Új privát üzeneted érkezett!

GAbuska, Uxi!
köszi.
remélem tényleg megszokja, én is a kanalazásra szavazok, de mindenki más erőltetei az üveget, pl. dokinéni stb.Kép

Uxi!
Emi tátotta a szájátKép dejóKép
Vivi ezerrel fintorog és ami belement a szájába azt is kipöcköliKép Kép

arra gondoltam h. pl. hány napig adjam ugyanazt , répa-krumpli stb. elvileg pár napig kell h. lesz-e tőle akármi baja amit nem értek , mert úgy tudom h. ezekre nem lesz allergiás.

ahhoz képest h. a dokinénik szerint 3nap alatt már teljes adag főzeléket ehet, hát.... nem úgy néz ki h. ezt az adagot egyhamar elérjük.

Zozo
Vendég
 


Cijjasztok,kicsit elmaradtam,de megpróbálok visszaolvasni!

Mea,a kérdésedre válaszolva Chris most volt 6 hónapos 8-án.Õ már igen,ül;viszont nem tud hason lenni.Átfordul,azzal nincsen gond,de fél perc múlva már úgy kiabál.Utál hason lenni,ami azért érdekes,mert eleinte mindig csak hason szeretett aludni.Próbálom azért eröltetni,mert erösödnie kell(ene) a hátizmának.

Lányok szerintem ne üvegből adjátok a főzit,bár anyukám azt mondja mi úgy kaptuk.

Zozo nálunk Chris már megeszik 1 üveg kaját(na jó,nem mindig).

Megyek zuhanyozni,mielött Chris felébred.mert még felfog Kép
jó éjt nektek.
puszika
Kép

KépKép
christinbaba
 
 


Zozo,én nem úgy csináltam,hogy mindenből 1-2 kanál...én elsőre 1 adagot adtam neki;és semmitől nincsen semmi baja Kép
ill. egyedül a tejpéptől...amikor azt adtam neki,olyan sírós napja volt,szerintem fájt a pocijaKép
Már nem is adok neki tejpépet.Dokinő mondta,hogy ne is
eröltessem,ő amúgyis "dagi",abban meg sok a kalória.Jó mi? Kép
pussz

KépKép
christinbaba
 
 

 
 

Zozo,
azt, hogy lesz-e valami baja adott kajától úgy tudod meg, hogy adsz neki egyszer 2-3 kanállal, vársz két napot (addig sem azt, sem másfélét) és ha nincs semmi, akkor az mehet bátran, amennyit elfogad. A következőnél a már beváltat kapja és két etetés közt megkínálod az újjal 2-3 kanállal és így tovább.
Ha eleinte csak egyfélét fogad el, akkor nyugodtan add neki több napig is, kivéve a hasfogó dolgokat (banán, spenót, répa, bár a répa úgy tudom, csak nyersen fog).

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szerintem furcsa, hogy cumiból adnak főzeléket.

Múltkor vettem cumisüvegvéget, itthon láttam, hogy az van ráírva, hogy "főzelékes cumi".Kép
Régen pl a tejbegríz is cumiból adták a gyerekeknek.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


..én sem tudom miért jó ez,na mindegy :-/

KépKép
christinbaba
 
 


Sziasztok!
köszi a segítséget.
ma Vivi megevett 70g. főzeléket, csak azért ennyit mert nem volt több.
nekem azt mondta a dokinéni azért adjam üvegből mert
úgy gyorsabb, van benne valami, gyorsan kellett kanalazni.
igaz sok mellé is ment, nem könnyű ez a kanalazásKép

mikor nem kell kínálgatni a főzelék után tápszerrel, ha pl. megeszik 150 g-ot? a 70g. után lecsúszott 165g tápszer is , pedig nem szokott ilyen sokat enni.

uzsonnára mit lehet adni, gyümölcsöt? ( még a gyümölcsöket nem próbáltuk)

Zozo
Vendég
 


Sziasztok!

Egész nap szar volt a babanet vagyis csak ezt a topikot nembírtam elérni a lakóhely szerintit elértem nem igazán értettem, most meg alig találtam meg magunkat. Minek kell így pakolgatni nem volt jó ott???

Képzeljétek kibújt az első kis fogacskánk!!!
Nagyfiúk lettünk!

Uxi!

Látod mondtam hogy belejönnek Kép

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Gangi, gratulálok a fogacskáhozKép!

Nem volt nyűgös Lackó?

Mi még mindig 1 kiskanál almánál tartunkKép.

Ma már lehet, hogy kettőt is kap, kicsit lassan haladunk, nem igazán tudom még, hogy csináljam.

Nem szeretném még kiváltani a szopit,a délelőtti és a kora délutáni az egyetlen, mikor hajlandó normálisan szopni (reggel 5 perc után nem kell, kifejve kapja a többit, délután még már csak alszik, szóval lustul... Valószínűleg rájött, hogy üvegből gyorsabb.)

Uxi
Emi 4,5 hó

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!

Nem tudom, hogy a foga miatt volt nyűgös vagy más miatt volt olyan éjszakánk amikor nem aludt, de nem sírt csak ha egyedül hagytam. Mondtam ezt a védőnőnek (többnek is) de azt mondták, hoyg ha a foga jön sokszor hirtelen sír fel ez ami nálunk volt nem az volt és vasárnap ott volt a fogacska szóval nem tudom, hgy nyűgösek voltunk e.

Mi lenne, ha késő délután adnál neki almát, hogy a szopi ne maradjon el vagy 2 kaja között 1-2 kanáltól nem lakik jól, tehát fog szopizni.


Gabuska!

Bocsi a késői reagálást Tatabányán lakunk és péntek dél körül olyan jó idő volt, hogy le kellett húznom a kabátomat ezért mondtam, hyg nem volt kedvem feljönni. Kép

Mea!

Csütörtökön jön a dokinéni hozzánk, már felírtam a tápszeres kérdést, nehogy elfelejtsem Kép

Puszi mindenkinek!

Angi+1fogas LAckó

Kép
Kép
gangi
 
 


Uxi!

Nem tudom, hogy a foga miatt volt nyűgös vagy más miatt volt olyan éjszakánk amikor nem aludt, de nem sírt csak ha egyedül hagytam. Mondtam ezt a védőnőnek (többnek is) de azt mondták, hoyg ha a foga jön sokszor hirtelen sír fel ez ami nálunk volt nem az volt és vasárnap ott volt a fogacska szóval nem tudom, hgy nyűgösek voltunk e.

Mi lenne, ha késő délután adnál neki almát, hogy a szopi ne maradjon el vagy 2 kaja között 1-2 kanáltól nem lakik jól, tehát fog szopizni.


Gabuska!

Bocsi a késői reagálást Tatabányán lakunk és péntek dél körül olyan jó idő volt, hogy le kellett húznom a kabátomat ezért mondtam, hyg nem volt kedvem feljönni. Kép

Mea!

Csütörtökön jön a dokinéni hozzánk, már felírtam a tápszeres kérdést, nehogy elfelejtsem Kép

Puszi mindenkinek!

Angi+1fogas LAckó

Kép
Kép
gangi
 
 


jááááááááááááááááá

most meg elküldi 2x ááááááááááááááá

kész vagyok tőle

Kép
Kép
gangi
 
 


ChristinbabaKép

Ül már???Kép
Nem semmiKép

Lívi végre vissza is fordul hasról hátra, de csak néha.
Eddig ő is kiabált pár perc után hason, most hogy egyre többet rakom hasra már kezdi megszokn i és sokáig elvanKép

De ülni na azt nem tud még, tök púposan ül és eldől.

Szerintetek akkor dönthető támlájú sportkocsival vihetem őt ha hátrébb döntöm??????

Mea
mea
 
 


Mea, nekem azt mondta a doki, lehet majd dönthető sportkocsiba tenni, főleg, ha már ül egyedül, de ha látjuk, hogy fárad, ki kell venni egy kiscit, ölbe fektetni, és akkor tud pihenni a háta.


Nálunk ugyan még nem aktuális a doog, de már nézegetem a sportkocsikat, mert nekünk egyfunkciós mélykocsink van.

Tényleg, kinek milyen van?
Vagy mindenkinek 2 funkciós a babakocsija?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


A félig döntött háttámlával mi úgy jártunk, hogy belepróbáltuk Emit egy ilyen kocsiba, és ő elkezdett erőlködni, hogy ülni akar.
Persze azt még nem tud, meg nem is szabad neki.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Mea
Én ezt még Bazsikánál kérdeztem meg és azt mondta a dokink, hogy ezek a babakocsik úgy vannak kiképezve, hogy a babáknak leveszik a gerincükről meg a csípőjükről a terhet, úgyhogy nyugodtan lehet benne sétáltatni.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok!
Rég jártam erre. Szomorúan látom, hogy még mindig kevés képet tesztek fel.Kép
Lívicseknek a 7. hónapos szülinapján kibújt az első foga alul és már négykézláb hintáztatja magát, és dumál, hogy ede, ide, dádá meg ilyenek.

Uxi,
a mi babakocsink 3 funkciós lengyel nevesincs, de nagyon szeretjük. Fix kerekei vannak, ami nagyon jó, mert nem akad el minden buckán. Egy bibi van, hogy elég méretes, így valószínűleg nem ússzuk meg, hogy venni kelljen egy kisebb sportkocsit. Ezt egyébként 23 ezerért vettük.

Kép
Kép
Kép

Õ meg itten lenni a tulajdonos:
Kép

Nagyon anyás mostanában a kisasszony, vettem neki egy kengurut, így jöhet velem, ha akar teregetni, porszívózni stb. És így Apával is egész jól megvan. Érdekes, kisebb korában Apukája volt az isten, most meg én.
Kép

Kép
Kép

Megyek, benézek még 1-2 topikba, midenhol nagy a lemaradásom.
Sziasztok!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Utólagosan
BOLDOG NÉVNAPOT KRISZTIÁNNAK!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska,
mi is lengyel babakocsit vettünk (aztán német autót hozzá, hogy beférjen KépKépKép), mert azok jó strapabírók, és mi ugye 2 kölökkel számolunk. Kép
Lívike tök sokat változott, és én úgy látom, hogy kikerekedett a pofija!!! Kép
Jól látom, az alsó képen, hogy rajtad van védőpelus, és nem Lívin??? Kép
Vendég
 


Tünde,
Lívi nem nagyon keni össze magát, csak néha belenyúl a tányérba és meg kell törölni a mancsát. De előke ritkán kell.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska, köszi!

Nekünk mindenképp kell másik kocsi, mert egyfunkciósunk van.
Én is teszek fel róla képet, használtan vettem a babaszobán.

A kocsi (meg a "tologató rabszolga"):
Kép

Íme az igazi tulajdonos:
Kép

Novemberben még szobai mózeskosárnak is megfelelt a teteje:
Kép

Uxi
Emi (pár óra múlva 20 hetes, és már 3 kanálnyi almát eszikKép)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Lányok, a tejpép mire jó?
Miben más, mint a tápszer?

Láttam, hogy sokan adnak a babának, nézegettem a boltban, végül meg is vettem egy alma-vaníliásat, mert gusztának tűnt, de aztán láttam, hoyg tejpor van benne.
Nálunk felmerült a tejallergia, végül elvetették, de nem merem neki odaadni.

Ismeritek ezt a fajtát?(Hipp)
Esetleg meginnám én, ha nem nagyon hasnlít az íze a tejre(utálom a tejetKép).

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,
mi Milupa tejpépet eszünk, olyan, mint a tejbegríz, ízre is, állagra is, sztem marha finom. Babatej van benne. A doboza szerint főétkezésre és uzsira-tízóraira is lehet adni, meg lehet gyümölccsel.
Adjál neki 1-2 kiskanállal és ha nem jön ki az allergia, akkor jó.
Livicsek nagyon szereti, egy mélytányérnyit bepakol belőle.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


UxiKép

Jó a babakocsitok.Kép
Ha tejallergia gyanús volt óvatósan a tejpéppel esetleg kevéset próbáljatok ki de én úgy tudom ha családban nem volt allergiás lehet adni
Én fogok már sajtot, tejpépet lassan adni

Meg kiütéses lesz állítólag a gyerek ha allergiás rá

Meg Lívi tejalapú tápit evett régen.

Amúgy a kiscsaj 9020 gramm és 76 cmKépKépKép

Mea
mea
 
 


GAbuska, köszi!

Végülis van belőle HA fajta is, majd megkérdem a gyerkorvost, ha jön.

Ez kb olyasmi lehet, mint régen a tejbegríz a gyerekeknek, nem?

(Én még ma is szoktam tejbegrízt enniKép).

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,
aha, az előbbi hsz-ben is írtam, hogy olyan mint a tejbegríz!Kép
Én is imádom, de nem csinálok magamnak rendeset, hanem Líviét eszem. Mármint nem előle eszem elKép, hanem abból csinálok magamnak is. Nem két fillér, de ilyenkor azzal vígasztalom magam, hogy nem iszunk, nem dohányzunk, sőt, már fradimeccsre sem járunkKép, úgyhogy belefér!Kép

Mea,
enyém Livicsek 6,5 és 70.
Figyi, a tejallergia meg a többi, nem csak azon múlhat, hogy a családban volt-e, szerintem várjál még a sajttal meg a többi tejtermékkel 1 éves koráig. Nem bántásból, csak jót akarok.Kép Ha accccccccccc neki, attól még ugyanúgy bíííííííírlak!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!Kép

tudom sokan mondják h várjak de a gyerekdokink és a védőnő is azt mondta adjam neki.
Most akkor mitévő legyek??

Már a tojássárgát is mondták h adhatom.

Most akkor adhatok neki vagy nem???

Meg állítólag egyből kiütéses lenne ha allergiás lenne rá, ő már 1 x kapott kevéske krémsajtot és nem lett kiütéses.

Mea
mea
 
 


Mea,
ne haragudj, nem akartalak elbizonytalanítani! Én úgy tudom, hogy nem (feltétlen) rögtön lesznek allergiásak dolgokra, hanem kisgyerekkorban, ha bizonyos cuccokat kábé 1 éves kor előtt kapnak. Pl. a citrom, narancs, ananász, mandarin is ide tartozik, ami azért bosszantó, mert egy csomó ilyen bébikajával vannak tele a boltok, 4 hónapos (!) kortól. Megkérdeztem a védőnőt 2-3 hónapja, mert Anyu hozott Lívinek alma+banán+ananász+túró ízesítésűt (mellesleg brutál finom!) és a túró miatt bizonytalan voltam. Azt mondta a csaj, hogy nemcsak az a gond, hanem az ananász is.
Tényleg a tiéd a döntés, de így vagyok nyugodt, hogy elmondtam.

Csak azért nem követelek képet Livikéről, mert a másik topikban mindig megnézem!Kép De azért rakhatsz fel!Kép

A druszáján az előbb akkorát röhögtünk, bírkózott a kutyusával, valóságos élet-halál harcot vívtak, mindjárt meglátjátok, ki győzött... Még most is majd szétszakad a hasam.

Ez még a békés egymás mellett élés
Kép

És a harc megkezdődik
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!Kép

Hát akkor még mindig várok ezekkel a hamikkal.
Végülis nem lesz baja ha nem kapjaKép

Nagyon édik a képek!!!!Kép

Ja és köszi a bókot majd teszek fel ide isKép

Puszi

Mea
mea
 
 


Mea,
ha jól emlékszem, Ti már régi motorosok vagytok céklaevésben, mi ma kóstoltuk, nagyon bejött Livicseknek.
Hogy álltok a fogacskákkal? Egy már nekünk is van!Kép

Kép
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska, Lívicsek mindig ilyen édesvigyorgós?
Nálunk különfürdés van:
KépKép
Vendég
 


Lányok,
Nálatok egyből ettek kanállal a gyerekek?
Ez a kis büdös nem akar kanállal enni. Mit csináljak???
Vendég
 


Tünde,
ááááááááá! Csak a hisztit nem fényképezzük.KépKépKép
Én is csak azért ültem be mellé, mert először fürdettük a nagy kádban, én meg elég parázós vagyok alapjáraton. De nem volt gond.
Úgy látom, Zita is szeret pancsolni!

A kanállal nem volt gond, mert 3 hetes kora óta azzal adtam neki a sűrítőgélt. Ha fáj az ínye, akkor meg csak kanállal eszik, még a tápszert is. (Kábé 40 perc, mire a 240 milit bekanalazza...Kép)

Mea,
Livicsek ugyanúgy adta ki a céklát lent, ahogy fent bevette. Nem tudom eldönteni, hogy normál kaka, csak piros (azt tudom, hogy a pisit megfestheti) vagy egy az egyben, emésztetlenül adta ki. Nálatok? HELP!!!!

Tudunk mi ilyet is! (Bár ez még csak a finom változat.)
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska,
a cékláról csak saját tapasztalatom van. A kakit is megfesti. Kép
Vendég
 


Tünde,
köszi!
Én nem szoktam pirosat kakáááányi a ceklától.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska,
én nagyon emberes adagot tudok enni céklából!
Vendég
 


Tünde,
KépKépKép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Cijjasztok Lányok!

Jóóóó régen jártam felétek.
Hogy vagytok,és a csemeték? Kép
Nagyon édesek a képek Kép

Gabuska mibe van a kismanó ott a kádban?

babakocsi? hát mi elég rosszul jártunk vele.Apa kiválasztotta a legdrágábbat(neki az tetszik,az kell),és már most alig jó neki.Ez 3 funkciós(chicco).Jó volt a mózes,mert az elején mindig abban aludt.A hordozóba alig fér bele,ha bevan öltöztetve Kép
De már csak autós ülést veszünk majd neki...
Szóval ez a babakocsi kisbabáknak jó,nem óriásoknak :D

Tejpépről nem tudok mit mondani,mert mi nem eszünk egyáltalán.

Mea nem semmi méretek Kép mi is óriásiak vagyunk,1évesre való rucikat hord chris. Kép)

KépKép
christinbaba
 
 


Christinbaba,
kádba való ülés, tapadókorongok vannak az alján. 5000-ért lehet venni, tök jól bevált.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!Kép

Gangi!Kép
Na mit mondott a dokid a tápira?

Gabuska!Kép
Lívikéd nagyon édes és a kocsitokhoz tök hasonló a miénk ami jó nagy fekvőfelületű, a miénk más színű.
Ez volt eddig anyukámnál, nekünk meg egy mózeses volt külön sportrésszel de cseréltünk mert ebben sokkal tágasabb a hely+ jól elfér benne Lívink aki ugye óriásbabaKépKépKép(76 cm és 9020 gramm)

abuska!Kép
mi is vettünk ilyen kádülőkét, eddig fekvőnk volt újszülöttkortól.
De én még nem merem beletenni Lívit mert még nem ül.
Ugye addig ne tegyem bele???

Mea
mea
 
 


Lányok!Kép

Van aki még 3 x ad egy nap tápszert vagy már mindenki 2x ad főzeléket????
Délutánit le kellene már váltanom????

Mea
mea
 
 


abuska: GabuskaKépKépKép
BocsánatKép

Mea
mea
 
 


Mea!
Nekünk is ilyen ülőkénk van és Leon 4,5 hós kora óta ebben fürdikKép
Õ se tud még ülni, de ez jól megtartja, kicsit lejjebb húzom benne a fenekét.
Leon 2x kap tápszert reggel és este.

Barbi

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Barbapapa!
Ha Te tettél fel képet az ülőkéről, akkor Te adtad az ötletet, ott láttam először!Kép

Mea,
Lívi sem ül még egyedül, de pont így tartottam én is a karommal, mint ahogy ennek az elejére támaszkodik, semmi különbség. De 6 hós koráig én sem mertem beletenni.
Mi uzsira Sinlacot eszünk.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
Régen jártam már erre, amikor Bendegúz elkezdett gyümit enni uzsonnára. Azóta már délben is eszik főzeléket, és mától tízóraira is gyümit.
Eddig reggelire csak szopizott, és tízóraira is, sőt az összes többi kaja után is megkínáltam cicivel, de egyre nehézkesebb a dolog, nagyon elkezdett fogyni a tejem. Este is egyre több tápit eszik pótlásnak. Ma délben meg nem akart se enni, se szopizni, úgyhogy kínomban gyorsan csináltam neki tápszert, azt benyakalta.
Most dilemmázom, hogyan legyen a továbbiakban.
Mi ilyen tejpépeket még nem próbáltunk, csak gyümit, meg főzeléket. Viszont Bendegúz alig hízik mostanában, úgyhogy biztos hogy kicsit változtatni kell. A reggeli meg esti szopit megtartanám még, de ha kell tápszerrel kiegészítve.

Van viszont pár kérdésem a rutinosabbakhoz!:
Akinél a gyerkőc délben főzeléket eszik, kap mellé tápszert is, vagy azt csak reggel és este adtok?
És mit adtok inni a kajákhoz?
Van valaki, akinél a tízórai, és az uzsi csak gyümölcs? Vagy az egyiknél tejpépet adtok?
Ha csak gyümi, akkor mennyit esznek a babák? Bendegúz mondjuk egy almát eszik meg egyben, vagy egy üveges gyümikonzervnek több mint a felét. Az egészet nem bírja.

Gabuska!
Bendegúz is 6 és fél kiló, hasonlóan Livikéhez. Õ mennyiket eszik egy nap? Nekem olyan érzésem van, Bendegúz túl keveseket eszik, és nem is hízik mostanában rendesen. De főzelékből is csak félüveget bír megenni.

Barbi!
Nálatok olvastam, hogy már nincs szopi, csak tápszer meg kajcsi. Milyen tempóban hagytad el a szopikat? És Leon mennyit eszik tízóraira-ebédre-és uzsira? Az elmúlt napokban volt olyan érzésem, hogy már csak én erőltetem Bendegúznál a cicit délben és délután is. Szerintem nálunk sem lesz már hosszúéletű a cicizés.

Előre is köszi a jótanácsokat!

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Márti, mi még gyerekcipőben járunk a hozzátápiban, de a gyümi nem teljesen váltja ki a szopit, abban nagyon kevés a kalória.
Nem lehet, hogy azért nem gyarapszik jól a kisfiad, mert két étkezésre is csak gyümit kap?

Az anyatejben és a tápiban kb 70-75 kcal van, a gyümikben csak 30-40 100 grammjában.

Igaz, a lányom sem hízott valami sokat, pedig ő még csak szopik+tápizik, "hozzátápi" címén már 2 hete kap napi 2 kanálnyi almát.


Mea, Lívia akkora, mint én voltam 1 évesenKép.
Megnéztem a naplót, amit Anyukám írt, 12 hónaposan 9000 gramm voltamKép.Igaz, 2400-zal születtem.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Márti!

6 hós kor körül van egy megtorpanás a hízásban. Mennyi idős is a Manód?
Livi napi menűje:
reggel: 240 mili tápszer
ebéd: főzelék vagy tejpép, kábé 200 mili
uzsi: 210 mili Sinlac simán, vagy gyümölccsel
vacsi: 240 mili tápszer
Persze van, hogy nem fogy el minden az utolsó cseppig.

6 hónaposan Õ is alig evett, semmi étvágya nem volt, nem is hízott, csak 20 dekát.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Uxi!
Hát ez az, hogy eddig nem csak gyümit kapott, hanem tízóraira csak szopizott (ma kapott tízóraira rendes adag gyümit), és uzsinál is mindig megkínáltam cicivel a gyümi után, de alig kellett neki, totál lagymatagon szopizik, abbahagyja, játszik, szórakozik, mégis eszik kicsit, aztán a végén kiderül, hogy alig szopizott. Meg szerintem a tejem is kezd igencsak fogyni. Kép Ezért gondoltam, hogy átállunk arra, hogy szopi reggel és este van, és így akkor lesz rendesebb adag, legalábbis egy ideig. Csak azt nem tudom napközben mikor adjak neki még egy kis tápt melyik kajához?

Gabuska!
Igen Bendegúz holnap lesz 6 hónapos. Az elmúlt tíz napban összesen 40 grammot hízott.
Köszi, hogy leírtad a napi kajcsitokat, ez így elég jól hangzik. A Sinlac olyan mint a tápi, csak sűrűbb, ugye?
Ti nem tízóraztok ezek szerint.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti!
Reggel eddig szopizott, de ma már csak tápi volt, 240 gr.
Délelőtt egy üveg gyümi
Ebéd 1 üvegnyi főzi (ha saját főzés, akkor kicsit többKép)
Délután sinlac pép, olyan 200 gr körül
Este tápi 250-300 gr között.
De Õ se mindig eszik ennyit, pont tegnap írtam az ősziben, hogy alig evett.
De ma jó napja volt, kb. ilyen mennyiségeket evettKép
Először a délután szopi maradt ki, rá egy hónapra kb. a déli. Utána hamar elhagytuk a délelőttit is.
Eddig reggel és este cici (este+ tápi is) volt, de egy-két hete nagyon nyögve nyelősen megyKép
Ma reggel már csak tápi, este megkínáltam, de nem sokat evett ciciből, sajna.
Szóval mi asszem elhagyjuk mostmár a cicit, mert Leon nem élvezi, csak kínlódunk mind a ketten.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Ja, egyébként Leon hízása is lelassult nagyon, egy-két hete szite semmit se hízott, de én nem aggódomKép

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: