Új privát üzeneted érkezett!

Havtünde!

Köszi a választ! Kép Persze mindenkit kérdezek, aki használja, csak nem olvastam mindent.
Nálam különben mindig híg, ha leírás szerint készítem, csodálkoztam is, hogy "pép" a neve.

Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Mea!

Nekünk azért írták fel, mert csak anyatejen él a gyerek 9 hónaposan, és vashiányos is. Táplálékkiegészítőnek.

Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Havtünde!Kép
Zitus is ül már???Kép
Lívi még mindig nemKép
Õ lesz az utolsó szerintemKép

Mea
mea
 
 

 
 

Mea!
Ne aggódj, még Bendegúz is eldől, ülésben pár másodpercig bírja csak. Majd megtanulják! Kép

Azt bezzeg senki nem vette észre, mi történt szegény malackával a bal oldali Zitás frizbirágcsálós képen. Kép Gyakorlatilag a földbe lett tiporva és paszírozva. Kép.

Uxi!
Húú, ez a forrázás nagyon rosszul hangzik, Te szegény Kép. Remélem azért már jobb a helyzet.

Viszont irigyellek, hogy Emi így elkezdett kajálni. Nekem még mindig nem oldódtak meg a gondjaim Bendegúzzal. Õ meg újabban újszülöttadagokat szopizik, és nem azért mert nincs több, hanem egyszerűen abbahagyja, vagy a másik cici már nem kell. De ha esetleg tényleg nincs több, a tápit akkor sem akarja megenni. Néha az az érzésem, tök kevés anyatejet vesz így magához egy nap, már csak háromszor szopizik, és a déli az csak erőlködés a főzi után. Napközben egyszerűen iszonyat nehéz megszoptatni, van hogy úgy csinál, mint akinek nem kell a cici, ellöki, de ha kivárok, egyszer csak mégis bekapja, és mégis szopizik egy kicsit. Hiába, nőnek a gyerekek Kép. Meg szerintem jön a foga is.
Viszont azért gyümölcsöt eszik rendesen, meg délben a husis zöldségből is egyre könnyebben megy a félüveg Kép.
Ma újra próbálkoztam a tejpéppel, 100at nyögve nyelősen bekanalaztunk tízóraira kis banánnal. Több, mint a semmi.

Gabuska!
Nagyon ügyi Livike, ahogy mászik. Bendegúz még csak hintázik négykézláb. De érdekes hasoncsúszva és forogva bárhova eljut már ahova akar. Kép

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Kmariann,
Livicseknek sincs szorulása a sinlactól.

Én is irígykedem ZitáraKép, Livi sem ül még egyedül, viszont ma a doki megmutatta a 2. fogacskáját. Észre sem vettük, hogy az is kibújt.
A mászás előtt ö is gurult, meg kúszott.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Márti!
Basszus, én észre se vettem, hogy Malacka ki lett végezve! Biztos Zita volt! KépKépKép

Õ se ül ám sokat, és ha nyúl vmiért, bizony még felborul.
Vendég
 


Sziasztok!

Uxi!
De jó nem vagyok egyedül eddig a Lackó se volt nagy evő most meg ha kell ha nem eszik és persze mi is kelünk éjszaka 3 vagy 4kor. Ma mondták, hoyg próbáljak vacsi előtt pépet adni hátha a szilárd hiányzik neki. Ma kipróbáltuk, holnap majd jelzem hogy mi történt.

Az én kisLackóm is csk pár napja ül biztosan egyedül és persze olyanok vagyunk mint a keljfeljancsi Kép csak a visszaüléshez anyára is szükség van Kép
És képzeljétek voltunk babaklubban az én kisfiam rögtön vetkőztetett egy csajszit Kép
Kép

Puszi mindenkinek!

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


GangiKép.

Tuti jó kis nőzős pasi leszKép.

Azt hiszem, megvan a képlet:sokat eszik-keveset alszik (mert éjjel is eszik)... Keveset eszik-sokat alszik..Kép.

Ma már csökkent az étvágy, de azért rendesen termelt.

Márti, már jobb.Szépen gyógyul a seb,a fejés már nem fáj.(szopi meg már gyakorlatilag nincs, a kis lustikának én fejem ki).
Ja, Emi még nnem nagyon kajálKép. Max 50 gramm gyümi fogy, de inkább kevesebb, az sem minden nap. De mi még rá is érünk, csak kóstolgatás szintem vagyunk, még csak 5 és fél hónapos. Barátkozik a kanállalKép.

KMarian, mi még nem eszünk értékelhető mennyiséget, szerintem Emi nem rajon túlzottan Sinlacért.(a maxi 40 gramm volt, amit megevett, ma pl csak 30-at) Én azért adom, hogy kanalazzon valamit a gyümi mellé.Kicsit sűrűbbre csináltam, és úgy jobban ment, de még csak kóstolgatjuk.

Bevallom, nekem felfordul a gyomrom az illatától, nagyon nem is ízlik, de a többiek azt mondják, finom. Ki kell próbálni.Kép


Kaki: Emi felesbe volt tápis (most már 2/3-ban), 2 hónapos koráig nagyon székrekedéses volt. Utáána megoldódott, most a gyümiktől meg tuti minden nap kakil, van, hogy kettőt.
Neki az alma sem fogja meg, banánt meg még csak egy kiskanállal kapott.

Barackot tegyél esetleg hozzá, az lazítja a székletet.

Meg ami nekünk nagyon bevált: Nestlé kerti gyümölcsök bébidesszert (alma, őszi, sérgabarack, szőlőlé van benne). Ettől is midenig van termésKép.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Bocs a gépelési hibákért...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ad valaki Sinlacot vacsorára cumiból?
Mennyire hígítjátok?

Lehet, hogy kipróbálnám, hátha tovább aludna úgy, ha nem tápit, hanem ezt kapná.Valamivel kalóriadúsabb. Vagy ettől meg szomjas lesz éjjel?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!
Felhívtam az előbb a dokimat, hogy mivel kell kenni a törpiket nyáron, Beba, Feva, Nívea, 30-40-es faktorú.

Most ennyi, csak gyorsan leírtam, nehogy elfelejtsem!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


MártiKép

tényleg szegény malacka hogy végezteKépKépKép

Gangi!Kép
Milyen ügyi Líckó isKép

Gabuska!Kép
Köszi az infotKép

Mea
mea
 
 


Gabi!

Én csak 20as faktorosat vettem Nivea Kinder, de akkor vegyek helyette másikat? A párom tuti kinyír Kép Tudjátok milyet vettem, hogy zöld színű a krém, hogy jól lássam, hoyg mindenhol bekentem-e a babyt. Hazavittük rögtön kipróbáltam magamon Kép

Éjszakánk ismét nem volt jó 4kor kaja kellett és közben is sokszor felébredt. Ma összekuszáltam a kaját délelött sajtosfőzi ebédkor és uzsi gyümi kekszel és fürdés előtt 1 órával pedig husis főzelék és fürdés után még benyomott kb 200ml tápit is. Kiváncsi vagyok milyen éjszakánk lesz.

Puszi mindenkinek!
Nyugodalmas éjszakát!

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Uxi és mindenki!

Köszi a tippeket!

Üdv:mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok!

Hát így se volt túl jó éjszakánk tuti jön a fogunk sokszor felsírt és 3/4 4kor kaját is követelte. Reggelre meg elkezdett az orra is folyni szóval egyre jobb Kép

Mindenkinek ÁLdott Húsvétot!

Puszi
Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Boldog Húsvétot kívánunk mindenkinek!

Jobbulást Lackónak! (Livicseknek most jött ki a második foga alul, szegénykém, legszívesebben a bőréből is kibújt volna.Kép)

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Sokkal jobban vagyunk nem tudom,hogy a homeobogyótól vagy a sok játéktól amit húsvéti nyuszi hozott, de jobb Kép Jaaa persze fogacskának se híre se hamva Kép
Puszi Mindenkinek

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!
Nekünk viszont hozott a húsvéti nyuszi fogacskát! Kép És már a mellette lévőnek is kint van a hegye! Lehet nagyokat harapdálni Kép.
A fog
Kép
Apával reggel
Kép

Márti és Bendegúz

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!
Nekünk viszont hozott a húsvéti nyuszi fogacskát! Kép És már a mellette lévőnek is kint van a hegye! Lehet nagyokat harapdálni Kép.
A fog

Apával reggel


Márti és Bendegúz

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!
Nekünk viszont hozott a húsvéti nyuszi fogacskát! Kép És már a mellette lévőnek is kint van a hegye! Lehet nagyokat harapdálni Kép.
A fog

Apával reggel


Márti és Bendegúz

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!
Nekünk viszont hozott a húsvéti nyuszi fogacskát! Kép És már a mellette lévőnek is kint van a hegye! Lehet nagyokat harapdálni Kép.
A fog

Apával reggel


Márti és Bendegúz

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Hülye babanet. Mindannyiszor hibát írt ki Kép. Bocsi a sok ismétlésért Kép.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti!

4x is nagyon gratulálunk Kép

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Halihóóóóó!

Márti! Gratulálok én is a fogacskához!
Mi a felsőkkel küzdünk most, az alsó kettő nem volt ilyen nyögvenyelős.
Viszont végre tud egyedül ülni Livi, így már többet tudok lógni a bneten!Kép

Az istvános topikkal volt talink, itt vannak a képek, ha érdekel valakit:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=9436

A folytatása ugyanezen a néven van, megtoldva azzal, hogy "folytatás".

Remélem mindenki jól van, élvezzétek a jó időt!

Pussssz!

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
Megtaláltalak Benneteket!
Segítséget kérnék! Áki ma féléves Kép és a napokban kezdtem neki a tápi mellé mást is adni -tejalergiás, és a gasztros dodónéni szerint eddig várnunk kellett a hozzátáplálással. Tegnap próbáltuk a Sinlacot, ami zavarba hozott, mert én vmi tejbegríz szerűre számítottam ,ez pedig olyan, mint a vizezett fűrészpor.De olvastam itt, hogy ilyennek kell lennie. Varázslat kanállal a gyerkőcbe tölteni! De nekünk a gyümi sem megy jobban! Többet kenek Áki arcára és előkéjére, mint amenyit megeszik. Úgyhogy igazából a tápi megy( Nutrilon pepti 2 plussz), eddig 5*200 ml. De most kimaradt az éjszakai evés, 2 óra helyett 7-kor volt ébresztő. Hogy lesz ebből "normális" evés?
szaffi76
 
 


Szia Szaffi!

Ne aggódj, előbb-utóbb belejön a kanalazásba, de némely gyereknél tényleg türelemjáték.
Én a Sinlacot mostanában jó sűrűre csinálom, és összekeverem gyümölccsel, a lányom nagyon imádja.
Ha előírás szerint csináltam, akkor cumisüvegből itta ki.
Vendég
 


Szia Tünde!
Lelkesen próbálkozunk. Tegnap kipróbáltuk sűrűbben, áfonyás almával: 2 pelenka, 1 partedli és egy fehér badyba került(hihetetlenül lila a gyümölcs!) de sikerült kb. 2 kanállal megenni 20 perc alatt!!!!!!! Szerintem izlik Ákosnak, csak csodálkozik, hogy dolgozni kell a falatért. Édes a kicsi lány! Áki is szokott kendőben nyomulniKép
szaffi76
 
 


Szaffi,
kell ám idő, amíg belejönnek a kanalazásba. Próbáld a szája elé tartani, és lelefetyeli róla. Az áfonyás alma a legmenőbb gyümölcs nálunk. KépKépKép
Zita már pár hete kanalállal eszik, de ha nagyon ízlik vmi és nagyon éhes, akkor sír, hogy miért nincs a a szájában a kaja, és akkor se nyitja magától a száját, csak ha odatettem elé a kanalat. Kép Kis lüke még.
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltüntem csak apa hazahozott egy jó kis vírust ami végigment a családon (fosós-hányós). szegény Lackómnak is elég sokáig ment a hasa vettem neki ilyen csokispudingot igaz csak 8 hónapos kortól van, de gondoltam az a 2 hét ide vagy oda csak fogja meg a kakit végre. Hát bejöttmár le lehet rázni a kakit a pelusról :D

Szaffi!
A kanalazásra találták ki szerintem azt a mondást, hogy a türelem rózsát terem. Sajna nem egy egyszerű dolog ez a kanalazás, de előbb utóbb menni fog akkor meg olyan élmény, hogy nyitogatja a száját Kép Sőt nekem még azt is mondták, hogy senkit nem láttak még aki cumisüvegből enne nagykorára, tehát előbb utóbb beletanul Kép

Puszi
Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!

Szaffi, a fiad 1 nappal fiatalabb a lányomnál, kb hasonlóan tartunk, mint ti.

Bár mi már majdnem 2 hónapja kóstolgatunk, még mindig csak 30-50 gramm gyüminél tartunk.
Már Emi is majdnem teljesen tápis,(5 hós koráig szopott+tápi, azóta fejek neki, de lassan már nincs mit) csak ő sokkal kevesebbet eszik, mint a fiad.
Kb 4*130-140+ az estinél 190-200-at.(volt egy hét, amikor sokat evett, de már "meggyógyult").

A kanál is olyan, hogy hol elfogadja, hol nem.
Mondjuk ő amúgy sem egy zabagép, én meg nem nagyon erőltettem a hozzátápit.

Nekünk nem jött be a Sinlac, én undorodom a szagától... tényleg olyan, mint a fűrészpor. Emi sem szereti.Kép

LEhet kapni HA tejpépet is, bár azt nem tudom, tejallergiások ehetik-e.
Nálunk is felmerült a tejallergia, de nem az. Mindenesetre én sem merek még neki tejpépet adni.

Szóval általában nem megy jól a kanalazás, de én is azzal vígasztalom magam, hogy senki sem eszik cumisüveből nagykoráraKép.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Kihalt a topik?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Majdnem.
Vendég
 


Sziasztok!
Mi még élünk!!!!!!!Kép
Áki már remekül össze tudja szorítani a száját, ha közelít a kiskanál és nagyon ügyesen bele tud markolni a kajába!!! A pocakjába pedig cumisüvegből kerül a sinlac, hígan és egy kis gyümivel megbolondítva.
Hétvégén ballagáson voltunk és most találkoztunk először a másodunokatesóval, aki egy héttel idősebb Ákinál, és ő már csak egyszer eszik naponta tápot- a dokijuk irányítása szerint.
Én ezt nem értem. Bár már egy hónapja megígérte a védőnénink, hogy eljön és átbeszéljük az etetést, de azóta sem ért ide.Kép
Uxi!
Tényleg közeli babák!!!!!!!!
Nekünk muszály a Sinlac, mert a HA tejpép is tejalapú.
Nem tudom, a többiek miért eszitek a Sinlacot , de nemsokára kapok egy szakácskönyvet hozzá (tejmentes), ha vkit érdekel, majd küldök recepteket!
És ne haljunk ki, én úgy örültem nektek!
szaffi76
 
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok, holnap leszünk fél évesek, doktornéni is javasolja, kezdjük el a hozzátápit.
Benedek egyébként csak anyatejes, 7750g és 71cm.
Az almával próbálkozunk, nagyon nem megy, öklendezik tőle, ha kaja után adom, akkor hányikál is, kaja előtt már 10 milit meg tudunk enni. Próbáltam a Hipp alma-őszit, az valamivel jobban megy, attól nem öklendezik.
Nagyon nem erőltetem a dolgot, nehogy elmenjen a kedve a más ízektől (mondjuk még meg sem jött neki igazán Kép), de mikorra lesz ebből egy normális adag gyümi???

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba, mi pont 2 hónapja kezdtük a kóstolgatást, Emi napokig csak 1/8-ad (nem vicc!)kiskanál almát fogadott el.

Aztán vagy két hétig semmit, illetve lusta voltam kínlódni, meg rá is értünk még.
De kellett vagy két hét, mire kanalakban mérhető adag lett.
Aztán most emgint kanálsztrájk volt, de a sütőtök megoldotta a problémát, azt elfogadja.

Pár napja megint kap, ma már 80 grammot sikerült, eddig ez a csúcsKép.

Szaffi, próbáld meg a sütőtököt (melegítve), nekünk bejöttKép.
(Eminek sem nagyon kellett a kanál...)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Én sem örülnénk ha kihalnánk :D
De sajna vagy hál istennek ehhez a témához nem tudunk hozzászólni, mert Lackó nagyon ügyesen eszik sőt mondhatnám kész kis zabagép, de ez persze nem látszik rajta Kép

Volt nálunk az a kislány akivel egy napon születtek, hát a kiscsaj kb másfélszer akkora mint mi a súlya meg majdnem duplája irigy is voltam meg nem is Kép

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Angi,
Ilba kisfia meg rég túlnőtte Livit, pedig 3!!! hónappal fiatalabb. Ugye Ilba?Kép De egy isteni jóóó pali, szóval semmi túlsúly vagy ilyenek, hosszban is megvan!
(Topkitársak vagyunk, ha még nem derült ki régebbről.Kép)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Angi, mekkora volt az a kislány?
Tizenvalahány kiló??

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,
húúú, 80gramm??? Nekünk ez most elérhetetlennek tűnik. Nagyon ügyesek vagytok. Kép

Gabi,
köszi a bókokat!!!!
Ugye nem haragszol meg, ha felrakom ezt a képet?

A szerelmespár:
Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
KépKépKép

Énis, énis!!!

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


de ez a kedvencem
Kép

meg az összesKép
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=9436

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Amikor itt voltak a kislány egy hete mérték akkor volt 11kg 20dkg és 78cm mi meg 7kg70dkg és 68 cm.
Ha az apa végre hajlandó feltenni a képeket a gépről ide akkor majd megnézitek nagyon brutála különbség. Szegény anyukát úgy sajnáltam elsóhajtotta magát, hogy az Õ kislánya miért nem ilyen pici? annyira sajnáltam Kép Ha én a helyébe lettem volna én is ugyanezt csináltam volna.

Édesek a kis szerelmesek Kép

Kép
Kép
gangi
 
 


Na mi újság megint kihaló félben a banda???

Imádom ezt a kis jóidőt!

Mindenkinek kellemes napot és sok-sok sétálást.

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Szia Angi!

Én itt vagyok.
Gyerekbe napok óta úgy kell tuszkolni a kaját. Néha már nagyon kivagyok tőle. Kép
De tegnap végre nem öklendezett a gyümitől és már 5-6 kiskanálnyit elnyammogott!!!!! Kép
Ez most a Hipp almapüré. Hogy miért finomabb annál, amit én csinálok?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


De jó hogy legalább Te itt vagy Kép

Ne izgulj nekem is ez ment aztán úgy beindult, hogy nem tudtam néha elég gyorsan adni neki. Sőt én most azzal kínlódok, hogy egy üveg gyümölcs nekünk már nem elég ilyen gabonapehellyel szeretném dúsítani csak még nem igazán tudom hogyan.
Segítséget kérek ha a gyümit szeretném ilyen tejpépes gabonapehellyel dúsítani azt először vízzel megcsinálom jó sűrűre és úgy keverem bele a gyümit?
Meg kaptam anyóséktól spenótot meg sóskát, de nincs igazán ötletem hogyan is kéne megcsinálnom.

Előre is köszi az infót!

Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát kívnánok!

Angi

Kép
Kép
gangi
 
 


Ilba, mi is ott vagyunk, ahol ti.
Pár kiskanál, aztán dacos szájösszezárás.

PEdig már elég rég próbáljuk...
Túlzottan mondjuk nem erőltettem, lehet, hogy már jobban kellene?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, Áki tegnap tízóraira megevett 70g. gyümit, ebédre pedig 110g. sárgarépás-krumplis sinlacot!!!!!!!!!! Jó éhes volt, mire leültünk enni, mert anyája elfelejtette, hogy etetni is kell, és mint egy éhes kisveréb tátizott. Életében először sikerült kaját belekanalaznom, és rögtön normális adagot! Pedig már azt hittem, hogy ő lesz az első cumisüveges felnőtt.Kép
szaffi76
 
 


Szaffi,
hatalmas gratula Ákinak, ezek szerint van remény!!! Kép Mennyi idős ő? Milyen szépen ül már!

Uxi,
igen a fiam mintha Emivel összebeszélt volna, szoktalak a másikban is olvasni, totál ugyan ezt csinálja. Õ is gebbeszkedik fel a pihenőszékből, ő sem szopizik csak este és éjjel, 2 hónapja fejek és kanalazunk és ő is úgy 700 körül eszik. Õ is "elromlott" pár napra és akkor 800-900-at evett, de már megjavult. Kép

Angi,
sajna nincsen ötletem.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szaffi, Emi lesz az első cumisüveges felnőttKép.
Gratula Áki teljesítményéhez, egyszer már Eminek is sikerült 90 gramm sütőtököt megenni, azóta szépen "fejlődik", már 1-2 kiskanálnyinál tartunk.Kép

Ilba, tuti összebeszéltekKép.
Emi sajna már egyáltalán nem szopik a balesetem óta, én meg valsz. abbahagyom a fejést 1-2 napon belül, mert már csak 20-30 gramm tejem van egy nap.5 hét alatt elapadt.
Igaz, előtte sem volt túl sok, kb 3-4 deci.

Ma írt fel a dokink HA tejpépet, ez lesz majd a következő, amit kifujjogKép.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ákos 6 és fél hónapos.
Már önállóan ücsörög egyedül és csak néha akar felborulni, nem egy kejfeljancsi :-). Jó kis izmos háta van.
Mi 4 hónapig szopiztunk, utánna vszinü az ekcémától megváltozott a "szagom"( terhesen semmi bajom nem volt, de akkor iszonyú sebeim lettek). Én is fejtem és üvegből itta a tejet, de 1 hónap után sajna elfogyott. Jöttek a HA tápik, mindeggyiktől fájt a pocakja, egyszer pedig véres lett a széklete: tejalergia. Azóta csak spec. gyógytápszert eszik, meg sinlacot. Meg mostmár kiskanállal mindeent!!!-na jó,csak majdnem mindent. Kép
szaffi76
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: