Új privát üzeneted érkezett!


Edina!
Sokat gondoltam Rátok és nagyon örülök!!!! :P :P

ayse
 
 


 
 

Edina!
:lol: :lol: :lol:

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Edina,
tudtam en, hogy ez az egyik oka, hogy ritkabban jossz! :) ...valahogy megereztem! :) Neked sem gratulalok meg, majd a vegen, de orulok, hogy a szomorusagban vegul a 2 fiu melle sikerult egy kislany is. Gondolom nagy az orom, bar tudom nem felhotlen. :( Nagyon vigyazz magatokra es probalj meg amennyit csak tudsz, pihenni!!!!! Sajnos, nalunk a mostani gazdasagi helyzet miatt egyenlore bizti nem lesz 3. :( ...s ha igy haladunk tovabb, akkor soha. :twisted:
Meg mindig nem arultad el, hogy mit tanulsz! :)
En 8 oraban kell sajnos dolgozzak, kulonben nem erne meg. :( A melohely annyira nincs veszesen messze autoval, de ha dugo van, akkor minden messze van! Rohanok majd reggel is meloba (annak ellenere, hogy Zsolti viszi a csajokat dolgozojukba, mivel kelteni azert nekem kell majd es ez Zsolti eseteben nagyon nehez feladat :(), aztan megjobban rohanas a bolcsibe, oviba, majd edzesre.

Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Edina, nekem az tűnt fel, hogy optimistábbak lettek a soarid. :D :wink: Nagyon örülök! És kislány! :wink: Vigyázz magatokra nagyon (tudom, hogy vigyáztál eddig is). Hú, már túl vagy a terhesség felén! :D

Sly, nyugi, nem olyan nehéz visszarázódni a régi munkás hétköznapokba. :lol: Nehezebb lesz, nem mondom, de egy-kettőre belejössz. :wink:

Mely
KépKép
*mely*
 
 


Edina! :D :D Nagyon örülök Nektek!

Minden kis és nagy születésnaposnak sok-sok boldogságot kívánok!

Én dolgozom ezerrel, februárban továbbképzésre is megyek. Bevallom tetszik a pezsgés.

Sly! Én is féltem attól, hogy hogyan fogok visszarendeződni a dolgozó nők életébe. Sokkal-sokkal könnyebben ment, mint hittem. A gyerekek is jól veszik az akadályokat, annyira kis rugalmasak.
Igazándiból az hiányzik, hogy nem tudunk "csak úgy" szabira menni, nincs olyan, hogy reggel gondolok egyet és nem megyünk oviba, hanem inkább Állatkertezünk, vagy ilyesmi.
De persze igyekszem tartalmasan tölteni az együtt töltött időt, jókat játszunk délutánonként.
Hétköznap én nem főzök, Anyós főz hetente 2x, hétvégén van kaja, Gyurika 3 napot megold (rendel, vagy összeüt valamit), a gyerekek az oviban esznek , én meg ami marad :lol:

Hiányolnak a gyerkőcök, megyek
Puszi Mindenkinek

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Edina! EZ szuper és örömmel látom hogy kislány lesz!! Szoritok nagyon minden rendben legyen, én biztosra veszem ezt! De még nem akarok gratulálni, jo?

Hó nálunk még csak szállingozás sem volt az idén, tavaly 1x az is nagyon gyenge:(

Sly! Amikor Orsi után dolgoztam fél évet, mindenki csodálkozott a meloban is milyen lelkes vagyok, mennyire élvezem, nagyon jol esett hogy értelmes dolgot csinálok, nem csak egy gyerekkel vagyok egész nap, akivel azért beszélgetni sem lehet igazán. Persze amugy sirtam amikor otthagytam a böliben, de munkában rájöttem nagyon hiányzott már a társaság meg hogy érezzem milyen hasznos vagyok, mennyire jo volt a sikerélmény amit a meloban kaptam!

Én meg forrok a dühtöl. Dec. kaptuk az igazolást Orsinak a tápszerre. Tegnap megint akartam feliratni, gyerekorvos közli nem lehet, mert másik fajta papir kell az orvostol, megint beutalo, elöjegyzés és várjunk a sorunkra, addig a tápszer persze elfogy, amit hála az égnek megiszik naponta 2-3x is. (pedig nagyon szar! de nem lehet hogy semmilyen tejfehérjét ne kapjon)
Vissza mondtam nem viszem a klinikára ahhoz a nöhöz, mert nagy ivben tojt le minket, igy most a gyerekkorházba kértem a beutalot.
Oda az orvosunk a Vass Noémit ajánlotta, rémlik mintha itt dicsérte volna valaki, igazábol mivel sürgösen kell a tápszer (ami amugy nagyon drága lenne ugye) igy aki hamarabb ráér ahhoz megyünk ugy tünik. :( De az eszem megáll, egy dec. elejei igazolás már idén nem jó! Akkor legalább mondták volna hogy majd lesz másik intézzem idöben :x :x

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem tudok jönni sűrűn (pedig még nem is dolgozok) DE! Edinának Szívből Gratulálok!
Le a kalappal előttetek! Kislányka! Ez csodálatos!!!
A fiúk nagyon nagyot nőttek, biztos a tenyerükön hordozzák majd hugicát!
Köszi a kakis hsz-t, laevolacot mi is próbáltuk, de semmi eredmény rá. :( Most 2 naponta adok neki guttalaxot, az segít...sőt a héten életében először a bölcsiben bilibe produkált!!! Olyan édes, az egész bölcsi szurkolt neki, és elmesélte.:)


Havazás...itt sem volt nagyon. Karácsonykor szánkóztunk 1-2 napot csak. :(

Valaki kérdezte hogyan oldom meg a szabi alatt a továbbképzést...úgy hogy kiírjuk szabinak (bár ezek most pont hétvégék voltak) de később majd kiveszem pihenőnapként.

Bea!
Írtam emailt, nekem jöhet a kérdőív!
:D Én Kméten jártam óvószakra. :)

No a kártyaváram továbbra is romokban...a héten Matyika van itthon. Vasárnaptól szerdáig lázas volt. Hányásos vírus, de összesen 2 hasmenéssel megúsztuk... Viszont alig eszik, levert, nem tudom mehet-e majd hétfőn oviba...már nem bízok benne. Ez az 5. hét...hogy valamelyik beteg...mi lesz ha dolgozok??? :roll:

No mennem kell, vége a mesének...most rajtam a sor. :)

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Na a mai nap. 1kor hivtam a korházat, csak aug. 12-re! kaptunk időpontot a gasztrora hiába mondtam hogy csak egy igazolás kell :( Aztán ismeröst kerestem meg tudna-e segiteni, igy aztán lesz tápszerhez igazolás pár napon belül!! (és még azt is megtudtam hogy kaphat néha olyat, amire az van irva mogyorot felhasználó üzemben készült, mert nem sulyosan allergiás rá, igy ehetünk végre megint háztartási kekszet!!)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Koszonom, nagyon aranyosak vagytok!!
Igazabol probalok nagyon pozitivan a terhesseghez allni, de gondolom ertheto, hogy azert neha teli vagyok aggodalommal. De erzem, hogy minden rendben lesz! Eddig jol teltek a hetek, de mar nagyon varom, hogy junius legyen. A fiuknak is meg csak a mult heten mondtuk el. Igazabol meg nem vettek volna rajtam eszre, mivel latnak minden nap, de mar nem kicsi a hasam, es nem akartam, hogy ugy tudjak meg, hogy az oviban vagy az utcan rakerdez valaki. Meg nem tisztaztuk pontosan az orvossal, de azt hiszem, hogy a 30, hettol fogjak majd nezni az aramlast, de csak ha indokolt lesz.
Mondanom sem kell, hogy korhazat es orvost valtottam.

Agi,
A levolac nekunk csak hosszu tavon hasznalt. A glutalax nem okoz hasgorcsot?
Balintnal talan az volt az attores, hogy az oviban is sikerult neki (nem birta visszatartani a levolac miatt)es az ovoneni felhivott, hogy elmeselhesse nekem is. Utana szepen fokozatosan ment a dolog. Egyebkent nalunk a gondot az okozta, hogy o csak pelusba akart, de azt meg en nem akartam, szoval nem volt egyszeru menet. Szerencsere Marknak konnyebben ment.

Karmen,
Sajnalom ezt a tapszer mizeriat, de lenyeg, hogy megoldodott. Mi nyaron voltunk Balinttal a tej miatt allergia vizsgalaton, de szerencsere negativ lett. Juniusban a Heim Palban szeptemberre kaptam idopontot, es mondtak, hogy addig legyen teljes tejmentes etkezes, hisz ha allergias ugyis az kell majd. Ne jol felhuztam magam, kerestem egy maganorvost, es mar azon a heten fogadott, 1het mulva volt a laktoz teszt. Igaz nem volt olcso, de ez van. Duhito, hogy mashogy nem megy.
Ez az igazolas meg felhaborito!!!!

Magdi,
Jo volt olvasni soraid!

Sly,
Penzugyi-szamviteli ugyintezo kepzesre jarok. En kis naiv azt gondoltam, hogy konnyu lesz, tevedtem :? Elvileg mire megszuletik a baba vege is lesz, de a szobeli zarovizsgat halasztanom kell oszre. De abban remenykedem, hogy az irasbeliket meg tudom addig csinalni, mert az majus 21-en lesz. De ez attol fugg, hogy a mostaniak hogy sikerultek.
Elegge elszoktam a tanulastol. A foiskolat is be kellene fejeznem, mert mar nem sok idom maradt, kulonben eluszik az egesz. De a gyerekek mellett csak ugy tudok tanulni, ha nem dolgozom. Ejjel sosem tudtam, na most me, hogy pocaklakom is van meg inkabb nem tudok. De bizakodom, hogy sikerul elvegezni.

Megyek, mert kozben mar megebedeltem, es leragad a szemem, remelem a fiuk is alszanak kicsit...

Szep napot!
Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok!

Csajok!
Koszi a biztatast! ...ez az uccso szabadnapom. :( ...kisse el vagyok keseredve, de majd csak lesz valahogy! Tulajdonkeppen azert is vagyok elkenodve, mert eleg nagy kavarasok mennek 1-2 hete. Ugy volt, hogy tudom, hova megyek vissza, ki lesz a fonokom, mit fogok csinalni, most jelenleg senki sem tud semmit. :( Ettol nagyon felek, nehogy valami gaz legyen!

Karmen,
aug. 12. igen csak messze van igy februar elejen! :( A fo, hogy megis csak sikerul elintezni!

Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Sziasztok!

Kincső bárányhimlős. :cry: Most még csak néhány pötty van rajta, lehet, hogy holnapra lesz teljesen pöttyös???
Minimum 1 hét táppénz.
Barán még semmi pötty, de valszeg néhány nap múlva ő is pöttyös lesz.
A kölkök meg örülhetnek a suliban, hogy nem leszek... bár gyártok feladatot, hogy ne unatkozzanak.

Jó hétvégét!

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Ed,
Jobbulast nektek!!!!!
En nagyon remelem, hogy ez elkerul minket. Az oviban most ez a hanyas-hasmenes es az influenza jellegu betegsegek zajlanak. Mar masfel hete nem voltunk, remelem, nem szedunk ossze a jovo heten semmit.

Sly,
Sajnalom, hogy nem ugy alakulnak a dolgok ahogy kellene, de remelem, jol fog vegzodni!!!

Edina

nedinabp
 
 


Edina! Orsinak a tejfehérje az allergia, nem a tejcukor a laktóz.
A régi orvos hiábázott? Sajnálom ha igy volt, nagyon rossz ha arra gondoltál hogy orvosi hiba is lehetett, ez mindig felháborit az ilyen eset! Remélem a mostani orvosban már megbizol, én is ugy vettem észre amugy ez a lényeges, hogy bizzunk abban, akire rábizunk egy ilyen fontos dolgot, hogy felügyelje a gyermekünk fejlödését és a szülést is! Jol tetted hogy a fiuknak Te mondtad el, nem másoktol hallották, ezt én is fontosnak tartottam volna!
A fősulin mit tanulsz? A számvitel nekem mindig irtó nehéznek tünt, elég magolos, kitartást hozzá!

Edina! Szegény Kincsö, remélem nem lesz durva himlője! Amugy tesoknál sem egyforma, mert egyik unokahugomnál irtó durván folyt le, a tesoja meg sokkal enyhébben.
Orsi, Norbi meg oltott, ha el is kapják nekik tényleg nagyon enyhe lesz

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Itt van pár elmaradt fotó, az első torta a saját készités, hát ennyire futotta most :(
Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Szegény Kincsőnek ma estére elég durva lett a bárányhimlője. A jobb szeme bepirosodott, emiatt mentünk le a dokihoz, közel másfél órát vártunk, mire sorra kerültünk. Még jó, hogy volt időpont. a lényeg, hogy meglátta a dokinéni Kincső pöttyeit és rögtön felírta azt a gyógyszert, amit ilyenkor szoktak adni (telviran). Szegény gyereken rengeteg a kiütés és nagyon viszket mindene. Szerencsére most alszik.
Most azon agyalok, hogy Barának holnap beadatjuk az oltást, hátha még segít rajta. Mert ha keményebb lesz a bárányhimlő, akkor jajj lesz nekünk. Így még megúszhatjuk... nem tudom, holnap még lehet, hogy telefonálgatok ezügyben...

Jó éjt, megyek, mert én is elfáradtam.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Nem ide fogom tobbet irni az uzeneteme, majd csak bemasolom, mert mikozben frissul a net, akkor mindig elveszik az uzenetem. :evil:

Meg mindig itthon vagyok. Tegnap ota tappenzen vagyok (bizom benne, nem lesz bent gond ebbol!), mert Rini lebetegedett. :( Jol benyalt szegenykem valamit, mert lazas, taknya-nyala egybe folyik, elegge kohog es az egyik fule is faj egy picit. Szerencsere ez meg nem veszes, kopp-kopp! Szerda este megyunk vissza a dokihoz, de szerintem egesz heten itthon lesz.

Edina,
a suli eleg kemeny valoban. Drukkolok, hogy sikeruljon megcsinalnod igy ket gyerek+1 pocaklako mellett!
Most tudatosodott bennem ahogy az elozo uzenetedet olvastam, hogy a doki volta a hibas?! Felhaborito!!!

Karmen,
jo a kepek! Orsin mindig meglepodom, hogy mennyit valtozott, tiszta nagylany! Norbi is sokat valtozott, nagyon huncut a kepen! :)

Ed,
sajnalom, hogy Kincson ennyire durvan kijott a baranyhimlo. En anno pont emiatt tartottam tole es oltattam be a csajokat. Bizom benne, hamar tul lesztek rajta. Jo lenne, ha Bara is elkapna, s akkor egszerrre tul lesztek rajta egy eletre. Meg olthato? Doki javasolja? Oviban, bolcsiben nalunk is baranyhimlo es skarlat jarvany van, de nalunk semmi. :( Orulnek, ha elkapnak a csajok is! 1 potty van Rini combjan hatul, ami nem tudom, mi. Kivancsi vagyok, lesz-e meg. Igaz, meg nem lattam baranyhimlot kozelrol, igy csak sejtesem van, hogy is nezhet ki. Gondolom meg oltas ellenere sem eleg 1 potty, hogy biztonsaggal mondhato lehessen, hogy baranyhimlo.

Allergia vizsgalat: Csajok! Ilyen kicsiknel hogyan vegzik az allergia vizsgalatot? Bibi konyokhajlatan kb. 2 honapja megjelent az allergiaja/ekcemaja. Eddig mindig max. 1-2 het alatt elmult, de most nem. :( Ha igy megy tovabb nekunk sem artana kivizsgaltatnunk. :(

Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Ed!
Megtenned, hogy lefotozod Kincso pottyeit? ...megis tudjam, milyen lehet.

Koszi,
Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Megneztem, Rini combjan ami volt potty tegnap este, mara mar alig latszik, igy tuti nincs baranyhimonk. :( ...bolcsiben kertek, figyeljem, allitolag megneztek mindenkit penteken, s erre hivtak fel a figyelmem.

Csajok! Behavazodtunk! :) Tiszta feher minden es szakad a ho! :) ...no, azert szankozni meg nem lehet rajta, de nagyon kivancsi vagyok, mennyi lesz belole. Tegnap de. is szakadt, de alig 1 ora alatt elolvadt utana az osszes. :(

Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Sly! Orsinak okt. vérvétel volt, dec. pedig börproba az allergia miatt. Most diéta van, fél év mulva lesz terheléses vizsgálata.

Ed! Sajnálom a himlöt.:( Én is ettöl féltem, igy azonnal oltattam öket ahogy lehetett. Nálunk viszont nem tudok rola gyogyszert irnának fel, csak a cinkes rázokeveréket.

Itt nyoma sincs a hónak, ez a tél megtréfált minket, még nem volt hó pár órára sem.:(

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Ed!
Jobbulást Kincsőnek! Majd mesélj hogy van! Anno Matyika is nagyon himlős volt, a hasát is fájlalta, de nem viszketett neki annyira. A hintőpor sokat segített, mert az ugye mentolos volt. Meg én adtam neki fenistil cseppeket is. Esetleg próbáld meg azt!

Sly!
Szegény Rini! Jobbulást neki! Jó hogy a munkahelyen nem morognak a táppénz miatt.

Karmen!
Gyönyörűek a gyerekeid! A torta miatt meg nem kell szégyenkezned! Szerintem tuti jól néz ki!

Erről jut eszembe: tudtok finom csokitorta receptet? Azt akarok Matyinak szülinapjára az oviba. Olyan kellene aminek jó vastag kréme van. Amit tavaly csináltam nem volt az igazi.

Mennem kell hívnak.

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Sziasztok!

Kincső lázas, a lázcsillapító leviszi a lázát, de aztán újra felmegy 38,5-re. Viszont a pöttyök már nem annyira csúnyák, és nem ordít, hogy viszket.
Végül Bara sem kapta meg az oltást, legyünk túl rajta, az adja a 100%-os védelmet. Folyamatosan azon gondolkodtam, hogy oltassam-e őket vagy ne, mindkét oldal mellett megvolt a + és a - érv is. A bárány győzőtt, döntött helyettem. :twisted:
Ha holnap is lázas lesz még, akkor visszaviszem a dokihoz, mondjon valamit.
A cinkes rázókeveréket nem szabad használni, helyette mentholos hintőport kaptunk és fenistill cseppet.
Telviran gyógyszert kaptunk, az immunhiányos gyermekekben bárányhimlő kezelésére javasolt gyógyszert. akkor adják, ha nagyon csúnyák a pöttyök - gondolom én, mert amikor tegnap meglátta a dokinéni a gyereket, rögtön felírta.
Kincső pont akkor volt egy kicsit náthás, köhögős, amikor hallottam, hogy az oviban már ott van a bárányhimlő.
Baráéknál is van már a csoportban bárányhimlős, a kislány tesója is az volt, aki ugyanabba az oviba jár, ahova Kincső.
Hát várakozunk... Na és hogy mit fognak szólni a suliban??? Kb 3-4 hét táppénz.

Sly, mi voltunk Barával allergiavizsgálaton. Leszóltak, hogy ilyen pici gyereknek minek, úgysem ad ponts eredméynt... a kezét bekenték mindenféle löttyel, aztán egy szikével felsértették a bőrt, majd várni kellett 20 percet. Barának - lett, Kincsőnek nagyon gyenge házipor allergiája van. Erre Barát azstmásnak nyílvánította a dokinéni az előzmények miatt (krupp és asztmatikus fulladás). Fel is írt 2 gyógyszert, amit minden nap adnom kellene neki. Hát nem! Egy egészséges gyereket nem tömök gyógyszerrel.
Timi tudna többet mesélni a vizsgálatokról.
Táppénz? Jobbulást! Dolgoztál egyáltalán egy napot is?

mennem kell, Kincső nyafog...

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Halihó!

Kincső ma reggel egy kicsit jobban van, már beszélget, nevetgél is. :wink: Még lázas volt az éjjel, de ma reggelre már nem, remélem így is marad. És van egy olyan érzésem, hogy a hintőportól viszketett. Tegnap fürdés után bekentem és már kiabált, hogy mindene viszket. gyorsan lemostam róla, azóta nyugi van.

további szép napot!

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ed! Örülök hogy Kincsö ilyen ügyesen viseli!

Sly! Orsinak is azt mondták korábban nem ad pontos eredményt, nem vihetem. Aztán most meg Norbira mondják mehet ö is allergia vizsgálatra, persze ha kérem. :o Nekünk tüvel karcolták meg a bört, de nem fájt neki

mi ujra taknyosak, lassan már általános hogy hónapok óta 1 hét OK után ujra folyik a takony, és elkezdenek pár nap mulva köhögni. Na jo, gyógyszert nem kellett még szedni, csak már nem szeret oviba menni, ugy elszokott. Jövö péntek meg farsang. Igy ha hétvégén nagyon gáz lenne, és nem lesz beteg. vagyis csak taknyos lesz, akkor megkérem hogy oké itthon hagyom, csak farsangra hadd vigyem be de.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kincső egyre jobban van, du ugyan volt egy kis hőemelkedése, ma du már evett is mindenfélét, sétáltunk is egy icipicit, most este meg mint egy kisördög... labdáznak a lakásban Barával. a pöttyei is javulóban vannak.
Nálunk az oviban hétfőn lesz a farsang, azt hiszem, erről lemaradunk, bár pénteken leviszem a dokihoz, hogy megnézze, fertőz-e. Reménykedem, hogy talán 1 órára bemehet a farsangi buliba.
Nem beszélve a hétvégéről, a bányában buli lesz, szerettünk volna oda is lemenni. Reménykedünk.

Karmen, amióta dolgozom, azóta akárki akármit mond, egy kis orrfolyás, köhögés miatt nem tudom itthon tartani őket.
Remélem, hogy nem lesztek betegek.

Jó éjt!

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Egy gyors bekukk :P

Sly, sajnálom, hogy Rini lebetegedett. :( Jobban van már? Ezek szerint a munkát meg sem kezdted? Remélem, Rini egy-kettőre meggyógyul, és drukkolok, hogy a munkahelyre való visszatérés is simán menjen.

Karmen, nagyon szép mindkét gyerkőc. :D A tortával pedig ne szerénykedj, nagyon jól sikerült szerintem. :wink: Nem semmi, mennyi utánajárást igényel Orsi tápszerének felírása :shock: ! Örülök, hogy Orsi allergiája enyhébb, biztos könnyebb lesz így neki kaját készíteni. :wink:

Ed, szegény Kincső, elég durva lefolyású volt nála ez a himlő! Örülök, hogy már jobban érzi magát. 3-4 hét táppénz? :shock: Mit szólnak a suliban? Ilyenkor hogy oldják meg a helyettesítésedet? Milyen buli lesz Németbányán?

Ma volt a farsangi bál az oviban, Edina Fifinek öltözött be. :P Gondoltam, elég egyszerű az öltözetet összeállítani, de a szirmokkal igencsak meggyűlt a bajam tegnap du. :? Pár kép:

Tegnap esti főpróba:

Kép

Az oviban kissé már gyűrötten :P :

Kép

És végül Fifi Edina tolmácsolásában :lol: (újabban Fifire van rákattanva)

Kép

Mennem kell kártyázni :lol:

Jó hétvégét:

Mely
KépKép
*mely*
 
 


Mely! Nagyon szépen rajzol Edina! Orsi nyáron kezdett azóta folyton, minden nap rajzol, sokat is ügyesedett, de Edina sokkal szebben tud! Farsang nálunk pénteken lesz, remélem nem lesz beteg! Taknyos de nem rosszabbodott igy szerda ota megint ovizik.
A tortám jól nézett ki, mondjuk, csak a tortaformát nem lehetett róla levenni mert lefolyt volna a zselatin :lol:

Norbiból meg döl a takony, megint, már nov. óta 1 hét szünet után mindig visszaesik. :(

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Ja még akartam mesélni hogy péntek reggelre nagyon boldog volt Orsi hogy végre esett a hó, pedig 10re már mind elolvadt. Ma reggel is volt egy kicsi, ezen szánkoztak egy keveset, most igy du-ra már amugy megint hire sincs a hónak :( De legalább kis telünk nekünk is volt! :lol:

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sly!
Matyika bárányhimlője 2,5 évesen...

Kép

Rini hogy van?

Mely!
Edina nagyon ügyes!!! Matyika mikor fog így rajzolni? Az esküvőjén, talán...
Ügyes vagy a jelmezzel. Edina biztos hódított. :)

Ed!
Mi újság Kincsővel? El tudtatok menni a bányába, meg mehet a farsangra?

Matyika megint beteg nálunk. Ma voltam vele ügyeleten meg a fülészeten... Kaptunk antibiot, meg a fülébe csíkot. Kb még 3 hétig vagyok itthon, úgyhogy nagyon remélem vége lesz ennek a betegség mizériának, mert kezd dúrva lenni, hogy 2x1 hét volt amikor senki nem betegeskedett. Most szerdáig tuti itthon lesz Matyika... :shock:

Karmen!
Itt is esett a hó, de 10-re el is olvadt tegnap is ma is. :(

Jobbulást minden betegeskedőnek!

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Ági! Jobbulást Nektek is! Ma már Orsi is eléggé köhög, de csak reggel ébredés után, igy ha nappal nem fog akkor megy oviba:)
Itt esik a hó, ma lehet szánkozni, annyi azért már lesz, ha nem is vészes a mennyiség (na azt nem is kivánom:))

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Kincső jobban van, voltunk a bányában is. Hatalmas hó van arrafelé, egész nap kint voltak a gyerekek szánkózni. Nagyon élvezték. szombat este buli volt a faluházban, a falu apraja-nagyja bulizott. Jó volt a hangulat. Remélem, hogy Kincső már nem fertőzött, mert 2 kismama és 4 másik gyerek is volt a társaságban.
Most az oviban van farsangon, 9-re vittem be, 11-re megyek érte. Este megyünk a dokihoz, majd megmondja, hogy mikor mehetünk. Holnap még tuti itthon marad, mert már pénteken lemondtam az ebédjét.
Hétvégére várom Bara pöttyeit (ha elkapta), egyébként ő most elkezdett köhécselni. No de azért bedobtam a bölcsibe, mert még nem vészes.

Ági, ja.. Kincső is így néz ki. :twisted: szerencsére az arca már nagyon szép.

Mely, nagyon ügyes a lányod, szépet rajzol és ami fontos, hogy szép élénk színes. :lol: A jelmez is ötletes, nagyon aranyos. :lol:
helyettesítés: megoldják, azt mondják, emiatt ne izguljak, a saját gyerek a legfontosabb. Mindenkinek van a suliban gyereke, a legtöbb már nagyobbacska, így tudják a kollégák, milyen 2 picivel. Hát ezért nem keresek jobban fizető melót.

betegeknek jobbulást! anyukáknak kitartást!
további szép napot! majd keresek friss fotókat is.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Ismet eleg mozgalmasra sikeredett a hetvegenk. Szombaton szankozni voltunk egesz du-n, vasarnap meg koriztunk. Valami biztos volt a levegoben, mert ez a hetvege igencsak nyafogosan telt. Hol ezert nyafogtak, hol azert. :( Pedig elveztek a gyerekek, mert abbahagyni meg nem akartak. A szel nagyon fuj, az nem kellett volna, mert tole meghidegebb volt, de ugy ereztem nem szabad kihagyni, kitudja, lesz-e meg lehetoseg az iden szankozni. Elmenni sielni sajnos nincs penzunk :?, pedig iszonyatosan hianyzik es ugy mennek. :(

Mely,
nagyon jol sikerult a Fifi-s fejdisz! Nekem nagyon tetszik! :) Edina nagyon szepen rajzol! Teljesen egyedul rajzolta? Az enyemek is hasznaljak a szineket, de nem igy. Nagyon szep!

Agi,
huuu, szegeny Matyika, jo pottyos volt. :( Rininek 1 pottye volt, de nem ilyen, amire azt mondtak a bolcsiben, figyeljem. ...pedig remenykedtem, hogy elkapja. :( Ez van!

Ed,
olrulok, hogy jobban van Kincso. Oviba nem szoltak, hogy erre a 2 orara is, de bevitted? ...plane, hogy a doki meg csak most fogja latni?

Takonykor/kohoges: az enyemeknek is szinte egesz telen folyik az orruk. Par napra elmulik, aztan megint elojon. :( A dokival egyeztetve, ha csak kicsit folyik, akkor mehetnek meg oviba, mert annal sokkal betegebben viszik oket. Ugyhogy en ebbol nem csinalok gondot. Pici orrfolyassal meg viszem oket. Reggelente az enyemek is kohognek ket hete, Rininek a mult heten volt rosszabb, de most csak reggelre korlatozodott. Bizom benne, most mar talan az is elmulik. En mar nagyon varom a tavaszt, hatha a betegsegek is alabbmaradnak most mar.


Mennem kell.
Jobbulast mindenkinek!
Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Na én elkiabáltam, a hó esett de el is olvadt, igy vas. már nem lehetett szánkozni, még jo hogy szombaton tudtak fél órát, bár már hó akkor sem nagyon volt:( Sielni én sem tudok menni, már megint:( Gyereket nem is vittem volna, arra végképp nem fogok tudni összesporolni jövöre sem, ha én megyek akkor egyedül.

Mely! Nekem is tetszik a jelmez, elfelejtettem irni!

MI most szedjük pont megint a Bronchot a 20 nap szünet után, igy megint enyhébb a taknyosság, ORsi ment oviba (holnap szinházba viszem helyette), NOrbi is sokkal enyhébben taknyos. Várom már vége legyen ennek a sok taknyosságnak amugy.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sly, az óvónénik üzentek pénteken, hogyha Kincső jobban van, akkor nyugodtan vigyem be a farsangi mulatságra. :lol:

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Voltunk dokinál. :twisted: még 1 hét táppénz. :twisted: Kincső ugyan nem fertőz, de még itthon kell tartani a pöttyei miatt, Bara pedig csúnyán köhög - bölcsiben nem tudott aludni, annyira köhögött.
De legalább esik a hó, holnap szánkózunk! Ha pedig pénteken jól lesznek, elmegyünk az állatkertbe és a játszóházba.

most meg gyárthatom a feladatokat a kölköknek, hogy ne unatkozzanak és a helyettesítő tanárnak se legyen gondja. :wink:

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ed! De a farsangra azért elmehették még igy is?

Itt is esik néha a hó, de rögtön elolvad. :o

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen, igen, voltunk farsangon. :)
A beteg gyerekeim ma 2*2 órát szánkóztak, hógolyóztak. :wink:
Csak a kutyások ne lennének... lassan lépni sem lehet a hóban. :evil:
majd holnap teszek fel fotókat.
Jó éjt!

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Kezdem a lényeggel:
Így utólag kívánunk a fiúkkal együtt, nagyon boldog szülinapot minden kis ünnepeltnek akit nem köszöntöttünk!

Edina
Nagyon-nagyon örülök nektek! :) Szoritok, hogy minden rendben legyen. Tudjátok már, hogy fogják hívni a kislányotokat? Hol fogsz szülni?

Ed,
Bárányhimlő. :( Hát ez nem valami jó hír. Bara nem kapta el? Jobbulást nekik! Az ilyen "alvásgátlló" köhögésre azt mondta a doki nénink, hogy éjszakára adjak bármilyen száraz köhögésre való gyógyszert (pl. a Robitusinnak van ilyenje), nappalra meg mehet a szokásos köptető hatású szer. Nekünk bejött a módszer, azóta nyugodtak az éjszakák ilyenkor is.

Sly,
Milyenek voltak az első munkanapok? Mesélsz?

Ági,
Küldöm a gyógymanókat hozzátok. Nálunk a tavalyi év volt ilyen, mint nektek most. Idén talán már nem olyan vészes a helyzet, kevesebbet betegek a fiúk. Épp tegnap beszéltük az óvónénivel, hogy valószínűleg erősödött Krizsi immunrendszere mióta úszni jár.
Nagyon köszi, hogy hiányoltál. Tényleg jól esett.

Karmen,
Nagyon aranyosak a képeken a gyerekek. Szép gyümitortát csináltál. :)

Mely,
Fantasztikusan ügyes Edina. Krizsiék csoportjában van egy kisfiú aki hasonlóan jól rajzol és mindenki odavan, hogy milyen őstehetség. Edina is nagyon tehetségesen rajzol szerintem. Mi még az ilyen szintű rajzoktól fényévekre vagyunk.
A Fifi jelmez nekem is tetszik és jól áll Edinának. :)

Rólunk:
Most kivételesen több oka is volt az eltünésemnek. Az egyik, hogy belefutottam a nyílt topik hátrányába. :( Úgy jártam, hogy a családomból valaki (aki amúgy közel áll hozzám, de nagyon pletykás ezért sok mindent nem mondok el neki), azzal állt elém, hogy rátalált a topikra és azóta azt olvasgatja. Némi szemrehányást is kaptam, hogy erről-arról miért nem beszéltem, stb. Úgyhogy amíg a topik elérését nem korlátoztuk le számára addig inkább nem írtam.
Már csak azért sem, mert az elmúlt hónapok történéseiről sem meséltem neki. És ez az eltünésem másik oka. Úgy nézett ki, hogy nálunk is lesz még egy baba, de sajnos nem lesz mégsem. :( Nem indult be a szívműködése és be kellett fejezni a terhességet. Így utólag elég esélyes, hogy Krizsi bárányhimlős lehetett és én elkaphattam tőle. Elképzelhető, hogy ez okozta a gondot. Krizsi be van oltva bárányhimlő ellen és mivel csak 2 pötty volt rajta és lázas sem volt volt bizonytalanok voltunk benne az-e, de így utólag elnézve a pöttyeiről a fotókat valószínűsíthető, hogy az volt. Én meg bárányhimlős nem voltam, de a vírushordozója igen (végigfertőztem a fél házat gyerekkoromban és én nem betegedtem le), azaz tünetek nélkül átment rajtam a fertőzés akkor és jó eséllyel most is. Most már nagyjából túl vagyunk rajta lelkileg, de még nem tudom hogyan tovább. Egyenlőre táppénzen vagyok, aztán majd meglátjuk mi lesz. Azért most már igyekszem rendszeresen jönni.

No megyek, átnézem még egyszer a gyerekek jelmezét, mert nálunk holnap lesz a Farsang az oviban.

Jó éjt!
Humi
humi
 
 


Sziasztok!
Mutatok két ma reggeli képet a fiúkról. :wink:
Humi
Kép Kép
humi
 
 


Éjszakára én Sinecod-ot adok a köhögés ellen, de nappal nekünk is másfajta köptetö hatásu szer kell.

Humi! Sajnálom hogy Neked is megint meg kell harcolni a babáért!:( Himlö miatt valóban lehet baj, bár mondják hogy elvileg csak a rózsahimlö okoz gondot, ez nem lehet igy igaz, mert barátnömnek aki ikreket várt a himlös gyerekei miatt javasolták a terhesség megszakitást. Nem tudni mi lett volna ha megtartja, lehet nem lettek volna betegek, de genetikus mondta ezt, igy valszeg volt alapja.
Hát igen, én is utálom ha valaki ismerös azért jár be "ide" hogy innen informálodjon. :twisted:

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Humi! csak most látom a képeket, nagyon jók! De Nektek tavaly is nagyon jol sikerült a jelmez! Varrod, veszed (túrod) öket? Na most megint gondban vagyok, mert nem irtad oda ki-kicsoda. Talán a 2. magasabb a kilincshez képest, az lenne Krizsó? Hogy lehet 2 gyerek ilyen egyforma ha nem is ikrek?? :lol: :lol:
Ugye ti voltatok Gyulán egyszer? Tudnál javasolni szállást nekünk?

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Karmen,
Talált :lol: , a 2. képen a rendőrjelmezben van Krizsi, Malacka a Micimackóból pedig Marci. Szerintem nem is olyan egyformák, Marci tiszta apja, Krizsi meg rám hasonlít inkább. Mondjuk magasságban nem sok van köztük, csak kb. 5 cm.
Vettem a jelmezeket. Év elején szoktam elkezdeni nézelődni a Neten (Tesz-vesz, Vatera, Babaszoba). Így vettem Malackát és a rendőrmellényt is jó áron még január elején. Egyik sem volt vadiúj, de ez nem látszik rajtuk. A rendőrjelmezhez a kiegészítőket játékboltban találtam tényleg nagyon olcsón, nadrág, ing, nyakkendő pedig volt itthon. :)

Mi imádjuk Gyulát, rendszeresen megyünk oda nyaranta. Írj priviben mikor mennyi időre mennétek és hogy mi a szempont szállás ügyben és megpróbálok ötleteket adni. A humi@actel.hu címen elérsz.

Humi
humi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a dicséretet, igazán jól esik. :D :wink:

Sly, igen, egyedül rajzolja Edina a műveit :lol: , néha én is megdöbbenek, hogy miket produkál. :lol: Örülök, hogy volt hó, és tudtatok szánkózni is, a leányzóknak is biztosan nagyon tetszett. A síelést próbáltátok már a lányokkal is? Én még soha nem próbáltam, épp ezért kicsit irtózom tőle... de ugyanakkor szeretném is kipróbálni. Pedig Edina már a hódeszkát és a gördeszkát emlegeti :lol: , hááát nekem mindkettő elég meredeknek tűnik. :shock: Persze ezeket sem próbáltam soha meglovagolni. :P

Humi, nagyon sajnálom... Úgy örültem, amikor láttam, hogy írtál, aztán elszontyolodtam egy kicsit... Remélem, minél hamarabb sikerül feldolgozni, és túllépni a történteken. Szorítok, hogy mielőbb újra beköltözzön egy baba a pocakodba, és minden rendben legyen (nem is sejtettem, hogy tervezitek a harmadik babát). Nagyon jópofák a fiúk ezekben a jelmezekben! Marci csudaédes Malackaként, Krizsi pedig méltóságteljes rendőr!! :lol: Lehet, hogy élőben nem hasonlítanak ennyire, de ezen a képen tényleg, mintha ikrek lennének. Jól látom, hogy Marci szép lassan megközelíti Krizsit magasságban?

Ed, milyen volt a farsang? Volt előadás is, vagy csak beöltöztek? Kincsőnek milyen jelmeze volt? Sajnálom, hogy Bara is beteg, de legalább szánkóztatok egy jót. :wink: Ezen a télen nektek is jócskán kijutott a hóból, látom, ki is használjátok, amíg lehet. :wink:

Karmen, ebből a taknyolásból nekem is elegem van... Néha eléggé felhúzom magam ezeken a betegségeken... Főleg ha arra gondolok, hogy 3 és fél éves koráig alig volt beteg, aztán az oviba kerülve nyakra-főre... :x Pedig vitamint, Béres-cseppet, gyümölcsöt is nyomok bele ezerrel. Azért remélem, egyszer csak erősebb lesz az immunrendszerük. Most nagyon filózom azon, hogy márc-tól jó lenne elkezdeni a Bronchot... :? Ti is szeditek, ugye?

Ági, huh, szegény Matyika, milyen sok pötty volt rajta! :shock: A füle meggyógyult már? Nem igazán értem, milyen csíkot kapott a fülébe :oops: :oops: , bocsi, lehet tájékozatlan vagyok :oops: . Akkor 3 hét múlva te is kezded a melót? Arra szép lassan hátha kitavaszodunk, és nem lesz ennyi betegség... Panki hogy van? Anyósod nem tud majd besegíteni, amikor munkába állsz? Úgy értem, hogy esetleg nem vigyázna a gyerkőkre betegség esetén?


Mennem kell, ma órák után elrohantam tombolát vásárolni, mert pénteken farsangolunk a suliban, utána pedig továbbképzőn voltam 6-ig (de megérte, mert érdekes a témája :wink: ) És holnapra még egy röpke felmérőt kell gyártanom :P .

Jó éjt:

Mely
KépKép
*mely*
 
 


Humi! Jelmezt én dec. elején vettem a Teszvesz-en Orsinak, de tavaly pl sehol nem találtam neki, kölcsönbe kaptunk végül. Amugy lesem Norbinak valot is, majd a bölcsire, ovira, ha valami jo áron ki tudok fogni majd. Azt hittem te magad csinálod, végülis mert én nem tudok varrni még más tudhat:) Hát nekem akkor is nagyon hasonlit a 2 fiu, többször kevertem már öket!:) De érdekes hogy tényleg lassan egyforma magasak lesznek!
Köszi majd mailt irok, nem tudtam az uj cimedet (elkallodott)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Amiota nalunk is van ho, azota minden este kint vagyunk. Elvezkednek a hoban a csajok. :) Tegnap jot szankoztunk. Nagyon elvezik a csuszasokat, csak azt nehezmenyezik, hogy csuszas utan fel kell caplatni megint es nincs felvono. :?

Humi,
mondtam en, hogy nagyon szuper lesz a rendorjelmez is! Egyebkent ezen a foton nagyon hasonlit a ket ficko egymasra. Megprobaltam Krizsire rakepzelni a malackajelmezt, szerintem osszeteveszthetoek lennenek. Igy azert latszik, melyik kicsoda, de mindketto malackajelmezben lenne, megkene nezni oket jobban. Lehet, kiprobalhatnad, valoban mennyire hasonlitanak igy foton. (Marci kepe minosegre egy kicsit rosszabb lett igy felteve netre, legalabbis ahogy nalam megjelenik.) Kiprobalod a kivancsisag kedveert? :) Marci meretei nem meglepoek Karcsi sem egy kicsiny teremtes. :) Babat sajnalom!

Mely,
nem, a sizest meg nem probaltak a csajok, de Bibi mar nagyon szeretne sielni. Talan jovore osszejon. Az iden jo lenne vegre nyaralni menni valami szuper helyre!

Farsang: A bolcsiben kedden farsangoltak a gyerekek. Hetfon tudtam meg, hogy be lehet oltozni, mert megis farsangolnak. :( meg jo, hogy volt Bibirol jelmez otthon! A bolcsiben egyebkent nem tartanak szuloiket es a tajekoztatas szempontjabol sincsenek a helyzet magaslatan, ezert januarban en rakerdeztem a gondozonoknel, hogy hogyan keszuljek farsangra, mivel az oviban lesz, Rini latni fogja, hogy Bibi beoltozik es nehezmenyesni fogja, ha o nem oltozhet be. (Oviban zartkoru a farsang.) Erre akkor, januarban azt mondtak, bolcsiben nem unneplik, max megemlekeznek rola. Erre most meg volt. Mind1 vegul jol sult el, de akkor is merges vagyok rajuk!
Az oviban nalunk 3 napig farsangolnak. Tegnap, ma es holnap is. 2 napig szabadon valasztott jelmezek vannak, penteken kotelezo tema szerinti beoltozes. Buliznak egesz heten! :)
Levegozes bolcsiben: meg mindig van mire fogni, hogy miert nem mennek ki. :twisted: Most arra fogjak, hogy van valami, amire majd novenyeket akarnak futtatni (talan pergola, amire gondolnak), azon megakadt a ho es onnan zudul le. Felnek, nehogy valamelyik gyerek nyakaba essen. No, de ha nagyon akarnak, akkor leverhetnek onnan az osszes havat, s kitudnanak menni havazni a gyerekek. Biztosan mindegyik elvezne! Totalisan kivagyok akadva a bolcsitol!!!!! :twisted: Az oviban minden nap kint vannak szinte. A heten is hogolyocsata, hoemberepites, csuszkalas, szankozas es meg kitudja mi a program. Szoval, egyik szemem sir, masik orul. :shock:

Mennem kell.
Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Barán is megjelentek az első pöttyök. :twisted: Újabb 2 hét itthon. :? Végre nem köhög annyit, cserébe vakarózhat, de legalább túl leszünk rajta.

Mennem kell, összemaszatolták buborékfújóval a lakást. :roll:

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ed! szegény Bara, remélem nem lesz durva lefolyású!!

Sly! Jó lett volna itt is hó, de legalább Orsi vágya is megvolt, tudott egyszer fél órát szánkozni,

Na ma reggel elment a kistündér, a jelmezt oviban vette fel, de itthon én festettem ki (azért nagy dologra ne számitsatok!:)) apa vitt gépet, majd lesz fotó. Elvileg ovi is csinál fotot meg videot ilyenkor.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Ed,
legalabb tul lesznek rajta mindketten. Jobbulast!

Karmen,
nem mondod, hogy ennyire nem volt nalatok ho?! Sajnalom! :( Hatha hozzatok is megjon a ho holnapra.
Mi total behavazodtunk a heten. Autoval alig lehetett kozlekedni.

Tobbiek?

Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Most neztem ki az ablakon, itt megint elkezdett esni a ho. Azt nem tudom, mi lesz belole, de Karmen, van meg remeny nalatok is, arra, hogy essen.

Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: