Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Amíg Bence alszik, gyorsan leírok még egy pár dolgot...

Edit!
Tegnap el is felejtettem megköszönni hogy átvetted a táblát, nagyon ügyi vagyKép KösziKép Sajna a kispapimnak a sok rohangálás miatt nem volt ideje rá, mondta is hogy biztos nagyon várjátok már.

Kérdezted a szoptatást. Én úgy voltam hogy az fel sem merült bennem hogy esetleg nekem nem lesz tejem. Úgy álltam hozzá, hogy minél hamarabb szeretném majd mellre tenni Bencét, és minden simán fog menni. Aztán persze máshogy alakultak a dolgok... Kedden hajnalban volt a császár, és én már csütörtök este megpróbáltam a mellszívóval kivarázsolni egy kis tejet. És elsőre 10 ml-t sikerült isKép Ami akkor nagyon kevésnek tűnt, de aztán másnap reggelre 20 lett belőle, és szépen lassan el kezdett növekedni a mennyiség. Lehet hogy nekem szerencsém is volt, mert mindenki ki volt akadva hogy császár után a 3. napon már volt mérhető mennyiségű tejem. De szerintem ha valaki nagyon akarja, és meg is tesz érte mindent, akkor sikerülni fog. Innentől kezdve 3 óránként (kivéve éjszaka 11-reggel 7ig) fejtem, amennyi Bencének kellett (akkor még üvegből) azt leadtam neki, a többit pedig hazaküldtem a férjemmel lefagyasztani. Úgyhogy lassan tele a fagyasztónkKép
Amikor pedig már szoptathattam, akkor 3óránként váltott mellből etettem, és szopi után mindig csak azt a mellem fejtem le, amiből Benci evett. Állítólag a tej újratermelődése 6 óra, tehát nagyjából be is álltunk erre. Ha megeszik 50 grammot, akkor általában még 20-30, néha több is lejön pluszba.
Bár megmondom őszintén, itthon kicsit ellustultam, mert éjszaka például nem volt erőm lefejni a maradékot, pedig félek a mellgyulladástól, de nagyon fáradt voltam. Reggelre feszült is rendesen...
Ja, és még annyi hogy nekem eddig nem fáj még a mellbimbóm, amire sokan panaszkodnak. Nekem a kórházban megtanították helyesen mellre tenni a babát, gondolom ez is segít. A lényeg hogy teljesen a mellel szembe legyen a pofija, az alsó karját le kell lógatni a mell alatt, és az egész bimbóudvart be kell kapnia. Néha mikor kicsit elalszik rajta, és kezd kicsúszni a szájából, és érzem hogy fáj, elveszem tőle, majd újra visszaadom. De Bencike tényleg nagyon ügyes babaKép

Meme!
A kórházról csak annyit tudok mondani, hogy én nem tudom megítélni hogy a babás osztály milyen, mert mi eggyel fentebb voltunk. Itt valóban nagyon odafigyeltek ránk, de ez azért is volt, mert itt átlagban 6-8 baba volt naponta, lent meg vagy 30. Ha kértem a csecsemős odaállt mellém és segített. Volt egy lány akinek nagyon nem akart beindulni a teje, pedig a melle már nagyon fájt, neki éjszakákat ültek az ágya mellett és segítettek fejni. A végén az ő babája is jól szopizott.
Azt tudom hogy a normál időre született babáknál nagyon a bababarát elveket követik, tehát amíg nincs a mamának teje, csak forralt vizet adnak a picinek (ami mondjuk pár nap után elég kevés szegénykéimnek), és szülés után (akár császárnál is) pár óra múlva már odatolják a babát, hogy az anyuka gondozza.
A negyediken ez teljesen más volt, szigorúan 3óránkénti etetés, szegény baba aki 2óránként megéhezett, végigordíthatta az időt a köv. szopiig, amikorra persze már úgy elfáradt a sírástól, hogy alig tudott néhány grammot kiszopizni, akkor a többi ment üvegbőlKép Itt viszont női tejet kaptak a babák, azok is akiknek az anyukájuk még nem tudott leadni tejcsit. És ennek sokan örültek a forralt víz helyett.
Egyébként itt a koraszülött babák voltak, ill, azok akik besárgultak. Nem kell megijedni ettől, szinte minden baba besárgul, csak valakinél muszáj kékfényt alkalmazni.

Remélem tudtam valamennyit segíteni!
Most megyek, mert ébredezik a babánkKép

Üdv: Vera + Bence

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok

Vera
Büszke lehetsz a pici fiadra, nagyon ügyesek vagytok!
Mi is a MÁV kórházban fogunk szülni, császárral. Mesélnél arról nekem vmit, h a műtét akadályozott e vmiben és mennyi ideig tartott amíg "lábra" kaptál? Kellett vmi pluszt bevinned emiatt (mármint úgy értem, h betét vagy több hálócucc ilyesmi)
És ha kérdezhetek indiszkrétet, mennyit szoktak ott a dokinak adni "mellékesen" ??? Ezzel olyan gondban vagyok, h hogyis kérdezzek rá az orvosnál.. ti megkérdeztétek vagy " csak" adtátok?

Olyan jó neketek, h már babáztok... már mi is ÚÚÚúgy szeretnénk "kakis pelenkák között ténferegni" ... Küldjetek már egy gólyát erre ....

Vigyázzatok magatokra ...

Susie_
susie
 
 


Szia Susie!

Írtam Neked privátban is e-mailt.

A császárnál nem lesz rajtad hálóing, csak addig amíg bekötik az infúziót + katétert. Tehát oda csak egy kis időre kell hálóing. Utána viszont én minden nap tisztát vettem, mert éjszaka állandóan csurom vizesen ébredtem fel és rázott a hideg. Betétből az első két-három nap Tena Supert használtam (ez a legnagyobb) de igazán nem is kellett, nem volt vészes a vérzés. Utána Extrát használtam, azt viszont a 10 nap alatt 2 és fél csomaggal, mert 3óránként cseréltem. Bár nem kellett volna, sokszor szinte semmi nem volt benne, mégis így éreztem magam tisztának. Amíg a varratot ki nem szedik, egy műanyag kötényben kell tusolni, addig ugyanis nem érheti víz.
Egyébként a kórház aulájában van egy gyógyszertár és egy másik üzlet is, ahol szinte minden vanKép Én itt vettem betétet is, amikor gyorsan kellett. Bár nem olcsó, elég jól megélnek a kedves betegekből.Kép

Hidd el hamarosan Te is babázhatsz, az tuti hogy nem marad bent Kép Addig pedig kispapiddal használjatok ki minden szabad percet pihenésre, mert utána egy jó pár napig biztosan nem lesz benne részetekKép
Drukkolok hogy minél előbb jöjjön a gólyaKépKép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 

 
 

Szia Vera&Bence!

Köszi a szuper gyors választ !! Bár kicsit sem csökkent a lelkesedésem, továbbra is BABÁZNI szeretnék már, de a lányom csak a fenekét tologatja jobbra-balra, meg hízeleg az apukájának!

Vigyázzatok magatokra !!!!

Susie
susie
 
 


Susie! Türelem, babócár tere. kitartás, hamarosan ti is beéálltok a szülök sorábaKépAzért megnézem mit tehetek ;), ami a gólyát illeti....

Minden kismaminak kitartást és nyugodt perceket az utolós hetektre, napokra és tényleg pihizzetek, mert utánna tényleg nem sok idő lesz rá.Tudom már azt várjátok, de azért tényleg jó pihizni előtte:

Anita
anita77
 
 


Kati: Ricsike nagyon édes, gyere a másik topikba várunk ámKép.

Diti, Laura nagyon csendbe vagytok, naés Meme és Gigi is!!!!csak nem???Kép
anita77
 
 


Anita!

sajna vagy nem sajna még nem csak gőzerővel tanulunk, aminek a kiscsaj sokszor nem igen örül, majd leveri a könyvet a pocimról Kép!

Amúgy mindenkinek jó pihizést!

Meme
meme
 


Sziasztok!Kép

Na előkerültem, persze még egyben vagyok!Kép
Sajnos technikai okok miatt nem tudtam írni (besz@rt a monitorunk), de most már megint aktív leszek.Kép
Amúgy babuci nem nagyon akar még jönni, igaz két nappal ezelőtt egész nap fájt a hasam, de szépen elmúlt. Volt erős szúró fájdalom is egyik este egész lent, de már az sincs. Nálam szóba sem került a szülés megindítása, pedig az utolsó UH-nál mondta a doki, hogy a méhlepényem elég öreg és lehet, hogy előbb szülünk. Szerintem ezt már elfelejtette, ezért holnap rákérdezek, hogy most mi van a lepénnyel. A jövő héttől két naponta lesz CTG ha addig nem szülök meg, most vasárnap pedig amnioszkópos vizsgálat lesz. Volt valaki ilyenen?

A babucik nagyon édesekKépKépKép olyan irígy vagyok, már nagyon szeretnék babázni.

Vera
Örülök, hogy Te is visszajöttélKép, jó sokáig voltatok bent a kórházban, de lényeg, hogy már túl vagytok rajta.

Judit, Docka
Már a kórházban rájöttetek, hogy "ismeritek" egymást?

Kati
Örülök, hogy Te is írtál, jó sokára lett meg a babóca. Azért gondolom minden fájdalmat feledtet a kis Ricsike.Kép

Mindenkinek drukk, aki hozzám hasonlóan még csak várja a babát!Kép
Anyukáknak jó babázást és gyertek még ide is!Kép

Vigyázzatok Magatokra!Kép

Laura
Laura2
 


Halihó!

Végre rászántam magam, és leírtam a szüléssztorit. Bocs, egy kicsit hosszú lett.

5-re kellett mennem szerdán a dokihoz, aki végre hazajött a nyaralásból a hétvégén. Reggel még bevettem az utolsó méhlazító gyógyszeremet, délután négyre jött értem apu, hogy elvigyen kocsival a dokihoz a Bécsi útra, ami tőlünk elég messze van. Mikor ideért, pont előtte volt egy elég durva keményedésem, pedig egész nap alig volt. Úgy gondoltam, hogy viszem inkább magammal a kórházi cuccot, mert előtte való nap a ctg-n erős összehúzódásokat produkáltam, és el volt simulva a méhnyak. Az út közben egyre több keményedés jött, a macskaköveken már nagyon gyakran, de az útra fogtam, mert eddig sem nagyon bírtam a rázkódást. Odaértünk, és nem akartak múlni a fájások, gondoltam, most már mérem, hogy mennyi időnként jönnek, mert nagyon gyakorinak tűntek. Hát 2.5-3 percesek voltak. Szóltam is az asszisztensnek, aki mellesleg a szülésznőm is volt, hogy mi a helyzet, erre behívott a doki hamarabb, és megvizsgált, azt mondta, szűk egy ujjnyi vagyok. Mikor leszálltam a székből, bekeményedtem, ő megtapintott, és azt mondta, hogy inkább rögtön a kórházba menjek, mert ez erős kontrakció, lehet, hogy szülünk, majd az ügyeletes megvizsgál, és tájékoztatja őket. Bementünk, a férjemet felhívtam, hogy mi van, kicsit meglepődött. Szerencsém volt, mert pont szabad volt az egyágyas szülőszoba, amihez külön fürdő is tartozott. Az ügyeletes megvizsgált, rám kötötték a ctg-t, és mondták, hogy szülünk. Telcsi a férjemnek, hogy jöjjön, mert most már biztosan szülünk. A szülésznőnek szóltak, aki 8 körül érkezett be, és ő is megvizsgált. Meg kell mondanom, hogy a vizsgálatok szörnyűek voltak, és ahogy az idő haladt, egyre szörnyűbbek lettek, hiába gondoltam, hogy én nem fogok kiabálni, nem bírtam ki közben. Sajnos 8-kor is csak szűk két ujjnyi voltam, pedig a ctg szerint nagyon erős kontrakcióim voltak, bár nem voltak túl fájdalmasak, csodálkoztak is a szülésznők, hogy milyen jó kedvem van. Mivel továbbra sem tágultam, 10 körül kaptam beöntést és leborotváltak. Ekkor egy kis ideig nagyon rossz lett, mert a beöntés miatt a beleim is elkezdtek görcsölni, és a fájások is erősödtek. Belek tisztulása utánKép vissza a szülőszobába, álltam és sétáltam, mert úgy jobban tágulok ugye (francokat), a fájdalmak már erősek, de kibírhatóak voltak, főleg férj vállára támaszkodva. A szülésznő tündéri volt, mikor a ctg-re voltam csatlakoztatva, nem tudtam kényelmesen feküdni, és hozott még párnákat, a lábam alá is, hogy könnyebb legyen tartani, állás közben meg masszírozta a derekamat. Hajnali fél kettő körülre elértem a bő két ujjnyi tágulást, ekkor a szülésznőm szólt a dokinak, hogy jöjjön be. Fél háromkor beért, és megvizsgált, hát én üvöltöttem, és majdnem sírógörcsöt kaptam, annyira fájt. Szerintem a doki tágított is egy kicsit, kaptam lazító injekciót, hogy jobban táguljak, és burkot is repesztett. Na ezután kezdődött a pokol. Olyan fájásaim voltak, hogy alig bírtam ki, mondták, hogy járkáljak, de állva meg aztán elviselhetetlen volt, arról nem is beszélve, hogy a négy és fél hónap fekvés után teljesen el voltam gyengülve, nem tudtam megállni a saját lábamon, egyik oldalon a férjem, a másikon a szülésznő támogatott, a lábam remegett, én meg majdnem sírtam, de mondták, hogy ne tegyem, mert a baba nem kap elég oxigént. A baba szívhangját folyton nézték, próbáltam erre a hangra figyelni, és lélegeztem, ahogy a férjem diktálta (már a beöntés után mondtam neki, hogy vezényelje a légzéseket, mert így jobban tudtam erre figyelni). Egy perc állás után mondtam, hogy én ezt nem bírom, annyira fáj, muszáj visszafeküdnöm. (Kicsit már kezdtem úgy érezni, hogy valaki más szüljön, én most inkább hazamegyek. Persze senki sem jelentkezett). Fekvés közben a férjem kezét szorongattam, amikor jött egy fájás, és fújtattam, mint egy gőzgép, de alig bírtam. Valamikor hajnalban (nekem itt már nagyon egybefolyt az idő) a doki megint megvizsgált, ez még rosszabb volt, mint az előző, a doki arcát egy pillanatra láttam (egyébként az egész szülésből nem is emlékszem a dokiból, csak ennyire), és semmi jó nem volt rajta. Vizsgálat közben jól kiosztottamKép, mikor mondta, hogy „tudom, hogy fáj”, mondtam neki, hogy honnan tudná, ő sosem szült.Kép Remélem, azért nem sértődött meg (utólag amúgy elnézést kértem mindenért, amit esetleg közben mondtam). Mondta, hogy három ujjnyi vagyok csak, és hogy a méhösszehúzódások ereje csökkent („fájásgyengeség”, ami szerintem nem a megfelelő szó, mert iszonyúan fájt)), ezért kapok oxitocin infúziót. Mondanom sem kell, hogy a fájásokat az infúzió még inkább felerősítette, ekkor már alig voltam tudatomnál, csak a férjem hangjára figyeltem fájás közben, alig bírtam lélegezni, amikor meg nem fájtam, akkor meg elaludtam a fáradtságtól. Arcokra egyáltalán nem emlékszem ebből az időből, sőt az idő múlására sem, csak arra, hogy a végén már összefüggő fájások jöttek, és ettől nagyon kiakadtam, hogy nem igaz, hogy egy szusszanásnyi pihenés sincsen. Na végre a doki azt mondta, hogy szóljak, ha székelési ingert érzek, és szép lassan jöttek is, és erősödtek az ingerek. Mondta, hogy szóljak, ha nyomnom kell, és nyomjak erősen. Én ezt is tettem, de ott mocorgott bennem a gondolat, hogy egy nagy babát kell egy szűk nyíláson kitolnom, ezért az elején nem nyomtam elég erősen. Iszonyú fáradt voltam, nem tudtam tartani a lábamat egyedül, ezért egyik oldalon a szülésznő, másikon a férjem fogott, én meg csak nyomtam, közben meg el-elaludtam, legalábbis álmodtam vagy hallucináltam. Egyszer csak arra eszméltem, hogy mondják, hogy ne lihegjek, hanem nyomjak, és ekkor döbbentem rá, hogy én valójában szülök (előtte épp teljesen máshol voltam agyilag), és hogy nekem ki kell nyomnom a lányomat. Ekkor összeszedtem a maradék erőmet, és csak a férjem hangjára koncentrálva nyomtam, amikor kellett, és ahogy csak bírtam. (Bár, bevallom őszintén, az egyik tolófájást el akartam titkolni, mert pihenni akartam egy kicsit, de nem sikerült, ekkor már minden önmagát irányította.) Egyszer csak éreztem, hogy vág a doki, és utána mondták, hogy látják a fejét, és van haja, és utána egyszerre kicsusszant belőlem az egész baba. Ez negyed nyolckor volt reggel, én annyira meghatódtam, hogy rögtön sírni kezdtem. Szegény Gabi tiszta kék volt, nem sírt fel, és lógtak a végtagjai lefelé, nem is rakták rám, hanem egyből vitték el magához téríteni, én meg kérdezgettem, hogy minden rendben van-e vele. Nagyon megviselte őt is a szülés. A méhlepény sitty-sutty megvolt, aztán fél órán keresztül varrtak, mert a babó végigrepesztette a hüvelyemet is a vállával, és ebből a repedésből kiindulva a gátam is repedt, még mielőtt a doki rendesen vághatott volna. (Így nem sikerült megismernem a dokim spéci gátmetszés-technikáját, pedig ez is az egyik oka volt, hogy őt választottuk). Egy óra múlva visszahozták a picit, és megszoptathattam (közben végig folyt a könny a szememből a meghatottságtól), aztán elvitték. Azon a napon három óránként hozták fel, ugyanis nem kelhettem fel a vérveszteség miatt, így nem tarthattam ott. A második nap nappalra ott tartottam, a harmadiktól pedig végig velem volt, éjjel is, leszámítva a reggeli és esti vizitet a gyerekosztályon. Már egy órás korában ügyesen szopott, ez azóta csak romlott, ahogy egyre hisztisebben követeli a cicit.Kép Meg kell mondanom, hogy a férjem nélkül nem tudom, hogyan bírtam volna a szülést végigcsinálni. Végig tartotta bennem a lelket, és mint megtudtam utólag, a végén egész komplex feladata volt: az egyik karjával tartotta a lábamat, ugyanazzal a kezével fogta a kezemet (én hisztiztem érte), a másik kezével a fejemet támasztotta, és ezen kívül mondta, hogy hogyan lélegezzek. Szegényt nagyon sajnálom, így visszanézve, nagyon nehéz lehetett neki, szerintem rosszabb, mint nekem. Mondta is, hogy az utolsó pár órában már úgy kellett visszatartania a sírást, alig bírta, de tudta, hogy az nekem nagyon betenne, ezért irtó keményen tartotta magát. Mondta, hogy az is szörnyű volt, hogy én annyira szenvedtem, és az is, hogy a doki és a szülésznő arca nem volt éppen derűlátó, ezért nagyon aggódott. Szerintem a szülés még közelebb hozott minket egymáshoz. A szülés után egy hétig nem halványultak az emlékek, mikor eszembe jutott a dolog, mindig sírva fakadtam, és azon gondolkodtam, hogy biztosan kell-e több gyerek. Egy hét után azonban már úgy éreztem és érzem, hogy nincs ennél szebb dolog, és a fájdalmat, ha nehezen is, de ki lehet bírni, a baba pedig mindent megér. (Bár legközelebb inkább EDÁ-val szülök.Kép) A fura ugye az az egészben, hogy négy és fél hónapig küszködtünk, hogy meg ne szülessen, erre amikor eljött az idő, nem haladtak a dolgok. Pedig mindenki azt hitte, hogy hamar meglesz. De hát ez van. Nos, ennyi lenne a szüléssztorim, kissé hosszú lett, és remélem, hogy azért nem ijesztett meg senkit.

Mindenkinek ennél könnyebb szülést kívánok!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


A számok a közepén idézőjelek akartak lenni.Kép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


ZsizsaKép

Jaj, úgy sajnálom hogy ilyen sokat szenvedtél. Nem irigyellek ezért a sok fájdalomért, de megérte, ugye? Kép
Az én macerám ehhez képest semmi volt, na de utána az a pár nap... Egyre inkább úgy gondolom hogy a szülést kevés kivétellel mindenki megszenvedi, ki közben, ki utánaKép
És az nagyon pozitív a hozzáállásodban hogy az iszonyatos fájdalmak ellenére úgy gondolod hogy jöhet a kistesóKép Sajna én még nem gondolom így... De talán egy pár év múlva, ha nagyon vágyunk egy újabb pici babára, majd meggondolom. Egyelőre Bence körül forog az életünk, és nagyon szeretném ha ez még sokáig így lenne, és rengeteg időt tudnék vele tölteniKép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Meme!

Nekem szuper a vélemnyem a MÁV kórházról, szerintem nagyon készségesek voltak. Igaz az a jó, ha kérdezel, mert pl. a csecsemősök maguktól nem igazán mondanak el dolgokat. Én eleinte a köldökellátásnál bénáztam, de az egyik csecsemős azt mondta, hogy akár többször is megmutatja, ha nem megy. Helyi védőnő is van, a szopizásnál is segítenek, ha nem megy és gyógytornász is jön, aki kicsit megtornáztat. Szóval nekem az összkép a kórházról teljesen pozitív. Ne izgulj, minden rendben fog menni! Drukkolok!

Üdv,

Docka
Docka
 


Sziasztok Lányok!

Egyelőre még mi is egyben vagyunk, bár én most kicsit le vagyok hangolódva, épp most jöttünk haza anyukáméktól, otthagytuk náluk a kisfiamat a szülésig Kép Kicsit lelkiismeretfurdalásom is van, meg szörnyen hiányzik, de azért jó lesz egy kis időt csak magamra fordítani, pihengetni. Na meg kicsit rendbeszedni a lakást mielőtt jön a csöppség Kép

Zsizsa, hát nem lehetett valami csúcs élmény a szülésed, legalábbis addig míg kézbe nem kaphattad a picurt. Az nekem is tetszik a hozzáállásodban, hogy azért nem zárkózol el egy jövőbeli kistestvértől Kép
Mellesleg nem értem hogy ha egyértelműen látszott, hogy nem halad a szülésed -márpedig az orvosnak ezt tudnia kellett-, miért nem kaptál EDÁ-t már most is. Hiszen már mindenütt bevett gyakorlat az alkalmazása, és sokkal könnyebbé tette volna a dolgokat, nem fáradtál volna el annyira, maga a kitolás is nagyobb erőbedobással és gyorsabban történhetett volna. Persze így utólag már fölösleges lehet azon gondolkozni, hogy "mi lett volna, ha...", de azért mégis furának tartom hogy hagytak szenvedni.

Nem vagyunk már túl sokan, én kicsit szurkolok is magamnak, hátha én leszek a következő babás Kép Nagyon várom már Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Docka!
Köszike az infót, már előre izgulunk mindenen, de reméljük hogy minden rendben lesz Kép!

Zsizsa!
nagy nagy gratula hozzátok, de az a lényeg, hogy tóúl vagy rajta és a pici kárpótól mindenért Kép!

Amúgy mi ma voltunk ctg-n, szerencsére minden rendben van, és a doki meg a védőnő szerint is még nem akarunk szülni (szerencsére, mert már egyre jobban kezdek beijjedni)! Ti a ctg.-n szoktatok pénzt adni, ha nem vagyok túl indiszkrét, mert nekem elég soknak tűnik, minden héten fizetni...

Most megyünk vissza a könyvhöz, azután alvás, mindenkinek szép éjszakát!

Meme
Meme
 


Meme,
én nem fizettem a ctg-ért, megkérdeztem, de azt mondta a szülésznő, hogy nem kell.

Mi eredetileg négy gyereket szeretnénk, majd a körülményektől függ, hogy mennyi lesz, de egy még biztos jönni fog. Azért kellett az az egy hét, hogy ilyet tudjak mondani.Kép

Jó éjt!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!Kép

Zsizsa
Most egy kicsit megijedtem a történetedet olvasva. Azért jó, hogy a pici minden fájdalomért kárpótol.Kép

Tegnap óta olyan keveset mozog a babóca, pedig hétfőn még mondtam a védőnőnek, hogy mostanában átlagnál többet mozog. Lehet, hogy meghallotta és most egy kicsit visszafogja magát.
Ma megint megvizsgál a dokiKép hát nem várom az biztos.

Többiek, akik még egyben vagytok
Tőletek nem kérdezgetik folyton, hogy mi van már? Mikor lesz már baba? Engem már folyton ezzel zargatnak, mintha nem lenne elég, hogy én is ezen türelmetlenkedem.

Vigyázzatok Magatokra!Kép
Laura
Laura2
 


Zsizsa!

Megkönnyeztem a szüléstörténetedet. Én a mai napig nem tudok nyugodtan beszélni a sajátomról.
Remélem jól gyógyultak a sebeid (most nem a lelkiekre gondolok!)
Én is abban bízom, hogy a további gyerekek már tényleg egyszerűbben születnek majd meg.Kép

Üdv,
Kati
Kati
 


Van itt még valaki????? Vagy mindenki szülni van?Kép

Voltam doki bácsinál és azt mondta, hogy most már bármikor szülhetek. Megvizsgált és már elsimult a méhszáj és bő egy ujjnyira vagyok nyitva, még nem egészen kettő, de majdnem. A hasam is kőkemény volt a vizsgálat alatt, ezért beküldött a kórházba CTG-re és a cuccot is vinnem kellett hátha benntartanak. Sajnos azt mondták ez még nem igazi fájás és még hazajöhetek. Most várom, hogy hátha beindulnak a fájások, és hátha lesz valami. Most eléggé vérzek a vizsgálattól, lehet, hogyha nem áll el felhívom a dokit, hogy mi legyen.
Küldjetek légyszives egy kis drukkot, hátha még ma vagy holnap anyuka lesz belőlem.KépKépKép

Mindenkinek szép estét!Kép
Laura
Laura2
 


Sziasztok Lányok!

Hú, Laura, ezek aztán az izgis fordulatok Kép Szorítok, hátha rászánja magát a babád hogy még ma találkozzon veletek Kép

Én is voltam ma CTG-n, szerintem nem volt most sem semmi különös, a baba sem hajszolta agyon magát hogy mocorogjon. Viszont mikor végeztünk, az asszisztens ragaszkodott hozzá, hogy az eredményt most mutassam meg az orvosomnak. Én nem láttam rajta semmi különöset, a szívhang tök rendben volt, méhtevékenység is 10-20% körüli, 1 60%-os keményedés volt össz-vissz. Mindenesetre felhívtam a dokimat, ő is azt mondta szerinte ez még nem jelent semmit. Úgyhogy én egyelőre még tök bizonytalan vagyok mire is számítsak, és főleg hogy mikorra Kép Kép

Hát nálunk ez a helyzet, izgatottan várom ki is lesz a következő babás anyuka Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Laura!

Én nagyon drukkolok NektekKép
Szerintem ha már ilyen jól állnak a dolgok, akkor biztosan hamarosan jön a gólyaKépKép
Ügyesek legyetek, várjuk a híreket!
Kép

Üdv: Vera + Bence

KépKép Kép
76vera
 
 


Laura, nagy nagy drukk!
Kérdés: a nyákdugó akkor megy el, amikor elkezd kinyilni a méhszáj? Vagy már nagyobb nyitottságnál? (én nem láttam nyomát, hogy elment volna, de már jó 3 hete azt mondta a dokim, hogy felpuhul a méhnyak stb, jó eséllyel kb 1 ujjnyiról indulhat majd a szülés...no és azóta is keményedek rendesen) Mondjuk csak a kiváncsiságom miatt eszemben sincs megnézeti Kép
Üdv mindenkinek!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok Lányok!

Edit, nekem tavaly a szülés előtt már egy hónappal kezdett nyílogatni a méhszájam, a nyákdugó viszont csak akkor ment el, mikor már a szülés napján a fájások is beindultak.
A dokimtól aznap délután 3 körül úgy jöttem el, hogy 1 ujjnyira teljesen nyitva vagyok, valószínű aznap jön is a baba, de a fájások csak este jelentkeztek, a nyákdugó meg olyan este 10 körül, közvetlenül a kórházba való indulás előtt ment el.
Amúgy ez nem törvényszerű hogy így alakul, a szülés előtt már napokkal távozhat, vagy közvetlenül a fájások kezdődése előtt, vagy akár mint nekem, már a fájások megindulása után.
De ne aggódj, mindenképp észre fogod venni Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

drukkolok a leendő mamáknak! Kép
Laura, Dockával nem jöttünk rá a kórházban, hogy mindketten a fórumról vagyunk.
Zsizsa, remélem a következő szülésed könnyebb lesz. Olvasva a történeteket, nekem könnyű szülésem volt, mégis pár napig bizonytalan voltam, legyen-e második gyerekünk. Most úgy vagyok vele, legyen, de csak 2-3 év múlva.
Lányok, holnap elköltözünk és kb. 1 hónap múlva lesz telefonvonalunk, így addig nem tudok írni. Azután viszont a 2003 nyár végi babák topicban találkozunk! Kép

Mindenkinek a legjobbakat,

Judit

(képek Virágról: www.jelenet.hu/majervirag)
Judit74
 


Kösz az infót, Diti! Nem azon aggódom, hogy észreveszem-e ha elmegy a nyákdugó, hanem, hogy tényleg tovább nyílt-e a méhszáj, mert ha igen, akkor talán egyszerübb lesz a szülés...legalábbis ebben bizom.
Judit, egy nagy kalappal a költözéshez, egyáltalán nem irigyellek, föleg egy újszülöttel, de persze amikor egyszer minden kész van az uj helyen, akkor meg nagyon jóóóóó! No meg persze a párodat sem irigylem, mert igy most presze még több meló hárul ra gondolom. De azért hajrá, hajrá, és találkozunk akkor egy hónap múlva!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!Kép

Még egyben vagyok, de volt egy jó kis éjszakám. Tegnap este voltak már fájásaim is. Nem olyan folyamatos tompa fájások mint eddig, hanem tényleg lehetett mérni a szüneteket és a derekam is fájt. Volt amikor 3-5-10 percesek jöttek egymás után, de mindig megszakította egy-egy 20-30 perces, így nem volt folyamatos. Amúgy is gondoltam magamban, hogy ezek még nem fájnak annyira, hogy kórházba menjek velük. Aludni csak pár órát tudtam, jó darabig kint ültem a konyhában és méregettem az időt. Azután megint aludtam egy kicsit. Az orvosomat felhívtam korán reggel, hogy elmondjam mi volt az éjszaka, mert ma elutazott és gondoltam jobb ha tudja, hogy lehet, hogy vissza kell majd jönnie. Berendelt a kórházba, hogy megnézze mi a helyzet, de tegnap óta nem változott semmi, bár most is mondta, hogy nagyon jól állunk. Most már csak akkor megyünk be, ha egy órán keresztül folyamatosan jönnek a tíz percnél rövidebb fájások vagy ha elfolyik a magzatvíz. Jelenleg nincsenek fájásaim, de lehet, hogy még beindul a dolog. Így, hogy a doki nincs a közelben talán jobb lenne ha csak holnap délután szülnék, amikor már hazaért. Azért persze nem fogom visszatartani szegénykémet.Kép Ha a hétvégén nem szülök meg, lehet, hogy befekszem, mert hétköznap nincs mindig itt a férjem és nem akarok folyton taxizgatni vagy idegeskedni, hogy hazaér-e, mire menni kell.
A nyákdugót én nem tudom elment-e már, mert a vizsgálatok miatt elég szépen vérezgetek. Volt valami nyákos vér is reggel, de most inkább csak sima vér.
A reggeli CTG-n nem volt semmi fájásom, pont amikor jött egy jó nagy keményedés akkor tépte le a nő a papírt, hogy már elég lesz. Na onnan indult egy határozottan felfelé ívelő vonal, csak sajna nem tudom meddig ment volna fel.

Lányok
Köszi a drukkokatKépKépKép olyan izgis ez a várakozás.

Judit
Sajnálom, hogy nem lesz neted egy ideig, de gyere amint tudsz. Addig jó babázást.KépKépKép Nagyon édes a kis Virág.KépKépKép

Vigyázzatok Magatokra!Kép
Laura
Laura2
 


Laura,
drukkhegyek mennek a szüléshez!Kép

És lassan már a többieknek is drukkolhatunk.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok !!

Hűű, mindenkinél izgalmasodik a helyzet Kép Kép Laura megy a drukk 1000rel !!!

Mi is tegnap voltunk dokinál, és úgy néz ki, h kedden már MI is babázunk Kép Kép nem sok mindent mondott, de szerdán este vmi fehér ragacsos szerűség jött elő, nem nagyon foglalkoztatott, mert fehér volt ... a doki szülésze szerint ez a nyákdugó szivárgása! És 2-3 nap múlva akár a szülés is elindulhat.. én olyan izgatott vagyok, úgyhogy Laura, tudom, h mit érzel Kép Kép

Már anniyra vágyom, h megsimogassam a kispofiját, vagy csak a kiskezét megfogjam ... szinte minden pillanatban erre gondolok Kép
kész őrület !!!!

Zsizsa
Van egy mondás, ami nekem szinte kivétel nélkül bejött, h " Az életben minden kis jóért nagyon meg kell szenvedni." Ez a kisbaóca olyan sok örömet fog a TI életetekben adni, h csak győzetek ámulni Kép
Nagyon derék mami vagy !!!! De miért nem kaptál fájdalomcsillapítót???

Drukk mindenkinek !!!! Magunknak is Kép Kép

Csáó lányok ...
Susie
susie
 
 


Sziasztok lányok!

Ahogy olvasom lassan beindul a következő babaeső. Drukkolok nektek és aludjatok egy nagyon nagyot a nagy esemény előtt (ha tehetitek!)
Készül az én szülés sztorim is.

Zsizsa
Elolvastam a beszámolódat, nos dupla gratula neked mégegyszer! Nagyon kitartó vagy.

Üdv
Szisz
szisz
 


Laura!

Nagy nagy drukk és nagyon szorítunk , hogy minden rendben legyen és könnyű szülés elé nézz. minden kismamnak szintén ezt kívánjuk, és mielőbb kezükbe tarthassák a gyönyörűségüket.
Susie: drukk keddre nektek is!
Meme, Gigi: remélem jól vagytok és egyben, habár nem lenne olyan rossz már, ha nem egyben lennétekKép
Edit: neked is kitartás még Kép

Sziasztok: Anita+Robó(aki éppen hason fekszik az apucin)
anita77
 
 


Sziasztok!Kép

Ma egy kicsit csalódott vagyok, mert sehol egy fájás vagy valami. Pedig direkt elmentünk egy kicsit mászkálni, vásárolgatni, hátha megindul a dolog, de nem úgy néz ki.Kép Már megint csak türelmetlenkedem. Lehet, hogy ki sem akar jönni ez a baba?
Azért köszönöm a drukkokat, majd elraktározom őket egy kicsit későbbre.Kép

Én is küldök egy kis drukkot, hátha valakinek éppen mostanra kell! Drukk, drukk!!!Kép

Jó pihenést mindenkinek!Kép
Laura
Laura2
 


Sziasztok !

Laura

Hasonló cipőben járunk, én a lépcsőzéssel vagyok így, napjába 5*6* teszem meg az utat le az emeletről, fel az emeletre :-) de sehol semmi :-) De legalább mi kedden már túl leszünk rajta :-)

Talán a Coca-colát megpróbálhatnánk, úgysem ihatunk utána egy jó darabig Kép hátha az meghozza kedvüket Kép Kép

Ügyesek legyetek

DRUKKKKKKKKK


Susie
susie
 
 


Hali!

Köszi a gratulákat szülésügyben, remélem, nektek könnyebb lesz! Nagyon eltűnt mindenki, lehet, hogy épp szültök?!Kép Drukkhegyek mindenkinek, aki kéri!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Lányok,
Tegnap délután elfolyt a nyákdugóm és éjszaka kisebb és rendszertelen fájásaim is voltak (olyan menstruációs görcs jellegűek), reggel pedig barnás folyadék távozott. Holnap kellene amúgy befeküdnöm, mert múlt hét Keddre voltam kiírva. Ez a barnás nyúlós folyadék normális? Még a nyákdugó része? A dokim azt mondta, hogy ha élénk színű vérzés van, akkor induljak el, függetlenül attól van-e fájás vagy nincs. Van valakinek tapasztalata ilyen barnás anyaggal kapcsolatbna?
Viki
vik0714
 
 


Sziasztok Lányok!
Laura, Susie, sokat gondolok rátok, remélem minden a legnagyobb rendben lesz.
Mi még egyben, semmi újság. Holnap megyünk CTGre.
Diti, mi újság? Nem nagyon irtál a hétvégén...
Meme, mi lett a vizsgákkal?
Szép napot mindenkinek!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!!

Hogy vagytok ?? Mi még egyben, de holnap ilyenkor már valség szerint már talizunk a lányunkkkal Kép Kép Kép olyan izgatott vagyok, de egyben kicsit szomorkás is, mert nagyon jó volt terhesnek lenni Kép Értitek ezt ????
De már csak a mai nap és babázunk Kép

Laura
Mi van veletek ?????

Drukkolok magamnak nagyon, h ne őrüljek meg a mai napon Kép És persze mindenkinek megy drukkkkkkkkk

Susie
susie
 
 


Sziasztok!

Edit!
pont ma reggel voltam, és szerencsére mind a kettős sikerült (4, 5)! Kép Szóval mostmár akár szülhetünk is Kép!

Amúgy holnap ,megyünk ctg-re, reméljük, hogy minden rendben lesz! Kép

Mindenkinek drukk, akinek szüksége van rá!

Pussz

Meme
Meme
 


Meme, ez remek hir! Gratulálok!
Kicsit elkeseredtem, mert megint beleolvastam itt a Nyirös topikba és egyáltalán nem tetszett. Miért kell(ene) szülés közben kikötözni az embert? (mármint a lábát...) elborzadok a gondolattól is, hogy kikössenek Kép Kép Azt szeretném, hogy amennyire lehet hagyjanak békén...azt hiszem lassan kezdek beparázni, lehet, hogy jobb lenne lassan túllenni a dolgon.
De valahogy annyira tájékozatlannak érzem magam, meg olyan fura gondolat is, hogy "leadjam a dokinak a listát", hogy én mit akarok és mit nem...de mégis! Ti beszéltetek szülés elött (már aki már túl van rajta) a dokitokkal, hogy mit és hogyan szeretnétek, vagy csak inkább történtek a dolgok? Vagy a vajúdás alatt lehet még beszélni róla? Vagy az egész értelmetlen, mert úgyis az adott helyzet (és a doki megszokása) hozza, hogy mi hogy történik?
Ah, abba kéne hagynom a görcsölést. Bocsi, csak kitört. Hisz talán épp ezért van ez a topik...
Üdv, lányok!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Csak egy pár sor, remélem még nem késtem el vele.Kép

Laura2,Susie!
Nagyon szorítunk Nektek, hogy minden rendben legyen és mihamarabb hírt kapjunk a babáitokról!Kép

Szilvi, egy "friss" kismami
sztigris
 
 


Meme !!
Nagyon ügyesek vagytok! Csak gratulálni lehet, egy ilyen kismaminak !!!!

Edit
Szerintem, ne spanold magad, inkább hagyd a dolgokat a maguk útján menni. Én a helyedben azért szólnék a dokinak, h mit szeretnék, persze ahogy a körülmények engedik, ezt mindenképpen hozzá tenném Kép

Laurával mi van??? Csak NEEEEMMMM Kép Kép

Hajrá. hajrá


Susie
susie
 
 


Sziasztok!

Meme: örülök, hogy minden rendbenKép.A CTG-n is biztos rendben lesz minden!!

Edit: nem tudom mit olvastál a másik topikban és csak pár szóban a saját tapasztalatom: nekem a lábam kötötték fel vagy ki..., de hidd el, az csak könnyített, hogy nem kell még a lábam is tartani, amúőgy is a vége felé már annyira remegett , hogy alig bírtam visszafogni magam, hogy rúgjak meg vele vkit(doki, szülésznő)szóval szerintem emiatt ne aggódj!Kép. A másik pedig az, hogy szülés közben is, persze, ha egyszerübb szülésed lesz(amit kívánok), mint nekem is volt, simán tudsz az orvossal beszélgetni és tanácsokat kérni. Én is állandóan kérdezgettem, hogy most mi jön, mire számítsak... Szóval ha bármi kérdésed van , akkor a doki ugyis ott van veled és mondani fogja!Meg amúgy is, minden jönni fog magától, ha meg nem, akkor segítenek, azért vannak. Szóval aggodalom hess hesss!Persze ha van szülés előtt is kérdésed azt azért beszéld meg a dokival

Susie: Neked is nagy drukk!!!Remélem minden renden van nálatokKép!
Holnap szorítok nagyon!!!Jelentkezz azért vagy legalább a párod írjon egy pár sort majd légyszi!
Amúgy amit most érzel, hogy vége a terhességnek és annak a szoros kapocsnak ami a babával volt közöttetek azt én is éreztem , de én utólag. Ott volt a kezemben mégis annyira kettős érzés volt, hogy még jó lett volna bent , biztonságban érezni őt!Remélem még ma elolvasod a drukkokat pedig küldöm nektek holnapra!!!Szorítok majd!

Laura: merre vagy????Vagy talán......???Kép Kép Képhabár ahogy nézem Laura 20-ra volt kiírva,! Hú de izgi, lehet, hogy már túl is van rajta?


Nyugodt éjszakát: Anita+Robó
anita77
 
 


Sziasztok!

Susie!Kép

Nagyon drukkolok a holnapi naphozKépKépKép
Ne izgulj, minden simán fog menni, olyan gyorsan túl leszel rajta hogy észre sem fogod venni! Na jó, egy kicsit azért igenKép De utána ott lesz a babád, akit megszeretgethetszKépKép
Várjuk a híreket, ügyesek legyetek!!!Kép

Meme!
Nagyon ügyes vagy, minden elismerésem a tiédKép Ilyen nagy pocakkal hogy tudsz még mindig a tanulásra koncentrálni? Nekem már nem nagyon ment a végén semmi, mindig csak a baba járt az eszemben.Kép
És ráadásul ilyen jó eredmények? GratulálokKép

LauraKép
Hol vagy? Szerintem már babázolKép Neked is drukkolok azért, hátha még szükséged van ráKép

Üdv mindenkinek: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Egyébként megkreáltam itt a Babaneten a fotóalbumunkat, Szilágyi Bence néven futKép akit érdekel esetleg. Még csak néhány kép van benne, de folyamatosan frissíteni fogom, mert mindig vannak újabb képeink.

Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok Lányok!

Egyelőre még jelentem egyben vagyunk, de a dolgok jelenlegi állása szerint ez akár már ma éjjel változhat Kép
Délelőtt voltam CTG-n, az már rendszeres fájásokat mutatott, de én nem különösebben éreztem belőle semmit, max kis keményedéseket.
Délután voltam a dokimnál is, a CTG-t látva vigyorogva mondta hogy úgy tűnik haladunk Kép Megvizsgált, 1 hét alatt rengeteget változtak a dolgok, a múltkor még tök zárt volt a méhszáj, mostanra viszont már tovább rövidült, és bő 1 ujjnyira nyitva is van. Úgyhogy akár már éjjel beindulhatnak a dolgok Kép
Ha esetleg nem történik semmi, akkor holnap 8-kor találkozunk vele a klinikán, megint megvizsgál, aztán majd meglátjuk Kép
Kicsit izgulok, meg tartok is a szüléstől, de főleg már az van bennem, hogy hurrá, nemsokára én is babázhatok Kép

Mindenesetre szurkoljatok Kép Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Szia Diti!
DRUKKK!!!!
Docka
Docka
 


Helló Lányok!
Diti pasija vagyok, ma délután meglett a kislányunk valami hihetetlenül gyorsan, mindenki tök jól van, bővebb beszámoló szombaton Dititől.

Sziasztok!
Jani
 


Sziasztok topikolók! Hogy ebben a topikban is eldicsekedjek...

Nagy örömhírt kell közölnöm veletek a Susie nevében is (aki éppen lábadozik)

A sok várakozáson kívül (8-13-ig csak vártunk) úgy néz ki minden rendben ment (előre programozott császár). Ma 14:14-kor megszületett a kislányunk Anna Gréta. Adatai: 3.2kg és 56 centi, barna hajjal és szemekkel...

Egyszerűen.... első látásra szerelem Kép))

ja... a képek:
http://www.tar.hu/fbenko/anna/anna_01.jpg
http://www.tar.hu/fbenko/anna/anna_02.jpg
http://www.tar.hu/fbenko/anna/anna_03.jpg

Üdv: Feri
susie_freje
 


Sziasztok!
Örömmel és óriási büszkeséggel szeretném tudatni, hogy tegnap 10 óra 20 perckor megszületett kislányunk Letícia 53cm-rel és 2940 grammal. A Picurka és mamája is jól vannak. A szülőszobába jutva 1 órán belül megszületett a kislány. Kívánok minden leendő Édesanyának ilyen gyors és a fájdalmakat leszámítva könnyű szülést. A friss mamáknak és gyermekeiknek pedig nagyon sok egészséget és tejcsit.
Üdv: Laci
vik0714_férje
 
 


Hahh, lányok, de belehúztatok!
Viki, Susie, Diti (no meg az értintett családok) csak gratulálni tudok (és egy picit irigykedni Kép ) És kispapiknak köszi az értesitést, nagyon kedves Töletek!
Mi még egyben, úgy látszik a hidegfront sem hatott, pedig anyukám nagyon jósolta Kép Lépcsönk viszont már van, ugyhogy Anita, küldheted a kék csomagos gólyát!
Sziasztok, Edit
Ja és a bövitett tábla:
<pre>
Név Szülés tervezett dátuma Szülés tervezett helye Szülés ideje Baba neve - adatai
Anita 2003. augusztus 4. Jászberény 2003. július 15. Róbert 2600 gr / 50 cm
Dea 2003. szeptember 1. MÁV Kórház 2003. augusztus 22. Ábel 3270 gr / 54 cm
Sziszke 2003. szeptember 4. Dél-Pesti Kórház 2003. augusztus 26. Boróka Anna 3150 gr / 50 cm
Docka 2003. szeptember 9. MÁV Kórház 2003. szeptember 06. András 3800 gr / 52 cm
Zsizsa 2003. szeptember 13. Schöpf-Mérei Kórház 2003. augusztus 28. Gabriella 2830 gr / 48 cm
Judit 2003. szeptember 18. MÁV Kórház 2003. szeptember 10. Virág 3300 gr / 53 cm
Laura (lány) 2003. szeptember 20. Újpesti Kórház
Diti (lány) 2003. szeptember 20. II. sz. Női Klinika 2003. szeptember 23.
Kati 2003. szeptember 20. Margit Kórház 2003. szeptember 1. Levente Richárd 3200 gr / 51 cm
Susie 2003.szeptember 25. MÁV Kórház 2003. szeptember 23. Anna Gréta 3200 gr / 56 cm
Vera 2003. szeptember 26. MÁV Kórház 2003. szeptember 2. Bence 2150 gr / 48 cm
Edit (fiú) 2003. szeptember 30. Nyírő Kórház
Gigi (lány) 2003. október 5. Fejér-Megyei Szent György Kórház
Meme (lány) 2003. október 6. MÁV Kórház </pre>

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Diti, Jani!

Nagy nagy gratula Nektek, sokat gondoltam ám rátok is.Jó egészséget és sok tejcit kívánok és mielőbbi hazamenetelt !Örülök, hogy gyors szülésed voltKép.


Susie, Feri!:

Hát természetesen nektek is nagy gratula, Susie!Nagyon szorítottam ám, és kicsit azért én is besegítettem, tudod a gólya....
Sok tejcit kívánok Nektek és meg kell jegyeznem, Anna hihetetlenül édesKép Kép .Sőt gyönyörűűűűű!

Viki ,Laci: jó egészséget és gratulálok a bébihez.

Edit: kitartás, már nem sok lépcsőfok van hátra, és persze ha eljön az idő akkor küldöm is azt a kék szalagos csomagocskát ;).

Laura: miért nem jelentkeztek. Biztosan babázol már!Nagyon várjuk a híreket felőletek, bízom benne, minden rendben van!!!

Gigi, Meme: már nektek sincs sok idő, amint látom.egy két front és az utolsó babaeső is megérkezikKép.

Sok szerencsét, könnyű szülést kívánok mindenkinek:
Anita+Robó
anita77
 
 


Sziasztok!

Mi is gratulálunk az új bébikhez!!!

Docka
Docka
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: