kép

És zsiráf szarvát:
Kép

Amúgy meg (most már főleg) anyatejet, és Humana HA 1-es tápit.

Nálunk még nagyon kezdetleges a hozzátápi, kétszer negyed kiskanál almalé, és ma két csepp őszibaracklé fogyottKép.Még a negyed kiskanálnyit sem érte el.

Elettem előleKép.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Mikortól lehet szerintetek nem teljesen fekvő babakocsiba tenni?

A Brendonban egész jó áron van egy Graco , de nem lehet totál vízszintesre dönteni, csak majdnem. (kb 150 fokra tippelem)

6 hónaposan már bele lehet tenni?
Emi még nincs annyi, de mire jön a meleg, már ő is féléves lesz.Addig meg jó a mélykocsi.

Itt ülő pozícióban van, ennél jobban le lehet fektetni:

Kép

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Chris ki van támasztva valamivel vagy magától ül ilyen ügyesen a bevásárlókocsiban?

Uxi,
Livicsek nem komázza a gyümölcsöket, inkább zöldség párti, meg úgy általában véve is inkább a kesernyés ízeket szereti, mint az édeset.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Uxi,
sztem ha már látod, hogy biztosan megtartja magát a félülő pózban, nem dől el oldalra, és nem is érzi kényelmetlenül magát, akkor lehet. Mi a lakásban gyakoroltuk 2-3 hete, hogy meddig bír úgy ülni és mikor láttam, hogy nem rossz neki és nem is dől oldalra (bár a 645328636 réteg ruha és az overáll tartjaKép) akkor le is mentünk. Először csak félútig, hazafelé leengedtük, mostmár egész séta alatt csücsülünk.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Uxi nagyon édes ;-)
Nekem azt mondta a doktornő,hogy ha még nem tud magától felülni,akkor ne nagyon ültessük,mert ferde lesz a gerince...hát nem tudom.Chris állandóan ülni akar,ami már megy is neki.Nem szokott felborulni se.
Ha hanyatt teszem,emeli a fejét(hasizmozik),hason meg utál lenni.Bár ezt a dolgot kicsit eröltetem,mert erősödni kell a hátának.
Gabuska nincsen kitámasztva,ő már így ül Kép

Uxi amúgy mi is azt esszük már(jó drága) Kép Eddig a Beba 1 es volt.

na és mi a helyzet a takaróevéssel??? Kép))

pusssz

KépKép
christinbaba
 
 


Jó reggelt Lányok!

Christinbaba!
Én a kocsi félülő pózba állítására gondoltam. Ha Te is, akkor bocsi!Kép
Végülis a hordozóban és a pihenőszékben is félig ülnek.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Lányok!!! a fogzás miatt nem alszanak? Nekünk még nincs fogunk. Nem sírt éjszaka, csak nem akart aludni és egyedül se akart lenni. Olyan fél2-től fennvoltunk 5ig, előtte persze többször felébredt, szal én kb éjféltől nem aludtam, és persze reggel nyolckor már megint kukorékolt. Kép
Nem tudom minek tudjam be ezt a fogzásnak?

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Gabuska!

Én már fel szoktam ültetni olyan félig ülőpózba, hogy lássa a világot. Eldőlni nem tud a sok ruha miatt Kép Nekem nagyon élvezi!

És mi Nutrilon Ar-es tápszert eszünk. Nálatok is elvileg csak a baby 6 hónapos koráig írnak fel tápszert?

A.

Kép
Kép
gangi
 
 


Gangi!
Enyém már elmúlt 6, de írt fel a doki. Sztem orvosa válogatja. Lehet, hogy épp itt írta valaki, hogy dátum nélkül kaptak recepteket, hogy utána is legyen.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Cijjasztok lányok!

Boldog Nőnapot nektek!

Gangi ezt nem mondod!?...én nem tudok róla,hogy így van!?

KépKép
christinbaba
 
 


Mi is dátum nélkül kapjuk a recepteket.
Jön a doki, és mindig itt hagy 2-3 tápireceptet, már elkezdtek lassan gyűlni, mert közben több tejem lett.

Jó lesz majd a főzelékébe, ha kap.

Hozzátápi: ma már eljutottunk harmad kiskanálnyi mennyiségigKép. Lassan haladunk.

De azóta sokkal ügyesebben veszi be a D vitamint, mert többet gyakoroljuk a kanálhasználatot.Kép.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Barbapapa!Kép

Köszönjük a dicséretetKép
Mi reggel 7-kor kezdünk 270(!!!)ml Nutrilon AR-rel és délelőtt 10 körül fél üvegnek megfelelő mennyiségű gyümi, 12-kor ebéd már főzelék egy üvegnyi, délután 4-kor 270ml tápi és este fürcsi után 8-kor 270 ml tápiKép

Gangi!Kép
Örülök h nem haragszolKép
Igen kicsit zizi vagyok a sok itthonléttőlKép
Látom ti is 3x esztek tápit, mikor kell elhagyni megint egyet????

Gabuska!Kép
Nagyon jók a képekKép

Chirstinbaba!Kép
Mekkora a Te babád is!!!
Mennyi idős pontosan és mekkora?

Uxi!Kép
Nagyon cukiKép
Én Lívit meg nem ültetem kocsiban de lassan fogom már.
Bár Lívi még nem ül olyan jól.

Mea
mea
 
 


Christinbaba!Kép

Hogy tudjátok így beültetni már akocsiba?
Õ már ül egyedül?
Mennyi idős?

Lívi is mindenevőKépKépKép

Mea
mea
 
 


Gangi!Kép

Ez érdekes mi is Nutrilon AR-t eszünk és nálunk 1 éves korig írják fel.

Viszont ezt ehetik 1 éves korig???
Mert a többi tápit váltani szokták nem???(1,2,3 számozásúak)

Mea
mea
 
 


Ahhoz képest hoyg éjszaka nem aludtunk elég jó volt a napunk. Aludt is délelött kint voltunk ott majdnem 1,5 órát és délután még 3/4 órát, és most már alszik. Kiváncsi leszek az éjszakára. Kép

Uxi!
Nagyon ügyeskedtek Kép Mit mondott a dokinéni a vérszegénységre?


Tápirecept:
Én is úgy hallottam ezért rákérdeztem a dokinéninkre és Õ mondta hogy igen nem írhatnak fel féléves kor után. Épp tápiváltásban voltunk és mondta hogy próbáljuk ki a Nutrilon Ar-t mert azt felírhatja 1 éves korig, és persze kisgengszterem habzsolja hál istennek.
Uxi! Előtte Humana Ha-st ettünk és nálunk is alig volt kaja. Ti miért nem váltotok? Nem mondta a dokinéni. Bocsi, hoyg így mondom neked, csak mi is végigjártuk ezt és annyira átérzem a helyzetedet, ha zavar, hogy ilyeneket írok szólj nyugodtan vagy csak nézz át ezeken a sorokon Kép Puszi nektek!

Kellemes és nyugodt éjszakát kívánok Nektek és persze nekünk is Kép

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Mea!

A dokinénink is azért mondta hogy nézzük meg ezt hátha bejön neki és akkor ezt fel tudja írni 1 éves korig. El kell hagyni az egyiket???? Nem tudok róla, de jövő héten kell jönnie a dokinéninek hozzánk majd rákérdezek. A váltásra én is gondoltam, hátha a 2, 3as több cal. tartalmaz és kevesebb mennyiséget kell neki adni belőle, de a múltkor megnéztem és nem volt talán csak 90mlnél az 1esnél 67cal a 2esnél 70 szal nem nagyon értem, de ezt is felvetem a dokinéninek Kép

Puszi

Kép
Kép
gangi
 
 


Mea!

Nekünk is volt koszmónk, mi fürdés előtt jól beolajoztuk csak úgy tocsogott aztán fürdés közben megdörzsöltük frottírkesztyűvel, aztán megmostuk samponnal és jól lemostuk. így hamar elmúlik.

A.

Kép
Kép
gangi
 
 


Mea,
mi is olajozzuk, csak nagyon macerás levakarni, még körömmel is, aztán meg a méteres hajából kiszedni...! Fésű esélytelen. Majdnem hogy egyesével bányászom ki a hajából. ÚÚÚÚÚÚÚÚÚtálom.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Nagyon beolajozzátok? Nekünk csak úgy tocsog szegény kis feje az olajtól és kb 5-10 percig min. rajta van. Nekünk így elég könnyen lejött nem kellett vakarni(nekem is mondták, hoyg körömmel de nekem az olyan brutálnak tűnt), igaz nem egyszerre jött le hanem 3-4 nap volt mire végleg eltünt.

Puszi
Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!

Gangi, ma jön a dokink (nem néni,hanem bá'Kép),.
Kéthetente csütörtökön látogat minket.

De amúgy is aktuális lesz egy vérkép (az apja egy régi betegsége miatt, azt mondta, hogy 3 hónapos kora után mjd csináltatunk egy vérképet), egyúttal legfeljebb megnézik azt is.

Tápiváltás: nem tudom.
Szerintem nem a tápival van a gond, mert az anyatejet sem kéri, se ciciből, se üvegből.
Este viszont eszi a tápit is simán.
Valószínűleg reggel nem éhes még, délután már kezd, este (magához képest) bekajál, aztán reggel nem éhes...

(Pár napja figyelgetem, délelőtt 100 körül eszik, délután már van 130-140 is, este meg van egy 170-180 körüli, aztán meg egy 40-50)

Koszmó: én is vastagon olajozom, aztán ráadok egy vékony sapit egy fél órára, utána kisfésűvel megkapirgálom, majd fürdés, és fürcsi közben is megkapirgálom a kiskeféjével.

Nagyjából lejön, nekem nem siekrült körömmel lekaparni, csak amikor már nagyobb darabok voltak.
Most ezt a korpaszerűt lehetetlen kézzel leszedni.

A szomszédnak meg az vált be, hogy fürcsi előtt fél órával bekeni a babája fejét fürdetőkrémmel, sapi, majd fürdés közben frottírkesztyűvel dörzsöli.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ja, és másnap elég csatakos a haja az olajozás miatt, pedig jól lemosom neki...
(Néha még samponnal is)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


LányokKép

Köszönöm a tippeketKép
Jól beolajoztam neki és fésüvel nekiestemKép
Hát rengeteg jön le, de a hajában marad mindKép
Szegénykém, majd valahogy kibányászom én is egyesévelKép

Gangi!Kép

Aha akkor zeke szerint a nutrilon Ar az amit felírhatnak 1 éves korig.

De vajjon az megfelel mondjuk a sima nutrilon 2-esnek???

Szóval jó az összetétele egy 6 hónapnál idősebbnek is???

Na megyek takarítnani, semmi kedvem........

Mea
mea
 
 


Mea!

Jön a dokinénink jövő héten valamikor, mert esedékes majd megkérdem Kép

Megyek mert nyafi van!

A.

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!

Én olyan igazán tocsogósra nem szoktam csinálni az olajozást, mert mindig túrja a haját aztán meg dörzsöli a szemét meg az arcát olajos kézzel, viszont 1 órát rajta van a fején. Sapit nem tűri meg, sőt, képzeljétek, olyan kis lüke, hogy a fürdőlepedő kapucniját sem lehet a fejére rakni fürdés után. Sztem az alvásvizsgálat miatt van, hogy azóta nem bírja, ha a fejét birizgálják.
Közben elkapott valami nyavaját a lelkem a játszóházban, ahová járunk, hőemelkedése van és folyik az orra. Éjjel csak a hasamon volt hajlandó aludni, pedig simán végigalussza az éjszakákat az ágyában.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ma már péntek vaaaaaaaaaaaaaannn!!! Kép
Este lesz a nőnapozás a babklubbos csajokkal úgy várom már majd mesélek mi volt Kép

Annyira szép idő van, hoyg legszívesebben csak sétáltam volna Lackóval egész nap erre nem ma adtam le Anyóséknak Kép Mindegy nekiállok takarítani!

Puszi mindenkinek és persze Jó hétvégét!

Angi

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!
hogyan kezdtétek a főzelékeket kanállal v. üvegből?
attól félek ha üvegből adom majd nem fog kelleni Vivinek kanálból.
adtam neki répát krumplival, egy icipici kanállal sem evett meg, csak fintorgott.
mi lesz ha nem fog enni főzeléket?
az üveges jobb?
mennyi idő amíg egy teljes adagot megesznek?
mennyi ideig kell ugyanazt adni neki?

Zozo
Vendég
 


Gangi,
szép idő?????????? Hol laktok Ti???????????KépKépKép

Zozo,
alapjáraton kiskanállal adom a főzit, de az üvegesek között van, amelyik annyira híg, hogy nem szerencsétlenkedek, hanem inkább odaadom üvegből (pl. alma-sütőtök). De egy kis főtt krumplival lehet sűríteni.
Olyan nincs, hogy nem fog enni főzit, csak idő kérdése. Ne add fel a próbálkozást! Lívia a tejpépet utasította el elsőre+másodikra+sokadikra, most meg egy mélytányérral megeszik.
Én gyorsan megemeltem az adagot teljesre, pár nap alatt, de ez is változó, majd látod úgyis, hogy mennyit fogad el, aztán ecccccer csak azt veszed észre, hogy üres a tányérkája!Kép
Az uccccccsó kérdést nem érteni.Kép

Jó hétvégét mindenkinek és éljenek a csajok!!!!!!!!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Zozo!
Mi is most kezdtük pár napja a kóstolgatást.
Első 3-4 nap fintor volt, ma már tátotta a szájátKép.
Kb egy harmad, de lehet, hogy egy fél kiskanálnyi alma is elfogyott.Kép
Többet nem adtam még, mi viszonylag lassan haladunk majd, meg már nagyon éhes is volt.

Ez a kis mennyiség nálunk kb 5 perc alatt, 7-8 részletben fogyott el, de már kezd ügyesedni kanál terén.

Szerintem ne add cumisüvegből a főzit,mert megszokja, és nehezebben szokik rá a kanálra.
Gondolom még meg kell tanulnotok kanállal enni (neked is etetni, szerintem nem is olyan könnyűKép), ezért sem evett sokat.

Most még úgysem az a cél, hogy minél hamarabb minél többet egyen belőle, hanem hogy megtanulja a kanál használatát, hogy mire 6 hós lesz,már ügyesen tudjon enni vele.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: