Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Látom van nyár végére várom a babámat topik is, gondolom ez is fel fog élénkülni! Legalábbis remélem!
Én október 9-re várom a harmadik babámat. Van már itthon két kisfiúm.
Gyertek! Olyanok is, akik nem "pont" öszre várják a babát, mindenkit szeretettel várok ebben az új topikban, ha tudok segítek tanáccsal.

Sziasztok, Evey
evey
 
 


Szia Evey! Kép
Örülök ennek a topiknak, remélem sikeres lesz!
A nyár végi topikba már leírtam, de most ide is leírom, hogy mi 18. hetesek vagyunk (2 nap múlva már 19) és én október 16-ra várom az elsõ babámat. Akirõl már az is kiderült, hogy kisfiúKép Apa nagy örömére Kép Készítettek róla videót is, napi 5-6x nézem megKép Kép Egyébként lehet, hogy lesz egy kis színészi vénája a gyerkõcnek, mert úgy "pózol a kamerának"... Persze ezt csak viccbõl írtam, de tényleg nagyon jókat alakít az elsõ felvételén Kép Szopja az ujját, aztán hatalmasat nyamnyog rajta. A kis ujjacskáit hajlítgatja, és a lábával is állandóan kalimpál. Nagyon jó fejKép Ugye, nem baj ha ilyen részletességgel beszélek róla, de nekem ez annyira új, és jó, hogy muszáj büszkélkednem Kép

Evey, a kisfiúk otthon hány évesek, és hogy hívják õket? A babáról kiderült már, hogy milyen nemû?

Szép napot!
ritee
ritee
 


Sziasztok Lányok!

Csatlakoznék akkor: én szeptember végére várom a második babámat, most vagyunk 21 hetesek.
Az elsõ gyerkõc kisfiú, tavaly júliusban született, úgyhogy úgy néz ki nekem csak nyári terhességek jutnak :-)
Mi sajnos még nem tudjuk lány vagy fiú lesz a baba, mindenesetre nagyon szurkolunk egy kislányért :-) Persze ha fiú lesz, õt is imádjuk majd.
Tényleg ritee, tudjátok már mi lesz a picur neve?

Sziasztok, Diti
Diti
 

 
 

Evelyn,
képzeld én is 10,09-re vagyok kiírva, de szerintem 1 héttel korábban leszünk. Te most hány hetes vagy (én szerintem, illetve a dokim szerint is 20+4)

Miért nem jöttök át a friss mamákhoz. Ott sok hasznos infót kaptam.

Anikó
eancsi
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon örülök, hogy ilyen hamar hárman is idetaláltatok!Kép

Ritee! Csak nyugodtan "büszkélkedjél", meg is van rá minden okod!Kép Öszintén szólva nem kérdeztem meg a baba nemét, pedig most voltam a genetikai UH-on a múlt héten. Gondoltam majd a 28. hét körül elmegyünk a 3D-re, aztán majd ott megmondják. Mivel két fiúm van, ezért most kislányt szeretnék, de örülök, ha fiú lesz is. A nagyobb 5 éves és Krisztián, a kisebb jövö héten lesz kettö és Adrian.

Diti! Jó kicsi a korkülönbség nálatok! Direkt vagy véletlen? Hogy hívják a kisfiadat?

Anikó! Lehet, hogy együtt szülünk? Én a Péterfyben fogok és valószínüleg pont aznap, mert tervezett császárom lesz, mert sajnos mindkettöm azzal kellett szülessen.
A friss mamákhoz azért nem mentem, mert nagyon sokan vannak és egyszerûen a két gyerek + háztartás + kert mellett nem marad rá kapacitásom. Azonkívül az egyik legjobb topik régi tagja vagyok, a neve túl az elsö napokon, heteken. Nagyon aranyos, jó csapat gyûlt ott össze.
Nekem úgy jön ki számolásban, hogy 19+5 napos vagyok. Elméletileg csütörtökön töltöm a 20. hetet. Lehet, hogy azért vagy 20+4, mert érettebb a baba és inkább úgy számolnak, ahogy az UH mutat.

Nagyon örülök nektek és remélem, hogy jó kis csapat leszünk!Kép Gratula a babákhoz!
Nevek? Nálunk egyenlöre még nemigen van egyezés.

Evey
evey
 
 


Szia Evey!

Az elõzõ gyerkõcök nemét milyen hamar tudtad meg? Én mindenütt azt olvastam, hogy a 18-19. héten már a lányok is egyértelmûen "látszódhatnak", persze csak ha megfelelõen fekszenek. Mikor Pindurral voltunk genetikai UH-n, rákérdeztem hogy lehet-e már tudni a nemét, erre az orvos szinte sértve mondta hogy azt ilyenkor még nem lehet megállapítani. Most 2 hete mikor a kis jövevénnyel voltunk ugyancsak a genetikai UH-n, mit ad isten ugyanaz a doki volt, de én azért most is feltettem a "szörnyû" kérdést. A reakciója ugyanaz volt. Úgyhogy lehet hogy most is csak a szülés elõtt 1-2 héttel fogjuk megtudni lányunk lesz vagy fiunk...
A nagyfiút János Ádámnak hívják, pénteken volt 10 hónapos. Kicsivel több mint 14 hónap lesz köztük a tesókájával. Nem igazán így terveztük, azaz pont szeptember-októberi szülést akartunk, csak még egy évvel késõbb :-) Na de hát így alakult, amit most már cseppet sem bánok, alig várom hogy megszülessen :-)

Szia, Diti
Diti
 


Sziasztok!

Nálunk az uh úgy alakult, hogy el sem tudták volna titkolni a nemét, még ha akarták volna is Kép Ugyanis az elsõ perc után úgy fordult a drága, hogy nem félreérthetõen "megvillant" a kis fütyi Kép Én rögtön megláttam. Mindenét felismertem elsõre, mondjuk ebben nagy szerepe van annak is, hogy a húgom 8 héttel idõssebb terhes, mint én Kép így az õ videóit már kitéve-betéve ismerem. Õ meg ugye mindenben megelõz engem, úgyhogy semmi nem ér váratlanul Kép

Nevek?! Hát nálunk van egy pár elhatározás, de hogy ebbõl mi fog megvalósulni azt nem tudom. Az én kedvenc nevem a Donát, de ez apának nem tetszik Kép Aztán felírkáltam még magamnak ezeket: Zsombor, Noé, Ármin, Milán. NÁlunk a vezetéknév Visztra ami elég kemény hangzású, úgyhogy szerintünk a Milán lenne a legjobb. Nektek mi a véleményetek? Szívesen veszek negatív véleményt is!!! Kép Mi lánynévként csak a Panna-t terveztük, de ez mostmár ugye... Kép

Evey, egyébként a húgoméknak is nagy valószínûséggel kisfiuk lesz, és vagy Gergõ vagy Adrián lesz a neve Kép

Sziasztok
ritee
ritee
 


*javítás
idõssebb = idõsebb Kép
ritee
 


Sziasztok!

Bejelentkeznék ide is hozzátokKép
Mi október 11-re várjuka picikénket. Két kislányunk van Vikike jövõ hónapban lesz 3 éves, Mimike pedig ma 16 hónaposKép
A 12 hetes UH-n mondták nekem hogy kisfiú, és tényleg mi is elsõ pillanatban észre vettük ott azt!!Kép

riteeKépKép

Evelin, hatalmas BOCSIT kérek TÕLED!!! Nagyon szégyelem magam hogy nem válaszoltam még Neked a leveledreKépKép Mimik e egy ügyes mozdulattal kitörölte az egész outlookomat, és elveszett az össze levél benne, így mikor eszembe jutsz, hogy írni kellene Neked, vagy nem vagyok gépközelben, vagy épp lefeküdtem, és jár az agyamKép
Bepótolom!!!!!

Hétfõn voltam enetikai UH-n, minden rendben babókávalKép És élvezem mikor mocorogKép

Most ennyi, remélem fogok tudni jönni elég sûrûn hozzátok......

Hajni
hajnii
 
 


Sziasztok!
A nyár végés topikot már látogattam, igy egypáran már olvastak, de bejelentkezem, ide jobban illünk, szept. 30-ra vagyunk kiirva, de szerintem az okt 3-6 a reális. Meg az UH szerint is.
Nekünk is nagy eséllyel kisfiunk lesz, mi is láttuk, de a doki szerint is teljesen egyértelmű. A neve Botond, már jó ideje Botiként emlegetjük. Nagy - bár nem feltétlenül kellemetlen - meglepetés lenne, ha mégiscsak leányzó bújna ki. De nem túl valószínű. Akkor mindenesetre Szilvia lesz.
Üdv nektek,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok Kismamák!

Mi is az elsö babát várjuk, november elejére. Eddig szépen fejlödik, de a nemét még nem tudjuk. Ráér, hiszen szüleink is csak akkor tudták meg, mikor már elöbújtunk. Ha kiderül, jó, de nem siettetjük.

Nektek mikor kezdett el nöni a pocitok? Én a 17. hétben vagyok, és esténként szorit a gumis nadrág, csak kertésznadrágban érzem jól magam. Lassacskán talán eljön a kismamaruhák ideje is. Már alig várom, hogy parádézhassak a pocimmal! :-) (Ilyenkor az ember hajlamos nem gondolni a visszerekre, hátfájásra, stb.)

Üdv
Lynn
Lynn
 


Sziasztok!

UH: Az elsönél már nem is nagyon emlékszem, hogy mikor mondták meg anyunak (egyedül ö tudta, mi nem akartuk tudni), de vmikor 5-6 hónaposan. Adrinál pedig a genetikain már bizony megmondták, mert úgy feküdt.
Szerintem azért ódzkodik néhány doki attól, hogy megmondja a nemét ilyen korán, mert bizony sok szülö csalódott lesz, ha nem az születik, amit vártak. Adrival már voltunk 3D-s UH-on, most is fogunk menni, de már tudom, hogy a legoptimálisabb idöpont a 28. hét körül.

Diti! A másik topikos baráti körünkben is van egy Jancsi baba.Kép Van egy nagy elönye ennek, hogy ilyen kicsi a korkülönbség: szinte együtt nönek fel, az igaz, hogy te be leszel havazva rendesen. Föleg az elsö idökben, amikor szopi van szinte egész nap. Ettöl még én is félek, mert Adri reagálását nem tudom elképzelni, hogy mi lesz, amikor meglátja a babát szopizni?! Ö még csak most választotta el magát 23 hónapos korában. Na, majd meglátjuk. Azért addig még van idö.

Ritee! Nekem tetszik a Donát, Ármin, Milán. De legjobban szerintem a Visztra Milán hangzik. Ez tök jó. De hát ti döntötök.Kép Nálunk, ha fiú, akkor maradunk az -ián végzödésû neveknél, ezért Felicián lesz. Lánynév nekem a Daniella tetszik, páromnak nem. Neki a Krisztina, Karolina, Kiara. Ebböl a családban van az elsö kettö, a Kiarán még gondolkodom, bár régen tetszett. A családnév: Kovács-Deme. Véleményetek?

Hajni! Dehogy haragszom, söt! Nekem is repült nemrég minden a párom jóvoltából, ezért én sem emlékszem, hogy vajon elküldtem-e a reagálást a fotóra, amit küldtél a lánykákról, vagy csak akartam?! Ha nem, akkor itt: nagyon gyönyörûek, még mindig!Kép A levlistán, amit írtam neked, onnan találtál ide? Tényleg: Mimikét szoptatod még? Ha kisfiú: Kép Ha kislány:Képakkor is. Legfeljebb cserélünk, ha a mienk fiú:Kép

Edit! Üdv itt! Nektek hanyadik baba?

Lynn! Neked is üdv! Nekem az elsö babánál már nagyon hamar kezdett nöni a hasam, de sajnos sokat szedtem fel, mert a végére 20 kg körül lettem súlyosabb.Kép Másodiknál még hamarabb látszott, pedig vele csak 8-9 kg körül híztam. Most meg még hamarabb (azt mondják, minnél többedik baba, annál elöbb látszódik). Eddig 4 kg jött rám, hála istennek.Kép

Holnap reggel elutazunk egy picit pihizni kettesben a férjemmel + elviszik a gépet átalakítani, így csak hétfö este felé, de inkább valószínü, hogy kedden tudok jönni, addig is mindenkinek minden jót és szép hétvégét!

Sziasztok, Evey
evey
 
 


Sziasztok!

Tegnap egy picit elaludtam, úgyhogy nem tudtam írni. Ma megint jött a szokásos hajnali ébredés Kép így van idõm írni!

Evey! Köszönöm, hogy leírtad a véleményed, ami egyezik a miénkkel. Szerintünk is a Milán illik legjobban a vezetéknévhez. Úgyhogy szerintem ez már végleges lesz Kép
Ti miért szeretnétek -ián végzõdésû nevet? Tudom, hogy a két fiúnak is -iánra végzõdik, ezért? Kép
A Felicián nagyon jól hangzik a vezetéknevetekhez, és maga a név is szép. Egy picit furcsa, nem sok Feliciánnal találkoztam még, de annál jobb Kép

Hajni! Ti maradtok az Olivér-nél? Kép

Lynn! Én tegnap (csütörtök) töltöttem a 19. hetet, de a pocim még nem nagyon akar növögetni. Nem azt mondom, hogy nincs, de nem olyan nagy. Eddig 1,5 kg-ot híztam, ami a védõnõ szerint ideális. ÚÚÚÚgy szeretnék már nagy hassal büszkélkedni Kép A családunkban mindenki átlagos testalkatú, inkább sovány, mint kövér. Anyukám is nagyon keveset hízott (szinte csak a babára) mikor anno minket szült.
A húgom (27 hetes), Õ 47 kg-ról kezdte a terhességét, és most 59. De egyáltalán nem látszik rajta, aki nem tudja, hogy babás észre sem veszi, csak annyit lát, hogy egy picikét meghízott Kép

Ti sokat esztek? Kívánósak vagytok?

Üdv.
ritee
ritee
 


Sziasztok!
Első babát várunk mi is.
Én igazából nem vagyok kivánós, inkább úgy érzem, hogy megengedhetem magamnak, hogy olyasmit is egyek, amiről máskor lebeszélem magam. Ezt a párom kivánósságnak éli meg. Pl. reggelinek fagyi Kép)
Ami talán változott étkezés szempontból, hogy jobban vágyom magyaros kajákra, mint pl. paprikáskrumpli. Korábban inkább a "bio" ételeket részesítettem előnyben. De ez is lehet csak belebeszélés.
Én egyelőre kb 4-4,5 kgnál tartok, 21 hetesen. Eléggé aggódom, hogy mennyi jön föl, mert anyukám 20 fölött hizott mindig, és én meg nem szoktam hozzá, hogy oda kell figyelnem a súlyomra. Ki tudja, hogy le tudnám-e adni utána. De a dokim szerint semmi okom az aggodalomra.
Másrészt még a bővebb ruháimba nyugodtan beleférek, főleg az egyberuhák kellemesek.
Tegnap a munkahelyemen a titkárságon egyébként kiszúrták, hogy babát várok, állítólag az arcom ragyogásából, de ezt azért kétlem.
Kellemes mozgolódós hétvégét neketek!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Én kívánós nem vagyok, most már az elsö hetek szinte folyamatos hányásai - és egy kórházi közjáték - után legalább már normálisan tudok enni. Húst, halat nem nagyon, pedig különben szeretem. Sok zöldséget, gyümölcsöt, meg is szünt a szorulásom! :-)A szükséges fehérjét tejjel, sajtokkal, egyéb tejtermékekkel próbálom fedezni, a dokim szerint sikerrel. Viszont rengeteget eszem, két-három óránként megéhezem, és egy föétkezésnyi kaját simán eltüntetek. Mivel a hányások miatt közel 6 kg-t fogytam, egyenlöre van mit visszaszedni.

Terhesség elött különben aktívan sportoltam, most is rendszeresen járok úszni. Ezért a felszedett plusz súly miatt nem aggódom különösebben, ha meglesz a baba, megint ledolgozom a felesleget.

A pocim nem nagyon nö, csak idönként feszül, viszont a köldököm szinte folyamatosan kicsit fájdalmasan feszül. Tudtok erröl valamit? Ez normális?

És mikortól ajánlott terhességi csíkok ellen kenegetni a pocit? Nagyon száraz a böröm, föleg uszoda után amúgy is szoktam kenegetni. Inkább az a kérdés, mikor váltsak a normál testápolóról a cellulitisz-krémre.

Na, jól elárasztottalak Benneteket a saját dolgaimmal. Különben szívesen olvasok mindent, amit írtok, érdekel mások tapasztalata.

Üdv
Lynn
Lynn
 


Sziasztok!

Az elsõ babánkat várjuk október 5-re, úgyhogy csatlakoznánk hozzátokKép. Jó, hogy ebben a topicban tényleg olyanok beszélgetnek, akik hasonló cipõben (idõben) járnak.

Nekem picit meglepõ, hogy többen is írtátok, hogy nem nagyon látszik még a pocitok. Nekem azért szerintem eléggé feltûnõ, és már a bõvebb ruháim sem jók rám. Mondjuk én élvezemKép Elég magas testsúlyról indultam, mert mielõbb teherbe estem, jócskán fölszedtem, de azóta csak 3 kilót híztam, és én ezzel nagyjából elégedett vagyok. Fõleg azért, mert egyébként nagyon könnyen hízom. A dokim viszont mosolyogva azt mondta, hogy nyugtával dícsérjük a napot, bár eddig tényleg okKép

És még annyi, hogy a 20. héten kiderítette, hogy valószínûleg kisfiú lakik a pocakombanKép

Szép napot mindenkinek!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!!

EveyKép Nem onnan találtam ide.. irtam párszor a 2003 nyár végibe..és akkor láttam meg.. de nagyon jó hogy megnyitottadKép
megkaptama lányokra is a váaszt, és még meg sem köszöntem, azt isKép Itt most KÖSZIIII... a hétvége miatt irígy-irígyKépKép
Mimike már nem szopizik, egyik legnagyobb bánatom, mert nem szándékoztam abba hagyni. Decemberben volt egy terhességem csak nem bírt megtapadni, és akkor Õ egy pillanat alatt elhagyta a cicitKép
De azért 10 hónapos koráig csak szopizott, még teát sem volt hajlandó elfogadni.
Azt mondta Robi, hogy nem cseréli el ha csajszi lesz megintKépKépKép

riteeKép
Igen Olivér. Hát mit csináljak??Kép Már Viki óta Olivért emleget az apjuk, hát ha fiú lesz, mint UH szerint így van akko rOlivér. Már nekem is megtetszettKép

Nekem a kaja kívánás, más-más képp jelent meg eddig, mind háromnálKép vikiével epret ettem állandóan, Mimikével narancsot, most pedig este mindig citromot eszek. Viki anno nehezen sikerült. SzedtemClostit és az 2 hónap alatt 20 kilot dobott rámKépplusz a terhesség még 29KépKép
Mimike megszületett és 69 -re le is mentKép kezdtem örülni..de szopi alatt szépen feljött 14 kiloKép
Most ott tartok hogy holnap leszünk 20 hetesek, és egy dekát sem híztam!!!!! Sõt fogytam a kezdethez számítva 6 kilot, amibõl 4 már visszajött, viszont a pocakom nem kicsit nagyKépKép
na,most el...megyünk uszizni

Lynn: már kenegetheted!!!! Mert nálam egyik reggelre jelentkeztek a csíkocskák.

hajni
hajnii
 
 


Sziasztok!

Én október 13-ára várom a babánkat, szóval ma 19+5 hetes vagyok.

Evey: nekem nagy álmom volt, hogy ha fiam lesz, Felicián legyen, de sajnos nem megy a vezetéknevünkhöz Kép Én 2 Feliciánt is ismerek, és nagyon jó fejek Kép Hogy akarjátok majd becézni?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok! Kép

Szia cory! De jó, hogy Te is idetaláltál Kép Hogy vagytok? Remélem itt többet tudunk "talizni" a csetrõl sajna le kell mondanom, este Férj veszi birtokba a gépet, hajnalban meg nincs ott senki. Ja, és van már név a pocaklakónak?

Hajni! Nekem az Olivér már nagyon régóta tetszik, és meg is fordult a fejünkben, de elvetettük, ugyanúgy mint az Adriánt, mert a párom barátai között van mindkettõbõl. MOndjuk, ez még nem kifogás, de mégis... :D
A citromról annyit, hogy anyukám mikor velem volt terhes kajálta a citromot. Úgy ette, mint az almát. Héjastól. Mikor megszülettem, gyönyörû volt a bõröm (ez azóta változottKép és arra fogták, hogy a citromnak is volt köze hozzá, a szülészeten is kérdezték, hogy mit evett, hogy ilyen szép babája van?! Ez voltam ÉN. azóta sok minden történt :D

Hol lehet ilyen krémet szerezni amirõl beszéltek? Én sima testápolóval kenem magam, az nem elég? Mondjuk azt jó bõven!

Edit! Igazad van, én sem vagyok kívánós, inkább úgy helyes, ahogy mondtad, hogy megengedek magamnak olyan dolgokat, amiket alapesetben nem. Pl. csokipudingot eszek gyulaival :D Ez komoly!!!
Különben nem vagyok válogatós, egyedül a párolt zöldségtõl van hányingerem, de ez szerintem azért, mert még mikor nem tudtam, hogy babás vagyok reggeltõl estig azzal tömtem a fejem. Most rá sem tudok nézni. Minden más jöhet.

Sziasztok
ritee
ritee
 


Sziasztok, szia Ritee!

A krém, amit én beszereztem a St Ives Swiss Formula sorozatból való, a neve "Anti Cellulite Thigh Cream", a magyar nyelvü cetli szerint "mikrokapszulás szépségápoló kozmetikum". 450 ml, a DM és Rossmann boltokban lehet kapni. A Swiss Formula többi termékét is nagyon szeretem, hatékonyak, kellemes illatúak, pl. a kollagénes testápolót és a hidroxisavas arckrémet. Sajnos a régi jó nagy tudusos, nagy flakonos kiszerelés eltünt a boltokból, az új "design" kisebb, és nem arányosan olcsóbb. :-(

Más cellulitis elleni krémet is lehet terhességi csíkok megelözésére használni, de sajnos mind nagyon drágák.

Egy aromaterápiával is foglalkozó barátnöm a következöt ajánlotta:
50 ml búzacsíraolajban vagy más vivöolajban jól keverj el 20 csepp levendulaolajat és 5 csepp narancsvirágolajat, és ezzel masszírozd a pocidat naponta kétszer.

Jó próbálkozást, sok sikert!

Lynn
Lynn
 


Sziasztok Lányok!

Kicsit lemaradtam a dolgokról, elutaztunk egy hosszú hétvégére az Adriára. Elég jól esett így a hétköznapi monotonitás után :-)
Ez a kívánósság furcsa dolog, a kisfiammal mikor terhes voltam, minden lédús dologra "ráizgultam", fõleg a paradicsom és a zöldalma jött be. Igazából nem emlékszem hogy különösebben nasiztam volna vagy faltam volna bármit is, mégis 23 kilót sikerült magamra szedni. Abból kb 15 ment le. Most sem figyelek jobban mint akkor, de most a 22. hétre még csak 4 kiló jött rám. Mondjuk volt még maradék az elõzõbõl is :-) Abból aztán nõhet a tesó :-)

Sziasztok, Diti
Diti
 


Sziasztok, Lányok!

Én is csatlakoznék, okt. 24-ére vagyok kiirva (bár a dokim szerint elõbb fog jönni 1-2 héttel) az elsõ babánkkal. Sajnos csak ritkán tudok jönni, mert táppénzen vagyok, a baba ui. lombik-módszer eredményeképpen lakik a pocimban (2 évet vártunk rá). Ma vagyok 18+3, és idõnként már érzem Mazsola (egyelõre ez a neve Kép) mocorgását. Nálunk volt egy kis gond, a 12. heti genetikai UH-n vastagnak mérték a nyaki redõjét, de a chorion-biopszia szerencsére megnyugtatott bennünket: nincs krómoszóma-eltérés, viszont tutira tudjuk, hogy egy kisbosziKép lakik a pocakomban. Szerencsére én sem vagyok kivánós, kb. ugyanazon kajákat eszem, mint a baba elõtt, persze megpróbálok minél több zöldség-gyümölcsöt enni, már nagyon várom, hogy elkezdjen érni a meggy, cseresznye, barack, stb, ezeket amúgy is nagyon szeretem. Csikokról annyit, hogy nálam is szinte egyik napról a másikra kezdtek el látszódni, elõször Milupa krémmel próbálkoztam, nem sok látszatja volt, most beruháztam egy jó drága Vichy-re, talán ez többet ér. Meg esténként masszirozom, talán nem fog rosszabbodni a szitu. Kilókról: rajtam most kb. +5 kg van, ami javarészt az elsõ néhány hétben jött fel, akkor valami eszméletlen mértékû szorulás gyötört, ez mára talán megoldódott. A pocim már nekem is látszik, mások állitása szerint nagyon kis helyes, nekem még szoknom kell Kép. Még annyit magamról, hogy Szegeden a klinikán fogok szülni. Nevek: úgy néz ki, Judit lesz a befutó, bár nekem az Aliz is nagyon tetszik, a párom hallani sem akar róla. Ha esetleg mégis kisfiú, akkor a papája nevét kapja.
Na, egyelõre ennyit, mindenkinek további jó pocakosodást, idõnként benézek, mert otthon sajna nincsen se gépem, se netem, igy csak a munkahelyre történõ alkalmankénti bekukkantásokkor tudok netezni.

Sziasztok,

KnéRita
knérita
 
 


Sziasztok!


Szívesen csatlakozom én is hozzátok, igaz mi kicsit elõbb várjuk a babócát. Sûrûn járok a nyár végi topikban, de örömmel látom, hogy ez a topik is nagyon szuperul beindultKép
Elsõ babócámat várom aug 4-re vagyunk kiírva, és kicsit tartok a nagy meleg kánikulától..
Nektek azért egy fokkat talán jobb lesz,habár.... ha vki
odakerül akkor lehet akár tél is , úgyis izzadni fogKép
Nagyon sok hasznos tanácsot kaptam már a netrõl és nagyon jó dolognak tartom , hogy hasonló "problémával" vagy akár örömmökkel tudunk egymáshoz szólni, hiszen egy cipõben járunkKép
Sok tapasztalatom nincs , mivel mint írtam elsõ babucink lesz, de szívesen benézek majd hozzátok.

Addig is mindenkinek szép napot:

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Ritee: név még nincs Kép Holnap megyek genetikai uh-ra, mert rossz lett az afp-m Kép

cory 20+0

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Cory, biztos jo lesz a UH, eddig mindenkit csak remitgettek az AFPvel, akinek rossz lett. Állítólag "nyugaton" már nem is csinálják, annyira megbizhatatlan.
Képzeljétek el, tegnap este nagy megdöbbenésemre két foltot találtam a cicifixemen, ez lehet az "elötej" vagy micsoda? Az első döbbenet után megállapitottam, hogy szintelen, szagtalan, iztelen...ugyhogy gond nem lehet. Kissé zavaró, mert ragad. És reggel ismét megjelent.
Hát ennyi történt, ma megyek dokihoz egyébként. Jó kánikulázást mindannyiótoknak!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

EditKép Az biza az!! Adok egy tippet: már most vegyél melltartóbetétet, lehet hogy nem lesz rá szükséged,de nekem mindkét elõzõ terhességemnél félidõsen beindult, és volt hogy teljesen eláztatott... Így -fõleg ha mentek valahova- hasznos lehet! És tényleg tud ragadni nagyon.

Lynn
Én is a Swiss-es krémet használtam mindig. Barátnõm vett mindenféle drágaságot (most 35 hetes) és szegény így is iszonyúan szétszakadt, fõleg a feneke..pedig még 10 kilot sem hízott. Sajna ez alkati kérdés is. Én azért olyan nagyon nem szakadtam -csak a hasam- pedig Mimike már 5030gr voltKépKép

KnéRitaKép
Gartula a cseppetekhez! Most igazán én sem vagyok kívánosKép
Vikikémnél (jövõhónapban lesz 3 éves) állandóan epret ettem..van is eper folt a hátán..
Noémivel ( 16 HÓNAPOS) narancsot és gesztenyepürétKép
na most nem igazán vagyok kívánosKép de nem is híztam még egy dekát sem, pedig a lányaimmal a 30kilot verdestemKép
habár majdnem minden este megeszek egy citromotKép

DitKép
Én is a tesókból növesztem a pocaklakómat mostKép

riteeKépKép CitromKép
Hát Olivér...már az az igazság, nekem is kezd tetszeni... anyumák meg falra másznak tõle, de majd megszokjákKép
Csak a becézésével vagyok bajban, mert Oli-nak nem akarom hívni, de bízom benne hogy a lányok majd megoldják, mint anno Viki nevezte el Miminek Noémit. Ott sem tudtam hogy fogjuk becézni, mert Noncsit nem akartamKép

Szirom! Üdv itt!!!Kép

Evey!!
Hol vagy?? Milyen volt a pihi???

Hajni
20+3
hajnii
 
 


Sziasztok!

Cory, az mit jelent hogy rossz lett az AFP? Úgy értem milyen lett az értéke? Épp tegnap voltam a dokimnál és elemezgettük ezt az AFP kérdést, mert nálam bár a határértéken belül volt, de feltûnt hogy az elõzõ terhességemben szinte pontosan kétszerese volt minden érték a mostaninak. Azt mondta, igazából csak az a lényeg hogy 0,6 és 2,5 között legyen a MoM, azt tekintik "normálisnak", ha az eltér, akkor nézelõdnek jobban az UH-n, de az még semmi rosszat nem jelent. Amúgy meg annyi mindentõl függhet az érték, pontosan idõben vették-e le a vért, jó testsúlyhoz számolták-e stb. Arról is épp tegnap okosított ki a dokim, hogy itt átlagtól való eltérést néznek, szóval ha épp sokmindenkinek egy bizonyos tartományba esik az AFP-je, neked meg nem, akkor mindjárt tök más szám jön ki, te jól beijedsz, közben pedig a legnagyobb valószínûséggel semmi gond nincs. Bocsi hogy ennyit regéltem róla, a lényeg hogy ne izgulj :-)
Ez az elõtej folydogálás számomra tök ismeretlen dolog. Mármint tudtam hogy elõfordulhat, de Pindurral sem volt semmi, és igazából most sincs, esetleg kis nyomásra jön elõ 1-2 csepp. De az is inkább csak azért lehetett mert néhány hónapja még szoptattam, jobban benne vagyok a "tejgyártásban" :-)

Sziasztok, Diti
Diti
 


Sziasztok!

Diti: az afp mom: 0,7 (ez még magában ok), bhcg mom: 3,8 (ez kicsit magas). A két érték különbsége miatt gázos. De túl vagyok az uh-n, és azt mondta a doktornõ, hgoy 99%, hogy egészséges a babó KépKépKépKép

cory 20+1

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Cory!

Gratulálok az örömhírhez! :-)
Remélem most már megkönnyebbültél... Innentõl már minden sima ügy lesz. Én is már csak a vércukor vizsgálattól tartok, de attól is csak azért, mert elég kellemetlenül érintett tavaly is. Na de az legyen a legnagyobb probléma hogy át kell esni néhány nem túl vidám vizsgálaton, nem igaz? :-)

Szia, Diti
Diti
 


Szia Cory!

Nagyon-nagyon örülök az Uh eredményednek!Kép Már vártam vmi jelzést, vmelyik topicban. Ma olvastam a tegnapi bejegyzésedet, hogy ma lesz (volt) az Uh és nagyon drukkoltam, hogy jót mondjanak! Én egy hete estem át ezen az aggódáson, de szerencsére szív Uh-on is azt mondták, hogy nem utal semmi kromoszóma rendellenességre és az esedékes genetikai Uh-n is más "szem" azt mondta, hogy minden rendben. Bár ott az AFP-mre is azt mondták, hogy az rendben (AFP MOM:0,7 B-HCG MOM:1,9)

Egyébként sziasztok TöbbiekKép!

Eddig csak olvasgattalak Benneteket, de most már bõvítem a kört. Okt.14.re várjuk a 2. babát (egy nappal késõbb, mint Coryék, Ráadásul ugyanabba a kórházba igyekszünk bejutni majd. Elsõnek kisfiú érkezett, Kornél 2002. jan. 20. Hajni! Figyelmedbe ajánlom a dátumokat!Kép

Terhességi csíkok: nekem már az elsõ baba elõtt is voltak. Igaz nem a pocakomon, hanem a vádlimon, térdhajlatból indulva és a comb-csípõ "találkozásánál"! Féltem is, hogy milyen lesz majd a hasam, de ott egy miliméter sincs. Nem tudom a krémeknek mennyi köze van hozzá, persze én is kenegettem a Milupa termékével (MegaToysban vettem). Bár meg voltam gyõzõdve, hogy ez is csak olyan kismama-pénztárca apasztó. Viszont reméltem, hogy legalább ebbõl semmi káros anyag nem szívódik fel, át a babácskához. Plusz ez egy szertartás volt esténként, hogy apuci simizte be a hasamba és ezzel babácskát is kényeztette egy kicsitKép Szerintem valóban alkati kérdés is lehet és hát eleget mondják bõrgyógyászok, hogy nincs az a krém, ami megakadályozná a kialakulást. Mert, hogy ott alakul ki narancsbõr könnyedén, ahol rossz a vérkeringés. Tehát legfontosabb a vérkeringés fokozása, ami gyenge masszírozással, simogatással érhetõ el, amihez ugye nem árt egy krém. Na ezt használják ki a reklámozott és nem reklámozott termékek. De ez csak az én véleményem!!
Nekem tetszik Lynn "receptje", ha már simi, akkor én azzal fogok most próbálkozni! Búzacsíraolajat amúgy is javasolják a gáttájék masszírozásához az utolsó idõszakban. Bocs, ha kicsit hosszú volt!
Évica
Évica
 
 


Évica!!!!KépKépKépKép
Nem semmi a hasonlatKép
hajni
hajnii
 
 


Na:o) Hasonlóságot akartam írni.....

Hajni

(nem enged ba hogy javítsak:o( )
hajnii
 
 


Sziasztok!
Cory, én is gratulálok, hogy minden OK.

Tényleg, az intim tornáról tud valaki valamit? A dokimat kérdeztem torna ügyben, azt mondta, hogy a sima terhestornának elsösorban élvezeti értéke van, főleg ha kispapa is megy, de nem mozgat át. Az intim torna viszont, ha jól megtanulod, esetleg elkerülhetövé teszi a gátmetszést (amit ök rutinszerüen csinálnak). Igyhát befizettem egy tanfolyamot....de kivancsi vagyok, hogy tudtok-e rola valamit.
A hétvégére (holnaptól) elutazunk, úgyhogy kellemes pihenést mindenkinek!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Szia Edit!

Én ugyan nem vagyok intim torna szakértõ, de azért gyakorolgattam 1-2 dolgot csak úgy "házilag", és így utólag azt mondhatom hogy bevált.
Igazából már jóval a terhességem elõtt elkezdtem, akkor még kifejezetten szexuális célzattal. A férjemnek le is esett az álla mikor valamelyik elsõ együttléteink alkalmával bemutattam a "tudományomat" :-))) Aztán mikor kiderült hogy jön a baba, természetesen nem hagytam abba a gyakorlatokat, aminek az lett az eredménye, hogy bár a gátmetszést nem úsztam meg (igazából nem is bántam), de 1-2 hét alatt teljesen rendbejöttem, olyannyira, hogy szülés után már 4 héttel minden gond nélkül ment a szex. Szerintem ment volna elõbb is, de ennyit azért mindenképp várni akartam, biztos ami biztos alapon. Kikérdeztem a férjemet a dologról szinte minden alkalommal, és mindig azt tudta mondani hogy fokozatosan javulok, azaz a kezdeti kicsit kitágult érzet folyamatosan tûnik el. A hüvelyem eredeti feszessége szülés után kb. 2,5 hónappal teljesen visszaállt, úgyhogy ennek tudatában én most is szorgosan gyakorlok :-)
Ja, hogy mit csinálok? Semmi különösebben extrát, naponta néhányszor, amikor épp eszembe jut és valahol álldogálok - pl a mosogatás kifejezetten alkalmas idõpont hozzá - megfeszítem a gátizmaimat pár másodpercre, majd elengedem õket. Ezt ismételgetem 15-20x. Aztán ha épp olyanom van, úgy pisilek hogy párszor próbálom teljesen elállítani, ezt elegendõ hetente néhányszor. Amit pedig a legjobban élvezek... :-) ki nem találjátok... szex közben megfeszíteni a gátizmokat mikor az a bizonyos szerszám ott benn van :-))) Mindkettõtöknek klassz élmény, higgyétek el :-))
Bocsi ha így a végére túl intim területeket feszegettem, de hát ezért INTIM a torna is, nem?

Sziasztok, Diti
Diti
 


Sziasztok!

Ismét feltüntem Kép. Volna egy 20 Ft-os kérdésem: hanyadik héten kell cukorterheléses vizsgálatra menni? Az én okos védõnénim nem tudta megmondani Kép, de azért holnap meg fog látogatni... nagyon örülök...

CORYKép
jól rá tudják hozni az emberre a szivbajt Kép, mi is frászban voltunk a 2,8 mm-es nyaki redõ miatt, aztán szerencsére kiderült, hogy semmi gond. Örülök, hogy nálatok is minden rendben. Én hétfõn megyek az AFP eredményemért, du. UH, kiváncsi vagyok, nekem mit mondanak...

DITIKép
én jártam intimtorna-tanfolyamra (bár nem igazán csinálom a gyakorlatokat, sajnos), de a pisilés közbeni elzárom-elinditom nem a legjobb módszer a trénerem szerint. Az egyik legfontosabb szabály: soha nem szabad a pisit tartogatni! Ha kell, akkor irány a WC, mert azzal ártasz a legtöbbet a záróizmoknak, hogy visszatartod.

EDITKép
jó pihit a hétvégére! A tornát nagyon ajánlom, biztos hasznos lesz, bár lehet, hogy a gátmetsztést igy sem úszod meg Kép (kórháza és orvosa válogatja). De az biztos, hogy utána sokkal gyorsabban gyógyulsz majd.

HAJNIKép
csak annyira vagyok "kívánós", mint máskor: ilyenkor nyáron gyümit eszek gyümivel, ezeket már nagyon várom. Tegnap voltam anyóséknál, egy kevés szamócát már sikerült szednem, de örömmel láttam, hogy már pirosodik a meggy és a cseresznye. Pár nap és ehetek belõle, nyamiKép

ÉVICAKép
nekem is a csípõm vonalában ill. alatta a combomon jelentek meg a csíkok Kép (mellem-hasam eddig megúszta). Én felváltva kenegetem a Milupával, Nivea Q10 testápolóval és Vichyvel a mellem, hasam és combom, plusz minden este igyekszem egy géppel átmasszirozni a csikos területeket, most úgy látom, hogy nem rosszabbodott a szitu. Aztán majd meglátjuk, ahogy az egyszeri vak ember mondta Kép

Lányok, nem tud valamelyikõtök egy terhestorna-könyvet ajánlani? Sehol sem találok ilyet, kazin meg hiába tudnám megszerezni, nincs videónk Kép, bár végszükség esetén tudnék egyet kölcsönkérni. Ha esetleg tudtok ilyet, lsz. tegyétek közkinccsé. Vagy ha esetleg van valakinek kazija (Kállai Ildikó) és le tudná másolni, elküldeni, azért is nagyon hálás lennék (akkor kérnék egy videót).
Elõre is köszönöm!

Üdv mindenkinek és további jó pocakosodást!

KnéRita
18+6
knérita
 
 


Nagyon hosszú lettem, sorry...

KnéRita
knérita
 
 


Sziasztok!

KnéRita,
ma voltam orvosnál ezért egészen friss infóm van a terheléses cukorra. Azt mondta a 23-25. héten szokás, DE, ha túl korán nézik, akkor "álnegatív" lehet, ha pedig késõn (nekem a korom miatt fontos - mert az életkor elõrehaladtával nagyobb az esély a terhességi cukira) akkor késõn kezdi el õ a kezelést. Szóval így írta elõ nekem a 24. hetet. Köszi a 20-astKép
Milyen géppel maszírozod át a rizikós területeket? Valószínüleg ez a leghatékonyabb módszer!
Mit gondolsz illetve bárki, aki ért hozzá: az intimtorna segít e az azon a területen kialakult visszér "kordábantartásán". Rendkívül kellemetlenül feszít az egész gátkörnyékem, amikor pisilek. Egyébrõl nem is beszélve.Kép Nem tudok nyugodtan lazítani, mert fáj. Orvosom szerint elképzelhetõ (látott már ilyent), hogy szülés után a terhelés megszüntével visszahúzódik az az ér, de nekem még csak most következik a java! Mármint súlygyarapodásban. Eddig csak 3,5 kg pluszt könyvelhetek el, de elsõ gyerkõccel is 13,5-et "híztam".
Évica 20+3
Évica
 
 


Sziasztok!

Hát végül mégsem tudtam kedden jönni, mert közben szegény Adri fülgyulladással küszködik és szó szerint rajtam lógott hétfö óta. Úgy mentünk el, hogy picit folyt az orra és mondtuk anyóséknak, hogy szívják ki esténként, de nem tették, így szépen ráment a fülére.Kép Tegnap 39 fok volt a láza, AB-t kap.Kép
Mátrában szuper volt, egy kicsit pihentünk.Kép

Ritee! Már nem akarom a sort megbontani, azért maradnék az ián-nál. Felicián szerintem is szép és ritka. De hogy lehet becézni???? Én már sajnos felszedtem 6 kilót, de érdekes módon nem látszik annyira. Mondjuk a hasam óriási.Kép De hát már csak a harmadik.Kép Én rendszeresen tornáztam, de most 7 hetesen véreztem, kórházban is voltam, így nem merem újra elkezdeni a tornát. Majd ha megszületett.
1,5 kg az tényleg nem sok, szerintem szerencsés.Kép Krémet a Brendon Mama boltban vettem, Chico a márkája, de elég húzós ára van: 5000 ft körül. Viszont elég sokáig elég, ahogy elnézem, nem kell sok belöle.

Lynn! Én már most kenegetem a csíkok ellen spec. krémmel magam. Igaz, hogy szerencsés böröm van, mert egy darab csík nincs rajtam, kivéve a mellemet, azon van egy kevés. Ja igen, én a csípöset kívánom.

Szirom! Üdv neked is! A 3 kg szuper, majd utánna ráérünk fogyózni, még a sûrû szoptatásos idöszak is hátravan.Kép

Hajni! Én sem cserélnék!Kép 10 hónap is elég szép szopis idöKép Nem tudtam a decemberi terhességedröl, gondolom megviselt lelkilegKép De örülök, hogy ilyen hamar összejött megint.Kép Szép név az OlivérKép Én pedig fogytam a szoptatás alatt. Viszont úgy vagyok vele, hogy aki ahogy jól érzi magát, legyen annyi kg! CsKati barátném szavaival élve: "imádok enni, egyszer élünk (ezzel nem értek azért egyet), minek kínozzam magam" Lehet, hogy neki van igaza?

Cory! Már vártalak!Kép Úgy eltüntél a másikból, hogy azt sem tudtuk mi van veletek! Becézés: ha tudsz egy jót a Feliciánra, megoszthatnád!Kép Látom már túl lettél közben az UH-án, örülök, hogy minden rendben.Kép Ne izgulj, biztos egészséges a baba!Kép

Diti! Adria:Kép

Rita, Anita, Évica! Nektek is üdv!Kép Van nekem is ismerös lombikos mamám! Ikrek lettek! A terheléses cuki nálunk is a 24. héten van, két zsemle, 1 pohár tej és 2 óra várakozás után veszik le. Ez nem igazán "terheléses" vizsgálat, de azt mondják jó így.

Lassan lehetne egy táblázatot gyártani, mi a véleményetek? Én szívesen megcsinálom.

Sziasztok,

Evey

20+6
evey
 
 


Sziasztok!

Evey: a másikból eltûntem, mert megbántottak.
Feliciánt én Felinek és Licának hallottam becézni. Nekem a Lica nagyon tetszik Kép

Ma kihúzták egy bölcsesség fogam Kép

cory 20+3

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

KnéRita, én is Kállai Ildikó kaziját használtam/használom is, valóban nagyon jó, és szívesen le is másolnám neked, a gond csak az hogy nincs rá módom. Könyvet nem tudok neked ajánlani, viszont van pár link amit esetleg megnézhetsz, van rajta néhány gyakorlat:
[url=http://mama-baba.freeweb.hu/torna.html" TARGET="_top]http://mama-baba.freeweb.hu/torna.html[/url]
[url=http://www.hazipatika.hu/articles?aid=20020930141623" TARGET="_top]http://www.hazipatika.hu/articles?aid=20020930141623[/url];HPID=2B237A33-E78E0845-95158804-C68A86ED
[url=http://www.origo.hu/noilapozo/szuloknek/20011016babavaro.html" TARGET="_top]http://www.origo.hu/noilapozo/szuloknek/20011016babavaro.html[/url]
Ha már esetleg láttad õket, akkor bocsi az ismétlésért Kép
Nálunk sem túl fényes most a helyzet, kisfiam is, apukája is valamilyen rejtélyes módon beszerzett náthaféleségben szenved Kép Szegényeknek folyik az orra, köhögnek csomót, apának még láza is van, én ápolgatom õket.

Sziasztok, Diti
Diti
 


Sziasztok!
Hogy eltünt mindenki! Pihentek?
Alvásproblémákra remek receptet sikerült kidolgoznom a hétvégén: a fáradtságot! Rengeteget utaztunk (majd 3000 kmt a 3 nap alatt), és úgy aludtam minden éjjel, mint a bunda.
Utazásról jut eszembe: ti használtok biztonsági öv lehúzót? Nekem az a tapasztalatom, hogy ha eléggé függőlegesre állítom a háttámlát, akkor a pocim alatt fut az öv, csak ha hátradöntöm akkor csúszik fel.
Intim tornáról majd mesélek, a héten kezdődik. Remélem. Ugyanis az előző alkalommal nem indult el az a tanfolyam, amire elmentem. Sebaj.
Egyébként korábban beszéltünk inygyulladásról, és valaki ajánlotta a cserszömörcés szájvizet. Abszolút bevállt! 1 hét - 10 nap alatt teljesen elmúlt a gyulladás és inyvérzés is, ugyhogy én is tudom ajánlani (plusz uj, puha fogkefe).
Boti jól van egyébként, minden este nagy virgonckodást rendez. Most már nem csak rugásokat érzek, hanem finomabb mozgást is, irtó izgalmas. Ami érdekes még, hogy ha ott, ahol többször megrug elkezdem simogatni a hasam, akkor teljesen lecsendesedik. (Próbáltam egyébként megmutatni a kutyáimnak, amikor éppen rugdosott, de nem értették, hogy mit akarok. Kiváncsi lennék egyébként, hogy ök észreveszik-e rajtam a változást. Néha nagyon szagolgatnak.)
Hát remélem visszajöttök,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Azért írok ide, mert Zsófi babánk két hónap múlva már akkora lesz, hogy nem fog kelleni neki a Baby controll tipusú légzésfigyelõnk, ezért eladnánk. Ez egy dupla lapos nagyon megbízható készülék, az eredeti ára 32.000.- ft volt, mi odaadnánk kb.20.000.- ft-ért, és még szeptembertõl számítva egy év cseregarancia van rá.

Üdv:
Barbara
06-70-247-65-30

u.i:Bocs a zavarásért, de azért írtam ide, mert talán így megkönnyíthetem valakinek a vásárlását
zsófimama
 
 


Sziasztok Kép

Én egy picit eltûntem, aminek az az oka, hogy egész jól át tudtam aludni eddig a hajnalokat, de persze csak azért, mert egész éjszaka csak forgolódtam Kép Megõrülök az éjszakáktól Kép Ráadásul most, vagy egy hete arra ébredek, hogy húzódik a hasam, de nem a bõröm, hanem belülrõl feszít. Kérdeztem a védõnõt, a válasz az volt, hogy valószínûleg a méhtartó szalagok, illetve az izmok nyúlnak és ez okozza ezt az érzést.
Úgy látom egy picit beállt a topik, hol vagytok?

Cory! Kép Kép Kép Örülök, hogy minden rendben! Nekem 24 hetesen kell visszamennem uh-ra, nem értem, hogy miért, mert az AFP-m rendben van, és a 18 hetes uh-n is azt mondták, hogy minden ok. A nagylegény hogy van? Várja már a kistesót?

Hajni Kép Kép Az Oli-n kívül más becézés nem jut eszembe. De majd a lányok elintézik! (Viki és Mimi)

Evey Kép A Cory variációját kiegészíteném még a Felu-val, illetve a Felcsi-vel. Bár elég furcsán hangzanak... Kép

Lynn Kép Vettem krémet! A St. Ives swiss formulá-sat. Olyan jó illata van!!! Elég drága volt, a Cora-ban vettük, és a 250 ml-es volt 2600 Ft.

Lányok! Ti nézegettetek már babaholmikat? Én még csak úgy, hobby szinten! De azért kérdeznék valamit tõletek babakocsi ügyben! Szerintetek (mivel õszi babáink lesznek Kép érdemes olyan babakocsit venni, amihez van ilyen kosár, vagy mi a fene?! Az a bélelt akármi, tudjátok?! Vagy elég egy sportkocsit és kész? Mi a véleményetek? Bár még nem akarok vásárolni, majd csak késõbb, de azért érdekelne. Kép

Mennyire aktívak a babáitok? Az én kislurkóm meg sem áll egész nap. Még éjszaka is ráébredek (már amikor tudok aludni), hogy majd szétrúgja az oldalamat. Ez normális, hogy ennyire ficánkol? Különben nem zavar, nagyon élvezem csak lehet, hogy késõbb már fájdalmas lesz.

Szép napot Kép
ritee
ritee
 


Sziasztok Lányok!

Tényleg nagyon elcsendesedtünk, mi történt?

Ritee, a húzódás miatt szerintem abszolút ne aggódj, a védõnõnek szinte 100% hogy igaza van abban hogy mi okozza. Nekem sem túl kellemesek az éjszakáim, nekem a bal oldalamon húzódik a derekam, de rettentõ módon, fõleg ha elõtte háton feküdtem. Ezellen meg sajnos alig tudok tenni, hiába alszom el az oldalamon, rengetegszer ébredek háton fekve. Olyankor pedig kész kínszenvedés a felkelés, hosszú percekig kell lazítanom magam mire sikerül Kép Azzal vigasztalom magam, hogy az elõzõ babámnál is ugyanez volt a helyzet, és a szülés után elmúlt mintha elvágták volna. Na de persze addig ki is kell bírni, és hol van az még... Kép
Babaruha ügyben én azt tanácsolnám neked, hogy várj a vásárlással amíg csak lehet. Én a kisfiamnak csak az utolsó elõtti héten voltam vásárolni, addig kivártam miket is ajándékoznak ismerõsök, rokonok Kép Fölösleges valamit kétszer venni, vagy hogy egyféle ruhából legyen vagy hat a másikból meg csak egy.
Szerintem babakocsit olyat válassz, amihez van bébihordozó, mózeskosár, és sportkocsinak is átalakítható. Lehet hogy nem a legolcsóbb, de szerintem nagyon megéri. A hordozó jól jön az autóban és akár vásárláskor is, a mózeskosár pedig szerintem a legmegfelelõbb amíg csak fektetve lehet a baba. Aztán ha már félig-meddig tud ülni, átalakítod sportkocsinak, onnan jobban is tud nézelõdni majd.
Az én babám is elég sokat mocorog, élvezem én is nagyon. Amúgy eléggé alattomos a drága, mindig kifigyeli mikor kell pisilnem és olyankor mindig tud 1-2 "célzott" rúgást prezentálni Kép Kép Kép Ez a mozgás egyébként csak még fokozódni fog, majd az idõ elõrehaladtával, ahogy már egyre kevesebb helye lesz, sokkal inkább érezhetõ lesznek a testrészei is. A kisfiam pl. folyton a popsiját tolta oldalra egész fent a gyomrom alatt Kép Ez persze a végefelé néha már kicsit kényelmetlen, de ki bánja Kép Kép
Remélem nem baj hogy ennyit írtam.

Szia, Diti
Diti
 


sziasztok LányokKép
Mazsolánkkal való várható találkozás idõpontja november 13.

KnéRitaKép
Az Aviva könyv 2. részében vannak külön terhestorna-gyakorlatok. Én annak alapján tornázom. Nekem nagyon megfelel. Kilazít, mezmozgat, meg van benne olyan nyújtó gyakorlat is, ami annyira jól esett, hogy addig nyújtózkódtam, míg majdnem elaludtamKép Én ajánlom ezt a könyvet.

RiteeKép
Mi a babakocsit már megvettük (Graco Ultima). Én úgy gondolkozom, hogy ha valami most olcsó és megtetszik miért ne vegyük meg. Nem szeretnék mindent az utolsó pillanatra halasztani. Ráadásul nem sok ismerõsünk van, aki majd fel tudna ajánlani vmit is.
A babakocsinál egyébként az elsõdleges szempontjaink voltak, hogy könnyû legyen, nagy legyen a kereke, legyen hozzá bébihordozó, fektethetõ legyen a háttámlája. A lábzsákra nekem azt mondták, hogy az nem sokat melegíti majd a babát, alá is kell takaró, úgyhogy mi vettünk egy jó meleg termó takarót. Szerintem ez is megteszi majd.
A mózeskosarat pedig beígérték.
Ruhák ügyileg én turiba járok és néha ott kifogok egy-egy darabot, ami nagyon megtetszik azt megveszem. Néha nagyon jókat lehet találni. Mondjuk a ruhácskákkal még én is várok, mert azt lehet, hogy kapunk majd párat.

puszi
Bogár
16+6

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok!
Hashúzódás nálam is van. Meg sajnálatos módon két napja elég kellemetlen hasmenésem is lett. Bizom benne, hogy attól fáj anyit a pocim és nem a babócától. Bár gondolom, hogy egyértelmü lenne, ha a méh görcsölne, nem? Igy egy-egy helyen van szúró fájdalom, ami arrébb megy.
Egyébként ülni sokkal kellmesebb, ha állok feszül a pocim. Ha alátámasztom kézzel, akkor jobb, de hát mégsem ácsoroghat folyton igy az ember lánya...
Rajtam is kitört néhány hete a babakocsi láz, de egy kicsit alábbhagyott. Arra gondoltam, hogy a hordozó, ha kocsira szerelhető, akkor elegendő, nem olyan fontos a mózeskosár...nem értetek egyet? Főleg az szól a sokfunkciós kocsik ellen, hogy a Bebe COmfort kivételével amikkel én találkoztam, ott a hordozó csak úgy rakható a babakocsira, ha a sportrész is ott van...ugy viszont már elég sulyos. Főleg ha elképzelem, hogy kocsiba be, kocsiból ki emelgetem...de még nem szerettem bele egyikbe sem. Van tanácsotok? A Graconak előnye a könnyü összecsukhatóság...
Ruha még semmi, előbb a tetőtér beépités Kép azzal is el leszek foglalva nyáron, ha minden igaz.
Szép napot,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Ja és a babóca sokat mozog, és néha lehet "kommunikálni" is vele. Aranyos.

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy újra itt vagytok!

Érdekes kérdéseket vetettetek fel, de nem tudom, nem korai-e még egy picit. Én még csak az elsö kismamaruhák vásárlásánál-varrásánál tartok, hol vannak még a babaruhák! Persze, a kismamaruha-keresés kapcsán elárasztottak a cégek babaholmi-katalógusokkal, azokat természetesen megnézegetem, milyen egyáltalán a választék, az árak, mi praktikus, mi felesleges. Azt hiszem, nem írtam még, hogy Németországból társalgok veletek, itt nagy "divatja" van a katalógusból való vásárlásnak.

De novemberig még van 5 hónap! Azt hiszem, augusztus környékén jön el az idö nagyobb holmik bevásárlására, mint pl. babaágy, fürdetö, babakocsi. Azokhoz a Kispapa szakértelme meg fizikai ereje is kell. :-) A kisebbeket meg talán még késöbb, hisz azokért nem kell sokat, messze menni, cipekedni, nagy hassal nyúzódni.

Az említett katalógusokban, meg ismerösöknél láttam, hogy a mi babakorunkból való "klasszikus" réklit és kisinget gyakorlatilag már nem használják. Ici-pici (44-50-es) mérettöl kezdve vannak body-k, tiszta pamut, rövid vagy hosszú ujjú, bebújós, patentos, cippzáras, szóval mindenféle. Nekem a legkényelmesebbnek az a fajta tünik, amit elöl-oldalt egy sor patenttal teljesen szét lehet kapcsolni, ráfektetni a babát, és összekapcsolni. Vagyis nem kell a kezecskéket-lábacskákat mindenféle hoszzú, esetleg szük "alagutakon" keresztülkínlódni.

Otthon milyen a választék? Meséljetek!

Egy kismama-újságban olvastam, hogy rugdalózóból érdemes elöször kevesebbet venni, mert a legtöbben azt hoznak ajándékba.

A mi picink még nem rugdos, vagy annyira gyengén, hogy nem vettem észre, annyi más minden mozoghat még az ember hasában!

Edit, Diti, Ritee! Nekem is nagyon húzódik a pocim, derekam, minél többet állok, annál jobban. A doktor bácsim szerint ez normális, hiszen nö a baba. A tízliteres öntözökannáról már rég átváltottam a kétliteresre, igaz, azzal ötször annyit kell gyalogolni. Legtöbb bajom a vasalással van, 1-2 darabnál tovább nem bírok állni, annyira fáj, és húz. Ti ezt hogy oldjátok meg? Láttam olyan magasított, lábtámlás széket, amin ülve lehet vasalni, de nem tudom, mit tartsak felöle, megéri-e a befektetést. Tudtok ez ügyben tanácsot adni?

Mindenkit üdvözlök!

Lynn
Lynn
 


Sziasztok!

Ritee: Balu még nem fogja fel, bár mondogatjuk neki, hogy baba van a pocakomban.
Babakocsi: mi Baluhoz (szeptember 12-én született) egy Hauck Denver 6-ot vettünk. Ez egy alapvetõen két funkciós babakocsi, és van hozzá egy textil mózes kosár. A mózest inkább a lakásban használtuk, mint az utcán. De nekünk bevált. A legfontosabb, hogy vízszintesig dönthetõ legyen.
Én most nem veszek szinte semmit, de Baluval a 27. hét elõtt nem mertem semmit sem venni.

cory 21+2

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Edit, szerintem lényeges a babakocsihoz a mózeskosár, hiszen a hordozó nem arra való hogy hosszútávon legyen benne a baba. Úgy tudom nem igazán egészséges nekik az a testhelyzet amíg nem tudják valamennyire is tartani magukat. Arra kiválóan alkalmas hogy rövidebb ideig benne legyenek, fõleg hogy bele is lehet õket csatolni, de sétáltatáskor -amikor a legtöbbször alszanak is- kényelmesebb a fekvõ testhelyzet. Nekünk Chicco babakocsink van, hordozóval, mózeskosárral, vízszintestõl függõlegesig állítható sportkocsi résszel. Valóban nem a legolcsóbbak közül való, de minden igényt kielégít, és ami nem elhanyagolható szempont, hogy nem csak a kisfiamnak volt jó, hanem most a kistesónak is meglesz, bírja a strapát. Pedig nem vagyunk egy itthonülõ család, ez a kocsi már a tengerparttól kezdve motorversenyig mindenhol volt Kép
A hasgörcsökre annyit, hogy én most sem vagyok benne biztos hogy felismerném ha a méhem görcsölne, az elsõ szülésemkor is jópár óráig nem jöttem rá mi az ábra Kép Csak a derekam húzódott a kelleténél jobban meg kicsit rendszeresebben Kép Kép
Lynn, a vasalást én úgy oldom meg hogy inkább nem vasalok Kép Azaz hogy csak a lehetõ legminimálisabbat, amit nagyon-nagyon muszáj. Amúgy én a pici fiam miatt üldögélni nem nagyon tudok napközben, folyton futkosnom kell utána, nem nagyon törõdik vele hogy nem esik jól álldogálni Kép

Sziasztok, Diti
Diti
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: