Új privát üzeneted érkezett!

Meri!

Úgy értsd,hogy reggel egy betonpocakkal ébredtem és nem fájt sehol,nem volt elernyedés,újabb összehúzódás,csak egyszerűen egész nap olyan volt a hasam,mintha egy bukósisak volna a pulcsim alatt. :lol:

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Titi, én úgy emlékszem, azt mondta Anna, ha megszületik Gergő, viszik vizsgálni (CT, MRI, ilyesmik). Újabb infóm nekem sincs.
De jó, hogy ilyen sokan jöttetek!!!! :D
Titi, hadd kérdezzem meg, mert képtelen vagyok annyit visszaolvasni: mi lett az állandóan riasztó légzésfigyelővel???

meri
 
 


Gergőről azt ígérte Anna, szól, ha lehet már tudni valamit, addig nem akarjuk hívni, amíg ő nem jelentkezik.

meri
 
 

 
 

Képzeljétek Anna írt nekem! Nagyon-nagyon.... elmondhatatlanul boldog és a baba egészséges!!!!
Ja! És nem szül soha többé!:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Úgy emlékszem én is ezt mondtam 1992-ben! :shock: :lol: :lol:

Éva

Kép
balimama
 
 


Én is ezért jöttem, szós szerint idézem Annát:

"Az itteni doki szerint makkegészséges! 10/10-es Apgar-ral született. :D "

meri
 
 


NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK A BABÁDHOZ!!!! GRATULÁLOK ANNA!!!!
Vendég
 


Óóó, hál' Istennek!!! Bár tudat alatt - épp ezt beszéltünk Eszterrel (Anubias) - hogy biztos makk egészséges lesz, akármit is mondanak a dokik!

Nagyon szorítottam értük!

Meri, kérdésedre... kölcsön kaptunk egy másik topikból egy nagyon kedves lánytól egy másik légzésfigyelőt, ami nem riaszt. Bár a picur egyre kevesebbet van a kiságyában, meg szerintem a magasabb súly is hozzájárul ehhez, de nagyon boldog vagyok! Az is lehet, hogy a mienk egyszerűen nem jó... utána kellene járnom, csak most örülök ennek, és nem merem kivenni alóla a kölcsön készüléket.

Meri, Éva, annyira aranyosak vagytok, hogy így informáltál minket Annáról!

Jó éjt!

KépKép
titi_27
 
 


Titi, örülök, hogy akkor minden rendben van. Aggódtam picit értetek! Az az igazság, hogy néha beleolvasgatok a régi kedves ismerősök írásaiba, de egyre ritkábban van időm rendesen követni az eseményeket, reagálni meg főleg... :( Bár, ennek igazából örülök is, hiszen a készülődés tölti ki a napaim nagy részét. És ez annyira jóóóóó!!!

Képzeljétek, apa is egyre jobban belendül! Annnnnnyira éééédes!!! Imádom!!!!! :lol:

meri
 
 


hali,
vagyunk,egyben :? :x :x :x ennyit a teliholdról :twisted: és nagyon kivagyok :( tudjátok hogy nő nincsen sztem aki nálam jobban imád pocakos lenni és jobban élvezi meg boldogabb nálam,de amióta anna is lenyuszizott nem férek már a bőrömbe :oops: :oops: annyira szeretnék már szülni és minden este olyan csalódottan fekszem le hogy ma sem történt semmi :roll: na,inkább nem nyávogok itt mert 3 hét múlva azért fogok hogy de szeretnék újra pocakos lenni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Vendég
 


Gigi!
Az utolsó napok iszonyú nehezen telnek! Mégis olyan jó lesz rá visszagondolni! Vannak jósló fájások? Tudsz még aludni?

Rólam is egy kicsit: 4 óriási tüszőm érett meg és meg is repesztettük. Tudom, Te nem tetted volna, de én már annyira el vagyok keseredve és el sem tudom képzelni, hogy valaha még pocakos leszek, hogy így is belementem!
Most várakozom és 3-án megyek HCG-re, amikor is kiderül jól dolgoztunk-e!

Éva

Kép
balimama
 
 


éva,
aludni már régen nem tudok mert állandóan pisilni járok :wink:
jóslóim meg vannak úgy a 35.hét óta de két napja viszont nagyon sűrűn már.......de nem fáj :shock: :shock: :shock: egyszerűen betonkemény lesz a pocak,alig bírok mozogni,van hogy két percig is és ennyi.majd újra meg újra.....és közbe semmim nem fáj :?
eltartott egy darabig mire rájöttem hogy ezek jóslók :lol: :lol: mert bnél egy darab ilyenem nem volt :roll: ott az elswő fájás valódi volt
Vendég
 


na ez elküldte pedig nem akartam mert még nem fejeztem be :twisted:

és hidd el hogy el tudom képzelni miért mentél bele :roll: :oops: mondjuk a négyet valóban nem mertem volna,de tudod mennyire féltem én a kettőtől is....legalább annyira mint te a négytől :lol: aztán csak nem hagytuk úszni a hónapot mi sem :wink: és de jól tettük :lol: :lol: :lol: :lol: mondjuk most már aszondom nagyon bátor voltam hogy mertem :wink: vagy inkább lüke,nem is tudom :mrgreen: ma lehet már nem tennem........azért drukkolok hogy max kettő legyen belőlük :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


babanet vicces kedvében van :evil: :evil: :evil: :evil:

hú,a harmadika mindjárt itt van,drukkolok nagyon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Éva, én olvasgattam folyamatosan, hogy érnek a kis tüszőcskék. :) Drukkolok Nektek nagyon!!!!!

Viszont engem ne paráztassatok már tovább!!! Eddig azt mondtátok, hogy az embernek időnként keményedik a pocija, és ez teljesen természetes, erre most azt mondod, Gigi, hogy ezek jóslófájások... :? Éva, nagyon kérlek, fejtsd ezt ki nekem egyértelműen, hogy akkor most mi fér bele a normálisba és mi nem!!!!! Nekem is szokott keményedni, főleg ha felállok, jövök-megyek, pár másodpercig tart általában. Néha kifejezetten kellemetlen. Most akkor fussak orvoshoz vagy most mi van???????

Másik kérdésem: ugye, ha nem voltam semmiféle babaápolási tanfolyamon, azért el fogom tudni látni ezt a kis pöttöm Pannát???? Képzeljétek, mostanában egy csomót dumálok neki. :lol: :lol: :lol: Összeraktuk a kiságyat, alakulgat a helye. :D Apa egyre apább!!! Szerelmes vagyok!!!! :lol:

meri
 
 


Meri!
A jósló fájások olyanok, mint az igaziak. Olyan mensi jellegű, de nem válik rendszeressé, vagy egy idő után leáll.
A keményedés természetes jelenség, ha többször érzed érdemes lepihenni egy kicsit. Hányszor érzed naponta?
Szerintem nem szabad félni! Ha úgy érzed nem vagy biztos nyugodtan hívd fel az orvosod!
Nekem az első gyereknél nem voltak jóslófájások, bezzeg a harmadiknál 1 hétig 15 perces fájásaim voltak, de szinte csak éjszaka!
Ez a keményedés dolog amúgy is becsapós! Eszter járt úgy, hogy bekeményedett a hasa és úgy is maradt, mire kiderült, hogy a baba hátát érzi!
Milyen babaápolási tanfolyamot szeretnél???? :lol: :lol: :lol:
A köldökápolást megmutatják, a nadrágpelenka használata nem nagy ördöngősség, popsikenőcsöt felírnak, a fürdetésnél meg az a lényeg, hogy nem áztasd el a köldökcsonkot, de az úgyis nagyon gyorsan leesik!

Éva

Kép
balimama
 
 


meri,
na nehogymár most kezdjél el nekem itt aggódni :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: nem mindegy hogy napokon keresztül hosszú percekig keményedik a pocid vagy pedig ha kicsit megerőlteted magad és arra.nekem má nem kell bármit is csinálnom ahhoz hogy kőkemény legyen,elég ha ülök :lol: :lol: én kb a 35.hét könyékén kezdtem el érezni de nagyon elvétve,pont úgy ahogy te mondod hogy vásárlás közben mikor csomót talpaltam vagy mikor átfordultam egyik oldalamról amásikra,vagy ha felkeltem.....szóval ha valahogy megfeszítettem a pocit...én akkor rögtön rákérdeztem a dokimnál és azt mondta hogy ebben a terhességi korban teljesen normális és jóslófájásoknak hívjak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: és hogy korábban is vannak,mert dolgozik a méh,kb a terhesség közepétől,csak akkor nem szokták még megérezni a kismamik :wink: ja,és amíg zárt vagy amúgy sincs jelentőssége,meg ha kicsit nyitva akkor sem,ezt már annyiszor mondtam neked,én bvel egy ujjnyira nyitva voltam a 30.héttől ,sőt,meg is volt rövidülve a méhnyak és még 11 hétig élveztük egymást a kiskrapekkal :lol:

babaápolás:szted öreganyáink idejében hány ilyen tanfolyam volt :lol: :lol: :lol: ??????????oszt mégis itt vagyunk elég sokan :wink: ne aggódj ilyesmiken,meglátod hogy ösztönösen tudni fogsz mindent ha a kezedben lesz bius :wink: amúgy meg itt vagyunk mi is ám,nagy tapasztalat mamik :mrgreen: majd segítünk ha nem tudod eldönteni hogy neogranormont vagy bepanthent vegyél e :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

annyira érdekes amúgy,nekem bnél soha egy ilyen gondolatom nem volt :oops: mármint hogy ne tudnám ellátni vagy hogy vmi nem fog menni meg ilyenek.......meg persze most sem :lol: :oops: csak talán most már számításba veszem hogy nem bizti hogy szopizni fogunk úgyhogy remélem nem lesz olyan pofáraesés mint bnél ha azzal szembesülök hogy nincs tejem :? no de beszereztem már ebből a more milk pluszból,állítólag nagyon jó,hát kíváncsi leszek :roll: ha annyira jó amennyibe került akkor megérte :twisted: :mrgreen:
Vendég
 


Nagyon arik vagytok, köszi.

Azért nem akarom felhívni a dokimat, mert én nagyon bízom az ösztöneimben, mert eddig sem hagytak cserben. Márpedig én ezeknek a keményedéseknek nem tulajdonítok nagy jelentőséget, csak amikor ilyeneket írtok, mindig elbizonytalanodom...

Ugyanez van a babápolással is: meggyőződésem, hogy meg fogom tudni oldani, csak annyi helyen írják, hogy erre jrtak meg arra, hogy ez is elbizonytalanít... Hogy nehogy én legyek az oka vminek, ami nem jó a babámnak. Értitek?

Nem tudom, kérdeztem-e már, de kell nekem előre vennem ilyen tejgyűjtő poharakat vagy zacsikat??? Egyáltalán el sem tudom képzelni a szitut... Mondjuk ha sok tejed van, és lefejed, aés azt mindig elrakod, akkor hány pohár lesz a mélyhűtőben???? Ne haragudjatok, hogy ilyen hülyéket kérdezek, de mostanában ilyen extrém kérdések jutnak eszembe. :D

meri
 
 


Sziasztok!

Jaj annyira de annyira jól esik, hogy ennyien izgultatok értünk :) És a gratulációkat is nagyon-nagyon köszönjük!!! :) :) :)
Tegnap jöttünk haza, és kicsit kezdek már szétesni, de Gergőke egy álom baba, annyira nyugodt, nekem pedig rengeteg tejem van istennek hála, de le is kopogom gyorsan!

Jelentkezem amint kicsit egyenesbe jövök!

Puszi mindenkinek!
Vendég
 


Anna!

Jajj de jó,hogy otthon vagytok és minden rendben veletek. :D Mégegyszer gratulálok neked a kisfiadhoz és ha lesz időd írd le majd a szülést és mutass fotókat a gyönyörűségről. :D

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Jaj, Anna, pont ma akartalak már hívni, hogy otthon vagytok-e, csak nem akartam zavarni. De jóóóó nektek!!!! :) Jó a vonalzód! Mostantól mindig napra pontosan tudni fogom, hány éves vagyok! :lol: :lol: :lol:

meri
 
 


Anna

Nagyon örülők. hogy jól vagytok ,mind a ketten. Én is szeretnék neked még egyszer gratulálni.

Nagyon boldog babázást és még sok tejcsit kívánok jó sokáig.

Puszi

Andi

Kép

Kép
h.andrea79
 
 


Gigi, magamra hagytál a kérdéseimmel!!!!

Anna és Márti igazoltan vannak távol... De te is????????????????

meri
 
 


Bocs,hogy én már megint itt,de Meri válaszolok a tejes kérdéseidre! :lol: Szóval a cél az,hogy a kereslet kínálat megegyezzen.Ha ez így van,akkor nem kell sem fejni,sem hozzátáplálni.Ez azonban nagyon ritkán valósul meg.Helyette van,hogy kevesebb a tejcsi és mellé kell adni a babának tápszert is,vagy jobb esetben több a tej,mint amennyire a babának egyszerre szüksége van és lefejjük a felesleget,mert különben becsomósodik,begyullad a cicink.Ezt érdemes eltenni,mert ha csökkenne a tejmennyiség,akkor hozzátápláláshoz kiolvasztható és nyilván jobb a tápszernél,de ha végig sok marad,akkor akár a már szilárd táplálékhoz is adható,amikor már esetleg csak főzeléket adsz neki,nem is szopizik,de van még a méhűtőben tejed.Minden cseppje kincs.Sosem tudhatod előre,hogy lesz e szükséged tejtárolásra,mert ez nagyon egyedi.Nem függ se cicimérettől,sem súlytól,alkati és kész.Én kismellű vékony tejcsárda tipus :lol: voltam az elsőnél,de abban sem vagyok bizti,hogy ez másodszor ugyanúgy van.lehet,hogy ahány terhesség annyi tejelés? :roll: majd kiderül.Én a tejgyüjtő zacsikat baromi drágának találtam és ráadásul csak egyszer tudod használni.Én vettem kicsi,szerintem kb 2 dl-es mikró és fagyasztó edényeket,amik nem kifejezetten babáknak készültek,így nem horror az áruk sem és arra gondoltam ebbe megy a tejcsi.ha véletlen nem lesz rá szükség,akkor meg jó lesz a főzelékek fagyasztására,mert abból is érdemes nagyobb mennyiséget készíteni és fagyasztani.így mindíg van mihez nyúlni,nem kell mindíg üvegeset venni.Jajj bocs,hogy ennyire bőbeszédű voltam. :oops:

Anna!

Hogy vagytok?! Írj ha lesz egy perced!

Gigi!

Még egyben?! :D

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Jaj! Én megint ellenvélemény leszek!
Szóval nem fejünk! Ez fontos, mert nincs bentmaradó mennyiség, a baba annyit szopik, amennyire szüksége van és pont ennyi is termelődik! Én a fejéssel akkora gyulladást csináltam, hogy azt hittem belepusztulok!
Na akkor világosítottak fel, hogy abban az esetben fejünk, amikor átmenetileg kevesebb a tej, ilyenkor nincs nagyon mit eltenni. Vagy abban az esetben, amikor a baba valami miatt nem tud szopizni, mert akkor tényleg ki kell üríteni, esetleg akkor, ha le akarod adni a tejcsit.
Abban a pillanatban, hogy elhagytam a fejést, mintha 3x annyi időm maradt volna mindenre.
Szóval én így látom, de lehet, hogy baj lesz abból, hogy leírtam?! :oops:

Éva

Kép
balimama
 
 


Éva!

Dehogy lesz baj,hogy leírtad.hiszen minél többen leírjuk,annál több vélemény alapján lehet levonni a kellő konzekvenciát annak,aki tanácstalan.Egy bizti,ha én nem fejtem volna,akkor tuti tejlázat kapok.Mert nekem annyi volt,hogy egyrészt adtam is le,másrészt ha nem fejtem,mert ugye nem úgy indult a dolog,hogy fejni kezdem és így sok lett,hanem fordítva,akkor éjszaka,amikor a gyerek már átaludta az éjjelt arra ébredtem,hogy húz a hátam,a hónomalja és spriccel a tejem,elsimul a bimbóm és fájó égő csomók vannak a brutál méretűre duzzadt melleimen,miközben megy fel a lázam.Nekem a mellszívó volt a legjobb barátom. :lol: Szóval ahány vélemény ahány tapasztalat,mind értékes,mert mind egy egy emberi sors,az enyém elég szélsőséges,a tiéd meg irígylésre méltó.Szóval remélem most talán én is másként járok.Mi pl akkor vettünk lakást,mikor 3 hónapos volt Bálint és én azért kerestem nyilvános WC-t két cím közt,amikor lakást néztünk,mert az egész pulcsim úszott,hiába a betét.Olyan lehet ez,mint a havi vérzés.Annyira egyedi.De hogy lenne baj,hogy leírtad.Ne mondj butaságot.Én egyébként is azt szeretem ,hogy ha valakinek van saját véleménye a dolgokról.Én sem bólogatok ,ha mást gondolok,vagy tapasztalok. :D :wink:

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


itt :roll: ,de nem tom örüljek e neki vagy sem 8)

most vinnyogok egy kicsit :oops: :rohadtul megfáztam :cry: és szarul is vagyok,de ez a kisebbik gond,a helyzet iróniája hogy nem kapok levegőt az orromon :shock: :twisted: sztetek mennyire szerencsés időzítés ez így mindenórásan :evil: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

aztán hasmenésem volt :roll: nem túl aranyérbarát az sem :evil: :evil: :evil:

mé kell minden szarnak ilyen rövid idővel szülés elött kijönnie????????????????????????????????????most aztán kapálózhatok hogy helyrehozzam magam turbóba.......ha van öltel szívesen fogadom :D

meri,
elég igazolt volt a távolmaradásom :lol: :lol: :lol: ?tejes kérdésedre meg a világon semmit nem tudok mondani,én minden beszereztem és készültem és jó nagyot koppantam :cry:
Vendég
 


Eszter, nagyon köszi a részletes választ!!!!!! De továbbra sem értem, hogy akkor lehet, hogy 100db ilyen dobozod lesz s végén a hűtőben? És mennyi dobozt veszel???
Bocsi, csajok, de ez tényleg nem megy be az én fejembe. :D

Éva, nagyon örülök, hogy leírtad!!!! Tudod, miért? Mert én ösztönösen effelé hajlok, de mindenki azt mondja, fejni márpedig kell!!! Most akkor kinek higgyen az ember???? Én ebbe beleőrülök!!!!
Hétfőn mész különben dokihoz? Vagy honnan szedem a 3.-át?

És tudni fogom magamtól, hogy akkor nekem most kell-e fejnem???

Gigi, sajnálom, hogy beteg vagy!!!! Pihengess sokat! Orrdugulásra pont most olvastam valamit a Radványinál, mindjárt megnézem.


Ha viszont ilyen kedvesek vagytok és válaszolgattok, akkor lenne még egy buta kérdésem... (Ezek egyébként általában attól vannak, hogy vannak saját elképzeléseim, de sokan megzavarnak a kis finom kérdéseikkel. Pl. a múltkor a "minden szoptattás előtt-után mérlegre a gyereket" témát jártuk körbe. :? )
SZóval: fertőtlenítés. Azt értem, hogy cumit, cumisüveget kifőzünk. De mi a helyzet a játékokkal??? Pl. azokkal, amik nem is moshatók, mert pl. van vmi a pocijukban, ami nem bírná??? Nyugodtan szóljatok, ha ekkora hülyeséget már nem bírtok! Lehet, hogy meghülyültem. :lol:

meri
 
 


Gigi, ezt találtam, nem tudom, segít-e...

natha

Kedves Doktorno!

Terhessegem 37. heteben jarok, es olyan nathas vagyok, mint meg soha azelott. 4 napja az orromon a levego se ki, se be. Fluimare hatastalan. Tegnap este ill ma reggel Nasivin adagolos orrsprayt + 5 ml Calcimusc kombinaciojat alkalmazva egeszen jol ereztem magam, es ejjel is tudtam nehany orat aludni. Az orvosom viszont reggel azt mondta, calciumot ne szedjek, mert megindithatja a szulest, de legalabbis kemenyedni fogok tole. Ezt azota is varom, mert nem vagyok igazan kemenyedos tipus, sem a jelenlegi, sem az elozo terhessegemnel soha nem kemenyedtem. A reggeli CTG-n, amit a Calcimusc bevetele utan kb. 1 oraval vegeztek is teljesen egyenes fajasgorbet produkaltam, utana sem kemenyedtem. A Nasivin tajekoztatojaban azt olvastam, hogy a kockazat/elony merlegelese utan terhessegben az eloirt adagot alkalmazva hasznalhato. Kerdesem: hasznalhatom-e ezt a kombinaciot, illetve ha nem, akkor megis mit hasznaljak, ami hasonloan hatekony?

Valaszat elore is koszonom.
Dr. Radványi Krisztina / 2007-11-26 10:32 Válasz / #9891
Nayugodtan mehet a nasivin. A calciumot sem tartom veszélyesnek, főleg ekkora terhességnél nem. De nem is csodaszer, igy nélküle is javulni fog. A Bioparox helyileg ható antibiotikum, ha 1-2 napon belül nem javul, azt is ki lehet próbálni.

meri
 
 


Meri!

Tudni fogod,hogy fejj-e,mert ha túl sok lesz a tej,azt megérzed,az tuti.Hallgass továbbra is az ösztöneidre.Az a legjobb tanácsadó.Lehetne akár 1000 doboz is,de szerintem az sok volna.Én anno pillepalackot használtam.Most meg 10 db ilyen dobozkát vettem,aztán majd kialakul.De azért egy fagyasztóládát nem töltök fel az tuti.ha megint annyi tejem lesz,akkor megint leadom.Ez esetben szólni kell a védőnőnek és házhoz jönnek érte.És még pénzt is kapsz a tejcsiért.ja és nem egy uccsó szempont,hogy más baba is jól jár vele.Én anno kifőztem a cuccokat,de most a sterilizáló folyadékot választottam.Az egyszerűbbnek tűnik nekem.Én nem kerítettem nagy faxnit ennek a steril környezetnek,mert ha túlzásba esünk e téren az is árthat.Ezt is ösztönösen érezni fogod majd,mit és meddíg szeretnél sterilizálni.Ami nem mosható és főzhető,az úgy marad. :lol: Én sosem mértem a babát,de 4 kg fölött volt és iszonyú jó étvággyal.Ha kis súlyú és rossz evő volna nyilván másként tennék.Szerintem nincs e téren hülye kérdés,mert minden fontos ,ami foglalkoztat.

Gigi!

Szegényem.Torokfájásra szupi a bioparox spray és azt lehet is terhesen használni.Azt orrba is fújhatod,van hozzá e célra egy külön feltét is.Nem olcsó,de valóban hatékony szer.Én erre esküszöm.meg a lórugás c vitamin.Jobbulást.

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Gigi!
Hú, de rosszkor jött! :cry: :cry: :cry:
Remélem nem fogsz belázasodni és remélem bent marad a baba, amíg meggyógyulsz! Sok-sok folyadék, meg orrcsepp!!!!

Meri!
Sterilizálás: Én csak a cumisüveget főztem, azt se sokáig.
Cumit nem használtunk és mire játékokra lesz szükség már semmi jelentősége nem lesz a kifőzésnek!
A túl steril környezet sem szerencsés. Neki is kell majd találkoznia azokkal a baktériumokkal, amik körül veszik. Szépen fokozatosan.
Ja a mellszívót érdemes fözni!
Ha viszont szoptatsz úgy sem lesz mit sterilizálni!
A textíliákat pedig a vasalás nagyon jól csírátlanítja!

Éva

Kép
balimama
 
 


Jaj, lányok, annyira kedvesek vagytok!!! De tényleg!!! Rendesen meghatódtam!!
Egyelőre hagyom a témát, majd ha lesz akkor kérdésem, majd akkor kérdezek. :)

Éva, arra viszont nem válaszoltál, hogy jól emlékszem-e a 3.-ára...

meri
 
 


Jaj, Merikém!
Ne is mondd! Leveszik a vérem 3x is, de eredmény csak 3 hét múlva lesz!
Szóval semmi értelme! Régen, ha reggel levették délután már volt eredmény, de már semmi sem úgy működik! :twisted:

Éva

Kép
balimama
 
 


3 héééééét?????? Addigra már teszt is kimutatja!!! :shock: :shock: :shock: Úúúúúgy szeretném, ha már ott növekedne a pocidban egy kis bébi!!!!!

meri
 
 


sziasztok,
csajok,köszi az ötleteket,ma már valamivel jobb,hála istennek lázas nem lettem,de úgy érzem már nem is leszek,tegnap tetőzött :roll: most orrcsppelek ezerrel meg calcium c sandost nyomom.....még aterhességem elején mondta dokim hogy orrcsepp csak gyerek,a higítás miatt mert a felnött méhösszehúzódást okoz.na ma egész nap erre vártam :lol: :lol: :lol: :lol: sztetek :twisted: ?

meri,
persze,fertőtleníteni kell meg jó is,de azért ne essünk át már a ló túlsó oldalára,tudod,kiló kosznak meg kell lenni :mrgreen: úgyhogy én játékot nem fertőtlenítettem soha :roll: :oops:

eszter,
köszi a sprayt,sajnos én azt már csak hétfőn fogom tudni megvenni a patikába,addigra meg reméljk már nem lesz rá szükség :wink:

éva,
3 hét :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ezek bolodnok???????????????????????????????????????addigra magadtól is rájössz :twisted:
Vendég
 


Gigi, nem semmi vagy! :lol: :lol: :lol: Örülök, hogy valamennyire jobb!!! Már csak 4 napod van! :lol: :lol: :lol:

Remélem, Szoni is jobban van már!!! :cry:

meri
 
 


meri,
csak nehogy 14 legyen :roll:
mi van szonival :cry: :oops: ?szelektíven olvasok vagy tényleg lemaradtam vmiről :( ?

anna,
na hol az a beígért kép gergőkéről :D ???????????????????????
Vendég
 


Szoninak tüdőgyulladása van, kórházban vannak. :cry:

meri
 
 


Tudom, hogy most úgysem jöttök, de én jöttem egy kicsit panaszkodni.
Holnap megyek vérvételre már megint: ha megint magas lesz ez a sz*r, nemtom, mit csinálok!!! Elegem van az egész diétabaromságból!!!! Folyamatosan éhes vagyok!!! Ebédre nem tudok annyit enni, amennyit kéne, szerintem ez sem jó így. Az ösztöneim is ezt súgják, hogy ez így túlzás, és annyiszor bebizonyosodott már, hogy hallgatnom kéne rájuk, de most annyira elbizonytalanítottak... Ráadásul hiába próbálok értelmes válaszokat kapni a kérdéseimre, mindenki mást mond, ahány helyet olvasok, mindegyik mást ír... Én meg kínlódok... Bizti ez tesz jót az én babámnak???? És mindez csak azért, mert hátha... Ááááá! :evil: Húúú, de jól esik egy kicsit dühöngeni. :twisted:
Na pusza mindenkinek addig is!

meri
 
 


Gigi!

Meggyógyultál? Mert holnap szülsz! :lol: Hogy vagy? Egyáltalán egyben vagy te még? :lol:

Anna!

Semmi hír rólad.LÉgyszi jelentkezz be egy sorral. :roll:

Jobbulást Szonjának,remélem már sokkal jobban van! :?

Meri!

Drukk a vérvételről.Sajna ebben semmi tapasztalatom,nem is tudok állást foglkalni,de remélem jó lesz az érték. :wink:

Puszi


Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy igy betörök hozzátok!Egy-két embert ismerek egy másik topikból.

Meri:Neked akarom irni,hogy én az egész terhesség alatt cukros voltam(inzulinos),és elég kemény diétát tartottam.Úgyhogy ha kell nagyon szivesen segitek diéta ügyben.

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Eszter! Jelentem, Gigi egyben. ;) Anna is jól van, boldog a kis családjával. :D És köszi, hogy reagáltál!!!

Ancsa, neked is köszi. Az a bajom, hogy nem tudom, mit is tudnál segíteni: össze-vissza beszél mindenki, már nem tudom, mit gondoljak, csak azt tudom, hogy szenvedek rettenetesen. :cry: Meglátom, milyen lesz az eredmény, de aztán lehet, hogy élek a lehetőséggel! Nagyon köszi!!! Most nézem, hogy Neked már kint van a babó!!! Hűűű, gratula! :D

meri
 
 


Ancsa, és neked miért kellett inzulin? Előtte is már vagy csak a terhesség miatt? És mennyi volt a cukrod?

meri
 
 


Meri:Köszönöm szépen.Kicsit előbb jött a kelleténél,a 34.héten megcsászároztak,mert nem volt keringés a köldökzsinórban,és a 32.UH-hoz képest nem nőtt semmit a baba.
Előtte csak diétáznom kellett,de a terhesség 7.hetében 8.2 lett a reggeli utáni,aztán elküldtek egy cukor profilra,és ott a 7.9,és a 8.4 re kaptam az inzulint.nagyon profi lettem CH számolásban.Most már nem kell.Diétáznom most is kellene,és meg is próbálom,de a kisasszony úgy átalakitotta a napirendem,hogy talán az ebédet tudom tartani időben.A többin vagy etetek,vagy fejek,vagy egyszerűen bealszom.Vagy a házimunkával próbálom magam utolérni.

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Ancsa, köszi. :) De minden rendben Réka-babával ugye? Gondolom, szépen növöget... HOgyhogy ilyen sűrűn uh-oztak?

Eszter, tudom, nem itt kérted, de tudom, hogy úgyis be fogsz nézni. ;)
Poci:
Kép

meri
 
 


Meri:Nagyon szép pocid van!!!!!!!!
A cukor miatt én két hetente jártam Uh-ra.De a vérnyomásomat is látni akarta a doki két hetente.
Hála istannae a babával minden rendben.Ahoz képest hogy 1490g-mal született,tenap volt 2670g.(Egy hónap alatt.)Nagyon szépen növöget.Csak cseréli az éjszakát a nappallal.Kicsit hasfájós szegénykém... :cry: :cry:

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Köszi. :)
Hű, másfél kilós bébi! Nem semmi! Mikor vihettétek haza? Akkor te még csak ezután szülnél, ugye?

meri
 
 


Meri:Igen,dec.11-re voltam kiirva.Október 29-én született,és nov.18-án mentünk haza.

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Az a lényeg, hogy már otthon vagytok, együtt vagytok, és szépen növekszik a kis drága! :)

meri
 
 


Meri!

Igen,jól gondoltad,hogy benézek. :D Nagyon tetszik a pocakod,és szerintem kifejezetten jól áll neked a terhesség.Ugyanis én egy gramm felesleget sem látok,a babán kivül.Szóval a végén megszülsz és hízni szeretnél majd. :wink: Valóban hasonló méretű pocakunk van.Mondjuk egymagasak vagyunk,így nincs sok hely bennünk,az tuti. :lol:

Gigi!

Tessék szépen megszülni. :lol:

Kép

Kép
anubias
 
 


Eszter! :lol: :lol: :lol: Hízni???? Ugye tudod, hogy 160 centi sem vagyok, viszont elmúltam 90 kiló???? :lol: :lol: :lol: De egyébként rettenetesen élvezem, hogy most aztán még ki is nyomhatom a hasam, és még jól is áll. :lol:

meri
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: