Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Látom, még nincsen 2005. tavaszi kisbabáknak topik, hát akkor megnyitom én.
Március vége - április eleje környékén fog születni a testvérke Ákos mellé, aki most 2 éves, 8 hónapos.
A Kútvölgyi kórházban fogunk szülni, Mészáros doktornál.

Zsu
tothzsuzsi
 
 


Szia Zsu!

Azt hiszem, a 2005. március eleje/közepe időpont alapján mi is ide tartozunk.
Nekem ez az első terhességem, tehát tapasztalatom nem-igen van. Elég nehezen viselem, de remélem ez azt jelenti, hogy a baba jól van.

Neked hányinger és hasonlók vannak?

Zsana
zsana75
 
 


Szia Zsana!

Szerencsére nincs hányingerem, "csak" émelygek, és szédülök, bár Ákossal ez sem volt.
Te hová, és kihez jársz?
Jó pocakosodást!
Zsu
tothzsuzsi
 
 

 
 

Szia!

Ha minden igaz, én az Istvánban fogok szülni Koiss dokinál. A magánrendelőjébe járok, illetve még csak egyszer voltam nála, 5 hetesen. Akkor azt mondta, minden oké,de az ultrahangon még nem sok minden látszott. Azt mondta, babonából még nem ad semmiféle papírt, és nem küld sehova, majd legközelebb. Ez a legközelebb 17-én lesz, már nagyon várom.

Hol és mit tanulsz?

Zsana
zsana75
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznék hozzátok bár belelógok a télbe,mivel február legvége-március elejére vagyok "időzítve".Nekünk is második babó,van már egy kisfiúnk aki május végén volt 2 éves.
Én kedden megyek dokihoz de már izgulok nagyon!
Ja,a Rókusban fogok szülni ha minden renben lesz.
Most úgy érzem hosszú még az út odáig,bár az első terhességemnél nagyon lassan ment el az első három hónap.Ti mentek 3d-s uh-ra?
pusza
nyetus76
 
 


Sziasztok!

Ha lehet, én is ide "jelentkeznék", bár mint Nyetusnak, nekem is február végére, március elejére esik a várva várt időpont.
Második gyerkőcöt várjuk, kisfiunk áprilisban volt 3 éves. Szolnokon lakom, itt is fogok szülni.
Kedden megyek Pestre UH-ra és vérvételre, ami a Down-kór szűrésnek az első része (amiről itt a Babaneten is van info). Az UH-ot nagyon várom már, kíváncsi vagyok, mekkora a baba és hogy minden rendben van-e.

Nyetus, úgy volt, hogy most megyek majd 3D-re is, de a fenti UH miatt azt egy kicsit halasztjuk, talán AFP utánra. Bár a kíváncsiság nagyon hajt! Kép

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok,
Beatrix,
Megkérdezhetem,hogy mi ez a down kór vérvétel?Ezt te kérted?Ez az amiért külön kell fizetni és kiküldik a vért Angliába?
Úgy veszem észre fiús anyukák vagyunk többségben.Én is nagyon kíváncsi vagyok már az uh-ra.Holnap már többet tudok.Addig is pusza mindenkinek.
sziasztok
nyetus76
 
 


Helló Zsana!

Már nem tanulok, most júliusban kaptam kézhez a diplomámat a Szolnoki Főiskola Külgazd. szakán. Én is 17-n megyek legközelebb doktor bácsihoz az Istenhegyi úti magánrendelőjébe. Teljes vizsgálat lesz, UH-t is beleértve. Kíváncsi vagyok.

Nyetus!
Ákossal én nem voltam 3D-s ill. 4D-s ultrahangon, és most sem hiszem, hogy megyünk. Való igaz, hogy lassan telik az első 3 hónap, pláne azért, mert ezt az ember ösztönösen siettetné, vagy a hányinger miatt, vagy csak azért, mert addig nem is igazán meri elhinni, hogy ebből a pár mm-es valamiből egyszer baba lesz. Bennem is ott a kisördög most is, hogy mi van, ha elvetélek, de remélem, hogy nem.

Pusz
Zsu
tothzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Nyetus, igen, ez az angliai vizsgálat, én akartam, igazából semmi sem indokolja, "csak" az aggódásunk. Egyébként itt a Babanet kezdőoldaláról be lehet lépni az infókhoz.
Már én is nagyon izgatott vagyok az UH miatt. Kép

Zsu, én pedig idén kezdem a fősulit itt, Szolnokon, csak ker. szakon. Kép

Zsana, én azt hallottam, hogy minnél erősebbek a tünetek, annál tutibb a terhesség. Persze én enyhe tünetekkel is jól vagyok, a babóval együtt. Kép

Üdv: Beatrix
Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok lányok!

Bár nem e topik témája, de én is idén végeztem Szolnokon Külgazd szakon (távoktatás), bár én az államvizsgát januárra halasztottam.

3D-s ultrahangon én még gondolkodom, ha megyünk is, az csak később lesz.Igaz, hogy én a "sima" ultrahangon nem szoktam látni semmit, de ha a doki azt mondja, hogy megvan mindene, én elhiszem.

Üdv:
Zsana
zsana75
 
 


Zsana!

Tényleg nem ezen topik témája, de hadd kérdezzem meg, hogy megvannak-e már a nyelvvizsgáid? Milyen nyelvekből mész/mentél?

Bocs lányok az off miatt!

Ha bármelyikőtök levelezni szeretne velem a tothzsuzsi@vnet.hu címre írjatok!
Pusz, és vigyázzatok magatokra és a kis pöttömökre!
Zsu
tothzsuzsi
 
 


Sziasztok lányok!

Én is ferbruár vége,március eleje babát várok. Közületek volt már valaki 12 hetes uh-n? Én 18-án fogok menni,de eddig már volt 2 hüvelyi uh-m. Az egyik 6. héten a másik 10.-en. Már nagyon várom.De aggódom is kicsit,mi van ha nincs rendbe valami.

Egy kérdés: Nektek nincs néha fehéres folyásotok? Nagyon kevés és csak ritkán és nem viszket fáj ég,csak van. Azt mondják ez normális,de engem nem nyugtat meg igazán.

Én Debreceni vagyok így a Klinikán fogok szülni. Van valaki aki ismerő arra?


Nektek szokott fájdogálni a hasatok. Nekem ha sokat állok akkor olyan hülye feszülő érzésem van.De ha leülök elmúlik.

Rosszúlléteim most már kezdenek alább hagyni,de a gyomrom gyakran ég és néha hányok is sajnos.Ami pedig a legrosszabb,hogy nem tudok meginni napi 2 liter folyadékot,még egyet is csak nagyon erőletetve.

Írjatok a tapasztalataitokról sokat segítenétek vele!!

Timi
vargáné
 
 


Sziasztok!
Csatlakozom hozzátok, mi a harmadik babát várjuk március közepére. Nekem már van két fiam, reménykedünk a női vonal erősítésében, de persze egy harmadik fiú is tökéletes lesz. A második terhességemnél az AFP nem volt rendben, ezért csináltak amniocentézist, úgyhogy előre félek az AFP-től. Ja, és tudom igazán, hogy mit jelent, hogy fő, hogy egészséges legyen, másodlagos, hogy milyen nemű Kép Remélem, most nem lesz okunk az izgalomra.

Amúgy én is tanulok még, bár már nem vagyok olyan tini korú, idén töltöm a 31-et, de én előbb dolgoztam saját vállalkozásban, majd szültem és után kezdtem a főiskolát. A sorrend nekem így nagyon megfelelt, mert az itthon töltött évek a gyerekekkel nem azok a tipikus pelenkábafulladósak, hanem nagyon is pörgősek. Néha kicsit túlságosan is Kép
Félek is, hogy az államvizsgát nem fogom tudni letenni júniusban, de a záróvizsgákat azért meg szeretném csinálni. A szakdolgozatom megírása okoz nagy-nagy fejtörést, mert annyira fáradt vagyok mostanában, hogy nem bírok nekiülni, de év közben meg szinte lehetetlen lesz.

Sokadszor olvasom itt a babaneten, hogy minél inkább van valakinek hányingere, annál inkább biztos, hogy a baba nagyon akar maradni. Bocsánat, de ez egy nagy baromság, de minimum babona. Számtalan ismerősöm számtalan terhessége telt (a sajátjaimat is beleértve) hányingermentesen. Szerencsére mindenki kihordta a babáját, akik makk egészségesek.

Most volt először, hogy úgy éreztem, tulajdonképpen hányhatnék is egy jót, de végül érdeklődés hiányában elmaradt Kép)
A melegben a buszon álldogálást nehez bírom, bár már volt, aki átadta a helyet. Kezd szépen gömbölyödni a pocim, de azért még simán nézhető kövérségnek, bár érdekes, hogy csak a hasam nőne Kép

A két nagyobb lurónk: Kristóf 4 éves múlt májusban, és Bálint 2 éves lesz szeptember 1-jén. A nevem mellett képet is láthattok róluk a profilomban.

Augusztus 26-án megyünk a 12 hetes uh-ra, és 31-én megyek orvoshoz. Nagyon várom, hogy lássam, minden rendben van vele.
Ja, és én most nem szeretném a szülésig megtudni, hogy fiú lesz vagy lány. Ezzel ti hogy vagytok?

Mindenkinek jó pocakoskodást, bocsánat a hosszú bejelentkezésért Kép
Dorka
dorka
 
 


Sziasztok!

Zsu
Asszem neked e-mailt fogok írni, ne untassuk a többieket.

Timi
A folyás nálam nem jellemző, ami azért is érdekes, mert terhesség előtt volt, most meg már nincs.
Ami a folyadékot illeti, az nekem is gond. Ugyanúgy nem kívánom, mint az ételt. A kaját azért legyűröm, mert utána jobb egy kicsit, de az ivásra nehezen veszem rá magam. Amikor mondtam a dokinak, hogy nem tudok napi 2.5-3 litert inni, azt mondta, egy idő után kívánni is fogok ennyit. Remélem így lesz, bár a munkahelyem légkondis, szerintem ez sokat ront a helyzeten.

Dorka
Én is gondoltam rá, hogy nem kérdezem meg fiú lesz-e, vagy lány, de ehhez kell egy család is, aki ebben támogat. Szerintem nem fogom tudni kivitelezni.
Pont azon gondolkodtam, hogy amikor mi gyermekek voltunk, milyen izgalmas volt, nem tudták/tudtuk előre, hogy mi lesz. Ma már mindenki tud előre mindent.
Hasonló okból erősen gondolkodom a 3D (vagy 4D? mi a különbség?) ultrahangon is.

További jó pocakosodást mindenkinek.
Zsana
zsana75
 
 


Sziasztok,
Jó sokan lettük,ez tök jó!
Én ma voltam dokinál,meg is néztük zsebit 5cm és izgett mozgott sőt még a fejét is megvakarta,Most már nyugodtabb vagyok.
Én is tévhitnek hallottam ezt a rosszulét dolgot.
A dokim szerint annak csak örülni kell ha vki nincs rosszul.Én szerencsére eddig teljesen jól vagyok ha nem láttam volna uh-n akkor el se hinném, hogy babát várok.
Folyás:szerintem ha nem fáj vagy csíp akkor nem gond mivel a hüvelyflóra ilyenkor legyengülhet.
Én asszem megkérdezem majd,hogy fiú e vagy lány de az utolsó pillanatig készülök mindkét lehetőségre mivel a környezetemben már volt meglepetés!
Dorka biztos minden renben lesz ne aggódj!2 kis pasi nem semmi!Lehet,hogy hamarosan nálunk is ez lesz.Tudod a mondást egy boszorka van.....
Azért szorítok a fiúsoknak,hogy a női nem is képviseltesse magát mindenhol!
Jövőhéten megyek tarkóredőt nézni addig megy megint az izgulás.
Puszi mindenkinek
nyetus76
 
 


Nyetus Kép igaz, egy boszorka van... Kép

Zsana: én már jó előre elkezdtem fűteni a férjemet, hogy mi lenne, ha nem kérdeznénk meg. Még nem tudom, hogy hogyan dönt, de még arra is gondoltam, hogy megkérem, csak neki árulják el, bár ez elég hülye helyzet. Talán meg tudom győzni, hogy most már úgyis mindegy fiú vagy lány, egyik ezért, a másik azért lenne nagyon jó. A család többi tagjának meg nincs beleszólása ebbe nálunk, bár adok a véleményükre, de nem hiszem, hogy ők meg akarnának győzni róla. Szerintem nekik is izgalmas, hogy végül mit mondunk majd bele a telefonba. Idáig mindig a szülőszobáról tudtunk telefonálni. Az első fiam születéséről a család nagy része nem is tudott, mert korábban jött két nappal, és csak vizsgálatra mentünk be a kórházba, pár órával később már babáztunk. Kristóf 4 és fél óra alatt, Bálint 3 és fél óra alatt született. Anyukám először el sem akarta hinni, hogy nem hülyéskedünk, amikor azt mondtuk, hogy itt tartjuk a kezünkben az első unokáját. Le is akarta tenni a telefont, és kérte, hogy visszahívhasson, mert le kell ülnie Kép Aranyos volt!

De milyen jó azt mondani, hogy megszületett és fiú vagy lány!

A 3D uh. annyiban más, mint a 4D, hogy a 4D-nél mozog a három dimenziós kép, míg a 3D-nél csak állóképet tud mutatni. (én így tudom).

Folyásról: nekem is van a terhesség kezdtete óta (bár előtte is volt mindig), kicsit erősebb volt az első hetekben. Az orvosom meg is nézte, bakterológiát csináltatott, de szerencsére csak a terhességi folyásról volt szó. Amíg nem csíp, nem fáj, azt mondják, nincs gond, de azért persze figyelni kell.

Jó éjt!
Ja, ti már nézitek a neveket?
Dorka
dorka
 
 


Sziasztok csajok!

Köszönöm,hogy válaszoltatok a kérdéseimre és némileg megnyugtattatok. Én jövő szerdán megyek majd a 12. heti uh-ra ,de azt sem tudom hová kell mennem ,nem vagyok túl ismerős a Debreceni klinikán.

Mi már tudjuk a neveket: ha fiú akkor János az apja után,bár ez nekem nem nagyon jön be,de hát majd meglátjuk még. Ha lány akkor Gréta.

Ti beszéltetek már arról az férjeitekkel,hogy apás szülés legyen e? Nállunk ez már téma vagy egy éve. Eddig mindíg azt mondta a férjem,hogy nem,de most mikor volt ez a sok beteg össze-vissza cserélgetés és mondtam neki,hogy elviszik a babát megmosdatni stb és én nem mehetek vele,akkor azt mondta,hogy akkor inkább bejön és mindenhova követi a babát,mert az ő gyerekét nem cserélheti össze senki sem.Nem fogja szem elől téveszteni. Hát remélem így lesz,mert biztosan sok erőt ad az anyának ,ha van mellette valaki.

Hányás!Éppen folytatni akartam az írást amikor rámtört. Ilyen még nem volt,eddig szépen kisétáltam az irodából,bezártam az ajtót kimentem a mosdóba és hánytam,de már ez sem fordúlt elő pár napja,de most rohannom kellet.

Sokszor arra gondolok,hogy csak bebeszélem magamnak és azért hányok,de aztán meg arra gondolok,hogy én akit az mentett meg a bulémiától,hogy sosem voltam képes hányni,hát azt mondom,hogy ezt a szervezetem akarja így. Hogy ettől erősebb e a baba vagy sem azt én nem tudhatom,de valószínű ez csak egy tévhit,mert vannak ismerőseim akik teljesen tünetmentesek ebben a tekintetben.

Hízás! Ti sokat híztatok már? Én mielőtt terhebe esetem fogyókúráztam pár hónapot,így én már magamra szedtem 3 kg-ot a 12 hét alatt. Hát remélem nem hízok majd el túlságosan.

Na írjatok nekem sokat!!

Puszi: Timi
vargáné
 
 


Sziasztok!
Hízás: háát! Ez félelmetes, hogy én minden terhességem előtt úgy indultam, hogy nem nagyon figyeltem, mennyit eszem, bár a másodiknál már próbáltam óvatos lenni. Az első időszakban nem is igazán híztam, de aztán! Kristóffal 23 kg-ot híztam, igaz akkor 58 kg-ról indultam, ami a magasságomhoz képest igen ideális volt (174 cm). Teljesen ne fogytam vissza, de csak néhány kiló maradt rajtam, még az sem volt vészes, de azért igyekeztem figyelni. Mondom, még büszke is voltam magamra, hogy alig hízom (az elején). Vitamint is váltottam, mert az első terhességem alatt Maternát szedtem, a másodiknál Elevitet, állítólag ezek igen étvágyjavítóak. Szó mi szó, Bálinttal a 21 kg-nál sikerült megállni. Mondjuk mindkét fiam súrolta a 4 kg-ot, de még így is sok a 20 kiló feletti hízás. Állítólag alkat kérdése is. Most 66-67 kg-ról indultam, idáig még nem híztam, de én már nem hiszek benne, hogy kevés kiló lesz rajtam. Azért sok lemegy, de nem a szülés után, legalábbis nálam nem. Ez is alkat kérdése is. Amíg szoptattam, addig alig mentek le a kilók. Van, akit valósággal kiszív a gyereke, és úgy fogy, hogy tömni kell magát, nehogy legyengüljön.

Nevek: nálunk is felmerült a Gréta Lili párosítás, de nekem a Csenge Dorottya tetszik a legjobban, játszik még a Fanni Sára páros is. A fiúnevekkel nehezebb lesz, hiszen már két-két nevet kilőttünk (Kristóf Sebestyén és Bálint Kende). Most készülök leülni a könyv mellé Kép (Ja, a vezetéknévhez igazítva nehéz ám igazán. Nálunk a Szeredás névhez kell párt találni, ezért például a Barnabás kiesik, ami pedig tetszik)

Pusz, Dorka
dorka
 
 


Sziasztok,
Kilók,hát én nagyon vékonyka voltam Dinivel de sikerült 15-17kg felszedni pedig ő maga csak2800gr volt.Viszont nálam a szoptatás teljesen bevált mint fogyokúra.Nagyon hamar lement,szinte vékonyabb lettem.Most azért nem olyan soványan estem teherbe tehát valszeg nagyobb is leszek dehát bízom a szopi gyógyító hatásában.Ez tényleg alkat kérdése.Én mindent eszem ami jól esik.
Nálunk már biztos,hogy császár lesz de bennt lesz apuka,elsőnél is ott volt és nagyon élvezte,hogy ő foghatta meg először és a fürdésnél is segített.Meg is dícsérték,hogy milyen lelkes!
Nevekkel mi is gondban vagyunk.Illetve csak a fiú nevekkel mert a lány az fix:Kamilla
Nálam a Dénes névben kimerült a fiú lista bár felvettettem még néhány nevet,Dávid,Kristóf de párom erősem rázta a fejét.Aztán jött még két név,Vince illetve Viktor.Ezeket pozitívan fogadta,így most ennyiben maradtunk.
Nagyon kislányt vár így nem is érdeklik a fiú nevek.Próbálom készíteni,hogy azért fiú is lehet.
A Gréta tényleg nagyon jó név szerintem is!
A Fanni Sára is tetszik!Bocs ha hosszú voltam,
sziasztok
nyetus76
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, ma egészen jól éreztem magam!Persze némi émelygés azért volt, de ez semmi a szokásoshoz képest. (kicsit aggódom is, remélem nem azt jelenti, hogy gond van)

Ami a kilókat illeti, soha nem voltam igazán vékony. Szerettem volna fogyni kicsit terhesség előtt, de utóbb kiderült, hogy már összejött a baba, mikor elkezdtem kondizni. Bár a doki nem tiltott el, de olyan fáradt vagyok állandóan, hogy abbahagytam. 66 kiloval kezdtem, és még most is annyi vagyok, annak ellenére, hogy az Elevitet már terhesség előtt elkezdtem szedni, és 4 hete szedem a MagneB6-ot is. Mások szerint ezek hizlalnak, szerintem nem.
Én sajnos számítok 20 kg körüli hízásra, de ha kevesebb lesz, az csak jó.

Egyikünk sem tervezett apás szülést, úgy terveztük, párom csak a vajúdás alatt lesz velem de addig még sokminden változhat. Mindenesetre a doki már próbált rábeszélni.

Lánynevet már én is választottam, az biztos, hogy Sára. Ezt már évekkel ezelőtt kigondoltam, azóta párom is megbarátkozott vele. Cserébe felajánlottam, hogy a fiú nevet javasolja ő, de még nincs semmi.

Dorka, tudlak irigyelni a gyors szülések miatt, ha van valami titok, áruld el nekünk :-)

Nyetus, miért biztos a császár?

Puszi: Zsana
zsana75
 
 


Sziasztok!

Mostanában én is elég jól vagyok az előző időszakhoz képest és ez nagyon aggaszt. Félek,hogy rossz jel. Eddig a petefészkeim is fájdogáltak néha stb.,de most már nem érzek semmit és ez kiborító egy érzés. Már alig várom a jövő hetet,hogy végre mehessek uh-ra és láthassam a babát,hogy minden ok.Nem bírom így sokáig, úgyhogy remélem hamarosan érezni fogom ahogyan mozog,de addig azt mondják még várnom kell úgy 6-8 hete,hát meg fogok őrülni.
vargáné
 
 


Ne aggódj, örülj, hogy nincsenek kellemetlen tüneteid. Így sokkal könnyebb átélni ezt a csodás időszakot. Kép Nekem az első terhességem teljesen tünetmentes volt, se hányinger, se fájdalom, semmi. Mégis napra pontosan, egészséges kicsi fiunk született. Kép

Mostani terhességemnél sem sok a tünet, kicsi hányinger, az is ritkán, minimális fájdalom, de az a méhtartó szalagok nyúlása miatt van, és nem feltétlenül szükséges.

Szóval csak örülj, hogy nem keseríti meg semmi a babavárást. Kép

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok! Kép
Nem telik ám a terhesség végig úgy, hogy kellemetlen tüneteid vannak Kép Szerencsére a 12. héthez közeledve egyre kevesebb a rossz érzés, a rosszullét. Én úgy szoktam fogalmazni, hogy az első nyolc hónap a várandósság, de a kilencedik az már terhesség a javából Kép Persze aggódni végig lehet, de utána meg sokkal jobban! És ez nem vicc! Akkor jöttem rá, mikor egészségesen megszületett egyeske, hogy most akkor nem megkönnyebbültem, hanem ezerszer jobban kezdtem aggódni, de legalábbis aggodalmaskodni. Addig vagány nő voltam, azóta túlzottan is óvatos, féltem magam, de nem magam miatt, hanem a kis "szarosok" miatt. Fura egy állapot, ezt csak megszokni lehet, mindig megmarad, amíg csak élünk.
Élvezzetek ki (első gyerekesekre gondolok) minden pillanatot a terhességben, mert a következő(k) már nem telnek ilyen idilli állapotban. Amíg az egyeske volt a pocakomban, mindig rá gondoltam, de mindig velem volt, biztonságban tudtam, nyugodt voltam. Most meg már kettő szaladgál körülöttem, figyelem, melyik épp min töri a buksiját, merre van, jól van-e az oviban stb. Néha emiatt olyan szétszórt vagyok, hogy hármaskára alig bírok odafigyelni. Azért persze, hogy most elkezdett gömbölyödni a pocakom, már őt is könnyebb éreznem.
Képzeljétek, mi egy három 10 emeletes házból álló lakóközösségben lakunk, szinte mindenkivel beszélgetős viszonyban vagyunk. Idáig tőlem még csak egy valaki merte megkérdezni, hogy meghíztam-e vagy baba van, de annyira muris látni az embereket (főleg nőket persze), amint nem bírják levenni a szemüket a pocakomról, miközben igyekeznek semleges témáról fenntartani a társalgást Kép Ez nem gonoszság a részemről, hanem inkább élvezem a nagy titkot, ami lassan derül csak ki mindenki számára, így sokszor tudom örömmel elújságolni Kép

Apás szülés: nálunk mindkettő az volt, így is készültünk kezdetektől, bennünk más fel sem merült. Szerencsére a férjem is úgy gondolta, hogy együtt szülünk, hiszen egyformán van hozzá közünk Kép A császárnál sajnos a mi kórházunkban (HIETE, Szabolcs utca) nem lehet bent az apuka, de szerencsére egyik szülésem sem volt császár.
A rövid szülésnek nincs igazi titka, bár meggyőződésem, hogy az EDA (epidurális érzéstelenítés) nagyban hozzájárul, mert ekkor teljesen ellazul az ember, nem dolgozik a tágulás ellen azzal, hogy megfeszíti magát. Az orvosom is megerősítette ezt a képzetet. Meg persze ez nem egy bababarát kórház, itt bizony tágítanak (bár csak a második szülésemnél jöttem rá, mikor már műveltebb voltam e témában), oxytocin infúzió megy ezerrel. És persze nyomják a hasadat a kitolásnál. Szerencsére ezek egyikét sem éreztem kellemetlennek, kíméletlennek, de elég rosszul hangzanak. Az EDA miatt nem érezhettem a tágítást, az egyébkén fájdalmas. Nekem egy dolog fájt, de nagyon a második szülésemnél, a burokrepesztés. Ez sem kötelezően fájdalmas, a baba és a burok helyzetétől függ. Én nagyon szenvedtem, soha életemben nem éreztem ilyen nagy fájdalmat.
Ezzel együtt mindkét szülésem csodálatos élmény maradt.

Bocsánat a hosszúságért, meg a vacak ékezetekért, de sajnos nem jövök rá, hogy miért van ez. Régen nem volt gond, a gépem magyar ékezetre van állítva. A babaneten sem tudtak segíteni.

Szép napot, Dorka
dorka
 
 


Sziasztok!
Azoknak akik rosszul vannak kitartás,hamar itt a 12.hét!Szerencsére én még mindig tünetmentes vagyok.Ma voltam védőnőnél kiskönyvet csináltatni.Azt hittem pikk pakk megírja a dolgokat de olyan lassan csinálta,hogy a gyomrom is égtelen korgásba kezdett jelezve,hogy kajaát de gyorsan!Aztán hál istennek észrevette és felgyorsult kicsit.Szóval most már hivatalosan is kétgyerkőcös leszek,vagyok.
Császárra visszatérve,nekem van egy születési rendellenesség a gerincemmel ezért javasolták,hogy legyen császár mivel ez a bibi(egyben van a deréktáji csigolyáim egy része)hajlamosít a gerincsérvre.Ez nem látszik egyébként,22 éves voltam mire észrevették,ugyanis mindig azt mondták a lúdtalp miatt fáj ennyire a hátam.Hát nem nyugodtam bele mivel tényleg nagyon szokott fájni és akkor egy alaposabb kivizsgálás fényt derített a dologra.
Amúgy én hétfőn megyek tarkóredő mérésre(12.hét)és a munkahelyemre papírokat intézni,ugyanis visszamondom a gyest,szabadságra jövök majd betegállományba,így több pénzt kapok majd mint a gyes.Aki teheti és engedi a mh az próbálja meg ezt elintézni!
Dorka nekem is van már pici pocim de még senki nem vette észre mert nem igazán feltünő csak aki ismer és tudja,hogy mi a helyzet az mondja,hogy jé tényleg látszik már vmi!
Szép és rosszullétektől mentes napot mindenkinek!
sziasztok
nyetus76
 
 


Sziasztok!

Nem tudom,hogy mi van velem,de eszek és fura émelygő érzésem támad ,rágondolok a hányingerre és hányingerem lesz és mehetek a wc-re ahol is egy kis kajával jött büfi után kijön minden.

Szerintem az a baj,hogy nem tudom büfizni és csak ül a torkomban minden és majd megőrülök tőle. Ma már kétszer pakoltam ki, szuper mi.

A legjobb az egészbe,hogy ez csak a munkahelyen gyötör és ha egyedül vagyok,ha lefoglalom magam akkor semmi baj,vagy pl hétvégén üdültün egy kicsit a családdal és egyszer sem volt hányingerem.

Most én idézem elő??????
vargáné
 
 


Sziasztok!
Mindenki az olimpiát nézi? Kép
Akkor jó mulatást, majd holnap benézek.
Dorka
dorka
 
 


Sziasztok!

Viszonylag rég jártam már erre, örülök, hogy ilyen sokan vagyunk.
Ami a rosszullétet illeti, egy kicsit rosszabbul vagyok, mint Ákossal voltam, ma például csak nehezen kerültem el a jó öreg rókakomát. Mindig megijedek, ha belenyilal valamiért a fájdalom a hasamba, nagyon féltem a kis pöttömöt. Alig várom, hogy vége legyen ennek a fránya első trimeszternek, és pici lábacskák rugdalózását érezhessem odabent, valamint hogy kezdjen látszani a pocakom. Azt hiszem ezekre várhatok még egy kicsit. Kép

Nevek: Amikor Ákost vártam, már a fogantatás előtt volt lánynevünk, mégpedig a Gyöngyi Katinka párosítás. Fiúnevet viszont csak a 33. héten találtunk. Most fiúnevek vannak, bár még csak halványan felmerülő ötletként a fejemben: Roland, Szabolcs, Dominik. Talán ezért lesz lány?! :-))

Mindenkinek szép - és rosszullétmentes - napot kíván
Zsu
tothzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Ma elmondtuk a családnak a nagy titkot! Tulajdonképpen néhány héttel később szerettük volna, de most adódott egy olyan alkalom, amikor apukámék,anyósomék és mi együtt kirándultunk és így egyszerre tudtuk nekik megmondani.
Mindenki örült(főleg apukám), úgyhogy remélem ezek után már tényleg nem történik semmi baj, rossz lenne magyarázkodni.

A héten két napig egész jól voltam, aggódtam is, de tegnaptól újra jelentkeztek a rosszullétek. Mostmár nem egésznaposak, de amikor van, akkor rendesen van.
Csodálom, hogy a munkahelyemen még nem vették észre. Lassan ott is el kellen mondani, de még nem tudom hogyan.

Még három napot kell kibírnom, aztán a doki remélem megnyugtat!

Puszi mindenkinek:
Zsana
zsana75
 
 


Sziasztok!

A pár hetes topikból jöttem, itt találtam hirtelen ismerősre. Ma vagyok 12 hét 5 napos a pocilakóval, így a kiírási dátumom február 24-e, de szerintem nem lesz meg március 3-nál korábban (én csak tudom, hisz én voltam ott, nem az Uh-gép) Van egy 14 hónapos kislányom, Zsanett őt is túlhordtam 15 nappal, így inkább ide jövök, mint a téli babákhoz, ha meg véletlenül tartaj magát a kííráshoz leszünk a legidősebbek. Debreceniek vagyunk (még kb másfél hónapig, utána Hajdúböszörményiek leszünk)

Egyébként ez a 12 hét tényleg egy bűvös szám, mert én nagyon sokat émelyegtem, sőt nem egyszer hánytam is ezzel a babával (a lányommal sose, már a nagyik mondják is biztos fiú lesz) de minden elmúlt a 11. hét végén. Addig kell kibírni, kitartás.

Timi
Nem írtál mailt. Írjam le ide, hogy hova kell menni a klinikán?

Nyetus
Aki a második babát várja és Gyesen van ha betölti a 12. hetet és visszamegy úgy mint te szabadságra azt már védi a törvény. Nem rughatják ki, megilleti az addig esedékes béremelés. És a munkahelyenek ezt be kell nyelni, hiába vakarózik. Én igaz még Gyeden vagyok és leszek is, de majd visszamondom és papíron visszamegyek dolgozni még ez év végén, mert nekem is jár a béremelés, amit erre az évre kaptam volna, mert nekem 2004 lesz az irányadó időszakom, és sajnos nem mindegy hogy 2002 után számolnak, vagy 2004 után.

Nevek: Nálunk a lányom születése előtt 18 órával dőlt el véglegesen, hogy Zsanett lesz. A fiú név az megvolt. Most sincs ötletünk lánynévre, de a fiúnév megvan, hisz megmaradt. Lehet mégiscsak lány lesz Kép

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!!!

Csatlakozhatok hozzátok? Én ugyan egy picit kilógok a sorból, mert február 20.-ra vagyok kiírva, de szívesen írogatnék hozzátok.Kép Eddig próbálgattam a téli babás topikot, de valahogy nem jött be, ez viszont annál inkább, sokkal inkább hozzám közelebb álló témákkal foglalkoztok, mint ott.Kép

Szóval mi ma kezdtük a 14.hetet, eddig minden rendben (kopp-kopp), nekem se volt semmilyen kellemetlen tünetem, sose hánytam, hányingerem se volt, nekem az ivással se volt gondom, rengeteg ásványvizet iszom, 2-3 litert simán megiszok naponta, nálam csak a kajálással van a gond, semmihez semmi étvágyam, eddig is válogatós voltam, de most aztán?! Alig van kaja, amit szívesen megennék, csak a babuci miatt kényszerítem magamba a legtöbb ételt.

Mindenkinek jó pocakosodást, a rosszullévőknek pedig jobbulást!!!

Ja, ha valakit érdekel, a profilomban vannak 4D-s UH képek a kisbabámról, a 12.hét végén készültek.Kép Szerintem gyönyörű!!!Kép

Móni
Monik
 


Szia Móni!

Üdv. Nálunk! Szerencsés vagy, hogy nincs semmi bajod, végül is én sem igazán panaszkodhatom, vannak, akik nálam sokkal rosszabbul vannak. Alig várom már az első trimeszter végét, sokkal inkább, mint az első babával.
Te az első vagy többedik babót várod? Merre laktok, hol fog születni a kicsi?

Puszi és neked is jó pocakosodást!

Zsu
tothzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Nadine!

Ha lehet akkor inább ide írd ,hogy hová kell mennem a klinikán,mert e-mailt azt most nem tudok írni.

Köszi

Valaki megmondaná nekem,hogy hogyan tudom megnézni a profilokat,mert annyi képet megnéznék,de nem tudom.

Nállunk a lánynevekkel nincs gond,de a Gréta a befutó,viszont ha fiú akkor János az apja után,de ez nekem annyira nem jön be,így szeretnék még egy nevet mellé,mondjuk az Ákost vagy valami modernebbet,mint a János.

Puszi Timi 12+2
vargáné
 
 


Na mire megkérdeztem rájöttem a profilos dologra!!
vargáné
 
 


Sziasztok!!!

Az első kisbabámat várom, aki igen nehezen akart összejönni, majdnem 1 évvel a fogamzásgátló abbahagyása után, 3 havi Clostylbegyt kúra után, állandó vérvételek és UH közepette, úgyhogy megszenvedtünk a kis drágáért, de a fő, hogy itt van, és imádjuk.Kép Úgy várom már, amikor végre érzem a mocorgását, mert addig állandóan attól félek, mi van, ha történt vele valami, hiszen, nem érzem, már 10 napja nem is láttam UH-on és még 1 hónapig nem is fogom, az rengeteg idő.
A szobánkban, a polcon ott áll kisbabánk éppen aktuális UH képe, képkeretben, minden este puszit kap rá, telefonom kijelzőjén is mi más lehetne, mint az Ő képe, és ehhez hasonló mániáim vannak. Talán túlzottnak tűnhetnek e dolgok, de nem tehetek róla, a világon a legjobban szeretem, alig várom, hogy megszülessen és akkor 2 napig csak puszilgatni fogomKép, úgy el lesz kényeztetveKép (tudom, gyakorlott anyukák most mondhatjátok, nem csak ebből áll a dolog, de higgyétek el, tudom, újszülött osztályon dolgozok, így, volt már dolgom egy pár csöppséggelKép)

Bocsi, kicsit elkalandoztam, visszatérve a kérdésedre, gyöngyösi vagyok és a MÁV Kórházban fogok szülni.

De nem csinálunk itt egy olyan táblázatot, mint a többi topikban van, hogy : név, életkor, szülés várható ideje, lakhely, mennyi idős a pocaklakó, hányadik baba, hol fog születni, milyen nevek lehetségesek, stb.? Akkor jól áttekinthetőek lennének a dolgok! Csak egy ötlet volt!Kép

Móni
Monik
 


Sziasztok!
Üdv minden újnak!Hétvégén nem voltam netközelben de most pótolom a lemaradást.
Móni,én már olvastalak a másik topicban így extrán örülök,hogy itt vagy és, hogy összejött a babó.
A munkahelyemen ma voltam,hogy intézzük el a szükséges papírokat de minden illetékes szabadságon volt így nem tudom mi lesz ezzel a gyes-szabadság dologgal.Szerettem volna túl lenni rajta.
Voltam a dokimnál is tarkóredőmérésen(ma töltöttem a 12.hetet).Azt mondta minden rendben,2.6mm volt.Ezt én sokallottam de azt mondta 3ig jó.Nektek mennyi volt?Úgy emléxem a kisfiamnál ennél kevesebb volt jóval.Na mindegy lényeg,hogy az orvos jónak találta.
Szerencsére semmi rosszullét és ha minden igaz már nem is lesz.Nagyon szar lehet ez a hányás dolog de kitartás mindenkinek!
A táblázat jó ötlet szerintem is de én béna vagyok ezekhez,talán vki gyakorlottabb feltehetné ha van kedve persze.
pusza
nyetus76
 
 


Nyetus

Nekünk 1mm volt a tarkóredő. Én pedig már egy kicsit keveselltem is, mert eddig akárkiről olvastam, mindenkinek jóval több volt, de a doki szerint tökéletes. Hát ő tudja.

Móni
Monik
 


Sziasztok!

Pár napig én sem voltam gépközelben. Örülök, hogy ennyien vagyunk már.Kép

Monik! Én is olvastalak a másik topicban és nagyon örülök annak, hogy beköltözött a Picur a pocakodba. Kép Az is jó, hogy ide csatlakoztál. Kép Klasszak a 3D-s képek, azt hiszem, én is csináltatok majd. Kép

Nyetus! Én múlt héten voltam UH-on, a tarkóredő nálunk 2,4 mm. Két orvos is azt mondta, hogy tökéletes, valóban 3 mm-ig rendben van. Mi elmentünk Pestre az integrált vérvételre is, az első a múlt héten volt, a második majd szeptember 7-én lesz. Igaz, nagyon optimista vagyok, és tudom, nem lehet baj a Babával. Kép
Most jöttem rá, hogy az első terhességemnél, 2000-ben, nem is néztek tarkóredőt. Kép Talán akkor még nem volt kötelező?

Nadine! Üdv Neked is! Kép Én számításaim szerint február 26-ra várhatom a Babát. Dokik még nem mondtak időpontot. Kíváncsi vagyok, ők mit mondanak majd...

Nálunk a lánynév van meg: Réka. Kisfiunkat Csabinak hívják. A fiúnév elég kétséges még, eddig a felületes válogatás alapján két név van: Ákos és Zénó. Utóbbi a Férjemnek tetszik igazán, én nem is tudom. Kép De időnk van még kitalálni. Pláne, hogy a kínai táblázat szerint kislány lesz a Picur. Bár ez nem igazán mérvadó, majd az UH megmondja (reméljük).

Üdv Mindenkinek: Beatrix (12+5)
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Beatrix
Ez a kínai táblázat nem mérvadó, mert akkor az én kislányom fiú lenne. De állíthatom nincs a lába közt fiúra emlékeztető dolog Kép. És a barátnőmnek meg kislányt írt, minda kétszer, van két gyönyörű fia. Valakinél beválik, valakinél nem. Nálunk eddig nem, de nekem is kislányt írt kíváncsi leszek rá, jövő február végére talán kiderül....

A táblázatot én megcsinálom, csak az adatokat kéne eldönteni, hiogy mi szerepeljen benne. Utána a gép már automatikusan is tud számolni a hetek, napok múlását. Feltenni nagyon egyszerű már. Szaerintem legyen benne: nicknév, a szülés várható ideje/vagy a hetek + napok száma, hanyadik baba, neve, hol fog születni. Egyéb javaslat?

Tarkóredő mérésre nem értem itt debrecenben miért csak azt írják hogy normális, mindenütt adatokat olvasok, nálunk meg semmi.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok,
Köszi a tarkóredő méreteket.Tegnap annyira csak ez járt a fejemben de mára már lehiggadtam kicsit.A fiú-lány témához:nálunk bejött eddig a kínai a fiam fiú most meg lányt ír.Hát majd elválik.Olyat is hallottam,hogy páros hónapban illetve páratlan elejére ha még átcsúszik akkor inkább lányok születnek!Én inkább az uh-ra hagyatkozom.
Táblázathoz:
Nyetus-2.baba-február28.-Kamilla,Vince vagy Viktor?-Szt.Rókus kh.-Testvére Dini májusban volt 2éves-jelen baba 12+1.
sziasztok és szép napot!
nyetus76
 
 


Sziasztok!

Nálunk eddig az egész csládban és ismerettségi körömben bejött a kínai táblázat... Persze bármikor befuccsolhat. Igazából nekünk mindegy is, hogy lány vagy fiú lesz. Világ életemben kislány után epekedtem, de mióta kisfiam van, és igazi eleven, vagány kiskölyök, azt mondom, tényleg mindegy, csak egészséges legyen. Kép
Ettől függetlenül én is az UH-ban bízom igazán.

Táblázathoz adatok:
Beatrix - 2. baba - február 26. - nevet még inkább nem írnék - Szolnok Hetényi Géza kórház (de elég a Szolnok is, úgysincs másik kórház). Első gyerek Csabi, aki áprilisban volt 3 éves. A terhességem ma 12+5.

Nyetus, bocs, hogy koppintottam! Kép

Nadine! Az nagyon jó lenne, ha vállanád a táblázatot. Majd megháláljuk!!! Kép

Beatrix
beatrix28
 
 


sziasztok!

Megadom én is az adatokat:
Móni - 1.baba - február 20. - Dóra / Bence (apuci még nem hagyta jóvá, úgyhogy nem biztos) - MÁV Kórház - 14+2 (?)

De légyszi segítsetek! Én vasárnap kezdtem a 15.hetet, akkor a szombat még a 13+6, vasárnap pedig a 14+0 ? Lehet, hogy hülye kérdés, de nekem nem tiszta!

Móni
Monik
 


Helló!

Természetesen én sem szeretnék kimaradni a táblázatból. Kép
Zsu - 2. baba - március vége - Alexandra/Szabolcs (eddig ezek még csak ötletek) - Kútvölgyi kórház - 6+5(?)Első gyerek Ákos, aki 2 év 9 hónapos

puszi mindenkinek
Zsu
tothzsuzsi
 
 


Csajok,
Most én is elgondolkodtam ezen a számításon.Nekem hétfőn kezdődött a 12, hét akkor jól írtam,hogy 12+1, vagy az csak jövő hét lesz amikor már elmúlt a 12,hét?Móni még jó,hogy kérdezted mert akkor én is rosszul tudom.
sziasztok
nyetus76
 
 


Nyetus

Én abból gondolom, hogy azt a hetet kell alapul venni, amelyiket már betöltöttük, mert amikor én 4D UH-on voltam, akkor már a 13.hét végén jártam, a leleten pedig mégis az állt, hogy a terhesség ideje (az utolsó menstruáció alapján) 12 hét 5 nap. Tehát gondolom, valahány betöltött hét + valamennyi nap. Én igazán azt nem értem, hogy hogyan ér véget egy hét? Pl. 14+6 és utána jön a 15+0? Tehát, ha én vasárnap kezdtem a 15.hetet, akkor az volt a 14+0, ma pedig a 14+2?

Móni
Monik
 


Sziasztok!

Gyorsan összeraktam a táblát az adatokból, ha valakinek valami nem stimmel kiabáljon! Ja kivettem hogy hanyadik baba, mert szerintem nincs értelme, ha van tesó azt úgy is beírjuk, ha meg nincs, akkor értelem szerűen első poronty lesz Kép Ja ha az anyuka nevére kattintotok, akkor megjelenik a profil, ez amolyan bónusz......


<pre>

Anyuka Baba kora Cél időpont Baba neve Testvérek Hol fog születni
Móni 14 hét + 2 nap 2005.02.20 Dóra/Bence MÁV kórház
Nadine 13 hét + 1 nap 2005.02.24 ???/Zsombor Zsanett 2003.06.03 DEOEC
Beatrix 12 hét + 5 nap 2005.02.26 Csabi 2001.04. Szolnok
Nyetus 12 hét + 1 nap 2005.02.28 Kamilla/Vince v. Viktor Dini 2002.05. Szt. Rókus kh.
Zsu 6 hét + 5 nap 2005.03.01 Alexandra/Szabolcs Ákos 2001.11.29 Kútvölgyi kh.</pre>

A többiek adatait is várom, és akkor rakok fel új táblát.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

A mi adataink: Vargáné 12 hét + 3 nap 2005.03.01, Gréta/János, tesó nincs és DEOEC.

Zsu te 6 hetesen és 5 naposan hogyan szülhetsz akkor amikor én 12 hetsen és 3 naposan ezt nem értem??
vargáné
 
 


Sziasztok!

Monik,
ha vasárnap kezdted a 15. hetet, akkor vasárnap az 1. nap, hétfő a 2., kedd a 3. nap. Tehát ma vagy 14+3. Nekem így magyarázta az UH-os doki.

Nadine! Tündér vagy! Jó lesz így a táblázat, köszönjük szépen!!! Kép

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Zsu!

Majd' elfelejtettem, Neked pedig köszi, hogy megnyitottad ezt a topicot. Kép

Beatrix
beatrix28
 
 


Timi, én vagyok a ludas, nem 1-én fog szülni, csak az excell mikor beírtam a 2005.03-at hozzátette az elsejét, én meg nem vettem észre. Köszi hogy szóltál!

Zsu
Egy kb időpontot írjunk már oda, mert nem nagyon akarja az igazat így a tábla. 2005.03.31 jó lesz? mert egyébként a normál számítás szerint valamikor április elején szülnél. Vagy mit írjak be????

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Nadine!

Ha Valaki miatt hozzányúlsz a táblához, akkor nálam a lánynevet mégis írd be légyszi: Réka. A fiú név pedig legyen egyenlőre: ???. De csak miattam ne dolgozz vele. Kép

Köszi: Beatrix
beatrix28
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: