Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is vagyok. Kicsit parázom. Holnap megyek terheléses cukorra meg ekg-ra. Mit csinálnak az ekg-n?? Baluval ezt kihagytam.

Lynn: lassan szerintem elkezdhetsz vásárolni. Most már nem lesz gond akkor sem, ha megszületik a babó Kép Nekem ez volt anno a határ Kép Lassan én is elkezdem átnézni, hogy állunk a babaruhákkal, mit kell venni. Remélem, nem sok dolgot. Balu szeptemberi, KisPrücsök meg októberi lesz. Balutól mindent elraktunk anno, úgyhogy reménykedem Kép

cory 27+2

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok! De nagyon régen jártam erre! Kép Remélem minden kedves Pocak jól van! A chatre talán jövő héten hétvégén feljutok... jó lenne picit dumálni...
RITEE-Mamacicának üzenem, hogy várom nagyon a levelét!!!
Puszi
Hermione
hermione
 
 


Sziasztok!
Na, én jól eltűntem. Múltkor írtam egy hosszút, és nem küldte el ez a vacak... :-( Remélem most nem járok így.
Hogy telik a nyaratok? Mi hétvégén jöttünk haza a Balatontól, nagyon jó volt. Még úsztam is! Manó érezhette, hogy nem vagyunk a megszokott környezetben, mert sokkal nyugodtabban viselkedett, olyan érdekes :-)

Hermione: ez hihetetlen, hogy mielőtt ide jöttem akkor küldtem el a leveledet! Működik az a bizonyos női megérzés... :D

Lábgörcs: én szinte minden éjszaka ráébredek, hogy "húzza" a görcs a lábam, de már rendesen megszoktam. Az izomlázam szinte már mindennapossá vált. kalciumot, meg magnéziumot javasoltak rá, de mintha a hátamra kenegetném...

Kné Rita, Lynn: nekem veletek ellentétben eléggé fent van a babám, ez a gyomrom miatt jelent problémát, mert sokszor ég, és állandó teltségérzetem van. De egyébként ez sem tud kizökkenteni... Nagyon imádok kismamának lenni :D

Vásárlással én is úgy vagyok, hogy már nem sokáig bírom. Eddig még sikerült úgy kijönnöm minden egyes bababoltból (pedig voltam egy párban) hogy nem ragadtattam el magam!

Azt hiszem, most ennyi...
Üdv. mindenkinek :-)

ritee
27+0
ritee
 

 
 

Szasztok!

Most találtam erre a topikra is, és igen aktuális.
Abigél drága 28 hetes, ma megint megnéztük, és él, mint hal a vízben. Rachel lányunk pedig most volt 16 hónapos (igen, igen, nem lesz túl nagy különbség..., de ti inkább valami bíztatót írjatok!)
A vásárlások annyira minket nem érintenek, azt hiszem, hogy elég sok minden maradt az első lányról - aztán majd rájövök, hogy még sem? Mert ő ugyebár tavaszi gyerek volt, a köv pedig őszi lesz.
Egyébként az első babánál úgy voltunk a vásárlásokkal, hogy ruhából nagyon minimális mennyiséget vettünk előre, aztán inkább utána jártunk vásárolni, így inkább az került beszerzésre, ami tényleg kellett. Ez a módszer bejött, bár így is lett néhány olyan darab, amit nem sikerült felvenni Kép
Lábgörcs itt is van, az esti 2 MagneB6 segít valamennyire.
Viszont van még egy elég szar dolog - no meg elég intim is - visszér a szeméremtesten. Van valakinek 5lete arra, hogy ezzel mit lehet kezdeni? A nagy könyvek azt írják, hogy majd szülés után elmúlik, de ettől sem nyugodtabb nem vagyok, sem jobban nem érzem magam.
Sziasztok

Enőki
enõki
 
 


riteeKép)Kép)

Enőki
Üdv itt!!
Én szombaton leszek 28 hetes, okt 11-re vagyunk kiírva.
Korkülnönbség miatt csak bólogatni tudokKép Nálam a nagylányokközött 19 hónap vaKép És most is 21 hónap lesz a kicsik között, vagyis a nagylányunk is csak 3 éves:o) Nálunk nagyon bevállt, ezért is lesz megint kevés a különbség.
Vásárlással én is így vagyok..voltam.. nálam nyári volt az első, téli a második, de hidd el, sokmindent tudsz majd használni, pár rudi kell majd:o)


Képzeljétek megint lányunk leszKépKép ezt most a keddi 4Ds UHn mondták, és előtt eeg yhéttel a dokim is ezt mondta.....
Itt egy mini kép RÓla:
Kép

Ja és Zorka név tetszik nekem... --vélemény?????

cupp
Hajni
hajnii
 
 


Sziasztok!

Még nem írtam ide, de pár embert már ismerek a chatről. Határesetként Kép vagyok a nyár és az ősz között, mert szeptember 1-re vagyok kiírva, de ikreket várok, ezért lehet, hogy augusztus lesz belőle.
Tényleg jó olvasni egészen hasonló problémákról, mint amivel én is küzdök... Kép
Egyébként van már két gyerekem, Andris 5 éves, Zsófi holnap lesz 1 éves (ennyit a kis korkülönbségről)

Enőki: végre valaki, akinek ugyanilyen problémája van, és le is írta. Már az előző terhességemnél is küzdöttem visszérrel, és most is nagyon hamar előjött. A drnénim azt mondta, hogy el kell viselni, nem tud vele mit csinálni. Szülés után valóban elmúlt, el is felejtkeztem róla a mostani terhességemig. De valóban nagyon rossz, se állni, se sétálni nem tudok tőle sokat... Kép

Hajnii: üdv itt is, a Zorka név szerintem nagyon aranyos!

Nekem is sokat görcsölt a lábam, a Kalcium bevált rá, de kb. 3 hete már nem érzem egyáltalán. Pedig előtte majdnem minden éjszaka emiatt is ki kellett ugranom az ágyból.

Deby
debyand
 
 


Sziasztok!

Bocs Deby, de azt kell írnom, hogy örülök, hogy másnak is volt ilyen problémája - és annak a leginkább, hogy valóban elmúlik a szülés után ;)
4 kisgyerek egyszerre körülötted??? Mit aggódok én itt a kettőtől? Gratula előre is, remélem minél tovább bent maradnak.

Hajnii: A Zorka név tényleg tök jó. Nálunk is fent volt a férjemnek javasolt listán, de ugye nem az lett/lesz belőle. Volt egy gimis osztálytársam is, őt Zorkának hívtuk, és egy értelmes, kedves lány volt, úgyhogy még jó emlékeim is vannak a névről.
Ha lesz egy kis időd és tudnád azt részletezni, hogy a kis korkülönbség "nagyon bevált", azt megköszönném. Miben volt jó?

És még 1 kérdés: szerintetek érdemes 4D UH-ra menni? (azon kívül, hogy jó látni, hogy egy 28 hetes baba már ilyen fejlett Kép )

Üdv
Enőki
enõki
 
 


Sziasztok lányok!

Örülök, hogy mindenki él és virul a kellemetlenségeket leszámítva.
Én még mindig szédülök, sajnos. Már kétszer elestem, söt Adriant is leejtettem (hála az égnek nem esett nagyot). Végképp nem tudom mit tegyek.Kép
Holnap megyek a dokihoz, neki is megemlítem, mert eddig csak a körzetinél voltam.
Ja igen, holnap megyek a 3D-re is a Megatoysba. Úgyhogy megtudom a nemét. Kíváncsi vagyok. Mit tippeltek? Persze nehéz látatlanban tippelni...
Hajni neked nem, mert te ismersz! Emailre válaszolok, csak gondoltam megvárom a hétföt.Kép
De azért ide is leírom, hogy gratula a kislányhoz és a Zorka nagyon tetszik!

Enöki és Deby! Üdv nektek! Szerintem azért érdemes elmenni a 3D-re, mert a program segítségével a laikus is jobban látja a babát és ha sikerül egy szupi kép is..
Én annyira rosszul alszom, hogy na. Folyton felébredek, aztán meg a lábam kezd el zsibbadni, szenvedek csak.
Nyaralók! Hogy sikerült a nyaralás?

Cory! Már azóta voltál ekg-n, pedig írtam volna, hogy semmi különös, csak rád raknak egy-két tapaszt és a gép löki ki a papírt az adatokkal. A koraterhességben nekem kötelezöen csinálták mind a három gyerekkel.

Sziasztok, Evey
evey
 
 


Sziasztok!

A vérvételen jól megkínoztak megint Kép Az első vérvételnél 3-szor böktek meg, mire végül a csuklómból sikerült vért venniük. A terheléses cukrom tökéletes lett, viszont az ekg-m kicsit sűrű lett, meg este produkáltam egy határeset vérnyomást, szóval mehetek 24 órás vérnyomásmérésre. Hát nem vagyok elragadtatva az ötlettől Kép Persze pénteken senki nem vette fel a telefont, ahol be tudtam volna jelentkezni.

Evelyn: jobbulást! Remélem, semmi komoly nincs szédülés ügyben!

cory 27+6

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!
Tudtok már valamit , hogy milyen nemű babóca csücsül a pocódba? Vagy csak levagyok maradva.
Milyen az a 24 órás mérés? Balu , hogy bírja nélküled?
Kanga
Ui.: Jössz szombaton?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Kanga! Szia Kép
A neme még passz Kép, de Balu is titkolózott a 30. hétig.
Rákötnek a karomra egy vérnyomásmérőt, számítógép része a derekamra (kérdés, átéri-e Kép), és időnként (állítólag 15 percenként) megméri a vérnyomásom, és elraktározza. És ez lesz rajtam 24 órán át.
Szombaton megyünk Kép

cory 28+0

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Mi tegnap voltunk pont 32 hetesek a kis Pocaklakóval, Szeptember 15-re vagyunk kiírva. A nemét még nem tudjuk, mert takargatta magát. Nem tudjátok véletlenül, hogy még várható-e normális körülmények között UH, mondjuk a CTG vizsgálatokat kiegészítendő? Érdemes-e a 3D-s ultrahangra elmenni pl. a Megatoysba? Nekem is volt 1 alkalommal lábgörcsöm, meg 1-2 szer hasmegkeményedésem is, de a doki is mondta, hogy az izmok nyúlásának ez természetes következménye és írt fel magnézium port, ami használ és azóta nincs görcs a vádlimban. Mi is nagyon be voltunk sózva a vásárlással és most Júliusban kezdtünk el neki látni a beszerzéseknek.
vik0714
 
 


Szia Cory!
Mi Gergőnél nem akartuk tudni , de 30 hetesen úgy szét tette a lábait , hogy én , mint laikus is simán láttam a csomagot!Kép
Blankánál akartuk tudni , így ő nem mutatott semmit!Kép
Örülök , hogy talizunk szombaton! Nem tudod a Norci jön?

Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Szia Viki!

Mi meg holnap leszünk 32 hetesek (szeptember 18-ra vagyunk kiírva) és mi sem tudjuk a nemét, mindig takarta magát... Persze sokan jósolgattak a pocakforma alapján, az alapján, hogy savanyút vagy édeset kívánok, stb. Persze mindenki mást mondott. KépÁllítólag a 32. héten várható az 'utolsó' UH (nálunk ez a doki szabadsága miatt csúszni fog). A 24. héten voltunk 3D Uh-n a Megatoysban, nekünk nagy élmény volt! Te melyik kórházban fogsz szülni?

Judit
Judit
 


Szia Judit!
Nekem azt mondta a doki, hogy következő meeting Aug. 5-én lesz és akkor már 35-ik hétbe lépek. Max. akkor lehetne ultrahang, de onnantól már CTG-re is kell menni. A Budai Honvédban, mivel a doki ott dolgozik, akihez rendszeresen jártam még a kötelező szűrésekre, és nagyon szimpatikus volt már a kezdetektől. Most pénteken megyünk a kórházba, szülés felkészítő tanfolyamra.
vik0714
 
 


Szia Viki!
Nekem az első gyereknél a 30. héten volt az utolsó uh-m.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia cory!
Nekem az utolsó a 28. héten volt, de én is úgy hiszem, hogy már nem lesz több. Így lesz aztán meglepi, ha megszületik ;-)
vik0714
 
 


Sziasztok!

Enőki, Deby, csatlakozom hozzátok a visszérrelKép Korábban már én is rákérdezetm erre itt, de szerencsére senki nem kínlódott vele. Bár nem örülök, de "megnyugtat", hogy másnak is van ilyen problémája. Nekem anno az intimtorna jutott eszembe, hátha segít, de senkitől nem kaptam rá választ, pedig érdeklődtem más fórumon is. Azért gondoltam rá, mert tudom, hogy pl. lábon izomgyengeség (edzetlenség) is okozhatja a visszerek kidomborodását. Arra sportolást (lábizom erősítést) javasolnak. Valóban rémes felállni nekem pl. reggel. Olyan mintha az összes vér a felsőtestemből odaáramlana. Ezt még fokozza, hogy a térdhajlataimban is nagyon kijöttek és a jobb vádlimban. Ami ráadásul katasztrofálisan is néz ki és senki nem hagyja ki, hogy megjegyezze:milyen csúnyák a visszereid, pihentetni kellene. Na ja, egy 18 hónapos kiskrapek mellett??

UH papírforma szerint 4 szűrés van, az utolsó a 36-37. héten esedékes. Legalábbis a SOTE I-en így volt.
Cory, miért kellett az EKG-t csináltatni? Vérnyomás miatt?(Azért most kérdezem, mert 3 hétig vidéken voltunk és csak hébe-hóba láttam Babanetet, most olvastam el a júliusi hozzászólásokat.)Evey? Tőled is kérdezem. Nekem a legelején még a körzetis csinált és kész. Azóta senkit nem érdekel, vérnyomásom kávéval 90/50Kép
Lábszárgörcs: sajna én is beszámolhatok róla. De már előző pocaknál megszoktam, hogy reggel nem szabad lefeszített lábfejjel nyújtóznom, csak visszafeszítve ("pipálva")Persze, ha hajnalban ér el, akkor már késő, mert arra ébredek...Dokim a kálciumos pezsgőtablettát javasolta. Azt iszom meg este lefekvés előtt. Persze így egészen biztosan hajnalai 1 óra körül mehetek pisilniKép, viszont nagyobb eséllyel elkerülöm a görcsöt.

Pocim is keményedik, remélem semmi komoly. Még a védőnőm mondta, ha nem több napi 10-nél, akkor nincs vész. Persze sose számolom... Csüt. megyek dokihoz,kíváncsi vagyok mit mond rá.

Hajni, a Zorka nagyon kedves név, pláne, ha passzol a vezetéknévhez is.
Nekünk a lány nevek közül egyelőre a Dalma tetszik, fiút pedig még nem tudunk! Pedig egyelőre két esélyesKép Ötlete valakinek?
Évica
28+1
Évica
 
 


Szasztok!

Nekem az utolsó UH a szülés előtt 2 nappal volt, (egyébként szinte minden orvosi vizsgálaton mérik a BPD-t) de akkor már igazából csak ezt nézték. Rachel baba 88 mm-rel suületett, Abigél már 72-nél tart - és még 2,5 hónap hátra van!!!

Vérnyomás itt is a béka feneke alatt, 100/70, előtte áprilisban mérték utoljára. Nem irigyellek ezért a 24 órás vérnyomás mérésért...

Intim torna? Jártam a Kriston Andreához egy tanfolyamra, még az előző terhességem kezdetén, és szerintem nagyon jó volt. A "kényes helyen" lévő visszerek annak ellenére jöttek ki, hogy csinálom a gyakorlatokat megint, mióta tudom, hogy Abigél baba közeleg. Viszont semmi más panaszom nincs, ami a megnövekedett súllyal összefügghetne, hála istennek (pl. vizeletvisszatartás, stb.) A nőgyogyitól kaptam rá gyógyszert, azzal a megjegyzéssel, hogy elmúlasztani nem fogja a problémát, de legalább sokkal rosszabb nem lesz. És ez kb. így is van.

Most járunk a 29. héten. A ti babátok feje beállt már lefelé? Vagy csak én izgulok, hogy merre áll a gyerek?

Üdv
Enóki
enõki
 
 


Szasztok!

Nekem az utolsó UH a szülés előtt 2 nappal volt, (egyébként szinte minden orvosi vizsgálaton mérik a BPD-t) de akkor már igazából csak ezt nézték. Rachel baba 88 mm-rel suületett, Abigél már 72-nél tart - és még 2,5 hónap hátra van!!!

Vérnyomás itt is a béka feneke alatt, 100/70, előtte áprilisban mérték utoljára. Nem irigyellek ezért a 24 órás vérnyomás mérésért...

Intim torna? Jártam a Kriston Andreához egy tanfolyamra, még az előző terhességem kezdetén, és szerintem nagyon jó volt. A "kényes helyen" lévő visszerek annak ellenére jöttek ki, hogy csinálom a gyakorlatokat megint, mióta tudom, hogy Abigél baba közeleg. Viszont semmi más panaszom nincs, ami a megnövekedett súllyal összefügghetne, hála istennek (pl. vizeletvisszatartás, stb.) A nőgyogyitól kaptam rá gyógyszert, azzal a megjegyzéssel, hogy elmúlasztani nem fogja a problémát, de legalább sokkal rosszabb nem lesz. És ez kb. így is van.

Most járunk a 29. héten. A ti babátok feje beállt már lefelé? Vagy csak én izgulok, hogy merre áll a gyerek?

Üdv
Enóki
enõki
 
 


bocs, 2x küldtem, 2x küldtem....
enõki
 
 


Sziasztok!

Enőki milyen gyógyszert kaptál? Mert nekem azt mondta a drnéni, hogy nem tud rá semmit, bírjam ki. Persze kibírom, de csak könnyebb lenne....
Ne izgulj, Zsófi csak az utolsó hónapban állt be fejjel lefelé, addig csücsült, én is izgultam, hogy nem szülhetek rendesen.

A vérnyomásom nekem magas, de terhesség nélkül is az, kaptam rá gyógyszert, így most rendben van.

Nekem most már kéthetente uh-nak, meg vizsgálnak, de ez az ikerség miatt van, egyébként én úgy tudom, hogy 38. hét körül van az utolsó uh, hogy megnézzék, hogy fekszik a baba, hogy áll a köldökzsinór, meg ilyenek.

Deby
debyand
 
 


Enőki,
Azt érezni fogog, ha beáll a baba lefelé. Mert már lent kezd el mocorogni. Lejjebb lévő szerveket nyom. na meg persze ekkor van az, hogy a lábát, ha nyújtózik a cicim alá pakolja (borda támasz). De a doki már 1 héttel előtte megmondta, hogy lefordult, mielőtt éreztem volna, pedig csak kézzel vizsgált. Ja, és én a 30. hétben voltam, mikor kitapintotta a doki, de inkább mostanában érzem én is.
vik0714
 
 


SZiasztok!

Évica: ez még a körzetis féle, csak hát én midnent az utolsó pillanatban csinálok Kép

A vérnyomásom az egekben, kaptam rá gyógyszert, ma egész nap vizeletgyűjtés van, aztán holnap ismét labor. Remélem, most már rendeződnek a dolgaim.

cory 28+2

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bejelentkezem, aztán majd elolvasgatom, mert jó sokat írtatok!Kép
Voltunk a 3D-n és nagyon jól sikerült a felvétel, mutatta szépen az arcát, nyitogatta a szemét, még mosolygott is és kislány!!!!!!!!!!!!!Kép
Aki nem olvassa elejétöl, annak írom, hogy van már otthon két kisfiúm és nagyon vágytam egy lánybabára és sikerült! Minden rendben vele!

Minden jót!

Evey
28+6
evey
 
 


Gratula Evey a lányhoz! Kér fiú után talán felüdülés lesz - azt mondják, a lányok egy kicsit nyugisabbak (legalább is a miénk az, a többi ismert fiúhoz képestKép)

Egyébként én úgy gondolom, hogy most már lent kell lennie a fejecskéjének, mert csak köldök felett rugdos néhány napja - kvázi itt lehet a lába? Na meg lassulok is, és egyre nehezebb a kis nagyot emelgetni. De dokihoz legközelebb majd csak 4 hét múlva megyek, addig marad az izgulás, hogy minden rendben van-e. (Már amennyire az ember ideje engedi...)

Deby! A gyógyszer neve Detralex, napi 2x1-et szedek belőle. Nagyon gyógyszer ellenes vagyok, főleg így a várandósság alatt, de az állapot már tarthatatlan volt, ezért szedem. Kép

Üdv nektek!

Enőki
enõki
 
 


Evey: gratulálok KépKépKépKép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Evey!
Gratula a kislányhoz, én is örülök, hogy van fiam is és lányom is Kép

Enőki!
Köszi a gyógyszert, majd utánanézek, de azt hiszem ezt a pár hetet már kibírom nélküle, így is szedek elég bogyót.

Hát én nem érzem pontosan, hogy hol mozognak, illetve azt érzem, hogy mindenhol Kép
Az a legjobb, amikor kétfelé mozognak oldalra, és szétfeszítik a hasamat Kép

Végre lehűlt a levegő, talán jól fogok aludni... Kép

sziasztok!

Deby
debyand
 
 


Sziasztok!

Evey, érezhetően nagy az örömed a kislány miatt, jó volt olvasni!
Mi is szerdán voltunk UH-on (4D-n), de, ha akartuk se tudtuk volna meg a nemét, mert úgy összecsomagolta magát a lelkem... Enőki, nem akarlak elkeseríteni azzal, hogy azért mert fent érzed a rugdosást a köldök alatt, az azt jelenti, hogy talán lent van már a buksija. Sajna én is ugyanígy gondolkodtam, de az UH és ma a dokim is megerősítette, hogy faros még a cseppke, a lábai a feje felett vannak!!! És a könyökével a lábszárán támaszkodik!! Az arcából semmit se láttunk és moccanni se volt hajlandó, hiába bökdöste a szonográfus. Így nem is kellett fizetni a 3D miatt csak a szűrésért. Picit szomorú voltam, de hát van egy egészséges babánk itt a pocimban és ez a legfontosobb! Orvosom szerint 2. babánál 70% az esély, hogy befordul fejjel lefelé. Ez biztat engem is.
Deby, egészen bizarr lehet a mindenhol mocorgásKép Nevekkel hogy álltok?
Évica
28+2
Évica
 
 


Sziasztok Lányok!
Ezer éve nem jártam erre, mert már nem nagyon dolgozom, vagy ha igen, akkor nem érek rá netezni, és otthon meg nincs háló. Így sajna most sem tudok mindenkit végigolvasni Kép
Mi si voltunk 4D UH-n, BOti baba azt szépen megmutatta megint, hogy kisfiú, és a félprofilját is, de a lába és a keze is a feje előtt volt végig, és nem volt hajlandó elvenni. És ő is faros egyelőre, és ő is fenn rugdos...szóval ez nem sokat jelent. De egészséges, és mindene megvan! (már ami látható) Azért remélem még megfordul...
Mindenkinek jó pocakosodást (az enyém ezerrel nő mostanság...talán a több pihenés teszi?)
Sziasztok,
Edit
30+5

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok ismét!

Evey! Örülök, hogy boldog vagy Kép

Képzeljétek megszületett a Húgom kisfia! Szombaton hajnalban született, picit korábban a kiírt időpontnál, a 37. héten. Kisfia van, ez azért meglepő, mert végig takargatta, és 100%-ra azt hittük, hogy kislány! De nagyon-nagyon boldogok vagyunk. Akkora élmény volt neki a szülés, hogy azt mondta, még szül egy párat Kép

Mi még nem voltunk 4D UH-n, szerintetek hová érdemes menni, és melyik hely az, amiről esetleg hallottatok valami negatívumot?

Hajnii, a Zorka gyönyörű név! Nekem nagyon tetszik Kép Hány kilónál tartasz? Én 7-nél Kép

Sziasztok
ritee
28+3
ritee
 


Sziasztok!

Ritee! Ne is írdd le, hogy 7 kg, mert megesz a sárga irigység Kép, és olyan sárga leszek mint ez a smiley! Éppen ma mondtam a férjemnek, hogy bojkottálom a mérleget, úgyis sokat mutat. Hiába ígérgettem az első baba után, hogy majd a másodikkal jobban odafigyelek, hát nem ment. Kiscsillaggal +15kg-val végeztem, és szerintem most is lesz annyi. Ugyan dekára lement mind, de milyen nagy szenvedés volt... (sóhaj)
3-4D-n nem voltunk, semmi megkülönböztetőt nem tudok róluk.

Cory! Túlélted a vérnyomásméréses napot? Mit mondanak?

Holnap lépünk a 30. hétbe, és lassan nem megy már a háton fekvés - viszont délelőtt 10-től úgy tudok 1,5 órát együtt aludni a gyerekkel, mint akit fejbe vágtak.

Üdv

Enőki
enõki
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, apróbb kellemetlenségeket leszámítva. Kaptunk egy csomó kislány ruhát a barátnömtöl, szinte semmit nem kell venni. Viszont most szeretnék (a fiúknál nem akartam) baldachint a kiságy fölé és a nagymamám azt mondta, hogy megvarrja, nem tudom érdemes-e. Talán mire megveszem az anyagokat, majdnem ugyanott vagyok árban szerintem?!

Cory! Jó volt veletek is talizni! Balu mennyit nött, én még csak kisbabás fotón láttam öt!Kép Vérnyomásod azóta normalizálódott?

Viki, Judit! Nekem mindhárom gyereknél a 28. héten és a fiúkkal 36. héten is volt UH. 3D-re azért érdemes elmenni, mert láthatod az arcát még a szülés elött. Azt hogy egészséges, a sima UH-val nézi. Vagyis rosszul fogalmaztam: tehát nincs olyan, hogy 3D és 4D, hanem mindegyik gép 2D és van hozzá egy ügyes számgép program, ami 3 dimenzióba vetíti át a képet.

Évica! Nálunk kötelezö a 3. hónap tájékán elmenni egy belgyógyászati vizsgálatra. Aztán már csak vérnyomás mérés van minden alkalommal, szerintem máshol is így kell(ene) lenni, mert a kiskönyvben is ez van írva. Mi a családnevetek? Kitalálunk hozzá fiú neveket! Nekem Kovács-Deme (de mindig Kovácsot használunk csak) és a nagyobbikom Krisztián Zsolt, a kicsi Adrian Zoltán, most lány lesz, de ha fiú lett volna, akkor Felicián lett volna a neve. A Dalma szép név, hasonló a Vandához.
Nekem nincs lábikragörcsöm, viszont helyette esténként (és éjjel) a lábamban "elhaló zsibbadás" van. Állandóan meg kell feszítenem, felkelek tornázom, aztán persze kimegy az álom a szememböl.Kép Ez nem csak terhesség esetén, ez mindig (van) volna, ha nem tornáznék. Én step-aerobicozom, akkor nincs, de most veszélyeztetett lettem az elején egy vérzés miatt, így most amíg nem tudok visszamenni tornázni, addig szenvedek vele. Valószínüleg a vérkeringéssel lehet kapcsolatban, bár az orvosok csak széttárják a kezüket. Viszont a szédülésem még mindig nem javult, már kétszer elestem.Kép Azt hiszem elmegyek szülés után és visszarakatom a két elmozdult csigolyámat, mert szerintem az okozza.

Enöki! Az Abigél név nagyon tetszik nekem is!Kép Most a 28. héten be volt állva a baba feje, de most néha megint úgy érzem, hogy keresztben van. Én inkább mindig attól izgulok, hogy a 3D-n látszott, hogy a feje elé tekert egy nagy adag köldökzsinórt és azt rá nem húzza a nyakára. Nekem mindkét gyereknél rajta volt, bár azt hiszem, hogy az esetek majd 90%-ban rá van tekeredve vhova a babára. De valahogy nekem mindig ez a rémem.Kép A kilók pedig lemennek szépen, nem könnyű, de egy kismamától nem szabad azt várni, hogy ne egye meg, amit megkíván, nem? Az elsövel én is nagyon sokat híztam, nem tizent.Kép Két évembe telt leadni.

Ritee! Gratulálok a húgodnak a babához! Ha takargatta magát, miért gondoltátok, hogy lány? Csak megérzés? A Megatoys-ban én meg voltam elégedve. Az árak szerintem mindenhol horribilisek, én csak sima kazetta felvételt kértem, aztán én ráírom DVD-re és annyi színes képet nyomok magamnak, amennyit akarok tized áron (a cégünk ezzel foglalkozik éppen). Én meg 8 kg-nálKép

Mindenkinek minden jót:

Evey
30 hét
evey
 
 


Evey,
és milyen baldachint szeretnél, olyan habos-babos függönyanyagút vagy mezei gyerekmintás textilt?
Nekem van egy sárga színű, maci mintás (kislány ágyába való Kép), sosem használtuk. Ha gondolod, Rátok vár!
Jamina
jamina
 
 


Kismamák titkos vágyait elégítené ki diplomás fiatalember (Bp., kora délutáni órák), kölcsönös szimpátia alapján.
Várom leveled, fotóra fotóval válaszolok!
askoka@index.hu
Tomi
 


Tomi !

Van egy olyan érzésem, hogy eltévesztetted a forumot... Ide boldog, férjes kismamák irogatnak, a szexhirdetések nem kóserek.... Mellesleg a titkos vágyak kielégítésére ott a férjük...

Hirdetéseiddhez keress megfelelőbb lapot.
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Sasha! Jól beszéltél!Kép

Viccen kívül: Mi jól vagyunk, a baba mozog ezerrel, tényleg többet, mint a fiú gyerekeim anno. Hasam egyre nagyobb, már eléggé nyomja a tüdömet a bébi.
A héten nyaralni megyünk, megúsztatom a babát Orfün.Kép
Többiek, hogy vagytok?

Jamina! Szupi vagy! Hívlak!Kép

Sziasztok,

Evey
30+3
evey
 
 


Sziasztok!

Lelassultam....
És a napi 3xfél óra mozgás (bwvásárlás, posta, stb.) után úgy elfáradtam, hogy csak na..... Mi lesz így a "naggyal" az elkövetkezendő szűk 2 hónapban?
Lassan jön nálunk a gyerekbútor, kíváncsian várjuk, hogy a 16 hónapos hogy fog aludni a nem rácsos ágyban. Tapasztalatok???
És a hangulatom le-fel ingadozik, a drága férjem a hormonjaimra fogja - én meg komolyan aggódom, hogy igazi házisárkány lesz belőlem. És ez leginkább attól jön ki, hogy lelassultam, és ez frusztrál....
Hát ennyi. Írjatok valami bíztatót, plííííz.

Üdv
Enőki
enõki
 
 


Sziasztok!

Enöki, én is lelassultam! Visszerekkel, ilyen melegben kompressziós harisnyában, nehezedö pocakkal... Igen, engem is frusztrál, azért a házisárkány-szintnél még nem tartunk, de már megközelítem! :-) Igyekszem megbékélni a nehézkesen és kevésbé alaposan elvégzett házimunkákal, minden felajánlott segítséget köszönettel és önzöen elfogadok, és azzal biztatom magam, már nem egész három hónap! Ennyit féllábon is... jaj, a visszereim! :-)

Tomit a kora délutáni órákban bármelyik nap szívesen látnám, végigtakaríthatná a lakást, megpucolhatná az összes ablakot, és kivasalhatna több kiló holmit. Ennyit legtitkosabb vágyaimról. Küldjek fotót a mosogatnivalóról is?

:-)))

Mindenkinek jó pocakosodát!
Lynn
Lynn
 


Sziasztok!

Enöki, Lynn! Ha ez megnyugtat, nem vagytok egyedül.Kép Én is nagyon lelassultam. Amikor végre leülök, az egyik gyerek biztos inni kér, visszaülök, másiknak a fenekét kell kitörölni.
Hát ez van, hála istennek anyukám sokat segít.
Most elmegyünk nyaralni 17-ig Orfűre, remélem jól sikerül.
Mindenkinek minden jót:

Evey
31 hét
evey
 
 


Evey,
Jó nyaralást és olyan szép időt, mint eddig.

Lynn,
Tetszett ez a Tomis 5let ;)))

A helyzet nálunk nem javul, de nem is romlik... 1ébként mindenki nyaral, azért van ilyen csönd errefelé?

Sziasztok
Enőki
enõki
 
 


Sziasztok! Hol vagytok?

Lynn
Lynn
 


Szia Lynn!

Én itt lennék, de magamnak irogatni egy oldalra nem túl mókás.
És ha már itt vagy: Te hogy vagy?
Üdv

Enőki
enõki
 
 


Szia Lynn, Enőki és a többiek!

De le vagyunk lassulva megint.
Na, sebaj, már nemsokára vége a nyaralóidőnek és akkor mindenki ráér írogatni :-)

Ti hogy vagytok? Tudtok még mozogni a pocaktól? Lábak, kezek kezdenek már vizesedni? (Az enyéim tegnap picit bedagadtak, de semmi vészes, már elmúlt, rájöttem, hogy már többet kell pihenni)

A haskeményedésekkel hogy álltok? Milyen gyakran keményedik be a hasatok?

Ja, el is felejtettem, voltam uh-on. Igaz, csak a kórházin, de olyan jó volt látni. 1963 gramm-ra becsülték, és még mindig kisfiú :-)

Sziasztok
ritee
31+1
ritee
 


Szia Ritike Kép)))

Végre van netünk, amint látszik. Kép Chatre mikor tudsz jönni?
Benivel 3 napja jöttünk haza, édes kis bagoly, de ez a nagy meleg és a változás kiakasztotta kicsit. Ha lesz kép (csináltunk már a szülésnél is) majd rakok fel. Kép)

Úgy örülök, hogy jól vagytok, hogy végre tudunk majd "dumcsizni". Kép)))

Vigyázz magatokra! Puszi: Zit Kép)))
zit
 
 


Lányok!

Miben tervezitek a szülés után hazavinni a babát? Hogyan kell öltöztetni mondjuk kánikulában és hogyan amikor kicsit hűvösebb nap van? Ha jól tudom pólyában nem lehet hazavinni kocsival, csak a hordozóban, bekötve? Igaz ez? Olyan szép kisinget, réklit vettünk Neki (mindenképp abban szeretném hazahozni, nem rugiban és bodyban - én ilyen régimódi vagyok), de nem tudom mit adjak alulra, ha a pólya nem nyert. Ti hogy csináljátok? Csak takarjam be egy pelenkával, esetleg ha hűvösebb van a pléddel? Várom az ötleteket!
Kati
Kati
 


Sziasztok!

Enöki, köszi az érdeklödést! Jól vagyunk mindhárman, föleg amióta nincs már olyan örült meleg. Itt nálunk (Észak-Nyugat-Németország) egy hete még melegebb volt, mint otthon, 38-40 fok, és 70% feletti páratartalom... Túléltük!

A babucka addig izgett-mozgott a legutóbbi UH alatt, hogy a doktor bácsi egyértelmüen meglátta, meg is mutatta: "Tessék nézni, kisfiú!" És egészséges, gyönyörü, erös, egyenletes szívhangja van, az UH-n is tetötöl talpig jól fejlett kisbabának mutatkozott. A papájával azóta nem lehet bírni, örül, hogy lesz kivel focizni meg barkácsolni. :-)

Kati, már én is töröm ezen a fejem. November elején várhatóan már "bebugyolálós" idö lesz, és kocsival jövünk haza a kórházból. Tehát a becsatolható újszülött-gyerekülés (vagyis hordozó) nem kétséges. öltözék: pelus, body, hosszúujjú kistrikó/kising, rá valamilyen kezes-lábas hacuka, fejére kis sapó és pólya. Egy kispokrócot biztos beteszünk, de szerintem fütött autóban kb. 10 percet meg gyalog kint kétszer 1 percet még egy négy-öt napos gyereknek is ki kéne bírni így, nem akarom túlöltöztetni sem.

Miért ne lehetne a hordozóba tenni a bepólyált babát?

Lynn
Lynn
 


Sziasztok!

Kati: a gyerek öltöztetéséhez az örök szabály: 1 réteggel legyen több, mint ami rajtad van. Az is csak addig, amíg fekszik a babakocsiban. Utána pont úgy öltöztesd, mint magadat! Balu 2001. szeptember 12-én született. 16-án body+plüss rugiban hoztuk haza. Én nagyon nem szeretem a pólyát, úgyhogy nekünk nincs is, nem is hiányzott. Legyen nálad egy kis pléd, és ha úgy ítéled meg, hogy alul öltöztetted, még mindig betakarhatod.

cory 32+0

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory, ez nagyon jó szabály! Nem találkoztam eddig vele, de egyszerü, racionális, könnyen követhetö bármilyen helyzetben, idöben.

Üdv
Lynn
Lynn
 


Lynn: még valami ehhez a szabályhoz Kép Én féltem, hogy alulöltöztetem, ezért mindig volt a babakocsi aljában egy pléd, és a mellkasán tökéletesen érezni, hogy fázik-e vagy melege van. Persze, ez kicsit macerás télen az utcán, de azért jó tudni Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: