Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Gabi, köszi szépen a "strammot" és a "gerlepárt" :) Nagyon kreatívak vagytok, le a kalappal!
Csilla, édes az a kutyus! A nővéreméknél is nagyon játszik együtt a kutya és a macska.
A kutya befalja a macska fejét a szájába, úgy játszanak.
Csanád a kocsival van úgy, hogy tütünek nevezi, pedig jól ki tudja mondani, hogy autó.
Pat, úgy néz ki, hogy ti épp a legutolsó kellemes balatoni napokat fogtátok ki.
Te is ismered az érzést, tudod, milyen a gyerekek nélkül nélkül lenni. Elég vegyes.:?
Márk mindig olyan jókat mondd! :P
Csilla, nem tudod, mi van Mariannal? És Anitával?

KépKép
Kép
el..né
 
 


Hali!
Hát Mariannról tudok :) .

Meglepetés!!!
Kép
Kép
Kép
Kép

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


patricia83 írta:tényleg nálunk is aludt,de eltűnt..szerintem elvitte valaki Bélát! :(


Igen,én vittem el,itt alszik az ágyamban lefényképezzem??? :lol:

A zuram a BÉLA((((:

Kép
Kép
szintus
 
 

 
 

Hú,Csillus milyen jók ezek a képek,nagyon édik a gyerkők
így együtt,Mariann pedig csini :D

Bogi nagyon szép kislány és az a szöszi feje! Kép

Kép
Kép
szintus
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép


Lyányok

Kép
Kép
szintus
 
 


Hű, de jó képeket hoztatok! :D

Csilla, mikor találkoztatok Mariannékkal?
Hol is laknak ők?

Szintus, Fruzsi tiszta apja, Hanna meg Rád hasonlít, ügyesen leosztottátok. :wink:

Zoli 3 napja beteg, ma Livi is csatlakozott. Kezdődik... Pedig még csak szeptember van. :evil: :evil: :evil:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Hahó! Végre élet a fórumon! Gyönyörű fotókat hoztatok! Meséljetek, mi van veletek?
Mi jól vagyunk, Máté tegnap ránk hozta rendesen a frászt, este vendégségben egy csakazértistovábbmegyekhiábaordítotokhogyálljakmeg-ből kifolyólag leesett egy teraszról, beverte a fejecskéjét, lett egy ronda nagy púpja és egy luk a homlokán, meg némi kék folt itt-ott. Megjártuk az ügyeletet, semmi komoly. Viszont mikor ma szóltam neki, hogy állj, azonnal megállt. Remélem, tényleg tanul belőle. Most egy kisautót szed szét. Sokfunkciós kínai műanyag csoda, naná, hogy szét akart esni, amint a gyerek a kezébe vette. Most kezd darabokra hullani.
Picurka nő, randalírozik, én kezdem nehezebben viselni magamat. Nehezen mozgok, semmibe sem férek bele úgy, hogy ne nyomja a hasamat, és kis terheléstől is keményedek. És még két hónap, ha abból indulok ki, hogy Máté is tovább maradt bent...

Gabus, jobbulást!

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!

Csilla, kösz szépen, hogy hírt hoztál Mariannról! Mit hírt, képeket is! :) Úgy látszik, jó volt a hangulat.
Szintia, nagyon jó volt a beköpésed :) A lányok gyönyörűek.
Gabi, sajnálom a betegeskedést, gyógyuljatok meg mihamarabb.
Réka, te szegény, még csak ez az ijedelem hiányzott! Túl sokat jártok ügyeletre, adjatok le belőle :P
Pat, elmúlt elseje és te mégsem jössz?
Csanádot el kell hordozzam tejérzékenységvizsgálatra, mert azt javasolta a bölcsődei doki. Szerintem nem az, de nem árthat, ha megnézik. A gond csak az, hogy az utóbbi két hétben nagyon sokszor kellett elkérjem magam a munkahelyről, reggel 8 előtt és este 5 után sehol semmit nem lehet rendezni :(

Ha van valaki ismerősötök, akinek van kedve, ideje, lehetősége vitorlázni, az szóljon, mert jó lenne 1-2 emberke Elemér mellé Ibizától Szicíliáig, vagy akár Horvátországig.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Nagyon sok szép képeket láttam, öröm látni, hogy fejlődnek a gyerkőcök!

Rólunk: egy hét múlva költözünk, már pakolgatunk...
Violka megkezdte az ovit, már az új helyen, nagyon tetszik neki, remélem így is marad!
Vince szépen eljátszogat, de azért hiányzik neki Viola, mindig kérdezi: "Via"? Ő így hívja a nővérét! Többnyire maga meg is válaszolja: "Via ovi", hát így beszél ő! :)

Megint nem tudok többet írni, mert veszekedés van éppen, de azért a nagy hírt megosztom veletek, úgy néz ki, nagycsalád leszünk! :D

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!


Azta Évi! Gratulálok! Mesélj! Hány hetes vagy? Így terveztétek?

Szintus! Nagyon édik a csajok, micsoda kis kerek pofija van Hannának, nagyon aranyos!

Csilla! Nagyon édesek együtt Áminnal a gyerekek!

Gabus! Nagyon kreatívak vagytok! én ilyesmire sajnos nem érek rá!

Képzeljétek, Jázmin pótkerék nélkül tud biciklizni. Elindulni és megállni még segíteni kell, de olyan ügyesen teker és egyensúlyoz!

Roli is elkezdte az ovit! Van kis pityergés, de rosszabbra számítottam, mert nagyon nem akart menni!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!
Csajok megelőztetek,én akartam lenni a 7-en az első,aki ír! :lol:

Tényleg szupi képeket láttam,én is hozok majd,ha minden jól megy este!

Évi!
Wowwwwwwwwwwww! Dejó,gratula!! Mikor???Egy vonalzót,de gyorsan!!! :wink: Ja,és jó pakolást,várunk ám képeket az új házról!!!!!! :D

Sly!
Tényleg tök jó Mimi ágya,megvan már az új helye?
Ami meg a bicajozást illeti,Márk most tanult meg pótkerék nélkül,amit el akartam újságolni,de így,hogy Jázmin mindezt 2 évesen csinálja,inkább nem szólok semmit! :shock: :lol: Nagyon ügyi a csaj.Amúgy szerintem nálunk is Mira hamarabb megtanul majd.. Roli is szuper ügyes az ovival.Én erre azt tudom mondani,hogy sokkal-sokkal jobbra számítottam. Márk tegnap kezdte meg,brutál volt.Sz@rnak vártam az első napot,de amit művelt...ami a csövön kifér... a mai nap meg még 1 lapát,pedig azt hittem a tegnapit nem lehet űberelni..DE!!!! És tegnap is ma is azt mondták az óvónénik,h 5 percig volt bolond (persze ők nem így fogalmaztak) utána jól elvolt. A héten még nem alszik ott,de hétfőtől igen! :( Ma ezzel szöveggel jött haza az oviból.
-Anya,most leveszem a cipőm,felülök az ágyra,és olyat súgok,hogy besz@rsz! Jó volt az ovi!
Hát ezen tényleg....,de főleg a megfogalmazáson... :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


később még jövök,most lépek!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Évi, gratulálok! Ez aztán a szuper hír! Most már van fiatok is, lányotok is, mi kerül túlsúlyba? A költözéshez kitartást, vigyázz nagyon magadra! Várjuk a vonalzót :) Csanád is úgy beszél, mint Vince: "Anya dódoz" vagyis dolgozni megy. Az igékel vagy elhagyja a mondatból, vagy csak azt mondja. Pl. az egyik kocsi húzza a másikat, az csak" húzza, húzza"

Szly, hogy Jázmin milyen ügyes! :shock: Csanád a nyár elején még egyáltalán nem tudta tekerni a biciklit, azóta nem is próbáltuk. Roli is már nőtt egy évet tavaly óta, persze, hogy jobban viseli az ovit. Neked hogy kezdődött a tanév?

Vitorlázás tárgyát vesztette idénre, Elemér jön haza a hétvégére :)
Csanádot a bölcsődei orvos javasolta tejérzékenység-vizsgálatra, mert kétszer is fosott a reggeli kakaó után. Szerintem inkább a kakaótól, mert itthon is iszik tejet, most már bögréből 1-2 decit reggel-este, de semmi baja nincs tőle.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Gabus!
Az első hsz-en lévő képek alapján is,annyira kreatív vagy!! Nekem ilyen nem jut eszembe...mondjuk ez részben lustaság is.. :oops: Hogy van a család azóta? Livi is megkezdte az ovit?

Joli!
Pedig én benne lettem volna egy kis vitorlázásba! :lol: :lol: Ibiza,Szicília,Horváto. úúúúhhhhhhhh,mindegy csak el a télből!Én már most annyira utálom ezt az egészet.Tegnap még csak-csak,de ma se nap,hideg is volt,fújjjjjj,reggel alig bírok kibújni a tkaró alól annyira fázok Brrrrrr!
Azért örülök,hogy hazautazik Elemér.De csak a hétvégére jön,aztán megy vissza?

Szintus!
Tényleg hatalmasak a csajok,és nagyon helyesek mindketten! :D Hanna üldögél már? Vagy miket csinál?Én már nem si emlékszem,pedig nemrég volt!

Csilla!
A képek alapján Mariann volt nálatok! :wink: biztos jól éreztétek magatokat! Add át neki üdvözletünket! Jól megvannak mostanában Houval? A törpék pedig tüneményesek!!És Bogi hogy kezdte az ovit??

hiányzók?
Berni? Adri?

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Adri, boldog névnapot!!!

Patnak pedig füle érjen bokáig!!! (Holnap nem biztos, hogy jövök errefelé.)

Évi, nagyon irígy vagyok, gratulálok, szép babavárást nektek! :D :D :D

Mielőtt hős lenne belőlem, a babaház rám eső részét nagyrészt éjjel csináltam, nappal én sem állnék neki. :wink: :lol:

Zoli és Livi már rendben, most Nóri lázas, de ezt leszámítva jól van szerencsére.

Pussz mindenkinek, majd egyszercsak jövök. :oops:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska jobbulást a családnak!
Akartam írni én is,hogy ügyik vagytok a lányoddal! :D

Évi óóóó hát gratulálok,gondtalan babavárást kívánok!
Mivel neked már van fiad is,lányod is,mit szeretnél 3.-nak?
Pakolászásnál nehéz dobozokkal csak óvatosan! :)
Mit szólt a párod,amikor megtudta,hogy bővül a család?

Réka sajnálom a leesést! :( De jó,hogy nem lett nagyobb baj
Mátéval!Már mosod lassan a bébiruhákat?Készíted a korházi pakkot?

Pat Hannus próbálkozik magátol felülni és a mászással.
Ő nem olyen fürge,mint a nagytesó.Lassaban csinál mindent.
Sajnálom,hogy Márknak megint neccesen kezdődik az ovi,de talán majd belerázódik.

Joli pedig én szívesen végigvitorláztam volna ezeket a gyönyörű
helyeket! :lol:

Köszönöm a lyányok dicséreteit,jól esik! :D

pusszzzzz

Kép
Kép
szintus
 
 


Hali!

Néha alig írtok (írunk :oops: ), most meg alig győzöm olvasni!

Hát először is, Éviiiiiiiiiiii!!!! De jó, említetted régebben, hogy még tervben van egy kis tesó :wink: . Gratula a pocakmanóhoz! Hol tartassz?

Igen, Mariannék voltak nálunk néhány napra. Jól vannak, Mariann már dolgozik július óta, Ámin mostanában kezdi majd a bölcsit. Már Ő is nagyot nőtt, jó volt látni őket. Gabus, Nyíregyházán laknak különben, ott szültünk mindketten, hetekig voltunk szobatársak anno. Remélem, azért még majd Ő is jelentkezik.

Gabuska, tényleg nagyon ötletes dolgokat csináltok. És azt mondja, nem akar hős lenni, " csak" éjszaka csinálja :roll: 8) . Tiéd a HŐS titulus. Nórinak pedig jobbulást!

Joli, meddig marad Elemér? Mikor mentek Csanáddal vizsgálatra?

Mi ma voltunk a lányokkal ortopédián. Boginak "csak" lúdtalpa van, torna és sarokék kell neki. Toncsinál sajnos idegrendszeri oka van, hogy feszes a lábfeje. A diagnózisa csecsemőkor agyi bénulás :shock: . Jól hangzik :( . Mindenesetre vele gyógytornára kell járni, és bár javulni nem fog, ne romoljon, mert akkor achilles műtét kell. Szegénykém már úgy jár, hogy egyik lábával szinte mindig lábujjhegyen.

Pat, Bogi még nem jár oviba :wink: . Toncsi már aug. utolsó hetében kezdte, már ő kérte, így ment. Szereti, bár a barátnője kiscsoportos maradt, de az udvaron szoktak együtt játszani. Nem szokott balhézni, inkább Bogi, ő mindig ott akar maradni :lol: .
Szorítok Nektek az ovihoz, hátha megtetszik Márknak.

Szly, ügyes nagyon Jázmin a bicajozással, Toncsi is idén megtanult pótkerékkel biciklizni :lol: , na jó, de Ő hátránnyal indult :? .

Szintus, édesek a lányok, majd Hanna után is szaladhatsz nem sokára, használd ki még az időt.

Réka, szegény Máté, mindig a buksijára esik. Hála az égnek, hogy minden rendben, meg persze a picúrral is.

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Réka, Máté buksija hogy van?

Csilla, csecsemőkori agyi bénulás? Az meg hogy?

Neeeeeeeeeem, hős akkor lennék, ha a zsúfolt nappali programba bele tudnám illeszteni az ilyesmit. Éjjel nyugisabb. :wink: 8)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulációkat, vonalzó is készül majd, de arra sz.tem most nem lesz időm, inkább írok pár sort! :wink: 2 hete teszteltem, most kb. 7 hetes vagyok! Háát, tervben volt, de nem mostanra, úgy volt, h. januártól megyek vissza dolgozni, és majd kb. 1-2 év múlva szerettük volna, de természetesen így se bánjuk! :)
Nem is tudom, minek örülnék jobban..., tényleg teljesen mindegy, mindegyik gyerkőc külön kis egyéniség, akár fiú, akár lány!

Hétfőn megyek először dokihoz, akkor már többet tudok! Sajnos a hányinger már nagyon kínoz, egész nap, nagyon le tud venni a lábamról...

Gabuska!
Tényleg ügyes vagy, és HŐS is! :wink: :)

Csilla!
Ilyenről még én se hallottam, de nem hangzik túl jól! De más tünete nincs, ugye? Ő koraszülött volt, vagy rosszul emlékszem?
Tündériek a gyerekek együtt, remélem azért Mariann is ír majd néha!

Joli!
Jelentem, ha kakaót iszom, nekem is megy tőle a hasam, a tejtől pedig semmi bajom, ha tejcukorérzékeny lenne, az is panaszt okozna! Nagyon szép helyen voltatok, akkor Elemér már idén marad is otthon?

Szintus!
Nagyon szépek a lányok, nem semmi Fruzsi pózolása az első képen! Igazi művésznő! :)

Réka!
Máté buksijára sok puszi, gondolom, mennyire megijedtetek! :( Kitartást a végéhez, már nem sok van hátra! :wink:

Pat!
Mi is már be akartunk fűteni, csak éppen nem működik :evil: Mind1, keddig még kibírjuk! Sajnálom, hogy Márk így kezdi az ovit, sajnos Viola is sírt már a héten, mert a barátnője megbetegedett, a többieket még nem is ismeri, mivel ugye új ovit kezdett. Ma volt eddig a legrosszabb, már itthon nagyon sírt, és ott se hagyta abba! :cry: De az óvónők nekem is azt mondták, hogy hamar megnyugszik, és jól elvan, szóval ez csak az anyukáknak szól nagyrészt!

Mennem kell, szétszedték a házat... :?

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Szly!

Azért ez nem semmi: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Az én fiam még tekerni sem tud a pedálon, nemhogy kétkerekűzni! De nálatok Roli is korán megtanult, nem? Nagyon ügyesek! 8)

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


szly27 írta:Képzeljétek, Jázmin pótkerék nélkül tud biciklizni. Elindulni és megállni még segíteni kell, de olyan ügyesen teker és egyensúlyoz!
:shock: :shock: :shock:

Betojok!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Hű, de beindultatok! De még mindig vannak hiányzók!

Látom mindenkinél zajlik az élet. Nem is baj, csak ne betegeskedjetek.
Nálunk minden rendben, csak épp túl sok a tennivalóm. Ezért nem is vittem még székletet a laborba, majd jövő héten Elemér. úgyis csak munkaidőben lehet vinni, én meg mostanában folyton eljövök valamiért a munkahelyemről.

Mindjárt kezdődik a szülifeli :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Igazatok van már régen jöttem!!!!
De ilyen hirre érkezni érdemes volt!!!! Hurrá, gratulálok Évi!
Kicsit irigyellek, de ha végiggondolom, én nem fogok harmadikat vállalni, de belegondolni mégis olyan jó és örömteli!

Gabus! nagyon ügyesek vagytok Livivel! Te tényleg olyan jó kreativ vagy, ezt én is irigylem!

szly, nagyon ügyes Jázmin! látod mindenkit ledöbbentettél!

Joli! én is rohanásban vagyok folyton, akárcsak te. munka+gyerekek+háztartás. De nem baj, zajlik az élet!

Mi megkereszteltük Nikit augusztus 21-én, próbálok majd kicsinyiteni képeket, és teszek fel. Amúgy minden a régi. Még annyi, hogy Nikit elválasztottam, mert éjszaka már 1,5-2 óránként kelt fel szopizni, meg ágyunkba kéredzkedni, és átettem Ártemiszhez, és elválasztottam, azóta átalussza az éjszakát....(11 hónap után én is végre aludtam 8 órát egyhuzamban!!!).
Itt is lehült az idő, de inkább kellemes melegre nem hidegre. Tegnap még fürödtünk is a lányokkal a tengerben!

Most rövden ennyit, bocs akire nem reagáltam, de megyek lassan haza. Mindenkinek pusz!

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

Adri! Boldog névnapot!


Patri! Neked mára boldog születésnapot kívánok!

Köszönjük a dicséreteket! tegnap is voltunk kint bicózni, hát már állva akar hajtani, mert azt látta Rolitól! Persze ha feláll, borulás van! :lol:

Csilla! Jaj szegény Toncsi! A torna majd javít legalább annyit rajta, hogy ne kelljen lábujjhegyen járnia? Jobbulást neki!

Adri! Irigy vagyok a fürdésért, itt lassan fűteni kell!

Joli!Ez a jó munkahely, ha nem tehetnéd meg, nem jönnél el! :wink:
Ez a tanév nyugisabbnak ígérkezik, mint a tavalyi. Hiába, csak másodikosok már, nem óvodás elsősök! Az órarendem is egész jó, ma pl. csak fél 2-re kell mennem és 4-kor végzek. Igaz ma szülői is lesz, de ez csak most!

Patri! Az új helye megvan az ágynak, csak lusták vagyunk átpakolni!

:oops: Gratula Márknak a bicózáshoz, nagyon ügyi! Átérzem az ovis gondokat, Roland is sír és kapaszkodik reggelente! ott viszonylag elvan,de néha sírdogál napközben is. Nem szeret menni, remélem azért meggondolja magát idővel! Na meg Márk is!

Kép
szly27
 
 


Kép Kép Kép Kép keresztelő Kép keresztmamánál Kép bemerités előtt... Kép bemerités Kép a torta az engem is érdekel! Kép játék közben

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


sziasztok!
ráveszem magam,h ne csak olvassak,írjak is :lol:

évi!
gartula tiszta szívemből! :D de adrival ellentétben én nem irígykedem :lol: :lol: :lol: 3gyerek :roll: minden tiszteletem a tiéd és persze jolié :wink:

adri!
boldog névnapot!
látom Niki jobban viselte a szertartást,mint anno Ártemisz :) nehéz megszokni a lepucérítást 8) gyönyörűek a lánykáid!

bocsi,nem zaklatnék mást :) persze ez csak lustaság :oops: de azért gabus,te nem semmi kreativity vagy :roll:

Dorkó hétfőn megkezdte a bölcsit,nem részletezném,h mennyire kötelezőnek veszik,h minden nap csak 20 perccel maradjon többet,a lényeg,h ma már 2x 30-40 perce kiküldtek minket(egy másik anyukával szoktatunk egyszerre)és Dorkó az érkezést köüvető fél óra akklimatizálódást követően teljesen jól elvan a csoportban.nem sír,nem problémázik,sőőőőőőt nem akar hazajönni.asszem kmiélvezem addíg,míg rá nem jön,h ez hosszútávú :lol: :lol:

Kép
berni1
 
 


Patnak nagyon boldog szülinapot kívánunk!!

Kép
Kép
szintus
 
 


Nikinek boldog névnapot! :D

Adri, Te magad is jobban viselted szerintem a szertartást, Artemisznél emlékszem, olyan "megrendülten" írtál. Szerencsére erre is igaz, hogy másodjára könnyebb. :)

Berni, mi 20án kezdünk, ügyesek vagytok!!! :D

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Berni, Gabus! Igen Niki is és én is jobban viseltük mint anno Ártemisznél. De egy másik sokkal kedvesebb pap is volt az igaz. És dierkt ezért választottam az augusztust, hogy hőség legyen, és jólessen neki a lepucéritás meg a bemerités, nem úgy mint szegény Ártemiszemnél, aki jól meg is fázott emiatt anno...De már ezen is túl vagyunk, nincs több ilyen szertartás, hurrá!

Gabus! De jó, hogy köszöntöd Nikit! én el is felejtettem... :oops: (itt Mikuláskor ünneplik). De igy majd én is meghúzom a fülét ma!!!!

Gratuala a bölcsihez, csak igy tovább! Mi majd januárban. De szerintem Ártemisznél sem lesz gond. A múlktor elvittem játszóházba, és kb. 1 órán keresztül elő sem került a "labirintusból", és nem akart hazajönni...

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a köszöntést,aki itt vagy ott gondolt rám!:)

Szintus!
Nálunk is úgy van,mint nálatok,Mira le van lassulva a tesóhoz képest,mindent később csinál.Hannának mondjuk nem lesz könnyű dolga,mert Fruzsi a beszédben is nagyon hamar ügyeskedett! Hallanátok mirát,szétrügüjük magunkat rajta:
-Anya,Mááááá hóóó?
-Oviban van!
-Méééééééé?
-Mert ő már nagyfiú.
-jaaaa,jóóóóó!
Ez a napi párbeszéd megy hétfőtől péntekig napjában úgy 5 percenként!kivagyok! :lol:

Csilla!
nagyon sajnálom ezt a diagnózist,rosszul hangzik nagyon,de akkor szorítunk,hogy ne legyen rosszabb és békén hagyják a lánykát!Örülök,hogy nektek már nincs gond az ovival.Szerdától Márkot az apja viszi,azóta sokkal jobb a helyzet,pici sírdogálás van,de nincs cirkusz (ezek szerint nekem csinálja csak a műsort)..mindenesetre holnaptól már ott is alszik!

Adri!
Nagyon jó az avatarod, a csajok gyönyörűek,és szupi színük is van! Pucér Niki ngyon jó húsban van,édes!!! :D

Berni!
Tök jó,hogy Dorkó így kezdte a bölcsit,remélem későbbiekben is megmarad a kedv!!! :)

Amióta Márk megkezdte az ovit,Mira olyan hisztis,mindig nyávog mindenért...így én is eljátszottam a bölcsi gondolatával.. :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sly!
Ez aztán a munkahely fél2-től 4-ig dolgozni?! :D És jázmin most hol alszik? Visszakerült a kiságyba? Mit szólt hozzá?

Márk tegnap:
-Anya,összepakoltál már a szobánkban,indulhatunk végre?
heeeeeeeeeeeeeeeee? :shock: :lol:

2 napja,hajmosás után már nem volt időm megszárítani,merthát Barátok közt... :oops: ,és törcsivel a fejemen ülök az ágyon,erre Márk:
-Anya,te mekkora bohóc vagy,én még ilyen bohóc anyát nem láttam! :lol:

És pár napja a "kötőszava": hogyan mondjam neked?De mindenre,behalok rajta!
Ma meg kinéz az ablakon:
-Anya,amegint süt a nap,most mondd meg! :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Pat!
Márk fantasztikusakat mond:) :) :) :) Látod, ő Mira helyett is beszél:)
Ártemisznél is vannak ismétlődő motivumok: pl.
Miért sir a Süsü?
De én imádom, mert szinte folyton mond valamit, vagy csak úgy elkezd énekelgetni valami dalt, vagy mondókát (anyósomék csak néznek a magyar mondókákra:)). Mindenre emlékszik, minden érdekli, és tudni akarja. Néha kicsit hisztis azt tegyük hozzá....
És mindent egyedül akar kipróbálni, kiszállni-beszállni az autóba, bemászni az ülésébe felvenni a cipőjét, levenni a pulóverét stbs. stb. stb. És szobatiszta.
Na jó befejezem az ömlengést.
Nikivel is egyre többet lehet kommunikálni. Ő is felháborodik, ha valamit nem engedek neki, pl. a WChez felállni és azt fogdosni , vagy a székre felmászni stb. Tegnap megnéztük a kispávákat a közelben valakinek a kertjében vannak), és legalább negyedóráig csodálta őket, és mondta, hoy "pi-pi-pi", és nevetett stb.
Már készülök a szülinapi partyjára, ma megyek vásárolgatni rá.
Egy lefedhető műanyag homokozót kap majd.

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

Adri! Azta, hogy eltelt az idő! Már Niki is egy éves lesz! Járással hogy áll?

Patri! Az új ágyában alszik Mimi, csak nem jó helyen van az ágy. Majd át akarjuk pakolni a szobát (megint). Így értettem az új helyet! A kiságyat már kiraktuk!

Nikinek boldog névnapot! Nagyon édesek a képek! Jó húsban van Niki! Ártemisz is kész kis hölgy! Hasonlítanak!

Kép
szly27
 
 


Nikinek nagyon boldog születésnapot kívánunk!!!

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Nagyon boldog születésnapot kívánunk Nikinek! Hihetetlen, hogy már ő is milyen nagy...

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Adri! Nikinek boldog első születésnapot kívánok!

Kép
szly27
 
 


Nikinek nagyon boldog szülinapot kívánok!:)))

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!

Én is kívánok Nikinek boldog szülinapot és az érintetteknek boldog névnapot! Remélem nem késtem nagyon el.
Adri, nagyon szépek vagytok a képeken!
Márk csuda jópofákat mondd még mindig!
Reggelenként a kávé mellett mindig elolvastam egy-két hsz-t, most nem tudom újra visszanézni, mert akkor nem lesz időm írni. Hiába szombat, ma is csak a kávé mellett ülök ide. Kell menni vásárolni, aztán takarítani, na meg Csanáddal lenni, amennyit lehet. Reggelente egy fél óra, esténként két óra jut nekem belőle. Reggel még tényleg csak vele foglalkozok ebben az időben, felkeltem, "kávézunk", öltözünk és megyünk a bölcsibe. De este bizony még sok minden bele kell férjen mellette. Pedig Elemér főz, megeteti a gyerekeket, elpakol, van, hogy még mosogat is.
Voltam szülőire Csonginak is, készülnek a szalagavatóra, aztán ballagás, érettségi...mozgalmas évünk lesz. És most már el is kezdett járni itthonról a nagyfiú a barátaival-de hát örüljek, hogy csak most.
Csanádról ódákat tudnék zengeni, meg is teszem a családnak, amikor van időm beszélgetni velük :) Csak az a baj, hogy visszafejlődött, már nem szól, ha pisilni kell, mert hát a bölcsiben egész nap rajta van a pelus. Én ültetem rá mindig a bilire, de akkor is tagadja, hogy kellene, pedig produkál.
Most is itt énekel az autókat tologatva és szólt, hogy benne van a kaka a pelusban(az éjszakait rajta hagytam ).

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, holnapután megyünk ultrahangra. Máté tündéri dolgokat mond, csinál és nagyon várja a picurt. Minden este mesélnem kell a testvérkéről, meg róla,amikor pici volt.
Most ezerrel tatarozunk, a hálót átrendeztük, ma kifestettük a fürdőszobát és a hallt, talán jövő héten elkészül a konyha és az előszoba, és a tűzoltásszerű javítások maradnak a végére a nappaliban. Na, az nem lesz lefestve. Röviden és velősen kaotikusak az állapotok. Szerencsétlen sógornőmet fel se tudtuk élőben köszönteni a neve napján...
Gyuri hétfőn kezd az új munkahelyén. Tessék drukkolni!
Rólunk röviden ennyi. Pusz

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!

Réka, hát nem kapkodtátok el a felújítást :lol: , de a fő, hogy kész lesz, Te pedig azért próbálj még pihengetni. Gyurinak szorítunk!!!

Joli, a bölcsiben egyáltalán nem próbálkoznak a szobatisztasággal? Azzal se, aki már mutat némi hajlandóságot rá???

Mostanában nekünk is mozgalmas napjaink voltak. Toncsival voltunk gyógytornán, jól megtornáztatta a lábait. Utána sokkal szebben járt, de hát ezt mindennap kellene, mert hozzá csak heti 1x járunk, emellett még tornára szeretném vinni, az 2x van egy héten. Csütörtökön felvonatoztunk a lányokkal Pestre, élvezték nagyon 1 óráig, utána meg egy órát aludtak a vonaton. Szerencsére alig voltak, az egész kocsiban csak mi hárman voltunk. Pesten metróztunk is (szegény vidékieknek nincs metrójuk :wink: ). Pesten az unokatesók szülinapja volt, pénteken Toncsival voltunk szemészeten, heti 1x 1 órát takarni kell a szemét, hogy tornáztassuk a szemét, de annyira nem rossz, hogy műteni kelljen. Pénteken jöttünk haza, voltunk szinkronúszó gálán, a lányok is több mint egy órán át nézték, tapsoltak táncoltak. Szombat délelőtt újabb szülinapi zsúron voltunk, vasárnap megint egyen. Most már szeretnék nyugodtan takarítgatni, vasalni stb :? . Ja, ma meg nagyinak van a szülinapja, arra is kell készülni.

Hát csak nem jön ez a Mariann, úgy hogy felteszem én ezt a cuki képet Áminról.
Kép

Na pá!

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Szia Ámin! :D

És szia mindenki!

Ez valami vicc, hogy Niki 1 éves???? Jesszus! :shock: :shock: :shock:

Isten éltessen Niki!

Pat, Livinek fel szoktam olvasni Márkot, jókat rötyög rajta ő is! :lol:

Joli, én is féltem ettől, hogy a 80%-ra szobatiszta gyerekem visszafejlődik majd a bölcsiben, de mostanra már 99,9%, és mikor a bölcsi játszóházában voltunk nyáron, mindig szólt, és ment a kisvécére, sztem a csoportszobájukban sem lesz ez másként, így én már bátorkodtam szobatisztaként (az alvást leszámtíva) bediktálni őt pár napja az ebédbefizetésnél. Remélem nem kiabáltam el.
Amúgy azt mondják a gondozónők, hogy a visszafejlődés nem tart sokáig, hamar visszaállnak.

És ma meg is volt a beszokás első napja. 10re kellett menni, ebéd után kellett hazajönni. Minden rendben volt, ő játszott, én bepakoltam a szekrényét, papírokat intéztem, ebédig nem is láttam, csak mikor jött, hogy pisilni kell. Azért pár lesifotót csináltam az udvaron, meg ebéd közben is. A karfiolfőzeléknek 5 perc unszolás után állt csak neki, még csak leves formában ismerte, bizalmatlan volt vele, de ahogy belenyalt rájött, hogy finom, így eljöttem az asztaltól, be is tolta szépen. Túrórudi helyett műzliszeletet kapott, a kakis csokitilalom miatt.
Tátottam a számat, hogy a már beszokott gyerekek milyen ügyesek. Pár hete járnak, és szó nélkül csinálják, amit kérnek tőlük, semmi nyávogás, hogy nem akarok enni, nem akarok lefeküdni, fegyelmezettek és látni rajtuk, hogy nem kényszerből csinálják, nincsenek befenyegetve, hanem egyszerűen ügyesek, na. :D
Holnap ugyanígy megyünk, szerdától meg már korábbra kell menni, de ugyanígy ebédig, jövő héttől lesz ottalvás.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!


Réka! Várjuk az UH eredményeket! Lassan itt az idő!

Csilla! Úgy tűnik, nem unatkoztatok! Ámin nagyon édi! Szuper, hogy használ a torna!

Gabuska! De édik a kis bölcsisek! :-) Te dolgozni fogsz?


Velünk minden ok. Roli még mindig sír reggel! De aztán jól elvan az oviban. Mimi ágytiszta és szobatiszta is. Szombaton kaptam gumilepedőt, de már péntek óta pelenka nélkül alszik éjszaka Mimi! Eddig még nem pisilt be. A bili ott áll az ágya mellett, ha felébred és pisilni kell, leszáll, elintézi és alszik is tovább.

Én el voltam havazva a tanmenetekkel. Ma leadtam mindet! Remélem nem kell sokat alakítani rajtuk! Az osztályom megint full tetves! Az oviban is felütötte a fejét! Most Rolit is mindig kenem, nehogy elkapja!

Kép
szly27
 
 


Boldog névnapot Máték!

Szly, szeretnék, de nem kecsegtetnek sok jóval... Holnap megyek be egyezkedni. Ha nem lesz munka (már a munkaköröm is megszűnt időközben...), akkor sem küldhetnek el Nóri 3 éves koráig, így vagy kitalálnak nekem valamit, amit én is el kell fogadjak, csak akkor érvényes, vagy itthon parkoltatnak júliusig a gyes előtti alapbéremért. Meglátjuk melyiket választják. Ha utóbbi, akkor júliusig ezerrel álláskeresés.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jó reggelt!


Máténak boldog névnapot kívánok!


Gabuska! Hol dolgoztál eddig? Szeretnél ott maradni?

Kép
szly27
 
 


Szly, egy jogi, pénzügyi könyvkiadónál voltam először (95-től 97-ig) a könyvesboltban eladó, később meg a szerkesztőségben tördelő, de volt, hogy korrektúráztunk és hatályosítottunk is (ez utóbbi érdekes, mert ezt csak jogász csinálhatja, úgyhogy nem nagyon vacakolt a tulaj azzal, hogy szakértő csinálja az egyes munkafázisokat. A tördelést, korrektúrázást be lehet tanulni, de a jogászmunka mégiscsak jogászmunka...). Időközben áttért a cég tankönyvkiadásra, ami úgy történt, hogy a saját szerkesztőség megszűnt, mert megvettünk egy kis tankönyvkiadót, a régi dolgozókkal együtt. Papíron az én kiadóm is létezik, de kiadói tevékenységet már nem folytat, a másik kiadó meg másik cég (csak a tulaj egy), így oda nem vehet fel, csak ha innen kirúg előtte, de azt meg nem teheti meg Nóri 3 éves koráig. Szóval érdekes a szitu...

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Üdvözöljük Nórit a bölcsisek sorában! Ő az első bölcsis lány a csapatból.
Gabuska, ugye, hogy nem rettenetes a bölcsi ? :) A képek alapján kedves hely. Drukkolok, hogy munkahely kérdés úgy alakuljon, ahogy szeretnéd. Ki nem rúghatnak, de közös megegyezéssel fel lehet bontani a munkaszerződést.
Csilla, kösz a képet Áminról, kár lett volna kihagyni! Ti aztán nem unatkoztok :)
Sajnos a bölcsi nem elég erélyes a szobatisztaság kérdésében. azt mondták, hogy ott a gyerek nehezen teszi le a játékot, hogy vécére menjen, főleg, ha a kedvence és nehezen jutott hozzá. Ők megpróbálják pisiltetni néha, de Csanád mostanában mindig azt mondja, hogy nem kell. Itthon is. aztán, ha mégis meggyőzöm, hogy ráüljön, akkor mégis pisil.
Szly, szörnyű lehet, hogy mindig tartani kell a tetűtől. Gondolom a hanyagság miatt terjed. A tanmenetek rendben lesznek! :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Hoztam egy videót! A bicikliző Mimi!

http://www.youtube.com/watch?v=_kFMLwwcA3s


Gabuska! Értem, tényleg elég bonyolult! Kíváncsi leszek, hogy oldják meg!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Szly, tényleg nagyon ügyes Mimi! És közben folytan szólongat! De édes :)

Most nem nagyon volt mit olvassak, így áradozok egy kicsit :)

Csanád már meg tudja mondani, hogy hívják, úgy két hete még"baba" volt. Most "Péda Tanád" Apát "Emelér"-nek hívják, anyát úgy, hogy " Péda Anya" . A nagyfiúk még mindig "Banó" és "Toti" Megmondja, hogy hány éves:"tettő". Meg tudja mutatni, melyik a jobb keze. Énekeli, hogy "mótusta, mótusta" és "nuszi hopp" Minden reggel, ha látja, hogy öltözök(én szoktam felébresztgetni, rajzfilmből hívom fel a figyelmét valamire), mondja: " én is őtöz, böszöd". Tehát hogy megy bölcsődébe, anya"dódoz" , a nagyfiúk "otololába" beismerem, ez igen kevéssé hasonlít az iskolára:) Más szavakban is ismétli a szótagokat, pl. a "vijjajos"ról az "Otototonál" szállunk le. Néha megölel és mondja"én szejet". A troliból mutatott egy kézenfogva menő párt: "báti szejet anyu" Az "anyu" nála nénit jelent, leggyakrabban valakinek az anyukáját, mindenkire rámondja, aki gyerekkel van. Engem "édes anám"-nak szólít, így külön tagolva.

Na, nem fárasztalak tovább ezzel az idegen szavakkal teletűzdelt szöveggel :) Látjátok, látjátok, jobb lett volna, ha írtatok volna :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Joli, Csanád dumája egyszerűen olvasztó. Bölcsis nénivel meg tessék közölni, hogy a szobatiszta gyereket visszafejleszteni naaaagy szakmai hiba. Egyszerűen lusták kivinni a klotyira őket. Grrrrrrrrrr.

Gabi, izgi szituban vagytok, drukkolok.

Évi nagycsaládosságára sem reagáltam, remélem, szépen gömbölyödésnek indultatok azóta! Dokinál voltatok már?

Adri, a lányok gyönyörűek! És Niki is már egy éves elmúlt... rettenetesen gyorsan megy az idő.

Csilla, Toncsi tornáját nem lehet otthon is csinálni? Azon kívül, hogy ráaggattak egy címkét, tudják mi okozza?

Szly, Mimi nagyon vagány kicsi nő... hihetetlen, mikre képesek ezek a törpök.

Szintus, nagyon szűkszavú vagy. mit csinálnak a lyányok?

Pat, tessék gyakrabban jönni! Ránk férnek a Márk-dumák :)

Berni?

Máté egyre nehezebben viseli az itthoni rumlit. Nekiláttunk rendbe rakni a lakást, a nappali kivételével mindenütt tisztasági festést csinálunk, pakolunk és remélhetőleg kiselejtezünk egy halom kacatot.
Picurkánk már nem is olyan kicsi: 2800 g körül lehet mostanság. Nagyokat rúg, fészkelődik, odabújik a bátyjához, ha Máté szopizik (Adri, ne olvasd el :D) és az uh alapján a nagyfiú kis klónja :)
Én egy jól fejlett kékbálna méreteit überelem, ha piros nyakkendős nőt láttok, az én vagyok, csak a nyelvem lóg. Megyek is aludni :) Pá.

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Szia Réka!

Laptető :wink: Még jó, hogy nem én csúsztam át! Remélem mostanra már egyenesbe jöttetek a lakással, Máté teljes megelégedésére. Nincs neked egy kicsit nagyzási mániád? Mátéval még csak tehén voltál, most már meg bálna?! :lol:
Többiek, mit csináltok? Senkinek nem lehet több dolga, mint nekem! (nagyzási mánia :D ) Hét közben mindent hagytam, ami nélkül lehet élni, tegnap egész napot elvásárolgattunk, így ma egész nap arra ment el, hogy a lakás újra lakható legyen :)

KépKép
Kép
el..né
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: