Új privát üzeneted érkezett!

Juti!

A szájpenész mitől alakulhat ki ?
zsuzsi80
 
 


Hú, hát sokmindentőőőől, írd be a google-ba, hogy szájpenész, én is onnan tudok sokmindent erről. Általában legyengült immunrendszert mondják, meg hogy megalszik a tej a szájukban, vagy mi a szösz, és abban elterjednek a gombák, amik ezt okozzák. De nem vagyok okos ebben a témában, a doki is mondta, hogy ugye mindent a szájába vesz, sose lehet tudni, hogy mitől van......

jutiboszi
 
 


A táblázathoz még küldjetek nyugodtan anyagot! Pár nap haladékot kérek, mert be kell fejeznem egy tervet! Most minden szabadidőmet erre kell fordítanom! Aztán csinálom a táblázatot! Alig várom, hogy azzal foglalkozhassak!!!! :)
Úgy próbálom, hogy mindenkiről lesz babakép, aztán anya kép (vagy anya-babóval), meg nevek, születési dátum. Az anyukák születési dátuma is fent legyen? Mondjuk arról semmi infóm :(

Panka

KépKép
pankamama
 
 

 
 

Sziasztok!!!

Én is csak gyorsan, mert a fiatalúr "habábábá" felkiáltásokkal jelzi az igényét a szórakoztatásra... :lol:

Lili - én kaptam emilt, szét is néztem már az oldalon, bár őszintén szólva még barátkozunk egymással! :oops:

Driennke - az autósülés oldalán vagy a hátán (nekünk Concorde van, annak a hátán) van egy címke, amin szerepel egy számsor, annak kell 03-mal vagy 04-gyel kezdődnie!

Jaaaa, és a legfontosabb, nálunk is elindultak a fogacskák, tegnap áttört az első!!!!!!!!!!! :lol:

agi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
gnesa
 
 


Juti! Emlékszel? Mi is sokat szenvedtünk a szájpenész miatt. Nálam az vállt be, hogy naponta többször steril benedvesítettel gézzel amennyire csak tudtam áttöröltem a nyelvét és a szájpadlását, meg oldalt a szájüreget, szóval ahol csak értem. Ja cumizik Milcsi ugye? Akkor még Kincső is cumizott. Hiába főzöd, vagy sterilizálod le, a baci ott fog maradni. Én úgy csináltam, hogy egyből eldotam a régit, vettem egyett mikor kezdtük a kezelést, majd amikor már javult megint egy új cumi, majd amikor már a dokinő is mondta, hogy rendben van, akkor egy teljesen új. Ugyanígy a cuclisüveggel is. Nekem is azt mondta a védőnő, hogy gyengébb imunnrendszer az oka, minden második baba át esik rajta. :wink:

A szurit én is be akarom neki adtani. Szerdán megyünk védőnőzni és meretet venni, majd akkor rákérdezek, hogy hogy fog működni a dolog.

Ma megint csinált egy új dolgot a kis drága. Hason egy játékkal bűvészkedett és a lába folyamatosan mozgott. Hogyha nem laminálton lett volna simán össze jött volna a négykézláb, de ez neki nem elég nyújtotta a lábát és pár pillanatig meg is tartotta :D

Mikortól fogunk a másikon lenni teljesen?

Kép
bettó
 
 


Bettó! Én már irogatok oda is, tanulgatni kell mindenkinek!!!

Köszi a szájpenészes hozzászólásokat! Mi kaptunk ecsetelőt, de lehet, hogy ecsetelés előtt én is kitörlöm a száját....cumit meg fertőtlenítem, illetve ebbe a gőzsterilizálóba teszem, aztán ha meggyógyult, akkor kap újat!!! Köszi az ötleteket!!!!

jutiboszi
 
 


Juti! Én is írtam :wink: Milyen ecsetelőt kaptál? Oda is válaszolhatsz :wink:
Fertőtlenítheted, de a baci attól rajta marad ugyanúgy. Én anno mondtam a védőnőnek, hogy még a cickót is fertőtlenítetem meg minden cumit, uveget, stb. És akkor mondta, hogy ilyen szempontból felesleges, mert úgyis rajta marad. Ja még egy jó dolog, hogy a szájába kerüljön az ecsetlő sírás nélkül: Kend be a cickót szopi előtt jó alaposan :wink: Persze csak, hogyha gondolod. :wink:

Kép
bettó
 
 


A nagy kapkodásban kiment a fejemből. Kincső ma este nem cicin és nem ölben aludt el!!!!!!!!!!!! Ölelgettem szopizás után picit és betettem a kiságyba. ALUKÁSZIK! Csak nem rontottam el annyira a dolgokat :lol:

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Az oltást mi holnap kapjuk, azt mondta a dokinéni, hogy mivel koraszülöttek vagyunk azért kapjuk elsők közt. A többieknek nyilatkozni kell ha kérik és az alapján fogják megrendelni az oltóanyagot.
Gyereküléssel kapcsolatban én is úgy tudom, hogy 03, 04 kezdődök felelnek meg az ÚNIÓS előírásnak.
Lili! Én nem kaptam mailt :cry: .

Pussz

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Szép jó estét!

Íme az ígért fénykép:
Juti, akkor erre cseréld lszíves:
Kép

És csak úgy, egy-két ráadás:

Anyával a nyáron:
Kép

Elbújtam!
Kép

Jujj, és képzeljétek: 2 napja már úgy ül, hogy játszik mind a két kezével!!! :D :D :D Majd azt is lefotózom!

Most szaladok, elteszem magam holnapra!

Kép
sylvian
 
 


Momoska, hallunk még felőled? Máris jófejnek tűnsz :) Meg a Borisz név is szimpi :wink:

Juti, ez az idézet nekem is az egyik kedvencem!

Jadika, nem értem, miért nem kaptál, és a moderátor sem küldött?

Bettó, szerintem ha már mindenkinek van nickneve, akkor költözünk el teljesen. Mondjuk jó lenne, mert én alig győzöm a tempót :lol:
Bár tényleg szuper, hogy ennyien lettünk!!!!

Szilvi, irtó helyes Máté, meg Roberta Regije, és az összes baba!

Mi holnap kapjuk a pneumót. És még a meningococcus ellenit is beadatom mindkettőnek.

Megyek, csinálok szalagot, meg megnézem, hogyan kell feltenni képet az új helyen.

Driennke, te nem jössz?

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Sziasztok!!!

Búcsúzom, babanet!!!!! Én már nem írok ide többet, mert nekem is sok kétfelé írni!!!! Csak olvasok!!! Pápá babanet!!! Jó volt itt, köszönöm, hogy itt lehettem.....most összeszorult a kicsi szivem, mindig fájdalmas a búcsú!!! :)

jutiboszi
 
 


lányok,majd jövök én is csak Petyka hány,meg megy a hasa.puszi

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Nálunk meg Szonja köhög, de nagyon...

Zsuzsi, azt írta a moderátor, hogy nem találta a nickedet!

Aki nem tudott odaátra jönni, írjon a mailemre!!

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


vagyok. csak nalam meg mindketto kolok kohog. bar miutan aliz majd megfulladt a kohogestol reggel, s mondtam, akkor ma nem megy oviba, oromeben hirtelen meggyogyult, mert azota el sem kohintette magat.

szivesen olvasgatlak majd titeket, s ha mar igy osszefutottunk:-), neha hozza is szolok majd hujjjjesegeket!!! :wink:

irok majd a lilipontboroskukasgmailpontcom-a. jol emlekszem????

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok!


pár napja regisztráltam a babafalván, és most mégse enged be. :evil: Egyébként hol talállak majd benneteket?

Csilla
kiscsillag1
 
 


A társalgóban a legalsó :D Én is most leltem meg :)
Vendég
 


Lányok,

help! valaki írja meg priviben, hogy hová kell felmenni a babafalván, és mi a címe a mi fórumunknak!!
Le vagyok maradva, bocsi, de visszaolvasni nincs időm!

KÖSZI!!!

Kép
sylvian
 
 


nekem is küldje el privibe légyszi aki ír Sylviannak!

Csilla
kiscsillag1
 
 


Én egyenlőre ott tartok, hogy Lilinek priviben megírtam a mail címemet.

És most nem tudom hogyan tovább :-(((

Valaki segítsen!!!!!!

Köszi

Csilla
kiscsillag1
 
 


Csajok!!!!

Mégis írok!!!

Regisztráljatok a babafalva.hu-n, és küldjetek nekem privát üzit, hogy kik vagytok, és akkor én is fel tudlak venni titeket a tagjaink közééé!!!!!!! Én jutiboszi vagyok ott is!!!!!!!! Így nem kell Lilinek e-mailt küldeni, talán így gyorsabb!!!

jutiboszi
 
 


---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rien0 2008.11.27 06:45-kor.
rien0
 
 


Sziasztok!

Remelem mindenkinek sikerült a regisztracio!!!!

Szilvi,nagyon szepek vagytok!!Meg anyum is pont megnezte a kepet,mondta hogy gyönyörü kisfiad van es te is nagyon szep vagy!Hasonlittok egymasra!

En mar nem nagyon leszek,a masik forumon irogatok..Most kicsit szomoru lettem,nehez a bucsu ettöl a topiktol,de az megnyugtat hogy mindannyian ott vagytok. :wink:

Momoska,gyere te is!! :wink:

Kép
ami6
 
 


Aki meg jönni akar,az "Jutiboszinal" jelentkezzen! :wink:
Pussz

Kép
ami6
 
 


Ami!

Köszi a szép szavakat!!! Anyukádnak is!! :D :D :D
Majd átadom Máténak is! :)

Végre írtam Jutinak a Babafalván, holnap már remélem ott találkozunk!!

Jó éjt mindenkinek!!

Kép
sylvian
 
 


Na ma végre én is odajutok, hogy megnézam a babafalvát... pápá babanet :(:(:(

Panka

KépKép
pankamama
 
 


Sziasztok!
Én most regisztráltam ezen az oldalon. A kisfiam Botond 2008. február 18.-án született, szép nagy baba, már mászik ezerrel és feláll minden mellett, 3 fogacskája kibújt már, a negyedik útban van. Nincs túl jó étvágya, ami nem látszik rajta, de szopizik még! Tulajdonképpen arra lennék kíváncsi, hogy ti milyen jellegű ételeket adtok a babáknak? Mostanában azokból akar enni, amit mi eszünk, a kenyeret is szereti, amit ugye a "Nagykönyv" szerint nem lehetne még adni neki! Ja és éjjel sokszor felsír, igényli a szopizást.. :( Az okosok azt mondják, hogy nem lakik jól este, de hát mégsem lehet a gyereket megtömni! Van valami ötletetek, hogy hogyan lehetne leszoktatni az éjszakai felsírásokról?

Kriszti
kriszmisz72
 
 


Kép Botond 8 hónapos

Az előbb lemaradt a fénykép! Most pótlom!
kriszmisz72
 
 


Szia Kriszmisz!

Ha visszaolvasol,akkor lathatod hogy mar lassan egy honapja nem el ez a topik.Atköltöztünk a babafalva.hu-ra es zart topikunk van.
En fözeleket,gyümölcsöt,tejpepet adok a babamnak,es meg mellette szoptatom.
Aranyos a kisfiad,gratulalok! :)

Kép
ami6
 
 


Szia Kriszmisz!


Én is 2-3x szoptatom a kisfiamat, és 2x főzi, 1-2x gyümi.
Meg azért általában ő is belekóstol a mi kajánkba, ha lehet.

:D
Remélem tudtunk segíteni!

Csilla
kiscsillag1
 
 


Sziasztok! tudom h elkoltoztetek már lassan 1 hónapja de annyira hiányoztok nekem hogy el sem tudom mondani :oops: ...ugy tortént a dolog hogy terhességem 3.hónapjától napi szinten olvasgattalak benneteket egyutt vártam a szuletést a hazaérkezést ...szóval mindent . a családomnak úgy emlegettelek benneteket hogy a ,,virtuális barátaim,,...de vhogy mindig úgy alakult hogy nem írtam magam sem tudom hogy miert...aztán addig vaciláltam míg elmentetek...na csak ezt akartam hogy hiányoztok :cry: ...amúgy nekem febr.22-én szuletett a kisfiam Ádi 2960gr 47cm vel most meg már 11kg jó kis vasgyúró lett...egyébként Szlovákiából vagyunk..ha vki olvasná kozuletek mert látom Ami is járt itt akkor szeretnék hozzátok csatlakozni így utólag :oops: ha nem lehet nem gond de legalább megpróbáltam puszi minenkinek és minden babónak jó nagyot nohettek az 1hó alatt!!! furcsa nem látni oket :cry: na sziasztok Évi
evi7
 
 


Szia Evi!

Elöszöris gratulalok a kisfiadhoz,jo nagy legeny. :wink: Hogyha olyan regota olvasol minket,miert vartal ennyi ideig,hogy irj?Ha napi szinten olvastad ezt a topikot,egy par sort igazan irhattal volna.. :? Ne haragudj,nem bantani akartalak most ezzel.

Kép
ami6
 
 


szia Ami, koszi a gratut :D
ez az hogy magam sem tudom hogy miért...semmi baj
evi7
 
 


Szia Kedves "ami6" és "kiscsillag1"!

Köszönöm szépen, hogy írtatok!

Nem nagyon van időm olvasgatni, ezért nem tudtam, hogy átköltöztetek a babafalva.hu-ra! Bocsi!

Kriszti :( :D
kriszmisz72
 
 


sziasztok!


úgy döntött a csapat, hogy nem fogad új tagot, mivel volt elég idő csatlakozni (annak aki minden nap olvasott tudja).

De vagyunk páran akik gyakran visszanézünk ide, úgyhogy ha van bármilyen kérdésetek, akkor írjatok nyugodtan, lesz aki válaszoljon!!!!! :)

üdv mindenkinek!

Csilla
kiscsillag1
 
 


Sziasztok!

Kriszmisz,nincs mit,szivesen! :wink:

Evi,ha beszelgetni szeretnel vagy barmi kerdesed van,nyugodtan irj.Sajnalom hogy nem irtal korabban. :?

Kép
ami6
 
 


Kriszmisz!9

gratulálok a kisfiadhoz,nagyon szép!
Én február 11.én szültem a kislányomat, :lol: Nia 9hónapos lessz.
Minden baba más és más.Én azt halottam,meg többen is csinálják.Van a Milupának jó éjszakát tejpépje.
Ezt az olyan babáknak való aki sokszor ébred.
Jóbban telíti a pocit,így a bébi nem marad éhes! :lol:

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


evi7 !

A babanetes fórumok,nagyon színesek.Én már több éve lakom egy topikban. Nagyon össze szokott csapat vagyunk.De mi mindig szívesen várunk bárkit,Sikeres inszeminácós topik :lol:
Vannak anyukák,és kismamák,és várakozók is.

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


koszi ami rendes vagy :D ez az én hibám egyébként h nem irtam eddig :cry:
m.reni koszi az otletet melyik forum az? benéznék és lehet csatlakoznák is :D
amugy Ádim nem akar enni 2 napja csak nagynehezen...láza is van elmúlik aztán visszajon,lehet a felso fogacska kínozza...észrevettem a nyelvén ilyen kis hólyagszeru piros foltot fogalmam sincs mitol lehet nektek nem volt hasonló? holnap szerintem elmegyunk orvoshoz,mivel nálunk nincs védono,akit lehetne hivni ...ez mondjuk szerintem nálatok nagyon jó dolog,bár ebben is jót kell kifogni :)
evi7
 
 


evi7!

A lázzal mindenképp dokihoz kell fordulni,nekem legalább is ezt mondta.Nekem volt egy jó védönő ,de nyugdíjba ment.Én a dokit szoktam felhívni.Ilyen nekünk még nem volt.Niának még nincs foga,de a most jön 4 egyszerre.Mi a takonyból nem tudunk kimászni. :oops: A fórum.fogamzás-sikeres inszeminációs topik.

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Evi,elmentetek dokihoz?Nalunk nem volt ilyen,viszont azt mondjak hogy a fogzas nem okoz lazat csak höemelkedest.

Kép
ami6
 
 


nem voltunk de reggel mindenképp megyunk .megint estére lázasodott be.. :( hát a náthával mi is szenvedtunk vagy 3hétig..aztán egyik napról a másikra elmúlt bár akkor már szirupot szedtunk ...+sós oldat mivel az orcsepp ami volt csak 7 napig lehet használni meg persze a porszívós ,,rém,, :lol: :shock:
evi7
 
 


...ami nálunk nagyon bevált
evi7
 
 


Evi!

szerintem is menjetek el az orvoshoz, az a biztos.

szerencsére Bence még sose volt beteg. Most a fogánál folyt az orra, és ő sem szereti ha szipókázzák a nózit. :-(

Na jobbulást nektek! Írj holnap, hogy vagytok, mi volt a dokinál!

Csilla
kiscsillag1
 
 


okés,majd holnap irok:D addig sziasztok jóéjt
evi7
 
 


Reni!

lehet, hogy nagyon hülye a kérdés, de mit jelent az hogy inszemináció?

Egyébként beleolvastam a topicotokba, és nagyon szimpatikus :-)

jó éjt mindenkinek!

Csilla
kiscsillag1
 
 


évi7

Nagyon nem jó ez a nátha.Nállunk hullámokba van.Hol elmúlik,hol visszajön.Én is szívom a nózit,de nagyon nem szereti.A dokinő szerint a fogacska is közre játszik.

kiscsillag1

Az inszemináció! Mesterséges megtermékenyítést jelent.
Nekem Nia lombik baba.De nem csak ez a téma hanem a gyerekbetegségtől kezdve a lakás színe,milyen színű legyen :lol:
Bármiről szoktunk beszélgetni :lol:

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Reni!

köszi.

Évi!

Mi volt a dokinál?

Csilla
kiscsillag1
 
 


helóka :D
szerencsére nem komoly ,kis gyuladás van a vérében de doki mondta minimális ,torka tiszta, holyag a a nyelven a láztól :(
kaptunk szirupot nurofent..kérdezi doki megeszi a szirupot? mondom neki megeszik mindent ami eheto :D :lol:
haspók :lol: ja és már ma evett is rendesen kopp-kopp-kopp
evi7
 
 


Kép 3 naposan
evi7
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: