Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Bobek vagyok, szerdán lesz 8 hetes a babám a hasamban. Azért indítok új topicot, mert mindenhol csak 16 hetes körüli kismamák vannak, igazi pár hetesekkel sehol sem találkoztam. Remélem, jöttök ide is, és együtt izgulhatjuk végig a hátralévő 7-8 hónapot.
Addig is minden jót minden kismamának.
Bobek 7+6
bbobek
 
 


Bobek!

Tudnám neked ajánlani a Pár hetes állapotos vagyok című topicot, ott vannak a veled egyidős kismamik a 16. hétig, próbálkozz ott!

Üdv
Andi
bagandre
 
 


Köszi, már voltam ott is, de szinte mindenki 10 héten túl van. Persze, ez nem olyan nagy baj, csak szeretnék egy új, frissebb topikot is.
Bobek
bbobek
 
 

 
 

Szia Bobek!
Nagyon szurkolok Neked, hogy beinduljon ez a topik!
Szívesen lennék én a 2. számú tagja: "Hej, ha én is köztetek lehetnék!" Igyekszünk nagyon, és ahogy kiderül, hogy sorstársak vagyunk visszajövök! Ez nem fenyegetés.
Neked (meg a bébidnek) addig is minden jót!
Marica
marica
 


Bobek! Mikorra vagy kiirva? Én a tavaszi babákhoz szoktam irogatni, én május 4.-ére vagyok kiirva.
Majd átlátogatok ide is, itt lehet, hogy táblaelsök leszünkKép
Linda(11+3)
linda
 
 


Sziasztok!

En is csatlakoznek, 10 hetes terhes vagyok, majus 14.-re vagyok kiirva. Es van egy 15,5 honapos kisfiam.

Udv

Reka
Reka
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy egyre többen írtok ide. Már majdnem letettem erről a topicról. Kép De már látom, hogy nem kell feladnom.
Közben elkezdtem írni a pár hetes... topicba. Nagyon aranyos ott mindenki, csak sokan túl vannak a 10-12. héten is.
Marica! Nagyon várom, hogy itt lehess, remélem, olyan "ügyesek" lesztek, mint mi, mert nekünk nászutas a babánk. :-) Addigis ha van kedved nézz be ide is többször, ha nem keserít el, hogy másoknak már sikerült. Neked is fog! Én drukkolok.

Linda! Te a Pár hetes állapotos vagyok topicba is irsz?
Én csak 8 hetes és 4 napos vagyok még. Május 27-re vagyok kiírva, úgyhogy csak te lehetsz a táblaelső. Tudom, hogy május még tavasz, de szerintem én csak június elején fogok szülni, azért csináltam ezt a topicot.

Réka!
Örülök hogy te is ittvagy!
Te is megelőztél! Kép

Jó hétvégét nektek!
Bobek
bbobek
 
 


Sziasztok! En is uj vagyok meg.En junius elejere varom a 2. babamat. 7 hetes es 2 napos vagyok. A kisfiam most 21 honapos.Meg tanacstalan vagyok hogy hol es kinel fogok szulni.Kulonben a MAV-ba szultem.
Ancsa
 



3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Mindenki eltűnt?
Hogy vagytok? Én egy hete voltam UH-on, és már 2 cm volt a baba. Nagyon aranyos a kis kezeivel és lábaival.
Kezd gyorsabban haladni az idő. Már nem olyan keserves számolni a napokat, hanem szinte szaladnak a hetek. Persze attól még nagyon sokára lesz május... Ti hogy vagytok ezzel? Ti is sürgetitek az időt, vagy csak én vagyok türelmetlen?
Írjatok!
Sziasztok!
Bobek
bbobek
 
 


Én is nagyon türelmetlen vagyok, én azt várom már, hogy megmozduljon, onnastól úgy gondolom valahogy másmilyen lesz az egész.
Linda
linda
 
 


Sziasztok!

En meg azt varom mar, hogy megtudjam fiu-e vagy lany. Csak nehogy szegyenlos legyen. A fiam a 15. heten megmutatta magat. De most nagyon nehezen megy a nevvalasztas, azt esetleg megkonnyitene, ha legalabb a nemet tudnam. Vagy nem.

Nekem ez a masodik terhesseg eddig valahogy gyorsabban telt, mint az elso. Legalabbis az elso 3 honap. Nem tudom miert. Pedig most hamarabb tudtam rola.

Reka
11+5
Reka
 


Kedves Lányok!

Szeretnék bejelentkezni ebbe a topikba. Gaia-ként írok ide, 29 éves vagyok és most várom a második babámat. Székesfehérvár mellett, Zámolyon ( Kép )élek férjemmel és a 14 hónapos Anna Laura kislányommal. Az első babu és a második is tervezett baba volt, s a Jóistennek (is) köszönhetően az első próbálkozásnál megfogantak. Hétfőn kellett volna menseselnem, de a teszt alapján babu van a pocimban. Az első terhességem alatt végig dolgoztam (napi 4 óra utazással), s a vége eléggé eldurvult, 34kg-ot híztam, tiszta víz voltam, a 90-es vérnyomásom 180-ra szökött, fehérje a vizeletbe stb. Így az utolsó 3 napot kórházban töltöttem, napi 5 Corinfart kaptam, de 3.5 óra vajúdás után , szerintem nagyon könnyen, 4.02kg súllyal szültem meg Lorkát. A toxémiámhoz csak annyit: egy chipsgyárnak voltam akkor a minőségügyi vezetője Kép,ami tuti hozzájárult a terhesség végi "partravetett bálna" kinézetemhez. Most megpróbálok nagyon figyelni a súlygyarapodásra és a vizesedésre (nem vagyok R.Réka gondolkodású),mert nem szeretnék jövő júliusban megint olyan állapotba kerülni. Remélem köztetek ez sikerülni is fog, így szívesen veszem minden tanácsotokat.
Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú voltam, de úgy gondoltam, illik "néhány "szót írni magamról!
Köszönöm ha befogadtok!
Gaia
gaia
Gödöllő
 
 


Sziasztok!

Szia Gaia, orulunk, hogy itt vagy. Sajnalom, hoyg ilyen sokat kellett rohangalnod az elozo terhessegnel, de most biztosan tobb idod lesz pihenni. Legalabb sikerult visszafogynod? Nekem sajnos nem, en 20 kg-t hiztam es szoptatas befejezese utan 3 honappal meg min. 5 kg plusz maradt rajtam (sajnos a nadragjaimba sem fertem vissza). Ugyhogy most megprobalok ovatosabb lenni, de eleg nehez.

Gaia, mikorra varhato a pici?

Hetfon voltam Uh-on, meg vervetelen. Minden ok, csak a verem keves egy kicsit. Asszem elkezdem szedni az Elevitet. (csak az a csuny aranyer ne lenne!)

Irjatok ki hogy van!

Udv,

Reka
12+0
Reka
 


Sziasztok!
Én is szeretnék csatlakozni hozzátok. Most tapossuk a 6. hetet és biztos gyorsabban mennek a naopk/hetek/hnapok ha lehet dumcsizni. Kép Az 5. héten voltam ultrahangon akkor láttam a kis drágámat, pontosabban egy kis pontot az UH-n és már nagyon várom a 12. hetit mert ott már sokkal nagyobb lesz. Egyelőre orvos vadászaton vagyok, június 24-re vagyok kiírva most, aztán lesz ami lesz.
Bobek: a miénk is nászutas baba.. A Tiéteknek melyik ország tetszett ennyire? Nekünk Egyiptom Kép
Üdv mindenkinek, babanyúl
babanyúl
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy újra beindult ez a topic, mostmár biztos így is marad.
Linda!
Én is azt várom már nagyon, hogy mocorogjon, az már egy olyan kontaktus, ami bármelyik pillanatban emlékeztet rá, hogy Ő ott "lakik" bent.
Réka!
Én a nemére szintén kíváncsi vagyok, de annyira nem izgulok rajta. Persze nekem mindegy, mi lesz, mert az első baba. Gondolom, ti most lányt vártok.
Nekünk sok fiúnevünk van, de lány gyakorlatilag nincs.
Gaia!
Örülök, hogy jöttél! Nem irígyellek a toxaemiáért, az nagyon kemény lehet. Szerintem a hízásért nagyrészt ez volt a felelős.
Furcsa, de én dohányoztam, és arra számítottam, hogy cigi nélkül + a terhességi kívánóssággal eszméletlenül megindulok a hízás útján, de eddig csak 0.5-1 kg-t híztam szerencsére. Úgyhogy ez biztos alkati kérdés is.
Babanyúl!
Téged is Isten hozott itt. A mi babánk magyar földön fogant. Nem mentünk külföldre, inkább itt kerestünk jobb szállodákat. Több várost is bejártunk és nagyon jó volt.
Mi nagyon jól vagyunk, csak kezd szűk lenni a hely ott bent, és nyom a teli hólyag, a béltartalomról nem is beszélve. Kép Ti is éreztek ilyesmit?
Minden jót minden pocakosnak!
Bobek
10+1
bbobek
 
 


Hát igen. Az állandó pisilni járkálás nem túl izgalmas. Különösen éjjel utálom Kép de hát ez igazán nem nagy áldozat. Azt hiszem én egy mázlista vagyok, mert semmi panaszom nincsen, se hányinger, se semmi más. A lelkemre kötötte az orvos hogy nem hízhatok meg (ez nem lesz könnyű mert igen édesszájú vagyok) Kép próbálom magama kordában tartani. Eddig oké. Csak valahogy átrendeződnek a dolgok a derekam körül, mert noha nem híztam egy dekát sem, mégis szűkült kicsit a szoknyám dereka. Kép
babanyúl
 
 


Sziasztok!

Reka! gyorsabban telik, mert lefoglal a kisfiad, nem? A hétföi UH az a genetikai Uh volt? Mekkora már a picur?

Bobek, ha sok fiúnevetek van és lány egy sincs, akkor tudat alatt inkább fiút vártok, nem?
Én imádok hason aludni, de pár napja nem tudok, mert kellemetlen ráfeküdni a hasamra. Olyan furi...

Gaia! Amúgy sikerült leadni mint a 34 kg-ot?

Babanyúl! Gratulálok az egyiptomi babához, ez tök jó, hogy ott jött össze! Hanyadik héten vagy?

Linda(13+2)
linda
 
 


Jó reggelt Lányok!
Linda- Ma léptünk a 7. hétbe. Kép köszönjük a gratulációt, az hogy Egyiptomban jött össze remélem azt is jelenti, hogy biztos napimádó lesz ...Kép

Lányok, egy kis bátorítás jól esne. Voltam dokinál és mondtam neki, hogy valószínűleg pont akkor mikor összejött a baba kellett szednem Diflucan-t. Erre ő csak hümmögött, de nem mondott semmit (azt hiszem új orvost keresek). Viszont írtam egy internetes oldalra hol egy másik orvos ilyesmi kérdésekre válaszol és ő mondta hogy gond lehet belőle, de reménykedjek, hogy ha gond van akkor elvetélek, ha pedig nem vetélek el az azt jelenti hogy megúszta a baba.
Volt már valakinek hasonló tapasztalata? S
Légyszi szorítsatok hogy jól legyen a pici..Kép
babanyúl
 
 


Sziasztok!

Linda,
igen szerintem is azert telik gyorsabban az ido, mert lefoglal az elsoszulott. Meg az elejen nem is mertem beleelni magam, mert tobb veteles volt a kornyezetemben mostanaban. Ez persze hulyeseg, az elsonel erre nem is gondoltam (talan mert o meglepetes volt, ezt pedig mar terveztuk).
Igan genetikai UH volt (asszem) es 48 mm (CRL)a csoppseg, nagyon jol van. A verkepem is rendben, csak egy kisse verszegeny vagyok. Az elsonel csak az 5. honapban irtak fel vasat, ugy latszik most hamarabb kell.

Nekunk az elsonel a lanynev volt meg azonnal, a fiun meg sokat gondolkodtunk. Foleg miutan a 15. heten kiderult hogy fiu lesz. Most a lanynevvel is bajban vagyok, mert Rekat szerettunk volna (nekem ez a masodik nevem, de nagyon tetszik es mar nagyon regen elhataroztam, hogy ha lanyom lesz ezt a nevet adom neki), de most lattam, hogy az milyen gyakori lett. Nem akarok ennyire gyakori nevet.

En is az elso terhessegemnel szoktam le a hason alvasrol. Szoptatas alatt sem ment a nagy cicik miatt. Most eppen keztem visszaszokni, de kezd nekem is kenyelmetlen lenni.

Babanyul,
ebben sajnos nem tudok segiteni, de szerintem kerdezz meg mas dokit is. Az nem jo ha bizalmatlan vagy a sajat orvosoddal. Most jut eszembe, te irtad, hogy orvost keresel? Korhaz tipped mar van? esetleg tudunk segiteni? Azert szoritok hogy ne legyen semmi baj.

Sziasztok,

Reka
12+1
Reka
 


Igen, orvost keresek, mert a rendes állandó orvosom Egerben van és pedig most már Pesten... Az eddig olvasottak alapján én eléggé vonzódom a Szent Imréhez arról szépeket és jókat írtak. Olyan helyetz szeretnék ahol megvan az EDA lehetősége ha kell és van gátvédelem is. Ja és persz eegy olyan doki aki alapos, körültekintő és kedves is (sokszor a frászt hozzák rám az orvosok a fehér köppenyükkel Kép és ha kedves, ezzel azért sokat dob a dolgon Kép
Szóval ha tudtok olyan Szent Imrés orvost aki elsősorban megbízható, de aranyos is.
Próbálok bizakodni a másik problémát illetően, mert az első 12 hétben biztos sok probléma kiszűri magát. Én pedig hátha szerencsés vagyok. Kép Na! Így már azért jobb lesz nekivágni a hétvégének. Kép
babanyúl
 
 


Sziasztok!

Babanyúl, olvastam a gondodat. Szerintem ha a fogantatástól számított első 6-8 napban szedted a gyógyszert, akkor nem lehet nagy baj, mert akkor még be sem ágyazódott, ezért nincs kapcsolata a Te vérkeringéseddel, tehát őt nem éri el a gyógyszer olyankor. Ez az én véleményem, remélem egy kicsit megnyugtattalak vele.

Linda, ha lehetne választani, én inkább lányt szülnék most, de a férjem, mint minden férfi akkor a legboldogabb, ha elsőre fia születik. Ha így vesszük, én is a fiúra voksolnék az ő kedvéért. De a sok fiúnév nem ezért van. Egyszerűen egyelőre nem találtam olyan nevet, ami igazán tetszik. Illetve egyet igen, de azt az unokatestvéremék akarják adni a leendő kislányuknak, én pedig nem akarom, hogy két azonos nevű baba legyen a családban.

Babanyúl, az én orvosom nagyon kedves és megbízható. Szerintem nagyon jó szakember. De ő a Budai Honvédba tartozik. Nem tudom, mennyire ragaszkodsz a Szent Imréhez. Én is sok jót hallottam róla, de én ragaszkodom a dokimhoz. Kicsit talán drága, de nekem fontos, hogy tudjam, jó kezekben vagyunk. Ha ennek ellenére érdekel, szólj, és elküldöm emailben a számát.

Bobek
10+5
bbobek
 
 


Sziasztok!

Babanyul,
a Szt, Imrerol nincs tapasztalatom, de a Szentimres topikban biztos talalsz megfelelot. A Kutvolgyiben tudnek ilyen dokit ajanlani Kép, de ott meg nincs EDA.
Nagyon szoritok, hogy ne legyen semmi baj.

Nagyon csondben vagytok! Ilyen kimerito volt a hetvege?

Reka
12+4
Reka
 


Sziasztok Lányok,
szeretnék csatlakozni ehhez a topichoz, mert én is nagyon az elején vagyok, most kezdtem a 6. hetet. Tudnátok nekem abban segíteni, hogy a vetélés kockázata meddig áll fenn? A 3. hónapig vagy azért már a 10. hét körül lehet örülni...?
Amúgy nagyon boldog vagyok, most kezdek el dokit és kórházat keresni, és annak is örülök, hogy megtaláltam ezt a topicot. Mindekinek türelmes és könnyű hónapokat kívánok, és szerintem ne akarjuk sietettni a dolgokat, ez a 9 hónap a rosszullétekkel együtt is az egyik legszebb időszak szerintem.
agica
 


Sziasztok!
Még csak 5 hetes a pocaklakóm:Ő már tesó lesz,van egy 2 éves kis ördögöm,MAYA.
Ő a Mávban született,de most váltani fogok a Szt.Imrére.Tud valaki egy jó dokit?
nanda77@freemail.hu
nanda
 


Szia Nanda,
megkérdezhetem, hogy miért jössz el a MÁV Kórházból? Nem voltál velük megelégedve? Csak azért kérdezem, mert én meg pont oda szeretnék menni.
ágica
 


Sziasztok!

Agica,
szerintem a veteles miatt ne aggodj, plane 10 hetesen ha nincs semmi problemad. Ilyen dolgokkal nem kell torodni. (persze azert vigyazz magadra)
Hajra mindenkinek a korhazkereseben.

Pont egy het mulva megyek orvoshoz, mar nagyon varom!

Most mar sokkal jobban vagyok, elmult a gyomoreges, hanyinger korszak.(Most jon az aranyer es tarsai Kép)

Bobek, mar neked sincs sok hatra es belepsz a 4. honapba! A kozepso 3 a legjobb!

Reka
13+0
Reka
 


Sziasztok,
Réka,
köszi a bíztató szavakat. Találtam már kórházat is, csak még dokit nem.
Most tudod majd meg, hogy fiú lesz vagy lány?
Mi lesz a nevük?
ágica
 


Sziasztok!

Agica,
felteve ha hajlando megmutatni magat.Foleg azert szeretnem tudni, mert nagyon gondban vagyunk a nevvalasztassal. A lany Reka lett volna (nekem ez a masodik nevem es nem hasznalom amugy), de az most tul gyakori. Meg altalaban ami tetszik az most mind eleg gyakori. Mindig azt gondoltam, hogy a nevvalasztas az egy nagyon igazmalmas resze lesz a dolognak, de mar az elsot is nagyon megkinlodtuk (ez tul gyakori, az tul nyelvtoro, a
harmadik a paromnak nem tetszett + minden nagymamanak/ismerosnek van velemeny/otlete es ezekkel is meg kell kuzdeni), szoval sokkal nehezebb, megtalani az "igazit" mint elotte gondoltam. De azert a vegere kialakul.

Udv mindenkinek,

Reka
Reka
 


Sziasztok!
Nincs túl nagy forgalom itt. Mi van veletek, és a babákkal?
Mi tegnap voltunk UH-on. Már úgy fickándozott a pici, hogy nem lehetett róla 3D-s képet készíteni. Olyan fuecsa érzés, hogy ő ott bent vidáman hányja a bukfenceket, de én nem érzek belőle semmit. Azért ez az ultrahang nagy találmány. Látni, ahogy egy pár centis kis emberke kalimpál kézzel-lábbal, egyszerűen leírhatatlan élmény, és olyan megnyugtató a saját szememmel látni, hogy megvan mindene.
Ma megyünk megnézni a szülőszobát. Talán kicsit még korai, de most van időpont, és nagyon kiváncsi vagyok.

Minden jót nektek!
Bobek 12+0
bbobek
 
 


Sziasztok!

Én ma vagyok itt először, hónapokkal ezelőtt a clostilbegy topicba jártam. Ugyanis nagyon nehezen jött össze az első terhességem 3 év után sikerült.. el sem hittük. Most a kislányom 4,5 éves, a problémám megmaradt megint gyógyxt kellett szednem (ugyanis nincs peteérésem), és most 3. havi gyógyszeradag után terhes lettem. Most vagyok a 11. héten, és június 1-re vagyok kiirva, de a kislányom is 1 héttel előbb jött.
Jövő 7-en megyek UH-ra, már nagyon várom mert a hányingeren kívül semmit nem érzek, és szeretném már látni. Remélem engem is bevesztek a topicba, irjatok hogy vagytok?
Üdv. Jully
Névtelen
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Már lehet hogy páran ismernek a pár hetes vagyok topicból.
Magamról pár szót. 27 éves múltam. Az első babát várom. Itt élek párommal és a világ legrosszabb kutyusával Pesten. És a lényeg: 9 hetes terhes vagyok. Hétfőn töltöm be a 10. hetet.
A legutóbbi UH-n már 14 mm-es volt a babóka!!!

Meg kell, hogy mondjam irigylem azokat, akik éreznek valamit. Nekem se hányinger, se émelygés. Egyszerűen semmi. Mindíg kétségbe esek, hogy már nem is vagyok terhes. Alig várom a 12 hetes kontrolt, mert akkor végre megint láthatom a pocaklakót. Elvileg dec 1-én töltöm a 12. hetet, remélem addig csak kibírom valahogy.

Ez az első terhességem. 11 évig szedtem folyamatosan a tablettát. Kb másfél éve hagytam abba. Úgy voltunk vele, ha jönni akar, had jöjjön.

Én valószínüleg most sokat leszek irodán kívül, így nem tudok majd mindíg naprakész lenni. De majd igyekszem megoldani az internet hozzáférést esténként, otthonról.
A cégnél természetesen még nem tudnak semmit. Még legalább egy hónapig nem is mondom meg. Ti megmondtátok már bent a cégnél??

Hogy álltok a kórház kereséssel??? Nekem már megvan a kórházam és az orvosom.

Sziasztok
Raki
Raki
 


Sziasztok!
Kulon udvozlet Jullynak es Rakinak! Gratulalok a babakhoz!

Tegnap voltunk Uh-on, meg vizsgalaton. MAr 8 cm-es a gyonyoru gyermek es a doktorbacsi szerint megint fiu lesz. teljes ferfiuralom. Ugyhogy egyelore maradok a fiunevek vadaszatanal. Amugy minden rendben, azt leszamitva, hogy a mehlapany teljes mertekben fedi a mehszajat.Kép
Egyelore nem aggodok (csak egy kicsit), de azert mar nagyon varom, hogy egy honap mulva mi lesz a helyzet. Latom ez a masodik gyerek tudja hogyan kell magara vonni a szulok a figyelmet. Elore aggodok mi lesz itt kesobb. Asszem felkothetjuk a nadragot! Kép
Hat ennyi. A lenyeg, hogy szep es egeszseges.

Bobek,
szerintem is csodalatos dolog az ultrahang. en ugyan 3D-ben meg nem lattam, de engem 2 dimenzioban is lenyugoz.

Raki,
szerintem ne irigykedj, orulj, hogy ilyen gondtalanul toltheted az elso 3 honapot is! En sem attol erzem magam terhesnek, hogy eg a gyomrom, hanem majd ha erezni fogom a mozgasat a picurnak, meg a novekvo pocak latvanya...
Szerintem ezzel majdnem mindenki igy van.

Mindenkinek minden jot!

Sziasztok,

Reka
14+1
Reka
 


Sziasztok!

Reka:
A doki mit mondott a méhlepényről? Ezek szerint a méhlepény változtatja a helyét?
Milyen fiú neveket találtál eddig?? Van már favorit?

Jaj, nagy dolog tötént. Ma már hivatalosan is kismama vagyok. Megkaptam a kiskönyvemet. És kaptam vele egy rakat újságot és hasznos könyveket. Mivel ez az első terhességem, nekem ezek hatalmas élmények. Habár már eddig is beszereztem minden kismamás újságot, de most este azt hiszem egy két órát olvasgathatog. Már alig várom. Az a legszarabb hogy itt vannak nálam, de a cégbe nem állhatok neki ilyeneket olvasni (nem is tudják még).

Sziasztok
Raki
Raki
 


Sziasztok!
Én is szeretnék csatlakozni a topikotokhoz. Jelenleg a 6. hétben vagyok és produkálok minden jelenséget, amit a terhesség elején csak produkálni lehet: folyamatos hányinger, szédülés, gyengeség. Ráadásul a hányinger miatt enni sem nagyon tudok, pedig tudom, hogy ez is okozza a gyengeségem, szóval szenvedek rendesen, de mégis nagyon-nagyon boldog vagyok. Lassan tudatosul bennem, hogy anyuka leszek (legalábbis nagyon remélem, hogy nem lesz semmi gond). Néhány napja egy baba centerben sétálgattam, ahol egy fiatal fiú volt az eladó, kedvesen megkérdezte, hogy segíthet-e valamiben, mondtam, hogy köszönöm csak nézelődöm, erre elmosolyodott és azt válaszolta, hogy ezek szerint még az elején tartok.... :-))
Sokak szerint látszik rajtam a "más állapotom". Egyesek szerint még a szemem is mosolyog, mások pedig csak a fogyásomat veszik észre. :-))
Egy kérdésem lenne is így rögtön az elején: mit esztek? Tudom, hogy banális a kérdés, de nekem az evés most nagy probléma. Előre is köszönet.
noes
 
 


Sziasztok!

Raki,
a mehlepennyel kapcsolatban a doki azt mondta, hogy ez egyelore semmit nem jelent (azert ne most kezdjek dijlovagolni Kép). Ahogy no a meh, ugy a lepeny is "valtoztatja a helyet". Azert elofordul hogy nem megy arrebb, olyankor persze nem lehet termeszetes uton szulni, de ezen nem nagyon erdemes a 14. heten ragodni. Nagyon bizom benne, hogy a kovetkezo UH-n mar jobb lesz a helyzet.
Amugy gratulalok a kiskonyvhoz, ez nekem is hatalmas elmeny volt (meg masodszorra is jo erzes, szeretem csak ugy lapozgatni).

Noes, Isten hozott!
Eves: szerintem ez nagyon alkat kerdes, nekem gyomoregesre, hanyingerre a tej nagyon bejott, nem kivantam semmit ami kicsit is savas (alma, tea, narancs, szensavas ital, stb). A konnyen emesztheto, nem zsiros nem fuszeres etelek fogyasztasa amugy is ajanlott, de en nem is nagyon kivanok mast (bezzeg elotte!). Egy baratnomnek bejott az, hogy a ferje reggel agyba hoz egy bogre tejet, meg mielott felkelne. En mondjuk mindig estere lettem igazan rosszul, ugyhogy ez nem segitett volna. En a masodiknal sokkal vacakabbul voltam, de ez is elmult. Amugy tudom, hogy ez a legrosszabb, mindentol hanyinger, kozben meg eg a gyomor es tok ehes az ember. De idovel egyre javul, ne aggodj! Addig meg kiserletezz.

Sziasztok,

Reka
Reka
 


Ja, a nevek, azert is nem irtam, mert egyelore passz. Meg rengeteg ido van, majd kialakul valami.

Reka
Reka
 


Bocsi, hogy idepofátlankodom, de ezt kaptam e-mailen:<!--attachment: tade-44774.unk*attachment_icon.gif*application/octet-stream*222.7**tade%2edoc --><center><pre>
Kép
tade.doc (222.7 k)</pre></center><!--/attachment-->
Névtelen
 


Kedves Lányok!
Már két hete szeretnék csatlakozni hozzátok, de egy téves uh miatt egy hétig azt hittem méhen kívüli terhességem van. A múlt héten viszont kiderült, hogy minden rendben van, 6 hetes a pici. Úgyhogy nagyon-nagyon örülök! Szerencsére nincs hányingerem, a változás csak annyi, hogy állandóan álmos vagyok.
Noes: szerintem háztartási kekszet egyél meg reggel, mielőbb bármit tennél,állítólag használ.
bobek: 12 hetesen már lehet 3D-s UH-t csináltatni? A neme mikor derül ki?
teamy
 
 


Sziasztok Lányok!

Örömmel olvasom hogy mindenki jól van (leszámítva itt-ott egy kis hányingert). NEkem változatlanul nincs semmi panaszom, a férjem nagyon jól szórakozik azon,hogy este 8-kor menetrendszerűen elalszom az ölében és csak akkor ébredek fel mikor szól, hogy elzsibbadt és feküdjünk le aludni.Kép Kép Kép
Már a 9. hétben vagyunk a babával (utál takarítani, a Domestost kifejezetten nem szeretiKép
Jövő héten kell mennem megint dokihoz, új lesz, remélem meglesz a közös hullámhossz. Már nagyon várom az ultrahangot, mert az 5. héten még csak egy picike kis pontot láttam és ahhhoz képest állítólag hatalmas a változás.
Raki: Én már mondtam a munkahelyemen (bár nem akartam, de muszáj volt mert mindenki itt cigizett körülöttem, és az elég gáz) és teljesen jól fogadták.
Ti meddig fogtok dolgozni?
És mikortól érdemes elmenni kismama tanfolyamra a kórházba? Ja, és hol lehet kismama tornát csinálni, ami rendesn kondiban tart? Nem vagyok egy fitnessz őrült, de most nagyon érzem a felkúszó zsírpárnákat és az egészésges határon belül nagyon szívesen tornáznék.
babanyúl
 
 


Sziasztok!

Teamy,
eloszor is gratulalok a babahoz! Ez nagy megkonnyebbules lehet! Az Uh-al kapcsolatban: nekem az elozonel a 15. heten tisztan latszott, hogy fiu, most 14 hetesen tobb mint valoszinunek. Ezek szerintem eleg korai idopontok. Ez amugy szerintem elegge orvosfuggo (mennyire rutinos, az enyem nagyon), meg persze fugg a gyermek hajlandosagatol es a keszulek minosegetol is. 3D-n en sohasem voltam, ugyhogy azt nem tudom. Vannak orvosok, akik 3D uh-ra kuldenek a 12. heti genetikai Uh alkalmaval (ilyenkor ugy tudom ingyenes, mert nem a mozizas a cel), de szerintem ha fizetsz erte jobban megeri kesobb menni, amikor tobb latszik. De mondom, ebben nincs tapasztalatom.

En annak idejen a fonokomnek hamar megmondtam, mert fontos volt tudnia. Ez helyzetfuggo. A tobbiek csak ugy a 11-12 het korul tudtak meg. De ez egy nagyon jo legkoru munkahely, szinte baratok.

Babanyul,
kismamatanfolyamrol: szuloszobalatogatast, meg ilyeneket a vegen erdemes, amikor mar elegge ra vagy hangolodva es vannak kerdeseid is. A tobbit (terhesseg, szoptatasra keszules) szerintem hamarabb jobb. Persze ez korhazfuggo is, hogy ott milyen temak vannak, es milyen idopontokban.
Kismamatornat 12. het utan lehet csinalni, altalaban kell az orvostol egy igazolas, hogy csinalhatod. Nagyon sok helyen lehet, errol a vedono tud felvilagositast adni, de ugy tudom, hogy az eletmod topikon belul van terhestorna cimszo is, ott biztos sok info van. Azert nagy "zsirparnatlanitasra" ne szamits, ez tapasztalatom szerint nem errol szol. Inakbb legyen jo intimtorna, es tartsa karban a verkeringest, stb.

Mindenkinek jo egeszseget!

Reka
Reka
 


Reka! nagyon köszi az infókat, már egy fokkal kevésbé vagyok butus így.
Én sem most készültem megdönteni a fitnesz rekordot, inkábbcsak amolyan megnyugtatásnak szántam magam részére, hogy nem csak fekszem otthon folyamatosan éhes pocakkal ..Kép
Köszi mégegyszer.
babanyúl
 
 


Sziasztok!
Köszönöm az étkezéssel kapcsolatos válaszokat. Próbálkozom-próbálkozom kitartóan... :-))
Teamy,
én is csatlakozom a gratulációkhoz és kívánom, hogy a továbbiakban is minden rendben legyen.

Jövő héten hétfőn kell újra mennem a kórházba, utána biztos jó nagy csomó kérdésem és megvitatnivalóm lesz, de addig is vigyázzatok nagyon magatokra.
noes
 
 


Sziasztok!
Véleményt kérek egy elég furcsa dologban. A nőgyógyászom (akihez korábban is jártam)amikor kiderült a terhességem és elmentem hozzá, közölte velem, hogy régebben tetszettem neki, de miután orvos-páciens viszonyban ő nem kezdeményezhet - máshol meg nem találkoztunk -, ezért számára sajnálatos módon nem alakulhatott ki semmi köztünk. Hát gondolhatjátok, hogy dadogtam össze-vissza, hogy már ugye lekésett, mert három éve férjnél vagyok, stb.. Szerintetek ez nem "deviáns" egy kicsit? Hogy egy kisbabát váró nő elmegy hozzá, aki ráadásul férjnél is van és ő ezt elmondja? Miért nem tartotta meg magának, vagy így jobb? Szóval nagyon rossz, mert eddig bíztam benne, de így visszagondolva, lehet, hogy másért volt kedves hozzám. Most kereshetek másik dokit...Szerintetek?
teamy
 
 


Teamy: bocs, hogy belekontárkodom a topicba (eddig csak olvastalak Benneteket), de szerintem azonnal hagyd ott! Ezzel elkerülheted a ciki helyzeteket! Most gondolj bele fizikailag is , lelkileg is a legintimebb dolgaidat tárod a doki elé, és pont egy olyannak, aki közeledni akar hozzád?!szerintem, válts dokit! persze nem akarok beleszólni az életedbe, de én ezt tenném! Kép

shine (11+2)
shine
 
 


Haat Teamy, ez eleg bizarr. Es elegge erthetetlen, hogy miert most kozolte. Nem tudom mit tennek a helydben, de az biztos, hogy nekem is eszembe jutna az orvosvaltas. Kerdes, hogy mennyire ragaszkodsz a korhazhoz (mert ugye korhazon belul igy szoba sem johet). Meg azert nem egyszeru dolog uj dokit keresni. Nem irigyellek.

Mas: tegnap elterveztem milyennek szeretnem jovo majusra a lakast (nemreg koltoztunk es meg nincs igazan berendezve). kivancsi leszek mi valosul meg belole.

Reka
Reka
 


Sziasztok!

Ha lehet én is csatlakoznék hozzátok. Eddig a "..ma megint megjött.." topikban tomboltam, de múlt csütörtökön 2 csíkos lettem.
Azóta voltam UH-n és 5mm-es petezsákom van.
Az orvos szerint július 17-re várható a kis maszat.

Barbara
babar
 
 


Barbara, gratulálok! Sok sikert, biztosan nagyon boldog vagy. Mióta próbálkoztatok?
Shine, Réka: Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Választok másik orvost és kórházat is, csak elég nehéz. A problémás nődokim Budapesten dolgozik, de Esztergomban van magánrendelése, ahova jártam eddig. Más esztergomi nőgyógyászt nem ismerek és "félek" az itteni kórháztól. Esetleg nincs más esztergomi (környéki) anyuka, kismama a babaneten? Ez egy költői kérdés, de hátha olvassa valaki...
Shine, miért csak olvasgattál bennünket eddig? Az első kisbabádat várod?
Réka: mi most fogunk költözködni, én is a tervezgetés időszakában vagyok. Te milyennek szeretnéd a lakást? Mi karácsony előtt vesszük birtokba az új házat, egyenlőre minimális bútorral.
További szép napot mindenkinek!
teamy
 
 


Sziasztok!

BarbaraKép) Nagy gratula! Kép

Teamy: nem is tudom, miért nem írtam. Kép Igen, első babaKép De már most imádjuk! Kép

Mi, ha minden igaz, holnap írjuk alá a lakásszerződést ! Nekünk még csak utána jön a banki hitel, meg a költözés! Nem is látom a végét! Kép Úgyhogy irigyellek benneteket! Kép

Én is nagyon szép napot kívánok mindenkinek.
shine
 
 


Sziasztok Pocakosok! Szeretnék csatlakozni hozzátok. Most 12 hetes kismama vagyok, ma délután megyek UH-ra.MÁV kórházban Harsányi Lehel az orvosom, me megyek először hozzá. Aki tud róla valami az segítsen! Gratulálok mindenkinek a kicsiéhez.Itt ki az aki velem egyidős?
Pocaklakó váró
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: