Új privát üzeneted érkezett!

Lorca!
Gratulálok a 3.babához!Kisfiú lesz?A vonalzód színéből gondolom bár lehet rosszul!

Köszi a műtétről a felvilágosítást!Én nem is a műtéttől tartok nagyon hanem az utóvérzéstől.Attól,hogy itthon bevérzik és nem tudok rajta segíteni.Tudom nem kellene erre gondolnom de aggaszt!

Nem voltunk gégésznél mert megint beteg!Egészen 4napot bírt az oviban!Itt egyébként vmi járvány van mert tele van a rendelő beteg gyerekekkel.
Mirtill lázas,fáj a torka,feje és ma már ment a hasa is.Csak fekszik,épp most alszik.Doki azt mondta vírus így nem kap c-vitaminon és lázcsillapítón kívül semmit!
Ha láztalan lesz ,a héten csinálnak egy immunogramot(nem tudom mi az).És ha végre jól lenne a gégész is megnézné!

Voltunk pénteken az endokrinológián.104,5cm és hozzá csak 13,2kg.Most nagyon sovány igaz hetek óta nem eszik.A doki szerint ehhez a magasághoz 18kg-nak kellene lennie.Hát nem annyi!De a magassága már nem kiugró úgy tűnik megáll!
Majd júniusban kell mennünk verejték vizsgálatra abból akar vmitkizárni a dokkernő!

Mirtill is szeretné a néptáncot de az oviban csak 5éves kortól lehet járni :twisted: és van itt egy művészeti iskola oda is csak akkor!
Tornázni is csak nagycsoportos kortól lehet! :twisted:
Itt a kiscsoportos gyerekek nem sok vizet zavarnak.Sehová nem viszik őket,sem színházba,sem uszodába!De ez a város összes ovijára jellemző!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó,
Natinak csak az orrmanduláját vették ki, az nagyságrendekkel kevésbé veszélyes, mint egy torokmandula. Igy annyira nem tartottam az utóvérzéstől, de azért nagyon sokszor leellenőriztem, biztos, ami biztos.
Az 5 hét ovi után most 4. hete van itthon, pedig múlt hét hétfőre még egészséges papírunk is volt. :evil: Még szerencse, hogy dokinénink előrelátó volt és így egy bianco pecsétes papírt kaptunk. Majd beváltjuk a megfelelő időben. :roll:
Tény, hogy nem küzd túlsúllyal, de kb akkora, mint Nati. Nati barátnője pedig magasabb Mirtillnél szerintem. Egyik sincs 18 kg. Nem sok kiscsoportos van, Natié vegyes, de csak egy nála kisebb gyerek van. Ezek a nyamvadt súlytáblázatok amerikaiak. Talán nem kéne vakon elvárni, hogy egy olyan ország átlagsúlyát kövese, ahol minden 150. ember 150 kg felett van.
Azért vannak Budapestnek előnyei. :oops: Csak pénz kérdése és a gyerek arra jár, amire csak akar(om). Bár az óvodai 500/alkalom nekem egyáltalán nem tűnik soknak, de sok kicsi sokra megy. :lol: Náluk középső csoporttól lehet járni úszni, tornára (Nat korengedményes 8) ), van hittan, a karate talán nagycsopitól, angol, néptánc kiscsoporttól és ez még csak nem is egy magánovi, csak egy 8 ker intézmény. Színház minden hónapban van, nem mennek, hanem hívnak előadókat. Annak én sem örülök, hogy nem viszik őket sehova, pedig a legtöbb gyerek nagy, nem lenne sztem túl nagy gond. Sokszor még csak az udvarra sem mennek ki, amit nagyon utálok. Torna hétfőnként is van, de az nem extra, minden gyerek részt vesz.

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!

Mirtillék csoportja is vegyes 5kiscsoportos van Ő egyedül lány de mindegyiknél magasabb!
A héten járt oviba,mindent megevett.Úgy tűnik rájöttem mi lehet a baja.Valószínű bélférges volt!Mindig fájt a hasa,begyulladt a bőre a végbele körül,vakarózott és láttam fehér vmiket a végbele körül kívül is belül is.Kapott féregtelenítő tablettát egyszer ment a hasa és azóta jól van.Eszik,sokkal jobb kedvű,nem alszik egész nap!
Megjött az immunológiai lelete is.IgA és IgG alacsonyabb de nem olyan vészes.Broncho vaxom,vitamin és áll.nyár végére rendben lesz.Az is kiderült,hogy nem az orrmandulája okozza a betegségeket mert akkor ezek az értékek emelkedettek lennének.Szóval most jól van remélem így is marad.

Itt az oviban van angol,torna,néptánc,hittan.
Mirtill hittanra jár,a többire csak 5éves kortól!
Tornaóra itt is van hetente egyszer tornateremben de a csoportban mindennap mozognak!
Volt az ovi orvos és azt mondta,hogy Mirtillnek hanyag a tartása.Én nem vettem észre de ha így van még egy ok a táncra,mert ott azért oda kell figyelni a tartására.

Kép
ildikó74
 
 

 
 

Rita! Boldog Születésnapot! :)

Minyu! Készültök már a szülinapra?
szilbee
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Szilbee :)
mostmár igen.
Megvettem a tortához az alapanyagokat, és beszereztük az ajándékokat is (szélforgók hada, szines ceruzák garmada és mesés napellenző: micimackósat akart, de azt nem kaptam, csak Karib tenger kalózait, remélem, ez is megteszi)

Ildikó :)
amióta irtad, azóta én is nézem a kakijukat. :oops:

és egy videó Nándiról:
http://www.youtube.com/watch?v=v9HxEbIM ... annel_page

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Nándi!

Nagyon Boldog Születésnapot!!! :)

Kép
szilbee
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lorca 2009.07.22 18:00-kor.

Kép KépKép
lorca
 
 


Kedves Babanetes Közösség!

Egy topiklakó kisfiú, Roli, nagyon nagy bajban van. Vízbe esett és most tág pupillákkal, agyműködés nélkül fekszik. Kérünk Titeket, hogy ki-ki hite, világszemlélete szerint imádkozzon, szorítson Roliért, drukkoljon a felépüléséért. A közös akarat sokszor csodákra képes, és most erre van szükség. Mától minden este tíz órakor Rolira fogunk gondolni, az ő gyógyulására. Kérünk Titeket, tartsatok velünk!

2005 ősziek



Kép

ayse
 
 


Jó lenne hallani felőletek egy picit. :wink: Hoztam pár képet legújabb csemeténkről.

Itt még egy picit véresen. :wink: De már apával. 8)
Kép
Nagy volt a lelkesedés. :D
Kép
Nati pont az ijedt arcát mutatja. :lol:
Kép
Nem látszik, de eléggé életveszélyben volt Dani.
Kép
Próbáltam egy értelmes arckifejezést találni...
Kép
Csak a méretarány kedvéért.
Kép

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Lorca!
Gratulálok a kisfiatokhoz!Nagyon szép kisfiú szerintem Natira hasonlít!Nagyon szépek a gyerkőcök!

Hová tűntetek el?

Mi jól vagyunk,tegnap előtt jöttünk meg a nyaralásból.
Most szünet van az oviban(Mirtill azóta nem is beteg),de aug.3-án már megy.
Mirtill 107cm és 14kg.

Írjatok!!
Sziasztok!
Ildikó
Kép
Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó,
Nagy hasonlóságot a gyerekek között még nem fedeztünk fel. :lol: Max annyit, hogy Natihoz hasonlóan Dani is egy zabagép. Többnyire eszik-alszik.

Nagy nyaralás nálunk - milyen meglepő 8) - az idén nincs. Próbáljuk túlélni a három gyereket. :lol: A tesóérkezést meglepően jól viselte még Szabi is. Igaz, eddig zsiliprendszer van - nem sokszor van, hogy a kezemben látják, így nincs féltékenység, meg Robi is nagyon sokat van velük, nem dolgozik.

Ovi az aug 20 után vmikor kezdődik. Sajnos a betegség dolog még van, most csorog Nat orra. :? Bár nem vészes, de neki most a torokmandulái vannak állandóan a mindjárt belobban állapotban.

Nati 105 cm, valamivel 17 kg alatt van. Jelen kedvenc elfoglaltság Szabi püfölése, ha kicsit fáradtabbak, elég kemény menetek zajlanak. Szerencsére ha játszin vannak, akkor nincs gáz, de itthon, a négy fal között elég rövidke a béke. Igy a nap nagy részét lent töltik. 8) Délutáni alvás az heti 1, max 2x van, aggódok is, hogy mi lesz, amikor visszamegy az oviba. Ha délután elalszik, még éjfélkor is tombolni fog. :? Napi 11-12 óra alvással elvan.

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca! Gratulálok a 3. gyerkőchöz! És persze sok erőt is kívánok... nem lehet könnyű.

Ildi! Jók a képek!!!

Nálunk Levente 111 cm és 20 kg. Nem tudom mitől hízik, mert alig eszik vmit... :roll: na meg sokat mozog is... Azt hinné az ember hogy ledolgozza azt a keveset is, amit bevisz a szervezetébe.

Nála volt gond a beszéddel. Nem akart beinduni, most pedig be sem áll a szája. Pár hónapja még grammatikailag hibásan beszélt, de most már nagyon szépen szerkeszti a mondtatait... és klasszul, választékosan fogalmaz.
Egy éve nem hittem, hogy ezt megérem.

Na rólunk ennyi... többiek?
szilbee
 
 


Sziasztok!

Lorca!
Nagy nagy gratuláció a picúrhoz!!! Remélem nem volt túl nehéz szülésed!!! Gondolom a várandósság vége sem volt könnyű ilyen időben. talán nem is fog kijönni nálatok a testvér féltékenység, végtére is a két "nagy" jól meg van egymással...

Ildikó!
Merre nyaraltatok? Jó korán visszamegy oviba Mirtill! Mi csak szeptemberben megyünk újra, bár Krisz néha nagyon unja magát itthon..

Szilbee!!
Jó nagy fiú Levente!! Ahhoz nem sok a 20 kg, szerintem. Krisz 105 cm, és 17,5 kg. kisfiad nagyon ügyes a beszéd terén!

Krisz nagyon korán kezdett beszélni, szépen fogalmaz, rengeteget csacsog, de elég pösze a drágám. na, legalábbis az r, az elég j-sen hangzik. van valaki hasonló cipőben?

Mi jelenleg még küzdünk egy kis betegséggel, Kittinek egy hete megy a hasa. Most már csak 1x 2x naponta, de hát mégis... Folyamatosan diétázik szegény, ami elég unalmas neki.

Kellemes napot mindenkinek!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Zsu! Az r hang állítólag 5 éves korig nem probléma. Nálunk Levente szó szerint egyik pillanatról a másikra hagyta el a "j" hang ejtését "R" helyett. Sose felejtem el azt az első ropogós "R" hangot... ("motor" mi más.. egy fiúnál :lol:)

Jobbulást Kittinek!

Lehet én se adom még be Leventét, csak szemptemberben az oviba... úgyis csop.összevonások vannak még aug. végéig... én meg itthon vok úgyis... és a gyerektársaságot meg tudjuk neki oldani. :)
szilbee
 
 


LEVENTÉNEK NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK!!!!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Zsu! Köszi! :)
szilbee
 
 


Juuuuuuuj, de beindult az élet.
Hetek óta nem néztem be ide :oops: :oops: :oops:

Lorca :)
Másik topicon láttam az új családtagot, nagy grat nektek! Nem lehet könnyű.

Szilbee :)
Levinek boldogságosat igy utólag is. Hozol képet a szülinaposról? Torta miegyebek?

Zsu :)
Az R hangzó a legnehezebb, és ezt tényleg a legkésőbbre "várják el" Nándi is j-t mond helyette. A L hangzóval viszont mi is úgy voltunk, mint Levi az R-el. Egyik nap ovi után szépen mondta: Llllllacikával játszottunk. Egyébként én sajna még mindig raccsolok kicsit, mert rövid a "fékem" (nyelv alatti kis izé) igy nem ér fel teljesen a szájpadlásomig a nyelvem, nem tudom szépen megpörgetni. De azért nem annyira, mint mondjuk a Farkasházy Tivadar.

Rólunk:
Nándi most szintén szüneten. Nemtom pontosan hány centi, kb 100 (a 98-as ruhákat most nőttük ki pár hónapja) és 14,5 kiló. Még mindig vlogatós, de már sokkal több dolgot megeszik, de még mindig a tészta a favorit, és a husit nem hajlandó megenni (kivéve a "Thomasos bundit" mert arról nem tudja, hogy valójában hús is van benne-ez a gyorsfagyasztott csirkemelles Thomas alakú csoda)

Zsu :)
még a hasmenésről jut eszembe. Csonginak 5 héten keresztül ment a hasa. Az első héten sokszor volt kaka, és nagyon hig, és sokszor nyálkás. Aztán már csak a sokszor kaka maradt meg, már nem volt annyira folyós, de nem is állt össze. No, dokinővel kisérleteztünk, először lisztérzékenységre gyanakodott, de nem volt számodtevő javulás, így 3 hét után küldtünk kakamintát az ÁNTSZ-hez, akik 1 hétig tenyésztették, és végül kiderült, hogy szalmonella. Nem a gyorslefolyású, kórházas, infúziós, hanem egy lassú, elhúzódó fajta. Végülis nem volt tennivalónk, ÁNTSZ kivonult hozzánk, de csak beszélgettünk, a nőci mondta, hogy magától ki fog ürülni, de akár hónapokig is elhúzódhat. (kb a héten javult a helyzet látványosan) Közben kizártuk a lisztérzékenységet egy gyorsteszttel, és a SOTE-n csináltak laktózterhelést is, ami negatív lett.
Na, szóval, ha sokáig megmarad a hasmenés, inkább kérjetek egy széklettenyésztést.

Na, most ennyit, mostmár én is igyekszek jobban bekapcsolódni. (nyaralósok, szülinaposok képeket felrakni!!!)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Teszek fel képeket is:
Ovis évzáró (néphagyományörző oviba jár, ezért a legényes ruha)
Kép
Kép
A torta
Kép
Csongival a játszótéren:
Kép
Hárman a házban (a kutya csak vihar előtt szokott behúzódni a kisházba...)
Kép
Csongi:
Kép
Túrkevén a strandon:
Kép
Kép
Kép
Kifáradva mamival
Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Jajj de jó képek! :D

Majd hozok én is, csak holnap lesz a másik nagyszülőnél a köszöntés...

... már ha egyáltalán eljutunk oda, mert úgy tűnik hasmenéses kórság támadja a családot. :?

Minyu! Neked is köszi! :)
szilbee
 
 


Patrisa!
Vaninak nagyon boldog Születésnapot kívánunk!!!:)

Hozhatnál képeket a nagylányról! Nagyon régen láttuk már!!!

Én is adós vok még születésnapos képekkel... :oops: HAmarosan pótolom.
szilbee
 
 


Akkor néhány kép...

A torták, mert hogy két részletben ültük a szülinapot.

Kép
Kép

Egy-két közös kép...
Kép
Kép

Egy kép, ahol Dávid csekkolja a tortát...
Kép

Náhány egyéb alkalmakkor készült kép...
Kép
Kép
Kép
Kép

És végül egy családi fénykép... ritka az ilyen nálunk...
Kép

Bocsi, hogy kicsit sokkk voltam... :oops:
szilbee
 
 


Sziasztok!

Én sem néztem be napok óta! :oops:

Nagyon helyesek a gyerkőcök!Jó sokat nőtt mindenki!

Mirtill pár hete tanulta meg kimondani az R hangot azóta nagyon ropogtat.Minden szóban nagyon megnyomja az R hangot.De ha elfelejtkezik magáról a szó elején még J-t mond.

Minket szerencsére elkerültek a betegségek.

Azért jár már oviba mert akkor ősszel megint kínlódni kell a beszokással.Most jól érzi magát szeret oviba járni!

Mirtill is hagyományőrző oviba jár!Szeptembertől fog járni néptáncra.Most nagyon várja!

Elkezdett érdeklődni a vallás felé.Ját hittanra az oviban,mostanában állandóan a képes bibliát lapozgatja,sokat kérdez Jézusról.Múlt héten kitalálta,hogy misére szeretne menni így elmentünk.Soha nem volt még templomban,nagyon tetszett neki.A misét ugyan nem ülte végig de majd szeretne még elmenni.

Sziasztok!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Krisznek nagyon Boldog Születésnapot kívánunk!!! :)
szilbee
 
 


Köszönjük szépen Szilbee!!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Szilbee :)
de jó képek! És Dávid is már milyen nagy fiú!
Képzeld, minap voltunk Szolnokon a Széchenyi mögötti nagy játszótéren. A vadaspark nem volt nyitva, de a játszótér (különösen a láncos-vödrös csoda nagyon tetszett Nándinak)

Zsu :)
Krisznek boldogságosat!

És ha még kimaradt valaki, akkor tegye magáévá jókívánságainkat erre az évre :)

Rólunk:
Nándor 2 hete sikeresen elesett idebenn és felrepedt a fejbőre hátul. Apája persze nem volt itthon, úgyhogy mentőt hivtam, mert ömlött belőle a vér. Persze mire kijöttek én szépen bekötöttem neki és addigra már javában gyurmáztunk, de ugye fejsérüléssel nem jó játszani, úgyhogy bevitték a Baleseti intézetbe és összeragasztották. (teljesen meglepődtem, hogy mostmár nem varrnak) Végülis a koponyája ép, csak a bőr szakadt fel, mostmár szépen gyógyult.
Jövő héten kezdjük az ovit, kiváncsi vagyok, mi lesz, ráadásul, ha jól értettem, a kis barátja (Lacika) elköltözött.

És a nagy hir: van új aláírásom :wink: :P
(Lorca, te hogy csináltál 3 vonalzót??? Nekem sehogy se fér be)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!

Gratulálunk a kis jövevényhez!

Kép
ildikó74
 
 


Húúú Minyu! Gratulálok!!!! :D

ÖRülök, hogy nem lett nagyobb baj. A fejsebektől én mindig frászt kapok... Dávid nagyon fejnehéz. Ő folyton ott sérül... :?

Legközelebb ha erre jártok, akkor szóljatok! A skacok is nagyon szeretik azt a játszót! ;)

Vonalzó: Az [url] részt előről és hátulról ki kell törölni, hogy csak az img maradjon. csak így fér el a 3. vonalzó... :)

Rólunk:
Levente ovi előtt beszerzett egy kis fülgyuszit a Tiszáról. PEdig már nagyon menne oviba.
Na meg halódik a gépünk... már két vinyó kipurcant, benyelt egy trójait is... szóval ha hosszabb időre eltünnénk, akkor ez lesz az oka.... :(
szilbee
 
 


Csongi! Boldog Születésnapot!!! :D

Kép
szilbee
 
 


sziasztok!

Látom azért újra elkezdtünk irkálni:-) Nagyon nagyok a gyerkőcök már, és mindenkinek utólag is BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!
Rólunk annyit, hogy folyamatban van a hazatérés, mi már itt, Levente és a cuccaink még ott... Csinosítgatom a lakást, és a legfontosabb, hogy van már itt is ovink:-) Pont ma intéztük:-)
Ha időm engedi, akkor biztos be-be fogok kukkantani hozzátok, itt már van netünk folyamatosan, Csíkban nem volt.

puszi

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita! Jó hogy megint írsz! És most már végleg visszajöttök? Nagyfiad mit szólt az ovihoz?? Ő is ott volt veletek?

Na most csak ilyen rövid vok... akartam még ezt azt, de Leventének levél írhatnékja van...

Ciósztok!
szilbee
 
 


Mirtill!

Nagyon Boldog Születésnapot!


Kép
szilbee
 
 


Szilbee!

Köszönjük szépen,Mirtillnek nagyon tetszik a torta!Oda van a hercegnőkért!Mégegyszer köszi!

Rakok pár szülinapos fotót!

Sziasztok!
Ildikó
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó! SK torta? Nagy fííínomnak tűnik! 8)


Rólunk: Tegnap megvolt az első ovis nap. Teljesen új csoport, csak a a daduska néni és az egyik ovónéni maradt. Tudjátok, hogy L. tavaly nagyokkal volt együtt, akik már iskolásak lettek ősszelre.
Teljesen jól vette az újdonságokat. :) Mondjuk jó ideje készítettük is. Sokat beszélgettünk, hogy sok új kisgyerek lesz. Szerencsére az új dolgok inkább lelkesítik, mint megrémítik. (Nem rám ütött!!! :lol:)

Többieknek hogy indult az ovi??
szilbee
 
 


Ildikó :)
Mirtillnek mi is boldog szülinapot kívánunk utólag is. Milyen nagylány lett ő is!

Hrk :)
mesélj, hogy vagytok!Hogy élte meg Zalán a költözést?

Szilbee :)
köszi a köszöntést!
Ovi nálunk is megkezdődött és jobban fogata, mint ahogy vártam. Náluk is van pár új gyerek, mert ugye 2 csoport van, kisközépső és nagyközépső, így vannak kiscsoportos lányok-fiúk, illetve a másik csop-ba átkerült néhány vele együtt kezdő kolléga is :) Egyelőre elhozom ebéd után, jöv héttől szeretném, ha már ott aludna, na, azt nem tudom, hogy fogadja majd. Egyelőre teljesen ambivalens, egyszer azt mondja, mikormegyek érte, hogy már most ott akar aludni, de ha visszakérdezek, akkor mindig meggondolja magát...
Majd meglátjuk.

Pusz mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Már azt sem tudom, mikor írtam utoljára.
Mindenkinek utólag is Boldog szülinapot!!!!

Gratula a kismamáknak!

Anna aug végén ment vissza az oviba. Nálunk összevolt csoportok vannak, így nem volt probléma.
Mostanában többször szóba hozza a kistestvér témát... kellene neki egy rendszeres játszótárs.

Ezután megpróbálok sűrűbben életjelet adni.

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Sziasztok!
Ezer éve jártam erre. Alig győzöm olvasni.
De szép torták. A gyerekek mekkorát nőttek?! Gratulálok a kismamáknak, kisbabásoknak!!!!

Vani szept.-ben kezdte az ovit, nyáron nem járt. Délig van ott. Szerencsére minden rendben van vele. A tejérzékenység még sajna van.
Egyébként 19 kg, és 109 cm. És 30-as cipőt hord :D

Majd hozok képeket.

Puszi mendenkinek!

Kép
patrisa
 
 


Patrisa :)
Aztaaaaaa, 30-as cipőt??? Nándinak most vettem újakat, 25-öst :) Igaz, neki tényleg kicsi a lába, másfél évesen még csak 17-es lába volt, most Csonginak már 20-as :)

pusz mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Nálunk is 29-30-as a lábméret. Mármint Leventének. Dávidnak 24-25.

Épp a hétvégén hallottam egy még meglepőbbet. Az egyik rokon gyerekről derül ki, hogy bölcsibe 27-es szandit kellett neki venni. :shock: Most 13 éves a srác és 43-asat hord és 173 cm magas... és még nem fejezte be a növést. :shock: :lol:

Oviról: Leventénél elkezdődött a fejlesztés az oviban. Logopédus + szenzomotoros fejlesztés + iskolára felzárkóztató... Tudjátok a kései beszéd miatt! Nagyon élvezi a foglalkozásokat, jó kis játéknak fogja fel. 8)
Egyébként most megen taknyos... :? szóval itthon van, csak a fejlesztő foglalkozásokra egendjük oviba.
szilbee
 
 


szilbee :)
de jó, hogy nálatok már most van ilyen fejlesztés. Nálunk csak nagycsoportban, Nándi meg ugye kisközépsős. Pedig jobb lenne minél hamarabb elkezdeni.

Van valakinek tapasztalata nevelési tanácsadóval kapcs? Érdemes őket felkeresni? Vannak aggályaim Nándival, de kicsit tartok tőle, hogy nagyon hülyének néznek.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!

Mi a nev.tannál kezdtük lényegében. Nem tudom nálatok milyenek a fejlesztőpedagógusok, meg úgy a rendszer... de szerintem érdemes megpróbálnod.

Minden téren tudnak tanácsot adni. Sokféle fejlesztést csinálnak, szakképzett emberekkel.

Eddig nekem az a tapasztalatom, hogy (itt Szolnokon legalábbis) kifejezetten örülnek, ha a szülők felkeresik őket, akármilyen banálisnak tűnik is a promléma.

Szerintem kérj telefonon időpontot. Nálunk legalábbis időbe telik, mire fogadni is tudnak. Sok a foglalkozást igénylő gyerek.
szilbee
 
 


Minyu, :D
Most vettem csak észre! Nagy-nagy gratula!!!! Hogy merted bevállalni? Én néha teljesen begolyózok ezzel a kettővel is :shock:

Szilbee,
Itthon vagyunk, csináljuk a lakást, már majdnem kész...
Zalán nagyon nehezen veszi az akadályokat, nem is sikerült az oviba szoktatás... Inkább pihen még egy kicsit, majd 20-án kezdjük újra. Remélem hogy mostmár minden oké lesz, bár a legújabb verzió szerint Levente visszamegy mégis, és majdcsak haza-hazajárkál...Próbálok optimista lenni :roll:

És Zazinak is 26-27-es a lába, Csaninak meg 19-es :wink:

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Minyu,
BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!

Minyu!
Boldog Szülinapot!

Mirtillnek 28-as lába van,109cm és 14,5kg.Mostanában nagyon jól eszik,remélem így is marad.

Elkezdtük a néptáncot.Nagyon tetszik neki,tanul néptáncot,népi játékokat és népi éneket.Mindig megdicsérik,kapott 2 ötöst és tegnap egy piros pontot.Sokkal nyitotabb,felszabadultabb amióta jár.És még jár tornázni is,oda én nem szerettem volna mert elég fárasztó a tánc(hetente 2*délután 4-1/2 7-ig)de Ő szeretett volna menni.Az az oviban van délután,előtte hittan így 5-ig ott van.De jól bírja és tetszik neki!

Minyu!
Kiderült már,hogy Gerda vagy Nimród?Hogy érzed magad?

Többiek hol vagytok?

Teszek fotót!
Sziasztok!
Ildikó
Kép

Kép
Mostanában mindig betűket akar írni!

Kép
ildikó74
 
 


köszönöm a köszöntést :)

szilbee :)
köszi a leirást. Végülis azt mondták a telefonban, hogy mivel ovis, így az ovinak kell írásbeli javaslatot/igényt eljuttatni hozzájuk, és majd ez alapján kapunk időpontot (gondolom itt is sok a gyerek) A papírt elindítottuk. Azt hittem, majd csodálkoznak az ovónénik, mert én ezt már tavaly felvetettem, de akkor azt mondták, még kicsi stb. Most végülis megértették, és egyetértettek velem, nem a lemaradás tekintetében, mert szerintük azzal nincs baj, inkább a beilleszkedés terén. Mármint hogy nincs barátja és az étkezéssel is gondok vannak (bár ez utóbbiról tudom, hogy nem lelki eredetű, hanem egyszerűen finnyás. Sokat alakult 1 év alatt, sokmindent megkóstol már, de sokmindenre rá se lehet beszélni)

hrk :)
hááááát, az úgy volt, hogy apának névnapja volt... és kicsit megünnepeltük, és mi sem gondoltuk, hogy bébi lesz a végén :lol: :lol: :lol: Nade komolyra fordítva a szót, nagyon sokat örlődtem rajta, hogy mi legyen, de 3 komoly ok miatt maradt a baba:
-nem vagyok már 16 éves "megesett" kislány, aki előtt még számtalan lehetőség lenne, van diplomám, nyelvvizsgám stb, nagyjából tudom, mit vállalok/vállalunk.
-egyébként is 3 gyereket terveztünk, igaz, nem ilyen kis korkülönbséggel, de a 3 az 3.
-és az objektivitás után teljesen szubjektiv, lelki ok: nem biztos, hogy meg tudtam volna bocsátani magamnak, hogy a 2007-es vetélés után most én döntök egy élet megszakítása mellett. Ez nagyon szentimentálisan hangzik, de akkor annyira megviselt és olyan mély nyomott hagyott bennem hogy nehezemre esett volna.

ildikó :)
az a lényeg, hogy Mirtill élvezi a különórákat, neki még nem biztos hogy ugyanúgy megterhelő, mint ahogy mi hisszük.
Nagyon csini a kis táncoslány. :)
És még nem tudjuk Hármaska nevét. Nándor meg van győződve róla, hogy Nimród lesz, boszi barátném kislányt álmodott, hát majd kiderül. 1 hét múlva megyek genetikai UH-ra, akkor talán már látszik.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Elnézést az off-ért.

Szakdolgozatomhoz 1 kérdőív kitöltését várnám Tőletek. Élelmiszerallergia témakrében írom a dolgozatot.
Kb. 3-4 perc alatt kitölthető, de Nekem ezzal nagyot sokat segítenál.
Ha vállakozol rá, természetesen név nélkül akkor lcci töltsd le a doc file-t és priviben visszaküldheted.
Köszönöm előre is és még egyszer elnézést...

Gabi 1256152771.9422.doc

a href="http://lilypie.com/">Lilypie
Gabi
bepagabi
 
 


Minyu,
Nándinak csak az oviban nincs barátja? Nehezen barátkozik Zalán is, alig beszél, szinte semmit idegenekkel. Szembe jött egy cikk a szelektív mutizmusról, de szerintem nem az, mert azért beszél egy kicsikét, ha akar. Nagyon zavarban van ilyen helyzetekben szegény és nem igazán tudom, hogyan segítsek neki. Volt nálunk egy barátnőm férje, aki látó, és ő levett róla "dolgokat", és másnap már csevegett a barátainkkal... Kicsit döbbentem csak le, mert együtt szültünk, és azóta is összejárunk, a kisfiuk jóbarátja, de a szülőkhöz szinte semmit nem beszélt. Most meg igen. Na, nem ragozom tovább.
Azért nem lehet könnyű most neked, én őszinte leszek, és kimondom, hogy most örülök, hogy végre enyém a testem :D Na jó, csak félig, mert Csani még szopizik :D De azért kicsit irigy vagyok!

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Hrk :)
Úgy általában nehezen oldódik fel, kicsit mintha félne a gyerekektől, és nem tud velük mit kezdeni. Ha feloldódik, utána jól elvan. Egyébként felnőttekkel ugyanigy van, néha ha olyanja van, mindenkitől mindent megkérdez (pl tegnap a tescóban a pénztárosnőcitől: neked van filced??? ) Tegnap pozitivan csalódtam, mert Bkriszta barátnőméknél voltunk, ugye Ákos egyidős Nándival. Régen, mikor picik voltak, sokat jártunk hozzájuk, szinte minden héten, aztán ugye jött a bölcsi, ovi, ezek elmaradtak, és most mindkettőjüknek szünet van. Na, a lényeg: enm félt Ákostól, beszélgetett vele, elmentek megnézni a szobáját egyedül, szóval nem volt gond, de nem nagyon játszott vele, inkább csak mellette.
A látó barátotok foglalkozik "idegenekkel" ? Mert ha igen, szivesen találkoznánk vele. Végülis mindegy, hogy mi által, ha feloldódik, nem?

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,
Igen, jár ő is házhoz is, meg van "rendelése" is. Ha házhoz megy, akkor megnézi a földsugárzásokat, hogy hova tedd az ágyat, stb.
Zalán tökre hasonlóan viselkedik, mint Nándi, annyiban más, hogy néha begurul, ha a középpontba kerül, és mond egy csúnyát, vagy jól összeráncolja a szemöldökét. Amúgy haladunk az ovival is, mert múlt csütörtök óta jár, és nagyon büszkék vagyunk rá, mert ez számára nagyon nehéz most, de olyan bátor! A gyerekekkel még nem beszél, de térben már közeledik hozzájuk, az óvó nénikkel már egyre többet kommunikál. Lassan, de biztosan:-)
rozsa.hegedusrita@gmail.com a címem, írj, és akkor meg tudjuk beszélni!

ÉS LÁM-LÁM, MEGINT CSAK KISFIÚ??? TÉNYLEG CSAK EGYFÉLÉT TUD A PÁROD:-))))

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!

Jó rég jártam erre, de mit látok!!! Minyu, gratulálunk a harmadik pocaklakóhoz! Jó kis ünneplés, na az ilyen igazán emlékezetes :).

Rita!

Ti most itthon vagytok, vagy otthon? Hová jár Zalán oviba?

Mi jól vagyunk, 3 hét részleges vagy teljes ovimentesség után a fiúk egy egész hetet lehúztak az oviban. Kíváncsi vagyok a következő hetekre. A héten mindössze 10-en voltak a csoportban, remélem, nem egy újabb vírus fektette ki a társaságot.

Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: