Új privát üzeneted érkezett!

Minyu!

Nagy-nagy gratula!

Jó egészséget és sok tejcsit!

Külön grat a császár utáni természetes szüléshez!

Kép
ildikó74
 
 


Kriszta! Tudsz Minyuékról vmit? Jól vannak? Mikor engedik őket haza?
szilbee
 
 


Mi is gratulálunk Minyuéknak!
Jó egészséget kívánunk nekik!!!

Kép
tikó
 
 

 
 

FRISS INFOK MINYUEKROL:

MA HAZAMEHETNEK!!!!!!!!!! :D :D

Szilbee :)
Gratulat koszonjuk.
Minyuek remekul, en mar csak superwomannek hivom :D Tejcsi beindult, Csongor baba ugyesen szopizik, kerek lett a vilag!

Pusz
K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Jajj de jó!! :lol: :lol:

Pusszantjuk! De ezt már lehet otthon a neten nézheti meg! :D

Kriszta! Köszi mégeccer! De ne tünj már el megen, jó?! :D
szilbee
 
 


Hahó!

Hát a lényeget Krisztám megirta :) Azérta superwoman nagy-nagy tulzás, most a baby-blues és a kialvatlanság miatt a világ sem olyan kerek, dehát evvan. Szülés-sztori már készülöben, de egyelöre igyekszek minél többet aludni.
A szülés tényleg gyors volt, bár amikor irtam kedden, akkor már voltak 5 perces keményedések + pici görcsök, csak azt hittem, elfog múlni, mert volt igy párszor az elmúlt hetekben.

2 gyors kép ide is + az értesitönk:
Kép
Kép

Ovisoknak nagy drukk! (mi még várunk vele, Nándorom tegnap belázasodott :( Megint mandula, pedig még el sem kezdtük az ovit...)
Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Hahó!

Hát a lényeget Krisztám megirta :) Azérta superwoman nagy-nagy tulzás, most a baby-blues és a kialvatlanság miatt a világ sem olyan kerek, dehát evvan. Szülés-sztori már készülöben, de egyelöre igyekszek minél többet aludni.
A szülés tényleg gyors volt, bár amikor irtam kedden, akkor már voltak 5 perces keményedések + pici görcsök, csak azt hittem, elfog múlni, mert volt igy párszor az elmúlt hetekben.

2 gyors kép ide is + az értesitönk:
Kép
Kép

Ovisoknak nagy drukk! (mi még várunk vele, Nándorom tegnap belázasodott :( Megint mandula, pedig még el sem kezdtük az ovit...)
Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


oooooopsz, bocs, 2x ment 8) :oops:

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Minyu!
Mégegyszer gratulálok,nagyon szép kisbaba Csongor!

Mirtill elment ma oviba,igaz szombatra tiszta takony lett.Nincs láza így ottmaradhatott.Ma viszem a 3éves státus vizsgálatra majd megvizsgála a dokinéni.
Nem szívesen ment és nem is akart ottmaradni.Majd fél egyre kell menni érte már alig várom!
Nagon furi egyedül itthon lenni.
Lehet hülye vagyok de már bőgtem egy jó nagyot(nem a gyerek előtt)és olyan gyomoridegem van,hogy folyamatosan a wc-re járok!

Meg volt szombaton a szülinapi buli igz akkor volt a legrosszabbul és nem is sokat aludt de azért jó volt.
Képeket mellékelem!

Sokára lesz már fél 1!!!

Sziasztok!

Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Mirtillnek, és Annának utólagosan is nagyon boldog szülinapot!
Szép ez a torta :)

Minyu! Mégegyszer gratula, nagyon szép baba, és milyen nagy!
Pihenj, ha tudsz!

Ovi: nekünk nincs konkrét nap, hogy mikor kezdjük. Szép lassan, fokozatosan. Hetente többször bemegyünk, játszik kicsit, ismerkedik az óvónénikkel, többiekkel. Napocska lesz a jele. Egy kis gondom van csak, nem abba a csoportba került, amit először megbeszéltünk. Végülis az egész oviba csak két vegyes csoport van, és nyitva van a gyerekek bármikor átmehetnek egymáshoz. Csak ez a csoportszoba galériás, és félek, mert meredek a lépcső. Meg idáig végig azt beszéltük ki lesz az óvónéni, és most másik lesz végül.

Na eldugulok. Ovisoknak sok sikert, és várom a beszámolót az 1. napokról! :D

Kép
patrisa
 
 


Minyu,
Csodaszép a kislegény! És Nándi hogy viseli? Írj magatokról majd, ha tudsz! és még egyszer gratula a természetes szüléshez!

Patrisa,
nekem is napocska volt a jelem :D

Mi sajnos visszamondtuk ma az ovit, fáj a szívem, mert mint megtudtuk 73 gyerek közül 20-at vettek fel. egyik szemem sír, a másik nevet. Remélem találunk neki Csíkszeredában is jó ovit. Az vígasztal, hogy most azt mondja nem akar ovis lenni.

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy én is ritkán jövök! :oops:

Gratulálok Mirtillnek szülinapja alkalmából!

Minyu!
Nagyon gyönyörű kisfiad van! Jó egészséget nektek!

Nálunk is megkezdődött az óvoda. Kicsi pityergés reggel, délután meg alig akart hazajönni!
Remélem, hamar belerázódik majd!

Kép
kajla
 
 


Köszi mindenkinek!

Na meg volt az első nap.Azt mondta az óvóéni,hogy nem volt vele semmi gond.Evett elég jól,Az udvaron elesett akkor kicsit pityergett.Ami bosszant,hogy tiszta takony és kivitték rövidnadrágba.Elég hűvös volt és benn sincs túl meleg.Amikor mentem érte jég hideg volt a keze,lába.Mondta,hogy kinn is fázott.Ha eddig nem volt lázas most az lesz! :twisted:

Voltunk ma tanácsadáson.Minden okés,a torka kicsit piros.12,6kg és 101cm.Mértek vérnyomást is,kicsit magas 110/81,a pulzusa 130.Enyhén stresszes volt!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Köszönjük a gratukat. :)
Nándi aranyosan fogadta, nagyon gyengéden simizte (pedig nem is nagyon mondtuk, hogy még törékeny, valahogy mégis érezte) Sajnos szombatra belázasodott, megint mandulagyulladás, igy "karanténba" küldtük a nagyikhoz. Megszakad a szivem, hogy egyrészt "lepasszoltuk", másrészt a beteg nagyfiam mellett nem én vagyok. Remélem, nem viseli meg túlzottan.

Ovisoknak megy a nagy drukk!!!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu! Nagyon édes Csongi! :D

Hát én is így éreztem, ahogy te, mikor Levente karanténba került 2 hétre a himlő miatt. Nagyon rossz volt. :(

Mirtillnek! Nagyon boldog születésnapot!

Nálunk ovi első nap megvolt... Jó volt! Holnap ott eszik és alszik... Kíváncsi leszek, hogy mit szól hozzá.

Ildikó! Levente másfél hónap alatt megen nőtt 2 cm... most 103 cm. A végén még kosaras méretű lesz. :|

Ja tényleg... Levente jele a léggömb. 8)
szilbee
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem, régen írtam, de azért sokszor olvastalak benneteket!!

Először is: Ritának és Minyunak gratulálok a kicsik érkezéséhez!! Remélem minél hamarabb kialakul mindenkinél a napirend, és a tesók hamar összeszoknak!!!

Nálunk is volt 3. szülinap, 2 hete, hétfő óta pedig ovis a nagyfiam. Hétfőn, kedden 11-ig volt, az nagyon jól alakult, mert reggel egy perc alatt otthagyott, és amikor mentem érte, nem akart még eljönni. Csak hát, ma már egésznapos. Most én is nagyon szenvedek, hiába van velem Kitti, egyfolytában agyalok..Várom hogy 3 óra legyen.
Itt is van azért bosszantó dolog, hiába aranyosak nagyon az óvónénik, azért az nem tetszik, hogy 11-kor a tűző napon sapi nélkül van a fiam. Biztos enyhébb már a nap, de én azért féltem.

Szülinaposoknak is gratula, mindenkinek jó ovizást, babázást!!

Puszi: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Zsu! Én is úgy vok mint te. Alig várom a 3órát és iszonyat aggódom... hogy jól érzi e magát, tudott e aludni.. stb.stb... Már sütöttem neki almatortát is, hogy lefoglaljam magam míg a kisebbik alszik... de! Már csak 2 óra 45 perc! 8)
szilbee
 
 


Szilbee, Zsu!
Felétek nem szólnak az oviban, hogy mivel ti otthon vagytok a kistesóval, így nem legyen egész napos. Felénk kimondottan kérik, hogy, ha otthon van anyuka, akkor csak félnapos legyen a gyerkőc. Vagy ennyire kevés a gyerek? :shock:

Kép
patrisa
 
 


Patrisa! Nálunk nem szóltak. Mondjuk úgy volt, hogy majd apjuk jár érte, mert direkt ezért is választottuk a munkahelyéhez közeli ovit. (Később, mikor már én dolgozom, már ki is fogjuk sajna használni ezt a lehetőséget maradéktalanul. :?) Levente csoportja 25 fős lesz a beszoktatások végére, úgy tudom. Szóval nálunk nincs gyerekhiány... sőt!
szilbee
 
 


Sziasztok!

Van egy lélegzetvételnyi időm, benéztem és mit látok???
Minyu, hatalmas gratula!!!! Még épp elötte MSNeztük. Csak nem bejött az ajánlatom :wink:

Andris is elkezdte az ovit, reggel sírás, du. "maradjunk,még játszom" De nem csodálom, sokan nem jártak bölcsibe és azokat úgy kell levakargatni anyukáról.Ezt az alaphangulatot pedig Ada is hamar átvette. Remélem jövő hétre elfelejtjük.
Andrisék csoportja is a max 25 fő, ebből 18 pasi!!!!! Szegény ovónénik :(

Most rohanok, próbálom utolérni a lakást, mert az is szalad :D

Kép
flocika
 
 


Floci :)
Jaja, azok a jóslók mégsem jóslók voltak :) Lépcsözést kihagytam, de elözö este volt szereti-szereti apával. (aznap este már nem futotta szusszból, inkább a kórházba mentünk :lol: )

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom az aggódó anyukák klubjához! :D
Mirtill tegnap és mai is sírt.Ma fog először ott aludni és én nagyon ideges vagyok!Fél 3-ra kell érte menni már alig várom.
Nem szeret oviba járni,de remélem ez hamarosan megváltozik.
Elég nehezen ismerkedik és szerintem ez a baja.Nincs kivel játszania.
Az óvónéni mindig rábízza a nagyobb gyerekekre de úgy látom,hogy a nagyobb gyerekek nem szívesen játszanak a kicsikkel.
Nagyon sajnálom szegényt de nem tudok mit csinálni sajna.Jövő héttől már megyek dolgozni!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Minyu! Rita! Tegyetek már képeket a picúrokról!!!! plííííz!

Nálunk a tegnapi aggódásom (szerencsére) fölösleges volt. Azért mondjuk éreztem Leventén egy kis neheztelést, hiszen azért tudja jól hogy Dáviddal én itthon vagyok. De csaptunk egy nagy táncos bulit kettesben és minden rendben volt. :)
Azért ez elég tanulságos volt... Ki kell találnom, hogy mi legyen az a napi szokásunk, amit csak mi ketten csinálunk. Az esti fürdetés és olvasás kilőve, mert azt apja stipis-stopizta le... De majd agyalok és kitalálok vmit.
Ma ovi után megyünk vonatokat nézni, az már biztos. 8)
szilbee
 
 


Sziasztok!

Hál istennek jól alakult a tegnapi egésznapozás az oviban. Azt mondták nehezen aludt el, de aztán ébreszteni kellett. 3 órakor sem akart hazajönni...Akkor mentek volna ki ugye az udvarra. Nagyon aranyosak voltak, amikor odaértünk, akkor jöttek ki a kicsik az ebédlőből, kettesével, kézenfogva, fülig maszatosan minden gyerek.

Patrisa!
Nálunk sincsenek kevesen, 27-en lesznek, pedig ez egy kis falu. Itt valószínűleg tudják, hogy nem szólhatnak ilyen miatt.

Ildikó!
Sajnálom hogy nem indult nálatok zökkenőmentesen a dolog, de bizti meg fogja szeretni Mirtill is az ovit!!

Szilbee!
Akkor te is feleslegesen aggódtál! Én is közös programokat akarok a gyerkőccel, de a kettesben dolog nem nagyon megy. Ma viszont rögtön ovi után megyünk strandra!! Vonatnézegetés nálunk is bejönne, Krisz imádja őket. Nagy Thomas rajongó..

Szép napot mindenkinek: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Ma voltunk benn 1,5 órát. Szörnyű volt, én már most útálom. Elég volt amit láttam, és még miket hallok barátnőmtől, akik oda járnak már 3. éve. Tegnap az egyik új kiscsoportosnak nekiment egy nagyobb fiú, úgy, hogy felrepedt a szája. Ma a szemem előtt rúgdosták egymást gyomorszájon.
Vani végre próbált kicsit játszani. Homokozott, mire odajött egy kissrác, és kiborította a homokot. Én próbáltam megmagyarázni szépen, hogy nem kellett volna, mire ő mellém köpött. :shock:
Annyira durva dolgok vannak ott. Ahogy hazajöttem, bőgtem is egy jót. És az biztos, hogy nem fogom tudni Vaninak azt mondani, hogy milyen jó az óvoda. Pont ezekért hagytam ott az óvónőképző fősulit. :?

Akik ügyesen beszoktak, azoknak nagy-nagy gratula.

Vanessza ma már elmerészkedett tőlem 5-6 méterre. :)

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Mirtill tegnap elaludt az oviban.Kicsit nyekergett,hogy nem akar aludni.Mondta az óvónéni,hogy akkor csak pihenjen és mire elolvasta a mesét már aludt is.
Ma már nem csak pityergett hanem ordított.Nagyon sajnálom de muszáj otthagynom. :(
Remélem mielőbb talál barátot és jobban fogja magát érezni!
Egyáltalán nem mesél semmit az oviról és ez aggaszt egy kicsit.
Az óvónéni szerint azért nem mond semmit mert előbb még megpróbálja feldolgozni magában a dolgokat és majd aztán mesél!Hát úgy legyen!

Viszont ami a nagy félelmem volt az az evés.De szerencsére mindent megkóstol és elég jól eszik!Legalábbis nekem ezt mondják!De biztosan így is van!

Hétfőn már megyek dolgozni és nem tudok majd érte menni.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


ildiko :)
szerintem az nagyon jó, ha már ott alszik! Valahogy nekem ez a bizalom jelének tünik, bár lehet, hogy tévedek.
Nándi a bölcsinél tavaly még pár hétig sirt reggel, vagy legalábbis nyüszögött, már mikor kocsival befordultunk az utcába. Igaz, az ugye 1 éve volt, azóta már okosodtak 1 évet :)

patrisa :)
nagyon sajnálom, hogy ilyen negativ élményeitek vannak. Az óvónénik nem figyelnek ilyenkor, mikor rugdossák egymást? :roll:

szilbee :)
ez a közös progi jól hangzik, pl közös rajzolás, vagy festés, gyurma, lego? vagy ilyenek nem kötik le?

Ma hozza Csabim Nándit haza. Jönnek a kemény napok, nagyon félek, hogy féltékeny lesz :cry: De remélem, hamar átvészeljük az elsö kemény idöszakot.

Hrk :)
nálatok mi újság? Zalán hogy fogadta Csanádot?

kép:
Fintorgós:
Kép

A két kispasim:
Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu! Hú de hasonlítanak! :D

Ááá ne félj, hogy féltékenység lesz. Egyáltalán nem biztos az. Mi úgy csináltuk az 1. találkozásnál, hogy "hozott" Dávid Leventének ajándékot, aztán persze fordítva is... Levente is megajádékozta csak úgy formálisan a tesóját. Jó volt. Aztán elkezdtek együtt játszani... Legalábbis Levente próbálta Dávid kezébe nyomkodni a játékot, amit Ő kapott az öccsétől.
szilbee
 
 


Patrisa,
Ez tényleg nem hangzik túl jól :(

Minyu,
Naggyon hasonlítanak egymásra!!!! Zalán aranyos, kedves vele, csak néha jól megsimizi, meg húzogatja a fejét, stb. Nem szabad egyedül hagyni őket, de tök aranyos, puszikálja, meg ha sír, akkor énekel neki, beszél hozzá. Ugyanazokat mondja neki, amiket tőlünk hall. Nagyon büszke rá, a játszón, ha vki benéz a kocsiba, spurizik és rögtön simogatni kezdi a kicsit. Ajándék nálunk is volt, cska 3 napos késéssel, mert elfelejtettük :oops: De jól jött ki, betettük a bölcső mellé a földre, ráírtuk, hogy Zalánnak Csanádtól sok szeretettel, és hagytuk, hogy megtalálja. Nagy volt az örömködés :D Azért féltékeny rá nagyon, a cumi után, meg a köldökápolás után most orrsziporszívózni kell őt is, meg pocakmasszázsolni 8) Most már abbafejezem, mert hajnalig tudnék itt ülni és mesélni...

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Szilbee :)
ajándék nálunk is volt, örült neki, most is mondja, hogy a kisházat a kistesó hozta, de ennyi. Csongival nagyon aranyos, óvatosan simizi, óvatosan ad neki puszit, velem viszont elég kiméletlen. Nem fizikailag, hanem lelkileg. Szinte egész nap hisztizik, semmi sem jó, és egyelöre nem találjuk sem a megfelelö hangnemet sem a módszert, amivel kezelni lehet. Elterelni nem lehet a figyelmét, ha nem szólunk rá, az sem jó (nem akarom teljesen szabadjára engedni, nem vagyok hive a mindent ráhagyunk taktikának) szóval egyelöre kinlódunk... :roll: (most ez a dögmeleg is betesz, mert nem mehetünk ki nappal, annyira meleg van és ezt nem nagyon érti meg. Odakinn még csak-csak elvagyunk)

na, nem negativkodok tovább. Pusz mindenkinek

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok

Minyu!
Épp pár napja akartam írni neked, hogy lehethogy nem lesz féltékeny Nándika a kistesóra, hanem esetleg veled lesz más. És látom bejött (sajna). Nálunk is hasonló volt a helyzet, nem fogadott szót, rohangált, tudomást sem vett rólam, én meg jó sokat bőgtem miatta. :cry: A barátnőméknéál ugyanez van most. Lehet hogy ezután majd néha féltékeny is lesz, de ahogy ez az időszak, úgy majd az is elmúlik. Ne szomorkodj, fel a fejjel, a tesók szeretni fogják egymást, És a "nagyfiad" is visszatalál hozzád!!

Patrisa!
Gondolom, hogy kivagy az ovi miatt. Nincs más óvoda nálatok? Figyelhetnének jobban azok az óvónők!!

Ildikó!
Sajnálom hogy sírt a kislányod, remélem minnél hamarabb megszereti az ovit, vagy talál barátot.

Amúgy Krisz sem nagyon mesél, kerek perec kijelenti, hogy: nem akarom elmondani. De haza továbbra is nehezen indulunk el, mindig maradni akar játszani. Remélem így hétvége után sem lesz gond, és szívesen megy majd reggel.

Jó éjt mindenkinek!!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

El vagytok veszve! Mi újság az oviban? Nálunk csütörtökön volt szülői. Olyan furcsa volt ilyenre menni. :)

Pénteken vadasparkoztunk, kihasználtuk, hogy még jó idő volt. Olyan gyorsan bejött az ősz, rossz ez a hideg.

Kajla! Ha jól emlékszem Te meséltél a Helen Doron nyelvoktatásról, hogy fogtok járni. Jártok? Milyen a tapasztalatod róla? Én most nagyon gondolkozom, hogy elkezdjük-e, mert indítanának egy csoportot itt is.

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Patrisa!
Nekünk szerdán volt szülői.Sok mindent elmondtak,mindenki bemutatkozott és olyan jól elbeszélgettünk,hogy több mint 2óra volt a szülői.

Mirtill el van az oviban nem mondom,hogy imád járni de azért el van.Okt.3-án lesz az oviban Mihály napi vásár arra készülnek.Még csak a héten kezdték el tanulni a műsort de már elmondja az öszes mondókát.A dalokkal nincs gond mert a Zeneoviról mindegyiket megtanulta.

A változatosság kedvéért tegnapra megint tiszta takony lett.Adom a homeos bogyót és a C-vitamint.Láza nincs,jó a kedve is.Majd meglátom reggel milyen állapotban lesz és eldől megy-e oviba.

Ami nagy fejtörést okoz a kakálása.
Amióta nincs pelus mindig visszatartja.Pedig ha kakál még mindig csak a pelenkába hajlandó de nem is csinálunk ebből gondot mindegy mibe csak kakáljon.De így is csak 3-4naponta van széklete és akkor is sírva.
Mindig eszik joghurtot,almát,barackot és iszik mindennap rostos gyümilevet.És ennek ellenére sem kakál.
Már adok neki Laevolacot de eddig hatástalan volt.A héten volt széklete hétfőn és pénteken.De pénteken is úgy,hogy 2napja adtam a hashajtót és kapott egy glicerines kúpot.Nagyon sírt szegény,annyira sajnáltam de végül sikerült.
Azóta megint semmi.Pedig eszik is jól.
Felhívtam a dokit még pénteken azt mondta,hogy adjak kúpot és utána 3naponta Laevolacot addig amíg be nem áll normálisra a széklete.
Ma adtam neki de eddig nincs eredmény.
Van vmi ötletetek mit lehetne csinálni?Már tiszta idegbeteg vagyok miatta.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


ildiko :)
sajnálom a kakagondot. A Laevolac homeopátiás szer? Mert ma emlitette a védönö, hogy majd ajánl egy homeós szert, mert nálunk is hasonló a gond, igaz, minden este van széklete, de napközben nem hajlandó kakálni, látszik, ahogy visszatartja. Jövö héten szerdán megyünk tanácsadásra, azt mondta, akkor majd megbeszéljük a dokinénivel is ezt a kakadolgot.

Mi holnap kezdjük végülis az ovit, a héten még lesz segitségem beszoktatni Nándit, utána már ritkábban tud jönni anyu, igy nem húzzuk-halasztjuk a dolgot tovább. Kicsit tartok töle, hogyan fog reagálni, ma mindenesetre mosolygósan beszélgetett az óvónénivel.

Kép róluk (simizös-a pusziról általában lemaradok fotóügyileg):

Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!
Szeptembertől sok helyen újra indul a Süni zenebölcsi-zeneovi. Várlak Titeket szeretettel!!!!! Részleteket, helyszíneket a www.sunizene.hu címen találtok.
Szép estét. :)
Nóri
norkini
 
 


Minyu, boldog névnapot! :D
Aranyosak a fiúk!

Vanit ma először hagytuk ott 1 órára. Az apja hagyta ott, én nem bírtam volna. Azt mondják sírt, keresett minket. Amikor mentünk érte az udvaron pityergett az óvónéni mellett. :cry:

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Minyu!
A Laevolac nem homeos gyógyszer csak sima gyogyi.
Nekem a laparoszkópiás műtéteimnél ezt adták hashajtásra a beöntés helyett.De kis mennyiségben csak lazítja a székletet.
Mirtill tegnap is csak kúppal kakált de előtte akkora hisztit levágott csak ámultam.
Elég kemény volt a széklete ami fura mert kapta a hashajtót.Nagyon tanácstalan vagyok,nem tudom mit kellene csinálni.
Nem kaphat mindig kúpot mert hozzászokik.
Pénteken megyünk az endokrinológiára megpróbálom megkérdezni az ottani dokinőt.

Patrisa!
Miért csak egy órára hagyjátok ott Vanit?
Mióta jártok oviba?
Én nem vagyok híve annak,hogy elhúzzák a beszoktatást de szerencsére az óvónénik sem.Szerintem jobb ha otthagyod reggel és pár napig ebéd után aztán pedig délután mész érte.
Mirtill is szokott sírdogálni de addig tart amíg elmegyek.Mindig csinálnak vmit így nem jut ideje sírni.

Mától szabin van mert nem vittük az orrfolyása miatt.Mivel pénteken Miskolcra megyünk orvoshoz nem akartam,hogy még benyeljen vmit. A héten itthon lesz de hétfőn már megy!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


patrisa :)
köszi :)

Mi ma voltunk elöször oviban, fél órát voltam benn vele, aztán otthagytam. Nem tudom, sirt-e (megbeszéltük, hogy úgy lesz, mint a bölcsiben volt, ö játszik a kispajtásokkal, aztán majd megyek érte) 1 óra múlva mentem érte, de annyira elmélyülten festett, hogy nem mentem be a csoportszobába, hanem kinn a folyosón vártam még fél órát (ekkor fejezték be) Holnap már délelött ott marad :)

Nekem sajna begyulladt az egyik cicim, holnap van jelenésem a dokinál, de valszeg el kell kezdeni az antibigyót, mert tegnap is és ma is nagyon felszökött a lázam.

ildiko :)
akkor majd ha meglesz a homeós szer neve, majd megirom, hátha segit nektek is.

pusz mindenkinek

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!
Én is kívánok boldog névnapot!

Ildikó!
Dokinéni nekünk a sárgabarackot, müzliket, babot, borsót, kukoricát, barna kenyeret ajánlotta székletlazítónak.

Nálnunk sem divat a nyújtott beszoktatás. Szerintem fontos, hogy az anyukákról az sugározzon, hogy megbíznak az óvónőkben, akik aranyosak, kedvesek és ...(mégha nincs is így!!!)

Kép
kajla
 
 


Ja még azt is akartam írni, hogy Regi is sokáig nem akart bilibe, WC-be kakilni, de aztán (ez már tudom, hogy írtam!) a "Nicsak, ki beszél még!" filmből bevetettem a "Klotyó Manós" dolgot és azóta nincs gond! Szóval, Klotyó manó a WC-ben lakik és mindig várja, hogy Regi pisiljen vagy kakiljon, akkor örül, táncol, énekel, fütyül! :lol:
Mikor kakil, mondogatja is: "hallod, anya, hogy énekel Klotyó manó"!
Nálunk ez jött be, tudom, hogy hülyén hangzik, de már mindent megpróbáltunk, ki gondolta, hogy ez lesz a nyerő!?

Kép
kajla
 
 


Patrisa!
Igen, mi járunk HD-s angolra, mivel már ez a második év, nem is vagyunk benn a gyerekekkel. Kint ülünk a "váróban" és hallgatjuk, ahogy beszélnek, énekelnek, játszanak! Nekünk bejött! És miután Regi elég félénk gyerek volt, neki jót tett, hogy ez is egy közösség, ahol szerteik egymást!
Túl vannak a szineken, számokon, néhány gyümölcs nevén, alapvető igéken (ül, áll, énekel, eszik...), most az "igen-nem" tanulása megy. Folyton mozognak, rajzolnak, esznek, így a tapasztalat is beépül a tanultakba. ( piros a cseresznye, hangos a motor, szeretem a banánt, nagyot lépünk, kicsit ugrunk...)
Szóval jó kis csapat, ügyesek, Regina mindent ismétel, amit Dóri kimond, játszanak varázslósat ( imádom, ahogy próbálják mondani, hogy abraka-dabra, hókusz-pókusz, persze angolul), meg még ki tudja mi mindent! :lol:
vannak próbaórák, amit meg lehet nézni, aztán dönteni!

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

Minyu!
Jobbulást neked!!

Hát, látom nem vagyunk egyedül a kaki gonddalk. Nálunk régen ez nem volt probléma, a bilizés is így kezdődött, először mindig csak a kaki ment bele. Mióta megszületett Kitti, azóta vannak gondok. Örülök ha 4-5 naponta kakil. Gondoltam hogy talán lelki eredetű a dolog, már csak azért is, mert aztán elmúlt. Nemrég viszont újrakezdődött. Ezt meg persze lehetne az ovira fogni, bármennyire is szereti Krisz, azért ez nagy változás az életében. Nálunk a Laveolac csak akkor hat, ha jó evőkanálnyit rakok egy kis teába. De van hogy mellett ezsünk még tejfölt, vagy joghurtot, gyümölcslét. Így is előfordul hogy nem hat. Néha csinálok Krisznek pattogatott kukoricát, mert őt az is meghajtja. Amúgy ő sokat iszik, mindennap eszik gyümölcsöt, általában ivójoghurtot is, úgyhogy ez oké nálunk, de mégis gond van. Aztán utána meg mennek a nagy sírások.
Szóval mi is várunk minden jó tanácsot!!

Puszi, szép napot mindenkinek!!!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Hali!

Kaka gond Leventénél is volt. De neki a sok folyadék és az újságolvasás a bilin segített szerencsére (olyankor megnyugszik és elfeledkezik arról hogy visszatartsa). Azért volt pár sírva megszenvedett kakilás... de csak itthon.

Minyu!
Jobban vagy már?
Aranyosak a fiúk! :)

Rita!
Képek?? Ha kell én lekicsinyítem, tudod! ;)
szilbee
 
 


Minyu,
Disznózsírral kenegetted már a cickót? állítólag az is jó, meg a tömény körömvirág krém! Jobbulást!!!!

Képeket majd rakok fel, ha időm engedi, ritkán tudok netezni, 3-4 naponta. Ki vagyok kicsit, Zalán szinte kezelhetetlen. Dühkitörései vannak, üti Csanád fejét, ráncigálja, huzigálja a bölcsőt. Egyszer sikerült kibeszéltetnem, miközben dühkitörése volt, azt mondta nem szereti Csanádot, nem akar vele játszani. Sokszor csúnyán beszél, amikor játszik, akkor is durván, kiabálva, mérgesen beszélteti a játékokat. Teljes a kétségbeesés....tud valaki segíteni?

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita!
Ebben az időszakban még nem is kell együtt játszaniuk. Nálunk Levente nagyon sokáig nem játszott Dáviddal, most is csak inkább egymás mellett. Semmiféleképpen sem szabad erőltetni. Próbálj többet együtt lenni Zalánnal. Nem baj ha a lakás most fut... És ha Zalán is benne van, akkor próbáld bevonni a pelenkázásba, fürdetésbe... érezze hogy szükséged van az ő segítségére, és hogy Csanádnak is szintúgy. Lehet csak a 10. alkalomra fog segíteni, de mindig kérd meg... még ha dacol is, jólesik a lelkének, hogy érzi számítanak rá... és hogy ő is számít. Szopi közben is próbáljatok összebújni, olvasni, játszani együtt. És ami fontos még (nálunk legalábbis az volt), hogy mikor a pici ébren van, akkor is legyél Csanáddal egy kicsit hosszabb időt, de persze úgy hogy Csanád is lásson (ne érezze magát egyedül).
Mindenféle képpen erősíteni kell Zalán önbizalmát. És lehet érdemes egy ideig csak a pozitív dolgait "észrevenned".
Húúú nem tudom tudtam e segíteni... Nem lehet egyszerű egyedül 2 gyerekkel, mert gondolom Levente még nincs veletek, ugye?!
szilbee
 
 


Sziasztok!

Voltunk tegnap a magasság dokinál.Mirtill 102,3cm és 13kg.Fél év alatt nőtt 7centit és hízott 1kg-t.
Mennünk kell kardiológiára mert magas a pulzusa.Dec.5-re kaptunk időpontot.Volt valaki ilyen vizsgálaton?Ott is izgulni fog és tuti magas lesz a pulzusa.Akkor miből tudják,hogy baja van?

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Hahó!

cickó már javul, láz elmúlt, a csomók eltüntek, vagyis csak néha vannak, de a nagyját sikerül kimasszirozni.

Hrk :)
sajnálom a dühkitöréseket, nem nagyon tudok tanácsot adni. Nándi is elég változóan viselkedik, egyik nap angyal, másik nap meg kezelhetetlen, söt, délelött ordit mindenért, délután meg "megjavul" vagy forditva.
Disznózsirral kentem, igen, söt, mikor Csabi masszorizza a csomókat, akkor azzal "sikositok" Ajánlották még a káposztát is, de végül erre nem került sor (pedig milyen jó lett volna, disznózsir+káposzta, és kész a töltöttkáposzta a 3 hetesemnek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

ildiko :)
nem voltunk még ilyen vizsgálaton, de gondolom, ilyenkor belekalkulálják a "fehérköpenyes" effektust, nem?

Na, pusz mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Szilbee,
Tudom, hogy nem kell együtt játszaniuk, sőt, mielőtt megszületett mondogattuk neki, hogy még nem is fognak tudni játszani, csak kicsit később. Ezt ő fogalmazta meg így, nem erőltetjük. Néha olyan aranyos, simogatja, puszizza, meg beszél hozzá, tényleg kedvesen. Aztán mintha beleszállna a kisördög, hirtelen elkezd csapkodni, kiabálni. Most kicsit javult a helyzet, ma elmentünk kettesben a dokinénihez, megkapt a bárányhimlő elleni oltást. Nem akartam neki adni, de a kicsi miatt muszáj. Nem tudom mit csinálnék, ha kinn kéne karanténba zárni Zalánt, ez megoldhatatlan.... Levente hétvégenként jön haza, én meg hol otthon, hol anyuméknál vagyok a gyerekekkel. Szívesebben vagyok otthon, de félek éjszaka :oops: De már csak pár hét és családegyesítés :lol:

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


megpróbálok képeket csatolni. hátha.... Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
[img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 3.8812.jpg[/img]
Kép
Kép
Kép

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Minyu,
Bekukkantottam a képeitekhez, és láttam a varrós képeket. Ezeket te varrtad? Mert ha igen, akkor szeretnék majd én is egy falvédőt tőled, már ha van rá időd, meg energiád stb. Zalánnak van egy autós, és majd Csanádnak is szeretnék, de a takarók is nagyon tetszenek, lehet, hogy arra is beneveznék :lol: Tök ügyes vagy!!!

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: