Új privát üzeneted érkezett!

Csajok!

Köszi a köszöntést!!

Timka
ÓRIÁSI gratula, nagyon ügyesek voltatok, és tényleg nagyon gyönyörű Kitti, teljesen ki van simulva és te is... Szuper!!!

Évi
Igen, holnapra kérek sok-sok szorítást!!
Adrinak még mindig csak a kaki megy a bilibe. De órákig tud rajta ülni, úgy kell lekönyörögni, hogy már piros a feneke :)

Juc
A esti tali engem is érdekel!

Hogy csináltátok, hogy már most szeptembertől felveszik a törpöket. Vidék? Itt nekem mindenhol legyintenek, hogy csak jövő szeptembertől. Eveka, mit tudsz a zuglói ovikról, Adrit is majd oda szeretném járatni. Ott dolgozom, persze lehet ez nem elég.. Jelentkeztél, érdeklődtél már?

chincho
 
 


Csilla
Maja is jövőre lesz ovis,de állítólag jobb beíratni már most
Vendég
 


Babus
Igen amíg beteg volt (nátha stb) végig mindig hányt, minden betegség elejétől a végéig itatta vele a kólát kortyonként, ettől lett jobb, ettől nem hányta végig a betegségeket. Egyébként lány és mostmár 23 éves, mai napig ha hányingere van kólát iszik.

chincho
 
 

 
 

Sziasztok!!
Elfelejtettem Csílla névnapját!!De még benne vagyok én is az egy hétbe!!
Szóval akkor BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!!
Kép

Félreértések elkerülése végett gyorsan beirom,hogy Miron nem szeptembertöl megy oviba hanem januártol,de az ovi ugy számolandó mint a suli!!Szeptembertől-juniusig=egy tanév és amelyik tanévbe te járatni szertnéd a gyerekedet hát abba kell beiratni,még akkor is ha áprilisba vagy májusba tölti a 3.évet,és akkor kezdi az ovit!!Ugye mi januárba töltjük és én egyböl szeretnék dolgozni menni ahogy betöltötte ezért muszáj kezdenie januárba ami ugyebár a most szeptemberbe induló tanév.
Azt hiszem ez mindenütt igy müködik,kivéve a magánovikat arrol semmit nem tudok mert mi olyanba semmiféleképpen nem járnánk!!
Lehet,hogy ez máshol mégse igy van,de én ugy emlékszem Kíra bölcsíjénél is igy volt!!
Na de nem okoskodom itt tovább,vár a vasalásom!!!
Vendég
 


Jó estét!

Timkapapa, remélem, jól vagytok mindannyian, várjuk az újabb beszámolót, ha van időd Fanni mellett! :) No, és persze Timkáét is, már mindjárt hazajöhetnek, ugye?

Ovitéma: Marci tutira nem lezs ovis még szept-től, max. vmi játszóházba, magánoviba vinném el 1-2 délelőttre, mint már írtam.

Andi, hiába kötelező fölvenniük, egy csomó helyen helyhiányra hivatkoznak :? , és nem veszik fel évközben a gyerekeket, meg azokat sem, akiknek otthon van a kistesó. Én még nem jártam utána, hogy itt a kerületben hogy van ez, de sajnos ilyesmit hallottam játszótéri ismerőseimtől. :?

Csilla, holnap gondolunk rád!!!

Esti taliban még ki lenne benne?

Na, és a kisvasutasban?

Na, megyek is, mert vár az atomcsapás a lakás minden pontján... :? :? :lol: AAAAnyira hiányzik az a kis délutáni szabadidő, amit Marcinak alvással kéne töltenie... :? :? :? Pedig már nem is láblógázni akarok, a babanetről is lemondtam :( , csak a lakást tudnám egy kicsit összekapni (mosás, teregetés, ilyesmi, nem ablakpucolásra gondolok :lol: )!!! Ehelyett egész álló nap pörgünk, odakint a játszikon, mondjuk legalább van egy kis színem... :D

Ja, és többen írjátok, hogy ügyintéztek gyerekestül (Tamesz 2 gyerekestül, ugye :lol: ). Azt hogy a csudába csináljátok? :shock: Én attól is leizzadok, ha Marcival vásárolni megyünk, pedig az azért mindennapos dolog. De pl. sorbanállás gyógyszertárban, postán, banki dolgok... :shock: :shock: :shock: Rémálom!!! És hát amíg apánk betegeskedett, mindent nekünk kellett csinálni, szóval csak nagy harcok árán sikerült... :? Pl. hogy veszitek rá a gyerekeket, hogy ara jöjjenek, amerre ti? :lol: :lol: :lol: Vagy mindenkinek rendesen fogja a kezét a gyermeke, csak az enyém nem?

Jó éjt!

Juc

Kép
juc14
 
 


Juc,
köszi:). Mire ágyba kerültem, rájöttem, mekkora marh voltam :lol: . Persze tudom, hogy mi a figaskerekű és a kisvasút, de estére mostanában annyira koki vagyok, hogy ez már ijesztő.
Ne aggódj, nálunk is nehéz az ügyintézés. Bevásárlásnál, ha szépen megkérem, nagy ritkán beül a bevásárlókocsiba. Ilyenkor mindig kap egy fél kiflit, azzal elvan egy ideig. A pénztárnál pedig felültetem a rakodórészre és megengedem, hogy a zöld gombot megnyomja a pinpadon. Ez sokszor bejön, de nem mindig. A postán Ő vigyáz a sorszámra és ő adhatja oda a néninek. A gyógyszertárban szintén a pulton ül vagy a táskatartón áll. Eddig ezekkel trükköztem.

Tamesz,
köszi Neked is a parkolási infókat :).

Csilla,
BOLDOG NÉVANAPOT KÍVÁNUNK MI IS NEKED! Sajnálom, hogy csak utólag :oops: .
Ovi: én még nem néztem ovikat. Őszintén szólva nem is akarom beadni jövő szeptemberig, de azért persze be kellene íratni valahova... Csak a neten nézegettem. Nálunk lehet, hogy magánovi lesz, de még ez sem biztos, igazából azok sem tetszettek az olvasottak alapján :? . Mindenesetre ahova tartozunk, arról az oviról még jót nem hallottam. Törvény szerint úgy tudom, hogy vagy abba kerületbe viszed oviba, ahol laksz vagy ahol dolgozol. Viszont Zuglóban rossz a helyzet. Sok ovit bezártak, közben pedig rengeteg új lakás épült a kerületben, sok kisgyerekes családdal... Eddig azt hallottam, hogy csak azok a gyerekek mehetnek oviba szeptembertől, akik idén május 23-ig betöltik a 3. életévüket, a többieket bölcsibe veszik fel. Viszont, ha abban az oviban, ahova lakóhely (vagy munkahely) szerint tartozol, van hely évközben, automatikusan átkerül a gyerkőc, mert a bölcsiből kirakják. Így viszont nincs választásod. Zavaros az egész. Minden az óvoda vezetésétől függ. Ha megtudok valamit, jelentkezem, csak nehezen szánom rá magam. Úgy tudom, itt egész májusban be lehet íratni a gyerkőcöket. A magánovi tarifák 70 körül mozognak/hó kajával együtt. Szerintem ez baromi sok. Zugló melyik részén fogsz dolgozni? Vidéken persze midenhol mehet a gyerek oviba, ahogy betöltötte a 3. évet, akár már másnap. A XVI. ker.-ben 2 és fél éves koruktól mehetnek, ha szobatiszták.
A Kuckó magánovinak (Kerékgyártó u.) van miniovija is, ide 2 éves koruktól mehetnek a gyerekek. Zugló szerintem azért jó, mert ide közel van az állatkert, a bábszínház, a Pecsa, így a legtöbb óvodából viszik is gyakran a gyerekeket. Jó hosszú lettem. Engem baromira zavar, hogy valaki másra kell bíznom a gyereket, nem tudom, Ti hogy vagytok vele...

A kisvasutazásnál hozzám ne igazodjatok, mert tesómék, szegények egy 10. emeleti panellakásban laknak és ma is, holnap is jönnek hozzánk hűsölni :lol: . Marci nagyon élvezi! Főleg azt a részét, amikor Zalán alszik és tesóm végre vele játszik :lol: .

Jó éjt Nektek!

Eveka

Kép
eveka
 
 


jóestét!
Ovi,
itt is úgy van, hogy csak az mehet ősztől aki idén betölti a 3-ik évet, na meg kapcsolatosok.:D De mindenképpen szobatisztának kell lennie, szóval van mit tenno a következő 4 hónapban. Ez ügye olcsó, mert csak kaját kell fizetni, viszont menni kell minden nap. Majd meglátjuk.

Kisvasútat elhalaszthatjuk jövő hétre is, vagy amikor többeknek jó, nem sürgős, vagy még Kittit is bevárhatjuk???:D:D:D

Juc,
ügyintézés macera, főleg kettővel, én próbálok a hétfő kedd délelőtt elintézni mindent, amikor 2-2 órár a szomszéddal van Kunka. Ha egyedül megyek velük, akkor marhára elfáradok, mint pl a múlt héten. De most még szerencsés a dolog, mert Lili még nem szalad, de mi lesz pár hónap múlva???:D Na azt hiszem akkor nálam is ki fog borulni a bili. Beávásárolni mostanában még egy gyerekkel szoktam menni, ha apánk bevállalja a másikat.

Csilla,
szorítunk holnapra, várjuk majd a fejleményeket, de remélem úgy lesz, ahogy nektek jó!

Timurr,
akkor csütörtökre neked is megy a drukk!!!!!

Eveka,
szerintem maradj MArcival otthon amíg lehet, mert senki sem fog annyit foglalkozni vele, mint Te és nála a kajára meg nagyon figyelni kell. Tudom néha kell szabadidő is, olyankor érdemes játszóházat vagy magánovit találni, ahová beadható pár órára, Marci pl már az Ikea játszóházba szertne nagyon bemenni, de hát csak 3 év felett lehet. Méretre már van akkora, csak hát a pelus meg az "agya" árulkodik!:D

Na bogarászok még, mert nincs kedvem vasalni! Szép álmokat!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Eveka
Ha a Kuckóba akarod íratni, azt már most tedd meg, mert 2008ra is csak várólista van, nagyon tele vannak, sőt már 2009re is jelentkeztek gyerekek. Eddig nekem mindenhol azt mondták csak 2008tól vennék fel, sőt nem elég, hogy itt dolgozom. Rákospatak felé dolgozom. Az Ilosvai térre nem mondanak túl jókat. Az Emma u-it és a Róna parkit dicsérik, a többi nekünk messze van. Ti merre laktok? Ha tudsz valami infot még írd meg légyszi.

chincho
 
 


Timka

Csodaszép a leányzó :D Nagyon kis formás :D Nagyon szépek vagytok :D


Csilla
Ezek szerint nem vagyunk egyedi eset :? Azért jó tudni :?
Kólát mindenképp kipróbáljuk :D , bár 3 napja szerencsére nem volt hányás,(kopp-kopp), azóta ugyanis terelő hadműveletet vetek be minden este :lol:

És kicsit megkésve bár, de én is nagyon boldog névnapot kívánok! :D




Babus

Kép
babus2005
 
 


Timka

Csodaszép a leányzó :D Nagyon kis formás :D Nagyon szépek vagytok :D


Csilla
Ezek szerint nem vagyunk egyedi eset :? Azért jó tudni :?
Kólát mindenképp kipróbáljuk :D , bár 3 napja szerencsére nem volt hányás,(kopp-kopp), azóta ugyanis terelő hadműveletet vetek be minden este :lol:

És kicsit megkésve bár, de én is nagyon boldog névnapot kívánok! :D




Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!!!
Na a kíváló babanet már megint nem ment ma, de Timka üzeni, hogy holnap mennek haza, nagyon jól vannak, a lányok is imádják egymást, és igyekszik majd jönni, amint tud.

Babus,
ügyik vagytok, csak így tovább!!! Azért elviszed megnézetni, vagy akkor ez a módszer a nyerő????

Akkor legyen valami a héten vagy majd a jövő héten????
Megyünk még kifelé legelni, további szép napot!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok,

Tamesz,
köszi az érdeklődést. Jól vagyok. Most már reménykedem az új babában. Túl vagyunk egy költözésen, mert új lakásba költöztünk 1 szobával többünk van, így végre Barni külön alszik. Sajnos addig anyóséknál kellett kihúznunk. Sajnos még főzni nem tudok, mert a konyhabútor nincs kész, de már el kellett jönni, mert nehezen bírtam. Kicsit kezdtem zavarban lenni, h én vagyok-e az anyja Barninak.

Látom felmerült az ovi téma. Nálunk az a helyzet, hogy betöltött 3 év kell hozzá és csak szeptembertől veszik fel. Az október 1 után született gyerekeket már nem kötelesek felvenni. Barni márciusban lesz 3 és valahogy ki kell húzni szept-ig. Így beírattam bölcsibe, ahol természetesen hülyénak néztek, h mit akarok én márciusban és közölték, h betöltik a helyeket és majd lesz vm + küldtek egy lapot amit a munkahelyemmel alá kell íratni, h én vissza megyek dolgozni márciusban ami ráadásul még nem is biztos. Teljesen ki vagyok akadva ezen a rendszeren. Mondták még, h azért veszik csak szept-től fel a gyerekeket, mert az ovi úgy működik mint az iskola. Normatív támogatás van a szeptemberben lejelentett névsor után. Még azt is hallottam, h azért ajánlják előbb a bölcsit, mert nagyon sok helyen vegyes csoportok vannak az oviban és az ilyen piciknek nagyon nehéz beilleszkedni a nagyok közé. Gondolom tiszta mélyvíz lehet nekik. Itt Nagykanizsán állítólag a bölcsiben 1 dadusra kevesebb gyerek jut mint 1 óvónőre az oviban.

Remélem nem bánjátok, h írtam

Adri
hadri
 
 


Sziasztok!

Tamesz, nekem a jövő hét sajna nem igazán jó a talira, kicsit nagy lesz a nyüzsgés, mivel keddig kirándulni vagyunk Egerszalókon, szerdán-pénteken tanítok, csütörtökön szerenádozni jönnek hozzám a diákjaim, arra egy kicsit rá kell készülni :) , utána meg el ell takarítani a romokat :), szombaton meg ballag a volt osztályom, és velük én is.

Nekünk ezen a héten még a péntek jó, azt hiszem, Fankának is, többieknek?

Csilla, remélem, jó hírekkel jössz majd!!!

Hadri, dehogy bánjuk, hogy írtál, gyere nyugodtan máskor is, ha van időd, energiád ide is írni. :D

Babus, gratula a figyelemelterelő hadművelet sikeréhez!!! :lol:

Bocsi, most csak ennyi voltam, mert nagyon ki vagyok purcanva, pedig ma 2 órát az unokatesóm volt Marcival :lol: , igaz, addig én tanítottam.

Szép estét!

Juc

Kép
juc14
 
 


Babus,
ügyes vagy! Reméljük Kristóf néhány nap alatt elfelejti a hányósdit :wink: !

Csilla,
Szatmár utca, a pataknál :( . Eszerint a két legközelebbi állami óvoda mindenképpen kiesett. Nem csoda, hogy tele vana Kuckó. A Bóbita (Miskolci utca) is nagyon rossz. Ráadásul kicsi udvar, forgalmas út mellett, saroktelken. Én a Mályva utcáiról hallottam jókat. Köszi az infókat! Pedig ma már kezdtem beleélni magam a Kuckóba. Ma küldtem hozzájuk jelentkezési/információkérő lapot. Majd meglátjuk mit válaszolnak. Egyelőre heti 2 délelőttre adnám be Marcit a minioviba, ha így lehet.
A másik lehetőség a Montessori, bár első olvasásra furcsák a módszereik, de állítólag nagyon beválik. A suli ismertetője viszont nagyon jó. Ti hallottatok róla valamit?

Tamesz,
minden tiszteletem a kétgyerekeseké. Amikor itt volt nálunk Zalán, szegény Marcira annyiszor rá kellett szólni, hogy csendesebben, hogy a végén sírásra görbült a szája. Úgy sajnáltam. Egyébként Marci nem féltékeny típus, de most egyszer csak elérkezett az a pillanat, amikor befeküdt Zalán és közém, jelezvén, hogy kié vagyok :lol: . Ha lenne még egy gyerkőc, én is beadnám Marcit valahova 2-3 napra. Mindkettejüknek jobb lenne.

Adri,
gyere máskor is!

Juc,
nekünk nem jó a péntek (megyünk végre Anyuékhoz :lol: ), de mi mostanában úgyis zűröek vagyunk. Nem csodálom, hogy nehezen bírod, hogy Mari nem alszik délután. Én mindig nagyon várom a délután fél kettőt és az azt követő 2 órát, így könnyű Vele délután türelmesnek lennem:). Jó barnulást továbbra is :lol: !

De jó, hogy Timkáék mennek haza!

Jó éjt Nektek!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Eveka
Nem mondod, hogy a pataknál laktok?! :) Ott dolgozom a Csobor uba a pataknál. Oda jártok játszótérre a patakhoz? Még néztem a Róna parkit is, oda májusban van a felvételi. Nem hallottam a Montessoriról, az is fizetős?

chincho
 
 


Tárgyalás elnapolva szeptemberig :(
Pénteken nekünk messze van a kisvasutazás.
Esti party valahol?

chincho
 
 


Sziasztok,

Timka,
Még egyszer gratula, örülök, hogy ilyen gyorsan átestél a dolgon. Gyönyörűek vagytok így együtt, még jó, hogy a lányok szeretnek fényképészkedni :lol: . Nálunk Ákost nemigazán lehet fényképezni, pedig már én is szeretnén a két gyerkőcről egy közös fotót.

Rólunk:
Most már magunkra maradtunk, anyum visszament dolgozni, de minden nagyon jól alakult eddig. Még vásárolni is tudtunk együtt, úgyhogy nagyon meg voltam elégedve :D . A kisasszony pedig egyre ügyesebben alszik éjszaka is, az éjjel például este fél 10-től reggel fél 6-ig aludt. Ezt kipp-kopp lekopogom, mert nagyon szeretném, ha így maradna.

Tamesz,
Ez a "visszafejlődés" a kistesó miatt nálunk is jelentkezik, remélem hamar túlteszik magukat rajta a gyerkőcök.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!

Újra itt!
Nagyon köszönöm mindenkinek a jókívánságokat és a gratulciókat!(csajok, bocsi, hogy az sms-re nem válaszloltam...., de jól estek nagyon!)

Ahogy apa már beszámolt róla, tényleg hiper-szuper-rippsz-ropssz szülés volt. Már szombat hajnalban volt egy-két mensi féle fájásom, de szépen aludtunk tovább Fannival. Napközben jöttünk-mentünk, néha megálltam mert jött a fájás, de nem gondoltam hogy ennyire komoly.
Aztán hazaértünk, Fanni bealudt én melléfeküdtem és éreztem egy kis pukkanást, ami után folyni kezdett a magzatvíz.
Telefon a szülésznőnek, mondta minek váránk, irány be.
Na 6-ra sikerült is beérni, megvártuk míg Fanni felkel, evett egy kicsit, összepakolásztunk....bent megvizsgált a szülésznő, 2 újjnyi volt a méhszáj és a magzatvíz kakis volt. Ebből ők arra következtettek, hogy valami nem okés bent, nem ok nélkül kakilt bele a baba, így egyből rámrakták a szülőszobán a szívhang mérőt meg a fájásmérőt. Még nem voltak rendszeresek a fájások, bekötöték bizti kedvéért az infúziót, de oxitocint nem adtak bele.
Aztán elkezdett egyre sűrűbben és egyre jobban fájni.
Tamesszal két fájás közt lebeszéltük, hogy egye fene, jöjjön be Fanniért, aztán majd átpasszolja a nagyszülőknek, így apa bejöhet majd. Még szerencse hogy időben érkezett és apa kb. 15 perc híjján nem késte le a lányát...annyira begyorsult minden.
Időközben megjött a dokim is, aki aznap este ügyelt. Időközben kaptam egy méhszájlazító szurit, ez volt a max. amit fájdalomcsillapításra kaphattam, mert nem volt aki beszúrja az EDÁ-t. HIába könyörögtem, annyira erősek voltak a fájásaim. De szerencsére nem ok nélkül fájt ennyire, a csaj ugyanis ezerrel startolt. Dokim amikor megnézett, azt mondta 1-másfél óra múlva itt baba lesz, ezzel szemben a szülésznő 10 perc után rácsörgött jöjjön mert eltűnt a méhszáj....jönnek a tolófájások.
Na ekkora futott be apa is, én meg mint az állat ordítottam....két tolófájásra pedig ki is ugrott a csaj.
Mai napig fel nem tudom fogni hogy ilyen gyorsan megszültem. Volt gátmetszés is, úgy voltam vele inkább legyen mintsem még tovább tartson....úgyhogy még azt bevarrogatták és 8 után már hármasban maradhattunk.
Nagyon szuper élmény volt, örülök nagyon hogy átélhettem ezt és így most azt mondom, lehet hogy jöhet még egy harmadik is pár év múlva....

Első perctől kezdve imádom ezt a kis manót is, szóval a kétségeim szt illetően, hogy fogom-e szeretni elmúltak.
És együtt a két csaj: az én szemebe is könnyeket csalnak, annyira édesek!
Fanni lelekesedése továbbra is töretlen, igaz még most is lelilizi....

Na eddig tartott a szabadidő, asszem felébredt a legkisebb...amúgy nagyon nyugis baba...
majd még jövök, pusza mindenkinek

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Timka,
üdv újra itt, ügye milyen jó otthon együtt???:D
Nagyon ügyesek voltatok a szüléssel, Fanni, nagyon jól viselte a hurcolászást! SOk-sok erőt a következő hetekhez, apátok otthon tud maradni? Vagy lesz segítségetek???
Azért a harmadikkal már ráértek, :) a szülés után én is ezt mondtam, hogy jöhet, de azt hiszem most kezd inkább fárasztó lenni a két kölyök, hogy Liló is menne, de még nem tud és kiabál helyette. Vége az első fél évi nyuginak!:D Na és mi lesz velem, ha ő is elindul? hogyan fogok kétfelé szaladni???:D
A lényeg, legyetek nagyon boldogok, élvezzétek egymást, és pihenj amit tudsz!
Várjuk a további képeket!

Nyuszko,
Ákos mibven fejlődött vissza??
Ügyik vagytok, látod megy ez egyedül is!!:D Kérünk képeket!!!!

Csilla,
pénteken én sem indulok el már a városba, mert mindenki utazik a hétvégére, szerintem marha nagy dugó lesz!!! Sajnálom a tárgyalás elhalasztását, így gondolom nem sikerült még mindig lezárni a dolgokat, ami elég idegfeszítő lehet. Nagybátáymék anno 8 évig váltak, nagyon dúrva volt.

Tali,
akkor menjünk a 7-vel kezdődő héten? Akkor melyik nap legyen? nekünk 10-én csütörtökön jön a dokinéni, mert most nem jött a féléves fordulóra, azt modnta, hogy úgyis tudja jól vagyunk!:D

Juc,
remélem jól fogjátok érezni magatokat Eger mellett, majd nézzétek meg a Dobó tér közepét, ahol Marci összetörte az orrát, talán már nincsenek vérnyomok!:D Apátok már szalad??? Te fogsz vezetni??

Eveka,
drukkolok az eredményekért, várjuk majd az infót!

Hadri,
gratula azj lakáshoz, talán ha majd most csend-béke-nyugalom lesz, akkor menni fog a kistesó dolog is! Drukkolok, majd várjuk a beszámolót!! Ti nem jártok erre? EGyszer Ti is eljöhetnétek Barnival!

most ennyi voltam, mennem kell, apánk ma sokáig dolgozik, és ma itt voltak keresztanyámék délben, és csak fél -kor aludt el MArci, de most már fel kell ébresztenem, mert este nem fog aludni. VOlt egy órám a két kölyök nélkül, így ma elszaladtam a tűzrakóhoz a sütőrácsot megrendelni.
Szép estét!!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


SZiasztok!

Timka
Jó, hogy újra itt vagy :lol: :lol: ! Ez volt ám a villám-szülés! Biztos, mert ennyien szorítottunk neked :lol:. Nagyon jó lehet, hogy most már 2 "babád" van (én is, én is!!!!), tényleg látszik a fotókon, mennyire boldog vagy. Nagyon szép kislány Kitti is, és tényleg nagyon aranyosak együtt Fannival a képeken!

Képzeljétek már a második reggel sírva pisil Panni, panaszkodik, hogy fáj neki. Egész nap nincs semmi baja, csak a "reggeli pisi" ilyen problémás, nem tudom, mi lehet. Tegnap telefonon azt mondta a doki ha nem javul, vigyek vizeletet vizsgálatra. És mivel ma is fájt szegénykémnek, így holnap dokibánál kezdünk :cry:. Nincs láza vagy ilyesmi...hólyaghurut talán??

Ovitémában teljesen zöldfülü vagyok, mindenki azt mondta, hogy ráérek még, ha csak jövő szeptembertől megy, de ahogy hallom a nagy túljelentkezéseket, elgondolkodtam, hogy biztos, ami biztos még most kellene valahova beíratni.

KépKép
fanka
 
 


Jó estét!

A gyereekszobában idilli az állapot: mindkettő alszik!!!

Fanni ma fél 11-kor kelt, úgyhogy neki ma kimaradt a napközbeni alvás, helyette ment az anyafárasztás.
Kitti egy darabig aludt, aztán megjött a dokibácsi megvizsgálta és utána szegényke nem tudott elaludni, vagy Fanni piszkálta vagy fájt a pocija. Asszem ő is hasfájós lesz, úgyhogy felköthetjük a gatyánkat!
Este 8 körül egy gyors fürcsi volt, én Kittit gyorsan lefürdettem jó béna voltam, de majdcsak belejövünk. Természetesen végigüvöltötte az egészet. Apa addig a kádba ugrott Fannival és míg altatam a picurt ott is voltak. Kitti gyorsan elaldut, be is raktam a kiságyba és azóta ott húzza a lóbőrt. Fanni viszont leadott egy kisebb műsort: cici kellett neki, amit kapott is mert annyi tejem van, hogy rengeteg. Minden nap minimum 3-4 decit öntöttem eddig ki, úgyhogy hagytam cicizni. (amúgy már egyszerre is szopiztak a kórházban!) Mondanom se kell, hogy szívja mint az állat, de nem fáj, csak amikor szólok, hogy elég nem akarja abbahagyni, azt meg nem akarom hogy totál kiürítse, mert azért félek hogy a kicsinek nem jut. Úgyhogy leállítottam a ciciről, ettől totál kiborult, le kellett menni husit enni. Lementünk, akkor minden baja volt, evett birsalma kompótot, visszajöttünk és megint ciccizett egy kicsit. Mikor végképp azt mondtam hogy mostmár nem jött a még nagyobb hiszti, ami csak akkor maradt abba, amikor az apja is bejött. Elcsendesedett és szépen elaludt.
Valami azt súgja hogy nem lesz egy fáklyás menet ez a kétgyerekesdi, főleg, így hogy az egyik maximálisan anyás, a másik meg pici, bújós és hasfájós....Fanni elég rendesen lefárasztott ma, kicsit ideges is voltam, lehet (sőt biztos) Kitti ezt is megérezte és ezért volt ő is nyugtalanabb.
Amúgy a kórházban egy tündér volt, evett és aludt, sírni csak ma hallottam, amikor nem teteszett neki az indulás előtti öltözködés.
Na most hogy ilyen jól kipanaszkodtam magam, megyek megpróbálok pihenni.

Tamesz, anyós megy haza holnap, anyukám meg érkezik. Egy pár hétig lesz segítségem. Apa is csak szerdán megy majd vissza dolgozni.

Na ténylewg megyek lazítani, mert ki tudja milyen lesz az éjszaka.
Jó éjt!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok,

Tamesz,
Hát nálunk a szobatisztaság mondjuk azelőtt sem rendeződött, de mióta megvan a kistesó, mégcsak nem is szól, hogy benne van a kaki a pelusban, pedig azelőtt mondta. Sőt, most még tiltakozik a tisztábatevéskor. Na meg nem akar egyedül enni, holott azelőtt a pépes kajákat egyedül ette. Na de remélem mindez csak átmeneti dolog.

Mostanában Ákos kezdi elhagyni a déli alvást, tehát az a nagy szó, ha valahogy sikerül letennem. Pedig elég nehezen bírja ki estig, és általában ha nem alszik, akkor belebújik a kisördög és sokat rosszalkodik :? .
Olyan jó érzés hármasban sétálni a két gyerkőccel, Ákos is persze fogja a kocsit és segít tolni. Meg ha valaki megnézi Dórát, akkor rögtön ő is meg kell ölelgesse :lol: .

Timka,
Nem emlékszem írtad-e, hogy Fanni végig szopizott a terhességed alatt vagy sikerült elhagynia. Tegnap Ákos is odabújt hozzám és azt mondta : "Ákos szopizik" :lol: :lol:


Hm... vajon az én ölömben miért nem hallgat Dórka?
Kép

Kép

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!

Na mi történt itt? csak nem tali van valahol? - visszaolvasni nem volt időm...

Kipp-kopp jó éjszakánk volt, Kiti 3 óránként kelt enni és aludt is vissza. Fanni meg egyszer kelt fel és nagyon sírt, kiabált, hogy nem...nem...de cicivel megnyugodott és szépen visszaludt. Reggel viszont 6-kor keltünk, mert Kitti kajálni akart, Fanni pedig megébredt és mivel nem tudtam egyből mellé bújni nem aludt már vissza. Levittem a nappaliba, ott maradt nagyival meg bekapcsoltuk neki a BBC Prime-ot, aztán állítólag 7-kor elaludt egyedül és 10 után ébredt csak fel, amikor már mi is lementünk a picivel.
Ma délelőtt nmár voltunk hármasban sétálni egy nagyot, de a végén Fannival a nyakamban babakocsit tolva jöttünk. Azért jól elestt egy kis mozgás a pár napos kórházi kényszerszünet után.
Most vitték mamaát a vonathoz és hozzák a másik mamát, Kitti meg alszik szerencsére.
Viszont én ma már kiborultam egyszer, annyira fáj, hogy Fanni néha rettenetes hisztiket ad elő. Ma is mikor öltöztettem volna, hogy induljanak teljesen elborult és kapálózott, ordított...annyira nem ilyen volt ő. Meg soha nem csinált olyat hogy egyedül, mindenkit ellökve elaludjon, úgy félek, hogy megviseli a kis lelekét ez az egész és nem tudok neki sehogy segíteni. Illetve csak úgy nyugszik meg ha kap cicit, ez meg apának nem tetszik, mert szerinte megint duci lesz, hogy eszik is rendesen (szo-szo) meg cicizik, és szerinte nem lesz majd elég tejem, ha Fanni visszaszokik.
Természetesen nem akarom visszaszoktatni, de eltolni se akarom a cicitől, mert félek, hogy azt érzi majd eltolom magamtól. Szóval kész káosz bennem, meg családon bellül. Fáj apa hozzállása, mert a kórházben akikkel beszéltem (két-három nővérke) egyik se talált kivetnivalót abban hogy a nagyobbik is kap cicit, azt modták ezzel nem ártok a picinek és a nagy is jobban elfogadja majd a helyzetet, ezzel szemben pont apa nem támogat ebben...na próbálok megnyugodni és pihizni egy kicsit...
Tudom hogy kisgyerekesek közül senki nem szoptat már, de ha van olyan ismerősötök aki igen, és tudtok valami tapasztalatot tőlük lécci oszzátok majd meg velem.
A szívem azt súgja hogy nem csinálok hülyeséget és nekem ez számít.
Bocs a panaszkodásért....

Ja képet majd teszek fel ide is, csak minden kép apa gépén van.
Ő ma töltött fel képeket a www.gergelykitti.kepeim.hu-ra.

Szép napot!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!
Csak gyors bekukk, mert három órányi vasalás vár rám :cry: :cry: :cry: !

Timka,
jó, hogy hazajöttetek. ma Marci is extra nyügi volt, lehet, hogy a levegőben is van valami... Szerintem is szoptasd meg Fannit, ha kéri. Durva lenne most elválasztani. Én azt csinálnám, hogy mind a két gyereknek meglenne a saját cicije (az egyiké a jobb, a másiké a bal). Így, a Fanniéból kifogy, el kell fogadnia. Hátha elég lesz Kittinek így is a tejcsi. Ha meg később nem, addig időt nyersz. Fanninak ez most nagyon nehéz lehet. Próbáljátok meg lassan elhagyni az édességeket, mondván, hogy most sok tejcsi van a ciciben. Ha sikerül, akkor nem fog visszahízni és a fogainak is jó lenne. Persze ez csak elmélet és okoskodás... Sok erőt kívánok Neked!

Csilla,
nem pont a pataknál lakni, inkább közelebb a Miskolcihoz. Nincs egy szabad 4 órás munka áprilistól Náltok :wink: :lol: ? Ezt a távolságot még bevállalnám. Új ovi infóm nincs. Holnap elutazunk, jövő héten telefonálgatok, a Kuckó nem írt vissza :shock: . A Montessori sajna drága, de én nagyon nem vagyok híve a hagyományos oktatási rendszernek, így, ha az ovi jó lenne, suliba is odavinném.

Nyuszko,
nagyon édesek a Gyerkőcök!

Fanka,
mi újság Pannival? Az alattomos húgyuti fertőzések általában magas lázzal járnak. Remélem minden rendben Veletek!

Nem tudom, hogy holnap tudok-e jönni, úgyhogy mindenkinek kellemes hosszú hétvégét, jó kirándulást kívánok!

Juc,
Nektek pedig jó utat és jó pihit!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Sziasztok!

Timka
Sajnálom, hogy Fannit kicsit megviselte ez az új helyzet! Nekem nincs nagy tapasztalatom a kérdés kezelését illetően, de sokan azt mondják, segít, ha minél jobban bevonják a nagyobb testvért a kicsivel való törődésbe, Pl: hozza ő oda a pelust, segítsen bekrémezni a kicsi popsiját tisztába tevéskor...ilyenek. Meg sokszor kell mondani, hogy mennyire szeretitek őt is, attól még hogy most minden a tesó körül forog.
Szerintem abszolút jól teszed, hogy nem vonod meg Fannitól a tejecskét. Nem gondolom, hogy kevesebb jutna így Kittinek, sőt!!! Próbáld megbeszélni a férjeddel, hogy most ha nem is támogat abban, amit csinálsz, hagyjon a szívedre hallgatni!
Egyébként annak ellenére, hogy Panninak nincs kistesója, mostanában fura dolgokat művel, ha babát látunk: ő is "átmegy" kisbabába, közli, hogy nincs lába és nem tud járni, meg beszélni sem tud...ilyenkor utánozza a babákat, akarja, hogy cipeljem, kúszik-mászik, nyafog...a múltkor meg szopizni akart (!), pedig nyár óta nem szopik már, mikor látott a játszótéren egy anyukát szoptatni :shock: . Hisztizett is rendesen, mikor nem engedtem.
Szóval gondolom, nem könnyű FAnninak ez az egész (meg neked sem), de sok türelemmel, energiával túl fogtok jutni a kezdeti hisztiken. Én szorítok :lol: :lol: !!

Más:
Panni ma hajnalban is sírva ébredt, zokogva pisilt :( . KAptunk ma labor beutalót, holnap visszük a pisit vizsgálatra :). Remélem, hamar lesz eredmény, és kikúrálják, bármi is ez, mert a szívem megszakad, mikor ordítva bújik hozzám a fájdalomtól :cry: .

Muki
Szuperek a képek!! Azért lehet egy "kis" hangja a hölgynek, mikor rázendít :lol: !

KépKép
fanka
 
 


Hali!

Timka
Nagyon ügyi vagy! Kitartás!!! Én sem vonnám meg a cicit. Kereslet-kínálat elvén így még több is lesz.

Fanka
Szegény Panni :( Én is nagy felfázós vagyok, nem adtak vmi gyors fájdalom csillapítót rá?

Nyuszko
Ti is nagyon szépek vagytok, csak irigykedem a sok kép láttán.

Eveka
Mi is ott a Miskolci felé vagyunk. Sajnos nincs meló, elég rosszul állnak most a dolgok... :( Mégis mennyi a Montessori, több, mint a Kuckó? Hívd fel a Kuckót nyugodtan, bármikor oda lehet menni.

chincho
 
 


Sziasztok!
Nálunk még alvás van egy kicsit.

Eveka,
én tegnap este vasaltam 2 órát, kitartás! jó utat Nektek!

Fanka,
sajnálom Pannit, remélem hamar kiderül, hogy mi okozza és elmúlik neki, addig is mennek a fájdalomcsillapító puszik!!!:D

Nyuszko,
nagyon jók a képek, Dóra is tud már rendesen ordítani??:D:D:D Úgy neki van feszülve!!!:D Nagyon szép továbbra is a kis hajasbaba!!

Ma én is két gyerekkel voltam nagybevásárolni, új taktikám az, hogy Lilit kenguruba rakom, Marcit pedig némi túró-rudival sikerül a bevásárlókocsiban tartanom, mert így nem tud meglógni!:D Na de próbálj meg egy sz@r nagy kocsi aljáról kipakolni gyerekkel a hasadon!:D Szerencsére segített a pénztárosnő, csak mögöttem dünnyőgtek a sorbna, hogy jaj mennyi ideig fog tartani, mondtam menjenek másikba vagy segíthetnek!:D Na nem tolongott már senki!

Timka,
én is hagytam Marcit, hogy a máősik cicire pályázzon, de ő csak birizgálta, meg megnyalta, ő már nem szopizott. Viszont a lelkének kellett, hogy ő is odabújhasson, mondta is egyik cici Lilóé, másik Kunkáé. Ja néha este és reggel sikerül Lilit még rávennem a szopira, de már cska félálomban, mert egyébként nem kéri, sajna.
Nálunk is az jött be, hogy Marcit mindenbe bevontam, pelusozás, fürdetés, még tettem is fel ilyen képet anno, szóval ha van feladata a babával akkor talán kevésbé lesz rá féltékeny. Marci mostanában a szőnyegre szokta visszapakolni Lilit, mert állandóan lemászik, és a kő már hideg, mert kikapcsoltuk a padlófűtést, de nagoyn élvezi, Lili meg csak nevet neki, rajong érte. Ma reggel egy-egy autóval játszottak, amíg pakolásztam, lehet, hogy Lili nem is fog babázni???:D
NA visszatérve, csináld a saját érzéseid szerint, az a lényeg, hogy minél kevesebb legyen a feszültség és az indulat Fanniban Kitti iránt, szerintem. Sok erőt hozzá, és ne hagyd magad!!:D
Képek nagyon jók, szépek vagytok!

Most szaladok, mert ma nekem is jön anyósom, itt alszik, mert holnap is pesten dolgozik, és valmai komolyabb vacsit kéne összeütnöm, de még sehol sem tartok.
További szép napot!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Timka!
Üdv újra itt köztünk, nagyon szépek vagytok a képeken! És én is ilyen gyors szülést szeretnék másodjára, főleg, hogy az elsővel így megszenvedtem (több, mint 24 óra vajúdás :x )! Persze ne szaladjunk még előre, de már nagyon szeretnék én is újra pocakososdni!

A tejcsit szerintem se vond el Fannitól, ettől tényleg nem lesz kevesebb tejed, az idegeskedéstől, hogy jól csinálod-e, viszont igen! Nem tudok okosabbakat írni, mint előttem írtak, a bevonás a dolgokba tényleg jó ötletnek tűnik, és használd ki, amíg anyukád segít, most még több időd van Fannira!

Fanka!
Panninak jobbulást kívánunk, remélem, hamar meggyógyul!

Nyuszkó!
Szerintem teljesen normális ez a "visszafejlődés", és én is ugyanazokat tapasztalom Violánál, mint Fanka. Most született egy barátnőmnek is kislánya, és amikor náluk vagyunk, ő is kéri, hogy ringassam, mint amikor még picike volt, stb.

A hosszú hétvége nekünk is programdús lesz, ha esetleg nem tudok jönni, mindenkinek kellemes napokat kívánunk!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Jó estét!

Na, mire végre jönni tudok, mindenki elutazik a topikból... :( :( :(

Timka, jó, hogy újra otthon vagytok! :D Sajnálom, és totál megértem, hogy kiborultál Fanni furcsa viselkedése miatt. :( De hidd el, hogy ez a dolog (a féltékenység) természetes, és hagyni kell, hogy kifejezze valahogy Fanni, hogy levezesse a feszültséget, ami érthető okokból felgyülemlett benne. És ez még sztem egyáltalán nem vészes, hogy hisztizik kicsit. Sógornőmmel pl. jópár napig szóba sem állt a nagyobbik lánya, amikor megszületett a kicsi :shock: , ismerőseinknél meg folyton bántani akarta a „nagyfiú” a kisbabát, úgy, hogy az anyuka nem is merte őket egy szobában hagyni sokáig... :shock: :shock: De azt mondják az okosok, hogy minél előbb „kijön” a testvérféltékenység a gyereken, annál jobb, mert azt jelenti, hogy hamar sikerült feldolgoznia a konfliktust.

Szerintem is próbáld meg mindenféle Kittivel kapcsolatos dologba belevonni Fannit (persze csak ha szívesen csinálja), és próbálj időt szakítani csak rá, amíg a pici alszik, vagy pl. anyósod vigyáz rá. És persze éreztesd vele, hogy mennyire szereted őt, de neki ne legyen kötelező a picibabát mindig szeretnie, néha nyugodtan lehet rá mérges, úgyis kialakul magától a szeretete iránta, amikor túlteszi magát a dolgon.

Ciciügyben - bár nem vagyok túl tapasztalt – szerintem sem lenne jó most megvonni Fannitól a cicit. Azt nem hinném, hogy Kitti elől elszívja a tejet, max. tényleg hízik egy kicsit, de hát milyen szépen és hamar lefogyott a múltkor is, amint csökkent a szopimennyiség. Szerintem ezen nem érdemes apátoknak rágódnia. Neked meg pláne nem... :)

Fanka, szegény Panni! :( :( :( Mielőbbi gyógyulást neki!!! Valami fájdalomcsillapítót nem adhatsz neki addig is, amíg kiderül az eredmény?

Na, bocsi, most csak ennyire futotta, apánk követeli a gépet...
:evil: :?

Remélem, madj még holnap tudok jönni, de addig is mindenkinek, aki már elutazik, szép hétvégét kívánok!!!

Juc

Kép
juc14
 
 


Timka!
Hát most nem irigyellek a problémák miatt, az bizti.
Amúgy szerintem jól csinálod! Fannitól most elvenni a cicit az öreg hiba volna, azzal sztem nagyon elmérgesedhetne a helyzet. Mert ugye milyen már, hogy eddig a cici csak az övé volt, most meg nemhogy nem kapja már meg, hanem ráadásul már másé lett. Az meg hogy a tejcsi hogy s mint, háááát ebben nem tudok sajna okosat. Lehet, hogy érdemes lenne az lll-eseket megkérdezni. Most hirtelen logikusnak tűnne, hogy egyik cici Fannié, másik Kittié, aztán mindkét lányka alakítja saját szükségleteihez, de nemtom.....
És aztán, ha Fanni kicsit ducibb lenne megint, akkor mi van??? Úgysem fog örökké szopizni, majd ha végleg abbahagyja, akkor ismét lemegy a plusz.
Nem szopis témában, de több helyről azt hallottam, hogy a féltékenység ellen az is jó, ha az ember próbál programot csinálni úgy, hogy csak a nagyobbal van(pl játszi) a kicsi nélkül. Most még lenne is segítséged, hogy addig Kittit őrizze vki.

Egyébként sok erőt és kitartást Neked! Idővel alakulni fognak a dolgok! Fanni is most másabb, persze neki is nehéz dolga van mindezt feldolgozni, meg lehet, hogy még azt sem heverte esetleg ki, hogy pár napig nélkülöznie kellett Téged.

Fanka!
Panninak jobbulást! Éjjel nem iszik, így "besűrűsödik" a pisi, több baci gyűlik össze bent, ezért rosszabb a reggeli pisilés. Sztem. Antibigyóval helyrejön.

Nyuszkó!
Kis husi Dórika! :D Jól szólhat a sírókája :)

Tamesz!
Tetszett, hogy beszóltál a hőzöngőknek, hogy menjenek másik sorba, vagy lehet segíteni :D Klassz csaj vagy :wink:

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Juc!
Egyszerre írtunk, és úgy látom Timkával kapcsolatban nagyon egy rugóra járt az agyunk :D :wink:

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Na, úgy tűnik,mégis tudok jönni még egy kicsit.

Muki,tényleg tök hasonlókat írtunk! :)

Nyuszkó, nagyon helyes az üvöltő kiscsajod!!! :lol:

Tamesz, jó a beszólásod! :lol:

Még Evekának akartam írni: a MOntessori ovit én is nézegettem )mármint a neten), a XI. kerületben is van egy, kissé ugyan messze tőlünk. De nekem inkább az volt a bajom vele, hogy egy kicsit "ufósak" :shock: :lol: nekem ezek a MOntessori eszközök, túl ridegek, meg ebben a szemléletben is érzek valami merevséget,ami a Waldorffal is a legnagyobb problémám. Lehet, hogy velem van a baj? :lol:

Nekem még a Rogers óvoda keltette fel az érdeklődésemet, de erről is lehet jót-rosszat olvasni különböző fórumokon.

MI különben tegnap voltunk egy gyermekmegőrző-magánovi-szerűségben látogatóban. Semmi különleges nem volt benne, családi ház kerttel, ott játékokkal, ez nagyon tetszett, 10-12 gyerek, nagyjuk épp Marci korú, két óvónő, egy dadus a kisebbeknek, szóval egyszerű, de szimpatikus volt. Marci is belevetette magát a játékok közé, de aztán nyűgös lett, mert nem mert lecsúszni a csúszdán... :? :lol: Jövő héten lehet, hogy beadom egy órára Marcit, aztán ha bejön, mehetne heti egy délelőttre. Lehet, hogy azért még körülnézünk, nem akarom elsietni a dolgot.

Na jó, tényleg megyek már. MIndnekinek jó pihenést kvánok a hosszú hétvégére, utazóknak jó utat!!! Ja, mi is köszönjük a jókívánságokat, mi szombaton indulunk, apánk nem túl lelkes szegény, mert még mindig elég nyomorultul érzi magát, hogy nem tud rendesen járni, de egy kis jó levegő meg jó társaság csak jót tesz neki! :D Ja, Tamesz, igen, én vezetek, de már szinte meg se kottyan! :lol:

Sziasztok!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok,

Tamesz,
igen most már egy kicsit nyugodtabb a helyzet nálunk. Dolgozunk már a testvérkérdésen. Reméljük most már minden rendben lesz.
Jövő héten terevzzük, h felmegyünk Pestre. Szombaton lesz egy babafalvás találkozó (egy évben egyszer azért mi is el szoktunk menni) és vasárnapra ha jó idő lesz szeretnénk elmenni a Vasúttörténeti Parkaba. Talán ott találkozhatnánk ha esetleg nektek is jó.

Fanka,
hogy van Panni?

Timka,
nekem is van egy 2 gyerekes ismerősöm. Szerintem neki nagy igazságot mondott a védőnője amikor megszületett a pici. Szerinte kistestvér születésekor a következő a sorrend a családban: idősebb testvér, apa és legutoljára a kicsi. Azért mert a nagy már hozzá van szokva nagyon sok mindenhez, pl h mennyi szeretet kap az anyukájától és ő a legfontosabb. Utána jön apa mert ugye őt se lehet mindig mindenből kirekeszteni és a pici csak azért a legutolsó, mert ő tud a legjobban alkalmazkodni. Neki még nincs mihez viszonyítania. Szegény Fanninak nem lehet egyszerű és el se tudom képzelni, h milyen nehéz lehet neked most ugyan azt nyújtani neki mint eddig. Talán most még a nagyik sokat tudnak segíteni, h vigyázzanak a picire addig. A külön foglalkozásokról én is hallottam, h legyen olyan időszak amikor csak a nagyobbal foglalkozol. Szerintem Fanni hisztije figyelemfelkeltés. Persze nekem nincs 2 gyererkem, uh ez csak egy vélemény nem tapasztalat. A szoptatási kérdést szerintem is jól csinálod és majd beáll magától. Szerintem sem lenne helyes pont most elvenni Fannitól. Kitartás és szorítok, h minél előbb mindenki megtalálja a helyét a családban. Gyönyörőek a lányaid.

Adri
hadri
 
 


Húúú, jól el van veszve mindenki!

Csilla!
Ha nem haragszol én be szeretnélek támadni pár kérdéssel, mert a gyes stb témában néhány aggályom keletkezett. Visszakerestem, de nem találtam az emil címedet. Ha itt nem akarod megadni, akkor az enyémre küldd már el légyszi, persze csak, ha nem gond: matkoszilvi@freemail.hu Köszike előre is!

Mindenkinek kellemes időtöltést, az elutazóknak jó utat kívánok!

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a hsz-át, a tippet, a bíztatást...
Ma voltunk együtt Fannival csavarogni még mielőtt olvastalk volna titeket.
Úúú, rengeteg mindent tudnék most írni, de kell apának a gép, picur most morgolódik, fáj a pocakja, Fanni alszik a szobájában mint a bunda. Ja, különraktuk őket, Kitti ágyát átvittük a hálóba, így apa alszik majd Fannival és hajnalban ha nagy hiszti van és Kitti épp alszik én is át tudok menni vígasztalni.
Na majd holnap egy nyugis pillanatban megpróbálok jönni.

Jó éjt!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Timka!
Én itt vagyok és kíváncsian várom az irományodat :)

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Sziasztok!

Mi történt? Muki kivételével sikerült mindenkit kiírtani a topicból?!

NA akkor mesélek, vagy panaszkodom, bár a mai nap elég jól sikerült....
HOl kezdjem?
Fannit szerintem egy kicsit megviselte a távollétem, mert nagyon-nagyon ragaszkodó lett hozzám, ha ott vagyunk mindannyian, akkor csak tőlem jó minden. Ez persze érthető is. Napközben nincsenek nagy problémák, attól eltekintve, hogy néha rátör, hogy tegyem le Kittit vagy adjam oda apának, mamának. De még ez se nagy gond.
A gondok az éjszakákkal vannak, amire még nem tudom, nem tudjuk mi a jó megoldás.
Ugyebár Fanni szülinapjáig velünk aludt a kezdetektől. Akkor megkapta a szobáját és az ágyát, amit el is fogadott úgy hogy én is ott aludtam mellette. Mikor kórházban voltam apa aludt vele, de volt hogy kizavarta a szobából mikor éjszaka rátört a hiszti és szépen alaludt. Első éjjel minden rendben volt, mert napközen nem aludt és mire véget ért a fürdetése Kitti már durmolt az ágyában őt pedig szépen el tudtam altatni a helyén. Egész éjszaka aludt a szoptatásokra se kelt fel.
Másnap éjjel már nem volt ilyen rózsás a helyzet, felkelt amikor Kitti és persze engem akart. Apja átvitte magához, a "régi"helyére, de üvöltött hogy anya, anya, szopcsi és vissza akart jönni az ágyába. Persze elaludt egy idő után, de nagyon rossz volt hallgatni.
Na ekkor döntöttünk úgy hogy Kitti ágyát átpakoljuk a hálóba, Fanni pedig alszik apával a szobájában. Védőnő is mondta hogy nem jó ötlet összerakni a két gyereket, amíg nem alussza át a kisebbik az éjszakát. Tanultunk a hibánkból!
Tegnap éjjel már Kitti ott aludt velem, és Fannit az apja próbálta elaltatni. MOndanom se kell hogy kiabált utánnam és bementem hozzá. Apa ettől kiborult, hogy csináljak amit akarok. Fanni olyan erővel ölelt magához, mint ahogy én megragadtam a szülésznő csuklóját, amikor jött a fájás. Szinte rámtekeredett és úgy aludt el.
Aztán apával cseréltünk, hajnalban persze megint sírt utánam de gyorsan visszaaludt. Reggel megint, de akkor lementek és minden rendben volt.
Ma délután pedig megvolt az első közös alvás, egyszerre aludt el Kitti és Fanni miközben mndkettő cicizett. Olyan jót aludtam velük, amilyet már rég nem és olyan édesek voltak.
Felvetettem apának, hogy reggel vagy hajnalban ha sír Fanni jöjjeneki át, kap egy kis cicit és szépen alszik majd tovább. Nem tudom jó lesz-e, de megpróbáljuk.
Ma este pedig csoda történt. Fanni egyedül aludt el, apát lezavarta az ágyáról, befordult és elaludtmár 10 előtt, annak ellenére hogy délután 6-kor kelt fel kb. 2 óra alvásból.
Kitti is a saját ágyikójában aludt el miközben hallgatta a körforgóját.
Szóval alvás, altatás terén teljes a káosz nálunk.
Kitti is kezd ölbebaba lenni, bár próbálom minél kevesbbszer felvenni ls kézben tartani. De annyira picike, olyan finom a bőre az illata, hogy legszívesebben egész nap csak ölben tartanám.
MA napközen nagyon sokat voltunk hármasban, Fanni nagyon imádja továbbra is Kittit és egész jól viseli amikor nem tudok vele foglalkozni teljesen. Elővesz egy könyvet, vagy rajzol, gyurmázik, közben persze beszélgetünk, de láthatóan nem viseli rosszul.
Ma is csavarogtunk Fannival majdnem két órát, ügyintéztünk, bevásároltunk....HOlnap ha jó idő lesz elmegyünk majd az állatkertbe is, anyuval meg a két csajjal.
Na nagyjából ez van velünk. Nagyon nem könnyű.
MOst hogy anyu itt van legalább a főzésre meg a vasalásra nincs gondom, és elviszi Fannit sétálni, vagy Kittire vigyáz míg mi csavargunk, de mi lesz ha nem lesz segítségem?
Végülis nem a vilég vége, rendelünk kaját, takarítónéni jön takarítani meg vasalni én meg megpróbálom egész nap kibírni a két gyerkőccel...

Ja nem is mondtam még, Fanninak ráadásul most jön az alsó két hátsó rágófoga. Már jó nagy rész kint van belőle, úgyhogy jól időzítette a fog a kibújást. Lehet emiatt is hisztisebb néhe egy kicsit, de nem panaszkodik hogy fájna neki.

Bocs, hogy másra nem tudok reagálni, még nem tudtam visszazökkeni a beszélgetésekbe. De igyekszem!
Jó éjt!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


jóestét!
timka,
nem semmi napjaitok vannak, de majd ki fog minden alakulni, nyugi, nyugi! Az biztos, hogy a cicizés miatt még lesznek hisztik, hát így látva Titeket, még szerencse, hogy Marci már nem szopizott!:D:D:D
Jó, hogy anyulkád tud segíteni, használd ki, nekem csak egy-egy napra jött valaki hetente, szóval minden nap ajándék!!:D Na meg Te is bele fogsz jönni, hát a takarítás, vasalás pedig nagy segítség, én is el tudnám képzelni, de nálunk ez csak álom, mindig megvár!:)
Kitartás Fanni fogaihoz, Marcinak most a két alsó szmefoga jön, és még a 4 hátsó rágó hiányzik.
Alvás szeirntem majd kialakul, Liló 5 hetes korától átaludta az éjszakát reggel 5-6-ig, szóval már csak pár hét!:)
Állatkertben biztosan rengetegen lesznek, én lehet, hogy nem vinném még oda a pöttömöt, de tudom semmi közöm hozzá!!

Remélem mindenkinek kellemesen telik a hétvége, mi ma kerteztünk egész nap, apánk kipucolta a kerti tavat, mi ültettünk, gyomláltunk, rendezgettük a dolgokat, majd ebéd, alvás, és utána begyújtottunk a tűzrakba, hát Marcinak nagoyn tetszett, fúúú tűűűűűűz, na és ksi reformkajaként szalonnát sütöttünk.:) Már mindenki alszik, félig összepakoltam holnapra, meg még 9-kor álltam neki sütit alkotni, szóval reggel húzunk a Balcsihoz, hétfőn este jövünk, kedden megint kertezünk.
További kellemes napokat, kaptok néhány képet, mert már régen volt:)
Szalonna sütés:
Kép
a tűz Kép
gyerekmunka, avagy a szomszédok ezzel cukkolnak minket:) Kép
Liló új szokása a nyálas "brümmögés" Kép
ketten egy pillanatra Kép
Fannival egy hete, közös teázás, koccintás Kép Kép
na eldugulok most már, szép álmokat!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok,

Mivel mindkét gyerek békésen alszik már van nekem is egy kis időm nettezni. Képzeljétek anyumék hétvégére felmentek a hegyekbe és elkérték Ákost is 3 napra, hogy mi is tudjunk picit pihizni. Nagyon nehéz szívvel engedtem el, sőt mikor kigördült az utcából az autó még bőgtem is, pedig úgy volt, hogy másnap mi is kinézünk és estig ott ülünk velük. Éjjel alig aludtam valamit, folyton az járt a fejemben, hogy vajon mi van Ákossal. Úgyhogy reggel már mondtam is Misinek, hogy hozzuk haza a lurkót, mert rettenetesen hiányzik. Persze haza is hoztuk :wink:.

Timka,
Nálunk is az altatásokkal van a baj, főként este. Olyankor Dóra is már zizis, és sírós, pedig amúgy napközben nagyon nyugis. Úgyhogy általában az altatás két embert igényel: az egyik lefekteti Ákost a másik közben meg Dórát rendezi. De ma este sikerült egyedül lepakolni őket és most nagyon büszke vagyok magamra :D.

Gondolom mindenki kirándul valamerre és ezért van ilyen pangás. Várjuk majd az álménybeszámolókat.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok, csak gyorsan jövök.

Képzeljétek, a férjem kórházban van mélyvénás trombózis-gyanúval... :( :( :( ma vittük be, igaz, csak holnap tudják kivizsgálni, de bent kellett maradnia, fel se kelhet az ágyból, kapja a véralvadásgátló szurikat. Szóval ki vagyok teljesen... :( :( :(

Nem is olvastam vissza, csak azért írtam gyorsan, hogy légyszi szorítsatok holnap!!! Köszi!

Juc

Kép
juc14
 
 


jóreggelt!
juc,
nagyon szorítunk, sajnálom, hogy nem vártátok ki a sort az egri sürgősségin, de remélem minden rendben lesz nála és kiengedik hamar. Várjuk az infókat. Be tudsz menni hozzá? Ha Marcira kell vigyázni szólj!!
Most ennyi voltam felébredt a csaj!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Juc
Nagyon szorítunk, remélem nem lesz semmi baj!!!! Mitől alakult ez ki? A gipsztől? Melyik kórházban van? Marcira mi is tudunk vigyázni, igaz, csak holnaptól.

Ha már itt tartunk: szorítsatok nekem is: délután lesz egy fogászati műtétem. Be vagyok rezelve, nem voltam még altatva sosem...

KépKép
fanka
 
 


Fanka,
hú ez komolynak tűnik, szorítunk Neked is nagyon!!!! mit fognak veled csinálni, hogy még altatni is kell? Kirázott a hideg!!!:(

Nyuszko,
néha kell, hogy csak a pöttömmel is lehessen az ember, most látom Lilón, hogy már ő is igényli, nem csak MArci, így most már beosztom, hogy legyen mind a kettővel néha egy-egy órám. Kérünk újabb képeket!!!

Timka,
mizu? hogy telt a hétvége? Lányok? Cicizés? Állatkertben voltatok?

Eveka,
eredmény most lesz a héten? Nagyon várjuk! Milyen volt a nagyszülőknél???

Timurr,
na mizu? megnyugodtál már?

Muki,
kérünk képeket Lizuról is!!!!

Babus,
hogy áll az új módszer? REmélem továbbra is sikeres és nyugisabbak az estéitek.

CSilla,
jövő hét? végre? Kisvonat? Ja és a többieknek is??? Nekünk 10-e nem jó, de a többi nap igen! Remélem már Ti is el tudtok jönni!

Hadri,
biztosan jó lesz a tali, még nem tudom mi lesz vasárnap, majd megbeszélem apánkkal, mert ő nem szeret mászkálni hétvégén, inkább csak itthon pihi, meg a gyerekek és a kert!

Nálunk most volt két zűrös éjszaka, Liló alig aludt, gyakran felkelt, de fogának nyoma sincs, nem beteg, nem értem, a telihold? a szél?? Na mindegy, most futok takarítni, mert hétvégén nálunk marha nagy kosz keletkezik a ki-be rohangálással a kertből.
Szép napot!!!!
Juc,
várjuk a híreket!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Juc
Nagyod drukkolunk Nektek! tegnap este már írtam, de Fanni felébredt úgyhogy nem került elküldésre.
Én is azt kérdeztem, amit Fanka, hogy mitől alakulhatott ez ki? nem úgy volt hogy szúrod injekciókkal a trombózis ellen?
Várjuk a jó híreket!

Tamesz
Köszi, megvagyunk! Apa ma visszament dolgozni, vagyis fél napja még ügyintézéssel telik: anyakönyvikivonat, lakcímkártya, tajkártya, TGYÁS, stb....szegénykém lót-fut hivataltól-hivatalig.
csajok jól vannak, Fanni továbbra is imádja Kittit, mindig simizi és köszön neki, hogy "Szííjja Kitti" és ekkor nyom egy-egy piszit az arcára. Cicizés van ezerrel, de nem bánom, van mit! (Kipp-kopp)
Állatkertbe nem mentünk el, tegnap voltunk a itt helyben össznépileg fagyizni.
Rájöttem hogy én attól kezdek lassan bekattanni, hogy nem nagyon tudok most jönni-menni, itthon kell lennem.
Alig várom, hogy jobban ki tudjunk moccani.
Úgyhogy ha lesz valamikor tali szóljatok, mert megyünk!!!

Alvás: lekopogom az utóbbi két éjszaka nagyon jó volt, köszönhetően annak, hogy együtt alszunk mind a négyen. Vagyis csak hárman, mert Kitti a saját ágyikójában alszik a hálóban, Fanni meg velünk.
Egyszerre fürdenek, aztán míg én rendberakom Kittit Fanni pancsol, aztán apa vigyáz picit Kittire, én addig megfürdetem Fannit és bepellusozom, ezután csere, apa öltözteti én meg addig szopiztatom és berakom az ágyába a picit. Így mire Fanni jön ő már nézegeti a körforgót és tudom Fannit szopiztatni ő meg szépen bealszik. EGész éjszaka nyugodtan alszik, nincsenek hisztik, ha fel is ébred odabújik hozzám és alszik tovább.
Ha éjszaka Kitti ébred kap cicit, néha tiszta pelust a másik szobában és szépen szunyál tovább.
Úgyhogy én is tudok pihenni, bár kicsit fárasztó ez az éjszakai két felkelés, de remélem hamarosan átalussza majd az éjszakát.
A reggelekkel most még nincs nagy gond, mert ha Fanni felkel fél 8-8 körül el van anyummal lent, reggeliznek, tévéznek, nem tudom mi lesz ha majd hármasban leszünk... majd csak kialakul az is.
Ja, amúgy tegnap este nem volt gond Fanni altatásával, apának sikerült a hajszárítóval elaltatnia. Úgy kellett egy alvó gyerekre a pizsit ráadja és bepakolnia az ágyba.

Erősen gondolkodom a helyi családi napközin, hogy egy héten pár napra beadjam Fannit. Nem tudom menniyre viselné meg a kis lelkét, de lehet hogy jobban járna mint a zizis anyjával.
Annak idején nem volt szívem bölcsibe adni, most jöttem csak rá, hogy milyen jó lett volna. Bár, ha belegondolok, hogy akkor hozza haza a bacikat...nem tudom mi a jobb.
Most talán tavsszal, nyáron nincs anniy beteg gyerek. Itt helyben mindenki dícséri ezt a családi napközit ezért is fordult meg a fejemben, meg aztán Fanni imád gyerekekkel lenni. Lehet hogy elég lenne ha csak fél napot lenne ott.

Na még felrakom a képeket a gépre, lehet hogy kaptok ti is párat.
Szép napot!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Akkor pár kép a csajokról:

Kép Kitti 10 naposan
Kép Már nagyon nézelődik
Kép Fanni segít füvet nyírni
Kép Fagyi, szökőkút....
Kép Fél óra múlva koszosan

Tamesz
Elfelejtette írni, hogy a Ti képeitek nagyon szuperek, főleg a fűben brümmögő Liló tetszik nagyon!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


sziasztok
Juc
sajnálom a férjed :-(
drukkolok

Timka
szuperek a csajszik:-)
összességében minden oké ügye?

Tamesz
holnap lesz eredmény aztán meglátjuk hogyan tovább.

Fanka
Panni rendbe jött?

Timi
Vendég
 


Sziasztok!!
Sajna nálunk se tul rózsázs a helyzett! :cry: :cry: :cry: Ugy fest nálunk is kés alá kell Apának feküdnie!!Pénteken voltunk az Amerikai uti sebészeti ambulancián ahol kideritették,hogy nem is porckorongsérve van hanem gerincsérve,méghozzá elég csúnya helyen ami azt jelenti,hogy valami ideget nyom neki és ezért zsíbbad a lába.A bal lábfejét szinte már nem is érzi.
Ez azért is fíncsí dolog mert ugye most kezdett uj munkahelyen és biztos "értékelnék"ha most főszezonba ő elmenne 3 hónap betegállományba!! :twisted: :twisted: :twisted: A dokinő szerint ennyí kéne legalább,hogy ujra dolgozhasson.Félreértések elkerülése végett itt leszögezem,hogy most is éppen dolgozni van,már reggel 6-tol és most este fél 6 van.Szóval ennyít a "nem szabadna dolgozni"-rol. :evil: :evil: :evil: Még egyenlöre nem tudjuk vállaljuk e ezt az egészet,mert valaki ezt mondja valaki azt !!Legtöbb vélemény arrol szól,hogy még tul fiatal egy ilyen mütéthez,probáljuk még huzni,mert minéll fiatalabban mütik annál nagyobb az esélye,hogy visszajőn!!
Szivesen meghallgatom a ti véleményeteket esetleg tapasztalatotokat is ha van ilyen,mert tényleg tanácstalanok vagyunk!Fájdalma az van amitöl nagyon szenved,de ő is fél a kockázatoktol,már műtétileg is (dokinő mondta,hogy sajna az van) és ugye állás ügybe ís!!

Nem igazán olvastam vissza,bocsi mindenkitöl,de a képek Tameszé és Timkáé is nagyon jók,látom azért könnyen belejöttetek a kétgyerekes családba!!!Jőhet a harmadik??? :lol: :lol: :lol:

Juc!!
Mi van férjedel???Várjuk,hogy gyere!!!Melyik korházba van??Tudod nekem is volt tavaly mélyvénásom de nekem enyhe volt,de azota ís vigyáznom kell,ha eszembe jut pocolom a lábaim,na és persze no fogamzásgátló tabletta!!De gondolom férjednek nem attol jőtt ki,aspirin protektet és detralexet szedek a mai napig kúraszerüen,ugy 3 havonta egy-két hétig.Remélem ti is megusszátok ennyível!!Én a Honvédba voltam!!Ott super az érsebészet!! :twisted: :twisted: :twisted: Már ha lehet a mai világba itt mAgyarországon supernek nevezni,főleg ami az egészségüggyel kapcsolatos!! :twisted: :twisted:

Most sajna mennem kell mert a Dédi van kinn a gyerekekkel és ugy hallom nem birja Miron iramát!!
Mindenkinek szép napokat,majd rakok képet ha betöltöttem voltunk hétfőn hajokázni és vonatozni,na meg a Margit-szigeti játszótéren!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Visszajöttünk Pestre. Sajnos... Marci ma nagyon anyás volt, hiába, hozzászokott, hogy valaki folyton a gondolatait leste:). Nagyon élvezte a "nyaralást". Négy napig kint volt, locsolt, tyúkokat etetett, virágokat locsolt... Még pelenkázni is az udvaron kellett és délutánonként nem aludt, csak az autóban 1 órát. Most bezzeg alszik, kipiheni magát. Nincs is szívem felkelteni.

Csilla,
köszi az infókat. A Montessori fizetős, de még nem tudom mennyi. AZt hiszem 70 körül van. Holnap hívom őket.

Tamesz,
holnap hívom a Bethesdát, hogy van-e már valamilyen részeredmény. Nagyon jók a tüzes képek! Gyönyörű az udvarotok!

Timka,
egész jól alakulnak a dolgaitok! Szerintem jó ötlet, hogy Fanni veletek alszik. Mind a két lány csodaszép a képeken! Éjszakai 2 felkelés :shock: ? Nálunk ezt Marcinak csak másfél évesen sikerült elérnie, addig volt egy időszak, amikor másfél óránként kelt. Igazán ügyes Kitti! Látom Apátoknak is sikerült átvágnia a vezetéket fűnyírás közben :wink: :lol: !

Juc,
bennem is van ellenérzés a Montessorival kapcsolatban. A Waldorf tetszett volna, csak az iskolájukból nem tudom átvinni máshova a gyereket, az óvoda pedig csak délelőtt van nyitva, így kiesett. A Rogersről jókat hallottam. A Montessorit megnézem majd, csak ez ráadásul kéttannyelvű (mondjuk ez annyit teszi, hogy egy aangol anyanyelvű emberke angolul beszél hozzájuk, tehát semmi kötött foglalkozás), ami tovább növeli a kételyeimet. Viszont ha az óvónénik szimpatikusak lesznek és felveszik Marcit, lehet, hogy megpróbáljuk. Ha nem jön be, még mindig nem lesz olyan rossz Marcinak sima suliba menni utána, mintha a Montessori iskolából vinném másik iskolába. Ha bejön, akkor pedig ugyanott lesz ált. iskola és gimnázium is. De teljesen bizonytalan vagyok. A Rogers szimpatikusabb lenne nekem, de itt nincs a környékünkön. Gondolkodom rajta, hogy csinálni kellene egy jó kis magánovit/-sulit...
Mi van a férjeddel? Kivizsgálták ma? Te hogy bírod? Van segítséged? Szorítok nagyon Nektek!

Fanka,
mi újság Pannival? És Te hogy viselted az altatást?

Szép estét Nektek!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Jaj még azt elfelejtettem Tamesztöl megkérdezni,hogy akkor küldöd e a Thomasos dvd-t???Már régen elküldtem pü-be a címünket de nem reagáltad le!! :cry: :cry: :cry: Azt hittem símán szó nélkül postára adtad,és a posta késik ennyít,de ez már ahoz is sok!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Még gyorsan vissza...
Andi,
épp Rád gondoltam, amikor elküldtem a hsz-t, hogy hogy eltűntél! Sajnálom a párodat! Nálunk a 4 szülőből 3-nak van gerincsérve, sok fájdalommal, de nekik nem javasolták a műtétet. Azért egyiknek sem durva annyira, hogy ne éreznék valamelyik végtagjukat. Zsibbadás, fájdalomkisugárzás van. Apósomnak évete csinálnak egy ct-t és figyelik, hogy nem rosszabbodik-e az állapota. Persze a szüleink már nyugdíjasok és nem kell egész nap dolgozniuk, többnyire el tudják kerülni, hogy 1 kg-nál nagyobb súlyú dolgokat emeljenek. Az Amerikai úti intézményről jókat hallottam, de megértem, hogy nehéz a döntés.
Ha mégis sor kerülne a műtétre, szólj nyugodtan, ha tudunk valamiben segíteni, nem lakunk messze a kórháztól

Csak ennyit akartam. Azt hiszem mégis ébresztenem kell, ha nem akarom fél éjszaka marcit szórakoztatni...

Eveka

Kép
eveka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: