Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Livi, nem tudom milyen magas vagy, én 174 cm és a fiam 4300 grammal született. Háromnegyed óra alatt és bár nagy volt a repedés a gyorsasága miatt, de nem volt gázos a szülés. A gátseb meg hipp-hopp begyógyult. Ne aggódj. Arról nem is beszélve, hogy összevissza mérnek.

Játszóra én is mindig ráírom a nevünket, mielőtt eljövünk kiválogatom. De ha valamelyik lurkó még játszani szeretne vele, akkor legközelebb visszahozzák. A homokozójátékok már filléres dolgok, nem ügy ha elveszik egy-egy kanál, vödör. Az ovis korúaktól azért én is elvárok egy szabad?elvihetem? kérdést.

Mágnes!
Hol voltatok lovagolni? A lányom megőrül a pacikért. Hogy viseled a pocakosságot?
Tegnap mi is akcióztunk, elvileg jó napon is, remélem lesz foganatja. :D :oops:

Rena! Én a szobanövényeket akkor locsolom meg, mikor a felső fél centi föld kiszáradt. Ja, és tápot sosem adok, mert csak leterheli a virágot. Inkább tavasszal két-három évente átültetem. Nekem ez bejött. Még a fényviszonyok nem mindegy, melyik kerül déli, északi ablakba vagy közelébe. Melyik fürdőszobába, vagy sötét helyre. Kb ennyi.

Kép
jpne
 
 


Sziasztok!
Livi:
Hát már tényleg finisben vagy :) Dalmi mennyivel született?

jpne:
Úgy pacigoltunk, hogy Apának céges családi napja volt,és ott lehetett lovagolni, meg még rengeteg gyereknek való játék volt. Anna imádta :)

Pocakosság egész érdekes, mert Annával vánszorgott az idő, most pedig nagyon gyorsan telik... Fura, hogy nem görcsölök, tudok hajolgatni, igaz émelygek, meg kívánós vagyok, ezek Annámmal nemvoltak.. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mági,
nagyon tündibündik a képek!!! Anna rögtön élvezte a lovaglás? Dalmi az elején kissé be volt tojva :)
Érdekes amit irsz, nekem is nagyonnagyon különböző a két terhesség!!! NEm tudom, hogy a különböző nemek miatt vagy amúgy is ennyire más lett volna. Bendibébi pl előszeretettel ugrál a hólyagomon mostanában én meg csillagokat látok...Dalmi nem kinzott ennyire.Jaaa és tényleg repülnek a hetek....
Dalmi 3640 volt és 57 cm. De túlhordtam 5 napot. Hát pöcsi vszinű nagyobb lesz.

Jpne,
én is egész pontosan 174 cm vagyok :lol: Akkor csak kicsit aggódom :wink: Egyébként jut eszembe egy ismerősöm 5 kilós babát szült 1 óra altt gátvédelemmel... :shock: :shock: Igaz 3.gyerek volt, de akkor is...

Nika,
annyira nem aggódom :wink: és tudom, sokszor naagyon félremérnek ezek a gépek dokik... Szép nagy súllyal született Gege!! Amúgy iyg a gyerekkori képet megnézve tényleg tiszte Te vagy!!!! EGyazegyben... :shock:

winnie,
5 napos túlhordás volt, de aztán magátol gond nélkül beindult a csaj. És Dalminál is végig zárva voltam. Mikor utaztok? PErsze megy majd az sms :wink:
Jajj és a kabitok... :oops: megbeszélünk vmit a hétre, jó?

Rena,
én is ilyen frankón szoktam kinyirni szegény növényeinket... :oops: ezért inkább apának átadtam astafétát....
Baszalikomot meg megkérdezem. Mindjárt indulunk.

Alexa,
Martinkára akkor figyelj mert egszer csak majt azt veszed észre, hogy a kis kedvenc bogarait begyüjti a lakásba :wink:


Kernico,
hát ha winnieék épp nem lesznek mikor szülök, csak te kell hozd ide a hirt :lol: Mégis lesz egy kis indok a nemtanulásra :wink: :lol:


Köszi a játszis hszeket, ezek szerint azért változó hol mi a a "szabály"... Nekem azért szimpibb a mindenki játszhat mindennel megoldás.

D.e. voltunk a margitszigeten, nagyon szupi volt, szerencsére a tömeg sem volt óriási, élvezte csajszi nagyon. Ja és kapott Shrek figurát meg Thomasos párnát. Ezeket szereti nézni....(marha csajos dolgok, mi...? :oops: )
Ki mit csinál.csinált ma?
Vendég
 

 
 

Alexa: de jó, hogy írtál! :) Képet is rakjál Martinról, mert már ezer éve nem láttunk!

Livi: na akkor, tényleg van még idő. Amúgy a férjem unokatesója a héten szülte a második babót és azt mondta, hogy a második szülés tényleg sokkal könnyebb, mint az első. Viszont készülj, hogy a méhösszehúzódás utána meg sokkal fájdalmasabb lesz! Ő is hasonlóan van, mint ti, hogy az első bébi hasonló korú a mieinkhez és most a 2. HÁt őszinte leszek, nem irigyellek titeket, annyira pici a korkülönbség. Mondjuk Dalmi nagyon kis önállónak tűnt nekem, az uncsitesó elsője fiatalabb TÜncinek másfél hónappal és még nem jár egyedül. Szóval azért neki nem lesz annyira egyszerű.
Nálunk Tünci még mindig náthás és köhécsel. :roll: Szóval nagy progit nem terveztem. Akartam vele fagyizni menni, de nincs olyan jó idő. Majd ha melegebb lesz, meglesz az első fagyizás. :D Viszont ma kapott először cseresznyét és ízlett neki.

Kép
Kép
tinu
 
 


A cserilány:
Kép

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Mági! Sztem pasi van a pociban. Állítólag velük gyakoribb az émelygés, hányinger. Nekem sem volt semmi jelem Petránál, néhány szédelgést kivéve, remélem a következőnél sem lesz, akkor még gyaníthanám azt is, hogy csajszi a második. Amúgy ha jól emlékszem te is azt írtad anno, hogy kislánynak jobban örülnél. Most hogy állsz ezzel? Gondolom mindegy, csak egészséges legyen, de mégis..
Anna képek csuda jók! Pacikásat megmutiztam Petrának aki bőszen csettingetett a nyelvével. :)

Livi! Nekem 3150-re mérték Petrát a 36.héten. Aztán 3320 volt a 42. héten, mikor kivették belőlem. Szóval tényleg simán félremérhetik. Várom a bazsalikomos tanácsokat! :wink:

Alexa! Nagyon jó, hogy jöttél! Látod, van itt élet mostmár, öröm jönni! :wink: Bogarak Petrának is tetszenek, de egy óvatlan pillanat és megfogja, vagy a homokozólapáttal élve eltemeti. :oops: Aztán bezzeg kereste... :roll: Képek nagyfiúról jöhetnek tényleg!

Ági! Drukk drukk akkor nektek is! :D

Tinu! Ez a cseresznyés kép nagyon bájos-csajos-édes! Ilyet én is csinálok! 8) :)

No. Mi tegnap voltunk egy picit egy játszóházas gyereknapon, ültünk városnéző kisvonaton. Az én lányom továbbra is sósseggű tyúk, nem tud egyhelyben ülni. Hol ült, hol állt, hol guggolt, felmászott,lemászott.. Aztán ma meg átszaladtunk Mindszentre, odaadták dédiék a gyereknapi ajit, megkajáltunk, Petra aludt, vissza Szentes. Itt a mamáéknál volt gyereknap, együtt játszott a 4 unoka. Kapott Petra fűnyírót, hát az a favorit most! Kapott még polót, könyvet, hangszerkészletet, buborékfújót, pénzt, tőlünk meg jön a minikonyhája. El van látva megint fél évre játékkal hál Istennek...

Na jócakát!

omr
 
 


Sziasztok!

Mindkét nap vendégeink voltak,úgyhogy mi sem unatkoztunk!!

Livi!
Martinka is kapott Thomasos párnát!! :D Elvileg este világít!Tényleg,meg sem néztem!Na,majd holnap.
Nálunk 6 napos túlhordás volt,pedig a 26.héttől nyitva volt a méhszájam!Rettegtünk a koraszüléstől,aztán meg azt hittük,sosem akar kibújni! :)

Tinu!Nagyon tetszik ez a cseresznyés kép! :) Nekem a nagypapám tette mindíg így a fülemre,aztán úgy járkáltam fél napig! :D

Nika,látom a vonalzódat,hogy nem sikerült ez a hónap.Jól látom?Sajnálom!! :-( Na,majd a következő!! :wink:

Majd hozok képeket...
Vendég
 


Ja,még eszembe jutott,hogy be akartuk adatni a kullancs elleni oltást Martinkának,de azt mondta a védőnő,hogy 2 éves kor alatt nem szeretik beadni,úgyhogy jövő februárban kapja csak az elsőt.Minden nap jól átnézzük a kis testét,és reménykedünk,hogy nem találunk egy kullancsot sem!! :roll:
Vendég
 


De nagy a pocakom!!
Kép Kavicsgyűjtés
Kép TV-t nézek
Kép
Vendég
 


Jó éjt mindenkinek!
Vendég
 


Alexa: milyen nagy lett Martinka is! :o A pocinézős kép annyira ari! :)

Ja, és Noémi is eltűnt teljesen... :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Rena,
na szóval a bazsalikom: :lol: A lényeg, hogy egynyári a cucc, ezért ha az a gondod, hogy ősszel megmurdel akkor ne csodálkozz 8) , nem te vagy az ügyetlen :wink: Egyébbként csak annyit mondott a csaj, hogy az egész nap tűző napot nem szereti, legyen félárnyékos helyen, legyen viz elég neki. Ja és a virágait érdemes levágni mert azok megváltoztatják a bazsalikom izét. Hát ennyit tudtam meg...
Hú babakonyha miatt irigykedem, nekünk is kéne beszerezni...Mennyibe került és milyen?

alexa,
kullancs: én is agyaltam rajta, de azt hallottam, hogy eleve csak ősszel szabad beadatni, mert ha oltás után egy kis időn belül megcsipi egy, akkor súlyosabb lehet a dolog. Ja meg valami olyat hallottam a tvben, hogy elfogyott a vakcina???
Thomasos párni: :lol: Ezek szerint MArtinka is szereti :wink: Na megnézem, lehet miénk is világit. A képek meg nagyon cuki, nekem a pocis a kedvencem!!!
Te is túlhordtál...brrr gondolom az volt a leghosszabb 6 nap az életedben... Én legalábbi igy éreztem Dalminál

Tinu,
csericsajodat megzabálom cseresznyéstől!!!! Olyan tündér!!
Hú hát kistesó egy még nem járó baba mellett nagyon kemény lehet... :shock: Majd mesélj hogy birják!! Tényleg elég önálló Dalmi (néha túlságosan is... :shock: ) NEm mondom, hogy nem vagyok besz..rva az első időktől, de azt se hiszem, hogy egy nagyobb tesó mellett sokkal könnyebb. NAgyobb már hisztisebb, akaratosabb,megszokta az egyeduralmat. Szal egyik sem egyszerűű

ŐZI is nagyon eltűnt ezer éve... :? MÉG kik az eltünők?????

Lányom nagyizik nekem meg takaritanom kellene, meg végre összerakni a kórházi csomit... :oops: szoval most megyek.
Amúgy tökjó, hogy éleget a topik. Reélem ha majd igazoltan leszek távol, akkor is igy lesz....különben irgumburgum
Vendég
 


Rena:
Hát érdekes , mert amennyire lányt szerettem volna másodjára is, az elejétől fogva biztos vagyok benne, hogy pöcsös lesz. El sem tudok képzelni kislányt, és kétségbe vagyok esve, hogy Apának egy fiúnév sem tetszik :) Annával ugyanez volt, csak fordítva... :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


SZiasztok!

Livi, szombaton indulunk.
ja, megpróbálhatunk vmit a hétre, bár sűrűsödik a program, meg az intéznivaló... :)

Tinu, Réka is tegnap evett először cserit, neki is csináltam fülit, nem hatotta meg :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


csajok én Gegével mikor terhes voltam azt mondták a pocimra hogy tuti lány lesz de nem így lett semmi rosszullét nem volt szinte csak émelyegtem de nem volt gáz:):):):)

Martinka nagyon édes :)

Igen megjött ez a hónap nem a mienk volt de nem aggódom majd ha akar jön a tesó :):):)

Őzi egy másik topikban írt babát vár ismét :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok csajok!

Na visszajottunk a nyaralasbol, nagyon-nagyon jol ereztuk magunkat. Kiscsaj sokkal jobban viselkedett mint gondoltam volna, vizbol ki se lehetett ot hozni :D :D Repulon odafele kicsit nyugibb volt, visszafele mellettem tudott ulni, amit nagyon elvezett.Lily is olyan sajtkukac mint Petra, nem tud megulni a feneken egy percre se ha az olembe van.Gyonyoru volt a szalloda, a tenger meg ugy minden, haza se akartam jonni. Na de ki akar nyaralasbol hazamenni?????Rakok majd fel kepeket.

Livi
En mar nagyon izgulok erted.Nekem Lily 3 hettel hamarabb jott es igy volt 3380g. Mekkora lett volna ha meg bentmarad?

Ozi is babat var? Nagy-nagy gratula neki is. Remelem ide is visszatalal azert.

Mi kovetkezo honapba nekiallunk a babaprojektnek, remelem sikerul most is egybol :wink:

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziszka: nagyon jók a képek! Biztos szuper volt az utatok!

Szilvi: kitartás nemsokára itt a baba! Olyan irigy vagyok! Már én is úgy szeretnék egy babát, lehetőleg egy húgicát Bazsinak! :)

Annyi mindenre akartam reagálni,de elfelejtettem! :D :D :D

Mi várjuk, hogy kijöjjön rajtun0k a bárányhimlő, már van egy pötty! Bazsi is segít írni! Megyünk homokozni!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Sziasztok!

Sziszka!De jó lehetett a nyaralás!!Irígy-irígy!! :D Jók a képek!!Nagyon édi Lily a kis fürdőruhájában! :D

Húúú,ti hogy bírjátok ezt a meleget??Martinkán alig van ruha,mégis izzad ezerrel,én meg itatom ahogy csak bírom!!Olyan játszótérre mentünk,ahol jó nagy fák vannak,meg füves,de ott meg a kullancsoktól félek. :?

FAlexa,bárányhimlő??Kitől kaphatta el??

Csajok,nálatok hogy alakul a napi menü??Mikor mit esznek a gyerkőcök és mennyit?Félek,hogy Martinka nem eszik sokat,nem is egy vasgyúró!Mondjuk mi is vékonyak vagyunk,de azért kíváncsi lennék rá!!Előre is köszi!
Vendég
 


Sziszka!
Komolyan mondom, tündéri a lányod. Látszik, hogy nagyon élvezte. Az éjszakával nem volt gond, hogy idegen helyen aludt nem az ágyacskájában?

Nekünk is melegünk volt ma. A kertünk szerencsére árnyékos, csak egy nagy napos rész van, ahova a pancsit szoktuk állítani. Ki hogy áll a sapkával? Petike állandóan ledobja. Hétvégén három napra megyünk pecázni sátorral a Velencei-tóhoz és már most aggódom, hogy napszúrást kap. Van ötletetek?

Petike újabban elég jól eszik. Reggel szopival indítunk. Reggelire egy-két falatot kér, de csak azért mert már szaladna ki az udvarra homokozni. :) Tízóraira is egy-két harapás, általában péksütiből. Két óra alvás, majd bőségesen ebédel. Ez kb egy felnőtt maroknyi kaját jelent. Vacsizni 5 körül szoktunk, akkor megint kb annyit eszik mint délben. 7 körül nasizik majd 8 körül szopi. Ó, a 11 körüli alvás előtt is szopizik. Elég sokat szokott kortyolni, az is telíti a pocakot.

Van még valaki aki szoptat? Mert akkor kérdezek. :oops:

Kép
jpne
 
 


Sziasztok!

Hú, nagyon sokat írtatok, amióta nem nézem be! Apának segítettem a főiskolai tananyagait összekeresni, kinyomtatni stb. Úgyhogy nem volt időm jönni, sajnos! Most meg fél órát olvastam vissza...

sziszka: a tengerparti képeket nézve elkapott az irigység. Mi is megyünk augusztus végén, de az még messze van! Remélem, Szonja is jól fogja viselni a környezet vÁltozást!

Minden "prücsök" aranyos a képeken!

alexxa: nálunk még csak ma volt nagyon meleg, de kibírható volt. Szonja nem az az izzadós típus és én is szeretem a meleget! Szerencsére a lakás még nem melegedett át nagyon (24 fok van), így még nem szenvedtünk a melegtől. De gondolom pár ilyen nap, és mi is izzadunk..

Vettünk ma medencét Szonjának, délután abban pancsolt! Kép Kép

Nem tudom, ki hol lakik, de akinek van udvara, tervez nyárra otthoni pancsolást? Szerintem ez tök jó program a gyerkőcnek! Ja, meg csináltunk homokozót is, úgyhogy most már egyre több játszási leetőség va az udvaron is!

alexaa: Szonja nagyon rossz evő, és éppen ma mérte a dokinéni, 9150 g és 80 cm. De azt mondta a dokinéni, hogy nincs gond, mert a maga ütemében fejlődik és ez a lényeg. 3 hónap alatt 450 g-ot hízott.
Nálunk a napi menü:
reggeli: 230 ml tápszer
ebéd: egy bébiételnyi főtt kaja (nem mindig eszi meg)
uzsonna: egy kis gyümölcs, joghurt, keksz keveréke (ez kb. fél adagnyi)
vacsi: pár falat valami ( ez változó, van, hogy az ebéd, vagy uzsi maradéka, van, hogy kifli, kenyér felvágott)

Mostanában nagyon rászokott arra, hogy kér a mi kajánkból, akkor is ha neki nincs evésidő, de csak pár falatot eszik, aztán játszik a kajával.
Körkérdés: ez hogy van nálatok? szigorú evésidő van? vagy evések között kaphat valamit a gyerkőc? A tiétekből eszik, ha máskor esztek, mint ő?

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Még azt akartam írni, hogy lehet, hogy többet enne, ha nem engedném "nasizni" meg evések között csipegetni, de akkor egész nap hallgathatnám a hisztijét, ha nem adnék neki... Anyukám szerint, majd leszokik erről, csak ilyen időszaka van. Egyébként lehet, mert azelőtt nem volt ilyen...

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Jpne: én még szoptatok habár már csak altatáshoz meg éjszaka namármost pár napja már éjszaka nem kel fel :):)

Csilla pont ugyanilyen medencét kapott Gege gyerekapra a sógornőméktől :):):):):):)mi majd az erkélyre teszzük ki tavaly még a kikádban pancsizott napközben az erkélyen de idén van m,edencénk :):):):)
Nálunk szigorú evésidő nincs de mi igy eszünk:

reggeli :fél szelet kenyér felvágottal néha van hogy paradicsom,vayg éppen ma főtt tojás . rájöttem hogy úőjjabban megeszi a kenyeret ha egybe adom a szájába hogy harapjon belőle ez nagyon tettszik így megeszik egy fél szeletet belőle de ez saját készítésű kenyér nem bolti:):)kb 8-9 között van

ebéd: rendszeresen azt eszi már amit mi kivétel ha valami fűszeresebbet csinálok akkor külön főzök neki de ilyen ritkán van inkább fűszermentesebben főzök hogy ő is ehesse.alvás után ez változó mert van hogy 13-kor de volt már hogy kettőkor.

Vacsi: szintén amit reggelizik ez kb 5-6 körül van

és lefekvéskor csinálok 250 ml tápot ebbe alszik be de nem mindig issza meg az egészet. és mostanában nem nagyon kel éjszaka úgy látszik belejön az éjszaka átalvásába persze kint van már neki a 4 fog amit mostanában növesztett így most már 12 foggal rendelkezünk :):):):):)

Nálunk nasi úgymond inkább ropi szokott lenni :):): inni meg annyit iszik amennyit ő akar a kis ivópohara mindig elől van elérhető helyen csak nagyon ritkán mondom hogy igyon mert iszik magátóül hála istennek rendesen naponta többször töltöm újra a poharat ez 2 dl-es

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Szerintem ez most életkori sajátosság lehet, hogy megcsappan kicsit az étvágyuk. Anna nagyon jó evő, az is volt, de mennyiségileg most kevesebbet eszik, mint régebben.
Reggeli: (8 körül)
Általában fél-egy szelet kenyér körözöttel, májpástétommal, sonkával,sajtkrémmel, vagy bármivel. Ha melegszenya van, abból sokat bevág..
Tízórai: (11 körül)
1-2 alma, vagy banán
Ebéd:(2 körül)
Már nem mérem, kb. egy tányérnyi főzelék, vagy amit éppen főztem.
uzsi: (4 körül)
Útközben szoktunk, ilyenkor kifli, vagy pogácsa, itthon még egy kis alma, sárgadinnye, vagy valamilyen gyümi
Vacsi:
Tejbegríz, 240 ml, ezt cumisüvegből kapja, ha csak vacsit kap, nyugtalanul alszik, szerintem nem elég neki a szilárd vacsi...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ja nasi.. Ha van, akkor gyümölcsöt nasizik, de ez is uzsi idő körül szokott . Na meg olyankor nasizhat, ha valami extra újdonság van, amit éppen meg kell kóstolnia, vagy, ha vendégségben valamivel kínálják.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Köszi csajok!!!

Martinka is kb. ennyit eszik,akkor megnyugodtam!!!Azt hittem ez kevés,mert 15 hósan csak 9220gr. volt.Most nem tudom mennyi,júniusban lesz méreckedés.Úgy érzem,sosem érjük el a 10 kilót! :?

Ő így eszik:

Reggeli kb. fél szelet kenyér sonkával,vagy virslivel,sajttal,kenőmájassal.

Tízórai:gyümölcs

Ebéd:kb.220 gr. bébikaja vagy az én főztöm(de inkább ez utóbbi)

Uzsi:1 joghurt

Vacsi:olyan mint a reggeli,csak 1 szelet kenyérrel

Lefekvés előtt:200ml rizspép

Mági!Én is azért adom még a rizspépet,mert kevésnek tartottam csak a szilárd vacsit,és be is vágja simán!

Csilla!Nagyon jó ez a medence!!Látom élvezte a pancsolást Szonja!

Jpne!Én csak este szoptatok, nincs igazán már tejem,csak Martinka szopizna.Hagyom hogy cicizzen,biztos jó neki,meg igazából én is élvezem még ahogy összebújunk! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Jaj en ugy irigyellek titeket,hogy otthon jo ido van. Itt tiszta borongos, esik az eso. Ilyenkor kedvem sincs semmihez :( Reggel meg a futest is be kellett kapcsolni. Szomoru. Remelem lesz meg itt is jo ido.

Alexaa
Eloszor is Martinka nagyon edes a kepeken. :D :D
Kaja: Lily egyaltalan nem eszik sokat szerintem, mondjuk ahogy most olvastam a tobbieket akkor lehet hogy nem is annyira keves mint ahogy en gondoltam.
Reggelire altalaban csak sonkat eszik meg paradicsomot, ritkan megeszik egy fel kenyeret is. Aztan meg egy pohar kakao.
Kicsit kesobb szokott meg egy joghurtot vagy banant enni.
Ebed Egy kis tanyer valami. Ha olyat foztem amit o is szeret akkor az, ha nem akkor babykaja. 190-et altalaban nem eszi meg. A vegen mar mesekonyvet nezegetek vele, vagy enekelunk csak egyen.
Tizorai altalaban valami gyumolcs, vagy joghurt.
Vacsi megint csak egy kisebb tanyer tejbegriz, vagy amit mi eszunk.

Csilla
Nalunk is nagyon ment a nasizas regebben, de akkor tenyleg alig evett valamit amikor eljott az evesido. Igy most mar megprobalok egyre ritkabban adni neki. Ropi nalunk is nyero.

Jpne
Szerencsere csak az elso este aludt el nehezen, aztan mar minden este ugy aludt mint itthon, szoval nem volt gond az idegen kornyezet :D

Nekem is lenne egy kerdesem: Hogy alszanak a gyerkocok? Lily meg mindig 2x alszik. Reggel 1.5 ora meg du-an. Este altalaban 8.30-kor megy aludni, es alszik 8-ig. De par napja ejfel korul
felkel es legalabb 2 orat fent van. Szerintetek lehet sokat alszik napkozbe??Vagy lehet ,hogy a foga??

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Anna egyszer alszik, fél 1 körül teszem le és általában 2 órát durmol.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Martinka is 1x alszik,dél-fél 1-től,másfél órán keresztül.Most viszont lassan 2 és fél órája szunyókál!! :shock: :)
Vendég
 


Petike 11 és dél között alszik 2.5 órát.

Sziszka!
Szerintem a 24 órára nézve sok az alvása. Nem a napközbeni alvásra gondolok, mert Ő kétszer aludja meg a többiek egyszerijét. Na, ezt jól megaszontam! :lol:
Szerintem este fekteted le nagyon korán, ezért ébred éjfélkor kipihenten. Próbáld meg az esti fürdetést kitolni 7-re. Nálunk is ez volt a gond mint most nálatok. Minden nap negyed órával toltam a pancsit és igyekeztem játékkal éberen tartani, hogy ne sírjon a fáradságtól. Most 7kor pancsi és fél kilenc körül alszik el. Pancsi után apa játszik Vele, utána kell egy kis idő, míg lenyugszik. Meg apa is. :D
Most már vagy egy hónapja ráállt a menetrendre, nincs gond. Csak éjjel ne ébredne egyszer szopizni! :oops:

Kép
jpne
 
 


Gergő úgy 11 -től alszik és változó de 2-2,5 órát alszik egszer csak éjszaka meg pár napja hogy kibújtak a fogai már ismét átalusszaz éjszakát habár elég korán kel :):):) ma pl fél hatkor ha apa itthon akkor jó mert kiengedem a szobából apához én meg visszaalszom kicsikét de mikor dolgozik akkor nagyon fárdadt vagyok és mig alszik napközben én akkor szoktam főzni meg mindent megcsinálni mert vele együtt elég nehéz :)
mi fél nyolckor megyünk pancsizni és utána már ő megy a szobába aludni amit táppal történik ha nem elég akkor még egy kicsi cici is besegít :)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika: gyümit nem eszik a fiad? Vagy csak kimaradt?

Szonja a kenyérből akárhogy adom neki, csak pár falatot eszik. Főleg ha kap hozzá felvágottat, virslit. Akkor egyáltalán nem is eszi. Sokszor viszont kér kenyér végét, vagy héját és azt rágcsálja, vagy belezi ki, de közben jön-megy, játszik (tehát ez nem evéskor van, hanem napközben, mikor eszébe jut)

Egyébként nálunk a nasi nagy részét a kölesgolyó teszi ki, mostanában kanállal eszi a tányérból… Nagyon szereti. Még szokott babapiskótát kapni, vagy kenyeret (ahogy már írtam). Meg néha egy-két falat sütit, ha meglátja valakinél, abból kér, de nem eszik belőle sokat.

Nagyon rászokott, hogy odamegy a speizajtóhoz (iithon is meg anyuéknál is), és mondja, hogy mamma-mamma, vagy golyó vagy kenyér. És addig nem nyugszik, míg nem kap valamit. Lehet, hogy elrontottam, és biztos le lehetne róla szoktatni. Megpróbálom kicsit visszafogni, hogy kevesebbet csipegessen. De az az igazság, hogy azelőtt se evett többet, mikor még nem nagyon nasizott.

Alexaa: szerintem ne aggódj, Szonja is csak 9150 g most 15 hósan.

Alvás: Szonja este 8-kor fürdik, utána tápi és alvás. 9 körül alszik el, és alszik reggel 7-9 ig. Ez tök változó. De mostanában néha felébred éjjel, mert jönnek a szemfogai, és olyankor órákba telik, míg visszaalszik. Pedig nem játszom vele, még villanyt se kapcsolok, és próbál is visszaaludni, de nehezen megy neki. Pedig máskor (este, délután) hamar elalszik. Napközben egyszer alszik, ebéd után 2-3 órát.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Jó sok téma volt! :)

Sziszka: nagyon helyesek vagytok a képeken! Mi is jövő hónapban kezdjük a tesógyártást, úgyhogy lehet, hogy egyszerre fogunk majd szülni is. :wink:

Sapka: nálunk is leveszi Tünci, de én nem is erőltetem, nem megyünk napra. Ha igen, akkor mindig visszaadogatom neki, és van, mikor rajta marad egy ideig.

Meleg: nálunk igazán ma van meleg - a lakásban, kint nem voltunk még. Tegnap is fél 7-kor mentünk le sétálni és akkor már nagyon jó idő volt. Ma már nem adtam zokni Tüncire itthon, meg egy napozó van rajta. Összegumiztam a haját is, hogy ne melegítse. Annyira nem vészes a helyzet, tavaly sokkal rosszabb volt.

Evés: én nem vagyok valami szigorú anya. Tünci mindig kunyerál a mi kajánkból is. Én együtt eszek vele, és általában ugyanazt esszük. Az uram viszont máskor eszik, sajnos, nincs étkezőnk, nem is tudnánk együtt enni. És mást is, mert sokszor nem eszi meg azt, amit mi. Tünci tőle szokott kunyerálni és kap is. Már nem aggódom egyáltalán rajta, hogy mennyit eszik. Annyit, amennyit akar és kész. Ha éhes, többet, ha nem, nem. 1 éves kora óta nem igazán hízik, de így is 10 kiló felett van, úgyhogy nem parázom ezen.
Reggeli: Kellog's tejjel
Tízórai: gyümölcs
Ebéd: amit főzök, ha nem főzök, akkor üveges
Uzsonna és vacsi: tök változó, mikor hogy jön ki, mi van itthon stb.
Pl. virsli, tejbegríz, pogácsa, ma tejberizst csinálok, tegnap cseresznyés lepényt sütöttem.
Nasi is van, mikor mit lát meg. Babapiskóta, banán, csoki (ha van itthon véletlen), sajt. Hát kifejezi az akaratát a kisasszony. Gyakorlatilag egész nap eszik.

Alvás: Tünci is napi kettőt alszik még. Az a baj, viszonylag korán kel (régebben korábban kelt azért), ma 7 óra után valamivel, és ehhez képest kb. 3 órát bír ki ébren, utána elalszik. De nem alszik csak 1-másfél órát. Ezután nem bírja ki estig. Volt már olyan, hogy ébren tartottam, elaludt rögtön fürcsi után (fél 8 körül) és felébredt 10-kor, majd csak éjfélkor sikerült visszaaltatni. Nagy ritkán van, ha későn ébred, akkor sikerül a napi 1 alvás. AMúgy meg sajna a két alvás miatt elég későn fekszik, pl. tegnap csak fél 11-kor sikerült elaltatnom, mert délután 5-ig aludt. Ma is így lesz, ahogy nézem. :?

Kép
Kép
tinu
 
 


csilla : dehogynem az kimaradt :):):) megy minden mennyiségben csak annyira természetes azért nem írtam megkóstolta már az epret is de az nem tettszett neki :):):) almát bármennyit megtud enni :):):) meg a banán is bejön

Ez az egész nap evés nálunk is van néha többször keveset :) tudja mi a jó nem eszi tele magát :)
Ja és már képzeljétek elmúlt a mumus egyszer kétszer már vigyorogva fürdik és a fürőben nem sír megszokta már :):):)

gege már most alszik:):):) kicsit nyügös volt mert ma fél tizenegykor aludt és már hosszú volt az idő :):):)reggel kelhetek megint fél hatkor vele :)

nika70
Salgótarján
 
 


Heló cSajok!

dejósokat irtatok :D :D :lol: :lol:
és jósokmindenről :D

Sapó:
Dalmi is leszedi állandóan, ezért kb 2 hete vettem 3 db megkötőset...ezeket csak ritkán szedi le. amúgy úúúúútálom kötögetni őket... :oops:

Kaja,
reggel kb 2 dl tej. Aztán 9-10 körül gyümi. , vagy péksüti vagy szenya, de legtöbbször csak gyümi. Ebéd amit főzök, vagy üveges, d.u gyümi vagy valami laza kaja, vacsi kenyér, sajti felvágott ilyenek... De együtt ha én eszek akkor neki is kell ennie az tuti. Megértem én sem szeretek egyedül kajálni :P . Az időpontok meg néha változnak, ha d.e bazabizott akkor ebéd csak alvá után van.

Alvás:
egy jó ideje egyszer alszik csak d.u Kb 1kor dől ki. Esti fektetés elég szigorúan van, fél8tól fürcsi, 8-legkésöbbb fél9kor alvás van. Ebből nem engedek.Annyira meg is szokta, hogy ha mondjuk késő d.u bealszik a kocsiban, akkor is simán leteszem 8kor és durmol. :shock: (ezen én lepődtem meg a legjobban.. :lol: )Reggel 7-8 körül kel. Ja és éjjel már jó régen nem kel szerencsére .kopp kopp kopp....

Meleg:
húúúú basszus, még jó, hogy már csak kb 2 hétig vagyok pocakos...jajjj borzasztóó, nagyon nehezen viselem... Dalmi se szokta még meg, kimentünk3körül és hiába locsolgattam 15 perc után beakart menni.

Na most megyek mert apa éhes, de irok még
Vendég
 


N alaptető lettem :wink: :lol:
Na bedoptam a sütőbe a melegszenyákat... :wink:


Sziszka,
húúú te eket a tengerparti képek!!! ooooh baromi irigy vagyok :lol: Lányod meg nagyon édes, szép kislány!!!!!!!!!!
Amikor éjjel ébred és fent van, mit csinálsz ? CSak mert nálunk is volt 1-2szer hogy ilyennel próbálkozott, de én csak ott ültem mint egy kuka...Ő próbált vicces lenni, aztán jött a sirás, aztán megint viccesekedett, de nem reagáltam semmire. Azóta(pár hónapja volt ez asszem) nem volt ilyen.

hopcsi,
de jóóóók a fürcsis képek!!!! olyan hirtelen jött ez a nagy nyár, hogy nekem még eszembe se jutott a kinti fürcsi, de apát ráizzitom a babamedencére holnap :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Sziszka, nagyon jók a képek :)
merre is voltatok? :oops:

Alvás, hát erre nem panaszkodom, este 8-kor fürcsi, f9-h9 között alvás, ált f8-f9-ig, de tegnapelőtt pl f10-ig, tegnap 9-ig!!! élveztem :)
du f2 körültől változó min 1 óra, ma pl 2,5 óra, na ez azért max, az átlag 1,5-2 óra...
és tök jó, pár napja, főleg du Réka bekéredzkedik az ágyba aludni, beteszem, egy éneklés, kijövök és elalszik :)
éjjel néha ébred nekem is, tegnapelőtt is 5 körül ébredt, ébren volt valameddig, egyszer benéztem, de kijöttem, elvolt magában, elaludt...

Evés, hát mi sem vagyunk nagyevők, és 8,5 kg sincsen RÉka, de nem vékony...
Reggeli 1-1,5 dl tápi, utána ha jó napja van, eszik vmi kiflit, kül csak kölesgolyó...
Ebéd : ált eszik az enyémből, htá nem tudom mennyit...
Uzsi: 1 hámozott túró Rudi, és vmi gyümi, banánból kevés, de sbarackból megeszik 2-3 darabot, mandarinból is evett.
Vacsi: egy 190-es bébikaja, utána mág vmennyi kifli, kenyér, de inkább csak felvágott... párizsiból 3 szeletet benyom... olyankor semmi kenyér, Még az ubit szereti nagyon.
lefekvéskor eddig még 1,5 dl anyatej, holnap kapja az utolsó fagyitejet, utána tápi jön akkor is.

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Livi: pedig már úgy izgultam, hogy mi van! :wink:
Én is azt szoktam, ha valami miatt kín van, hogy bemegyek, leülök hozzá, de nem haverkodok. Valahol olvastam is, hogy nem is kell ilyenkor, mert akkor megszokja, hogy ha felkel, akkor mi megyünk is játszani vele, vagy valami hasonló. Nekem volt már olyan is, hogy lefeküdtem mellé a földre, és úgy csináltam, mintha aludnék (na jó, tényleg majdnem elaludtam) és ő is lefeküdt, de persze ez nem mindig jön be. :roll:

Sziszka: nagyon irigy vagyok! De jó lehetett kint? Hol voltatok? Ugyanezt a fürdőrucit néztünk mi is, de aztán kaptunk egy kisnadrágos kétrészest, bár csak az alját használtuk. De akkor is veszek neki ilyet! :wink:

Evés:
Reggeli: fél szelet kenyér felvágottal, sajttal, paradicsommal, néha lekvárral, ilyenek tejjel mostanában
Tízórai: joghurt vagy gyümi
Ebéd: amit főzök, nem nézem, mekkora adag, de szerintem egy üveges babakajának felel meg, már ha megeszi.
Uzsi: gyümi vagy joghurt (attól függ, mi volt a tízórai)
Vacsi: ami ebédre, vagy reggeliféle szendvics

Variálnám én, de nem eszi meg sem a műzlit, sokszor a virslit sem, sőt néha semmit sem! :roll:

Alvás: Dél-fél1 körül alszik kb. másfél-2 órát, aztán este fél8kor fürdés, és utánna 8-fél9kor nállunk is max. alvás van kb. 7-fél8ig. Olyan mint Dalmi, hogy ha elötte aludt, akkor is alszik este szerencsére.

Voltam megvédeni az szakdolgozatomat, sikerült is! Már csak az államvizsga maradt, de azt nem tudom, hogy lesz, mert semmi energiám így tanulni rá, majd meglátjuk, végül is ingyenes lesz kövi félévben is, ha most nem sikerül, nem stresszelem magam.
Aztán voltunk a Balcsin is, jó volt, bár nem sokat pihentem (na jó fürödtünk is, meg maszíroztattunk, ...) de Kiarát nagyon megviselte, hogy vasárnap óta nem látott, és annyira anyás volt, hogy ha fél pillanatra eltűntem, már sírt is, utánna meg úgy kapaszkodott belém. Meg tegnap este is csak úgy aludt el (fél11kor), hogy kapaszkodott belém! Annyira sajnáltam szegényt! Anyamentesség, aztán meg új környezet, jönne a szemfogai, iszonyú meleg, épp kezdte megszeretni ott, erre már jöttünk is haza! :roll:

Nem lett sok kép, de azért rakok fel kettőt:

Kép

Kép

Kép
kernico
 
 


Lányok!
Szerintem olyan jó,hogy így összegeztük az alvás és kajarendet. Csak jó, ha az embernek van viszonyítási alapja.
Én például szomorúan állapítottam meg, hogy Petike alszik a legkevesebbet. Ő reggel fél 7-kor már mindig ébren van. Egyébként akkor kel az egész család. Lányom suliba indul, apa befejezi az esti DVD-t. Néha azért jó lenne odabújni hozzá ilyenkor. Remélem azért eljön a mi időnk is.
A másik szégyenletes dolog ránk nézve, hogy vannak napok mikor egyáltalán nem kap gyümit (mi is nagyritkán eszünk), viszont sokat csokizunk, nasizunk. Persze a pici velünk együtt. A lányunk is így nőtt fel és csak egy lukas tejfoga volt. A háromszori fogmosás, fogselyem és legvégül a szájöblítő mindig kötelező. Ugye azért így nem gáz annyira a helyzet? :oops: Anyám mondja mindig, hogy ennyi csokitól nem is érti miért nem vagyunk 100 kilósak. :D
Tehát nem vagyunk egy mintaevők, de én nem csinálok semmiből sem nagy ügyet.
Petike akkor és ott eszik ahol akar, azt amit szeretne. Ezen szerintem semmi nem múlik, az életvitelét nagy korában bármikor megváltoztathatja. Azóta nem csinálok ügyet ilyenekből mióta látom, hogy már kezdi máshogy intézni a kaja dolgot. Úgy látom a húst teljesen elfogja hagyni. :?:
Aggódnivalóm kaja ügyben nincs a kicsinél sem. dec 20-án lépte túl a 12 kilót. Ehhez 84 cm társult akkor. Kövérnek viszont abszolut nem lehet mondani.
Most elárultam magunk, a hibáink. :oops:

Kép
jpne
 
 


Bocsi, a lányom kezdi elhagyni a húst nem a fiam! Valahogy kimaradt a neve! Jobb ha lefekszem... :P

Kernico!
Ügyes voltál, hogy sikerült a védés! Gratulálok! Milyen suliba jársz? Levelező tagozaton? Mi lesz belőled ha "nagy" leszel? Első vagy másoddiploma? Na jó, nem terhellek tovább.
Hogyhogy a lányod nem látott vasárnap óta? Úgy látom együtt voltatok a Balcsin. Valahogy nem értem vagy már ennyire este van?

Kép
jpne
 
 


Livi: holnap délelőtt tali lesz a Városligetben! Jöttök? :wink:

Jpne (Ági, ugye? :oops: ): nekem szimpatikus a lazaságod. :) Meggyőződésem nekem is, hogy nem azon múlik majd a gyerekem boldogsága, hogy mennyire aggódom túl a kajadolgokat. Persze, igyekszem azért, hogy változatosan egyen, de nem tiltom semmiféle nasitól, főleg, hogy mi felnőttek is esszük. Egy dolog fontos szerintem, hogy majd minél jobban rászokjon a testmozgásra. Engem is vitt az anyám pici koromtól mindenféle sportra. Na most nem látszik rajtam, mert jól eltunyultam, de remélem, sikerül majd rávennem magam, hogy majd együtt mozogjunk a gyerekkel, hogy lássa a mintát is és tényleg rendszeresen mozogjon majd mindig. Akkor mindegy is, hogy mennyi csokit zabál. Meg hogy ne dohányozzon. Én sem dohányzom, a férjem sem. Ezt is fontosnak tartom.
Én meg az alvást rontottam ám el. Mindig is felvettem este, ha felébredt és sírt. Mindig is altattam, hogy elaludjon. Így most az van, hogy nagyon ritka az átaludt éjszaka. Egyszer-kétszer ébred mindig. És nem alszik el egyedül, akármilyen fáradt is. Vagy csak úgy max., hogy az ölebem van, de nem csinálok semmit. De ez is rikta. Vagy esetleg, hogy ráhajtja a fejét a hasamra. De a saját ágyában még sose aludt el egyedül.

Kép
Kép
tinu
 
 


Helló!
Fú, hát csajok, ilyen még nem volt, hogy nem tudlak titeket követni! De nem baj, nem ám, cseppet sem baj!!! Csak így tovább!! :lol:
Amúgy voltam itt 2-3 napja véletlen (árajánlatot kellett írni, az egér meg önmagától :oops: ide kattintott a bnetre... 8) ) aztán amit akkor írtam elszállt mind... :twisted: Büntiből biztos, hogy nem a melóval foglalkoztam... :oops:

No.

Kaja:
Reggeli: 8 körül: 1 kenyér vagy 1 kifli valamivel felvágott, virsli, májkrém, szimpla margarin stb. ami nélkül viszont nincs meg, az a sajt. Apja lánya. Kockasajtot pl 4-nél hagyta abba, de már azért, mert elraktam másnapra a maradékot. Trappista az lemegy egy olyan szelet, amit kirántana az ember. (nálunk 1 hét=7-800 dkg sajt. :roll: ) Ja, ha sietünk akkor csinálok tejbedarát, vagy tejpépet kap.
Tízórai: nincs mostanság, mert még így is alig éhezik ki ebédre, ami már jó ideje tolódott alvás utánra.
Ebéd: tehát alvás után, kb fél 3: amit mi eszünk. mikor mi. mennyiségileg kb 1 merőkanál. Ezután kap gyümit, meg még délután is, vagy joghurtot, krémtúrót vagy egyéb nasit.
Uzsi: ha itthon vagyunk, akkor nincs, esetleg egy kis ropi, ha elmegyünk valahova, akkor tömik.
Vacsi: vagy a déli kajánk második fogása vagy levese (attól függ mit evett ebédre) vagy olyan, mint a reggeli. Utána még sorban áll apánál is, mikor ő vacsizik, meg megesznek 1 körtét együtt pl.

Alvás:
Reggel kelés változó. Ha telihold volt és éppen fogy, vagy hidegfront jön vagy esik az eső, akkor alszik kb 8-fél 9-is is. Ha mindez nincs, akkor képes fél 7-7kor kelni. Következtetés: Szeretem ha fogy a hold! :D
Napközben 1-szer alszik, fél 12-től 2,fél 3-ig. Ez is nyúlhat és rövidülhet még 1 órát is, ha olyanja van...
Este pedig fél 9-kor van fürdés és utána már alvás van, bár 3 napja nem akar aludni rögtön, úgy fél 10kor csapja fejbe álommanó.

Sapi:
Van, hogy leveszi, pl tegnap biciklizés közben (én meg visszafordultam,azt hitem elhagytuk, de közben meg fogta..) amúgy az udvaron, játék közben engedi,hogy rajta legyen. ha leveszi és mondom,hogy tegye vissza, akkor meg visszateszi, csak hát nem jól.

Ezt most elküldöm, mert félek már, hogy elszáll megint.

omr
 
 


És még közben Tinu is nyomja! :lol: Egy picit pszt... megpróbálok utolérni éppen... :lol:

De ha már, lazaság, akkor ehhez is hozzászólok.
Állítólag én egy laza anya vagyok. Nagynéném (a köpködős, ha emlékeztek még a sztorira), szóval ő azt terjeszti, most Mindszenten, hogy mennyire bírja, ahogy én nevelem a lányt. Nem is a saját lányát dícséri ám, akinek 1 évvel idősebb a gyereke Petránál. Ez jó. Egy fél éve meg voltam győződve, hogy majd csak a télapó hozza idén az első csokikát, hát azóta... lement pár darab turbórudika, csokis keksz, egyéb nyalánkság. De a fogorvosom is megmondta: ne tiltsam, csak ügyeljek rá, hogy a fogát mossam, öblítsen csoki után (vagy igyon rá vizet vagy egyen egy almát) meg este már ne egyen.
Meg tök igazad van Tinu, mozogjon még majd, sportoljon valamit. És ezzel meg totál egyet értek, hogy ne dohányozzon. De már látom előre, ahogy ugyanúgy lebukik előttem, mint én annak idején. Ó de seggberúgnám most magam, ha azt csinálnám, mint akkor. (Nezd meg,hat normalis vagy? - ahogy uri mondaná.. :lol: )

Voltunk ortopédián délelőtt. Kontroll, önálló járás után.. csak öt hónapot késtünk... :oops: minden oké. ha panasz van, akkor lúdtalptorna, de nincs erre utaló jel. rákérdeztem a pipellőre ha már ott vagyok, azt mondta a lényeg a saroktámasztás, meg a pánt.

Na ezt most megint elküldöm, aztán még írok.

omr
 
 


Tinu!
Ne aggódj, akkor ezt is beismerem:
Petikének a babaágyát 3 hónapos korában szétbontottuk. Soha nem aludt benne, csak a helyet foglalta. Mióta megszületett a következő a felállás: a mi nagyágyunkba átköltözött a lányunk a helyemre. Így jó is, mert éjjel nagyon dobálja magát, apa meg mindig takargatja, hogy ne fázzon meg. Én pedig a picivel a gyerekszobába mentem. Lecseréltük a szimpla ágyat egy emeletesre. Majd felül lesz a lányom helye, alul a kicsié. De addigis, az alsó részt vízszintesen berácsoztuk, hogy nehogy leessen Petikénk, egy kis rész van az egyik végén bebújni. Így nem a baba költözött a mi ágyunkba, hanem én az övébe. Mai napig együtt alszunk. Ha éjjel, bár inkább hajnalban ébred egyszer szopizni, ott vagyok egyből és összebújva pihizünk tovább. Ez az állapot idilli mindkettőnknek. Nekem nagyon jó, szeretem hallani a szuszogását és szeretem mikor odabújik, átölel. Neki pedig tuti jó, mert már két hónaposan azért vittem el a védőnőhöz, hogy nincs-e baj, mert sohasem sír. Inkább Ő faggatott, hogy mit csinálok Vele? :D
Kb egy hónapja hetente 3-4x átaludja az éjjelt, tehát már érik a dolog a maga természetes útján. Vannak napok mikor fáj a fejem vagy nem tudok elaludni(elég sokszor), ekkor felmegyek a felső ágyra és ha ébred akkor bebújok hozzá. Akár így is maradhatna, hogy felül alszom. Nyárra tervezem, hogy ha szopit kér utána is visszamegyek felülre, kétévesen pedig összeköltöztetem a gyerekeket. Még nem szeretném külön szobába rakni őket. Akkor már kiegyensúlyozott, fejlett lesz a kicsi idegrendszere, nem lesz gond.
Nem kell ám ilyeneken aggódni, hiszen ki látott már 20 évest aki az anyjával alszik! :wink: A lényeg, hogy jó legyen mindenkinek és a variációk szinte végtelenek. Én nem is szeretem és nem is értem ezt az "elrontottam" szót. Ha azt tetted ami a babának jó, akkor a legjobbat cselekedted!
(Azért szoktunk apával randizni éjjel, ekkor megszervezzük, hogy Anett az emeletes ágy felső szintjén aludjon, mikor Petike is durmol átosonok. :D Nagyon izgi tud lenni, olyan mindig mintha először randiznánk)
Szerintem nagyon felvan fújva ez az egész babás dolog. Már mindenki könyvet ír, okoskodik, hogy ezt meg azt csinálják a mamák. Csak azt felejtik el, hogy minden gyerek más, más igényekkel. Lehet, hogy az egyik már születése után végigaludja az éjjeleket, más baba csak külön ágyban tud aludni mert zavarja a szülei éjjeli nesze. Van aki bújósabb, nehezebben alkalmazkodik, jobban igényli a babusgatást. Nem kell hallgatni senkire, csak ráhangolódni minden egyes újabb gyerekre születésekor és ki kell figyelni, érezni az igényeit.
Röviden ennyi. :D
Bocsánat a sok szövegért, de nagyon fecsegek ha izgulok. Holnap megyünk sátrazni 3 napra és be vagyok sózva. :)

Kép
jpne
 
 


Sziszka! De jó volt látni a tengerparti képeket, ó jaj, összeszorult a gyomrom és aszívem. úúúúúúúúúúúgy mennék már én is!! Nem értem, hogy az irodák miért nem szerveznek itthon utat Menorcára, gyönyörű hely! Tök jó, hogy bírta Lily a repcsit, meg a szállást, na meg a tengert. A rucija nekem is nagyon bejön!

Niki! Kiara is írtó csinatos. Második képen tiszta nő.. Napszemcsit hol vettétek? Hogy is hívják azt a speckót, nem jut eszembe, na azon kívül hol lehet kapni UV szűrős szemcsit jó áron??? Vizsgához gratula!!!

Hoztam én is képet, azt hiszem Livi te kérdezted a konyhát, hogy milyen. Na itt van, tényleg jó mini, de szereti Petra:

Kép

Kép Csirkét süt


Kép .. és megeszi

omr
 
 


Mondom pszt.. :lol: Ági! Érezzétek nagyon jól magatokat a sátrazáson!!! Hol veritek fel?
Most kikapcsolom a gépet, úgyhogy én is eldugulok!
Ja! Ezzel a könyv szerinti neveléssel nekem is tele van a.. az ösztön irányítson és kész. Mi nem tudnánk minden nap Petrával aludni, de ez azért van, mert
1. amíg egy szobában aludtunk addig sokkal nyugtalanabb volt, sokszor felébredt
2. amikor párszor köztünk aludt kék-zölden ébredtünk. éjjel is sajtkukac.

Szép hétvégét csajok!

omr
 
 


Szia Rena!
Már kezdtelek hiányolni!!Nagyon jók a képek!A csirkecombos csúcs! :lol: :lol:
Örülök,hogy minden okés volt az ortopédián!
Lassan megint kell szandit venni.Most számolom,hogy 3 havonta veszünk. :shock:

Csajok!Holnap tali?De jóóóó nektek!!Pár képet tegyetek fel majd ide is,jó??

Niki!Én is gratulálok a vizsgához!Ügyi vagy! :D
Jók a képek!

Nem tudom mi volt Martinkával éjjel,de 2 órán keresztűl csak sírt.Átöltöztettük,pelenkáztuk,kiszellőztettünk a szobájában,de csak a kezünkben volt el,vagy a nagy ágyában,összebújva.Amint betettük a kiságyba,sírt.Aztán a végén a fáradtságtól beájult.Ja,és az is baj volt,hogy lekapcsoltuk a villanyt.Úgy aludt el,hogy égett. :roll:
Nálunk sosem volt olyan,hogy velünk,köztünk aludt volna,lehet,hogy most igényelni fogja a közelségünket?Amúgy kb. 1 hónapja alussza át az éjszakákat.

Jpne!Jó hétvégét nektek!!Majd kérjük az élménybeszámolót,képeket!!
Vendég
 


Húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú csajok azta tényleg beindult újra ez atopik is :):):):) de nem baj annyit olvasok már lassan hogy könyvet nem is kell vennem :):):):

Lazaság: Hát én eléggé lazán veszem a dolgokat anyós mindig ugrál ha elesik a gyerek stb én meg ha látom hogy nem üti meg magát nagyon és nem is sír csak hopp hopp és megy is tovább anyós meg jajj szegény stb persze hogy elkezd nyfizni a ygerek :):):)Édesség nálunk is van elég édes szájúak vagyunk párom ha itthon van akkor mindig süt valamit de mindig van itthon csoki keksz nápolyi na ezekből ritkán kap de kap mert nem lehet hopgy stikában eszem mert ő nem ehet .

Rena nagyon jók a képek meg a többi is :):)

Nálunk is egy ágyban aludt a ygerkőc nem is maradt meg a kiságyban :) aztán mikor fűtés szezon lett beköltöztünk a nagyszobába (gázszámlacsökkentés miatt ) ott egy kisebb ágy van így próbáltuk beszoktatni de inkább apa aludt a földön és a gyerek velem :):):) most le van véve egy oldala az ágynak és úgy alszik hogy a mienk mellett de a sajátjában igy tudom éjszaka szoptatni is ha felkel de mégsem zavar minket :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Rena: csúcs a kép Petráról! Milyen kis csinibini nőcis lett, mióta nem láttam. :o

Ági: hát igen, biztos kényelmesebb lenne, ha egy ágyban aludnánk, most hogy egy hónapig beteg volt, együtt aludtunk, de akkor ugyebár amúgy is sokat ébredt, mert nem kapott levegőt. Most is úgy van, ha felébred hajnalban (5 körül), akkor beviszem a nagy ágyba. De azért én mégiscsak jobban tudok aludni, ha TÜnci a saját ágyában alszik. AMúgy én sem szeretem a gyereknevelős könyveket, de azért azt gondolom, hogy valóban a szoktatás csomószor megmagyarázhatja, hogy miért úgy viselkedik a gyerek, ahogy. Mert abból, amit írtál, az következne, hogy minden a genetikán múlik, vagyis az anyának csak követnie kell a gyereke genetikáját és azért olyan a gyereke, amilyen. SZerintem mindkettőnek szerepe van. Tünci korábban, kicsinek egyáltalán nem akart velünk, velem aludni. MIkor magam mellé tettem a nagy ágyra, ugyanúgy aludt, mint a saját ágyában. Csak mostanában látom, hogy már kialakult nála az anyásság (kb. 1 éves kora óta sír csak, mikor elmegyek otthonról), hogy jobban szeret velem aludni esetleg. Mert odanyúl és megérint, és ez megnyugtatja.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Megint jo sokat irtatok,de ez csak jo :D

Tegnap estenk se volt fenyes. 1/4 12- 1/4 3 ig fent volt. De rajottem, hogy lehet elrontottam, mert az utobbi 2 napba atvittem magunk melle. Tegnap amikor felkelt megint nyujtotta a kezet,hogy vegyem ki. Nem vettem, sirdogalt tovabb aztan megsajnaltam kivettem leultem vele a foldre es probaltam elaltani magamon, nem sok sikerrel, mindenaron a mi szobankba akart menni.Aztan vegul bebobiskolt rajtam es visszatettem az agyaba :arrow: megint siras, felallt visszatettem de ezt csak 3x aztan elaludt.

En meg azt latom,hogy mar majdnem mindegyik gyerkoc csak 1x alszik szoval ma letettem 1-kor aludni es meg mindig alszik. Szoval mi is atszokunk erre. Lehet igy jobb lesz az este.
Ha ma este is felkel akkor megprobalom Livi verziojat.

Kernico
Menorcan voltunk, nagyon szep hely es nyugis, pont megfelelo egy gyerekkel :D
Nagyon csinos Kiara abban a ruhaban :D Ilyen kendot hol vesztek? En meg nem lattam sehol. :(
Ja es gratula a vizsgahoz.Ugyi vagy.

Rena
En mindig csak amulok-bamulok,hogy mennyire szep Petra. Edes kis copfja van :D

Agi
Jo satorozas nektek!

Lazasag: Azert csokolade meg edesseg neha nalunk is van, de altalaban Apa ad neki. En nem vagyok nagyon edesszaju, gyumolcsot viszont imadom szoval tolem inkabb azt kapja.

Kép
]Kép
sziszka27
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: