Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem találtam ilyen topicot. Örülnék, ha a pár hetes terhesek csatlakoznának hozzám. Én az 5. hétben vagyok, és csak reménykedem, hogy nem lesz semmi baj...

Kép

Kép
mzx
 
 


Szia!

Már alig vártam, hogy valaki megnyissa ezt a topicot!
Én, ha minden igaz holnap töltöm be a 6. hetet, bár még csak a pozitív teszt van a kezemben, dokihoz két hét múlva megyek majd. Addig én is nagyon reménykedem, hogy minden rendben legyen velünk.
Egyébként nekem ő már második baba lesz, van egy örökmozgó 16 hónapos lányom, aki ráadásul még szopizik is, így most kicsit fokozottabban aggódom a pici babóca miatt, de reméljük alaptalanul.

Üdv: Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Szia!

Én az 5. héten mentem el nőgyógyászhoz, és és nagyon boldog voltam, hogy láttam azt a kis petezsákot.
Most már a 11. héten tartok, és idáig minden rendben volt. Bár egy kis barnázás bezavart, de az rendbe jött. Meg persze most kezdek jobban lenni a hányingeres időszakból.
akiren
 
 

 
 

Nálam még csak most kezdősik ez az időszak, de szerencsétlenségemre mindig éjszaka jön rám. Nekem 15-én kell mennem ultrahangra (állítólag akkor már lesz szívhang is), addig csak a hasfájásból és a tesztekből tudom, hogy ott van a Picur. Nektek fájt a hasatok? A dokim azt mondta, hogy az első 3 hónapra irassam ki magam, nehogy baj legyen, ebből azt szűrtem le, hogy nem teljesen normális a hasfájás. Persze nem tudom megtenni, hogy itthon maradjak, mert akkor rögtön kiderül, hogy mi van, én pedig nem akarom világgá kürtölni még egy pár hétig. A jövő héten azért otthon maradok.

A babának árthat, ha a mama influenzás lesz? Még csak most kezdődik ez a téli betegeskedős időszak.

Boglárka, jó hogy Te otthon vagy, de gondolom egy percet sem tudsz pihenni a lányodtól.

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Az előbb írtam már egy jó hosszút, de sajnos elszállt, no mégegyszer.
6. hetet töltjük be, van egy 4 éves lányom. Örülök, hogy van már nyári topic isKép
Csak jövő pénteken megyek dokihoz és addik nagyon aggódom, mert volt már egy elhalt terhességem és a lányommal is barnáztam az elején, ami miatt veszélyeztetett terhes voltam. Most remélem minden rendben lesz, egyelőre még dolgozom.

Mzx
Influenza: Az okosok azt mondják, hogy elvileg nem árt, csak ha magas láza van a mamának. Én már túlvagyok egy náthán kb. a 3. héten, most pedig a lányom influenzás, remélem nem lesz baj, de én is sokat agyalok ezen a bacis időszakon.

Bogárka
Egy mmajdnem másfél éves mellett biztos nincs sok idő pihizni, de ott vannak ugye a jó kis délutáni alvásokKép

Remélem jó sokan leszünk

sziasztok

Lenocs
lenocs
 
 


Mzx:
Az influenzáról annyit tudok, hogy az az első 3 hónapban ajánlatos elkerülni. Akkor árthat a babában, de ha mégis elkapod, akkor a cél, hogy ne legyen magas lázad pl 38 fölött. Lázcsillapítót szinte semmit nem lehet szedni, így csak a természetes módszerek maradnak, de van néhány olyan antibiotikum, ami probléma nélkül szerdhető. Ezt az orvos tudni fogja.
Egy sima megfázás nem gond. Nekem is volt, a 4-5 héten.

Ha a hasafájás görcsölést jelent, akkor magneB6 sokat segíthet. Velem az orvos a 6. hét óta szedeti, napi 3x1-et. Semmi problémám nincs.
Ha nem görcsölés, hanem lent úgy nagyjából állandóan fájó érzés, akkor semmi gond, az a méh növekedése és a szalagok húzódása miatt van.

Akiren
akiren
 
 


Köszi lányok, egy picit megnyugtattatok!

Nekem ez az első terhességem, hosszú próbálkozás és hormonszint-beállítás után, úgyhogy még alig merem elhinni. Jó, hogy nektek már van tapasztalatotok.

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Mzx! Nekem a lányommal is fájdogált a hasam, a legelején úgy, mintha meg akarna jönni, aztán a 4.-5. héten meg oldalt szúrogatott. Most is teljesen így volt minden, úgyhogy már nem ijedtem meg annyira.
Én 11-én megyek majd dokihoz, remélem nekünk is lesz már szívhang, és meg is kapom a szokásos beutalókat. Petrával 7 és fél hetesen voltunk, és akkor még visszarendelt 3 hét múlva, és csak akkortól indult el a dolog (védőnéni, vérvétel stb.). Most viszont ugye mindíg meg kell majd oldani a gyerekfelügyeletet, így jó lenne minimalizálni a dokilátogatások számát.

Na, ja pihenés! Arra nincs sok időm. Persze délután alszik a lányka, így azt megpróbálom kihasználni, csak hát annyi mindent kellene még csinálni abban a 1,5-2 órában. És úgy veszem észre, hogy most kezd nálam előjönni az álomkór, úgyhogy lehet, hogy lesz ez még rosszabb!!!

Ti hol fogtok szülni? Én a SztImrében (Bp.). 9 éve járok már a dokimhoz, Petrát is nála szültem, és mind a dokival mind a kórházzal nagyon meg voltam elégedve, a szülés pedig csodálatos volt!
Remélem így lesz majd most is!

Na sziasztok, megyek, próbálok kicsit pihenni.

Üdv: Bogárka (6)

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Szülni? Atyavilág, szülni is kell??? :-)
Erre eddig valahogy nem gondoltam...

A dokim az István kórházban (Bp.)dolgozik, gondolom oda. Nem is tudom, hogy vállal-e még szülést, nem egy mai csirke..:-)

Kép

Kép
mzx
 
 


Lenocs!

Mit jelent az pontosan, hogy veszélyeztetett terhes voltál? Végig feküdnöd kellett?

Jövő hétre kiiratom magam - a múlt héten egyedül voltam a a munkahelyemen (mármint az osztályomon), mert mindkét kolléganőmnek fájt a torka hétfőn, ezért hazazavartam őket, bár elég hülyének néztek, hogy mit aggódomennyire az ő betegségük miatt. Szóval elég kimerítő volt a múlt hét, főleg, hogy előtte szombaton tudtam meg, hogy babát várok, és a hasam is fájt.

Szerencsére itthon is van Internet. Az összes leendő nagymama és nagypapa árgus szemmel figyeli az életünket, de én még nem szeretném elmondani nekik, plusz a munkahelyen sem, így most hazugságban élek, és azt mondom, hogy torokgyulladásom van. Erre az anyósom kitalálta, hogy meglátogat, a faterom is eljön szerdán, én meg játszhatom a nagybeteget.

Ti miket mondtatok a környezeteteknek? UH-ra is el kell lógnom majd valahogy.


Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Szia Móni!

Azt hittem rajtam kívül mindenki munkahelyről netezik, mikor láttam tegnap, hogy semmi hozzászólás. Úgyhogy örültem, hogy írtál Kép

Én sajnos nem nagyon bírtam magamban tartani a kis titkunkat, sem most sem Petránál. Úgy voltam vele, hogy annak mondom el, aki előtt nem lenne ciki felvállalni, ha mégsem ... Petrával ez rengeteg embert jelentett Kép, most azért kicsit óvatosabb vagyok, persze a közvetlen rokonok és a legjobb két barátnőm tudja, de pl. kolléganőmnek (persze gyeden vagyok, de mellette vezetek egy alapítványt, ami kb. heti egy délután elfoglaltságot jelent), még egy darabig nem akarom elmondani.
Szerintem ha mész Uh-ra egyszerűen mond, hogy orvoshoz mész. Anno a barátném is így csinálta, persze utólag kiderült, hogy mindeki tudta, vagy legalábbis sejtette, hogy hova megy Kép

Na megyek, Petra elég nyügi, kicsit megviselte ez az óraátállítás. Engem nemkülönben Kép.

Bogárka (6+2)

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Szia Boglárka!

Tudsz nekem ajánlani valami jó könyvet a várandósságról? Jó lenne, ha valami étrendjavaslat is lenne benne. A babaneten találtam egy cikket az étkezésről, de ott akkora mennyiség van felsorolva egy napra, hogy kizárt dolog, hogy belémfér.

Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Szia!

Én két könyvet olvasgattam anno, az egyik a Terhesség mindentudó nagykönyve volt, kicsit amerikai ízű, de egész jó, hónapról hónapra nézi végig a legfontosabbakat, és inkább megnyugtató, mint beparáztató. A másiknak nem emlékszem pontosan a címére (most a barátnőmnél van), talán Terhesség hétről-hétre, ezt azért szerettem, mert egy oldal egy hét volt, és leírta, hogy mi történik a babával és a mamával, emelett sok praktikus tanácsot is adott.

Étrend? Létezik egy kis könyvecske: Várandós mamák életmódja, étrendje, ebben vannak receptek, infok.
Amire én most odafigyelek, az a szénhidrátok mérsékelt bevitele, mert Petránál igaz nem volt terhességi cukorbetegségem, de a doki úgy ítélte meg, hogy kicsit magasabb az érték, és ezért diétára fogott (7,8-tól mondják egyébként terhességi diabétesznek, nekem 7,19 volt, tehát jóval alatta, csak az én dokim ezt túlságosan komolyan veszi). Szóval most jó lenne ha sikerülne 7 alatt megúszni, így - bár még messze van - már most kerülöm az édességeket. A többi szénhidrátot még nem mérsékelem, mert először elkezdtem erre is figyelni, és egy hét alatt lepergett rólam 1,5 kiló, amitől kicsit megijedtem (44,5 kiló lettem így), úgyhogy kenyeret, tésztát, ilyesmit azért eszem, amennyi kell, csak édeset nem. Úgyhogy szerintem ha erre odafigyelsz, meg a sok vitamindús meg rostokban gazdag kajára, meg fehérjére, akkor az jó.

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Hupsz!

Most vettem csak észre, hogy Bogárka vagy, nem Boglárka :-)

Írtam a pár hetes terhes és a legkorábbi terhességi tünetek topicba is, hogy csatlakozzon hozzánk, aki akar, ott elég ritkán jönnek-mennek a levelek.

Milyen alapítványt vezetsz? Persze nem sértődöm meg, ha nem akarod elárulni.
Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok.

En is irtam a legkorábbi terhességi tünetek topicba es ott latam eszt a topikot hogy ajaljatok. En most vagyon a 11 hetben es meg mindig faj a hasam es hanyingerem is van szinte egesz nap. A dokim aszt monta hogy nem adna semi gyogyszert amedig kibirom, de nem tudom medig birom meg.
A gond az mas, nem nagyon van etvagyam, nem kivanok szinte semit es ejszaka nem tudok aludni. Este 10 ora utan elkap az almosag es oljan 4 orakor ejszaka felebredek es nem tudok tovab aludni.
Nem tudjatok a hasunk hagy hettol kezd noni mert minta mar nagyobb lene.

Udv
Betty
gomboc
 
 


Szia Betty!

Üdv a topicban!

Nekem adott a dokim Pipophen tablettát (ha jól emlékszem a nevére), hasfájásra. Amolyan nyugtatóféle, azt mondta, hogy tuti elalszom tőle, ha egyébként nem szoktam ilyeneket szedni.
Mindegy, nem akarom bevenni, bármennyire is fáj a hasam. Rá van írva a papirjára, hogy terhességben csak kifejezett javallatra ajánlott!, de a Rendelő részben is ezt ajánlotta hasgörcsökre az egyik doki.

Velem is az a helyzet, hogy éjszakánként felkelek a hasfájásra és az émelygésre (órákig nem tudok visszaaludni). Nekem másfél hete van ez, de napközben már nem nagyon fáj, úgyhogy remélem már nem tart soká. (most voltam 5 hetes)

Nem tudom, hogy milyen alkat vagy, én nagyon vékony vagyok, és a hasam felpuffadása miatt (állítólag alhasi vérbőség van ilyenkor)már az 4. héten sem jön rám a nadrágjaim fele, bár természetesen azért még külsö szemlélőnek egyáltalán nem látszik. Több kolléganőmön látszott már a harmadik hónap végefelé, szóval valószínűleg nem hallucinálsz :-).

Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!
Nekem augusztus 19.en volt meg utoljara Kép Most 6 hetes terhes vagyok, es mar UH kepem is van a picurrol. Egy 7 mm petezsakot lattunk benne egy pici feher folttal.

Nagyon orulok ennek a topicnak, mert felek, hogy esetleg kimarad valami vizsgalat. Dokim meg nincs,mert az elozo tul penzehes volt, a masik meg felrekezelt. Felszedtem 15 kg, csomokban hullott a hajam. Most doki nelkul osszejott.

Nagyon orulok nektek!

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Szia Judit!

Nem szeptem 19-én volt az utolsó menszeszed? Vagy ilyen hosszú a ciklusod?

Azért hasznos lenne dokit választanod minél hamarabb, rengeteg jó orvos van, akit sokan dícsérnek itt a Babaneten. Merrefele laksz?

Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Öt hetes kismama vagyok, első baba lesz. Örülök, hogy rátok találtam! Az a problémám, hogy baromira félek, tele vagyok kétségekkel, de úgy látom, ezzel egyedül vagyok. Szerintetek normális, hogy mindenféle gyötrő gondolataim vannak?
Györgyi
gyike
 
 


Sziasztok!

Hú de sokan lettünk! Kép

Móni!
Egyáltalán nem titok, egy örökbefogadó szülőket támogató alapítványt vezetek. Felkészítő tanfolyamokat, szülőklubokat tartunk és egyéni tanácsadással segítjük őket. Úgyhogy sajnos ez egy olyan meló, amit már látványos pocakkal nem lehet csinálni. Mégis hogy nézne ki beülni 20 leendő örökbefogadó közé pocakosan...úgyhogy ezért sem akarom még mondani a kolléganőmnek, biztos nem örül majd neki, hogy kiesek egy jó időre.

Betty!
Én is viszonylag vékony vagyok, és kezdettől érzem a hasam nagyságát, de ez az elején, ahogy Móni is írta az alhasi vérbéségtől van, meg a progeszteron lazító hatásától.
Nekem Petrával a 12. héten emelkedett ki a hasam, ez azt jelentette, hogy már hanyat fekve is éreztem a kis dudort Kép

Györgyi!
Dehogy vagy egyedül! Én a másodikat várom, és szinte több a parám, mint először. Olyanok is eszembe jutnak, hogy mi van ha ..., amik Petránál nem is. Meg persze szoptatok, meg emelgetem a lányom, ez csak fokozza az aggodalmaimat. Remélem ha majd látom dobogni a kis szívét megynyugszom (persze csak egy időre, mert tudom, hogy minden időszaknak megvan a maga parája Kép ).

Üdv: Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Mzx!
Hosszuak voltak nagyon a ciklusaim, igy a szept.19 az elso nap volt. Budapesten lakom a XX.keruletben. Nincs veletlenul valamelyikotok tappenzen, szeretnem kiiratni magam, de nem tudom a menetet.

Gyorgyi!
En is tele vagyok felelmekkel, nekem is elso baba. Felek, hogy a doki minden vizsgalatot megcsinal-e, mindene kifejlodik-e, ...

Ugy nez ki, hogy sikerul dokit talalnom, a Del-pestiben. Ez kozel van hozzank, es most szult ott egy ismerosom.

Ti mikorra varjatok?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Ezvicc!

A táppénz menete nálam a következő volt két éve: a dokim írt egy olyan papírt a háziorvosnak, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, és vegyen betegállományba (persze nem voltam az, csak nem akartam napi 3 órát buszozni). Havonta kellett vinnem ezt a papírt, és így minden rendben volt.

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Bogarka!
Ez nagyon jol hangzik. Nem szeretnek cigifustben, stresszesen kihordani a babamat. Nekem mindennel fontosabb a csoppseg. A tappenzes papirt havonta kuldted be a munkahelyedre?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagyon megszaporodtunk!

Györgyi!
Én elhatároztam, hogy csak pozitív gondolataim lesznek a babával kapcsolatban, mert ha állandóan stresszelem magam, akkor az biztosan nem használ neki, így amikor bármi negatív az eszembe jut, akkor tudatosan mással kezdek foglalkozni.

Bogárka!
Igen szép feladat, biztosan nehéz lehet ezeknek a szülőknek, hiszen gondolom majd mindegyik örökbefogadott gyerek sérült valamilyen szinten érzelmileg.

Judit!
Ne aggódj a viszgálatok miatt, azt hiszem van itt a babaneten is valami terhesgondozási protokoll címen, ami az összes elvégzendő vizsgálatot tartalmazza, de úgyis megírjuk majd egymásnak, hogy ki min volt már, így a többiek is rá tudnak kérdezni a dokijuknál.
Én ma iratom ki magam egy hétre a nőgyógyásztól kapott papir alapján, majd elmesélem, hogy mi volt. bár gondolom nem bírálhatja felül a háziorvos a nőgyógyászt.

Egyébként július 3-án fogok szülni a számítások szerint :-)

A főoldalon jobb oldalt van egy ultrahangos vizsgálatokról szóló link, azon belül található egy olyan rész, ahol hétről hétre leírják, hogy éppen hogyan fejlődik a baba. Nagyon érdekes! Ahogy láttam, ha az első pár hetet gond nélkül átvészeljük, akkor már mindne kifejlődik, már csak nőnie kell.

Gyerekek!
Ugye mindenki feliratott az orvosával magának vitaminokat!? Judit, leginkább tőled kérdem, aki orvos nélküli egyelőre. (Bocs az aggódásért!) Én meglepődtem, hogy mennyi mindent kell szedni, bár Elevitet már nagyon régóta szedek, de emellé még felírt E vitamint, Ferrograd folicot (vas és folsav)és 500mg C vitamint, amiből akár 4-et is be kell vennem naponta, ha egy picit is betegnek kezdem érezni magam.

Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok,

En ma voltam megint a dokinal mert vetek megint vert mert nalunk az a gond hogy nekem a vercsoportom RH -negativ es a ferjemnek pedig pozitiv. Igyhat minden 4 heten kel menem vizsgalatra hogy nehogy valami baja legyen a babanak. Amiutan szulok pedig ha a baba pozitiv akor kel kapjak valami inyekciot.Holnap megyek az eredmenyert es remelem minden rendben lesz.

Iudit!
En utoljara a 9 heten voltam ultrahangon es nekem akor 3cm volt a petezsak es 2cm a baba.Miljen sokat no egy par het alat. Mar aleg varom hogy a 13 heten menyek megint hogy lasam menyit not.

Moni!
A vitaminokal kapcsolatban, en nem kaptam meg semien vitamint a dokitol pedig mar 11 hetes terhes vagyok.Ez baj hogy nem szedek semit?

Betty
gomboc
 
 


Betty!

Velem is ugyanaz a helyzet mint veled. Holnap leszek 12 hetes, és még két nappal ezelőtt is hánytam. A 8. héttől kezdve 2-3 naponta jön egy rókica. Da ha még csak ez volna a gond. Nekem sincs étvágyam, szinte mindentől undorodok. Nagy szenvedéssel gyűrök le néhány falatot, ami után gyorsan megéhezek, és máris hányingerem van. Megint kínlódva néhány falat, újra hányinger. Én is nehezemn bírom. Éjszakánként én is gyakran felébredek, legalább 8-10-szer, de szerencsére mostanában már rövid időn belül vissza tudok aludni. Régebben volt, hogy ilyenkor órákig csak forgolódtam.
Doki nekem sem mondott sok mindent. Nagyon sajnált, de gyógyszert nem tud adni, ezen túl kell lenni - mondta. Csak az tartotta bennem a lelket, hogy a 12. hét fordulópontot hoz. Nagyon remélem, hogy a héten már jobban leszek, mert ha nem, akkor a reményem is elszáll. És akkor nem tudom, hol lesz a vége.

Szia
Akiren
akiren
 
 


Betty!

Az elevitet én magamtól elkezdtem szedni, és mikor a dokihoz mentem az 5. héten, mondtam, hogy szedem. Azt mondta rendben. Hányingerre felírt MagneB6-ot, és azt mondta, hogy ez segít abban is, ha fájna a hasam, mert a magnézium görcsoldó. nem is volt semmi fájásom ez idő alatt.

Szia
Akiren
akiren
 
 


Betty!

Hát.. általában legalább vasat és folsavat fel szoktak írni tudtommal. De vannak közöttünk már nem kezdő kismamák is, ők biztosan jobban tudják.

Persze ha nagyon jó a vérvétel eredményed, akkor lehet, hogy nem kell, a doki reméljük csak okosabb nálunk. Nekem még nem volt vérvételem, az én dokim mindenkinek felír vitamonokat, aztán, majd legfeljebb azt mondja, hogy abba lehet hagyni.

Hú, de jó lenne, ha már túllennék én is ezen az első harmadon!

Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


En nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem majdnem egesz nap hanyingerem van es faj a hasam, eves elot es eves utan is. De ez mind semi raadasul meg szedulok is, peldaul ulok a gep elot es ecer csak erzem hogy szedulok, meg jo hogy nem alva kel dolgoznom mert akor nem tudom mit csinalnek.
Nagyon hamar elfaradok, ti hogy vagytok vele?
Ami meg az alvast ileti hat nagyon roszul alszom mar egy hete, minden ejszaka felebredek ugy 4 ora fele es mar nem tudok viszaaludni.
Eleg nehezen viselem pedig en szeretnek dolgozni vegig.

Betty
gomboc
 
 


Móni!

Úgy tudom, hogy az első harmadban vasat nem szoktak felírni, akkor még nem nagyon kell. Legfeljebb akkor, ha tényleg vészes a vérszegénység.. Úgy tudom azért nem szoktak vasat írni, mert az fokozza a hányingert.
Úgyíhogy ha szedsz, és nagyon hányingered lenne, kérdezd meg a dokit, hogy muszáj-e szedned, mert plussz inger nélkül is elég elviselni a hányingeres időszakot.

Szia
Akiren
akiren
 
 


Betty!

A szédülés attól van, hogy alacsony a vérnyomásod. Több vérre van szüksége a szervezetnek, de az csak fokozatosan termelődik, ezért lecsökkne a vérnyomás. Ettől szédülsz. Én is szoktam, de csak ha hirtelen felállok.
A fáradtság szintén ezzel jár. Több oxigén kell a vérbe stb. Úgy olvastam valahol, hogy már az első harmad alatt 30%-kal fokozódik a szív és tüdő munkája. Hát gondolhatod. Ha nem csinálsz semmit csak ülsz, a szervezetednek olyan mintha kocognál.
Én is fáradékonyabb vagyok, a 3-dikon lakunk. És nagyon szuszogva érek csak fel.

Szia
Akiren
akiren
 
 


Sziasztok!

Nagyon orulok, hogy megnyilt a topic, mar vartam, hogy valaki beinditsa ezt is!

Es annak kulon orulok, hogy Mzx is az Istvanban fog szulni valoszinuleg. Nekem is ott a dokim. Neked mik a hireid az Istvanrol? Nekem eddig csak super infok jottek vissza.

Hanyingeresek, hasfajosok!
Nekem az elso hettol kezdve vannak hasi gorcseim, de miota a dokim javaslatara elkezdtem szedni a MagneB6-ot, rengeteget javult a helyzet.
Hanyinger van, de megprobalom pozitivan felfogni a dolgot: igy legalabb tudom, hogy a kisbaba ugyesen teszvesz odabent.

Aludni en is kevesebbet tudok, de szerencsere tudok.

Ja, egyebkent ma zarom a 7. hetet, holnap kezdem a 8.-at. Negativ, onparaztato gondolataim nekem is vannak, de az majd elmulik szerintem, ha mar hozzaszokunk a terhesseg ritmusahoz, es ultrahangon megmondjak, hogy minden ok.

Sziasztok,
Vanda
vanda72
 
 


Ma voltam a piacon es hat nagyon elfaratam amire hazajottem. Igaz hogy a munkaba ulok de azert szoktam setalni sokat es hat othon is mindent en csinalok.
Gondolom azert is vagyok iljen farat mert nem tudom kialudni magamat.
Hat nagyon remelem hogy a 3 honap utan megszunnek a hanyingerek es ez a hasfajas.

Hello
Betty
gomboc
 
 


Sziasztok,
Nagyon örülök ennek a topicnak, ugynis teljesen kezdőnek érzem magam (első baba). 8/6 hetben járok, és sajnos nem kezdődött jól a terhességem.Mikor megtudtam hogy terhes vagyok, éppen influenzás voltam, szedtem lázcsillapítót is, amit nem kellett volna. Nagyon korai volt még akkor a terhesség, és az orvosom megnyugtatott hogy ilyenkor a "mindent vagy semmit elve " érvényesül. Aztán jött a következő: kb. három hetesen azt hittem hogy megjött a menstruációm, kész vége mindennek. Berohantam az orvosomhoz a kórházba, megnézett uh-al, és tessék megvolt a petezsák, korának megfelelő mérettel. Azóta a netet bújtam, hogy mi lehet ez a kis vérzés, amit mindenki csak kis barnázásnak hív..Orvosom azért elküldött betegállományba, sajnos így meg kellett mondanom a munkahelyemen, pedig még titkoltam volna.. A kis barnázgatás kb. másfél hétig tartott, egy-egy nap megszakítással. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, infoja, hogy mennyire veszélyes ez? MEkkora az esélye a vetélésnek, stb.. Hetente jarok uh-ra, egyenlőre fejlődik a csöppség, de tele vagyok kétségekkel...
Szóval Györgyi, egyáltalán nem vagy egyedül!!!!
Egyébként csak Elevitet szedek egyenlőre, és érdekes módon smmilyen hányinger reggelente. Csak evés után émelygek kicsit.

KÖszi ha vki tud segíteni,
Timi
splendida
 
 


Sziasztok!

Vitamin témához csak annyit (mint valamennyire tapasztalt Kép ), hogy alapból bőven elég a magzatvédő vitamin (én az Elevitre esküszöm), mást csak egyéb panaszoknál írnak fel, ahogy említettétek Magnéziumot görcsre, vasat pedig akkor, ha a vérképből kiderül, hogy kell. Nekem Petránál kb. 11. héten volt a vérvétel, és mikor vittem a leletet a dokihoz akkor írt fel Maltofer-folt (vas+folsav). Most persze meg akarom már kérdezni tőle jövőhéten, hogy vérvétel előtt ajánlja-e a vasat, mert most valahogy azt gonodlom, hogy a szoptatás és a pocaklakó együtt, talán többet kíván (meghát alapból is egy vérszegény alkat vagyok). De ahogy a dokimat ismerem, vsz. azt fogja mondani, hogy vigyem inkább be természetes úton ezeket, aztán majd ha a vérkép tényleg igazolja a dolgot, akkor felírja.
Na megyek, én is elég álomkóros vagyok, úgyhogy mot kihasználom, hogy Petra alszik.
Sziasztok!

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Timi,

nekem nem volt ilyen barnazgatos idoszakom, de ez az alacson progeszteron (azt hiszem) szintet mutatja, ami egyaltalan nem annyira gaz, mint ahogy hangzik. Rengeteg nonek van a terhesseg elejen, de meg soha senkirol nem hallottam, hogy el is vetelt volna. Ugyhogy nyugi, de azert pihenj es akkor nem lesz baj!!!

Egyebkent egyidosek vagyunk, en holnap kezdem a 8. hetet!!! Kép

Vanda
vanda72
 
 


Vanda,
Köszi a nyugtató választ, egyébként én is olvastam ezt a lehetőséget. De az orvos az elejen nagyon megijesztett mikor rákérdeztem. (bár hozzá kell tennem, elég parázós típus vagyok). Fura volt hogy ágyba parancsoltak, mikor előtte elég pörgös éeltet éltem..
Örülök hogy egyidős kismamákkal oszthatom meg gondjaimat..Kép

Bár annyira nem is kellene nyavajognom, nincs hányingerem, tudok aludni. De állitólag a rosszullét az csak most jön..

Timi
splendida
 
 


Timi,

Nem biztos, hogy rosszul leszel majd. En mar 1 hete nyavajgok a hanyingerem es tulzott szagerzekenyseg miatt es remelem, hogy a 12. het korul tenyleg elmulik majd. De a masik topicban, ahol szoktam irogatni a legtobb lanynak semmi baja, ugyhogy nyugi! Es a 29. hetes pocakos kolleganomnek sem volt egyetlen tunete sem, ami jellemzo lenne terhesseg eseten.

Parazni kar, majd akkor raersz, ha ott a gond a nyakadon!!! Kép Addi is fekudj! Es ha mar nincs ilyen barnazas es szepen no a baba, akkor nincs is okod semmilyen idegeskedesre!!!

Hol szulsz majd egyebkent?

Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok!

Olvastam, hogy valaki még rajtam kívül a Szent Imrébe fog szülni, de jóKép

Mzx
Te kérdezted, hogy miért voltam veszélyeztetett? A barnázgatás miatt. És itt ki is térnék arra, hogy bár sok olyan eset van, hogy nem történik semmi baj a barna váladék ellenére, de sokszor bizony a vetélés előhírnöke, vagy az elhalt terhességé. Senkit nem akarok ilyeszetgetni, de én pl. mind a két esetre jó példa vagyok, mert az első terhességemnél barnáztam, igaz nem túl sokat (olyan zöldes barnás cucc volt, bocsi), a lányomnál pedig szabályos alvadt daarbok jöttek ki, és kihordtam. De alacsony súllyal született, lyukas volt a méhlepényem, 2650 g volt, napra pontosan. És valszeg a vérzés az első 6-7-8 hétben a lepényből volt (ezek szerint). Mindez a szüléskor derült ki. A lányom egészséges volt meg van, de a szülészeten is és a gyerekorvos is folyamatosan azt mondogatta, hogy olyan, mintha korababa lenne. A nemi szerve is olyan fejlődési állapotban volt. Sajnos akkor nem jártam körül a témát, mert örültem, hogy megszületett, egészséges, hízik, ilyesmi. Most meg parázok mindenen, szerencsére olyan tünetem még nem volt, mint akkor.
Szóval lehetséges, hogy mindez az alacsony progi szint miatt volt, tehát nem igaz, hogy nem veszélyes. Idegeskedni miatta viszont fölösleges!

Lenocs
lenocs
 
 


Vanda,
A Szt. Jánosban fogok szülni, de az meg olyan messze van, nem merek én még ilyenre gondolni..KépMindenestere ott van az orvosom.

Egyébként emiatt vagyok én is veszélyeztett. A doki pont azt mondta nekem, mint Lenocs, h. lehet h. a vetélés előghírnöke.
Lenocs, neked meddig tartott ez a barnázás mikor a lányoddal voltál terhes? Végig feküdtél?
És mennyire kell komolyan venni ezt a fekvést? Úgy értem, muszáj lemennem sétalgatni néha mert ha meg nem mozgok, abból is baj lesz..
Egyébként a méhszáj közelében van a tapadás nálam, ez is okozhatja azt hiszem. Mindegy, egyenlőre várok, hétről -hétre követjük az uh-on..
Probálok nem idegeskedni.

Timi
splendida
 
 


Sziasztok!

Barnázgató lányok! Nem csináltatott az orvostok hormonszint-mérést??? Azt is vérvétellel nézik meg. Én pont az alacsony progeszteronszint miatt kaptam Duphastont (progeszteronkészítmény), nálam egyelőre semmi jele a barnázgatásnak. Mondjuk az én dokim nagyon alapos.

Gomboc, nekem is ugyanolyan tüneteim vannak, mint neked! Legrosszabbul az éjszakai több órás fentlétet viselem. Ma kiirattam magam egy hétre, a háziorvos nagyon megértő volt. A rendelője a másodikon van, mire felértem, azt hittem összeesem, és még 5 perc múlva is lihegtem. Mi lesz itt, ha már a pocak is nagy lesz?

Vanda! Az unokatesóm és az egyik barátnőm is azt Istvánban szült, nagyon jókat mondtak, és az Istvános topicban is csak dícsérik. Ott csak a csecsemősnővérkéket szidták. Állítólag van ingyenes terhestorna is náluk. Esetleg ott majd találkozunk :-).

Én nagyon vékony vagyok (168cm és az 50 kilót alulról súrolom), szóval ránézésre is felírta nekem a vastablettát..., lehet, hogy nem olyan kis nyamvadtaknak, mint én, nem is kell sedniük semmit.

Bogárka, köszi a tippet, megvettem a Terhesség hétről hétre, és a Várandós mamák életmódja, étrendje című könyveket. Tényleg jók.

Néha úgy érzem,hogy túl komolyan veszem ezt az egészet, és nem kellene nyavalyognom annyit, végülis ez egy természetes állapot. Ha nem tudnám, hogy mitől van, akkor valószínűleg fel sem venném, hogy egy picit émelygek, vagy nehezen tudok aludni. Ti nem mentek néha a saját agyatokra? Nem szeretnék teljesen beszűkült kismama lenni, aki mindenkit idegesít azzal, hogy csak a terhességről tud beszélni.. A párom már kezd kikészülni tőlem szerintem...

Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Amikor kiderült, hogy él a terhesség a sok alvadék ellenére, már nem kíméltem magam annyira. Volt négy nap, amikor azt hittem, már nem vagyok terhes, a doki nem látott az uh-n semmit. Én nem engedtem kikapartatni magam, hátha kiürül magától a méhem. Vártunk 3 napot, na addig hegyet másztam, stb, hogy ürüljön. Erre hétfőn kiderült, hogy mégis csak terhes vagyok, csak a doki a hátrahajló méhem miatt nem látta. Köszike, ha hagyom magam eü kapartatni, most nincs a lányom. Mindegy, ez különben jó kis rémtörténet, egy csomó fórumon elsütöttem. Ha feküdni kellett volna, akkor nem marad meg a hegymászás miatt.
Na, megígérem, hogy nem riogatok többet senkit! Ki kell húzni a 12. hétig, utána már nyugi van!
lenocs
 
 


Moni,
mindannyian ugyanannal a dokinal szultek? Azert ez elegge megnyugtato, hogy ilyen jo a korhaz, nem? Jol hangzik ez a kismamatorna, en is beneveznek ra szivesen. szerinted mikortol szabad es ajanlott arra jarni? Es mikor van egyaltalan?

Timi, szerintem az a biztos, amit a dokid mond es amit az ulltrahangon lattatok. Pihenni pihenj, ez nem kerdes, de szerintem nem ugy, hogy egesz nap fel sem kelsz. Nyugodtan setalj egy fel orat naponta, de ne lohalalaban, hanem kenyelmesen. Es ne bevasarloszatyrokkal a honod altt es a fuleden.

Lenocs,
igy utolag nem lehet tudni, hogy mit jelenthetett ez a lyukas mehlepeny? Meg sosem hallottam ilyenrol...

Vanda
vanda72
 
 


Vanda,

nem egy orvosnál szültek az Istvánban. 15-én megyek ultrahangra, majd akkor megnézem a kismamatorna kiírást, de nekem még biztos nem kell elkezdeni, csak most vészeltem át az 5. hetet.

valaki tudja, hogy mikortól érdemes kismamatornára járni?

Ha megírjátok, hogy ki mikorra van kiirva, és hol fog szülni, akkor megpróbálok valami táblázatot összehozni, mostmár elég sokan vagyunk ahhoz, hogy le legyen követhető.

Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Moni!
Koszi, hogy igy aggodsz ertem, de sikerult holnapra bejelentkeztem dokihoz. Lehet, hogy vegig nala maradok. Majd tole megkerdezem mit kell szednem, es remelem kiir vervetelre, es remelem a picurt is latom.
En junius 26ra vagyok kiirva, es egyenlore ugy nez ki, hogy a Jahn Ferencben szulok, de ez holnap kiderul.

Gomboc!
Ugyanazok a tuneteim, mint neked: egesz nap hanyingerem van es faj a hasam, eves elot es eves utan is. En olyan sokaig vartam erre a babara, hogy mar szinte orulok, hogy hanyingerem van. Ez persze csak vicc, de tenyleg, igy legalabb erzem a terhesseget

Lenocs!
Te kihez jarsz a Szent Imreben? En oda jartam Dr Rakoczihoz, de sajnos nekem nem lett volna ra penzem, igy mas dokit kerestem. Kivancsi vagyok, hogy a Te dokid kozolt mar valami tarifat? Bocs, hogy igy megkerdeztem, de nagyon erdekel, mert nekem nagyon tetszett a korhaz.

Holnap remelem kiirnak tappenzre, es akkor surubben tudok jonni.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok lányok!

A babát júli elejére várjuk. Nagyon nehéz elképzelnem az egészet, hisz a létéből még semmit nem érzékelek. Sajnos a parás gondolataim baromira önzőek, és ezért rohadtul szégyenlem magam!!!!! Elsősorban nem az aggaszt, hogy a babával mi lesz, hanem az, hogy velem mi lesz! Hogyan fogom feldolgozni, hogy az életünk gyökeresen megváltozik? Hogyan fognak kialakulni érzelmeim egy ma még nem létező emberke iránt? És ehhez hasonlók... Szörnyű vagyok nagyon? Jaj! Készen vagyok saját magamtól!

Én nem vagyok rosszul, annyi, hogy állandóan szédülök, és bruti fáradt vagyok. Lehet, hogy ezután kezdek majd el hányni? Most a 6. hétben vagyok.

Györgyi
gyike
 
 


Olyan boldogsag fogott el. Biztos a hormonok miatt van. Varom a reggelt az uj doki miatt. Nagyon kivancsi vagyok

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Móni!
Jó ötlet a táblázat Kép. Számításaim szerint június 24-re leszek kiírva, a Szt Imrében fogok szülni, és ha beleírod a nagytesókat is, akkor van egy 2003. június 27-én született Petrám Kép

Lenocs!
De jó, hogy Te is sztimrés vagy! Kép Ki a dokid? Ott szülted a lányodat is? Én 9 éve Balogh dokihoz járok, imádom, nála szültem tavaly, és nagyon-nagyon jó volt. A kórház is szép, szuper, viszont mivel nagyon felkapták, a gyermekágyas osztály igencsak leterhelt, így a csecsemősökre nem igen lehet számítani. Persze most már ez nem lesz gond, de tavaly az első két nap rémálom volt Kép

Györgyi!
Nem biztos, hogy fogsz hányni! Nekem Petrával még egy émelygésem se volt. Most néha érzem a gyomrom, de inkább csak akkor ha nagyon fáradt vagyok.
Érzelmek? Szerintem arra van a 9 hónap, hogy kialakuljanak. Mikor Petra megszületett egyáltalán nem éreztem azt, hogy most találkozunk először, és most kell elkezdeni megismerni, megszeretni egymást. Ez már sokkal korábban kialakul. Onnantól, hogy megérzed a kis kalimpálásait, hidd el minden megy majd magától Kép.
Az életformának meg nem kell gyökeresen megváltoznia, legalábbis nem kell feltétlenül így érezni. Nekem annyian mondták anno, hogy mennyire más lesz, meg mennyi mindentől megfoszt majd, de én valahogy nem így álltam hozzá. Persze, rengeteg kötöttség, de hát mellette meg annyi örömöt ad. Szóval tényleg más, de nem feltétlenül rosszabb! Hozzáállás kérdése.

Üdv: Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Sziasztok!

Most így néz ki a táblázatunk, várom a többi adatot.


<pre>
név azonosító szülés ideje kórház baba neve
Bogárka Bogárka75 2003. június 27. Szt. Imre Petra
2005.június 24. Szt. Imre
Akiren Akiren 2005. május
Lenocs Lenocs 2000. Szt. Imre kislány
2005. június Szt. Imre
Betty Gomboc 2005. május
Judit Ezvicc 2005. június 26. Jahn Ferenc
Györgyi Gyike 2005.július
Vanda Vanda72 2005. június István
Timi Splendida 2005. június Szt. János
Móni Mzx 2005. július 3. István

</pre>

Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Szia Móni!

Szülés várható ideje május 24. A Péterfy utcai kórházban fogok szülni előreláthatólag. Még nem tudom, hogy fiú lesz-e vagy lány, de egyenlőre fiú nevem van: Dániel. (Bár ezt úgy látom nem írod, de lehetne beszúrni egy oszlopot, hogy ki milyen nevet szeretne a babájának Kép )

Akiren
akiren
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: